Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Prečo sú fašisti?

0
reakcií
1195
prečítaní
Tému 22. februára 2012, 19:05 založil luke85.

podobné témy:1.
označiť príspevok

luke85 muž
   22. 2. 2012, 19:05 avatar
Zdroj: www.larkenrose.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

(Larken Rose)

V roku 1994 sa Newt Gingrich (vtedajší hovorca Snemovne reprezentantov USA) a Rick Santorum (senátor) tvárili, že veria v slobodu. Aj by som im veril, že do istej miery naozaj verili v slobodu. Takže za predpokladu, že od začiatku úplne neklamali (silný predpoklad), prečo teraz podporujú vojnu a fašistický štát?

Tí, ktorí sa usilujú dosiahnuť čo najvyššie spoločenské postavenie, tak činia preto, že sú samozvaní kormidelníci, ktorí sa nevedia dočkať na to ako budú riadiť ostatných. Kto by inak chcel pracovať ako dozorca? Predpokladajme chvíľu, že by sa o miesto v parlamente uchádzal človek s dobrými úmyslami a vyhral by. Čo by sa stalo?

Politikom sa dostáva veľa pozornosti, peňazí, slávy, uznania, atď. Sú zbožňovaní a žijú ako králi. To všetko z nich môže spraviť samoľúbych a na seba zameraných ľudí, podobne ako sa to stáva rockovým a filmovým hviezdam. Ale prečo by sa z nich mali stať fašisti? Zvážte, čo je náplňou práce politika. Politik so svojimi kamarátmi-politikmi vydáva "zákony", ktoré sú násilne aplikované do praxe ozbrojenými žoldniermi pod záštitou "zavádzania zákonov". Odhliadnuc od úradovania a verejného debatovania, je to v konečnom dôsledku všetko, čo politici robia: zastrašujú a ovládajú ľudí. To je ich "povolanie" - šialené a zničujúce. Všetka pozornosť, peniaze a moc, ktorú majú, pochádza z uplatňovania svojho (predstieraného) vplyvu nad ľuďmi prostredníctvom "politického" systému. Čo by sme teda od nich čakali, keď bude niekto na ich úkor presadzovať skutočnú slobodu?

Dôvod, prečo sú fašisti ako Santorum a Gindrich (a Obama, v tomto kontexte) takí afektívni proti ľuďom, ktorí chcú faktickú slobodu, - TODO - je ten, že podprahová správa politikom, od ktorých chcú slobodu, je: "Nepotrebujeme a nechceme vás; odíďte a nechajte nás na pokoji." Nie je to nič zložité. Vo väčšine prípadov to nemá nič dočinenia s princípmi či filozofiou. Fašisti ak Santorum a Gingrich chcú permanentnú vojnu, "vojnu proti drogám" a zvyšok svojich megalománskych plánov, lebo v svojej mysli ich to robí dôležitými. Musia ovládať svojich blížnych (prostredníctvom "vlády", lebo inak sa stanú nerelevantní, impotentní niktovia. Aký zmysel by malo získať moc, a potom ju nepoužívať? Ktorý veľký historický "vodca" kedy povedal: "Počúvajte všetci, robte si každý, čo chcete, a ja sa vám do toho nebudem miešať"?

Dokonca aj Ronald Reagan, ktorý tak často kydal na "vládu", skončil s tým, že tlačil fašizmus cez "vojnu proti drogám". Prečo? Pretože sakra nikto nemôže mať prsteň moci v hrsti a nepoužiť ho. A použiť ho znamená násilne ovládať svojich blízkych, hoc aj s ževraj dobrými úmyslami. Čo chce každý politik povedať, je: "Ja som dôležitý, skvelý a vznešený, lebo pozrite sa ako používam svoju moc na dobro!" Ako veľmi by im táto veta fungovala, keby vôbec nepoužívali moc? "Pozrite na mňa, nič nerobím!" Skvelé, lenže koho to zaujíma? Akú prestíž, slávu a uznanie (nehovoriac o bohatstve) by im to prinieslo?

Keďže dvestotvárový Mitt Romney (TODO) mení svoje "presvedčenia" každých päť minút, použíjem ho ako príklad. Čo myslíte, že by sa stalo, keby sa zajtra rozhodol mať ďalšie filozofické osvietenie napr. na tento spôsob?:

"Pokiaľ budem zvolený za prezidenta, nechám vás na pokoji. Nebudem vám hovoriť, čo robiť, ani vám brať peniaze. Budem pre váš život nedôležitý. Nebudete mať žiadny dôvod mi venovať pozornosť alebo sa zaujímať o to, čo ja robím. Budete mať všetky dôvody zabudnúť na moje meno a zabudnúť, že som vôbec existoval. Všetci budú mať ten dôvod. Skončím ako nepoznaný, ignorovaný a irelevantný nikto."

Diví sa ešte niekto, že politici tak horlivo pohŕdajú myšlienkou slobody a tými, ktorí ju zastávajú? "Politické" agendy sú opozíciou nechávania ľudí na pokoji. Záujmy politikov sú vždy presným opakom záujmov tých, ktorých ovládajú, inak by nemuseli svoju vôľu vnucovať násilím. Keď príde téma na politiku, vždy si spomenieme len na tých, ktorí do veľkej miery druhých násilne ovládali (F. D. Roosevelt, Lincoln, Stalin, Hitler, atď.). Nespomenieme si na tých, ktorí urobili málo alebo nič s im prepo?ičanou "autoritou", či už to bolo preto, že nechceli, alebo ich podradení ich nenechali. Politici nenávidia ideu slobody, lebo ich to robí úplne bezmocných a nepodstatných.

