Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Preco ateisti v Sovietskom zvaze nedokazali znicit nabozenstvo?

70
reakcií
1396
prečítaní
Tému 18. januára 2014, 07:23 založil auxiliarius.

podobné témy:1.
označiť príspevok

auxiliarius
   18. 1. 2014, 07:23 avatar
Vie mi to niekto vysvetlit?

Je dobre, ze dnes nemaju nijaku moc a mozu sa realizovat len na internete?


3.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   18. 1. 2014, 07:58 avatar
Preto, že to neboli ateisti, ale stalinisti, ktorým bolo náboženstvo konkurenciou.
Stalinizmus bol inou formou náboženstva.
Adam.Humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Môže nás náboženstvo zbaviť starostí?
"Najnebezpečnejšie znaky komunizmu pripomínajú cirkev v stredoveku. Spočívajú vo fanatickom prijatí učenia, obsiahnutého v jednej svätej knihe, v odmietaní kritického pohľadu na toto učenie a v brutálnom prenasledovaní všetkých, čo toto učenie odmietajú."
-- Bertrand A. W. Russell

Prečo je súčasná Severná Kórea lepšia ako kresťanské videnie sveta:
http://www.youtube.com/watch?v=G-xr-8B24RY Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

TvojOponent19
   18. 1. 2014, 09:22 avatar
Stalinisti sú ateisti rovnako ako kresťania sú veriaci.
Snaha vymaniť stalistov a zločiny stalinizmu z ateizmu je snahou pretlačiť ten istý ateizmus v jeho iných formách do spoločnosti.
Dnes sa tlačí liberalizmus rovnako ako kedysi sa tlačil marxizmus.
Je Fico stalinistaalebo socialista a liberál? Iste sekulárni humanisti prevrátia oči,akoby mohol byť Fico stalinista.Je podľa nich samozrejme ateista v duchu sekulárneho humanizmu.No Fico kedysi vstupoval do KSČ a nemal výhrady voči politike stalinizmu
www.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

auxiliarius
   18. 1. 2014, 10:09 avatar
ty sa vazne nudis, ateisti nemaju nijaku moc, a v dejinach skoro nikdy nemali, vzdy vsetkych povrazdili za par rokov


25.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   21. 1. 2014, 19:06 avatar
Stalinisti nelikvidovali ľudí preto, že im to kázal ateizmus...
Liberalizmus presadzuje slobodu - len otrok a otrokár odmieta slobodu - ktorý z toho si Ty?
Fico je demagóg a zlodej. Nie je ani socialista a od liberála má ďalej ako na Jupiter. Pomenovanie stalinista by mu sa mohlo hodiť, keby nebol demagóg a mal by viacej moci.


5.
označiť príspevok

TvojOponent19
   18. 1. 2014, 09:24 avatar
Russel aj Adam klamú.RKC presadzuje slobodu vierovyznania pre všetkých.
Divičín teda klame tiež.


6.
označiť príspevok

Hugolin muž
   18. 1. 2014, 09:45 avatar
ešte raz- RKC presadzuje slobodu vierovyznania pre všetkých?
Môžeš mi vysvetliť, čo je to sloboda vierovyznania?


17.
označiť príspevok

TvojOponent19
   19. 1. 2014, 09:39 avatar
Je to právo na výber svetonázoru aj náboženstva,právo sa vzdať jednej viery a prijať dobrovoľne inú.


14.
označiť príspevok

Romanov muž
   18. 1. 2014, 13:35 avatar
RE:5
A Adam je kto ? ? ? Akýsi vraj vedec (podľa humanisti.sk a jej zberby) vystupujúci pod anonymitou :-)))) Ktorý vedec vystupuje anonymne ? ? ? Práve naopak vedec rád vystupuje verejne (keď mu je umožnené), aby prezentoval svoj výskum (bádanie). Čítal som Adama, jeho slovník má vééééľmi ďaleko od slovníka vedca.


26.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   21. 1. 2014, 19:07 avatar
Klameš. Tí, čo neuveria ich verzii, podľa Biblie, ktorú presadzuje RKC, pôjdu do pekla večného...


