Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Prečo musíme vyznávať svoje hriechy, ak sú už odpustené?

11
reakcií
886
prečítaní
Tému 10. septembra 2016, 22:38 založil archangel.

podobné témy:1.
označiť príspevok

archangel muž
   10. 9. 2016, 22:38 avatar
Apoštol Pavel napísal: „a zvelebovať slávu Jeho milosti, ktorou nás omilostil v Milovanom. V Ňom máme vykúpenie skrze Jeho krv, odpustenie hriechov podľa bohatstva Jeho milosti, v ktorej nás bohato zahrnul všetkou múdrosťou a rozumnosťou.“ (Efezanom 1:6-8). Toto odpustenie sa týka spasenia, v ktorom Boh vzdialil naše hriechy od nás „ako je východ ďaleko od západu“ (Žalm 103:12). Toto odpustenie týkajúce sa súdu nám Boh dáva na základe prijatia Ježiša Krista ako Spasiteľa. Naše minulé, prítomné a budúce hriechy sú odpustené, čo znamená, že nebudeme súdení za svoje hriechy. Zároveň však trpíme dôsledky svojich hriechov, kým sme na zemi, a toto nás privádza k našej otázke.

Rozdiel medzi Efežanom 1:6-8 a 1. Jánovou 1:9 je v tom, že Ján hovorí o „vzťahovom“ alebo „rodinnom“ odpustení – odpustenie medzi otcom a synom. Napríklad, ak syn zhreší proti otcovi, naruší tým vzťah so svojim otcom. On aj naďalej zostáva synom svojho otca, ale utrpí ich vzťah. Ich vzťah je narušený, kým syn neprizná otcovi, že chybil. Rovnako tak funguje aj vzťah s Bohom; naše obecenstvo s Ním je narušené, kým nevyznáme svoj hriech. Keď vyznáme svoj hriech Bohu, vzťah je napravený. Toto je vzťahové odpustenie.

Pozičné alebo „súdne" odpustenie dostáva každý veriaci v Kristovi. V našej pozícii člena tela Kristovho, je nám odpustený každý hriech – vykonaný, ako aj ten, ktorý ešte len bude vykonaný. Cena, ktorú zaplatil Kristus je dostatočná, aby odvrátila Boží hnev a nie je potrebná ďalšia obeť. Keď Ježiš povedal: „dokonané je“, On to skutočne aj myslel. Naše pozičné odpustenie bolo tam dokončené.

Vyznanie hriechov nás ochráni od karhania Kristovho. Ak nevyznáme svoj hriech, Boh nás bude trestať, až kým ho nevyznáme. Ako sme už povedali, naše hriechy boli odpustené, keď sme sa znovuzrodili (pozičné odpustenie), ale potrebujeme sa každodenne naprávať (vzťahové odpustenie). Nemôžeme mať zdravý vzťah s Bohom, ak nevyznávame svoje hriechy. Na základe toho, musíme vyznávať svoje hriechy akonáhle si ich uvedomíme, aby sme si zachovali blízky vzťah s Bohom.


2.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 9. 2016, 00:34 avatar
Ján krstitel pokrstil iba tých, čo mu vyznali svoje hriechy a on im povedal, čo majú robiť. Toto je evanjelium, kto uveril niečo iné, uveril niečo ,čo nie je v evanjeliu.
kto uveril evanjeliu spolieha sa na spásu podľa evanjelia, kto,uveril na niečo iné, spolieha sa na spásu u niekoho,miného, ale spasiť môže len Ježiš, ak vyznávame jeho otca v duchu a v pravde.
ježiš vyslal apoštolov a povedal im, komu odpustíte, tomu bude odpustené a komu zadržíte, tomu bude zadržané.,,


5.
označiť príspevok

teóma muž
   11. 9. 2016, 01:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

teóma muž
   11. 9. 2016, 01:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

teóma muž
   11. 9. 2016, 01:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

teóma muž
   11. 9. 2016, 01:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Klein muž
   11. 9. 2016, 00:53 avatar
"Pokoj vám! Ako mňa poslal Otec, aj ja posielam vás." Keď to povedal, dýchol na nich a hovoril im: "Prijmite Ducha Svätého. Komu odpustíte hriechy, budú mu odpustené, komu ich zadržíte, budú zadržané." (Evanjelium podľa Jána)

Vyznávajte si teda navzájom hriechy a modlite sa jeden za druhého, aby ste ozdraveli. Lebo veľa zmôže naliehavá modlitba spravodlivého. (Jakubov list)


4.
označiť príspevok

teóma muž
   11. 9. 2016, 01:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

Klein muž
   11. 9. 2016, 02:31 avatar
Kristus krstit, vyhanat zlych duchov, hlasat evanjelium a odpustat hriechy prikazal len svojim 11 apostolom a ti si zvolili svojich nastupcov ktorych pismo definuje ako biskupi alebo starší cirkvi...

