Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Prečo musel byť pokrstený aj samotný Ježiš ?

26
reakcií
1016
prečítaní
Tému 20. mája 2018, 03:41 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   20. 5. 2018, 03:41 avatar
Ćo je to vlastne krst ?
Môj názor je, že krst oddeľuje telo od ducha. Pokiaľ telo a duch sú jedno, robí telo to, čo chce duch, ale ak oddelíme krstom tela od ducha, potom telo chce niečo iné, ako duch. Telo má svoje potreby a žiadosti zakodované v sebe samom, ale duch ak je oddelený, sa zameriava na duchovný svet a ten môže dosiahnúť len vtedy, ak sa vzoprie telu. A teda duch je boží, je od boha a musí sa k bohu vrátiť.
Boh posiela ducha do materialneho sveta, aby vznikla nová duša obohatená pozemským životom, teda aby vznikol nový duševný tvor a teda je to podobné , ak sa software nemôže vyrobiť bez harware. SW teda, určitý duchovný produkt sa potom môže vkladať a pracovať v iných hw.
Duša človeka teda môže vstúpiť aj do iného ducha, ale aj človeka už tu na zemi, ale čo je pri tom hlavné podstatné je, že môže vystúpiť do vyššieho rozmeru, teda neba, čo jem rozmer plus jeden. medzi týmito priestormi nemôže byť presuvana hmota, iba myšlienka a teda veci nehmotné a duchovné.
Z toho vyplýva, že ak človek nemá oddelenú ducha, alebo dušu oddelenú od tela, nemôže prejsť do vyšieho rozmeru, teda neba, pretože toutu cestou môže prchádzať hmota a teda len duch.
A to je vlastne veľmi dôležitá podmienka pre spasenie duše, ktorej sa musel podrobiť sj samotný ježiš, inak by sa nemohol vrátiť tam, odkial prišiel.
Samouzrejme, že samtný ježiš neporebuje spasernie, lebo sám je spasiteľ, ale musel mať oddelenú dušu od tela, aby jeho nehmotná duša mohla prejsť do vyššieho rozmeru, teda do rozmeru neba.
Sú tu samozrejme aj iné podmnienky spasenia,, ktoré musia by bezpodmienečne splnené, ale o tom neskôr.


2.
označiť príspevok

Scarlette žena
   20. 5. 2018, 03:45 avatar
zastrelte toooooo !!!!


3.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 5. 2018, 05:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

peter67 muž
   20. 5. 2018, 08:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

teóma muž
   20. 5. 2018, 09:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

teóma muž
   20. 5. 2018, 09:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

gabriel pb
   20. 5. 2018, 11:02 avatar
viem aj to, prečo ho otec opustil na kríži, iba to nie je dôležité


13.
označiť príspevok

-era- muž
   22. 5. 2018, 06:23 avatar
elemír, myslím, že robíš tú istú chybu, ktorú som dlho robil aj ja a to je, že podceňuješ a zatracuješ telo. Človek je totiž dokonalý práve ako spojenie duch-duša-telo.
A práve to, že od prvotného hriechu sa telo ľudí "pokazilo", spôsobilo, že prišla smrť medzi ľudí. A Ježiš Kristus prišiel, aby ukázal, že človek môže byť vlastníkom dokonalého tela, nad ktorým smrť nemá moci - lenže to telo pozmŕtvychvstaní sa stalo niečím iným, než predtým - jednak sa stalo neviditeľným pre bežné zmysly a jednak, aj keď ho niekto videl, nespoznával hneď podobu, ktorú malo predtým...

Takže krst v žiadnom prípade mi nepríde ako oddelenie duše od tela, ale skôr naopak - spojenie duše a tela s Božským
duchom. Až od 30. roku, od krstu, začína byť Ježiš Ježišom Kristom, pomazaným, Schopným plne vedome niesť v sebe svoju božskú kvalitu.


