Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Prečo nás všetci klamú?

46
reakcií
4267
prečítaní
Tému 3. novembra 2009, 12:32 založil Samson.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
07. 01. 2009
50
05. 09. 2011
25
10. 07. 2008
49
24. 02. 2010
125
 
 


1.
označiť príspevok

Samson muž
   3. 11. 2009, 12:32 avatar
Politika? Povedal by som, ze je to skor o nasej existencii a odporucam az do konca aj ked sa miestami autor vyjadruje mierne extremisticky. Je to hlavne o tom, ako prispieva nezaujem bezneho cloveka o dianie uz teraz eropske aj ked patrime vlastne do celeho sveta vdaka globalizacii a svetovemu trhu nie len do EU..teda kedze uz davno spadame pod vyssiu moc a nase slovensko uz v podstate nic neznamena. Ludia, ktori sa aj zameriavaju na politiku, ale ostavaju na slovenskej pode nic moc nezistia..
Predtym si pripomenme par faktov.
Pocet pristahovalcov naozaj nekontrolovane rastie..
Pocet demonstracii a nespokojnost obyvatelstva v europe za poslednych desat rokov rastie..
Ekonomika z pohladu na vacsinu obyvatelstva stagnuje, alebo slabne, ale naklady pre bezne domacnosti rastu..
Vlady otvorene hovoria o nevyhnutnosti znizovania dochodkov a spekulaciach so zdravotnymi zariadeniami..
Cez to vsetko tu prostriedky su a je ich dost pre vsetkych..
Jeden z najsofistikovanejsich sposobov, ako ziskat absolutnu moc, je urobit ludi zavislymi najlepsie mat pod kontrolou ich zakladne potreby pre zivot-existenciu..

Keby sme si mali utvárať názor len podľa mediálnych správ a veriť oficiálnym štúdiám, tak za všetko zlo vo svete je zodpovedných tých niekoľko stomiliónov bielych obyvateľov tejto planéty.
Pretože všade sa - aj v oficiálnej správe OSN (proti ktorej nikto neprotestoval, čo je veľmi čudné) - hovorí, že približne 1% až 2% obyvateľov sveta vlastní 50 % všetkého svetového bohatstva a keď sa do nich začítate zistíte, že tým vlastne myslia obyvateľstvo európskych krajín a Severnej Ameriky. Ale kto je v týchto krajinách naozaj bohatý?

O veľkej väčšine obyvateľov to veru povedať nemožno. A predsa práve tej mase pracujúcich ľudí chcú stále zvyšovať dane z príjmu a teraz už
dokonca aj siahať na ich žobrácke penzie - ak ich aj nenapadá niečo oveľa horšie! Takže Slováci, majme sa na pozore! Keďže Slovensko je teraz členskou krajinou EÚ, aj my vlastne patríme k "najbohatším ľuďom na tejto planéte", ktorí sú teraz terčom úsporných opatrení v ekonomických a sociálnych štúdiách - my, ktorí sme celý život pracovali a na podnikanie sme sa po prevrate nemohli dať, pretože sa to prieči našej duši a vidíme, že to nie je nič iné, než špinavé "keťasenie". My, čo za všetko čo máme, vďačíme len svojím mozoľnatým rukám či svojmu umu a nikdy sme nikoho druhého nevykorisťovali a žiadnej cudzej krajine sme nikdy nič nevzali.

Odborníci hovoria, že sa teraz svojich "nadštandardov" musíme vzdať. Takže teraz, keď sa blíži staroba a mali by sme si právom užívať svoju poctivo vyslúženú penziu zisťujeme, že sme prebytoční a lepšie by bolo, keby sme sa čo najskôr pobrali na druhý svet, lebo tu len zavadziame. Tak hovoria mladí "odborníci" na sociálne problémy a ekonomiku. Zrazu patríme k tým, ktorých vládnuce elity označujú za "darmožráčov", ktorí len zbytočne odsávajú zdroje.

Tí, čo riadia svet usúdili, že na penzie pre našu generáciu nebude dosť peňazí. Odborníci hovoria, že do penzie nastupuje príliš početná generácia a že európski a americkí penzisti sa zrejme budú musieť svojich penzií vzdať, ak sa majú ich krajiny udržať ekonomicky nad vodou a ak sa majú navyše vyrovnávať najkrikľavejšie sociálne rozdiely medzi prvým a tretím svetom. A keďže to jednoducho nie je možné, pretože pre väčšinu nádejných penzistov platí, že to bude ich jediný príjem, nastupuje
hromadné znižovanie počtov "darmožráčov" - hromadné vyvražďovanie obyvateľstva, ktoré nepatrí k vrstve bohatých a to všetkými dostupnými prostriedkami. Aj prostredníctvom bezplatnej zdravotníckej starostlivosti pre všetkých, pretože tak je to najľahšie. V dôsledku bezplatnej "starostlivosti" budú ľudia hromadne predčasne mrieť a pritom nikto nikomu nebude môcť nič dokázať.

