Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Prečo verím viac kresťanskému náboženstvu ako vede a vedcom?

65
reakcií
895
prečítaní
Tému 13. augusta 2017, 16:15 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 8. 2017, 16:15 avatar
Je to veľmi jednoduché. Tí čo sú študovaní sa s vedou stretli a spoznali viac. Ale aj tí čo majú len stredné školy a trošku sa zaujímajú o vedu a náboženstvo pochopia a zistia čo je čo. V skratke. Veda je o tom, že dne tvrdia niečo (na základe aktuálneho poznania a strojov, prístrojov, meraní), ale už o rok to nemusí a často nie je pravda. Skrátka vo vede môžete a aj žijete v neustálom omyle a myslíte si, že viete pravdu. Žiaľ nie je to. Dnes vám veda a vedci tvrdia niečo a o pár mesiacov už tvrdia celkom inom a tak to ide do kolečka dokola. Kresťanské náboženstvo teoreticky a praktický je stále to isté - tak ako Pán Ježiš Kristus, ktorý je stále ten istý včera, dnes aj zajtra. Na náboženstve môžete stavať a viete, že nešľapete vedľa a nešírite omyly a nepravdy (pretože to robí veda) a dáva ľudí do pomykova a neistoty. Veda je vlastne o tom, že dnes tvrdím "a" a po mesiaci tvrdím "b" a po rokoch tvrdím "c" a pravdy nikde. Len dočasné a mylné merania a vyvodenie tvrdení. Veda to je niečo ako tvrdenia o zdravej výžive ohľadne vajíčok. Raz sú škodlivé, raz sú v poriadku, raz sú super potravina. A ľudia sú v pomykove a skáču od mantinelu k mantinelu.
Súhlasí kesha1, gabriel pb


9.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 8. 2017, 16:45 avatar
Keď som hľadala pravda- hľadalo som v ich vo všelijakých filozofiách (aj tých akože vznešených - vo vnútri sú všetky skazené), na rôznych motivačných knihách (je to blud, ktorý nefunguje a biznis so školenia a knihami), potom som sa s veľkou radosťou tešila na vedu, vedcov(a keď som zistila ako sa tvorí veda, kto sú vedci a aké sú ich tvrdenia každú chvíľu iné a často protichodné, ako sa produkujú vedecké poznatky, štatistiky, merania- sú na objednávku mocných tohto sveta a ovplyvňovania ľudí čo majú a nemajú robiť, čo majú a nemajú kupovať...). Potom na pavedách (okultizmus, veštenie, horoskopy)... fungujú, ale sú klamstvom so zlými dôsledkami na súčasný život aj život vo večnosti. Nehovorím, všade sa nachádza niečo pekné a sčasti pravdy(a to je ten kameň úrazu sčasti pravda - de facto to najhoršie zavádzanie a zlo). Ani náboženstvá nefungujú všetky ani Bohovia nefungujú všetci(tí nepraví, pohanskí, Bôžikovia) - v skutočnosti funguje len kresťanský katolicizmus(cirkev, hierarchia, pápeža, dogmy - to sú pravdy, ktorým veriaci majú veriť a je ľahko tomu veriť lebo sú pravdivé a reálne fungujú v tomto živote) a hlavne Pán Ježiš Kristus jediný pravý Boh a pravý človek.
Súhlasí gabriel pb


10.
označiť príspevok

Immanuel
   13. 8. 2017, 16:47 avatar
Nie je jediny


12.
označiť príspevok

Immanuel
   13. 8. 2017, 16:50 avatar
Vševedúci Stribog,

Ty si pánom všetkých vetrov.

Prosíme ťa, pošli Južný vietor k nám,

nech zaženie zimu.

Vševedúci Stribog,

Ty všetko poznáš a o všetkom dozvieš sa.

Preto ťa prosíme, pômož nám pri našom hľadaní.

Vševedúci Stribog,

Ty si stále na cestách.

Preto ťa prosíme, veď aj nás po cestách našich.


11.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 8. 2017, 16:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 8. 2017, 17:12 avatar
Peter67 každý si hľadá svoj zmysel života.
Súhlasí gabriel pb


15.
označiť príspevok

litiliti muž
   14. 8. 2017, 07:14 avatar
Lea, netvrdil by som to az tak, ze veda je uplne mimo...to len militantni ateisti si ju privlastnili ako argument, ze Boha niet.....ale je to manipulacia....
Opak je pravdou, vdaka vede vieme, co sa davno pisalo v Biblii, napriklad o stvoreni sveta, to starocia nevonalo ateistom, ze svet mohol byt stvoreny....lebo museli by logicky pripustit, ze ho potom musel niekto stvorit....

