Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Predobrazom čoho je ‘klamlivá lož’ z 2. Tesaloničanom 2:11?

27
reakcií
998
prečítaní
Tému 5. júna 2020, 08:46 založil teolog.

podobné témy:1.
označiť príspevok

teolog
   5. 6. 2020, 08:46 avatar
"Ale prítomnosť človeka nezákonnosti bude dielom Satana, ktorý mu dá moc vykonávať mocné skutky, falošné znamenia a zázraky a všemožnými podvodmi klamať tých, ktorých čaká zničenie, pretože neprijali a nezamilovali si pravdu, ktorá by im priniesla záchranu. Preto Boh pripúšťa, aby pod vplyvom klamlivej moci uverili lži.” - 2 Tesaloničanom 2:9-11.


2.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 6. 2020, 09:37 avatar
Nepíše sa tam "klamlivá lož", ale "klamlivá moc"

A prečo by mala byť predobrazom? Ona je proste tu, všade v ľudskej ríši. Ľudia sú ňou opojení, lebo sú opojení schopnosťami vlastného rozumu, o ktorom si myslíme, že je plne v našich rukách


3.
označiť príspevok

teolog
   5. 6. 2020, 09:55 avatar
Iné biblické preklady používajú výraz "operácia klamu"...


4.
označiť príspevok

teolog
   5. 6. 2020, 09:56 avatar
Mimochodom, vieš, čo bola "operácia klamu" v prvom storočí...?


5.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 6. 2020, 10:50 avatar
Nie to neviem. Čo to bolo?


8.
označiť príspevok

teolog
   5. 6. 2020, 14:48 avatar
"operácia klamu" v prvom storočí bolo falošné učenie "preslávených apoštolov" (2. Korinťanom 11:5), že vzkriesenie pomazaných bratov Krista už začalo v prvom storočí...!


10.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 6. 2020, 16:23 avatar
Na pochopenie vety "vzkriesenie pomazaných bratov Krista" nemám zodpovedajúce pojmy, t.j. vôbec tomu nerozumiem.
Neviem, či máš k tomu vôľu, ale potešilo by ma, ak by si mi vedel vykresliť nejaký obraz, čo to presne v tvojich predstavách je.

Vzkriesením sa myslí premena človeka v rámci jeho konkrétneho pozemského života? Také niečo, že bežní ľudia ani nespoznajú, že prešiel vzkriesením?


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 6. 2020, 16:48 avatar
11, .... ako kresťan by si mal vedieť, že sú dve skupiny vzkriesených, a že existuje aj "skoršie vzkriesenie"/prvé vzkriesenie,- prvé ovocie Bohu a baránkovi//.
Napríklad, nad jednou skupinou "druhá smrť nemá moc", ale nad druhou skupinou má moc. Prečo? A ja som už viackrát písal, prečo je tomu tak a definoval som dané vzkriesenia! Je to niekde v mojich témach.
wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Alebo .... wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk 


13.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 6. 2020, 17:08 avatar
Shagara, za prvé, nepýtal som sa teba a za druhé, keď už si sa ozval, bolo by lepšie, keby si reagoval na moju prosbu a vykreslil mi to vzkriesenie pár normálnymi slovami tu a teraz a nie odkazmi, z ktorých aj tak nebudem o nič múdrejší, lebo píšeš svojim jazykom a nie mojim.


14.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 6. 2020, 19:21 avatar
14, ..... ale ako kresťan by si mal poznať biblický jazyk?!
.............................................................................................................
Napríklad, aj tri židovské sviatky, predobrazujú tri skupiny vzkriesených. 1, Pesach = Ježiš, ktorý bol vzkriesený prvý k večnému životu.

