hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Prepis tel. rozhovoru Harabina so Sadikim

príspevkov
41
zobrazení
46
tému vytvoril(a) 23.1.2019 22:24 Scarllete
posledná zmena 24.1.2019 13:32
1
23.01.2019, 22:24
Sadiki: Štefan Harabin?

Harabin: Áno.

Sadiki: Som ťa nespoznal vôbec po hlase, vieš.

Harabin: No tak telefón trošku mení hlas. Čo máš nového?

Sadiki : Nič, len tak volám, že jak sa máš.

Harabin: Skadiaľ voláš? Z domu?

Sadiki: Hej, zo Smokovca.

Harabin: No dobre ste došli?

Sadiki: Hej, dobre, v poriadku.

Harabin: No ta chvalabohu.

Sadiki: Ty doma jak? Syn, dobre, drží sa?

Harabin: Dobre, hej.

Sadiki: Do koľkej robíš dneska?

Harabin: Robím tak do tej štvrtej asi.

Sadiki: Kedy prídete? Nevieš?

Harabin: No počúvaj, tak to vyzerá, že teraz by sme asi neprišli toho prvého, lebo sú voľby. Zhodou okolností bol tu v stredu aj predseda súdu z Popradu, ten môj kamarát, som ti hovoril, no a sme zrušili ten futbal, že to nebude toho tridsiateho prvého, ale prvého, lebo sú voľby, no a na okresnom súde je pohotovosť z toho titulu, lebo môžu ľudia namietať, voličské zoznamy atď. a súd musí konať aj v sobotu a v nedeľu, vieš. Čiže nemôžeme ísť, takže asi na budúci týždeň, o týždeň neskôr. Ale ja, neviem aj tak, či ja neprídem ešte ten týždeň aj tak.

Sadiki: Tak príď, bol by som rád.

Harabin: Ja mám svoje veci tam ešte vybavovať a chcem sa ísť za dcérou pozrieť.

Sadiki: Príď, ja som doma, ty kedykoľvek môžeš prísť.

...

Sadiki: Dobre, keby si prišiel, tak mi zavolaj prosím ťa, hej?

Harabin: To číslo mám, toto platí.

Sadiki: Máš číslo, ro­zumieš, keď prídeš do Popradu alebo skôr, zavolaj a prídem po teba na stanicu, rozumieš. Takže sme sa dohodli. Milan nie je tam dakde?

Harabin: Nie je tam, ale môžem sa ísť pozrieť.

Sadiki: Ja mu volám a nikto neberie.

Harabin: Neberie? A mám mu nechať nejaký odkaz?

Sadiki: Nič, len že ho pozdravujem.

Harabin: Môže byť, že z obeda neprišiel, lebo to akurát taký čas na obed je, 2 hodiny, vieš ja som akurát na obed nešiel, lebo študujem spisy, takže som tu a možno on išiel na obed, ale môže byť, že zobral aj dovolenku, lebo včera bolo voľno, štátny sviatok, takže ani dneska nešiel do roboty.

Sadiki: Dobre, v priadku, ja som len chcel vedieť, že kedy prídete, no keď prídeš, tak mi zavolaj, hej.

Harabin: Dobre.

Sadiki: Dobre, ale pozdrav Milana, hej.

Harabin: Hej. Ahoj.

Rozhovor je krátený.
👍: Osvietený
none
2

1. Scarllete 23.01.2019, 22:24

Sadiki: Štefan Harabin?

Harabin: Áno.

Sadiki: Som ťa nespoznal vôbec po hlase, vieš.

Harabin: No tak telefón trošku mení hlas. Čo máš nového?

Sadiki : Nič, len tak volám, že jak sa máš.

Harabin: Skadiaľ voláš? Z domu?

Sadiki: Hej, zo Smokovca.

Harabin: No dobre ste došli?

Sadiki: Hej, dobre, v poriadku.

Harabin: No ta chvalabohu.

Sadiki: Ty doma jak? Syn, dobre, drží sa?

Harabin: Dobre, hej.
<...

