Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Prečo sa stať ateistom?

108
reakcií
1589
prečítaní
Tému 28. septembra 2010, 22:36 založil ranexil.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
22. 08. 2011
107
19. 07. 2013
173
08. 02. 2013
29
 
 


1.
označiť príspevok

ranexil muž
   28. 9. 2010, 22:36 avatar
Prečo ludia stale v niečo veria, prečo jeden verí v osud, iný v numerologiu dalsi v Boha, dokonca diabla? Prečo nie su neveriaci, ked neviera poskytuje taku skvelu vec, ako nemat osud, nemat nikoho nad sebou, byt jeden z tych, ktorí su vrcholom inteligencie atp.? Jednoducho preto, lebo v spolocnosti niekto potrebuje byt chranený a spolocnost ochranu neposkytuje pred sebou samým...alebo nemat pocit prenasledovania, slabosti atp, lebo svet je bezpecný...ale on nie je bezpecný. A tak ludia veria v cosi co im poskytne to, čo nedokaže poskytnut spolocnosť kde žiju...Vlastne hlupost, všetko hluposť.
Nuž na svete je príliš veľa ludí, ktorí nemaju nič, maju len toho Boha.., prečo im ho brať? Prečo je spravne podla ateistov presviedcat veriaceho človeka o blude jeho viery, keď mu nemaju čo nahradou ponuknuť?
Čo dava ateizmus človeku? -zodpovednost za seba a svoje skutky, ale veď to ma aj ten kto verí. Naozaj toto ma zaujíma, čo dokáže ateizmus ponuknuť človeku, čo dáva ,aby bol zaujímavý pre kohokolvek z tých, ktorí veria v existenciu Boha? Nemá nič ...(ano možno niekoho napadne, že má pravdu, ale má ju?)
A koniec koncov viac , ako tieto otazky , ma zaujíma povod bezpríčinneho zla.
Súhlasí Petrana, J.Tull


7.
označiť príspevok

Centex muž
   29. 9. 2010, 07:00 avatar
ranexil: neviem prečo ale mám stále taký dojem, že si namýšľaš, že ateista v nič neverí a nemá žiadnu vieru a dokonca predstavuje dajaké zlo...tak tomu sa ešte len hovorí obrovský blud. Ateista ako ho nazývajú veriaci, zväčšej miery predstavuje človeka, ktorý verí v niečo iné ako kresťan, či prívrženec iného vierovyznania. Má jasnejšie predstavy o živote, ktoré sa viac približujú realite. Ateista môže mať vieru trebárs v prírodu, vesmír, kamene...atď. Je tam jednoducho určitá viera, ktorá by sa dalo povedať predstavuje boha. Ja mám svojho boha prírodu a vážim si ju ako Boha, je pre mňa všetkým, čo sa o väčšej časti veriacich kresťanov povedať zďaleka nedá. Tento môj "ateizmus nepredstavuje rozhodne nejakú formu zla, práve naopak...predstavuje totálnu slobodu a zdravý rozum. V prvom rade ateista má v paži presviedčať kresťana o jeho zvláštnej ilúzii, zväčša si s veriacimi dobre vychádzajú, možno niekedy pocítia skôr ľútosť ako hnev. Veriaci majú tendenciu opovrhovať neveriacimi a zaklať príspevky na tému kresťanstva a ohlupovať tým ostatných. A čo je najsmutnejšie, tak väčšina veriacich sa skrýva za masku kresťanstva a spolieha sa na to, že sa za každý zlý skutok vyspovedá a Boh mu odpustí. Ja sa nemám skryť za akú masku, preto sa snažím byť lepší a zodpovedám si za svoje skutky sám. Ako už všetci vieme, kresťanstvo narobilo už hodne zla...o ateizme nie sú až také početné zmienky z minulosti. Na záver Ti poviem jedno: "Ak by všetci kresťania boli bohovia a nie ľudia, vtedy by ich viera nabrala skutočnú hodnotu".


8.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 9. 2010, 08:39 avatar
Ale, som zmagorený z netu, to čo sa povyskytuje na roznych miestach, človeku zdeformuje predstavy...a potom viacmenej reaguje nie na realitu ,ale na internetovu realitu.


10.
označiť príspevok

luke85 muž
   29. 9. 2010, 14:37 avatar
Omg. Pôvod bezpríčinného zla teológia už milióny rokov vysvetľuje pádom lucifera, u ktorého sa bezpríčinné zlo najskôr vyskytlo samo od seba, a potom postupne klesalo až k človeku. A človek si tiež odkúsol z otráveného jablka - dobrovoľne. Takže za všetko si môžeš vlastne sám, resp. tvoja Eva či Adam.. (Iste im teraz v duchu ďakuješ ).

Vierobercov chápem, lebo som jedným z nich. Je však vysoko pravdepodobné, ak už nie isté, že ateizmus je pasé (to neznamená, že sa zase nemôže stať mainstreamovou ideológiou - hovorím teraz o vedeckých kruhoch (čiže ja a pár fanatikov do pravdy), nie o masovokomunikačných prostriedkoch).

V zásade ma s tebou diskusie bavia. Nerád to píšem, ale je asi dobre, že si vyberám, lebo potom ma nechytajú záchvaty zúrivosti.. . O politike, náboženstve a iných "objektívnych" témach zásadne len cez net s tými správnymi ľuďmi.


18.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 9. 2010, 15:21 avatar
Luke,a kože Lucifer priniesol na svet zlo? ALebo na svet ho zlo prinieslo?:


51.
označiť príspevok

luke85 muž
   29. 9. 2010, 21:26 avatar
Nechápajúc čítam tvoju vetu .


25.
označiť príspevok

Petrana žena
   29. 9. 2010, 17:01 avatar
...dóbre si udrel klinec po hlavičke...takže, prečo sa nestať ateistom a veriť v ničotu? Lebo neexituje! Nič také ako ničota neexistuje...a už sú na to aj dôkazy, viď QED (kvantová elektrodynamika). Čiže logicky nemôže existovať zlo bez príčiny, lebo bezpríčina neexistuje! Naopak, existuje všetko, čo dostane podmienky sa prejaviť. A keďže Boh je všetko - absolútno, tak my existujeme v mysli Absolútna, teda Boha. 


52.
označiť príspevok

luke85 muž
   29. 9. 2010, 21:33 avatar
qed = Q.E.D. a to = en.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk.

Prvotná príčina je nevyriešený filozofický spor (netreba dodávať, že keď ho nevyriešila filozofia, tak ho nevyrieši ani matematika ani prírodné vedy). Lebo ako to, že existuje skôr niečo ako nič? Keďže existuje niečo, musí to mať svoju príčinu. Ak je príčinou boh, aj ten musí mať svoju príčinu. Kto je najvyšší? Odpoveď: Najvyšší nemôže existovať, lebo je vždy od neho nejaký vyšší. Tj. je súcno nekonečné? Atď.

Zlo ako porušenie zákona "nepokradneš" tiež pmsn vzniklo ako jeden s "pochopiteľných" prejavov vesmíru. Jednoducho, v celulárnom automate, ktorý omylom nazývame vesmír, sa aj taká vec môže stať. Ibaže ten dotyčný, ktorý ten automat vo svojom počítači púšťa, to nemá rád a preto zlé bytosti likviduje (väčšinou vo večnom ohni, občas pomalým zmrazovaním, inokedy vyhladovením... podľa nálady). Veď sú to len zmagnetizované a nezmagnetizované miesta na jeho hard-disku, resp. v jeho operačnej pamäti. Nič viac. Tak čo by sa s nimi ondial? .


2.
označiť príspevok

ranexil muž
   28. 9. 2010, 22:43 avatar
A nečakam žiadne odpovede, lebo dovod, prečo sa stať ateistom neexistuje.
Ale i tak by som rad vedel, kde sa vzalo bezpríčinné zlo?


3.
označiť príspevok

ranexil muž
   28. 9. 2010, 22:50 avatar
Ešte ma napadlo, že bezpíčinné zlo má povod v láske, ale neviem ako.


4.
označiť príspevok

carybdeida
   28. 9. 2010, 22:52 avatar
"Prečo je spravne podla ateistov presviedcat veriaceho človeka o blude jeho viery, keď mu nemaju čo nahradou ponuknuť? " nech ma prestanú otravovať veriaci s pretláčaním svojej viery a pocitu vlastnej neomylnosti a ja prestanem reagovať, je to veľmi jednoduché

"Čo dava ateizmus človeku?" v kontraste k niektorým veriacim ateizmus nenúti človeka do omdletia recitovať nejaké verše a poskytuje väčšiu intelektuálnu slobodu, s ateizmom je to často tak, že to ide v kombinácii s agnosticizmom, takže si človek aj uvedomuje, že 100% nedokáže neexistenciu ľubovoľného božstva...čo je aspoň v oblasti epistemológie známkou...pokory? povedzme, že pokory, uvedomenia si limitov.
pre tých čo veria v boha ateizmus pravdepodobne neponúka nič, keďže nikto (alebo takmer nikto) z veriacich neverí pre mnou spomenuté dôvody, ale kvôli emocionálnym dôvodom.