2.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   18. 1. 2014, 07:34 avatar
Morálna sila veriacich, vzájomná pomoc a podpora, láska k Bohu boli zrejme tie najhlavnejšie príčiny.
Ale možno, že ti tu niekto napíše, že tí, ktorých ty nazývaš ateisti, ani ateistami neboli. Že vlastne bojovali menej veriaci proti hlboko veriacim.
Súhlasí Hugolin


7.
označiť príspevok

auxiliarius
   18. 1. 2014, 10:08 avatar
Ano napr. Lemmy uz vykreslis Sovietsky zvaz ako krestansku risu, ale on je fanatik
Súhlasí Romanov


9.
označiť príspevok

J.Tull
   18. 1. 2014, 13:22 avatar
„Štát nesmie zasahovať do náboženstva, náboženské ustanovizne nesmú byť spojené so štátnou mocou. Každý musí mať úplnú slobodu vyznávať akékoľvek náboženstvo alebo nevyznávať nijaké náboženstvo, t. j. byť ateistom. ... Robiť nejaké rozdiely medzi občanmi, pokiaľ ide o ich práva, v súvislosti s náboženským vyznaním je úplne neprípustné.” Lenin
Tieto požiadavky boli zakotvené do dokumentov strany a neskôr sa stali základom sovietskeho zákonodarstva o kultoch.
Základnou normou o náboženských kultoch v ZSSR je Dekrét Rady ľudových komisárov RSFSR O odluke cirkvi od štátu a školy od cirkvi zo dňa 23. 1. (5. 2.) 1918. Tento dekrét prvýkrát v dejinách umožnil realizovať demokratickú požiadavku slobody vyznania, t. j. právo každého občana vyznávať ktorékoľvek náboženstvo, alebo nevyznávať nijaké, rovnoprávnosť občanov nezávislú od náboženskej príslušnosti, odstránil zasahovanie štátu do vecí cirkvi a cirkvi do vecí štátu. Podľa dekrétu „každý občan môže vyznávať akékoľvek náboženstvo alebo aj nijaké” (čl. 3.). Vzťah k náboženstvu je vecou svedomia každého človeka a štát nezasahuje do vecí viery. Veriaci občania majú úplnú slobodu vykonávať náboženské obrady, ak „nenarušujú spoločenský poriadok a nesprevádzajú ich útokmi na práva občanov sovietskej republiky” (čl. 5 Dekrétu). Článok 143 Trestného zákonníka RSFR má osobitné konštatovanie, podľa ktorého sa trestne stíha prekazenie náboženských obradov: „Zabránenie vykonania náboženských obradov, pokiaľ nenarušujú spoločenský poriadok a nesiahajú na práva občanov sa trest á nápravnými prácami na dobu do šiestich mesiacov alebo verejným pokarhaním.”


10.
označiť príspevok

J.Tull
   18. 1. 2014, 13:23 avatar
Dekrét o odluke v čl. 2 určil rovnoprávnosť občanov nezávisle od náboženskej príslušnosti: „Na území republiky sa zakazuje vydávať akékoľvek miestne zákony alebo nariadenia, ktoré by obmedzovali či potláčali slobodu vyznania, alebo by uzákoňovali nejaké uprednostňovanie či privilégiá na základe vierovyznania občanov.”
Demokratické práva a slobody sovietskych občanov zaručuje Ústava ZSSR (čl. 39-58) a ďalšie zákony štátu všetkým občanom rovnako.
Pri nástupe do práce, či do školy alebo vstupe do spoločenských organizácií nie je nik povinný uvádzať svoju náboženskú príslušnosť. Podľa čl. 3 Dekrétu o odluke „zo všetkých oficiálnych dokumentov sa odstraňujú všetky údaje o náboženskej príslušnosti či nepríslušnosti”.


