Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Prečo je ponovembrový režim zločinecký?

7
reakcií
899
prečítaní
Tému 11. februára 2016, 23:40 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
07. 03. 2017
22
31. 03. 2019
8
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 2. 2016, 23:40 avatar
Prečo je ponovembrový režim zločinecký?
PhDr. Michal Dieneš

Na princípe logickej jednotky a logickej nuly sa vypočítavajú logické obvody, aby sa dal skonštruovať a mohol fungovať počítač. Boolova algebra. Bez rozlíšenia pravdivosti výroku nemôže pracovať ani najmodernejšia počítačová technika. Až potom sa tieto obvody transfor- mujú do elektronickej podoby. Menia sa len technológie - od reléových, cez elektrónku a tranzis- tor k nanotechnológáam a ďalej. Princíp je nemenný - kybernetika je dialektika, je z nej odvodená. Rozhodovacie procesy nemôžu byť správne, ak nebudú rozlišovať, čo je a čo nie je pravdivé.
Kritériom pravdy je spoločenská prax. Život. Môžem stokrát povedať, že vonku prší, ale to ešte neznamená, že vonku prší. Môj výrok potvrdí, alebo vyvráti len to, že otvorím okno a pozriem sa, alebo vyjdem von a presvedčím sa. Jednoduché ako osud voliča - hlupáčika.
Pravda nie je väčšinová, je objektívna i relatívna zároveň. Nie je pravdivé niečo len preto, že si to myslí a hlása väčšina. Ak by to tak bolo, možno dodnes by nám rímska cirkev tvrdila, že Zem je stredom vesmíru. Cirkev, aj keď mala absolútnu väčšinu, pravdu nemala. Po celé stáročia klamala, mučila a upaľovala. Vraždila. Pravda sa neodvodzuje ani od autority, funkcie, postu, výšky nakradnutého majetku, či doby pobytu v parlamente.
Pravda je nezávislá na našom poznaní, na subjektívnom a nekonečnom táraní poslancov, ministrov alebo iných džentlmenov. To, že prší, je objektívne, nezáleží na nás, na našej vôli či poznaní, že prší. Ani či to chceme. My sa len na základe tohto poznania a tejto pravdy môžeme rozhodnúť – napríklad, či vyjdeme von s dáždnikom, alebo bez. Jej relatívna platnosť je v tom, že platí len dovtedy, kým existujú podmienky jej vzniku. V danom prípade podmienky fyzikálneho javu. Mraky sa rozplynú, ukáže sa slnko a je po daždi. Včerajšia pravda, že vonku prší, už neplatí.
Rovnako je to aj v spoločenskom dianí. Po roku 1989 ponovembrový Federálny parlament obsadený víťaznou „lumpeninteligenciou" prijal zákon o zákaze triedneho boja. Je to rovnaký nezmysel, ako keby schválili zákon o zákaze mesačného splnu. To, že si polovzdelaní džentlmeni, základ vlády odborníkov, neželali a neželajú triedny boj, je jasné. Ale nemôžu ho zakázať, môžu mu len predísť. Lebo ten za istých sociálnych podmienok zákonite vzniká. Rovnako ako dážď v prírode. Sociálno-triedne rozdiely, ktoré tento „ctihodný“ režim úspešne produkuje, nemôžu vyústiť do nebeskej harmónie. Triedny boj, ako je známe, nevymyslel z roztopaše Karol Marx. On len doplnil poznanie humanistov a popísal, ako to celé skončí. Jeho vina je rovnaká ako Einsteinova, len v inej oblasti. Najväčšie darebáctvo a zločin ponovembra je v prijatí zákonov - vrátane ústavy - ktoré legalizovali zločin. Rozkradnutie národného majetku sa tak stalo beztrestným a legitímnym. Vecou cti, novej politiky, novej morálky a prestíže. Stalo sa zvráteným základom ponovembrovej pseudoslobody a pseudodemokracie. A zrodu voliča - hlupáčika. Dialektika je však milosrdná. Všetko, čo raz vznikne, raz aj zanikne.
Aký je rozdiel medzi arizáciou a privatizáciou? Pri arizácii okradli židov, pri privatizácii celý národ. Židov likvidovali v koncentračných táboroch, národ likvidujú v jeho vlasti. Doma, v garsónke, v rodinnom dome, na nemocničnom lôžku, v zamestnaní, či na chodbe úradu práce. Bezdomovcov a žobrákov priamo na ulici. Každého inak, a pritom rovnako. Zničenie vlastného priemyslu, vedy a výskumu, poľnohospodárstva, či výroby potravín, bolo len následkom prvotného zločinu. S ním prišla aj amorálka, korupcia, mafie, organizovaný zločin, drogy, pseudokultúra a všeobecný kultúrny a ľudský úpadok: piliere vykorisťovania. Aby volič -hlupáčik mohol byť poslušným. Aby sa dal vykorisťovať. Aby sa vzorne správal od volieb k voľbám. Aby tak bolo, nesmie ničomu rozumieť. Pracuje na tom celý darebný priemysel: tupoidná a predajná novinárska a herecká obec, každodenné, úbohosťou cenzurované TV programy, pokrytecké cirkvy, celebrity bez vzdelania, zavádzajúca a citovo vydierajúca charita, diaľkovo ovládané mimovládne organizácie, egoizmus a chamtivosť v nás. A nekonečné množstvo politických strán, sľubov a táraní, káuz a útokov. Len z vymenovania bolí hlava.