"povod bezpríčinneho zla. "
vesmír nedbá


11.
označiť príspevok

luke85 muž
   29. 9. 2010, 14:45 avatar
Odkiaľ máš ten obrázok? Btw, tvoje dôvody argumentovania "za" ateizmus nie sú o nič menej pocitové. Iba to nedávaš tak najavo :DDDD.


5.
označiť príspevok

ranexil muž
   28. 9. 2010, 23:08 avatar
Jee, pekny okatý avatar. Viera nie je limitovana omielaním veršov ani niečím inym podobným...trebars naboznou cinnostou v nejakej institucii. Takže skor takych som myslel, tých čo žiju kabaret , tych som nemal na mysli


6.
označiť príspevok

carybdeida
   28. 9. 2010, 23:33 avatar
nie je tým limitovaná, ale je to jednou z jej čŕt, keďže bez viery by ich sotva niekto omieľal. okrem toho také omieľanie v kostole môže mať tiež podstatný význam, môže to byť rituál na odohnanie nešťastia, zníženie úzkosti, podobne ako keď niekto preskakuje medzery v dlažbe...
Súhlasí ranexil


13.
označiť príspevok

luke85 muž
   29. 9. 2010, 14:52 avatar
Okatý.. vieš, čo to znamená?


14.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 9. 2010, 14:55 avatar
Neviem načo konkretne myslíš.


17.
označiť príspevok

luke85 muž
   29. 9. 2010, 15:02 avatar
To ti nemôžem takto verejne prezradiť. Ja tiež vidím minimálne dve vysvetlenia. Jedno z nich je biologické, druhé teistické (veľké oči sú symbolom niečoho).


9.
označiť príspevok

majomajo muž
   29. 9. 2010, 12:30 avatar
Ateistom sa nestáva, ateistom sa každý narodí, iba potom z neho cirkevno-mediálno-mocenské štruktúry vyrobia veriaceho. Ateista nemá problém prijať akýkoľvek fakt, aj existenciu nejakého Boha pokial sa preukáže jeho existencia. Problém majú veriaci v ich sleposti a neschopnosti prijímať fakty . Sám som sa veľakrát pýtal veriacich čo by ich presvedčilo že Boh neexistuje . Nevedeli mi odpovedať na túto otázku.....
Súhlasí rains, kqietok28


15.
označiť príspevok

luke85 muž
   29. 9. 2010, 14:57 avatar
> Ateista nemá problém prijať akýkoľvek fakt, aj existenciu nejakého Boha pokial sa preukáže jeho existencia.
Nie je pravda.

> Problém majú veriaci v ich sleposti a neschopnosti prijímať fakty.
Podobné platí pre ateistov. Našiel som medzi nimi toľko hlupákov, že by ti z toho hrablo. Fakt k neuvereniu. Iba chcem povedať, že ateista ani zďaleka nemusí znamenať "racionálny človek".
Súhlasí rains, dorota


12.
označiť príspevok

majomajo muž
   29. 9. 2010, 14:50 avatar
Už som to tu písal, ale nie sú to ateisti čo majú potrebu niekoho o niečom presviedčať....Vyplýva to z toho, že život ateistu nijako neovplyvňuje život veriaceho, naopak to neplatí, sú to práve veriaci čo sa snažia ovplyvniť život ateistov.....
Súhlasí kqietok28


16.
označiť príspevok

luke85 muž
   29. 9. 2010, 15:00 avatar
S tým sa dá súhlasiť. Teisti sú pochopiteľne tí, ktorí musia niečo dokazovať. Lenže dokázať niekomu už len čisto ateistické pravdy je prakticky nemožné. Človek, ktorý si chce nechať dokazovať akékoľvek pokročilé tvrdenia, sa musí najprv sám uschopniť k ich pochopeniu. Bez vytvorenia _predpokladu_ k pochopeniu niektorých právd sa dotyčného nepodarí presvedčiť _nikdy_, nech by argumenty boli akokoľvek dobré. Proste človek radšej umrie, ako by mal zmeniť svoj názor na svet. História je toho bohatou demonštráciou.
Súhlasí dorota


19.
označiť príspevok

rains
   29. 9. 2010, 15:22 avatar
citat:"...Vyplýva to z toho, že život ateistu nijako neovplyvňuje život veriaceho, naopak to neplatí.." - tak potom preco potom ateisti dehonestuju vieru teistov? Preco ked veriaci napise, alebo povie, ze veri v nejakeho boha (ci uz existuje alebo nie), tak ateista mu zacne nadavat, atakovat a urazat ho?


21.
označiť príspevok

majomajo muž
   29. 9. 2010, 15:31 avatar
To po prvé nie je pravda . Logické je však že sa začne pýtať . Okrem toho mal som na mysli kostoly, platenie kňazov, pašovanie náboženských zákonov do zákonov spoločnosti, nútenie detí do viery....to sú vážne veci, nie nejaké debaty na fóre......Ak si niekto dokáže veriť bez toho všetkého tak mi je to ukradnuté.....


23.
označiť príspevok

rains
   29. 9. 2010, 15:42 avatar
akoze to nie je pravda..kolkokrat som bol svedkom toho co som napisal? kolkokrat si ty sam utocil na niekoho, kto napisal, ze je veriaci. Jasne, ty si sa len logicky pytal. Ked som ti ja v tvojej logike odpovedal, tak si stale nerozumel a zacal si urazat. Nakoniec ma este oznacis za sektara. tak nehovor, ze ti to nevadi, ked ti to vadi. Druha vec, ako logicky vysvetlis nieco niekomu, ked on sam je zabrzdeny voci niecomu? Tretia vec, pochopit nieco, co ti niekto logicky vysvetluje podmienuje fakt, ze z pocuvatelovej strany musi existovat aspon naznak schopnosti akceptovat tie veci co ti niekto vyprava.
Ked Hawking hovori o ciernych dierach, teorii relativity, ohybani vesmiru a pod, je to tiez na urovni teorie, energie a svetla. to nespochybnujes. Ale aj jeho vypocty, podobne ako vypocty ineho fyzika sa daju spochybnit. Preco napr,. veris tomu ze hawking hovori pravdu?
co sa tyka zasahovania cirkvi do riadenia statu s tym nesuhlasim ani ja, ani nikto so zdravym rozumom. Stat tak isto nezasahuje do cirkevnych zalezitosti, tak preco by mali oni do statnych. Osobne som proti navrhom ktore ponukala a ponuka RKC. Typu: EU by sa mala deklarovat ako vyhradne krestanska, SK by sa mala v ustave deklarovat ako vyhradne krestanska, som proti povinnym hodinam nabozenstva v skolach, mimo cirkevnych skol. Tiez by som prijal, aby cirkevny hodnsotari boli rovnako stihany sudom, ako ostatni obcania.


24.
označiť príspevok

majomajo muž
   29. 9. 2010, 16:53 avatar
Ty si prečítaj po sebe svoje reakcie v tých debatách, ja si nespomínam že by som na niekoho útočil iba preto že je veriaci. Ono to vždy začne s tým že veriaci ma obviní, že to nechápem lebo nie som vo vyššom leveli, to nie je nejaké priatelské....to je priamy útok na môj intelekt. Hawking a spol je o inom, je to veda a tá je budovaná na dôkazoch a nie nejakých obrazných vyjadreniach . Vedecké poznatky sa vo svojom vývoji rozširujú ale nerušia všetko čo sa zistilo predtým .


27.
označiť príspevok

rains
   29. 9. 2010, 17:07 avatar
majo....cital som a utocil si konkretne na mna, a to nie som veriaci. Ale v pohode. Utocil si svojimi otazkami. Co sa vyssieho levelu tyka, tak plati co som napisal, nemas ani len stipku chuti pochopit veriaceho. Okamzite na neho zautocis tym,ze po nom chces dokaz existencie boha. A ty vies dat dokaz jeho neexistencie? Ak ano, sem s nim. Ak za tym vidis utok na svoj intelekt, tak to iba dokazuje to, ze nim vela neovplyvas. bez urazky, ale ten kto ho ma a neicomu nerozumie, alebo nevie, tak studuje, alebo hlada cestu ako tvrdenia toho druheho potvrdit, alebo definitivne vyvratit.
Veda je budovana na dokazoch, suhlasi. Tak mi daj kokaz existencie ciernej diery, teorie relativity a pod. A s poslednou vetou nemozem suhlasit, lebo uz boli pripady, kedy teoriu jedneho vyvratila teoria druheho. Co taka archeologia? je to veda a vyvracia dejiny. Alebo taka historia. Kniha, alebo zaznam v knihe je fakt, zaujimave, ze historici, aj s archeologmi, najdu nove artefakty, ine zaznami, dokazy, fakty a pod o danej udalosti. takze vyvracia, alebo nevyvracai veda samu seba?