2, Letnice = sviatok prvých zrelých plodov. Ten poukazuje na "prvé ovocie Bohu", teda na tých čo majú nebeskú nádej a budú "vládnuť nad zemou" a sú z ľudí vzkriesení prví. Alebo skôr, ako tí ostatní! Ich vzkriesenie prebieha od času keď Kristus usadol na kráľovský post /keď skončili časy pohanov/. Teda, vtedy, keď začali takzvané "posledné dni".

3, Sviatok stánkov = zber žatvy, ostatnej úrody. To predobrazuje zvyšnú, a väčšiu skupinu tých, čo budú žiť večne na zemi!
Tí sú vzkriesení postupne až po armagedone. Teda v ten "posledný deň", to jest , v posledný deň tohto systému vecí, tohto sveta.
---------------------------------------------------------------
Pretože, ak by bola len nebeská nádej/bez pozemskej/ ako učí RKC, ..... tak dané biblické predobrazy a mnohé texty by nedávali zmysel. Teda, ak by bolo len vzkriesenie do neba! Nie je to pravda, a tak je jasné, že RKC a iní ignorujú väčšiu časť Biblie čo učí o pozemskom raji, a o vzkrieseniu k pozemskému životu.
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§ 
Za dalšie .... tá rozdielnosť je aj v tom, že nad nebeskou triedou, "druhá smrť nemá moc" a nad pozemskou triedou má moc druhá smrť. Citujem Zjavenie 20,6 .... "„Šťastný a svätý je každý, kto má podiel na prvom vzkriesení; nad tými druhá smrť nemá právomoc.“
Ale čo je to tá druhá smrť? Písal som viackrát o tom,ale znovu: 1,,..... prvá smrť = Adamovská smrť, nakoľko v dôsledku hriechu zomierame všetci. Z tejto existuje východisko v podobe vzkriesenia , ak sme zapísaní v "Božej knihe života".
2, ..... Druhá smrť, je smrť definitívna, to jest keď už nemáme žiadnu nádej na život, na vzkriesenie. Ale hlavne sa to týka, na čas milénia, keď ľudia budú vedení k dokonalosti a na konci budú preskúšaní ako napríklad Adam v Edene. A tí, čo neprejdu touto záverečnou skúškou budú už zničení natrvalo, druhou, definitívnou smrťou.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Citujem Zjavenie 20,14-15 pre lepšie porozumenie: .... "Smrť a hrob /peklo/ boli hodené do ohnivého jazera. To ohnivé jazero znamená druhú smrť. Kto nebol zapísaný v knihe života, bol hodený do ohnivého jazera."

Teda, na príklade "smrti,pekla" pekne vidno, že ich hodenie do ohnivého jazera, a ich "druhá smrť" je definitívne zničenie, teda že nebudú. To poukazuje na ich neexistenciu. Prečo? Nuž lebo ľudia nebudú zomierať a nebude treba už "pekla", teda hrobu, kam každý dnes ide po smrti! Dané slovo "peklo" sa prekladá ako hádes a poukazuje na hrob,/všeobecný, pre všetkých/ a nie na miesto večných múk.
V tejto kapitole sa v desiatom verši píše ..."Diabol, ktorý ich zvádzal, bol hodený do jazera ohňa a síry, kde už bolo divé zviera a falošný prorok.". Tu sa píše, že po armagedone budú mnohí tiež definitívne zničení/bez nádeje na vzkriesenie/, .... a to "divé zviera/šelma/ a "falošný prorok".
A po tej záverečnej skúške bude definitívne zničený aj satan, diabol.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DIVÉ ZVIERA = svetový, politický systém ktorému vládne satan, vládca sveta.
FALOŠNÝ PROROK = Anglo-americká svetová veľmoc.

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Tu si treba uvedomiť, že tí čo po armagedone nebudú zapísaní v knihe života, ..... tak ich prvá smrť/Adamovská-ktorí už zomreli ,..... a aj tí, čo budú v tom čase žiť a budú zničení/ bude zároveň aj druhou smrťou, definitívnou.

