Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Prečo sú fašisti?

0
reakcií
1067
prečítaní
Tému 22. februára 2012, 19:05 založil luke85.

podobné témy:1.
označiť príspevok

luke85 muž
   22. 2. 2012, 19:05 avatar
Zdroj: www.larkenrose.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

(Larken Rose)

V roku 1994 sa Newt Gingrich (vtedajší hovorca Snemovne reprezentantov USA) a Rick Santorum (senátor) tvárili, že veria v slobodu. Aj by som im veril, že do istej miery naozaj verili v slobodu. Takže za predpokladu, že od začiatku úplne neklamali (silný predpoklad), prečo teraz podporujú vojnu a fašistický štát?

Tí, ktorí sa usilujú dosiahnuť čo najvyššie spoločenské postavenie, tak činia preto, že sú samozvaní kormidelníci, ktorí sa nevedia dočkať na to ako budú riadiť ostatných. Kto by inak chcel pracovať ako dozorca? Predpokladajme chvíľu, že by sa o miesto v parlamente uchádzal človek s dobrými úmyslami a vyhral by. Čo by sa stalo?

Politikom sa dostáva veľa pozornosti, peňazí, slávy, uznania, atď. Sú zbožňovaní a žijú ako králi. To všetko z nich môže spraviť samoľúbych a na seba zameraných ľudí, podobne ako sa to stáva rockovým a filmovým hviezdam. Ale prečo by sa z nich mali stať fašisti? Zvážte, čo je náplňou práce politika. Politik so svojimi kamarátmi-politikmi vydáva "zákony", ktoré sú násilne aplikované do praxe ozbrojenými žoldniermi pod záštitou "zavádzania zákonov". Odhliadnuc od úradovania a verejného debatovania, je to v konečnom dôsledku všetko, čo politici robia: zastrašujú a ovládajú ľudí. To je ich "povolanie" - šialené a zničujúce. Všetka pozornosť, peniaze a moc, ktorú majú, pochádza z uplatňovania svojho (predstieraného) vplyvu nad ľuďmi prostredníctvom "politického" systému. Čo by sme teda od nich čakali, keď bude niekto na ich úkor presadzovať skutočnú slobodu?

Dôvod, prečo sú fašisti ako Santorum a Gindrich (a Obama, v tomto kontexte) takí afektívni proti ľuďom, ktorí chcú faktickú slobodu, - TODO - je ten, že podprahová správa politikom, od ktorých chcú slobodu, je: "Nepotrebujeme a nechceme vás; odíďte a nechajte nás na pokoji." Nie je to nič zložité. Vo väčšine prípadov to nemá nič dočinenia s princípmi či filozofiou. Fašisti ak Santorum a Gingrich chcú permanentnú vojnu, "vojnu proti drogám" a zvyšok svojich megalománskych plánov, lebo v svojej mysli ich to robí dôležitými. Musia ovládať svojich blížnych (prostredníctvom "vlády", lebo inak sa stanú nerelevantní, impotentní niktovia. Aký zmysel by malo získať moc, a potom ju nepoužívať? Ktorý veľký historický "vodca" kedy povedal: "Počúvajte všetci, robte si každý, čo chcete, a ja sa vám do toho nebudem miešať"?

Dokonca aj Ronald Reagan, ktorý tak často kydal na "vládu", skončil s tým, že tlačil fašizmus cez "vojnu proti drogám". Prečo? Pretože sakra nikto nemôže mať prsteň moci v hrsti a nepoužiť ho. A použiť ho znamená násilne ovládať svojich blízkych, hoc aj s ževraj dobrými úmyslami. Čo chce každý politik povedať, je: "Ja som dôležitý, skvelý a vznešený, lebo pozrite sa ako používam svoju moc na dobro!" Ako veľmi by im táto veta fungovala, keby vôbec nepoužívali moc? "Pozrite na mňa, nič nerobím!" Skvelé, lenže koho to zaujíma? Akú prestíž, slávu a uznanie (nehovoriac o bohatstve) by im to prinieslo?

Keďže dvestotvárový Mitt Romney (TODO) mení svoje "presvedčenia" každých päť minút, použíjem ho ako príklad. Čo myslíte, že by sa stalo, keby sa zajtra rozhodol mať ďalšie filozofické osvietenie napr. na tento spôsob?:

"Pokiaľ budem zvolený za prezidenta, nechám vás na pokoji. Nebudem vám hovoriť, čo robiť, ani vám brať peniaze. Budem pre váš život nedôležitý. Nebudete mať žiadny dôvod mi venovať pozornosť alebo sa zaujímať o to, čo ja robím. Budete mať všetky dôvody zabudnúť na moje meno a zabudnúť, že som vôbec existoval. Všetci budú mať ten dôvod. Skončím ako nepoznaný, ignorovaný a irelevantný nikto."

Diví sa ešte niekto, že politici tak horlivo pohŕdajú myšlienkou slobody a tými, ktorí ju zastávajú? "Politické" agendy sú opozíciou nechávania ľudí na pokoji. Záujmy politikov sú vždy presným opakom záujmov tých, ktorých ovládajú, inak by nemuseli svoju vôľu vnucovať násilím. Keď príde téma na politiku, vždy si spomenieme len na tých, ktorí do veľkej miery druhých násilne ovládali (F. D. Roosevelt, Lincoln, Stalin, Hitler, atď.). Nespomenieme si na tých, ktorí urobili málo alebo nič s im prepo?ičanou "autoritou", či už to bolo preto, že nechceli, alebo ich podradení ich nenechali. Politici nenávidia ideu slobody, lebo ich to robí úplne bezmocných a nepodstatných.

