Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Prekvapujúce info o JK

54
reakcií
1413
prečítaní
Tému 20. mája 2016, 20:25 založil Karola.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
30. 04. 2013
46
19. 05. 2011
1
21. 03. 2012
19
 
 


1.
označiť príspevok

Karola žena
   20. 5. 2016, 20:25 avatar
tento výklad o pôvode JK ma prekvapil a sa mi javí dosť vierohodne...teda je najbližšie k téze, že JK bol v Indii
" Ježiš kázal doktrínu podobnú tej, ktorú hlásajú hnutia bhakti v Indii, pretože zdôrazňoval lásku a prehliadal sociálne rozvrstvenie. Obsah a nálada jeho posolstva sú natoľko blízke posolstvu vaišnavskej bhakti, že mnohí dochádzajú k záveru, že medzi Ježišom a Indiou možno existovala priama súvislosť..."

asi ano, ako sa spomína vo výklade nižšie, JK bol pravdepodobne indoeuropan.."

Väčšina ľudí má o pôvode Ježiša Krista zafixované, že bol Žid. To vedie veľa krát k úsmevným, ale aj smutným záverom o jeho osobe a jeho učení u jednotlivých ľudí.

Čo vieme o pozemskom pôvode Ježiša Krista? Veľa toho nie je, o jeho učení a pôsobení sa nám dochovalo svedectvo jeho súčasníkov – učeníkov, apoštolov v jednotlivých evanjeliách obsahujúce Nový zákon. Jeho pôvod a výzor však evanjelia neriešia. Z evanjelií je známi iba pôvod jeho pozemského „otca“ Jozefa a čiastočne pôvod jeho matky Márie.

Jozef je podľa biblického rodokmeňa potomkom Abraháma. Jeho rodokmeň siaha od Abraháma, cez Izáka, Jakuba… až po Jessa, ktorý bol otcom kráľa Dávida. Následne cez Dávidovho syna, kráľa Šalamúna, až po Jozefovho otca Jakuba. Spomína sa že Jozef mal za manželku Máriu, matku Ježiša zvaného Krista.

Ten bol počatý ešte pred ich manželstvom. Zaujímavé je aj to že Jozef bol v tej dobe vdovec a mal 70 rokov. Podľa kresťanskej viery bol Ježiš počatý z Ducha svätého, skrze jeho matku, Máriu Pannu, bez pohlavného styku. Čiže jeho otec bol Boh. V tom prípade sa pôvod jeho pozemského otca nemusí brať do úvahy. Tam je z hľadiska jeho ľudského pôvodu (rodu) dôležitá jeho matka. Ani o jej pôvode sa toho veľa nevie. Vie sa len to, že Mária pochádzala z Galilejského mesta Nazaret. Jej otec sa volal Jáchym a matka sa volala Anna, ktorá tiež pochádzala z potomstva kráľa Dávida. Takže vieme, že Mária bola Galilejčanka. Galilejci neboli Židia (Hebreji) v tom pravom slova zmysle. Galilejci neboli semitského pôvodu a neboli tradiční judaisti. Podľa toho, čo sa vie o Galileji z dôb Ježiša Krista, tj. prvého storočia nášho letopočtu je to, že Galilea nebola výlučne čisto židovská – judaistická oblasť. Svedčia o tom viaceré svedectvá, ako sa vtedajší Jeruzalemský Židia (Judejci) vyjadrovali o Galileji. Judejskí Židia považovali Galileu za nekultúrnu, napoly pohanskú oblasť. Hovorievalo sa aj o Ježišovom výraznom severskom prízvuku, ktorý bol v Jeruzaleme veľmi nápadný. Z najnovších zatiaľ neoficiálnych výskumov sa hovorí o keltskom – galskom pôvode Galilejcov. Napovedá nám o tom už samotný názov tohto národa. Gal-Galilejec. Gal je latinský výraz pre Kelta. Vieme o keltskom osídlení z tej doby na Peloponézskom polostrove (Grécku), v Malej Ázii (Turecku) žil známi kmeň Galov – Galatov. Najjužnejšie potvrdené osídlenie Keltov je na základe archeologických a písomných prameňov doložené v Egypte a severnej Afrike. Preto je viac ako pravdepodobné, že aj kmeň Galilejcov bol judaizovaný národ Keltov – Galov.