Taktiez treba povedat, ze medzi spickovymi vedcami sa najdu veriaci, alebo dokonca z ateistickych vedcov sa stali knazi. ( alebo aj knazi su vedcami)

Suhlasim, ze veda sa zaobera aj uplnymi debilinami, co nase stare matere uz davno vedeli....ale moderny veriaci clovek sa vziadnom pripade nemoze bat vedy, prave naopak, je to vyborny nastroj ako Boh tvoril svet, ako funguje svet
Súhlasí lea_pragmaticka1


16.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 8. 2017, 08:22 avatar
Veľký súhlas litiliti. Ja som zabudla povedať čo obvykle hovorím, že veda odhaľuje to čo už v Biblií je dávno napísané resp. odkrýva kúsok po kúsku (aj keď nikdy nebude môcť odkryť a pochopiť duchovno a Boha) čo je v kresťanstve a v katolíckom cirkevnom učení. Všetko veda potvrdzuje ako pravdu, ale to my vieme, aj bez vedy. Tie články čo sú na internete, že ako vedci objavili to a to - to vôbec nie sú vedecké články ani názory vedcov, ale je to bulvár a písalkovia, ktorí majú v náplni práce klamať a šokovať.A rovnako veľký súhlas, že veda často riešili doslova blboviny, nepotrebné pre život, len, aby mali čo vedci robiť a písať nezmyselné články o ničom.
Súhlasí gabriel pb


19.
označiť príspevok

havran
   14. 8. 2017, 09:16 avatar
lea_pragmaka1 -postupne ako vždy si cirkev po 1000 rokoch prisvojí ako vlastné objavy to, čo už nedokáže vyvrátiť a nemôže za to upaľovať.Náboženstvo nemá iný význam , ako je udržať ľudí tam, kde ich mocní tohoto sveta chcú mať, To čo si tu napísdala je excelentná ukážka demagógie a oblbovania.


22.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 8. 2017, 12:04 avatar
Havran aký máš názor na socializmus a komunistickú stranu ako aj totalitu ateizácie v spoločnosti, v ľubovoľnej alebo trebárs v našej krajine za éry Československej socialistickej republiky?
Súhlasí gabriel pb


24.
označiť príspevok

majko1 muž
   14. 8. 2017, 12:44 avatar
V totalitnej akože ateizácii tá komunistická strana stále z daní občanov platila cirkevných služobníkov a neurobila odluku štátu od cirkvi, to jej budem večne vyčítať..........fungovali aj cirkevné školy na prípravu farárov.......štátom hradené......to bola strašná ateizácia........     


25.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 8. 2017, 12:46 avatar
Rád by som v socialistickom režime? Napr. v tom čo bol alebo v kubánskom ako kórejskom? Ktorý sa ti najviac pozdáva?
Súhlasí gabriel pb


26.
označiť príspevok

majko1 muž
   14. 8. 2017, 12:48 avatar
Nerozumiem tvojim otázkam........


27.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 8. 2017, 12:50 avatar
Skúsim jednoduchú otázku, rád by si bol alebo rád by si teraz žil v socialistickej spoločnosti? Odpovede sú a)áno alebo b)nie - zdôvodňovať nemusíš.
Súhlasí gabriel pb


28.
označiť príspevok

majko1 muž
   14. 8. 2017, 12:52 avatar
Jednoznačne: NIE.


29.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 8. 2017, 12:53 avatar
Konečne na rovinu a priamo odpoveď. Vďaka. Je úplne jedno ako by si odpovedal, ide o to, nakoľko si úprimný a priamy.
Súhlasí gabriel pb


32.
označiť príspevok

majko1 muž
   14. 8. 2017, 12:56 avatar
Na rovinu a jednoducho som ti odpovedal aj na otázku o vede, nie ?


30.
označiť príspevok

majko1 muž
   14. 8. 2017, 12:55 avatar
Môžem ti aj vysvetliť prečo: socializmus a náboženstvo majú viac spoločného ako si myslíš, obe komunity chcú diktovať iným ako majú žiť, čo je správne čo nie je a podobne. Teda obe chcú manipulovať s ľuďmi....a ja si robím názory sám a ctím si slobodu najmä v tom že ja nikoho nenútim žiť podľa mojich predstáv.......


