Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Prečo by veriaci dneška mali zabudnuť na svatcov včerajška?

256
reakcií
1556
prečítaní
Tému 14. januára 2013, 07:27 založil Ranexill.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 07:27 avatar
Pretože v časoch, keď tu títo boli( a to do radu všetci) bola Zem plochá!!!

Ak máte rozum musíte uznať, že obyvatelia plochej dosky, mali ineho Boha než ho máte vy a tak aj ich skusensoti a rady vyplyvali z podmienok, v ktorých žili.
Vy žijete na peknej guľatej planete, vaše myslenie je iné. Nie ste obeťami lží do takej miery, ako oni. A napriek tomu citujete svatych, ktorí su z ineho sveta. Sveta lži a klamstva.
Keď sa mylili v zaklade, keď sami stali na lži, ked ich samotné myslenie stalo na lži, ako zaklade, ako mohli produkovať pravdu???
Nech mi niekto z veriacich odpovie, pekne rozumne, že kto je vlastne otec lží??? Alebo kto ním bol?? Nebol to pápež zašlych časov?


3.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 07:37 avatar
Ranexill - nedávaj veriacim hneď ráno také ťažké úlohy, nepovedia ti nič pekne a rozumne , však oni boli celú noc na " Hornom výplachu". Viem ako to bolí človeka , keď vidíš ako niekomu nestačia ani veci nad Slnko jasnejšie , aby mu bliklo. Zamýšľam sa často nad tým , ako má cirkev dobre prečítané svoje ovečky , ktoré jej žerú presne len tú ďatelinku ktorú im strčí k papuľke. 
Súhlasí Ranexill


8.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 07:46 avatar
neboj , spolieham nato, ze budu chranit lož dalej. Najdu argumenty, rpečo cirkev dneska nie je deckom lží a preco svatci minulosti su svatcami i ekd boli lharmi a otrokmi lhara.


197.
označiť príspevok

veriaci muž
   14. 1. 2013, 14:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 09:05 avatar
Citujem: Pretože v časoch, keď tu títo boli( a to do radu všetci) bola Zem plochá!!!

Novozákonní svätci pochádzajú z čias, kedy sa už akceptovala predstava tvaru Zeme ako gule. Aristotelvsko-ptolemajovská kozmológia pretrváva až do čias Galilea a celé tie stáročia sa ukazovala ako správna a nevyvráteľná.
Je známy aj teológ, ktorý odmietal gulatosť Zeme, no jeho názor nebol vtedajšou cirkvou prijatý ako dôveryhodný.

Dnes aj rozhľadení ateisti prijímajú tézu o názore cirkvi na Zem ako plochú dosku skôr ako znevažujúcu téme špiniacu veriacich. Je nepravdivá. Prinajmenšom od tých čias Krista.

 
Súhlasí rose.madder


25.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 09:31 avatar
To co si pozliepal? Ved to nesedi


28.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 09:35 avatar
Čo ti nesedí?


29.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 09:36 avatar
Tam kde si aml písat plochost si písal gulatost sa mi zda..


35.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 09:43 avatar
Myslíš toto: Je známy aj teológ, ktorý odmietal gulatosť Zeme

To som napísal ako ilustráciu toho, že aj medzi kresťanskými teológmi boli takí, ktorí naozaj verili v plochosť Zeme. Ak treba, doplním citátom. Názory takých však neboli vo všeobecnosti akceptované ako mienkotvorné.
Súhlasí rose.madder


49.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 10:07 avatar
Ale potom si nepochopil pointu. Myslenie je isty softver. A ked uz samotny zaklad tvojho myslenia je vadny a stojí na dogme, ze zem je plocha, tak celkove premyslanie vykazuje zavazne nedostatky a vady.
Toto sa dialo az po galilea, alebo zo zotrvacnsoti este hodne dlho po ňom. Avšak spisy vyprodukovane cirkvou casov plochosti zeme pretrvali dodnes a beru sa ako relevantne na ceste k spase. Su dielom LŽI! Bodka.
Nebudem sa bavit s niekym, kto je dielom lží a dlhodobym producentom lží najroznejsich typov, kvoli ktorým aj zabijali ludi siriacich pravdu.
Prečítaj si nieco z kumranskych zvitkov. A potom tzv. avajelia, ktore su len cistym produktom cirkvi casov plochosti Zeme.


63.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 1. 2013, 10:23 avatar
ranexil, neviem, či sa nemýliš... už aristoteles / cca 350 pr.n.l. vypozoroval z tieňa zeme na mesiaci, že zem je gulatá, s týmto zrejme cirkev nemala problém, horšie to bolo s geocentrizmom...


82.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 10:47 avatar
Rančo sa samozrejme mýli   Teoria geocentrizmu bola rešpektovaná a podporovaná vedeckou špičkou tej doby, o ktorú sa Cirkev opierala. Cirkev teda v prípade Galilea hájila VEDU. Galileo totiž na svoju hypotézu neposyktol žiadny dôkaz a začal vyučovať teoriu heliocentrizmu ako overenú a vedeckú, čo ale nebola. RKC mu to zakázala a nariadila, aby ju uvádzal len ako možnú hypotézu - pracovnú teoriu. Do mozaiky tej doby zapadá súperenie lutheránov a katolíkov. Lutheráni obviňovali, že pápež v prípade Galilea nekoná principiálne a obviňovali ho z herézy. Je pikoškou, že súd s Galileom inicioval český evanjelický študent - meno Ti môžem dohladať, ak chceš.
Súhlasí rose.madder


199.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 1. 2013, 15:02 avatar
zdá sa, že dôkazy podal, dokonca jeho dôkazy prijali aj niektorí jezuiti, však u pápeža nepochodil:

Keď roku 1611 podnikol cestu do Ríma, aby tam ukázal niektorým vedcom a kardinálom svoje objavy na oblohe, získal si tam mnoho priateľov a priaznivcov. Aj z radov jezuitov sa k nemu hlásili matematici, ako napr. Clavius. Galilei sa rozhodol vydať na cestu do Ríma a vzdať poctu novej hlave kresťanstva s tajnou nádejou, že dosiahne nejakú úľavu vo veci protikoperníkových uznesení. V apríli v roku 1624 pricestoval do Ríma, kde ho pápež prívetivo prijal. Mal s ním a s vplyvnými kardinálmi viac porád. Keď však odchádzal z Ríma, musel si priznať, že ciele, ktoré sledoval, nedosiahol.


222.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 22:43 avatar
Nie.
Galileo ako dôkaz pre teoriu heliocentrizmu poskytol vysvetlenie, že príliv a odliv sú spôsobené rotáciou Zeme okolo Slnka, lebo ich vyvoláva drncavý pohyb na tejto trase obehu. RKC neprijala jeho argument. Ty ho prijímaš?
Galileo mohol prednášať heliocentrizmus len ako hypotézu, no on aj napriek nedostaku dôkazov nástojil na prijatí svojej hypotézy ako vedeckej teorie. Navyše sa pustil do reinterpretácie Biblie, a keďže nebol teológ, pohneval proti sebe odborníkov na Bibliu. Tým sa jeho osud v podstate spečatil.


213.
označiť príspevok

milosko muž
   14. 1. 2013, 18:15 avatar
Ahoj ranexill. Zaujala ma tvoja téma respektíve názory ludí ktorí sú proti kresťanskému náboženstvu. Neviem dodnes čo ich tak ženie proti náboťenstvu kresťanov, ale možno mi to povies ty ako jeden z mnohých ktorý sú proti nemu a veria v ateizmus. Rad by som k téme prispel k tvojej téme tím ako tuto vec vnímam ja ako pokrstený a veriaci v Stvoriteľa a v stvorenie. Pokial ide o pokrytectvo mnohých pápežov na ktoré tak narážaš mi dáš za pravdu, že ľudia sú rôzny majú rôzne záujmy, rôzne chápu a rôzne vnímajú a majú rôzne ciele. aj pápež je len človek a ako každý človek aj on môže zlyhať a aj mnohý zlyhali a zlyhávajú, ale preto ešte netreba hádzať všetkých pokrstených do jedného vreca. Každého treba hodnotiť jednotlivo podla jeho skutkov od prípadu k prípadu. Mna by zaujímala jedna vec. Neviem, predpokladám, že si ateista

Prosím ťa povedz mi na z akého dôvodu ateisti a aj ty spchibnujete a zapierate celú históriu izraelského ludu a svedectvá a skúsenosti mnohých dalsích ludí svedčiacich o Bohu a jeho mocných skutkoch? Dakujem za odpoved.


214.
označiť príspevok

piskotka žena
   14. 1. 2013, 18:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.2.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 07:31 avatar
Len či sa tým postupným poznaním veriaci neotrávia ako fanatický fajčiar čerstvým vzduchom 


4.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 07:39 avatar
Oni praveže su otravení myslením ludi, ktorí neobyvali gulatý svet, ale myslením ludi, ktorí boli otrokmi Otca lží.
Kvakaju o diablovi den za dnom a pritom cirke´v bola hlavnym Diablom, ktorý vyslovene zabijal ludí pre lož!!! A kolko jej pochlebovacov, ktorí boli vyhlaśaneí za svatcov sa dodnes cituje z ich myslienok sa robi alfa a omega a zabuda sa na to, ze ani nestali na pevnej zemi, ale na kolosalnej lži a podvode na ich vlastne myslenie.
Ved kto enstojí pevne na zemi,a le na plochej doske ten nevnima a nemyslí ako my ludia dneska, aj keby sa ako snazil.
Pochybujem, však, ze si toto uvedomia niekda, ze ak sa chcu hrat na tych, co su o pravde, tak sa musia rozlucit s Vatikanskymi koncilmi , ktoré boli diablovym zasadnutim a tiez tvrdo a nekompromisne by mali pochovat vsetkych do toho co este podnes slubuju nam...do zatratenia.


