Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Prečo sa máme držať Panny Márie a prosiť ju o príhovor viac ako inokedy? Aj práve pre toto čo sa deje.

47
reakcií
1392
prečítaní
Tému 28. novembra 2016, 16:08 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   28. 11. 2016, 16:08 avatar
1917: na sviatok Fatimy pochodujú slobodomurári Rímom a Maximilian Kolbe to sleduje!

Satan musí vládnuť vo Vatikáne. Pápež bude jeho otrok.” Toto drzé, a zároveň opovážlivé vyhlásenie v záhlaví tohto článku videl na vlastné oči svätý Maximilián Kolbe, keď v roku 1917 sledoval sprievod slobodomurárov po námestí sv. Petra, ktorým oslavovali dvesté výročie svojho založenia. Sv. Maximilián Kolbe videl, ako uprostred neviazanej zábavy nesú slobodomurári bannery s týmito slovami. Toto otrasné a šokujúce vyhlásenie je však, žiaľbohu, v absolútnom súlade so zámermi slobodomurárstva a zvlášť v dnešnej dobe by malo byť pre nás alarmujúce.

Ešte skôr ako budeme pokračovať musí byť absolútne jasné, že Lepanto Institute v ŽIADNOM PRÍPADE neobviňuje pápeža Františka z toho, že by bol slobodomurár alebo z toho, že by obhajoval ich pravidlá a princípy. Tak či onak je však vo svetle istých nedávnych udalostí zrejmé, že vo vnútri Cirkvi existuje nebezpečenstvo veľmi vážneho ohrozenia morálky zo strany ľudí, ktorí sú bez škrupúľ a neštítia sa absolútne ničoho. Zámerom tohto článku je pokúsiť sa vrhnúť svetlo na tieto udalosti a pochopiť zmysel tejto ťažkej doby.

Bannery, ako ich opísal sv. Maximilián Kolbe, nám pripomínajú bojový plán slobodomurárov proti Katolíckej cirkvi. V roku 1859 publikoval francúzsky kardinál Jacques Crétineau-Joly vo svojej knihe „The Roman Church facing the Revolution“ (Rímska Cirkev tvárou v tvár revolúcii) slobodomurárske dokumenty, ktoré získal Vatikán. Tieto dokumenty pochádzali z lóže slobodných murárov, nazvanej Alta Vendita. O dvadsaťšesť rokov neskôr, v roku 1885, publikuje anglický preklad týchto dokumentov vo svojej knihe „Grand Orient Freemasonry Unmasked as the Secret Power Behind Communism“ (Grand Orient - najstaršia a najväčšia európska slobodomurárska lóža odhalená ako tajná sila komunizmu) aj Msgr. George Dillon.

Podľa týchto dokumentov slobodomurárska lóža Alta Vendita otvorene vyhlasuje, že „jej konečným cieľom je to isté, čo chcel dosiahnuť aj Voltaire a Francúzska revolúcia – absolútne vyhladenie katolicizmu, a idey kresťanstva vôbec.“ Náš článok sa však nesústredí na toto vyhlásenie, ale najmä na to, akým pozoruhodným spôsobom chcú tento cieľ slobodomurári dosiahnuť.

V Permanentných inštrukciách Alty Vendity sa hovorí:

„Naším zámerom nie je získať pápežov na našu stranu, urobiť z nich prívržencov našich princípov, či propagátorov našich ideí. To by bolo na smiech; ak by sa aj udalosti zvrtli smerom, že by kardináli alebo preláti sami od seba prenikli do našich tajomstiev, nepodnecovali by sme ich v túžbe po pozdvihnutí na Petrov stolec. To by nás totiž zničilo. Samotná ambícia by ich viedla k apostáze; požiadavky vyplývajúce z ich postavenia by ich prinútili obetovať nás. Tak ako Židia čakali na Mesiáša, tak musíme aj my žiadať, hľadať a čakať na pápeža, ktorý bude spĺňať naše požiadavky.

Na základe tohto musíme v útokoch na Cirkev postupovať opatrnejšie, a nie pamfletmi ako naši bratia vo Francúzsku, ani zlatom ako v Anglicku. Chcete vedieť prečo? To je tak – na to, aby sme rozdrvili mohutnú skalu, na ktorej Boh postavil svoju Cirkev, už nepotrebujeme ani Hanibalov ocot, ani pušný prach, dokonca ani naše zbrane. Stačí nám malíček Petrovho nástupcu, zaangažovaného do „hry“; a tento malíček je pre našu križiacku výpravu rovnako dobrý ako všetci Urbanovia II a svätí Bernardovia v celom kresťanstve.

Na to, aby sme si zaistili pápeža požadovaných kvalít, je potrebné sformovať v jeho blízkosti generáciu, ktorá by dokázala vládnuť podľa našich predstáv. Starých ľudí a ľudí stredného veku treba obísť; ísť za mládežou, a ak sa dá, tak aj za deťmi.“

Stále majme na pamäti, že toto bolo písané pred viac ako sto rokmi ... tu nejde o žiadnu konšpiráciu na úrovni súčasného blogovania. O kúsok ďalej Alta Vendita uvádza:

„Získate si povesť dobrých katolíkov a rýdzich patriotov. A nebude vás to skoro nič stáť. Vďaka tejto vašej povesti sa naše doktríny bez podozrenia dostanú medzi mladých klerikov, ako aj medzi rehoľníkov do kláštorov. Prirodzeným tokom času obsadí „naše“ mladé duchovenstvo všetky funkcie, vytvorí zvrchovanú radu a napokon bude voliť pontifika, ktorý by mal vládnuť. A tento pontifik, podobne ako väčšina jeho súčasníkov, bude viac či menej „napájaný“ talianskymi a humanitnými princípmi, ktoré sa postupom času dostanú do obehu.“

Foto: Slobodomurári sa na počesť „Dňa slobodomurárstva“ zúčastňujú katolíckej svätej omše v brazílskej diecéze Pesqueira

Alta Vendita chce týmto skrátka povedať, že slobodomurári nemajú v úmysle dostať na pápežský stolec jedného spomedzi nich, ale že chcú získať kontrolu nad všetkým čo sa deje okolo Svätého otca a zvoliť takého, ktorý bude s nimi sympatizovať.

Svätý Maximilián Kolbe reagoval na tento plán tým, že založil Rytierstvo Nepoškvrnenej. Už 16. októbra, len tri dni po zázraku vo Fatime, tento svätec píše:

„Títo bezbožní ľudia sa ocitli v tragickej situácii. Nezmieriteľnú nenávisť voči Cirkvi a zástupcom Krista na zemi nemajú sami od seba; ide skôr o systematickú aktivitu, prameniacu z účelových metód slobodomurárstva. Jeho cieľom je zničiť predovšetkým, a najmä, katolícke náboženstvo. Ich príkazy a nariadenia sa pod rozličnými pretvárkami šíria už po celom svete. Všetky však majú jediný cieľ – náboženskú ľahostajnosť a oslabenie morálnych zásad – podľa vlastného zásadného princípu: „Katolícku cirkev zničiť, no nie argumentáciou, ale morálnym úpadkom.“

Je pravda, že objektívny katolík dnes musí pripustiť, že existuje organizovaná snaha podkopať a zdiskretizovať morálnu náuku Katolíckej cirkvi. Aj keby niekto chcel tento dejinný tajný plán - zničiť Cirkev zvnútra - pustiť z hlavy, nemohol by, pretože udalosti, ktoré tento plán potvrdzujú, sú príliš zrejmé na to, aby sa tento plán dal poprieť. Napríklad Marco Tosatti, taliansky novinár, vo svojej reportáži z 1. októbra uvádza, že tajná „bojová jednotka“ pracovala na údajnom postsynodálnom dokumente, povoľujúcom prijímať sväté prijímanie osobám rozvedeným a znovu zosobášeným, žijúcim v partnerskom zväzku a párom rovnakého pohlavia.

Tieto novinky išli ruka v ruke s bombastickým tvrdením kardinála Danneelsa, jedného z pápežom menovaných delegátov Synody, ktorý tento mesiac vyhlásil, že bol zapojený do „mafie“, ktorá sa aktívne stavala proti pápežovi Benediktovi, pretláčala jeho rezignáciu a volila pápeža Františka. V roku 2013 kardinál Danneels schvaľoval civilné zväzky rovnakého pohlavia. V biografii kardinála Danneelsa sa ako členovia tejto „mafie“ spomínajú aj mená kardinálov Carla Mariu Martiniho a Achille Silvestriniho z Talianska, Waltera Kaspera a Karla Lehmanna z Nemecka, Adriaana van Luyna z Holandska, ako aj Basila Humea z Anglicka. Kardinál Kasper je ako účastník Synody veľmi dobre známy svojím návrhom povoliť rozvedeným a „znovu zosobášeným“ katolíkom prijímať sväté prijímanie.

