Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Prečo ľudia veria / neveria ?

56
reakcií
3214
prečítaní
Tému 11. augusta 2009, 06:18 založil Anette.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Anette žena
   11. 8. 2009, 06:18 avatar
Kresťanstvo vznikalo ako náboženstvo biednych a utláčaných. Prinášalo tým ľuďom nádej a útechu. Základné tézy sú o skazenosti ľudstva a potrebe spasiteľa. A tieto tézy prežívajú, stále to tak pripadá, že ľudstvo je skazené a speje do záhuby. Nevzbudzuje priveľa dôvery ani veda konštruujúca atómové bomby, ani politici hrabajúci do vlastných vrecák, ani tá často chválená medicína, ktorá práve tie naše choroby nie a nie definitívne vyliečiť.
Ateizmus vychádza zo skepsy, z odporu k " náboženskému zlu" . Avšak nestačí "vyvracať bludy", nestačí diagnostikovať náboženstvo ako sebaklam . Kým nepominú príčiny, nepominú ani dôsledky.
Aj tak si myslím, že kresťanstvo vymiera, ako dinosaury. Samé od seba, podkopávajúc vlastné základy. A kľúč je vo zvyšovaní životnej úrovne a obyčajnej ľudskej láske. Ak prestaneme veriť, že "svet patrí zlým", potom už nepotrebujeme odmietať realitu a upínať sa na nebeské kráľovstvo. Nepotrebujeme hľadať biblickú lásku, ak ju nájdeme aj tu na zemi.


53.
označiť príspevok

Vlado muž
   11. 8. 2009, 20:27 avatar
Zvyčajne ak niečomu neveríme, tak z toho dôvodu, že je málo dôvodov na vieru.
Súhlasí ruwolf


2.
označiť príspevok

farmakum žena
   11. 8. 2009, 08:10 avatar
Medicína určite bola ľudstvu viac osožnejšia ako všetky tie vaše svetová náboženstvá dokopy...medicína je veda, je to o niečom, zatiaľ čo náboženstvo je spústa drístov...


4.
označiť príspevok

Anette žena
   11. 8. 2009, 08:50 avatar
A keď máš nevyliečiteľnú chorobu, v čom budeš hľadať nádej? Zaryto v medicíne?


7.
označiť príspevok

farmakum žena
   11. 8. 2009, 10:57 avatar
...no určite nie v náboženstve.


13.
označiť príspevok

A-čko muž
   11. 8. 2009, 11:51 avatar
A cim ? ,ze sa porusila prirodzena rovnovaha a ludsky druh je premnozeným , prave kvoli penicilinu a nadalej sa mnozi jak krysy, ked sa dostanu do tepla a k zradlu ? To co ospevujes je prícinou znicenia tohto sveta a nieje to ani tak daleko . Kam odletíme na Mars a ten pretvoríme, ked nie sme schopní ozdravit vlastnu planetu ? Medicína bude znovu tou krysou, ktorá posluzi mocnym sveta aby zachranili co chamtivostou nicia-a posluzi v tom aby znicili par mld. ludí nejakou nakazou len preto, ze vedia, ze takto to dalej nejde ...a nakaza uz caka .., ale zas obide vinníkov. Ja osobne v osobnom vztahu mam rad ludi nenavidím vsak ludstvo-ako to ide dokopy ? chemička?


17.
označiť príspevok

farmakum žena
   11. 8. 2009, 12:01 avatar
Áno, súhlasím s tebou, že Zem je strašne znečistená. Ale príčinou zničenia tohto sveta, ak k tomu raz dojde, nebude medicína, ani veda ako taká, ale obyčajná ľudská chamtivosť. Ľudstvo, alebo človek, je nenásytný druh a vždy je mu málo. A čo sa týka premnoženia, je to hlavne problémom Číny, Indie, juhovýchodnej Ázií a Afriky. Aj keby ľudstvo nepoznalo penicilín, populácia by exponenciálne rástla. Ak by savšetci ľudia začali správať ekologicky a uvedomili si, že k životu až tak veľa nie je potrebné, tak súčastný stav ľudstva by sa začal zlepšovať. Ale to je asi len utópia.


