Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Predvianočné SPOVEDANIE - výmysel kňazov, alebo Božia výzva ?

20
reakcií
7087
prečítaní
Tému 18. decembra 2009, 21:49 založil rodinamvn.

podobné témy:1.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   18. 12. 2009, 21:49 avatar
AJ JA SOM NEVERIL, ŽE JEŽIŠ ČAKÁ VO SPOVEDELNICI

Od detstva som bol vedení v katolíckej tradícii, ale neveril som, že je to správne. Po čase som dostal povolenie od rodičov, aby som sa sám rozhodol, či budem praktizovať katolícku tradíciu (vieru), alebo nie. Keďže pre mňa to naozaj bolo len o tradícii a zákonov - s ktorými som sa neztotožňoval - rozhodol som sa, že sa nebudem zaujímať o Cirkev a tak ani žiť podľa jej učenia.

Keď som dospel vo veku i v poznaní, že Boh (Ježiš Kristus) predsa nás pozýva k SVIATOSTNÉMU ŽIVOTU v CIRKVI, prijal som Jeho pozvanie a s tým aj SPOVEDANIE U KŇAZOV. Nebolo to len presvedčenie od kňazov, ale hlavne na zjaveniach v Medžugorí, v Dechticiach ako aj v Krakowe, kde o tom Ježiš a Mária hovoria:

"Píš, hovor o mojom milosrdenstve. Povedz dušiam, kde majú hľadať potechy - v TRIBUNÁLI MILOSRDENSTVA, tam sú najväčšie zázraky, ktoré sa ustavične opakujú. Aby sme ten zázrak nadobudli, netreba ísť na ďalekú púť ani vykonať nejaké vonkajšie obrady.

Stačí pristúpiť s vierou k nohám MôJHO ZÁSTUPCU (kňaza), povedať mu o svojej biede a zázrak Božieho milosrdenstva sa prejaví v celej plnosti. Aj keby duša bola ako rozkladajúca sa mŕtvola a aj keby po ľudsky už nebolo pre ňu vzkriesenia a všetko bolo už stratené, nie je tak u Boha. Zázrak Božieho milosrdenstva vzkriesi dušu v celej plnosti." (Ježiš Kristus sr. Faustíne Kowalskej /Krakow - Poľsko / r.1937 /Denníček 1448 )

JEŽIŠ KRISTUS povedal apoštolom- prvým kňazom, ktorý dostali moc odpúšťať hriechy:

"Pokoj Vám! Ako mňa poslal Otec, aj ja posielamvás.Keď to povedal dýchol na nich a hovoril im: Prijmite Ducha Svätého. KOMU ODPUSTÍTE HRIECHY, BUDÚ MU ODPUSTENÉ, KOMU ICH ZADRŽÍTE, BUDÚ ZADRŽANÉ." (Biblia - Sväté Písmo- Jn 20,21-23)

PREČO SA SPOVEDAŤ ? ABY SME ŽILI V LÁSKE A PO ŽIVOTE MOHLI VSTÚPIŤ DO BOŽIEHO KRÁĽOVSTVA !

"Neviete, že NESPRAVODLIVÍ NEBUDÚ DEDIČMI BOŽIEHO KRÁĽOVSTVA ? Nemýlte sa : ani SMILNÍCI, ani MODLOSLUŽOBNÍCI, ani CUDZOLOŽNÍCI,ani CHLÍPNICI, ani SÚLOŽNÍCI MUŽOV, ani ZLODEJI, ani CHAMTIVCI, ani OPILCI, ani UTŔHAČI, ani LUPIČI NEBUDÚ DEDIČMI BOŽIEHO KRÁĽOVSTVA.

A niektorí ste toto boli, ale OBMYLI STE SA, boli ste posvätení, boli ste OSPRAVEDLNENÍ v mene Pána Ježiša Krista a v Duchu nášho Boha." (1 list sv.Pavla korinťanom : 6, 9-11 / Biblia - Sväté Písmo)

Z ČOHO SA SPOVEDAŤ ? PREDOVŠETKÝM Z ŤAŽKÝCH HRIECHOV AKO AJ Z ĽAHKÝCH !

"Bude dobré pripomenúť, že pre vyrovnané duchovné i pastorálne zameranie na tomto poli je potrebné aj naďalej vychovávať veriacich, aby PRISTUPOVALI K SVäTEJ SPOVEDI I LEN KVôLI VŠEDNÝM HRIECHOM a pripisovali jej veľkú hodnotu. Potvrdzuje to viacročná tradícia a teraz už stáročná trvalá prax."

(pápež: Ján Pavol II. Zmierenie a pokánie)

ŤAŽKÉ - SMRTEĽNÉ HRIECHY :

KLAMSTVO vo vážnej veci, KRIVÁ PRÍSAHA, umelé oplodnenie, CUDZOLOŽSTVO, smilstvo, KRVISMILSTVO, mnohoženstvo, ROZVOD, konkubinát: "spolunažívanie partnerov", ONANIA (MASTURBÁCIA), homosexualita, STERILIZÁCIA (bez zdravot.dôvodov), ANTIKONCEPCIA, rúhanie, SVäTOKRÁDEŽ, vražda, SAMOVRAŽDA, eutanázia, POTRATY, vyvolanie smrtiaceho hladu, užívanie DROGY, pokusy na embryách (vyvolávajúce zdravotné ťažkosti), POHORŠENIA (zvádzanie maličkých na hriech), VOJNA - GENOCÍDA, únosy-terorizmus-mučenie, NENÁVISŤ, hromadenie atómových, chemických a biologických zbraní, ZÁVISŤ, zlomyselnosť, OBŽERSTVO, nezaplatená mzda robotníkovi, ÚČASŤ NA PRAKTIKÁCH ZLÝCH ANJELOV: falošné zjavenia a proroci, SATANIZMUS, čary, MÁGIA (čierna a biela), modloslužba, VEŠTENIE (Horoskopy), KOMUNIZMUS (ateizmus), SLOBODOMURÁRSTVO (falošné náboženstvá, cirkvi a sekty)