Ale najlepším nástrojom je chudoba a bieda ako hrozba i realita. Poslušnosť voliča -hlupáčika je garantovaná. Strach sa tak stal zaručeným nástrojom ponovembrovej pseudodemokracie. Nezamestnaní, bezdomovci a žobráci sú pre nás varovaním. Koho zaujíma, prečo sú tak masovo porušované ľudské práva? Zaujímame sa len o to, aby sme tam nespadli aj my. A teší nás, že sme na tom lepšie. Ale voči čomu? Z čisto ekonomického hľadiska nás ponovembrový kapitalizmus okradol nie o miliardy, ale bilióny korún. Obnovením vykorisťovania nás vrátil do minulých storočí. Nenosíme onuce, či ľanové nohavice, ale ľudsky a sociálne sme na tom horšie ako naši predkovia začiatkom 20. storočia. S národným majetkom sme odovzdali aj našu dôstojnosť, suverenitu, vzdelanie, jazyk, morálku, naše ženy, našu minulosť i budúcnosť. Volič -hlupáčik uveril darebákom a zločincom. A stal sa ich spojencom a partnerom. Dokedy? Ako sa dá vyžiť z minimálnej mzdy, neuveriteľných 300 Eur? Zo sociálnych dávok? Ale aj zo 400 či 500-eurovej supermzdy? Alebo z dôchodkov nad 200 Eur? Ti, ktorí o tom rozhodujú a presviedčajú nás o slobode a demokracii, toľko minú za jeden deň. Celý ten rozdiel, celé naše bohatstvo, ktoré vytvárali generácie pred nami, končí vonku. V Nemecku, Rakúsku, Francúzsku, Taliansku, USA, atď. Koloniálny systém je len sofistikovanejší. Otroci už nenosia reťaze; mobily, platobné karty a vymyté mozgy sú zábavnejšie. Okovy dal vyrobiť otrokár, tie dnešné si financujeme sami. Bankové poplatky ako legálna zlodejina sú len čerešničkou na torte. Zavedením Eura nás niekoľkonásobne stlačili z úrovne, ktorá tu zostala po privatizačnom terore. Jedno Euro už berieme ako jednu korunu. Máme životnú úroveň z 50. a začiatku 60. rokov. Nominálne i reálne. Vtedy však bolo po vojne.
Štát, ako investor, musel všetko obnoviť a postaviť. Zaostalé Slovensko si vybudovalo priemysel, modernú poľnohospodársku výrobu a vo vzdelaní sme patrili k svetovej špičke. Trápenie našich otcov i dedov a ich žien sme premrhali za jednu generáciu lumpeninteligencie. Za jedno nekončiace volebné obdobie. Ešte rozpredáme našu pôdu a naše novembrové víťazstvo bude neodvolateľné.
Ale volič - hlupáčik znesie všetko. Je skromný, pracovitý, modliaci a veriaci, dobre vykorisťovateľný. Ak by nemal domy a byty zo socializmu, neraz vybavené mladomanželskými a bezúročnými pôžičkami, už dávno by spásal burinu na neobrobených slovenských poliach. Celý tento úspech koncentrovane vyjadrujú osudy tisícok našich žien, ktoré robia ako slúžky v Rakúsku, Nemecku a inde.
Koncom 80. rokov malo socialistické Česko - Slovensko rozpracované kontrakty len s Čínou v objeme okolo 500 mld. dolárov vo vtedajších cenách. A čo ešte trhy bývalého Sovietskeho zväzu a ďalšie? Najúspešnejšia ekonomika EÚ Nemecko je takou vďaka obchodu s komunistickou Čínou. Zázrak sa nestal, nemecký kapitalizmus nie je lepší ako náš, či rumunský. Len nás starí kolonizátori, prezlečení z našich peňazí za investorov, umne vyradili z hry. A prevzali naše trhy a naše pozície.
Zhodili nás na úroveň subdodávateľov a montážnikov. Na našich úrodných poliach si postavili sklady a montážne haly. Za odmenu nám dali hru na demokraciu a slobodu. „Play station" do každej rodiny. Na Slovensku, ale aj v Čechách, Bulharsku, Maďarsku, atď. Všade. Darebácka základňa má i darebácku nadstavbu. Právo, ako nástroj spravodlivosti, sa stalo svetom samým pre seba. Vyhlásili sa za nezávislých, aby sa v skutočnosti mohli správať nezávisle od zákonov a morálky. Dovolať sa spravodlivosti už nie je vecou právnych noriem a elementárnej morálky, ale množstva peňazí.

