Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Premeníme sa na obludy s umelým telom

31
reakcií
959
prečítaní
Tému 17. februára 2012, 08:09 založil Ónya.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Ónya žena
   17. 2. 2012, 08:09 avatar
Takto bude človek vyzerať o 50 miliónov rokov
Odporná obluda s ostrými pazúrmi, chobotom a ľudskou tvárou. Takáto budúcnosť čaká ľudstvo.
EDINBURGH, 12.02.2012 09:30 | TVNOVINY.sk
tvnoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Premýšľali ste niekedy nad tým, ako budú vyzerať naši potomkovia za milióny rokov? Pravdepodobne nie, pretože vedci nás neustále varujú, že je len otázkou času, kedy sa ľudstvo samé doženie do záhuby. Preto je veľmi nepravdepodobné, že by sme o 50 miliónov rokov ešte nejakých potomkov mali.
Napriek tomu sa slávny paleontológ Dougal Dixon pokúsil predpovedať, ako asi budú ľudia o 50 miliónov rokov vyzerať, (viď.obrázky v linku), lebo človek sa neustále mení, prispôsobuje prostrediu, naše evolúcia zďaleka ešte nie je na konci.
Škótsky vedec síce neverí, že sa ľudia dožijú viac než pár tisíc rokov, napriek tomu sa v knihe After Man (Keď tu ľudia nebudú) pokúsil popísať našich nasledovníkov:
Zničíme všetko, prežijú len stromy , tie budú na našej planéte stále rásť. Dixon predpokladá, že na Zemi nebudú žiadne horniny, skaly ani uhlia, teda nič, z čoho by sme mohli získať energiu alebo materiál na stavbu domov.
Nezostane nám teda nič iné, len sa prispôsobiť okoliu a žiť na stromoch. Potravu budeme mať z jazierok, v ktorých budú geneticky zmanipulované riasy. Túto slizkú stravu budeme ľahko jesť práve vďaka chobotu.

Dixon si však myslí, že človeka vraj zahubí medicína.
Vďaka liečeniu v nás prežíva čím ďalej tým viac porúch a chýb, ktoré by sa v prírodnom výbere nevyskytovali. Čoskoro už vraj môžu prekročiť kritickú hranicu a človek sa začne degenerovať, predovšetkým telesne.
Antropológ Noel Boaz z New Yorskej univerzity zase tvrdí, že „Človek budúcnosti nebude žiadna troska, ale naopak. Z dnešného pohľadu to zrejme bude po všetkých stránkach superman!“ .)))
.......................

Pri troške bujnej fantázie, vedeli by ste si vytvoriť nejakú predstavu " vzhľadu" človeka napr. o milión rokov ..podľa vás ako bude vyzerať ... ?
 


2.
označiť príspevok

dubák muž
   17. 2. 2012, 08:14 avatar
Častokrát myslievam na svoju víziu, že levitovnie bude úplne bežným dopravným prostriedkom, na presun telesnej energie v priestore umelých rajov - už nebude Modrá, ale Zelena planéta 


4.
označiť príspevok

havran
   17. 2. 2012, 08:28 avatar
dubák - myslím , že najpodstatnejšie z toho , čo hovoríš je otázka formovania energie do inteligentných systémových útvarov. Keď také niečo pripustíš a rozvinieš fantáziu - dostaneš najefektívnejšiu bytosť po každej stránke.


9.
označiť príspevok

Ónya žena
   17. 2. 2012, 08:43 avatar
havranko..ale popíš tú "najefektívnejšiu bytosť" ..podľa teba aká bude ?


6.
označiť príspevok

Ónya žena
   17. 2. 2012, 08:38 avatar
hmm..zaujímavá vízia, je to vskutku možné,..ale prečo ten škaredý smajlík ?..ak ľudstvo bude existovať v nejakej podobe, verím že bude mať plutvy , krídla ..a vzadu na hlave jedno teleskopické oko. 


7.
označiť príspevok

havran
   17. 2. 2012, 08:40 avatar
Ónya - tak čo si za príšerky , alebo mihotavé avetielka - ale ja dávam na zmenu podstaty a nie na zmenu formy.
Súhlasí dubák


11.
označiť príspevok

Ónya žena
   17. 2. 2012, 08:46 avatar
som za...zmena podstaty bude podstatne pozoruhodne iná.
Súhlasí havran


31.
označiť príspevok

Vlado muž
   17. 2. 2012, 10:09 avatar
Pochybujem, že nejako takto. Práve naopak, mne sa vidí, že jeho názory sú v rozpore s evolúciou.

Napr. stravu budeme ľahko jesť práve vďaka chobotu.

Čiže nie tie ústa, ktoré má pod mozgom, ale akýsi chobot. Z ktorého dnešného orgánu sa má vyvinúť? Ako?

Môžem uznať také drobnosti, ako zánik malíčka... čím ďalej, tým menej plní svoju funkciu, až zakrpatie úplne, možno ho nebudú tie živočíchy ani vnímať, tak ako my dnes nevnímame v kostrči chvost.