28.
označiť príspevok

majomajo muž
   29. 9. 2010, 17:27 avatar
Je čudné považovať otázky za útok.....Ako sa dá dokázať neexistencia niečoho ? Pýtam sa teda ešte raz, čo by si ty považoval za jednoznačný dôkaz jeho neexistencie ?
Dôkaz existencie čiernych dier existuje , aj teorie relativity, tu ale ide o to, že to chce naštudovať terminológiu a metodiku .Nie je problém to sem aj skopírovať, ale tvoje pochybnosti o existencii uvedených faktov sú na úrovni stredovekého pochybovania o tom či Zem obieha okolo Slnka alebo naopak. Už nikto o tom nepochybuje, teda asi okrem teba.Momentálne čítam knihu Vesmír od autorov : Blažek,Ďurček a Rojka .Kniha má podtext : Filozofický a fyzikálny pohľad na vesmír a vyšla s podporou Jezuitov, čiže nie je to ateistický pohľad, no chcem pochopiť argumenty druhej strany a preto ju čítam. Môžem povedať, že tam nikto ani tí kresťanskí filozofi nespochybňujú to, čo ty tu na tomto fóre.....Je to pre mňa zaujímavé čítanie, možno neskôr sem z toho niečo napíšem........Čiže nemôžeš ma upodozrievať z nedostatku pochopenia a neštudovania pohľadu z druhej strany.
K druhej časti : archeológia tiež nevyvracia dovtedy známe poznatky ale ich rozširuje a upresňuje. A nie je to ani dobrý príklad na vedné odbory týkajúce sa kozmu či mikroštruktúry látok.


29.
označiť príspevok

rains
   29. 9. 2010, 17:53 avatar
28. majo, ano aj nie. zalezi ako tu otazku polozis. Ked dokola opakujes tu istu otazku posobi urazlivo a arogantne.
dasa vyvratit existencia niecoho..ano chcem aby si mi dokazal neexistenciu nie niecoho, ale toho co veriaci oznacuju ako Boh. Za jednoznacny dokaz neexistencie boha by som povazoval to, co uspokoji moju zvedavost a presvedci ma o tom, ze neexistuje. lahke. este nieco potrebujes?
Dokaz existencie ciernych dier je len na papiery v matematickom modeli, alebo v pocitacovej simulacii na zaklade tychto udajov. Bola uz nejaka vyfotena, dokumentovana, boli namerana a overene teoreticky vypocitane hodnoty? Pokym teoria nie je overena praxou je stale len teoria.
dakujem za to, ze ma radis do stredoveku....aj s pochybnostami. Mohol yb si ma rovno upalit, bolo by to lahsie nie? Ale srandicky bokom, pytam sa co mi nie je jasne. kedze tebe to jasne je, tak sa pytam teba. Mas problem mi najako s tym odpovedat?
Nevedel som o tom, ze pochybujem o tom, ze zem je gulata a obieha okolo slnka, aj to ze sa nachadz v slenecnej sustave oznacenej ako Sol system, je na jednej vetve v galaxii oznacenej ako Mliecna cesta a cely system rotuje akocentra tejto galaxie....ale dobre....dakujem..zhrniem to..spravil si z mna stredoveko zmyslajuceho sektara, jo a este dementneho.
co som spochybnil na tomto fore? menuj
ja ani len nevyvraciam to, ze by veda a teologia nemohli spolupracovat..rpave naopak, uvital by som takuto spolupracu..ale to ti ocividne v tvojej zaslepensoti voci mne uniklo. Niet divu, ked sa drzis len 4 slov. vyssi level a obrazove vyjadrenia.
k archeologii. toto si rpecitaj, som zvedavy na tvoj nazor: www.jitrnizeme.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


30.
označiť príspevok

majomajo muž
   29. 9. 2010, 18:01 avatar
Myslím že v mojom predošlom príspevku som sa dosť jasne vyjadril. Toto však nemôžem prehlásiť o tvojej požiadavke na dokázanie neexistencie Boha. Mohol by som ironizovať a pýtať sa či ty máš Boha vyfoteného a podobne.......Čo teda ukojí tvoju zvedavosť a čo , aký fakt ťa presvedčí že Boh neexistuje ?


31.
označiť príspevok

rains
   29. 9. 2010, 18:04 avatar
majo..pre mna nie..nemam dokaz, ze neexistuje.
nemam ho vyfoteneho. no ten fakt co ukoji moju zvedavsot chcem po tebe..tak ako ty chces po veriacich dokaz o existencii boha. to je cele..ja chcem len dokaz o jeho neexistenci. lahsie to neviem napisat. nehnevaj sa za to na mna..ja som len zabrdeny v stredoveku a mam vymyty mozog z mojej sekty.


33.
označiť príspevok

majomajo muž
   29. 9. 2010, 18:13 avatar
No tak potom ti fakt niet pomoci....... 


35.
označiť príspevok

rains
   29. 9. 2010, 18:16 avatar
33. majo..preco? preco som zase za debila? ved chcem dokaz, tak ako ty. ale zase som ja jebnuty a ty si normalny. preco? preco? preco?


36.
označiť príspevok

dorota
   29. 9. 2010, 18:18 avatar
 hm, rains, neexistencia sa nedokazuje. dokazuje sa iba existencia.


37.
označiť príspevok

rains
   29. 9. 2010, 18:20 avatar
dorotka..to je ako na sude..je to tvrdenie voci tvrdeniu. NIc vias.


38.
označiť príspevok

dorota
   29. 9. 2010, 18:21 avatar
mylis sa, rains. dokazuje sa vina nie nevina.   ak nie je telo, niet vraha.
ako by si dokazoval neexistenciu citronika so zipsom?


39.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 9. 2010, 18:24 avatar
zozbieral by som vsetky citroniky vo vesmire a banda robotnikov by skontrolovala ci tam nie je nejaky so zipsom... ak by nebol... znamena ze neexistuje ))
Súhlasí dorota


44.
označiť príspevok

ruwolf muž
   29. 9. 2010, 18:31 avatar
Ako bys' dokázal, žes' zozbieral všetky?
Súhlasí dorota


46.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 9. 2010, 18:32 avatar
ked sa chce tak sa da... ))


40.
označiť príspevok

rains
   29. 9. 2010, 18:24 avatar
dorotka. ved ja som ten vinny, tak nech mi vinu pan prokurator dokaze. ))) buds za mnou chodit do base a budes mi nosit citronovu tortu a ze ma trosku pomojkas za mrezami?
Súhlasí dorota


41.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 9. 2010, 18:27 avatar
aj pilnik nech ti zapecie ) nech sa nenudis ))


42.
označiť príspevok

rains
   29. 9. 2010, 18:28 avatar
jo, fakt dik...mozem si robit manikuru aspon..aspon mi ubehne rychlejsie cas


43.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 9. 2010, 18:29 avatar
no nahodou... ked si videl utek z vaznice shawshank.,. on za 10 ci kolko rokov spravil lyzickou tunel v stene ))


45.
označiť príspevok

rains
   29. 9. 2010, 18:31 avatar
fuh..sa narobil chalan....a co ked nebudem chciet z tej basy utiect? mozno mi tam bude dobre..telka, tepla strava, postel, strecha nad hlavou..ani robit nemusim.


48.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 9. 2010, 18:33 avatar
tak to ti radsej posleme mydlo a ruzove tricko O))
Súhlasí dorota


47.
označiť príspevok

dorota
   29. 9. 2010, 18:33 avatar
pokila sa nedokaze vina si pred zakonom nevinny.
jasne! ved na co ma mas? na okrasu  


49.
označiť príspevok

rains
   29. 9. 2010, 20:39 avatar
sak praveze ja som nevinny, ale pan prokurvator ma tu obvinuje. ja sa hajim..ale on stale nejake fabulaty na mna skusa..
no ved ja viem, ze ta mam na okrasu pusinka moja


53.
označiť príspevok

dorota
   30. 9. 2010, 10:34 avatar
..a mojkanie, nezabudaj (-:

pozri rains, neexistencia sa fakt nedokazuje. preco ju pozadujes?


54.
označiť príspevok

rains
   30. 9. 2010, 10:39 avatar
dorotka nezabudam..sak sa tesim an to ajk hovado, ako ma pomojkas.. ))))
preco? ked nechce verit, ze exituje, tak nech dokaze ze neexistuje. lahke..cista filozofia.


20.
označiť príspevok

majomajo muž
   29. 9. 2010, 15:25 avatar
Ateistické pravdy ? A to je čo ? Ateisti sa zaoberajú iba faktami ktoré sa dajú dokázať resp. sú vysokopravdepodobné . Pokročilé tvrdenia , hehehehhe aký je rozdiel medzi pokročilým tvrdením a klamstvom ? Dokazovanie ma svoju metodiku a postupnost a nie je závislé na nejakej duševnej príprave, iba na vedomostiach a tie sa zase skladajú z dokázatelných faktov. Neschopnosť presvedčiť nemusí byť založená na nevedomosti presvedčovaného ale aj na neprítomnosti presvedčivých faktov, inak povedané ak niekto klame alebo tvrdí že chyba je iba v tom presvedčovanom že to nechápe ( nám dobre známy vyšší level), nie je v tom žiaden rozdiel. Ateistu presvedčia fakty, veriaceho nič......


22.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 9. 2010, 15:37 avatar
Je pre ateistu neprípustná existencia v UFO?


26.
označiť príspevok

majomajo muž
   29. 9. 2010, 17:06 avatar
Existencia niečoho čo sa jednoznačne prejavuje predsa nemôže byť problém. Otázne môžu byť iba interpretácie UFO .....