Pokračovanie...
Súhlasí bystrik, sta2rky, J.Tull


2.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 2. 2016, 23:43 avatar
Pokračovanie...
Do právneho systému zároveň zaviedli skupinu parazitov a príživníkov, ktorá zneužíva chyby či nešťastie iných. Exekútori sú štátom organizovanou teroristickou skupinou. Ako to v kapitalizme chodí, všetko je v súlade so zákonom. To, že to nie je v súlade so všeľudskými hodnotami či obľúbenou kresťanskou morálkou, nikoho nezaujíma.
Skvelým bytovým doplnkom je naša ústava. Garantuje nám bezplatnú zdravotnú starostlivosť i vzdelanie. Bodaj by nie, veď bola šitá krátko po prevrate. A to si ešte volič- hlupáčik všeličo zo socializmu pamätal. Za recept bola jedna koruna, dnes mu niekedy toľko zostane, keď všetko poplatí.
O zdravotnom či sociálnom poistení väčšina národa za socializmu ani nevedela. Fungovali bez toho, aby nás od útleho veku zaťažovali a šikanovali strachom o dôchodky, či krachom nemocníc. Štát mal v rukách jednoduchý a efektívny systém. Ten džentlmeni nahradili komplikovaným. Len tak sa dá jednoducho a efektívne kradnúť z vyzbieraných peňazí. To, že nejdú tam, kam by mali, je vedľajšie, lebo vedľajšia je starostlivosť o zdravie i starobu!
Vrcholom je dôchodkový systém. Volič -hlupáčik sa musí dožiť vždy vyššej a vyššej vekovej hranice, aby mu dali almužnu na nové volebné obdobie. Bratia Poliaci si už vybojovali skvelých 67 rokov. Solidarita v praxi.
Dezorientovaná mládež ani netuší, že ich starí rodičia pracovali len do 60-ky, či menej. Viac ako jedna tretina mladých nemá prácu. Logickým riešením by bolo znižovanie vekových hraníc, aby sa uvoľnili miesta pre mladších. Produktivita práce to umožňuje. Štát by však musel mať majetok, aby to z jeho výnosov zaplatil. Ten vyvolení demokrati rozkradli, rozdali zahraničiu a domácim arizátorom. Zisky, ktoré mal štát z vlastného majetku. tečú do súkromných rúk. Darebáctvo a zločin vyššej vekovej hranice pre dôchodok je v tom, že sa vedome kalkuluje s tým, že časť budúcich poberateľov sa dôchodku nedožije. V kombinácii s permanentnou hrozbou nezamestnanosti, to jest chudoby a biedy, zdravie čakateľa na dôchodok nemá veľké šance. Čím vyššia hranica, tým viac mŕtvych, tým viac peňazí pre papierový štát. Volič -hlupáčik, bez toho, aby o tom len tušil, si vlastnými rukami vybudoval koncentračný tábor s pecou na individuálne likvidovanie.
V Bulharsku (23. júla 2013) volič -hlupáčik zo zúfalstva už obsadil parlament. Šťastných džentlmenov nadránom, pravdepodobne zadným vchodom, vyviedla a ochránila polícia. To je začiatok. Až volič -hlupáčik obsadí parlament v Moskve, Madride, Paríži a inde, to bude iná káva. Darebáci a zločinci, bez ohľadu na počet a dĺžku bankových PIN kódov, majú nakoniec skvelú budúcnosť.
Medzi najväčšie darebáctvo a zločiny ponovembra patrí zvrátený systém hodnôt, ktorý nám denne vnucujú. Popri permanentnom a všadeprítomnom násilí dominuje mamona, peniaze a majetky. Materiálne bohatstvo nie je zločin. Zločinom je vtedy, ak cesta k nemu je darebná a zločinecká. Ak je postavená na vykorisťovaní a okrádaní. Nie na práci, ume, talente, či výnimočnosti. Ak pozícia v politickom, či štátnom, mechanizme je viac, ako každodenná poctivá práca, zodpovedná výchova detí, starostlivosť o starých a bezmocných! Zmiešavanie dobra a zla, povrchnosť vo všetkom, vzdelanie bez poznania, neznalosť histórie, či jej účelová,ba až primitívna interpretácia, sú dnes na oveľa nebezpečnejšej úrovni, než akú stvoril darebácky