13.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 07:56 avatar
Pozri ako sú mohutne obrnení proti rozumu. Ako mladý chlapec , a bolo to už dávno som si myslel , že s možnosťou poznania stratí cirkev svoju pôdu pod nohami. Nestalo sa. Teraz , keď má cirkev aj svoju štátnu podporu sa jej darí jej jedovatý plán , ktorého podstatou je urobiť mladej generácii v hlave guláš. Vôbec cirkvi nevadí , že mládež je bytavená rôznym drístom , okultizmu , nevedeckým výkladom javov. Pre ňu je všetko dobré , čo zahmľuje vedecké poznanie sveta. Len šťastie , že ešte neprenikli do NASA


84.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 10:49 avatar
Dnes je to skor v rovine, ze netreba verit ani NASA. 
Súhlasí Kasafran


198.
označiť príspevok

veriaci muž
   14. 1. 2013, 14:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

rose.madder žena
   14. 1. 2013, 07:40 avatar
...jednoducho, bol to človek, nie Boh ...človek klamal, nie Boh ...že to bol veriaci človek? ...no a? ..tiež LEN človek : )
Súhlasí pollio, veriaci


6.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 07:44 avatar
Ved o to mi ide, ze boli pod nadvladou lzi, mali totalnu lož za dogmu. na dogmach stojí viera. A ked to nejakch 1600 rokov, boli vedený diablom- teda lzou, a ta vyprodukovala x svatcov, x nazorov a podobnych veci, tak to su oni dnes? Len deti lži.
Normalny clvoek to pochopí..Aj tato tvoja snaha hodit to rychlo na cloveka je otras, snazis sa podrzat si to male stebielko nadeje, ktore i tak dala lož?
Cirkve sama uci, ze loz da len lož. A cirkev je nevesta Kristova..LOl
Súhlasí havran


11.
označiť príspevok

rose.madder žena
   14. 1. 2013, 07:51 avatar
..nie, žiadne stebielka ...stebielok sa chytáte vy ...zablúdneci ...tak, šťastné blúdenie vo vesmíre, ranex ; )))
Súhlasí veriaci


33.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 09:40 avatar
Ty si nepochopila, ze mi slo prave o pravdu? Ale podliehaj sebeklamu nadalej. Cirkev upalovala ludi prave pre pravdu, ktoru mala nalsedovat, ale ona pravdu vzdy prenasledovala a zabijala .. Ak si si to dodnes neuvedomila, tak neviem..Nestaci ti trebars Bezak, ktorý trochu poodkryl pravdu a uz ho vykopli? Ono tie maniere sa nezmenia nikdy.Lebo na lzi stali a su detmi lzi. A bohuzial aj vy, kedze tymito lharmi boli kumranske spisy prekrutene hlava nehlava a tie čítate nie podla pravdy,a le podla tych, tkroí zabijali tych, co tvrdili, ze zem je gulata( napr.)
Súhlasí majomajo


52.
označiť príspevok

pollio
   14. 1. 2013, 10:13 avatar
v tých časoch tieto veci ohľadom -nebeskej mechaniky- neriešilo toľko ľudí ako dnes, človek bol rád, že má svoje miesto vo svete, a vedel kde čo sa od neho očakáva. možno keby si ty bol vtedy na svete, tak podľa tvojich argumentácií by sa celkom uchytil ako inkvizítor:
- podliehanie sebaklamu-
- stanie na lži -
- čítanie nie podľa pravdy -
veru bolo by z teba dačo 
Súhlasí rose.madder


7.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 07:45 avatar
Veriaci majú panický strach z používania rozumu v otázkach viery. Toto je ich najsmrteľnejší hriech už od čias Adama a Evy. Vari neboli varovaní pred hriechom plynúcim z poznania? To jablčko je len pre satanský klérus a ovečky majú predsa trávičku.


9.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 07:50 avatar
To nie veriaci maju strach z rozumu Havran, ale cirkev ma strach z toho, že veriaci rozum zacnu pouzivat.
Súhlasí havran


10.
označiť príspevok

rose.madder žena
   14. 1. 2013, 07:50 avatar
..takže všetci veriaci sú proste mentálne obmedzené, priam vegetatívne bytosti, ktoré namiesto mozgu majú tú svoju vieru : ))) ok, škoda času s takými obmedzenými ľudmi ako ste tu niektorí ...myslite si, čo chcete a bojujte si s tou vašou vierou, stými vašimi anti -dogmami, ktoré nie sú o nič múdrejšie ako dogmy, ktoré kritizujete,,, to je určite tá správna životná cesta ; )
...pekný, úspešný a žiadnym veriacim neskazený deň, želám : ))


12.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 07:52 avatar
Takyto postoj zachova kazdy , ak sa napadne to, v co veril a zistí, ze je to podvod!!
V prvom rade nebud nasrata na zvestovatela pravdy, ale na povodcu!!!
A aj na seba, ze verís klamstvam podnes den.


72.
označiť príspevok

pollio
   14. 1. 2013, 10:34 avatar
neviem prečo máš utkvelú predstavu, že všetko musí byť zmerané a podložené rovnicami a akademici najprv musia vydať k tomu -bumášku- s pečiatkou.
Súhlasí rose.madder


14.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 1. 2013, 08:03 avatar
Ja som rose pochopil takto- jej sa to asi nebude páčiť......aj Boh je len človek a preto je všetko omylné zaťažené lžou....... 
Súhlasí Ranexill


15.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 08:10 avatar
Ranexill - skús si analyzovať korene viery. Nájdeš ich v sociálnej , citovej , ale i ekonomickej oblasti. Skrátka tak ako rakovina prerastie napadnutý organizmus , tak nakoniec dostane i veriaceho a ešte mu vstrekne jed ako chobotnica , aby necítil bolesť , naopak , je mu dobre. Vlastne je v záujme cirkvi podporovať biedu a nešťastie , aby mohla prezentovať svoje poslanie ako spásu duše. Je to dosť rafinované a vidíš sám aj tou na DF , ako sa niektorí bránia rozumu - nenadarmo sa hovorí "myslenie bolí" 


16.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 1. 2013, 08:10 avatar
Boh je ľudský výmysel a preto je to všetko také často lživé.......
Súhlasí havran


17.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 1. 2013, 08:14 avatar
Korene viery ? Príčin je asi viac, jedna je nevedomosť a neochota či neschopnosť niečomu komplikovanejšiemu porozumieť, výchova k viere od malička, ale aj prirodzená túžba ľudí po niečom lepšom. A ešte patriť niekde, hlavne k silnejšiemu vodcovi........je to niečo ako ochrana.


19.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 08:21 avatar
Cirkev v prapočiatku vznikla v tom momente , keď vodca kmeňa pochopil , že je užitočné mať šamana , ktorý odôvodní jeho konanie vyššou mocou. Takto sa zbavil zodpovednosti za mnohé neúspechy a biedu. Táto schéma ostala dodnes.


27.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 09:35 avatar
Pozor nato, šaman bol v prvom rade bylinkar..a ranhojic. Nasledne, skusali ci nevedia ovplyvnit aj neico ine a mozno to vdaka dobrym pozorovacim vlastnostiam samanov aj vyslo par krat, tak sa z nich stali aj vestci.
Netreba robit z komara somara.


32.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 09:40 avatar
Vedci pozorovaním opíc zistili, že tieto poznajú a využívajú až niekoľkonásobne viac liečivých byliniek ako domorodci. Napriek tomu opice nemajú šamanov. 


36.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 09:44 avatar
Šamani sa ustanovili ako podpora moci náčelníka - ten model svetskej a duchovnej moci vznikol v dobe , keď už nemuseli loviť všetci a dokázali uživiť aj darmožráčov. Tak to funguje oj tej doby až doteraz 


38.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 09:47 avatar
Ano, s spoločenstvách bez boha to tak naozaj funguje.  Hovorí sa tomu predátorský princíp. Aké vzdialené od kresťanstva
Súhlasí rose.madder


41.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 09:52 avatar
TvojOponent - ty to naozaj nevidíš ? Pripadal si mi ako človek s jasnejším pohľadom. Však cirkev je tým najobludnejším predátorom.
Súhlasí Ranexill


42.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 09:56 avatar
V zmysle evolúcie? Ktorý predátor núti milovať nepriateľa?


45.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 1. 2013, 10:00 avatar
Žiaden a ani cirkev to nikdy nerobila, lebo to nie sú iba slová ale pozri si činy........napr. v mojom príspevku 43....
Ranex má pravdu, kolkokrát potrebuje veriaci aby ho oklamali ? Nekonečno ?


51.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 10:10 avatar
TvojOponent nedaj sa vysmiať , to že káže nastaviť aj druhé líce a milovať nepriateľa len ťa má priviesť k pasívnemu prijatiu útlaku - to farizejstvo je už v Biblii. Vari to nevidíš? Predstav si ako ťažko by sa nakladal dobytok určený na porážku , keby vedel čo bude následovať. Ja sa naozaj takým ľuďom divým. Tam je zdroj všetkého zlá.


64.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 10:23 avatar
51...havran... Niekedy žasnem, ako si protirečíte. Na jednej strane odsudzuješ kresťanov pre umiernenosť, no na druhej strane ako príklad krvilačnosti dávate ich sebaobranu. Napr.Katarov, Križiakov a pod...
Princíp druhého nastaveného líca má v človeku mobilizovať sily na sebaovládanie sa a nepoužitia odplaty, ak zmierlivosť môže viesť k riešeniu konfliktu.
Citujem z KKC: 2264 Láska k sebe samému je základným princípom morálnosti.(2196) Je teda oprávnené presadzovať rešpektovanie vlastného práva na život. Kto bráni svoj život, nie je vinný z vraždy, hoci je nútený zasadiť útočníkovi smrteľný úder.


58.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 10:18 avatar
Ani nemsuis nutit nepriatela milovat. predator miluje svojich nepriatelov, ved mu silne chutia..Ziví sa nimi. Ako lev antilopou. Snad si nemyslis, ze lev nemiluje antilopu.
 


61.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 1. 2013, 10:22 avatar
A inak na príklade s Bezákom dobre vidieť ako cirkev miluje ani nie nepriateľa ale stačí s niečím nesúhlasiť........


47.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 1. 2013, 10:04 avatar
havranko, to bolo skôr tak, že šamanom bol človek, ktorý sa zaujímal o liečivé bylinky, možno aj tak trochu o psychologiu a pretože vedel o chorobách a trápeniach ľudí viac, mal prirodzenú autoritu. pomáhal ľudom a tí si vedeli jeho pomoc uctiť.


55.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 10:15 avatar
Zvieratka si vedia pomáhať aj bez šamana. Šaman veľmi rýchlo zistil ako môže pomôcť najmä sebe.


69.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 1. 2013, 10:30 avatar
isto boli šamani múdrejší a iní "šikovní" čo sa týka seba, kým sa začalo šamanstvo dediť, musel si každý sám vydobiť rešpekt...
v tomto možno tkvie skaza cirkvi, že nemusia kňazi bojovať za svoje presvedčenie, ale schovávajú sa za štít moci cirkvi.


74.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 10:37 avatar
Nadja No to už je lepšie , ale jednoduhšie spoločenstvá nepotrebujú šamana. šaman je proste chytrák , ktorý sa spojil s náčelníkom na podporu jeho moci v tej chvíli , keď zistil , že lovci sa zaobídu aj bez neho. Je predsa známe , že indiánksi šamani chodili na lov spoločne s ostatními. Pápež však nemusel už dávno.


78.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 1. 2013, 10:44 avatar
joj zneužiť ľudia vedia všetko, s tým nepohneš...
týka sa to každej sféry..
zatiaľ ateisti musia bojovať proti presile, ale až sa stane ateizmus väčšinovým názorom, bude zneužitý tak, ako viera v boha. to je zákonité.


88.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 10:51 avatar
Nadja - je to presne podľa dialektického zákona , keď v starej kvalite narastá nová a kvantitatívne ju prevýši , čím stará kvalita zaniká. Zdá sa , že prichádza kapitálu na pomoc fenomén spoločenských hnutí , ktorý všetky prúsery ponesie ďalej. Asi to bude veľmi zauímavý proces , pretože podstata udržiavania stability spoločnosti bude stať na celkom nových základoch.
Súhlasí Ranexill


75.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 10:38 avatar
Nadja...posledné správy hovoria o 100 miliónoch prenasledovaných kresťanov. Celibát súvisí s bojom o svoje presvedčenie. Umožňuje kňazom byť mobilnými a neviazať sa na rodiny a ísť tam, odkiaľ všetci iní utekajú. Ak by mal kňaz rodinu, radšej bude kolaborovať s mocou, aby ju chránil. Preto o evanjelických kňazoch nie je počuť ako o bojovníkoch v prvých líniách. Naopak, nezriedka kolaborujú.


