Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Prečo nikdy neopustím Cirkev a ani ty by si nemal/a

71
reakcií
1539
prečítaní
Tému 19. novembra 2017, 08:59 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   19. 11. 2017, 08:59 avatar
Som katolíkom, pretože katolicizmus je pravdivý.

To nie je iba čiastočná pravda.

Nie je to nejaká pravda zmiešaná s omylom; Ak by som to nechcel, tak by som tu rozhodne nebol. Som katolíkom, pretože Cirkev je jediné miesto, kde nájdeš plnosť Pravdy. Katolíkom som sa stal kvôli Pravde a bude to pre Pravdu, keď zomriem ako katolík.

Na začiatku môjho obrátenia som urobil jedinú logickú vec pre niekoho, kto si myslí, že Boh k nemu môže hovoriť: „Staň sa katolíkom”. Napísal som si zoznam všetkého, o čom som si myslel, že to nie je pravda o Cirkvi. Vymenoval som všetky učenia, s ktorými som nesúhlasil. Potom som začal pracovať. Začal som počúvať skutočné argumenty pre tieto učenia a skutočné argumenty proti nim. Vážil som všetko, čo nebolo v rovnováhe.

A to, čo som zistil, bolo, že za radom som vyškrtával položky zo zoznamu.

Nechcel som sa stať katolíkom kvôli nejakému pocitu. Nechcel som sa stať katolíkom kvôli nejakému úniku pred niečím. Stal by som sa katolíkom len vtedy, ak by som bol presvedčený, že to všetko, čo učí, bolo pravdivé. To bola jediná vec, ktorá bola pre mňa dôležitá: Je to pravda?

Takmer som sa tam dostal. Prišiel bod, keď som vyriešil väčšinu, ale nie všetky moje pochybnosti spojené s tým, čo Cirkev vyučovala. Stále som nebol presvedčený o antikoncepcii. Stále som nebol presvedčený o Márii. Stále som nebol presvedčený o odmietnutí sola scriptura.

Ale jednu vec, ktorú som vyriešil, bola právomoc Cirkvi, aby tieto veci učila. Vedel som, že Cirkev je od niekdajších chybných učení chránená Duchom Svätým. Preto som si povedal: No ak Katolícka cirkev nemôže učiť žiadnu doktrínu, ktorá je falošná, potom všetky zostávajúce problémy, ktoré mám, sú moje vlastné chyby a nie chyby Cirkvi.

To bol pre mňa kľúčový moment: uvedomenie si, že nie som rozhodcom Pravdy. Cirkev je smerovaná Duchom Svätým. Nie som učiteľ Cirkvi; Cirkev ma učí.
Súhlasí gabriel pb


12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 11. 2017, 09:56 avatar
LP1: Vážil som všetko, čo nebolo v rovnováhe.

Nezbadal však, že má pokazenú váhu. 
Súhlasí Shagara


14.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   19. 11. 2017, 09:59 avatar
Váhu mal v poriadku. Ak nemal, dokáž.
Súhlasí gabriel pb


36.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   19. 11. 2017, 12:37 avatar
14
Váhu mal od antiktista - falošnú. No a tak mu to nejako sedí. Ak by mal pravú váhu - Slovo Božie v Písme, tak by vedel, že je to falošná váha s ktorou vážil. Komu je daná aká váha, takou váži. Tým, ktorým Otec na nebesiach dal váhu, tak tí vedia porovnať všetky falošné váhy. No s čím porovná tú svoju katolík?


48.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 11. 2017, 13:36 avatar
36,....s katechizmom!  A už sme doma! 


51.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 11. 2017, 14:09 avatar
RealitaABC, "Tým, ktorým Otec na nebesiach dal váhu..."
A to sú ktorí? Nemusíš mi odpovedať, lebo sú to vždy tí, ktorým veríme.... a váhy všetkých sú samozrejme falošné.... sú od antikrista.... možno to bude tak, že od antikrista pochádza označovať váhy druhých za falošné...


53.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 11. 2017, 14:18 avatar
51,....jeden ti povie:Moje sú správne,....druhý zas povie: Nie,...moje sú správne,...Tretí ,podobne a tak postupne.
To si sám musíš zodpovedať Tull. A od teba bude závisieť ,či spoznáš pravdu,alebo len fiktívnu pravdu!
A samozrejme,....satan zviditeľňuje najviac nepravda,ktorú vydáva za pravdu a naopak. Tomu sa hádam nikto nečuduje?!
Súhlasí -era-


54.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   19. 11. 2017, 15:25 avatar
Shagara napísal:A od teba bude závisieť ,či spoznáš pravdu,alebo len fiktívnu pravdu!
---------------------------------------------

Takže naznačuješ, že od nás, našej vôle, rozumu a našej moci to všetko záleží. Tak potom čo so slovami Ježiša Krista , ktorý je stelesnené Slovo Božie, ktoré hovoria niečo úplne iné a to za absolútnu zvrchovanosť Božiu pri vyvolení , spasení aj udržaní.
No a ignorovaním toho, chceš dospieť k pravde?

Pre zastávačou zbožčenej slobodnej vôle človeka, ako rozhodujúcom motíve pre účinnosť spásy, ináč povedané vôle človeka zotročenej hriechom , ktorá je len vykonávateľkou túžob duchovne mŕtveho srdca človeka, len toľko že každé spoločenstvo, ktoré toto vyznáva popiera absolútnu zvrchovanosť Otca na nebesiach a to vo všetkom. V takého zboru by som nechodil.

Písmo je proti ním!

Zj 17:8 Šelma, ktorú si videl, bola a nie je a má vyjsť z priepasti a ísť do zatratenia. A budú sa diviť obyvatelia zeme, ktorých mená nie sú zapísané v knihe života od založenia sveta, keď budú vidieť šelmu, že bola a nie je, a keď zase tu bude.
Zj 13:8 A budú sa jej klaňať všetci, ktorí bývajú na zemi, ktorých mená nie sú napísané v knihe života Baránka, zabitého od založenia sveta

Aha, takže najprv sú zapísaní v knihe života a potom je jasné, že práve tí, sa nebudú klaňať šelme a jej obrazu, ale iba tí, ktorí nie sú tam zapísaní.
Čo teraz s tým, no u zastávačov slobodnej vôle a jej moci je to jasné - odignorovať

Skut13 48Keď to počuli pohania, radovali sa a oslavovali Pánovo slovo a uverili všetci, čo boli vopred určení pre večný život

Vopred? No toto?Čo teraz s tým, no u zastávačov slobodnej vôle a jej moci je to jasné - odignorovať

Ján10 29Môj Otec, ktorý mi ich dal, je väčší od všetkých, a nikto ich nemôže vytrhnúť z ruky môjho Otca. Luk 12:7 Ale aj vlasy vašej hlavy všetky sú spočítané. Nebojte sa teda!
Nikto ich nemôže vytrhnúť z rúk Otca? no u zastávačov slobodnej vôle a jej moci je to jasné - odignorovať