3.
označiť príspevok

havran
   17. 2. 2012, 08:23 avatar
Ónya -pekný deň - prečo si myslíš , že človek bude takto vyzbrojený? To by zodpovedalo materiálne nákladnému životu. Ja to skôr vidím tak , že sa zefektívni čo do energetického tak i duchovného systému. Pokojne to môžu byť mihotajúce energetické jednotky , s vyspelou štruktúrou , ktorá umožní komunikáciu či už pozitívnu , alebo negatívnu , s možnosťou on-line organizovania sa do účelových spoločenstiev. Ich energetické pôsobenie môže ovplyvňovať Vesmír - transformujú sa na niečo , čo my ľudia vnímame ako nadprirodzeno.


5.
označiť príspevok

havran
   17. 2. 2012, 08:33 avatar
Myslím , že človek začne sám seba pretvárať na kvalitatívne vyššiu bytosť aj po materiálnej stránke - zmeniť celý Vesmír je asi náročnejšie , ako seba uspôsobiť na efektívny život v ňom.


10.
označiť príspevok

Ónya žena
   17. 2. 2012, 08:45 avatar
akú máš predstavu o vzhľade tej "vyššej bytosti .. 


13.
označiť príspevok

havran
   17. 2. 2012, 08:51 avatar
Ónya - vzhľad bytosti bude dynamický a účelovo zodpovedáť riešeniu okamžitých situácii s minimálnymi požiadavkami na energiu - pojem fyzickej krásy asi nadobudne iný význam - asi tak ako je úplne jedno ako vyzerajú skupiny aktívnych jednotiek , keď zapneš počítač , alebo sieť počítačov.


15.
označiť príspevok

Ónya žena
   17. 2. 2012, 09:01 avatar
..pristupuješ veľmi vážne k "problematike",...predpokladám, ..že o toľko rokov , bude mať ľudská bytosť zabudovaný digi kompjuter v hlave... ((..je možné aj to, ..že ženy už nebudú rodiť ale muži..toť nedávno bolo v telke ako sa mužovi podarilo vynosiť dieťa. ..a týmto vzniká výrazný posun k zániku ľudstva..)) 


17.
označiť príspevok

havran
   17. 2. 2012, 09:09 avatar
Ónya - viem o čo ti ide , ale predstav si prienik dvoch energetických útvarov , ktoré sa dokážu obdariť dnes nepredstaviteľným spektrom pocitov a vytvoriť spoločne novú jednotku v zlomku času - asi sa ti to zdá trochu sterilné , ale popusť fantázie a vytvor aspoň v predstave to pocitové spektrum , ktoré by si mohla prežívať potom aj v reále - pozri napríklad na vnémanie hudby a farieb.....


18.
označiť príspevok

Ónya žena
   17. 2. 2012, 09:14 avatar
havranko..nebyť pocitov, rôznych eufórií,.. fantazijných únikov.. "vlastných snov a svetov", ..duálne nebyť v harmónii,..ľudia by sa priblížili k technickému mechanizmu = stroj.


8.
označiť príspevok

Ónya žena
   17. 2. 2012, 08:42 avatar
ahoj , ďakujem..))..ja si to nemyslím že ľudia by mali vyzerať skoro ako medúzy s chobotmi, ..navádzajú na to vedci asi od nudy /viď link v téme/ ..je možné, že ľudia budú mať aj dve hlavy...6 nôh a ..je možné všeličo, aj to, že pes sa stane našim pánom.  


12.
označiť príspevok

havran
   17. 2. 2012, 08:47 avatar
Ónya - ja si myslím , že cesta je v účelnosti - energetického princípu a na to naväzujúci systémový princíp. A to čo som naznačil skôr úplne splňa takéto požiadavky - spájanie jednotlivých jednotiek bude nesmierne efektívne , rýchle a výkonné. Skúsme sa oslobodiť od ľudských archetypov .


14.
označiť príspevok

havran
   17. 2. 2012, 09:01 avatar
Na pochopenie princípu vývoja doporučujem prečítať knihu Stanislava Lema , nositeľ Nobelovej ceny "Suma technoogie"
- nečíta sa ľahko , ale stojí za to.


16.
označiť príspevok

Ónya žena
   17. 2. 2012, 09:07 avatar
seriózne sa k tomu staviaš, neberieš nič na ľahkú váhu .. ..i keď som presvedčená, že vývoj človeka ovplyvňuje výrazne veda a jej mutačné pokusy, chémia apod.
Súhlasí havran


19.
označiť príspevok

havran
   17. 2. 2012, 09:19 avatar
Ónya - cesta k jednoduchosti je vždy zložitá- ale skús si predstaviť jeden medzistupeň vývoja: predstav si , že človek bude pozostávať z rovnakých multifunkčných buniek - dajú sa domyslieť dôsledky takého organizmu... vlaastne by to mohla byť hydra , ktorá by bola schopná aktivovať rovnaké funkcie v rôznych častiach organizmu.....


20.
označiť príspevok

Ónya žena
   17. 2. 2012, 09:27 avatar
umelcom to začína hlbšie páliť až po 10-tej.. )))   ..Petranáááá... 