24.
označiť príspevok

A-čko muž
   11. 8. 2009, 12:15 avatar
To nie je o tom ze my ludia sme takí..to je o tom, ze tí najvyssie su takí a im vsetci sluzime takze aj my sme takí(v druhom slede-lebo respektujeme sposob ,ako vladnu a co urcuju zvysku sveta svojou vladou).Aky pan taký kram sa hovorí. Kazdych desta rokov by sa mala robit nejaka defenestracia, aby chamtivcov presla chut byt naj naj, ale samozrejme to sa neudeje.A že medicína je v sluzbach skazy temer vzdy na prvom mieste a az nasledne ked sa nieco ukaze ako vynosne je tvrdým faktom o nas samych .Nasa vlastna snaha o individualnu zachranu nas zabije vsetkych.


39.
označiť príspevok

farmakum žena
   11. 8. 2009, 15:33 avatar
Ale vždy, odjakživa sa ľudská spoločnosť organizovala tak, že niekto stál na čele. A ten, kto stál mal čele sa mal vždy lepšie ako ostatný, či už po materiálnej stránke alebo po stránke mocenskej. A opat jeho vlastná chamtivosť ho zvrhla, aby hrabal len k sebe a obyčajných ĺudí odsúval na vedľajšiu koľaj.
Áno, pskotka hovorí správne, súhlasím s ňou, skús sa na medicínu pozrieť z inej stránky. Zachránila veľa životov, a urobila veľa objavov v lekárskych vedách.


21.
označiť príspevok

piskotka žena
   11. 8. 2009, 12:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Martinekk muž
   11. 8. 2009, 08:22 avatar
neviem kde žiješ, ale povedz mi, kde sa mám nasťahovať aby som mohol pokojne žiť v láske a porozumení a s pocitom bezpečia ísť večer sám po ulici  


5.
označiť príspevok

Anette žena
   11. 8. 2009, 08:52 avatar
Všetci po tom túžime. Náboženstvo sľubuje to, čo si tu na Zemi netrúfame ani predstaviť.


8.
označiť príspevok

farmakum žena
   11. 8. 2009, 10:59 avatar
Ha ha ha ha ha   ...náboženstvo, že sľubuje mier???? Vieš koľko vojen bolo v histórií koli náboženstvám????
Súhlasí piskotka


9.
označiť príspevok

Vlado muž
   11. 8. 2009, 11:12 avatar
Pre mnohých ľudí je Ježiš vzorom, ktorý podľa biblie hlásal:

Nenazdávajte sa, že som priniesol mier na zem; nepriniesol som mier, ale meč. Lebo prišiel som rozdvojiť syna s otcom, dcéru s matkou. (Evanjelium podľa Matúša, 10, 34-35)


41.
označiť príspevok

Martinekk muž
   11. 8. 2009, 15:55 avatar
vytrhi si z kontextu ešte, no posluž si, by som prišiel o vlasy keby som mal na každy drist argumentovat


6.
označiť príspevok

Ónya žena
   11. 8. 2009, 09:07 avatar
kresťanstvo nie je povinné, už sa dnes "nenosí" uvedomenie si z kázne, už sa všetko povedalo, každý si sám musí vstúpiť do svedomia a správať sa podľa toho najlepšie ako vie a podľa toho kto čo cíti k viere,.. bohužiaľ aj keď si skoro každý myslí že nie je nad jeho "dobro" ,, je prekvapivé, že tí " povinne veriaci" svoje "zlo" robia a skrývajú ho za svoju vieru .. to že niekto chodí do kostola, ešte neznamená, že je "svätý".. moje skúsenosti sú, že práve títo (nie všetci) dokážu ubližovať lebo sú zlí vo svojom vnútri...majú v podvedomí, že sa zo všetkého vyspovedajú a je im odpustené  


10.
označiť príspevok

piskotka žena
   11. 8. 2009, 11:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

Anette žena
   11. 8. 2009, 11:47 avatar
Nesúhlasím. Ľudia sú z manipulátorov znechutení. Dovtedy sa chodí s krčahom po vodu, až sa krčah nerozbije.


12.
označiť príspevok

Vlado muž
   11. 8. 2009, 11:51 avatar
A tam, kde je zavedené vodovodné potrubie, tam to ako chodí?


