Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Pre veštice a iných podvodníkov...

168
reakcií
4352
prečítaní
Tému 5. mája 2010, 05:45 založil fajer.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
24. 11. 2011
14
 
 


1.
označiť príspevok

fajer
   5. 5. 2010, 05:45 avatar
V pozadí všetkých veštení je i silná, až chorobná zvedavosť a presvedčenie, že budúcnosť možno poznať. K tomu pripomeniem slová zakladateľa observatória na Skalnatom Plese a nestora československej astronómie vôbec, Dr. Antonína Bečvářa: „Ak by som mal poznať čo i len okamžik svojej budúcnosti, nechcelo by sa mi žiť."

Napríklad taký vplyv planét, alebo dokonca hviezd na osud človeka, zvieraťa, inštitúcie, štátu či novopostaveného domu! Preboha, aký? Je to moja profesionálna špecialita (hviezdy, planéty) a práve preto sa o tomto nebudem príliš rozširovať. Narýchlo ale uvediem aspoň to, že gravitačný vplyv na novorodenca zo strany 70 kilogramového pôrodníka, je minimálne šesťnásobne väčší, ako vplyv Marsu. Tri ďalšie (mimo gravitačnej) zo štyroch základných interakcií prírody - elektromagnetická, slabá a silná jadrová - nie sú tiež pre „nástroje" astrológie vhodné, a to z hľadiska ich povahy a u posledných dvoch hlavne pre ich dosah (10-17 m, resp. 10-14 m). A že tu máme aj iné, ako gravitačné, kozmické vplyvy? Zasa smola pre astrológov. Práve tieto negravitačné efekty (je ich viac ako 20) a ich pôsobenie na dynamiku kozmických teliesok, boli totiž ústrednou témou mojej dizertačnej práce. Mal by som preto o nich niečo viac vedieť a tak kategoricky, ale zodpovedne tvrdím: ani z nich sa nič do „krámu" astrológie nehodí!
Pripomeniem stručne aj to, že vstupné (často namiesto slušného pozdravu) mediálne slovné cvičenie typu „v akom znamení ste sa narodili?", je jedna z ďalších nezmyselných otázok našich dní. Dvanásť úsekov či „znamení" na zvieratníku, teda ekliptike (čo je zdanlivá dráha Slnka po oblohe), bolo totiž od dôb Hipparcha v 2. storočí pred Kristom (kedy boli vytýčené s počiatkom v tzv. jarnom bode) do dnešných čias vplyvom gravitačného pôsobenia Mesiaca a veľkých planét (tzv. precesia a nutácia) posunuté o 29°, čo je práve dĺžka jedného znamenia. Takže, ľudia dnes narodení napr. v znamení Býka, sú vlastne narodení v znamení Barana, lebo úsek pôvodného Býka na ekliptike sa dnes už zo Zeme premieta do súhvezdia Barana, teda o jedno znamenie späť. Ľudia by si teda mali podľa toho povymieňať aj prívesky. Okrem tejto formality, vplyv znamenia, postavenia (aspektácie či konfigurácie) planét, hviezd, Mesiaca a Slnka pri našom narodení má vplyv na osud a život každého z nás asi taký, ako číslo papúč mojej pra-prababičky!
Treba zdôrazniť aj to, že astrológia sa sama často zamotáva do neriešiteľných problémov. Iba na ilustráciu uvediem, že podľa jej vlastných definícií nie je možné napr. zostaviť horoskop na či za polárnym kruhom. Ide tak o diskrimináciu všetkých Eskimákov, ktorí sa nemôžu na horoskopoch ani pobaviť... Tam totiž nemožno určiť ani štyri základné body, nutné k zostaveniu horoskopu (ktorého výroba je aj tak iba „dymová clona" a jeho následnému výkladu - divinácii (čo je už totálny balast vycucaný priamo z prstu). Ide o tieto body: medium coeli (stred neba), imum coeli (hlbina neba), ascendent a descendent. Spomínaná nemožnosť spočíva astronomicky v tom, že presne na (i za) severnom (južnom) polárnom kruhu o 18 hod miestneho hviezdneho času, rovina ekliptiky splýva s rovinou horizontu! To by snáď aj stačilo. Skratka, astrológia patrí na stránky novín a časopisov iba v aprílových a silvestrovských vydaniach, ale aj vtedy do rubriky „Vesmír sa diví", alebo „Zabavme sa!" Pre mňa je viera ľudí v horoskopy, UFO a podobné nezmysly, spoľahlivý test na ich intelekt, test, ktorý ma zatiaľ nikdy nesklamal. Ale špeciálne to platí o vrcholových politikoch (ani sa nedivím), a zvlášť o prezidentoch mnohých štátov a veľmocí...

RNDr. Igor Kapišinský, CSc., astrofyzik. Po skončení štúdia fyziky (so špecializáciou astronómia) na Prírodovedeckej fakulte UK pracuje od roku 1973 v Astronomickom ústave SAV v Bratislave. Je zakladateľom laboratórnej astrofyziky (tzv. astronómia cez mikroskop) na Slovensku.