86.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 1. 2013, 10:50 avatar
správy koho o tom hovoria?
ano, to chápem... celibát je v niečom aj prospešný, a v spúste vecí nevýhodou. tak ja som reletivistka, s tým problém uznať nemám...
o tej kolaborácii, máš nejaké % hodnotenie, porovnanie s kolaborujúcimi kňazmi z rkc a ostatných náb. či niečo podobné?
Súhlasí rastos


90.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 10:54 avatar
Zas som nepocul, zeby evanjelici sukavali chlapcekov do zadkov, lebo maju svoje manzelky!!!
Uz len ten prvok prevysuje vsetky snazenia RKC-ecky, elbo sa vystavili prichodu abnormalnych jedincov v svojcih radoch.
Súhlasí havran


94.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 10:58 avatar
Rančo , to vieš , zakázané ovocie , však ktovie ako by to dopadlo s ADAMOM . keby mu najvyšší pričaril chlapčeka.


240.
označiť príspevok

Inotaj muž
   15. 1. 2013, 10:24 avatar
94)
Možno bude (možno už je) zaujímavé zistenie, že ako prvá bola "sformovaná" tzv. Eva, či lepšie Evy. "Adam" podľa všetkého nemohol rodiť. Vyzerá to tak, že nominovaný rozdiel je akýsi falošný. Sme len jedno živé a je nesprávne uvažovať o individuálnom pôvode.? Neviem, len sa pýtam.


99.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 11:04 avatar
Hovoria o tom agentúry mapujúce násilie páchané na kresťanoch na celom svete, napr. Open Doors. Ale aj spravodajské agentúry, napr. www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Priebežne to mapujem aj ja napr. tu: sites.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

ECAV napríklad je náchylná uznať homomanželstvá a ak chceš, môžem sem hodiť chronológiu kolaborácie ECAV s Hitlerom.


110.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 1. 2013, 11:19 avatar
oponent, ved to je organizácia zoložená s týmto účelom, niečo objektívnejšie nemáš? jej prenasledovanie iných veriacich zjavne neprekáža, to sa mi nepáči... o tvojom zaujatí ani nemusím pripomínať, samozrejme prenasledovanie pre vieru všeobecne odsudzujem. ako napríklad vnímaš prenasledovanie cigánov slov. spoločnosťou?
... no daj...


113.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 11:24 avatar
Cigáni sú prenasledovaní pre vierovyznanie alebo pre svoju kriminalitu?


116.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 1. 2013, 11:25 avatar
často pre rasu.
Súhlasí Ranexill


124.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 11:33 avatar
116, 117... prenasledovanie pre farbu kože nie je u nás štátna doktrína, tak, ako v iných krajinách je štátna doktrína porušovať základné ľudské práva kresťanov. Násilie páchané na kresťanoch je prehliadané. Napr. ak onoho času došlo k masakru v Egypte, Sulík odmietol podporiť vyhlásenie odsudzujúce zločiny proti kresťanom a podmienil ho súhlasom kresťanov na homopartnerstvá u nás. Nuž ak máte aspoň trošku zdravého rozumu, uznáte, že je veľký rozdiel medzi právom na život a právom na štátom dotovaný análny sex.


127.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 1. 2013, 11:36 avatar
kua další veriaci, z ktorého lásky k blížnemu len tak prýšti... my my my a ostatných nech berie čert... doslovne.


133.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 11:42 avatar
Nadja ... to máš tak , od exrémizmu je už len krok k fanatizmu. Ale ver , že i také varechy sú potrebné na miešanie ľudstva vo veľkom kotle , ináč by nám tie dejiny už dávno prihoreli a vykypeli.


134.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 11:43 avatar
 Zákon o výhrade vo svedomí bráni aj právo ateistov byť ateistami. Deklarácia ľudských práv a slobôd má korene (aj) v Katechizme RKC a sloboda presvedčenia je pilierom kresťanstva. Kresťania Ti teda dávajú slobodu neveriť.
Islam napríklad až do moderných čias nemal výraz pre ateizmus - bolo to totiž nemysliteľné.
Súhlasí Slušný človek


136.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 1. 2013, 11:45 avatar
Tento hlod si musím niekde zapísať , hehehehehehehehehehe. No mne to už stačí, vonku krásne sneží dokonca aj pre ateistov.......      samozrejme vďaka kresťanstvu.....hehehehehehehe


140.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 11:53 avatar
U nás nesneží. A nesneží aj pre ateistov    


141.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 1. 2013, 11:54 avatar
zákon o výhrade svedomia je najlepším dokladom, že aj rkc veľmi dobre vie o nám vrodenej etike, lebo inak by to bola nesmierne nebezpečná vec daná do rúk ľudom, popierajúc stávajúce zákony.


148.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 12:03 avatar
Iste, no Tvoja etika má nejaké parametre preto, že si tie parametre prevzala, trebárs výchovou, alebo do tých mantielov si proste vpadla... vypadnutím z maternice. 
Zákon o výhrade vo svedomí chráni Tvoje právo domietnuť to, čo sa Tvojmu presvedčeniu protiví. Napríklad aby si ako ateistická učiteľka nemusela vyučovať náboženstvo, alebo ako moslimka nemusela predávať bravčové. Aby si nebola donútená sa vzdať dieťaťa iba preto, že ktosi iný bude tvrdiť, že ho lepšie vychová, lebo jeho manžel je nejaký zazobaný roker.
Súhlasí Slušný človek


117.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 11:26 avatar
Pre farbu pleti, co si budeme klamat.


97.
označiť príspevok

rastos muž
   14. 1. 2013, 10:59 avatar
Uuuups, obhajovať celibát vykresľovaním evanjelických kňazov ako kolaborantov nebude dobrý argument...
Súhlasí Ranexill


100.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 11:05 avatar
Celibát má len jeden zámer: Majetky prúdia do Vatikánu a Dôstojný pán nie je vyrušovaný revajúcimi deťmi a manželkou , však postačí aj gazdina , prípadne riťka no a v najhoršiom systém "Ja a JA" 
Súhlasí Ranexill


102.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 11:08 avatar
Čo to tu stále riešime: Je to o moci a peniazoch ,alebo naopak? 


103.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 11:10 avatar
O to som sa ani neusiloval, len som na jednom príklade uviedol, že ak má niekto rodinu, asi mu na nej záleží a nebude príliš kritizovať politický systém. Najlepšie sa ľudia lámu cez rodinu.
Súhlasí havran


108.
označiť príspevok

rastos muž
   14. 1. 2013, 11:18 avatar
Potom treba voliť uváženejšie slová.
Dnes napr. nevidno nijaký rozdiel medzi rkc a ecav kňazmi, také i onaké príklady nájdeme tam i tam. Ani nevidno rkc kňazov stáť v nejakých prvých líniách.


111.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 11:23 avatar
Rastoš , ide o to , kadiaľ vedieš deliacu čiaru. 


119.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 11:27 avatar
RKC je najhlasnejší oponent liberálnej deviácii (potraty, homoagenda, sloboda svedomia, charita...) Veľa tém.


122.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 1. 2013, 11:30 avatar
lebo má jezuitov, strážcov poriadku.
ale tu ide o to, či je to dobré alebo zlé. mala by cirkev odrážať vývoj spoločnosti, alebo ho brzdiť?


137.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 11:48 avatar
Inak položím tú otázku: Mala by RKC brzdiť vývoj spoločnosti zlým smerom? Ja tvrdím, že ano.
Mala by podporovať vývoj spoločnosti smerom dobrým? Ja tvrdím, že ano.
Ateizmus ale nepozná kritériá pre dobro alebo zlo. Preto ateizmus so svojim morálnym relativizmom neustále naráža na postoje RKC. Pre ateizmus je otrokárstvo rovnako prospešné, ak prináša benefity, rovnako, ako aj potraty.


168.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 1. 2013, 12:34 avatar
oponent, tu ja vidím práve ten problém: čo je pre jedného dobré, je zlé pre iného.
rkc NIKDY nebude podporovať to, čo je pre spoločnosť dobré, ak to bude pre ňu zlé.
lenže problém spoločnosti je ten, že tak neurobí asi nijaká organizácia.
nie sme mravce...


185.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 13:13 avatar
Nesúhlasím, RKC robila mnoho rozhodnutí, ktoré ju diskvalifikujú v očiach verejnosti - robí to z principiálnych dôvodov.


145.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 11:57 avatar
Nadja, ale fuj...takato manipulativna otazka..
Brzdit vyvoj spolocnosti?... autommaticky kazdym vnimane zle))

?
Súhlasí Nadja, TvojOponent


146.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 1. 2013, 12:00 avatar
dôverujem oponentovi, že sa nenechá chytiť na takúto blbinku, cvičím jeho pozornosť  


151.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 12:04 avatar
Nadja - si milé dievča: Nechceš trénovať aj mňa? 
Súhlasí Nadja


156.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 12:13 avatar
Ona je milé dievča? Ja tam vidím nejakého papa-gaya  
Len aby si ten "tréning" neľutoval...
Súhlasí Nadja


159.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 12:18 avatar
TvojOponent - však keď budeme dvaja , už si nejako poradíme , nevieš z čoho priberieš , teda zmúdrieš 
Súhlasí Nadja


161.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 1. 2013, 12:20 avatar
lidé, bděte!
kiež sa naučíme odhaľovať manipulácie, lenže aj tie, ktoré pracujú v náš prospech !!!  


125.
označiť príspevok

rastos muž
   14. 1. 2013, 11:34 avatar
To však nesúvisí s celibátom a kolaborovaním.
A uvedené témy (niekedy hlasnejšie než kňazi, resp. rovnako hlasno ako oni) riešia laici alebo nimi vedené kresťanské združenia.


157.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 12:15 avatar
Hej, je dobre, ak pre dobrú vec sú zapálení aj laici. Napríklad pre odpor Human body - vo Francúzku aj Izraeli presadili zákaz občianski aktivisti.


18.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 08:15 avatar
V poslednej dobe sa akosi príliš venujem tomu zblúdenému ľudskému tápaniu. Vrátim sa ku kozmológii , tam tí veriaci veľmi nepáchnu a keď , tak je to vzdelaný človek , s ktorým sa dá diskutovať a človek je nútený sa rozvíjať.


20.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 08:38 avatar
Korenmi vieri je chudoba a nie blahobyt.


24.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 09:23 avatar
Ľudia v blahobyte na Boha zabúdajú, to je pravda. Zabúdajú aj na ľudskosť To je tiež pravda. Vraví sa, že chudoba cti netratí.
Ten Tvoj výrok je však poľahky vyvrátiteľný, ak si uvedomíš, že viera nie je výhodou ale naopak, handikepom, pretože človeka núti vzdávať sa mnohých rozhodnutí, ktoré by mu vyniesli benefity. Pekným príkladom je stredovek, kedy mnohí bohatí sa rozhodovali pre život v kláštore. A ich korene rozhodne neboli chudobné.
Súhlasí rose.madder


26.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 09:33 avatar
jedna lastovicka leto nerobi, atk ako bohatý, ktorý isiel do kalstora nie je pravidlom


30.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 09:37 avatar
Tých lastovičiek je až veľmi veľa, aby obstál tvoj výrok o zákonitostiach chudoby pre vieru.
Súhlasí rose.madder


34.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 09:41 avatar
Musim zas citovat indicke védy?
Tam Krisna povedal, ze haldat ho zacnu az tí, ktorí su zbavení amjetky, potom zvedaví a este jednu skupinu vymenoval. A ono to plati pre kazde nabozenstvo.


37.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 09:44 avatar
Najbohatším kútom sveta sa stal svet kresťanský.


40.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 1. 2013, 09:50 avatar
To hádam nechceš tvrdiť že zásluhou kresťanstva........  