11.
označiť príspevok

J.Tull
   18. 1. 2014, 13:29 avatar
„Akékoľvek právne obmedzenia spojené s vyznávaním akejkoľvek viery alebo nevyznávaním žiadnej viery sa odstraňujú” (Dekrét čl. 3). Náboženská viera alebo neviera nemôže však byť dôvodom, aby občan neplnil povinnosti vyplývajúce zo zákona.
Ústavy zväzových a autonómnych republík, ako aj Ústava ZSSR z r. 1936 a Ústava z r. 1977 upevnili slobodu vyznania. Článok 52 Ústavy ZSSR z r. 1977 hovorí: „Občanom ZSSR sa zaručuje sloboda svedomia, t. j. právo vyznávať ktorékoľvek náboženstvo alebo byť bez vyznania, vykonávať náboženské úkony alebo vyvíjať ateistickú propagandu. Roznecoval nepriateľstvo a nenávisť v spojení s náboženskou vierou je zakázané. V ZSSR je cirkev oddelená od štátu a škola od cirkvi.” Článok 34 Ústavy potvrdzuje rovnosť občanov: „Občania ZSSR sú si rovní pred zákonom bez ohľadu na pôvod, sociálne a majetkové postavenie, rasovú a národnú príslušnosť, pohlavie, vzdelanie, jazyk, vzťah k náboženstvu, druh a charakter zamestnania, miesto bydliska a iné okolnosti. Rovnoprávnosť občanov ZSSR sa zaručuje vo všetkých oblastiach hospodárskeho, politického, sociálneho a kultúrneho života.”
slovat.blogspot.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


12.
označiť príspevok

auxiliarius
   18. 1. 2014, 13:32 avatar
ale no, miernejsiu formu ateistickeho rezimu sme mali aj u nas...

vieme dobre ako to bolo s neprenasledovanim veriacich a nepytanim sa na nabozenske vyznanie pri prijimani do zamestnania

v Sovietskom zvaze ateisti vyvrazdili 50 mil. - 70 mil. ludi


13.
označiť príspevok

auxiliarius
   18. 1. 2014, 13:34 avatar
a samozrejme, stihli to za niekolko desatroci  


15.
označiť príspevok

J.Tull
   18. 1. 2014, 13:37 avatar
auxiliarius; ... mohol by si tie obdobia aj s tými počtami konkretizovať?  
Súhlasí Lemmy, Kasafran


18.
označiť príspevok

TvojOponent19
   19. 1. 2014, 09:46 avatar
Tulo čerpal zo Slovníka vedeckého ateizm u.Ide o projekt kresťanofóbnej spoločnosti Prometheus, na čele ktorého bol (či ešte je?) eštébák Hrádecký - mimochodom dnes je tento hajzeľ riaditeľom múzea v BB.


16.
označiť príspevok

J.Tull
   18. 1. 2014, 13:41 avatar
auxiliarius; ... pravdou je, že uvedené bolo /je .../ uzákonené v ústavných zákonoch ZSSR a to bol hlavný dôvod "Preco ateisti v Sovietskom zvaze nedokazali znicit nabozenstvo", napriek nie vždy korektným dodržiavaním ich vlastných zákonov ... netreba zabúdať ani na to, že bola vojna ... 
Súhlasí Kasafran


19.
označiť príspevok

TvojOponent19
   19. 1. 2014, 09:54 avatar
16 Citujem z portálu Zošity Humanistov:
Dekrétom z januára 1918 sa mala v krátkom čase rozbiť stáročná jednota cirkvi a štátu. Cirkev nesmela mať nijaké školy, nesmela uzatvárať právoplatné manželstvá, nesmela vyberať nijaké poplatky a nedostávala nijakú verejnú podporu. Všetky jej majetky prešli do „vlastníctva ľudu“ a sama bola redukovaná na štatút „súkromnej spoločnosti“.
Početné kostoly a kláštory boli pozatvárané a premenené na školy, sklady alebo divadlá. Za náboženskú označená hudba a literatúra boli potláčané. Proti reprezentantom cirkvi išli boľševici spravidla otvorene a ich opatrenia siahali od svojvoľných zatknutí a uväznení až po popravu; tisíce pravoslávnych kresťanov bolo zabitých, medzi nimi najmenej 28 biskupov počas občianskej vojny do r. 1920. Za hladomoru v zime r. 1921/22 sa využila núdzová situácia na zabavovanie cenných cirkevných predmetov: vraj aby sa z výťažku dalo pomôcť postihnutým. Boj sa vyostroval a boľševikov a ich stúpencov nezastavilo nič. Súčasne sa však robili aj pokusy, aby nižšie duchovenstvo, kritické voči vysokej hierarchii, vyvolalo nejaký vnútorný prevrat. V apríli 1923 zvolala časť duchovenstva koncil, ktorý schválil revolúciu a vyhlásil oddanosť vláde. No väčšina duchovenstva vzdorovala nastaveným osídlam a tak sa pokus boľševikov podriadiť si z taktických dôvodov cirkev nepodaril.
www.zosity-humanistov.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Tvoje vyvodenie príčin je postavené na demagógii.