Je riadny člen Teologického fóra, čiže združenia teológov a laikov liberálnejšieho a kritického zmýšľania. Hosťuje na zasadnutiach Komisie pre vedu, vzdelanie, kultúru a univerzity slovenských biskupov.


59.
označiť príspevok

janyjany
   8. 5. 2010, 21:25 avatar
fajer kedysi som si prečítal viac kritík astrológie od p. Kapišinského. Ale potom som videl, že sa stále opakuje. To, čo tu opakuješ po ňom aj ty. Len ho ako aj teba asi nezaujíma, že s tým astrológia nepracuje.

Astrológia netvrdí, že gravitačný vplyv planét má niečo v nás vyvolávať. To si z nejakého dôvodu p. Kapišinský vymyslel.
Ďalší argument, pohyb súhvezdí. Astrológia nepracuje so súhvezdiami, ale so znameniami a tie sa nepohybujú odnikiaľ nikam. Ďalší výstrel naprázdno.

Horoskop nie je možné zostaviť len na póloch pretože tam nie sú svetové strany. Aj tu p. Kapišinský strieľa vedľa. naprázdno.


75.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 5. 2010, 23:23 avatar
Astrológia nič netvrdí, len tára, pokiaľ viem.

Na zemských póloch samozrejme možno určiť svetové strany - napr z pohľadu Slnka a jeho okolia abo Galaxie a jej okolia.


77.
označiť príspevok

janyjany
   8. 5. 2010, 23:28 avatar
ruwolf to isté by sa nedalo povedať aj o tvojich slovách?

p. Kapišinský tvrdí, že sa nedajú vypočítať tzv. domy. Ty tu vlastne ma podporuješ, že sa vypočítať dajú.


93.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 5. 2010, 00:01 avatar
Ja neviem, čo sú tzv. domy.
Ja len neviem o tom, že by nejaký astrológ čokoľvek (inými ľuďmi nepredpovedatelné) dobre predpovedal.  


98.
označiť príspevok

janyjany
   9. 5. 2010, 00:10 avatar
Podľa môjho poznania ani nemožno čisto astrológiou predpovedať budúcnosť.


118.
označiť príspevok

polepetko
   9. 5. 2010, 00:58 avatar
to myslíš vážne?   tak tak sa postav na severný pól a ukáž mi kde je východ..........  


167.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 5. 2010, 15:21 avatar
V priestore je 6(3) smerov, nie len 4(2).


2.
označiť príspevok

ranexil muž
   5. 5. 2010, 09:01 avatar
Vidieť aspoň, že prečo su vodnari totalne hlavou vo hviezdach, lebo su kozorožcami-najvyssie stojacim znamením. A ryby su vlastne vodnarmi a ich čas už tu pomaly je. Ved všetko sedí, všetko hrá, rajská muzika počuť, ale ktovie jaku hudbu počuva ten Skapalšinský


3.
označiť príspevok

Natalia žena
   5. 5. 2010, 13:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

ranexil muž
   5. 5. 2010, 15:21 avatar
Pametas kolkio som sa nahadal kvoli znameniam s Janym ..donemoty znamenia nie su to iste, ako suhvezdia a tak su v pohode , sak tak to asi ma byt. Znamenie trebars škorpion na výlete vo váhach.


19.
označiť príspevok

Natalia žena
   5. 5. 2010, 23:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

ranexil muž
   6. 5. 2010, 00:04 avatar
Kolko mi zaplatís ?


21.
označiť príspevok

Natalia žena
   6. 5. 2010, 01:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

ranexil muž
   6. 5. 2010, 08:53 avatar
Natalia, dríštač ? A koho volaju na ja....? Mna ,alebo teba ? Myslím, že ty toho nadrístaš statočne tiež, tak sa tu nehraj na dámu z vyššej spoločnosti. Pošlem ti niečo, len si nepametam, dátum, či sa z toho vysomáriš.


24.
označiť príspevok

ranexil muž
   6. 5. 2010, 09:05 avatar
Alebo nie, seriem na teba.


25.
označiť príspevok

Natalia žena
   6. 5. 2010, 12:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

ranexil muž
   6. 5. 2010, 12:06 avatar
Z čoho tvoj kurací mozoček vydedukoval, že sa jedná o diplomatov?
A že ku konkretnym činom, keď príde...   Osoby jak ty možem osrat


28.
označiť príspevok

Natalia žena
   6. 5. 2010, 12:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

Natalia žena
   6. 5. 2010, 12:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

ranexil muž
   6. 5. 2010, 13:32 avatar
Chod uz do pice konecne , asi nechapes vyznamu slov pohrdam ludmi ako ty. Mozem ta z vysoka jebat aj s tvojim ksichtom s tvojimi nazorrmi s tvojim horoskopom so vsetkym co si . Pretoze tebou pohrdam a viac ma neoslovuj, neobtazuj alebo zhni niekde v tej svojej tupej predstave o tom, ako ti svet lezi pri nohach, len kvoli tvojmu jeblemu feromonovemu oparu co sa z teba siri jak zo samici v ruji. Nastastie nesedim pri tebe ,ale za compom a tvoje zvody necítim inac by som ti mozno lízal rit jak vsetci tí buzeranti, ktorým hormony vyjebu mozgy. Toto je tvoj styl rozhovorov a ineho sa odomna ani nedockas ty opica.