Opäť si pripomeňme, že cieľom slobodomurárstva je „zničiť Cirkev ... morálnym úpadkom.“ Stojí za zmienku, že novozvolený pápež František okomentoval homosexualitu a slobodomurárstvo jedným dychom:

„Problémom nie je byť takto (homosexuálne) orientovaný. Nie; my musíme byť bratmi a sestrami. Problémom je lobovanie za túto orientáciu, lobovanie za hrabivosť, politické lobovanie, lobovanie slobodomurárov..., veľké množstvo lobby."

Kardinál Danneels sa na dôvažok k priznaniu účasti na intrigách vo vnútri Cirkvi a k schvaľovaniu homosexuality ešte aj aktívne zúčastnil na stretnutí slobodomurárov, oblečený v ich „regalia“ (slávnostnom) úbore. V roku 2008 si Danneels obliekol biely rituálny úbor slobodomurárov, aby mohol predniesť príhovor v ich chráme v Belgicku. Na obrázku si kardinál Danneels potriasa rukou s veľmajstrom belgickej Grand Orient (Grand Orient je najstaršou a najväčšou slobodomurárskou lóžou v Európe – pozn. prekl.), pričom v druhej ruke drží kópie jeho kníh „Become a Freemason at the Grand Orient of Belgium“ a „The Treasures of the Temple“.

V roku 1738 pápež Klement XII jednoznačne vyhlásil, že každý katolík, ktorý je akýmkoľvek spôsobom spojený so slobodomurárstvom, bude automaticky exkomunikovaný. Vo svojej encyklike In Eminenti ustanovuje:

„Z moci svojho úradu nariaďujem a k čnosti svätej poslušnosti vyzývam všetkých veriacich, akéhokoľvek stavu, postavenia, podmienok, všetky rehoľné rády, ich predstavených, klerikov aj laikov, v rádoch aj vo svete, ako aj všetkých, ktorých som menovite nespomenul, aby za žiadnych okolností a zo žiadneho dôvodu nepropagovali, nepodporovali a nikdy nevstupovali, ba ani neuvažovali o vstupe, do spomínaných spolkov Liberi Muratori alebo Francs Massons, alebo akokoľvek inak sa volajú, ani neprijímali ich členov do domu, obydlia, ani ich neukrývali; nepripájali sa k nim, nedostali sa medzi nich, nesľúbili im, že sa s nimi stretnú, nijakým spôsobom im nepomáhali, neradili, nepovzbudzovali ich ani otvorene, ani tajne, priamo, ani nepriamo, sami alebo prostredníctvom iných, nenaliehali na nikoho, ani nikoho nepresviedčali aby vstúpili do týchto spoločenstiev alebo sa zarátavali do ich počtu, aby skrátka s nikým z nich nespolupracovali žiadnym spôsobom. Musia byť absolútne čistí od podobných spolkov, spoločností, stretnutí, kongregácií alebo tajných zhromaždení, a to pod prísnou hrozbou exkomunikácie všetkých vyššie uvedených ľudí, ktorí sú plne zodpovední za svoje skutky a z ktorých nikto nemôže požívať dobrodenie rozhrešenia inak, než v hodinu smrti, aj to len prostredníctvom naším, úradujúceho Rímskeho pontifika v danom dejinnom období.“

A kardinál Danneels nie je jediným klerikom, ktorý sa otvorene hlási k spolčovaniu sa so slobodomurármi. Aj arcibiskup Pontier, ktorý bol zvolený za nového predsedu Konferencie biskupov Francúzska, sa označuje za slobodomurára, člena francúzskej Grand Orient. Arcibiskup Pontier sa zúčastnil tohtomesačných synodálnych stretnutí a bol zapojený aj do tajných stretnutí s cieľom ovplyvniť Synodu natoľko, aby akceptovala zväzky rovnakého pohlavia.

Ak si uvedomíme, že cieľom slobodomurárstva je zničiť Cirkev pomocou úpadku mravov, potom nemôžeme pokladať za náhodu, že len niekoľko dní pred otvorením Synody v tomto mesiaci poľský kňaz, pracujúci pre Kongregáciu pre náuku viery, oznámil, že je aktívnym homosexuálom a požadoval revíziu katolíckeho učenia v súvislosti s homosexualitou. A nezabúdajme ani na pokus o únos pápeža počas jeho návštevy USA jedincami, ktorí pretláčajú homosexuálnu agendu.

Čierny had slobodomurárstva jednoznačne našiel ochotných spojencov vo vnútri Kúrie a už vyše 100 rokov ovíja svojím telom Vatikánske siene. Kardinál Danneels a arcibiskup Pontier sú len dvaja z nich, o ktorých vieme. Koľko ďalších tajných slobodomurárov alebo ich sympatizantov sa pridáva ku komplotu zruinovať Cirkev prostredníctvom úpadku morálky?

Bez prestania sa modlime a prosme našu Nebeskú Matku Pannu Máriu, aby nás viedla a ochraňovala proti heréze, ktorá sa šíri v celej Cirkvi. Veľké množstvo duší, ktoré náš Pán tak neskonale miluje, je v mimoriadnom nebezpečí, že sa stratia v nadchádzajúcej búrke. Pevne a vytrvalo sa pridŕžajme večných právd Cirkvi a nestrácajme nádej. Tento chaos a zmätok nie je nič iné, iba besnenie draka, ktorý vie, že jeho čas sa kráti.

1917: na sviatok Fatimy pochodujú slobodomurári Rímom a Maximilian Kolbe to sleduje!

Sat, 2016-11-26 20:06 by ZSmatanova Tags:Kultúra smrti
ITA
Cirkev
Politika
história
hrozby
ideológie
náboženstvo
príbeh
totalita
útok na Cirkev

DÁTUM ZDROJA: 06. Oct 2015

ZDROJ: LEPANTOinstitute.com

“Satan musí vládnuť vo Vatikáne. Pápež bude jeho otrok.” Toto drzé, a zároveň opovážlivé vyhlásenie v záhlaví tohto článku videl na vlastné oči svätý Maximilián Kolbe, keď v roku 1917 sledoval sprievod slobodomurárov po námestí sv. Petra, ktorým oslavovali dvesté výročie svojho založenia. Sv. Maximilián Kolbe videl, ako uprostred neviazanej zábavy nesú slobodomurári bannery s týmito slovami. Toto otrasné a šokujúce vyhlásenie je však, žiaľbohu, v absolútnom súlade so zámermi slobodomurárstva a zvlášť v dnešnej dobe by malo byť pre nás alarmujúce.

Ešte skôr ako budeme pokračovať musí byť absolútne jasné, že Lepanto Institute v ŽIADNOM PRÍPADE neobviňuje pápeža Františka z toho, že by bol slobodomurár alebo z toho, že by obhajoval ich pravidlá a princípy. Tak či onak je však vo svetle istých nedávnych udalostí zrejmé, že vo vnútri Cirkvi existuje nebezpečenstvo veľmi vážneho ohrozenia morálky zo strany ľudí, ktorí sú bez škrupúľ a neštítia sa absolútne ničoho. Zámerom tohto článku je pokúsiť sa vrhnúť svetlo na tieto udalosti a pochopiť zmysel tejto ťažkej doby.

Bannery, ako ich opísal sv. Maximilián Kolbe, nám pripomínajú bojový plán slobodomurárov proti Katolíckej cirkvi. V roku 1859 publikoval francúzsky kardinál Jacques Crétineau-Joly vo svojej knihe „The Roman Church facing the Revolution“ (Rímska Cirkev tvárou v tvár revolúcii) slobodomurárske dokumenty, ktoré získal Vatikán. Tieto dokumenty pochádzali z lóže slobodných murárov, nazvanej Alta Vendita. O dvadsaťšesť rokov neskôr, v roku 1885, publikuje anglický preklad týchto dokumentov vo svojej knihe „Grand Orient Freemasonry Unmasked as the Secret Power Behind Communism“ (Grand Orient - najstaršia a najväčšia európska slobodomurárska lóža odhalená ako tajná sila komunizmu) aj Msgr. George Dillon.

