Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Premena inteligencie spoločnosti na nesmrteľnosť bez závislosti na materiálnom svete dnešnej formy.

71
reakcií
526
prečítaní
Tému 2. septembra 2019, 09:25 založil havran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

havran
   2. 9. 2019, 09:25 avatar
Je taký proces vôbec možný? Pokúsme sa v úvahách tie podmienky vygenerovať. Najprv si však odpovedzme na otázku ako by mala nesmrteľná inteligencia vyzerať vo svojej podstate.


31.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 9. 2019, 11:07 avatar
1,....to čo sa pýtaš je možné len pri viere v kresťanského Boha, pri viere v jeho syna ktorý za nás zomrel a zaplatil cenu, ktorá bola potrebná na to, aby ľudstvo malo istú nádej. Samozrejme, má to svoje podmienky a to ani väčšina "kresťanov" nespĺňa.
A potom je realita nasledovná: milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ja už som v jednom článku písal, že aj tí najväčší neverci v niečo veria, čo má náboženský podtón a niekedy to ide ďalej aj od predstáv bigotných veriacich. Teda, aj neveriaci majú svoju "nádej".

Ale platí to, biblické: ..... Očakávaním spravodlivých je plesanie, ale nádej skazených, tá zahynie.“ — Príslovia 10:27, 28.
Je to havran len smrtiaca ilúzia.


32.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 9. 2019, 11:10 avatar
Salviš: aj tí najväčší neverci v niečo veria, čo má náboženský podtón

Skús to opísať konkrétne.


34.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 9. 2019, 11:27 avatar
32,.....Písal som o tom, a tam som uviedol, že je to pre ateistov "takzvaná trinásta komnata". Teda, že si to nechávajú pre seba, ale veria v niečo , čo má veľmi spoločné s náboženstvo,....ale New age a podobne. Samozrejme, keď je všetko OK, tak sa viac dáva najavo , že "Boh je nepotrebný",....ale keď sa dostanú do úzkych, tak všetci volajú na Boha. A to ľudská skúsenosť, história už dokázala. Teda, darmo mne budeš písať, že tomu tak nie je!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na dôkaz aj jeden vtipný príklad:

BOŽÍ ZÁSAH:
Jedného dňa kráčal ateista po lese v Aljaške a obdivoval všetko, čo evolúcia vytvorila.
"Aké majestátne stromy! Aká mohutná rieka! Aké nádherné zvieratá!", hovoril si pre seba. Ako tak kráčal popri rieke, začul nejaký šum v kríkoch za sebou. Otočil sa a uvidel takmer 4-metrového hnedého medveďa, ktorý sa chystal na neho vybehnúť. Ateista začal utekať ako vládal dolu cestičkou. Ponad plecia sa obzrel za seba a videl, že medveď sa k nemu rýchlo približuje. Začal utekať ešte rýchlejšie, ako sa len dalo, až mu do očí vyrazili slzy. Obzrel sa znovu a medveď bol zas o niečo bližšie. Srdce mu búšilo ako zvon, keď sa snažil bežať ešte rýchlejšie. Ba ešte, nanešťastie, zakopol a spadol na zem. Keď sa pokúšal postaviť znovu na nohy, uvidel medveďa ako stojí celkom blízko nad ním, lavú labu vystiera na neho a pravou sa ho chystá udrieť.
"Ó, môj Bože!..."
Čas sa zastavil.... Medveď stuhol... Les utíchol... Dokonca rieka prestala tiecť... Žiarivé svetlo osvietilo človeka a zhora zaznel hromový hlas:
"POPIERAŠ MOJU EXISTENCIU PO CELÉ TIE ROKY, UČÍŠ INÝCH, ŽE JA NEEXISTUJEM A DOKONCA PRIPISUJEŠ STVORENSTVO NEJAKEJ NÁHODNEJ VESMÍRNEJ NEHODE! SKUTOČNE TERAZ OČAKÁVAŠ, ABY SOM TI POMOHOL Z TEJTO NEPRÍJEMNEJ SITUÁCIE? MÁM ŤA TERAZ NAOZAJ POVAŽOVAŤ ZA VERIACEHO?"
Tak ťažko, ako sa ateista cítil, zdvihol svoj zrak priamo do žiarivého svetla a povedal:
"Bolo by pokrytecké, keby som žiadal, aby si ma teraz zaradil medzi kresťanov po všetkých tých rokoch. Ale snáď by si mohol urobiť kresťanom aspoň toho medveďa...?"
"TAK DOBRE", povedal Boh.
Svetlo zmizlo... Rieka začala tiecť... Šum lesa zas bolo počuť... A medveď, ako tam stál, poklakol na svoje kolená, spojil svoje laby dohromady, sklonil hlavu a povedal:
"Pane, ďakujem Ti za toto chutné jedlo, ktoré si mi pripravil."... ....  