33.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 8. 2017, 12:59 avatar
Áno je to o tom, socializmus, chcel napodobňovať kresťanstvo (navonok aj tak vyzeral, ale dobre vieme aký bol a ako neslávne skončil). Mnoho ľudí oklamal, lebo sa hral na dobrého a nebol. Dokonca existujú názory u jednoduchších ľuďoch, že keby tak nebol proti náboženstvu, že je to super zriadenie.
Súhlasí gabriel pb


35.
označiť príspevok

kntsz muž
   14. 8. 2017, 13:01 avatar
19-havran
teraz si predviedol absolútne nepochopenie, absolútnu neznalosť Evanielií - Kristových slov - excelentnú ukážku demagógie, a oblbovania.
Kresťanská viera je založená na evanjéliách - tam je CESTA, PRAVDA A ŽIVOT.
Všetko ostatné sú ľudské činy na podklade slobodnej vôle.
Tak ako dnes SMER oblbuje masy "sociálnou" politikou, aby mohol vládnuť a kradnúť, tak v celej histórii ľudstva vládnu tí najväčší hajzly a vždy im bolo a bude jedno či k tomu zneužijú sociálnu politiku , nenávisť k Židom, Maďarom alebo Krista.
Vedia totiž, že potom prídu dementi, ktorí uveria, že na vine je sociálna politika, Židia, Maďari či Kristus.....
Súhlasí lea_pragmaticka1


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 8. 2017, 16:18 avatar
U mňa veda a vedec majú veľmi malú výpovednú a dôveryhodnú hodnotu a váhu. Vážim si ich aj túto nedokonalú a mylnú oblasť ľudského poznania. Ale žiaľ veda je skutočne niečo slabé, nestabilné a stále sa meniace.
Súhlasí kesha1, gabriel pb


3.
označiť príspevok

kesha1
   13. 8. 2017, 16:21 avatar
Veru , počul som , že vraj Zem nie je plochá , habaha . Tvrdia to nejakí hlúpi vedci


4.
označiť príspevok

Immanuel
   13. 8. 2017, 16:23 avatar
Vdaka vedcom tu teraz lea moze sirit tie svoje bludy


5.
označiť príspevok

Immanuel
   13. 8. 2017, 16:24 avatar
Keby toto vedci vedeli tak si dvakrat rozmyslia sirit pokrok


7.
označiť príspevok

Immanuel
   13. 8. 2017, 16:25 avatar
Pokrok umoznil ze tmari mozu sirit bludy

No nie je to na smiech?


6.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 8. 2017, 16:24 avatar
Vedci nie sú hlúpi - robia to čo sa v rámci nestabilnej a neistej vedy dá robiť. Stačí pochopiť čo je veda ako vzniká a ako sa často mení a protirečí si.
Súhlasí gabriel pb


8.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 8. 2017, 16:31 avatar
Veda ako nestabilná, neistá oblasť ľudského poznania je fajn, ale je príliš slabá, nedokonalá a často sa mýliaca sa. Čo si mysleli pred pár desaťročiami vedci, dnes vedci ukazujú, skrz nové poznatky, stroje, prístroje meranie, že je to inak a tak stále dookola. Je na každom čomu verí a na čom si postaví svoju život či vieru. Žiť pár rokov v jednom klamstve, potom zase pár mesiace v inom klamstve a tak do konca života - je hádam najsmutnejším ľudský výber a život. Ale je pravdou, že mnoho ľudí si vedu, vedcov a vedecké poznanie zbytočne zveličuje a bez výhrad verí - pritom je tam jeden omyl za druhým, neustále meniace sa poznanie a výsledky.
Súhlasí gabriel pb


14.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 8. 2017, 03:30 avatar
Nabozenstvo sa nemenilo kazdy koncilom? Respektive nasnazilo sa pevnou rukou udrzat jeden smer, ktory sa hodil?
Aj v tej cirkvi to nie je uplne bez klamstiev


17.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 8. 2017, 08:26 avatar
Cirkevné učenie sa nikdy nemenilo, vždy bolo a je v súlade s Bibliou a vždy bolo potvrdené Duchom Svätým to je ta záruka pravdy a istoty. To, že sa niečo pridávalo, bolo preto, aby ľuďom bolo odhalené viac, lebo si to želá sám Boh.
Súhlasí gabriel pb


18.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 8. 2017, 08:50 avatar
Autorita a nepretržité nástupníctvo Učiteľského úradu

77 „Aby sa však evanjelium zachovalo v Cirkvi stále neporušené a živé, apoštoli zanechali biskupov ako svojich nástupcov(861) a ,odovzdali im svoje miesto v Učiteľskom úrade‘.“ Lebo „apoštolské ohlasovanie, ktoré je osobitným spôsobom zaznačené v inšpirovaných knihách, malo sa nepretržitým nástupníctvom zachovať až do konca čias“.