20.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 1. 2014, 21:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

auxiliarius
   21. 1. 2014, 16:19 avatar
Cirkev vladne dodnes

neviem o tom, ze by vyvrazdila 50 - 70 mil. ludi za par rokov ako ateisti


22.
označiť príspevok

auxiliarius
   21. 1. 2014, 16:19 avatar
ateisti nie su zver, ateisti su nizsie nez zver

Sovietsky zvaz ukazal  


23.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 1. 2014, 16:23 avatar
A práve kvôli takým ľuďom ako si ty, by mali mať aj ateisti televíznu redakciu. Nielen náboženská, ale aj ateistická redakcia v RTVS


24.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 1. 2014, 17:13 avatar
Tvojim neustalym vyhlasovanim, sa toho este nestane pravda...


36.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   22. 1. 2014, 23:35 avatar
Ateista je z hľadiska morálky pojem ako plešatý.
Sú dobrý plešatý, sú neutrálny plešatý a sú zlý plešatý. Plešatosť nijako nevplýva na morálku človeka. Rovnako ako ateizmus


37.
označiť príspevok

Wolfe muž
   23. 1. 2014, 07:37 avatar
Neboj, vsetko sa da otocit..
Niektori plesati maju frustraciu zo svojej plesatosti a tak su zli  


28.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 1. 2014, 19:21 avatar
auxiliarius; ... vidím, že asi nedokážeš konkretizovať tie obdobia, napísať v ktorom konkrétnom období koľko ľudí vyvraždili ateisti...
Napríklad takto: Kresťania za 4 roky /1914 – 1918/ zabili 14 miliónov ľudí, za jeden deň v Chorvátsku 2335 z toho 551 detí mladších ako 15 rokov a pod.
 


29.
označiť príspevok

auxiliarius
   22. 1. 2014, 19:25 avatar
ateisti si nerobili statistiky, vrazdili to po desiatkach milionov

su to statisticky ateistickych gulagov a ateistickeho vrazdenia v Sovietskom zvaze, snad roky vies


30.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 1. 2014, 19:39 avatar
auxiliarius; ... to v gulakoch zabili 50 mil. - 70 mil. ľudí? ...   


31.
označiť príspevok

auxiliarius
   22. 1. 2014, 19:43 avatar
spolu s katynskymi lesmi a podobne, iste

ale uznavam, ak si studoval z komunistickych slabikarov, tam sa o tom nepise, cize nemas info


32.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 1. 2014, 20:10 avatar
auxiliarius; ... tak mi daj to info, kde si zobral tie údaje? V roku 1926 mal Sovietsky zväz 147 miliónov obyvateľov v roku 1939 už 191 miliónov v roku 1950 /po druhej svetovej.../ 180 a v roku 1979 262 ... a teraz sa trochu zamysli a pouvažuj ... 


33.
označiť príspevok

Wolfe muž
   22. 1. 2014, 22:28 avatar
Nemozes chciet nemozne  
Súhlasí Hugolin


34.
označiť príspevok

ranexil muž
   22. 1. 2014, 22:37 avatar
Ale on vie mysliet!
Len to musi mat napisane v biblii


38.
označiť príspevok

auxiliarius
   23. 1. 2014, 10:24 avatar
J.Tull, je pekne ze cerpas od Ondriasa, uznavam ho, ale co sa tyka komunizmu, Ondrias je v konflikte zaujmov, ver mu o kapitalizme, ma pravdu, ale o komunizme si ho Ondrias idealizuje

citujem:

"Nikdy v dějinách lidstva nežila totiž krvavější a prolhanější stvůra, a ač se odhad jím popravených, umučených, vyhladovělých a jinak zabitých, ubitých či zavražděných lidí odhaduje něco mezi 20 – 100 miliony, ani tu „spodní hranici“ nikdo nikdy nepřekonal. Jeho zločiny jsou o to hrůznější, že je prováděl hlavně vlastnímu"

cize jo, ateisti u moci si nevedu zaznamy, kolko popravili ludi do 15 rokov, vrazdia na miliony vsetkych, pre nich su ludia zver ako oni

a ziaden strach, najde sa dalsia ateisticka masineria, ktora ateizmus sovietskeho zvazu prekonala. ateisti jednoducho ak maju moc, nie su ani zver, su ovela horsi ako besne zvierata

ale o tom niekedy nabuduce


40.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 1. 2014, 20:13 avatar
auxiliarius; ...nevedel som, že sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk je Ondriášova stránka 
Keď už tí komunisti v ZSSR povraždili toľkých vlastných občanov, ako to, že tento ohromujúci počet sa v ich demografickom vývoji neobjavil?
Kresťania si už záznamy robia: ako príklad len zopakujem: za 4 roky /1914 – 1918/ zabili 14 miliónov ľudí, za jeden deň v Chorvátsku 2335 z toho 551 detí mladších ako 15 rokov... 
Súhlasí Osvietený


41.
označiť príspevok

auxiliarius
   23. 1. 2014, 20:51 avatar
Ano, to su Ondriasove argumenty.


42.
označiť príspevok

J.Tull
   24. 1. 2014, 11:05 avatar
auxiliarius; ... údaje som čerpal z sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk /dúfam, že to zobrazí.../
"to su Ondriasove argumenty"
Keď aj Mary Bečkovej, hotentóta, či pápeža... na tom prd záleží. Dôležité je, či sú pravdivé...
Doteraz si neuviedol odkiaľ si Ty čerpal svoje údaje k tvrdeniu "v Sovietskom zvaze ateisti vyvrazdili 50 mil. - 70 mil. ludi", ak to niekto takto uviedol musel predsa vedieť kedy, kde a ako k tomu dochádzalo /ak tvrdí, že vyvraždili/... doteraz si tie obdobia aj s tými počtami nekonkretizoval, ničím nepodložil ...
Nereaguješ ani na to, že kresťania za 4 roky /1914 – 1918/ zabili 14 miliónov ľudí, za jeden deň v Chorvátsku 2335 z toho 551 detí mladších ako 15 rokov... mlčíš, teda súhlasíš 


43.
označiť príspevok

auxiliarius
   24. 1. 2014, 14:24 avatar
v /38 som ti citoval odhad 20 mil. - 100 mil.

nemozem zato , ze ateisticke zvery nevedu zaznamy, vsetci historici sa zhoduju, okrem Ondriasa a komunistov, cize ak si studoval za ateizmu u nas, nemal si info, rozumiem

cize tie vrazdy sa nijako na populacii neprejavia, lebo dospely aj stary muz uz deti ma a onedlho by umrel
cize vrazdenie ateistov po milionoch sa na poopulacnej krivke nijako vyrazne nerpejavi, ti zavrazdeni vacsinou uz deti maju a su zavrazdeni v strednom a vyysom veku, nijako


44.
označiť príspevok

auxiliarius
   24. 1. 2014, 14:26 avatar
ten posledny odsek som ymslel, ze som zmazal, chcel som ti vysvetlit, za ateisti vrazdia najme muzov v produktivnom veku, ktori uz deti maju, cize ich zavrazdenia nijako vyrazne populacnu krivku neovplyvni

je to ako tyrat starcov - na populacii sa ti to neprejavi


45.
označiť príspevok

auxiliarius
   24. 1. 2014, 14:27 avatar
navyse dohadovat sa, ci Sovietsky zvaz v roku 139 mohol mat 191 mil. obyvatelov alebo 211 mil. obyvatelov je nemiestne


47.
označiť príspevok

J.Tull
   24. 1. 2014, 15:05 avatar
auxiliarius; ... tak tomuto nerozumiem   ... o akom mojom dohadovaní to splietaš? 