                              
                              


16.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 6. 2020, 19:55 avatar
15. Nebudem sa venovať tomu, čo ma teraz nezaujíma a spýtam sa jasne a krátko:

Teda to vzkriesenie, ktoré sa začalo už v 1. storočí sa týka tých, ktorí zomreli ľudskou smrťou a až potom boli vzkriesení z mŕtvych podobne ako Ježiš? Prosím krátku odpoveď bez citácií. Áno/nie?


18.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 6. 2020, 20:02 avatar
18, ..... v 1 storočí bol vzkriesený/myslím natrvalo/ a do neba iba Ježiš.

Z mŕtvych od Adama až po dnes nebol ešte nikto vzkriesený, nakoľko vzkriesenie pre život na zemi bude až v onen "posledný deň", teda hneď po armagedone.

Ale od roku 1914 prebieha iba vzkriesenie iba tých , čo zomrú a majú nebeskú nádej. Tí hneď po smrti sú premenení a idú do neba.


19.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 6. 2020, 20:03 avatar
20. Ďakujem.


17.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 6. 2020, 19:57 avatar
11, .... sú dva druhy vzkriesenia ako píše Pavol v 1 Kor.15 kapitole.
1, ..... pozemské/pre život v pozemskom raji/ tí čo zomreli. Dostanú nové telo, je to rekonštitúcia celej ľudskej osobnosti predošlého človeka. Ale dokonalé telo, určite nie staré, choré a s defektami, atď.
2, .... vzkriesenie nebeské, k životu v nebi. Títo "kúpení zo zeme" ako píše Biblia, dostanú duchovné telo v nebi, presne také aké máju anjeli, Ježiš.
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
Pavol veril vo vzkriesenie,, a to.....ako rekonštitúciu celého človeka,ako jednotného celku,tej istej osoby,osobnosti psychosomatického organizmu presne zodpovedajúceho jedinca s duševnými a telesnými vlastnosťami!

A ak to chcete aj z vašej strany, tak prosím: .... Odpoveď dáva brožúra Immortality of the Soul or Resurrection of the Individual: St. Paul’s View with Special Reference to Plato (Nesmrteľnosť duše, alebo vzkriesenie jednotlivca: Náhľad sv. Pavla so zvláštnym zreteľom na Platóna), ktorá bola napísaná v roku 1974 a schválená arcibiskupom Gréckej pravoslávnej cirkvi Severnej a Južnej Ameriky. Po rozbore povahy vzkriesenia v biblických textoch uvedených vyššie a po rozbore helenistických vplyvov toho obdobia prichádza autor k tomuto záveru:

„Platón učí, že duša pokračuje v nekonečnej a večnej existencii oddelene od tela. Pre Platóna je duša vo svojej vrodenej a vnútornej podstate nesmrteľná... Sv. Pavol takýto názor ani neučí, ani to nežiada...

Apoštol Pavol sa nezaoberá nesmrteľnosťou duše či ducha ako samostatných a odlišných častí, ale vzkriesením celého súboru duše a ducha človeka v dôsledku Kristovho vzkriesenia. Pavlovo ponímanie toho, akú podobu budú mať ľudia pri vzkriesení, nemá nič spoločné s oživením mŕtvych tiel z hrobu.

Jeho ponímanie vzkriesenia tela možno lepšie vyjadriť ako Božou mocou uskutočnenú premenu, opätovné stvorenie a rekonštitúciu celého človeka ako jednotného celku, tej istej osoby, osobnosti, psychosomatického organizmu, presne zodpovedajúceho jedinca s duševnými a telesnými vlastnosťami. Naše budúce vzkriesenie sa neuskutoční ako niečo, čo nám prirodzene patrí, ale ako vzácny Boží dar.“