Ale kto to vlastne k takémuto názoru na svet dospel? Kto sa opovažuje hrať na boha a rozhodovať o bytí či nebytí druhých? Kto má v rukách moc a prostriedky, aby taký plán mohol v praxi uskutočniť globálne? Tí, ktorým patrí väčšina skutočného bohatstva na tejto planéte. A "odborníci", čo nás teraz na všetkých stranách klamú, vedome či nevedome slúžia tejto bohatej triede, ktorá má v rukách skutočnú moc. Veď aký je skutočný stav v rozdeľovaní svetového bohatstva? V oficiálnych správach sa uvádza, že 10 najbohatších miliardárov vo svete vlastní majetok v hodnote približne 133 miliárd, čo je 1 a pol krát viac, než celkový ročný príjem najmenej
rozvinutých krajín. Viac než 1,2 miliardy osôb, t.j. každý piaty na zemi, je nútený vyžiť len z jedného dolára na deň. A keďže počet obyvateľov rozvojových krajín neúmerne rastie, v 90-tych rokoch sa počet najchudobnejších zvýšil o ďalších 28 miliónov. Minimálne 54 krajín je teraz ešte biednejších, než boli v 90-tych rokoch.

Ale príjmy najbohatších ľudí čoraz rýchlejším tempom stúpajú a ten trend
nič neohrozuje. Dokonca aj tých, ktorí vlastnou vinou vyšli na mizinu, zachraňujú vlády obrovskými sumami z peňazí daňových poplatníkov. Ale bielych obyvateľov severských krajín by ste medzi týmito sotva našli. Možno pár starých britských a amerických protestantských rodín, ktoré si dokázali udržať svoje bohatstvo, založené na tzv. "starých" peniazoch. To je všetko. Keď zistíte, kto si z plodov práce väčšiny prisvojuje vo svetovom meradle najväčší kus koláča, nájdete odpoveď na otázku, ako globálne vyriešiť najpáľčivejšie sociálne problémy. Ale vaša analýza a návrh riešení sa bude podstatne líšiť od tých, ktoré nám dnes vnucujú.

Do ruského denníka Pravda stále píše akýsi Babu G. Ranganathan. Či je skutočne Ind alebo je to len falošné meno, za ktorým sa skrýva nejaký príslušník aristokracie, to ani nie je podstatné. Tento autor často používa staré poučné príbehy, aby podporil svoje stanovisko. Naposledy píše o sebeckej jabloni, ktorá sa odmieta deliť s druhými o plody svojho úsilia - čím chce povedať, že biely svet sa musí ochotne podeliť o svoje bohatstvo s ostatnými. Ale na takýchto autorov si treba dať veľký pozor; to sú len nešikovní klamári a verní prisluhovači tých, ktorí nesú vinu za všetku našu biedu.

Aj tento autor svojimi článkami stále presviedča dôverčivého ruského občana, že si musí osvojiť ideu o rovnosti rás, otvoriť brány svojej krajiny dokorán a vpustiť dnu hordy cudzích, v mene "demokracie" si nechať morálne rozložiť krajinu a veľkodušne sa so svetom podeliť o svoje prírodné a iné bohatstvo. Niet pochýb, že v skutočnosti ide o to, aby sa oň podelili hlavne s tými, ktorí sú za všetkým tým experimentovaním a masovým vyvražďovaním bielych kresťanov v Rusku a ktorým dnes už patrí väčšia časť svetových surovinových zásob.

Je ľahké roznecovať nenávisť medzi rasami tým, že budeme rozvojový svet presviedčať, že príčinou všetkých ich nešťastí je "chamtivý biely svet". Je ľahké podnecovať černošskú menšinu v Spojených štátoch, aby z peňazí amerických daňových poplatníkov, ktorí s otroctvom nič spoločné nemajú, žiadala platiť odškodné za zotročenie Afričanov, ktorí ani neboli ich predkami, pretože väčšina súčasných černochov a ich rodičia prišli do Ameriky až oveľa neskôr. Je ľahké povzbudzovať všelijakých privandrovalcov, aby pre seba žiadali výhody (byty zadarmo, bezplatné vzdelávanie, bezplatná zdravotná starostlivosť, lieky zdarma, atď. ), aké domáce obyvateľstvo nemá, hoci aj to sa dnes v dôsledku krízy nachádza vo veľmi neradostnej situácii a tým zvyšovať napätie v spoločnosti. Je také ľahké všade roznecovať nenávisť, keď z toho trieda bohatých tak výhodne ťaží!