35.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 9. 2019, 11:28 avatar
Salviš, táraš nehorázne nezmysly o ateistoch. Nič si neposkytol, len pletky. Mňa zaujímajú dôkazy.


37.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 9. 2019, 11:30 avatar
Salviš: ale keď sa dostanú do úzkych, tak všetci volajú na Boha.

Sprosté klamstvo!!! 


71.
označiť príspevok

havran
   4. 9. 2019, 15:57 avatar
Lemmy- tí naj neverci vedia, do čoho Boha nemôžu pustiť. Ostatok je piesoček pre neandertálcov.  


72.
označiť príspevok

havran
   4. 9. 2019, 16:00 avatar
Vo Vatikáne to už maju dávno ujasnené.


45.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   2. 9. 2019, 11:49 avatar
Vy sami ste vo svojej podstate nesmrtelna inteligencia ktora je tu od pociatku drive.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

havran
   2. 9. 2019, 09:29 avatar
Pokojne skúste vyjadriť svoj názor, aj keď si myslíte, že je to hlúposť. Aj extrémne hlúposti evokujú extrémne dobré riešenia a postupne sa optimalizujú do efektívnej reálnej podoby.


36.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   2. 9. 2019, 11:29 avatar
aj Lenin je vdaka technike večne živý......    ....


38.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 9. 2019, 11:30 avatar
Nie je živý.


42.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   2. 9. 2019, 11:35 avatar


43.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 9. 2019, 11:37 avatar
No, jednoducho raz zomrel, takže nie je živý. Síce, môžem sa mýliť, že ty trepeš nezmysly o niekom inom. Ja hovorím o Leninovi, vodcovi, revolucionárovi, ktorý je pochovaný v mauzóleu v Moskve.


46.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 9. 2019, 11:58 avatar
43,......ale Ondro má pravdu. Však mrkol očkom. Darmo,....ako sa hovorí: "mrcha zelina nezhynie"!  


3.
označiť príspevok

majko1 muž
   2. 9. 2019, 09:32 avatar
Čím dlhšie ľudia žijú, tým viac kravín vymýšľajú, tak preto. Príroda je geniálna v tom, že je jednoduchá a má jasné nemenné pravidlá. Ľudská povaha, či myslenie, či činnosť mozgu- nazvime to ako kto chce, je sebazničujúca, ......neviem prečo ani to či sa to niekedy zmení......ľudia sa nevedia vzdať dosiahnutých výhod, životnej úrovne a podobne a to je z hľadiska prírody zničujúce ......zvieratká sa tomu nevedia brániť, príroda ako celok- ano, pribudnú katastrofy v počasí či nejakým iným prírodným vplyvom a príroda sa aj s ľuďmi vysporiada, lebo ich nepotrebuje.......


4.
označiť príspevok

majko1 muž
   2. 9. 2019, 09:38 avatar
V prírode prežije iba ten čo žije v súlade s jej pravidlami, ak to tak nie je evolučne ho zlikviduje, tak už na Zemi zanikli rôzne dávne civilizácie......
Súhlasí havran


9.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 9. 2019, 10:05 avatar
Nie, v prírode prežijú tie organizmy (fauna a flóra), ktoré sa dokážu rozmnožovať, a pri zmenených podmienkach sa dokážu prispôsobiť zmenám.


11.
označiť príspevok

majko1 muž
   2. 9. 2019, 10:07 avatar
Iste, to nie je v rozpore s tým čo som písal. Nežiť v súlade s pravidlami znamená predsa nevedieť sa prispôsobiť, nie ?


13.
označiť príspevok

havran
   2. 9. 2019, 10:14 avatar
majko1- niektoré pokusy prirodzeného vývoja viedli nakoniec k zániku., lebo sa cesta v interakcii s prírodou ukázala ako neefektívna.