„Ján 15:16 nie vy ste si mňa vyvolili, ale ja som si vás vyvolil a ustanovil som vás, aby ste išli a niesli ovocie, a vaše ovocie aby zostávalo“.
Čo teraz s tým, no u zastávačov slobodnej vôle a jej moci je to jasné - odignorovať

Luk15 4Kto z vás je taký človek, ktorý má sto oviec a keď ztratí jednu z nich nezanechá tých deväťdesiatdeväť na púšti a nejde za tou ztratenou, dokiaľ jej nenajde? 5A keď najde, vezme na svoje plecia a raduje sa.
Ona nejde sama zo svojej vôle, ale berie ju na plecia? No u zastávačov slobodnej vôle a jej moci je to jasné - odignorovať

Ján 10:26 ale vy neveríte, pretože nie ste z mojich oviec, ako som vám už povedal.
Takže uveria, len tí, ktorí sú z jeho oviec? To je rozhodnuté ešte predtým ako uveria? No to je zase popretie slobodnej ľudskej vôle. Čo teraz s tým, no u zastávačov slobodnej vôle a jej moci je to jasné - odignorovať

Rim8 29Lebo ktorých predzvedel, tých aj predurčil za súpodobných obrazu svojho Syna, aby on bol prvorodeným medzi mnohými bratmi. 30A ktorých predurčil, tých aj povolal, a ktorých povolal, tých aj ospravedlnil, a ktorých ospravedlnil, tých aj oslávil.
: Boh - "ktorých predzvedel, tých aj predurčil", "ktorých predurčil, tých aj povolal", "ktorých povolal, tých aj ospravedlnil", "ktorých ospravedlnil, tých aj oslávil".

No toto? No u zastávačov slobodnej vôle a jej moci je to jasné – odignorovať

Pr 16:9 Srdce človeka vymýšľa svoju cestu; ale Hospodin riadi jeho krok
„Ján 15:16 nie vy ste si mňa vyvolili, ale ja som si vás vyvolil a ustanovil som vás, aby ste išli a niesli ovocie, a vaše ovocie aby zostávalo“.
Ján6 37Všetko, čo mi dáva Otec, prijde ku mne, a toho, kto prijde ku mne, nevyženiem von.
Ján6 44Nikto nemôže prijsť ku mne, keby ho nepritiahol Otec, ktorý ma poslal, a ja ho vzkriesim v posledný deň.
Ján 6:65 A vravel: Preto som vám povedal, že nikto nemôže prijsť ku mne, keby mu to nebolo dané od môjho Otca.

No a aby to bolo ešte zaujímavejšie, tak títo ignoranti množstvo veršov z Písma , ktorých zmysel je jasný vyhlasujú, že ich to a to spoločenstvo je jediné pravé a vyzývajú ostatných, aby sa slobodne rozhodli vstúpiť do toho ich jediného pravého, ktoré sa vraj drží Písma. No katastrofa!

A to je práve to, na čom kulhajú SJ a čo nie je Biblické


55.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 11. 2017, 15:47 avatar
54,....hovorím to stále: Ja o voze,vy o koze. Prečo nečítaš poriadne?
Ak niekto hľadá pravdu a povie ,že ju našiel v RKC,...u ECAV,....u baptistov,...cirkvi bratskej,....v KS Milosť,....u JS,....atď.
Čím to je,....že každý ju našiel niekde inde?
Nuž na to som poukazoval! Niekto len "prechádza z blata do kaluže".
To sa stáva tým,ktorí idú cestou menšieho odporu,...alebo si hľadajú náboženstvo šité na mieru. A tak sa nechali zviasť vládcom sveta,...otcom lží. Aj preto je toľko náboženstiev.
Viem,....že Boh ku sebe priťahuje tých "čo ho vážne hľadajú",......a čo majú "správne pohnútky".
Ale ,či mňa osobne pritiahne ,závisí od postoja môjho srdca,....toho,či ho "mám pripravené". Dnes to tak nemusí byť/nepritiahne ma/ ,ale ak zmením postoj,tak sa to obráti a Boh ma pritiahne.
Poznám to z mnohých skúseností v službe a písal som o tom. Príklad za všetko: .......Dvaja bratia zvestovali po domoch v jednom meste, a jeden oslovený mal takú zlosť,že vytiahol pušku a zastrelil jedného brata.
Po pár rokoch, keď bol daný človek už doma z väzenia ,opäť "náhodou" tu zvestovali bratia a /daný človek,bývalý väzeň/keď ho oslovili/ im povedal že im zabil brata, a že jemu to nikdy neodpustia. A nato mu povedal jeden brat ,že mu je odpustené,lebo on je otcom zabitého brata. A tento vrah JS/nášho brata/ je dnes JS.
A mnohí JS boli -zločinci,smilníci,zlodeji,žoldnieri,narkomani,atď",....ale keď zmenili postoj,a hľadali Boha,....Boh ich pritiahol.
Mám ale dojem,...že ty máš skôr mýlnu predstavu,že Boh funguje ako automat na kávu.


57.
označiť príspevok

peter67 muž
   19. 11. 2017, 15:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.58.
označiť príspevok

peter67 muž
   19. 11. 2017, 15:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.61.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   19. 11. 2017, 16:57 avatar
55
A čo keď pravda nie je v názve zboru - spoločenstva - členstve, ale v tom čo učí? To ťa nejako nenapadlo? O to tu predsa ide. Ak SJ vyhlásia, že jedine v ich spoločenstve pod názvom XY je jedine pravda a spása je jedine v jej členstve a u ostatných je lož a idú teda do zahynutia, tak to je nadutosť, namyslenosť a pýcha si o sebe toto myslieť. Boh predsa má svoje ovce aj tam, kde to SJ ani netušia. To vy máte Boží pohľad na každého človeka na Zemi, alebo čo?To isté je u KC. Predsa učia, že cirkev Kristova je jedine v KC a nikde inde. Zase len členstvo. A tak všetkých naokolo odsúdili na zatratenie. U nich modlár má väčšiu šancu na spásu , lebo vraj nie z vlastnej viny nepočul o Kristu ako tí, ktorí nasledujú Krista no sú mimo KC. Vidíš to?

No ja nepozerám na nálepku – názov zboru, ale na učenie - na jadro evanjelia Ježiša Krista, ktoré učia a od ktorého sa odvíja všetko ostatné.

SJ ako jediný stĺp Pravdy? KC ako jediný stĺp Pravdy? Kde to je napísané v Písme, že je to práve táto cirkev s názvom XY? Len taký súhrn z ranného obdobia: efezskej cirkvi ,smyrnianskej cirkvi ,pergamskej cirkvi, tyatirskej cirkvi, sardskej cirkvi, filadelfskej cirkvi , laodicejskej cirkvi, Božej cirkvi v Korinte, a dokonca - pozdravujú v Pánovi Akvila a Priska s cirkvou v ich dome, solúnskej cirkvi

Rim 16:16 Pozdravte sa navzájom svätým bozkom. Pozdravujú vás všetky Kristove cirkvi .
1Kor 16:19 Pozdravujú vás ázijské cirkvi. Veľmi vás pozdravujú v Pánovi Akvila a Priska scirkvou v ich dome.
2Kor 11:28 A okrem toho na mňa deň čo deň dolieha starosť o všetky cirkvi.
Flm 1:2 sestre Apfii, nášmu spolubojovníkovi Archippovi a cirkvi, ktorá je v tvojom dome:
Zj2 29Kto má uši, nech počúva, čo Duch hovorí cirkvám .