ĽAHKÉ - VŠEDNÉ HRIECHY :

ĽAHOSTAJNOSŤ VOČI POVINNOSTIAM (nezáujem o pravé zjavenia-proroctvá a Božie Slovo, rodinné, študijné a pracovné povinnosti), NADARMO SPOMÍNANÉ SVäTÉ MENÁ, vysmievanie, OHOVÁRANIE, neposlušnosť voči rodičom, predstaveným, pápežovi), POHORŠOVANIE (neslušné obliekanie, škodlivé stravovanie, nesprávne užívanie komunikačných prostriedkov - hudba, filmy, literatúra), NEPOSTIŤ SA, zanedbávanie modlitby ...

SVäTÉ PRIJÍMANIE (EUCHARISTIA) S ČISTÝM SRDCOM

"Ktoby teda JEDOL CHLIEB alebo PIL PÁNOV KALICH NEHODNE (sväté prijímanie), previní sa proti Pánovmu telu a krvi. Nech teda človek skúma sám seba, a tak je z tohto chleba a pije z kalicha. Lebo kto je a pije, a nerozoznáva telo, ten si je a pije OSÚDENIE. Preto je medzi vami veľa slabých a chorých, a mnohí umierajú." (1 kor 11,27-30)

"Kto si je vedomý, že sa dopustil SMRTELNÉHO HRIECHU, NESMIE PRISTÚPIŤ K SVäTÉMU PRIJÍMANIU, ani keby pociťoval veľkú ľútosť, PRV AKOBY PRIJAL SVIATOSTNÉ ROZHREŠENIE, ibaže by mal vážny dôvod pristúpiť k svätému prijímaniu a nebolo by mu možné vyspovedať sa." (Katechizmus Katolíckej Cirkvi 1457)

Drahé Božie Deti - bratia a sestry - v Božej Rodine. Boh nás miluje a pozýva k zmiereniu a odpusteniu. Kedysi som bol aj ja - ako mnohí iní - a žil v ťažkých hriechoch, ale odkedy sa spovedám, Boh mi pomáha znova do nich neupadnúť. Ježiš a Mária ma pri svätej spovedi vždy posilnia a povzbudia v úsilí proti hriechu. Nie proti človeku, ktorý je hriešny, ale proti hriechu, ktorý človek vykoná. Nech aj Vám pomáhajú na ceste zmierenia a odpustenia, aby vo vašich rodinách prebývala Božia láska a vzájomné odpustenie. K Vianočným Sviatkom Vám vyprosujem hojné nebeské požehnanie v mene Otca i Syna i Ducha Svätého. Amen.

VIANOČNÉ POSOLSTVO : 2.DECEMBRA 2009 / Panna Mária ( Kráľovná Pokoja) cez viz. Miriam v Medžugorí

"Drahé deti! V tento čas prípravy a radostného očakávania vás chcem ako Matka upozorniť na to, čo je najdôležitejšie, pre vašu dušu. Môže sa v nej narodiť môj Syn? Je láskou očistená od klamstva, pýchy, nenávisti a zloby? Miluje vaša duša predovšetkým Boha ako Otca a brata človeka v Kristovi? Ukazujem vám cestu, ktorá pozdvihne vašu dušu k úplnému zjednoteniu s mojím Synom. Prajem si, aby sa vo vás narodil môj Syn. Aká radosť je to pre mňa ako matku! Ďakujem vám. "


2.
označiť príspevok

Ónya žena
   18. 12. 2009, 21:52 avatar
ahoj farárko..o čom je to tá dnešná kázeń ???  .musím si ju prečítať..vlastne ani nemusím, je to stále to isté dokola už 150 rokov ")) 


3.
označiť príspevok

Boris muž
   18. 12. 2009, 21:54 avatar
spovedat by sa mal kazdy sam sebe.. to bohate staci.  
Súhlasí jana lane, zaujimava


4.
označiť príspevok

Dolnozemčan muž
   18. 12. 2009, 22:02 avatar
SAMOVRAŽDA,hromadenie atómových, chemických a biologických zbraní,...jedine som sa toho neujal..ostatne všetko..Svaty otče,na uplne chybny strom brešete..


5.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   18. 12. 2009, 22:03 avatar
SVEDECTVO : ... keď sa už človek nemôže spoľahnúť na svoje sily a schopnosti, ...... VTEDY SA MUSÍ SPOĹAHNÚŤ NA SILNEJŠIEHO!

Drahé Božie Deti – bratia a sestry v Rodine Matky všetkých národov.

Stalo sa Vám, že by ste sa nemohli spoľahnúť na seba ? – na svoje schopnosti a sily ?

Alebo počuli ste, že by niekto nedokázal sám od seba prestať fajčiť cigarety, aj keď má z toho vážne zdravotné ťažkosti ? Aké zvláštne, keď človek dokáže ubližovať človeku a nedokáže pomôcť sám sebe. A čo Vy ? Stalo sa Vám niečo podobné ? AK nie, pokúste sa v tom nájsť aspoň niečo spoločné !

NEŠŤASTNÉ ROZHODNUTIE

Začalo to vtedy, keď som si povedal, že sa prestanem spoliehať na Božiu pomoc a začnem sa viac spoliehať na vlastné sily. Zo začiatku som si myslel, že tak je to lepšie. Cítil som sa slobodnejší, nezávislý od niekoho alebo niečoho. Veď Boh bol pre mňa len akousi energiou, ktorá mi nemôže pomôcť a už vôbec sa o mňa nezaujíma, že by som od „toho“ mohol očakávať nejakú dobrú radu. Keďže Cirkevné a tak aj Božie prikázania boli pre mňa ľudským výmyslom, ktoré mi „vŕtali“ do svedomia, rozhodol som sa, že nechcem mať s nimi nič spoločné. Vyhýbal som sa im a povedal som si, že dobrým človekom budem aj bez ich rád a náuky.

