Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Prečo vždy bolo menej veriacich, ako neveriacich :

21
reakcií
1006
prečítaní
Tému 22. októbra 2017, 00:11 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   22. 10. 2017, 00:11 avatar
možno aj podľa toho, čo sľubuje satan a čo ježiš ?
Satan: Satan ukázal ježišovi všetky královstvá a ich slácu a povedal: toto všetko ti dám, ak sa mi budeš klaňať.
Ježiš nám hovorí:kto ma chce nasledovať, nech zoberia svoj kríž na seba a ide za mnou.
A čo si z toho vybrať ? A prečo ??

Ježiš nám ešte ponúka aj mnohé iné veci: Poďte ku mne všetci, ktorí ste preťažení, hladní a smädní ........
Ježiš hovorí: dobro je, keď si na chlieb zarobíš v potu tváre a kolko je tých, čo to považujú za dobré.
Ježiš nám sľúbil večný život v príbytkoch, ktoré má pre nás pripravené a satan ježiša umučil a zabil, lebo tam kde došli jeho argumenty ,nastúpilo násilie, mučenie a smrť.

Ale na počudovanie,každý si väčšinou vyberá takmer okamžite a ľahko, jedni toho a druhí onoho a každý to má okamžite osobne zdôvodnené.
No a podľa tohoto výberu sa ani nie je čo čudovať, že veriacich je menej, lebo pochopiť šluby o ponúkanej moci a sľuby o večnom živote, a podmienky získania oboch, to si každý myslí, že má plne pod kontrolou a správne sa rozhodol a v tom práve je sila krista a sila satana.
Po krste v Jordáne sa mu okamžite podriadil na 40 dní, ale potom mu nakoniec hovorí, Pánovi svojmu budeš slúžiť a jemu sa klaňať.
A na inom mieste aj tak hovorí: Daná mi je všetka moc na nebi a na zemi a napriek tomu je veriacich menej a menej.
Súhlasí gabriel pb


11.
označiť príspevok

gabriel pb
   22. 10. 2017, 11:16 avatar
vieš ono je to takto, dostali sme zadarmo život, dostali sme takmer zadarmo oblečenie, pritom Krista ukrižovali nahého a a na dne svojich síl, keby som neplnil príkazy ducha svätého magnetícka búrka by neprišla o 60 rokov ale o dvadsať rokov, ľudia si neuvedomujú, že svojou ľahostajnosťou narúšajú dlžku svojho života a budúce generácie budú trpieť za ich hriechy

na záver jeden odkaz pre farárov, kňazov a duchovných učiteľov a motivátorov, prestaňte ľudí motivovať ak nechcú zmeniť svoje životy


2.
označiť príspevok

peter67 muž
   22. 10. 2017, 00:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Fotooon muž
   22. 10. 2017, 03:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   22. 10. 2017, 05:55 avatar
Fotón, opäť blúzniš. Peter má pravdu. Elemír napísal hlúposť už v nadpise. Správna otázka je: Prečo je stále viac veriacich ako neveriacich. (Dajme tomu nejako takto.) Lebo pokiaľ nám pamäť siaha, a poznáme históriu ľudstva, tak vždy bolo viac veriacich ako neveriacich. Prečo asi sú po svete rozšírené toľké náboženstvá?


12.
označiť príspevok

peter67 muž
   22. 10. 2017, 11:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

