Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Prečo Boh "akože" nie je.

127
reakcií
2328
prečítaní
Tému 18. decembra 2009, 09:44 založil ranexil.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
04. 01. 2014
84
13. 09. 2008
252
23. 02. 2018
44
19. 12. 2009
164
16. 02. 2009
121
 
 


1.
označiť príspevok

ranexil muž
   18. 12. 2009, 09:44 avatar
Neustaly spor o existencii Boha, prameniaci hlavne z toho, že bezný človek vidí hrozy robené v tomto svete ma jednoduchu odpoveď. To naozaj s Bohom(co sa deje) má pramálo spoločného. Tu su vynatky z Karma jogy z knihy Bhagavadgíta.
(verš14)Vtelená duša nevytvára činy ani ich plody a ani k činom nepobáda. To všetko sposobuju tri kvality hmotnej prír
(verš15) Ani Najvyšší Pán sa nezúčastńuje zbožných či hriešnych činov, nech ich koná ktokoľvek. Vtelené bytosti sú pomýlené nevedomosťou, ktorá zakrýva ich poznanie o tomto.
No, v tejto stati o karma joge je jasne vysvetlené, ze telesnost si robí kde čo , je ovladaná hmotou a podlieha zakonom ,alebo pravidlam, ktore tri kvality hmotnej prírody robia. Pomylený clovek potom viní z cinností, ktoré kona telo ,alebo on sam(ak sa identifikuje s telom) Boha, alebo aj svoju dusu , ale ta to nevytvara. Prakticky sa do hmotneho diania nezasahuje a duša je tichym pozorovatelom nezucastnujucim sa na nasledkoch veducich k utrpeniu ci ci pozitkom. To je hmotný -reakcny svet . A je hlupostou od ludí ked popru Boha zato, co su nutený ako telesný objekt XY robit, alebo nerobit. To vsetko je o hmotnom bytí a Boh mu je transcendentalny, tak ako aj nasa vlastná duša . Ja osobne si myslím, ze ide o nase vlastné JA , ktoré je schopne identifikacie sa cimkolvek a podla toho niečím je. Ked mate svoje JA ukotvene v svojej telesnosti, tak porezivate zivot a akcie s naslednymi reakciami vytvorenymi pravidlami hmotnej prírody. Kazde telo je zapletene do plodonosnych skutkov a nasledky su casto bolestivé. Ale ked sa vam podarí najst cestu k svojmu duchovnemu JA , tak sa zbavite negatív karmy a az potom mozete objavit aj Boha. Boha ktorý sa nezucastnuje činov tohoto hmotneho sveta. Je lahke zapriet niekoho a hodit na niekho niečo čo na svedomí nema. Ateistom nacuvat je ako oddat sa svojej smrtelnosti a nechat sa ovladnut principmi hmotneho bytia. Postupne stratit kontakt ku svojej dusi a tym aj k oslobodeniu z put hmotneho bytia. Hmotne uvazujuci sa pyta (vzdy) co ja z toho budem mat? No ked objavis seba ako dusu a vytvoris spojenie s Bohom(ktoreho niet-hehe) tak budes prezivat blazenost a radost vo svojom vnutri bez ohladu anto, co prave ako telo robís, alebo akym sadistickym vplyvom spolocnosti budes vystavený.(hmotny svet si vynucuje vsetko násilim-tomu nasiliu hovorí zakon, zakon znie, ked urobis toto, zabijem ta, ked urobís toto, uvazním ta, ked urobis toto musis mi zaplatit pokutu-len vyhrazky, a takemuto principu ateisti fandia a nazyvaju ho dobrym) Dalej sa niekde vo vyssie citovanej knihe píse , ze mudry clovek sa nepodiela na zdrojoch strastí sposobenych hmotnou prírodou...budte teda mudri, nikdy si anpr. nepoziciavajte peniaze, lebo ten kto vam dava pero do ruk je iste ten obavaný Satan snaziaci sa z kazdeho tela urobit dlznika a uvrhnut ho do pekla priputanosti a otroctva. Tak asi vsetko..Boh je, len telesný naozaj nevie že je, keby mu aj pred nosom stal.


19.
označiť príspevok

Anette žena
   18. 12. 2009, 10:52 avatar
ranexil, nie všetci popierajú Boha kvôli hmotnému zlu, ale často len preto, že v neho neveríme, nedokážeme veriť. Je to, akoby si mi dal dáku krabicu, ktorú nesmiem otvoriť, a budeš mi tvrdiť, že vo vnútri je ten dokonalý Boh. No ja ho nevidím, nevnímam, necítim jeho silu, ani vplyv, tak ti proste neverím.
Čo sa týka konfliktu hmota vs duša, ty sám najčastejšie nadávaš na nedostatok peňazí, ergo evidentne túžiš po tej hmote a nevieš sa od nej odpútať.
A o tom zadlžovaní sa. Ja stojím na tej druhej strane, mnohí sú mojimi dlžníkmi. Mám ich zaviazaných. No aj to je relatívne, niekedy sa dlžníci vyhovárajú, niekedy sa svojim veriteľom proste vyrehocú do tváre.


2.
označiť príspevok

Boris muž
   18. 12. 2009, 09:58 avatar
a inak.. nech sa na mna nasere kto chce  
sa mi vidi, ze ateisti su podstatne chladnejsi.. nevravim, ze su zli, ci nemoralni (ako kto), ale vo vseobecnosti su citovo otupenejsi voci ludom, a vobec voci vsetkemu.. moje osobne pozorovanie...  
Súhlasí Lady_S


3.
označiť príspevok

david lane muž
   18. 12. 2009, 10:05 avatar
...tiez si tak myslim...napriklad taky katolik dokaze kradnut omnoho jemnejsie a s vacsim citom...ich generalne riaditelstvo KDH je tomu prikladom...