Podľa týchto dokumentov slobodomurárska lóža Alta Vendita otvorene vyhlasuje, že „jej konečným cieľom je to isté, čo chcel dosiahnuť aj Voltaire a Francúzska revolúcia – absolútne vyhladenie katolicizmu, a idey kresťanstva vôbec.“ Náš článok sa však nesústredí na toto vyhlásenie, ale najmä na to, akým pozoruhodným spôsobom chcú tento cieľ slobodomurári dosiahnuť.

V Permanentných inštrukciách Alty Vendity sa hovorí:

„Naším zámerom nie je získať pápežov na našu stranu, urobiť z nich prívržencov našich princípov, či propagátorov našich ideí. To by bolo na smiech; ak by sa aj udalosti zvrtli smerom, že by kardináli alebo preláti sami od seba prenikli do našich tajomstiev, nepodnecovali by sme ich v túžbe po pozdvihnutí na Petrov stolec. To by nás totiž zničilo. Samotná ambícia by ich viedla k apostáze; požiadavky vyplývajúce z ich postavenia by ich prinútili obetovať nás. Tak ako Židia čakali na Mesiáša, tak musíme aj my žiadať, hľadať a čakať na pápeža, ktorý bude spĺňať naše požiadavky.

Na základe tohto musíme v útokoch na Cirkev postupovať opatrnejšie, a nie pamfletmi ako naši bratia vo Francúzsku, ani zlatom ako v Anglicku. Chcete vedieť prečo? To je tak – na to, aby sme rozdrvili mohutnú skalu, na ktorej Boh postavil svoju Cirkev, už nepotrebujeme ani Hanibalov ocot, ani pušný prach, dokonca ani naše zbrane. Stačí nám malíček Petrovho nástupcu, zaangažovaného do „hry“; a tento malíček je pre našu križiacku výpravu rovnako dobrý ako všetci Urbanovia II a svätí Bernardovia v celom kresťanstve.

Na to, aby sme si zaistili pápeža požadovaných kvalít, je potrebné sformovať v jeho blízkosti generáciu, ktorá by dokázala vládnuť podľa našich predstáv. Starých ľudí a ľudí stredného veku treba obísť; ísť za mládežou, a ak sa dá, tak aj za deťmi.“

Stále majme na pamäti, že toto bolo písané pred viac ako sto rokmi ... tu nejde o žiadnu konšpiráciu na úrovni súčasného blogovania. O kúsok ďalej Alta Vendita uvádza:

„Získate si povesť dobrých katolíkov a rýdzich patriotov. A nebude vás to skoro nič stáť. Vďaka tejto vašej povesti sa naše doktríny bez podozrenia dostanú medzi mladých klerikov, ako aj medzi rehoľníkov do kláštorov. Prirodzeným tokom času obsadí „naše“ mladé duchovenstvo všetky funkcie, vytvorí zvrchovanú radu a napokon bude voliť pontifika, ktorý by mal vládnuť. A tento pontifik, podobne ako väčšina jeho súčasníkov, bude viac či menej „napájaný“ talianskymi a humanitnými princípmi, ktoré sa postupom času dostanú do obehu.“

Foto: Slobodomurári sa na počesť „Dňa slobodomurárstva“ zúčastňujú katolíckej svätej omše v brazílskej diecéze Pesqueira

Alta Vendita chce týmto skrátka povedať, že slobodomurári nemajú v úmysle dostať na pápežský stolec jedného spomedzi nich, ale že chcú získať kontrolu nad všetkým čo sa deje okolo Svätého otca a zvoliť takého, ktorý bude s nimi sympatizovať.

Svätý Maximilián Kolbe reagoval na tento plán tým, že založil Rytierstvo Nepoškvrnenej. Už 16. októbra, len tri dni po zázraku vo Fatime, tento svätec píše:

„Títo bezbožní ľudia sa ocitli v tragickej situácii. Nezmieriteľnú nenávisť voči Cirkvi a zástupcom Krista na zemi nemajú sami od seba; ide skôr o systematickú aktivitu, prameniacu z účelových metód slobodomurárstva. Jeho cieľom je zničiť predovšetkým, a najmä, katolícke náboženstvo. Ich príkazy a nariadenia sa pod rozličnými pretvárkami šíria už po celom svete. Všetky však majú jediný cieľ – náboženskú ľahostajnosť a oslabenie morálnych zásad – podľa vlastného zásadného princípu: „Katolícku cirkev zničiť, no nie argumentáciou, ale morálnym úpadkom.“

Je pravda, že objektívny katolík dnes musí pripustiť, že existuje organizovaná snaha podkopať a zdiskretizovať morálnu náuku Katolíckej cirkvi. Aj keby niekto chcel tento dejinný tajný plán - zničiť Cirkev zvnútra - pustiť z hlavy, nemohol by, pretože udalosti, ktoré tento plán potvrdzujú, sú príliš zrejmé na to, aby sa tento plán dal poprieť. Napríklad Marco Tosatti, taliansky novinár, vo svojej reportáži z 1. októbra uvádza, že tajná „bojová jednotka“ pracovala na údajnom postsynodálnom dokumente, povoľujúcom prijímať sväté prijímanie osobám rozvedeným a znovu zosobášeným, žijúcim v partnerskom zväzku a párom rovnakého pohlavia.

Tieto novinky išli ruka v ruke s bombastickým tvrdením kardinála Danneelsa, jedného z pápežom menovaných delegátov Synody, ktorý tento mesiac vyhlásil, že bol zapojený do „mafie“, ktorá sa aktívne stavala proti pápežovi Benediktovi, pretláčala jeho rezignáciu a volila pápeža Františka. V roku 2013 kardinál Danneels schvaľoval civilné zväzky rovnakého pohlavia. V biografii kardinála Danneelsa sa ako členovia tejto „mafie“ spomínajú aj mená kardinálov Carla Mariu Martiniho a Achille Silvestriniho z Talianska, Waltera Kaspera a Karla Lehmanna z Nemecka, Adriaana van Luyna z Holandska, ako aj Basila Humea z Anglicka. Kardinál Kasper je ako účastník Synody veľmi dobre známy svojím návrhom povoliť rozvedeným a „znovu zosobášeným“ katolíkom prijímať sväté prijímanie.

Opäť si pripomeňme, že cieľom slobodomurárstva je „zničiť Cirkev ... morálnym úpadkom.“ Stojí za zmienku, že novozvolený pápež František okomentoval homosexualitu a slobodomurárstvo jedným dychom:

„Problémom nie je byť takto (homosexuálne) orientovaný. Nie; my musíme byť bratmi a sestrami. Problémom je lobovanie za túto orientáciu, lobovanie za hrabivosť, politické lobovanie, lobovanie slobodomurárov..., veľké množstvo lobby."

Kardinál Danneels sa na dôvažok k priznaniu účasti na intrigách vo vnútri Cirkvi a k schvaľovaniu homosexuality ešte aj aktívne zúčastnil na stretnutí slobodomurárov, oblečený v ich „regalia“ (slávnostnom) úbore. V roku 2008 si Danneels obliekol biely rituálny úbor slobodomurárov, aby mohol predniesť príhovor v ich chráme v Belgicku. Na obrázku si kardinál Danneels potriasa rukou s veľmajstrom belgickej Grand Orient (Grand Orient je najstaršou a najväčšou slobodomurárskou lóžou v Európe – pozn. prekl.), pričom v druhej ruke drží kópie jeho kníh „Become a Freemason at the Grand Orient of Belgium“ a „The Treasures of the Temple“.