31.
označiť príspevok

Boris muž
   6. 5. 2010, 13:53 avatar
do kelu zas nebudme tak sprosti.. to sa da aj inak povedat.. mnou vratane.. zas nas zeru extremi   
vonku prsat prestalo slniecko svieti. a tak to bude vzdy  
Súhlasí Petrana


34.
označiť príspevok

Natalia žena
   6. 5. 2010, 14:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

ranexil muž
   6. 5. 2010, 14:36 avatar
Jaj minule som videl slepicu jak jej orangutan lízal rit, to si bola ty ?


37.
označiť príspevok

Petrana žena
   6. 5. 2010, 14:39 avatar
...ále deti, toto je len o vzájomnom rajcovaní sa...predohra má rôzne podoby, čo už! 


38.
označiť príspevok

ranexil muž
   6. 5. 2010, 14:43 avatar
Sak sprav jej horoskop, možno ti povie za odmenu pica.


39.
označiť príspevok

Petrana žena
   6. 5. 2010, 14:48 avatar
Keď mi povie za odmenu p..., tak jej horoskop radšej robiť nebudem! To vieš, Škorpiónky sú prudko vášnivé, skočí na mňa a ani mastný fľak po mne nezostane, nie to ešte p...! 
Súhlasí ranexil


5.
označiť príspevok

Petrana žena
   5. 5. 2010, 18:59 avatar
Astrológia je kráľovská veda iba pre vyvolených, a veštenie je dar od Boha. A podvodníkov je všade plno, aj vo vláde. 


6.
označiť príspevok

ruwolf muž
   5. 5. 2010, 19:15 avatar
Neprzni vedu Tvojimi drístami!  
Poukazovaním na iných svoju špinavosť neočistíš.  


7.
označiť príspevok

Petrana žena
   5. 5. 2010, 19:19 avatar
...trpíš samomluvou, alebo savo-mluvou? 


9.
označiť príspevok

ruwolf muž
   5. 5. 2010, 19:25 avatar
Tebe to hovorím, namyslená tupaňa.


11.
označiť príspevok

Petrana žena
   5. 5. 2010, 19:37 avatar
...aj ja ťa ľúbim Ruwko, a tiež mám o tebe vysokúúú mienku! 


12.
označiť príspevok

ruwolf muž
   5. 5. 2010, 19:41 avatar
Dúfam, že je to irónia, bo od Teba úprimne by to bola najvyššia forma potupy.  


15.
označiť príspevok

somik muž
   5. 5. 2010, 19:56 avatar
Ako sa vyjadruješ o Dáme TY INVALID na palicu .


16.
označiť príspevok

ruwolf muž
   5. 5. 2010, 20:00 avatar
Myslím, že osoba za prezývkou Petrana ni nie je žena, ale nejaký tupý chlap.  


41.
označiť príspevok

Fotón
   7. 5. 2010, 18:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 5. 2010, 18:54 avatar
Ty si fakt asi ušiel z materskej škôlky. (Vieš, že niečo robíš vadne, ale neprestaneš to robiť, na len iných ukazuješ prštekom - veď aj on to robí - najhoršie na tom je, že si pri tom aj vymýšľaš a drístaš|klameš.)

Áno, uznávam, nechal som sa hlúpo uniesť hnevom - nemal som to vracať Petrane tak osobne.


45.
označiť príspevok

Fotón
   8. 5. 2010, 20:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

muz.zmarsu muž
   5. 5. 2010, 19:20 avatar
Dovolim si namietat, fajer. Tak ako posobime na seba navzajom my tu na planete zem, tak posobime aj na ostatne casti vesmiru a naopak. Jasne ze ti, ktori si nepripustaju existenciu nicoho ineho nez hmoty, si toto sotva pripustia. Sila luckych myslienok je uz viac menej znama a demostrativna, aj napriek tomu, ze sa o tom moc nehovori (a to sme stale na urovni hmoty!). Preco by sme teda nemohli myslienkami alebo citenim posobit za hranice nasej planety a naopak? Vplyv planet na nasu planetu je jednoznacny, nie len na fyzickej urovni.
Co sa tyka vestenia suhlasim s tym, ze drviva vacsina praktizujucich v podstate nevie o co ide, a aj ked maju dobre umysly, lepsie by urobili, keby s tym prestali. Je tu aj skupina podvodnikov, ktoru netreba komentovat. Ale su tu aj taki, ktorych vizije sa potvrdzuju, ktori vedia, ze vedia...