50.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 9. 2010, 21:21 avatar
Takže je jasné, že UFO sa nejak prejavuje...zdá sa to byť dostatočne zdokumentovanéé, že jo?
A kua podla teba ked sa prejavuje nieco co nazyvame Bohom tak je chyba v interpretacii toho co sa tak prejavuje?( a prave ten co popiera, ze sa to vobec prejavuje to chce potom interpretovaŤ)


55.
označiť príspevok

majomajo muž
   30. 9. 2010, 10:42 avatar
Nie keďže Boh je všade a všetko a úplne vo všetkom má prsty, nemalo by byť nič jednoduchšie ako zdokumentovať a algoritmovať jeho prejavy. Vieš ja okrem toho že niečo poznám narábam aj so slovíčkom že neviem.....A nevyvodzujem z toho nič a ani to ničomu neprisudzujem- teda ničomu mimoriadnemu.Existuje niečo ako príčinná postupnosť, ktorá vysvetľuje jednak to čo sa stalo , to čo sa deje a to čo sa s najvyššou pravdepodobnosťou stane. Toto jediné mi dáva zmysel a logiku . UFO je aj v preklade neidentifikovaný lietajúci predmet, nič viac nič menej, čiže z toho pre mňa zatial nevyplýva nič, ibaže ho treba identifikovať......


56.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 9. 2010, 11:28 avatar
No jo, je mi to jasné, tvoj postoj som mal aj ja, bral som to vsetko iba na vedomie, akože to je, ale čo to je...to necham na vysvetlenie niekho, kto sa tomu venuje. A tak z nudy som sa začal o to zaujímať..., alebo skor presnejsie začal som sa o to zaujímať, až po nejakých stretoch s týmto fenomenom...a iba porovnávam svoj zažitok, stret s tými inymi ludmi, ktorí to bud iba videli, alebo aj nafilmovali. A tak ked vidím nejaký hoax tak vie , že to je hoax. (jeto drviva vacsina) ..Ak by som mal na nete povyhladavat iba to nakamerované, čo som videl aj ja, dalo by to pracu, ale nebolo yb to nezvycajne.
Nedavno bol prípad na Slovensku, dke tuto vec nakamerovali mestskí policajti niekde pri Trenčíne. Sfukli to s tým, že niekto vypustal amliony. Lenze hovno, čosi take som videl aj ja zblízka a na vlastné oči v perfektnej formacii. Takže preot somnou nepochodís v tychto debatach, lebo som to už videl a viem, akot o vyzeralo a ako sa to chovalo a akos a to vynorilo z nicoho aniezeby to vyletelo z nejakej zemi, dke truhlík pustil amlion. Raz vidiet na vlastne oči znamena vediet ovela viac


57.
označiť príspevok

majomajo muž
   30. 9. 2010, 14:51 avatar
ranexil, predsa musíš vedieť, že vzdušný priestor neustále monitorujú civilné aj vojenské radary . Okrem toho, ak by som bol mimozemšťan, tak sa nebudem chcieť nakontaktovať s tebou (prepáč....) ale s americkým prezidentom .


58.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 9. 2010, 14:56 avatar
Čo monitoruje vzdušný priestor? Aha radary , bol som privojenskych radaroch na vojne priamo tam, kde sa to vyhodnocuje, mam prehlad aj prehlad o tom, ako casto su tam veci, ktoré tam"niesu", lebo nič nie je v lufte, ale predsa to tam je. Taketo veci vykladaj tomu, čo nema skusenost.Americký prezident nie je asi nič, ked ich nezaujíma..logicke nie? Alebo rpesnejsie chvalabohu, že nie si miozemstan, to by sme dopadli.


59.
označiť príspevok

majomajo muž
   30. 9. 2010, 14:59 avatar
Iste je rozdiel v radaroch dnes a kedysi, ale o to nejde. Ide v princípe o to, že či vieš vysvetliť prečo si to videl práve ty a nie milony iných ľudí, ale skús to bez vyššieho levelu, prosím.....


60.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 9. 2010, 15:26 avatar
AKo všetko i toto bola náhoda. Vysiel som v hlbokej noci von počas pracovnej doby , aby som si zapalil (mal som nočnu) . A tak som si tam sedel a pozeral na oblohu a to sa ti vynorilo z ničoho. Nehlučné, oranžové gule zoradene do véčka. Njaskor som myslel, že blbosť ale preplachtilo mi to nad hlavou-uplne bez zvuku zachovavajuc formaciu. Myslel som že ide o kridlo, ale vzajomne sa vlnili jedna ku druhej.Cely povrch tých telis svietil matne oranžove, take svetlo divne, zaiden lokalny zdroj, povrch svietil ..jednoducho haluz . Ked cosi také uvidís tak vieš o čo ide. Mal som znalosti o lietadlach vlastne mam, kvoli vycviku na hlásky, ale to je irelevantné. Ňijaký zaver som si nevyvodzoval, len som predpokladal, že ide o čosi čo nepozna ludska veda. A tak som zhladaval na nete..no všade a nasiel som identicke zabery, aj v inych častiach sveta. Vždy to bolo vyhlasené za blud.(ako ináč, hehe)..Zaujímave tiež bolo, že sa toto čo som videl vyskytlo i par rokov predtym zhruba na tom istom mieste, kde som to videl aj ja a nafotil to a aj publikoval v lokalnych novinách. Rozdiel bol iba v tom, že tie fotky stali za prdel, lebo boli otisknute ciernobielo a tieto gule, neleteli v letke, ale boli roztrusené. Mozno su nejake koridory, ktoré títo ufonkovia maju, kde sa vynoria "z ničoho" neviem odhadnuť.Ale odvtedy sa dívam na tieto vaše vykriky o bohoch , Ufach atp. len za blabotanie nevedomych a neznalych ludí.


61.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 9. 2010, 15:29 avatar
hm zaujimave,ze si to spravne podla seba vraj identifikoval,bo vies,ze nevedomost je tmavsia ako pekelna diera


63.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 9. 2010, 15:33 avatar
Vyznam sa v tom lepsie nez bezný clovek.


65.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 9. 2010, 15:34 avatar
opticky klam,ked nieco je,ked nim nie je..bezne pre aj nie vraj bezneho cloveka,ze ?


68.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 9. 2010, 15:37 avatar
Netrep, videl som take iste veci aj nakamerované.


69.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 9. 2010, 15:40 avatar
hm nakamerovane a co ? zlatko kona si dokaze "pan" rovnako osedlat ako somara,len s tym rozdielom,ze sa na sedle sedi trochu inac..videl si iba svetlo v tme,nic viac..nastastie  


71.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 9. 2010, 15:42 avatar
Nie , boli to priestorove objekty, ziaden bodove svetlo.


72.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 9. 2010, 15:48 avatar
hm vies co je tvojim zakladom zitia ? jedenie a pitie ,tak sa zaoberaj tym cim sa mas zaoberat a nesleduj to,na co si ty este hlupak,ked nemas na to ine logicke vysvetlenie,ako prazdnu myslienku sta v krcme !


73.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 9. 2010, 15:50 avatar
Mam vysvetlenie, lebo viem toho ešte o kusok viac, ale to do uší ludí už nie je..toto je to, čo vam a tebe podobnym ešte povedať možem.
A do tej krcmi patrís ty.


74.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 9. 2010, 15:59 avatar
hm tvoje prazdne myslienky sa mi hnusia viac,ako prazdny pohar v krcme..
mas recht a to nielen u mna,pretoze kde sa dokaze c.l.o.v.e.k lepsie vyblaznit nez v krcme ?!
skus si pre cely svet zaspievat bezuhonnu pesnicku na takej istej bezuhonnej urovni ako si ty,nie bezny clovek !
v noci si tak mozes do konca svojich vekov tak akurat sledovat let slavika ,bo ty ho svojim pohladom urcite podopries ,pohladis,pretoze ty vidis vsetko nielen v noci spravne a jasne !


75.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 9. 2010, 16:06 avatar
Nechapem tvojmu hnevu, alebo tvojej zavisti? Ja viem svetlo duchov by si aj ty rada videla v realy a nielen za klenbou svojho mozgu, realita je ovela cudesnejsia a plnsia inych vecí nez si si kedy trufla mysliet.


76.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 9. 2010, 16:15 avatar
svetlo duchov ? tebe tak akurat obsekat nechty a nalakovat ich pre tvoju existujucu marnivost..
duch sa vie vratit rychlejsie ako tvoj hriech,tak sa staraj o svoju realitu a netrufaj mna vo virtualnom svete ziadat o pretieranie si zraku v reale,bo nemienim svoj rozum si skriepit s tvojimi nezmyslami


77.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 9. 2010, 20:16 avatar
...bo nemienim svoj rozum si škriepiť s tvojimi nezmyslami..     to je veta!  


62.
označiť príspevok

majomajo muž
   30. 9. 2010, 15:29 avatar
Pozri, ja verím že si niečo videl, ale fakt neviem čo to mohlo byť....