Ok, nechajte ma teraz povedať to, o čom viem, že to mnohí z vás práve kričia: "Čo Ron Paul!?" Pokiaľ sa pýtate mňa, Dr. Paul je mutantný šialenec - a to myslím v dobrom. Ako mohol niekto kráčať aulami moci tak dlho a zachovať si stále nejakú integritu a úprimnosť, je mi záhadou. (Možno je Ron Paul reinkarnácia Froda.) Ironicky a nečakane, naozaj dosiahol slávu a obdiv tým, že sa NEsnažil ovládať svojich blížnych, čo je v politike vec nevídaná. Po pravde, ako sám povedal, je to myšlienka slobody, kôli ktorej ho ľudia volia, a on je len jej symbol v danom čase. V mnohých smeroch to vypadá tak, že naozaj chce získať moc na to, aby ju NEpoužíval. Aké zvláštne.

A môžte vidieť ako ho politickí predáci za to nenávidia. Keď politici vykrikujú, že by nastal koniec sveta, keby sme sa vzdali vojen, zákazu drog, masového vykorisťovania a všetkého ostatného centralistického ovládania, nemyslím, že je to preto, že v niečo hlboko filozoficky veria. Predpokladám, že to bola pravda aj v prípade Stalina, Lenina Maa a Hitlera a všetkých ostatných. Akékoľvek mali filozofické presvedčenie, alebo ak ho aj predstierali, bolo druhoradé k ich vlastnej túžbe byť spozorovaný, dôležitý a zbožňovaný (alebo aspoň obávaný). Chceli pozornosť a chceli sa cítiť mocní. Preto chcú byť Gingrich, Santorum, Rommey a zvyšní byť zvolení. A preto by zvolení byť nemali. Tí, ktorí hľadajú pozornosť, slávu, moc a bohatstvo takým spôsobom, že chcú ovládať a podmaňovať svojich blízkych - a to zahŕňa aj pouličné gangy a politikov - sú ti poslední ľudia na svete, ktorí by mali mať čo i len kúsok moci nad kýmkoľvek iným.

Nabudúce, keď uvidíte politika (pravého alebo ľavého) kecať o svojich domnele vznešených plánoch a programoch, pamätajte na to, že jeho program je iba o násilnom ovládaní vás, a že on vie, že pokiaľ sa prestane pokúšať vás ovládať - keby prestal hrať politickú "hru" a proste vás nechal na pokoji - stal by sa neznámym, bezmocným a bezvýznamným niktošom.

To platí, pokiaľ sa nerozhodol obrátiť a urobiť niečo užitočné a produktívne. Ale ako často politik urobí niečo produktívne?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 06:23,  Hlavne čitaj evanjelium podla Jana....neni v biblii inej casti, ktora tak jasne poukazuje na...
dnes, 06:17,  My vieme mistr Shagara, že o trojici sa ti aj sniva, sam tušíš, že niečo nie je v tvojom...
dnes, 04:00,  Je zrejme, že každý máme iné vnímanie reality, iné vnímanie života a aj Písma!...
dnes, 03:04,  Začiatky slovenského rozkrádania cez personálne a kapitálové prepojenie medzi...
dnes, 03:02,  Impérium Lexovcov musí byť preverené z hľadiska zákona o pôvode majetku. Špinavý biznis...
dnes, 02:58,  POLITICKÁ MAFIA NA SLOVENSKU Nastal čas nazvať veci pravými menami a odhaliť skutočné...
dnes, 01:55,  To má byť jednoduché video? Ten človek tam má riadne vymytý mozog. Aby si našiel Boha,...
dnes, 01:36,  Je zrejme, že každý máme iné vnímanie reality, iné vnímanie života a aj Písma! Ale ak...
dnes, 00:01,  som rad, že si zmizol, ty smrad komunistický........lepič hoaxov......ty si u mna neškrtneš...
včera, 23:54,  takuto temu s takýmto nazvom, môže dať len komunistický smrad......nenavidiaci židov, boži...
včera, 23:53,  (97) Hokejis, nielen on, ale aj naša hlava štátu, ktorá, ako sa vyjadril Vladimír Mečiar,...
včera, 23:11,  http://www.youtube.com/watch?v=mputURlmCa4
včera, 23:11,  Chlastá tvoja mať a nie ja !!!!!!!!!!!!!!! *08*08*08*08*08*08*08*08
včera, 23:10,  chod spať a nechlastaj
včera, 23:09,  Ty si bol udavač, je to tvoja vina a budeš za to pykať...
včera, 23:09,  10- keša zdá sa, že omylom, použil rozumný a dosť logický argument. Omylom preto, lebo...
včera, 23:08,  estebak bol tvoj tata ako to tak vypadá....a ja za to nemôžem*10*10*10 a ani ty....
včera, 23:05,  Ja neviem fotiť !!! Ale ty vieš za to excelentne klamať ty eštebák zasratý !!!!!!!!!!...
včera, 23:04,  spytuj si svedomie a nešaškuj......milane...Davaj svoje fota....a možno sa dočekaš aj...
včera, 23:02,  rasista si tý ktorý ich odsudzuješ a vytlacas na okraj spolocnosti mufko.....oni nevedia...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Mimoriadne situácie neexistujú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(66 179 bytes in 0,419 seconds)