Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Prekvapujúce info o JK

6
reakcií
1720
prečítaní
Tému 20. mája 2016, 20:25 založil Karola.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
30. 04. 2013
29
19. 05. 2011
1
21. 03. 2012
19
 
 


1.
označiť príspevok

Karola žena
   20. 5. 2016, 20:25 avatar
tento výklad o pôvode JK ma prekvapil a sa mi javí dosť vierohodne...teda je najbližšie k téze, že JK bol v Indii
" Ježiš kázal doktrínu podobnú tej, ktorú hlásajú hnutia bhakti v Indii, pretože zdôrazňoval lásku a prehliadal sociálne rozvrstvenie. Obsah a nálada jeho posolstva sú natoľko blízke posolstvu vaišnavskej bhakti, že mnohí dochádzajú k záveru, že medzi Ježišom a Indiou možno existovala priama súvislosť..."

asi ano, ako sa spomína vo výklade nižšie, JK bol pravdepodobne indoeuropan.."

Väčšina ľudí má o pôvode Ježiša Krista zafixované, že bol Žid. To vedie veľa krát k úsmevným, ale aj smutným záverom o jeho osobe a jeho učení u jednotlivých ľudí.

Čo vieme o pozemskom pôvode Ježiša Krista? Veľa toho nie je, o jeho učení a pôsobení sa nám dochovalo svedectvo jeho súčasníkov – učeníkov, apoštolov v jednotlivých evanjeliách obsahujúce Nový zákon. Jeho pôvod a výzor však evanjelia neriešia. Z evanjelií je známi iba pôvod jeho pozemského „otca“ Jozefa a čiastočne pôvod jeho matky Márie.

Jozef je podľa biblického rodokmeňa potomkom Abraháma. Jeho rodokmeň siaha od Abraháma, cez Izáka, Jakuba… až po Jessa, ktorý bol otcom kráľa Dávida. Následne cez Dávidovho syna, kráľa Šalamúna, až po Jozefovho otca Jakuba. Spomína sa že Jozef mal za manželku Máriu, matku Ježiša zvaného Krista.

Ten bol počatý ešte pred ich manželstvom. Zaujímavé je aj to že Jozef bol v tej dobe vdovec a mal 70 rokov. Podľa kresťanskej viery bol Ježiš počatý z Ducha svätého, skrze jeho matku, Máriu Pannu, bez pohlavného styku. Čiže jeho otec bol Boh. V tom prípade sa pôvod jeho pozemského otca nemusí brať do úvahy. Tam je z hľadiska jeho ľudského pôvodu (rodu) dôležitá jeho matka. Ani o jej pôvode sa toho veľa nevie. Vie sa len to, že Mária pochádzala z Galilejského mesta Nazaret. Jej otec sa volal Jáchym a matka sa volala Anna, ktorá tiež pochádzala z potomstva kráľa Dávida. Takže vieme, že Mária bola Galilejčanka. Galilejci neboli Židia (Hebreji) v tom pravom slova zmysle. Galilejci neboli semitského pôvodu a neboli tradiční judaisti. Podľa toho, čo sa vie o Galileji z dôb Ježiša Krista, tj. prvého storočia nášho letopočtu je to, že Galilea nebola výlučne čisto židovská – judaistická oblasť. Svedčia o tom viaceré svedectvá, ako sa vtedajší Jeruzalemský Židia (Judejci) vyjadrovali o Galileji. Judejskí Židia považovali Galileu za nekultúrnu, napoly pohanskú oblasť. Hovorievalo sa aj o Ježišovom výraznom severskom prízvuku, ktorý bol v Jeruzaleme veľmi nápadný. Z najnovších zatiaľ neoficiálnych výskumov sa hovorí o keltskom – galskom pôvode Galilejcov. Napovedá nám o tom už samotný názov tohto národa. Gal-Galilejec. Gal je latinský výraz pre Kelta. Vieme o keltskom osídlení z tej doby na Peloponézskom polostrove (Grécku), v Malej Ázii (Turecku) žil známi kmeň Galov – Galatov. Najjužnejšie potvrdené osídlenie Keltov je na základe archeologických a písomných prameňov doložené v Egypte a severnej Afrike. Preto je viac ako pravdepodobné, že aj kmeň Galilejcov bol judaizovaný národ Keltov – Galov.