44.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 09:59 avatar
Ano, aj zásluhou kresťanstva.
Pekný príklad je Veľká Morava. Zaostalý kút, ktorý sa stal veľmocou Európy až po prijatí kresťanstva. Ekonomickou, vojenskou, kultúrnou. Iný príklad: Karol Veľký... Kam sa podeli barbari?
Súhlasí rose.madder


46.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 1. 2013, 10:01 avatar
Vôbec nie, to je dezinterpretácia, to malo svoje ekonomické a sociálne príčiny , náboženstvo nebol motív......


54.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 10:14 avatar
Náboženstvo vytvorilo priestor a podmienky na rozvoj ekonomiky a sociálneho správania. Tá spätosť je tam očividná.


62.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 10:23 avatar
TvojOponent - vidím , že príčina a následok v správnom poradí ti nerobí problém. Je priam zarážajúce , že stačilo 20 rokov na to , aby ľudia prestali vnímať javy vo svojej príčinnej súvislosti. Denne sme toho svedkami ako média mätú kategórie a chrlia chaos zámerne uhnetený z materialisticko-okultisických drístov , takže ak aj počujú hovoriť múdreho človeka , tak tomu nerozumejú ani náhodou.


50.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 1. 2013, 10:07 avatar
oponent, ved to akosi obraciaš... kresťanstvo bolo tuná nanútené práve preto, aby vládca získal moc nad inak roztrieštenou krajinou s mnohopočetnými bôžikmi, každý kraj mal iných...
Súhlasí havran


70.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 10:30 avatar
Nadja... Porovnaj si kresťanský priestor, kde boli bôžikovia kadečoho vyhnaní ako bludy a nastúpilo racionálne vysvetlovanie prírodných javov - veda (je vynálezom kresťanov) a porovnaj si kmene, ktoré dodnes veria na bôžikov kade-čoho. Dodnes chodia polonahí, zomierajú na slepé črevo a netušia, že Zem nie je rovná doska.
Vládca podliehal pápežovi Pápež mal právo vládcu zrušiť na "tri doby" ))
Súhlasí pollio, rose.madder


76.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 1. 2013, 10:40 avatar
ja som tým chcela poukázať na to, že to bol výbormý politický ťah, rozdrobenosť krajiny jej naozaj nesvedčila, kedže boli ľudia schopní sa biť pre rôznych bôžikov, tak rozhodne im samozrejme viera v rovnakého umožnila sústrediť sa na rozvoj.
to by nastalo aj dnes, keby existovala moc, aby celému svetu nanútila jedného, hocktorého boha, trebárs buddhu, ten je taký najrozumnejší z nich sa mi zdá  
Súhlasí havran


79.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 10:45 avatar
Nadja - táto etapa vývoja ľudskej spoločnosti je dosť dobre zmapovaná a je to tak ako hovoríš.
Súhlasí Nadja


92.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 10:56 avatar
Celé dejiny ľudstva sú bojom. Náboženstvo je skôr zámienkou ako príčinou. Napríklad toľko spomínané vraždenie v Rwande. Je to dávané ako príklad katolíckeho násilia, no v skutočnosti ide o etnický problém.
Kresťanstvo má skôr tendencie násilie tlmiť ako rozvíjať a donievam sa, že bez kresťanstva by toho násila bolo extrémne viac.


98.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 11:02 avatar
Už to tak vyzerá , že náboženstvo je nástroj Diabla - na vrchole sú Jezuiti , ktorý riadia všetké tajné spoločenstva a zasievajú svár medzi ľuďmi.


101.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 11:08 avatar
Veru, z jezuitov mali strach aj komunisti a dokonca si nechávali od nich vysvetlovať aj marxizmus.Lebo jezuiti ako jediní tomu aj porozumeli 
Jezuiti vynašli prvé auto na svete a dnešní ateisti sa učia etickú výchovu z učebníc, ktoré im napísal jezuita. Nenájdeš vedecký obor, ktorý by sa nespájal s menom nejakého jezuitu. Seizmológia je označovaná za jezuitskú vedu... 


106.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 11:13 avatar
Jezuiti už stáročia ovládajú tajné spoločenstvá v ktorých sú mocnári svetskej moci celého sveta. ZAbezpečujú rozpory medzi krajinami a podporujú tak kapitál - to je tá pre nich nevyhnutná symbióza neba a pekla.


114.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 1. 2013, 11:24 avatar
JPII dokázal pomerne veľa zmeniť aj v rkc, bol ústretový pre ost. náboženstvá, ale každé náboženstvo je základom pre nesvár, pozri, čo tu vyvádza lea, nabzlo a pod., nebyť náboženstiev, tak... ehm, sa hádajú o niečom inom  
čo sa týka minulosti, tam to platí tým viac.


104.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 11:10 avatar
Nepovedal by som, kedze vacsinu majetku valstnia zidia.


109.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 11:19 avatar
Rančo a čo ak Jezuiti sú práve nejaké "SRO Judaj"? Taká špekulácia by sa ti páčila?


112.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 11:23 avatar
Ale to ma tiez nejak extra nezaujíma, od koho su)
Mne ide o pravdy a tie je tazko najst, ked uz samotny zaklad, tkorý ta zivi , krmi mysel je klamstvom.


39.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 09:49 avatar
RANčo - tie védy sa nedajú implantovať do dnešnej doby mechanicky , no nakoniec ľudia postúpia v tom potácaní sa , keď si dostatočne otlčú gebuľu , alebo sa prípadne nevyvraždia. Dnes ráno som sa zobudil , tak som optimista 


56.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 10:16 avatar
Vedy su skor kozmologicke..perzonifikuju mocnosti sveta a vesmiru do tvari Bohov a suboje medzi nimi su na obraz toho,c o sa deje v prírode.


21.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 08:44 avatar
RAnčo kapitál a pápež má istotne opačný názor. Ak bolo ako hovoríš , tak si bohatý a oni chudobní , pravda veriaci sa musia zamyslieť , kto tu naozaj verí. Mne to vychádza tak , že pápež a predstavitelia kapitálu to nebudú , no zjavne im nahrávajú všetci svätí. 
Súhlasí Ranexill


22.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 1. 2013, 09:01 avatar
chcem,chcem,chcem a chcem mat take znackove topanky ako Papez !
chcem,chcem zit v blahobyte ako Papez !
chcem a chcem mat luxusne auto ako Papez !
po jeho snobskom srdci ale netuzim a po ziadnom z minulych svatcov,okrem Wojtylu..ten bol oklamany a zvrhnuty do pekla rezimom Vatikanu..
absolutne nedoverujem cloveku ani minulemu a ani buducemu,iba peniazom


31.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 09:38 avatar
..... a v papuľke nechceš mať?  , veď aj pečená kačica na veľký piatok nie je zlá   


43.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 1. 2013, 09:57 avatar
toto je iba ukážka......z histórie :
Štefan VII. (896 - 897) dal vyniesť mŕtvolu svojho predchodcu Formosa z hrobky, obliecť do slávnostného rúcha a posadiť pred cirkevný súd. Nato bol Formos vyhlásený za nepravého pápeža, jeho svätenia i dekréty za neplatné. Potom mŕtvole odťali tri prsty, ktorými pápež žehná, a rozkladajúce sa telo vláčili rímskymi ulicami a vrhli do Tibery. Táto hanebnosť vzbudila všeobecnú vzburu, pri ktorej pápeža Štefana VI. zajali, uvrhli do žalára a tam uškrtili...
V tých časoch začína v Ríme známe obdobie, nazývané "vládou neviestok". Samotný pápežský dejepisec, kardinál Baronius, ktorý ako mohol tak zakrýval hanebnosti pápežov, píše:
"V tomto storočí bolo vidieť ohavnosť a spustlosť v chráme a svätyni Pána. Na stolici Petrovej sedeli najbezbožnejší ľudia, nie pápeži, ale netvory. Povoľné a nehanebné neviestky v Ríme všetko ovládali a svojich milencov a súložníkov na stolicu Petrovu dosadzovali!"

Sergius III. (904 - 911) sa stal pápežom z vôle rímskej krásavice Marozie, súložnice mocného markrabeta Adalberta z Toskány.
- Po smrti Sergia povýšili Marozia a jej sestra Theodora na pápeža milenca Anastázia, ktorý však "sprostredkovával styk medzi bohom a ľuďmi" len necelé tri roky (911 až 913).
- Po ňom sa stal pápežom iný milenec Marozie, Lando, ktorý sa však tešil zo svojej moci ledva pol roka.
- Potom sa stal pápežom Ján X. (914 - 928), ktorého Marozia, keď sa ho nabažila, dala vo väzení zahrdúsiť.
- Aj jeho nástupca Lev VI. bol o niekoľko mesiacov po svojom nastúpení na "stolec sv. Petra" zavraždený.
- V roku 931 mala Marozia ešte toľko vplyvu, že pomohla k tiare svojmu 25-ročnému synovi, ktorého mala s pápežom Sergiom III. Pápežoval pod menom Ján XI. (931 až 933). Za jeho vlády vraždy a násilnosti zapĺňali celý Rím. Neskôr zahynul na otravu.

Roku 956 sa stal pápežom 18 - ročný Ján XII., úžasný roztopašník a márnotratník, ktorý, aby si pomohol k peniazom, predával biskupstvá a cirkevné úrady. Pápežský palác premenil na hárem, kostoly na tančiarne. "Žiadna počestná žena," hovorí o tejto dobe jeho vlády kremonský biskup Luitprand, "sa neodvážila na ulicu, pretože Ján prznil všetko: dievčatá, vydaté ženy a vdovy aj na hroboch svätých apoštolov..."
Čo vyvádzal tento "svätý otec" bolo predsa len priveľa a preto cisár Otto I. zvolal synodu biskupov, aby ho súdila a zosadila. Pri vyšetrovaní vyšli najavo doslova strašné veci: Ján XII. svätil diakonov aj v koniarni, 10-ročného chlapca za peniaze urobil biskupom, svojho kmotra dal oslepiť a kardinála poddiakona Jána vykastrovať, vypaľoval domy a nehanebne sa rúhal. Synoda nakoniec tohto "svätého otca" - Jána XII. zosadila a za pápeža zvolili Leva VIII. Ale milenky pomohli Jánovi naspät. Lev VIII. utiekol a Ján XII. dal niektorých biskupov, ktorí boli proti nemu, zmrzačiť. Onedlho však jeho samého zabil manžel, ktorému zviedol ženu. Pápeža Jána XIII. (965 - 972) Rimania zahnali pre jeho bezhraničnú panovačnosť. Jána XIV. v r. 984 otrávil protipápež Bonifác VII. "Zástupcu Krista" na zemi Jána XVI. jeho súper pápež Gregor V. (996 - 999) zajal a hrozne zmrzačil. Vypálili mu oči, odrezali nos a uši, vytrhli jazyk, posadili obrátene na osla a vozili ulicami Ríma...
Súhlasí Ranexill


48.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 10:06 avatar
Ak to odsudzuješ, tak iba preto, lebo to je v rozpore s kresťanstvom.
Ateizmus Ti neposkytuje morálne nástroje na odsúdenie takého správania.
Pekný príklad je incest. Kedysi ho ateisti dávali za príklad nemorálnosti kresťanstva, lebo vraj na začiatku kresťanstva musel byť incest medzi príbuznými prvými ľuďmi. To ste kričali fuj-fuj. A dnes? Ateisti uznávajú incest ako základné ľudské právo. No cRKC to odmieta vtedy a dnes.
Tak sa pýtam, na základe čoho chcú ateisti hodnotiť morálnosť správania?
Súhlasí rose.madder


53.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 10:14 avatar
Na zaklade nicoho.. staci dobre vyklatit pekneho hlapca do ritky a podelit sa aj so svatym oteckom a vsetko je OK.
Je mi na grc nielen z cirkvi,a le hlavne z tych, tkroí sa nehanebnosti pachanych cirkvou zastavaju.