88 Učiteľský úrad Cirkvi naplno používa autoritu,(888-892) ktorú dostal od Krista, keď definuje dogmy, čiže keď spôsobom,(2032-2040) ktorý zaväzuje kresťanský ľud k neodvolateľnému súhlasu viery, predkladá pravdy obsiahnuté v Božom zjavení alebo keď definitívnym spôsobom predkladá pravdy, ktoré s nimi nevyhnutne súvisia.

www.katechizmus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí gabriel pb


65.
označiť príspevok

Wolfe muž
   15. 8. 2017, 01:28 avatar


20.
označiť príspevok

majko1 muž
   14. 8. 2017, 09:19 avatar
Odpoveď je jednoduchá : LEBO......))))) a LEBO=BOH....aké jednoduché, netreba myslieť, študovať, trápiť si mozog, stačí si nahradiť slovko lebo=boh.......  Tuším ani malé 3 ročné dieťa až takto jednoducho neuvažuje....... 


21.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 8. 2017, 11:45 avatar
Majko1 aký máš názor na vedu, vedecké poznanie a prácu vedcov? Skús niečo pozitívne aj niečo negatívne.
Súhlasí gabriel pb


23.
označiť príspevok

majko1 muž
   14. 8. 2017, 12:38 avatar
Žiadne vysvetlenie toho čo a prečo sa to deje, okrem vedy nedáva nikto. Na prácu vedcov mám analyticko kritický pohľad tiež a môj prístup je že neverím len tak hocičomu na základe toho kto to napísal. Veda historicky nemá veľa omylov, systém vedy je skôr o tom, že upresňuje predošlé skúmania a vysvetlenia. Ale ak chceš, vymedzuje presnejšie okrajové podmienky kedy jej tvrdenia platia a kedy už nie a platia iné. Základ akéhokolvek skúmania je v presnej a oponovanej metodike, pretože iba vtedy sú výsledky relevantné . Veda nemá problém povedať že NEVIEM, to majú skôr nábožensky veriaci.


31.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 8. 2017, 12:55 avatar
7 největších vědeckých omylů v historii lidstva

Země jako střed vesmíru nebo tajemná látka flogiston zodpovědná za hoření. Vědecký pokrok má i svoji odvrácenou tvář lemovanou přehmaty a mylnými teoriemi, z nichž mnohé přetrvaly celá staletí…

viac tu: www.stoplusjednicka.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí gabriel pb


34.
označiť príspevok

majko1 muž
   14. 8. 2017, 12:59 avatar
Ale tam je to v úplnej zhode s tým čo som vo svojom príspevku 23 napísal......    


36.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 8. 2017, 13:01 avatar
OMYLY VĚDY
omyly vědyCo nás dnes přesvědčuje o „nezvratných pravdách?“ Je to náboženství dneška. Náboženství bez Boha, ale pro zbožněný subjekt. Tímto subjektem je tzv. pán tvorstva-člověk. Díky metodě, teorie versus experiment, vznikl kult lidského rozumu. Rozumu, který je s to zvládnout vše, ba touží nejen přetvářet, ale i tvořit. Genetické experimenty, navzdory tomu, že nám slibují rajskou budoucnost nesmrtelnosti, vedou k hrůzným mutacím a výstražným varováním. Kvantová fyzika, nebo kosmologie jsou vzhledem k nedostatku možností průkazných experimentů spíše filosofií než vědou. Zdravotnické obory se utápějí v podivných dilematech a chameleónství. Archeologie, paleontologie, jen nejapně staví na starých závěrech, které jsou čistě účelové, aby vyhověly moderní představě člověka-boha.

www.neomezeny.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí gabriel pb


39.
označiť príspevok

majko1 muž
   14. 8. 2017, 13:06 avatar
Veda nikomu nekáže čo má robiť, to robí iba cirkev, kto nechce tak sa vedeckými poznatkami nezaoberá, iba ich využíva..)))))))))))))v tom článku nie je jediný argument, iba populisitcké kecy zrejme vychádzajúce z toho, že veľa vedeckých poznatkov úplne nabúrava tvrdenia"neomylnej" cirkve......


