hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Predobrazom čoho je ‘klamlivá lož’ z 2. Tesaloničanom 2:11?

príspevkov
28
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 5.6.2020 08:46 teolog
posledná zmena 7.6.2020 00:48
1
05.06.2020, 08:46
"Ale prítomnosť človeka nezákonnosti bude dielom Satana, ktorý mu dá moc vykonávať mocné skutky, falošné znamenia a zázraky a všemožnými podvodmi klamať tých, ktorých čaká zničenie, pretože neprijali a nezamilovali si pravdu, ktorá by im priniesla záchranu. Preto Boh pripúšťa, aby pod vplyvom klamlivej moci uverili lži.” - 2 Tesaloničanom 2:9-11.
none
2
05.06.2020, 09:37
Nepíše sa tam "klamlivá lož", ale "klamlivá moc" 🙂

A prečo by mala byť predobrazom? Ona je proste tu, všade v ľudskej ríši. Ľudia sú ňou opojení, lebo sú opojení schopnosťami vlastného rozumu, o ktorom si myslíme, že je plne v našich rukách 🙂
none
3

2. -era- 05.06.2020, 09:37

Nepíše sa tam "klamlivá lož", ale "klamlivá moc" 🙂

A prečo by mala byť predobrazom? Ona je proste tu, všade v ľudskej ríši. Ľudia sú ňou opojení, lebo sú opojení schopnosťami vlastného rozumu, o ktorom si myslíme, že je plne v našich rukách 🙂

05.06.2020, 09:55
Iné biblické preklady používajú výraz "operácia klamu"...
none
4

3. teolog 05.06.2020, 09:55

Iné biblické preklady používajú výraz "operácia klamu"...

05.06.2020, 09:56
Mimochodom, vieš, čo bola "operácia klamu" v prvom storočí...?
none
5

4. teolog 05.06.2020, 09:56

Mimochodom, vieš, čo bola "operácia klamu" v prvom storočí...?

05.06.2020, 10:50
Nie to neviem. Čo to bolo?
none
8

5. -era- 05.06.2020, 10:50

Nie to neviem. Čo to bolo?

05.06.2020, 14:48
"operácia klamu" v prvom storočí bolo falošné učenie "preslávených apoštolov" (2. Korinťanom 11:5), že vzkriesenie pomazaných bratov Krista už začalo v prvom storočí...!
none
10

8. teolog 05.06.2020, 14:48

"operácia klamu" v prvom storočí bolo falošné učenie "preslávených apoštolov" (2. Korinťanom 11:5), že vzkriesenie pomazaných bratov Krista už začalo v prvom storočí...!

05.06.2020, 16:23
Na pochopenie vety "vzkriesenie pomazaných bratov Krista" nemám zodpovedajúce pojmy, t.j. vôbec tomu nerozumiem.
Neviem, či máš k tomu vôľu, ale potešilo by ma, ak by si mi vedel vykresliť nejaký obraz, čo to presne v tvojich predstavách je.

Vzkriesením sa myslí premena človeka v rámci jeho konkrétneho pozemského života? Také niečo, že bežní ľudia ani nespoznajú, že prešiel vzkriesením?
none
12

10. -era- 05.06.2020, 16:23

Na pochopenie vety "vzkriesenie pomazaných bratov Krista" nemám zodpovedajúce pojmy, t.j. vôbec tomu nerozumiem.
Neviem, či máš k tomu vôľu, ale potešilo by ma, ak by si mi vedel vykresliť nejaký obraz, čo to presne v tvojich predstavách je.

Vzkriesením sa myslí premena človeka v rámci jeho konkrétneho pozemského života? Také niečo, že bežní ľudia ani nespoznajú, že prešiel vzkriesením?