Zaujímavé určite je aj to, že sa Mária, Ježišova matka práve v čase po narodení Ježiša ukryla v Egypte, je možné že práve u príbuzných Galov v tej oblasti.

Čo s toho vyplýva? Je viac, ako jasné že Galilea nebola oblasť obývaná Hebrejmi, ale iným národom, ktorý na tomto území nežil ešte dosť dlho na to, aby sa stal úplne judaistickým.

Galilea bola úrodná zem. Rozlohou bola veľká asi 150 km2. Hory boli porastané dubovými a borovicovými lesmi, olivové háje sa striedali z lúkami a obrábanými poliami.

Galilejci boli silný a statočný kmeň roľníkov a bojovníkov. Juda Gaulanitský presvedčil galilejských horalov, že je dôležité uctievať iba jedného Boha. Nevieme, kedy sa toto galilejské obrátenie odohralo, ale ani v časoch Ježiša Krista ešte neboli všetci obrátení.

V tej dobe sa v celej oblasti Blízkeho východu, ktorý bol veľmi etnický pestrí, na vzájomné dorozumievanie miesto jednotlivých materinských jazykov používala aramejčina (staroaramejčina). V tomto jazyku sa aj písalo. Preto sa nedozvieme, aký bol Ježišov materinský jazyk. Rovnako, aký jazyk sa v Galileji používal mimo úradov, tj. doma.

Podľa viacerých tvrdení sa galilejčina podobala dnešnej keltskej Welštine. Dalo by sa povedať, že mala s keltskými jazykmi rovnaký základ. To je ďalšie potvrdzujúce tvrdenie. Vysvetľovalo by to mnoho. Galia, Galovia bolo latinské označenie pre Keltov, ako takých. V tej dobe sa za najvýchodnejšie trvale žijúcich Keltov považovali Galati, žijúci v strede dnešného Turecka. Dnes vieme že Kelti prenikli až do severnej Afriky. Preto nie je vylúčené, že menšie spoločenstvo Keltov – Galov sa usadilo aj v severnej Palestíne, ktorá sa vtedy nazývala Galilea. Za túto teóriu sa prikláňa aj nápadne podobné pomenovanie tohto územia na latinské označenie Galov. Existuje ešte iná teória Antonína Horáka, ktorá sa dokonca prikláňa k slovanskému pôvodu Ježiša Krista.

Keltský, slovanský, alebo iný „severský“ pôvod Ježisa Krista potvrdzuje aj jediná zachovaná písomná pamiatka z čias jeho pozemského života, ktorá opisuje jeho výzor. Bol to list Publiusa Lentulusa, veliteľa rímskych légii v Judsku, ktorý v Palestíne pôsobil práve v časoch záveru pozemského života a ukrižovania Ježiša Krista. Publius Lentulus napísal cisárovi Tiberiánovy do Ríma roku 32 n. l. túto správu:

„Buď pozdravený, cisár Tibérius, Publiusom Lentulom!

Objavil sa tu človek, ktorý, ako sa zdá, je držiteľom mimoriadnej moci. Ľudia ho nazývajú veľkým prorokom, jeho prívrženci ho považujú za Syna Božieho a jeho meno je Ježiš Kristus. Každý deň môžeme ňom počuť podivné veci. Raz kriesi mŕtvych, inokedy uzdravuje chorých a celý Jeruzalem ho obdivuje pre jeho neobyčajné učenie.