Ako to tak šlo ďalej, mal som pocit, že som urobil správne a že sa mám ešte lepšie, keď sa mi nič zlého nestalo. Dovolil som si viac intímneho vzťahu s dievčatami, viac pôžitkov z omamných látok, začal som si viac užívať na diskotékach, koncertoch a spolu s kamarátmi sme vybočili z povinností voči ľuďom, ktorí našu pomoc potrebovali viac (mysliac na chudobných, bezdomovcoch, chorých, závislých ako aj rodina a naša oblasť politiky).

OTROCTVO HRIECHU

Keď som sa dostal do tohto „začarovaného kruhu“, po niekoľkých rokoch som si uvedomil, že som viac spútaný ako slobodný. Vlastnými silami som si nedokázal pomôcť, keď ma začali bolieť pľúca od fajčenia a aj tak som naďalej fajčil. Chcel som s tým prestať aj s kamarátmi, ale nedokázal som to. Okrem toho, môj vzťah k rodine bol nezodpovední, keď som zanedbával domáce povinnosti, ako aj študijné a pracovné...

A AKO SOM SA Z TOHO DOSTAL ?

Bolo to v čase, keď som sa dostal do veľmi hrozného stavu. Bolo mi zle - na vracanie, ale aj tak som fajčil. Hneval som sa na seba, na ľudí, že mám taký život a že sa z toho neviem dostať. V tom som uvažoval ako to zmeniť a myslel som aj na Boha, ktorého mi tak odporúčali, ale bolo to ťažké. Veď pre mňa bol len akousi energiou. „Ako mám žiadať vec, aby mi pomohla ?!“- pomyslel som si. Ale Boh prekonal môj vnútorný zápas. Bolo to veľmi ťažké - ale zároveň tak úprimné - že to zo mňa vyšlo ako zo sopky a vtedy som povedal: „Bože, ak tam si, tak mi pomôž !“ Čakal som odpoveď, ale hneď neprišla.

Stalo sa to až na druhý deň ráno, keď som sa prebudil zo strašného sna (ktorý teraz nebudem opisovať) a v tom okamihu mi mysľou preblesklo všetko zlé, čo som spáchal. Bolo to akoby malý súd, na ktorom som spoznal svoju slabosť a úbohosť. V tom som vnímal, že za to všetko ma čaká akási prázdnota, beznádej či zúfalstvo a ja som chcel zrazu všetko zmeniť k lepšiemu. Aj predtým som chcel, ale vtedy som to len vlastným rozhodnutím a silou, či schopnosťami nedokázal.

A tak, čo sa stalo potom ? BOŽIA POMOC

Môžete to nazvať rôzne, veď aj ja som vtedy nevedel čo to bolo, ale dnes viem, že to bola sila Božia – Duch Svätý – ktorý mi dal silu vstať a plniť si svoje každodenné povinnosti bez fajčenia, opilstva a nezriadených túžob. Odvtedy som nie len, že prestal s hýrivým spôsobom života, ale horlivou láskou pristupovať k ľuďom a k práci. Boh mi pomohol vidieť život z iného pohľadu a čo si veľmi cením, že nie je pre mňa len akousi energiou, ale osobným a živým Stvoriteľom, ktorého cítim, vnímam, stretávam sa s Ním na miestach zjavení (Medžugorie a Dechtice), na posvätných miestach - Bohostánok v kostole a vo svojom srdci sa s Ním rozprávam ako s Priateľom. Nie, len ako s Pánom či spravodlivým Sudcom, ale aj milosrdným Otcom, ktorý dáva silu a možnosť zmeniť sa k lepšiemu.

Drahé Božie Deti – bratia a sestry – chcel by som Vás ako aj iných povzbudiť k nádeji, že nikdy nie je neskoro a hoc aj keby ste sa rozhodli, že sa na Neho nebudete spoliehať ( v súčasnosti), On je verný a vždy bude čakať na Vaše obrátenie. Veľa-krát sa od Neho obraciam (aj po tejto skúsenosti)chrbtom, ale veľa-krát sa prinavraciam a opäť mi pomáha riešiť problémy. Nech aj Vám žehná a pomáha vo vašich každodenných povinností. S pozdravom a v modlitbe, jeden z mnohých hriešnikov


6.
označiť príspevok

Ónya žena
   18. 12. 2009, 22:12 avatar
..mno to teda sme tu teda riadna zostava !! --to sme na df-ku dopadli - takí bezbožníci, že na nás musia poslať farárov aby nám kázali o "láske Božej.//to máme za to, že sa rúhame a ešte sa tu aj fajčí...samé hriechy.
k úvodu : "AJ JA SOM NEVERIL, ŽE JEŽIŠ ČAKÁ VO SPOVEDELNICI" = iba toľko, ani ja som neverila že namiesto farára čaká v spovedelnici "starý uchyl" .."vlastná skúsenosť spred x rokmi")..ďakujem za to, že odvtedy nechodím do kostola a na spovede už vôbec")).


7.
označiť príspevok

david lane muž
   18. 12. 2009, 22:23 avatar
...zaujimave je,ze diabol,alebo panna diablova sa nikde a nikomu nezjavuje...tiez by si zasluzili neake putnicke miesto...