57.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 10:16 avatar
Dúfam, že Ti je na grc aj z tých, ktorí pochybenia jednotlivcov zveličujú a odsudzujú pre ne všetkých aj nevinných.
Štatisticky je v Tvojej rodine viac pedofilov než v rovnakom množstve kňazov. Je Ti na grc aj z Tvojich príbuzných?


60.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 10:21 avatar
V mojej rodine niet pedofila.( pedofila v zmysle przennia deciek) ..a nikdy nebolo..ak by sa tak stalo, sami ho zabijemem a zakopeme tri metre.


65.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 10:26 avatar
Nie je?  Štatistika nepustí. Teoreticky musíš pripustiť, že je. Maj na pamäti, že prostredie kňazov je niekoľkonásobne bezpečnejším z pohľadu sexuálneho zneužívania detí. Opieram sa o dôveryhodnú štatistiku mimo RKC.

Čo by si urobil, keby si na sebe pozoroval pedofilné skony? Alebo na svojom dieťati? Pedofília je vrodená rovnako ako homosexualita.


67.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 1. 2013, 10:29 avatar
Podľa tvojej teórie teda pedofíliu zaviedol už Boh pri stvorení, ke´d Adam a Eva boli prví a museli teda súložiť so svojimi deťmi.......


73.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 10:34 avatar
67... O inceste už tu bola téma. Nájdi si ju.


105.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 1. 2013, 11:11 avatar
Prečo ja som nezačal s tou témou, to ty.


107.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 11:15 avatar
Hej...incest je fajn pre ateistu. Nabudúce vás tu presvedčím, že ateista nemá problém ani so zoofíliou rovnako ako nemá problém s homoagendou.


115.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 11:25 avatar
Aj ja si myslím, ze ateizmus robi z ludi zvrhlejsich nez nabozenstva.


120.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 11:29 avatar
115... ono to najtragickejšie je, že ateizmus nemá ani schopnosť rozlíšiť morálnosť od zvrátenosti.


123.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 1. 2013, 11:33 avatar
aha, to je teda klamstvo... ateizmus má minimálne zákony, ale morálku poznáme všetci... je vrodená, keby nie, tak môžu veriaci ísť a zabíjať inovercov tak, ako im káže biblia, heh
Súhlasí havran


128.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 11:37 avatar
Ateisti majú zákony? Aké sú to zákony ateizmu? Ateisti môžu mať zákony, ak sa stotožnia s nejakými, napríklad kresťanskou morálkou. Morálka z pohľadu ateizmu je len spoločenská dohoda.
Kde nový zákon káže zabíjať inovercov?
Môžme hovoriť o morálke ako vrodenej? Povedzme, že ano, ak pripustíš, že aj ateista nesie v sebe odtlačok pečate Stvoriteľa.


221.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   14. 1. 2013, 22:16 avatar
Nadja, 123, kde prosím ťa v kresťanských spisoch, alebo v slovách Krista čítaš, že veriaci(kresťan) má ísť zabíjať inovercov? Čítala si Bibliu, keď to tvrdíš?


126.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 11:35 avatar
TvojOponent a Ranexil - ako dojemne ste sa zhodli , už to vyzeralo , že sa i pokmášete , ale filozófia akademika Pavlova vás zmierila . Nemohli by ste tu tárať trošku fundovanejšie tak ,ako sa od vás očakáva?


129.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 11:37 avatar
... to je tá o tej blche čo nepočuje.... 


131.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 11:39 avatar
Havran, nebud takyto, lebo budem mat dojem, ze ti ide o vykreslenie ateizmu iba v dobrom svetle, bez ohladu nato, ze i ateizmus nema vsetko take ruzove,a ko tu tvrdis. Snad si nemsylis, zeby cirkev neikedy povolila trebars kradnutie deti v anglicku od bio-rodicov? Nie to ej dielo aateistickej tuposti nemajucej zabrany a za skryvanim sa za falosny humanizmus , napachala uz nejedno svinstvo. A to nehovorím o legalnomsukavani zvierat v Nemecku napr. Tiez dielo ateizmu.


142.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 11:54 avatar
Ranexill - si bystrý , prvý si pochopil a nesklamal si. To ber bez irónie. Len nemám rád tendenčné drísty a sám ako vidíš , nič nie je jednofarebné. Však v mene idey sa napáchalo už veľa zla. Lenže tak to býva , že niekto vypustí ideu do sveta so zištným zámerom a potom vymierajú aj celé národy.


121.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 11:29 avatar
Rančo , netáraj. Kde by si nabral toľko ateistov na ten incest čo sa deje vo svete a sám to nezvládneš , netreba ti "pichnúť"? 


149.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 12:03 avatar
Havran a teraz si porovnaj svoje dve reakcie na mna) .. 121 a 142...
Súhlasí havran


154.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 12:10 avatar
Rančo , ale to druhé sa ti dúfam páči. Neboj sa nemám schizu a ty si s tým poradíš však ťa poznám. Len som mal možno milný pocit , že si odbehol k haluškám , aby sa ti nepripálili. 


160.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 12:18 avatar
Halusky sa varia, nie pecu.. 


162.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 12:22 avatar
Rančo , to si naozaj nezažil? A čo sa stane , keď k tým haluškám odbehneš neskoro? Nechytráč na mňa kmarát , mne sa to už podarilo. To vieš skúsenosť je neomylná. 


210.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 17:34 avatar
Priznavam slíze som uz pripalil viac krat.. 


118.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 11:26 avatar
TvojOponent - no to akoby si sledoval sluch blchy závislosti na počte nôh pri povele SKOČ! Ak jej vytrhneš všetky , potom ťa už nepočuje , lebo ak povieš skoč , už neskočí           


132.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 1. 2013, 11:40 avatar
Navštív čím skôr psychiatra, podľa mňa sa to ešte dá liečiť.......


138.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 11:49 avatar
Dovoľ , aby som ti poďakoval za tvoju dojemnú dobrú radu /podľa teba/. Vidím , že relativita je ti celkom blízka a máš aj presvedčenie -aspoň si to myslíš   , ak cítiš nejaké nevoľno , na oplátku ti tiež môžem poradiť , ale na to by som v tvojom prípade veľmi nespoliehal.


81.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 10:46 avatar
Zajebat.


66.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 10:28 avatar
Oponentko , ale hlboko morálny a na výsosť veriaci , štepený proti zlu sa môže takto správať a u tých kňazov tá riťka je lákadlo akosi príliš časté. Lenže to najprv musia mať v riti aj svojho Boha , tak prečo ho nehľadať všade? Nie si príliš liberálny a čo hovoríš o maryške?


71.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 10:33 avatar
Havran... už som spomínal. Štatistika nič nehovorí o tom, že by pedofília bola u kňazov častejšia, práve naopak.
Z cca 600 prípadov pedofílie u nás za rok niet žiadny, ktorý by sa dotýkal RKC. Za cca 50 rokov viem o jednom. Kto sú tí iní páchatelia?


77.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 10:43 avatar
TvojOponent - netráp sa , asi ti stačí "čo nevidím , to nie je" , len tí austrálski a americkí kňazi sú kua z iného cesta. Štatistike zjavne nerozumieš a preto sa ani nedivým ako si to vykladáš. Je tu jedná možnosť : možno viac onanujú , alebo konajú seksuálny styk so ženami i napriek zákazu cirkvi používať kondóm 


87.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 10:51 avatar
Štatistika, o ktorú sa opieram, vypracoval kriminalistický ústav v USA a je to svetovo uznávaná inštitúcia.
Môžem Ti ponúknuť celú správu, resp. sú postupne asi 4(?), v angličtine... Nudné čítanie. Pointa je v tom, že sa mýliš. 
Súhlasí rose.madder


212.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 17:51 avatar
Kazda americka institucia je vplyvna..To su take ako tie co davali raiting tym podvodnym bankam v USA?


224.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 22:45 avatar
John Jay College Report.


59.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 1. 2013, 10:19 avatar
ešte toto o podpore vedy a teda aj vedecko technickej revolúcie.....:
Ešte aspoň dva dôkazy o tom, ako vždy hľadela i hľadí cirkev rímska na filozofiu a vedu. Najskôr uznesenie provinciálneho koncilu, konaného v Kolíne nad Rýnom v roku 1860, v ktorom sa vyhlasuje:
"Aj keď cirkev neučí vedy prírodné, predsa jej patrí právo, pretože je strážkyňou zjaveného učenia, odsudzovať filozofické učenie, ktoré odporuje zjaveniu alebo privodzuje prevrat vo viere. Z toho vyplýva, že sa treba vzdať učení, ktoré sú odsúdené cirkvou, že sa nesmú vytvárať vedné systémy, ktoré odporujú cirkevnému učeniu a cirkevnému duchu, že filozofia musí byť primerane pretváraná podlá príkladu cirkevných otcov a najvýznamnejších teológov tam, kde sa nejako dotýka zjavení v duchu cirkvi."
A potom vyhlásenie Vatikánskeho koncilu z roku 1870, v ktorom sa definitívne, ako súčasť viery, toto ustanovuje:
"Cirkev, ktorá s apoštolským úradom učiteľským má zároveň rozkaz chrániť poklad viery, má tiež božské právo a povinnosť odsudzovať nepravú vedu, aby nikto nebol oklamaný ničomnou filozofiou. Všetkým veriacim je teda zakázané uznávať učenie, ktoré sa protiví viere, najmä ak ho odsúdila cirkev, za oprávnené výsledky vedecké, skôr musia takéto myšlienky považovať za omyly, ktoré majú klamlivý vzhľad pravdy."
"Ak niekto hovorí, že ľudské vedy sa smú slobodne rozvíjať, takže ich tvrdenie, aj keď odporujú zjavnému učeniu viery, treba považovať za pravdivé a cirkev nemôže ich odsúdiť, bude prekliaty."
Potrebuje to ešte nejaký komentár?
Skutočne len vyložení hlupáci nechápu, že keby to záležalo od cirkvi, tak dodnes svietime olejovými kahanmi, dodnes by sme nemali ani petrolejky, ani elektriku, chodili by sme pešo a ľudia by hromadne umierali na infekčné onemocnenia.
To je tiež posledné slovo rímskych cirkevníkov o pomere náboženstva k filozofii a vede. Trvajú na ňom a všetky ich snahy, či už priamo alebo nepriamo, smerujú k tomu, aby dostali filozofiu a vedu opäť do svojich rúk, aby zdržiavali a marili ich výsledky a opäť rozprestreli nad celým svetom temný mrak hlúposti a nevedomosti, mrak, pod ktorým sa im stáročia tak vynikajúco darilo!
Ale márne. Všetko úsilie im už nie je nič platné. Už nepomôžu ich podvody a klamstvá Opierali sa o tróny vladárov "z božej milosti" - tróny sa zrútili. Opierali sa o hlúposť, tróniacu doteraz vo veľkej časti ľudstva. Ale ani tá opora im už nezostane dlho, pretože škola, v ktorej sa bude vyučovať na základe vedeckých poznatkov, odstráni čoskoro z ľudských hláv všetky lži a klamy, povery a podvody, ktoré stáročiami stmelené tvoria dodnes zdanlivo pevnú skalu svätého Petra!
Pravda je na postupe a víťazí!