Jeho výzor, velebná tvár, vyžaruje pôvab, takže všetkým, ktorí sa na neho pozerajú, preniká láska a zároveň bázeň. Je to človek vysokej postavy a každá časť jeho tela je veľmi súmerná. Zlaté vlasy mu hladko splývajú a pokrývajú hlavu až po uši a odtiaľ padajú mu okolo šije v malých lesklých vlnitých prameňoch a pôsobia zvláštnym vplyvom. Má čisté vysoké čelo, pleť jeho tváre je mimoriadne jemná, biela a bledo červená. Má pekné ústa a nos. Fúzy a bradu má hustú a zlatej farby tak ako vlasy. Hovorí sa že jeho ružová tvár s bradou v strede rozdelenou, je neporovnateľne krásna a preto nie je možné sa mu dlho pozerať do tváre, pretože oslepuje oči. Svojimi rysmi, svetlomodrými očami a zlatými vlasmi sa podobá na svoju matku, ktorá je najkrajšia a najpôvabnejšia svojim zjavom, aký kedy bol v tomto kraji spozorovaný. Jeho reč je rozhodná, čistá, vážna a nie je možné ju napodobňovať, je najčistejším výrazom cností a pritom svedči o takej múdrosti, že prekoná aj tých najväčších spisovateľov a vedcov. V kázniach je prísny, ale vo vyučovaní je nežný, láskyplný a neodolateľný. Chodí bosý a prostovlasý. Zďaleka sa mu posmievajú, ale v blízkosti sa trasú a sú bezmocní. Ešte nikto ho nevidel sa smiať, zato ho videli často plakať. Tí s ktorými sa stýka sú dobrí a zdraví. Pri tom všetkom ma zlí ľudia neustále obťažujú, aby som ho obžaloval, lebo jeho učenie podľa ich názoru škodí tvojmu veličenstvu, pretože hlása, že kráľ a poddaní sú si pred Bohom rovní.“

Z tohto listu jasne vypláva, že Ježiš Kristus nemal taký „semitský“ výzor, ako staroveký semitský výzor opisujú rôzni antropológovia dnes a preto nemohol byť Židom – Semitom. Druhá možnosť je taká, ak vylúčime Kristov keltský, alebo slovanský pôvod, že vtedajší Židia (Hebrejci) neboli semitského, ale árijského (rozumej indoeurópskeho) pôvodu.

Paradox je aj v ďalšej závažnej skutočnosti, že dnešní Židia, už vôbec nie sú Semiti, ale turkickí Chazari, ktorí s tými biblickými Hebrejmi, nemajú vôbec nič spoločného. Preto je viac ako nemiestne, keď si dokonca niekto stotožňuje Ježiša Krista s dnešnými Židmi.

janlacko.blog.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí gabriel pb


2.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 5. 2016, 20:39 avatar
Zidia su uzurputelia

Vzdy sa snazili a vzdy sa budu snazit vytazit co najviac zo vsetkeho co existuje

Su to obchodnici

Predaju aj vlastnu mater ked sa im to hodi

Su mi na posmech


3.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 5. 2016, 20:40 avatar
Uz som priniesol mnoho poznania do sveta a vzdy ho zneuzili na svoje chamtive chutky

Ale to raz skonci

Uz coskoro


5.
označiť príspevok

Karola žena
   20. 5. 2016, 20:41 avatar
to hej..ale ako to súvisí s témou ?


6.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 5. 2016, 20:43 avatar
Chytil som sa posledneho odstavca kde pises o zidoch


7.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 5. 2016, 20:50 avatar
A ja neznasam zidov

Su to zlodeji ktori si privlastnuju to co im nenalezi

Znu tam kde nesiali


10.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 5. 2016, 21:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 5. 2016, 21:07 avatar
Chyba je vlastnost ktoru som vyuzil aby som sa dostal tu kde som


15.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 5. 2016, 21:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 5. 2016, 21:18 avatar
A ty si nevedel ze Jezis prisiel potvrdit zakon? Nie ho zrusit?


