Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Preco Váš Boh nie je Boh!

84
reakcií
3741
prečítaní
Tému 2. januára 2014, 12:32 založil ranexil.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
13. 09. 2008
252
21. 12. 2009
127
27. 12. 2013
161
05. 09. 2010
73
 
 


1.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 1. 2014, 12:32 avatar
Stvoritel si nenechava pre seba obetovat jakziv nic, lebo je to to iste, akoby niekto ponukol matke jej mrtve dieta, ze na odpusti mi, alebo mi daj nieco za obetu. ktoru som ti priniesol..
Tato mudrost pochadza z Tibetu...a je 100% pravdiva...teda podla mna
Chcem po veriacich ludoch, aby mi vysvetlili, prečo je Hospodin z biblie Stvoritelom, ked kniha-Biblia ho usvedcuje z toho, ze nutil ludi prinasat obety zivych stvoreni- vratane ludskych obiet.
Vysvetlite mi to!!


43.
označiť príspevok

Lucifero muž
   2. 1. 2014, 20:15 avatar
1. Hospodin nie je stvoriteľom. Stvoriteľom ho urobili len jeho prívrženci a strach z neho, ktorý sa doteraz nazýva ako panický. To je od mena boha Pán. V pôvodnej biblii je uvedené, že bohovia stvorili nebesia a Zem. A nie Boh ako to píšu preložené Biblie. Niektoré z nich toto prekrútenie pôvodného textu dokonca ospravedlňujú. Napríklad: Boh - Elohim v hebrejčine je v množnom čísle. Lež to vôbec neznamená viac osôb, viac bohov. Množné číslo v duchu semitských rečí označuje moc, vznešenosť a súhrn dokonalostí. Množné číslo je čosi také, ako keď my píšeme Boh s veľkým B. A tí bohovia stvorili podľa pôvodného Písma nebesia a zem, ale vraj tieto slová v skutočnosti značia svet, vesmír. A to preto, lebo slovo svet sa hebrejčine nenachádza. Lenže ani v Biblii, tej pôvodnej nie. Takže ide tu o obrovský podvod, na ktorý naleteli od účinkovania Pána a potom neskoršie aj Krista na Zemi miliardy naivných ľudí.


44.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 1. 2014, 20:37 avatar
heh skoncim v pekle, ked somnou Lucifero suhlasi:(

Tak kto sa to ludom sporadicky zjavuje, aka svetelna bytost, ktora im zachrani kozu?


66.
označiť príspevok

milky945 muž
   3. 1. 2014, 11:31 avatar
1: Nabudúce píš, keď budeš triezvy, lebo pol slova nerozumiem v prvom odseku.


2.
označiť príspevok

rastos muž
   2. 1. 2014, 13:03 avatar
Kde si prišiel k tomu, že by nútil prinášať ľudské obete?

Obete živých bytostí (zvierat) boli na očisťovanie od/prikrytie hriechov. Možno tým chcel povedať, že na priblíženie sa k nemu nám čosi chýba (svätosť) a že zlo – míňanie sa cieľa, účelu, zmyslu v živote - je závažná vec.


3.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 1. 2014, 13:14 avatar
Je zname ako niekopho nutil priniest mu an pusti obetu ejho valstneho syna, ktoru akoze "milostivo" nakoniec odmietol..
A ide ti o ludske obete? Tak si precitaj cely stary zakon, najdes to tam.
Ale co viem s istotou, ze ten, ktory prikazal nezabijes, kazal zabijat byckov, niektorych barankov atp.
Co to je za psycho??


4.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 1. 2014, 13:16 avatar
A co výrok, ze boh tak miloval svet, ze obetoval svojho jednorodeneho syna?


51.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 1. 2014, 21:52 avatar
1. Bol obetovany, alebo ho proste Zidia zabili?
2. Jezis z toho mal naramnu radost "Otče, ak chceš, odním odo mňa tento kalich utrpenia. Ale nech sa stane tvoja vôľa, nie moja.""
3. Ak je Boh vsemocny, tak preco to nespravil inym sposbom. Preco tak oblubuje krv?


53.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 1. 2014, 21:57 avatar
V krvi je ze vraj energia dusi. Ti ktori nie su v kontakte so stvoritelom- zdrojom zivota, ti su nuteni tuto energiu brat takto.


63.
označiť príspevok

milky945 muž
   3. 1. 2014, 01:15 avatar
Wolfe 51:
Krv je symbol života a nie len symbol. Ja to chápem tak, že naša krv nám dáva dočasný pozemský život, ale Kristova krv nám dá večný život. V Egypte anjel zabil prvorodených v domoch, ktoré neboli potreté krvou, teda tam kde "nebol" život. Ďalej Kristova krv vytiekla z jeho boku zmiešaná s vodou, pričom voda = ľudstvo. Takže Kristus je okrem iného život pre ľudí, sám to hovorí v Ján 14. Veriaci-4 by sa k tomu mohol vyjadriť lepšie a viac.


67.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 1. 2014, 12:56 avatar
Mrtva krv je mrtva a uplne od veci Milky. Krvou potrete veraje boli symbolom smrti, ze uz je tam krv preliata, anjel smrti "zavonal" mrtvu krv a tak po nich nesiel.


69.
označiť príspevok

milky945 muž
   3. 1. 2014, 13:29 avatar
67: Tebe dáva krv smrť? Takže bavím sa vlastne s mŕtvolou?