Zaujímavé určite je aj to, že sa Mária, Ježišova matka práve v čase po narodení Ježiša ukryla v Egypte, je možné že práve u príbuzných Galov v tej oblasti.

Čo s toho vyplýva? Je viac, ako jasné že Galilea nebola oblasť obývaná Hebrejmi, ale iným národom, ktorý na tomto území nežil ešte dosť dlho na to, aby sa stal úplne judaistickým.

Galilea bola úrodná zem. Rozlohou bola veľká asi 150 km2. Hory boli porastané dubovými a borovicovými lesmi, olivové háje sa striedali z lúkami a obrábanými poliami.

Galilejci boli silný a statočný kmeň roľníkov a bojovníkov. Juda Gaulanitský presvedčil galilejských horalov, že je dôležité uctievať iba jedného Boha. Nevieme, kedy sa toto galilejské obrátenie odohralo, ale ani v časoch Ježiša Krista ešte neboli všetci obrátení.

V tej dobe sa v celej oblasti Blízkeho východu, ktorý bol veľmi etnický pestrí, na vzájomné dorozumievanie miesto jednotlivých materinských jazykov používala aramejčina (staroaramejčina). V tomto jazyku sa aj písalo. Preto sa nedozvieme, aký bol Ježišov materinský jazyk. Rovnako, aký jazyk sa v Galileji používal mimo úradov, tj. doma.

Podľa viacerých tvrdení sa galilejčina podobala dnešnej keltskej Welštine. Dalo by sa povedať, že mala s keltskými jazykmi rovnaký základ. To je ďalšie potvrdzujúce tvrdenie. Vysvetľovalo by to mnoho. Galia, Galovia bolo latinské označenie pre Keltov, ako takých. V tej dobe sa za najvýchodnejšie trvale žijúcich Keltov považovali Galati, žijúci v strede dnešného Turecka. Dnes vieme že Kelti prenikli až do severnej Afriky. Preto nie je vylúčené, že menšie spoločenstvo Keltov – Galov sa usadilo aj v severnej Palestíne, ktorá sa vtedy nazývala Galilea. Za túto teóriu sa prikláňa aj nápadne podobné pomenovanie tohto územia na latinské označenie Galov. Existuje ešte iná teória Antonína Horáka, ktorá sa dokonca prikláňa k slovanskému pôvodu Ježiša Krista.

Keltský, slovanský, alebo iný „severský“ pôvod Ježisa Krista potvrdzuje aj jediná zachovaná písomná pamiatka z čias jeho pozemského života, ktorá opisuje jeho výzor. Bol to list Publiusa Lentulusa, veliteľa rímskych légii v Judsku, ktorý v Palestíne pôsobil práve v časoch záveru pozemského života a ukrižovania Ježiša Krista. Publius Lentulus napísal cisárovi Tiberiánovy do Ríma roku 32 n. l. túto správu:

„Buď pozdravený, cisár Tibérius, Publiusom Lentulom!

Objavil sa tu človek, ktorý, ako sa zdá, je držiteľom mimoriadnej moci. Ľudia ho nazývajú veľkým prorokom, jeho prívrženci ho považujú za Syna Božieho a jeho meno je Ježiš Kristus. Každý deň môžeme ňom počuť podivné veci. Raz kriesi mŕtvych, inokedy uzdravuje chorých a celý Jeruzalem ho obdivuje pre jeho neobyčajné učenie.