23.01.2019, 22:25
cely clanok odkaz
none
4
23.01.2019, 22:27
Kauza telefonátu s Bakim Sadikim

V roku 2008 bol zverejnený prepis telefonického rozhovoru z roku 1994 medzi Štefanom Harabinom a narkobarónom Bakim Sadikim.[3] Baki Sadiki bol v roku 2013 odsúdený na 22 rokov väzenia za nedovolenú výrobu omamných a psychotropných látok a prekurzorov, ich držanie a obchodovanie na medzinárodnej úrovni.[4] Harabin telefonát aj akýkoľvek vzťah so Sadikim odmieta. Napriek tomu priznáva, že pozná "manželku dotyčného človeka, ktorý nikdy nebol právoplatne odsúdený". V skutočnosti bol Sadiki už v rokoch 1979 až 1987 právoplatne odsúdený trikrát.[5]

Dobroslav Trnka v roku 2008 verejne potvrdil, že prepis telefonátu bol súčasťou ich dohľadového spisu. Harabin za to prokuratúru žaluje, pričom žiada odškodné 300-tisíc eur. Na súde v roku 2013 prokuratúra opätovne potvrdila, že rozhovor existuje a uviedla presné číslo rozhodnutia súdu, ktoré schválilo odpočúvanie.[6] Okresný súd Bratislava I na pojednávaní 10. apríla 2018 priznal Harabinovi nemajetkovú ujmu vo výške 150-tisíc eur. Rozsudok nie je právoplatný. Okresný súd Bratislava I rozhodol o odškodnom 150-tisíc už v roku 2012, ktoré potvrdil aj Krajský súd, avšak po mimoriadnom odvolaní sa spor dostal až na Najvyšší súd, ktorý rozhodnutie zrušil a kauzu vrátil späť na nižšie súdy. Krajský súd, ktorý rozhodoval o odškodnom, sa vôbec nezaujímal, či prepis existuje a či Harabin so Sadikim volal. Podľa krajského súdu Trnka porušil povinnosť mlčanlivosti.[7] Podľa právnika Petra Wilflinga sa súd vôbec nezaoberal paragrafom 6 Trestného poriadku o poskytovaní informácií o trestnom konaní. Podľa Wilflinga musia verejní činitelia strpieť väčšiu pozornosť verejnosti a je vo verejnom záujme, aby sa mohli občania dozvedieť informáciu, ktorá by mohla spochybniť ich dôveryhodnosť

odkaz
👍: Scarllete
none
8
23.01.2019, 22:41
Lebo si čurák bobor .

odkaz


Harabin môže dovolenkovať s drogovým narkobaronom može hocičo . A hlavne nemusí nič .

Ročne zaraba pol miliona € a vydiera štat o odškodne lebo sa cíti neobmedzeným panom so sudcovskou mafiou ale tá nebude mať dlhú životnosť . Nič nie je na veky ani minister spravodlivosti mečiarizmu

Teší ma že kandiduje za prezidenta tam skončí harabinizmus
none
9
23.01.2019, 22:46
Posledná jeho možnoť je zasadnuť v prezidentskom kresle a tým totalne ovladnuť súdnictvo .
none
14
23.01.2019, 22:49
Skajuš si nám tu súdruhov stoporila .

Harabin je u nich bohom inak to nebude u hajzlov
👍: Scarllete
none
21
23.01.2019, 23:07
Prečo je ešte Harabin sudcom

Štefan Harabin sa aj v pozícii sudcu Najvyššieho súdu (NS) správa tak, ako sa správal, keď bol ešte ministrom spravodlivosti alebo predsedom NS či šéfom Súdnej rady. Viaceré súdne rozhodnutia, na ktorých sa podieľal či už ako člen senátu, alebo jeho predseda, sú rovnako svojvoľné, ako boli jeho rozhodnutia, keď bol najvyšším predstaviteľom súdnej moci v štáte.

Nástroj osobnej pomsty

Ako minister spravodlivosti dočasne pozastavil výkon funkcie viacerým sudcom, hoci na to neboli splnené zákonné podmienky. Podľa právneho poriadku smel k pozastaveniu výkonu pristúpiť iba vtedy, ak sa proti sudcovi viedlo disciplinárne konanie „za previnenie nezlučiteľné s funkciou sudcu“.

Hrubou protizákonnosťou bolo, že Š. Harabin v rokoch 2006 až 2009 pozastavil niekoľkým sudcom výkon ich funkcie aj v prípadoch, keď sa proti nim také konanie neviedlo.

Ako šéf NS konal tak, že Ústavný súd musel v štyroch rôznych veciach skonštatovať rovnaké pochybenie: predseda Najvyššieho súdu protizákonne zmenil zloženie senátov. Vo štvrtom prípade Ústavný súd v uznesení uviedol, že „sudcom Berthotyovej a Gavalcovi bola napriek ich opakovaným námietkam voči zloženiu senátu uložená povinnosť konať v tejto veci“. Z čoho je zrejmé, že aj keď ho dotknutí sudcovia priamo upozornili, že zmeny, ktoré robí, odporujú rozhodnutiam Ústavného súdu, Š. Harabin svojvoľne trval na svojom.

