Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Prečo ateisti a skeptici navštevujú kategóriu Náboženstvo?

42
reakcií
2731
prečítaní
Tému 30. júna 2017, 10:40 založil kntsz.

podobné témy:1.
označiť príspevok

kntsz muž
   30. 6. 2017, 10:40 avatar
Niekoľko premís a upresnení:
• Preto „a skeptici“, lebo tí podľa významu slova iba nerobia predčasné závery a neurážajú tých, čo si už záver urobili.
• Ateisti sú zvláštnou kategóriu, lebo sú medzi nimi ľudia, ktorí sú v pozícii intrapersonálneho konfliktu a najmä z tohto východiska majú tendenciu konflikty s inými ľuďmi tlačiť do polohy záujmových konfliktov, t.j. konfliktov v ktorých keď jeden vyhráva tak druhý zákonite tratí. Konflikt sa potom stáva bojom kto z koho samozrejme, pokiaľ protistrana sa nechá do takéhoto konfliktu vtiahnuť.
• Záujmový konflikt je v podstate pre účastníkov tragédiou. Tragédiou, ktorá vypovedá o neschopnosti jej účastníkov daný konflikt zvládnuť a nestranný pozorovateľ pri troške snahy ľahko zistí, že účastníci takéhoto konfliktu trpia intrapersonálnym konfliktom t.j. osobným konfliktom, frustráciou, pocitom menejcennosti atď. atď.... a vedú, ba dokonca vyhľadávajú takýto spor s nádejou, že sa svojej frustrácie – svojho konfliktu zbavia prenesením na protistranu. Nezbavia a nezbavia dokonca ani vtedy, keď do neho vtiahnu iných.
• Opakom, či diametrálne iným konfliktom je konflikt názorový. Pri názorovom konflikte je nezhoda iba v názore a pre účastníkov nie je prioritou protistranu za každú cenu t.j. aj za cenu ubližovania, zastrašovania, urážania atď. presvedčiť. Účastníci takéhoto sporu vedia a ak nevedia tak cítia, že nesmia skĺznuť z názoru do záujmu a to či už zo služnosti, mravnosti alebo z presvedčenia, že takto sa spor nedá vyriešiť.
• Osobne som presvedčený, že na diskusných fórach – akým je aj toto, by malo byť zásadou viesť iba spory názorové a nie záujmové.
Teraz k téme:
Hľadanie Boha, či Kozmickej pamäti alebo iba niečoho čo nás presahuje a de facto aj o nás rozhoduje, je archetypálna – je v človeku zakódovaná od okamihu kedy sa stal človekom, kedy sa stal sebareflexívnou bytosťou s pojmovou pamäťou. Tento fakt je nezávislý na tom, či si ho človek pripúšťa alebo nie. Preto človek neustále hľadá (pokiaľ nie je plne vyťažený inou „užitočnejšou“ činnosťou) a preto aj keď nie je presvedčený, či neverí v existenciu Boha, tak sa snaží zúčastňovať aj podvedome diskusií o Bohu.
Som presvedčený, že ak by správca tohto diskusného fóra zaviedol kategóriu „ateisti“, tak ako zaviedol „náboženstvo“ – čo by som odporučil, tak táto kategória skôr či neskorej neuspeje, lebo veriaci v Boha sa jej budú oblúkom vyhýbať (nemajú archetypálnu potrebu hľadania neexistencie Boha), aby si „nezasvinili“ mozog a ateisti s intrapersonálnym konfliktom by sa usmažili vo vlastnej šťave a tých zopár serióznych skeptikov, by to onedlho prestalo baviť, lebo skepticizmu je dostatok všade ôkol.
Takže vážení neveriaci v existenciu Boha, či veriaci, že Boh neexistuje, kľudne si túto kategóriu „náboženstvo“ navštevujte, ale neriešte si tuná svoje intrapersonálne konflikty.