46.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 1. 2014, 20:43 avatar
Keď je reč pri tých obetiach, tak som si spomenul na názor jednej kresťanky, mníšky:

„Podľa ich islamského zmýšľania po tom, čo si v tejto krvi umyjú ruky, stanú sa súčasťou obete Bohu. Nie nášmu bohu, ich Bohu. Je to ich Boh, ktorý žiada ľudské obete.“

Aspoň vidíme na tomto príklade, že aj keď o kresťanoch sa hovorí, že sú monoteisti, tak podľa tejto mníšky sú najmenej dvaja bohovia. Aj keď niektorí kresťania tvrdia, že je len jeden boh.

www.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk-


49.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 1. 2014, 21:38 avatar
"Neotáľaj odovzdať z hojnosti obilia a z moku hrozna! Svojho prvorodeného syna dáš mne. Tak isto urobíš so svojím býčkom a ovcou..."
(Druhá kniha Mojžišova 22:28-29)

"A Jefte urobil Hospodinu tento sľub: Ak mi určite vydáš Ammóncov do rúk, ktokoľvek mi vyjde zo dvier môjho domu v ústrety, keď sa v pokoji vrátim domov od Ammóncov, bude patriť Hospodinu, a ja mu ho dám ako spaľovanú obeť. Potom tiahol Jefte do vojny proti Ammóncom a Hospodin mu ich dal do rúk... Potom Jefte prišiel do Micpy k svojmu domu; a hľa, práve mu vyšla jeho dcéra v ústrety s bubnami a tančiac... Po dvoch mesiacoch vrátila sa k otcovi a on splnil na nej svoj daný sľub."
(Kniha sudcov 11:30-39)

"Kráľ vzal dvoch synov Ajjovej dcéry Ricpy, ktorých porodila Saulovi, Armóního a Mefibóšeta, a piatich synov Saulovej dcéry Méraby ... vydal ich do rúk Gibeóncov, ktorí ich obesili na vrchu pred Hospodinom. Tak zahynuli naraz siedmi v prvých dňoch žatvy ... Po tomto zmiloval sa Hospodin nad krajinou."
(Druhá kniha Samuelova 21:8-14)

"Spočítaj s kňazom Eleazarom a s kniežatami ľudu všetko, čo sa nazbieralo ako korisť z ľudí a dobytka!
Korisť potom rozdeľ napoly medzi tých, čo sa zúčastnili na boji a tiahli do poľa a medzi celú pospolitosť.
Potom vyber od bojovníkov, čo tiahli do boja, dávku pre Pána: po jednom z päťsto ľudí, býkov, oslov a oviec.
Vezmi to z ich polovice a odovzdaj to kňazovi Eleazarovi ako pozdvihovanú obetu pre Pána.
(Kniha Numeri 31:25-29)
Súhlasí Lemmy, ranexil


50.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 1. 2014, 21:46 avatar
A to sa tak silny veriaci Rastos dusoval, ze ludske obete nic.
Veria v diabla a nevedia to, elbo knihu necitaju, ale pocuvaju omacky od cirkvi.


56.
označiť príspevok

rastos muž
   2. 1. 2014, 23:43 avatar
Izraelci rozhodne neobetovali svojich prvorodených synov Bohu, hádam chápeš, že keby tak bolo, iste by si o tom z histórie počul... Toto nariadenie vysvetľujú iné miesta, napr. Ex 34,19nasl alebo Ex 13,12-16, podľa ktorých sa tu vždy zástupne obetovalo zviera.

Jefteho nerozumný sľub nebolo nič vynútené Bohom. Sú názory, že išlo o cudzie (neizraelské) vplyvy, nakoľko takáto prax odporuje hebrejskej etike. www.pulib.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Podobne ďalší prípad nie je Bohom vyžadovaná ľudská obeť, ale dôsledok toho, že sa Izraelci za Saulových čias previnili voči Gibeóncom a Boh im to netoleroval. Formu zmieru tu dohodol Dávid.

Jediné miesto, ktoré by sme mohli pripustiť, je posledné – s prihliadnutím ale na to, že pôvodne mali byť všetci zajatci zabití (a nie jeden z 500), podobne ako pri dobývaní iných miest. Čiže tu je to celé v kontexte dobývania zasľúbenej zeme, kde boli vyhladené celé mestá. A to je už iná otázka...

Suma sumárum, Boh si nežiada ľudské obete (ako tomu bolo v SZ u zvieracích), naopak, voči tomuto kultu, praktizovanom u okolitých národov, sa ostro vyhraňuje:
„A vystavili výšiny Bálove, aby pálili svojich synov ohňom zápalnými obeťami Bálovi, čoho som neprikázal a o čom som nehovoril, čo ani len nevstúpilo na moje srdce.“ Jr 19,5


61.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 1. 2014, 00:30 avatar
Ak mam byt uprimny, ani ja som to prve moc nebral vazne (to s tym prvorodenym), len nasiel som to niekde pokope s tymi troma dalsimi (v podstate som hladal to stvrde ktore som pisal aj sem niekde ale nevedel som kde, tak som skusal google a naslo mi to tie predtym)

Formu zmieru tu dohodol Dávid. >> A co je forma zmieru medzi Bohom a ludmi, nebola to Jezisova obeta?
Tak isto tato forma zmieru bola stale len ludksa obeta..

"s prihliadnutím ale na to, že pôvodne mali byť všetci zajatci zabití (a nie jeden z 500)" >> Zabiti v boji, alebo zabiti zajatci, je jedna vec, ale tam bolo jasne o obetovani a to je vec uz druha.

"Potom vyber od bojovníkov, čo tiahli do boja, dávku pre Pána: po jednom z päťsto ľudí, býkov, oslov a oviec.
Vezmi to z ich polovice a odovzdaj to kňazovi Eleazarovi ako ___pozdvihovanú obetu pre Pána___."
Ale ako ta poznam, tak s tym celym dokazes zavrtiet tak, ze v podstate by vsetci zabiti nepriatelia boli obeta pre Pana... 

"naopak, voči tomuto kultu, praktizovanom u okolitých národov, sa ostro vyhraňuje:" >> ano, ale to sa da brat tak povrchne, ako zakon nezabijes...
Okrem toho nebola by to jedina kontradikcia v biblii...