V období vlády Ivety Radičovej podala ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská niekoľko návrhov na disciplinárne konanie proti nemu. Keďže sa podľa nej dopustil opakovaného porušenia zákona, žiadala, aby Š. Harabin bol zbavený funkcie sudcu. Po páde Radičovej vlády však disciplinárne senáty neboli v stave, aby dokonali takúto zásadnú personálnu korekciu len z vecných dôvodov a iba preto, že v justícii existuje vnútorný opravný mechanizmus.

V roku 2014 Š. Harabin síce prestal byť pánom tretej moci, no nešlo o korekciu vnútornú, ale vonkajšiu. Súdna rada ho nezvolila za predsedu súdu najvyššieho, lebo stratil podporu Smeru-SD, ktorej sa tešil dlhých osem rokov. Dôvod bol politický – pred druhým kolom prezidentských volieb sa premiér Robert Fico potreboval dištancovať od mimoriadne nepopulárneho Š. Harabina.

Bývalý šéf súdnej moci, ktorý sa ešte v roku 2013 pozdravne bozkával s predsedom Smeru aj pred kamerami, to zjavne považuje za vierolomnosť. A svoju sudcovskú funkciu vykonáva tak, že sa to dá chápať ako prostriedok jeho osobnej pomsty a odplaty. Svedčia o tom nielen rozsudky, na ktorých participoval v roku 2015, ale aj rozhodnutia spred niekoľkých mesiacov či týždňov.
Inak ako iné súdy

V závere minulého roku bol členom senátu, ktorý v prípade Salmanovovcov rozhodol o ich oslobodení spod obžaloby, že podplatili bývalého riaditeľa daňového úradu v Šamoríne. Ale zato iný senát Najvyššieho súdu toho istého riaditeľa za prevzatie úplatku právoplatne odsúdil. Ako skonštatovala redaktorka Zuzana Petková (TREND 2/17), „kým v prípade šéfa daňového úradu dokazovanie sudcom stačilo, čo sa týka Salmanovovcov, tie isté dôkazy vyhodnotili ako nedostatočné“. Čo je viac ako dostatočný dôvod, aby sa tým zaoberalo trestnoprávne kolégium Najvyššieho súdu.

V kauze Slanské lesy bol Š. Harabin predsedom senátu, ktorý zrušil odsudzujúci rozsudok voči dvojici mužov, čo sa podľa obžaloby pokúsili pripraviť štát o majetok za približne sto miliónov eur. Opäť ide o rozsudok, ktorý je v priamom rozpore s rozhodnutím iného senátu Najvyššieho súdu a tiež aj s rozhodnutím súdu ústavného.

Krajský súd v Banskej Bystrici v roku 2013 vydal verdikt, že rozsiahle pozemky v Slanských lesoch sú majetkom štátu, ale trestné stíhanie voči obžalovaným, ktorí sa ich pokúsili podvodne získať, zastavil s odôvodnením, že stíhanie trvalo viac ako pätnásť rokov, takže ich potrestanie by bolo v rozpore s Dohovorom o ochrane základných ľudských práv a slobôd. Keď sa proti tomu prokurátor odvolal, senát NS pod vedením Petra Krajčoviča trval na tom, že v prípade je potrebné ďalej konať a za protiprávny čin treba vyvodiť trestnoprávnu zodpovednosť.


V roku 2015 – s prihliadnutím na fakt, že od začiatku konania uplynulo už sedemnásť rokov – udelil krajský súd obžalovaným podmienečné tresty. Harabinov senát minulý rok toto rozhodnutie zrušil. Nielen preto, že pre dlhé konanie by vraj bolo uloženie trestu protiústavné, ale aj z toho dôvodu, že nižší súd údajne zle vyhodnotil dôkazy, prehliadol ovplyvňovanie svedkov a akceptoval chybné znalecké posudky. Prácu nižšieho súdu zhodnotil Š. Harabin slovami: „Keďže už nevedeli ako z konope, no dajme mu podmienku a zabijeme vec.“

Lenže Krajčovičov senát, ale ani Ústavný súd, ktoré sa prípadom zaoberali, nič podobné nezistili. Ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná chce preto požiadať ministerstvo spravodlivosti, aby podalo mimoriadne dovolanie proti rozhodnutiu Harabinovho senátu, lebo by mohlo obžalovaných, ale neodsúdených podporiť v tom, že si budú majetkový nárok na Slanské lesy uplatňovať aj naďalej.
Všetci sú fašisti

Ak vyjdeme z predpokladu, že Š. Harabin netrpí rozdvojením osobnosti a ako človek sa vyznačuje elementárnou integritou, vyplýva z toho, že ako sudca rozhoduje z rovnakých intelektuálnych, hodnotových a morálnych pozícií, aké prezentuje verejne vo svojom voľnom čase. Treba povedať, že Š. Harabin sa ako autor mnohých príspevkov na blogu, na facebookovej stránke, na YouTube, v Slobodnom vysielači či vyhláseniach pre mainstreamové médiá prejavil spôsobom, ktorý ho diskvalifikuje pre výkon funkcie sudcu.