8.
označiť príspevok

david lane muž
   18. 12. 2009, 22:32 avatar
...aj by si zasluzil trocha ucty,ved mu tam posielaju vsekych,co nazyvame odpadom ludstva...a to je zodpovednost,zvladnut tu haved...a co sa chudak docka??len preklinanie a znevazovanie...sa necudujte,ak sa raz nasere a prestane vybavovat tu chamrad a preposle ju bratovy hore,na nebesa...
Súhlasí ruwolf


9.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   18. 12. 2009, 22:39 avatar
Vážení a ctení - Drahé Božie Deti - bratia a sestry v Rodine Kráľovnej Pokoja. Pokoj Vám, nie ako svet dáva, ale aby sa vaše SRDCE nestrachovalo. Nech pokoj Kristovej lásky a Kráľovnej Pokoja prebýva v nás skrze Ducha Svätého na väčšiu česť a slávu nášho nebeského Otca - pôvodcu všetkého života.

KRÁĽOVNÁ POKOJA - PANNA MÁRIA - MATKA VŚETKÝCH NÁRODOV

V LORETÁNSKYCH LITÁNIÁCH vzývame - najmä v mesiaci MÁJ - našu nebeskú Matku, Máriu ako KRÁĽOVNÚ POKOJA a vtedy si môžeme ako aj spomíname (mnohí) na MEDŽUGORIE, kde milóny pútnikov (už viac ako 25 rokov)prichádzajú na zjavenia Panny Márie, ktorá sa predstavila ako Kráľovná Pokoja a v tomto mesiaci sa k nám opäť prihovorila ( 2.DECEMBRA 2009) prostredníctvom Mirjany :

"Drahé deti! V tento čas prípravy a radostného očakávania vás chcem ako Matka upozorniť na to, čo je najdôležitejšie, pre vašu dušu. Môže sa v nej narodiť môj Syn? Je láskou očistená od klamstva, pýchy, nenávisti a zloby? Miluje vaša duša predovšetkým Boha ako Otca a brata človeka v Kristovi? Ukazujem vám cestu, ktorá pozdvihne vašu dušu k úplnému zjednoteniu s mojím Synom. Prajem si, aby sa vo vás narodil môj Syn. Aká radosť je to pre mňa ako matku! Ďakujem vám. "
Milované Deti Božie - bratia a sestry - naozaj aj my môžeme byť vďační za posolstvo KráľovnejPokoja, keď nás vyzýva k láske ako Ježiš v Evanjeliu, cirkevní predstavení a ako aj naši rodičia a priatelia. Keďže boli a sú aj takí, ktorí neprijímajú zjavenia za pravé - ako sa to stáva pri všetkých zjaveniach - a očakávajú vyjadrenia pápeža, aby sa vyjadril k týmto zjaveniam, prečítajte si aspoň niekoľko vyjadrení pápeža Jána Pavla II.:

1. Keď sa chiavarský arcibiskup Mons. Cavallero vrátil z Medžugoria, rozprával o tom svätému otcovi. Pápež sa ho opýtal: "Medžugorie, vy tomu veríte?" Biskup odpovedal: "Áno, A vy, svätý otče, tomu veríte?" Svätý otec odpovedal: "CI CREDO, ci credo, ci credo!" (VERÍM TOMU,...)

2. Arcibiskup Benitz z Paraguaja nevedel, ako sa má zachovať pri návšteve pátra Barbariča z Medžugoria do Paraguaja. V októbri 1994 sa na to opýtal svätého otca (pápeža). Dostal túto odpoveď: "POVOĽ VŠETKO, ČO SA TÝKA MEDŽUGORIA."

3. Pri stretnutí kórejských biskupov s pápežom Mons. Kim povedal sv. otcovi: "Prostredníctvom vás sa mohlo Poľsko oslobodiť od komunizmu." Pápež oponoval: "To nie je moja zásluha. To je DIELO MATKY BOŹEJ, ako nás ubezpečuje vo FATIME a v MEDŽUGORÍ."

4. Biskup Mons. Pavol Mária Hnilica SJ (tento biskup bol pápežom povolaný za apoštola východnej Európy, kde jeho diecéza bola od Berlína až po Moskvu) : "Raz mi svätý otec čítal z knihy o Medžugorí a povedal toto: "MEDŽUGORIE JE POKRAČOVANIE FATIMY, za obrátenie Ruska! Tam Panna Mária hľadá vojakov, misionárov pre Rusko!"

Drahý bratia a sestry, vyjadrenia biskupa Pavla M.H. sú pre mňa dôveryhodné, pretože som sa s ním rozprával osobne (ešte za jeho života) a čo sa týka vyjadrení ostatných, treba brať do úvahy, že PÁPEŹ JE NEOMYLNÝ v týchto veciach, AJ KEĎ NEHOVORÍ SLÁVNOSTNE ako sa o tom píše v dokumentoch II. Vatikánskeho koncilu, ktoré sú schválené pápežom: Pavol VI a odobrené jeho nástupcami :

"Túto nábožnú ochotu vôle a rozumu treba však zvlášť prejavovať voči autentickému učiteľskému úradu RÍMSKEHO PÁPEŹA, aj keď nehovorí SLÁVNOSTNE (ex cathedra); a to tak, že sa jeho najväčší učiteľský úrad s úctou uznáva a jeho VÝROKY sa úprimne prijímajú, podľa jeho vôle a úmyslov, ktoré prejavil a ktoré vysvitajú najmä z povahy dokumentov (encykliky, dekréty, ustanovenia ...), alebo z častého predkladania z toho istého UČENIA, prípadne zo spôsobu VYJADROVANIA ... Preto jeho definície sa právom označujú za nepozmeniteľné samy o sebe, a NIE SO ZRETEĽOM NA SÚHLAS CIRKVI, keďže pápež ich vynáša pomocou Ducha Svätého, ktorý mu bol prisľúbený v osobe blaženého Petra, a preto NEPOTREBUJÚ POTVRDENIE OD NIKOHO iného, ani nepripúšťajú odvolanie na inú inštanciu." (II.Vatikánsky Koncil / LG 25)