Médiá a akademici šírením povrchných názorov a nesprávnych hodnotení situácie sústavne odvádzajú pozornosť od skutočných vinníkov. Ale s týmto dnes už u európskeho obyvateľstva nepochodia. Európania sa im nechali zatlačiť do kúta; nechceli si dušu zaťažovať tým peklom, ktoré predstavuje holá pravda a krutá životná realita, a tak sa uzavreli do ulity osobných záujmov, ale to neznačí, že budú večne len ticho sedieť v kúte a že sa nechajú pripraviť aj o poslednú nádej, že ich deti by mohli žiť v nejakom lepšom svete. Čo Európu teraz čaká, o tom výstižne píše Hans
Vogel v ruskom denníku Pravda:
"Zo spravodajstva sa človek nedozvie, ako sa pretrvávajúca kríza, či skôr depresia, dotýka sociálnych väzieb Európy. A predsa, pre každého Európana je životne dôležité vedieť, aká ekonomická katastrofa je na pochode v jeho blízkom susedstve, čo sa deje iným ľuďom na jeho ulici, ako to vyzerá v jeho krajine a v susedných štátoch. Je veľmi dôležité toto vedieť, pretože už čoskoro bude väčšina Európanov čeliť podobným
problémom. Toto skôr či neskôr ovplyvní celú pevninu a drasticky to zmení jej tvár na celé nastávajúce roky.

Už teraz sú dôsledky krízy ničivé a oveľa horšie, než si kto pred rokom
predstavoval. Verili by ste, napríklad, že pol milióna Španielov trpí hladom; že ich situácia je taká zlá, že EÚ je nútená posielať im potravinovú pomoc? Práve takéto šokujúce informácie možno nájsť v nedávno uverejnenej správe Červeného kríža pod názvom: "Ekonomická kríza a humanitárny dopad na Európu" (viď link na správu v pôvodnom článku). Všade stúpa nezamestnanosť. Nezamestnanosť mladých v EÚ je v priemere 20%-ná. V EÚ sa nachádza zhruba 50 miliónov osôb "momentálne zraniteľných vďaka nezamestnanosti a ten počet pritom nezahŕňa tých, ktorí sa už hľadania práce vzdali". Pod pojmom "zraniteľnosť" sa myslí hrozba hladu a bezdomovectvo. A počet bezdomovcov bude ešte stúpať, pretože vlády všade škrtajú náklady na sociálne programy, na zdravotníctvo, podpory a iné platby pre sociálne slabých.

...Mnoho príslušníkov strednej triedy doslova ochorelo z obáv. Trpia nespavosťou, niektorí sa dali na alkoholizmus, iní hľadajú zabudnutie v drogách. Mnoho príslušníkov strednej triedy už nedokáže platiť účty za elektrinu, plyn či telefón. Mnohým rodinám už vypli elektrinu alebo plyn a niet pochýb, že za nimi budú nasledovať ďalší. V niektorých krajinách, napríklad v Maďarsku, už prišli s programom pomáhať ľuďom platiť za teplo alebo splácať hypotéku.

V Amerike vyhodili mnohých na ulicu, pretože nevládali platiť hypotéku. V dôsledku toho v okolí mnohých amerických miest vyrástli ako huby po daždi stanové mestečká, v ktorých teraz bývajú noví bezdomovci. Tento jav sa zatiaľ v Európe neobjavil, ale nebojte sa, k tomu naisto dôjde.

Pritom platí, že zatiaľčo pomoc pre európskych chudobných sa dostavuje pomaly, len po kvapkách, väčšinou z Červeného kríža, z rôznych charitatívnych organizácií a cirkví, pomoc pre zlodejských a neschopných bankárov je rozsiahla. Celková výška záchranných balíčkov v Európe sa odhaduje na tri miliardy eur, čo je čiastka, ktorá predstavujue celkový HDP Nemecka, ktoré má najväčšiu ekonomiku. A mnoho ľudí si neuvedomuje, že tie peniaze, ktoré vyplatili bankám - a tie ich použili na odmeny, vojny, nehodnotný tovar či podozrivé projekty - sa museli odniekiaľ zobrať. O toto sa udialo v dobe, kedy je ekonomický rast v červených číslach. Ak niekto len trochu rozumie ekonomike, povie vám, že keď sa suma peňazí v
obehu zvyšuje rýchlejšie, než rastie ekonomika, dôjde k inflácii. Väčšina vlád nedokáže odolať pokušeniu upravovať štatistické údaje, napríklad rast inflácie, ale pravda napokon aj tak vyjde najavo.

Inými slovami: neverte oficiálnym číslam o ekonomike a inflácii!
K tomu netreba byť jasnovidcom alebo géniom, aby človek vedel odhadnúť, čo bude hlavným dôsledkom súčasnej chybnej politiky: nárast sociálnej biedy, zvyšovanie napätia, neistota a väčšia zločinnosť. O to skôr, že tu niet žiadnych známok oživenia. Mali by ste vedieť, že medzinárodná preprava tovarov takmer úplne zastala a že vo väčšine európskych prístavov vládne nezvyčajný pokoj. Je pred nami dlhé obdobie čakania na začiatok oživenia. A len čas ukáže, či to oživenie - ak sa vôbec dostaví - povedie k obnoveniu životných štandardov, aké tu boli pred krízou.
Vlády európskych krajín medzitým vydávajú miliardy eur na špehovanie vlastných občanov a vymýšľajú stále ľstivejšie metódy zisťovania, čo si každý jednotlivý občan myslí.