Dokonca Peter vyzval apostolov aby si zvolili aj nastupcu za Judáša... V jakubovom liste sa pise ze ak je niekto chory mas si zavolat starsich cirkvi.... Ak sa v pisme docitas ze kto by ani cirkev nechcel posluchnut nech ti je ako pohan a mytnik tak pod cirkvou apostol myslel jej predstavitelov (nastupcov apostolov), nie samozvanych bludarov ale tych ktorych si oni sami zvolili..

Keby v cirkvi existovala demokracia kazdy by si pismo vylozil po svojom a vlastne ani by neexistovalo lebo prave vodcovia cirkvi rozhodli ktore spisy z mnozstva listov su kanonicke a ktore nie....


10.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 9. 2016, 06:49 avatar
Teoma, máš niektoré veci priamo výborné, ale bol si vôbec niekedy na spovedi ? Bohu nieje ootrebné vyznávať svoje hriechy, lebo boh tonepotrebuje a ani nebude potrebovať pri poslednom súde, pretožýe je Boph a len otvoríme ústa k modlitbo on už vie, čo potrebujeme. a teda pri vyznávaní hriechov nejde ani o boha a ani o spovedníka, ale ide o hriešnika samého.
Teoma, si vynikajúci teoretik, máš to všetko prefektne naštudované, ale nehovoríš nič zo svojích vlastných skúsenosti..
Dopredu viem, že ak by som sa ťa opýtal, prečo si veriaci, určite ma zasypeš teoriou ako žitom s kombajna.Ale bude tam chýbať tvoja osobnosť.
Napríklad: Ja som veriací preto, že ten deň, keď sa modlím, je iný, neporovnateľne lepší,ako keď nestíham, alebo som to z iných dôvodov proste neurobil. A toto ja vlastne považujem za kontakt zo svetom duchovna, ktorému dávam svoje modlitby a prosby a prichádza mi odpoveď podľa toho, ako a či vôbec som sa modlil. teda je tu určitý komunikačný kanál.
Preto ja nepotrebujem ku viere tolko teorie , lebo to mám nahradené praxou. Teda je to určitý fenomén duchovna na komunikáciu, ktorý tiež funguje iba za určitých podmienok. Dalo by sa povedať, ž modlitbou sa vždy niečím naplním, teda niečím zo sféry duchovna, čo n iektorí neveriací teoretici nazývajú duševnou energiou a oni je čerpajú zo stromov, rôznych predmetov a dokonca najčastejšie ju dokážu kradnúť iným ľuďom.
A človek, ktorý toto duchovno nepozná, je automaticky neveriací, lebo nemá o čo,oprieť svoju vieru a teoria písiem a evanjelia mu na to nestačí a ani nemôže ,pokiaľ nebude mať prvý zreteľný kontakt s duchovnom.A ztak sa vlastne veriaci človek stáva citlivým na určité duchovné procesy.
Ďaľší takýto duchovný prúd energie je ježišova čistá voda, o ktorej hovorí pri samárijskej studni a opisuje nám tam, ako to funguje. ježiš práve touto svojou živou vodou naplnil samaritánku a poslal ju do mesta ku svojím, ktorých presvedčila, aby šli k Ježišovi.
Sk sa napiješ mojej vody, nikdy nebudeš smädná a týmto ježiš potvrduzuje, že to nemôže byť pocit o satana, mnaopak, pri satanových klamstvách sa riadim práve týmto pocitom čerpania živej ježišovej vody a v tom mám určitý pocit bezpečia v Ježišovi pred satanom.
A táto živá vody sa čerpá na každej omši pri pozdvihovaní, pri poklone ksviatosti oltárnej a všetci tí, ktorí nepoznajú tento pocit, nemôžu ho samozrejme uveriť a ak by ich to náhodou aj lízlo, tak to radšej pripíšu satanovi.
Teda modlitby,omša a spoveď.
A teda spoveď, je vyznanie hriechov také, že to musí počuť iný človek. Ak by som vyznal svoje hriechy bohu, alebo sám sebe, nemal by som pocit hanby, za tieto hriechy a práve z pocitu hanby pramení pocit viny, zodpovednosti voči sebe a bohu.
Je to ako keď sa ráno chystám dve hodiny do sprchy a nakoniec ak odtiaľ vyjdem, cítim sa čistý a spokojný. A pri spovedi je to niekolko násobne väčšie, a navyše mám pocit, že tie hriechy nevláčim so sebou celý život a dokonca až do súdneho dňa, keď sa s nimi nehanbím postaviť pred ježiša.
teda spoveď je najväčší rozdiel starého a nového zákona,pretože nám dáva možnosť zbaviť sa hriechu.
A teda mechanizmus odpustenia hriechov , ktorý bol uvedený do prevádzky pri jordáne a potom upresnený ježišom a potvrdením jeho smrťou, je založený na tom, že boh pozná všetky naše hriechy, ale čaká, či máme nad nimi úprimnú ľutosť a pokánie a preto ježiš nezomrel za všetky hriechy sveta, aby boli automaticky odpustené, Ježiš zomrel preto, aby každý hrioech sveta mal možnosť byť odpustený a to tak, že ho hriešnik v pokore a v ľútosti vysloví hriech inému človeku a teda kňazovi, a teda ako to funguje ďalej to neviem, ale bolo to, určite ustanovené o pri jordáne. Lebo ján krstiteľ nemal iba možnopsť hriechy odpúšťať, teda spovedník neodpúšťa hriechy, je možno iba prostredník ku Jeišovi, či jeho otcovi, to presne neviem, ako to potom ďalej fuguje, ale sám na sebe cítim, že to funguje.
ento fenomén poznania ježišovej živej vody, ktorí si niektorí zamieňajú s Duchom svätým, nie je samozrejmosťou ukaždého veriaceho a teda ani plošne u všetkých členov RKC, naoríklad zjavenia v Dechticiach, existuje komisia už skoro 20 rokov, ktorá mala vyvrátiť, alebo, potvdiť zjavenia, ktoré sa tam dejú. Do dnes na níč neprišli, lebo nepoznajú tento duchovný fenomén o ktorom tu hovorím. Lebo ak to v sebe mám a prídem tam, tak viem, že zem na ktorej stojím, je svätáa nepotrebujem byť na to v nejakej komisii 20 rokov, ktorá aj tak nikdfy nič nevyriešila a nevyrieši.
Ale každä prvú nedeľu v mesiacio 1 hod. poobede tam chodí množstvo ľudí dokoncva z moracvy, rakúska maďarska, ktorý tento duchovný fenomen v sebe majú napriek tomu, že toto práve chýba niektorým biskupom a preto sa tomuto miestu aj tak chovajú. A práve títo ľudia nie sú idioti, čo zožrali kravinu aj s navijákom, ale sú to tí, čo pravidelne čerpajú živú Ježišovú vodu a len cez túto vodu poznali pravdu a to je práve tá pravda, o ktorej hovorí ježiš pri samárijskej studni.
Teda ja osobne to vnímam, že písma a evenjelium sú teoria, ktoré ma priviedli k pravde a prax mi neustále určuje, kde je sever,.
Nehovorím týmto, že teoria je nanič, to nie, ale tá nás ma priviesť j Ježišovej pravde, aby sme sa stali samostatnou osobnosťou, ktorá sa vlastným rozhodnutím rozhodne uveriť Ježišovi a ostatným nebeským mocnostiam, na základ vlastn ého rozhodnutia.