48.
označiť príspevok

auxiliarius
   24. 1. 2014, 15:11 avatar
mal som na mysli tvoje splietanie o poctoch obyvatelov, ci Sovietsky zvaz v roku 1939 mohol mat 191 mil. obyvatelov alebo 211 mil. obyvatelov, keby ateisticke podzvery 10tky milionov veriacih ludi nevyvrazdili..


46.
označiť príspevok

J.Tull
   24. 1. 2014, 15:02 avatar
auxiliarius; „cize vrazdenie ateistov po milionoch sa na poopulacnej krivke nijako vyrazne nerpejavi“
Chceš my navravieť, že komunisti vraždili, len dospelých, starých mužov, ktorý už nemohli mať deti? Pod pojmom „demografický vývoj“ som nemal na mysli, len populačnú krivku, ale celkove počet obyvateľov a tu sa to už predsa musí nejako prejaviť. Nemám údaje presne na roky, v ktorých v ZSSR zúril hladomor, ale je to vidieť pri porovnaní počtu obyvateľov v roku 1913 – 156297 obyvateľov a 1926 – pokles na 147028, kým v roku 1939 už 190678 obyvateľov...
Prečo neodpovedáš „na to, že kresťania za 4 roky /1914 – 1918/ zabili 14 miliónov ľudí, za jeden deň v Chorvátsku 2335 z toho 551 detí mladších ako 15 rokov...“? ...to fakt súhlasíš s tým, že sú kresťania takéto zvery?
 


49.
označiť príspevok

auxiliarius
   24. 1. 2014, 15:13 avatar
nie, ateisticke podzvery vrazdia aj male deti aj zeny a starcov, ale NAJVIAC dospelych muzov, co uz deti maju, ti su najnebezpecnejsi

jasne, ze vrazdia aj knazov, ktori deti nemaju

hladomor nemozes porovnavat, ten zdecimuje obyvatelstvo inak, nez cielene ateisticke vrazdenie VACSINOU dospelych, to sa na populacnej krivke neprejavi


50.
označiť príspevok

J.Tull
   24. 1. 2014, 16:38 avatar
auxiliarius; "hladomor nemozes porovnavat, ten zdecimuje obyvatelstvo inak"
... ale veď nejde o to, ako ho zdecimoval, ale o to, že sa to odzrkadlilo v celkovom počte obyvateľov... podobne si môžeš pozrieť ako sa prejavili v počte obyvateľov obete 2.svetovej... ak teda dochádzalo k takým masovým vyvražďovaniam, musí to byť predsa v týchto počtoch obyvateľov badateľné ... aby sme si rozumeli, nikde netvrdím, že sa nediali zločiny i tak v až "obludnom merítku", len načo to zveličovať, keď je realita i tak hrozná ... asi to bude preto, aby sa prevýšili zverstvá kresťanov 


52.
označiť príspevok

auxiliarius
   24. 1. 2014, 16:52 avatar
ved preto ukazujem, ze 11 upalenych heretikov za 2 000 rokov aj omylom, nemozes porovnat s 20 milionov cieleneho vyvrazdenia (to je najspodnejsia hranica), co robia ateisticke podzvery, vzdy ked su pri moci

Krestanstvo vybudovalo najuspesnejsiu civilizaciu, ateisti besne vyvrazdili vzdy len co dostali na par rokov moc, 10-tky milionov nevinnych ludi


54.
označiť príspevok

J.Tull
   24. 1. 2014, 16:58 avatar
auxiliarius; ... 11 upalenych heretikov za 2 000 rokov?    to nemyslíš vážne? 
z "modernej doby" som ti už dal, jeden z mála príkladov "kresťania za 4 roky /1914 – 1918/ zabili 14 miliónov ľudí, za jeden deň v Chorvátsku 2335 z toho 551 detí mladších ako 15 rokov..." len si sa k tomu nevyjadril a splietaš niečo o 11-tich, pričom kresťania v minulosti vyvražďovali celé národy 


55.
označiť príspevok

auxiliarius
   24. 1. 2014, 17:09 avatar
Krestanstvo vybudovalo najuspesnejsiu civilizaciu, ateisti besne vyvrazdili vzdy len co dostali na par rokov moc, 10-tky milionov nevinnych ludi


56.
označiť príspevok

ranexil muž
   24. 1. 2014, 17:10 avatar
Co taras? Aky nevinny, hras sa na krestana, nevies ze nik nie je bez viny?