16.
označiť príspevok

Anette žena
   11. 8. 2009, 11:54 avatar
  tam už rozbili krčah
Súhlasí Vlado


15.
označiť príspevok

piskotka žena
   11. 8. 2009, 11:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

farmakum žena
   11. 8. 2009, 12:10 avatar
Náboženstvo je výborný manipulátor ľudí, s tým súhlasím. Dobrým príkladom je katolícka cirkev v stredoveku...
Súhlasí Anette


27.
označiť príspevok

piskotka žena
   11. 8. 2009, 12:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.37.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 8. 2009, 14:39 avatar
Deti sa nevedie brániť manipulácii, najmä tie menšie.
Súhlasí Baalzebub, ether


40.
označiť príspevok

farmakum žena
   11. 8. 2009, 15:38 avatar
Myslím si, že stredoveký sedliak nemal veľa možností nedať sa manipulovať. Jeho vzdelanie bolo obmedzené na správne držanie kosy. Určite nemal na výber, len polatiť pánom a cirkvi desiatky, lebo by skončil zle. Stredoveké heslo hlásane katolíckou cirkvou: Ora et labora. Modli sa a pracuj.Toto im úplne vyhovovalo, lebo držali ľudí v nevedomosti a nevzdelanosti, a tak mohli každého ovládať.
Súhlasí starec


14.
označiť príspevok

Boris muž
   11. 8. 2009, 11:52 avatar
Nerozumiem ak niekto ukazuje prstom na nabozenstvo, ci veriacich. Ved sa tu vseobecne hlasa, ze si ma clovek robit co sa mu zaziada. Je v poriadku chodit na swingers party, ale do kostola to je uz pre niekoho problem-hlupost   Je dobre zosmiesnovat cloveka za to, ze hovori "boh je so mnou" a podobne ? Chceme ho akoze vyviest z omylu ? Za 1, najprv si dokazme, ze niesme v omyle my   Za 2, ak chceme ukazovat prstom na veriacich a nabozenstva, tak sa naozaj velmi cudujem, ze nechceme ukazovat prstom aj na ine este horsie veci, ktore realne nicia nas domov a tie veci sme my ludia a nie bozstva ci nabozenstva. Takze ja by som povedal, ze ak budeme ukazovat na ludi za ich vieru, tak by sme mali zacat ukazovat prstom aj sami na seba, pretoze sa podielame na niecom o mnoho horsom. Vratim sa ku kapitalu, ktory tazi zo slabsich krajin a tym ziskava blahobyt pre seba. Niekde spavaju pod plechovou strechou bez cistej vody preto, aby sme sa my mohli mat dobre.. oni pre nas pracuju.. tazia.. vyrabaju a ich zivotna uroven sa nemeni zato ta nasa rastie. Sme dokonca schopni vyvrazdit milion ludi len preto, aby sme sa dostali k ich nerastnym bohatstvam, ale viera nam prekaza este viac ? To nam nieje hlupe ??????? Nabozenstvo, ktore nieje udajne svate nam vadi najviac. Vazeni ja by som to nazval velkym pokrytectvom   Zamerajme sa na podstatne veci. Nastavme zrkadlo sami sebe a nehladme stale na inych. Dokazme robit svet lepsim a tym mozeme ukazat, ze tie nabozenstva naozaj niesu riesenia. Ale pokial sa budeme iba vysmievat a sami nic nedokazeme, tak bude ten kostol pre zarmutenych ludi stale jedinym vychodiskom. Pride mi to tiez tak, ze ked sa niekto vidi s pukmi na nohaviciach, tak sa mu zacneme vysmievat, ze to sa uz nenosi, ale co nas je kurna do toho, co kto nosi ? Je to len jeho vec. Mozeme sa pousmiat, ze to vypada uz nejako divne, ale nemame pravo ho vysmievat za to, ze ich nosi, alebo presviecat ho, aby si to uz neobliekal ved jemu sa to moze pacit a citi sa v tom dobre, tak co je nas do toho ? Mame chut riadit zivoty druhych. Mali by sme si od toho konecne odvyknut a naucit sa riadit hlavne tie svoje. Zavrhnime nabozenstvo peniazu a tie ostatne nabozenstva vykapu same vazeni !!!! Pretoze ak nepojde o peniaze, tak falos nebude mat vyznam ani sancu pokracovat. Jo a talafatky o tom, ze bez penazi by to neslo... tak toho ma prosim usetrite   Co by islo a co nie zalezi len a len na nas  
Snad som nikoho neurazil to nebol zamer a snad som zvolil tie spravne slova, aby sa dockali pochopenia.
Na zaver. Ak nam vadia temy o nabozenstve, tak ich jednoducho ignorujme. Nestarajme sa do veci, ktorym nerozumieme a ktore nas v podstate nezaujimaju. Nejaky profesor by asi tiez nebol nadseny z toho ak by mu do debaty s kolegom skakal niekto, kto nema ponatia o tej ich problematike ,ale chcel ich poucovat. Viera ma svoj vyznam pre toho, kto ju proste potrebuje kedze svet mu akosi pomoct odmieta a vidi vela zleho aj ked sa tu vsetci buchame do hrude aky sme dobri a spolocenski.. niesme. Tak sa to ucme ak naozaj chceme  
Súhlasí Petrana, SlecnaXY