05.06.2020, 16:48
11, .... ako kresťan by si mal vedieť, že sú dve skupiny vzkriesených, a že existuje aj "skoršie vzkriesenie"/prvé vzkriesenie,- prvé ovocie Bohu a baránkovi//.
Napríklad, nad jednou skupinou "druhá smrť nemá moc", ale nad druhou skupinou má moc. Prečo? A ja som už viackrát písal, prečo je tomu tak a definoval som dané vzkriesenia! Je to niekde v mojich témach.
odkaz
Alebo .... odkaz
none
13

12. Shagara 05.06.2020, 16:48

11, .... ako kresťan by si mal vedieť, že sú dve skupiny vzkriesených, a že existuje aj "skoršie vzkriesenie"/prvé vzkriesenie,- prvé ovocie Bohu a baránkovi//.
Napríklad, nad jednou skupinou "druhá smrť nemá moc", ale nad druhou skupinou má moc. Prečo? A ja som už viackrát písal, prečo je tomu tak a definoval som dané vzkriesenia! Je to niekde v mojich témach.
https://wol.jw.org/sk/wol/d/r38/lp-v/1101989110?q=prv%C3%A9+vzkriesen%C3%AD&p=par
Alebo .... https://wol.jw.org/sk/wol/d/r3...

05.06.2020, 17:08
Shagara, za prvé, nepýtal som sa teba a za druhé, keď už si sa ozval, bolo by lepšie, keby si reagoval na moju prosbu a vykreslil mi to vzkriesenie pár normálnymi slovami tu a teraz a nie odkazmi, z ktorých aj tak nebudem o nič múdrejší, lebo píšeš svojim jazykom a nie mojim.
none
14

13. -era- 05.06.2020, 17:08

Shagara, za prvé, nepýtal som sa teba a za druhé, keď už si sa ozval, bolo by lepšie, keby si reagoval na moju prosbu a vykreslil mi to vzkriesenie pár normálnymi slovami tu a teraz a nie odkazmi, z ktorých aj tak nebudem o nič múdrejší, lebo píšeš svojim jazykom a nie mojim.

05.06.2020, 19:21
14, ..... ale ako kresťan by si mal poznať biblický jazyk?!
.............................................................................................................
Napríklad, aj tri židovské sviatky, predobrazujú tri skupiny vzkriesených. 1, Pesach = Ježiš, ktorý bol vzkriesený prvý k večnému životu.

2, Letnice = sviatok prvých zrelých plodov. Ten poukazuje na "prvé ovocie Bohu", teda na tých čo majú nebeskú nádej a budú "vládnuť nad zemou" a sú z ľudí vzkriesení prví. Alebo skôr, ako tí ostatní! Ich vzkriesenie prebieha od času keď Kristus usadol na kráľovský post /keď skončili časy pohanov/. Teda, vtedy, keď začali takzvané "posledné dni".

3, Sviatok stánkov = zber žatvy, ostatnej úrody. To predobrazuje zvyšnú, a väčšiu skupinu tých, čo budú žiť večne na zemi!
Tí sú vzkriesení postupne až po armagedone. Teda v ten "posledný deň", to jest , v posledný deň tohto systému vecí, tohto sveta.
---------------------------------------------------------------
Pretože, ak by bola len nebeská nádej/bez pozemskej/ ako učí RKC, ..... tak dané biblické predobrazy a mnohé texty by nedávali zmysel. Teda, ak by bolo len vzkriesenie do neba! Nie je to pravda, a tak je jasné, že RKC a iní ignorujú väčšiu časť Biblie čo učí o pozemskom raji, a o vzkrieseniu k pozemskému životu.
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
Za dalšie .... tá rozdielnosť je aj v tom, že nad nebeskou triedou, "druhá smrť nemá moc" a nad pozemskou triedou má moc druhá smrť. Citujem Zjavenie 20,6 .... "„Šťastný a svätý je každý, kto má podiel na prvom vzkriesení; nad tými druhá smrť nemá právomoc.“
Ale čo je to tá druhá smrť? Písal som viackrát o tom,ale znovu: 1,,..... prvá smrť = Adamovská smrť, nakoľko v dôsledku hriechu zomierame všetci. Z tejto existuje východisko v podobe vzkriesenia , ak sme zapísaní v "Božej knihe života".
2, ..... Druhá smrť, je smrť definitívna, to jest keď už nemáme žiadnu nádej na život, na vzkriesenie. Ale hlavne sa to týka, na čas milénia, keď ľudia budú vedení k dokonalosti a na konci budú preskúšaní ako napríklad Adam v Edene. A tí, čo neprejdu touto záverečnou skúškou budú už zničení natrvalo, druhou, definitívnou smrťou.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Citujem Zjavenie 20,14-15 pre lepšie porozumenie: .... "Smrť a hrob /peklo/ boli hodené do ohnivého jazera. To ohnivé jazero znamená druhú smrť. Kto nebol zapísaný v knihe života, bol hodený do ohnivého jazera."