26.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 9. 2018, 10:01 avatar
1,, Ak sa krstis ,,,,,krstis aj telo aj dusu


27.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 9. 2018, 10:03 avatar
1, Skrze krst pohrobeny v smrt a vskrieseny k novemu zivotu,,


8.
označiť príspevok

elemír muž
   20. 5. 2018, 20:31 avatar
Práve pre toto končí toto forum.


9.
označiť príspevok

pozorovateľ
   21. 5. 2018, 23:57 avatar
Krst je symbol oddania sa robiť Božiu vôľu...určitým spôsobom symbolizuje smrť (pre nedoonalých ľudí) k ich predošlému životu a začiatok nového života oddaného konať Božiu vôľu...:-)
Súhlasí elemír


10.
označiť príspevok

Milkyway
   22. 5. 2018, 00:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

Milkyway
   22. 5. 2018, 00:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

Milkyway
   22. 5. 2018, 02:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

elemír muž
   22. 5. 2018, 07:38 avatar
era 13
aj ja som toto bnral dlhšie ako ďalšie štádiu Lenže toto všetko by platilo, ak by bolo všetko tu na zemi, ako napríklad ježiš povedal, priblížilo sa nebeské kráľovstfvo, ale iba priblížilo, tak, kde sa život na zemi začal podobať životu na nebi. Napríklad v miestach, či mestách, kde ľudia nepotrebujú žiadne kľúče, v noci spávajú pri otvorených dverách a oknách, atď, a tiež by som spomenul štrnganie kľúčov na námestiach pri protestných pochodoch proti zlým ľuďom. Je to tiež taký symbol, že raz tu vy zlí nebudete a my nebudmem musieť používať tieto kľúče.
Lenže ak som prečítal vetu, ktorú povedal ježiš: pred tým, než bol tento svet, já som bol. A ešte prvotina stvorenstva je jeho syn a jemu stvoril tento svet.
A teda ak porovnávame tieto dva svety nebo a my tu, je náš vesmír , ktorý bol stvoren svojmu synovi nieťo ak mizerná časť časopriestoru v ktorom žije otec so synom.
Náš vesmír je v priestore boha niečo ako auto, ktoré daruje otec svojmu synovi, ale iba ako príklad, náš ťčasopriestor na zemi, je K násobne menší, ako boží a preto musel boh stvoriť svojho syny, lebo z lona boha niky nič nevyšlo.
Samozrejme, že já nechcem svoje predstavy nikomu nanútiť, ale posúďte sami kam ma to zaviedlo, ak som začal rozoberať jedinú vetu.
Z hľadiska fyziky svet, ktorý vnímame a svet v ktorom žijeme si označme na osi štvrtého rozmeru ako prietor číslo nula. Ak si ďalej predstavím, že predmety okolo nás sa skladajú z podobných atomov a molekúl, ako vidíme na nočnej oblohe a ak by sme sa do tohoto sveta duchovne dostali a možno so svojimi vnemami tam aj na chvíľu zostali, ocitli by sme sa v časopriestore mínus jeden. Medzi týmito priestormi platí však konštanta veľkosti a času a tá je nepredstaviteľne vysoká, napríklad by mohla byť, ak si vydelíme velkosť slnečnej sútavy s veľkosťou atomu.
A ak ideme do vyšieho romeru na osi čtvrtého rozmeru, dostaneme časopriestor plus jeden a tam je všetko k násobne väčšie, teda priestor a aj čas. Teda čas akoby pre nás zastal, ale napríklad čas rozmeru plus jeden môžeme vidieť aj na našej nočnej oblohe. Podľa tohoto času sa stáčajú špirálové galaksie do lievika čiernej diery. A už len taká maličkosť, že určité štádium čiernej diery je zdrojom svetla pre vyšší rozmer. Ak by ste začali tudovať vesmír a hmotu podľa čtvrtého rozmeru, v krátkom čase nájdete jednoduché fyzikálne riešenia nielen skladby hmoty, al aj časopriestoru.