38.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 8. 2017, 13:05 avatar
20 of the Greatest Blunders in Science in the Last 20 Years ( 20 veľkých omylov vo vede len za posledných 20 rokov)

viac tu v angličtine:
discovermagazine.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí gabriel pb


42.
označiť príspevok

majko1 muž
   14. 8. 2017, 13:13 avatar
Máš smolu, ja viem anglicky......v tom článku sa nepíše o omyloch vedy ale o chybách o reálnych chybách ktoré sa stali, nikde sa nespochybňuje veda ako celok a nikto ani netvrdí že ľudia nerobia chyby , napríklad porucha na plášti chalengeru bola vedecký omyl ?????????????


45.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 8. 2017, 13:16 avatar
Veda je pochybnosť sama zo svojej podstaty a jej výsledkov, ktoré mení ako na páse.
Súhlasí gabriel pb


40.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 8. 2017, 13:08 avatar
Čo sa týka náboženských právd - dogmy viery, tie sú nezmenené cca 2000 rokov a tak to bude aj to bude aj do skončenia sveta. Pravda vtedy, teraz aj navždy. A v tom je rozdiel medzi katolíckom kresťanskou náukou a vedou, ktorá tápa a je na hlinených nohách. Spomeň si na vedecké štúdie o vajíčkach - raz ich nejesť, raz môžeš jesť, a raz sú super potravinou. Atď.
Súhlasí gabriel pb


51.
označiť príspevok

Ludwig muž
   14. 8. 2017, 14:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.52.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 8. 2017, 14:29 avatar
Kedy bol spísaný Nový Zákon - uveď storočie. Uveď storočie, kedy začali vznikať prvé katolícke dogmy.
Súhlasí gabriel pb


53.
označiť príspevok

Ludwig muž
   14. 8. 2017, 14:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.56.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 8. 2017, 14:40 avatar
Nesprávna ani prvá ani druhá odpoveď. Rovnako ako nesprávna reakcia č.51, nechcem ťa obviňovať, že zavádzaš, verím, že je to neznalosť.
Súhlasí gabriel pb


57.
označiť príspevok

Ludwig muž
   14. 8. 2017, 14:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.58.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 8. 2017, 14:43 avatar
Tie sú v poriadku.
Súhlasí gabriel pb


60.
označiť príspevok

Ludwig muž
   14. 8. 2017, 14:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.54.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 8. 2017, 14:33 avatar
Rada by som dala do pozornosti:

UČITELSKÝ ÚRAD CIRKVI

85 „Úloha autenticky vysvetľovať Božie slovo,(888-892) písané alebo ústne podané, bola zverená jedine živému Učiteľskému úradu Cirkvi“(2032, 2040) – čiže biskupom v spoločenstve s Petrovým nástupcom, rímskym biskupom –, „ktorý vykonáva svoju autoritu v mene Ježiša Krista.“

86 „Tento Učiteľský úrad však nie je nad Božím slovom, ale mu slúži, lebo učí iba to, čo bolo odovzdané, nakoľko ho z Božieho poverenia a s pomocou Ducha Svätého nábožne počúva,(688) sväto zachováva a verne vykladá, a z tohto jediného pokladu viery čerpá všetko, čo predkladá veriť ako zjavené Bohom.“

87 Pamätajúc na Kristove slová apoštolom:(1548) „Kto vás počúva, mňa počúva“ (Lk 10,16), veriaci poslušne prijímajú učenie a smernice, ktoré im v rozličných podobách dávajú ich pastieri.(2037)

www.katechizmus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí gabriel pb


55.
označiť príspevok

Ludwig muž
   14. 8. 2017, 14:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.59.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 8. 2017, 14:44 avatar
Biblia hovorí jasne:

880 Keď Kristus ustanovil Dvanástich, „ustanovil ich na spôsob kolégia alebo trvalého zboru, na čelo ktorého postavil Petra,(552, 862) vyvoleného spomedzi nich“. „Tak ako svätý Peter a ostatní apoštoli tvoria z Pánovho ustanovenia jediné apoštolské kolégium, takisto sú navzájom spojení rímsky pápež, Petrov nástupca, a biskupi, nástupcovia apoštolov.“

881 Pán urobil skalou svojej Cirkvi jedine Šimona, ktorému dal meno Peter. Jemu odovzdal od nej kľuče, (553) jeho ustanovil za pastiera celého stáda. „Je však isté, že moc zväzovať a rozväzovať, ktorú dostal Peter, bola daná, ako je známe, aj kolégiu apoštolov, spojenému so svojou hlavou.“ Toto pastorálne poslanie Petra a ostatných apoštolov patrí k základom Cirkvi.(642) Pokračujú v ňom biskupi pod primátom (prvenstvom) rímskeho pápeža.