10.
označiť príspevok

Petrana žena
   5. 5. 2010, 19:35 avatar
Veda sa dostala do úzkych už len tým, že začala obmedzovať samu seba. Pri nástupe nových teórií tie staré už do schémy širších súvislostí nepasujú, nepostačujú...Zmeniť vedu nie je jednoduché. Je tak sprofesionalizovaná, komerčná, konzervatívna a neprispôsobivá novým teóriám a dokonca tupo agresívna a odmietavá voči akýmkoľvek odlišným stanoviskám, že by som ju označila za ortodoxne zatuchnutú. Pritom veľmi významné prevratné teórie vyšli práve z hláv amatérov, t.j. slobodných, neorganizovaných vedou, nadšencov. Dokonca ani Einstein, a ani Charles Darvin, nevyšli z akademických pozícií a nečerpali granty na svoje objavné teórie...A dnes vďaka boomu informačnej techniky a dostupnosti veškerých cenných poznatkov tisícročí, môže neobmedzené ľudské vedomie prostredníctvom výnimočných jednotlivcov, vedcov - nadšencov a amatérov, opäť prehovorť! 
Súhlasí Boris, Pyramid Head


13.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 5. 2010, 19:44 avatar
veda sa dnes v istych ohladoch sprava daleko horsie ako cirkev..


14.
označiť príspevok

ruwolf muž
   5. 5. 2010, 19:56 avatar


27.
označiť príspevok

Boris muž
   6. 5. 2010, 12:12 avatar
ruwolf .... pisem v istych ohladoch..


40.
označiť príspevok

Fotón
   7. 5. 2010, 18:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 5. 2010, 19:05 avatar
Zase je tu ten škôlkárik, čo už s ním...

Čo je to ľudské "ja"?
Dôkaz o budúcnosti sa v našom svete nerobia - neviem, ako u Vás.
Nepotrebujem dokazovať, kto napísal Odyseu a Ilias.
Inak, ni 100% dôkazy o minulosti nejestvujú - tak, ako o ničom.


44.
označiť príspevok

janyjany
   8. 5. 2010, 19:20 avatar
Čo je to ľudské ja? Veda v ktorú veríš pozná odpoveď na otázku ľudského vedomia? Čo spôsobuje, že sa človek prežíva ako samostatná, nezávislá bytosť? Jedinej bytosti môže povedať človek ja. Sebe samému.

Máš pravdu ruwolf. Veda nemá 100% dôkazy o minulosti.


48.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 5. 2010, 20:32 avatar
Niektorí ľudia s prerezaným mozgom (aj keď nie úplne) by možno nesúhlasili: "Čo spôsobuje, že sa človek prežíva ako samostatná, nezávislá bytosť?"
http://www.youtube.com/watch?v=ZMLzP1VCANo Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


Veď človek má to, kde prebiehajú jeho pocity, vnemy, myšlienky, ... na 1 mieste - v svojom mozgu, ktorý má v jednom tele - aj keď niektorí ľudia majú spoločné telo s dvojčaťom.


49.
označiť príspevok

janyjany
   8. 5. 2010, 20:39 avatar
Takže za to môže mozog? Ktorá časť mozgu môže za to, že sa človek prežíva ako individualita?


53.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 5. 2010, 20:45 avatar
Vedomie prebieha celým mozgom vo vlnách.


57.
označiť príspevok

Fotón
   8. 5. 2010, 21:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.58.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 5. 2010, 21:19 avatar
On nechcel vysvetlenie, on chcel časť.


63.
označiť príspevok

Fotón
   8. 5. 2010, 21:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.76.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 5. 2010, 23:25 avatar
"Keď telo doslúži a počítač-mozog sa vypne, užívateľ telo opúšťa a odchádza na iné miesto."

To je len ničím nepodložené Tvoje želanie.


80.
označiť príspevok

janyjany
   8. 5. 2010, 23:35 avatar
Ty by si asi povedal, že sa mozog vypne a vedomie zanikne.

To je ničím nepodložené tvrdenie.


84.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 5. 2010, 23:45 avatar
Istými chemikáliami dodanými do mozgu dokážeš vypnúť vedomie totálne - to je empirický fakt, sám som to už 2x zažil.
Takže neviem, z kade máš: "To je ničím nepodložené tvrdenie."

Zatiaľ všetky bytosti, ktoré javili známky vedomia, mali (živý) mozog.
Ak by si mi ukázal osobu s vedomím a bez mozgu, tak potom by to situáciu, samozrejme, úplne otočilo - dovtedy nie.


90.
označiť príspevok

janyjany
   8. 5. 2010, 23:56 avatar
ruwolf ak fyzické telo neprejavuje vedomie je to dôkaz o tom, že vedomie naozaj zaniklo? Z materialistického hľadiska ano pretože vníma len fyzično.

ruwolf ak existuje duchovný svet, ktorý nie je vnímateľný fyzickými zmyslami a prístrojmi, tak ako chceš získať materiálny dôkaz o tom, že vedomie pokračuje v existencii ďalej?