PRE TÝCH, KTORÍ NEPRIJÍMAJÚ UČENIE PÁPEŽOV ZA NEOMYLNÉ, ALE VERIA JEŽIŠOVI A MÁRII

"Najpevnejším základom nášho ospravedlnenia a počiatkom všetkej svätosti u ľudí je viera v tie pravdy,ktoré Boh zjavil vo svojej svätej Cirkvi. ... Cirkev Evanjelia je nepremožiteľne založená ako jedine pravá, RÍMSKO-KATOLÍCKA CIRKEV...." (PannaMária-Márii z Agredy/ III.zv.9.kap.96)

"Sviatosť svätenia kňazstva: ...Aj keď všetci dostávajú všetku svoju moc - dostávajú ju odo mňa - predsa si prajem, aby im prichádzala skrze jedného z ich počtu, ktorý bude mojim ZÁSTUPCOM a hlavou, ktorý bude zastupovať moju Osobu a jednať ako môj NAJVäČŠÍ KŇAZ. Jemu zverím kľúče od neba a všetci na zemi ho budú POSLÚCHAŤ." (Ježiš Kristus Márii z Agredy / III.zv. 476)

"Dnes vám potvrdzujem, že toto je pápež môjho tajomstva (Fatimské tajomstvo), pápež, o ktorom som hovorila s deťmi pri zjaveniach, pápež môjho Srdca a mojej bolesti."... "...spĺňa svoju apoštolskú službu nástupcu Petrovho, zástupcu Krista a univerzálneho Pastiera svätej a katolíckej Cirkvi, založenej na skale mojim Synom Ježišom." ... "Preto vás pozývam poslúchať pápeža a nasledovať ho, lebo má Ježišom prisľúbenú NEOMYLNOSŤ." ... "Jeho ENCYKLIKY (dokumenty-listy) sú pravými majákmi svetla, zostupujúceho z nebies do hlbokej tmy, ktorá zahaľuje celý svet. (Matka Ježiša Krista - Panna Mária / Don Gobbi)

OFICIÁLNE STANOVISKO CIRKVI, voči zjaveniam v Medžugorí (miestnych biskupov a pápeža)

Už z názvu môžeme poznať, že sa tu jedná o konečné vyjadrenie, ktoré dostáva formu ustanovenia. Takéto ustanovenie sa pri zjaveniach vydáva aj počas zjavení, ale aj po ukončení zjavení. A to aj dekrétom, ktorým ustanovuje pápež za pravdivé alebo falošné. POČAS ZJAVENÍ, keď po preskúmaní sa dokázalo, že zjavenia sú falošné a pápež toto vyjadrenie ustanovil dekrétom. Ustanovenia miestnych biskupov, konferencie biskupov daného štátu ako aj biskupov v iných krajinách, alebo kongregácie pre náuku viery nie sú oficiálnym stanoviskom Cirkvi. Iba v mimoriadnych prípadoch, kedy by pápež poveril iných biskupov na uskutočnenie takéhoto vyjadrenia.

Keďže zjavenia v Medžugorí ešte stále sú aktuálne a o ich neprávosti sa nepreukázalo, PÁPEŽ SA VYJADRÍ OFICIÁLNE AŽ PO UKONČENÍ ZJAVENÍ (DEKRÉTOM). To sú riadné postupy, ktoré sa momentálne uskutočňujú. Takisto v prípade zjavení v Dechticiach (pri Trnave). Počas týchto zjavení ako aj iných, treba mať na vedomí, že PÁPEŽOVÉ DOKUMENTY (apoštolské listy, posolstvá, encykliky...) NIE SÚ VŽDY A VŠADE SVETU OZNÁMENÉ alebo preložené a preto je nevyhnutné počítať s tým, že pápež sa k týmto zjaveniam mohol vyjadriť aj takýmto spôsobom. Čo by bolo pre veriacich katolíkov neomylným učením FORMOU DOKUMENTOV, kdežto v prípade nepoznaných dokumentov ale poznaných vyjadrení FORMOU VÝROKOV.

Nie, že by ľudia hlásajúc sa k iným cirkvám, náboženstvám alebo ateistom nemali túto zodpovednosť, či právo spoznať a veriť učeniu pápeža, ale oni sa budú zodpovedať individuálne. Výroky a ustanovenia pápežov sú záväzné nie len preto, že sa topíše v Koncilových dokumentoch, ale hlavne pre lásku v poslušnosti, ktorú prejavujeme voči Ježišovi a jeho zástupcu na zemi. Ak milujeme niekoho a jeho žiadosti sú správne a pravdivé, tak poslušnosť a uskutočnenie jeho žiadosti naberá hodnotu lásky a nie "slepej poslušnosti" , ale ako detská poslušnosť voči svojim rodičom.

SVEDECTVÁ Z MEDŹUGORIA :

1. Známy brat v Kristovi - navštívil Medžugorie včase zjavení Panny Márie a vedy bolo oznámené Kráľovnou Pokoja, že príde vojna, ak sa ľudia neobrátia (ako vo Fatime). Neveril tomu,že by to mohla byť pravda, ale po návrate z Medžugoria vypukla vojna v bývalej Juhoslávii, ktorou bolo Medžugorie súčasťou.

2. Ľudia slovenskej národnosti (žijúci v Medžugorí) svedčili o tom ako to bolo v Medžugorí počas týchto udalostí: Keď v Juhoslávii (po r.1981) prebiehali vojenské útoky na okolité mestá, Meďžugorie bolo súčasťou ich bombardovania, ale na príhovor Kráľovnej Pokoja, Boh(Ježiš Kristus) uchránil Medžugorie od vojny. Na oblohe sa zhrnuli mraky a pre zlú viditeľnosť nemohli bombardovať mestečko. Len jedna bomba padla na zem a aj tá nevybuchla.