68.
označiť príspevok

blueevil
   14. 1. 2013, 10:30 avatar
väčšina ľudi, ak ešte vôbec niečo maju niečo ľudske, existuju len na svojej parodii mäsa, maju problem sa normalne najesť, vysrať, nie ešte riešiť zmysel existencie, na čo by im to bolo ? dostali by sa do konfliktu so sebou zbytočne, potom by ťa za to prekliali   pravda je na travenie krys-Alfred de Muset


80.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 10:45 avatar
ale pozor, cirkev ako jedna z prvych prehlásila moznost mimozemsleho zivota. S tym problem nemaju..


83.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 10:49 avatar
Nie, cirkev sa nevyjadruje k mimozemskému životu.
Inak čo je to mimozemmský život? Všetci vieme, že je možný a bol dokázaný na Mesiaci. 
Súhlasí rose.madder


85.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 10:50 avatar
Ale cital som to, jasne sa ku tomu vyjadrila. Maju valstnych astronomov a nie su to ziadni hlupaci ale spickoví vedci.


89.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 10:52 avatar
Vravíš, že špičkoví vedci? Kto by to o tých katolíkoch len povedal. 


93.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 10:56 avatar
ale ja nemam problem priznat dobre veci.
Problem mam s inym krmenim ludi..s chujovinami prveho stupna.


96.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 10:59 avatar
Tu sa zhodneme.


130.
označiť príspevok

blueevil
   14. 1. 2013, 11:38 avatar
na čo by im boli konkurenti ? na to tu niesme, len kolonia DNA bank pre ich vyskum + daľšie exempore ***


91.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 10:54 avatar
TvojOponent - prosím ťa , nemohol by si dať tých smailikov viac , som nadšený tvojou duchaplnosťou. 


95.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 10:58 avatar
Podľa smajlíkov dohľadávam príspevky. Vadia Ti?


143.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 11:56 avatar
TvojOponent - nie , len mi ich zopár nechaj , lebo ja tiež 


153.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 12:07 avatar
V najhoršom pár mojich smajlíkov exkomunikujem, hehe


155.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 12:11 avatar
TvojOponent - no vidíš , teraz si už zase kamarát 


135.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 1. 2013, 11:44 avatar
Také tu už bolo, ukradnúť ľuďom vieru všeobecne, morálku a prisvojiť si ju ako keby to bol výdobytok nejakého náboženstva.......aj opice , vlci a vlastne všetky zvery majú svoju morálku, ktorá vyplýva zo spolužitia a nemá vonkoncom nič spoločné s náboženstvom. O morálke v cirkvi na najvyšších miestach som písal v predošlých príspevkoch, ale to čo sa nám nepáči, tak odignorujeme, však oponent.....


139.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 11:51 avatar
Nepoznám náboženskú vieru, ktorá by dovoľovala spoznávať Boha cez jeho dielo a polemizovať o ňom. Ak ateizmus sa ukáže ako správny, kresťanstvo je potom veľmi dobrá voľba, ako sa k nemu dopracovať bez krviprelievania. Lebo kresťanstvo nástojí na princípe pravdy - dáva v sázku celú vieru a tvrdí, všetko spoznávajte a skúmajte.


144.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 1. 2013, 11:56 avatar
všetko okrem inej viery. teda vlastne všetko okrem základného pohľadu na všetko.


150.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 12:04 avatar
Vsetko zvnutra diania..Co znemoznuje transcendetalny ci nestranny pohlad.
Súhlasí Nadja


147.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 12:02 avatar
TvojOponent - spokojne si tu tvrdíš , akoby si sedel na medzi- prečítaj si seriózne čo si tu v 139 napísal - možno tam nevidíš rozpory , no podľa mňa to riadne mláti dverami


152.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 12:05 avatar
144 a 147, nerozumiem


163.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 1. 2013, 12:25 avatar
"všetko spoznávajte a skúmajte"
ale
"nebudeš mať iných bohov..."
takže ako že všetko? Presvedčenie ti dáva klapky na oči... musíš zmeniť vieru, aby si videl to, čo vidí veriaci...


167.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 12:33 avatar
Podľa mňa si to neodporuje.
Ak niekto chce byť rímo-katolík, musí uznávať učenie RKC (obsiahnuté v KKC) a uznávať pápeža. Rozchodom s týmito piliermi prestáva byť rímo-katolíkom a nebude ním ani keby ako chcel.
Podobne aj Ty ak chceš byť ženou, musíš sa zmieriť so svojím pohlavím. Lebo nemáš na výber.
Ak chceš byť vodičkou, musíš dodržiavať predpisy, inak vodičkou nebudeš.
To Ti však nezabraňuje skúmať fyziológiu muža či chodiť pešo.
Skúmať neznamená byť tým, čo skúmaš.
Súhlasí Nadja


171.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 1. 2013, 12:37 avatar
presne, a teda skúmaš vždy zaujato, neobjektívne. aj ja, samozrejme
máme empatiu, ale ani tá nevie sprístupniť myšlienky toho, koho nechápeme.
každý robí to, čo považuje za najlepšie...


173.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 12:40 avatar
Objektivita je vždy zhoda názorov "objektov".


174.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 1. 2013, 12:41 avatar
zhoda názorov s čím?


175.
označiť príspevok

viluette muž
   14. 1. 2013, 12:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.177.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 1. 2013, 12:45 avatar
tiež sa vieš zasmiať na každej hovadine  


179.
označiť príspevok

viluette muž
   14. 1. 2013, 12:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.180.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 1. 2013, 12:50 avatar
čím viac zamýšľam, tým viac vidím hovadinu... žiadaj, nech prestanem myslieť  

objektívny príd.
1. jestvujúci nezávisle od subjektívneho vedomia, skutočný, faktický,
2. nezaujatý, nestranný, op. subjektívny


181.
označiť príspevok

viluette muž
   14. 1. 2013, 12:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.184.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 1. 2013, 13:13 avatar
ano, zasa tá relativita, chápem ... tak ale to potom ja nevidím zle, len toto odmietam vidieť ako objektivitu, o tom práve píšem vyššie.
aj vtedy existovali ľudia, poukazujúci na neobjektivitu, tí boli potom akí? ))


186.
označiť príspevok

viluette muž
   14. 1. 2013, 13:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.188.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 1. 2013, 13:19 avatar
nie je to blud, je to ideál. dosiahnúť sa dá... snád štatistikou, čo ja viem...


191.
označiť príspevok

viluette muž
   14. 1. 2013, 13:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.183.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 13:09 avatar
Nadja...ako zistíš, že existuje niečo mimo Tvojho vedomia? V bezvedomí to nepôjde Vždy a akékoľvek zistenie je subjektívne a aj tvárenie sa , že je niečo objektívne, je len subjektívnym tvárením sa Teba ako subjektu a aj v tom prípade, že dôjde ku kolektívnej zhode viacerých subjektov na obkektívnom tvárení sa. 


187.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 1. 2013, 13:17 avatar
hej, existujú však pravdy objektívnejšie a menej objektívne, čím viac máš rôznorodých skúseností, tým si objektívnejší.
je také príslovie, o chodení v niečích topánkach, to vyjadruje.


190.
označiť príspevok

viluette muž
   14. 1. 2013, 13:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.192.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 1. 2013, 13:28 avatar
ja že relativitu odmietam?
ja som relativistka každým coulem...  


193.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 13:36 avatar
Nemôžeš byť 100% relativistka...Lebo aj Tvoje tvrdenie, že si 100% relativistka musí byť len relatívne, teda nie absolútne. Relativisti teda neexistujú.


194.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 1. 2013, 13:44 avatar
veľa krát som prehlásila, že aj relativita je relatívna, lebo relatívne je všetko... takže, relatívne máš pravdu  

dnes som sa rehotala na tomto:
Expert je ten, kto vie viac a viac o menej a menej veciach, a to až do momentu, keď vie úplne všetko o ničom
Súhlasí TvojOponent


195.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 13:53 avatar
Kedysi som chcel pobudnúť na úrade práce a tak som v dotazníku povolanie opísal svoje zamestanie spôsobom, aby pre jeho úzku špecializáciu mi nič nenašli ( a mohol som poberať nejaké do nezamestnenecké ). Mno a oni ma poslali do bane...


196.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 1. 2013, 14:00 avatar
tak vidíš, neoplatí sa špekulovať  


158.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 12:16 avatar
TvojOponent - 144 ti možno odpovie Nadja a k 147 nemám čo dodať , ale ak sa ti to nepáči , tak sa s tým netráp


165.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 12:28 avatar
Nerád by som Ti búchajúcimi dverami privrel prsty, nos alebo pipíka. 


169.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 12:34 avatar
TvojOponent - tak už si uľavil , len rozmýšľam čo by ma najviac bolelo  , ale nerob iným to , čo nechceš , aby robili tebe. 


172.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 12:37 avatar
Použijeme vedeckú metódu. Ja nájdem dvere a Ty pre vedu obetuješ jeden prst, jeden nos a jedného pipíka... Nadja bude merať hluk v decibeloch 


176.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 12:42 avatar
TvojOponent - no , nezaprieš sa , máš to prešpekulované , len ako budem počítať do desať bez jedného prsta? Tomu hovoríš vedecká metóda?To ostatné by som akosi oželel 


182.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 13:05 avatar
Havran...vidíš ako sa svetonázorovo líšime? Ja by som zase oželel to ostané,ako prst či nos.
Ale že si kamarát dovolím Ti počítať v deviatkovej sústave 


164.
označiť príspevok

viluette muž
   14. 1. 2013, 12:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.166.
označiť príspevok

viluette muž
   14. 1. 2013, 12:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.170.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 12:35 avatar
Kurence samozrejme majú radi červíky...Len nie sme si istí, či si si istá tým, že si si nie istý. 


178.
označiť príspevok

viluette muž
   14. 1. 2013, 12:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.209.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 17:29 avatar
No a co, ze vidi to iste, ked myslí kokotsky?


237.
označiť príspevok

viluette muž
   15. 1. 2013, 00:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.238.
označiť príspevok

Ranexill muž
   15. 1. 2013, 00:36 avatar
Okej, tak si vsimni rozdiel v uvazovaní tych ludi aj o zakladnych veciach, ktorý su trebars veriacimi v to, ze Benda je vesmirny clovek. Co ymslís k akym dedukciam pri tej iste veci prídu Bendovci a ty?
A obdobne to palti pre tych, co evrili v bludy, ze zem je plocha.


