Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Prečo počala panna Mária z Ducha svätého?

13
reakcií
1425
prečítaní
Tému 21. decembra 2013, 20:07 založil Lucifero.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Lucifero muž
   21. 12. 2013, 20:07 avatar
PÁN, syn Nymfy Dryopy a boha Herma; boh lesov, lovcov a pastierov. Viď Zamarovský Bohovia a hrdinovia antických bájí.

V Biblii nájdeme zopár bohov i bohýň známych z antických i iných prameňov. Pozrime sa bližšie na nich. Možno nás niektorý prekvapí. Priznám sa, že
najviac ma prekvapil antický boh menom Pán. Pán s dlhým á Nie Pan. Takže Pán. Nevyskytuje sa teda len v Biblii. Takže v tom, že Pán je len jeden nemá Biblia pravdu? Alebo že by to bol ten istý pán? Antický i biblický? Jedna a tá istá osoba? Pán – boh lesov, lovcov a pastierov? Pouvažujeme. Ak len trocha popustíme uzdu fantázii dopracujeme sa k prekvapujúcim výsledkom. Začnime výzorom. Ako vyzeral antický Pán? Mal nohy ako cap, mal rohy a dlhé fúzy. Vlastná matka, keď ho po pôrode uvidela dostala strach, ktorý sa dodnes nazýva panickým. Možno bol obeťou genetickej nehody, genetickej zlomyseľnosti, či čohosi podobného. Pre ostatných olympských bohov bol smiešny. Neustále sa mu vysmievali. Ušiel pred ich posmechom a žil v arkádskych lesoch. (Pramení práve tu až frenetická nenávisť Pánova k svojim božským kolegyniam a kolegom?) Aké mal antický Pán vlastnosti? Vedel predpovedať budúcnosť. K ľuďom bol obvykle prívetivý. No keď ho niekto vyrušil zo spánku bol zlý. Taký zlý, že naháňal panický strach. Dokázal vystrašiť dokonca celé armády vojakov. Pod Akropolou našli archeológovia v devätnástom storočí jeho svätyňu, ktorá jestvuje dodnes. Aké styčné prvky nájdeme u antického i biblického Pána. Antický Pán bol ohavný. Biblický dôsledne dbal nato, aby ho nik priamo nevidel. Hanbil sa za svoju podobu? Obaja boli občas dobrí i zlí. Obaja predpovedali budúcnosť. Obaja dokázali tak vystrašiť vojská nepriateľa, že ich jeho chránenci bez problémov porazili. A čo historka o Mojžišových rohoch múdrosti? Mojžiš bol jediným človekom s rohmi. Vraj rohy múdrosti. No ako je možné, že pred ani po Mojžišovi žiadnemu mudrcovi rohy nenarástli. To je čudné. Ale len potiaľ, pokiaľ si neuvedomíme ako to s Mojžišom vlastne bolo.