Mimosudcovské pôsobenie Š. Harabína je otvoreným prihlásením sa k tézam ĽSNS

odkaz
none
22
23.01.2019, 23:09
Harabin a "jeho" sudcovia

Milan Růžička (OS Veľký Krtíš): Inicioval viacero disciplinárnych konaní voči sudcovi Slavomírovi Cimermanovi, napríklad preto, že mal rozšíriť nepravdivé údaje o jeho manželke. Harabin sa pritom ešte ako predseda Najvyššieho súdu usiloval, aby Cimerman mohol absolvovať stáž na jeho súde.
-- Ľudovít Bradáč (KS Banská Bystrica): Ako šéf krajského súdu sa kvôli kauze Cimerman dostal do ostrého sporu s Harabinom.
-- Róbert Urban (KS Žilina): Podľa svojich slov spolu s niektorými dnes odvolanými predsedami súdov (Bradáč, Růžička a Hrnčiar)) podpísal v minulosti výzvu, aby Štefan Harabin odstúpil z funkcie predsedu Najvyššieho súdu.
-- (Peter Hrnčiar OS Žilina): Pred časom kritizoval Hudáka, bývalého predsedu krajského súdu v Žiline, a jeho rozhodovanie v rámci Súdnej rady o preložení dvoch sudcov na tento súd. "Hudák bol symbolicky pri tom, keď tento súd padol na kolená a teraz, keď sa môže postaviť, tak tomu bráni," vyhlásil v roku 2004 Hrnčiar.
none
23
23.01.2019, 23:10
Čižnár: Harabin by nemal byť sudcom

Štefan Harabin by nemal byť nielen sudcom Najvyššieho súdu SR, ale sudcom vôbec. Myslí si to generálny prokurátor Jaromír Čižnár.

odkaz
none
28
23.01.2019, 23:32
aha Khaan mozes sa pozriet na reakcie niektorych primitivov rovno v tejto teme.
👍: Osvietený
none
30
23.01.2019, 23:41
Potvrdili kontakty

Už je to nejaký týždeň, čo senát Krajského súdu v Bratislave potvrdil verdikt kolegov z okresného súdu a priklepol Harabinovi odškodné vo výške 150-tisíc eur. Zaplatiť mu ich má Generálna prokuratúra predovšetkým za to, že jej niekdajší šéf Dobroslav Trnka v roku 2008 pred novinármi priznal existenciu prepisu telefonickej komunikácie medzi Harabinom a Sadikim z roku 1994.

Mal sa nachádzať v dohľadovom spise prokurátora, ktorý sa začiatkom deväťdesiatych rokov minulého storočia zaoberal vyšetrovaním Sadikiho trestnej činnosti. Trnka vtedy reagoval na výroky opozičného poslanca Daniela Lipšica, ktorý sa o kontaktoch vtedajšieho ministra spravodlivosti Harabina so Sadikim, niekoľkokrát stíhaným, zmienil pred plénom Národnej rady.

Skartované

Harabin napriek všetkému, čo na súdoch odznelo, povedal, že „v žiadnom spise sa taký prepis nenachádza“. Novinárov tiež upozornil, že „okresný súd viackrát vyzýval odporcu, generálneho prokurátora, aby predložil prepis, aby predložil celý spis, a odporca povedal, že nemôže predložiť žiaden prepis, žiaden odposluch, žiaden dohľadový spis, lebo takýto telefonát a prepis nemajú a neexistuje“.

Treba povedať, že šéf Najvyššieho súdu presne vie, čo hovorí. Prokuratúra ani polícia už podľa našich informácií oficiálne nedisponujú prepisom ani nahrávkou rozhovoru Harabina so Sadikim. Údajne totiž boli po istom čase legálne skartované a z pohľadu zákona neexistujú.