To je akoby si povedal odtnem ti nohy a chcem, aby si utekal. Je pochopiteľné, že to nedokážeš, tak ako bez fyzického mozgu sa človek nemôže prejavovať vo fyzickom tele. Ak máš zlomenú lopatu tak ťažko ju budeš môcť použiť. Ak vyberieme mozog, tak z duchovného hľadiska je pochopiteľné, že tento nástroj - ak vnímame fyzické telo ako nástroj, ktorý počas života na Zemi používame - je nepoužiteľný bez mozgu, tak ako s telom bez nôh nemožno chodiť.


97.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 5. 2010, 00:10 avatar
Ale ja žijem v materiálnom svete a na mňa vplýva len matéria ( z definície: hmota je všetko, čo jestvuje  )

Takže keci o hocičom, čo ma nijako nemôže ovplyvniť ni ja nemôžem ovplyvniť to(hocičo), sú mi na čo dobré?


101.
označiť príspevok

janyjany
   9. 5. 2010, 00:16 avatar
Je to tvoja viera.

Ako vieš, že nič neovplyvňuješ a nič ťa neovplyvňuje? Každý v niečo verí. Ty veríš, že tvoja viera je pravdivá.


106.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 5. 2010, 00:32 avatar
To neviem, či ma niečo mne neznáme neovplyvňuje, resp. ja niečo neznáme neovplyvňujem.
Ale keďže to nemám ako zistiť, tak čo s tým narobím?


113.
označiť príspevok

janyjany
   9. 5. 2010, 00:48 avatar
Ako vieš, že nemôžeš nič činiť preto, aby si raz vnímal duchovné skutočnosti?


115.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 5. 2010, 00:53 avatar
Neviem, ale ja o Nich neviem.
Keďže dľa všetkých tvrdení, ten NadSvet je nadradený nášmu, tak Oni by mali nadviazať kontakt so mnou, ak majú záujem, pretože Oni by to mali vedieť - bo ja to ni netuším.


119.
označiť príspevok

janyjany
   9. 5. 2010, 00:59 avatar
Samozrejme ten kontakt si predstavuješ asi fyzicky. Čo ak ty musíš pracovať na tom, aby si sa k nim pozdvihol?


123.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 5. 2010, 01:17 avatar
Čo presne znamená v tejto Tvojej vete slovko "musieť"?


127.
označiť príspevok

janyjany
   9. 5. 2010, 01:26 avatar
Možno je to akoby si musel prejsť z jedného mesta do druhého a to druhé mesto sa kvôli tebe nepremiestni ku tebe.


129.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 5. 2010, 01:30 avatar
Možné je všeličo.  

Prečo bych mal chodiť do nejakého úplne neznámeho (a teda potenciálne veľmi nebezpečného) mesta?


131.
označiť príspevok

janyjany
   9. 5. 2010, 01:37 avatar
nemusíš.


61.
označiť príspevok

janyjany
   8. 5. 2010, 21:30 avatar
Fotón ano povrchné vysvetlenie. Keď nevie? Tak ako dnešná veda. Vie ako tak pochopiť nanajvýš mŕtve, v technike je výborná, ale čo sa týka života tápe v tme.


79.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 5. 2010, 23:31 avatar
Áno, veda je stále ešte primitívna, ale svetielka a svetlá mnohé už svietia.
(Ak by sme sa spoliehali na duchovných a im podobných, tak nie sme ni v dobe kamenej ešte.)


83.
označiť príspevok

janyjany
   8. 5. 2010, 23:42 avatar
ruwolf veď ano. Materialistická veda skúma minerálnu ríšu a je dobrá v technike. Na hlbšie otázky odpovedať nevie. Súčasná veda existuje až od 17 st. Dovtedy ľudia žili v dobe kamennej?


89.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 5. 2010, 23:56 avatar
No, súčasná veda - ťažko povedať, či napr. Archimedes zo Syrakúz nebol už vedec.
Aj keby si mal pravdu s tým 17. stor. - veď aj dovtedy jestvovali ľudia, ktorí sa nespoliehali len na duchovných, zrejme.  


96.
označiť príspevok

janyjany
   9. 5. 2010, 00:04 avatar
ruwolf ak by si poznal stačí len vývojové impulzy v staroveku, tak by si vedel, že vtedy bol určovaný život v mystériách a veštiarňach. To sa netýka len židov, ale všetkých vtedajších národov. Že bol riadený z toho sveta v ktorý z určitých dôvodov veríš, že neveríš.


102.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 5. 2010, 00:18 avatar
No, veď to tak aj vyzeralo.

Si nepočul ešte také prirovnanie?
"Keby ľudia nebolí zblbnutý takými starovekými/stredovekými sprostosťami, tak Kolumbus by nebol pristál v Amerike, ale na Mesiaci."  