Vieme, že Pán – Hospodin nekompromisne a neprimerane trestal všetky, aj drobné prestúpenia. Okrem priestupkov a zločinov vyvolených. Napríklad Kaina za vraždu brata iba vyhnal. Naproti tomu človeka, čo zbieral v sobotu drevo dal ukameňovať. Mojžišovi nedovolil vstúpiť do zasľúbenej zeme. Že by sa tak kruto zachoval k svojmu dobrému služobníkovi? Alebo to bolo inak? Nezomrel Mojžiš pred príchodom do zasľúbenej zeme? Nebola postava s rohmi a so šatkou na tvári Pán – Hospodin? Pán – Hospodin, ktorý sa stránil styku s človekom? No Izraelitov bolo treba viesť, usmerňovať. Lenže ako, keď sa Pán – Hospodin nechcel nikomu ukázať? Že by postupoval utajene? Dával Pán – Hospodin inkognito, čoby Mojžiš príkazy Izraelitom? Nie, nič nenasvedčuje v Písme tomu, že by to takto mohlo byť. Ale analógia je tu podozrivo zrejmá. Takže sa opäť vynára otázka. Bol Pán – Hospodin jeden? Ak áno, potom je totožný s rohatým antickým Pánom. Ak nie, potom Biblia nemá pravdu. Pretože Pánovia boli najmenej dvaja.
Táto úvaha má však opodstatnenie len dovtedy, kým nedospejeme k Proroctvu Izaiášovmu 52 – 53/14 – 15, 1: „Ako sa zhrozili nad ním mnohí – veď neľudský je znetvorený výzor jeho a obraz jeho je pod človeka – tak ho budú obdivovať národy mnohé, králi zatvoria si pred ním ústa. Veď uvidia o čom sa im nevravelo a čo neslýchali, poznajú! Kto by uveril, čo sme počuli, a rameno Pána komu sa zjavilo?“ Ak je toto Pánov – Hospodinov biblickí opis potom antický a biblický Páni sú totožní. Lenže potom je tento Pánov – Hospodinov opis aj dôkazom toho, že nestvoril človeka. Veď človek nie je žiadna príšera, človek je krásny. Nemohol by byť taký, keby bol obrazom vyššie popísanej bytosti. Ale vráťme sa ešte na chvíľu k rohom. U ľudí nie sú okrem historky o Mojžišových rohoch múdrosti známi iní rohatí jedinci. U bohov, resp. bohýň áno. Napríklad egyptský boh Chnúm má baraniu hlavu s rohmi. Bohyňa nebies a lásky Hatór má kravské rohy. Ďalšia rohatá Ištar je známa svojimi cestami do vesmíru... Bohovia s rohmi nie sú ničím výnimočným. Rohatých ľudí nepoznáme. Zdá sa vám moja hypotéza o Pánovi – Hospodinovi so šatkou na tvári a s rohmi, vydávajúcom sa za mŕtveho Mojžiša ešte stále nepravdepodobná? V súvislosti s Bohom menom Pán – Hospodin sa vynára aj zaujímava otázka prinášajúca aj prekvapujúce odhalenie: prečo panna Mária počala z Ducha Svätého, porodila Ježiša, ktorého si Pán privlastnil za syna, prečo si syna Pán neurobil sám? Vyššie uvedený text to vysvetľuje. Ako by asi vyzeral malý rohatý Ježiško s capími nôžkami a kopýtkami, keby sa podal na tatka?
Súhlasí Chiara.1