I tak, dik za ten link... (myslim, ze nieco z neho vyuzijem v teme "som krestan" alebo ako sa vola, na nieco co som chcel vysvetlit)


73.
označiť príspevok

rastos muž
   3. 1. 2014, 16:21 avatar
No pozrel som sa na tie dve miesta aj v nejakých výkladoch a výsledky sú diametrálne odlišné.

V prípade Dávida to nebola obeta pred Bohom, ale dôsledok vtedy platného zákona „krv za krv“. Nakoľko predtým sa Saul dopustil neoprávnenej vraždy, a tá môže byť očistená len krvou toho, kto krv prelial (Nu 35,33, Gn 9,6).

V prípade tých zajatcov (Nu 31) je síce napísané, že boli daní ako „pozdvihovaná obeta“ kňazovi – ale iné miesta nám jasne ukazujú, čo táto pozdvihovaná obeta znamená. Jednoducho to kňaz či kňazi dostali ako vlastníctvo, čiže aj títo zajatci neboli obetovaní (!), ale im daní.

Nu 5,9: „Každá pozdvihovaná obeta so všetkými posvätnými darmi, ktoré Izraeliti prinesú kňazovi, bude kňazova. Posvätné dary od kohokoľvek budú jeho. To, čo niekto dá kňazovi, bude kňazovo.“

Nu 18,11: „Tebe bude patriť toto: pozdvihovaná obeta z ich darov. Všetky mávané obety, ktoré budú prinášať Izraeliti, dávam tebe, tvojim synom a dcéram ako trvalo platné ustanovenie.“ (aj ďalšie miesta, napr. Nu 18,8; 18,19)


76.
označiť príspevok

gabor muž
   3. 1. 2014, 19:03 avatar
rastos este raz ty spis alebo nepoznas pismo sam Hospodin im dal prikaz zakolko budu kupovat lusku obet ktora bude obetovana Hospodinu.Za muza bola od 30 do 50 sekelov .Bol urceny vek a za zeny isto bola urcena suma tak ze troska spametaj sa a citaj celi SZ nie len co vies.


75.
označiť príspevok

gabor muž
   3. 1. 2014, 18:56 avatar
ratos
ty spis alebo nepoznas naozaj pismo SZ


5.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 1. 2014, 13:21 avatar
Bol to len uzurpator, ktory surovostou dosial nevidenou, lahostajnostou a prefikanostou sputal svet a ludske vedomie.
Podnes sa ho bojite jak certa a slova, tkroe davate su iba snahou si ho nepohnevat, elbo ekd vyviedol ukrizovanie Jezisovi- svojmu synovi, co by mohol vyviest ktoremukolvek z vas? Ze ano?


6.
označiť príspevok

rastos muž
   2. 1. 2014, 13:25 avatar
Ak chceš aspoň sčasti rozumieť starozmluvným obetám zvierat, odporúčam list Židom, od 9-tej kapitoly.

Jediný reálne obetovaný človek, Kristus, sa obetoval dobrovoľne. Obrazne povedané, je to ako starší brat, ktorý išiel na pomoc tebe, mladšiemu bratovi.


7.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 1. 2014, 13:30 avatar
Ale ok.
Neberme teda ludske obety.
Pozrime si zverinec.
Myslis, ze stvoritelovi zivota nie ej dietatom nejaky bycek, ci baranok atp:D
Ze potrite si veraje dveri krvou baranka, aby vas anjel smrti nesundal.
Ty si asi nedokazes uvedomit, ze nemohlo ist o stvoritela. Si natolko zaslepeny, ze nevidis diabla a jeho skutky.
Gnostici mali Hospodina za diabla, jeho sadizmus, nenasytnost krvou bola povestna. Dnes to beries ajk nejaky folklor.
Mojzis mal rohy. Kto kurva ma rohy?:D:D:D


68.
označiť príspevok

Lucifero muž
   3. 1. 2014, 13:27 avatar
7. Už sa tu písalo o tom, kto má rohy. Áno v Biblii sa píše, že Mojžiš mal rohy, ale tiež je tam napísané, že mal aj zakrytú tvár, takže je oprávnená otázka: bol ten rohatý so zakrytou tvárou naozaj Mojžiš? Že nie podporuje to aj Pánovo oznámenie Mojžišovi, že on, jeho dobrý a poslušný sluha do zasľúbenej zeme nevkročí. Prečo? Aký zločin spáchal Mojžiš, keď nesmel ísť do zasľúbenej zeme? Ťažší ako Kain? Alebo preto, že Mojžiš zomrel skôr ako Pán doviedol svoje stádo do zaľúbenej zeme? Alebo...


70.
označiť príspevok

carybdeida
   3. 1. 2014, 13:32 avatar
Tie rohy sú vraj nesprávny preklad www.jewishencyclopedia.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


71.
označiť príspevok

carybdeida
   3. 1. 2014, 13:37 avatar
Alebo aj nie rabbiartlevine.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


74.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 1. 2014, 17:03 avatar
Je to spravne prelozene.


8.
označiť príspevok

rastos muž
   2. 1. 2014, 13:45 avatar
Chápem, že túžiš po rajských podmienkach, kde sa deti hrajú s levíčatami a všetci spolu sa živia rajským ovocím. Tiež by som bral.
Teraz sme však v inom leveli.

Zvieratká sú super, ale predovšetkým ide o človeka.


10.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 1. 2014, 13:50 avatar
Nie nechapes, ak je hento Boh a obyva raj, tak s takou bestiou ja za jeden stol nesadnem.
Nech si tam vysvetluje svoje primitivne pohnutky takym, ktorí maju v hlave piliny.
Zaklamal uz na zaciatku, ked Adam s Evou zjedli zakazane jablko a nezomreli, jak povedal v svojej vychcanosti a snahe manipulovat strachom a dosahovat co chce.
Kedy dosiahol tento Boh, o ktorom sa bavime, cosi bez nasilia a bez sirenia strachu? Uhadol si nikdy.
kto s cim bojuje s tym pada.