239.
označiť príspevok

viluette muž
   15. 1. 2013, 00:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.189.
označiť príspevok

Petrana žena
   14. 1. 2013, 13:20 avatar
...to nie je dobrý nápad Rany vytĺkať vieru z hlavy fyzikou, zvlášť keď z tej fyziky vieme howno.  Jedno je isté: Vedomie nie je vedľajší produkt života. Vedomie život tvorí. 
Súhlasí TvojOponent, Ónya


200.
označiť príspevok

Petrana žena
   14. 1. 2013, 15:24 avatar
...a okrem toho, prečo by sme mali veriť tebe? Veď ty tiež klameš: ..."Vy žijete na pekne guľatej planéte, vaše myslenie je iné"...Zem nie pekne guľatá, je to sploštená guľa - geoid. A či je teraz myslenie ľudí iné? A v čom? Ano, už žijeme iné príbehy...ale naozaj vieme viac?
...v Biblii je veľa nepresností a pekladom sa mohol zameniť Svet za Zem...Žijeme totiž v plochom vesmíre. Na povrchu akéhosi neustále sa rozpínajúceho balóna. Zakrivenie tejto plochy je vzhľadom na veľkosť vesmíru zanedbateľné...V tejto súvislosti je Zem iba zrnkom prachu v ňom. A napriek tomu sme tu. Cítime, myslíme, žijeme. A veríme v zmysluplnosť života. (nie všetci)
...ale dostala sa mi po dlhom čase do ruky Líla od Harisha Johariho, kde píše:
...Ego sa stáva sebeckým vtedy, keď je človek príliš zameraný na seba. Purány z indiskej mytológie sú plné popisov tohoto sebectva, ktoré vždy nastávalo po veľkom pokání a sebekázni. Akonáhle niekto získal mocné sily a stal sa sebeckýmm, prehlásil sa za Boha. Toto falošné stotožnenie sa ho strhlo dole do hnevu, chtivosti, sebaklamu, ješitnosti a pýchy. Celá planéta tým bola uvrhnutá do zmätku. Zem sa vtedy objavila pred Višnuom v podobe kravy a prosila ho, aby ju oslobodil od bremena sebecstva. A vtedy Višnua, veľký ochránca života, prijíma formu a rodí sa. Sám Boh sa vydáva na cestu, aby zabil draka sebecstva v človekovi. Višnua spočíva v kozmickom vedomí...Zaujímavý príbeh, čo ti to pripomína?


208.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 17:28 avatar
Petrana si nepochopila, ze popis tej plochy ako ho tu ty uvadzas, bol len nazornou analogiou, aby ktosi pochopil 4-rozmerny priestor.
Urobil to tak, ze trojrozmerny priestor znizil na dvoj-rozmerny a stvor na troj, aby bolo potom pochopitelne pre laikov( vlastne nielen pre nich), co sa deje s nasim trojrozmernym vesmirom, ked si ho predstavime ako dvojrozmernu.
Vlastne ti mám za to nepochopenie chut vynadat..


215.
označiť príspevok

Petrana žena
   14. 1. 2013, 18:28 avatar
...no vynadaj, ale nebude to od teba príliš sebecké? 
...dobre, odpoviem si sama...Ježišovo narodenie mi pripomína Višnuovo vtelenie, prostrednívstvom lásky k blížnemu, vierou v Boha a nádejou na vzkriesenie a zmŕtvychvstanie, čiže život večný, bojuje proti sebectvu ľudstva tých čias... 
Súhlasí piskotka


219.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 18:54 avatar
Ktovie ci by padlo na urodnu podu))
Vek po veku zostupuje a kazdych tisíc rokov.
Takych tu uz bolo. Niektorí nepotrebovali nabozenstva aby naplnili veci.


201.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 1. 2013, 15:26 avatar
Som toť nedávno letel v lietadle a veru bola pekne gulatá........   


202.
označiť príspevok

rose.madder žena
   14. 1. 2013, 15:28 avatar
..to si neletel náhodou vo vesmírnej rakete? ; ))


203.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 1. 2013, 15:29 avatar
Tam sa iba chystám.......   
Súhlasí rose.madder


204.
označiť príspevok

rose.madder žena
   14. 1. 2013, 15:32 avatar
...na Venušu, predpokladám ; ))


205.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 1. 2013, 15:35 avatar
Jasné, kam inam by som asi tak letel..........počul som že venušanky majú prsia aj na chrbte, to bude paráda.......  


206.
označiť príspevok

rose.madder žena
   14. 1. 2013, 15:40 avatar
..chudery, tak to im veru nezávidím ... : )


207.
označiť príspevok

majomajo muž
   14. 1. 2013, 16:01 avatar
Prečo, veď to majú pekne vyvážené a netrpia na krčnú chrbticu ako vy pozemšťanky........  


211.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 17:35 avatar
ALe musis byt z marsu a randit budes chodit na pol cestu- (teda na Zem) 


216.
označiť príspevok

sta2rky muž
   14. 1. 2013, 18:41 avatar
Ranexil, v našej kultúre to začalo Abrahámom, Mojžišom a Bibliou. Pokračuje judaistami, kresťanmi, moslimami.


217.
označiť príspevok

Petrana žena
   14. 1. 2013, 18:45 avatar
...no, tými moslimami si to zaklincoval.  Židia a Arabi sú odkedy kamaráti?


218.
označiť príspevok

Petrana žena
   14. 1. 2013, 18:53 avatar
..."naša kultúra" je židovská? 


220.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 18:57 avatar
ako sa zda ano.
Súhlasí pofabe


223.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 1. 2013, 22:44 avatar
Slušný človek/221," Nadja, 123, kde prosím ťa v kresťanských spisoch, alebo v slovách Krista čítaš, že veriaci(kresťan) má ísť zabíjať inovercov? Čítala si Bibliu, keď to tvrdíš?"

V Biblii sa to píše v piatej knihe Mojžišovej, kap. 17: "2 Ak sa nájde u teba v niektorom tvojom bydlisku, ktoré ti dá Pán, tvoj Boh, muž alebo žena, ktorí ... pôjdu a budú slúžiť iným bohom a budú sa im klaňať: slnku, mesiacu alebo celému nebeskému voju, čo som neprikázal, 4 a ak vec oznámia tebe, ty to vypočuješ a dôkladne preskúmaš a ak zistíš, že je to pravda, že sa taká ohavnosť stala v Izraeli, 5 muža alebo ženu, čo spáchali tú ohavnú vec, vyvedieš k bránam svojho mesta a ukameňuješ ich na smrť.


225.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 22:46 avatar
To je Starý zákon. Kresťania používajú novelu.


226.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 1. 2013, 22:53 avatar
No hej, ale ja som to tvrdila o Biblii, nie o NZ.
Už sme sa však bavili o tom, že platnosť SZ nebola popretá, takže ak by sa chcel veriaci veľmi zapáčiť Bohu, tak pôjde a bude zabíjať....
A ak nie, tak prečo? Ked mu to jeho Boh káže?
Inak, v SZ je iný Boh, ako v Novom? Som myslela, že je to ten isttý...


235.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 23:38 avatar
Tak niečo o násili v SZ www.ecav.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


227.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 22:58 avatar
Tak potom nechapem slovam tzv. Jezisa( lebo mu daju meno Emanuel) , ze prisiel zakon naplnit. A cim ho prisiel naplnit ked Mojzisove knihy su zakon, a boli zakon v case jeho rpíchodu? zeby schiza?


228.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 23:07 avatar
226, 227... Netrúfam si púšťať sa do rozborov Biblie.
Naplnenie SZ bude asi splnenie proroctva v ňom, že sa narodí Mesiáš z rodu Dávida.
No a Ježišom začala nová zmluva, nekrvavé obety a tak.


229.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 23:14 avatar
Vobec nevieme kto su. V tom je ten problem..Kedysi to ta hrstka ludi asi vedela.., ale dnes zostali len famy.


230.
označiť príspevok

milosko muž
   14. 1. 2013, 23:19 avatar
Ahoj ranexill. Prosim ta vies mi vysvetlit co ta vedie a zenie k spochbnovaniu a ignorovaniu celej histórie izraelskej spolocnosti, ktorej potomkovia zijú dodnes?


236.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 23:40 avatar
a kde ja spominam nejaku izraelsku spolocnost? To kde si cital?


231.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 23:20 avatar
Nerozumiem.O kom nevieme, kto sú?


232.
označiť príspevok

milosko muž
   14. 1. 2013, 23:25 avatar
Ranexil prosím ta prečo sustavne spochybnuješ a ignoruješ historickú pravdu?


233.
označiť príspevok

milosko muž
   14. 1. 2013, 23:31 avatar
ranexil prosim ta preco si proti biblickému nábozenstvu? Si si istý ze tvoje postoje a presvedčenie je zalozené na pravde a ze sa v nicom nemýlis? Co ta priviedlo ku tvojmu presvedceniu?


234.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2013, 23:37 avatar
Proti biblickemu nabozenstvu? A to je ake?


241.
označiť príspevok

milosko muž
   15. 1. 2013, 15:50 avatar
Biblické náboženstvo je náboženstvo, ktoré vyznávali autori biblie t.j. judaistické náboženstvo resp. (židovské náboženstvo). To náboženstvo, ktoré je zminené v biblii.


242.
označiť príspevok

Ranexill muž
   15. 1. 2013, 18:03 avatar
Autorom biblie je udajne Boh, ktorý skrz Ducha svateho tieto veci zjavil človeku.


243.
označiť príspevok

milosko muž
   15. 1. 2013, 18:04 avatar
ranexil a to ti kto povedal?


244.
označiť príspevok

milosko muž
   15. 1. 2013, 18:11 avatar
ranexil neviem ako ucili Teba ale mna ucili tak, ze kazdý teolôg ti povie ze autorom biblie svätopisec a písal z vnuknutia Boha, a preto maju biblické texty črty ludsdé aj Božie.


247.
označiť príspevok

Ranexill muž
   16. 1. 2013, 14:48 avatar
mne je to jedno. Clovek len obhajuje nezm,ysly, ktorým uveril, kedze prílis neskoro spoznal, ze to bol podvod.


253.
označiť príspevok

ruwolf muž
   16. 1. 2013, 18:19 avatar
"Novela" nezrušila ani písmenko zo Starého zákona...
Súhlasí Nadja


245.
označiť príspevok

elemír muž
   16. 1. 2013, 14:31 avatar
Toto je nádherný príklad, ako sa dá diskutovať o ničom a pri tom si nevšímnúť, že sme dávno ďaleko od reality. Ja to všetko jednoducho vyskúšam. Načo tie reči okolo toho. Ja nehľadám dôkazy o tom, či existuje Boh, alebo nie. Vyskúšam, funguje, paráda, drýsty za hlavu a ideme ďalej. Bol by som idiott, keby som to nevyužil. treba žiť praktický vo všetkom. Vidím v obchode lacnú vec, nekúpim, lebo som kúpil toľko lacných vecí a ani jedna NEFUNGUJE. Kúpil som z ˇAsie boty za 25 € vydržali rok, na rok zase 25. Kúpil som u Baťu za 50 € a šesť rokov som nemusel kúpiť boty. Minule sa konečne zodrali, idem s istotou k Baľovi, kúpim baťovky, donesiem domov a zrazu na nich nájdem made in China. Tak som odpísal aj Baťu a ideme ďalej, pohoda klidek a tabáček. Zlaté ťežké ručičiky. Chudáci už aj o toho Baťu prišli. No a tých prezidentov jakých idú mať ?? No a že to vraj nesúvisí s tým, že Češi sú najväčší pohani na svete. Veď takého jedného presidenta by sme im aj my vedeli poradiť.U nás máme takých dokonca aj v akcii. A my sme mali aj takého, čo tam bol sotva dva týždne a také vetry stačil narobiť, že už sme si mysleli, že radšej bez prezidenta, ako toto. preto hovorím, všetko treba vyskúšať a práve prezidenti sú vec, v ktorej Slováci prebehli Čechov. Ale na Rakúšanov si treba tiež dať pozor, lebo nemci si tiež raz dali za premiera Rakúšana a nebyť Ameriky tak dneska všetci šprechujeme. Ale majú to Nemci vyskúšané a teraz môže ísť rakúšan za presidenta akurát tak do Čiech. Ešte že aspom nateraz vyzerá ako menšie zlo, ako ten nadnárodný ľudový umelec, ktorého portréty určite budú visieť v každej hospode. Obidva volebné štáby sa dopustili fatálnej chyby, že im pošas volieb obidvom zakázali piť. Adsi sa báli, že by ich pred mikrofony nedostali ani na druhý deň. Ale zase takí vystrašení, to tiež nebolo bohviečo.
Takže skúšajte a hľadajte a na reklamy a kecy, čo sa tu píšu, kašlite. Hľadajte sami v sebe svojím vlastným štýlom. Boh si potrpí na umenie a zbiera len originály. Kópie a napodobeniny hádže do ohňa.