64.
označiť príspevok

majomajo muž
   30. 9. 2010, 15:34 avatar
Ono je ťažko pochopitelné a vysvetlitelné, že to vidieť iba niekedy, najčastejšie v noci a keď je človek sám.....Teda ja byť mimozemšťan tak sem prídem s inou slávou, predsa sa nebudem trepať 20 svetelných rokov preto aby ma nikto nevidel.....A pokial by ich technológia bola naozaj taká obrovská tak by si ich nevidel ani ty predsa.....


66.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 9. 2010, 15:35 avatar
Nemysli si, že si nahovaram len tu verziu, žeby šlo o nejake mimozemske lietajuce veci. Uvazoval som aj nad alternatívou prírodneho povodu, nejakeho menej znameho javu, avsak priamociarost letu dodrziavanie rozostupov atp. bolo prílis inteligentne...balony, ako alternatíva na pomalost letu neprichadza v uvahu, kedze by sa rychlo rozleteli a tiez slo o klesanie a nie stupanie telies.


67.
označiť príspevok

majomajo muž
   30. 9. 2010, 15:37 avatar
Napríklad laserom sa dajú dosiahnuť zaujímavé efekty.


70.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 9. 2010, 15:41 avatar
Laserom vytvoreen objekty kmitaju.Tu nebolo kmitu, len pokojny let , akoby krical mama ta na haku.


32.
označiť príspevok

majomajo muž
   29. 9. 2010, 18:10 avatar
rains, začal som čítať tú stránku ale zatial som tam nenašiel žiadne vysvetlenie ako to BOLO NAOZAJ, teda podľa autorov tej stránky či článkov. Iba spochybňovanie dovtedy zistených historických vecí . Pritom si nespomínam že by v archeológii či histórii niekto tvrdil že to mohlo byť iba tak nikdy nie inak. Toto nie je postoj vedy, už som vysvetlil ako postupuje veda.....Prešo tam nie je ako to teda bolo naozaj a čím, akými faktami je to podopreté ?????????


34.
označiť príspevok

rains
   29. 9. 2010, 18:15 avatar
majo..pointa je v tom, ze ta veda, antropologovia vymysleli dinosaura, ktory nikdy neexistoval.
"Asi už je vám jasné, že Jehol je lokalita snů. Doslova lokalita, které bude přepisovat dějiny vývoje druhů. Řada vědců na této lokalitě začala stavět svou kariéru. V oblasti se objevily peníze. Domorodí sběrači mají doslova žně. A samozřejmě chtějí vydělat. Největší poptávka je po přechodných formách. Přechodné články. Čím přechodnější, tím lepší. S tím jsou samořejmě spojeny řady podvodů. Jeden z nich se jmenuje archaeoraptor.Tenhle příběh jsem našel v časopise Vesmír z loňského roku. Domorodý sběrač vytvořil přechodnou formu, prapředka ptáků! Jak to udělal? Lepidlem! V Jeholu se dost často nachází confuciusornis sanctus. To je prapták žijící v hejnech. Vezmete otisk přední půlky tohoto praptáka a přidáte k němu otisk zadní části těla dromeosauridního teropoda ( prostě malý dráček) . Pak už stačí jenom trochu klihu a přechodný článek je na světě. Kuriózní je, že se tahle příšernost dostala, přes řetězec překupníků, až do USA k manželům Czerkasovým, kteří vedou malé dinosauří muzeum. Czerkas nic nepoznal a uvědomil jednoho z uznávaných kanadských paleontologů. Ten se na to ani pořádně nepodíval a uvědomil společnost National Geographic. Než si někdo všimnul, že archaeoraptor je podvod, vypuklo pravé nadšení. Vrchol přišel v listopadu 1999, kdy National Geographic uvedl s velkou pompou svůj článek o opeřených dinosaurech. Tento podvrh tam byl vyfotografován přes dvě stránky s nadpisem "To je chybějící článek". Archaeoraptor doslova "ovládl" svět! Naštěstí se však nemusíte bát. V učebnicích otravovat nebude. O měsíc později zasáhl jeden z čínských paleontologů (Xu Xing). Celý slavný nález doslova rozmetal do všech stran. Archaeoraptor by prohlášem za podvod. Holt další brontosaurus nebude. Je obveselující jak jeden domorodý sběrač dokázal tahat za nos celou slavnou vědu."
- posledny odstavac...zberac pomocopu lepidla a par kosti spravil noveho dinosaura a tahal celu vedu za nos...to je pointa..tie vedecke fakty..objavia nieco nove, ako ty sam pises, rozsiria uz doposial zname poznatky. Rozsirili ich o co? o klamstvo? Pointa je v tom, ze ani taka veda nie je studnsou pravdy, ale aj tam su lzi a klamstva.
Ked sme pri tom. skusal si si prepocitat teoriu relativity od Einsteina?? a vysla ti spravne?


78.
označiť príspevok

J.Tull
   1. 10. 2010, 14:16 avatar
ranexil; ... s úvodom súhlasím, dokonca ak by sa dalo, dal by som súhlas 3x. Myslím si však, že často hádžeme ľudí do jedného vreca. Tak ako je množstvo teistických učení, názorov, tak aj ateisti môžu zastávať rôzne "ideológie" ... ešte i v rámci nich sú rôzne smery a pritom každý teista, či ateista môže ich prijímať rôzne, individuálne. Okrem toho ateizmus sa podľa fundamentálnej teológie delí na relatívny /popieranie jedného, osobného, transcendentálneho Boha/ - takým si napr. i Ty    - a absolútny /popieranie existencie nadprirodzených bytostí všetkého druhu/. Samozrejme je to veľmi hrubé delenie. Pôvodne bolo označenie ateista niečím negatívnym, urážajúcim. Bola /je .../ to obžaloba ľudí, ktorí sa cítili /cítia .../ múdrejšími a lepšími. ... v celej histórii ľudstva boli tí, čo poukazovali na nevedomosť, dokazovali neudržateľnosť dogiem, nezmyselnosť „náboženských tvrdení“ ... označovaní za prekliatych; buričov ... Dnes je to naopak; mnohí ateisti sa považujú za múdrych a pokrokových. O tom za akého ateistu sa považujem, som už viackrát písal /niektoré opakujem z predošlých príspevkov/. Mnohí k ateizmu prišli vlastným poznaním; ako príklad:
"Od narodenia som bol veriaci a na univerzitu som prišiel utvrdený vo viere zázrakom - ako som vtedy veril -, ktorý ma zachránil v Slovenskom národnom povstaní ... ... hľadal som pomoc u evanjelických i katolíckych kolegov, s ktorými som sa stretol na prednáškach z filozofie. Nepomohli, každý recitoval svoju vierouku a za ňu nebol ochotný ísť; ... Zostal som sám a roky som zápasil. Výsledkom bol bojovný ateizmus, alebo skôr antiteizmus. Útočil som na Boha, ako by ma bol oklamal on a skôr som mu zazlieval, že neexistuje, než to, že sa vydával za existujúceho. To všetko je už prebolené a dávno preč. Ateistom som zostal, ale už som sa upokojil, mám od veci odstup, zvažujem, vidím pozitíva i negatíva svojho postoja a usmievam sa nad svojou niekdajšou naivitou." - Teodor Munz /Listy filozofom/, ktorého si neskonale vážim.
Nie nedôležitou príčinou ateizmu je i kresťanstvo. Chronologicky bol reakciou na nespravedlnosť, ktorá sa udiala v jeho mene. Kritickou reakciou na náboženský fanatizmus, náboženské vojny, nemožnosť náboženskej slobody a tolerancie. Túžbe po vláde, po dominancii nad inými náboženstvami, pýchou atď. Spôsobe chovania kresťanstva voči iným náboženstvám, pohŕdania inými ľuďmi ... Mnohé, žiaľ ostalo v náboženstvách po dnes.
V tejto súvislosti spomeniem ešte ateistický humanizmus L. Feuerbacha /1804 - 1872/. Podľa neho je Boh sebaprojekciou človeka, jeho fantázie o sebe samom- prenesenou do sveta nadprirodzena. Ak sa táto fantázia vráti do pozemského života, tak človek začne dávať sebe samému úctu a slávu, ktorú dával Bohu. Človek sa stane človeku Bohom ...
Podľa mňa je ateizmus vzbura kritického myslenia proti „nemysleniu“. Ale to neznamená, že má byť zameraný proti osobnej viere. Vysmievať sa, vyvracať „osobnú vieru“, pokladám za špatnosť. ... možno, ak by som zavinil, že by niekto, čo verí, stratil vieru, možno by bolo lepšie, keby mi na krk dali mlynský kameň a hodili ma do mora.
Súhlasí ranexil