14.
označiť príspevok

rastos muž
   2. 1. 2014, 14:00 avatar
"Zaklamal už na začiatku, keď zjedli jablko a nezomreli" - tak to vidíš, lebo nepoznáš vyjadrovacie prvky v Písme.

Ako "prekladač" by ti mohol pomôcť otec márnotratného syna, keď hovorí druhému synovi: "Tvoj brat bol mŕtvy a ožil, bol stratený a našiel sa..."


16.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 1. 2014, 14:02 avatar
A ty co sa mi snazis povedat? kedze zlym ludom Hospodin vyhovuje, u neho najde kazdy podliak vykupenie..


17.
označiť príspevok

dorota
   2. 1. 2014, 14:02 avatar
ale nbo tak, rasto...to je co za finta? naco zavadzat specialny jazyk? vec je jasna... 


18.
označiť príspevok

rastos muž
   2. 1. 2014, 14:08 avatar
To nie je špeciálny jazyk, len náznak, ktorý vracia k podstate. Nejde tu o klamstvo Boha (veď keby to niekto písal zámerne a nechtiac sa pomýlil, následní korektori a uhladzovači by to dávno zosúladili, že?). Ide o to, že človek sa stal porušeným v momente, kedy sa rozhodol konať inak ako mal.


20.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 1. 2014, 14:10 avatar
Ale nidke ten "zvedeny" Adam nezómrel...jedine co sa stalo bolo, ze zacal chapat veci.
A to Bohu, v ktoreho akos a zdas veris, vzdy vadilo.
Vies ktory Boh je panom nevedomosti?


24.
označiť príspevok

rastos muž
   2. 1. 2014, 14:19 avatar
Skúsim ešte raz a polopate: Biblia označuje aj na iných miestach ľudí za mŕtvych, hoci fyzicky žijú - pretože sú stratení z Božieho pohľadu (napr. JK: "Nechaj, nech mŕtvi pochovávajú svojich mŕtvych, ty poď za mnou."


37.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 1. 2014, 16:49 avatar
Takze v podstate je biblia iba metaforickou knihou?


54.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 1. 2014, 22:20 avatar
Hned prvemu cloveku, povie bez kontextu (pri tych ostatnych je jasne, ked hovori o mrtvych a pritom su zivi, tak ze su naozaj zivi a co znamena to slovo mrtvy), ze zomrie a on pochopi, ze to znamena ze sa odvrati od Boha..
Mimochodom je sranda, ze satan mal vlastne pravdu pretoze im povedal, to co neskor Boh konstatoval:

Gn 3,4-5
Tu povedal had žene: "Nie, nezomriete,
ale Boh vie, že v deň, keď budete z neho jesť, otvoria sa vám oči a vy budete ako Boh, budete poznať dobro a zlo."

a

Gn 3,22
Potom im Pán, Boh, povedal: "Hľa, človek sa stal ako jeden z nás! Poznal dobro i zlo. Len aby teraz nenačiahol svoju ruku po strome života a nejedol a nežil naveky!"


55.
označiť príspevok

rastos muž
   2. 1. 2014, 23:42 avatar
Keď už o satanovi, tak ten stavia svoje lži na polo-pravdách, tie sú totiž najúčinnejšie.


59.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 1. 2014, 23:58 avatar
Pravda, ale nezda sa ti, ze to co povedal Boh bola tiez prave polopravda?


60.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 1. 2014, 00:01 avatar
To nikdy neprizna. Veri, ze to inak myslel, nez to tam napisali.


72.
označiť príspevok

rastos muž
   3. 1. 2014, 15:02 avatar
Keď poviem svojmu dieťaťu, aby nešlo po zľadovatelom chodníku neopatrne, lebo sa istotne šmykne, a keď mu povie nejaký úchylák na ulici, aby s ním išlo do bytu, že dostane cukríky a sladkosti, môžeš to analyticky vyhodnotiť tak, že ja som klamal, lebo dieťa nakoniec nespadlo, a úchylák hovoril pravdu, lebo dostalo sľubované veci (okrem iného). Avšak by si pritom opomenul hľadisko, že jednému ide o dobro dieťaťa a druhému vôbec nie.

Tak aj v prípade prvých ľudí (i nás dnes) bola podstata skôr v tom, komu budú dôverovať a kam sa tým dostanú.


78.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 1. 2014, 19:17 avatar
keď budete z neho jesť, otvoria sa vám oči a vy budete ako Boh, budete poznať dobro a zlo.
a
Hľa, človek sa stal ako jeden z nás! Poznal dobro i zlo.

Si dost oddelil tu paralelu.
Samozrejme satan cloveku nechcel dobre, ale to ako sa zachoval rodic bolo faaaakt pedagogicke  
(okecat sa da vsetko)


21.
označiť príspevok

dorota
   2. 1. 2014, 14:11 avatar
ten argument s uhladzovacmi textu s amipaci    to nedodava vahu.


22.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 1. 2014, 14:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 1. 2014, 15:08 avatar
Ano cely svet kraca do tlamy hadovej.
ja dufam, ze ked skapem jedneho dna nepojdem nikam. Mne sa hnusi aj Jezis, aj Diabol, o Hospodinovi ani nepoviem..zradca hnusny.
Tak sa j.bte v nebi, vsetci sliznaci.


28.
označiť príspevok

HAHAHAHA
   2. 1. 2014, 15:10 avatar
Netrep, iba mastíš pupky hadom v sutanách. 