17.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 5. 2016, 21:19 avatar
To by sa vam pacilo nehanebnici

Aby neplatil zakon a mohli by ste si stvarat co sa vam zachce

Prd palovu

To ti garantujem ze bude platiti zakon


18.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 5. 2016, 21:21 avatar
Lebo ten zakon je prvy a posledny

Na neho sa odvolavam a jemu som oddany

Vy vsetci co tvrdite ze neplati zakon ste skurvysyni a zaplatite za vase falosnosti ktore tu sirite


19.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 5. 2016, 21:22 avatar
Do posledneho centu splatite svoje dlzoby


20.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 5. 2016, 21:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 5. 2016, 21:30 avatar
Ten zakon stanovil samotny Boh ty sluha klamarsky

Aj teba to neminie

Ty budes kurva platit Na to sa tes


22.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 5. 2016, 21:31 avatar
Za kazdu jednu loz ktoru si vyslovil o nasom Panovi zaplatis

Tomu ver ty spina
Súhlasí veriaci-4


23.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 5. 2016, 21:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 5. 2016, 21:38 avatar
To ti nebude stacit


25.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 5. 2016, 21:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 5. 2016, 21:44 avatar
Jezis je slaby pan

Ducha svateho by si sa mal obavat

Bo podla vasej knihy Kto jemu odporuje tak zle dopadne

A ty si na dobrej ceste zazit velmi zle veci


27.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 5. 2016, 21:47 avatar
Tak vedz ze som sa s nim spojil Lebo uz ma srala vasa povysenost a vase hriechy

A teraz ste v riti

Natrhne vam tie vase


30.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 5. 2016, 21:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 5. 2016, 21:59 avatar
Spojil som sa s Jedinym

A ty okusis jeho pomstu


32.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 5. 2016, 22:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 5. 2016, 22:07 avatar
Okusas lasku diabla ktory ta oklamal


34.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 5. 2016, 22:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 5. 2016, 22:16 avatar
Diabol sa neboji a nestiti nicoho

Lebo je diabol

A to som vedel vzdy


36.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 5. 2016, 22:17 avatar
Napriklad sa nehanbi vydavat sa za Boha

Aby tak zviedol ked moze vsetkych

Vsak skutocny a jediny pan vo svojej prozretelnosti zabezpecil aby neunikol svojmu osudu

A uz sa smazi v pekle

Tam kde patri


37.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 5. 2016, 22:18 avatar
A ty ako jeho sluzobnik ho budes nasledovat

Lebo sam si si zvolil


38.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 5. 2016, 22:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 5. 2016, 22:24 avatar
Jedine Pan si vyberie koho zachrani a koho ponecha osudu

To viem

Ziadna kniha ta neochrani, ziaden talisman, ziadna modlitba NIC

O vsetkom rozhoduje len a len PAN


41.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 5. 2016, 22:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 5. 2016, 22:31 avatar
Ja verim tomu co pocujem aj ked nikto nehovori


43.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 5. 2016, 22:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 5. 2016, 22:43 avatar
Pocujem Ale nie to v Knihe ale to ktore sa nachadza v eteri


28.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 5. 2016, 21:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 5. 2016, 21:50 avatar
Je to blud ktoremu ste uverili

Coskoro sa dozviete pravdu o blude

Lebo kniha sa prave odpecatila


12.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 5. 2016, 21:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 5. 2016, 21:08 avatar
A prekliatia si nechajte pre ich autorov

Lebo kto druhemu jamu kope, sam do nej pada

To bude platit aj pre tych tvojich darmozracov


14.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 5. 2016, 21:13 avatar
Zabudli ste na nase povodne tradicie

Na vsetko dobre co sme budovali dlhe veky

Dali ste sa opantat bozikom, ktory sa snazi uzurpovat nadvladu nad svetom

Tym ktory sa prehlasuje za niekoho, co mu neprinalezi

Otcom lzi

Satanom

Spamatajte sa kym je cas


9.
označiť príspevok

Karola žena
   20. 5. 2016, 20:58 avatar
rozumiem..ani ja nečítam dlhé litánie celé u iných..len začiatok a koniec .D