4.
označiť príspevok

Boris muž
   18. 12. 2009, 10:12 avatar
david, skutocne si myslis, ze su veriaci? dla mna ani nahodou.. Vies to je ten typ, ktory bude tvrdit, ze je cernoch jak repa len aby mohol vyuzit vsetky z toho plynuce vyhody aj ked ma pokozku bledu ako sneh   
Súhlasí ranexil, Lady_S


6.
označiť príspevok

Lady_S žena
   18. 12. 2009, 10:21 avatar
že je katolík, ešte neznamená, že je aj skutočne veriaci - keď ho po narodení krstili, ešte nemohli vedieť, či z neho vyrastie veriaci človek - veriaci nekradnú  


9.
označiť príspevok

ruwolf muž
   18. 12. 2009, 10:28 avatar
No, je to možné. (Ale koľko z nich to robí len z rozkazu, je otázne.)
Veriť vo večné muky za to, že niekto neveril, dokáže asi len najšialenejší sadista.
Napr. tunajší Fotónko tomu verí.
Tento to tu pekne opisuje: HenrykLlahola.nazory.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk  
"Do pekla - kde v pekle, věčně svíjející se zavržený hříšník v neuvěřitelně krutých bolestech quasi popálenin třetího stupně neuvěřitelně krutě trpí, a přesto červ života tohoto v pekelném ohni zavrženého hříšníka nikdy v tomto pekelném ohni ani nikdy neumírá, ani nikdy neomdlívá a tento věčně hořící pekelný oheň svou intenzitou intenzivního fialového plamene výrazně svou intenzitou překonává sršení fialového plamene i z té nejvýkonnější svářečky používané na zemi svářeči při svařování kovových konstrukcí, ba dokonce tento sršící fialový plamen překonávající svojí teplotou i nejvyšší možnou teplotu dosahovanou v samém epicentru při explozi atomové bomby (tato teplota v samotném epicentru výbuchu atomové bomby dosahuje až 1,5 miliónů stupňů Celsia; a pro lepší představu uvedu, že: teplota na povrchu našeho Slunce je "jen" asi 6000 stupňů Celsia). A tento pekelný oheň pro nás lidi nepředstavitelné fyzikální síly a intenzity záření a teploty nikdy nehasne a zavržený hříšník ač sice nacházející se v tomto pekelném ohni sice věčně hoří, ale přesto v něm nikdy ani neshoří, ani nezemře a ani jen na malý okamih neztratí ani jen vědomí, které by ho mohlo alespoň na malý okamih osvobodit od těchto pro naši lidskou představivost úplně neuvěřitelně krutých a absolutně nepředstavitelných bolestí, které pro něj či pro ni již nikdy se neskončí, ale budou trvat již navěky!"
Súhlasí david lane


13.
označiť príspevok

ranexil muž
   18. 12. 2009, 10:35 avatar
ruwolf, toto ked si ktokolvek precita, tak si akurat tak povie, že tomu cloveku kvalitne preskakuje a sam je obetou toho o com tak píse . V tych indickych knihach sa mimo ine píse, ze dusu nie je mozne premocit vodou, spalit a ani nic podobne, pretoze je transcendentalna vsetkym tymto veciam. A teda z toho jasne plynie, ze dusa v pekelnom ohni necíti nic z toho co si ten siric "satanovho" posolstva myslí a cim sa snazi strasit ludí, ktorí nemaju ani paru o svojej duchovnej podstate . Im jednoducho ide len o to, aby za kazdu cenu udrzali svoje ovecky pod diktatom svojho uzurpatora.
Súhlasí ruwolf, Boris, Linda


18.
označiť príspevok

ruwolf muž
   18. 12. 2009, 10:43 avatar
Nojo, ale koľko veriacich pozná indické náboženstvá?
Súhlasí david lane


35.
označiť príspevok

ranexil muž
   18. 12. 2009, 11:18 avatar
Ved to, ze je nevhodne vediet o vlastnej duchovnosti, alebo vediet ze v tele prudia nejake energie , vediet o akupunkture, a neviem o com vsetkom co priniesli vychodne nabozenstva, alebo nauky. Ale aj indicke nabozenstva maju ekvivalent? ku katolicizmu, hlavne co sa týka uctievania vladcov hmotnej prirody-teda Sivu atp. Takze i tam sa clovek strati aj ked chce nieco najst o otazkach ci je nieco viac ako len telo, alebo nie.


14.
označiť príspevok

ruwolf muž
   18. 12. 2009, 10:35 avatar
( Oprava linky: HenrykLahola.nazory.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk )
Súhlasí Linda


23.
označiť príspevok

Linda žena
   18. 12. 2009, 10:59 avatar
ruwo, to je ten, ktorý stál na pražských tribúnach vedľa Václava Havla? ( ak sa mýlim, nech mi je odpustené )..škoda, že si si neprečítal názor a vyjadrenie Karla Gotta pre Lidové noviny ( síce ešte z roku 2001 ) ale to na veci nič nemení .. najmä v bode č. 12..máš to tam jasne napísené o RKC...


66.
označiť príspevok

ruwolf muž
   18. 12. 2009, 12:29 avatar
Pochybujem, že stál na tribúnach.

Linduš, prečítal som si to teraz (od toho Karlíka).


69.
označiť príspevok

Linda žena
   18. 12. 2009, 12:34 avatar
ruwo, ja až tak veľmi nepochybujem. Možno sa mýlim v krstnom mene, ale vygúgli si Havel + Malý.. v tom čase ešte farárko ...


95.
označiť príspevok

Fotón
   18. 12. 2009, 13:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

Anette žena
   18. 12. 2009, 10:54 avatar
Boris, zaujímavý postreh. Tiež som chladná, odmeraná. No v podstate som dobrá duša, komu viem, tomu pomôžem a mnohí to aj vidia a obracajú sa na mňa so svojimi problémami.
Súhlasí Linda, Boris


24.
označiť príspevok

david lane muž
   18. 12. 2009, 11:00 avatar
...mozno buduca ..Matka Anette..))


25.
označiť príspevok

david lane muž
   18. 12. 2009, 11:01 avatar
...mozno buduca ..Matka Anette..))


26.
označiť príspevok

Anette žena
   18. 12. 2009, 11:02 avatar
hm? mníška zato nie som  


30.
označiť príspevok

david lane muž
   18. 12. 2009, 11:12 avatar
...ale chladna a odmerana,to nieje bohvieaka nemniska     


29.
označiť príspevok

Boris muž
   18. 12. 2009, 11:11 avatar
Anette, tvoja reakcia je reakcia sebavedomeho ateistu. bodaj by bolo takych viac.
Neriesis.. staras sa proste o to svoje a tak je to dobre.
  aspon podla mna teda.


