Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Prečo Pán Mojžišovi nedovolil vstúpiť do zasľúbenej zeme?

8
reakcií
1597
prečítaní
Tému 22. januára 2013, 21:36 založil Antidogmatik.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   22. 1. 2013, 21:36 avatar
Že by sa tak kruto zachoval k svojmu dobrému služobníkovi?
Alebo to bolo inak? Mojžiš do zasľúbenej zemi nemohol vstúpiť, lebo bol už mŕtvy? Nezomrel Mojžiš na nebezpečné ožiarenie pred príchodom do zasľúbenej zeme? Nebola postava s rohmi a so šatkou na tvári Pán, ktorý sa stránil stykov s ľuďmi /okrem sexuálnych? No Izraelitov bolo treba viesť, usmerňovať. Lenže ako, keď sa Pán nerád ukazoval na verejnosti ako to vyplýva z Biblie? Že by postupoval utajene? Dával Pán inkognito, čoby Mojžiš príkazy Izraelitom? Nie, nič nenasvedčuje v Písme tomu, že by to takto mohlo byť.
Ale analógia je tu podozrivo zrejmá. Mojžiš - jediný človek na Zemi s rohmi? Také čosi je veľmi nepravdepodobné. No Pán podľa Zamarovského rohy mal.
Bol synom Nymfy Dryopy a boha Herma; boh lesov, lovcov a pastierov. Mal rohy, kopytá a bol ohavný. Božskí kolegovi sa mu preto posmievali. Viď Zamarovský.
Táto úvaha má však opodstatnenie len čo dospejeme k Proroctvu Izaiášovmu o Pánovi. 52 – 53/14 – 15, 1: „Ako sa zhrozili nad ním mnohí – veď neľudský je znetvorený výzor jeho a obraz jeho je pod človeka – tak ho budú obdivovať národy mnohé, králi zatvoria si pred ním ústa. Veď uvidia o čom sa im nevravelo a čo neslýchali, poznajú! Kto by uveril, čo sme počuli, a rameno Pána komu sa zjavilo?“
Ak je toto Pánov opis, tak sú antický a biblický Pán totožní. Lenže potom je tento Pánov opis aj dôkazom toho, že nestvoril človeka. Veď človek nie je žiadna príšera, človek je krásny. Nemohol by byť taký, keby bol obrazom vyššie popísanej bytosti.
Ale vráťme sa ešte na chvíľu k rohom.
U ľudí nie sú okrem historky o Mojžišových rohoch múdrosti známi iní rohatí jedinci. U bohov, resp. bohýň áno. Napríklad egyptský boh Chnúm má baraniu hlavu s rohmi. Bohyňa nebies a lásky Hatór má kravské rohy. Ďalšia rohatá Ištar je známa svojimi cestami do vesmíru...
Bohovia s rohmi nie sú ničím výnimočným. Rohatých okrem Mojžiša nepoznáme.
Zdá sa vám moja hypotéza o Pánovi so šatkou na tvári a s rohmi, vydávajúcom sa za mŕtveho Mojžiša ešte stále nepravdepodobná? Na záver ešte pre tých, čo budú argumentovať, že Zamarovský písal o Panovi. Nie. Zamarovský píše o Pánovi s dlhým á.


8.
označiť príspevok

veriaci muž
   23. 1. 2013, 16:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.2.
označiť príspevok

Kasafran
   22. 1. 2013, 22:57 avatar
Antidogmatik,
možno preto, lebo ho "odhalil" ako podvodníka...