V roku 1738 pápež Klement XII jednoznačne vyhlásil, že každý katolík, ktorý je akýmkoľvek spôsobom spojený so slobodomurárstvom, bude automaticky exkomunikovaný. Vo svojej encyklike In Eminenti ustanovuje:

„Z moci svojho úradu nariaďujem a k čnosti svätej poslušnosti vyzývam všetkých veriacich, akéhokoľvek stavu, postavenia, podmienok, všetky rehoľné rády, ich predstavených, klerikov aj laikov, v rádoch aj vo svete, ako aj všetkých, ktorých som menovite nespomenul, aby za žiadnych okolností a zo žiadneho dôvodu nepropagovali, nepodporovali a nikdy nevstupovali, ba ani neuvažovali o vstupe, do spomínaných spolkov Liberi Muratori alebo Francs Massons, alebo akokoľvek inak sa volajú, ani neprijímali ich členov do domu, obydlia, ani ich neukrývali; nepripájali sa k nim, nedostali sa medzi nich, nesľúbili im, že sa s nimi stretnú, nijakým spôsobom im nepomáhali, neradili, nepovzbudzovali ich ani otvorene, ani tajne, priamo, ani nepriamo, sami alebo prostredníctvom iných, nenaliehali na nikoho, ani nikoho nepresviedčali aby vstúpili do týchto spoločenstiev alebo sa zarátavali do ich počtu, aby skrátka s nikým z nich nespolupracovali žiadnym spôsobom. Musia byť absolútne čistí od podobných spolkov, spoločností, stretnutí, kongregácií alebo tajných zhromaždení, a to pod prísnou hrozbou exkomunikácie všetkých vyššie uvedených ľudí, ktorí sú plne zodpovední za svoje skutky a z ktorých nikto nemôže požívať dobrodenie rozhrešenia inak, než v hodinu smrti, aj to len prostredníctvom naším, úradujúceho Rímskeho pontifika v danom dejinnom období.“

A kardinál Danneels nie je jediným klerikom, ktorý sa otvorene hlási k spolčovaniu sa so slobodomurármi. Aj arcibiskup Pontier, ktorý bol zvolený za nového predsedu Konferencie biskupov Francúzska, sa označuje za slobodomurára, člena francúzskej Grand Orient. Arcibiskup Pontier sa zúčastnil tohtomesačných synodálnych stretnutí a bol zapojený aj do tajných stretnutí s cieľom ovplyvniť Synodu natoľko, aby akceptovala zväzky rovnakého pohlavia.

Ak si uvedomíme, že cieľom slobodomurárstva je zničiť Cirkev pomocou úpadku mravov, potom nemôžeme pokladať za náhodu, že len niekoľko dní pred otvorením Synody v tomto mesiaci poľský kňaz, pracujúci pre Kongregáciu pre náuku viery, oznámil, že je aktívnym homosexuálom a požadoval revíziu katolíckeho učenia v súvislosti s homosexualitou. A nezabúdajme ani na pokus o únos pápeža počas jeho návštevy USA jedincami, ktorí pretláčajú homosexuálnu agendu.

Čierny had slobodomurárstva jednoznačne našiel ochotných spojencov vo vnútri Kúrie a už vyše 100 rokov ovíja svojím telom Vatikánske siene. Kardinál Danneels a arcibiskup Pontier sú len dvaja z nich, o ktorých vieme. Koľko ďalších tajných slobodomurárov alebo ich sympatizantov sa pridáva ku komplotu zruinovať Cirkev prostredníctvom úpadku morálky?

Bez prestania sa modlime a prosme našu Nebeskú Matku Pannu Máriu, aby nás viedla a ochraňovala proti heréze, ktorá sa šíri v celej Cirkvi. Veľké množstvo duší, ktoré náš Pán tak neskonale miluje, je v mimoriadnom nebezpečí, že sa stratia v nadchádzajúcej búrke. Pevne a vytrvalo sa pridŕžajme večných právd Cirkvi a nestrácajme nádej. Tento chaos a zmätok nie je nič iné, iba besnenie draka, ktorý vie, že jeho čas sa kráti.
www.lifenews.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   28. 11. 2016, 16:09 avatar
tu ešte raz a bez duplicity:

1917: na sviatok Fatimy pochodujú slobodomurári Rímom a Maximilian Kolbe to sleduje!

Satan musí vládnuť vo Vatikáne. Pápež bude jeho otrok.” Toto drzé, a zároveň opovážlivé vyhlásenie v záhlaví tohto článku videl na vlastné oči svätý Maximilián Kolbe, keď v roku 1917 sledoval sprievod slobodomurárov po námestí sv. Petra, ktorým oslavovali dvesté výročie svojho založenia. Sv. Maximilián Kolbe videl, ako uprostred neviazanej zábavy nesú slobodomurári bannery s týmito slovami. Toto otrasné a šokujúce vyhlásenie je však, žiaľbohu, v absolútnom súlade so zámermi slobodomurárstva a zvlášť v dnešnej dobe by malo byť pre nás alarmujúce.

Ešte skôr ako budeme pokračovať musí byť absolútne jasné, že Lepanto Institute v ŽIADNOM PRÍPADE neobviňuje pápeža Františka z toho, že by bol slobodomurár alebo z toho, že by obhajoval ich pravidlá a princípy. Tak či onak je však vo svetle istých nedávnych udalostí zrejmé, že vo vnútri Cirkvi existuje nebezpečenstvo veľmi vážneho ohrozenia morálky zo strany ľudí, ktorí sú bez škrupúľ a neštítia sa absolútne ničoho. Zámerom tohto článku je pokúsiť sa vrhnúť svetlo na tieto udalosti a pochopiť zmysel tejto ťažkej doby.

Bannery, ako ich opísal sv. Maximilián Kolbe, nám pripomínajú bojový plán slobodomurárov proti Katolíckej cirkvi. V roku 1859 publikoval francúzsky kardinál Jacques Crétineau-Joly vo svojej knihe „The Roman Church facing the Revolution“ (Rímska Cirkev tvárou v tvár revolúcii) slobodomurárske dokumenty, ktoré získal Vatikán. Tieto dokumenty pochádzali z lóže slobodných murárov, nazvanej Alta Vendita. O dvadsaťšesť rokov neskôr, v roku 1885, publikuje anglický preklad týchto dokumentov vo svojej knihe „Grand Orient Freemasonry Unmasked as the Secret Power Behind Communism“ (Grand Orient - najstaršia a najväčšia európska slobodomurárska lóža odhalená ako tajná sila komunizmu) aj Msgr. George Dillon.

Podľa týchto dokumentov slobodomurárska lóža Alta Vendita otvorene vyhlasuje, že „jej konečným cieľom je to isté, čo chcel dosiahnuť aj Voltaire a Francúzska revolúcia – absolútne vyhladenie katolicizmu, a idey kresťanstva vôbec.“ Náš článok sa však nesústredí na toto vyhlásenie, ale najmä na to, akým pozoruhodným spôsobom chcú tento cieľ slobodomurári dosiahnuť.

V Permanentných inštrukciách Alty Vendity sa hovorí:

„Naším zámerom nie je získať pápežov na našu stranu, urobiť z nich prívržencov našich princípov, či propagátorov našich ideí. To by bolo na smiech; ak by sa aj udalosti zvrtli smerom, že by kardináli alebo preláti sami od seba prenikli do našich tajomstiev, nepodnecovali by sme ich v túžbe po pozdvihnutí na Petrov stolec. To by nás totiž zničilo. Samotná ambícia by ich viedla k apostáze; požiadavky vyplývajúce z ich postavenia by ich prinútili obetovať nás. Tak ako Židia čakali na Mesiáša, tak musíme aj my žiadať, hľadať a čakať na pápeža, ktorý bude spĺňať naše požiadavky.

Na základe tohto musíme v útokoch na Cirkev postupovať opatrnejšie, a nie pamfletmi ako naši bratia vo Francúzsku, ani zlatom ako v Anglicku. Chcete vedieť prečo? To je tak – na to, aby sme rozdrvili mohutnú skalu, na ktorej Boh postavil svoju Cirkev, už nepotrebujeme ani Hanibalov ocot, ani pušný prach, dokonca ani naše zbrane. Stačí nám malíček Petrovho nástupcu, zaangažovaného do „hry“; a tento malíček je pre našu križiacku výpravu rovnako dobrý ako všetci Urbanovia II a svätí Bernardovia v celom kresťanstve.

Na to, aby sme si zaistili pápeža požadovaných kvalít, je potrebné sformovať v jeho blízkosti generáciu, ktorá by dokázala vládnuť podľa našich predstáv. Starých ľudí a ľudí stredného veku treba obísť; ísť za mládežou, a ak sa dá, tak aj za deťmi.“

Stále majme na pamäti, že toto bolo písané pred viac ako sto rokmi ... tu nejde o žiadnu konšpiráciu na úrovni súčasného blogovania. O kúsok ďalej Alta Vendita uvádza:

„Získate si povesť dobrých katolíkov a rýdzich patriotov. A nebude vás to skoro nič stáť. Vďaka tejto vašej povesti sa naše doktríny bez podozrenia dostanú medzi mladých klerikov, ako aj medzi rehoľníkov do kláštorov. Prirodzeným tokom času obsadí „naše“ mladé duchovenstvo všetky funkcie, vytvorí zvrchovanú radu a napokon bude voliť pontifika, ktorý by mal vládnuť. A tento pontifik, podobne ako väčšina jeho súčasníkov, bude viac či menej „napájaný“ talianskymi a humanitnými princípmi, ktoré sa postupom času dostanú do obehu.“

Foto: Slobodomurári sa na počesť „Dňa slobodomurárstva“ zúčastňujú katolíckej svätej omše v brazílskej diecéze Pesqueira

Alta Vendita chce týmto skrátka povedať, že slobodomurári nemajú v úmysle dostať na pápežský stolec jedného spomedzi nich, ale že chcú získať kontrolu nad všetkým čo sa deje okolo Svätého otca a zvoliť takého, ktorý bude s nimi sympatizovať.