Jeho výzor, velebná tvár, vyžaruje pôvab, takže všetkým, ktorí sa na neho pozerajú, preniká láska a zároveň bázeň. Je to človek vysokej postavy a každá časť jeho tela je veľmi súmerná. Zlaté vlasy mu hladko splývajú a pokrývajú hlavu až po uši a odtiaľ padajú mu okolo šije v malých lesklých vlnitých prameňoch a pôsobia zvláštnym vplyvom. Má čisté vysoké čelo, pleť jeho tváre je mimoriadne jemná, biela a bledo červená. Má pekné ústa a nos. Fúzy a bradu má hustú a zlatej farby tak ako vlasy. Hovorí sa že jeho ružová tvár s bradou v strede rozdelenou, je neporovnateľne krásna a preto nie je možné sa mu dlho pozerať do tváre, pretože oslepuje oči. Svojimi rysmi, svetlomodrými očami a zlatými vlasmi sa podobá na svoju matku, ktorá je najkrajšia a najpôvabnejšia svojim zjavom, aký kedy bol v tomto kraji spozorovaný. Jeho reč je rozhodná, čistá, vážna a nie je možné ju napodobňovať, je najčistejším výrazom cností a pritom svedči o takej múdrosti, že prekoná aj tých najväčších spisovateľov a vedcov. V kázniach je prísny, ale vo vyučovaní je nežný, láskyplný a neodolateľný. Chodí bosý a prostovlasý. Zďaleka sa mu posmievajú, ale v blízkosti sa trasú a sú bezmocní. Ešte nikto ho nevidel sa smiať, zato ho videli často plakať. Tí s ktorými sa stýka sú dobrí a zdraví. Pri tom všetkom ma zlí ľudia neustále obťažujú, aby som ho obžaloval, lebo jeho učenie podľa ich názoru škodí tvojmu veličenstvu, pretože hlása, že kráľ a poddaní sú si pred Bohom rovní.“

Z tohto listu jasne vypláva, že Ježiš Kristus nemal taký „semitský“ výzor, ako staroveký semitský výzor opisujú rôzni antropológovia dnes a preto nemohol byť Židom – Semitom. Druhá možnosť je taká, ak vylúčime Kristov keltský, alebo slovanský pôvod, že vtedajší Židia (Hebrejci) neboli semitského, ale árijského (rozumej indoeurópskeho) pôvodu.

Paradox je aj v ďalšej závažnej skutočnosti, že dnešní Židia, už vôbec nie sú Semiti, ale turkickí Chazari, ktorí s tými biblickými Hebrejmi, nemajú vôbec nič spoločného. Preto je viac ako nemiestne, keď si dokonca niekto stotožňuje Ježiša Krista s dnešnými Židmi.

janlacko.blog.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí gabriel pb


2.
označiť príspevok

Klein muž
   20. 5. 2016, 20:41 avatar
Velmi zaujimave citanie. Aj ked ho beriem s rezervou. Ale je pravda, ze v Indii sa nasla staroveka socha muza v meditacnej podobe v hebrejskom odeve, s tvárou aku staroveki krestania znazornovali na Kristovi a so zehnajucou rukou. Tak znazornovali prvi krestania Jezisa na svojich ikonach. A taktiez je naozaj pravda ze nekanonicke, historicke texty z prvych storoci naozaj pisu o tom ze Kristus mal modre oci a svetle vlasy... Avsak ako to bolo naozaj sa uz asi nedozvieme... O Jezisovi vsak India vedela skôr ako tam prisli prvi misionari....


3.
označiť príspevok

Karola žena
   20. 5. 2016, 20:56 avatar
údajne je tam aj jeho hrob..

tiež zaujjímavé čítanie..(samozrejme človek si o JK vytvára rôzne skladačky..ale tá India že mohol byž indoeuropan, mi do tej skladačky celko zapadá.)

www.sekty.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

" V celem Kasmiru a zejmena Ladaku byl velmi znamy pribeh o svatem Issovi,svetci zidovseho puvodu, ktery mel jizvy na rukou a nohou od hrebu. Prisel pesky se svou matkou ktera zemrela v Pakistanu a dodnes je tam jeji hrobka.Jmenovala se Marie.ň

Zil Jezis v Indii?
Hrobku Issy jsem navstivil ve Srinagaru,v prvnim patre jsou dva sufi mistri a Issa je ve sklepe,ale neda se tam bezne dostat. Spravce je ochotny udelat hlubsi vyzkum,ale pry „koho to zajima“… Issa prosel z Punjabu do Kasmiru,Ladaku,a Nepalu,kazal v Benaresu.(Nahodou jdu stejnou cestou a tak zkusim najit vice informaci) Muze byt tento svetec Jezis?Byl velkym vzorem budhistum,a bylo zachovano tisice svitku o zivote Issy v budhistickych klasterech.