Pamätajte si: každý občan EÚ je teraz považovaný za teroristu. Od čias
Metternicha a Guizota sa nikdy toľko európskych vlád nebálo vlastných občanov ako teraz. A zdá sa, že vládna paranoja je aj opodstatnená. Väčšina obyvateľov EÚ je nazlostená na vlastné vlády a na bruselských eurokratov. Na mnohých miestach to priam vrie nespokojnosťou. Britské tajné služby teraz považujú strednú triedu za potenciálne revolučnú; za triedu, ktorá je najnebezpečnejšia pre súčasný poriadok. Ak sa máme poučiť z dejín, je jasné, že nie je možné vládnuť bez súhlasu väčšiny.

Dejiny povstaní a revolúcií ukazujú, že k tým zvyčajne dochádza vtedy, keď sa kľúčová vrstva spoločnosti obáva, že by mohla prísť o svoje živobytie. A toto dnes platí pre európsku strednú triedu. A niet žiadneho dôvodu, prečo by tento fakt mohol zrazu stratiť platnosť. Zmena sa možno dostaví skôr, než si väčšina ľudí dokáže predstaviť." Ak sa nás teda toľko vedátorov a nedôveryhodných politických a ekonomických analytikov snaží oklamať to preto, lebo páni za oponou sa boja pravdy a hlavne toho, ako by sme na ňu my, obyčajní ľudia, mohli zareagovať.

--------------------------------------------------------------------------------

Pavol Hriňovský, Kanada
komentár k článkom:
James Randerson, Guardian: "World`s richest 1% own 40% of all wealth, UN report
discovers"
www.guardian.co.uk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk...
Who owns the World?
www.worldsocialism.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.whoownstheworld.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Babu G. Ranganathan, Pravda: "The Selfish Apple Tree"
english.pravda.ru Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Hans Vogel, Pravda: "Európe hrozí sociálny rozklad"
english.pravda.ru Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

Vlado muž
   3. 11. 2009, 13:18 avatar
Samson, sám si sypeš popol na hlavu. Vieš, vôbec, kedy ako čo píšeš? Napísal si už v nadpise: Prečo nás všetci klamú? VŠETCI... znamená vrátane Samsona. Takže skús aspoň úvodné vety písať lepšie... možno si nebudem potom z teba až tak uťahovať.
Súhlasí dorota, činčin


9.
označiť príspevok

Vlado muž
   3. 11. 2009, 13:20 avatar
Keď všetci, tak aj Samson nás klame.


11.
označiť príspevok

Samson muž
   3. 11. 2009, 13:24 avatar
tvoj domyslavy perfekcionizmus ma netrapi Vlado.
Normalny clovek pochopi, co tym "preco nas vsetci klamu" bolo myslene.
S tebou by som teda nesiel posediet a podebatit.. obycajne totiz nenosim pri sebe slovnik ani prirucku gramatiky, aby som ti podal vsetko v absolutne spravnom zneni... Kde si stratil svoj sedliacky rozum? da sa to vobec?
niekdy chapem tvoje vyhrady, ale obcas nenormalne prehanas.
Súhlasí ether


15.
označiť príspevok

Vlado muž
   3. 11. 2009, 13:38 avatar
Samson, dobre, uznávam, a vzdávam sa. Hádžem uterák… malé decko je trt oproti tebe…      
Súhlasí činčin


19.
označiť príspevok

dorota
   3. 11. 2009, 14:20 avatar
vies vlado, ja som rada ,ze nenormalne prehanas.
keby si normalne prehanal tak by som znamost s tebou vazne prehodnotila. 


16.
označiť príspevok

Vlado muž
   3. 11. 2009, 13:44 avatar
Myslím, že problém je v tom, ako formulujeme svoje sťažnosti, a akým spôsobom oslovujeme potenciálnych čitateľov, akým spôsobom im oznámime, alebo ako ich chceme naviesť na to, čo aj nás zaujíma. Ak postupujeme nesprávne, tak sa ani nemôžeme čudovať, že sme nezaujali.

Starec napríklad pri voľbách čosi spochybňuje, ale keby poznal, ako to v komisii prebieha, keď už tam nie sú voliči, po skončení volieb, ako sa sčítavajú hlasy, tak by nekládol také otázky. Jednoducho, otázky sú možno fajn, ale vychádzajú z neznalosti vecí.

Uvedomujem si riziká, že bežní občania ako som ja, nepoznáme ani dobré riešenia, aj robíme chyby vo svojich úsudkoch, ale keď niekto "útočí" na moje myslenie propagandisticky, tak sa prirodzene proti tomu môj mozog bráni, je to jeho prirodzená reakcia, pretože sa už naučil, že ak niekto útočí rečami cez emócie, ak stavia zvláštne súvetia, tak je prinajmenšom podozrivý, že nemá adekvátne argumenty, a pomáha si pôsobením na emócie. Tie sa totiž oveľa ľahšie ovládajú ako rozum.