Aj keď vizionári neboli uchránení od prenasledovania, predsa ako neplnoletí vo veku okolo 12 rokov nikdy nezapreli zjavenie Panny Márie a dodnes s jej pomocou veria zjaveniu Kráľovnej Pokoja. Okrem nich miestnému farárovi fra. Zovko (vtedajší) sa tiež zjavila Panna Mária, po tom čo nechcel uveriť v pravosť zjavení.

Ja osobne som nechcel veriť žiadnym zjaveniam, lebo som si namýšľal, že mi stačí zjavenie Svätého Písma (Biblia) takže nepotrebujem iné zjavenia. Po dlhšom čase, som začal mať výčitky a tak som sa išiel presvedčiť na vlastné oči (ako sa hovorí). Po skúmaní miestnej kultúry a náboženstva som nespozoroval nič také, čo by preukazovalo pôsobenie diabla a nepravých zjavení. Avšak úplnú istotu som nadobudol až počas zjavení Mirjane, keď som vnímal prítomnosť Panny Márie. Bolo to ako v tom čase, keď sa mi "zjavil" Boh - pri mojom prvom a najväčšom obrátení. Nie, že by som Ho videl, ale v jeho prítomnosti som dostal silu a vieru zmeniť život a podobne sa to stalo aj pri zjavení Panny Márie. Odvtedy som si uvedomil, že moja úcta k Panne Márii a k Ježišovi prítomnému v Eucharistii je slabá a potrebujem viac úprimnosti a odhodlania žiť sviatostným spôsobom života.

Drahé Božie Deti - bratia a sestry - v Rodine Kráľovnej Pokoja. Ježiš a Mária nás milujú a pozývajú do Medžugoria ako aj na zjavenie. Ak prijímate pozvanie Panny Márie, neprijímate len pozvanie ľudí, ale aj Božie pozvanie, pretože Boh zvestuje svoje Plány, prostredníctvom Kráľovnej Pokoja: "Drahé deti ! Dnes vás prosím, aby ste prestali s ohováraním a modlili sa za jednotu vo farnosti. Veď JA a MôJ SYN (Ježiš Kristus) máme s touto farnosťou zvláštny PLÁN. Ďakujem vám, že ste prijali moje pozvanie." (12.4.1984 / Kráľovná Pokoja / Medžugorie)

"Opäť vám chcem povedať: Keby ste vedeli, ako veľmi vás milujem, plakali by ste od radosti. Ďakujem. "
(Kráľovná Pokoja v Medžugorí)


10.
označiť príspevok

*game* žena
   18. 12. 2009, 22:46 avatar
nemozem sa vyspovedat z niecoho, co vobec nelutujem, takze ta spoved by bola neplatna...a to, co lutujem velmi, tak to by som aj tak knazovi nikdy nepovedala, pretoze by ho porazilo zo mna asi hned na mieste, ked sa v minulosti vedeli zlostit aj nad uplnymi banalitami...a koniec koncov, nepoznam ani jedneho, ktoreho by som vedela vnimat inak ako sudcu, takze, je to pre mna uzavreta kapitola, ja na spoved uz ist nemienim....nikdy.


11.
označiť príspevok

myrai žena
   18. 12. 2009, 22:47 avatar
hm niektorym hypnotizerom ala Medzugorie a Fatima ,by som najradsej ruky dolamala a poslala ich spovedat sa z toho ,akym sposobom ludi oblbuju a verbuju ich k vierovyznaniu,ved je to podvod  
Súhlasí ruwolf


12.
označiť príspevok

Ónya žena
   18. 12. 2009, 22:49 avatar
toto je samé mešuge..rozbolelo ma všetko ô.)))


13.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   18. 12. 2009, 22:50 avatar
Láska - odvaha svätej Rodiny, ktorá trpela (obetovala sa) za naše pokolenia (rodiny)

"Veď Boh tak miloval svet, že poslal svojho jednorodeného Syna..." /// Keď Svätá Rodina (Jozef, Mária a Ježiš) žila vo vzájomnej láske ako aj k ľuďom, vytrpeli si od ľudí mnoho nepríjemnosti, ktoré vďaka ich prijatiu s láskou, naše rodiny môžu čerpať silu a povzbudenie pre súčasné ťažkosti.

- Keď sa narodil Ježiš v chudobnej maštalke (opovrhnutý mnohými), láska svätej rodiny prijala toto utrpenie s trpezlivosťou. A to je povzbudením aj pre nás : chudoba a opovrhnutie nemôže byť prekážkou pre naše rodiny, aby sme neprijali dar Boží: dieťa ako aj ľudí, ktorí nám ubližujú a to s láskou a porozumením.

- alebo keď svätú rodinu prenasledoval Herodes, aby dieťa zmárnil a keď Ježiša ukrižovali mocnári tohto sveta, aby im nebol na obtiaž, aj vtedy svätá rodina bola vzorom a príkladom - pre naše rodiny a pre budúce pokolenia - ako si zachovať vnútorný pokoj a lásku voči Bohu i ľuďom.

"Drahé deti !...Uvedomte si - moji milovaní, že som vaša Matka, a že som prišla na zem preto, aby som vás naučila z lásky poslúchať, z lásky sa modliť, a nie z prinútenia, že nesiete kríž." (29.11.1984/Medžugorie-Panna Mária)

Láska - odvaha našich rodičov, ktorí trpeli (obetovali sa) za nás (naše životy)

Naši rodičia prejavili lásku voči nám, keď sa naša pozemská Mama a Otec rozhodli podstúpiť pôrodné utrpenie (psychické a fyzické), aby sme my mohli žiť. Keď nás chránili ako malé deti, pred chorobami, násilím zo strany silnejších, zriekali sa pôžitkov, pohodlia, odpočinku, voľného času, materiálnych vecí ... aby sme my mohli sa vyvíjať v dospelého človeka.