To je ale objav v Písme, že. Ak by hypoteticky ešte dnes by existovala cirkev s názvom, ktorý sa nachádza v Písme napr . Efézska cirkev, a ona by vyhlásila, že jediným stĺpom Pravdy , tak čo ostatné s inými názvami budú čo? Predsa Boh vidí ktorý aký je, že. A čo by teraz povedali spoločenstvo SJ, ktorých názov sa tam nenachádza? Ako vidíš Písmo chápe cirkev ako jednu, no s rôznymi nálepkami a to podľa toho v akom meste alebo mieste sa nachádzal dotyčný zbor. Každého zaujímalo predovšetkým, či ten, ktorý zbor stojí v pravde Kristovej a nie v názve. Absurdum.


56.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   19. 11. 2017, 15:51 avatar
51
Kto má akú váhu v srdci vie Otec na nebesiach. Otec vie o tých, ktorým tu váhu dal. Žiadny človek nevidí do srdca človeka ako Boh. Preto nikto nemôže vyhlásiť z pohľadu človeka, že jedine to ich spoločenstvo má tú jedinú pravú váhu. To vyhlasuje ako KC, tak aj SJ. Ak by vyhlasovali že majú pravú váhu, tak by som to nechal tak, no KC tvrdí, že majú jedinú a to ešte uzamknutú do múrov Vatikánu. . No KC učí, že mimo KC nikto nemôže mať pravú váhu? O to tu ide!


43.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 11. 2017, 13:20 avatar
14,.......peklo,....očistec,.....nesmrteľná duša,.....trojica,....dogmy o Márií,........viera,že všetci idú do neba,........zrušenie vzkriesenia,........modly,obrazy,sochy,.......povery,.......špiritizmus,........spojenectvo so špinavou politikou a vojnami,........nemorálnosť,....a mohol by som pokračovať vo vymenúvaní falošných náuk.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Správanie,............Hitler,národný socializmus,.....Franco,.....Mussolíni,........Pinochet,........Jasenovac,......krvavá Mary,........tridsať ročná vojna,....obdobie inkvizície,mučenie,........obdobie križiackych vojen,.......tisíce lokálnych vojen v mene Boha,......korupcia finančných inštitúcií Vatikánu,.......Zakazovanie ženiť sa,....homosexualita,....zneužívanie detí.,.......atď.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

‚MENE, MENE, TEKEL, a PARSIN.‘
‚Toto sú slová, ktoré sú tu napísané,‘.........hovorí Daniel: ‚MENE, MENE, TEKEL, a PARSIN.‘

‚MENE znamená, že Boh spočítal dni tvojho kráľovstva a priviedol ho ku koncu. TEKEL znamená, že si bol odvážený na váhe a zistilo sa, že nie si dobrý. PARSIN znamená, že tvoje kráľovstvo je dané "Médom a Peržanom.",.......tým, ktorí prinášajú "dobré ovocie"!
Hnilé ovocie.....nepatrí medzi civilizovanú,humánnu spoločnosť!


50.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   19. 11. 2017, 14:01 avatar
43

Shagara, to, že jeho kráľovstvo bolo dané Médom a Peržanom ešte neznamená že boli lepšími, ale je to postupnosť ríš s akou sa majú naplniť proroctvá.

Babylonská ríša , po nej nasledovala Medo - Perská ríša, grécka ríša, a nakoniec Rímska ríša. Jedna nahradila tú druhú a nabalili si niečo na seba z predošlých.

No a nakoniec je tu kráľovstvo - Kristove a je zobrazené ako kameň - Kristus, ktorý nebol v rukách a rozbil všetko to, čo reprezentovalo tieto ríše na prach. No a jeho kráľovstvo je večným kráľovstvom.

Dan 2:45 Lebo si videl, že sa od vrchu odtrhol kameň, ktorý nebol v rukách, a rozbil na prach železo, meď, hlinu, striebro i zlato. Veľký Bôh oznámil kráľovi, čo bude po tomto. A sen je istý, a jeho výklad je verný. -


52.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 11. 2017, 14:12 avatar
50,....to bola obrazná reakcia na Leine slová.
Aj preto som tam dodal,že...."tomu,kto prináša dobré ovocie". Myslel som pravé náboženstvo,nie Médov,....
Pôvodne som tak chcel dať ,že "Božie kráľovstvo". Bolo by to zrozumiteľnejšie.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Inak súhlasím.....postup ríš,svetových veľmocí.......
A vieš ktorá je posledná? To znázorňujú dané "chodidlá"?!


59.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   19. 11. 2017, 16:11 avatar
52
Hoci sa výslovne neuvádza meno tej poslednej, len mená predošlých trochi, tak indície naznačujú na Rímsku ríšu. No skôr by som povedal, že to bude ríša, ktorá bude obsahovať mnohé s predošlých. Mohol by som aj povedať, že v podstate je to svet, ktorý nesie povahu toho všetkého - veľký Babylón. No a som napísal aj ktoré kráľovstvo je večné - Kristove kráľovstvo. To ale nemá nič spoločné s fungovaním týchto svetových ríš a teda ani sveta. lebo oni budú, teda aj to čo reprezentujú zrušené .1Kor 15:24 potom koniec, keď oddá kráľovstvo Bohu a Otcovi, keď zruší každé kniežatstvo a každú vrchnosť a moc.


34.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   19. 11. 2017, 12:07 avatar
1
lea_pragmaticka1

Vieš aký je rozdiel medzi smilnicou a nevestou? No a taký je rozdiel na jednej strane medzi viditeľnou cirkvou, ktorej hlavou je hriešny človek v ktorej sa nájdu všetky ohavnosti, zvrátenosti, namyslenosť, pompéznosť, pýcha, hromadenie majetku a každá bezbožnosť , no a na druhej strane medzi skutočnou nevestou Kristovou - cirkvou, ktorej jedinou hlavou je Kristus, ktorá je čistá a bez poškvrny pripravená svojmu ženíchovi . Kto tvorí jeho nevestu - cirkev, tak to vidí jedine Boh, lebo jedine On vie v ktorom srdci kraľuje svojím Slovom - Duchom. To sú tí kúpení zo sveta, ktorých Otec na nebesiach pritiahne ku Kristu a oni uveria a sú spasení. Je ich nespočetný zástup, ktorí stoja pred trónom.

Tieto verše sú predobrazom odpadnutia a vytvárania falošnej cirkvi: Ján6 65A vravel: Preto som vám povedal, že nikto nemôže prijsť ku mne, keby mu to nebolo dané od môjho Otca.