14.
označiť príspevok

pátrač muž
   11. 1. 2014, 02:10 avatar
Lucifero. Môj názor: Pravý Boh nemá žiadne rohy ani kopytá. Ten čo ich má je iba akási nastrčená bábka, aby sme si mysleli, že tento "škaredý" je ten najvyšší, ktorému sa pokloním a prijmem za Boha. Skutočný boh môže mať podobu ženy, starca, zvieraťa alebo toho komu si v živote najviac ublížil.
Preto ak Boh zostal potomka na Zem bolo to z dôvodu, že ľudí má radšej ako anjelov a sám Ježiš o to žiadal, čiže nemôžeš tvrdiť, že bol Boží úmysel mať potomka na Zemi.


2.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 12. 2013, 22:14 avatar
Viem co su rohy mudrosti, ale je to zname len zasvetenym ludom.


3.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   21. 12. 2013, 23:26 avatar
1.
Ako spomína Starý Zákon, Mojžiš nikdy nevidel tvár Pána, aj keď ho o to viackrát žiadal, Pán mu odpovedal " Nemôžeš vidieť moju tvár".
Napr. v jednej knihe už Daniken hovorí, že je to úplne logické, že tvár Pána nemohla byť nikdy nikým videná a prečo? :
Je dobre známe z tej doby zobrazovanie lietajúcich predmetov, postáv s helmami na hlave, v skafandroch, eventulene so zvieracou hlavou, či zvieracími končatinami a pod.
Existujú prastaré indiánske, indické a tibetské texty, ktorí "učiteľov z nebies opisujú aj kde sa o.i. píše, že UČITELIA zostúpili z nebies, alebo "zostúpili z nebies s veľkým ohňom a rachotom, a títo učitelia vydávali zákazy a príkazy, vykonávali veci, ktoré iným pripadali ako zázrak. Nakoniec aj teológia pripustila, že "učitelia, sú vyslancami božími, vedia lietať"(zas spomeniem veľmi časté vyzobrazenia postáv s krídlami, lietajúci voz, a pod.).
(Indovia lietajúce telesá nazývali vimani, a podľa nich z týchto vimanov vyšli učitelia, ktorým nikdy nebolo vidieť do tváre, pretože ich hlavu zalievalo silné svetlo,( a pôsobilo ozaj ako helma na hlavách tajomných bytostí? Helmy mohli mať aj rohy,
aj netvor výraz, čiže odstrašujúci výraz.
Sumerský epos spomína (niečo podobné ako s Mojžišom), že Gilgameš a Enkidu sa zhovárajú s tajomnou bytosťou a nemôžu vidieť jej tvár.
Ale šokujúce je a to hovorí vo veľa významoch za všetko, pre mňa istotne, že v 5. knihe posvätného indického spisu Masuola Pora, je písane že:" Tu zostúpil učiteľ zhora a jeden človek sa ho opýtal, odkiaľ prichádza, čo tu robí a na čo prišiel. Odpoveď bola: " Sme tu aby sme vás skúmali". Na to učiteľ prikázal človeku aby zaznamenal " My vám ľuďom pomôžeme, mnohé poskytneme..................". Proste tieto záhadné bytosti (mimozemšťania), ktorí zostúpili na Zem, vyzerali logicky inak, kľudne sa im mohlo hovoriť rohatí Bohovia.
Takže aká je pointa toho celého ? Pán pripustil Sodomu - Gomoru, ale chcel zachrániť len pár ľudí, napr. Lotovu rodinu vopred upozornil čo príde a kam majú ujsť do bezpečia, len sa nesmeli obzrieť, prečo?
Moja úvaha je, že zlo sa odvtedy myticky vyzobrazuje s rohami (čert, diabol) a dobro so svätožiarou; čiže jedna a tá istá osoba Pán, stelesňujúci aj dobro aj zlo, Boh a Satan.


4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 12. 2013, 14:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 12. 2013, 14:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

elemír muž
   23. 12. 2013, 00:45 avatar
Bolo to preto, aby ani jediná časť Ježišovho tela neprešla rodiacimi cestami ženy.
pravdepodobne preto, že ho boh nechal pkrstiť samotným Duchom svätým a to si vyžadovalo ničím nepoškvrnenú osobnosť.


7.
označiť príspevok

elemír muž
   23. 12. 2013, 00:46 avatar
A najhlavnejšie: Ježiš je prvorodený z mŕtvych, pred tým, než bol tento svet, on už dávno bol.


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 12. 2013, 00:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 12. 2013, 01:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

elemír muž
   23. 12. 2013, 07:38 avatar
Nemusel si ani ísť tak ďaleko do historie , dnes napríklad nie je problém, aby bola žena umelo oplodnená a porodila cisárskym rezom, ale na čo je obyčajnej žene panenstvo ??
Proti viere v boha si profesionálne vyzbrojený maximálnymi dátami, ale načo ti to je, ako tej žene to panenstvo ???
A čo sa týka Budhu, ten bol najbližšie ku kresťanskej ideologii, ale on jasne tvrdil o sebe, že nie je boh.
Lebo rozdiel medzi budhom a Ježišom je ten, že z ježiša prúdi živá voda zdroja duševnej energie, ktorú veriací čerpajú naplno, ale neveriaci typu osvietení, netušia, čo to je a tak nie je pre nich problém zmiešať Bodhu s Ježišom v jednom vreci.
A navyše, ešte sa za túto nevedomosť nehanbia vytrčať do sveta, miesto toho, aby nezastali vo svojom duševnom vývine a ďalej hľadali.
No a teraz ma napadla ešte jedna monosť, že čo ak všetci tí, čo ich spomínaš, nemajú pôvod predsa len v Ježišovi ako posla jeho otca do každej civilizácie. Veď Ježiš nakoniec o sebe tvrdí,že svoj život mám právo dať a tiež aj právo vziať. A koľko razy to už v dejinách urobil ??????