14.
označiť príspevok

majko1 muž
   2. 9. 2019, 10:17 avatar
Neviem čo máš konkrétne na mysli, ale napr. indiáni v hlbokej Amazonke žijú v súlade s prírodou už dlho a ničí ich jedine kontakt s našou "rozvinutou" civilizáciou.


16.
označiť príspevok

havran
   2. 9. 2019, 10:42 avatar
majko1- no veď práve to je to na čo reaguješ a aj správne odpovedáš. Každé odbočenie z reálnej a efektívnej cesty znamená zánik . Téma však vedie k zmene podstaty inteligencie. Teraz je inteligencia viazaná na klasickú materiálnu podstatu vo forme aku ju poznáme dnes. Môže teda inteligencia zmeniť svoju formu aj podstatu/ materiálnu/ a pretransformovať sa do materiálneho sveta , ale na vyššej úrovni, napríklad čisto energetickej, čo by znamenalo z môjho pohľadu úžasné oslobodenie od všetkých tých materiálnych problémov, ktoré dnes človek má.


17.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 9. 2019, 10:47 avatar
16,.....havran, už si zabŕdol do duchovného sveta. Teda veríš, že raz sa ak komunisti a humanisti, inoverci zmenia na duchovné bytosti? 
A aj to "vyriešenie problémov" je výsostne biblická rétorika. Nakoľko človek popierajúci Boha , tak ten len problémy vyrába.


18.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 9. 2019, 10:49 avatar
Omyl! Človek, ktorý k životu nepotrebuje náboženskú ideológiu, nevytvára problémy.


19.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 9. 2019, 10:50 avatar
Problémy vytvárajú tí, ktorí šíria rôzne, neraz protichodné, náboženské ideológie. Napríklad salviši, tzv. Jehovovi svedkovia!


25.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 9. 2019, 10:58 avatar
19, ....súhlasím. Ale to je viac problém vás, čo odmietate pravdu a tvrdíte opak: "že vy máte pravdu a tí druhí sa mýlia".
Sotva niekto na svete napísal o ateistoch ,to čo o JS. Teda "že keby boli všetci ľudia na svete Jehovovi svedkovia, nebolo by problémov". Nebolo by vojen, násilia, kriminality, hladu, chamtivosti a podobne.
A to tvrdili aj niektorí kresťania, ateisti, inoverci. Teda,....nemáš pravdu!


28.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 9. 2019, 11:00 avatar
Akú pravdu?


29.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 9. 2019, 11:01 avatar
Si len veľmi namyslený salviš.


33.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 9. 2019, 11:19 avatar
29,......nie som len pokorný realista. Uvediem príklad. V rozsiahlom diele The Outline of History (Náčrt dejín) anglický historik H. G. Wells napísal,...... že po prijatí evolučnej teórie ...... „nasledovala skutočná demoralizácia“. Prečo? Niektorí zastávali názor, že človek je len vyššou formou živočíchov. Wells, ktorý bol evolucionistom, v roku 1920 napísal: ...... „Človek je podľa nich spoločenské zviera podobne ako indický divý pes kuon... preto sa im zdalo správne, že veľké psy z ľudskej svorky by mali tyranizovať a podmaňovať.“
V tomto duchu píše aj historička Gertrude Himmelfarbová v knihe The De-Moralization of Society (Demoralizácia spoločnosti)


22.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 9. 2019, 10:54 avatar
18, teda za stav našej planéty a jej morálny úpadok môžu len a len náboženské ideológie? A iba tí, vytvárajú problémy?


23.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 9. 2019, 10:56 avatar
Hrubá logická chyba, že si použil chybné len a len. Túto hrubú chybu používa aj fašista Kasafran. Prečo takto nelogicky uvažujete?