Čo to urobilo s tými, ktorých pohnútky, prečo chodia z Ježišom neboli od Otca v nebesiach, ale boli motivované podľa ich vlastných predstáv a kto vie ešte čím.

66Od tej chvíle odišli mnohí z jeho učeníkov nazad a nechodili viacej s ním.

No a z takých sa neskôr vytvorila cirkev s viditeľnou hlavou hriešnym človekom ,ako zástupcom Krista - Boha na zemi. No a jedna z mnohých začala do sveta vykrikovať, že to ona je tá jedná pravá nevesta Kristova a ostatných, ktorí to neuznávali začala hubiť. To, že je skrz naskrz skazená a padlá smilnica pred Bohom nezakryje. Kristus vie, kto je jeho nevestou a tej smilnici odkryje závoj za ktorý sa ukrývala a falošnú nevestu pošle tam, kam patrí. Zoberie si ako nevestu iba tu, ktorá je naozaj jeho nevestou a to vie jedine ženích.

No a tým, ktorým to Otec na nebesiach zjavil, kto je to Ježiš , tak ako vidíme ostali

A to je predobraz skutočnej cirkvi, ktorú tvoria iba tí, ktorých Otec na nebesiach pritiahne ku Kristu.

Ježiš o nich vedel a tak povedal: 67Vtedy povedal Ježiš tým dvanástim: Či azda i vy chcete odísť?

No a oni so sebadôverou povedali, ako by to bola ich zásluha, že uverili a ostali: 69a my sme uverili a poznali, že si ty Kristus, ten Syn živého Boha.

No a Ježiš im následne na tú ich sebadôveru odpovedá absolútnou zvrchovanosťou Božou, pri vyvolení a pasení: 70... Či som si ja nevyvolil vás dvanástich? A jeden z vás je diabol.


44.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 11. 2017, 13:23 avatar
34,....myslela s "neviestkou"? 


38.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 11. 2017, 12:54 avatar
1,.....smutný,....až tragikomický príbeh, člena "Veľkého Babylona"!

Nemusíš opustiť túto ,smilnicu, "ženu je opitá krvou svätých a krvou Ježišových svedkov.",.....ale platí ,že,........."a ak nechcete dostať časť z jeho rán.",......tak je múdre opustiť túto neviestku "ktorá smilnila s kráľmi zeme".

Tie slová zo Zjavenie sa nemôžu,akokoľvek by niekto chcel napasovať na niekoho iného ,hlavne na RKC.
RKC je dominantou tohto konglomerátu falošných náboženstiev.
A vyučuje 90% pohanských náuk,.....nehovoriac už o jeho 1600 ročnom správaní!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ty si si "všetko vyškrtla",.....a aj Boh vás vyškrtne z knihy života,...tých ,čo sa neriadia jeho príkazmi:"Vyjsť z Veľkého Babylonu"!
A to bude ten "kľúčový moment",.......keď už nebude nikto duchovne smilniť.


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   19. 11. 2017, 09:00 avatar
To je dôvod, prečo som katolík a navždy budem katolíkom. Ak pôjdem kdekoľvek inde, zostanem len s mojou vlastným rozumom. A len s vlastným rozumom sa nepohnem. Za 46 rokov som sa o sebe naučil hlavne to, že len so svojím rozumom to nedokážem.

C.S. Lewis to takto hovorí v knihe Mere Christianity ["Iba kresťanstvo"]:

Predovšetkým sa musíte pýtať, ktoré dvere sú tie pravé; Nie tie, ktoré vám najlepšie vyhovujú kvôli farbe alebo obloženiu. Jednoducho a jasne povedané, nikdy by nemala nastať otázka: „Mám rád túto službu?“ ale skôr: „Sú tieto doktríny pravdivé: Je tam svätosť? Priťahuje ma k tomu moje svedomie?“

Peter Kreeft, ktorý komentoval Lewisa, musel povedať:
Teraz to znie veľmi jednoducho. Ale je to zásadná otázka, ktorú si musíte položiť pri každom čestnom rozhodnutí. Je len jeden dôvod čestne veriť všetkému: pretože je to pravda. Ak si myslíte, že to nie je inak, poďme to vyriešiť ešte predtým, než urobíme niečo iné.

Ich dôvody sú mojimi dôvodmi ale čo povedia ostatní?

Ľudia prestávajú byť katolíkmi z rôznych dôvodov. Niektorí ľudia opúšťajú Cirkev, pretože kňaz povedal niečo, čo sa im nepáčilo, alebo s nimi zaobchádzal nejakým spôsobom, ktorý im bol nepríjemný.

Niektorí ľudia dokonca opúšťajú Cirkev, pretože už nie je dobré umenie (resp. nedostatok umenia).

Pre mňa je to ale nezmysel. Viete čo? Želám si, aby žiadny kňaz nikdy nepovedal nič vážne. Želám si, aby všetci katolícki umelci boli ako Michelangelo a každá katolícka farnosť vyzerala ako katedrála Chartres. Ale čo očakávate, že nájdete, keď opustíte Cirkev? Existuje nejaké náboženstvo tam, kde sú duchovní všetci svätí a žiadna z budov nie je škaredá? Prosím. Ak opúšťate Cirkev kvôli tomu, zistíte, že je to všetko rovnaké aj vonku.

Ale to, čo nájdete mimo Cirkvi je, že existuje veľa omylov a oveľa menej pravdy. To je tá istá vec, ktorú zaručene nájdeš mimo Cirkvi. Odíďte, ak si to prajete, ale ja s vami nepôjdem.

Keď som sa stal katolíkom, celý rok som sa akoby vznášal.

A potom mi ten pocit Boh vzal.

Roky, odkedy som sa stala katolíkom, patrili medzi tie najhoršie v mojom živote. Stratil som štyri rôzne pracovné miesta. Trpím depresiou, nevidím koniec toho všetkého, ako sa len snažím dovidieť. Idem na omšu, idem na adoráciu, ale všetko je to len slabý odvar z toho ako som sa cítil predtým.

Kiežby som to mohol povedať inak, ale musím o tom povedať pravdu. Katolícka cirkev nesľubuje, že všetko bude jednoduché. Namiesto toho sľubuje kríž. Brat George Schommer, ktorý mal záverečnú homíliu pre moju triedu v roku, keď som sa stal katolíkom, povedal: „Budete skúšaní.“

A predsa som nikdy nebol pokúšaný odísť. Nikdy som nepovedal: „Vieš čo, bol som šťastnejší, keď som bol presbyteriánom, dovoľte mi, aby som sa tam vrátil.“ Ako keby som bol šťastný len preto, že som bol Presbyteriánom. Ako keby bol kresťanský život o našom šťastí alebo našich pocitoch.

Nie. Je to o Pravde. Je to len pravda, lebo Kristus je pravda a v ňom je naša spása.