17.
označiť príspevok

Samson muž
   3. 11. 2009, 14:02 avatar
takze aj sprava OSN moze byt vlastne klamliva..Debaty, ktore vediem so svojimi znamymi su klamlive a to co prezivam ja na vlastnej kozi je tiez vlastne klamlive.. JAsne Vlado. A ja som paranoik    
V teme o evolucii som ti na tebou vybranom clanku ukazal, ze veris prevdepodobnosti nie faktu.. ako sam clanok uvadzal.. Ocividne si to prehliadol a takymto pristupom prehliadas mnoho veci.
Asi by bolo celkom fajn si v tvojom pripade uvedomit, ze zijes medzi ludmi a nie medzi strojmi.. Je celkom bezne, ze ludia svoje myslienky vyjadruju casto s podfarbenim svojich vlastnych emocii. Ja to pokladam ca celkom normalne ba co viac dava mi to pocit, ze taky clanok naozaj pisal mysliaci a citiaci clovek. Nie iba zratuvajuca kalkulacka.
Na citatelovi ostava to, aby tie autorove emocie neprepustal do svojho vedomia, ale bral ich ako prifarbenie celeho diela.. Dalej si ocividne prehliadol celkom dolezitu vec.. ze sa tu jedna o uvahu vztahujuca sa na par faktov nic viac a nic menej..
To jest tvoja kratkozrakost.. ktora sa orientuje povacsine na to najnepodstatnejsie na celej zalezitosti a pritom vyznam celkom unika.


18.
označiť príspevok

dorota
   3. 11. 2009, 14:18 avatar
natalia mala pravdu ked o tebe napisala, citujem:" bla bla blaaablaaaa bla bla".
hanis vsetkych ktr s tebou nesuhlasia , povazujes to za provokaciu a vysmech ktr nebudes komentovat
a chvalis co ta "oslavuje".
trochu viac moralneho imperativu do tych tvojich snah o diskusiu.
Súhlasí činčin


21.
označiť príspevok

Samson muž
   3. 11. 2009, 14:34 avatar
amen dorotea..
Tu ide o to.. ze Vladko si clanok ani neprecita.. nevie o co v nom ide.. pripadne sa chyti tej najvacsej voloviny z toho clanku, ktora nema vobec ziaden vyznam pre celkovy obsah... pre to, co clanok vlastne hovori.
Keby napisal priame vyhrady voci niecomu konkretnemu z obsahu.. mozeme sa bavit.
Dalej casto krat pisem, ze to niesu ziadne neomylne pravdy.. su to nazory a pohlady, tak ako niekto napise... .Jeeeej ako vonku pekne svieti slniecko, tak ja pisem, ako sa obcas zamraci a prsi je zima....... na to sa ludia ohradzuju   TRAPNE a DETINSKE.. Ze niekto nevie zniest aj takyto sposob zmyslania je jeho slabost a vieme co robi slabe zvieratko, ked je zahnane v rohu.... pisti a skriabe...
ked mi chces nieco vycitat, tak k veci.
Natalia pise casto pravdu a predsa ju casto ludia nevidia..... zaujimave, ze prave do tejto pravdy si sa obula ty.


23.
označiť príspevok

dorota
   3. 11. 2009, 14:41 avatar
domnievam sa ,ze nadpis by mal byt smerodajny a napovedat citatelovi o co asi v clanku ide, vsak? vladova poznamka bola jasna a trefna.(a aj vtipna) no a co ze ho iba to zaujalo, ani ja som clanok necitala cely, ved by ma uplne drblo. staci mi resers.

zvysok je iba blablabla namiesto toho aby si sa vymackol a napisal,ze vsetci klamu iba ty autor clanku tebou uverejnenom mate recht.
(nataliine "veci" si vyrozpravam s nataliou. nie s tebou.)


25.
označiť príspevok

Samson muž
   3. 11. 2009, 14:53 avatar
dorotea, nadpis partri k clanku a ten, kto si clanok precita zisti co znamena.
To je fakt take zlozite? alebo tu niekto zamerne robi jednoduche zlozitym, aby aspon co to mohol napisat???
Ak si vezmen knizku s nadpisom Snehulienka, tak sa nezacnem hned ohradzovat, ze preco je to snehulienka a nie napriklad dazdulienka...
Ten nadpis znamena asi tolko.. preco sa ludom podsuvaju falosne informacie o tom, ze kriza je na ustupe a to som uz v lete cital clanky o tom, ze najhorsie mame za nami, ze problemy v spolocnsoti niesu take zavazne, ale v skutocnosti su a stale rastu.


28.
označiť príspevok

dorota
   3. 11. 2009, 15:03 avatar
comu nechces chapat boris. snehulienka dostala meno podla bielej pleti ako sneh. clanok ma byt podla nadpisu o tom ako vsetci klamu ale sa dozvedame,ze nie vsetci ale iba niekto. srat na nadpis. cela tema sa strhava k niecomu okatejsiemu z coho ostavam osobne znechutena preto koncim debatu.
ved si to tu ako chces.