30.
označiť príspevok

majko1 muž
   2. 9. 2019, 11:04 avatar
A ako je možné, že napriek tomu velkému davu ľudí čo sa hlási k náboženstvam a krásnym ideám je stav na planéte taký aký je ? J si myslím že je to preto lebo ľudia sú iba súčasť živočíšnej ríše a vo svojej podstate sa aj tak správajú , žiadne náboženstvo to nezmenilo aj to je pre mňa dôkaz o ich zbytočnosti . Ľudia nie sú lepší, ekologickejší, menej agresívny a podobne, lebo sú v prvom rade ľudia, ideologie sú len záštitou na ospravedlnenie svojho zištného konania .....
Súhlasí Lemmy


26.
označiť príspevok

majko1 muž
   2. 9. 2019, 10:58 avatar
Čistá energia bez súčinnosti s hmotou neexistuje, ono totiž aj energia je vlastne hmota . To sme ale už v kvantovej mechanike či termodynamike . V súvislosti s témou a teda ľuďmi si neviem ani predstaviť zmenu "inteligencie" na nejakú inú formu . Na vyššie či nižšie "urovne" som alergický, smrdí to chvastaním a povyšovaním sa . Inteligencia sa prejavuje výhradne cez hmotu, ak niekoho prejde valec po hlave je koniec inteligencie, či ? 
Súhlasí Lemmy


39.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 9. 2019, 11:31 avatar
26,.....naozaj? Prvé je ale duch, teda čistá energia. Iba z nej istým procesom môže vzísť hmota. Ak nebol vesmír/hmota/ Boh a anjeli existovali aj pred tým, ako bola hmota, druhotná, nižšia časť energie.


40.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 9. 2019, 11:32 avatar
Táraš. To je pletka, ktorej len veríš, ale dôkazy nemáš.
Súhlasí majko1


41.
označiť príspevok

majko1 muž
   2. 9. 2019, 11:35 avatar
Bez dôkazov irevalentné a okrem toho nelogické, ale kludne si to sám pre seba mysli, nikto nedokáže zabrániť by niekto žil so svojim omylom......... 
Súhlasí Lemmy


44.
označiť príspevok

majko1 muž
   2. 9. 2019, 11:42 avatar
E=m.c2 túto rovnicu iste poznáš ale ona hovorí aj to, že ak je hmota rovná nule, tak je aj energia nulová, takže žiadna tkz. čistá energia neexistuje, či v náboženstve máte iné rovnice vzťahu hmoty a energie ?
Súhlasí Lemmy


47.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 9. 2019, 12:08 avatar
44,....tu je všetko možné. Ak jeden Boh môže byť trojjediný,...tak prečo nie? 
A daná rovnica je o niečom inom. Tá už rieši to, čo prišlo potom, a až následne sa hmota , energia dala vyjadriť rovnicou.
Lebo hmota je jednou formou energie. A v tej rovnici sa teda vyjadruje ten následný vzťah medzi hmotou a energiou.
Ale otázka stojí: "čo bolo prvé? Odkiaľ sa vzala všetká tá energia? A ako, alebo kto premenil danú energiu na organizovanú hmotu"? To ti už Eistein a ani jeho rovnica nepovie.


48.
označiť príspevok

majko1 muž
   2. 9. 2019, 12:31 avatar
Inú odpoveď som ani nečakal, nijaký dôkaz, nijaká teoria, všetko je LEBO BOH.......ja hovorím iba jedno ak by nejaký Boh existoval tak by to nenechal plynúť tak ako to ide, ibaže by bol sarkastický škodoradostný a bavil sa na ľuďoch.....Ja byť Bohom, tak s takým výsledkom "stvorenia" nie som už dávno pradávno spokojný...... 


49.
označiť príspevok

Morning muž
   2. 9. 2019, 12:33 avatar
Svet a jeho štruktúra je dôkaz, že ho vytvorila inteligentná bytosť. Preto všetky pokusy o jeho vytvorenie akýmsi "automatickým procesom" troskotajú a vždy budú troskotať.


50.
označiť príspevok

majko1 muž
   2. 9. 2019, 12:39 avatar
Čo je inteligentné na živote dinosaurov miliony rokov a potom ich vyhynutí ? Ja chápem že sa neviete zmieriť s poslaním človiečika ako jedného z množstva žijúcich tvorov ktorý tu pred státisícami rokov ani neexitoval a zrejme o podobnú dobu ani nebude......a život a štruktúru celého vesmíru stvorila inteligentná bytosť ? Čo je inteligentné na rôznych galaxiách, čiernych dierach, vzniku a zániku hviezd a podobne ? Vy veriaci ste hrozne zahľadení do seba, chýba vám pokora......