57.
označiť príspevok

auxiliarius
   24. 1. 2014, 17:26 avatar
Len z hladiska Boha, to je jeho zalezitost.


58.
označiť príspevok

Wolfe muž
   25. 1. 2014, 05:33 avatar
"Krestanstvo vybudovalo najuspesnejsiu civilizaciu,">> v com konkretne mas na mysli najuspesnejsiu..
Myslim, ze by ju vybudovalo akekolvek nabozenstvo alebo aj bez nabozenstva..
Islo len o to, ze krestanstvo bol nastoleny a nanuteny rezim...

To je taky isty nezmysel, ako keby si povedal, ze monarchia je najlepsi rezim, pretoze pocas monarchie sa vybudovala najuspesnejsia civilizacia...


59.
označiť príspevok

auxiliarius
   25. 1. 2014, 06:05 avatar
Wolfe prestan pisat nezmysly..


27.
označiť príspevok

auxiliarius
   21. 1. 2014, 19:08 avatar
Mimochodom, niekde sa niekto stazoval, ze dali na budopvu sudu, ci kongresu Desatoro, ze aj satanisti chcu nieco dat na budovu...

treba si uvedomit, ze v USA je 90% krestanov...

ak bude co len 50% satanistov, urcite budu mat nieco na budove

ak bude satanistov 90% oni zavesia na budovu sudu ine veci


35.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   22. 1. 2014, 23:34 avatar
en.WikiPedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Separation of church and state in the United States
en.WikiPedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Free Exercise Clause


39.
označiť príspevok

auxiliarius
   23. 1. 2014, 10:28 avatar
"In God we trust" na dolaroch, "Boh zehnaj Amerike" v kazdom prejave, "Gad save the Queen", anglicka hymna...

ale neboj, ked bude vas ateistov 90% zas vyvrazdite 50% obyvatelov za 10 rokov


51.
označiť príspevok

ranexil muž
   24. 1. 2014, 16:42 avatar
Ateisti su obete kliatby


53.
označiť príspevok

auxiliarius
   24. 1. 2014, 16:53 avatar
slobodne sa rozhodli


60.
označiť príspevok

J.Tull
   25. 1. 2014, 11:40 avatar
auxiliarius; k "55" „Krestanstvo vybudovalo najuspesnejsiu civilizaciu“
Máš na mysli dobu, keď sa kresťania dostali k moci? Máš na mysli všetky tie nezmyselné náboženské vojny, v ktorých sa vzájomne vyvražďovali jedna radosť, len preto, že svojho Boha uctievali iným spôsobom jedni, ako druhí? Keď kvôli epidémiám, neúrode, často spôsobenej vojnami, robili pogromy na Židov, cigáňov? Dobu, keď vyberaným spôsobom mučili ľudí, ktorí sa im znepáčili a vymýšľali k tomu rôzne vyberané mučiace nástroje? Dobu, keď pekne po kresťansky určili, že prírodné národy nemajú ľudskú dušu a preto je možné ich veselo vyvražďovať, zotročovať ...?
 
Súhlasí Wolfe


61.
označiť príspevok

auxiliarius
   25. 1. 2014, 13:12 avatar
vybudovalo najuspesnejsiu civilizaciu


62.
označiť príspevok

RighteousFred
   25. 1. 2014, 13:17 avatar
Najuspesnejsiu ako v com. Ak by bola idealna, tak by prezila. Vsetko idealne preziva.
Pravdou dla mna tiez je, ze take krestanstvo presadzovalo civilizovanie cloveka, ale tie sposoby nadobudania moci a jej udrziavania boli prave tie fatalne, ktore cely proces marili a maria.