35.
označiť príspevok

Samson muž
   3. 11. 2009, 15:13 avatar
"vsetci" su myslene veduce institucie spolocnosti a daju sa tak aj chapat, pretoze oni vsetko riadia maju miesto vsetkeho rozhodujuceho-vsetci.. V tom clanku je vsetko jasne a zrozumitelne. Presne tak, ako ked citatel zacne citat tu snehulienku a hned na prvych strankach zisti, ze mala plet bledu ako sneh a vlasky cierne ako eben.


2.
označiť príspevok

Samson muž
   3. 11. 2009, 12:46 avatar
chcem este dodat, ze taketo clanky nemaju roznasat paniku a strach. Panika a strach je len v kazdom z nas a nema nic spolocne s najakym clankom. Maju cloveka prinutit premyslat nad tym, co vlastne vie o svete v ktorom zije. Maju ho prinutit zratuvat si kolko je 1+1 a vysledok aplikovat vo svojom zivote. Maju mu ukazovat aj druhu stranu mince.. ako naseho zivota. Pripustat si len dobre predpoklady robi cloveka slabym. Ak si clovek pripusta aj tie zle predpoklady robi ho to silnejsim, pripravenejsim, vnimavejsim.
Spoliehat sa na nasich, ci inych politikov a vraviet si, ze nejak bude nieje nic ine, ako ked veriaci pride do kostola, vyspoveda sa a dalej si ide robit tie iste chyby, pretoze on ma odpustene a buduci vikend sa opat ocisti spovedou.......


3.
označiť príspevok

Vlado muž
   3. 11. 2009, 12:58 avatar
Premýšľam, či ma neklamú. V škole mi tvrdil učiteľ, že 1 + 1 = 2, ale neviem, teraz po prečítaní článku vážne pochybujem. Nechceli nás učitelia oklamať? Čo ak ide o účelovú konšpiráciu? Čo ak chcú zmariť naše úsilie o to, aby sme sa dozvedeli, aká je skutočná pravda o 1 + 1 ??? Čo ak to tak vôbec nie je, že 1 + 1 = 2. Poznám na slovo vzatého odborníka, matematika, dokonca nositeľa vynikajúcich ocenení [sám si ich udelil], proti ktorému bojuje celý svet, a ohovárajú ho, že je magor... ale pravda je možno u neho, a celý svet sa mýli, lebo "všetci sú klamaní".

Niečo o ňom: Járay - Geniálnym géniom, čiže géniom na druhú, (G3) som preto, lebo ja nie som iba veriacim človekom, ale v prvom rade mysliacim človekom. Nenechám sa nikdy ovplyvniť ľudskými výrokmi, ktorých obsah som jednoznačne nepochopil a ktorých pravdivosť som si nepreveril pomocou experimentálneho dôkazu. Nikoho nehodnotím podľa jeho rečí, ale podľa jeho skutkov. Nemám rešpekt voči žiadnej ľudskej autorite. Som absolútne slobodným a šťastným jedincom.
jaray.bigbloger.lidovky.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Všetci vás klamú, verte len Járayovi a Samsonovi: jaray.bigbloger.lidovky.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

Samson muž
   3. 11. 2009, 13:09 avatar
Na margo tvojich vecnych posmechov Vlado. Otvor oci. Je az zarazajuce ako hlboko si schovany vo svojej ulite a bojis sa pozriet svetu, ludom a vsetkemu tomu co sa deje priamo do oci.
Nasi s velkou pravdepodobnostou na buduci rok uz nebudu mat silu udrzat obchod. Cely tento rok bol stratovy.. Dodavatelia nas pravidelne informuju o inych upadajucich, alebo uz skrachovalych konkurentoch ako v BA tak v okoli. Od svojich znamych pocujem len to iste.. Mozno jeden z 20 ludi mi povie, ze jemu kriza pomohla a kto vie ci hovori pravdu, alebo len sam seba utesuje.
Povedz mi Vlado. Z coho ludia opat postavia svoje zaklady, ked vsetko co maju stratia v snahe udrzat svoje zivobytie pri zivote co najdlhsie? Chces mi snad povedat, ze prejde kriza a ludom sa budu rozdavat sta tisice na opatovne rozbehnutie toho, co stratili kvoli inym?
Sa preber konecne..


6.
označiť príspevok

Vlado muž
   3. 11. 2009, 13:14 avatar
Počkaj, nie tak na mňa zhurta... preberiem sa, až pochopím pravdu od Járaya... to je veda, to sa nedá len tak naučiť, ľahko... chápeš, Járay je odborník, a to musím teraz celý život venovať jeho práci, kým pochopím hĺbku jeho myšlienok.


8.
označiť príspevok

Samson muž
   3. 11. 2009, 13:19 avatar
tak sa smej...


10.
označiť príspevok

Vlado muž
   3. 11. 2009, 13:21 avatar
Chcel si povedať, že: tak študuj Járayovú pravdivú vedu.


12.
označiť príspevok

Samson muž
   3. 11. 2009, 13:25 avatar
nie napisal som a chcel som napisat ..tak sa smej.