To je dôležité. Keby bolo všetko o našich pocitoch, potom by nikto z nás nezostal. Brat Nevrlý hovorí niečo priemerné počas spovede, alebo katedrála farnosti Hlúpeho umenia (Silly Art) ide na nervy nášmu estetickému vnímaniu a smeruje inde - kde? Ku klamstvu? K nášmu vlastnému rozumu?

Nie. Tu som a s Božou milosťou tu zostávam bez ohľadu na to, či mi bude kríž odobraný alebo bude ešte viac tlačiť na moje rameno. Vzdal som sa všetkého, čo som kedy vedel, aby som nasledoval samotnú Pravdu. A ja sa jej nikdy neotočím chrbtom. Nikdy.

www.lifenews.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí gabriel pb


35.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   19. 11. 2017, 12:23 avatar
2
Dôvod prečo je katolíkom je niekde inde. Od totiž neprišiel ku Kristu, lebo je súčasťou falošnej nevesty, ktorá sa len ukrýva za závoj skutočnej nevesty, no je smilnicou. Ak by mu to bolo dané od Otca to vidieť, tak by sa zhrozil, kto to v skutočnosti je a utekal by od nej ako sa len dá.


3.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   19. 11. 2017, 09:00 avatar
Lea snazis sa presvedcit nas ci samu seba????))))


6.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   19. 11. 2017, 09:11 avatar
Grofík čítal si článok vôbec do konca?
Súhlasí gabriel pb


7.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   19. 11. 2017, 09:13 avatar
6/ Lea vies kedy sa ja prezehnavam? Ked vidim nasu casnicku s patkami kozami!ha


8.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   19. 11. 2017, 09:16 avatar
Prežehnávanie je super a môžeš ho robiť hocikedy aj viackrát na deň, vtedy zvolávaš na seba Božiu milosť a ochranu a tej nie je nikdy dosť.
Súhlasí gabriel pb


29.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 11. 2017, 10:34 avatar
Grofik, ty si sa v živote zmohol len na: jesť, piť, cikať a kakať. A sex ti načisto rozvŕtal mozog. 


62.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   19. 11. 2017, 18:16 avatar
29/Mas pravdu niesom impotentny kokot ako ty!!!hahahahahah


63.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   19. 11. 2017, 18:27 avatar
29/ Lemmy poviem ti novinku!Sexualna energia sa odraza v umeni hudbe mode architekture atd atd atd je to sila ktora prenika vsade!ha Vies to pochopit zo slepacim mozockom????hahahahah


64.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   19. 11. 2017, 18:28 avatar
63/ Pre jebnuteho Fotona nemam to od mojho "gurua"! Najvecsi "guru" sucastnosti uci " na cvicenie jogy nepotrebujete ani gurua ani klastor ani ine hluposti ale mozte rovno zacat!")))


65.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   19. 11. 2017, 18:35 avatar
29{ Lemmy myslis ze ti zavidim tvoju skurvenu realitu????hahahahahaah


4.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 11. 2017, 09:04 avatar
Ja som ateistkou, pretože ateizmus je pravdivý, Lemmy je humanistom, pretože humanizmus je pravdivý a Shagasra svedkom jehovovým, lebo je pravdivé... Moslimovia, budhisti a hinduisti, všetko pravdivé vierovyznania... tak je to ))


5.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   19. 11. 2017, 09:10 avatar
Je to tvoje presvedčenie, ale nie je pravdou ani pravdivý. Prečo? Pretože to hlása a na čom stojí - sú nepravdy.To je veľký rozdiel. Každopádne máš právo mať svoj svetonázor.
Súhlasí gabriel pb


9.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 11. 2017, 09:31 avatar
Leuš, na svete sa hádam nenájde jediný človek, ktorý by veril niečomu, čo považuje za nepravdivé, je tak?
Súhlasí gabriel pb


11.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   19. 11. 2017, 09:55 avatar
Niektorí áno a niektorí nie. Mnohí sa rozhodli veriť nezmyslom, ktoré časom sa jasne sa ukážu ako nepravdy a podvrhy. Je x náboženstiev, svetonázorov - nemôžu byť všetky pravdivé a pravé. Buď platí A alebo platí B. Názor,že všetko je relatívne alebo v každom je čosi pravdy, takže to nie je zlé - je nesprávne a scestné. Ale ako som už písala ľudské bytosti dostali slobodnú vôľu a tu nech využijú ako chcú a robia čo chcú. Nemenila by som človeka ani nepresviedčala za žiadnu cenu. Každý je zodpovedný sám za seba a za seba urobí vyúčtovanie, kde nepomôžu výhovorky alebo zvaľovanie na iných.
Súhlasí gabriel pb


16.
označiť príspevok

muskat muž
   19. 11. 2017, 10:04 avatar
V ťažkej pozícii sú, z tohto aspektu, ľudia, ktorých postretla výsada a zodpovednosť vychovávať. :-)
Súhlasí lea_pragmaticka1


49.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 11. 2017, 13:48 avatar
11,.....a ako chápeš slová Krista:....... „Choďte a robte učeníkov z ľudí všetkých národov, krstite ich... a učte ich zachovávať všetko, čo som vám prikázal.“ — Matúš 28:19, 20.....???
Dá sa to bez správne motivovaného presviedčania?
---------------------------------------------------------------------------------
V pôvodnom jazyku Kresťanských gréckych Písiem „presviedčať“ znamená „zvíťaziť nad“ alebo „spôsobovať zmenu myslenia vplyvom rozumových alebo morálnych úvah,“ uvádza Vinov An Expository Dictionary of New Testament Words (Prekladový slovník novozákonných slov).
2 Tim.3 kap.14,,,,,,"Ty však pokračuj v tom, čo si sa naučil a bol presvedčený, aby si uveril".

Skutky......... „Čoskoro by si ma presvedčil, aby som sa stal kresťanom.“ (Skutky 26:27, 28)

Teda,držíš sa týchto slov:......2. Korinťanom 5:11

"11 Preto keď poznáme bázeň pred Pánom, stále presviedčame ľudí, a sme zjavní Bohu."....???


18.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 11. 2017, 10:06 avatar
N: Lemmy je humanistom, pretože humanizmus je pravdivý

To nie je pravdivá veta. Nie som humanistom preto, lebo je pravdivý. Ako pravdivý? Veď ja sa neraz stretnem s humanistom ako členom nejakej humanistickej organizácie, ktorý má čudácke názory. Napríklad vieru v židovské spiknutie vo svete. Humanizmus je pre mňa najlepší, lebo mi najviac vyhovuje, najviac ma vystihuje, je mi najmilší, podľa mňa je to svetonázor budúcnosti, a dnešní humanisti sú ako pionieri na Divokom západe.

Humanizmus uznáva evolúciu, napríklad.

Humanisti sú ľudia, ktorí tu a teraz formujú vlastný život, pretože veríme, že je to jediný život, ktorý máme. Rozumieme svetu prostredníctvom logiky, rozumu a dôkazov, a vždy sa snažíme správať k druhým, ktorí sú okolo nás, srdečne, s porozumením, a s rešpektom. Pôvodne: humanism.org.uk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

forum.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


21.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 11. 2017, 10:11 avatar
Podľa teba sú teda myšlienky humanizmu nepravdivé?