Aj blahoslavená Janette Moolová podstúpila radšej smrť, aby jej dieťa sa mohlo narodiť. Keď vedela, že pôrod jej dieťaťa môže usmrtiť jej život - a tak sa aj stalo - predsa sa rozhodla pre život dieťaťa. Tu platia Ježišové slová: "Nik nemá väčšiu lásku, ako ten kto položí svoj život za svojich priateľov." a "čokoľvek ste urobili týmto maličkým, mne ste urobili."

Láska - odvaha našich skutkov, ktorí trpíme (obetujeme sa) za naše rodiny (národy) a obnovu zeme

Drahí bratia a sestry, ... ďakujem všetkým za vaše dobré skutky, ktoré uskutočňujete vo vašich rodinách ako aj v spoločnosti národov. Za každú vašu obetu, keď sa zriekate pôžitkov tohto sveta (opilstvo a omamné látky-drogy), aby vaše deti sa mohli správne vyvíjať v dospelého človeka.

- Som vďačný tým, ktorí sa zriekate nevery voči svojim manželkám (cudzoložstvo), aby vaša žena mala radosť z vás a aby ste boli vzorom pre vaše deti a tak tvorili jednotu ako "jedno telo", kým vás smrť nerozdelí.

- Aj slobodným patrí veľká vďaka, keď sa zriekate smilstva (sexuálny vzťah) a trpezlivo prinášate obetu pre zrelý vzťah do manželstva. Keď trpezlivo znášate v škole alebo v práci urážky, krivé obvinenia, ohovárania, výsmech alebo šikanovanie (fyzické, psychické týranie) zo strany vašich nadriadených, či spolupracovníkoch. Ste blahoslavení a vaša obetavosť v utrpení prináša vzor pravej lásky a hrdosť sa pozrieť do očí svojej rodine. Vám patrí veľká vďaka, lebo ste skutočným vzorom pre nás a budúce pokolenia.

- V oblasti sociálnej, politickej a náboženskej si všetci zasluhujeme niejedno veľké poďakovanie, keď sme sa zriekli klamstva, podvodu, sebeckosti, pýchy, násilia, okultizmu a všetkého zlého, čo nám bráni rásť v láske k našim rodinám.

- Vďaka za utrpenie (obetu), ktoré ste podstúpili počas totality (komunizmu), keď ste boli prenasledovaní, ale vy ste neprenasledovali; keď ste boli bití a vy ste sa nebránili; keď vás nútili, aby ste zapreli Ježiša a Máriu, ale vy ste nezapreli; keď vás nútili veriť v klamstvá socializmu, ale vy ste neverili alebo keď vás zatvárali do väzníc, na psychiatriu a vy ste nezlorečili, nepreklínali, ale v láske trpeli (obetovali) - prijímali tieto krivdy za ich obrátenie, za svoje rodiny a pre šírenie lásky a pokoja.

- za odsudzovanie a neprijatie, ktoré znášate v súčasnosti, aby ste mohli uživiť svoje rodiny a darovať im pravé hodnoty ako aj každý prejav lásky, ktorý vás stojí ohováranie zo strany neprajníkov, či vašich blízkych.

- za neprijatie satanských a slobodomurárskych praktík, demokratických ideológií, falošných náboženstiev: zjavení, cirkví, siekt, sploločenstvá i osôb, ktorí propagujú okultizmus (mágiu-čiernu a bielu, veštenie z hviezd-horoskopy, tzv. "ľudové liečiteľstvo",...), ktoré nedokážu priniesť uspokojenie do našich rodín ako aj za utrpenie, ktoré prijímate, keď v dôvere v Božie milosrdenstvo sa spoliehate viac na starostlivosť našich nebeských Rodičov.

V láske niet strachu (z utrpenia) a preto miluje aj svojich "nepriateľov" (neprajníkov)

"Keď ťa niekto udrie po pravom líci, nastav mu aj druhé !" Hovorí Ježiš Kristus. Keď nás udrie po líci dieťatko, povieme si: "Veď je to len dieťa" a nevrátime mu to naspäť, ale sme radi v jeho prítomnosti. Keď nás udrie po tvári silný človek, bolí nás to a ťažko zotrváme v jeho prítomnosti. Aj Ježiš bol v takej situácii, ale nebránil sa fyzicky a tak vidíme, že láska Ježiša Krista (Božia láska) je silnejšia v príjmaní utrpenia. Ježiš nám dáva svoju lásku, aby sme príjmali utrpenie ako od detí, tak aj od dospelých. Kto má a príjma Božiu lásku, ten miluje aj svojich "nepriateľov".

"Milujte svojich nepriateľov a modlite sa za tých, čo vás prenasledujú, aby ste boli synmi svojho Otca, ktorý je na nebesiach..." ///V láske niet nepriateľa, ktorému by sme mohli vrátiť zlo za zlé, či už sú to komunisti, socialisti, kapitalisti, demokrati, satanisti, slobodomurári, ... /// "Lebo ak milujete tých, ktorí vás milujú, akú odmenu môžete čakať ? Vari to nerobia aj mýtnici ? Vy teda buďte dokonalí ako je dokonalí váš nebeský Otec." (Ježiš / Mt 5,43-48)

V láske po utrpení prichádza radosť a nádej na odmenu

Lebo tak ako rodička vie, že po bolestiach (po narodení dieťaťa) príde radosť a uvoľnenie, tak nech aj nám je nádejou, že po všetkých tých útrapách príde radosť a požehnanie. Ste slobodní alebo v manželstve ? Máte deti alebo ich nemáte ? Ste chudobní alebo bohatší ? V každom stave prejavujete lásku a to rôznym spôsobom - v čom Vás chcem naďalej povzbudiť - a ako viete, že silu na prijatie utrpenia (obety) potrebujete stále viac, nech Vám pomáha nie len ľudská láska, ale hlavne láska našich nebeských rodičov, od Ježiša a Márii ako aj tých, ktorí nás predišli do nebeského Kráľovstva. Ich vzor a pomoc v znášaní utrpenia a dávaní lásky svojim rodinám i svetu, nech nám všetkým daruje pokoj, radosť a zhovievavosť.