29.
označiť príspevok

auxiliarius
   2. 1. 2014, 15:23 avatar
Zavist je svina..


30.
označiť príspevok

HAHAHAHA
   2. 1. 2014, 15:30 avatar
Tak že to bol dôvod odstavenia Bezáka! Závisť! 


31.
označiť príspevok

auxiliarius
   2. 1. 2014, 15:40 avatar
Acoze je teba po tom, opiciak?


32.
označiť príspevok

HAHAHAHA
   2. 1. 2014, 15:47 avatar
Takže sa rozhodni, čiernoprdelník. Alebo je Cirkev vec verejná, potom znášaj iné nazory, postoje a kritiku. Alebo Cirkev nie je vec verejná, ale potom za zatvorte do kostolov a kláštorov a neotravujte. Pre vieru, je cirkev nielen zbytočná, ale aj škodlivá. 
Súhlasí Romanov, Romankoooooo, esix4


35.
označiť príspevok

auxiliarius
   2. 1. 2014, 16:30 avatar
Aha, dalsi troll.


36.
označiť príspevok

HAHAHAHA
   2. 1. 2014, 16:33 avatar
Tak ako? Znesieš kritiku a iný názor, alebo zalezieš? 


38.
označiť príspevok

auxiliarius
   2. 1. 2014, 17:03 avatar
Sorry, ze som krmil trolla.

Si tu novy, chvilu mi trvalo, kym som prisiel na to, ze si troll.


9.
označiť príspevok

dorota
   2. 1. 2014, 13:47 avatar
v akom zmysle?


11.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 1. 2014, 13:54 avatar
V tom, ze ak stvoris zive bytosti, tak budes chciet po inych zivych bytostiach, aby ti prinasali ako obetu, ci uctenie si tvojho majestatu ich smrt? asi tazko..
tak sa sprava len dobyvatel, kolonizator- jednoducho ten, kto bol stvoreny, ale sa rozhodol mat moc jak Boh- stvoritel.
Paradoxom a velkym je, ze Jezis nikde nekrici Hospodin, ale vzdy len nebesky Otec. Jeho boj bol bojom s hentym darebakom.


12.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 1. 2014, 13:55 avatar
Ved ho aj nazyvaju samozvany svaty a pravdivy. SAMOZVANY


13.
označiť príspevok

dorota
   2. 1. 2014, 13:59 avatar
tak len uplatnili nehodiace sa skrtnite. co s apotom uci na tych teologickych fakultach.


15.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 1. 2014, 14:01 avatar
krestanstvo sa v podstate ksichti, ze ho berie na vedomie, ale kazdy krestan na neho je.e s prepacenim.
Pre krestana je prioritou Jezis a nie Hospodin.Hospodin je len taka vec, co sa niekde vyskytla, narobila totalne skody a jeho syn dodnes ma co napravat.


19.
označiť príspevok

dorota
   2. 1. 2014, 14:09 avatar
... ale stale je stary zakon sucastou biblie a tak s ato hospodinom hemzi. nie som ista ale hospodin je meno pre boha a jezis je jeho syn, ...tak to beru aj krestania, nie len ako vec co narobila skody.


25.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 1. 2014, 14:20 avatar
V poriadku, ved svet ho nenavidi. Koho vlastne nenavidime?
Potkanov ala premier- prezident, ala iny sasovia,c o maju moc a zeru a hrabu len pre seba.
Védy jasne hovoria, ze tento cas, ktory zacal pred 5000 rokmi cca, dostal do ruk potkan zvany Kali a jeho prejavy su vsade.
Podporuje hazard, drogy, sex, konflikt a ine dalsie vecicky. A je Bohom samozrejme. Tak je mu to dane. Skutocny Boh sa zdrzuje posobenia v tomto svete. Hentaky sa moze nazvat ako chce, nikto mu v tom nezabrani, moze zabijat vrazdit, nechavat si obetovat co len chce a nik zo znalych veci nepovie nic proti.
Lebo tento cas je mu dany. Ak zaklame, nik nevie, ze kalme, lebo starsi nez on sam sa neozvu. Je to jeho cas a jeho panstvo.
Duchovne sily? aj tie mu sluzia... sme jednoducho otrokmi jeho slova a aj ked je to loz, je to jedno, lebo niet nikoho, kto by dokazal opak...ze je len saso co dostal moc na istu periodu, ze jeho samozvanie sa Bohom je len vymysel, ze jeho prahnutie po krvi obeti je tiez len snaha zrat a utisit svoju potrebu, ako kazdej selmy.
Kaslem nato aj ja.
Idem na pivo.


26.
označiť príspevok

dorota
   2. 1. 2014, 14:30 avatar
idem aj ja, vemem aj deda...toho poslem dopredu bo kym tam dokriva  

neber si veci tak, ak je to ako pises moc nezmozeme.


23.
označiť príspevok

auxiliarius
   2. 1. 2014, 14:14 avatar
obety neboli kvoli Bohu, ale kvoli cloveku, aby si uvedomil, kde je jeho miesto a od koho vsetko pochadza, ludia maju totiz slabucku pamat  
Súhlasí Patrick91


33.
označiť príspevok

HAHAHAHA
   2. 1. 2014, 15:48 avatar
Ty by si najradšej zabudol aj na to, ako ste poslednú bosorku upaľovali. 


34.
označiť príspevok

auxiliarius
   2. 1. 2014, 15:58 avatar
Preco, to bolo fajn, podstatne je, ze ty nemas nijaku moc.


39.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 1. 2014, 17:25 avatar
aha cize ked satanisti obetuju satanovi nejake zvierata, tak sa im valstne satan snazi pomoct si uvedomit od koho vsetko pochadza.
Ooó, pouc nas este trosku hlupacik.