elemír muž
   22. 10. 2017, 07:22 avatar
V súčastnej dobe je ton cca 15 %. zoberte si napríklad 100 000 mesto a skúsme uvažovať o tom, či príde v nedeľu do kostolov 15 000 ľudí a nemyslím len katolíkov, všetky kresťanské cirkvi. Každý kto má k ježišovi kladný vzťah aspom taký, že cíti, že ten týždeň je potom iný a lepší. Nebude tam chodiť nikto na nič, alebo ak z toho necíti žiadne výhody.
Ak je teda niekto zamestnaný a predsa v čase oddychu obetuje dve hodiny pre ježiša na omši, určite to má každý dobre zrátane, že sa to oplatí, že je to pre ten týždeň najlepšia investícia do vlastného života.
Ale tu nejde o to prekonať sám seba a ísť tam, tu ide o to, komu patrím, alebo chcem patriť.A či ma to vôbec zaujíma, že sú tu len dvaja a môžeme patriť len jednému, aLEBO druhému.
Satan urobí z každého svojho suveréna, ktorému to perfektne páli a nedovolí, aby čo len mrkol na druhú stranu. a má automaticky každého, kto nejde za ježišom.
Lebo ísť za ježišom je pochopiť tento klam a oslobodiť sa od toho, on neberie ľudí automaticky, kto chcve ísť za ním musí niečo prekonať, musí to chcieť, nesmie mu to byť jedno, čo sa deje, alebo dajte mi s tým pokoj, s obidvoma, mňa to nezaujíma.
To nie je toto strašenie, aby niekto niečo dopredu vzdal.
Ak chceš ísť k ježišovi, tak ten ti povie: Najprv zober na seba svoj kríž a potom ma nasleduj , ale satan ti povie, to sú debily a výplody chorých modzgov, vykašli sa na nich a zostaň tak ako si, čo ťa po nich, mal by si iba starosť v živote navyše.
Ale človek a jeho inteligencia sa musí samostatne rozhodnúť.
A teda ja neverím, že takúto logiku by pochopila väčšina.
A potom aj tých 15% je asi veľa.


6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   22. 10. 2017, 07:33 avatar
Elemír, táraš, lebo nevieš. Veriaci nemusia chodiť do kostola, aby žili s Ježišom. V súčasnej dobe to môže byť aj 100 %. Všetci žijú s Ježišom, a niektorí z nich chodia navyše ešte aj do kostola.


7.
označiť príspevok

elemír muž
   22. 10. 2017, 09:21 avatar
lemmy 6, nechápem, čo tu treba ešte vedieť, možno práve mnohí podobní tebe, Ktorí sú veriací a na kostol sa pozerajú iba z obďalej, by predsa len prišli občas do toho kostola. Veď ak ježiša uprimne veríte a ja o tom nepochybujem, tak prečo z lásky k nemu neskúsiť aj niečo iné, nové , lebo v tom, v čom ste, by mohla ľahko prísť nenávisť a nadradenosť nad tými, čo tam chodia a to už potom by nemuselo byť iba o ježišovi.
Žiaden človek na zemi nevie, kto bude a nebude spasený, to vie len on, lebo vidí to, čo my nemôžeme vidieť, vidí do našej duše a teda ani ja a ani ty mne nemôžeš povedať, či budem, alebo nebudem spasený, on, o ktorom učeníci povedali, že ho spaľuje horlivosť za otcov dom. Ja ti nehovorím, že ak nechodíš do kostola, nemôžeš byť spasený, to by som sa dopustil hriechu proti duchu svätému, ale ponoriť sa hlbšie do viery a čerpať z toho neporovnateľne viacej, lebo ak veríš úprimne to mi pripadá, ako by si sa zbytočne vzdal dobrých vecí, ktoré sa dajú z vierovyznania čerpať.


8.
označiť príspevok

salbea žena
   22. 10. 2017, 09:42 avatar
pocas hypnozy som si myslela, nastastie iba myslela, ze je to laska
bola to ale psychicka manipulacia
clovek tu nie je kvoli bohom, je ti kvoli ovladaniu sa a kvoli discipline a rezimu, individualnemu ovladaniu sa
jedine tak dokaze clovek udrziavata poriadok, inak padne na dno a stane sa psycho odpadom
hypnoza mi je dokazom, ako city dokazu cloveka totalne znicit a duchovne sa na niekoho nalepit, totalne ponizit a znicit vlastnu hodnotu
vidim co cinia citove vztahy s ludmi, ako nicia a degeneruju civilizaciu
nie kazdy ma tu moznost vidiet svet z rubovej strany, ja som mala a neverim, ze akykolvek boh pomaha a viera detto
vidim iba manipulovanie, selektovanie sa navzajom a ignorovanie sa navzajom
jedine co som ziskala hypnozou je, ze ludom neverim a nikomu nedoverujem
verim mimozemskej inteligencie, ktora je vyspela a ma vo svojej civilizacii pokoj a mier len kvoli tomu, ze ovlada svoje najnizsie pudy a ovlada svoje primtivne emocie, strasne sa hanbim za hypnozu a za to, ze som sa videla ako kvoli manipulacii klesam na same dno, pretoze som cloveku verila a doverovala
ave satanas
pre mna je ludska laska primitivna, dehonestujuca, ponizujuca a vo svojej podstate ohavna, vid. civilizacia na upadku
http://www.youtube.com/watch?v=czSLoGpBd7I Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