110.
označiť príspevok

janyjany
   9. 5. 2010, 00:41 avatar
Za tisíc rokov sa budeme na mnohé názory dnešnej vedy pozerať s úsmevom.
Súhlasí ruwolf


46.
označiť príspevok

Fotón
   8. 5. 2010, 20:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

janyjany
   8. 5. 2010, 20:24 avatar
Kedysi som študoval astrológiu. Vypočítaš si presný horoskop podľa presnej minúty a miesta narodenia - číra matematika a na základe poznania významu planét, znamení i ďalších prvkov ho vykladáš. Čo s tým majú démoni?
Súhlasí Ónya


52.
označiť príspevok

Fotón
   8. 5. 2010, 20:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.55.
označiť príspevok

janyjany
   8. 5. 2010, 21:02 avatar
Keď lastovičky lietajú nízko nad sebou vieme, že sa blíži dážď, ak vysoko predpovedá to zlepšenie počasia, ale nepovieme, že lastovičky sú príčinou zmeny počasia. Podobne fyzikálne sily planét nie sú príčinou toho akí sme, len pohyb planét zrkadlí akí sme, ako let lastovičiek nízko alebo vysoko nad zemou zrkadlí aké bude počasie.


60.
označiť príspevok

Fotón
   8. 5. 2010, 21:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.62.
označiť príspevok

janyjany
   8. 5. 2010, 21:36 avatar
To bol len príklad vo vzťahu k tomu, že pre astrológiu pohyb planét je len zrkadlom nie príčinou. Preto pre ňu nie sú dôležité fyzikálne sily planét. Z materialistického hľadiska sa to zdôvodniť nedá. Musíme tu prijať duchovnú podstatu sveta.


64.
označiť príspevok

Fotón
   8. 5. 2010, 21:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.65.
označiť príspevok

janyjany
   8. 5. 2010, 21:51 avatar
takže podľa teba podstata sveta je duchovná? Zeme, planét, hviezd?


66.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 5. 2010, 22:00 avatar
Prepač , že som sa sem pichol, ľudia asi nechápu vyznamu slov duchovný a preto sa tato teza bije s ich presvedčením o tom , čo zač su v svojom zaklade.


67.
označiť príspevok

Fotón
   8. 5. 2010, 22:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.68.
označiť príspevok

janyjany
   8. 5. 2010, 22:11 avatar
Píšeš svet má duchovnú podstatu. Konkrétnejšie má aj Zem duchovnú podstatu, planéty? Alebo ako si predstavuješ duchovnú podstatu sveta?


69.
označiť príspevok

Fotón
   8. 5. 2010, 22:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.70.
označiť príspevok

janyjany
   8. 5. 2010, 22:39 avatar
môžeš byť konkrétnejší? Lebo toto hovorí len o tom, že všetko stvoril Boh. Takže má Zem duchovnú podstatu alebo nie, ak ano ako si ju predstavuješ?


71.
označiť príspevok

Fotón
   8. 5. 2010, 22:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.72.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 5. 2010, 23:02 avatar
Fotén presne , Óm udržuje vsetko. A nie On udržuje vsetko...máš tam chybicku  


74.
označiť príspevok

Fotón
   8. 5. 2010, 23:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.81.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 5. 2010, 23:38 avatar
A máme tu zas a znova Nekonečný príbeh ničím nepodložených výmyslov.


85.
označiť príspevok

Fotón
   8. 5. 2010, 23:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.87.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 5. 2010, 23:50 avatar
Tvoja viera má za základ len zbierku mýtov.
Tvoj Boh sa tiež samo-stvoril, nekecaj znova.


88.
označiť príspevok

Fotón
   8. 5. 2010, 23:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.92.
označiť príspevok

janyjany
   9. 5. 2010, 00:00 avatar
Fotón ruwolf neverí v osobnú inteligenciu, ktorá vytvorila svet. V čo asi verí? V niečo neosobné, čo malo svet vytvoriť?


73.
označiť príspevok

janyjany
   8. 5. 2010, 23:12 avatar
Takže prestupuje Zem duchovný svet alebo ako to je?


78.
označiť príspevok

Fotón
   8. 5. 2010, 23:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.82.
označiť príspevok

janyjany
   8. 5. 2010, 23:38 avatar
Takže sa nachádzame zároveň vo fyzickom aj duchovnom svete?


86.
označiť príspevok

Fotón
   8. 5. 2010, 23:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.91.
označiť príspevok

janyjany
   8. 5. 2010, 23:58 avatar
tak potom asi nebude pre teba ťažké prijať ani to, že aj planéty preniká duchovný svet.


94.
označiť príspevok

Fotón
   9. 5. 2010, 00:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.95.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 5. 2010, 00:03 avatar
No, ešte by bolo vhodné ukázať, že niečo osoby aj ozaj riadi.  


