Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Prečo Rusi lietajú s TU-95 pri "hraniciach" NATO?

5
reakcií
1170
prečítaní
Tému 1. marca 2015, 23:48 založil Kasafran.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Kasafran
   1. 3. 2015, 23:48 avatar
Pod týmto názvom som dostal e-mail od priateľa s takouto odpoveďou:
"Vysvetlil mi to kamoš, letecký technik, ex-ČSĽA, dnes technik ASR pre NATO.
Moderné stíhačky NATO (F-35, F-37, JAS-39), ktoré dnes strážia vzdušný priestor sú vysoko pretechnizované stroje, ktoré sú pôvodne určené na americký štýl boja mimo vlastného územia – krátke výpady z mobilných základní – lietadlových lodí.
Nie sú to obranné stíhačky/bombardéry, aké má Rusko, ktoré sú určené na obranu vlastnej krajiny (inak tento diametrálny rozdiel je v celých armádach USA vs. Rusko, USA má tanky, útočné rakety, lietadlové lode, Rusko má zatiaľ neprekonateľný protivzdušný systém (S-200 až S-400, x-druhov kaťuší) a obranný raketový globálny systém - mobilný).
Motory takýchto útočných lietadiel stoja cca 500 miliónov USD za kus a ich reálna výdrž sa pohybuje v stovkách letových hodín (sú určené na niekoľko výpadových útokov z lietadlovej lode a potom šup do smetí, lebo vojna "bola vyhratá".

A teraz ideme k meritu veci: Rusi vyšlú svoje "medvede", najhlučnejšie lietadlá na hliadkový let - "srandisti" vzlietnu a po 20. minútach pristanú. Takáto situácia sa opakuje aj dvakrát denne. Po troch týždňoch je 5 motorov stíhačiek NATO v šrote - 2,5 miliardy USD hore komínom (+ náklady na prevádzku, údržbu, servis,....)
Takže zatiaľ čo tu štekajúci konšpirátori alá Procházková a spol. vidia ruské útoky, Rusi sa smejú na tom, ako mesačne s nákladmi pár sto tisíc USD (prevádzka takmer nezničiteľných turbovrtuľových TU-95) pripravia NATO o približne 3,5 miliardy USD - samozrejme aj s naším podielom...
Aj o tom to je..."!!!
Súhlasí bystrik

3.
označiť príspevok

bystrik muž
   2. 3. 2015, 08:13 avatar
Keď to povedal Usrael, tak to tak musí byť, veď ako ináč by to bolo... 

4.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   2. 3. 2015, 19:19 avatar
Mas napicu kamaratov!!!!!!!!!!

5.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   2. 3. 2015, 19:21 avatar
Kasafran...opis pofidernych majlov...od akoze kamaratov.....tvoj zivot je bohaty    

2.
označiť príspevok

Spokojny
   2. 3. 2015, 04:21 avatar
Dobreee

6.
označiť príspevok

Kasafran
   2. 3. 2015, 19:50 avatar
(5) Romanko,
dávam Ti za pravdu a zároveň Ťa ubezpečujem, že môj život je aj vďaka mojim kamarátom zrej podstatne zaujímavejší, plodnejší a bohatší od Tvojho, ktorého obraz som si mal možnosť vytvoriť z Tvojich "duchaplných" reakcií...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 06:01,  The X. Kde má v 14 gramatickú chybu? Ja ju tam nevidím.
dnes, 02:56,  Ozvaly se výstřely a mladý zedník padl k zemi. Peter Fechter se přesně před 57 lety...
dnes, 02:51,  Ťažko povedať. Bral drogy, bol na nejakých halucinogénnych drogách? Dnes to už nezistíme.
dnes, 02:26,  “Dávno si položil základy zeme a nebesia sú dielom tvojich rúk. Ony sa pominú, ale ty...
dnes, 00:40,  P. Jilemnického 298/10
dnes, 00:35,  Ty kokot už ťa máááám!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Milan Gonda Jilemnického 10 05921 Svit...
dnes, 00:02,  Preto radi vysávajú prach, perú, žehlia.
včera, 23:52,  btw, rozmyslam ci ta bonznem *39
včera, 23:51,  10- osvieteny sa neschovava za novy nick ako ty. cukricek ;)
včera, 23:39,  A kto je podľa teba Čeka? *21
včera, 23:36,  8. ale no tak :D aspon si neregestruje nové nicky aby nedostával na frak ;)
včera, 23:16,  Diagnóza: cvičená opica. Človek, ktorý nedokáže z vlastnej hlavy napísať ani jednoduchú...
včera, 23:07,  A potom, že ženám ide len o prachy. *21
včera, 23:04,  Mäso z USA je najlepšie, doporučujú ho štyria z piatich masových vrahov. *21
včera, 22:51,  Velvyslanectví Ruské federace v ČR odsoudilo vandalský čin vůči pomníku maršála Koněva...
včera, 21:39,  Tvoj foter ? *03*03*03
včera, 21:39,  68. impotentny lúzer :)
včera, 21:20,  Je to tak, pojebem aj vevericu, ale tebe by som prijebal bejzbólkou čerez fejsá. *03*03
včera, 21:18,  66. presne tvoj genofond, si zdedil po fotrovi ? :) impotenciu máš z chlastu, to vieme :)
včera, 21:16,  Nosokokot. *29
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Najväčším rozdielom medzi kráľovstvom a parlamentnou demokraciou je
pomer medzi bohatými a chudobnými. Kým v kráľovstve bol iba jeden kráľ, teraz je tých bohatých omnoho viac.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(58 870 bytes in 0,426 seconds)