22.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 11. 2017, 10:20 avatar
Ani pravdivé, ani nepravdivé. Sú v živote javy, ktoré sú premenlivé, a nedajú sa opísať ako pravdivé alebo nepravdivé.

Niekedy sa zobudíš zo zlého sna, inokedy máš nádherný sen.

Niekedy si šťastná, inokedy smutná. Ako celok nemôžeš o nejakom svetonázore hovoriť, že je pravdivý. V čom pravdivý? Alebo v čom nepravdivý?

Niekto nemá rád mäso. Je to ako pravdivý či nepravdivý dôsledok čoho? Niekto neje mäso z etických dôvodov, lebo je mu ľúto cítiacich zvierat. A nejaký vedec zasa zisťuje, že aj rastliny cítia. Teraz vegan nebude z etických dôvodov jesť ani rastlinnú potravu? Bude jesť piesok?


23.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 11. 2017, 10:22 avatar
Humanisti predsa skúmajú, či nejaké konanie je etické. Pravdivá veta môže byť napríklad: Lemmy je humanista. Neraz sa takto vyjadril. Podporuje a propaguje humanizmus. Toto je pravda.


30.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 11. 2017, 10:38 avatar
"Humanisti predsa skúmajú, či nejaké konanie je etické. "

Ved za tým je tvrdenie, že konanie by malo byť etické. Podľa teba je nepravdivé? A takto vy sme museli ísť vetu po vete, a to sa mi nechce, tak som to zhrnula do jednej vety, zasa sa škriepiš bezdovodne ...
Môžeme sa prieť o to, aké konanie je etické, v tom sa jednotlivé filozofie líšia, ale nie nejak zásadne.

Pozerám na tie zásady, na každú jednu je možné mať zdôvodnenú námietku


31.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 11. 2017, 10:42 avatar
N: Ved za tým je tvrdenie, že konanie by malo byť etické. Podľa teba je nepravdivé?

Keď skúmaš, ešte nevieš, k akému názoru, k akému výsledku, sa dopracuješ.


32.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 11. 2017, 10:45 avatar
Aha, takže podľa teba je možné, že dôjdeš aj k názoru, že konanie by malo byť neetické? No pekný humanista  


47.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 11. 2017, 13:33 avatar
31,....nikto nespochybňuje,že aj inoverci,neveriaci môžu žiť podla etických zásad. Svedomie má totiž každý. Vnútorný -morálny kompas.
Ale to nestačí,....aby v dnešných časoch človek odolával nepriazni života,skúškam. Skôr,či neskôr taký človek zlyhá.
Iba málo ľudí, chodí so správne nastaveným "kompasom". Svedomie sa takmer vždy časom otupí,....ak nie je správne školené!
Život a jeho príbehy sú toho dôkazom.


24.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 11. 2017, 10:24 avatar
Nadja, nájdi, vyber si aspoň jednu vetu, a zdôvodni, prečo je nepravdivá, z toho odkazu: www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


26.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 11. 2017, 10:28 avatar
Na vete Boh je láska nie je nič pravdivé. Je to dokonca jeden z najhorších logických chýb. adam.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Shagara


60.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   19. 11. 2017, 16:19 avatar
26
Ak nemáš presnú definíciu, čo je to Boh a nemáš presnú definíciu čo je to láska, tak ani nemôžeš povedať, že to spojenie je chybou.


28.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 11. 2017, 10:33 avatar
Bertrand Russel povedal: Domnievam sa, že by sme mali vždy brať do úvahy svoje názory s istou mierou pochybnosti. Neželal by som si, aby ľudia dogmaticky verili akejkoľvek filozofii, dokonca ani mojej. adam.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


40.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 11. 2017, 13:04 avatar
28,........„Ten, kto pochybuje,„je ako morská vlna, ktorú ženie vietor a zmieta sem a tam. Nech sa taký človek nedomnieva, že dostane niečo od Boha ; je nerozhodným mužom, nestálym na všetkých svojich cestách.“ — Jakub 1:6–8; Efezanom 4:14; Hebrejom 13:9.

Russel,.......správne odsúdil "dogmatizmus",.....ale biblická pravda vylučuje "pochybnosť". Opakujem,......to zahŕňa aj ľudskú nedokonalosť. Ona je prirodzenou súčasťou biblickej pravdy. Pretože Boh nezjavil pravdu dokonalým ľuďom.
Shagara.humanista.sk


10.
označiť príspevok

muskat muž
   19. 11. 2017, 09:55 avatar
To vtedy, aj je viera silnejšia /z rôznych príčin/ ako túžba po pravde. Viera prináša nádej. Pravda, častokrát sklamanie. :-)


13.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   19. 11. 2017, 09:57 avatar
Myslím a osobne nikoho nepoznám kto by hľadal vieru alebo hľadal cieľavedome cirkev alebo chcel byť veriacim či už kresťanom a iným.

Myslím, že každý normálny a vnímavý človek hľadá pravdu.
Súhlasí gabriel pb


15.
označiť príspevok

muskat muž
   19. 11. 2017, 10:00 avatar
Podstatou môjho príspevku je veta: Viera prináša nádej. :-)
Súhlasí lea_pragmaticka1


17.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   19. 11. 2017, 10:04 avatar
S tým súhlasím. Život bez nádeje je peklom už na Zemi a nutné zlo, ktoré človek si musí odžiť, aby nakoniec skončil v hline ako kúsok hnilého mäsa v drevenej truhle. A potom by už bol definitívny koniec.

Tým sa život človeka degradoval na život zvieraťa- narodiť sa, jesť, kakať, rozmnožiť sa, umrieť. A všetci vieme, že to tak nie je.

A to je dosť smutné a málo ľudské mysliace bytosti. Človek je viac ako zviera alebo živočích, ale menej ako Boh.
Súhlasí gabriel pb


25.
označiť príspevok

muskat muž
   19. 11. 2017, 10:26 avatar
Aj viera má viacero rozmerov. Napríklad viera v budúcnosť....viera vo vlastné sily....etc. Nádej, že svet bude lepší, alebo, ako je zvykom hovoriť, trvale udržatelný.
Peklo na zemi, aj na Zemi si robia ľudia samotní navzájom. Život človeka sa degradoval na život zvieraťa u všetkých, ktorí si to neuvedomujú. Bez ohľadu na ich vieru v Stvoriteľa, bez ohľadu na vierovyznanie.
Až keď si človek uvedomí svoje "človečenstvo" v sebe samotnom a navzájom, môže hľadať svoju nadstavbu. Ak chce a cíti to. :-)


27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 11. 2017, 10:31 avatar
Samozrejme, lebo slovo viera znamená, že niečo považuješ za pravdivé bez ohľadu na dôkazy.