37.
označiť príspevok

Linda žena
   18. 12. 2009, 11:18 avatar
a ako vieš Boris, že je Anette ateista? Ja by som ani malíček do ohňa nedala  


39.
označiť príspevok

Boris muž
   18. 12. 2009, 11:22 avatar
..sama tak pise.
Lindus, keby ti poviem, ze veci skor citim ako viem, co mi na to povies? Ze mi sibe.. preto radsej nic  


44.
označiť príspevok

Linda žena
   18. 12. 2009, 11:26 avatar
nič ti nepoviem Boris, len ti dám jednú otázku..tipni si podľa mojich reakcii..či som veriaca, alebo ateista. Nech bude tvoj tip hocijaký, moja odpoveď bude pravdivá...


46.
označiť príspevok

Boris muž
   18. 12. 2009, 11:31 avatar
Lindus, nieje ti vzdialeny  


49.
označiť príspevok

Linda žena
   18. 12. 2009, 11:38 avatar
Boris pýtala som na moju otazku jednoznačný tip a nie uhýbavý  


50.
označiť príspevok

Boris muž
   18. 12. 2009, 11:43 avatar
Lindi ved pisem celkom priamo. Ak mam dat na svoj pocit (aj ked osobny kontakt povie jednoznacne viac).. tak by som povedal, ze mas svoju vieru, nosis boha v sebe.
Súhlasí Linda, Lady_S


56.
označiť príspevok

Linda žena
   18. 12. 2009, 11:58 avatar
s malou opravou..ano mám svojho Boha, ktorému sa každý večer poďakujem..aj za to zlé čo mi nadelil. Nikdy od neho nič nepýtam, on vie koľko zvládnem a unesiem bez reptania...
Súhlasí Boris, Lady_S


57.
označiť príspevok

Boris muž
   18. 12. 2009, 12:01 avatar
Dakujem Lindus za prejavenu uprimnost  
Dnes budem mat krajsi den  
Ale nie preto, ze som mal dobry tusak  


40.
označiť príspevok

Linda žena
   18. 12. 2009, 11:22 avatar
práve preto Anet, je úplne jedno, čí si veriaca, alebo neveriaca..hlavne, že si dobrý človek..súdim tak podľa toho, ako píšeš o sebe...


34.
označiť príspevok

Linda žena
   18. 12. 2009, 11:15 avatar
Boris a ako dokážeš oddeliť zrno od plevela..tým, že chodia do kostala na spoveď, to ešte nie je dôkaz, že je veriaci..ja by som skôr povedala, že sú farizeji..môžeš sa kľudne na mňa opäť nahnevať, ale ja nerobím žiadný rozdiel medzi ateistami a teistami..pokial držia sa svojich morálných zásad. Keď si tak zoberiaš a porovnáš Mojžišove desatoro a náš trestný zákon..tak až taký veľký rozdiel v nich nie je..len každý je z inej doby, ale v podstate rovnaký...
Súhlasí Boris, Lady_S


41.
označiť príspevok

dorota
   18. 12. 2009, 11:23 avatar
"nerobím žiadný rozdiel medzi ateistami a teistami..pokial držia sa svojich morálných zásad"....to mas teda co robit .


45.
označiť príspevok

Boris muž
   18. 12. 2009, 11:27 avatar
ani desatoro sa neoplati uplne vzdy nasledovat..
Lindus, ked si s nejakym clovekom a je ti s nim dobre aj ked nepovie ani slovo, tak to nieco znamena.
Naopak ak si s clovekom, ktory rozprava vela a aj same vesele srandovne veci a predsa citis, ze mas ist od neho dalej..
stalo sa ti uz?
Súhlasí Lady_S


5.
označiť príspevok

ranexil muž
   18. 12. 2009, 10:13 avatar
david o tom je táto tema, ze tí veriaci(zvycajne krestanske stado) ani nechyruju, ze o bohu nechyruju a robia to co vsetci ostatní bez ohladu anto, ako nalepkuju sami seba. Teda vsetky tieto veci konaju tri kvality hm. prírody( trebars nevedomost-tej vladne Siva )


7.
označiť príspevok

david lane muž
   18. 12. 2009, 10:22 avatar
...mne je jedno,kto je veriaci,ale je dost zarazajuce,ako sa nechovaju,podla desatora..a ked mi zahuci veriaci,co ide z kostola cez ulicu a mysli si ze je prave osvieteny,::,co ci jebe a ukaze mi na celo??/isiel som autom))


8.
označiť príspevok

ranexil muž
   18. 12. 2009, 10:25 avatar
Jaj ,ale to ber tak, ze ten je uplne vypatlaný. Kostol vyzera jak napodobenina rakety, takze taky idiot si myslí, ze akurat pristal z neba .Sak nemozes len tak chodit okolo kozmonauta. 


10.
označiť príspevok

david lane muž
   18. 12. 2009, 10:32 avatar
...neverim,ze je na svete,jediny,skutocny veriaci a mimo svetskych veci...


11.
označiť príspevok

david lane muž
   18. 12. 2009, 10:33 avatar
...neverim,ze je na svete,jediny,skutocny veriaci a mimo svetskych veci...


12.
označiť príspevok

Boris muž
   18. 12. 2009, 10:35 avatar
mas pravdu david. to uz niesu veriaci, ale presvedceni.


15.
označiť príspevok

david lane muž
   18. 12. 2009, 10:38 avatar
...ale je *viera*,z ktorej ide strach...islam.


17.
označiť príspevok

ranexil muž
   18. 12. 2009, 10:41 avatar
Co ja viem ,ani nie. Stretam casto arabov a s nimi sa dá aspon kseftovat, s ostatnymi tazsie .


36.
označiť príspevok

david lane muž
   18. 12. 2009, 11:18 avatar
ranexil,rad by som vedet,s cim tak mozes s arabom kseftovat???ropa?tavy?)))semtex?))...a este,kto su ty ostatny?