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 12. 2013, 09:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

elemír muž
   23. 12. 2013, 13:17 avatar
Tristo razy som ti písal, aby si si tieto tvoje dôkazy strčil do análu, ja nverím pretože bolo to, alebo bolo to, či bol kristus, alebo budha, či malkristus ruky čisté, eko si myslím ja, alebo šopinavbé od klrvi, akos i myslíš ty, či je boh masový vrah, alebo spravodlivý sudca.,to všetko príde potom, ale najprv musíš prísť nato, že z krista ide prúd vodu a energie života, ktoprý ty chceš skúšať tak, že ho chceš nabrať ako vodu do koša a zakaždým ti vyjde, že sme idioti, leby ty si skúšal tú vodu nabrať a nič si nenabral a nechápeš o čom hovorím a nepochopíšš mnikdy, nikdy, nikdy lebo hladáš aluminový klúčik iba pod svetlom, kde s určite nestratil, ale v tme by si ho aj tak nenašiel. Ježiš hovorí samarijskej žene, že ak sa raz napiješ mojej vody nikdy nebudeš smädný, ale ona sa ho pýtala, čím my ho chceš dať, veď ani načieradlo nemáš. Tak isto ako ty presne nechápala, že toto sa transportuje iným spôsobom, ako voda, ak aj je to voda, ale v duchovnej forme. 6e na to muisíš mať ducha, aby si si vôbec uvedomil, o čo idfe. Ak si prišiel iba po tvoj zdravý rozum a vlastnú suverenizu, to ti nemôže stačiť nato, aby si chápal duchovno, alebo niečo,čo je nad nami, alemy to nevidíme, neôžeme to ohmatať., ale cítime to duševne, lebo sme v sebe ojavili nástroj na komunikáciu s duchmi a to ty nemáš, faktá ktoré zhánaš sú ti nahovno a úplne inak sa budeš na na pozrať, ak by si objavil v sebe duchovno. Duchovno je vedomie človeka, ktoré žije ďalej, aj keď prestane biť srdce, v ktorom bolo. A toto je prelomový bod medzi nami dvomi, ja som bol na druhej strane dvakrát a vodfel som ako odchádzam zo svojho tela, ale nie ptero som veriaci, somveriaci lebo denno denne potzrebujem prúdy živej vody a či bude na cirkvi, alebo kristovi tony špíny, já si pôjdem za svojím, lebo viem, čo hľadám a čo dennodenne potrebujem a pjeavuje sa to u mňa kurevsky jednoducho a jasne, že deň, keď sa modlím a nemodlím, je iný a bol by som idiot a nevyľlpšil si život takýmto spôsobom, ak to možno aj je trošku námahy, ale výsledok je niekoľko násobný zisk tajktiež aj námahy.
Toto hľadaj a vykašli sa na všetky dôkazy a potoom, ak sa naučíš čerpať vodu z ježiša, potom ti ho môže vyhrabať aj seden rázy kedajaký kutal niekde v izraeli jeho kosti aj s čo javie ešte sčím a tristo razy ti dokázať, že nemohol byť, ty budeš mať svoj dôkaz, svoj zdroj energie, svoju záruku posdľa ktorej ak si sa v živote tisíc razy nepomodlil, mal si vživote smolu a ak si sa pomodlil, vždy to bolo iné a lepšie.
Chytáš vola za rohy, takto nič nenájdeš a k ničomu neprídeš.
Určite v tebe niečo je, čo som ti písal už viackrát, že ty budeš raz veriací, lebo nie je možné, aby po zhromaždení toľkých informácii ťa ešte stále držalo niečo od toho tak ďfaleko. Aj Pavol apoštol zabíjal kreťanov z úprimného presvedšenia, aké máš ty teraz a potom sa tal naším najlepším učitelom s takistui úprimnym presvedčdním po tom, čo si ho kristis povolal. N
nie každý bude takýmto spôsobom povolaný, ale bol takto povolaný takmer každý kňaz a aj medzi nimi sú tzakoví a amoví, ale nehorázna väčšina je božia, lebo to čo držiua v ruke denno denne je sila, ktorá ovláda každého, kto jej rozumie, ktoju vníma a kto ju využíva pre svoj život už tu na zemi. Z toho idú prúdy žvej vody, ak to zdvihne nad hlavu a to naplňa kostoly a ľudí v nich a privádza do zúrivosti tých, čo nenašli a nepochopili. Čo nepochipoli, že voda nezostane v koši, ako živá doda v prázdnej duši, cez takýchto ľudí preteká táto voda a ko cez kôš a nedá sa z nej napiť a ani načrieť.
Je to voda duchovná a iba duch v človeku ju potrebuje . Lebo človek,ktorý má v sbe ducha máiný život, má toto navyše.