51.
označiť príspevok

Morning muž
   2. 9. 2019, 12:46 avatar
Vyhynutie a smrť sa stali súčasťou porušeného sveta. Porušeného hriechom.

Vesmír musí byť tak veľký a obsahovať toľko hmoty, inak by nefungoval.


54.
označiť príspevok

majko1 muž
   2. 9. 2019, 13:15 avatar
Indiáni v Amazonskom pralese nič o hriechu nevedia a predsa sa rodia a umierajú......je neuveritelné ako ste vy kresťania zahľadení do seba..........


55.
označiť príspevok

Morning muž
   2. 9. 2019, 13:24 avatar
V biblii sa píše, že odsúdený budú iba tí, čo neuverili v Krista. To sa tých indiánov netýka, lebo neuveriť v Krista sa dá len vtedy, keď si o ňom počul. ....Pavol hovorí, že takíto ľudia budú súdení podľa svedomia.


56.
označiť príspevok

Morning muž
   2. 9. 2019, 13:26 avatar
....odsúdení... (...lebo petrýk8 by zase nerozumel....   )


52.
označiť príspevok

Morning muž
   2. 9. 2019, 12:52 avatar
Bez čiernych diel by neboli špirálové galaxie.


53.
označiť príspevok

majko1 muž
   2. 9. 2019, 13:13 avatar
No a čo je na nich inteligentné, znela otázka. A na velkosti vesmíru je čo inteligentné a čo ak existujú obývané planéty aj inde, je to štatisticky pravdepodobné. Na tom je čo inteligentné ? Mimochodom ak sa nájde existencia aj inde vo vesmíre, neviem ako sa s tým vysporiada Biblia, lebo tam sa nič o tom nepíše.........Asi máme rôzne názory na to čo je inteligentné......


57.
označiť príspevok

Morning muž
   2. 9. 2019, 13:30 avatar
Inteligentne je stvorený Vesmír ako celok. Vlastnosti a správanie hmoty, hodnoty prírodných konštánt, atď..... Existencia čiernych dier z nich vyplýva. Špirálová galaxia vyzerá pekne. Podobne ako kvety v prírode či snehová vločka. Boh je Bohom tvorby rozmanitosti a krásy.


66.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 9. 2019, 16:25 avatar
Teda, poriadny inteligent, čo stvoril vírusy a baktérie.


69.
označiť príspevok

havran
   2. 9. 2019, 16:31 avatar
Morning- nezdá sa ti, že ľudstvo postupne viac číta božie strojnícke tabuľky, ale keď to takto bude pokračovať, nakoniec žiak predbehne svojho učiteľa. Tak to v živote chodí! Alebo jedného dňa Boh povie, je koniec lekcie, zmaže tabuľu a zazvoní zvonec? Podľa teba to tak akosi vyznieva.


70.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 9. 2019, 16:36 avatar
Keď sa dívam na božie stvorenia, tak sa mi občas prisní, že ten boh má poriadny nevkus: www.mlady-vedec.eu Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


58.
označiť príspevok

Morning muž
   2. 9. 2019, 13:32 avatar
Biblia nevylučuje možnosť iných obývaných planét. Lenže rvnako ako my sme nevznikli evolúciou ale boli stvorení, boli stvorení aj prípadní obyvatelia iných planét. Abiogenéza je totiž číry nezmysel. Každý súdny človek si toto musí uvedomovať.


62.
označiť príspevok

majko1 muž
   2. 9. 2019, 16:05 avatar
Zaujímavé ako ignorujete poznatky vedy o vzniku vesmíru a jeho evolučnom vývoji, na druhej strane vás vôbec nezaráža ako Boh z ničoho stvoril vraj všetko......tam vám stačí že bola jedna rozprávková bytosť ktorá mohla všetko a hotovo......Na pochopenie komplikovaných súvislostí potrebujete rozprávkovú bytosť ? Inak to nejde ? Biblia nevylučuje možnosť , no to je super, takže čokolvek sa stane alebo zistí a nie je to v Biblii, tak to preto že to bol Boh ? Veľmi jednoduché rozmýšľanie.....ktoré v podstate podporuje evolučný vývoj, ktorý prebieha štatisticky a evidentne neskončil.......
Súhlasí havran, Lemmy


63.
označiť príspevok

havran
   2. 9. 2019, 16:19 avatar
Morning- nie je to odvážne, keď vylúčuješ evolúciu v procese vývoja? A ona bola dokázaná na rúznych úrovniach vývoja živých foriem, Pritom sa zaštiťovať súdnosťou a rozumom asi nie je príliš dobré dôkazné tvrdenie. Hovoríš, akoby si stanovil trestný poriadok. Ale život a písmo to sú dve rozličné veci. Do akej miery sa ľudia riadia písmom? Nemusíš hovoriť o Božom treste, ani to ľudí nezastaví už tisícročia.