6.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 6. 2020, 13:57 avatar
1, .... ten kto je oklamaný klamlivou mocou hriechu vysvetľuje biblické proroctvá. 
To je nonsens.
Dnes aj narkobarón z Južnej Ameriky, ktorý má svoj oltár Ježiša, Márie a pravidelne sa pred ním modlí, .... verí že bude zachránený a že má Božiu priazeň. A že jeho "produkt ekonomickej činnosti" /DROGY/ zabíja milióny ľudí a že spáchal veľa vrážd , tak to nevníma vôbec, ako nejakú prekážku na ceste do neba. Však na zástavke/medzi-pristáti/ v očistci sa to odstráni a šup ho do neba.  
---------------------------------------------------
OPERÁCIA KLAMU ..... dnes je to, že aj odpadlíci veria, že majú Božie schválenie a myslia si to, čo je pointou týchto slov: .... "„Som bohatý a nadobudol som bohatstvo a nič nepotrebujem.“ Ale v Jehovových a v Ježišových očiach boli „biedni a poľutovaniahodní a chudobní a slepí a nahí“. (Zjav. 3:14–17)  
 


9.
označiť príspevok

teolog
   5. 6. 2020, 15:24 avatar
Jedna OPERÁCIA KLAMU v prvom storočí, ako aj dnes je, že vzkriesenie pomazaných bratov Krista už začalo. Tá druhá je rok 1914.


11.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 6. 2020, 16:44 avatar
10, .... ale to je samozrejmosť! Tu by som opäť mohol doložiť desiatky textov a pasáži z Písma. Ale ty nikdy nedokážeš Bibliou opak. Ale to v tvojom prípade nemá význam, ty máš iného "správcu". 
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
Ak majú pomazaní byť súčasťou poslednej bitky v nebi , tak je zrejme, že ak by boli vzkriesení až na záver/a nie v roku 1914/, tak by to nebolo ono. A to z viacerých dôvodov. Ak Biblia opisuje "skoršie vzkriesenie" oproti tým čo budú žiť na zemi, tak je jasné že tu nejde o rozdiel pár rokov, ale o niečo dlhšie obdobie.
A zo Zjavenia a aj Pavlových listov vyplýva, že pomazaní sa budú napríklad podieľať aj na zničení Veľkého babylonu. A vzkriesenie malo nastať až po nastolení Božieho kráľovstva, a po smrti tých čo majú nebeskú nádej. Teda, je viac ako isé, že sa tak udialo medzi rokom 1914 až po dnešok. Tak ako daní pomazaní zomierajú v behu svojho života!
V každom prípade neviem čo si tým chcel povedať? Kedy podla teba/samovýkladu/ prebieha?  


22.
označiť príspevok

teolog
   6. 6. 2020, 01:01 avatar
12...citujem: "V každom prípade neviem čo si tým chcel povedať?" Ak nevieš, čo som chcel povedať, tak potom tvoja odpoveď sa doslovne míňa cieľa! A to je ten problém! Pochopiť pravdu nezávisí len čítať články VRO, ktorý Božím prorokom nerozumie! Na pochopenie inšpirovanej pravdy je potrebný Boží duch pomazania, ktorý Jehova Boh dá len svojim POSLUŠNÝM duchovným synom!


7.
označiť príspevok

teolog
   5. 6. 2020, 14:36 avatar
Je len zaujímavé, že ten "človek nezákonnosti", ktorý podlieha "klamlivej moci lži" sedí v "Božom chráme a pred všetkými sa verejne vydáva za boha"...!


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 6. 2020, 19:31 avatar
7, .... tak ako aj neverní, vyvolení židia /čo bol a je predobraz/ sedeli v doslovnom chráme, si tiež mysleli že sú Bohom schválení, ..... ale v skutočnosti boli tiež "páchateľmi neprávostí".
A tak Boh židov ako vyvolený národ zavrhol, a dovolil zničiť sväté mesto aj so svojim chrámom!
A tak napríklad,.......keď ,Helena Judska ,chcela dať víťazný,vavrínový veniec na hlavu Títa, tak ho odmietol so slovami:....."Čo je to za výhru ,keď Boh opustil toto zradné mesto a vydal mi ho do ruky"!   