To len nábožní, teisti, si tento výraz prisvojili pre seba, a keď sú v úzkych, tak raz dva z náboženskej polohy presunú tento výraz do základnej, všeobecnej polohy, a zrazu tárajú nezmysly, že veď všetci sú veriaci. Iste, ale nie v náboženské bludy. Ale toto bigotní fanatici nevedia rozlišovať, alebo ak vedia, tak zákerne zámerne manipulujú.


46.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   19. 11. 2017, 13:28 avatar
27

No Lemmy. Viera je osobné presvedčenie o veciach, ktoré sa z princípu nedajú vidieť ani dokázať, že sú pravdou. Ide predovšetkým o veci, ktoré majú duchovný rozmer. Lásku taktiež nevidíš, ale vidíš len prejav lásky a tak ti ostáva len veriť, že niečo také ako láska existuje. Keď niečo už vidím, tak nepotrebujem predsa vieru. Potom moje presvedčenie by bolo založené na tom čo vidím, no to už nie je založené na viere.

Samovoľný vznik života z neživej hmoty taktiež nikto nevidel a niet žiadneho dôkazu. No mnohí ľudia sú osobne presvedčení, že to, čo síce nikto nikdy nevidel je pravdou. No a k tomu potrebujú taktiež vieru. Túto vieru potom premietajú do každodenného života. Dôvody prečo tomu veria sú rôzne. Hlavne chcú vylúčiť zo svojho vedomia Boha a teda aj zodpovednosť za svoje činy. No pravda vždy ostane pravdou, či tomu niekto verí alebo nie, lebo lož sa vždy dokáže že je lžou a to vo veľmi krátkom čase. Lož nikdy netrvá večne, no pravda je večná. Božie Slovo je Pravda a život.
Súhlasí litiliti


39.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 11. 2017, 12:56 avatar
25,....a máš recept na šťastný život ,....ty filozof? Kedy si podla teba človek uvedomí svoje "človečenstvo"? 


42.
označiť príspevok

muskat muž
   19. 11. 2017, 13:12 avatar
Duchom neoplývajucemu jehovistovi by som to ťažko vykladal.  Ale poznam zopár ľudí, ktorí keď si svoje človečenstvo uvedomili, bez zaváhania hneď opustili jehovistickú čvargu. 
Súhlasí litiliti


19.
označiť príspevok

muskat muž
   19. 11. 2017, 10:07 avatar
Bingo! Zhoda.... Dá sa nájsť' v rôznych obmenách a v rôznej intenzite vždy, keď sa chce. :-) Bo, kto hľadá, nájde. :-)
Súhlasí lea_pragmaticka1


20.
označiť príspevok

muskat muž
   19. 11. 2017, 10:08 avatar
Bingo! Zhoda.... Dá sa nájsť' v rôznych obmenách a v rôznej intenzite vždy, keď sa chce. :-) Bo, kto hľadá, nájde. :-)


45.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 11. 2017, 13:27 avatar
13,....tak zrejme oponuješ svojmu "ženíchovi"....Kristovi?! 

---------------------------------------------------------------------------------------------
Rimanom,.........."ako je napísané: „Niet spravodlivého [človeka], ani jediného; 11 niet nikoho, kto má porozumenie, ani nikoho, kto hľadá Boha.12 Všetci sa odklonili, všetci dovedna sa stali bezcennými; niet nikoho, ...."

Kto z vás dvoch má pravdu? Ja to viem,...... 


33.
označiť príspevok

fajer
   19. 11. 2017, 10:46 avatar
lea, cirkev je zločinecká organizácia, raz za svoje zločiny bude platiť, ten čas sa už blíži...božie mlyny melú pomaly , ale isto... prepáčte nám, nestačí...
Súhlasí Shagara


37.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   19. 11. 2017, 12:54 avatar
33
Nechával by som to tak, ak by to bola len jedna z mnohých zločineckých organizácii na svete, ktoré sa neskrývajú za meno Ježiša Krista. No ona vyhlasuje do sveta, že je jediná pravá cirkev Kristova. Že to ona je tou jedinou pravou nevestou Kristovou. Keď to mnohí vidia čo je zač - že je smilnicou, tak si položia otázku. To naozaj si Ježiš berie za ženu túto smilnicu, plnú nečistoty jej smilstva, to naozaj berie tú, ktorá robí presný opak toho, čo učil Ježiš? No a kde je potom jeho pravá nevesta? No svet jeho pravú nevestu nevidí! No táto smilnica, ktorá sa ukrýva za závojom nevesty a ktorá sa vydáva za nevestu Kristovu takto špiní meno Ježiša Krista po celom svete a aj kvôli tomu za mnohí rúhajú Božiemu menu. Ponesie od Boha za to večné odsúdenie a pôjde tak kam patrí.


41.
označiť príspevok

Drobček1
   19. 11. 2017, 13:09 avatar
ja tiež obdivujem božie dielo...nádhera...
http://www.youtube.com/watch?v=OIsqq4fmN_E Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


66.
označiť príspevok

salbea žena
   19. 11. 2017, 19:06 avatar
jezis povedal zidom, vas otec je diabol a vy chcete robit, co on ziada
chore, despoticke je klamstvo farizejske v nabozenstvach
kto ako komu co vyhovuje, vsak


69.
označiť príspevok

meaculpa muž
   19. 11. 2017, 19:21 avatar
nabozenstvo je spolocna viera viacerych ludi

horsi su individualisti, ktori si myslia, ze su jediny na svete so svojou vierou


70.
označiť príspevok

litiliti muž
   19. 11. 2017, 19:32 avatar
69, taki potom zakladaju sekty .....


71.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   19. 11. 2017, 22:26 avatar
70
Áno, ako aj tu najväčšiu sektu - KC. Dnes pápež adresoval všetkým, že pomoc ľuďom v núdzi je „pas do raja“. Takže už viera v Krista nie je pasom, ale dobré skutky? Načo potom prišiel Kristus a obetoval sa za naše hriechy, ak sa spasíme dobrými skutkami? No a čo je záslužné na samozrejmosti dobrých skutkov, čo sa týka spasenia? Veď je to samozrejme, že ako kresťania máme pomáhať ľuďom v núdzi a robia to všetci - veriaci aj neveriaci, pohania aj kresťania. No kresťania to robia na slávu Krista a nie pre získanie spasenia. Spasení predsa už sme a to jedine z milosti skrze vieru v toho, ktorý sa obetoval za naše hriechy - Ježiša Krista. Skutky viery a ovocie Ducha sú následkom spasiteľnej viery. Teda nie skutky sú nám na spasenie, ale to čo tie skutky vyvolalo a teda jedine viera, ktorou sme prijali Slovo života – Božie Slovo - Krista.

No a táto falošná a pokrytecká líška sa ukazuje pred svetom ako pastier chudobných a za chudobnú cirkev s katedrálami prešpikovanými zlatom, striebrom, umeleckými predmetmi nedoziernej ceny a vystupuje s povýšeneckej pozície ako zástupca Krista – Boha na zemi a nechá sa rúhavo oslovovať svätý otec. Tak nech ju teda urobí chudobnou a nech už toľko o tej chudobnej cirkvi nehovorí. Uvidíme ako to urobí.