Teda, na príklade "smrti,pekla" pekne vidno, že ich hodenie do ohnivého jazera, a ich "druhá smrť" je definitívne zničenie, teda že nebudú. To poukazuje na ich neexistenciu. Prečo? Nuž lebo ľudia nebudú zomierať a nebude treba už "pekla", teda hrobu, kam každý dnes ide po smrti! Dané slovo "peklo" sa prekladá ako hádes a poukazuje na hrob,/všeobecný, pre všetkých/ a nie na miesto večných múk.
V tejto kapitole sa v desiatom verši píše ..."Diabol, ktorý ich zvádzal, bol hodený do jazera ohňa a síry, kde už bolo divé zviera a falošný prorok.". Tu sa píše, že po armagedone budú mnohí tiež definitívne zničení/bez nádeje na vzkriesenie/, .... a to "divé zviera/šelma/ a "falošný prorok".
A po tej záverečnej skúške bude definitívne zničený aj satan, diabol.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DIVÉ ZVIERA = svetový, politický systém ktorému vládne satan, vládca sveta.
FALOŠNÝ PROROK = Anglo-americká svetová veľmoc.

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Tu si treba uvedomiť, že tí čo po armagedone nebudú zapísaní v knihe života, ..... tak ich prvá smrť/Adamovská-ktorí už zomreli ,..... a aj tí, čo budú v tom čase žiť a budú zničení/ bude zároveň aj druhou smrťou, definitívnou.


none
16

14. Shagara 05.06.2020, 19:21

14, ..... ale ako kresťan by si mal poznať biblický jazyk?!
.............................................................................................................
Napríklad, aj tri židovské sviatky, predobrazujú tri skupiny vzkriesených. 1, Pesach = Ježiš, ktorý bol vzkriesený prvý k večnému životu.

2, Letnice = sviatok prvých zrelých plodov. Ten poukazuje na "prvé ovocie Bohu", teda na tých čo majú nebeskú nádej a budú "vládnuť nad zemou" a sú z ľudí vzkriesení prví. Al...

05.06.2020, 19:55
15. Nebudem sa venovať tomu, čo ma teraz nezaujíma a spýtam sa jasne a krátko:

Teda to vzkriesenie, ktoré sa začalo už v 1. storočí sa týka tých, ktorí zomreli ľudskou smrťou a až potom boli vzkriesení z mŕtvych podobne ako Ježiš? Prosím krátku odpoveď bez citácií. Áno/nie?
none
18

16. -era- 05.06.2020, 19:55

15. Nebudem sa venovať tomu, čo ma teraz nezaujíma a spýtam sa jasne a krátko:

Teda to vzkriesenie, ktoré sa začalo už v 1. storočí sa týka tých, ktorí zomreli ľudskou smrťou a až potom boli vzkriesení z mŕtvych podobne ako Ježiš? Prosím krátku odpoveď bez citácií. Áno/nie?

05.06.2020, 20:02
18, ..... v 1 storočí bol vzkriesený/myslím natrvalo/ a do neba iba Ježiš.

Z mŕtvych od Adama až po dnes nebol ešte nikto vzkriesený, nakoľko vzkriesenie pre život na zemi bude až v onen "posledný deň", teda hneď po armagedone.

Ale od roku 1914 prebieha iba vzkriesenie iba tých , čo zomrú a majú nebeskú nádej. Tí hneď po smrti sú premenení a idú do neba.
none
19

18. Shagara 05.06.2020, 20:02

18, ..... v 1 storočí bol vzkriesený/myslím natrvalo/ a do neba iba Ježiš.