103.
označiť príspevok

Fotón
   9. 5. 2010, 00:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.105.
označiť príspevok

Fotón
   9. 5. 2010, 00:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.109.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 5. 2010, 00:41 avatar
Jestvuje stará metóda proti všeobecnému zmagoreniu, ktorá ešte nikdy nesklamala:
"Sila potvrdenia(dôkazu) nejakej výpovede musí byť priamo úmerná nevšednosti tejto výpovede."


145.
označiť príspevok

Fotón
   9. 5. 2010, 02:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.146.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 5. 2010, 02:31 avatar
Ak bys' sa s ním nedohodol, tak by to bolo pre mňa šokujúce a začal bych Ťa pokladať za človeka s nadprirodzenými schopnosťami.
Ale ako vravím - musel bys' mať "šokujúco pevný dôkaz", že si sa s ním nedohodol.  


108.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 5. 2010, 00:37 avatar
Áno, popisy sú na nič.

Treba to aj preukázať.


99.
označiť príspevok

janyjany
   9. 5. 2010, 00:12 avatar
ak hmotný svet preniká duchovný svet tak v ňom asi žijú duchovné mocnosti a tie by boli asi osobné.


104.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 5. 2010, 00:27 avatar
Ako sa prejavuje to prenikanie?


111.
označiť príspevok

janyjany
   9. 5. 2010, 00:44 avatar
načo sa pýtaš? Veď ty už vieš, že existuje len hmota, nie? A to čo sa deje fyzicky má aj fyzický pôvod.


114.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 5. 2010, 00:49 avatar
Nie, samozrejme, že neviem - veď to sa vedieť ni nedá.
Ja len neviem o tom, že by na mňa niečo nehmotné vplývalo.
(Ja len tvrdím, že keď nevplýva ni ja nevplývam na to, tak mi je to na nič.)


116.
označiť príspevok

janyjany
   9. 5. 2010, 00:57 avatar
Ako vieš, že to nikto nevie? Vieš, čo je príčinou diania v tvojom živote, na Zemi? A ty mi tu tvrdíš, že na teba určite nič nevplýva čo nepoznáš ani ty na nič nevplývaš len pretože nie si schopný to sám prehliadať? To je akoby fyzicky slepý jedinec povedal, že keď on nevidí hviezdy, tak neexistujú. Svoju vlastnú slepotu by označil za hranicu poznania pre všetkých.


125.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 5. 2010, 01:22 avatar
Aké diania máš na mysli? Pretože tých je veľmi veľa a majú aj veľmi veľa príčin.

Prosím Ťa, neprekrúcaj moje slová:
Kde tvrdím, že na mňa určite nič nevplýva?


128.
označiť príspevok

janyjany
   9. 5. 2010, 01:28 avatar
určite je ich veľa a ty ich prehliadaš? Ako vieš, či nie sú nehmotné?


130.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 5. 2010, 01:34 avatar
Nerozumiem Tvojej otázke: "určite je ich veľa a ty ich prehliadaš?"

Neviem, ale dosiaľ to stále vychádza, s pomocou napr. Willka z Ockhamu.  

A neodpovedal si mi na otázku. (Kde tvrdím, že na mňa určite nič nevplýva?)


133.
označiť príspevok

janyjany
   9. 5. 2010, 01:41 avatar
Či prehliadaš všetky vplyvy, ktoré pôsobia aspoň v tvojom živote

toto si napísal - a len neviem o tom, že by na mňa niečo nehmotné vplývalo. (Ja len tvrdím, že keď nevplýva ni ja nevplývam na to, tak mi je to na nič.)

Vieš to alebo len veríš, že na teba nič nehmotné nevplýva?


135.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 5. 2010, 01:44 avatar
No, ako si Ty definoval "vedenie", tak neviem nič.


137.
označiť príspevok

janyjany
   9. 5. 2010, 01:49 avatar
aj Sokrates povedal, že vie, že nič nevie. Toto uvedomenie ťa možno posunie ďalej.


121.
označiť príspevok

Fotón
   9. 5. 2010, 01:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.124.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 5. 2010, 01:19 avatar
Nad tým som už premýšľal mnohokrát, ale nič také ma nenapadlo.


132.
označiť príspevok

Fotón
   9. 5. 2010, 01:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.134.
označiť príspevok

janyjany
   9. 5. 2010, 01:43 avatar
to o čom hovoríš nie je predsa nehmotný vplyv. To nehmotné nie je vnímateľné fyzickými zmyslami práve preto lebo to nie je fyzické.
Súhlasí ruwolf


136.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 5. 2010, 01:45 avatar
Energia je forma hmoty, samozrejme.


139.
označiť príspevok

Fotón
   9. 5. 2010, 01:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.140.
označiť príspevok

janyjany
   9. 5. 2010, 02:00 avatar
čiže pre teba vlastne duchovný svet neexistuje. Ani Boh nie je Duch ani duchovné bytosti neexistujú a my takisto nie sme duchovnými bytosťami.