20.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 6. 2020, 20:05 avatar
17, .... tak z každého trošku. A Titus len urobil to, čo musel. Samozrejme, pre židov to nebolo veľmi dobré!  
---------------------------------------------------
www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk ....    


21.
označiť príspevok

teolog
   6. 6. 2020, 00:51 avatar
Po prvé: Ježiš Kristus bol neviditeľne prítomný so svojimi pomazanými bratmi od času, keď vstúpil na nebo, to jest 50 dní po jeho vzkriesení z mŕtvych. Po druhé, ani jeho takzvaný "neviditeľný príchod" v roku 1914 ani vzkriesenie jeho mŕtvých pomazaných bratov od roku 1918-1919 nikto nevidel, napriek tomu, že jasne povedal, že len jeho vyvolení bratia ho uvidia! Pre väčšinu SJ to nie je pochopiteľné ani nebude až do jeho druhého príchodu! Presne tak, ako ho videli len jeho pomazaní bratia po jeho vzkriesení v 1. storočí, presne tak ho uvidia len jeho verní pomazaní bratia v jeho druhom príchose (zatiaľ čo tí, čo tvoria zlého, neverného otroka, ktorý sa až dodnes skrýva vo vnútri v Božom chráme a verejne sa prehlásuje bohom, bude vyhodený a tam bude jeho škrípanie zubov a jeho plač) a budú žiariť ako hviezdy na nebi a tak zjavení "ľudstvu, ktoré na to čaká", ale tiež len tým, ktorí budú súdení ako ovce, aby prežili Armagedon. Tieto pravdy sú skryté pred tými, ktorí nemilujú pravdu (aj keď ju poznajú - 2. Tes. 2:10). Poznať pravdu je jedna vec. Milovať ju je celkom iná!


25.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 6. 2020, 04:12 avatar
23, .... hovorím že odpadlík ako BRNO!
Ty nepoznáš ani len základné fakty! Z celej Biblie je zrejme, že .... "nikto odmenu/trest/ pred druhým príchodom Krista nemôže dostať! To aj mnohí protestanti tvrdia. Ale to je nepodstatné, ....nakoľko to tvrdí Biblia!
Komické je to, že tvrdíš, že vzkriesenie nikto od roku 1914 nevidel /a ja by som sa aj čudoval, keby to niekto videl a veľmi/, ..... ale to nevidel ani nikto po letniciach ako ty píšeš v prvom bode.
A to ako že ty si ten "verný a rozvážny otrok"? A koľko je vás? Dvadsať, a kde ste zašití? Teológ neblázni! Naozaj musíš byť poriadne otrlí aby si niečo také tvrdil. Už chápem ako môže odpadlíctvo zabiť akúkoľvek súdnosť mysliaceho človeka!
Spĺňa sa na vás mnoho slov z Písma: .... "Ak vďaka presnému poznaniu Pána a Záchrancu Ježiša Krista unikli skazenosti sveta+ a potom sa do nej znova zaplietli a podľahli jej, sú na tom horšie ako na začiatku. 21 Bolo by pre nich lepšie, keby neboli presne poznali správnu cestu, ako keď ju spoznali a potom sa odvrátili od svätého prikázania, ktoré dostali. 22 Splnilo sa na nich pravdivé príslovie: „Pes sa vrátil k svojmu vývratku a umytá sviňa sa zasa váľa v blate.“ 2 Petra 2,20-22
                                
A ak ty "miluješ pravdu", tak ja som potom čínsky kozmonaut!  Ty ňou ani nedýchneš. Ale ego máš poriadne. Tak "otrok" a "pomazaný" a "poslušný" ,....a "ešte aj sedíš v chráme Boha"/v teplej obyvačke/ a za vás musia JS evanjelizovať po celom svete ?  
Brzdi teológ, je toho na mňa veľa, šetri ma!   