Keby sa v nejakom archíve našla akási „zabudnutá“ kópia, o ktorej existencii sa už dlhšie špekuluje, pred súdom ako dôkaz neobstojí. Platí, že keď raz bolo niečo oficiálne zničené, logicky to nemôže byť opätovne použité. Predseda Najvyššieho súdu teda nezavádza, keď tvrdí, že na neho nič nemajú.

Zo zákonného hľadiska nie. Iná vec je morálne hľadisko. Ale to je už o inom. Možno viac by k celej veci vedeli porozprávať policajti a prokurátori, ktorí boli začiatkom deväťdesiatych rokov minulého storočia svedkami diania okolo Sadikiho a mali prehľad, s kým, ako často a o čom komunikoval. Aby ich výpoveď mala patričnú hodnotu, museli by byť zbavení mlčanlivosti a vypočutí v rámci súdneho pojednávania.
none
31
23.01.2019, 23:42
Manželka


„Techtle-mechtle“

Verejnosť si už od Hrabina vypočula, že so Sadikim nebol nikdy v žiadnom kontakte. Pozná sa vraj len s jeho manželkou, a to ešte z čias, keď bola slobodná.

Aj preto sa v deväťdesiatych rokoch ako sudca Najvyššieho súdu sám namietal zo zaujatosti, „... že to nemôžem pojednávať, a to z dvoch dôvodov - keby sme v tom čase, a ja ako člen senátu, potvrdili oslobodzujúci rozsudok, tak prokuratúra by kričala, že asi preto, že Harabin sa pozná so Sadikiho ženou, no tak ho oslobodil. Keby sme zrušili oslobodzujúci rozsudok, tak Sadiki by mohol kričať, tak to preto, lebo Harabin ešte má nejaké techtle-mechtle s mojou manželkou, a chcú, aby som ja hnil v base. Preto je povinnosťou sudcu vždy, keď má vzťah k účastníkom konania, vysloviť dopredu svoju zaujatosť. Ja som sa správal čestne“, chválil sa pred časom novinárom.

Na otázku, či mal „techtle-mechtle“ so Sadikiho manželkou, Harabin poznamenal: „... Však mi telefonovala, veď som to povedal na Súdnej rade, mi telefonovala, že teda má taký a taký spis, a teraz ja som povedal no a čo a ona povedala potom meno a priezvisko za slobodna. No a potom som išiel k predsedovi senátu a hovorím, že teraz mi volala Sadikiho manželka, lebo ja som ju nepoznal, keď sa predstavila Sadiki Gabika, a potom ona začala hovoriť, že je tá a tá a tam a tam sme sa stretli."

"Ona mi telefonovala, že by sa so mnou chcela stretnúť, že taký a taký spis je na Najvyššom súde. A ja som jej povedal na to, keď už potom povedala, že je známa, a ona tvrdila, že je nevinný a tak ďalej, tak keď je nevinný, zvoľ mu dobrého advokáta a sa preukáže jeho nevina. Ona napriek tomu trvala na tom, že sa chce stretnúť, a ja na to, že nehnevaj sa, Gabika, ja sa s tebou stretnúť nemôžem, ja som sudca Najvyššieho súdu, ty si manželka obvineného, ktorý je vo väzbe a nie je to možné.“

odkaz
none
33
23.01.2019, 23:43
Sadiki Gabika,
none
34
23.01.2019, 23:44
Fascinujúce Harabínové pravdy lepšie ako 11 000 migrantov na slovensku AIDS ihly na benzínkach
none
35
23.01.2019, 23:48
Najlepšie si vie nasrať do papule súdruh sám sebe verejný klamár odkaz
none
41
24.01.2019, 13:32
Harabin naj hnus slovenskej politiky a súdnictva .
So Sadikiho manželkou sa bežne stretával ale že existuje narkobaron o tom nemal ani potuchu

Fuj špina HZDS pucvola a kus vola . Slaviän čistokrvec veď také priezvisko ako je rabín je čisto slavänská zaležitosť . Keď je už pomätenec ako náci Kasafran
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 128 816 B vygenerované za : 0.107 s unikátne zobrazenia tém : 36 419 unikátne zobrazenia blogov : 543 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Vaše modlitby prinášajú úžasné výsledky ... Úprimná modlitba spravodlivého človeka má veľkú moc a prináša obdivuhodné výsledky. Jakub 5,16 Keď bol Ježiš popravený na kríži, nielenže zmyl všetky vaše hriechy svojou drahocennou krvou, ale dal vám a...

citát dňa :

Žena sa vydáva s nádejou, že manžela zmení. Ale on sa nemení.
Muž sa žení s nádejou, že sa žena nezmení. Ale ona sa mení.