Nie každému je dané, aby to pochopil, Ježiš hovorí, že len ten, komu to dá môj otec.Ale zase aj hovorí: Ja chodím a klopem na každé dvere.
A teda ak to nemáš, tak to nemáš, tak sa s tým zmier a nesnaž sa presvedčiť iných, že to neexistuje, lebo tí , ktorým bolo dané ako to funguje a pochopili, sa na teba pozerajú ako inak, prinajmesnšom divne.
Človek musí s vami jednať ako z vajcami,lebo na všetko ste hneď urážlivý,..............


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 12. 2013, 16:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 08:29,  Najskôr sa začne len uvažovať či je to vôbec možné.... potom sa začne skúšať......
dnes, 02:55,  https://jehovajekralom.com/proti-odpadlickemu-narodu/
dnes, 01:13,  WHO: Európa zaznamenala už vyše 10 miliónov nakazených; rúška zachraňujú životy...
dnes, 00:52,  https://scontent.fbts7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/123137036_712433179624695_4592848713032141095_n.j...
dnes, 00:42,  Dobrú noc.
dnes, 00:39,  To je možné má občianstvo USA ale i Slovenské . Tých pokut bolo udelených tisíce a...
dnes, 00:39,  Koná. Nič by som dnu nepustil, von všetko. *04
dnes, 00:38,  Najprv ma musia odchytiť. *04 Hej a ešte musí "dobre" dopadnúť prvé kolo...
dnes, 00:36,  To ju kontrolovali, či dodržiava karanténu? Som bohovo zvedavý ako sa ujo Igor vysporiada s...
dnes, 00:36,  Pozor testovanie sa kona i na hraniciach a zatvaraju s testovaním
dnes, 00:34,  Musíš to vidiet z tej vyhodnejšej strany . Keď ťa drapnu dáš do štatnej kasy 1659 € a...
dnes, 00:32,  Prečo nezatvárame už pred testovaním?? Až testy nám povedia, že to z vonku prichádza?...
dnes, 00:32,  Moc som tomu neveril v takej malej dedinke ako u nas . Ale keď tu bola Katka z NY po teste bola...
dnes, 00:31,  Ty koš, ja tých nevinných ľudí = obete megalomanstva uja Igora. *04
dnes, 00:30,  Po testovaní zatvarame hranice a potom by to malo klesať uvidíme
dnes, 00:30,  Certifikát. *39*39*39*39*39 Ja asi umriem.*11*11*11*11 Rád uvidím tých odvážnych...
dnes, 00:29,  Peter to uvidíme stale mam pred očami ten koš *13*13*13
dnes, 00:28,  Česi su v riadnej prdeli to bez pochýb
dnes, 00:28,  Nie sú drahé!! Iba lacné veci sú drahé!!! A ujo *Igor nám a aj celému svetu dokáže po...
dnes, 00:28,  Certifikat budú kontrolovať i doma . Kto neprejde testom má karantenu do 17 novembra. Tak to...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
„Kreativita je vynaliezanie, experimentovanie, riskovanie, porušovanie pravidiel, robenie chýb a radosť z toho všetkého.“ Mary Lou Cook
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(85 022 bytes in 0,200 seconds)