40.
označiť príspevok

auxiliarius
   2. 1. 2014, 17:29 avatar
ja naverim, ze ty mas iq 80

teda mozno zvladnes iq test na 80 s tym doplnanim obrazcov, ale uplne ti vynechava rozum    


41.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 1. 2014, 17:34 avatar
Ty si to napisal, ze obety bohu boli zato,a yb si uvedomili od koho vsetko pochadza. Tak dedukujem ze asi aj satan to chce.
Co sa ti natom nepaci?


42.
označiť príspevok

carybdeida
   2. 1. 2014, 17:44 avatar
Šlo o obchod. Niečo za niečo.


45.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 1. 2014, 20:38 avatar
motiv je zrejmy, ale stvoritelovi dat ako obetu nieco nim stvorene, je trosku chore. Nicitelovi svetov, to ano...to ma logiku, ale stvoritelovi?
Súhlasí Wolfe


47.
označiť príspevok

Michallko
   2. 1. 2014, 20:47 avatar
celá vec ohľadom stvoriteľa je nelogická, tak čo to riešiť? boh je dokonalý a predsa robí chyby, kvôli ktorým musel spraviť Potopu alebo Apokalypsu, ktorá má prísť
Súhlasí Lemmy


48.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 1. 2014, 20:53 avatar
Pretože my tým riešime starovekých ľudí, ktorí si vymysleli tie mýty o stvoriteľovi. Oni vtedy nemali ani poňatia o tom, čo je logika. Kto vie, čo by vymysleli, keby mysleli logicky a rozumne.
Súhlasí carybdeida, Chiara.1


52.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   2. 1. 2014, 21:53 avatar
Lebo "Diabol", ktorému slúžime. To pokušenie sa začína na " čo ak, čo keby ".
Fakt, že aj zločinci sú veriaci a oduševnene sa modlia, to vypovedá, že nič nie je také, ako by mohlo byť. Každá "tvár", ktorú človek podcení, sa vyškerí do tej tvojej tváre a zrazu človek pochopí, že sa na neho vyškiera kus diabla, plného strachu, nenávisti a závisti. Totiž, jeho najväčšou obavou je, že by si mohol byť lepší ako on….)


57.
označiť príspevok

elemír muž
   2. 1. 2014, 23:44 avatar
Boh nám všetkým ponúkol šancu, dostať sa z toho satanovho marazmu. dostať sa od tiaľto skorej, než to tu všetko skončí v ohni, to je predsa zákon kolobehu hmoty, ktorý musí neodvratne prísť. každá hmota vzníká a zaniká v ohni, aby vznikla nová hmota a tak sa to točí ďfaelj. Pozeráme sa na nebi na špirálovité galaksie, ako sa to všetko pekne stočí do vnútra a my by sme mali byť výnimka ???? je to len otázka času ! Je tu množstvo nepoznaných a nepochopiteľných vecí amy zatracujeme aj to, čo sa dá pochopiť. Väčšina Boha nenávidí iba preto, že podmienky, ktoré stanovil v evanjeliu,ako sa od tiaľto dostať sa jemu zdajú až peíliš kruté na jeho opohodlný život, ktorý si tu zriadil.
Diskutuje sa tu o tom, aký je boh, či je takový, alebo makový, ako keby to bol politik ktorého si vyberáme, podľa toho či sa nám páči. Lenže opak je pravda, vážení, nie my si budeme vyberať bohov, Boh si bude vyberať z nás, tak ako my sme si nevybrali otca, tak sme si nevybrali ani boha, akokoľvek by nám boli sympatickejší iní bohovia, alebo sypatickejší iní otcovia, nemáme na výber, lebo ten môj otec je môj a nemôžem si poovedať tohoto nechcem, a ja chcem toho.
A kde mám zaradiť ľudí, čo toto nechcú pochopiť ????
Moja vnučka sa ráno zobudí a pred tým než otvorí oči hovorí": A keď teraz otvorím očká, už ich budem mať nebíčkové, ako ty maminka ? Nie, budeš ich mať stále čokoládkové. A prečo, keď ty máš nebíčkové? No to pre to, lebo tvoj ocko má čokoládkové a mne sa zase také páčili a tak som si zobrala ocka za muža.
Súhlasí ranexil


58.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 1. 2014, 23:54 avatar
ten pribeh s vnuckou je pekny:D
Súhlasí Wolfe


62.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 1. 2014, 00:55 avatar
Tu nejde o to vybrat si Boha, skor ide o to, ze v biblii je dost protichodov na to aby to hadzalo prekazky pod nohy uverit v Neho...
Ako s prepacenim, ze budem taky trochu pejorativny:

__Bud je to boh prisny a kruty__, a my mozeme byt radi, ze sa mu budeme strkat do zadku, aby sme mali vecny zivot (ci vecne zivorenie?). Je to Boh a ma na to pravo, je na najvyssom stupni.

__Alebo je to Boh milujuci, laskavy a odpustajuci__
(chapem, este ze trestajuci, ale nie kruto trestajuci.. hovorite, ze aj rodic tresta svoje deti aby si uvedomili, ze to co robia, je zle, ale nie kruto. A dohovara im sam, a neda im nejaky N000 rokov stary lexion, podla ktoreho sa maju spravat. Inak je dost tazke posluchat niekoho, koho nemozno vidiet, pocut ci citit).

__Ale prosim, nemixujme hovno s medom...__


64.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 1. 2014, 06:31 avatar
Ano wolfe, predstav si napríklad, že boh je sudca, ak mu nedáš dôvod na to, aby ťa súdil, tak ťa ochraňuje pred tými, ktorých musí súdiť a potrestať, aby ti nerobili zle, lebo títo nepochopili, čo je dobro a čo zlo. A pre ľudí,ktorí sú na neho takto odkázaní, je naopak jedinou nádejou, ale pre ľudí opačného zmýšľania je hrozbou a strašnou a podľa toho ho aj tak strašne nenávidia. Pretože títo nenávidia dobro, lebo je namáhavé a zlo je pre nich pohodlnejkšie.