882 Pápež, rímsky biskup a nástupca svätého Petra,(834) „je stálym a viditeľným princípom a základom jednoty biskupov,(1369) ako aj množstva veriacich“. „Lebo rímsky pápež(837) má na základe svojho úradu Kristovho zástupcu a pastiera celej Cirkvi plnú, najvyššiu a univerzálnu moc nad Cirkvou, ktorú môže vždy slobodne vykonávať.“

www.katechizmus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí gabriel pb


61.
označiť príspevok

Ludwig muž
   14. 8. 2017, 17:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.62.
označiť príspevok

litiliti muž
   14. 8. 2017, 17:42 avatar
Matus, 16 kapitola, 13-20 vers


63.
označiť príspevok

Ludwig muž
   14. 8. 2017, 17:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 8. 2017, 13:13 avatar
Ateisti(humanisti) sú až príliš podobní nacistom:

Rastislav Škoda,zrejme najznámejší a súčasne mienkotvorný humanista u nás, sa dožaduje, aby sa ateisti začali označovať výrazom "humanista" a ateizmus bol premenovaný na "humanizmus". (>

Tak som sa prehrabal v humanistických tézach a článkoch a našiel som až nápadne veľa typických znakov spoločných aj pre nacizmus. Uvádzam len niektoré hodné povšimnutia:

Nacisti zrušili oslavu Vianoc. Humanisti majú ten istý cieľ.
Nacisti považovali náboženstvo za metlu ľudstva.Humanisti ho považujú za ópium ľudstva.Aké podobné!
Nacisti pohŕdlali kresťanskými princípmi rovnosti a súcitu.Podľa nich to bol prejav slabošstva.Ja to priam ukážkový darwinizmus, ktorý uznávajú aj humanisti.
Nacisti zaviedli interupcie. Tu si našli spoločnú reč s humanistami dneška.
Nacisti zaviedli odluku Cirkvi od štátu. Aj humanistom sa tento počin pozdáva.
Nacisti považovali kresťanstvo za výmysel židov,ktorý mal oslabiť Rímsku ríšu.S týmto názorom sa stretáme aj u humanistov.
Nacisti tvrdili,že kresťanstvo je náboženstvom leda tak pre otrokov. Dnešní humanisti zastávajú ten istý názor.
Nacisti usilovali o zatknutie pápeža. Humanisti na čele s Dawkinsom chcú dosiahnuť to isté.
Nacisti tvrdili,že sú stúpencami vedy. Humanisti tvrdia to isté.
Nacisti tvrdili,že budujú nový spoločenský poriadok. Humanistom ide tiež o zmenu spoločenského poriadku.
Nacisti mali za cieľ sekulárne školstvo. Humanisti tiež.
Nacisti nahrádzali kresťanské sviatky sekulárnymi. Aj humanisti to robia.
Nacisti hľadali inšpiráciu v antike. Aj humanisti sú antikou posadnutí.
Nacisti rozpútali mediálnu kampaň proti RKC pre údajnú pedofíliu v kňazstve.Vďaka našim humanistom sme to zažili vlani.
Nacistom išlo o zničenie kresťanstva.O to ide aj humanistom.
Nacisti tvrdili,že katolícke kňazstvo je morálne skazené. To tvrdia predsa tiež aj humanisti.
Nacisti boli posadnutí evolúciou. Humanisti tiež.
Nacisti zbožňovali Darwina.(Bez darwinizmu by nacizmus zrejme ani nevznikol).Darwinizmus je filozofickým odôvodnením aj pre humanizmus.
Pre nacizmus bola typickým znakom túžba ovládnuť svet a vymaniť ho spod vplyvu kresťanstva.To isté tvrdia aj humanisti.
Nepriateľstvo voči kresťanstvu nacizmus aj humanizmus dôsledne maskujú.Pre obe sú však dôležitým rozlišovacím znakom.
Nacizmus sa obracal k pohanstvu.To robí aj humanizmus. Obe ideológie vyzdvihujú antický vzor dokonalosti.
Nacizmus nerešpektoval výhradu svedomia jednotlivca.Tá je neprijateľná aj pre humanizmus.
Nacizmus i humanizmus majú mesiášske ambície.(Chcú zachrániť svet od povier a kresťanstva).
Nacisti i humanisti obdivujú filozofiu Nietzscheho.
Nacisti presadzovali teoriu o nadčloveku. Humanisti sa nevzpierajú myšlienkam uzákonenia incestných vzťahov a dekriminalizácie incestu ako takého,z ktorých by mohol byť vyšľachtený nový dokonalejší človek (darwinizmus).
Nacisti podporovali myšlienky voľného (neviazaného) sexu. Ako humanisti.
Nacisti odstraňovali kríže zo škôl a ničili ich.Ach,tá podoba s dnešnými humanistami!