68.
označiť príspevok

peter67 muž
   2. 9. 2019, 16:30 avatar
52. Máš pravdu nerozumel by som, ale napíš mi prosím, čo vy bez čierych diel ešte nebolo? Napríklad nadržané Rakúšanky, Nemky ap. ????


21.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 9. 2019, 10:52 avatar
Presný opak je pravdou a vie to už aj ateistická veda. Nebodaj sa ti páčia železo-sklo-betónové "dožívacie zariadenia"? 
Všetko poukazuje, že človek odtrhnutý od prírody je patologicky nešťastný a neslobodný.


24.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 9. 2019, 10:57 avatar
Veda je z princípu ateistická a nerozprávková, nakoľko sa takými vecami nezaoberá.


27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 9. 2019, 10:59 avatar
Neviem, čo je teistické vo vede. Gravitácia? Fakt, že Zem obieha okolo Slnka? Fakt, že svetlu od Slnka trvá približne 8 minút, kým dorazí na Zem?


59.
označiť príspevok

Morning muž
   2. 9. 2019, 13:39 avatar
Vo vede je teistické to, čo v OS Windows Microsofťácke: práca s oknami, tvorba priečinkov, súborov, mazanie, inštalovanie programov, odinštalovanie, obsluha komunikácie medzi CPU, RAM, HDD, etc......


12.
označiť príspevok

havran
   2. 9. 2019, 10:10 avatar
Lemmy- to je samozrejme a tak to platí v materiálnom svete. Vlastne moja otázka v úvode je návodná a vedie k tomu, či inteligencia sa dokáže oslobodiť od súčasnej materíalnej podstaty.


15.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 9. 2019, 10:18 avatar
A aký by mal byť dôvod oslobodzovať sa od materiálnej podstaty? Žiadny!
Súhlasí Shagara


5.
označiť príspevok

havran
   2. 9. 2019, 09:44 avatar
majko1- - celkom úvahy k veci. Daj ďalšie a popusť svoju hantáziu. Ide ti to celkom dobre.


6.
označiť príspevok

majko1 muž
   2. 9. 2019, 10:01 avatar
Hlavný rozdiel medzi ľuďmi a inými živočíchmi na Zemi je v tom, že jedine ľudia sú schopní pôsobiť globálne a nie iba lokálne ako zbytok prírody, teda okrem komárov........ 


7.
označiť príspevok

havran
   2. 9. 2019, 10:01 avatar
majko1-- no čo , poľakal si sa, že som ti dal súhlas? Ako vidíš ja nemám problém s objektivitou.


10.
označiť príspevok

majko1 muž
   2. 9. 2019, 10:06 avatar
Prečo by som sa bál ? Píšem čo si myslím .


8.
označiť príspevok

havran
   2. 9. 2019, 10:03 avatar
majko1- Práve toto je kreatívna inteligencia a nie je potrebné sa baviť o ľuďoch ako o jedinej výnimočnej forme inteligencie.


20.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 9. 2019, 10:51 avatar
Akú inú inteligenciu poznáš, okrem ľudskej?


60.
označiť príspevok

havran
   2. 9. 2019, 15:37 avatar
Lemmy- dobrá otázka, ale dal si ju len preto, že ani ty o inej nevieš. Najväčší problém je synchronizácia javov v čase a priestore. Inteligencia ktorá sa dokáže oslobodiť od hmotnej materiálnej formy a dokáže existovať len vo forme energie, ktorá je vlastne tiež materiálnej podstaty, ale jej fyzikálne vlastnosti umožňujú existovať bez štandardných podmienok klasického hmotného sveta. Vlastne je to len svet energií. Môže takýto svet plniť dynamické potreby pre interakcie s Vesmírom?