21.
označiť príspevok

salbea žena
   17. 2. 2012, 09:31 avatar
a podla mna bude mat clovek o par milion rokov inu hlavu ,skor bude vyzerat ako hlava byka a obrovske svaly,vidim co stvaraju zeny so svojimi telami..obrovsky bigorektici budu a skor si myslim,ze ludia budu vypadat ako take velke hovada s cervenou kozou


22.
označiť príspevok

salbea žena
   17. 2. 2012, 09:34 avatar
zrat budu zive tvory,ktore si sami vyklonuju tak,aby ich telo prezilo vdaka vysoko kvalitnej zmesi co najlepsie a bolo vdaka strave co najdlhsie dokonale a uz nebudu potrebni plasticky chirurgovia,bo ich nahradia roboti


23.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   17. 2. 2012, 09:36 avatar
Clovek v prvom rade nema predpoklady na prezitie, takze pan vedec urobil chybu hned v uvode svojej tezy.


24.
označiť príspevok

salbea žena
   17. 2. 2012, 09:38 avatar
hm podla mna sa prisposobi a velmi tomu dopomoze existencia mimo nasej planety-na mimozemskch lodiach,kde sa bude clovek venovat narcizmu a studiu a vdaka novym vedeckym poznatkom sa bude viest stale k dokonalejsiemu tvoru,my sa budeme o par rokov podobat na nasho stvoritela..Satana..
Súhlasí Ónya


26.
označiť príspevok

Ónya žena
   17. 2. 2012, 09:57 avatar
iba s poslednou vetou nesúhlasím.., budeme sa podobať všetci na seba jeden ako druhí,.. budeme klonovaní a identita človeka bude len podľa čipu. nebude sa rozoznávať kto je škaredý a pekní, všetci budú rovnakí..len s rozdielom pohlavia.


27.
označiť príspevok

salbea žena
   17. 2. 2012, 10:03 avatar
Onya klonovat budeme iba chatrne casti tela,nie celeho cloveka,bo to ma neziaduce vedlajsie ucinky na vykonnost mozgu,ale inac zmeni sa forma koze,bude taka hrubsia,bo sa prisposobi nepriaznivym podmienkam podnebia a vdak vitaminovym preparatom sa zacne menit aj nasa hormonalna sustava..my fakt budeme vyzerat ako take hovada,ale budeme mat take mile ocka vdaka joge a inym duchovnym cviceniam..modre oci a blond farba vlasov vymiznu a tak isto aj mihalnice,budu si ich ale zeny nalepovat,na zemi zacne existovat iny druh cloveka,velmi zdraveho a vykonneho a to vdaka vyspelej medicine


25.
označiť príspevok

salbea žena
   17. 2. 2012, 09:56 avatar
milanko supa je svojou teoriou o posilnovani moralky a slusnosti uz davno pochovany,prichadza uplne ina doba a taky ako milanko neprezije,pokial sa neprisposobi..
podla tvojej fotky na blogu ,by si mal zacat posilnovat a venovat sa fitness..nie si cool, aj ked teraz ti to este prejde,ale o par rokov si kvoli svojej chatrnej telesnej stranke,nenajdes pracu clovece


29.
označiť príspevok

Ónya žena
   17. 2. 2012, 10:06 avatar
a akom Milankovi Š. ..? nikdy nevieš...je možné, že v samej dobrej viere sa vryjú pod kožu a prežijú.


30.
označiť príspevok

salbea žena
   17. 2. 2012, 10:08 avatar
Onya neprezije dnesna doba a ani nabozenstva,vsetko vytlaci casom joga
diskutujeme o tiscrociach,vsak ?


28.
označiť príspevok

salbea žena
   17. 2. 2012, 10:06 avatar
ja si este asi vychutnam satocky a suknicky,bo v buducnosti sa to uz nosit velmi nebude moct,kvoli silnym svalom a malemu mnozstva tuku na tele..ta moda bude taka,aby zvyraznovala mohutnost svalov a zdravotny stav cloveka,ktory bude prejavom zdraveho narcizmu a velmi dolezitej zdravej psychiky,bo ta bude na prvom mieste..byt zdravy..


32.
označiť príspevok

martinaskustemu žena
   9. 3. 2012, 22:52 avatar
ahoj,super clanok,co sa tyka Zeme, ludi, tvorov na nej je to zaujimave ...toto vsetko no ktovie ako sa to vsetko pomutuje z tychto chemikali,vyparov. .:((( vsetko sa to kazi ludia vymislaju veci na ulahcenie zivota ale zasa ak sa to dostane do zlych ruk tak je to na nic ja ani predstavu o ludoch za tolko rokov nemam myslim ze uz nebudu ako bolo uvedene vyhubime sa sami chamtivostou a lenivostou.....co chybalo ludom dakedy davno???pracovali napoliach nepoznali stroje elektroniku a dobre im bolo))) pekny zvysok dna
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Kuj železo, pokiaľ je ešte horúce.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(101 102 bytes in 0,340 seconds)