13.
označiť príspevok

Vlado muž
   3. 11. 2009, 13:28 avatar
Ja sa ti nesmejem... som zhrozený z toho, ako nás všetci klamú, ako som klamaný Samsonom... ako ma klamali v škole, že 1 + 1 sú 2. To je hrôza! Neviem, kde sa mám ukryť pred toľkou falošnosťou sveta.


14.
označiť príspevok

Samson muž
   3. 11. 2009, 13:30 avatar
hadzem uterak... male decko je trt oproti tebe...


38.
označiť príspevok

činčin žena
   3. 11. 2009, 15:33 avatar
standing ovation, Vladimir


39.
označiť príspevok

myrai žena
   3. 11. 2009, 15:37 avatar
sa tu nafukujete ako kohuti na smetisku,kto silnejsie zakikirika s pravdou


4.
označiť príspevok

starec muž
   3. 11. 2009, 13:05 avatar
Jasné,že nás klamú.Veď napríklad banky stiahli pri výmene na eurá od ľudí všetku hotovosť a teraz majú krízu.Asi z nadbytku kapitálu.  


20.
označiť príspevok

dorota
   3. 11. 2009, 14:23 avatar
"Vlády európskych krajín medzitým vydávajú miliardy eur na špehovanie vlastných občanov a vymýšľajú stále ľstivejšie metódy zisťovania, čo si každý jednotlivý občan myslí. "

sodoma gomora velebnosti! kde ostala racionalita?
 


22.
označiť príspevok

Samson muž
   3. 11. 2009, 14:36 avatar
ty si sa dostala k nejakym informaciam, ktore potvrdzuju, ze tomu tak nieje, nemoze byt?
sem s nimi.


24.
označiť príspevok

dorota
   3. 11. 2009, 14:44 avatar
otazka znie: ty si sa dostal k nejakym informaciam, ktore potvrdzuju, ze tomu tak je,sem s nimi.


27.
označiť príspevok

Samson muž
   3. 11. 2009, 15:02 avatar
Ja som uz napisal, ze clanok je uvaha zalozena na zopar faktoch. Ze vlady vymyslaju metody ako zistit mienku obyvatelstva a sledovat ho, pretoze je vela ludi v hneve a hrozi moznost vypuknutia revolucie faktom nieje. Nie je to ale ani vylucene, kedze vieme, ze odsledovat fora, ci socialne siete nieje ziaden problem. Taky facebook by na to bol absolutne idealny. Nedavno som tam browsoval medzi tymi skupinami a za par minut som preklikal cez sto skupin, ktore boli orientovane extremne lavicovo a propagovali komunizmus... Neveril som vlastnym ociam a toto je fakt, o ktory by som mohol opriet nazor, ze vlady sa toto snazia sledovat.


29.
označiť príspevok

Vlado muž
   3. 11. 2009, 15:04 avatar
Samson, a nevieš k akému záveru došli vo vláde ohľadom ďalšieho fungovania df.sk?


31.
označiť príspevok

dorota
   3. 11. 2009, 15:05 avatar
no este ho podporuj   


30.
označiť príspevok

dorota
   3. 11. 2009, 15:05 avatar
uprimne, tvoje myslenie je priklad toho v com je upadok europy.


37.
označiť príspevok

Samson muž
   3. 11. 2009, 15:19 avatar
uprimne, tvoje myslenie je priklad toho, v com je upadok europy aj celeho sveta.
Súhlasí Natalia


43.
označiť príspevok

Natalia žena
   3. 11. 2009, 15:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

myrai žena
   3. 11. 2009, 15:00 avatar
hm Samson som si to cele precitala..internet znesie vsetko ,aj klamstva a to iste plati aj globalne..
Skala znesie vsetko,iba ten mravcek na tej skalemedokaze na svojom chrbate zniset vsetko..
Je tu treba kompromis hm, pod americkou vlajkou,ci pod inou bude viat pravda v rovnakej velkosti a sile ako to klamstvo v jedincovi americkom ci slovacom,to je jedno. Ako a kto bude sudit o buducnosti sveta urci nasa inteligncia.Tak cakaj,kto uda vietor do vlajok Samsonko  
Súhlasí Samson


32.
označiť príspevok

Samson muž
   3. 11. 2009, 15:06 avatar
ved cakam.. co ine mi ostava. A preco tie slzy myrai?


33.
označiť príspevok

myrai žena
   3. 11. 2009, 15:07 avatar
prepac Samson,ale dala som si gelove nechty trochu dlhsie ako by sa patrilo a tukam tak,ze ked si to po sebe prispevok kazdy jeden neopravim,vysledok je total nezrozumitelny..hm neviem s nimi pisat  


34.
označiť príspevok

myrai žena
   3. 11. 2009, 15:09 avatar
Samsonko tie alzy prto,lebo inteligencia tvojej milovanej politike nevonia


36.
označiť príspevok

Samson muž
   3. 11. 2009, 15:17 avatar
Ale myrai preco si myslis, ze politika je moja oblubena?? Ja ju nenavidim. Ak mas nepriatela, tak si o nom najprv vsetko zisti. snaz sa ho pochopit.. co robi a sposob jeho myslenia.
Tak si tie nechty trosku pribrus  