79.
označiť príspevok

J.Tull
   1. 10. 2010, 14:17 avatar
Čo dokáže ateizmus ponúknuť človeku? Ako ktorý. A myslím si, že pre mnohých menej než im dokáže dať ich viera. Ja som k svojej neviere prišiel trpkou skúsenosťou, ale nie tak dávno som našiel o D. Humovi /je to vlastne o mojej neviere/ a to viem ponúknuť:
„Síla Humových myšlenek spočíva v tom, že dokázal spochybnit věci, které byly a stále jsou považovány za evidentní, jisté a nezvratné. Z jeho díla a života je však zároveň zcela zřejmé, že jako člověk věřil v existenci vnějšího světa, kauzality a ostatních jeho zákonú. Věděl, že člověk nemúže žít a jednat bez této víry, jež je přirozenou součástí jeho osobnosti a každoděnního života. Víra člověka, který dokáže být kritický a skeptický k vlastním poznávacím schopnostem, není vírou slepou, fanatickou a zničující, ani vírou prchavou a plodící rozčarování. Je to víra stála a pevná, ale hledající a ochotná přijímat nové poznání. V tom Humova filosofie představuje naléhavou výzvu lidem nacházejícim se uprostřed duchovních zmatkú a z nich plynoucích hlubokých spoločenských rozporú konce tohoto tisíceletí.“ Z. Novotný
Uvedomujem si, že väčšina z nás má niečo čomu verí a rád by sa s tým podelil s ostatnými. Bol by rád, keby sa jeho viera stala všeobecnou, lebo jemu pomohla a tak verí, že dokáže pomôcť i ostatným a zvíťazí dobro ... Lenže "také" nie je. Sme individuálny a k svojmu "dobru" musíme prísť každý sám, spôsob toho druhého nám nemusí pasovať.
http://www.youtube.com/watch?v=nNpVb3fHaRo Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

 
Súhlasí ranexil


87.
označiť príspevok

ranexil muž
   1. 10. 2010, 15:53 avatar
J.Tull, ono viem pochopit pohnutky byť ateistom, je vysoko pravdepodobné, žeby som ním bol, avšak nemožem z inych príčin než je poznanie, ktoré je možné získať studiom, ci sebaprojekciou prianí v niečo, či inych barličiek chlacholiacich v cloveku ubolenu dušu. Mám hrozné skusenosti na poli toho čo s oblubou nazyvame duchovnom, avšak nejde o duchovno tak ako ho chape ateista, ci clovek, ktorý iba verí.(trebars svet obyvaný niekym v hlbke svojej mysli, či mozgov skupinoveho vedomia) Zažil som rozne veci a mal by som byť za ne v´dačný, avšak nie som, pre mňa už nikdy nebude svet taký aký bol. Ludia vseobecne vnímaju Boha pri suhre nahod , ktoré sa daju nazvat zazrakom, alebo zachranou niekoho...v podstate iba organizovanie udalostí nejakym "softverom" co sa nachadza priamo v ludstve samom..toto sa mňa netýka mám skusenosti ineho typu a som natom podobne ako z tej rozpravky, že kto toto vypovie skamenie. Takže som ticho. Ano pousmejes sa /aj ja by som sa pousmial, este tak pred desiatimi rokmi/ , že ked blaznovi neprejde jedno dkusi tajomstvo a zaobalí to do cohosi čo je , ale nemože povedat(zvycajne najlepsi amnipulatorovia taketo tahy používaju v sekte) Takže necham ti len jedno. Bud na pochybách, lebo aj ekd boh neexistuje tak je to diabol kto iste ano a ma aj svoje telo aj vsetko co ku tomu nalezí, avsak so schopnostami, ktoré su absurdné pre chapanie cloveka.Len ti načrtnem, ak si dokažes predstavit, žeby existovala entita schopna vlastnej dematerializacie s tym, žeby presla stenou, kto by to bol? Zmenilo by sa tvoje ateisticke cítenie? Kedze nevahnutne by si sa spytal, ak existuje nieco taketo tak potom može existovat aj boh? Ja neviem, ako ,alebo nie ako na niektoré veci nemam vysvetlenia a nasa veda je podla mna prílis orientovana iba na nas priestor a tým jej unika mnoho dalsich veci a vlastnosti, ktoré hmota, či energie maju a s čím dokazu kolerovat, ci je možne aby bola aj energia nezavisla na hmote,a ci anhodou neexistuje este cosi ine nez je hmota, energie, plazma atp. A to cosi ine je mozno to co nam vsetkym unika.


88.
označiť príspevok

ranexil muž
   1. 10. 2010, 15:54 avatar
Teraz sa musím vzdialit nemozem rozobrat prasatko hrdzave tak mam dne so zazraky postarane :(


80.
označiť príspevok

rains
   1. 10. 2010, 14:34 avatar
J.T. "Uvedomujem si, že väčšina z nás má niečo čomu verí a rád by sa s tým podelil s ostatnými. Bol by rád, keby sa jeho viera stala všeobecnou, lebo jemu pomohla a tak verí, že dokáže pomôcť i ostatným a zvíťazí dobro ... Lenže "také" nie je. Sme individuálny a k svojmu "dobru" musíme prísť každý sám, spôsob toho druhého nám nemusí pasovať." - blbost..mozuno nieto potrebuje presviedcat ineho, lebo mu viera pomohla (ano su taki a boli tu taki a taki aj pridu), ale nie kazdy je taky. Su taky co veria, veria v tichosti a nikoho nepotrebuju lanarit na svoju alebo inu vieru. Fakt, ze par ateistov, co vidi krvavo cerveno s penou u chrapy akonahle pocuje slovo Boh, alebo viera, potrebuje naopak tymto ticho veriacim vyvracat ich vieru nezmyselnymi otazkami o dokazoch existencie ich boha. A to sa este sami pokladaju za mierumilovnych a ako oni nikomu nevnucuju svoju nevieru. Ale dovod preco tak konaju nie je len ich osobny strach z toho, ze by mohlo cosi ako Boh exsitovat a narusilo by to ich krehky ekoisytem zalozeny na neexistencii boha. Tak ako veraici nevedia jednoznacne dolozit existenciu boha, nevedia ateisti jednoznacne nevylucit existenciu boha. Dalsia dokaladna chyba, ktoru ateisti robia a to sustavne je to, ze spajaju slova viera priamo s RKC. niekto moze verit aj bez toho, aby chodil do kostola, alebo podporoval zlocincov ako je RKC aj s Vatikanom.
trosku by sa ateisti, ktory tak velmi presadzuju logiku a inteligenciu mohli sami nad sebou a svojou chorou logikou a slabou inteligenciou zamysliet.
Súhlasí J.Tull, Anette


82.
označiť príspevok

J.Tull
   1. 10. 2010, 15:32 avatar
rains; ... nebol som tu hoci som bol prihlásený. Napísal som 79 skôr ako som si prečítal 80 tvoj príspevok. Musím zavrieť a znovu otvoriť stránku, aby sa mi zaktivizovala 


83.
označiť príspevok

J.Tull
   1. 10. 2010, 15:34 avatar
... zaktualizovala 


84.
označiť príspevok

J.Tull
   1. 10. 2010, 15:39 avatar
rains; "Su taky co veria, veria v tichosti a nikoho nepotrebuju lanarit na svoju alebo inu vieru" ... samozrejme, osobne poznám takých ... Písal som "väčšina z nás má niečo čomu verí ..." nie všetci, a z nás, na df 


85.
označiť príspevok

rains
   1. 10. 2010, 15:44 avatar
J.Tull...ved ja viem, ako si to napisal, rozumiem pisanemu slovu. Ta veta co som napisal bol len o tom, ze ateisti sa citia byt veriacimi akosi za svoju nevieru prenasledovani a su im tlacene teisticke karelaby do hlavy.
Ja sa nepovazujem za veriaceho a ani za neveriaceho..Stacilo spomenut slovo boh, a hned som bol az sekrata a ... nabozenskeho fanatika, ktory tlaci do hlavy svoju vieru vsetkym naokolo.


81.
označiť príspevok

J.Tull
   1. 10. 2010, 15:25 avatar
rains "Tak mi daj kokaz existencie ciernej diery, teorie relativity"
Predovšetkým nie som astrofyzik, ani nič podobné /ani si sa nepýtal mňa/ ... moje vedomosti sú v tomto smere chabé, laické, napriek tomu sa pokúsim stručne odpovedať, z toho mála, čo o tom, z rôznych zdrojov, viem.
Teoretický predpoklad o existencii niečoho takého ako čierne diery sú, bol tuším prvýkrát vyslovený v roku 1783 J. Michellom a matematicky potvrdený P. S. Laplaceom v roku 1796.
Sú v súlade i s Einsteinovou teóriou gravitácie, podľa ktorej nie je možné sa vyhnúť kolabovaniu niektorých objektov. Tieto teórie boli potvrdené objavom neutrónových hviezd /ich hmotnosť je 1,4 krát hmotnosť Slnka - čierne diery vzniknú ak je hmotnosť väčšia ako 4-násobok/, kvazarov a hlavne gravitačných šošoviek, ale i iných nepriamych dôkazov z astronomických pozorovaní, ako sú napr. rôzne žiarenia. Priamy dôkaz asi možný nie je /neviem, či takým bude pokus v časticovom urýchlovači/, lebo sú čierne.
Teória relativity bola prvýkrát potvrdená v roku 1919 v západnej Afrike /ohyb svetla/ a jej druhá časť atómovou bombou ...
"dasa vyvratit existencia niecoho..ano chcem aby si mi dokazal neexistenciu nie niecoho, ale toho co veriaci oznacuju ako Boh. Za jednoznacny dokaz neexistencie boha by som povazoval to, co uspokoji moju zvedavost a presvedci ma o tom, ze neexistuje. lahke. este nieco potrebujes?"
„Je iba jedna vec ešte pošetilejšia ako snaha dokázať existenciu Boha z filozofie, fyziky či biológie: snaha dokázať z filozofie, fyziky či biológie Jeho neexistenciu. Tieto dve pošetilosti spájajú fundamentalistických kresťanov (či moslimov) s fundamentalistickými naturalistami t.j. ateistami."
... mimochodom, všetko naše vedenie, všetky javy, deje, skutočnosti len potvrdzujú čistú pravdu. Náš vesmír bol "vypustený" Svetlým Kakom a to, ako si ho predstavujeme je dôsledok aktivity/pasivity vromái a čistej energie ...
  