Z mŕtvych od Adama až po dnes nebol ešte nikto vzkriesený, nakoľko vzkriesenie pre život na zemi bude až v onen "posledný deň", teda hneď po armagedone.

Ale od roku 1914 prebieha iba vzkriesenie iba tých , čo zomrú a majú nebeskú nádej. Tí hneď po smrti sú premenení a idú do neba.

05.06.2020, 20:03
20. Ďakujem.
none
17

10. -era- 05.06.2020, 16:23

Na pochopenie vety "vzkriesenie pomazaných bratov Krista" nemám zodpovedajúce pojmy, t.j. vôbec tomu nerozumiem.
Neviem, či máš k tomu vôľu, ale potešilo by ma, ak by si mi vedel vykresliť nejaký obraz, čo to presne v tvojich predstavách je.

Vzkriesením sa myslí premena človeka v rámci jeho konkrétneho pozemského života? Také niečo, že bežní ľudia ani nespoznajú, že prešiel vzkriesením?

05.06.2020, 19:57
11, .... sú dva druhy vzkriesenia ako píše Pavol v 1 Kor.15 kapitole.
1, ..... pozemské/pre život v pozemskom raji/ tí čo zomreli. Dostanú nové telo, je to rekonštitúcia celej ľudskej osobnosti predošlého človeka. Ale dokonalé telo, určite nie staré, choré a s defektami, atď.
2, .... vzkriesenie nebeské, k životu v nebi. Títo "kúpení zo zeme" ako píše Biblia, dostanú duchovné telo v nebi, presne také aké máju anjeli, Ježiš.
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
Pavol veril vo vzkriesenie,, a to.....ako rekonštitúciu celého človeka,ako jednotného celku,tej istej osoby,osobnosti psychosomatického organizmu presne zodpovedajúceho jedinca s duševnými a telesnými vlastnosťami!

A ak to chcete aj z vašej strany, tak prosím: .... Odpoveď dáva brožúra Immortality of the Soul or Resurrection of the Individual: St. Paul’s View with Special Reference to Plato (Nesmrteľnosť duše, alebo vzkriesenie jednotlivca: Náhľad sv. Pavla so zvláštnym zreteľom na Platóna), ktorá bola napísaná v roku 1974 a schválená arcibiskupom Gréckej pravoslávnej cirkvi Severnej a Južnej Ameriky. Po rozbore povahy vzkriesenia v biblických textoch uvedených vyššie a po rozbore helenistických vplyvov toho obdobia prichádza autor k tomuto záveru:

„Platón učí, že duša pokračuje v nekonečnej a večnej existencii oddelene od tela. Pre Platóna je duša vo svojej vrodenej a vnútornej podstate nesmrteľná... Sv. Pavol takýto názor ani neučí, ani to nežiada...

Apoštol Pavol sa nezaoberá nesmrteľnosťou duše či ducha ako samostatných a odlišných častí, ale vzkriesením celého súboru duše a ducha človeka v dôsledku Kristovho vzkriesenia. Pavlovo ponímanie toho, akú podobu budú mať ľudia pri vzkriesení, nemá nič spoločné s oživením mŕtvych tiel z hrobu.

Jeho ponímanie vzkriesenia tela možno lepšie vyjadriť ako Božou mocou uskutočnenú premenu, opätovné stvorenie a rekonštitúciu celého človeka ako jednotného celku, tej istej osoby, osobnosti, psychosomatického organizmu, presne zodpovedajúceho jedinca s duševnými a telesnými vlastnosťami. Naše budúce vzkriesenie sa neuskutoční ako niečo, čo nám prirodzene patrí, ale ako vzácny Boží dar.“
none
6
05.06.2020, 13:57
1, .... ten kto je oklamaný klamlivou mocou hriechu vysvetľuje biblické proroctvá.
To je nonsens.
Dnes aj narkobarón z Južnej Ameriky, ktorý má svoj oltár Ježiša, Márie a pravidelne sa pred ním modlí, .... verí že bude zachránený a že má Božiu priazeň. A že jeho "produkt ekonomickej činnosti" /DROGY/ zabíja milióny ľudí a že spáchal veľa vrážd , tak to nevníma vôbec, ako nejakú prekážku na ceste do neba. Však na zástavke/medzi-pristáti/ v očistci sa to odstráni a šup ho do neba.
---------------------------------------------------
OPERÁCIA KLAMU ..... dnes je to, že aj odpadlíci veria, že majú Božie schválenie a myslia si to, čo je pointou týchto slov: .... "„Som bohatý a nadobudol som bohatstvo a nič nepotrebujem.“ Ale v Jehovových a v Ježišových očiach boli „biedni a poľutovaniahodní a chudobní a slepí a nahí“. (Zjav. 3:14–17)
none
9