Svätý Maximilián Kolbe reagoval na tento plán tým, že založil Rytierstvo Nepoškvrnenej. Už 16. októbra, len tri dni po zázraku vo Fatime, tento svätec píše:

„Títo bezbožní ľudia sa ocitli v tragickej situácii. Nezmieriteľnú nenávisť voči Cirkvi a zástupcom Krista na zemi nemajú sami od seba; ide skôr o systematickú aktivitu, prameniacu z účelových metód slobodomurárstva. Jeho cieľom je zničiť predovšetkým, a najmä, katolícke náboženstvo. Ich príkazy a nariadenia sa pod rozličnými pretvárkami šíria už po celom svete. Všetky však majú jediný cieľ – náboženskú ľahostajnosť a oslabenie morálnych zásad – podľa vlastného zásadného princípu: „Katolícku cirkev zničiť, no nie argumentáciou, ale morálnym úpadkom.“

Je pravda, že objektívny katolík dnes musí pripustiť, že existuje organizovaná snaha podkopať a zdiskretizovať morálnu náuku Katolíckej cirkvi. Aj keby niekto chcel tento dejinný tajný plán - zničiť Cirkev zvnútra - pustiť z hlavy, nemohol by, pretože udalosti, ktoré tento plán potvrdzujú, sú príliš zrejmé na to, aby sa tento plán dal poprieť. Napríklad Marco Tosatti, taliansky novinár, vo svojej reportáži z 1. októbra uvádza, že tajná „bojová jednotka“ pracovala na údajnom postsynodálnom dokumente, povoľujúcom prijímať sväté prijímanie osobám rozvedeným a znovu zosobášeným, žijúcim v partnerskom zväzku a párom rovnakého pohlavia.

Tieto novinky išli ruka v ruke s bombastickým tvrdením kardinála Danneelsa, jedného z pápežom menovaných delegátov Synody, ktorý tento mesiac vyhlásil, že bol zapojený do „mafie“, ktorá sa aktívne stavala proti pápežovi Benediktovi, pretláčala jeho rezignáciu a volila pápeža Františka. V roku 2013 kardinál Danneels schvaľoval civilné zväzky rovnakého pohlavia. V biografii kardinála Danneelsa sa ako členovia tejto „mafie“ spomínajú aj mená kardinálov Carla Mariu Martiniho a Achille Silvestriniho z Talianska, Waltera Kaspera a Karla Lehmanna z Nemecka, Adriaana van Luyna z Holandska, ako aj Basila Humea z Anglicka. Kardinál Kasper je ako účastník Synody veľmi dobre známy svojím návrhom povoliť rozvedeným a „znovu zosobášeným“ katolíkom prijímať sväté prijímanie.

Opäť si pripomeňme, že cieľom slobodomurárstva je „zničiť Cirkev ... morálnym úpadkom.“ Stojí za zmienku, že novozvolený pápež František okomentoval homosexualitu a slobodomurárstvo jedným dychom:

„Problémom nie je byť takto (homosexuálne) orientovaný. Nie; my musíme byť bratmi a sestrami. Problémom je lobovanie za túto orientáciu, lobovanie za hrabivosť, politické lobovanie, lobovanie slobodomurárov..., veľké množstvo lobby."

Kardinál Danneels sa na dôvažok k priznaniu účasti na intrigách vo vnútri Cirkvi a k schvaľovaniu homosexuality ešte aj aktívne zúčastnil na stretnutí slobodomurárov, oblečený v ich „regalia“ (slávnostnom) úbore. V roku 2008 si Danneels obliekol biely rituálny úbor slobodomurárov, aby mohol predniesť príhovor v ich chráme v Belgicku. Na obrázku si kardinál Danneels potriasa rukou s veľmajstrom belgickej Grand Orient (Grand Orient je najstaršou a najväčšou slobodomurárskou lóžou v Európe – pozn. prekl.), pričom v druhej ruke drží kópie jeho kníh „Become a Freemason at the Grand Orient of Belgium“ a „The Treasures of the Temple“.

V roku 1738 pápež Klement XII jednoznačne vyhlásil, že každý katolík, ktorý je akýmkoľvek spôsobom spojený so slobodomurárstvom, bude automaticky exkomunikovaný. Vo svojej encyklike In Eminenti ustanovuje:

„Z moci svojho úradu nariaďujem a k čnosti svätej poslušnosti vyzývam všetkých veriacich, akéhokoľvek stavu, postavenia, podmienok, všetky rehoľné rády, ich predstavených, klerikov aj laikov, v rádoch aj vo svete, ako aj všetkých, ktorých som menovite nespomenul, aby za žiadnych okolností a zo žiadneho dôvodu nepropagovali, nepodporovali a nikdy nevstupovali, ba ani neuvažovali o vstupe, do spomínaných spolkov Liberi Muratori alebo Francs Massons, alebo akokoľvek inak sa volajú, ani neprijímali ich členov do domu, obydlia, ani ich neukrývali; nepripájali sa k nim, nedostali sa medzi nich, nesľúbili im, že sa s nimi stretnú, nijakým spôsobom im nepomáhali, neradili, nepovzbudzovali ich ani otvorene, ani tajne, priamo, ani nepriamo, sami alebo prostredníctvom iných, nenaliehali na nikoho, ani nikoho nepresviedčali aby vstúpili do týchto spoločenstiev alebo sa zarátavali do ich počtu, aby skrátka s nikým z nich nespolupracovali žiadnym spôsobom. Musia byť absolútne čistí od podobných spolkov, spoločností, stretnutí, kongregácií alebo tajných zhromaždení, a to pod prísnou hrozbou exkomunikácie všetkých vyššie uvedených ľudí, ktorí sú plne zodpovední za svoje skutky a z ktorých nikto nemôže požívať dobrodenie rozhrešenia inak, než v hodinu smrti, aj to len prostredníctvom naším, úradujúceho Rímskeho pontifika v danom dejinnom období.“

A kardinál Danneels nie je jediným klerikom, ktorý sa otvorene hlási k spolčovaniu sa so slobodomurármi. Aj arcibiskup Pontier, ktorý bol zvolený za nového predsedu Konferencie biskupov Francúzska, sa označuje za slobodomurára, člena francúzskej Grand Orient. Arcibiskup Pontier sa zúčastnil tohtomesačných synodálnych stretnutí a bol zapojený aj do tajných stretnutí s cieľom ovplyvniť Synodu natoľko, aby akceptovala zväzky rovnakého pohlavia.

Ak si uvedomíme, že cieľom slobodomurárstva je zničiť Cirkev pomocou úpadku mravov, potom nemôžeme pokladať za náhodu, že len niekoľko dní pred otvorením Synody v tomto mesiaci poľský kňaz, pracujúci pre Kongregáciu pre náuku viery, oznámil, že je aktívnym homosexuálom a požadoval revíziu katolíckeho učenia v súvislosti s homosexualitou. A nezabúdajme ani na pokus o únos pápeža počas jeho návštevy USA jedincami, ktorí pretláčajú homosexuálnu agendu.

Čierny had slobodomurárstva jednoznačne našiel ochotných spojencov vo vnútri Kúrie a už vyše 100 rokov ovíja svojím telom Vatikánske siene. Kardinál Danneels a arcibiskup Pontier sú len dvaja z nich, o ktorých vieme. Koľko ďalších tajných slobodomurárov alebo ich sympatizantov sa pridáva ku komplotu zruinovať Cirkev prostredníctvom úpadku morálky?

Bez prestania sa modlime a prosme našu Nebeskú Matku Pannu Máriu, aby nás viedla a ochraňovala proti heréze, ktorá sa šíri v celej Cirkvi. Veľké množstvo duší, ktoré náš Pán tak neskonale miluje, je v mimoriadnom nebezpečí, že sa stratia v nadchádzajúcej búrke. Pevne a vytrvalo sa pridŕžajme večných právd Cirkvi a nestrácajme nádej. Tento chaos a zmätok nie je nič iné, iba besnenie draka, ktorý vie, že jeho čas sa kráti.