4.
označiť príspevok

Klein muž
   20. 5. 2016, 20:41 avatar
Velmi zaujimave citanie. Aj ked ho beriem s rezervou. Ale je pravda, ze v Indii sa nasla staroveka socha muza v meditacnej podobe v hebrejskom odeve, s tvárou aku staroveki krestania znazornovali na Kristovi a so zehnajucou rukou. Tak znazornovali prvi krestania Jezisa na svojich ikonach. A taktiez je naozaj pravda ze nekanonicke, historicke texty z prvych storoci naozaj pisu o tom ze Kristus mal modre oci a svetle vlasy... Avsak ako to bolo naozaj sa uz asi nedozvieme... O Jezisovi vsak India vedela skôr ako tam prisli prvi misionari....


8.
označiť príspevok

Karola žena
   20. 5. 2016, 20:56 avatar
údajne je tam aj jeho hrob..

tiež zaujjímavé čítanie..(samozrejme človek si o JK vytvára rôzne skladačky..ale tá India že mohol byž indoeuropan, mi do tej skladačky celko zapadá.)

www.sekty.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

" V celem Kasmiru a zejmena Ladaku byl velmi znamy pribeh o svatem Issovi,svetci zidovseho puvodu, ktery mel jizvy na rukou a nohou od hrebu. Prisel pesky se svou matkou ktera zemrela v Pakistanu a dodnes je tam jeji hrobka.Jmenovala se Marie.ň

Zil Jezis v Indii?
Hrobku Issy jsem navstivil ve Srinagaru,v prvnim patre jsou dva sufi mistri a Issa je ve sklepe,ale neda se tam bezne dostat. Spravce je ochotny udelat hlubsi vyzkum,ale pry „koho to zajima“… Issa prosel z Punjabu do Kasmiru,Ladaku,a Nepalu,kazal v Benaresu.(Nahodou jdu stejnou cestou a tak zkusim najit vice informaci) Muze byt tento svetec Jezis?Byl velkym vzorem budhistum,a bylo zachovano tisice svitku o zivote Issy v budhistickych klasterech.

Hlavnim mistem kde bylo mnoho svitku je klaster Hemis jen 40 km od mesta Lehu(ted jsem zde) a tak tam chystam vypravu zjistit co a jak. Svitky byly nalezeny ruskym cestovatelem v roce 1920 a kdyz se chystal je ukazat cirkvi tak mu nabidli velke penize za mlceni..zajimave. Bohuzel tam dnes nejsou,ale je mozne najit jine v klasterech v Tibetu,coz je nelehky ukol,protoze 6000 jich bylo zniceno.

www.cestovatel.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


40.
označiť príspevok

Lemmy muž
   20. 5. 2016, 22:27 avatar
Dobrá haluz, Karola. 

Už som čítal lepšie: Že Ježiš pochádza z Rómky.     

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


46.
označiť príspevok

Karola žena
   21. 5. 2016, 09:57 avatar
nelez do mojich tém so svojou debilitou.. a už vôbec nie s reklamou na svoju" humuso ni " stránku. , ))


45.
označiť príspevok

orontes
   21. 5. 2016, 04:00 avatar
Teba Karola to este nepreslo, o indickych magoch ?


47.
označiť príspevok

Karola žena
   21. 5. 2016, 09:57 avatar
a teba neprešlo sa starať do toho, do čoho ťa nič nieje,..teba zaujíma vôbec niečo a čo ?


48.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   21. 5. 2016, 09:59 avatar
Moze byt nieco na tych romoch

Uz davno rozmyslam nad skutocnym dovodom toho ze si ich "vydrziavame"


49.
označiť príspevok

Karola žena
   21. 5. 2016, 10:09 avatar
jedno čo je zaujímavé na nich, viacerí majú dar " videnia",..hudobný sluch a temperament v globále pripisujem druhu a mentalite tejto rasy, ktorá je už dnes degenerovaná...)

a niekedy by nebolo od veci popolemizovať o romskej rase z hľadiska vývoja a druhu...