Ospravedlňujem sa za slovné spojenia ako - „ateisti s intrapersonálnym konfliktom“, “neschopnosť jej účastníkov“, „nezasvinili mozog“ a pod., ktoré som použil z dôvodu skrátenia príspevku a nedostatku času na dlhšie – slušnejšie vyjadrenie.
Súhlasí TvojOponent19, ondrej61


3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2017, 17:46 avatar
K: Prečo ateisti a skeptici navštevujú kategóriu Náboženstvo?

Lebo v spoločnosti prevládajú ľudia, ktorí propagujú náboženstvo všade, kde sa dá. Takíto fanatici škodia spoločnosti. Napríklad, ako teraz, keď propagujú náboženské kydy za účelom zrušenia hudobného festivalu. Chcú občanov vtesnať do stredoveku. Lenže cesta späť nie je možná, budeme sa vždy brániť, preto sme tam, kde niekto pácha zločiny, alebo podporuje zločinecké ideológie.

humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

A to nehovorím o nedávnej snahe kriminalizovať mladé rodiny, ktoré chcú mať vlastné deti. Kresťania v politike navrhovali zákon, že takých mladých ľudí chceli zatvárať do väzenia až na 12 rokov. humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Shagara


9.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   2. 7. 2017, 15:55 avatar
5
Je jasné, že náboženstvo nie je pravým kresťanstvom a je jasné, že Kristus nezaložil žiadne náboženstvo. Náboženstvo sa tvári pred ľuďmi, že vie, akým spôsobom spasiť človeka, aby si vytvorilo zdroj zisku a moci. V podstate, aby mohol tento systém existovať a vplývať na celý svet.

Slovo Božie učí, ako Boh zišiel k človeku a ako ho už spasil a to bez zásluh a zdarma. Teda spasenie je už hotové! Ako vidíme, tak tu už nie je žiadny priestor pre náboženské praktiky ako spasiť človeka. Spasenie je už hotové vybojované samotným Bohom a človek prijíma vierou práve to, čo nám Slovo Božie oznamuje – evanjelium Ježiša Krista. Ospravedlnený je teda vierou. Preto, kto uveril Božiemu Slovu, tak nie je pod vplyvom náboženstva, ale je plne slobodný v Kristu.

No sloboda v Kristu to nie je sloboda hrešiť a to podobne ako sloboda cestovať to nie je sloboda porušovať pravidlá cestnej dopravy. Kde sa až dostala liberálna spoločnosť? Eutanázia, interupcie, uzákoňovanie homosexuálnych manželstiev a ich možnosť adopcie detí, rozvrat rodín vysokou rozvodovosťou, drogy, tak to všetko ponesie následky, ktoré už aj vidíme. Mnohí tieto javy nazývajú dobrým a dobré zlým. Tu nejde o náboženstvo, ale o hriech, ktorý u liberálneho človeka neexistuje. Je to človek hriechu. Všetko to je podobné ako ísť na červenú a nazývať ju zelenou. Čo sa stane v doprave, ak mnohí budú červenú nazývať zelenou si každý vie predstaviť.

Iz 5:20 Beda tým, ktorí hovoria zlému dobré a dobrému zlé, ktorí kladú tmu za svetlo a svetlo za tmu, ktorí kladú horké za sladké a sladké za horké!
Súhlasí kntsz


10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 7. 2017, 16:45 avatar
IlúziaABC: Je jasné, že náboženstvo nie je pravým kresťanstvom

Je to práve opačne: Je jasné, že kresťanstvo nie je pravým náboženstvom.


15.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   2. 7. 2017, 18:16 avatar
15
Predsa som ti vysvetlil, aký je priepastný rozdiel medzi kresťanstvom a náboženstvom. Podľa tejto definície je jasné, že náboženstvo nie je kresťanstvo, len sa tvári že je. Ono totiž ani jedno náboženstvo nie je pravé. Pravé je len to, čo nasleduje učenie Krista. To, čo si pridalo množstvo nariadení už nie je kresťanstvom. 2Ján 1:9 Každý, kto ide ďalej a nezostáva v učení Kristovom, nemá Boha. Kto zostáva v učení Kristovom, ten má Otca i Syna.

Náboženstvo ide ďalej a vymyslelo si množstvo nariadení a úkonov, ktorými podmienilo spásu.