3.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   28. 11. 2016, 16:09 avatar
a čo z toho vyplýva -

Bez prestania sa modlime a prosme našu Nebeskú Matku Pannu Máriu, aby nás viedla a ochraňovala proti heréze, ktorá sa šíri v celej Cirkvi. Veľké množstvo duší, ktoré náš Pán tak neskonale miluje, je v mimoriadnom nebezpečí, že sa stratia v nadchádzajúcej búrke. Pevne a vytrvalo sa pridŕžajme večných právd Cirkvi a nestrácajme nádej. Tento chaos a zmätok nie je nič iné, iba besnenie draka, ktorý vie, že jeho čas sa kráti.
Súhlasí gabriel pb


4.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   28. 11. 2016, 16:10 avatar
Kto prečíta a pochopí, zistí, že prečo sa mnohí ľudia tak nenávidia Pannu Máriu, tí ľudia za to nemôžu, boli oklamaní. Ale zase každý ma informácie a dôkazy (viď. Fatimské posolstvá resp. zjavenia). A každý nech sa rozhodne podľa seba.
Súhlasí gabriel pb


5.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   28. 11. 2016, 16:12 avatar
alebo si článok prečítajte tu:

www.lifenews.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí gabriel pb


6.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   28. 11. 2016, 16:13 avatar
a ďalšie odporúčanie ,prečo sa máme držať náuky katolíckej cirkvi, nie svojej náuky -

Pevne a vytrvalo sa pridŕžajme večných právd Cirkvi a nestrácajme nádej. Tento chaos a zmätok nie je nič iné, iba besnenie draka, ktorý vie, že jeho čas sa kráti.
Súhlasí gabriel pb


7.
označiť príspevok

gabriel pb
   28. 11. 2016, 16:17 avatar
všetci by sme chceli mať dračie oči a jeho slobodu v krídlach  


8.
označiť príspevok

gabriel pb
   28. 11. 2016, 16:23 avatar


9.
označiť príspevok

Luther muž
   28. 11. 2016, 16:25 avatar
Čo vravíš lea o tom, ako Pápež Ján Pavol 2 privítal zednárov do cirkvi a nechal im zastávať najvyššie miesta?
Ján Pavol 2 prijal v... zednársku lóžu v new Yorku...Podstata zednárstva je vzbura proti trojjedinému Bohu Otcovi, Synovi a Duchu Svätému a zasvecení sa satanovi a služba jemu. Pápež dal povolenie, že zednáry môžu vo vnútri RKC beztrestne zastávať najvyššie miesta. V decembri 1996 veľká loža orientu ponúkla Jánovi Pav..svoje najvyššie ocenienie rád galileja ako výraz vďaky za jeho snahy podpory zednárskych ideálov....


10.
označiť príspevok

Fotooon muž
   28. 11. 2016, 16:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

Klein muž
   28. 11. 2016, 16:40 avatar
Co sa tyka otazok ohladom Boha vo vacsine tu pritomnych az na svedkov jehovovych sa zhodneme... Najvacsi rozkol medzi nami predstavuje Maria a cirkev preto diskutujeme najma o tomto....
Mnohe storocia dozadu jeden svaty na ktoreho meno si teraz nespomeniem povedal ze Maria bude temou vsetkych storoci... A mal pravdu... O nikom inom sa tak horlivo nediskutuje ako o nej....
Súhlasí lea_pragmaticka1


12.
označiť príspevok

Fotooon muž
   28. 11. 2016, 16:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

Fotooon muž
   28. 11. 2016, 16:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

Luther muž
   28. 11. 2016, 17:02 avatar
Veď oni sú už posadnutí tou ich nebiblickou Máriou. Nič tu nevidím, len to, že takmer všetci katolíci na čele s leou tu pridávajú témy a príspevky, ktorými sa zaoberajú, ďakujú, prosia a uctievajú nebiblickú Máriu. Nič nepočujem len Mária Mária Mária Mária. Načo je vám Boh že? Veď vy máte Matku Božiu napodobeninu Isis a Ježiša Krista ste odhodili do odpadkového koša.
1Tim 2:5

Lebo jeden je Boh a jeden prostredník medzi Bohom a ľuďmi – človek Kristus Ježiš

Kto prichádza k Bohu cez niekoho iného ako cez Ježiša, nedôjde k Bohu!

2Jn 1:9

Ktokoľvek zachádza ďalej a neostáva v Kristovom učení, nemá Boha. Kto ostáva v jeho učení, ten má aj Otca, aj Syna

Rim 1:21-25

Hoci Boha poznali, neoslavovali ho ako Boha, ani mu nevzdávali vďaky; ale stratili sa vo svojich myšlienkach a ich nerozumné srdce sa zatemnilo. Hovorili, že sú múdri, a stali sa hlupákmi. Slávu nesmrteľného Boha zamenili za podoby zobrazujúce smrteľného človeka, vtáky, štvornožce a plazy. Preto ich Boh vydal nečistote podľa žiadostí ich srdca; a tak hanobili svoje vlastné telá tí, čo Božiu pravdu zamenili za lož, uctievali stvorenia a slúžili radšej im ako Stvoriteľovi, ktorý je zvelebený naveky. Amen.

Jn 14:6 Ježiš mu odpovedal: „Ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k Otcovi, iba cezo mňa.

Už by ste mali prestať robiť z Ježiša hlupáka a prestať z neho robiť neschopného.

Sám Satan pozná Bibliu a pozná evanjelium o spáse. Preto nechce, aby človek vložil dôveru iba v Ježiša Krista samotného.Preto vymyslel podvod ktorému ste naleteli nebiblickú Máriu Matku Božiu napodobeninu falošnej bohyne Isis.


37.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   28. 11. 2016, 19:18 avatar
Čo sa týka diablov mnoho ľudí je nimi oklamaní alebo im nevedomo slúžia. Každopádne povedať na Matku Božiu, že je démon je maximálne rúhavé a nemá nič s kresťanstvom. Pán Ježiš miluje každého aj tých čo ho nenávidia, ale je aj gentleman a nerád vidí, ak niekto na jeho pľuvá alebo považuje za démona - to je skôr prejav u sektárov a nepravých náboženstiev, kde je duchovnosť, ale duchovnosť Zlého a nie Božia. Napr. taký ozaj echtovný ateista nemá problém s Pannou Máriou väčší ako s Pánom Ježišom, jak neverí v jedného tak druhého. Matku Božiu nenávidí jedine Satan a všetci zlý duchovia, mnohí ľudia sa nechali oklamať a sú proti Pánovi Ježišovi aj skrz toho, že sú proti jeho Matke Panne Márií.


38.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   28. 11. 2016, 19:20 avatar
Najsvätejšie Srdce Ježišovo a Nepoškvrnené Srdce Panny Márie - sú navždy a nerozlučne späté s láskou. Kto je proti jeho Matke je proti Pánovi Ježišovi. Nikdy nemožno tieto dve srdcia oddeľovať.


39.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   28. 11. 2016, 19:22 avatar
Aj kvôli ťažkým urážkam Matky Božej nemôže zavládnuť pokoj a mier vo svete. Už som tu dávala prednášky kňaza aj o ktoré prejavy rúhania sa ide.


41.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   28. 11. 2016, 19:24 avatar
Aký je rozdiel medzi ľuďmi v sekte jehovistov, podľa ktorých je Pán Ježiš len človek , ale počula som názor, že je aj Satanom. A rozdiel medzi iným sektárom, ktorý označí Nepoškrvnenú Bohorodičku Pannu Máriu za Satana. NIjaký.


42.
označiť príspevok

Ludwig muž
   28. 11. 2016, 19:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

Ludwig muž
   28. 11. 2016, 19:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

Fotooon muž
   28. 11. 2016, 19:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

Klein muž
   28. 11. 2016, 16:54 avatar
..... Ja sa zastavam tej ktoru maju blahoslavit vsetky pokolenia a ty ju ponizujes.... Ked takto o nej rozpravas uraza ma to a dotyka sa ma to osobne lebo ona je mojou matkou cez ktoru som ziskal zivot teda Jezisa Krista...
Súhlasí lea_pragmaticka1


16.
označiť príspevok

Fotooon muž
   28. 11. 2016, 17:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

Klein muž
   28. 11. 2016, 17:16 avatar
Vsetky pokolenia su jej sucasnici podla teba hm...
Blahoslavit ako to Maria povedala V Magnifikate a byt blahoslaveny je rozdiel....

Kristus povedal ze skor su blahoslaveni ti co pocuvaju Bozie slovo a zachovavaju ho... Maria pocuvla Bozieho anjela a povedala nech sa mi stane podla tvojho slova...V Betleheme sa o nej pise ze zachovavala vsetky tieto slova vo svojom srdci a premyslala o nich... A Alzbeta vravi = A Blahoslavena je ta ktora uverila ze sa splni co jej povedal Pan...