a zločinecký nemecký fašizmus. Židia zabudli, kto a kedy koncentračné tábory staval a kto ich z nich - a za akých podmienok - oslobodzoval. Kresťania zabudli, že „nepokradneš" je jeden z desiatich pilierov ich nedeliteľnej morálky. Všetci zabudli, že človek sa modlí svojou prácou a celým svojím životom. Nie tým, koľko hodín denne, či ročne, je na kolenách v kostole, mešite, synagóge, či inom chráme. Vyrastajú generácie, ktoré ani netušia, že 8-hodinová pracovná doba nebola vždy samozrejmosťou. Že pracovať museli aj celkom malé deti. Že v USA do polovice 60. rokov XX. Storočia nemohol černoch sedieť v tom istom kine, či kaviarni, ako beloch. Že najväčšiu chemickú vojnu v histórii ľudstva viac ako 11 rokov viedli USA vo Vietname. Že sme tu len dočasne. A že svet, jeho prírodné zdroje, polia, lesy, voda patria všetkým. Nielen vyvoleným darebákom. Že každý, kto pracuje, alebo pracovať nemôže zo zdravotných dôvodov, má právo na dôstojný a plnohodnotný život. Vrátane voliča- hlupáčika. USA sa slovne zaviazali (leto 2013), že ak im Rusko vydá Snowdena, nebudú ho mučiť. V akom storočí to žijeme? Netrestá sa zločin, ale ten, kto naň poukáže. Aká civilizácia, s akými hodnotami nám chce vládnuť? Zomrel Mandela, americký prezident a britský premiér ronili povinné krokodílie slzy, pričom ich krajiny boli autormi i piliermi apartheidu! K fraške chýbal už len sústrastný telegram od Ku-Klux-Klanu.
Ponovembrový režim je darebácky a zločinecký, lebo masovo porušuje ľudské práva. Za celú dobu existencie, t. j. viac ako 24 rokov, nepriniesol nič, čo by život pracujúceho a čestného človeka urobilo dôstojnejším a šťastnejším. Celé naše bytie zredukoval na boj o prežitie. Ponovembrový režim nabúral a zničil sociálno-triednu rovnováhu spoločnosti. S ňou padla aj národnostná, etnická či rasová rovnoprávnosť. Talentovaní džentlmeni, ktorí sa postavili na čelo jednotlivých skupín, sa domáhajú väčších práv pre ne dôvodiac, že sú na tom horšie, ako ostatní. Ctihodné darebáctvo týchto džentlmenov je v tom, že klamú tých, ktorých zastupujú. A všetkých. Ak sa ich volič -hlupáčik má horšie, ako iný volič -hlu¬páčik, nie je to preto, že je iný, ale že je úspešne vykorisťovaný. Všetci, ktorí sú vyvlastnení a vykorisťovaní, majú podobný „blahobyt". Chudoba a bieda má sociálno-triedne korene. Tie ostatné to len modifikujú.
V zahraničnej politike sa angažujeme v cudzích konfliktoch, ktoré sú v rozpore s naším založením. S našimi tradíciami, všeľudskými hodnotami, ale aj geograficky. Aj doma sa tak vystavujeme riziku teroristických útokov zúfalcov, ktorí jedného dňa prestanú rozlišovať, kto do ich krajiny prišiel ako prvý. Mlčíme, aj keď vieme, že naši triedni priatelia vedú nespravodlivé vojny o ropu, územie, o dominanciu. Sme typickí kresťania, nie?
Ako tento podvod, globálne klamstvo s hrou na slobodu a demokraciu, toto bezhraničné vykorisťovanie, raz skončí? Existujú nejaké sily, náš rozum, naše poznanie, ktoré to zastavia a zmenia? V súčasnej etape by sa zdalo, že nie. Úspešne sa darí - u nás i vo svete - výmene mozgu na americký spôsob. Nový ľudský mozog už existuje. A je na nerozoznanie od toho pôvodného z hliny a nádeje. Zvráskavenú šedú kôru mozgovú nahradil americký hamburger a pokrčené dolárové bankovky. Namiesto synapsií sú tam uzlíky z chamtivosti, egoizmu a bezohľadnosti.
Takýto mozog nepotrebuje pre správne rozhodovanie pravdivé informácie. Je k nim nepriateľský. Máme ho už všetci???
Súhlasí bystrik, sta2rky, J.Tull