40.
označiť príspevok

myrai žena
   3. 11. 2009, 15:38 avatar
a co mam robit ,ked nerozumiem jazyku nasej ci akejkolvek politiky ? nemysli mi to ,ako vam tu


41.
označiť príspevok

činčin žena
   3. 11. 2009, 15:43 avatar
renatka a prečo si myslíš, že si v tom sama????videla si ma niekedy požit nejekú politickú nomenklatúru? ja seba teda nie


42.
označiť príspevok

Vlado muž
   3. 11. 2009, 15:44 avatar
To sme na jednej lodi. Ani ja nerozumiem niektorým javom v politike. Napríklad prečo, keď môžu ľudia štrajkovať, tak neštrajkujú? Vraj je na Slovensku veľká nezamestnanosť, ale počula si, žeby tu niekto štrajkoval?

Je taký film: Adam Šangala. V ňom epizóda: Utekajúci Adam vidí, ako gróf bičuje svojho poddaného. Priskočí, a vytrhne bič grófovi z ruky. Začne ním šľahať grófa. Ten narieka, ale poddaný sa "rýchlo zorientuje" a vytrhne bič z ruky Adama, a podá ho svojmu grófovi, aby mohol pokračovať v bičovaní.

Prekvapený Adam sa na viac nezmohol, len opäť uteká preč...


44.
označiť príspevok

činčin žena
   3. 11. 2009, 15:52 avatar
...hehe, ja sa čudujem, že si dajú ludiua srat na hlavu od zamestnávatelov. panák zamestnávatel by si rozmyslel nútit ludí pracovat na "poločierno" na dohodu, popri ktorej mu dopláca "pomimo" do plného pracovného času...a samozrejme nemusí platit zdravotku a iné....stačilo by, aby ho dvaja-traja posebe poslali dop...e a chalan by sa rozmyslel


45.
označiť príspevok

činčin žena
   3. 11. 2009, 15:55 avatar
na svk mám kamarátku, ktorú podobným sposobom "zamestnávajú" dokonca na mestskom úrade!!!!!!!tak mi teda povecte, čo tí ludia so sebou nechajú robit


46.
označiť príspevok

myrai žena
   3. 11. 2009, 15:56 avatar
jejda ani ty cincin ?  tak mi je uz ta verejna hanba z nevedomosti znesitelnejsia ..dik za priznanie  


47.
označiť príspevok

činčin žena
   3. 11. 2009, 15:59 avatar
ani ja...vypočujem si, prečítam...pomyslím si...ale politologiu som vždy považovala za zbytočnu a vobec jej nemam v umysle podkladat svoje neurony....nech ma všetci"uvedomelí" aj zožerú
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:08,  40. šte 102 trollskych príspevkov a splnil svoju dnešnú normu *19
dnes, 14:07,  ten odkaz nefunguje *21
dnes, 13:56,  nemysliaca ovca ondrej dáva na každú Edovu hlúposť súhlas :)
dnes, 13:55,  kiskoidi
dnes, 13:55,  J.Tull " koľkí z vlády smerákov budú sedieť... " Mnohí niektorí...
dnes, 13:52,  Takto si pišu volici vladnych stran?
dnes, 13:51,  era vie lepšie ako celý svet ako sa šíri kovid :)
dnes, 13:50,  Najlepšie su diplomove prace poslednych predcedov parlamentu, su neotrasitelné. A ako krasne...
dnes, 13:46,  Momentálne preto, lebo veria, že vírusy, voľne poletujúce vzduchom spôsobujú KOVID19 :)
dnes, 13:42,  Edo ano ty si eštébák a chu.
dnes, 13:42,  Demencia elfieho trola to je masaker :)
dnes, 13:41,  Edo náš dezinformátor a hoaxovič o pravde :)
dnes, 13:40,  Mi volici kotlebu iba takto piseme. Aby to pochopil kazdý, aj volic vladnych strán.
dnes, 13:40,  Elfí trole spamuuuuuuuuuuuuuuuuuuj :)
dnes, 13:39,  ondrej61, vedel by si mi, keďže si dal súhlas, čo je v mojom príspevku nezmyslom?*01 *21
dnes, 13:37,  Kasafran treba si napísať i pravdu . Kto je eštebak EKONOMIK a čo vlastne vyštudoval...
dnes, 13:36,  ondrej61, ale má obdobu... má obdobu v bývalých pravicových vládach /včítane...
dnes, 13:35,  súdruh Stanek bol často označovaný za Mečiarovho Goebelsa a to právom . Agent štb...
dnes, 13:35,  Ahojte. Hneď na úvod poviem, že budem veľmi rád, ak bude táto diskusia prebiehať v...
dnes, 13:32,  Vulgárny poradca Profesor Peter Staněk neovládol svoje emócie a v diskusnej relácii...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Pri výbere lásky opatrný buď, nie podľa krásy, ale podľa srdca súď.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(154 097 bytes in 0,352 seconds)