6. Shagara 05.06.2020, 13:57

1, .... ten kto je oklamaný klamlivou mocou hriechu vysvetľuje biblické proroctvá.
To je nonsens.
Dnes aj narkobarón z Južnej Ameriky, ktorý má svoj oltár Ježiša, Márie a pravidelne sa pred ním modlí, .... verí že bude zachránený a že má Božiu priazeň. A že jeho "produkt ekonomickej činnosti" /DROGY/ zabíja milióny ľudí a že spáchal veľa vrážd , tak to nevníma vôbec, ako nejakú prekážku na ceste do neba. Však na zástavke/medzi-pristáti/ v očistci sa to odstráni a šup ho do neba....

05.06.2020, 15:24
Jedna OPERÁCIA KLAMU v prvom storočí, ako aj dnes je, že vzkriesenie pomazaných bratov Krista už začalo. Tá druhá je rok 1914.
none
11

9. teolog 05.06.2020, 15:24

Jedna OPERÁCIA KLAMU v prvom storočí, ako aj dnes je, že vzkriesenie pomazaných bratov Krista už začalo. Tá druhá je rok 1914.

05.06.2020, 16:44
10, .... ale to je samozrejmosť! Tu by som opäť mohol doložiť desiatky textov a pasáži z Písma. Ale ty nikdy nedokážeš Bibliou opak. Ale to v tvojom prípade nemá význam, ty máš iného "správcu".
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
Ak majú pomazaní byť súčasťou poslednej bitky v nebi , tak je zrejme, že ak by boli vzkriesení až na záver/a nie v roku 1914/, tak by to nebolo ono. A to z viacerých dôvodov. Ak Biblia opisuje "skoršie vzkriesenie" oproti tým čo budú žiť na zemi, tak je jasné že tu nejde o rozdiel pár rokov, ale o niečo dlhšie obdobie.
A zo Zjavenia a aj Pavlových listov vyplýva, že pomazaní sa budú napríklad podieľať aj na zničení Veľkého babylonu. A vzkriesenie malo nastať až po nastolení Božieho kráľovstva, a po smrti tých čo majú nebeskú nádej. Teda, je viac ako isé, že sa tak udialo medzi rokom 1914 až po dnešok. Tak ako daní pomazaní zomierajú v behu svojho života!
V každom prípade neviem čo si tým chcel povedať? Kedy podla teba/samovýkladu/ prebieha?
none
22

11. Shagara 05.06.2020, 16:44

10, .... ale to je samozrejmosť! Tu by som opäť mohol doložiť desiatky textov a pasáži z Písma. Ale ty nikdy nedokážeš Bibliou opak. Ale to v tvojom prípade nemá význam, ty máš iného "správcu".
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
Ak majú pomazaní byť súčasťou poslednej bitky v nebi , tak je zrejme, že ak by boli vzkriesení až na záver/a nie v roku 1914/, tak by to nebolo ono. A to z viacerých dôvodov. Ak Biblia opisuje "skoršie vzkriesenie" oproti tým čo b...