Tých podobností sa dá nájsť nepochybne omnoho-omnoho viac. Dokazuje to podobnosť ideológií .
Ak teda prijmeme žiadosť pána Škodu ohľadom názvoslovia pre ľudí bez vyznania - a budeme ich nazývať humanistami namiesto zaužívaného výrazu ateisti - a prihliadnuc na spoločné znaky humanizmu a nacizmu,vychádza nám z týchto poznatkov zaujímavé tvrdenie:

"Hitler bol humanista".

Tiež Vám tento výrok trhá uši?
Podobnosť humanizmu s nacizmom je šokujúca.
Vieme, kam dokráčal nacizmus. A všetci tušíme, kam smeruje aj humanizmus.
Kiežby som sa mýlil.

Tento článok nemá za cieľ propagovať nacizmus alebo historickú osobnosť Adolfa Hitlera. Nemá za cieľ spochybniť, že Hiler bol formálnym členom RKC, bol krstený a nebol exkomunikovaný. Poukazuje na zneužitie kresťanstva na politické ciele, získanie moci a tiež prízvukuje, že ateizmus a vzdanie sa viery môže skĺznuť do totalitných ideológií a tragických historických udalostí.

Akákoľvek demokracia či systém zbavený morálky sa mení na skrytú alebo otvorenú diktatúru. ( JPII.)
Súhlasí gabriel pb


48.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 8. 2017, 13:28 avatar
Podplatený vedci, zmanipulované výskumy a slepá dôvera ( málo múdri ľudia slepo veria, keď sa povie, že je to vedecký zistené, že je to veda, že to povedal vedec....). Viac tu:

invivomagazin.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

PS: Veda už dávno nemá kredit, je tam korupcia a výsledky na objednávku. Je tam mnoho fušérov. Nehovoriac o tom, že tam slušný človek ani nebude. Veda je na tom horšie ako politika.
Súhlasí gabriel pb


49.
označiť príspevok

kntsz muž
   14. 8. 2017, 13:34 avatar
23-
veľmi nepresné až naivné.
To, čo píšeš sú iba prírodné vedy vyučované povinne na základných a stredných školách - predostrel si veľmi, až účelovo redukované informácie.
Máme tuná však aj iné vedomosti, tiež vedecké, ale o ktorých verejnosť nie je informovaná, lebo sa povinne nevyučujú.
Napr: Teória pamäťovej komplexity od klasickej termodynamiky cez kybernetiku až k Prigoginovej teórii disipatívnych procesov, teória sebaorganizácie súcna, evolučná gnozeológia, psychológia ľudského nevedomia ....
Možno veda nie, ale vedci a tí čo ich platia majú a veľký problém - povedať nielen, že neviem, ale aj to, čo vieme, či čo môžeme už vedieť, ale vedieť nechceme.
A bol by si prekvapený čo už vieme, alebo určite vieme, že takýmto spôsobom čo nevieme, sa nikdy nedozvieme.


37.
označiť príspevok

majko1 muž
   14. 8. 2017, 13:02 avatar
Lea, kolko vedcov bolo v minulosti upálených či trestaných pre svoje vedecké názory vedeckými inštitúciami ?


41.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 8. 2017, 13:09 avatar
Koľko miliónov kresťanov boli a sú zabití ateistami napr. gulagoch ateistami a sekularnými fanatikmi?
Súhlasí gabriel pb


44.
označiť príspevok

majko1 muž
   14. 8. 2017, 13:15 avatar
No tak už končím debatu, lebo začínaš točiť zrejme zo zúfalstva a nedostatku argumentov o niečom absolútne nesúvisiacom a pletieš politické systémy s vedou......   