35.
označiť príspevok

Anette žena
   11. 8. 2009, 13:58 avatar
Dobrý názor, boris. Každý by si mal najprv pozametať pred vlastným prahom.


42.
označiť príspevok

farmakum žena
   11. 8. 2009, 16:08 avatar
Áno, každý nech si pozametá najprv pred svojim. No podľa mňa by tak najskor mali urobiť veriaci...oni pchajú nos do všetkého, aj to toho do čoho ich nič.   


43.
označiť príspevok

Anette žena
   11. 8. 2009, 16:40 avatar
 , ty nepcháš nos do všetkého, farmakum ? Si nejak bojovne naladená, žeby taký temperament?


45.
označiť príspevok

farmakum žena
   11. 8. 2009, 18:44 avatar
Toto je diskusné fóru a ja sa vyjdrujem k diskutovaným témam. Ale ja nie som bojvne neladena, moj temperament je skor taky flegmaticky, len niektoré veci ma vytočia tak že mam tlak 220/100.   


47.
označiť príspevok

SlecnaXY
   11. 8. 2009, 20:11 avatar
Boris, veľmi pôsobivá a efektívna reč   Naozaj je ľahšie vybrať smietku z cudzieho oka, než všimnúť si brvno v tom našom vlastnom...


18.
označiť príspevok

Ónya žena
   11. 8. 2009, 12:03 avatar
ale mne napríklad Boris vadí, že sú tu v príspevkoch tzv,. ovplyvňovačky - tlaky" , lebo sa všetci nestotožńujeme s názorom prispievateľa., náboženská viera je každého súkromná vec a nie "nútenie" ostatných zdielať ten istý svet. 


32.
označiť príspevok

Boris muž
   11. 8. 2009, 12:44 avatar
Onya, kazdy sa necha ovplivnit iba do tej miery, ako sam uzna za vhodne nemyslis ? Je potom iba na nom, aby sa o veci zaujimal a pripadne sa vymanil z niecoho. Ak spohodlnie, prestane premyslat, tak ostane uvazneny a tak mu treba  


48.
označiť príspevok

SlecnaXY
   11. 8. 2009, 20:14 avatar
Ale aj tlačiť na kresťanov je ovplyvňovanie...


19.
označiť príspevok

Petrana žena
   11. 8. 2009, 12:07 avatar
Hmotný svet má korene v jehnohmotnom, duchovnom svete, to už je dokázateľné. Náboženstvá sa snažia o vysvetlenie ako taký duchovný svet funguje, a v podstate sa nemýlia. Túžba po moci a po živote je silnejšia ako smrť, a tento pradox roztáča protivenstvá našej existencie, ale vždy je tu ešte plno záhad okolo nej, a snaha prekonať ten najväčší strach: strach zo smrti!


38.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 8. 2009, 14:43 avatar
Dokázateľné? Kto predviedol tú dokázateľnosť?


22.
označiť príspevok

Vlado muž
   11. 8. 2009, 12:11 avatar
Hmotný svet má korene v jemnohmotnom, duchovnom svete, to už je dokázateľné.