246.
označiť príspevok

Ranexill muž
   16. 1. 2013, 14:47 avatar
Nebyt Ameriky?   Nebyt rusov, tak dodnes hovoríme nemecky. Americania su paraziti, zviezli sa na Rusoch.


248.
označiť príspevok

Ranexill muž
   16. 1. 2013, 14:51 avatar
Ked uz videli, ze Rusi zacali Nemcov nakopavat prdel a bolo jasne, ze to zvladnu aj bez Ameriky tak sa rychlo zapojili aj oni , aby aspon cosi ukoristili z vítazneho kolaca. ..ale valstne je mi to jedno.Kleddne to moze byt aj opacne..Rusi videli , ze Americania nakopavaju Nemcov tak sa rychlo zapojili aj oni do vojny...asi nezmysel, ved Rusov napadli.


249.
označiť príspevok

elemír muž
   16. 1. 2013, 17:42 avatar
Kde si prišiel na takú kravinu, veď rusi krmili svojich vojakov pomyjami. Všimni si zábery z vojny, ruskí vojaci sú tam ako 30 kiloví kovboji. Keby ich amerika a západ nenapchli peniazmi a zbraňami, tak sa ani nepo.... Ešte aj DC 3 v Bystrici pri pamätníku je pomenovaná ako li 2, lebo čo, aby sprostí ľudia ani netušili, že to je amerika. A dodnes im ten hnus na amerike vydržal, ty si jasný dôkaz. Keď som bol v 82, roku v Čeraksoch na ukrajine služobne asi 10 dní, tak som večer na izbe skoro plakal, kam až zašiel ten červený idiotizmus. V dvestotisícovom meste som nenašiel nič, čo by nebolo ruské, ani MB, ani trabant ani v drogérii žiaden tovar. Strojexporťáci z Prahy mi dávali sto rublov, ak nájdem niečo, čo nie je vyrobené v rusku. V telvízi programy, ako sa majú dobre ukrajinci pod rusmi a z ameriky dávali iba zábery, ako ležia černosi na zemi od hladu.Boli sme tam tri dni a tri dni sa s nami nechceli rozprávať po rusky a neviem, či vieš, čo je to ukrainčina. Po troch dňoch sme sa začali baliť a nastala zmena, samozrejme, že my nevieme aká zmena, ale konečne sme začali obchodné rokovania. Keď som sa začal rozprávať so šoférom, čo nás vozil, tak sa triasol od strachu a keď som sa pýtal niečo o rusoch, alebo rusku, otočil sa a išiel preč. Až takto ich nenávideli pre hladomor, ktorý im stalin zariadil asi v 36 roku, neviem presne. Vtedy zomierali ľudia na miliony. Takže ak niekto robí v biblii z boha masového vraha, tak proti stalinovi je v tomto boh iba ďatelinka. Dodnes o tomto hladomore u nás málokto vie. A dodnes sa kydá ma ameriku a ľudia nevedia prečo, koľkí tam emogrovali a zostali a prečo, že tu netušia niektorí ľudia , o čom je amerika a dodnes žerú svinstvo červených idiotov? A takíto istí ste aj o viere, drbete, drbete a vôbec si ani nezistíte o čom. Hlavne, že sa opierate o svoj vlastný zdravý rozum. LOGIKA !!!


250.
označiť príspevok

elemír muž
   16. 1. 2013, 18:12 avatar
A vieš prečo Gorbačov vymyslel reformu, lebo rusku na konci 80tych rokov hrozil reálne ďaľš´hladomor. Gorbačov si myslel, že predá štáty Varšvskej zmluvy na západ a za to nakúpia potraviny. Lenže západ, ako my dnes, v žiadnom rozpočte na takéto veci neomhol mať, to on netušil. To som videl v dokumetárnom filme, v ktorom Gorbačov spolu aj s Kohlom na to spomínali, a tam to Gorbačov tak to osobne povedal.Neviem ako si starý, ale za socializmu v Československu bolo v každej dedine družstvo, ktoré produkovalo tony bravčoviny, hovädziny a iných potravín a my sme stáli v rade na mäso. V každom meste boli továrne na košele, topánky , tatry nábytok a čo ja viem čo ešte a na všetko sa muselo stáť v rade, ničoho nebolo. Všetko išlo do Ruska, kde na to písali sdeláno v sssr, ale na ruský trh sa nič nedostalo. Všetko zmizlo v rukách ruskej mafie nikto nevie kde. Košele a topánka sa nepočítali, to sa robilo na tony a stačil na košeli jeden zle prišitý gombík a vrátili celý vágon. Keď sme v Kijeve čakali na lietadlo, chceli sme sa prejsť po meste, ale nedalo sa, lebo sme tam trčali v dave a každý chcel od nás všetko kúpiť, čo sme mali oblečené. A to tu ešte nerozprávam zážitky chlapov, čo tam robili na kompresorovej stanici vyše roka.
To je vlastne ten fenomém slováka, ktorého vykopli z ameriky, lebo sa mu tam nechcelo robiť a nemohol tolko piť, ktorý prišiel na Slovensko a pokrčmách táral, Akí sú američani ko....ti. A celý národ mu to zožral aj navijákom, lebo tí, čo sa tam uchytili sa na Slovensko vy .... kašľali a dobré si nechali pre seba. A ešte dnes, každý, čo príde do ameriky si povie, akí sme my len slováci ...., čo sa to u nás rozpráv o amerike. Koľko je tu ľudí, čo to žerú aj s navijákom, ale väčšinou tí, čo boli akurát tak v Šalgotariane a nikde ďalej. Ja som bol za komunistov aj na východe a aj na západe, ale viac som za platil, ako zarobil, ŠTB atď.... A táto istá logika sa potom prenáša na vieru a Boha a tak to potom vyzerá, veriací si užívajú svoju vieru a kašlú na neveriacích a iba zopár nás predsa investuje truchu času, aby sa niekomu otvorili oči, nikomu kto vidí v očich iných triesku a vo svojom nevidí brvno. Nádej minimálna, lebo chyba lávky, žiaci majú tvrdé hlávky, odmena žiadna, hanba zaručená, ako vyšitá. Lebo nádej tých, čo sú tu, akokoľvek nenávidia boha a cirkev, ich nádej zostáva a zatiaľ žije.


251.
označiť príspevok

elemír muž
   16. 1. 2013, 18:14 avatar
Takže Ranexil, kdeže si len ty a tá tvoja zem doska ???!!!

LOGIKA ??


252.
označiť príspevok

elemír muž
   16. 1. 2013, 18:16 avatar
Nenáviďte ma ja naďalej, lebo ja budem za to odmenený.


254.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 1. 2013, 18:23 avatar
elemir, kto ťa nenávidí? tu je iba diskusné fórum... nie islamskí fundamentalisti  


255.
označiť príspevok

ruwolf muž
   16. 1. 2013, 18:24 avatar
Chceš kupčiť?
Nebojíš sa, že Ťa Ježiško za to bičom "pohladká", ako tých povestných v chráme?


256.
označiť príspevok

Ranexill muž
   16. 1. 2013, 18:29 avatar
Nerozumiem ti.
Preco by som ta mal nenavidiet...vidím iba chlapa, ktorý sa potrčebuje vyrozpravat, ba potrebuje kričat, ale nik ho enchce pocuvat.

A vies preco? Sme zahaldení do seba a pocuvame samych seba, lebo sme sa dlho nepocuvali..
A rusi ma nezaujímaju, ale nezaujimaju ma ani americania. Su mi lahsotajní. Vzdy ked uvidím niekde ruske auto s ich znackami pochytí ma nechut..tak radsej lahostajnost. LAhostajnost ku tomu, ze ich podnes den enpresla chut do vsetkeho pchat svoje pojebane rypaky a doma maju nasrate.
Ale obdobne to cítim aj pri Americanoch.


257.
označiť príspevok

elemír muž
   17. 1. 2013, 02:09 avatar
To myslíte, že to s tou nenávisťou som to prestrelil ? Asi som naozaj nezvoli zrovna ten najlepčí príklad, al ta ľahostajnosť k problémom iných je aj v evanjeliu: plakali sme na námestiach a vy ste neplakali s nami, spievali sme na námestiach a tancovali, ale vy ste nespievali s nami. Takže ak ľahostajnosť takto opísaná v evanjeliu bola už vtedy tak potom bude stále.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:32,  Čo môj? .. *21 .. Nemrač sa, budeš mít vrásky. .. *29
dnes, 10:10,  Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo vyzval, aby väzňov prepustili. Mnohí z...
dnes, 09:40,  Vieš prečo? Ja to prirovnám k manželstvu alebo k rodine, kde si účastníci žijú a...
dnes, 09:29,  Pravda je napriklad aj to ze Zuzka je Dominika a teraz to uz viete
dnes, 01:11,  Ja by som tú fotku pomenovala: Aj to čo sa nezdá, môže byť. =D
dnes, 01:07,  Pravda je pravda. *21. .. Skôr ma zaujalo, že tam spomínaš ľudí s titulmi, podľa mňa...
dnes, 00:48,  20. Tvoj brácho kúpil motorku vtedy, keď zvýšili rýchlosť zo 110 na 130 na diaľnici? A...
dnes, 00:43,  Takí, tí bi, tí sa rozhodovať môžu. *03*03*03
dnes, 00:36,  Jáj o pravde. Tak o tom už boli popísané state charakteru klamlivého. *04 Pravda je však...
dnes, 00:36,  Aj to sa stáva, a diskusia si ide svojim príbehom. Budem len rada, ďakujem vopred. Brúmky...
dnes, 00:34,  Ja keď založím diskusiu, tak sa okamžite zvrtne na všeličo možné, iba nie na k téme...
dnes, 00:32,  Samozrejme, keď zakladám diskusiu, všetko si vždy prečítam, niekedy aj opakovane. Bolo by...
dnes, 00:31,  Ja zase nepoužívam mobilné dáta, iba internet. *13*13*13 To ju už skôr možné???*05
dnes, 00:29,  Ty to všetko čítaš? Vážne? *04 Šťastná to žena. Myslím, že to napísala Božena...
dnes, 00:27,  Ďakujem vám za všetky vaše postrehy, ešte si ich dočítam pri zaspávaní, ale už som...
dnes, 00:27,  Víte jak to bolí, bejzbolovou holí, To si potom holka zvykne na cokoli......
dnes, 00:23,  Pri deflorácii určite, ale vraj si dievča ľahko zvykne.....*03*03*03
dnes, 00:21,  Aspoň raz za život by som si chcel skočiť zo št. podniku so zlatým padákom. *03*03*03*03...
dnes, 00:19,  Edo. Takí ako beťár Miško, tí striehnu ako hadi, trpezlivo. Potom skočia a už nepustia....
dnes, 00:12,  Ondrej, stráň sa tohto človeka!! Je to chrapúň. chce ťa iba dodrbať skrze tvojho...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
To, že je niekto dospelý, nemusí hneď znamenať, že je aj rozumný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(516 607 bytes in 0,232 seconds)