Hlavnim mistem kde bylo mnoho svitku je klaster Hemis jen 40 km od mesta Lehu(ted jsem zde) a tak tam chystam vypravu zjistit co a jak. Svitky byly nalezeny ruskym cestovatelem v roce 1920 a kdyz se chystal je ukazat cirkvi tak mu nabidli velke penize za mlceni..zajimave. Bohuzel tam dnes nejsou,ale je mozne najit jine v klasterech v Tibetu,coz je nelehky ukol,protoze 6000 jich bylo zniceno.

www.cestovatel.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   20. 5. 2016, 22:27 avatar
Dobrá haluz, Karola. 

Už som čítal lepšie: Že Ježiš pochádza z Rómky.     

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

Karola žena
   21. 5. 2016, 09:57 avatar
nelez do mojich tém so svojou debilitou.. a už vôbec nie s reklamou na svoju" humuso ni " stránku. , ))


5.
označiť príspevok

orontes
   21. 5. 2016, 04:00 avatar
Teba Karola to este nepreslo, o indickych magoch ?


7.
označiť príspevok

Karola žena
   21. 5. 2016, 09:57 avatar
a teba neprešlo sa starať do toho, do čoho ťa nič nieje,..teba zaujíma vôbec niečo a čo ?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:34,  Jarabaku, ty si odbornik na spolocenske javy....nevieš nahodou čo vznikne, ak sa spari mongol s...
dnes, 17:29,  jarabaku povim ci tajomstvo ako rozpoznať Ruskeho trola.....bude tvrdit, že vojna na Ukrajine...
dnes, 17:15,  to máš jedenoduché, Tvoje príspevky tuná nikomu nechýbajú, iba tebe. Sorry. Si však...
dnes, 15:56,  to mnoho radových Rusov, nevidi to zlo, čo sa skrýva za spinavou klamarskou politikou...
dnes, 15:44,  jarabaku choj šdudirovať spoločenske javy za ural...tam ťa budu mať za zjava.....myslim, že...
dnes, 15:41,  Asi najťažšie je vytriediť tých propagandistov. Zatiaľ nebudem hovoriť o tom ako ich...
dnes, 15:32,  Dôležité je tiež rozpoznať propagandistu od politického analytika.
dnes, 14:46,  Nie asi, ale určite nebudú. Reálne už teraz maju Ukrajinci problémy zohnať vojakov na...
dnes, 14:37,  Zaujímavé, pozerám že užívateľ Clear1 je zablokovaný, a mne zmizli všetky témy a...
včera, 18:08,  Ako funguje človek!?...
včera, 17:18,  Pravá podstata a prirodzenosť "nie ja"...
včera, 13:25,  havrane, bez ohľadu na to či s tebou súhlasím alebo nie, "komunikuješ" už horšie...
včera, 11:00,  qwert tak to vníma iba hlupák , no pamätaj Ukrajinci asi nebudú bojovať do posledného...
včera, 10:54,  Scarlette aj zákon pozná výhradu svedomia , čo je však hlboký omyl do ktorého sú ľudia...
včera, 10:48,  kntsz máš pravdu 1-2 semestre gumovania mozgu si asi absolvoval a možno aj 3. Biblia má v...
včera, 10:41,  qwert si naozaj chudák , keď potrebuješ čuchať prdy a chýba ti to. Je to nápadne podobné...
včera, 10:36,  qwert ty vieš čo je vojna? Si len hlúpe decko , čo by sa rado hralo so zápalkami. V tejto...
včera, 08:19,  hlavne jednému účastníkovi fóra S hlúpymi ľuďmi tu už nechcem strácať čas. Veci,...
včera, 00:51,  161. kntsz, vecsinou je pricinou chudoba .z toho sa odvijaju pridruzene faktory . ak clovek nema...
včera, 00:49,  158. preco len v mene v boha? *21 co IRA a podobne . v podstate teroristicke skupiny nemaju nic...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Kritika je jednoduchá, umenie zložité.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(69 244 bytes in 0,205 seconds)