3.
označiť príspevok

sta2rky muž
   12. 2. 2016, 09:39 avatar
Svojou podstatou je kapitalizmus zločinecký systém. Mať, vlastniť, vládnuť, ovládať, za každú cenu.


4.
označiť príspevok

Rachael
   12. 2. 2016, 09:41 avatar
Ano


5.
označiť príspevok

elemír muž
   12. 2. 2016, 10:25 avatar
ano, tiež aj ja, ale musím poznamenať, že žiaden iný systém nedosiahol to, čo tento, čo sa týka vyspelosti ľudskej spoločnosti.
Ja tiež predpokladám, že predsa len bude najlpšie niečo ako komunizmus, ale s tým rozdielom, že na čele nebudú nevzdelanci a robotnícke kádre, ale skutočná špička ľudskej inteligencie....... a to by potom bolo kino !!!!!!


6.
označiť príspevok

KajoM muž
   12. 2. 2016, 22:00 avatar
Pýtate sa prečo?
Pretože IM to my ľudia dovolíme! To je hlavný dôvod. Každý má vládu akú si zaslúži. Slovák len zahundre ale tam jeho odpor končí..bohužiaľ


7.
označiť príspevok

Lemmy muž
   12. 2. 2016, 22:14 avatar
Kajo, a pritom sám sa snažíš zarobiť na akciách.