64.
označiť príspevok

auxiliarius
   25. 1. 2014, 13:42 avatar
ateisticky Sovietsky zvaz bola napr. velka chyba

aj dnes sa civilizacia ruca, pokila nestoji na nabozenstve


63.
označiť príspevok

J.Tull
   25. 1. 2014, 13:27 avatar
auxiliarius; ... najuspesnejsiu? ... neviem, to je relatívne. Okrem toho, ak máš na mysli európsku, tak jej základy sú v starovekom Grécku, rímskom práve, v "osvietencoch" ... samozrejme i myšlienkach kresťanstva a žiaľ jej súčasťou je i fašizmus včítane nacizmu a pravdaže i "sovietska ríša" ...


65.
označiť príspevok

auxiliarius
   25. 1. 2014, 13:43 avatar
vybudovalo najuspesnejsiu civilizaciu


66.
označiť príspevok

Wolfe muž
   25. 1. 2014, 14:00 avatar
Dubnite niekto do toho gramofonu, zasekla sa ihla...

Takze toto je tvoj sposob uvazovania (ktory mi tak vytykas)? Opakovat vetu ako male zanovite decko?


67.
označiť príspevok

auxiliarius
   25. 1. 2014, 14:08 avatar
vybudovalo najuspesnejsiu civilizaciu


68.
označiť príspevok

Wolfe muž
   25. 1. 2014, 14:09 avatar
Dakujem, aspon viem, ze sa tebou nemusim zapodievat.
Mala mi hned dojst tvoja mentalita a inteligencia..


69.
označiť príspevok

auxiliarius
   25. 1. 2014, 14:17 avatar
Mne je jedno, ako si to ospravedlnis, najma vsade neotravuj


70.
označiť príspevok

Wolfe muž
   25. 1. 2014, 14:35 avatar
Napodobne...


71.
označiť príspevok

auxiliarius
   25. 1. 2014, 14:43 avatar
tak teraz si presiel z opice na papagaja, gratulujem  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:20,  Keby nebolo pršalo, bolo by sucho. *13*13*13*13
dnes, 18:19,  Teplomer bez ortute, tak sa z hory ozyva. :-)))))))))
dnes, 18:17,  Prakokot, ved ty kravam nerozumies. Ty pasies pod Hajnicou iba kozy. Aj to iba hore brehom....
dnes, 18:16,  A stlačíš ho dobrovoľne, alebo ťa k tomu dokopem ? *06*06
dnes, 17:58,  Ježíš Nazaretský 1977 SK
dnes, 17:57,  Ježíš Nazaretský 1 1977 CZ dabing Tom HomeCinema
dnes, 17:57,  Simča, nevymýšľaj. Gender disfória môže mať rôzne príčiny. Rieš príčinu, nie zmenu...
dnes, 17:54,  milan upozorňujem ťa, bude tlačidlo delete!!
dnes, 17:50,  nechcete páni fotografi založiť tému, kým máme slinu
dnes, 17:39,  PALMový penis jééééééééééééééééééééés. *39*39*39*39
dnes, 17:39,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/116719346_3448263928551838_3897747551597619711_n.jp...
dnes, 17:38,  facky alebo facepalm
dnes, 17:35,  Aj tak ti nedám !!!!!!! *06*06
dnes, 17:35,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/117032567_297162734830593_8452838721484958023_n...
dnes, 17:34,  milujem ťa brat náš
dnes, 17:31,  JA to tam vidím, tak to tam musí byť ;)
dnes, 17:30,  Nie, to tam nie je :)
dnes, 17:28,  Týmto sa väčšina egoistov riadi ;)
dnes, 17:23,  Je tam napísané doslova: SRAŤ NA NÁZORY DRUHÝCH ;)
dnes, 17:21,  Vidíš, a a opäť tam vidíš niečo iné, ako čo je tam napísané, ale ako je to napísané....
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ak uspejete raz, môže to byť náhoda.
Ak uspejete dva razy, môže to byť šťastie.
Ak však uspejete i po tretíkrát, tak iba vďaka šikovnosti a usilovnosti.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(176 241 bytes in 0,195 seconds)