Ok, nechajte ma teraz povedať to, o čom viem, že to mnohí z vás práve kričia: "Čo Ron Paul!?" Pokiaľ sa pýtate mňa, Dr. Paul je mutantný šialenec - a to myslím v dobrom. Ako mohol niekto kráčať aulami moci tak dlho a zachovať si stále nejakú integritu a úprimnosť, je mi záhadou. (Možno je Ron Paul reinkarnácia Froda.) Ironicky a nečakane, naozaj dosiahol slávu a obdiv tým, že sa NEsnažil ovládať svojich blížnych, čo je v politike vec nevídaná. Po pravde, ako sám povedal, je to myšlienka slobody, kôli ktorej ho ľudia volia, a on je len jej symbol v danom čase. V mnohých smeroch to vypadá tak, že naozaj chce získať moc na to, aby ju NEpoužíval. Aké zvláštne.

A môžte vidieť ako ho politickí predáci za to nenávidia. Keď politici vykrikujú, že by nastal koniec sveta, keby sme sa vzdali vojen, zákazu drog, masového vykorisťovania a všetkého ostatného centralistického ovládania, nemyslím, že je to preto, že v niečo hlboko filozoficky veria. Predpokladám, že to bola pravda aj v prípade Stalina, Lenina Maa a Hitlera a všetkých ostatných. Akékoľvek mali filozofické presvedčenie, alebo ak ho aj predstierali, bolo druhoradé k ich vlastnej túžbe byť spozorovaný, dôležitý a zbožňovaný (alebo aspoň obávaný). Chceli pozornosť a chceli sa cítiť mocní. Preto chcú byť Gingrich, Santorum, Rommey a zvyšní byť zvolení. A preto by zvolení byť nemali. Tí, ktorí hľadajú pozornosť, slávu, moc a bohatstvo takým spôsobom, že chcú ovládať a podmaňovať svojich blízkych - a to zahŕňa aj pouličné gangy a politikov - sú ti poslední ľudia na svete, ktorí by mali mať čo i len kúsok moci nad kýmkoľvek iným.

Nabudúce, keď uvidíte politika (pravého alebo ľavého) kecať o svojich domnele vznešených plánoch a programoch, pamätajte na to, že jeho program je iba o násilnom ovládaní vás, a že on vie, že pokiaľ sa prestane pokúšať vás ovládať - keby prestal hrať politickú "hru" a proste vás nechal na pokoji - stal by sa neznámym, bezmocným a bezvýznamným niktošom.

To platí, pokiaľ sa nerozhodol obrátiť a urobiť niečo užitočné a produktívne. Ale ako často politik urobí niečo produktívne?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:41,  Alebo vládnuce totalitné strany komunistická strana sovietského zväzu a...
dnes, 16:35,  Ocean - Ten Shekel Shirt (Full Song & Lyrics)
dnes, 16:33,  neporozumel som
dnes, 16:26,  Žiadame znalcov a expertov, ktorí boli včera znalcami a expertami v globálnom otepľovaní a...
dnes, 16:24,  https://zpravy.aktualne.cz/regiony/stredocesky/policie-proveruje-jestli-mladik-ktery-strilel-na-c...
dnes, 16:24,  Vlastne ho nehľadáme, len sa pozastavujeme nad tým, kam až môže viesť duševná porucha,...
dnes, 16:23,  merry chistmas nightwooork
dnes, 16:22,  https://uloz.to/file/HaSakQcAvizX/laska-jpg
dnes, 16:18,  era myslíš tých 90% voličov či koho ?
dnes, 16:17,  era treba si pozrieť video *13
dnes, 16:14,  Treba odjebať. Každého. Slovensko je biele.
dnes, 16:09,  Hrozba sú . A veľká v tom , že môžu spôsobovať pernamentnu ústavnú krízu po dlhé roky .
dnes, 16:04,  U mňa je to karikaturista Martin Šútovec Shooty karikaturista, ilustrátor, grafický...
dnes, 16:01,  To si už prekombinoval :)
dnes, 16:00,  Ponúka vzburu, revoltu, boj.
dnes, 16:00,  Keď už tak Stalinský Sovietský zväz a Hitlerovské nacistické Nemecko.
dnes, 16:00,  Fakt je, že nikdy predtým ste nerobili kvôli Kotlebovcom toľko kriku, ako robíte teraz....
dnes, 15:59,  Keď sa liberáli dostanú k moci AMEN TMA !
dnes, 15:59,  Prečo rastie Kotleba, čo ponúka jeho strana – a najmä – prečo má na kandidátke...
dnes, 15:55,  era treba popísať i realnu silu Kotlebovcov v SNR čiže motanie sa okolo 10 % a nulový...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Svojich priateľov chváľ verejne, ale kritizuj medzi štyrmi očami.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(53 845 bytes in 0,448 seconds)