67.
označiť príspevok

salbea žena
   19. 11. 2017, 19:08 avatar
nabozenstva su svinstva na entu, to radsej pohanskych bohov, ti aspon viedli ludi k vzajomnej spolupraci
ale tito novodobi
otras


68.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   19. 11. 2017, 19:10 avatar
A kresťanský Boh nevedie ľudí k vzájomnej spolupráci?


72.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   19. 11. 2017, 22:49 avatar
67

No Kristus nezaložil žiadne náboženstvo a preto náboženstvo je z dielne niekoho iného. Tu ide o zneužitie Kristovho mena a učenia na získanie moci, vplyvu a bohatstva a to v podobe náboženstva. Ježiš predpovedal toto všetko a jasne povedal, že povstanú falošní Kristovia a falošní proroci a budú hovoriť ja som Kristus a zvedú mnohých. Aj ten, kto tvrdí že zastupuje Krista patrí do tejto kategórie antikrista.

Náboženstvo učí, čo všetko má človek urobiť – aké skutky, aby bol spasený. Podmieňuje teda spasenie vlastnými nariadeniami a to sa dá zneužiť na ovladanie más, čo sa aj stalo. Vymyslia ešte očistec ako poistku a podmienia členstvom v tej jedinej pravej a je to vybavené. Ako vidíme je to všetko falošné a nemá to nič spoločné s Kristovým učením! Náboženstvo je teda zmes tradícii, rôzných ustanovení a nariadení od narodenia až po smrť. Je to zubadlo pre ľudí. Keď to človek splní, tak mu nahovárajú, že možno bude spasený, čo je v protiklade s evanjeliom Ježiša Krista – tou radostnou správou pre človeka o istote spasenia v Kristu. Jedine tak môže byť táto správa radostná! No náboženstvo to popiera a tie všetky nariadenia, ktorými podmieňuje spásu človeka slúžia na to, aby to náboženstvo vo svojej podobe mohlo existovať a mať vplyv na široké masy ľudí, viesť vojny a to aj napriek tomu, že Boh povedal nezabiješ, že povedal miluj aj svojho nepriateľa, zosadzovať kráľov, zasahovať do politiky, ekonomiky a budovať svojú moc. No kráľovstvo Božie je duchovným kráľovstvom: Luk 17:21 ani nepovedia: Hľa, tu! alebo: Tam hen! Lebo hľa, kráľovstvo Božie je medzi vami! Rim 14:17 Lebo kráľovstvo Božie nie je pokrm a nápoj, ale spravedlivosť, pokoj a radosť v Svätom Duchu.

Slovo Božie nám oznamuje o hotovom spasení a to jedine z milosti, skrze vieru bez zásluh a zdarma. Je to dar!

Evanjelium Ježiša Krista je to tá dobrá a radostná zvesť – správa, ktorá nám oznamuje o spasení v Kristu (pozor – nie že možno budeme spasení, ale oznamuje o istote spasenia v Kristu). Oznamuje o diele milosti, ktoré je dokončeným a dokonalým dielom Boha. Oznamuje, čo všetko Boh už urobil pre našu spásu a dokončil to dielo! Prijímame to spasenie vierou a to je všetko! Takto vykúpený v Kristu svojím životom oslavuje Boha. Z tohto pohľadu tu nie je žiadne miesto pre vznik náboženstva ani inštitúcii, ktoré sú živené hriechmi ľudí.

Tak teda náboženstvo je z dielne antikrista a to je duch, ktorý ide nie len priamo proti Kristu, ale hlavne nepriamo a to deformovaním Kristovho učenie, kedy sa títo antikristi skrývajú za Krista , aby sa takto maskovali pred ľuďmi. No po ovocí ich poznáme. Aké ovocie donáša náboženstvo každý vidí. Ako sa len snažia to ospravedlniť, že vraj je to zlyhaním jednotlivcov a že človek je slabý. Tak prečo nezrušia zákaz ženiť sa pre kňazov ak vedia, že človek je slabý. Prečo sú mníšske rády a pod. keď vedia k čomu to vedie.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:04,  Vladimír Putin - USA a NATO tlači svet nezvratným smerom https://youtu.be/4O-HhqmTtHE
dnes, 20:55,  Vladimir Vladimirovič Putin výzva za mier . https://youtu.be/s2A6tntZyQQ
dnes, 20:46,  Kto toto dokaže verejne o papežovi vyhlasit no jedine Inkarnacia Ježiša Nazaretského...
dnes, 20:46,  38, .... vieš, tu aj teológ, pozorovateľ tvrdia že sú svedkovia, .... a nie sú! Takýto...
dnes, 20:44,  ... alebo či deti vedia, kde je zakopané zlato v záhrade...
dnes, 20:35,  8, ..... že kam pôjde, čo do neba, alebo bude žiť v pozemskom raji? Alebo či vôbec bude...
dnes, 20:32,  Kasafran on bežne do príspevkov nezmyselne tlačí Rusko. Ten je tak zaslepený rusofobiou
dnes, 20:31,  Ak boli ochotní černosi zotročovať vlastných, tak by zotročovali aj bielych ak by mali tú...
dnes, 20:28,  Shagara ja som sa ho na to pýtal. Ty vieš snáď lepšie čo mi odpovedal ? O akých...
dnes, 20:26,  V Portlande po štyroch mesiacoch protestov a výtržností v centre zamierili demonštranti do...
dnes, 20:26,  (12) Hokejis, povznes sa na jeho úchylku - on bez Putina nezaspí, ani sa neprebudí - až tak...
dnes, 20:23,  29, ...OK, ale to iných neoprávňuje robiť to isté. Hlavne ak si hovoria ,že sú kresťania!*21
dnes, 20:17,  35, .... neverím ti! V tomto má každý svedok jasno. A vieme čo je primeraná obrana a kam...
dnes, 20:15,  (2) 0svietený, doplním - je už NAJVYŠŠÍ čas vrátiť sa na prirodzenú cestu...
dnes, 20:13,  30, .... áno, poznám Písmo, .... poznám históriu, .... poznám vedecké fakty, ...... a...
dnes, 20:11,  (8) Havran, nečuduj sa, veď "predpotopný" biorobot Dosvietený už svojim...
dnes, 20:03,  Shagara on povedal, že by ju nebránil tak neklam :)
dnes, 20:02,  https://w15, .... bránil. A odpovedal som v 33. Samozrejme, je to náročná a ťažká...
dnes, 20:00,  Suhlasim a podpisujem. Je cas priania menit v ciny. Co nevidiet moze byt neskoro. :-)
dnes, 19:53,  19, .... klameš hokejis !!! Tak to nie je! Určite by ju bránil. A vojna a primeraná...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Úspešný muž je ten, ktorý zarobí viac, než stačí minúť jeho žena. Úspešná žena je tá, ktorá si takého muža dokáže nájsť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(208 645 bytes in 0,202 seconds)