16.
označiť príspevok

ranexil muž
   18. 12. 2009, 10:39 avatar
No aj ja si myslim, ze je velmi tazke dokazat umiestnit to svoje Ja naucene chodit a prezivat telesno v to niečo transcendentalne a tym sa zbavit vnemov a reakcií nasho hm. sveta. Ak by to bolo jednoduche , tak by bolo vela ludí, coby vedeli ako nato a vela by bolo tych coby zili bez trapenia. Ale akokolvek sa zamyslis v zaujme nasho sveta nie je, aby to ktokolvek dosiahol, pretoze potom prestane podliehat nasledkom za tzv. svoje skutky a prestane byt ovladaný.


21.
označiť príspevok

ranexil muž
   18. 12. 2009, 10:54 avatar
Inac preco som stale nieco hladal, co v som v krestanstve nena¨chadzal? Lebo clovek obcas stretne niekoho, kto sa venoval nejakej joge, ci vychodnym filozofiam a z tých ludí slo niečo tazko definovatelne, co naozaj nestretnete ani u farara ani u krestana-tam som vzdy pocitoval, hrozbu, nejaky nedefinovatelny strach- tazko popísat subjektivitu vnemov. Nabozenstva zalozene na ovladanie ludi -telesnych ludi vzdy tvrdia, ze Boh nas ovlada, ze ovlada hmotnu prirodu atp. ale clovek neskor zistí, ze ak by to tak bolo , bol by to naozaj zloduch. A tak som nasiel odpovede skor v tych vych. naukach. teda, ze sa nezucastnuje na hmotnom dianí a tomu sa venuju zosobnenia pre nevedomost Siva, pre vasen Brahma(otec) a pre tzv. dobro Visnu. Clovek vsak sam o sebe je putany hlavne nevedomostou, ale ta nevedomost nie je o tom, ze je ktosi sprostý a nevie ratat, ale o nepoznani toho, kto ,alebo co mu vladne, co vedie jeho zivot od maleru k maleru ,alebo od dobra k dobra. Urobí dobre , pride zle...a nedokaze to pochopit . A odpoved je celkom jednoducha, lebo ta nieco pouziva a je tomu jedno kto, alebo co si ...vzdy mocnejsi kona pre seba a tak aj dobro sa casto neodmení. takze nato,aby na zemi medzmi ludmi vladlo porozumenie treba ,aby sa ludia navzajom odmenovali a necakali ze im z neba nieco niekto da. Nebo je transcendentalne a hmotne ciny sa ho nedotýkaju takze asi tak.


22.
označiť príspevok

Anette žena
   18. 12. 2009, 10:57 avatar
Tým pádom je nám nebo zbytočné a nemáme naň žiadny vplyv ani žiadny zmysel. - nič optimistické.
Súhlasí Vlado, Linda


27.
označiť príspevok

ranexil muž
   18. 12. 2009, 11:05 avatar
Anette pre telesne ponatie zivota je nebo skor iba metou. Tvoje vlastné Ja moze byt telom, moze byt dusou, ktora vsak nebo dosiahne . JA je bez ohladu na subjekt identifikacie stale tebou a vnima to co je vnimatelne cez to s cim sa identifikuje. Takze nebo nie je zbytocne. raz ked prídes o telo tak tvoje nesmrtelne Ja siahne po dusi, ktorá am ine akosti nez telo a moze ist aj do nebeskeho sveta. Alebo nesiahne po nicom a bude zotrvavat v holej pravde o sebe samej ...to uz tazko vediet ku comu pride. Ale ked budes mat svoje Ja nabite len nemoznostou existovania v inej podobe ci sposobe zivota nez je telesný zivot, tak sa opat narodís ,ako telo a tomu sa hovorí reinkarnacia. Takze moznosti su, ale treba o nic aspon vediet. Pretoze ked o niecom nevies , tak vtedy si envedomym otrokom jedinej moznosti a slobodu nemas .


28.
označiť príspevok

david lane muž
   18. 12. 2009, 11:08 avatar
...a vrcholom veriacich bolo predavanie odpustkov!...svoje hriechy,svoje zlodejstva,nevery,podvody sa dali,s pozehnanim vykupit)))....toto povazujem za navjacsi tunel na ludstvo))))..amen.
Súhlasí Boris


31.
označiť príspevok

Boris muž
   18. 12. 2009, 11:14 avatar
PRESNE TAK! toto povazujem aj ja za najvacsiu ubohost akej sa clovek mohol dopustit..


33.
označiť príspevok

Boris muž
   18. 12. 2009, 11:15 avatar
bolo davidovi k /28.


32.
označiť príspevok

ranexil muž
   18. 12. 2009, 11:14 avatar
Je to presne o moci toho, kto vladne ludskej nevedomosti. Nevedome stado, zhltne hocico. Boh je pren to co urci ten, kto ma moc-hlavne moc strachu . Takze ked si zmyslei predavat odpustky, tak ziaden problem. Ale to fakt s najv. osobnostou bozstva nema nic spolocne.
Súhlasí Boris


38.
označiť príspevok

dorota
   18. 12. 2009, 11:20 avatar
tak, hocico.


42.
označiť príspevok

ranexil muž
   18. 12. 2009, 11:24 avatar
co hocico ?


43.
označiť príspevok

dorota
   18. 12. 2009, 11:26 avatar
to len pritakavam, "Nevedome stado, zhltne hocico"... a cakam kto s tym bude suhlasit  


48.
označiť príspevok

david lane muž
   18. 12. 2009, 11:34 avatar
...DORA,nepritakavaj,bo budes jedna s toho stada...bud rebel...))


51.
označiť príspevok

dorota
   18. 12. 2009, 11:45 avatar
vies co, ja si radsej budem robit co sama uznam za vhodne pre mna .
ved vy uz si ma zaskatulkujete  
Súhlasí Linda, ruwolf


52.
označiť príspevok

ranexil muž
   18. 12. 2009, 11:46 avatar
No ja uz som si ta ,ale nepoviem , este by si spysnela. 


53.
označiť príspevok

dorota
   18. 12. 2009, 11:49 avatar
sledujes David ako to funguje...?  
a to ani prstom nepohnem...