3.
označiť príspevok

elemír muž
   23. 1. 2013, 03:12 avatar
Antidogmatik, asi miešaš dokopy hrušky s kladivami. Mojžiš nemohol vstúpiť do zasľúbenej zeme, lebo nechcel uveriť Bohu, keď mu povedal, že musí udrieť palicou po skale a vytryskne z nej prameň vody. Takéto Mojžišove pramene sú aj na Slovensku nad Šútovským vodopádom, ako sa ide zo Šútova na Malú Fatru. Tam tiež priamo zo sklaly strieka voda.
Podľa evanjelia Boha nikto nikdy nevidel, ale Ježiš pripustil, že komu bude chcieť on, že ho ukáže. Zatiaľ sa takýto šťastlivec neozval a Ježiš Filipovi hovorí, že toľký čas sa na mňa pozeráš a pýtaš sa ako vyzera môj otec. Ja som sa tiež podobal na môjho otca tak, že nám to takmer vždy pripomenul každý, kto nás spolu prý krát videl.
A čo sa týka tých rohov, to je vtipné, ak urobíš z tých tvojich bohov zoologickú záhradu s prevažne rohatými zvieratami. Tuto na DF je vštko možné, už som sa dočítal, že Boh je masový vrah, ale že by aj nejaké rohaté zviera ?
A ešte niečo: V prvej vete Otšenáša nás Ježiš učí, aby sme sa modlili: Otče náš, ktorý si na nebesiach,...tak že Boh je výlučne na nebesiach a kontakt z výšky neba na zem s Mojžišom a vôbec so židovkským národom, bol preto dosť komplikovaný. Aj to je tiež jeden z dôvodov, prečo poslal svojho syna Ježiša na zem.
Mojžiš nemal rohy, ale palicu, ktorú musel držať nad hlavou, ak boli izraeliti vo vojne, keď nevládal, museli mu pomôcť, držať tú palicu nad hlavou, inak Izraeliti prestali vyhrávať boj. V tej palici dal boh Mojžišovi jeho silu, okrem požitia v bitkách s ňou rozdelil more a tiež udretím na skalu, vytryskla z nej voda. Atď ....


4.
označiť príspevok

elemír muž
   23. 1. 2013, 03:37 avatar
A ešte, pred Egyptským faraónom, ktorý pustil cez svojich kňazov na Mojžiša jedovaté hady, Mojžiš hodil palicu na zem a z nej vyšli hady, ktoré požrali faraónové hady.
V Egypte pravdepodobne, zdôrazňujem pravdepodobne, nebol židovský národ náhodou. Egypťania a Májovia, boli asi pozostatky národov Atlantídy, ktoré sa pri katastrofe rozdelili na tri časti a to Majskú, Egypskú a trtí boli tí, čo zahynuli pri katastrofe. Atlantída sa vyvíjala niekoľkodesiatok tisíc rokov, takým tempom, ako je to teraz na zemi asi 200 či 300 rokov, preto ja osobne, podľa mojej osobnekj rozprávky nevylučujem, že atlantíďania mohli byť na niektorej planéte Oriona. A ka mám pokračovať v rozprávke ďalej, Atlantída bola zničená pred dobou ľadovou a po dobe ľadovej Boh sa snaží založiť v raji medzui Eufratom a Tygrisom raj na zemi a nového človeka, dokonca s novou teologickou identitou a pretože určite v Atlantíde ako boh bol, snažil sa zmeniť ľudí na nový systém chápania Boha a teda v Egypte chce zničiť dovtedajší system božstva, u Majov to bolo až v stredoveku,lebo bola malá pravdfepodobnosť objavenia ameriky už vtedy, a nahradiť nielen nový systém, ale aj nového vylepšeného človeka. Predpokladám, že aj s Atlantídou mal Boh podobné problémy, ako dnes, ale ak si predstavíme, že atlantída mohla byť 50 až 100 tisíc rokov a bola na technickej vyspelosti, lebo na vývoj mala asi 300 krát dlhší čas, ako dnešný človek , mohli tam byť aj 300 krát väčšie problémy jeho styku s národom Atlantídy.
Preto asi Boh zničil Atlantídu tak dokonale, že došlo aj k zmene zemského povrchu miestami niekde až o 4 000 metrov nadmorskej výšky. Jediná stopa zostala v tom, že sa našlo koryto Nílu, ktorý pred tým tiekol do Atlantického oceánu.
Ale to už mám zase dlhý príspevok.


5.
označiť príspevok

nabzlo muž
   23. 1. 2013, 08:08 avatar
Mojžiš bol hlupák,ktorý 40 rokov vodil židov po púšti a usadil sa tam kde nie je ropa....
Súhlasí dilemma