17.
označiť príspevok

elemír muž
   23. 10. 2017, 02:49 avatar
Salbea, na mňa pôsobíš ako vysoko inteligentná žena. Napriek tomu, že píšeš o strašných veciach, z textu akoby vychádzal pokoj a ľudstvo také naozaj je, takmer na 80%. Podľa mňa vysoké mimozemské inteligencie, to je svet krista do ktorého ideme a kde sa všetci nakoniec aj zídeme. Po 40 dňoch, keď satan pokúšal Ježiša, tak mu Ježiš povedal: Odíď satan, lebo je napísané,pánovi svojmu bohu sa budeš klaňať a jedine jemu budeš slúžiť.
Určite to neznamená, že bude všetkým všetko odpustené, lebo to by som zapochyboval o jeho spravodlivosti, ale jemu patrí všetka moc na nebi a aj na zemi a aj o nás rozhodne nakoniec kristus, lebo len onjediný pozná cestu z tohoto svinstva, lebo sem prišiel a odišiel a okrem neho nikto iný a teda nikto iný nemôže spasiť človeka.
Na svete je množstvo kadejakých pohanských bohov, ale iba náš je stvoritel, aj podľa toho ich poznáme, že nie sú praví. A teda, kto toto pochopil, ako ty, mal by dôverovať viacej ježišovi, poďte ku mne všetci, ktorí ste hladní, smädní a unavení a já vás posilním.
Salbea, je ťažko radiť ľuďom pri tvojej inteligencii a ani sa o to nepokúšam, tu asi pomôže iba ak príde niečo zvonku, niečo čo nikto netuší, čo to môže byť.
Čím je človek inteligentnejší, tým sa mu ťažšie žije medzi idiotmi, ale nechoď na druhú stranu, lebo podľa toho, čo povedal, ježiš satanovi, prídeš nakoniec na to isté miesto, iba oklukou a trápením sa.


9.
označiť príspevok

litiliti muž
   22. 10. 2017, 09:51 avatar
Vzdy bolo teistov viac ako ateistov a aj vzdy ich bude viac, jednoducho dusa cloveka tuzi po Bohu! (samozrejme u zdraveho cloveka)


10.
označiť príspevok

Drobček1
   22. 10. 2017, 10:33 avatar
 tina....ja túžim po bohyni


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 10. 2017, 22:09 avatar
Je samozrejme,že vždy bolo viac veriacich ako ateistov. A to sa týka aj trebárs Európy,kde dominovalo kresťanstvo,.....aj tu svojho času/pár desaťročí dozadu/ bol pomer veriacich ku neveriacim omnoho viac ako je tomu dnes.
A za to všetko môže éra osvietenstva, samotné zlyhanie kresťanstva,sekularizácia,úpadok morálky,atď.
Ale to,že je viac veriacich nič nenaznačuje,....práve naopak. Trebárs aj za čias vyvoleného ,starovekého Izraela bola drvivá väčšina "veriacich",a predsa nemali schválenie Boha.
Vtedy v Izraeli veľmi chýbalo presné poznanie Jehovu. (Hozeáš 4:1, 6)
A prorok Izaiáš si myslel ,že zostal sám čo uctieva Boha podľa poznania.
List Rimanom na to poukazuje v 11 kap,.....:"Či neviete, čo hovorí Písmo o Eliášovi, keď sa zastáva Boha proti Izraelu? 3 „Jehova, tvojich prorokov zabili, tvoje oltáre vykopali a ja som zostal sám a hľadajú moju dušu.“ 4 Čo mu však hovorí božské vyhlásenie ? „Ponechal som si sedemtisíc mužov, ktorí nesklonili koleno pred Baalom.“
Teda,.....z celého národa len 7000 skutočne veriacich. Tí ostatní zmiešali uctievanie Jehovu s uctievaním Baala,Molocha,Astoret ,...atď. Tak ako je tomu dnes v "kresťanstve". Aj to zmiešalo uctievanie Boha Biblie s pohanskými náukami./Matka Božia,Peklo,Trojica,Očistec,nesmrteľná duša,atď/
A takýto veriaci,kresťania sú na tom horšie ako neveriaci,ako ateisti.