61.
označiť príspevok

Linda žena
   18. 12. 2009, 12:21 avatar
dorka,ostaň sama sebou, aj keby si bola zaškatulkovaná, čo ta potom..môže ti to byt ukradnuté  


47.
označiť príspevok

ranexil muž
   18. 12. 2009, 11:34 avatar
No napr. podstatne na krestanstve je hlavne to, ze v sucastnosti sa nijaky vladca neodvazi prehlasit za jedineho Boha na zemi...aj ked by to iste rad urobil, ako v egypte. A nevedome stado by pritakalo, pustili by zopar sotov o panovi dokonalom v TV. Babky volicky by to zhltli a deticky tiez ,rodiacia tí nemaju cas rozmyslat -musia na Boha makat, aby bol este bozskejsí a bolo by. No nastastie si netrufnu, lebo je tu Jezis a ten vladne skrz svojho Petra na zemi ,takze Boha poznat nebudeme-skoda , chcel by som vidiet zosobnenu aroganciu na satanovom trone. 


54.
označiť príspevok

dorota
   18. 12. 2009, 11:51 avatar
problem krestanstva je v tom,ze nevedia co je vhodnejsie , tvarit sa ako nabozenstvo alebo politicka strana?
preto balansuju . chcu kazdemu vyhoviet a v svojich ociach stale vyzerat "cisto".


65.
označiť príspevok

Linda žena
   18. 12. 2009, 12:27 avatar
dorka, však cirkevníci ( je jedno, že ktorá ) je jedná veľká politická strana a preto stále kričím volám..Odluka cirkvi od štátu...však sú bohatší, ako štát. Tak prečo ešte vyžierajú aj z mála čo máme...


55.
označiť príspevok

ranexil muž
   18. 12. 2009, 11:56 avatar
Problem krestanstva je, ze nevedia comu sluzia. Co maju kreovat a co je ich ulohou. Zabudli na nosnu ideu. To je ich problem. Alebo takto, ich problem je to, ze to co chcu narazilo na milion dalsich problemov, ktoré ked zacali riesit ,aby dosiahli co chcu, tak zabudli co vlastne povodne chceli a co chcel ich prorok.Dnes robia co chce aktualny Petert na trone . V tpm je problem, lebo Peter chce to co chce ten comu aakoze sluzi?


58.
označiť príspevok

Boris muž
   18. 12. 2009, 12:06 avatar
vobec sa mi nepaci idea nejakej nabozenskej organizacie.
Kto sa tomu chce plne venovat by mal byt proste svetcom a ukazovat ludom cestu, pomahat im, rozpravat sa s nimi... ako napr. v Indii.. nezastavat a nevyzdvyhovat nejaku organizaciu-spolocenstvo, ale iba boha samotneho a cloveka.


59.
označiť príspevok

ranexil muž
   18. 12. 2009, 12:16 avatar
No Boris prikladom cirkvi ,ako organizacie vidiet, kam dospeje akakolvek idea dana do ruk telesnym ludom. Stane sa z toho bruchocentrizmus-teda pouzivanie dobrej idei v prospech jednotlivcov . Podla mna Jezis neustale zvadza BOJ prave s knazmi a s cirkvou ako takou, aby neprepadli zlu vlatnej nenasytnosti. To oni su ten odporca, kriciaci po Jezisovi Lucifer. Ale ber to tak obrazne, aby ma nahodou nejaky z ich mafie neprisiel odjebat, ze sa ruham ich neviem comu.


60.
označiť príspevok

Anette žena
   18. 12. 2009, 12:19 avatar
...ako pasuje duchovno s vulgarizmami?
Ale inak ozaj, Ježiš bol proti mamonárstvu aj farizejom.


62.
označiť príspevok

ranexil muž
   18. 12. 2009, 12:22 avatar
Duchovno su aj temne energie-ved ty to poznas .   A potom su aj take reakcie. Ked si pomyslim na nich automaticky mi zacnu plynut z ust slova, akoby som sa hadal s neikym kto mi ukradol pol domu a este mi tvrdí, ze je to pre moje dobro, ze on a nie ja to ma.


63.
označiť príspevok

ether muž
   18. 12. 2009, 12:22 avatar
nedá mi to: ako vieš? 
duchovno s vulgarizmami súvisia tak, že sa nevylučujú
Súhlasí ranexil, Linda, dorota


64.
označiť príspevok

Anette žena
   18. 12. 2009, 12:25 avatar
NevYlučujú sa? Potom poďme nadávať do kostola?


67.
označiť príspevok

ether muž
   18. 12. 2009, 12:30 avatar
človek, ktorý si myslí, že Bohu záleží na tom či povieš hlupák alebo kokot, je jedným z týchto pomenovaní...
koľká to obmedzenosť človeka, úžasné...
Súhlasí Linda


68.
označiť príspevok

Anette žena
   18. 12. 2009, 12:33 avatar
Keď neveríš v Boha, tak tomu neexistujúcemu bohu môžeš kľudne vynadať do hlupákov...
Ale podľa mňa je to otázkou úcty, takisto, ako dobré dieťa nenazve svojich rodičov hlupákmi, takisto ani veriaci by sa nemal oháňať s podobnými výrazmi.


73.
označiť príspevok

ether muž
   18. 12. 2009, 12:46 avatar
niekedy neverím tej plytkosti takýchto myšlienok


118.
označiť príspevok

Anette žena
   18. 12. 2009, 21:48 avatar
A ja zase neverím tvojej plytkosti. Obhajuješ vulgarizmy, lebo sa bez nich nezaobídeš. Takisto budeš obhajovať aj incest, ak sa vyspíš s vlastnou sestrou.


71.
označiť príspevok

Linda žena
   18. 12. 2009, 12:39 avatar
ale aj bez vulgarizmov dá sa keď chceš...  
Súhlasí ether, ranexil, Nadja, dorota


77.
označiť príspevok

ranexil muž
   18. 12. 2009, 12:59 avatar
Uz som pocul povedat slovo laska tak odporne , ze slovo piča by bolo vykupením pre usi. Takze aby ste to pochopili, casto nejde o slovo ,ale o zafarbenie hlasu . Rozpravaj dietatu v perinke vsetky tie sladke slovicka hlasom jak ked sa hadas s tym svojím "milacikom" -muzom a cuduj sa ze sa neusmeje .A povedz mu nadavky milo a usmeje sa . Nejde o slovo, ale o hlas a farbu . takze asi nechapem sposob ako myslite -povrchne
Súhlasí ether, Nadja, clear1


78.
označiť príspevok

postoy-lea
   18. 12. 2009, 13:05 avatar
ano a ja som pocula slovo chuj ci kokot


79.
označiť príspevok

ranexil muž
   18. 12. 2009, 13:12 avatar
Prosil som ta , aby si sa nezucastnovala reakcii ku mne. Mohla by si to respektovat .