Súhlasí rains


86.
označiť príspevok

rains
   1. 10. 2010, 15:52 avatar
J.Tull, ked uz kradnes otazky, ktore som polozil inemu, tak to bolo preto, lebo sa tu dotycny chvastal ako vysvetli derivacie skolkarovi, ked ja mu neviem vysvetlit podstatu boha. .
O existencii fenomenov ako cierna diera, cervia diera a pod ma nemusis presviedcat, ale pokym nie su priamo merane nejakym aparatom, ale su definovane nepriamo na zaklade vypoctov, merani ziarenia, alebo teoremov, tak su to vsetko neopriame dokazy ich existencii. Nie vsak priamo.
ci sa da dokazat neexistencia niecoho..da..videl si ziveho mamuta? asi tazko, kedze ziaden nie je. Kedze ateisti tvrdia ze boh neexistuje, tak som chcel dokaze toho ze neexistuje. Predsa ked nieco tvrdim, tak by som mal vediet preco to tvrdim.


89.
označiť príspevok

Petrana žena
   1. 10. 2010, 15:56 avatar
...Rains, videl si už rádioaktívne žiarenie? Ty vlastne tvrdíš, že existuje len to, čo môžeme nejakým spôsobom odpozorovať, a keď to v súčasnej dobe technického pokroku odpozorovať nedokážeme, tak to neexistuje?


90.
označiť príspevok

rains
   1. 10. 2010, 15:58 avatar
videl..krasne do fialova je zbarvene. ))
praveze nie Petrana, netvrdim..gravitacne pole tiez nevidis, ale pocitujes jeho nasledky, tak isto napr aj elektromagneticke pole.
pointa bola na nieco ine zamerana.


91.
označiť príspevok

Petrana žena
   1. 10. 2010, 16:01 avatar
...a vesmír je prejavom čoho?


92.
označiť príspevok

rains
   1. 10. 2010, 16:17 avatar
ciernej hmoty, ciernej energie, ostatnych energii a vyssich vplyvov.


93.
označiť príspevok

J.Tull
   3. 10. 2010, 09:30 avatar
ranexil; k 87 ... už som Ti písal; neberiem Ti Tvoju osobnú vieru, ani sa z nej nevysmievam, neriešim, čo je v nej skutočnosť a čo Tvoja fantázia. Vysmievam sa, alebo skôr kritizujem to, čo možno na základe nej /neviem posúdiť/, predkladáš. Tvoju kritiku ateistov, evolúcie, vieru v "staroveké artefakty", v "skupinovú dušu"...  
Písal si, neviem presne kde, tuším to bolo o matematike, niečo o tom, že diskutuješ, aj preto, že sa chceš dozvedieť o nej viac, lebo Ťa to zaujíma. Týmto spôsobom, diskusiou na df, sa matematika naučiť nedá. Ono to bez tých "vedeckých kecov" nejde. Tak je to i s ostatnými odbormi. Ak chceme vedieť, treba "študovať"  ... Lenže to je náročnejšie, ako prijať lacné, jednoduché riešenia, "blativo myslieť" ... Veda nedokáže riešiť otázky "duše", Boha, duchovna, v transcendentnom zmysle, nie je zatiaľ /ktovie či vôbec, asi nikdy/ schopná všetko vyriešiť, je omylná, ako všetko čo človek robí, ale kritizovať preto jej poznatky, ktoré spadajú do jej kompetencie, bez patričných znalostí danej problematiky, je smiešne ...
Stotožňujem sa s /veď vlastne vieš, už to tu viackrát bolo/ "Viera znamená nechcieť vedieť, čo je pravda" /Nietzsche/. Vierou /je jedno či ide o teistickú, ateistickú .../ nekriticky prijímame fakty, ktoré nás v nej utvrdzujú a tie „očividné“, jej protirečiace, prehliadame, vysvetľujeme po svojom ...
"Zmenilo by sa tvoje ateisticke cítenie?"
... o svojom ateizme som už viackrát písal, nechce sa mi opakovať, aj bez toho mnohé opakujem. Uprednostňujem "prirodzené" vysvetlenia pred "nadprirodzenými" a keď také nemám, to ešte neznamená, že také nie sú, ale ani to, že "nadprirodzeno" neexistuje. Dokonca ak aj máme prirodzené vysvetlenie ešte vždy za tým môže byť, nejakým spôsobom, "Boh". Occam sem, Occam tam. Čo sa týka: "... existovala entita schopna vlastnej dematerializacie ..." Ide v podstate o porušenie prírodných zákonov, tak ako ich poznáme, teda vlastne o zázrak. Odpoviem mojím obľúbeným Humom /nebude to presné ... /. Podľa neho možno zázrak dokázať iba takým svedectvom, ktorého klamnosť by bola ešte zázračnejšia ako zázrak, ktorý dokazuje. Napriek tomu nemôžme si byť istý, že neexistujú. Ak zázrak zažijeme, je rozumné radšej sa správať k nemu slušne ... 
... dnes na ČT 2 o 14:20 "Pátranie po mimozemských civilizáciách ...
 


94.
označiť príspevok

Vlado muž
   3. 10. 2010, 09:41 avatar
JT: Vierou /je jedno či ide o teistickú, ateistickú

Teistickú vieru poznám. Napríklad viera, že existujú kentaury. (Bájne bytosti, akékoľvek, aj až drakov... zaraďujem medzi teistické koncepcie. Lebo pochádzajú z ľudovej obrazotvornosti, podobne ako rozprávky.)

Ale pri ateistickej viere mi akosi uniká význam toho slova: viera. (Či to vieš nejako obhájiť.)


98.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 10. 2010, 10:37 avatar
Ked verím v chorobe , že ma uzdraví kentaur, tak je to asi velka chyba?


107.
označiť príspevok

Vlado muž
   3. 10. 2010, 11:31 avatar
A to je podľa teba ateistická či teistická viera?


108.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 10. 2010, 11:40 avatar
Je to ucelova viera. U mna je viera prostriedkom ku tomu co chcem a nie mojím zotrocovatelom.


95.
označiť príspevok

J.Tull
   3. 10. 2010, 10:18 avatar
Vlado; ... napr. "materialistický" osvietenci verili, že ak zbavia človeka náboženského sebaklamu, odhalená pravda zapôsobí tak silno, že sa ľudia vzdajú svojich falošných vier, povier, predsudkov, náboženstiev. Mnohí doteraz veria tomu, že náboženstvo je príčinou všetkého zla. Sú i iné viery, napr., že veda dokáže všetko; alebo v rôzne ideológie - v komunizmus, v neoliberalizmus, v "otvorenú spoločnosť" .... atď 


96.
označiť príspevok

J.Tull
   3. 10. 2010, 10:20 avatar
Vlado; ... ale máš pravdu v tom, že je to iná viera, i keď má mnohé s tou "náboženskou" spoločné ...
Súhlasí Nadja


97.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 10. 2010, 10:32 avatar
Ahojte, že vas toto baví?  Už minule som písal v jednej téme, že ateizmus je len kliatba uvalena na tych, čo stali na strane Šivu-nicitela sveta, za davnch časov. Preto ateista hoc aj s dobrým umyslom sa dopusta len skazy sveta ktorý obyva. Ja viem zda sa vám to na totalne prehlupenu hlupost, ale ked tak sledujem pocinby vsetkych ateistov, tak vzdy ich dobre umysly skoncia v rukach niekoho, kto ich vynalez a pracu pouzíva na devastaciu tohto sveta a na jeho nicenie. Einsteina, ani nebudem spomínat, lepsie by bolo keby sa to nikdy nenarodilo, lebo vdaka jemu a nemu podobným tu mame dodnes more atomoveho bordelu a dalsieho svinstva, co ničí tento svet.
A teraz sa vysmejte, kedze to co som vam napísal nepochopíte(všímajuc si nepodstatne veci, ako slovo Einstein), kedze som urazil vasho Boha-(cloveka )


99.
označiť príspevok

fajer
   3. 10. 2010, 10:43 avatar
prestaň si utierať hubu o ateistoch,si chorý človek,daj sa liečiť,máš duševnú poruchu....