14.
označiť príspevok

litiliti muž
   22. 10. 2017, 22:12 avatar
Sakira a ty si v akej sekte?


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 10. 2017, 22:25 avatar
14,.....som pravý kresťan, ktorý uctieva Boha podľa presného poznania Písiem.


16.
označiť príspevok

litiliti muž
   22. 10. 2017, 23:12 avatar
Takze si katolicka....to je dobre, aj ked papulujes na RKC....ale ty dozries
Inac vyzera, ze aj Lemmy je katolik .....povedal ale,ze nie je krcmovy katolik....som velmi zvedavy, aky je katolik, mozno je v nejakom katolickom hnuti, ako napriklad fokolare, komunita blahoslavenstiev...jezuiti...on to raz vyzradi, tesim sa, dobru noc


18.
označiť príspevok

elemír muž
   23. 10. 2017, 02:54 avatar
Shagara iné je myslieť si o sebe, čo som a iné je ako to vidi boh, či iní ľudia.
Súhlasí Shagara


19.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 10. 2017, 14:32 avatar
18,...s tým súhlasím. A verím,že za mojimi slovami sú aj skutky,ktoré to dosvedčujú. Dnes je iba jediné náboženstvo na svete,ktoré berie uctievanie Boha vážne a svojim životom napĺňa jeho odkaz. To ostatné,sú formálne ,rituálne náboženstvá.
Kde ale vieru v Boha v ich živote vôbec nevidno.


20.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 10. 2017, 14:33 avatar
Ktoré je jediné?


21.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 10. 2017, 14:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