80.
označiť príspevok

postoy-lea
   18. 12. 2009, 13:17 avatar
Neprosil ale prikazoval. Mne nikto nebude prikazovat - jedine ja sama sebe mozem prikazovat. Ale tento prispevok je uz poprosenie - tak sa posnazim to respektovat, ale nerucim. Az budem mat chut budem reagovat tak zareagujem. a nie ja, ale ty si budes musiest zvyknut a prisposobovat. Taaak a uz mi je lepsie.


81.
označiť príspevok

ruwolf muž
   18. 12. 2009, 13:24 avatar
Mne sa "piča" ako nadávka vôbec ale vôbec nepáči.
Pretože vulvička|vaginočka je niečo tak úžasné    , že mne to príde skôr ako lichôtka.  
Inak, Yoni má vraj všelijaké iné významy (jar, prameň, miesto odpočinku, zdroj, lôžko, sídlo, príbytok, domov, odpočinok, hniezdo, ...), aj božské, samozrejme, ako napr. Kamakhya|Kali.  
Súhlasí postoy-lea, ether


82.
označiť príspevok

postoy-lea
   18. 12. 2009, 13:26 avatar
Ruwol presne tak aj to vnimam. Vagina je uplne uzasna a dokonala, nech to vyznie z mojich akokolvek tak si to myslim a citim.
Súhlasí ruwolf


83.
označiť príspevok

ether muž
   18. 12. 2009, 13:28 avatar
čakal som na teba 
Súhlasí clear1


84.
označiť príspevok

postoy-lea
   18. 12. 2009, 13:32 avatar
asi si myslel, ze toto vyjadrenie si cakal odo mna, a nie ze si na mna ako osobu fyzicky cakal


86.
označiť príspevok

ether muž
   18. 12. 2009, 13:35 avatar
lea, prenesený význam? 


91.
označiť príspevok

postoy-lea
   18. 12. 2009, 13:52 avatar
ether co preneseny vyznam? nechapem


96.
označiť príspevok

ether muž
   18. 12. 2009, 13:54 avatar
že jasné, že som čakal na tvoj príspevok a nie na to, že vyskočíš na mňa z obrazovky alebo zazvoníš pri dverách
Súhlasí postoy-lea


85.
označiť príspevok

činčin žena
   18. 12. 2009, 13:33 avatar
to sú významy ako lono, nie? ozaj, ked je lono vlastne vznostný názov pre vagínu, je aj obdobne vznešený názov pre penis?????alebo je to stále len erotizujúci až vulgárny zoznam slovíčok???


88.
označiť príspevok

ranexil muž
   18. 12. 2009, 13:40 avatar
Hm, zjavila sa Lea a cela tema skoncila v piči .


90.
označiť príspevok

ether muž
   18. 12. 2009, 13:44 avatar
          rak v tatárke(lebo vraj niečo musím napísať...prečo nejdú len smajlíci?)
Súhlasí Ónya


98.
označiť príspevok

postoy-lea
   18. 12. 2009, 13:55 avatar
Provokujes? Viem, ze mas chut si ho strcit do teplej, vonavej pici, ja za to nemozem, ze ta ziadna nechce.


89.
označiť príspevok

ruwolf muž
   18. 12. 2009, 13:44 avatar
To neviem.
Ale "kokot" aj u nás bol kohút kedysi - v slovinčine je, tuším, tento význam doteraz.  
Súhlasí ether


92.
označiť príspevok

činčin žena
   18. 12. 2009, 13:52 avatar
pozot, chorvátsky je kokot lietajúca ryba


93.
označiť príspevok

ether muž
   18. 12. 2009, 13:53 avatar
slovinci a chorváti sa nedostanú do neba  
Súhlasí clear1


99.
označiť príspevok

činčin žena
   18. 12. 2009, 13:56 avatar
haha, ak budú mat na štedrom stole smažený kokot, určite nie...inak hladna pica je chladený nápoj...
Súhlasí postoy-lea, ether


116.
označiť príspevok

Ónya žena
   18. 12. 2009, 19:34 avatar
100/ ..no dámy pekne ste sa rozbehli..pri vás by sa musel červeňať aj citrón").,,češi majú dobré nadávky, nie sú tak vulgárne a tvrdé ako naše a nadávanie pôsobí viac komicky a nie je také úražlivé. ..))) ale ja idem do Boha od témy , vyriekla som božie meno nadarmo, ... ak nie je Boh ..tak koho sa bojíme ?  


117.
označiť príspevok

postoy-lea
   18. 12. 2009, 19:37 avatar
Onya zaujimave, ze muzi podla teba mozu nadavat jak kondasi a pouzivat vulgarizmy a zeny nie. Ale doba sa zmenila a zeny su viac agresivnejsie a vulgarnejsie a teda aj spokojnejsie a nedusia v sebe hnev...