prvý, kto túto myšlienku vyslovil, boli starí grécki filozofi. Druhý človek, ktorý na to prišiel a nepovedal,bol podľa môjho názoru Einstein. Einstein na začiatku tvrdil, že rýchlosť svetla je nemenná. neviem dokonca, či nebol za to aj odmenený vrátane Nobelovej ceny.A le snažil sa predsa ln odovzdať dôkaz do budúcnosti. A ten dôkaz je E = mc2. On, ktorý tvrdil, že rýchlosť je konštantná a nemenná, zrazu dá do rovnice C2.
No a ďalej toje veľmi objemná tema. Ak by sa základ vedy postavil na štvrtý rozmer, bolo by a ja tvrdím, že jem všetko inak.Jednoduchšie.
A teda vráťme sa k Ježišovi kvôli tomu, žr prchádzať medi týmito štvrtými rozmerami rozmramisom prišiel na to,. že medzi rozmrami nie je možné presúvať hmota, iba duchovno a teda duchovné myšlienky. A teda ak sa niekto chce dostať z nášho romeru nula do rozmeru plus jeden ešte skorej než našu špirálovú galaksiu pohltí čierna diera,môe tam prejsť iba duchovne
A preto som prišiel k záveru, že ak sa chceme dostať do neba, vyššieho plusového rozmeru, môže sa tam mdostať iba naša duša ako nehmotná myšlienka a tio isté platí o každomčloveku a preto je nyvyhnutné oddeliť dušu od tela, aby duša mohla prejsť týmto tranformačným tunelom a to isté platí aj pre ježiša. Preto aj ježiš musel byť pokrstený to je uneho tento dôvod a u nás ľudí k tomu pribudne ešte nábožensky význam, ake podmienky musí splňať naša duša, aby bola schopná porejsť týmto tansformačným tunelom,
Súhlasí gabriel pb


15.
označiť príspevok

-era- muž
   22. 5. 2018, 10:17 avatar
Myslím, že prikladáš príliš veľký význam hmote a priestoru. Hmota, vo vzťahu k tomu, že na počiatku bolo Slovo a nič nevzniklo bez neho, hmota je koniec koncov iba zmyslový prejav duchovných síl a priestor je iba idea :-)


16.
označiť príspevok

gabriel pb
   22. 5. 2018, 11:09 avatar
hmota je hodnota a priestor je pauza


17.
označiť príspevok

-era- muž
   22. 5. 2018, 12:07 avatar
hmota je hodnota minulosti a priestor je pauza prítomnosti


18.
označiť príspevok

gabriel pb
   22. 5. 2018, 12:22 avatar
láska k sebe samému (k prírode), láska k svojej matke , láska k otcovi, láska k múdrosti, láska k pravde

http://www.youtube.com/watch?v=G18NcoUK8RE Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


19.
označiť príspevok

elemír muž
   23. 5. 2018, 02:44 avatar
bez hmoty neexistuje nič, ani svetlo. Napiek tomu, že hmota zaberá v priestore minimálny objem, takmer nijaký, jedine ona ovlyvňuje celý práízdy priestor.


20.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 5. 2018, 06:57 avatar
S materialistickým svetonázorom nemá žiaden zmysel zamýšľať sa nad podstatou krstu.


23.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 5. 2018, 09:50 avatar
Dá sa, tak ako so všetkým ostatným. Krst je rituál. Pokropenie vodou alebo ponorenie do vody. Voda je skutočná. Možno v tej vode sú nejaké pomocné látky, aby mala vôňu. Dieťa vo veku 3 týždňov ani nevie, čo vykonávajú týmto rituálom rodičia. To je najčastejší zvyk. Krstiť čím skôr po narodení. A rodičia, spoločne s kňazom a ostatnými prítomnými, si namýšľajú, že ide o prvú sviatosť (zvláštnu vec, zvláštny jav), v ktorej akási nadprirodzená bytosť očisťuje dušu od dedičného hriechu a posväcuje ju. Lenže to je len viera, a veriť sa dá v čokoľvek, aj v morské panny (devy s rybím chvostom).