Je potom jasné, že :Mar 7:7 Lež nadarmo ma uctievajú učiac učenia, ktoré sú nariadeniami ľudí.

Je to to isté ako to bolo predtým: Mat 23:15 Beda vám zákonníci a farizeovia, pokrytci, pretože obchádzate more i suchú zem, aby ste učinili jedného novoverca, a keď sa ním niekto stane, činíte z neho syna pekla, dva razy horšieho ako ste sami.


18.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 7. 2017, 18:29 avatar
Ilúzia?ABC: Predsa som ti vysvetlil, aký je priepastný rozdiel medzi kresťanstvom a náboženstvom.

Náboženstvo je hocijaké. Kresťanstvo je jedno z náboženstiev.


19.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 7. 2017, 18:42 avatar
20,......stále dokola a hráš sa iba so slovíčkami. Aj kresťanstvo je náboženstvo. A ty tvrdíš ,že sa držíš "Kristovho učenia",.....ale Kristus nič neučil o pekle,trojici,nesmrteľnej duši,...atď!
A sám si sa danými textami odsúdil. Pochop,že aj tí,čo upaľovali dokonca malé deti na hraniciach,tiež tvrdili,že sa držia učenia Krista.


20.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 7. 2017, 18:47 avatar
Náboženstvo je širší pojem ako kresťanstvo.
Súhlasí Shagara


21.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   2. 7. 2017, 18:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 7. 2017, 18:52 avatar
Áno, každý vzdelaný, s týmto tvrdením súhlasí.


23.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   2. 7. 2017, 18:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 7. 2017, 18:56 avatar
V pohode, Milan, nesúhlasíš, lebo, nie si vzdelaný.


25.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   2. 7. 2017, 18:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

TvojOponent19
   3. 7. 2017, 21:36 avatar
27 Argumentačný klam - navodzuješ mienku, že ten, kto s Tebou nesúhlasí, je nevzdelaný... 
Súhlasí Mil@níčko


30.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   3. 7. 2017, 21:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   3. 7. 2017, 21:15 avatar
25
Žiadny širší pojem. Náboženstvo nie je kresťanstvom . Ak by si vedel, čo je to naozaj kresťanstvom, tak by si to vedel aj rozlíšiť. Napísal som ti argumenty prečo, ale si to jednoducho odignoroval. To, že náboženstvo niekto nazýva kresťanstvom je iba z jeho pohľadu a nie z Božieho.


28.
označiť príspevok

-era- muž
   3. 7. 2017, 21:25 avatar
32. Takže náboženstvo nie je kresťanstvo, ale naopak to platí: kresťanstvo je náboženstvo. OK?


11.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 7. 2017, 16:48 avatar
Drogy? Pokiaľ viem, tak drogoví mecenáši sú veriaci ľudia, zvyčajne ide o kresťanov, tak neviem, prečo toto neriešiš.


16.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   2. 7. 2017, 18:20 avatar
16

Veriaci ľudia v čo? V náboženstvo, alebo v Božie Slovo? No a zase miešaš náboženstvo s kresťanstvom. Vidíš ako Boh, že vieš, že to boli kresťania aj v Božích očiach? To, že sa niekto hlási ku kresťanstvu, tak len to kresťana nerobí.


12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 7. 2017, 16:50 avatar
IlúziaABC: rozvrat rodín vysokou rozvodovosťou

Ale toto kapitalistický režim spôsobil, a pokiaľ viem, tak milujete kapitalistické peniaze.


14.
označiť príspevok

kntsz muž
   2. 7. 2017, 17:05 avatar
15, 16, 17-
- je jasné....ako komu
- druhé - je jasné..... tebe určite nie je
- pokiaľ viem....nevieš
- zvyčajne....asi v tvojej hlavičke
- tak neviem....naozaj nevieš
- znovu - pokiaľ viem .... nevieš, ba dokonca nemáš ani páru o tom, kto čo miluje.