70.
označiť príspevok

ranexil muž
   18. 12. 2009, 12:37 avatar
Anette nic si asi nepochopila zo zadania? Boh je transcendentalny sitovinam nasho sveta, nezucastnuje sa na nich. Tento svet je podrobeny akciam a reakciam obycajnej hmotnej prirody a tí co ovladaju hm. prírodu su len prejavením vlastností ,ktorým hovoríme ,nevedomost , vasnivost a dobro. Resp. Ovladaju tie akosti . Kto je majster v nastolovaní dobra tak ten je o majstrovstve Visnua atp. neviem ako to jednoducho anpísat . Boh je nadtýmto vsetkym a jeho svet je o duchovnych podstatach ,ktore su aj nami samymi, ale duchovna podstata je dost nepresný vyraz, lebo aj energie su hmotne a duchovne a prakticky sa minaju aj ked doplnuju.
Súhlasí ether


72.
označiť príspevok

Anette žena
   18. 12. 2009, 12:43 avatar
Asi ti fakt nerozumiem. Ani nechápem, ako môžeme byť duchovní, ak sa budeme nazývať "pičami "a "kokotmi".
Ach.....nem értem,...
Súhlasí Linda


74.
označiť príspevok

ether muž
   18. 12. 2009, 12:47 avatar
lebo to nie sú duchovné veci


75.
označiť príspevok

ranexil muž
   18. 12. 2009, 12:50 avatar
Napada ma taka fraza. Siva je duch a jeho symbolom je prave penis. takze asi je to o tom, ze clovek je uz hodne davno sakra pomylený vo vsetkom. Hriech je sex podla niektorých , pritom sa maju milovat a mnozit. Jednoducho netreba respektovat mnoho z toho co sa zda ze je treba a treba hladat suvislosti atp. Alebo este lepsie je vykaslat sa nato , zamerat svoj pohlad medzi obocie ,sadnut si , zastavit svoj zivotny dych a dostat sa v tranz a vytrhnutie zo svojho ja. Potom ked ta to odkopne niekam v teba samu a uvidis obraz vonkajsej reality sama v svojej mysli aj s tymi ktorých si vonku stretala iba s tým rozdielom, ze budu mat trochu odlisnejsie vlastnosti tak snad pochopis .


76.
označiť príspevok

ether muž
   18. 12. 2009, 12:58 avatar
vždy uvádzam tento príklad:
Predstavme si, že vyrastáme v experimentálnej komunite, kde sa napríklad namiesto muž-žena vždy hovorí kokot-piča, obrátene je to nadávka. Vadí to Bohu, ktorého vyznáva táto komunita? Nie, pretože oni majú pre svojho Boha inú vlastnosť.
Súhlasí Linda


113.
označiť príspevok

Fotón
   18. 12. 2009, 16:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.101.
označiť príspevok

Linda žena
   18. 12. 2009, 13:58 avatar
Anet, prečo nem érted?..moja dobrá suseda ( ktorá ma teraz možno číta   ) otca má kostolníka a matka mu v kostole pomáha..Keď osloví svojho muža po mene, tak ešte aj deti stoja v pozore..ale keď so smiechom povie mužovi..cocotík, tebe sa nikto na svete nevyrovná..tak ešte aj deti vedia, že je rodinná pohoda..
z toho aspoň pre mňa vyplýva, že jedno druhé nevylučuje, aLe..aj tak som veľkým odporcom vulgarizmu  


87.
označiť príspevok

ether muž
   18. 12. 2009, 13:36 avatar
WE BELIEVE IN GOD, BUT UNLIKE AMERICANS WE DON´T TRUST HIM


94.
označiť príspevok

postoy-lea
   18. 12. 2009, 13:53 avatar
činčin penis- falus sa vzdy oslavoval a chlapi sa nim hrdili, len zeny su ucene, ze sa maju hanbit a nechvalit svoju vaginu


100.
označiť príspevok

činčin žena
   18. 12. 2009, 13:57 avatar
no, to je sice pravda ale mne ide o iné lingvistické pošušnání...lono je velmi pozitívne a dokonca "čisté" slovo...len som bola zvedavá, prečo také čisté slovo nieje na falus


97.
označiť príspevok

dorota
   18. 12. 2009, 13:54 avatar
citala si poviedku "zahanie diabla do pekla"? tak tam je jasne ukazane ,ze obe pohlavia su na tom rovnako   


102.
označiť príspevok

činčin žena
   18. 12. 2009, 13:59 avatar
nepoznám...od koho???a v akej zbierke?


103.
označiť príspevok

dorota
   18. 12. 2009, 14:00 avatar
dekameron  

Alibech byla krásná pohanka toužící zalíbit se Bohu nejkratší a nejjednodušší cestou. Na radu několika křesťanů se rozhodla pobývat u poustevníka, ale žádný ji nechtěl u sebe mít, protože by v něm vzbuzovala vášně. Alibech nakonec došla až k příbytku mladého poustevníka Rustica, který se rozhodl si ji vzít k sobě jako zkoušku vlastní odvahy odolat. Přes všechno snažení jej však chtíč dohnal, a tak Alibech vyprávěl historku o tom, jak se opravdu zalíbit Bohu. Nejlepší cestou je totiž zahánění ďábla do pekla, přičemž Rusticův ďábel se nejlépe zklidní právě v pekle Alibech. Drahý Rustico nepočítal s tím, že to, co bylo původně pro Alibech povinností, se jí stalo zábavou, a že to po něm bude vyžadovat častěji. A tak již zcela zmožený Rustico poslal Alibech zpět do města, kde se dobře vdala a se svým manželem dál zaháněli ďábla do pekla.   


104.
označiť príspevok

činčin žena
   18. 12. 2009, 14:04 avatar
ahaaaa, priznám ssa ale, i ked s hanbou že dekameron je činčinom absolvovaný iba povrchne....asi ako recenzia...ehm


105.
označiť príspevok

dorota
   18. 12. 2009, 14:08 avatar
"Vidím, že zbožní lidé v Kapse měli pravdu, když říkali, že sloužit Bohu je velice příjemné;
na mou duši, nepamatuji se, že bych byla někdy dělala něco, co by mi zpusobovalo takové
potěšení a takovou rozkoš jako tohle zahánění čerta do pekla, pročež soudím, že každý, kdo se
stará o něco jiného než o službu Bohu, je hňup."    
Súhlasí činčin


106.
označiť príspevok

Natalia žena
   18. 12. 2009, 14:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.111.
označiť príspevok

Fotón
   18. 12. 2009, 16:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.107.
označiť príspevok

ranexil muž
   18. 12. 2009, 14:30 avatar
Tema je prave o tom, ze Boh na zemi nie je (neprecitala temu, ze?)


108.
označiť príspevok

Natalia žena
   18. 12. 2009, 14:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.114.
označiť príspevok

ranexil muž
   18. 12. 2009, 18:59 avatar
Prečo ti zalezí na cudzej rase ?