Takmer vsetci zo sucasnych teologov pri prekladoch z aramejciny a starovekej grectiny sa zhodli ze zmysel toho co chcel Jezis povedat po tom ked ju zena zo zastupu oslavila znie - Pravda, blahoslaveni su ti co pocuvaju bozie slovo a zachovavaju ho... Jezis nam tym chcel povedat ze nielen preto ze ho porodila ale zvlast pre to ze pocuvala Bozie slovo a zachovavala ho ako nikto iny je hodna ucty.... Tato zena zo zastupu konala na zaklade Ducha Svateho, to on sam skrze Mariu prorokoval ze vsetky pokolenia ju budu blahoslavit... To sam Duch Svaty nazval Mariu Matkou Bozou ked naplnil Alzbetu a ona zvolala CIm som si zasluzila ze matka mojho Pana prichadza ku mne... bol tam pouzity vyraz Adonai co znamena pri preklade Boh...

A nezabudaj ze kto by povedal nieco proti Duchu Svatemu, tomu sa neodpusti ani v tomto veku ani v buducom....
Súhlasí lea_pragmaticka1


19.
označiť príspevok

Luther muž
   28. 11. 2016, 17:23 avatar
"Pravda, blahoslaveni su ti co pocuvaju bozie slovo a zachovavaju ho... Jezis nam tym chcel povedat ze nielen preto ze ho porodila ale zvlast pre to ze pocuvala Bozie slovo a zachovavala ho ako nikto iny je hodna ucty.... "

Žasnem ako si všetko vysvetlíte tak, aby to sedelo vašim herézam .
Pravda, blahoslaveni su ti co pocuvaju bozie slovo a zachovavaju ho.
Ja natom nevidím, žeby Máriu nejako vyzdvihoval nad ostatných blahoslavených.
Len potvrdil že všetci sú blahoslavení čo počúvajú Božie slovo.
Mária ho zachovávala tak je samozrejme blahoslavená, rovnako ako je blahoslavený Ján Krstiteľ, Mojžiš, Abrahám...

Kto je moja matka a kto sú moji bratia?
Ha?


21.
označiť príspevok

Fotooon muž
   28. 11. 2016, 17:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

Korund
   28. 11. 2016, 17:22 avatar
 „Prosíte, a nedostávate, lebo zle prosíte" ( Jak 4:3).  :-)
Súhlasí lea_pragmaticka1


20.
označiť príspevok

Fotooon muž
   28. 11. 2016, 17:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

Klein muž
   28. 11. 2016, 17:42 avatar
Ak preukazujes uctu k niekomu preto ze ti to niekto prikazal alebo to robis preto ze je to potrebne tak je to falosna ucta... Skutocna ucta musi vyvierat zo srdca... Nikdy som netvrdil ze uctou k Panne Marii budem spaseny... To jedine vierou a nasledovanim Jezisa Krista... Ale ak som uz v Krista uveril, nasledujem ho a milujem ho... na tejto ceste stretavam aj jeho matku a nemozem ju nemilovat pretoze nesmierne vela pre mna tato osoba znamena.... Necitim v srdci ze aby som skutocne milovat Krista musim odhodit uctu k apostolom, k Marii a inym lebo ho tym urazam... Ja mam v srdci Krista a v nom su vsetci apostoli, mucenici a svati... A ja sa snazim zit v spolocenstve svatych.... TO neznamena ze sa im klaniam alebo ich prosim o odpustenie hriechov to by bola cista apostaza... Ked si Pannu Mariu ctim tak len na zaklade toho ze ma k ucte k nej vedie Pismo svate a Svaty Duch Ktory jej v pisme prejavuje nesmiernu uctu ako ziadnemu inemu cloveku.... Tak ako je Boh vo svojom najhlbsom tajomstve rodina, teda spolocenstvo troch osob, tak isto je cirkev rodinou ktorej hlavou je Kristus a my sme udy... On je vinic a my ratolesti.. A preto vsetci svati na zemi i v nebi zijeme v jednom spolocenstve a navzajom sa za seba modlime.... Pokial uctu k svatym nevnimas v zmysle rodiny ale v zmysle konkurencie tak myslim ze niesi na spravnej ceste....
Súhlasí lea_pragmaticka1


23.
označiť príspevok

Luther muž
   28. 11. 2016, 17:44 avatar
Úctvu k Márii mám aj ja. Ale vy ju doslova uctievate.


25.
označiť príspevok

Luther muž
   28. 11. 2016, 17:47 avatar
Pri modlitbe „Srdce svoje k tebe dvíham hneď za rána Bože môj“ sa modlí:
O Mária Matka Božia, nádej naša jediná

Toto je totálne zapretie Boha ako jedinej nádeje, ako nádeje vôbec, keď Máriu nazývame ako jedinú nádej. Jedine v Bohu máme nádej. Jedinú nádej. V nikom inom nie je nádej.

Hymna Mariánskeho kňazského hnutia:

NEPOŠKVRNENÉ SRDCE MÁRIE

1. Nepoškvrnené Srdce Márie (2x), si svetlom a cestou (3x) nám na zemi.

2. Zasvätení kňazi Tebe, Mária, (2x),

dávajú sa s láskou, (2x) urob ich podobnými Kristovi.

3. Veriaci zasvätení Tebe sú zjednotení v tejto vážnej dobe,

nech skoro zvíťazí (2x) Tvoje Nepoškvrnené Srdce!

4. Keď príde posledná hodina naša, (2x),

príď, Matka, nemeškaj, (2x) príď, Matka, a priveď nás do neba.

Prived nás do neba?

Lea tu popridávala veľa tém kde sa píše že Nepoškvrnené srdce Márie ľudí privedie do neba, že ruženec ich privedie do neba. Čo nato hovoríš?

Nasledujúce tituly Márie si zrovnajte s Ježišovými titulmi ktoré sa pripisujú v Biblii jedine jemu:

Ježiš ako Spasiteľ, Záchranca Jn 4, 42; Sk 4,11-12; Hebr 14,25; Oz 13,4 – Mária Záchrankyňa

Ježiš ako trpiaci služobník Sk14,22; 1Pt2,21-24; Hebr 13,12 – Mária trpiaca služobnica

Ježiš, dielo vykúpenia dokončené Iz53,5; 1Pt3,18; Hebr10,12-14 – Mária dielo vykupiteľa pokračuje

Ježiš ako jediný Prostredník Iz 53,12; Rim8,34; Hebr8,6 a 12,24 – Mária Prostrednica

Ježiš Príhovorca Iz53,12; Rim8,34 – Mária Prímluvnica

Ježiš Obhájca 1Jn2,1-2; Hebr9,24 – Mária Obhájkyňa

Ježiš Vykupiteľ Ž31,5; Tit2,13-14; Zjv5,9 – Mária Spoluvykupiteľka

Ježiš Bezhriešny 2Kor5,21; Mt19,17; 1Jn3,5; Rim3,23 – Mária Bezhriešna, Nepoškvrnené počatie

Ježiš Všadeprítomný Ž139,7-9; Hebr13,5; Mt28,20 – Mária Všadeprítomná

Ježiš Božský Ž 86,10; Iz 44,6; Jn 1, 1; Jn 1,14 – Mária Božská

Ježiš Hoden uctievania Ex 20,4-5; Sk 10,24-26; Zjv 22,8-9 – Mária Hodná uctievania

Ježiš Kráľ pokoja Iz 9,6; Kol 1,19-20 – Mária Kráľovná pokoja

Ježiš Kráľ Kráľov 1Tim 6,15-16; Flp 2,9-11 – Mária Kráľovná Kráľovien

Ježiš Nový Adam 1kor 15,22; 1Kor 15,45 – Mária Nová Eva

Ježiš vzatý do neba v tele Jn 6,62; Ef 4,8-10; 1Kor 15,14 – Mária vzatá do neba v tele

Ježiš Ochranca Ž 59,11; Ž 119,114; Prís 3,5 – Mária Ochrankyňa

Ježiš koná zázraky Jn 20,30; Sk 2,22 – Mária koná zázraky

Ježiš Prorok Dt 18, 18-19; Iz 46,10; Jn 7,40 – Mária Prorokyňa

Ježiš Ranná Hviezda 2Pt, 1-19; Zjv 22,16 – Mária Ranná Hviezda

Ježiš rozmliaždi satana Rim 16,20; 1Jn 3,8 – Mária rozmlaždi satana

Ježiš Kráľ národov Jer 10,7; Zjv 15,3 – Mária matka všetkých národov

Tieto všetky vymenované tituly by mali stačiť, aby sa hľadajúcemu katolíkovi vyjasnilo, kto je to vlastne Mária, ktorú nám prezentuje Katolícka cirkev a zjavenia.