65.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 1. 2014, 10:48 avatar
Ak by bolo pre nas zlo pohodlnejsie, tak verime v Neho, len sa tak prasi.
Zlo je vzdy pohodlnejsie si zapametaj. Konat dobro je tazke.
A to nehovorim o tom, ze cez zlo nieco dosiahnut je rychle a ucinne, ale dobrom? to je vzdy na dlho.


77.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 1. 2014, 19:07 avatar
"ak mu nedáš dôvod na to, aby ťa súdil, tak ťa ochraňuje pred tými, ktorých musí súdiť a potrestať, aby ti nerobili zle, lebo títo nepochopili, čo je dobro a čo zlo." >>> Preco potom svet vyzera tak ako vyzera??


82.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 1. 2014, 21:57 avatar
Ale nehovor wolfe, ved sa mu velmi nepacilo, ze clovek zistil co ej dobro a zlo.
Podla mna nadrza tym, ktorí nevedia, co dobro a zlo je, lebo len tam vyzera dobre.


83.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 1. 2014, 22:55 avatar
To som citoval Elemira ...


79.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 1. 2014, 21:07 avatar
Predsa preto, že ho neriadi on, ale satan, viď 85 ku 15% ? A on ho nemôže riadiť, lebo by nemohol súdiť a teda vyberať ľudí pre vyľššie poslanie v nebi.


81.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 1. 2014, 21:55 avatar
Preco sa potom neplnia modlitby?
Respektive plnia sa tak 50/50 a teda funguju asi tak ako keby sa nikto nemodlil?


80.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 1. 2014, 21:26 avatar
Lucim sa s veriacimi:(
vzdy sa ohanaju pismom, ale temer nik z nich ho nema nastudovane.
Ak aj ano, tak ich postihuje aberacia, tkora sposobuje, ze pri zlych evciach, citaju jak v hypnoze, ci sne, takze vyznam napisaneho uplne prekrutia.
Je to cele zle.


84.
označiť príspevok

elemír muž
   4. 1. 2014, 02:20 avatar
Je to jediná cesta a jediná možnosť a nemá cenu rozmýšľať o tom, či je to zlé, alebo dobré. Je to len otázka pochopenia a z väčšiny príspevkov neveriacích mi vyznieva, že to nepochopili aj preto, že k tomu všetkému pristupujú povýšenecky. Ak sa niekto dopredu cíti múdrejší, ako celá biblia aj s evanjeliom dokopy, nemá šancu pochopiť, o čo ide. A toto je zároveň jeden z ďaľších dôkazov potvrdenia božstva evanjelia, že to funguje len u tých, čo sú dobrí a pokorní srdcom. Sebavedomých rozdrapených suverénov to neoslovuje, lebo toto sú práve tie božské veci, ktoré z toho vystupujú na človeka a rozhodujäú o tom, či to pochopí a uverí, alebo to bude nenávidieť.
V evanjeloiu je jasne napísané, že:"Len ten, komu to dá môj otec!" A teda za všetkým je jehom otec, on to zariadil božsky tak, že to funguje tým najkrutzejším spôsobom. Duchovnosť a sila boha, ktorá ide z evanjelia je obrovská sila ako napríklad siločiary silného magnetu, ktoré dobrú oceľ priťahujú, ale cez drevo idú tieto siločiary bez povšimnutia. A práve týmto som terraz našiel ten správny príklad účinku evanjelia nam človeka. =Učinkuje obrovskoiu silou na železo a oceľ, ale drevo, papier a kamene ho nezaujímajú, akokoľvek by si o sebe mysleli, že sú tvrdé. Ba aj medzi kovmi a dokonca aj oceľmi sú materiály, ktoré sú niekedy aj tvrdšie ako oceľ, ale sila magnetu si ich nevšíma.
A preto sú ľudia, čo to študujú od rána do večera a nič a sú ľudia, čo idú okolo a pritihne ich to automaticky.
Zapamätajte si, chyba nie je v evanjeliu, chyba je vo vás. Lebo hľadátea neviete, že čo hľadáte. Lebo ak neviete prečítať vo svojom živote ten rozdiel, či sa modlíte bohu, alebo do bútľavej vrby, automaticky vám ta vrba zostane. A kto je potom idiot ???? Jednoducho musíš byť magnetická oceľ, aby si pochopil, aby ťa to pritahlo a ak si drevo , tak sa môžeš aj po ...toto, nemáš šancu.
Neviem, aký by som našiel ešte lepší príklad.
Je to podobné napríklad aj s nejakou vysokou školou, nemôžeš povedať, že je to zbytočná blbosť, ak je veľa tých, čo to dokázali. Nemôžeš povedať učiteľovi, že je na hovno, ak ti dá štvorku, ak polovica triedy má jednotky ???
Ak budeš chodiť po dvorfe ako nafúknutý moriak, nikdy nenájdeš na zemi zrno a budeš poňom šľpať, napriek tomu, že si hladný.
Tu chyba v evenjeliu určite nie je, lebo je veľa tých, čo to pochopili.
Primitivizmus je aj v tom, ak napríklad vidíš v kostole bybka v čiernych sukniach a ty si povýšiš nad tierto babky, bez toho, že by si si dokázal uvedomiť, že napriek tomu, že nosia čierne sukne, ich deti, synovia a dcérz zastávajú v spoločnosti vysoké postavenia, o ktorých ty nemáš ani tušenia, lebo keby si mal to vzdelanie a inteligenciu, ako ich deti, nedokázal by si zosmiešniť to, čomu nerozumieš a pretom nerozumieš ani tým bybkám šedo oblečeným, lebo oni sa už bohu oddali tak, že nemusia za kazdú cenu vytrčať svoje rite v napasovaných gatiach, aby sa ti zapáčili. Lebo inteligentná žena, aj keď žije normálnym sexuálnym životom, a chce žiť, tak si nehľadá partnera na vypasovaný zadok, lebo sa to chlapcom páči. Lebo tí, čo nechápe evanjelium ani nechápu a nemajú čím pochopiť, prečo všetky ženy nevystavujú na obdiv za každú cenu svoje zadky. Lebo hľadajú chlapa rozumom a nie riťou. Aj evanjelium môžeš pochopiť iba rozumom, lebo kdeje tvoj poklad, tam je aj tvoje srdce a väčšina chlapov má svoje srdce strčené v ženskom zadku.
Teda akokoľvek si myslíš, že nie si sprostý a že sprostí sú veriaci, nemáš pravdu, lebo si nepochopil jedinú šancu rvojho života. nechal si sa oklamať farbičkami a šminkami a keď sa ráno triezvy pri nej zobudíš a umyje si tvár a zuby, tak nevieš nájsť dúôvod a cestu, ako čo najskorej z tohoto škaredého sna vypadnúť.
A takto nepríjemne sa zobudíte všetci po smrti a tak isto nebudeš môcť ujsť, lebo si to pred tým ako ožran nakydal do nej na plné gule.
Ale hlavne, že ste všetci majstri sveta a pritom sa necháte ľahko klamať šminkami.
Zapnite si ZOZNAM.SK, to je vaša stanica, lebo tam je najväčší prúser, ak vyjde na verejknosť žena nenalíčená. Nedokžete ženu vidieť ako inteligentného človeka, ak vidíte na nej iba sex a ak to aj ona sama vytŕča, tak zakrýáva svojku inteligenciu, lebo sa za ňu hanbí. Neviem, načo sa niektorí hrabú čítať evanjelium ak ich zaujíma iba to, čo ktorej bolo vidieť bradavku, či nohavičky. A pritom sio vôbec chlôapci neuvedomujú, že to čo náhodou na okqamih uvideli, bolo doma tvrdo natrténevané presne, ako to má byť. A keď zbadajú vaše plné rozkroky a rozžiatrené očká, tak si baby pomyslia: A už ťa máme ty ko...... , aj s tvojimi peniazmi.
Tam si chóďte hľadieť za 50E do zadku, lebo to sú vaše chrámy.