06.06.2020, 01:01
12...citujem: "V každom prípade neviem čo si tým chcel povedať?" Ak nevieš, čo som chcel povedať, tak potom tvoja odpoveď sa doslovne míňa cieľa! A to je ten problém! Pochopiť pravdu nezávisí len čítať články VRO, ktorý Božím prorokom nerozumie! Na pochopenie inšpirovanej pravdy je potrebný Boží duch pomazania, ktorý Jehova Boh dá len svojim POSLUŠNÝM duchovným synom!
none
7
05.06.2020, 14:36
Je len zaujímavé, že ten "človek nezákonnosti", ktorý podlieha "klamlivej moci lži" sedí v "Božom chráme a pred všetkými sa verejne vydáva za boha"...!
none
15
05.06.2020, 19:31
7, .... tak ako aj neverní, vyvolení židia /čo bol a je predobraz/ sedeli v doslovnom chráme, si tiež mysleli že sú Bohom schválení, ..... ale v skutočnosti boli tiež "páchateľmi neprávostí".
A tak Boh židov ako vyvolený národ zavrhol, a dovolil zničiť sväté mesto aj so svojim chrámom!
A tak napríklad,.......keď ,Helena Judska ,chcela dať víťazný,vavrínový veniec na hlavu Títa, tak ho odmietol so slovami:....."Čo je to za výhru ,keď Boh opustil toto zradné mesto a vydal mi ho do ruky"!
none
20
05.06.2020, 20:05
17, .... tak z každého trošku. A Titus len urobil to, čo musel. Samozrejme, pre židov to nebolo veľmi dobré!
---------------------------------------------------
odkaz ....
none
21
06.06.2020, 00:51
Po prvé: Ježiš Kristus bol neviditeľne prítomný so svojimi pomazanými bratmi od času, keď vstúpil na nebo, to jest 50 dní po jeho vzkriesení z mŕtvych. Po druhé, ani jeho takzvaný "neviditeľný príchod" v roku 1914 ani vzkriesenie jeho mŕtvých pomazaných bratov od roku 1918-1919 nikto nevidel, napriek tomu, že jasne povedal, že len jeho vyvolení bratia ho uvidia! Pre väčšinu SJ to nie je pochopiteľné ani nebude až do jeho druhého príchodu! Presne tak, ako ho videli len jeho pomazaní bratia po jeho vzkriesení v 1. storočí, presne tak ho uvidia len jeho verní pomazaní bratia v jeho druhom príchose (zatiaľ čo tí, čo tvoria zlého, neverného otroka, ktorý sa až dodnes skrýva vo vnútri v Božom chráme a verejne sa prehlásuje bohom, bude vyhodený a tam bude jeho škrípanie zubov a jeho plač) a budú žiariť ako hviezdy na nebi a tak zjavení "ľudstvu, ktoré na to čaká", ale tiež len tým, ktorí budú súdení ako ovce, aby prežili Armagedon. Tieto pravdy sú skryté pred tými, ktorí nemilujú pravdu (aj keď ju poznajú - 2. Tes. 2:10). Poznať pravdu je jedna vec. Milovať ju je celkom iná!
none
25

21. teolog 06.06.2020, 00:51

Po prvé: Ježiš Kristus bol neviditeľne prítomný so svojimi pomazanými bratmi od času, keď vstúpil na nebo, to jest 50 dní po jeho vzkriesení z mŕtvych. Po druhé, ani jeho takzvaný "neviditeľný príchod" v roku 1914 ani vzkriesenie jeho mŕtvých pomazaných bratov od roku 1918-1919 nikto nevidel, napriek tomu, že jasne povedal, že len jeho vyvolení bratia ho uvidia! Pre väčšinu SJ to nie je pochopiteľné ani nebude až do jeho druhého príchodu! Presne tak, ako ho videli len jeho pomazaní bratia po jeh...