Čo to trepeš, milá moja?


23.
označiť príspevok

Petrana žena
   11. 8. 2009, 12:14 avatar
Za všetkým hľadaj energiu. Všetko je zložené z takých malilinkých kvánt energií...


25.
označiť príspevok

Vlado muž
   11. 8. 2009, 12:16 avatar
No, tak si to poriadne doplietla. Tie kvantá energie a jemnohmotný svet nie je to isté.


26.
označiť príspevok

Petrana žena
   11. 8. 2009, 12:17 avatar
Aký je v tom rozdiel?


28.
označiť príspevok

Vlado muž
   11. 8. 2009, 12:21 avatar
Jemnohmotný svet je termín z náboženstva, a kvantová energia je termín z vedy. To akoby si hovorila o anjeloch vo vede.

Vieš, kedysi sa v náboženstve tvrdilo, že planétami pohybujú anjeli, oni s nimi tak pohybujú, že my vidíme pohyb planét. No, a veda to vysvetľuje úplne inak, bez tých anjelov.

Myslím, že tvoj problém je v tom, že si myslíš, že čo je hmotné, že to musí byť akoby tvrdé ako kladivo... ale aj fotóny sú hmota. Vo vede je hmota kategória. Nič také ako niečo jemnohmotné vo vede nie je...


29.
označiť príspevok

Petrana žena
   11. 8. 2009, 12:24 avatar
Vladko, pozorne si prečítaj, čo si odpovedal.


30.
označiť príspevok

Vlado muž
   11. 8. 2009, 12:24 avatar
A čo ti vadí?


31.
označiť príspevok

Baalzebub
   11. 8. 2009, 12:43 avatar
petrana, neškodia ti tie výpary z čistiacich prostriedkov?


34.
označiť príspevok

Petrana žena
   11. 8. 2009, 13:50 avatar
Úplne mi zatemňujú vedomie...hups, ako sa vedomie povie fyzikálne správne?


36.
označiť príspevok

Baalzebub
   11. 8. 2009, 14:37 avatar
najprv si otvor okno a vyvetraj


33.
označiť príspevok

A-čko muž
   11. 8. 2009, 13:29 avatar
Ludia veria , lebo je toi tak dané. Ludia neveria lebo je tot ak dane . Ludia skratka vzdy robia iba sprostosti.
Súhlasí Petrana


44.
označiť príspevok

starec muž
   11. 8. 2009, 17:52 avatar
keď niekto sedí celý život pred televízorom a pozerá tie americké ...,tak je jasné,že nemá vlastný názor,jeho mozog je zahltený nezmyslami a nevie vnímať prírodu,okolie a nedokáže mať duševné vnemy.


46.
označiť príspevok

Anette žena
   11. 8. 2009, 19:19 avatar
Telku môže vypnúť. Alebo sa mu tá telka môže pokaziť. A potom prídu vnemy?  


54.
označiť príspevok

starec muž
   12. 8. 2009, 15:03 avatar
Koľko času ľudia trávia pred telkou a koľko sa venujú zdokonaľovaniu duševných vnemov? Asi je v tom značný nepomer.Z toho sa dá vyvodiť, koľko ľudí má nejaký duševný vnem.


55.
označiť príspevok

dorota
   12. 8. 2009, 15:04 avatar
a videl si uz aspon jedene diel Profesionalov? to ti tak zlepsi dusevny vnem ,ze az.   preco myslis,ze su ludia tak nelepeni na TV ako muchy?


56.
označiť príspevok

starec muž
   13. 8. 2009, 17:17 avatar
Väčšina filmov je len vymyslená a klamlivá.Filmovým producentom ide im len o zaujatie človeka,aby bol ich film napínavý a oni čo najviac zarobili.Človek potrebuje pravý opak,pokoj,sústredenie na svoje vnútro.Ako hovoria zenoví majstri,čím je pokojnejšia hladina jazera.tým lepšie odzrkadlí obraz.Každý vonkajší vplyv ruší tú pomyselnú hladinu a my nedokážeme vnímať,čo sa na nej zrkadlí.