85.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 1. 2014, 13:34 avatar
K tej prvej casti
" Je to len otázka pochopenia a z väčšiny príspevkov neveriacích mi vyznieva, že to nepochopili aj preto, že k tomu všetkému pristupujú povýšenecky. Ak sa niekto dopredu cíti múdrejší, ako celá biblia aj s evanjeliom dokopy, nemá šancu pochopiť, o čo ide. A toto je zároveň jeden z ďaľších dôkazov potvrdenia božstva evanjelia, že to funguje len u tých, čo sú dobrí a pokorní srdcom." >> Chyba ti trocha empatie.
Povyseneckost prichadza, az ked sa niekto snazi natlacit nieco v co neveria.
Ako moc povysenecky sa citis nad talmudom, koranom, budhistickou dharmou a jeho 4 vznesenymi pravdami? Atd...

K druhej casti sa nevyjadrujem, ta je (sice kostrbato a povysenecky (ako a ci vobec by si to pisal, keby si mal 20 rokov?)) v podstate o existujucej dekadencii (ludi) a "marketingu" fabrik na modu..
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:19,  Zabudnúť už navždy, lepšie bolo by. Dobrú.
dnes, 00:18,  Dobrú noc a nezabudni mať dnes sen už stý o tých ktorý ťa milujú.
dnes, 00:17,  Vyhýbať sa idem už, v cestu o dvoch neznámych.
dnes, 00:14,  Len z výšky hôr spoznáš, kto ťa chce zhodiť z výšok brál, takýmto obrom sa musíš...
dnes, 00:13,  Milujúci? Pod-obor? On ma roztrhá na kusy, a potom už iba kruto zhodí z útesu.
dnes, 00:10,  Nesmieš mu podľahnúť a odolať pokušeniu, a z obra sa stane milujúci podobor.
dnes, 00:09,  Za tebou stojí obor len, a celú ma zožerie.
dnes, 00:08,  Spomaľ, máš privysokú rýchlosť, zastav sa a obzri sa, možno šťastie stojí za tebou.
dnes, 00:06,  Všetko by som chcela pochopiť, ale nestačím s rýchlosťou svojich spomienok, hovorím dosť...
dnes, 00:06,  https://www.youtube.com/watch?v=8qLDFiQcjlY
dnes, 00:05,  Presne tak, osobu ktorá mlčí a pritom hovorí všetko.
dnes, 00:04,  Osobu, čo nedemonštruje svoje hodnotu.
dnes, 00:02,  Noc je magická ak máš pri sebe milovanú osobu.
dnes, 00:01,  Fantáziu tejto noci niekto pochopil, a snáď správne.
dnes, 00:00,  Ale nesmieme vsadiť všetko, musíme nechať kúsok aj pre našu fantáziu.
včera, 23:58,  Človekom sa stávame na kurze zvanom život, je to ukážka toho, aké jednotky do tej rovnice...
včera, 23:21,  Bez pokory a milých slov nikdy nebude človek človekom.
včera, 23:19,  Zlato za niečími očami; diaľka ľudí nerozdelí, no mlčanie áno, vraví sa.
včera, 23:14,  Mlčanie je niekedy nad zlato.
včera, 23:13,  Slová majú silu meča, ľahkosť pierka, nehu ženy, je to škoda, keď v každom nie sa...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Krása nie je vždy pravá tak, ako pravda nie je vždy krásna.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(204 312 bytes in 0,230 seconds)