6.
označiť príspevok

Krištof
   23. 1. 2013, 15:25 avatar
1. Pán antidogmatik, keď tu už miešaš piate cez deviate, grécke mýty s Bibliou, kde si nechal svojich ufoncov mimonov? Prečo si do toho nezamiešal aj príbehy Pána Dänikena? Inak Pan - s krátkym a - z antických mýtov je slovo cudzieho pôvodu, kdežto Pán - s dlhým a - je slovenské slovo. Hebrejsky je to Adonai, grécky Kyrios, anglicky Lord. Ten starogrécky Pan bol boh pastvín a ochranca čried, pokrytý srsťou niekedy plašil pocestných. Od neho je odvodené slovo panika. Nešlo o Stvoriteľa ani významného boha. Keď ho antidogmatik toľko spomína, je tu otázka, či náhodou nie je reinkarnovaným Panom. Veď myšlienka reinkarnácie mu tiež nie je práve cudzia. Alebo je možno niekdajším kráľom Midasom z antických mýtov, ktorého príbeh tiež súvisí s Panom. Pan si totiž pískal na sedempíšťalovom nástroji pesničky, ktoré sa Midsovi veľmi páčili. Pan videl, ako sa jeho pesničky páčia, a začal si namýšľať, že hrá lepšia ako Apolón, vodca múz. Preto spolu súťažili. Apolón si odhrnul purpurové rúcho a mäkko udrel do strún nádhernej lýri, ktorá začala lahodne spievať. Boh pohoria Tmolos, ktorý mal rozsúdiť, kto hrá lepšie, dojatý vyzval Pana, aby sklonil svoj syrinx pred Apolónovou lýrou. Apolón jednoznačne zvíťazil. Midas, ktorý ich počúval, to však prijal s nevôľou: "To nie je možné. Panova pesnička je stokrát krajšia. Mne sa páči. A keď sa páči mne, určite je lepšia. Mám azda uši, nie?" Apolón pristúpil ku Midasovi a chytil mu uši do prstov: "Teraz máš uši, aké ti patria." Midas si siahol na hlavu a nahmatal dlhé oslie uši. Neskoro ľutoval, že sa zaplietol do sporu, ktorému nerozumel.

:-)


7.
označiť príspevok

dilemma žena
   23. 1. 2013, 15:33 avatar


9.
označiť príspevok

elemír muž
   24. 1. 2013, 12:30 avatar
Jediné, čo je na tomto videu dobré, myslím teraz na mňa, je ten spevák a z neho iba ten spev. Ale ostatné mi priomína, že to je ako predstava neba pre neveriacích v tomto satanovom kniežatstve.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:08,  (12) Zuzka8, a na to pamätaj vždy a všade aj u seba. Snaž sa, tak ako doteraz, obísť aj...
dnes, 17:08,  BIS: Rusko v Česku šíri dezinformácie, Čína výrazne posilňuje vplyv...
dnes, 17:06,  Nedôverovať vlastnej spravodajskej službe a vojenskej spravodajskej službe znie humorne ....
dnes, 17:04,  Nuž, ja si veľmi dobre pamätám, ako sa pred vlnami prisťahovalcov a imigrantov do Európy...
dnes, 17:03,  Peter,ty sa asi drzis Evanjelia podľa Matúša (20:16):Tak budú poslední prvými a prví...
dnes, 16:57,  Alebo, žeby ma to nemalo udivovať, ninka?... =)
dnes, 16:57,  Ebola je ešte stále niekde smrtiacim vírusom, napr. tá Africa. .. Tam si ani ruky nemôžu...
dnes, 16:56,  Vieš čo, Zuz, ja som na seba hrdá, že som nikdy žiadnu neskúsila. Ani cigarety, nič....
dnes, 16:56,  (22) Ninka, veľmi rád a skoro vo všetkom, čoho som schopný...
dnes, 16:51,  Droge keď podáš malíček, tak Ti zoberie celú ruku. .. *04
dnes, 16:50,  Hej, ale tak ešte to možnože môžu zmeniť, to bola len kratučká informácia, takže tak....
dnes, 16:48,  19, ....... súhlasím, .... aj ked samotní katolícki učenci tvrdia, že ak by sme mali...
dnes, 16:47,  Však môže byť, pre mňa za mňa nech dajú aj lock down, ak by to bolo najúčinnejšie...
dnes, 16:46,  Si si istý? Kto tu písal, že referendum o vstupe do NATO prešlo a iba 1% bolo proti? *04
dnes, 16:46,  U nás sa tomu hovorí inak. ;) Ale počula som toto slovné spojenie nedávno. :D *03*39*20 Tak...
dnes, 16:44,  No a JA budem hneď prvým po ujovi Igorovi. *13*13*13*13*13 Takže mi prislúcha titul - prvý...
dnes, 16:43,  Edo hlavne nešíri nezmysly ako Kasafran.
dnes, 16:43,  Hurajka, to tak u vás hovoríte? .. No, to pre to THC sa nahulí a neskôr sa stane závislým....
dnes, 16:41,  (23) Peter67, Edo má zrejme veľký rešpekt pred počúvaním čohokoľvek Na hrane a zrejme...
dnes, 16:37,  2, ........ len istý strach, .... nie každý strach, alebo lepšie bázeň v prípade ak sa to...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Čaro prvej lásky je v tom, že nikto vopred nepočíta s tým, že sa raz skončí.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(73 560 bytes in 0,302 seconds)