Lemmy, to vo všetkom takto alibisticky plávaš po povrchu a v povrchnostiach .....?
Súhlasí TvojOponent19, ondrej61


32.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 7. 2017, 22:31 avatar
Žiaden alibizmus. Naopak, to kresťania trpia alibizmom, lebo oni majú leví podiel na likvidácii socializmu, a vybudovaní dnešného kapitalistického režimu. A vyrobili bezdomovcov, žobrákov, a tvária sa, ako nič, ako keby sa ich to netýkalo, ako sa tvári zlodej, že on nič, on muzikant.


34.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   3. 7. 2017, 22:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 7. 2017, 22:42 avatar
Táraš bludy, ja hovorím fakty. Nedá sa klamať, že pred rokom 1989 tu nebol socializmus.


37.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   3. 7. 2017, 22:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 7. 2017, 22:47 avatar
A kto takto klame? Prečo takým argumentom ideš na mňa? Čo ja s tým? Nič! Len trolluješ.


39.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   3. 7. 2017, 22:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

-era- muž
   3. 7. 2017, 23:03 avatar
43. Bola tu socialistická diktatúra jednej strany.
Tak, ako ľudia jednotlivci sú rôzni, tak i "socialismus" môže mať nekonečne veľa podôb. Ale v princípe má jeden základ, aspoň podľa mňa: preferovanie spoločenstva na úkor jednotlivca (s tým, že jednotlivcovi sa tvrdí, že je to na jeho prospech)
Súhlasí  ×


41.
označiť príspevok

kntsz muž
   3. 7. 2017, 23:21 avatar
39- ale aj 43, 40,
To si myslíš, že keď si už zabudol čo si raňajkoval, že zabudli všetci?
Prakticky pri všetkých tvojich názoroch čo tu prezentuješ si vymýšľaš umelé ciele ako ti práve vyhovuje a následne sa do nich "úspešne" triafaš.
- Už aj vrabce na streche čvirikajú, že od 89-teho vládnu chartisti čo boli zmojkaní s štbákmi a komunisti, ktorí v prvej vláde "nár. porozumenia" boli min. v polovičnom zastúpení. Všetci čo boli mravnejší a chceli ozajstnú zmenu boli veľmi rýchle vytesnaní do zabudnutia. Nikde nevidím žiadneho kresťana, možno Čarnogurský z ktorého sa vykľul rusofil a z jeho brata privatizér, čiže opäť žiadni praktizujúci kresťania. Všetko v prvom rade štbáci a komunisti plus poskokovia, ktorí si pri nich došli riadne na svoje. Tak to bolo za štbáka mecára cca 7 rokov (ešte aj vo federácii), potom Dzurindu, ktorí pri prvých kariernych úspechoch aj s miklošom robili poskokov mecárom vybudovaným oligarchom z bývalých komunistov a eštébákov. Následne až do teraz už vyše 9 rokov vládne komunistický pohrobok ficík. Spolu vládnu komunisti a eštébáci vyše 16 rokov a pochybný miky o ktorého úskoku aby sa nevyšetrila Gorila a iné kauzy aj mecárove a ficíkove sa ešte dozvieme. Radšej odovzdal moc ficovi a nemusel - mali stále parlamentnú väčšinu.
Kde máš tých kresťanov čo vyrobili bezdomovcov a žobrákov???? Už som ti napísal, že kresťanom nie je ten čo sa za neho vyhlasuje, ale ten, čo sa ako kresťan správa.
Chlope, ty si jeden demagóg ak nepoviem rovno že úmyselný klamár. Prečo to robíš? Niekto ti za to platí?
Súhlasí  ×, ondrej61


33.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 7. 2017, 22:32 avatar
Kresťania sa v skutočnosti sťažujú na kresťanov, keď tárajú o dnešnej rozvodovosti. Čo ste chceli, to máte!!!


35.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   3. 7. 2017, 22:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   2. 7. 2017, 18:27 avatar
17

Kto miluje peniaze? Náboženskí predstavitelia, alebo praví kresťania. Zase nerozlišuješ, lebo ani nemôžeš. Nemáš totiž v ruke pravý meter.