elemír muž
   24. 10. 2017, 16:33 avatar
Shagara, nemôže byť rituál niečo, čo robil ježiš pri poslednej večeri a prikázal nám to, aby sme to robili na jeho pamiatku.
Je to manipulácia so živou ježišovou vodou o ktorej hovorí so samárijčankou pri jakobovej studni. Jej podrobne vysvetlil tento mechanizmus, ktorý sa robí, ak kňaz zdvihne hostiu nad hlavu.
Ale ak niektorí považujú hostiu za modlu a pozdvihovanie za rituál, odkiaľ potom čerpajú túto vodu, po ktorej nebude nikto smädný? A o čom je potom ich viera ? Keď vyslal ježiš 72 učenníkov a tí sa po návrate vrátili a tešili sa s ježišom ako uzdraovali ľudí a ao sa im poddácali zlí duchovia, ale ak im potom ježiš hovoril, že im dá jesť svoje telo a piť jeho krv, tak na to povedali, že to je tvrdá reč, kto by to počúval a odišli od neho a TEDA AJ VšETCí Tí, KTORí SI HOVORIA KRESťANIA, ale pozdvihovanie neuznávajú, defacto od neho tiež odišli. Vlastne mechanizmus, ako to vlastne robí, to neviem a ani ma to nezujíma rozoberať, lebo ak človek pristúpi k prijímaniu, dejú sa s ním veci, ktoré sa inak nikde nedajú zažiť.
Viete, nikto nie je idiot, aby nechcel ísť do neba a možno by stačilo aj sa zachrániť z tokoto satanovho marazmu, ču tu žijeme na zemi, ale ak je nebo a zem v iných časopriestoroch na osi štvrtého rozmeru, potom sa jedná medzi nimi o normálny fyzický vťah a medzi týmito priestormi môžu potom prechádzať iba duše ľudí, ktorí tiež splnia určité fyzické a nielen duchovné podmienky. Medzi časopriestormi nemôže prechádzať hmota, len myšlienka, teda aj duša ako súbor myšlienok, ako SW, ktorého HW nepoznáme, zatialJe to ako keby sa materializovala na vyšší plusový časopriestor a zase chlieb a víno sa dematerializujú na vyšší časopriestor.
No a rozdielne časopriestory neba a zeme sú preto, lebo ježiš povedal: Pred tým, než bol tento svet, ja už som bol.
Takže prvotina stvorenstva nášho boha je jeho syn a jemu stvoril tento náš malý vesmírik veľký niekoľko stotisíc miliard svetelných rokov, ktorý vo vyššom časovom priestore je iba niečo ako zrnko piesku.
Takže k by ste aj vy jehovisti presvedčili všetkých na tomoto fore, alebo dokonca, ak by ste presvedčili celý svet a všetci by vám uveri, ešte vždy to nemusí byť pravda.
Ja osobne predpokladám, že nakoniec aj to duchovenstvo okolo nás a vyššie a nižšie časové priestory, že to všetko sú nakoniec fyzikálne stavy a akokolvek by sme prosili nebo na tom niečo zmeniť, tak to nie je možné ani pre nebo.
Aj v katolíckej cirkvi narobil horlivosť velké chyby a nevyhnete sa im ani vy, jehovisti, práve naopak, ak s nimi nepočítate, môže vás to zviesť z cesty za ježišom ako vysoká matematika., ktorá sa zamotala sama v sebe a nedá sa viac použiť prakticky.
Ešte ti doporučujem zamyslieť sa nad vetou: Milosrdenstvo chcem a nie obetu, možno nakoniec budeme aj my súdení úplne podľa niečoho iného, ako nás to vlastne učí cirkev.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:28,  Gabriel je určite rozumný , keďže dokáže opakovane zadávať heslo prístupu sem. A...
dnes, 10:27,  Lebo nemaju spojenie s duchom svatym a ziadny farar ani papez to nevie ako sa s nim spojit ja som...
dnes, 10:24,  Karate Kid ide, trojka, jeeej *03*18*44
dnes, 10:23,  Nežiarli ;)
dnes, 10:22,  PROČ VŠECHNA NÁBOŽENSTVÍ UCTÍVAJÍ FALEŠNÉHO BOHA?
dnes, 10:21,  Inteligencia a mudrost su dve rozne veci mozte mat aj 10 vysokych skol a inteligenciu vysoko nad...
dnes, 10:16,  Zuzanka, vieš ty, aký je gabriel inteligentný? Jeho kvocient má vysoké hodnoty a jeho duša...
dnes, 10:14,  Zuzka, na koneeeee! *03*18
dnes, 10:13,  To bol zase nápad
dnes, 10:12,  https://www.youtube.com/watch?v=AjFbpd3waSU Peter Nagy - Poďme sa zachrániť pesnička,...
dnes, 10:11,  A ty Zuzka vrchna velitelka ozbrojenych sil SR nech ta ani len nenapadne huckat slovensky...
dnes, 10:09,  75 % Slováků věří, že Rusko má být partnerem, který bude garantovat bezpečí. V Česku...
dnes, 10:08,  Maria Lorincikova Monster proces
dnes, 10:06,  psychologička povedala nevlastnej matke do telefónu, všetko ide podľa plánu
dnes, 10:06,  https://youtu.be/kcvgmrX7-_M
dnes, 10:06,  Pán Gabriel, poďte, si pozrieme Karate KID trojku, a môžete mi pomôcť s obedom. Niečo mi...
dnes, 10:05,  Som nebezpecny terorista mam doma kytku a v zahrade dve . Uz sa na mna kriminalka chysta antony...
dnes, 09:40,  však to, že máme istú zodpovednosť zastaviť svoje skutky, či už chceme ich činiť alebo...
dnes, 09:36,  No, zlo to je, asi tak ako rakovina... ten človek si to ale nevybral, nechcel to... :)
dnes, 09:35,  Jaj, tak môže byť, ja som hovorila o tých najhorších prípadoch. no to je ok, že si dali...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Prečo majú niektorí ľudia čisté svedomie? Pretože ho nikdy nepoužili.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(94 030 bytes in 0,218 seconds)