64.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 9. 2019, 16:20 avatar
Chybne reaguješ. Ja som sa správne opýtal, pretože nie ja, ale ty tvrdíš: a nie je potrebné sa baviť o ľuďoch ako o jedinej výnimočnej forme inteligencie.

Takže ty vlastne hlásať len svoju slepú vieru, bez dôkazov! Preto som ti správne položil otázku.
Súhlasí havran


65.
označiť príspevok

havran
   2. 9. 2019, 16:25 avatar
Lemmy- predpokladal som, že si pozorne čítal a si v kontexte . To je tvoja reakcia na mňa?


67.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 9. 2019, 16:26 avatar
Áno, pretože si napísal čosi chybne: ale dal si ju len preto, že ani ty o inej nevieš.


61.
označiť príspevok

havran
   2. 9. 2019, 15:45 avatar
Prečítal som si vaše príspevky a tak ako som očakával, sú tieto veľmi rozmanité, ale invenčné. Vlastne sa ukázalo, že dokážete myslieť aj v iných dimenzach ako len "komunisti,fašisti, liberáli, konzervatívci , materialisti, ateisti.......Preštudujem si to dôslednejšie a možno ma privedú tieto intervencie nápadov na nové myšlienky. Ak by vás to nebavilo, môžete sa vrátiť k starým praktikám. Po týchto vaších prejavov ste sa preukázali ako v podstate normálni ľudia, len s rôznými názormi a to je dobré, len by to nemal byť dôvod na "bratovražednú bitku".
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:24,  Kasafran ;) Zrovna dnes mi jeden ujo zakričal, keď som mu ušla s výťahom: Ty, tyy,...
dnes, 09:18,  Asi vás vo svojom dvore nechce. *39*19
dnes, 09:13,  Eduard, Ondrej, no mne sa tento tvoj návrh pomoci Lemmymu páči, i keď si myslím, že Lemmy...
dnes, 08:45,  ...a SPRÁVNE poznať biblické proroctvá sa nedá len čisto na základe textov Biblie.
dnes, 08:28,  Čím viac sa to zamotáva, tým tažšie sa to chápe...okrem tých, čo správne poznajú...
dnes, 08:25,  Teómovi nezostáva, než čumieť :)
dnes, 08:24,  Mne to stále pripadá tak, že Lemmy si tu z vás robí iba srandu.
dnes, 08:23,  Zaujímavý odsek z horecitovaného článku hovorí: “Aký je teda múdry postoj? Keď Písmo...
dnes, 08:16,  Vo Wisconsine oficiálne Biden Trumpa porazil o vyše 20-tisíc hlasov. Certifikáciu hlasov...
dnes, 07:52,  Tak sme sa dočkali aj toho 1. decembra, aby sme sa pre poriadok mohli pozrieť na ďalšiu...
dnes, 07:51,  Samozrejme, že rád prídem, ale iba na skútriku.*04 Takže jedinou podmienkou je teplo,...
dnes, 07:46,  Pri príležitosti nasneženia a udržania sa prvého snehu dnes sa mi opäť varí údené...
dnes, 07:42,  Astax, ....... v príspevku č.21 /Téma: Pre tomas12345 o súčasnej Cirkvi/ uviedol: ..........
dnes, 03:26,  JEHOVOVI SVEDKOVIA - a výroky iných na ich adresu:...
dnes, 02:49,  https://jehovajekralom.com/ti-ktori-si-vymyslaju-svoje-vlastne-proroctva/
dnes, 02:46,  V minulosti sa v našich publikáciách často hovorilo o predobrazoch a protiobrazoch, ale v...
dnes, 02:44,  https://wol.jw.org/sk/wol/d/r38/lp-v/2015204?q=protiobrazy&p=par
dnes, 01:03,  https://www.youtube.com/watch?v=BZFsUJ9dXyE
dnes, 01:01,  https://www.youtube.com/watch?v=3Iq9t701kEs&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1yRtQxGdGpDEt3hR52iW6kpzi...
dnes, 00:55,  Moje slovo vždy platilo . Na jar to tam vyriešime
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Keď vytočíte nesprávne číslo, nikdy nie je obsadené.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(206 391 bytes in 0,235 seconds)