27.
označiť príspevok

Luther muž
   28. 11. 2016, 17:50 avatar
V Biblii, keď čítame v Zjavenie apoštola Jána 4 a 5 kapitolu nie je o tak často spomínanej Kráľovnej neba žiadna zmienka. Ján vidí koniec časov, koniec sveta, vidí ako je to okolo Božieho trónu, v nebi. NIKDE sa tam nespomína žiadna Kráľovná, nikde nespomína Máriu, tobôž aby mala nejakú dôležitú funkciu v nebi.

Zjavenia Márie prichádzajú ako Kráľovná, ktorá má všetku moc od Krista a Kristove vlastnosti. Mnoho modlitieb k Márii poukazujú na jej zvrchovanosť a rovnosť s Ježišom Kristom. V niektorých modlitbách sa Márii zveruje naše spasenie.

Zjavenia Márie sľubujú večný život tým, ktorý nosia škapuliar, alebo zázračnú medailu…

Teraz je medzi ľudom aj niektorými kňazmi populárna modlitba k Márii Spoluvykupiteľke.


28.
označiť príspevok

Klein muž
   28. 11. 2016, 17:52 avatar
Tym co Boha miluju vsetko sluzi na dobre...
Ucta k Marii je vysledkom faktu ze som prijal Krista za svojho spasitela... Ze on je mojim bratom, ze on svojho Otca urobil nasim Otcom a jeho tuzbou bolo aby sa jeho matka stala aj nasou matkou a podla 4. prikazania si ju ctim...

V knihe genesis sa docitas ze Boh ustanovil nepriatelstvo medzi zenou s potomstvom a diablom pricom toto potomstvo diabla znici... Bolo to proroctvo o dalekej buducnosti ktore sa naplnilo v Kristovi a Marii...
A jediny z apostolov ktory toto proroctvo otvara je apostol Jan vo svojom zjaveni ked vravi : Drak sa na zenu nahneval a odisiel bojovat z ostatnymi z jej potomstva ktori zachovavaju Bozie prikazania a maju Jezisovo svedectvo....

Tym nam jasne ukazal ze Maria je matkou Krista ale taktiez nasou matkou lebo v Kristovi sme vsetci jedno telo a jeden duch

Ak odmietas fak ze ide o Mariu tak par riadkov dozadu Jan hovori ze tato zena porodila syna chlapca ktory ma zeleznym zezlom panovat nad vsetkymi narodmi....
Myslim ze nastupci apostolov sa v tretom storoci nemylili ked tieto verse jednoznacne spojili s Kristom a Mariou ktora ho porodila....
Súhlasí lea_pragmaticka1


29.
označiť príspevok

Luther muž
   28. 11. 2016, 18:04 avatar
Mária je matkou Krista. Nie je náhodou Kristus od večnosti?

Kto je moja matka a kto sú moji bratia?
Súhlasí Fotooon


30.
označiť príspevok

Luther muž
   28. 11. 2016, 18:08 avatar
Svätá Mária, matka Božia
Mária nie je matka Božia, lebo Boh je od večnosti. Teda ak by bola matka Božia, musela by byť skôr ako Boh. Biblia hovorí vždy o nej ako o Ježišovej matke, matke Ježišovho tela. Nehovorí o nej ako matke Ježiša Krista, ale ako o Ježišovej matke.
Súhlasí Johny Pravda


31.
označiť príspevok

Fotooon muž
   28. 11. 2016, 18:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

Fotooon muž
   28. 11. 2016, 18:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

Fotooon muž
   28. 11. 2016, 18:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

Fotooon muž
   28. 11. 2016, 18:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 11. 2016, 01:07 avatar
"Ucta k Marii je vysledkom faktu ze som prijal Krista za svojho spasitela" - nelogika
Ucta ku Kristovi je vysledkom faktu, ze si prijal Krista za svojho spastitel, nie k Marii

Zena zo zjavenia, nie je Maria...Radi ignorujete ine casti biblie..


47.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 11. 2016, 01:09 avatar
"Myslim ze nastupci apostolov sa v tretom storoci nemylili ked tieto verse jednoznacne spojili s Kristom a Mariou ktora ho porodila..." >> Ano pretoze apostoli vo svojich listoch sa tolko vyjadrovali k ucte k Marii. Co veta, to o Marii...


24.
označiť príspevok

Fotooon muž
   28. 11. 2016, 17:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

Fotooon muž
   28. 11. 2016, 17:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.34.
označiť príspevok

Musculus muž
   28. 11. 2016, 18:33 avatar
Zdravím. Napsal jsem na téma "blahoslavení" biblický rozbor ( obohu.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk ).


35.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   28. 11. 2016, 18:46 avatar
Aká je u vás obloha do boha ? Bo u nás je zataženo kua !!!!!!!!!!!!


40.
označiť príspevok

Fotooon muž
   28. 11. 2016, 19:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

Musculus muž
   29. 11. 2016, 07:28 avatar
Ano. Změna v nové verzi SOB (Studijní on-line bible) je záměrná a má 2 hlavní důvody. Prvním důvodem je používání SOB na dotykových zařízeních - jde o to, aby se při najetí na Strongovo číslo otevřel tooltip s informací o významu slova, a ne rovnou nové okno s konkordancí a se slovníky (každý prohlížeč se chová trochu jinak). Dalším důvodem je to, že jsem přidal novou funkci související se Strongovými čísly. Stačí označit Strongovo číslo (vybrat myší) a vyskočí nabídka, zda chcete najít všechny výskyty daného Strongova čísla, nebo otevřít konkordanci a slovníky. Nová verze SOB má některé nové či vylepšené funkce, a funkcí je v tomto biblickém programu tolik, že bez přečtení návodu ( obohu.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk ) SOB nejspíš využijete jen z malé části.


45.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 11. 2016, 19:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:07,  havran som ťa precenil už si zase pri rotačke obeživa a bankoviek *13*13*13 stlačíš...
dnes, 11:06,  djjaro - vidíš, Osvietený mlčí ako zarezaná ryba, napriek tomu trieska hlúposti.
dnes, 11:05,  Zaruku ti dajú len na zem a veku , sputniku a hlavespravy to preto lebo .Fungovanie Hlavných...
dnes, 11:04,  Osvietený jednoducho mi odpovedz: "Ako tie miliardy prichádzajú na svet?" Peniaze...
dnes, 11:01,  Toto nemyslíš vážne............................................. Čo to nedáš na bazoš?...
dnes, 11:01,  v Tescu v Novom Meste nad Váhom rovnako BILLA, Kaufland , Lidl. Nabúchané regále...
dnes, 10:59,  Lebo "Je dôležité sa pýtať" Sokrates
dnes, 10:57,  Máš nejakú záruku, že ti oficiálne zdroje hovoria pravdu?
dnes, 10:55,  Kapitalista je proste kúzelník *13*13*13 Taká obyčajná lepiva žehlička stala za totača...
dnes, 10:54,  fejkové profily vypisujú fejkové témy.....
dnes, 10:54,  Veľavravná prednáška Billa Gatesa spred 5 rokov - 3.4.2015...
dnes, 10:53,  Lemmy mne nie je jasné kto takú žehličku vyrobí , Zaplatí veľkosklad maloobchod dph atd...
dnes, 10:51,  5€ je strašne veľa uber aspoň 10 centov
dnes, 10:50,  Nekafri mi do toho.*39
dnes, 10:50,  Ked neprezijem kto zarobi?
dnes, 10:50,  O: Vrecuškových polievok sú plne regale ako i vifon . Ako kde. Nie všade.
dnes, 10:50,  Možno je lepšie si 2 € priplatiť a kúpiť novú a značkovú s 2 ročnou zárukou ....
dnes, 10:49,  Cize si mam pozicat nie na to aby som prezil ale nato aby som zarobil?
dnes, 10:49,  Biedny argument: ceny bravčového išli hore pre AMO ochorenie . Lebo nekupujeme bravčové...
dnes, 10:48,  Nechodia, lebo nie si komunista.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena je to najkrajšie umelecké dielo, ktoré sa kedy Matke Prírode podarilo stvoriť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(177 133 bytes in 1,446 seconds)