11.
označiť príspevok

teóma muž
   11. 9. 2016, 09:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 9. 2016, 20:16 avatar
myslím, že si perfektná osobnosť.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:50,  takže je to o náboženskej vojne. Národy Islamu proti národu Starého zákona. To, čo...
dnes, 10:44,  Rozkrádanie vo veľkom dzurindovci s Miklošom robili veľkolepo. Dodnes si z toho žijú...
dnes, 10:36,  dobre ránko pomazánka naša
dnes, 10:12,  Tal Bachman- Aeroplane. New Version
dnes, 09:46,  http://nutriblog.sk/upload/ingredients/4/4_2440_768x512.jpg
dnes, 09:21,  teológ daj si avatar obrázok a ver, že sa zasmeješ
dnes, 09:11,  Nezastaviteľný Milan Kňažko o korupcii (SEDEM)
dnes, 08:59,  Bryan Adams - Please Forgive Me Smolkovia - Dnes sobota je
dnes, 08:25,  Myšlienka na sobotu. „Musíme dokázať všetky naše nedostatky a slabosti pohnúť k...
dnes, 08:14,  Aj ja mám veľký a úprimný záujem na tom, aby iní ľudia, žijúci na Zemi, získavali...
dnes, 06:41,  takymto spôsobom môžeš sa vyhovoriť z kazdej hluposti, ktoru hlásaš, nech je...
dnes, 05:46,  “Jehova prehovoril k Joelovi, Petuelovmu synovi: ‘Počúvajte, STARší, počúvajte...
dnes, 05:26,  Brat Splane (vo videu) poznamenal, že dôvod, prečo Vedúci Zbor predtým Joelovi nerozumel, je...
dnes, 01:19,  co vy vlastne viete o vecnom sude, o zmrtvýchvstaní.....o vzkriesení tela?......
dnes, 01:18,  Nam je jasne čím uvažuješ*21*21*21
dnes, 01:16,  “Lebo nastal určený čas, aby sa začal súd, a to od Božieho domu (najprv!)…” - 1....
dnes, 01:12,  z učenia o krstoch, kladení rúk, zmŕtvychvstaní a o večnom súde.
dnes, 01:07,  viac tam toho patri a mate v tom obrovske medzery....
dnes, 00:52,  “Preto keď už máme za sebou základné učenie o Kristovi, usilovne spejme k zrelosti...
dnes, 00:03,  (41) Mil@níčko, je to tak, ale nečuduj sa, takíto smetiari a denní nočníci už na iné...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
„Kreativita je vynaliezanie, experimentovanie, riskovanie, porušovanie pravidiel, robenie chýb a radosť z toho všetkého.“ Mary Lou Cook
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(74 898 bytes in 0,450 seconds)