100.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 10. 2010, 10:47 avatar
Ako sa volá tá duševna porucha? -ateizmus? (fajer čo ak som ateista a toto je moja zábava na vas všetkych? chorych ludoch, tarajucich a hrajucich sa na jedno či druhé? )


103.
označiť príspevok

J.Tull
   3. 10. 2010, 11:04 avatar
ranexil; "...že vas toto baví?" ... spýtaj sa zakladatela témy 
Ateista, tak isto ako teista, všeobecne človek, hoc aj s dobrým umyslom sa dopusta len skazy sveta ktorý obyva. Na príčine je jeho rozum a je úplne jedno či ho získal od prírody, od Boha", alebo nejako inak... Paradoxné je, že len ním dokáže čeliť zlu, ktoré spôsobil. Človek to znie hrdo, hnusne, slizko a šupinato ...
 


105.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 10. 2010, 11:09 avatar
Ano približil si sa ku tomu všetkemu, vďaka čomu sa aj na fore zdržujem. Nezaujíma ma ani tak velmi Boh, ako ja -človek. (moja prvá tema bola Človek)..Dodnes som neobjavil zmysel ludskej existencie v kontexte k priestoru , ktorý obývame, a tak som ho skusal najst v nejakom bohu, ci duchovnom bytí, ci niekde-aspon v prdely...nenasiel som ho. Okrem krátkodobeho zmyslu, zvaneho reprodukcia a nasledna vychova potomstva tu nic ine v cloveku nema zmysel. Ziadna idea, ktorá by človeku(ako druhu) davala -skutočne- opodstatnenosť k bytiu. A to je to čo skutočne hladam.


101.
označiť príspevok

J.Tull
   3. 10. 2010, 10:49 avatar
rains; ... ešte pár pripomienok /mnohé som nestihol/ súhlasil som a súhlasím s "80", ale k "Fakt, ze par ateistov, co vidi krvavo cerveno s penou u chrapy ..." pripájam, že to isté možno povedať o niektorých teistoch ...
"Co taka archeologia? je to veda a vyvracia dejiny. Alebo taka historia. Kniha, alebo zaznam v knihe je fakt, zaujimave, ze historici, aj s archeologmi, najdu nove artefakty, ine zaznami, dokazy, fakty a pod o danej udalosti. takze vyvracia, alebo nevyvracai veda samu seba?"
Je rozdiel medzi archeológiou, históriou a povedzme fyzikou, chémiou ... Citujem Krištofa /aj keď to písal vzťahujúc to na kresťanstvo/:
„Nemáme možnosť vrátiť sa do histórie, ale všeličo sa dá zrekonštruovať. Dejiny nám môžu prezradiť veľmi veľa a nič z toho si nemôžeme overiť opakovaným experimentom.“
"ta veda, antropologovia vymysleli dinosaura, ktory nikdy neexistoval"
/cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk /
Mám pár otázok, z čoho bol ten Archaeoraptor skombinovaný? Prečo tak urobili? Kto odhalil podvod? Boli to nejaký antievolucionisti, kreacionisti, ID-čkári /tí čo používajú polopravdy až po klamstvo, ale hlavne nemajú "veškerú žádnu teóriu"/? ...
"O existencii fenomenov ako cierna diera, cervia diera a pod ma nemusis presviedcat, ale pokym nie su priamo merane nejakym aparatom, ale su definovane nepriamo ..."
... z tohto pohľadu je rozdiel medzi čiernou dierou a červia diera. Červia diera je čisto teoretický fenomén. Existencia čiernych dier je však potvrdená, množstvom, i keď nepriamych dôkazov /podobne ako to, že napr. povrchová teplota Slnka je v priemere 6 000 °C / a mnohé o nich doteraz nevieme ...
"Kedze ateisti tvrdia ze boh neexistuje, tak som chcel dokaze toho ze neexistuje."
... už som písal neexistencia sa dokázať nedá. Ak o niečom neviem, nedokážem to nejakým spôsobom registrovať, ešte vždy to môže existovať mimo môjho dosahu. Tvrdiť niečo a dokázať to, sú dve odlišné veci. Napr. mnohí veria, že ak je pravdivá evolučná teória, tak je nepravdivá existencia Boha. Preto kreacionisti tak vehementne bojujú proti nej a niektorí ateisti sa ňou snažia potvrdiť svoj ateizmus ... Alebo inak - ak je Boh v niekoho osobnej skúsenosti, tak je preňho skutočným; na druhej strane ak v skúsenosti iných nie je, tak pre nich neexistuje ...
 


102.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 10. 2010, 11:02 avatar
J Tull, co ak Boha chapem ako inteligentne jadro galaxie?(kedže ako sa zdá, všetko na ňom stojí a všetko sa okolo neho kruti? )


104.
označiť príspevok

J.Tull
   3. 10. 2010, 11:07 avatar
ranexil; ... veď som Ti písal, za všetkým sú Svetlý Kakovia. Svetlokakoizmus je čistá pravda 


106.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 10. 2010, 11:11 avatar
Tull, ak by si modifikoval nazov svojich kakačov, na kakáčov, bolo by to zrozumitelne a zatial podla mojho badania aj pravdive, čižč nič nemá zmysel a tobož nie eexistencia druhu HOMO.


109.
označiť príspevok

J.Tull
   3. 10. 2010, 19:58 avatar
ranexil; k 105 ... budem sa opakovať
„Na počátku stvořil Bůh zemi a pak se na ni ve svém kosmickém osamění zamyšleně zahladěl.
A Bůh řekl: „Stvořmež z bláta živé tvory, ať to bláto uvidí, co jsme dokázali.“ A Bůh stvořil všechny živoucí tvory, kteří se dnes pohybují po zemi a jedním z nich byl člověk. Jedině bláto v podobě člověka mohlo mluvit. Když se bláto v podobě člověka posadilo, rozhlédlo se a promluvilo, Bůh se k němu naklonil blíže. Člověk zamrkal. „Jaký má tohle všechno smysl?“ zeptal se zdvořile.
„Musí mít všechno nějaký smysl?“ zeptal se Bůh.
„Samosebou“ řekl člověk.
„Pak tedy nechávám na tobě, abys pro tohle všechno nějaký vymyslel“ řekl Bůh. A odešel.“
/Z Knih Bokononových/
... tak si človek vymýšľa "nějaký smysl" a najľahšie sú tie, ktoré pochádzajú z "blativého myslenia" ...
... v roku jedna sme mali ešte šancu:
http://www.youtube.com/watch?v=KGz_g1i7KU8 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

ale už dávno nastali zlé časy:
http://www.youtube.com/watch?v=qgWANp7zrAc Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

teraz môžeme akurát tak korčuľovať na tenkom ľade, lebo vlak už nejde zastaviť:
http://www.youtube.com/watch?v=gWubhw8SoBE Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 05:11,  Stvorenie Definícia: Stvorenie, tak ako je vysvetlené v Biblii, znamená, že Všemohúci Boh...
dnes, 05:10,  Satan Diabol Definícia: Duchovný tvor, ktorý je hlavným protivníkom Jehovu Boha a...
dnes, 03:11,  Kntsz, musíš konkrétne pomenovať moje nedostatky ohľadom ideológie podľa...
dnes, 03:09,  Kasafran: ja viem, že náš úbohý "humanista" Lemmy sa už dávno stotožnil s...
dnes, 03:05,  Kntsz, čo si myslíš o mojom svetonázore? A neurážaj ma, ak môj svetonázor porovnávaš s...
dnes, 03:02,  Možno. ;)
dnes, 03:00,  Havran, a to je čo za obrana? Vari jeho predkovia šírili materializmus? Ak áno, potom sa...
dnes, 02:57,  Havran, mňa tvoje vulgárne urážky neurazia, ja som totiž imúnny voči fašistickým nadávkam.
dnes, 02:56,  Havran, ty si najprv všímaj, aký má Kasafran zákerný fašistický slovník.
dnes, 02:55,  Aká paranoja? Tou trpí Kasafran. A tebe sa čudujem, že ho v tej paranoji udržuješ.
dnes, 02:54,  Mňa nie je ťa ľúto. Ty si od koreňa zlý človek. Nakazil si sa fašizmom, a odmietaš...
dnes, 02:51,  Havran, nechceš urážať primitívov, nechceš urážať Kasafrana, ty vlastne nechceš nič.
dnes, 02:50,  Ale v prípade Kasafrana také novotvary berieš za bernú mincu. Prečo? Ešte aj sám Kasafran...
dnes, 02:48,  Ľudí, ktorí šíria nenávisť, ktorí ohovárajú, ktorí klamú, nemožno tolerovať.
dnes, 01:16,  7 . Lenže deti budú vždy. A bude ich stále dosť.
včera, 23:55,  kntsz- poviem ti to jednoducho: Populačný rast je v nerovnováhe s možnosťami spoločnosti...
včera, 23:52,  kntsz- aj ty máš problém s materialistickou filozófiou? Napríklad Kiskov starý otec bol...
včera, 23:43,  304- no iste, ale bavíme sa o zastavení populačného rastu. Či?
včera, 23:42,  Lemko paranoja, paranoja a či?*39 veď ty už nedokážeš ani logicky adekvátne komunikovať....
včera, 23:39,  58, 59 - no chlapci, vážte slová. Aj keď si o Lemmyho humanizme myslím svoje, je vždy...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Mimoriadne situácie neexistujú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(275 142 bytes in 0,355 seconds)