50.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   21. 5. 2016, 10:33 avatar
Nieco na nich bude

Ja si ich momentalne spajam s tymto :

Kamen, ktori stavitelia zavrhli sa stal kamenom uholnym


51.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   21. 5. 2016, 10:36 avatar
Teda nieco museli vykonat ze su na tom ako su

Na okraji spolocnosti

Asi nasrali stvoritela


52.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   21. 5. 2016, 10:37 avatar
Su vystrahou pre tych, ktori si namyslaju ze mozu brojit proti stvoritelovi

Velmi rychlo (z jeho pohladu) urobi poriadky s tymi, ktori neplnia jeho volu


53.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   21. 5. 2016, 10:40 avatar
A co je pre stvoritela jeden den ludskeho zivota? Nic len okamih


54.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   21. 5. 2016, 10:40 avatar
Preto si nenamyslajte ze ked v tomto okamihu je vam dobre napriek tomu ze konate hriesne ze to tak ostane naveky

Bozie mlyny melu pomaly ale isto


55.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   21. 5. 2016, 10:42 avatar
Kazda vasa akcia vyvola primeranu reakciu

Mozno ju neuvidite hned Ale az neskor

Vystrihajte sa toho aby ste raz plakali sami nad sebou

Lebo vtedy vam uz nikto nepomoze
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:10,  t-e-ó-m-a správne nenaťahuj sa . Veď ani nie je o čom zase si vyzdielal hoax ako najebaný...
dnes, 00:10,  https://www.who.int/bulletin/online_first/BLT.20.265892.pdf Tak dám ešte raz, nech si to aj...
dnes, 00:09,  Hoaxovičovci vynulujte sa *13*13*13
dnes, 00:08,  Nemám chuť sa tu z tebou naťahovať. *21 Uvidíme. *40 Ináč Trump čo chvíľa vyhrá...
dnes, 00:08,  Vidím, že ti dnes mama krupicu neuvarila, do Kauflandu si sa nedostal na plesnivý chlebík,...
dnes, 00:08,  Je to frustracia keď si za chuja ale myslíš si že keď to zopakuješ už nebudeš chujom...
dnes, 00:07,  Ešte raz ešte raz ešteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee*13*13*13*13*13*13 kokotko bol...
dnes, 00:05,  Najlepšie je skopírovať članok ktorému nerozumieš potom si až vzdelanec z ľsns...
dnes, 00:05,  https://www.who.int/bulletin/online_first/BLT.20.265892.pdf Ešte raz ti to dám, nech ostatní...
dnes, 00:04,  Dnes na internete vie hoci i ožran z východu skopírovať hoax mysliac si že objavil...
dnes, 00:03,  Prišiel tatina oplakať ako ho nadrbaný mlatil po tej dutej hlave a nasledne s tatinom mater do...
dnes, 00:02,  Ďalší epidemiolog sa dostavil asi má nový hoax...
dnes, 00:02,  https://www.who.int/bulletin/online_first/BLT.20.265892.pdf Tak si "prečítaj", ty...
dnes, 00:01,  Ale kdeeeee Krajči je chuj to Rostas je epidemiolog a Mazurek s Kotlebom...
včera, 23:59,  Präkäkät NAS, "JUDr., MUDr, " Žako haluzický mudruje.*13*13*13*13*13*13*13*13*13...
včera, 23:59,  Myslel som že sa bavíme o WHO . O tom bola tema totiž . Premier s tým nič nemá spoločné i...
včera, 23:59,  https://fb.watch/1pIh-RZCJE/ A hľa dvaja odborníci sa stretli. Matelko a Krajči....
včera, 23:57,  Všetci su matelkovia len ty si zase lastovička *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
včera, 23:56,  Kasafran to mal ešte lepšie definovaný blud WHO znížila nebezpečnosť Covid19 na...
včera, 23:56,  Aj oni sú hoax konšpirátori? Len ty a Matelko ste najväčší odborníci.*21
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Kľud je najlepší spôsob prevencie proti chorobe.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(151 301 bytes in 0,409 seconds)