24.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 5. 2018, 10:56 avatar
23. Presne tak, ako hovoríš. Ak bude základom myslenia materialistický svetonázor, musí dôjsť presne k tomu, čo si uviedol.


21.
označiť príspevok

elemír muž
   23. 5. 2018, 09:27 avatar
era 20 bez hmoty by neexistovalo ani svetlo v nebi.Nebo je normálny fyzikálny svet ibaže časopriestor plus jeden na osi štvrtého rozmeru.
Prvé čo stvoril boh, bolo svetlo a než stvoril svet a prvé z toho svetlo, mal kdisopozícii šeť vecí a hmota na prvom mieste.
všetko reálne fyzicky existuje, ibaže v iných časopriestoroch, inak by veta od ježiša: pred tým než bol tento svet, ja už som bol, bola nezmysel.


25.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 5. 2018, 11:59 avatar
elemír, ty si zažil to o čom píšeš?


22.
označiť príspevok

elemír muž
   23. 5. 2018, 09:29 avatar
V evanjeliu je pravda nielen duchovná, ale aj fyzická, vedci, ktorí neveria bohu vyjdú na posmech.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:45,  Vynikajúci prejav Putina na mníchovskej konferencii v roku 2004 a jeho odpovede na otázky...
dnes, 13:37,  daj ho do laty Tull, ty na to máš
dnes, 13:33,  zahoracke rasisticke telata toho moc nevidia*21*21*21
dnes, 13:32,  hokejis, je sila ako sa snažíš svojimi nepresnosťami, ktoré zaváňajú klamstvom,...
dnes, 13:27,  mufík ty fašista vidíme čo sa deje v USA :)
dnes, 13:26,  na zaklade toho vidím, aký je rozdiel v rusku a amerike.......ale ty to nevidiš, pretože si...
dnes, 13:18,  mufík je mega blbec
dnes, 13:18,  mufíku tendenčné protiruské videá atd ti nevadia. Ale drístami a klamstvami realitu o USA...
dnes, 13:17,  mufik to nedokaže *03*03*03 a ani ty ty katolicke čudo*03*03*03
dnes, 13:16,  J.Tull je sila ako sa snažíš túto vraždu zjemniť pričom on ju priamo zabil a ten biely...
dnes, 13:14,  hokejis, vsak ho ignoruj on je taký blbec
dnes, 13:13,  ano mufiku su tendencne videa na kazdej strane.....Ide o to na ktoru stranu sa prikloníš, či...
dnes, 13:12,  J.Tull zabil ju ženu a ty čo vlastne chceš to nejako ospravedlniť len pretože vraždil...
dnes, 13:11,  hokejis, kde som písal o bielej lúze?*01
dnes, 13:11,  mufík ty zlo ! Keď Bijoux nadáva, útočí tak to ti nevadí ty pokrytecký znovuzhovadený trol
dnes, 13:10,  hokejis, nezabil ju len tak, nezabil ju, keď vyšla z domu, ale keď prišla k autu, nestrelil...
dnes, 13:10,  ja by som ti za tieto reči rozbil papuľu..........viem že by som zhrešil, ale papulu by si...
dnes, 13:10,  mufík ty si mal byť na mieste toho bieleho a keby ťa dokopali možno by sa ti v tvojej dutej...
dnes, 13:08,  J.Tull ty len o bielej lúze o čiernej sa bojíš písať :)
dnes, 13:08,  zase sa nudi, zabavacka chlapov
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Najprv sa musíš naučiť milovať, ak chceš byť milovaný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(96 270 bytes in 0,399 seconds)