23.
označiť príspevok

teolog
   6. 6. 2020, 01:03 avatar
12...citujem tvoje slová: "V každom prípade neviem čo si tým chcel povedať?" Ak nevieš, čo som chcel povedať, tak potom tvoja odpoveď sa doslovne míňa cieľa! A to je ten problém! Pochopiť pravdu nezávisí len čítať články VRO, ktorý Božím prorokom nerozumie! Na pochopenie inšpirovanej pravdy je potrebný Boží duch pomazania, ktorý Jehova Boh dá len svojim POSLUŠNÝM duchovným synom (veriacim mužom a ženám)!


24.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 6. 2020, 03:51 avatar
25, ..... ale si necitoval celý môj výrok o tom "nerozumení".
Ale zrejme si to ty čo nerozumieš. Pýtal som sa na to, aký je výklad vás, POSLUŠNÝCH duchovných synov   ???
A ty tu spomínaš niečo, čo som ani netvrdil, ako to ty naznačuješ. Ak niečo povieš, tak uveď ako to potom je a môžme polemizovať. Len strieľaš naslepo, a nič nedoložíš Bibliou.
A ak si myslíš, že si pomazaný, tak možno áno, dnes pršalo a bolo blato, .... inak máš vyhranený zmysel pre humor. To beriem. 
Tak hovoríš, že "Boží duch" a "poslušnosť", ..... a ak to spojíš s odpadlíctvom, tak z toho vzíde poriadny nezmysel a satanov duch!  


26.
označiť príspevok

teolog
   6. 6. 2020, 04:42 avatar
Dobre, tak okomentujem tvoj 12. bod, kde sa na konci pýtaš: "Kedy podla teba/samovýkladu/ prebieha?" Je mi jasné, že sa to vzťahuje na otázku vzkriesenia pomazaných bratov počnúc od prvého storočia. Prezentujem tu nie môj "samovýklad", ale to, čo pod inšpiráciou napísal apoštol Pavol: "Na základe Jehovovho slova (mimochodom, ako som už písal, že 'Jehovov deň' je v skutočnosti teraz deň nášho Pána Ježiša Krista', takže by to malo byť 'na základe Pánovho slova') vám hovoríme, že tí z nás, ktorí budú žiť počas Pánovej prítomnosti, určite nepredídu tých, čo zomreli." - 1. Tesaloničanom 4:15. Čo to znamená? Alebo iná otázka: Či azda bude Ježiš Kristus kriesiť svoju nebeskú manželku počas asi 100 rokov časť po časti alebo ju vzkriesi celú, kompletnú? Porozmýšľaj, prosím, nad tým.


27.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 6. 2020, 22:11 avatar
28, .... žiadny "deň nášho pána Ježiša Krista neexistuje v Písme. Ak áno, ukáž kde?
---------------------------------------------------
A 1 Tes. 4,15 hovorí, že tí, čo zomreli počas Kristovej prítomnosti, sú hneď vzkriesení a idú do neba. A tí, čo ešte žijú až neskôr zomrú a budú premenení aby išli tiež do neba. Teda, tu sa píše, že tí žijúci proste nepredídu tých, čo zomreli pred nimi. Je to úplne logické a to učia JS. Neviem čo je tu nepochopiteľné?
--------------------------------------------------
Nuž, tak ako zomierajú daní pomazaní, tak sú aj vzkriesení! A niektorí majú previesť Boží ľud cez veľké súženie /dnes žijúci/ a tí budú premenení poslední! Opäť tu nevidím problém! Absolútne nijaký! Prečo by mal kriesiť ich naraz, keď Biblia, aj v tom texte čo si citoval tvrdí niečo iné?! Naozaj nerozumiem tvojim myšlienkovým pochodom! Pavol jasne píše, že to bude postupne! A nielen on!
.....................................................................
A to čo si uviedol na začiatku je samovýklad, .... uvedom si, že každý sa odvoláva na Písma! Aj JS "prezentujú to čo pod inšpiráciou píšu Písma".
Ale ty píšeš teológ od veci! A pochop, tie veci čo si uviedol sú stále nepodstatné veci pre našu vieru. Základná náuka Biblie stojí na niečom inom, .... na hlavných pravdách, a tam sú JS silní a nehnuteľní a neporovnateľní!
Ty ...."komára cedíš a ťavu prehltávaš"!    