47.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 8. 2017, 13:22 avatar
Sú to len fakty, Ale my dvaja to aj tak nevyriešíme.
Súhlasí gabriel pb


50.
označiť príspevok

kntsz muž
   14. 8. 2017, 13:41 avatar
37-
viď moju "35"
Prestante válať vinu na Boha či Krista za to, čo spôsobuje v podstate v Boha neveriaci človek, čo i v rúchu kňaza.
Súhlasí lea_pragmaticka1


64.
označiť príspevok

majko1 muž
   14. 8. 2017, 19:46 avatar
Neuveritelná tuposť.........ak sa niečo nehodí- tak je to celkom iste neveriaci....ak sa to hodí tak je veriaci, aké jednoduché, hehehehehe     


66.
označiť príspevok

kntsz muž
   15. 8. 2017, 11:43 avatar
64-
majko, darmo sa smeješ.
Kresťanská viera založená na učení Krista, to je ako dopravné predpisy. Ten, kto ich pozná a dodržuje, je šofér (veriaci), ten kto ich nepozná a nedodržuje ich, je nešofér - ateista a ten kto ich pozná a nedodržuje ich, tak je zlý šofér a zoberú mu vodičák a bude tiež nešofér - ateista.
Ty vlastne chceš, aby všetci šoféri čo dodržujú predpisy boli vinní za tých, čo nešoférujú, alebo sú zlí šoféri, alebo a to bude na teba viacej sedieť, na vine sú podľa teba dopravné predpisy.  
Súhlasí gabriel pb


46.
označiť príspevok

majko1 muž
   14. 8. 2017, 13:16 avatar
fíha.....................::::::))))))))))))
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 06:00,  Boris ty stale meleš o tých dlhoch....Ja nie som ekonom, ale nie je dlh ako dlh. Dnes ma skoro...
dnes, 05:39,  Čo mi na to napíšeš ty? Ja som k tejto téme videl, čital už viac. Za asi najhybnejší...
dnes, 05:24,  skus porovnávať seba samého v socializme a teraz......čo si si kupil vtedy a čo si kupiš...
dnes, 05:21,  merkuj mufko.....
dnes, 05:20,  Ano spišske parky boli celkom dobre aj za socializmu......Ale čo sa týka vyberu masa, moc toho...
dnes, 01:57,  Pamätám sa na tú kvalitu po prevrate. Išiel som do obchodu a chcel som kúpiť párky. Fuj,...
dnes, 01:23,  jo v pohode aj koncert :D
dnes, 00:32,  Petr Bende - Nad horu svita
dnes, 00:18,  Edo chce budovať totalitu !
dnes, 00:09,  zlaty socík dorazil *13*13*13
dnes, 00:08,  naš prakokot za podporovania hzds som nekandidoval . Nebol som ani na slovensku *13*13*13...
dnes, 00:05,  To je komunistický hovnomet . Nepoznaš ved vám na stranícke schôdze nápoje dovážal
včera, 23:51,  (1) Osvietený, vidím, že kompletuješ svoje vybavenie - k svojim hovnometom si si už...
včera, 23:32,  Dodo, hádam by si Grétku neodmietneš, keď by Ti to auto ponúkla odviesť/preplaviť do...
včera, 23:21,  (17) 0svietený, keby len hmlu, ale aj kadejaký odor zo svojich stále plných hovnometov....
včera, 22:41,  Pozrite sa, ja nezvyknem komentovať stranu Dobrá voľba. Podľa mňa je to nezmyselný projekt...
včera, 22:37,  Rok 2002. Všetci zvolení kandidáti za koalíciu HZDS. / Ak osvietený präkäkät kandidoval a...
včera, 22:34,  Edo hamuj. Lžeš ako keď tiskne !
včera, 22:29,  Tu je niečo, čo treba zvážiť: Existuje nejaký dôvod domnievať sa, že Satan je dnes menej...
včera, 22:17,  “Vaša láska nech nie je pokrytecká. Majte odpor k tomu, čo je zlé, lipnite na tom, čo je...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Vstúpiť do manželstva neznamená vzdať sa slobody, ale vymeniť osobnú slobodu za spoločnú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(187 505 bytes in 0,458 seconds)