8.
označiť príspevok

Kasafran
   13. 2. 2016, 13:57 avatar
(3) Sta2rky,
kapitalizmus bol podľa Marxa už v jeho čase prežitkom, a mal ho preto podľa neho nahradiť iný “spravodlivejší” systém, ktorý by viac zodpovedal dosiahnutej úrovni výrobných metód spoločnosti. Vtedajšia spoločnosť a najmä jej inštitúcie však neboli podľa neho dosť pružné na to, aby zmenu systému v “záujme” celej spoločnosti vykonali. Marx bol preto za radikálnejšie riešenie. Jeho snom a životným cieľom bola revolúcia vedená robotníckou triedou, ktorá by zvrhla kapitalizmus a nastolila nový systém – komunizmus.
Podľa Marxa kapitalizmus ako ekonomický systém núti človeka usilovať o čo najväčší zisk z investícií. Pre kapitalistu to znamená neustálu súťaž s ostatnými podnikateľmi, lebo zisk závisí od množstva tovaru, ktorý možno predať. Aby ho bolo možno predať čo najviac, musí byť čo najlacnejší. To znamená, že kapitalista sa musí neustále usilovať, aby jeho tovar bol lacnejší než tovar konkurentov. Avšak vzhľadom na to, že výrobné náklady tovaru porovnateľnej kvality sú relatívne podobné, jedinou cestou, ako môže zamestnávateľ výrazne znižovať dlhodobé náklady, je používanie čo najlacnejšej pracovnej sily. Po tom, čo zo svojho odvetvia vytlačí nízkymi cenami drobných podnikateľov, zostane napokon v súťaži s niekoľkými veľkými výrobcami, ako je sám. Aby odolal svojim konkurentom a dosahoval stále väčší zisk, bude v tomto štádiu platiť svojim pracovníkom stále menej. Od pracovníkov bude požadovať čoraz väčšiu produktivitu kvôli svojmu zisku. Výsledkom tejto tendencie je podľa Marxa skutočnosť, že v neskorších štádiách kapitalizmu budú pracujúci čoraz chudobnejší a kapitalisti stále bohatší. Napätie medzi nimi sa bude stále zvyšovať, až kým pracujúci nepochopia, že sú vykorisťovaní (Marx to nazýva “triedne vedomie”) a napokon prepukne konflikt, v ktorom vykorisťovaní zvíťazia a spolu so zrušením súkromného vlastníctva výrobných prostriedkov nastolia beztriednu spoločnosť, v ktorej už nebude existovať vykorisťovanie.
Som presvedčený, že v súčasnosti sa už svet nachádza v poslednej etape existencie kapitalizmu a zvyškov feudalizmu, pretože bohatstvo 1 % svetovej populácie sa už pomaly začína rovnať "bohatstvu" ostatných 99 % obyvateľov našej planéty. Svedčí o tom aj skutočnosť, že vlastníci nadnárodného i domáceho kapitálu sa stále viac a všestranne zjednocujú v "boji" za uchovanie a rozšírenie svojho bohatstva a vplyvu aj cestou zavedenia NWO za akúkoľvek cenu - aj za cenu skrytého i otvoreného vyvraždenia najmenej 4/5 svetovej populácie...
Súhlasí RighteousFred
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:30,  Keby to nebolo tak daleko bol by som ho išiel ochcať
dnes, 16:23,  Slävänskä láska slobodníkov *13*13*13
dnes, 16:23,  Huaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13 Pôvodne...
dnes, 16:19,  Trpitelia za „svoje názory“ Ján Benčík Tak som si to za krátke pôsobenie v...
dnes, 16:15,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/92208761_2609015379357663_10266926734754...
dnes, 16:14,  Ruskí doktori si sťažujú na akútny nedostatok ochranných prostriedkov a nepripravenosť...
dnes, 16:11,  era kto chce bubaka nájde si ho . HakovýSS ma bubaka z migrantov moslimov homofobiu , xenobobiu...
dnes, 16:07,  Všade sa čaruje . Kt nemá zaklínadlo môže isť do riti Patriarcha odvracia...
dnes, 16:00,  Boris stačí ak vymenuješ to dobré . Omielance , že každý mal prácu asi vynecháme...
dnes, 15:56,  Tak to muselo v rokoch 80 ani polovici 70 to nebolo .Ak však dostal niekto velke množstvo a...
dnes, 15:24,  46. daj si odpal, spomínaš . ty si sa v zivote nepriznal, usvedčili ta iní . ešte aj...
dnes, 15:21,  *39 youtube.com/watch?v=L6zHLP-stDY
dnes, 15:20,  A hlavne veľa čítajte KNIHU PLNÚ BLUDOV, bibliu ;)
dnes, 15:17,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/92137016_237912737399772_9205456955169046528_n.jpg?...
dnes, 15:17,  Myslím si, že to bdenie znamená, aby sme mali činnú vieru a dobrý vzťah s Bohom.
dnes, 15:15,  Škára, ja nespomínam nostalgicky na bývalý režm. Nie raz som písal, že by som ho naspať...
dnes, 15:14,  Už len z toho, čo tu už prebehlo ako podrobná diskusia o tom, čo je to vlastne vírus a či...
dnes, 15:13,  Zase.
dnes, 15:09,  Mne to práveže vôbec nie je jasné. Ale to je v poriadku, pretože nemám zodpovednosť za...
dnes, 15:06,  Jj 29, vieš čo znamená to bdenie? :-) ..
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Svojich priateľov chváľ verejne, ale kritizuj medzi štyrmi očami.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(81 675 bytes in 0,990 seconds)