109.
označiť príspevok

Ivan V
   18. 12. 2009, 15:02 avatar
Ranexil, uvodný príspevok je výstižný, hodí sa k tomu toto:
"Zlo pochází ze zneužití schopností člověku vlastních
- rozumnosti a svobody" (Swedenborg)


110.
označiť príspevok

ranexil muž
   18. 12. 2009, 15:11 avatar
Ja by som snad doplnil, ze zlo je rozumnost a sloboda v sluzbach ega zavyjajuceho večnym hladom. Telo hladuje aj ked je syte, lebo uz premysla mozgom o buducom a buducom hlade. Zjavne clovek aby nebol egoista a nehladoval potrebuje mat jedlo na sto rokov vyjadrene ekvivalentom penazi. Bohuzial i to ked sa niekomu podarí tak najde novy druh hladu-trebars drogy, potreby odevy vlastne neviem co vsetko . Preto len ten , kto prestane pocuvat potrebam tela a svoju mysel zapojí do niecoho, co taketo veci nepozna tak zistí ze je statsný.
Súhlasí Boris


112.
označiť príspevok

dorota
   18. 12. 2009, 16:16 avatar
ste mali povedat,ze toto je tema o tom co obdivujeme a o tom co kritizujeme.
(zase)


115.
označiť príspevok

david lane muž
   18. 12. 2009, 19:06 avatar
..."Arbeit macht frei...totok som v jednej biblii cital...


119.
označiť príspevok

Style muž
   19. 12. 2009, 13:20 avatar
Boha mám vsebe, ale aj on sa vie nahnevať


120.
označiť príspevok

ranexil muž
   19. 12. 2009, 14:31 avatar
No Boh, ktorý sa vie nahnevat ? No prosím daj mi jeho meno..


121.
označiť príspevok

ether muž
   19. 12. 2009, 14:40 avatar
Zeus, ether etc 


123.
označiť príspevok

ranexil muž
   19. 12. 2009, 15:01 avatar
ether, co myslis prečo dali prave tito demon-kraciu? Zeby preto, ze boli bohmi?   demoni si radi osvojuju titul Boh ...vlastne vies to lepsie nez ja...a co tí tvoji "bohovia" tiez ta seru ? Clovek je vyssie nez oni vsetci.


125.
označiť príspevok

ether muž
   19. 12. 2009, 15:03 avatar
Boh je preceňovaná entita


122.
označiť príspevok

Vlado muž
   19. 12. 2009, 14:57 avatar
Napríklad judeo-kresťanský boh JHWH: prikázal Levijcom pozabíjať bratov, priateľov a príbuzných (Ex 32, 27). Ale možno sa nehneval, keď ich dal povraždiť. Možno mu to robilo dobre, v zmysle Genezis: A Boh videl, že je to dobré.

Boh prikázal pri dobytí Jericha: „A ostrím meča vykonáte kliatbu na všetkom, čo bude v meste, na mužoch i na ženách, na mladých a na starých, na dobytku, ovciach a osloch“ (Joz 6, 21). Iste bez hnevu.  


124.
označiť príspevok

ranexil muž
   19. 12. 2009, 15:03 avatar
Ahoj Vlado  . Pekné od teba. Myslis si, ze Som ktorý som je ten isty co jahve ? Alebo co si vlastne myslís?


126.
označiť príspevok

Boris muž
   19. 12. 2009, 15:06 avatar
ja si myslim, ze ten, co mu povedal som ktory som.... nebol boh, ale mimozemstan..


127.
označiť príspevok

ether muž
   19. 12. 2009, 15:08 avatar
alebo výplod schizofrenika


128.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 12. 2009, 13:23 avatar
ether tak to by bol tvoj vyplod. 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 05:46,  Hľadanie spôsobov, ako sa jednostaj chvastať, hľadanie spôsobov, ako sa povyšovať nad...
dnes, 05:41,  Toľko k dezinformáciám.........
dnes, 05:38,  Liberálna čvarga je neschopná sebaovládania. Sú to také reakčné tvory, prisaté k...
dnes, 05:31,  USA opať len predviedli, že sú idioti na entú a Skajka, že je len sliepočka, čo trepe rada...
dnes, 05:21,  hehe a takto začali ľudia ignorovať SMEtiarov a iné hlavnoprúdové médiá, lebo...
dnes, 05:14,  Ja tú stránku vnímam ako kokotizmus. A pekne tvrdý.. Zrejme následok impotencie.
dnes, 05:14,  Keď niekto nesleduje dianie, je odkázaný si domýšlať hovadiny ako hush:ed.
dnes, 05:13,  Zmrd k zmrdovi sadá. Tvoj postoj bol vopred známy... *13*13*13
dnes, 01:43,  10. niekto bude za tebou kričat ze si admín zomri, tak si *39 tys vázne kompletná p*ča *39
dnes, 01:21,  Admin Valovič https://www.youtube.com/watch?v=9gu6d-zTEjU
dnes, 01:15,  8. keby si nebol tupy kopirák z hownometov, tak by si si uz dávno zistil, ze 80% príspevkov...
dnes, 01:05,  Kto sú konkrétne admini Zomri? Daniel Podhradský – chalan urobil v minulosti veľmi...
dnes, 01:03,  Aj toto dokazu peniaze urobit clovekom slepo opakuje nezmysli co mu na stabe daju do ruky dokaze...
dnes, 00:45,  6. valovič je administrátor prečo ludom hrabe , nie zomri . šmíruj dalej ty IQ mrazenej makrely
dnes, 00:44,  zaujimavé, ak sa jedná o zverejnenie identity inych admínov tak je to v poriadku . :)
dnes, 00:43,  Hrdina s vrecom na hlave. Peter Valovič, ex-redaktor RTVS z Globsecu...
dnes, 00:41,  Za konšpiračnou stránkou je lekár z Považskej Bystrice. Kritizuje každého okrem Kotlebu...
dnes, 00:35,  Mne stačí len jej ksicht a mám dosť. Tvári sa jak keby zjedla fľašu skazených uhoriek. *21
dnes, 00:32,  Liberálny humor je vykastrovaný humor, nemá gule, chápeš? *21
dnes, 00:32,  9. akurát ze ten zvyk je z biblie. uz ked sa hraješ na krestana by si to mal vediet
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Radšej ísť do školy, ako nespať vôbec.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(278 682 bytes in 0,507 seconds)