Vtedajší náboženskí predstavitelia taktiež mali radi peniaze. Luk 16:14 A počúvali to všetko aj farizeovia, ktorí mali radi peniaze, a posmievali sa mu.Ako ich Ježiš nazval možno vieš:Ján 8:44 Vy ste z otca diabla a chcete robiť žiadosti svojho otca. On bol vrahom od počiatku a nestál v pravde, pretože niet v ňom pravdy. Keď hovorí lož, hovorí zo svojho vlastného, lebo je lhár a jej otec, otec lži.

No a k tomu rozvodu: Mal 2:16 Lebo nenávidím rozvodu, hovorí Hospodin, Bôh Izraelov, ako i toho, kto pokrýva ukrutnosťou svoje rúcho, hovorí Hospodin Zástupov. Preto sa chráňte vo svojom duchu a nerobte neverne!


13.
označiť príspevok

kntsz muž
   2. 7. 2017, 16:54 avatar
14-
v podstate súhlasím s tvojim názorom, sic atypickým, ale súhlasím s týmito poznámkami, aby nedošlo k omylu:
* pri prehlásení, že náboženstvo nie je pravým kresťanstvom je potrebné upresňovať. Náboženstvo môže byť viera v Boha a pritom nemusí byť viazané na žiadne organizované spoločenstvo so svojou hierarchiou.
* tiež platí, že aj v rámci organizovaného náboženského spoločenstva môžu existovať časti jeho zoskupenia, ktoré plne spĺňajú Kristovo poslanie a nemusí vôbec pre nich platiť snaha o vytváranie zdroja zisku a moci a tiež nemusia mať ambíciu vplývať na celý svet. Som presvedčený, že takéto zoskupenia veriacich existujú v celom priereze oficiálne uznaných náboženstiev.
* tiež by som mal výhrady k tvrdeniu, že spasenie je už hotové a netreba vieru zdokonalovať, aktualizovať na nové napredovanie ľudskej spoločnosti. Jeden múdry prehlásil: "Ak sa mýtus nerozvíja, tak mýtus hynie." Samozrejme myslím na mýtus stvorenia sveta Bohom, aj keď pre presvedčeného veriaceho to už nie je mýtus, ale fakt. Tým však, čo nie sú presvedčený, je nutné tento fakt stvorenia sveta podávať na dnešnej sociokultúrnej úrovni a nie na úrovni z pred 2000 rokov, lebo dnešná mládež, zvlášť vyškolená našim len na prírodné vedy redukovaným školstvom, si takýto mýtus ani nevšimne.
Nakoniec si však svoj názor upresnil a s tým súhlasím bez výhrad.
Súhlasí ondrej61


2.
označiť príspevok

Scarlet.XY
   30. 6. 2017, 16:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

kntsz muž
   1. 7. 2017, 00:10 avatar
intrapersonálny - je odborný výraz zadefinovaný v odbornej literatúre, ale pomerne slušne je rozvedený aj napr. tuná:
www.oailava.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Interpersonálny je konflikt iného charakteru - je to konflikt medzi ľuďmi a nie v človeku samotnom.
Druhá veta príspevku 3. je typická reakcia človeka v itrapersonálnom konflikte citujem: "- intrapersonálne konflikty súvisiace s túžbou vyniknúť a s pocitom menejcennosti - v oblasti vzájomných vzťahov s druhými ľuďmi. (predpokladám, že nie v oblasti sexuálnych vzťahov)

* 2- prosím o vysvetlenie, lebo sa mi núka viacej možností chápania a nechcem reagovať v omyle.

* K 5-nebudem reagovať. V založenej téme sa nesnažím prezentovať žiadne náboženstvo a ak, tak "iba" vieru v Boha. Akékoľvek aktivity organizovaných veriacich nepropagujem a ani nemienim propagovať, lebo som si vedomý možných zcestných aktivít s dodatkom, že aktivity proti veriacim v Boha sú ďaleko organizovanejšie, majú totalitný charakter a sú proti veriacim v Boha vedené v celom priereze povinnej školskej dochádzky s pokračovaním na stredných a vysokých školách a následne v každodennom živote. Do našich detí sú nátlakovo hustené iba redukované informácie z prírodných vied, pričom informácie o duchovne vedomom a hlavne nevedomom sú zamlčované.
Aktivity "humanistov" ma nezaujímajú lebo nemajú racionálny základ a v podstate sa jedná o pseudohumanitu.
Súhlasí ondrej61