"...Drahé deti ! ... bez lásky nič nedosiahnete. Preto najskôr začnite milovať všetkých, ktorí sem prichádzajú. Nech je pre vás tento týždeň -týždňom, keď sa naučite ,milovať. Ďakujem vám, že ste prijali moje pozvanie." (13.12.1984 / Medžugorie - Panna Mária)

Radosť a nádej, ktorá prichádza v láske je nie len v srdci, ale aj tá, ktorá príde po živote v nebi ako aj po premenení tejto zeme. O tejto nádeji sa dozviete viac v ďalších článkoch. Boh vám žehnaj.


14.
označiť príspevok

Ónya žena
   18. 12. 2009, 22:56 avatar
akože nič v zlom rodinamv.či čo si , ...nezaberáš tak trochu na drzovku veľa miesta ?? 


15.
označiť príspevok

Dolnozemčan muž
   18. 12. 2009, 22:58 avatar
Nie je Medžugorie ale Medžunožje..To je znama"Panna z Medžunožja".


16.
označiť príspevok

jana lane žena
   18. 12. 2009, 22:59 avatar
...tak toto fakt nemusim..


17.
označiť príspevok

david lane muž
   18. 12. 2009, 23:02 avatar
...tuto themu sponzoruje KDH...
Súhlasí jana lane, Ónya


18.
označiť príspevok

jana lane žena
   18. 12. 2009, 23:04 avatar
...nejaky farar pedal 
Súhlasí Ónya


19.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   18. 12. 2009, 23:10 avatar
Drahí bratia a sestry, ďakujem , že ste ... a za vaše príspevky. Som rád, že radšej sedíte doma ako v krčme, kde práve sa bijú a nie ste to práve vy, ktorým ubližujú. Som rád, že radšej premýšľate a spoznávate viac názorov ako keby ste mali niekde kradnúť autá, či bytovky, práve tých, ktorých nepoznáte, ale v budúcnosti budú vašou rodinou. Prosím Vás,neberte v zlom moje príspevky. Rozumiem Vám, aj ja nie som dokonalý a chce to viac času na spoznávanie. Už budem končiť, ale verte mi ,že som rád s vami pobudol tento čas. Vďaka a s Bohom
Súhlasí *game*


20.
označiť príspevok

*game* žena
   18. 12. 2009, 23:13 avatar
ja neberiem v zlom tvoje prispevky, a pekny vecer ti prajem 


21.
označiť príspevok

Ónya žena
   18. 12. 2009, 23:50 avatar
rodina "..ja len že si sa tak dosť trochu narozťahoval tuto ..respektíve roztiahol...dokonca by som povedala že si pretiahol značne svoje príspevky...myslíš , že pred pol nocou to bude vplývať pozitívne na našu rodinu ?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:40,  djjaro, J.Tull ukazuje na to, že Hebreji, a v tomto sa nijako neodlišujú od ostatných...
dnes, 12:09,  Nikto nie je iba čierny ani iba biely. Slovné spojenie "všetky svoje myšlienky obracia...
dnes, 12:02,  inak dlho si to nevydrzal *21
dnes, 12:01,  -era- dotyčny sa precenuje . velmi rád morálne hodnotí svoj sposob ako neegoisticky , čo je...
dnes, 11:51,  36. občas? *21
dnes, 11:46,  Rozhovor s Milanom Uhríkom po proteste proti vláde I. Matoviča (Rádio Naše Slovensko - 27....
dnes, 11:42,  Máš zo MŇA ten pocit? ;)
dnes, 11:42,  Nemyslím si, že niekoho nútim prijať môj pohľad ;) Ak niečo píšem, vždy len...
dnes, 11:41,  A preto to občas sám robíš? :)
dnes, 11:38,  A ešte viac nemám rád tých, ktorí tento pohľad aj nanucujú druhým ;)
dnes, 11:34,  Nemám rád egoistov, ktorí zohľadňujú len svoj pohľad ;)
dnes, 11:33,  (...alebo možno veria, že práve nimi prezentovaný postoj obsahuje všetky možné uhly...
dnes, 11:33,  Nuž určite existuje skutkový stav veci ako takej ale my pozorovatelia na neho nemáme dosah ;)...
dnes, 11:30,  Pekne napísané. Ale niektorí ľudia aj tak opovržlivo reagujú, ak napíšem: "To...
dnes, 11:29,  Heheh ;)
dnes, 11:28,  (21) EnaXnaY, to kritérium "A nerada sa vzdávaš..." by som na Tvojom mieste...
dnes, 11:21,  No JA ti neviem ;) Aj keď hovorí sa, kto nemal hrdzavú, nevie čo je to láska ;)
dnes, 11:20,  (20) EnaXnaY, to "božechráň" ani na sekundu - uvedom si, že ona bude s Tebou 10...
dnes, 11:16,  JA si to, Kasafran, predstavujem takto: https://www.dzio.sk/vyzyvam-ta.php ;)
dnes, 11:13,  Chceš zo MŇA urobiť mužskú šľapku? ;)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena je najkrajšie umelecké dielo. Niet divu, veď autorom je sama príroda.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(111 970 bytes in 0,234 seconds)