06.06.2020, 04:12
23, .... hovorím že odpadlík ako BRNO!
Ty nepoznáš ani len základné fakty! Z celej Biblie je zrejme, že .... "nikto odmenu/trest/ pred druhým príchodom Krista nemôže dostať! To aj mnohí protestanti tvrdia. Ale to je nepodstatné, ....nakoľko to tvrdí Biblia!
Komické je to, že tvrdíš, že vzkriesenie nikto od roku 1914 nevidel /a ja by som sa aj čudoval, keby to niekto videl a veľmi/, ..... ale to nevidel ani nikto po letniciach ako ty píšeš v prvom bode.
A to ako že ty si ten "verný a rozvážny otrok"? A koľko je vás? Dvadsať, a kde ste zašití? Teológ neblázni! Naozaj musíš byť poriadne otrlí aby si niečo také tvrdil. Už chápem ako môže odpadlíctvo zabiť akúkoľvek súdnosť mysliaceho človeka!
Spĺňa sa na vás mnoho slov z Písma: .... "Ak vďaka presnému poznaniu Pána a Záchrancu Ježiša Krista unikli skazenosti sveta+ a potom sa do nej znova zaplietli a podľahli jej, sú na tom horšie ako na začiatku. 21 Bolo by pre nich lepšie, keby neboli presne poznali správnu cestu, ako keď ju spoznali a potom sa odvrátili od svätého prikázania, ktoré dostali. 22 Splnilo sa na nich pravdivé príslovie: „Pes sa vrátil k svojmu vývratku a umytá sviňa sa zasa váľa v blate.“ 2 Petra 2,20-22

A ak ty "miluješ pravdu", tak ja som potom čínsky kozmonaut! Ty ňou ani nedýchneš. Ale ego máš poriadne. Tak "otrok" a "pomazaný" a "poslušný" ,....a "ešte aj sedíš v chráme Boha"/v teplej obyvačke/ a za vás musia JS evanjelizovať po celom svete ?
Brzdi teológ, je toho na mňa veľa, šetri ma!
none
23
06.06.2020, 01:03
12...citujem tvoje slová: "V každom prípade neviem čo si tým chcel povedať?" Ak nevieš, čo som chcel povedať, tak potom tvoja odpoveď sa doslovne míňa cieľa! A to je ten problém! Pochopiť pravdu nezávisí len čítať články VRO, ktorý Božím prorokom nerozumie! Na pochopenie inšpirovanej pravdy je potrebný Boží duch pomazania, ktorý Jehova Boh dá len svojim POSLUŠNÝM duchovným synom (veriacim mužom a ženám)!
none
24
06.06.2020, 03:51
25, ..... ale si necitoval celý môj výrok o tom "nerozumení".
Ale zrejme si to ty čo nerozumieš. Pýtal som sa na to, aký je výklad vás, POSLUŠNÝCH duchovných synov ???
A ty tu spomínaš niečo, čo som ani netvrdil, ako to ty naznačuješ. Ak niečo povieš, tak uveď ako to potom je a môžme polemizovať. Len strieľaš naslepo, a nič nedoložíš Bibliou.
A ak si myslíš, že si pomazaný, tak možno áno, dnes pršalo a bolo blato, .... inak máš vyhranený zmysel pre humor. To beriem.
Tak hovoríš, že "Boží duch" a "poslušnosť", ..... a ak to spojíš s odpadlíctvom, tak z toho vzíde poriadny nezmysel a satanov duch!
none
26

24. Shagara 06.06.2020, 03:51

25, ..... ale si necitoval celý môj výrok o tom "nerozumení".
Ale zrejme si to ty čo nerozumieš. Pýtal som sa na to, aký je výklad vás, POSLUŠNÝCH duchovných synov ???
A ty tu spomínaš niečo, čo som ani netvrdil, ako to ty naznačuješ. Ak niečo povieš, tak uveď ako to potom je a môžme polemizovať. Len strieľaš naslepo, a nič nedoložíš Bibliou.
A ak si myslíš, že si pomazaný, tak možno áno, dnes pršalo a bolo blato, .... inak máš vyhranený zmysel pre humor. To beriem.
Tak ...