5.
označiť príspevok

Scarlet.XY
   1. 7. 2017, 00:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

kntsz muž
   1. 7. 2017, 12:11 avatar
10-
komunikácia s tebou je veľmi únavná a už dávnejšie som si povedal, že sa jej budem vyhýbať, ale pokiaľ v nej zacítim čo iba trošku človečiny a racia, tak zareagujem.
Prvý krát som sa s pojmom intrapersonálny stretol v knihe dnes už mŕtveho prof. PhDr. Jaro Křivohlavý v knihe - Konflikty medzi ľuďmi . Kto to bol, nájdeš napr. vo wiki.. a všimni si jeho bibliografuju, podľa mňa, je tam viacero kníh, ktoré by ti mohli byť užitočné. Takže žiadna beletria a budeš si musieť zvyknúť (ak chceš reagovať na moje príspevky), že presne viem čom píšem a nie ako mnohí iní čo chcú z nejakých dôvodov presadzovať svoje ego.....
Ver, že to vôbec nepotrebujem.
Súhlasí TvojOponent19, ondrej61


31.
označiť príspevok

TvojOponent19
   3. 7. 2017, 21:43 avatar
9 Dá sa nahradiť to slovo našim "medziľidský"?

Aktivity sekulárneho humanizmu je dobré sledovať, lebo na nich možno sledovať prerod nepostrestaných eštébákov na mimovládku snažiacu sa uzurpovať opäť moc v štýle KSČ. To, čo zažívame, je etablovanie teroristickej skupiny a jej ambície prerastať do štátnych štruktúr.
Súhlasí kntsz


42.
označiť príspevok

kntsz muž
   4. 7. 2017, 23:33 avatar
37-
díki za súhlas.
Slovom medzilidský sa dá nahradiť odborný výraz intErpersonálny.
Odborný výraz intrApersonálny konflikt, by bolo možné nahradiť ako som už pri jeho prvom použití naznačil, slovným spojením konflikt vo vnútri jedného človeka alebo vnútroosobnostný konflikt, či konflikt človeka samého so sebou.

V hodnotení súčasného stavu spoločnosti som osobne veľmi radikálny a som presvedčený, že už teraz je spoločnosť ovládaná tak isto ako za socializmu bývalými eštébákmi previazanými na bývalé Ruské KGB. Ibaže za socializmu sa to dialo otvorene a dnes sa to deje podstatne sofistikovanejšie a skryte tak, že hádam až 80% občanov ani netuší ako sú manipulovaní. Rannokapitalistický systém, bol u nás cielene zavedený v 89-tom zasvätenými komunistami a eštébákmi, ktorí dnes cez obrovský kapitál nakradnutý cez privatizáciu a iné zlodejiny ovládajú politický systém. Obyvateľstvo si pomaly ani nevšimne ako sú aktivity a ľudia, ktorí by postavenie oligarchov mohli ohroziť systematicky likvidovaní.
"Revolúcia" v 89-tom bola veľmi presne a cielene pripravovaná. Nie však ako si mnohí myslia. Nebola vôbec načasovaná, len sa čakalo na okamih dozretia spoločnosti a najvhodnejšieho času spustenia. Potom sa to iba urýchlovalo napr. fingovanou vraždou študenta. Väčšina komunistov ani nevedela čo sa deje, iba niektorí už niekoľko mesiacov pred, mali pokyny, aby sa dali zatvoriť z politických dôvodov, lebo sa s nimi bude počítať.
V sekulárnom humanizme nachádzajú priestor ateisti sklamaní z pádu socializmu , v ktorom si zasvinili svedomie a teraz si ho idú liečiť falošným humanizmom, s vedome falošnou nádejou, že vymyslia väčšiu mravnosť ako nám prináša viera v Boha a tak si očistia svedomie.
Tieto aktivity napomáhajú vládnúcim oligarchom a myslím si, že takí ako Lemmy sú nejakým spôsobom podporovaní.
Teroristická skupina je slabí výraz. Štát už dnes je ovládaný mafiou, ktorá ako povedal Leško, že kali aj keby spáchal vraždu v priamom prenose tak sa mu nič nestane......
Súhlasí ondrej61


43.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 7. 2017, 23:38 avatar
37,...postnáboženská a postkomunistická paradigma: Kiež by stále platilo,..."jedna strana,jedno náboženstvo."
So Sovietskym zväzom a katolíckym zväzom na večné časy!