57.
označiť príspevok

Anette žena
   13. 8. 2009, 18:15 avatar
Starec, bez vonkajších vnemov by sme pociťovali prázdnotu. Netreba pozerať brak, no ani by som sa nezatvárala niekam do jaskyne, sme ľudia spoločenské tvory. Máme sa od iných čo učiť, možno aj viac než z dákych vnútorných hlasov.


49.
označiť príspevok

SlecnaXY
   11. 8. 2009, 20:15 avatar
Myslím, že je obrovský nezmysel deliť sa na veriacich a neveriacich. V prvom rade sme hlavne ľudia, so všetkým, čo k tomu patrí...s dobrými aj zlými vlastnosťami...Treba pozerať hlavne na to a nie robiť nezmyselnú bariéru a diskrimináciu, či je niekto kresťan alebo nie
Súhlasí Vlado


50.
označiť príspevok

Vlado muž
   11. 8. 2009, 20:21 avatar
Súhlasím, ale vieš ako to chodí, podobne ako v politike... nezáleží na občanoch, ale my, politici sme rôzni, jedni liberáli, druhí konzervatívci, ďalší ľudovci...


51.
označiť príspevok

Anette žena
   11. 8. 2009, 20:23 avatar
Pravica kontra ľavica, teisti versus ateisti, so so ..


52.
označiť príspevok

Vlado muž
   11. 8. 2009, 20:24 avatar
Malo by pritom platiť, že je jedno, aký je to politik [v ktorej strane], dôležité je, ako si odvedie svoju prácu... ale ono to tak nechodí ani v politike... raz darmo, môže on byť čestný politik, aj si robiť svoju agendu dobre, ale je v takej politickej strane, ktorá nie je niekomu pochuti, tak aj tak budú toho politika kritizovať, zosmiešňovať, hanobiť...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 19:29,  kntsz, silne pochybujem, žeby ktokoľvek dokázal natrvalo vyliečiť schizofréniu, či už...
dnes, 19:20,  djjaro, lenže potom to nie je veda... *21
dnes, 19:16,  271- v podstate súhlasím, ale čítal som materiály, kde Jung liečil schizofréniu a...
dnes, 19:15,  djjaro, napíšem /zopakujenm/ niečo z môjho duchovna. Aj debil je ronako človekom, ako je...
dnes, 19:14,  Piča vyjebaná Sorošovská kurva protislovenská !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dnes, 19:07,  Peter to je ako keď sa ten Rakušan pýtal či sme naozaj nemohli kritizovať za komunizmu...
dnes, 19:04,  Čo sa týka lodičiek má ich excelentne zladené s pletovkou . na to má špičkových...
dnes, 19:02,  251- áno Tull. Som rád, že sa tuná nájdu aj diskutéri, ktorým sa neťaží poštudovať...
dnes, 18:58,  Možno jej tie boky rozšírili špecialisti neonacisti na zem a veku ako ten nos a pery Zem...
dnes, 18:56,  Je to taký žartový članok až by mohol mať človek pocit že POL POT , Mao cetung či Stalin...
dnes, 18:55,  (1) Mil@níčko, vzhliadnutím tejto fotky našej pani prezidentky som zažil dve prekvapenia:...
dnes, 18:52,  Ty náš antislävän*13*13*13
dnes, 18:51,  Nemýlil som sa prvý agent štb FERO dorazil . Argumentačne zlyhal , lebo žiaden argument ani...
dnes, 18:46,  Nejaký človek ktorý by si so mnou písal o protestantskej Kresťanskej viere? Ak chcete tak...
dnes, 18:43,  (12) Era, čo sa týka charakteristiky Dosvieteného uvažovania a vyjadrovania, potom si trafil...
dnes, 18:41,  Ja som zaspala, Dj. *21
dnes, 18:38,  Uvedomil som si. *04
dnes, 18:38,  (1) Mil@níčko, vo väčšine prípadov je to možno aj "svätá" pravda, ale vedz a...
dnes, 18:37,  Tak to potom premení celú situáciu. *04
dnes, 18:37,  A čo keď je to muž baba? :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Veľa čítaj, píš, premýšľaj, aby si sa vedel vyjadriť až budeš chcieť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(150 145 bytes in 0,260 seconds)