06.06.2020, 04:42
Dobre, tak okomentujem tvoj 12. bod, kde sa na konci pýtaš: "Kedy podla teba/samovýkladu/ prebieha?" Je mi jasné, že sa to vzťahuje na otázku vzkriesenia pomazaných bratov počnúc od prvého storočia. Prezentujem tu nie môj "samovýklad", ale to, čo pod inšpiráciou napísal apoštol Pavol: "Na základe Jehovovho slova (mimochodom, ako som už písal, že 'Jehovov deň' je v skutočnosti teraz deň nášho Pána Ježiša Krista', takže by to malo byť 'na základe Pánovho slova') vám hovoríme, že tí z nás, ktorí budú žiť počas Pánovej prítomnosti, určite nepredídu tých, čo zomreli." - 1. Tesaloničanom 4:15. Čo to znamená? Alebo iná otázka: Či azda bude Ježiš Kristus kriesiť svoju nebeskú manželku počas asi 100 rokov časť po časti alebo ju vzkriesi celú, kompletnú? Porozmýšľaj, prosím, nad tým.
none
27
06.06.2020, 22:11
28, .... žiadny "deň nášho pána Ježiša Krista neexistuje v Písme. Ak áno, ukáž kde?
---------------------------------------------------
A 1 Tes. 4,15 hovorí, že tí, čo zomreli počas Kristovej prítomnosti, sú hneď vzkriesení a idú do neba. A tí, čo ešte žijú až neskôr zomrú a budú premenení aby išli tiež do neba. Teda, tu sa píše, že tí žijúci proste nepredídu tých, čo zomreli pred nimi. Je to úplne logické a to učia JS. Neviem čo je tu nepochopiteľné?
--------------------------------------------------
Nuž, tak ako zomierajú daní pomazaní, tak sú aj vzkriesení! A niektorí majú previesť Boží ľud cez veľké súženie /dnes žijúci/ a tí budú premenení poslední! Opäť tu nevidím problém! Absolútne nijaký! Prečo by mal kriesiť ich naraz, keď Biblia, aj v tom texte čo si citoval tvrdí niečo iné?! Naozaj nerozumiem tvojim myšlienkovým pochodom! Pavol jasne píše, že to bude postupne! A nielen on!
.....................................................................
A to čo si uviedol na začiatku je samovýklad, .... uvedom si, že každý sa odvoláva na Písma! Aj JS "prezentujú to čo pod inšpiráciou píšu Písma".
Ale ty píšeš teológ od veci! A pochop, tie veci čo si uviedol sú stále nepodstatné veci pre našu vieru. Základná náuka Biblie stojí na niečom inom, .... na hlavných pravdách, a tam sú JS silní a nehnuteľní a neporovnateľní!
Ty ...."komára cedíš a ťavu prehltávaš"!
none
28

27. Shagara 06.06.2020, 22:11

28, .... žiadny "deň nášho pána Ježiša Krista neexistuje v Písme. Ak áno, ukáž kde?
---------------------------------------------------
A 1 Tes. 4,15 hovorí, že tí, čo zomreli počas Kristovej prítomnosti, sú hneď vzkriesení a idú do neba. A tí, čo ešte žijú až neskôr zomrú a budú premenení aby išli tiež do neba. Teda, tu sa píše, že tí žijúci proste nepredídu tých, čo zomreli pred nimi. Je to úplne logické a to učia JS. Neviem čo je tu nepochopiteľné?
--------------------------------...

07.06.2020, 00:48
29, .... žiadny "deň nášho pána Ježiša Krista neexistuje v Písme. Ak áno, ukáž kde? - “Boh vás bude posilňovať až do konca, aby ste v deň nášho Pána Ježiša Krista nemohli byť z ničoho obvinení. Boh, ktorý vás povolal, aby ste boli zjednotení s jeho Synom Ježišom Kristom, naším Pánom, je verný.” - 1. Korinťanom 1:8, 9.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 170 891 B vygenerované za : 0.111 s unikátne zobrazenia tém : 36 514 unikátne zobrazenia blogov : 545 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Navždy dokonalý skrze Ježišovo dokonalé dielo Ale tento priniesol obeť za hriechy a navždy sa posadil po pravici Boha. ...Lebo jednou obetou navždy zdokonalil tých, čo sú posväcovaní. Hebrejom 10:12,14 Boli ste niekedy ako kresťan sužovaní myšlienk...

citát dňa :

Na to, aby ste na sebe začali pracovať nie je nikdy neskoro. Prestať s tým je však vždy príliš skoro.