7.
označiť príspevok

Scarlet.XY
   1. 7. 2017, 13:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

kntsz muž
   1. 7. 2017, 15:59 avatar
12-
pokús sa ešte raz prečítať moje príspevky v tomto vlákne, ale všetko, nielen to, čo ty v nich chceš nájsť a keď nenachádzaš tak domýšľaš.
Potom sa pokús prečítať to, čo si tu napísala ty , ale nie tak čo ty za písaným chceš rozumieš, ale to, ako sa inými vôbec dajú chápať.
Ak opäť "neprekročíš" svoj tieň, tak sorry, nie je na čo reagovať.
Možno imman.., fajer a pod.
Ja nie.
ľutujem
Súhlasí TvojOponent19, ondrej61


26.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 7. 2017, 19:09 avatar
Nemas charizmu, nemas nic. Mas styl pisma, ktory je v podstate necitatelny!
Rob si co chces, bud ateista a modli sa k svojmu penisu. Mna to enzaujima.
Ale prosim ta; Pises vela a to je vsetko. Iba vela a vypovedna hodnota?
Kde ,
No v riti..lebo ateisti maju radi anal.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 05:11,  O ničom nevieš a absolutne nie som plný zloby.....to len tak vypada a hrajem sa s nou,...
dnes, 00:49,  10. ale spomenula *21 zial mu zasa neadekvatne regulerne preplo
včera, 23:43,  Akej presile ? Co to zas trepeš odveci ? UA vyhlásili celkovú mobilizáciu, kým Rusi na UA...
včera, 23:41,  V čom úžasný ????
včera, 23:19,  asi mám už troch v hlave - treba ísť spať. Veta o liberalizme mala byť na konci príspevku.
včera, 23:15,  havrane, zase si nahodil tému s otázkou, ale aby si dal aj svoju riadnu odpoveď to nie....
včera, 23:05,  rarasko68 tak to asi nefunguje , že niečo príliš zjednodušíš, tak už to nie je pravda ,...
včera, 22:56,  Pozri akú úlohu v histórii zohrávali liberáli k socialnej stránke spoločnosti. Často...
včera, 22:49,  rarasko68 keď máš hodnotu pojmov D a L na rovnakej úrovni , tak to je problém. Je to...
včera, 22:43,  pardon, nepriamo spomenula, keď si reagoval na Nadju.....
včera, 22:31,  ....nespomenula.....
včera, 22:30,  pozrel som si cez 10 posledných príspevkov Scerlette a nikde ťa ani nespomrnula. Priznaj, že...
včera, 22:24,  ondrej, to snáď nemyslíš vážne...... Veď ty si plný zloby...... Je najvyšší čas,...
včera, 21:22,  Fico je blázon.
včera, 21:10,  Putin velmi dobre vie čo robí....a mal jasný plan s UK.....akurat sa prepočítal.....mala to...
včera, 20:44,  ja ta lubim krasna vila.....bohužial si sa premenila na ježibabu z rajchu.....a tie...
včera, 20:42,  uz zase forum zaspammovane cholerickymi vylevami *21
včera, 20:29,  utiekla nam ježibaba z rajchu*24*24*24
včera, 20:28,  zabrdaš , tak zabrdaj tu ježibabo z rajchu*58*58*58
včera, 20:24,  tu prispej ježibabo z rajchu*58*58*58
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Za svoje skúsenosti musíme v živote platiť. Ak máme šťastie, dostaneme zľavu.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(135 483 bytes in 0,227 seconds)