28.
označiť príspevok

teolog
   7. 6. 2020, 00:48 avatar
29, .... žiadny "deň nášho pána Ježiša Krista neexistuje v Písme. Ak áno, ukáž kde? - “Boh vás bude posilňovať až do konca, aby ste v deň nášho Pána Ježiša Krista nemohli byť z ničoho obvinení. Boh, ktorý vás povolal, aby ste boli zjednotení s jeho Synom Ježišom Kristom, naším Pánom, je verný.” - 1. Korinťanom 1:8, 9.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

31. 5. 2023,  Toto zlo ktoré páchajú najvyššie postavení po celom svete kto vlastne robí? Skús mi na...
31. 5. 2023,  kntsz oligarchia je v každej krajine ktorá sedí na vrchole podnikania a beztresne robí čo sa...
31. 5. 2023,  Lemmy vari sa to nedeje i dnes v politike? Toľko vrážd ako sa udialo na Slovensku za...
31. 5. 2023,  Lemmy bol to boj vnútri komunistického hnutia. V ktorom šlabikári si čítal o tých...
31. 5. 2023,  Pred pár dňami mi zomrela moja milovaná babička. Veľmi to boli, avšak čo ma trápi je, čo...
31. 5. 2023,  Predávaš aj krémy na penis ?
31. 5. 2023,  Prečo ?
31. 5. 2023,  Nemáš niečo na zosilnenie erekcie?
31. 5. 2023,  ...starej mamy? - tak som volal babku z maminej strany. Ona bola domáca pani a zaujímali ju...
31. 5. 2023,  Lemmy, zase sa nudíš a chýbajú ti spory ?? Pochop najskorej tému a ak na niekoho reaguješ,...
30. 5. 2023,  Ty si zažil komunistické čistky v ZSSR? Ako Stalin vraždil komunistov.
30. 5. 2023,  Podľa toho, ako píšeš, vieš hovno o kauze Slánsky a spol. Komunisti sa vraždili navzájom,...
30. 5. 2023,  Ignoruješ serióznu odpoveď od Qwerta v 2. Preber sa z toho šoku!!! Žiadna tvoja starenka,...
30. 5. 2023,  Si obyčajný pokrytec. Načo potom táto falošná otázka? Citujem ťa: Poznať Bibliu znamená...
30. 5. 2023,  kntsz hlavne tie percentá to máš z prsta , alebo od starej mamy? Ja som to zažíval na...
30. 5. 2023,  Lemmy ani ja som so všetkým nesúhlasil čo povedal Marx i Lenin a nehovorím už o Stalinovi ....
30. 5. 2023,  Tento blog https://doctorpro.pl/blog/acne-types-symptoms-treatment odporúčam každému, kto má...
30. 5. 2023,  Inak, mňa sa tvoja požiadavka netýka, som ateista, takže nemám žiaden dôvod vyvracať tvoj...
30. 5. 2023,  Nie je k čomu sa vyjadriť. Logické chyba spočíva v požiadavke niečo vyvrátiť. Dokazuje...
30. 5. 2023,  Schopnosť človeka myslieť je mimoriadne veľká, no do značnej miery falošná a zbytočná.
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Čo si nevysvetlil slovami, palicou nevyjasníš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(114 747 bytes in 0,228 seconds)