142.
označiť príspevok

Fotón
   9. 5. 2010, 02:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.143.
označiť príspevok

janyjany
   9. 5. 2010, 02:08 avatar
nazývaš ho duchovným svetom, ale pritom je pre teba materiálnym svetom v inej dimenzii. Vlastne veríš v to,v čo niektorí materialisti - vo večnosť hmoty.


147.
označiť príspevok

Fotón
   9. 5. 2010, 02:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.153.
označiť príspevok

janyjany
   9. 5. 2010, 09:47 avatar
Keďže duch je podľa teba hmotný, tak si prijal vieru niektorých materialistov o večnosti hmoty. Len oni hmote nehovoria duch.
Keď ešte nebol čas existovala hmota?


154.
označiť príspevok

ranexil muž
   9. 5. 2010, 10:01 avatar
Jany , ako si ku tomu prišiel , že Boh je duch? Duch je len jedna z mnohych podob a prejavov Boha v svete dualít, ktorým je práve náš svet. Kto tvrdí, že Boh je duch, boha iba kuskuje a nemá ani páru že je v blude a klania sa niekomu ako Šiva, akoby bol jeho Bohom-teda pánovi nevedomosti, čo vlastne sedí na kresťanstvo, lebo to je mižmaž neznalosti na kope a zavadzajucich manipulatívnych programov a sposobov cghapania seba ,ako človeka bez skutočneho poznania.
Hovkaj si dalej v blate.


155.
označiť príspevok

janyjany
   9. 5. 2010, 10:18 avatar
Ranexil ak je hmota prejavom ducha, tak je všetko duch a hmota je len ilúzia. Aj seba považujem za duchovnú bytosť, nie hmotnú. Ak sa ti to čo píšem nepáči to je tvoj problém.


156.
označiť príspevok

ranexil muž
   9. 5. 2010, 10:30 avatar
Mne sa to práveže strašne páči , čo píšeš, lebo mi to pomáha rozvíjať moje duchovné chápanie sveta.
Ale k veci. Iste vieš, že častice su dualne-energia, hmota. Podobne tu vedies polemiku o Duchovi sťa Bohu a hmote sta nebohu. Ale vidím to iba tak, že jedno i druhe je to isté, len pozorovatelovi sa to javí raz tak, druhý krát ináč. To ti vlastne popisoval foton , ked zapojil do toho dimenzionalitu. Z nasej dimenzie nahlad v inu dimenziu vyzera, len ako pohlad na niečo, čo ma energeticku podstatu, kedze ty nevidís v ich dimenziu, ty možes vidiet iba dualitu hmotnej dimenzie prejavenu tu ,ako energiu.


157.
označiť príspevok

janyjany
   9. 5. 2010, 10:47 avatar
podľa mňa je všetko duch a hmotný svet vlastne neexistuje. To, čo nazývame hmotným svetom, je vzájomná hra síl duchovného sveta.

Čo sa týka polemiky s Fotónom. Z jeho slov vyplýva, že duch v pravom slova zmysle neexistuje. Pre neho je hmota večná. Ja verím, že hmota nie je večná a zanikne na rozdiel od ducha, ktorý je večný. Energia o ktorej hovoríš je ešte stále hmotná.


159.
označiť príspevok

ranexil muž
   9. 5. 2010, 11:10 avatar
Z ind. ved mi je zname, že tak ,ako aj hmota tak i duch su veční. Takže tato polemika je prave prejav zla sporov. Lebo oboje existuje a je večné, len podlieha zmenam do ktorých tiež patrí zanik, resp. premena jedneho na druhe. Ktokolvek, kto je kratkozraký uprednostnuje jedno rpd druhym, cim tvorí spor, elbo sa sám polarizuje. Myslím, že to robís, tym, že sa pokladaš za duchovnu existenciu.
Za istych okolností som schopný pripustit, že niet žiadnej hmoty a vsetko je len duch a my sme len nespravne nazvali stav ducha ako hmotny, ak ide o nase telo, ci pl. zem atp. Ale to sa mi tu enchce rozvadzat- v podstate je to kopírovaním myslienok z filmu matrix o dokonalej iluzii nas samych o nas samych, kedze nemame moznost sa porovnavat s niecim inym.
Samozrejme existuju rydzo duchovne existencie, avsak ich existencia je natolko iná od nas samych a struktura ich bytia tiez, že len velmi tazko by sme mohli odhadovat sposob, ako chapu seba a ako chapu nas samych.


160.
označiť príspevok

janyjany
   9. 5. 2010, 11:14 avatar
nepovažuje východná múdrosť hmotu za máju?


162.
označiť príspevok

ranexil muž
   9. 5. 2010, 11:38 avatar
Nie nepovazuje, ale naslo sa pár filozofov, ktorí to takto pochopili a potom urobili z komara somára.


165.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 5. 2010, 13:57 avatar
To je len blbé, nič nehovoriace slovíčkarenie.
Britvu Williama z Ockhamu nepoznáš?


158.
označiť príspevok

janyjany
   9. 5. 2010, 10:59 avatar
Ranexil ty vidíš auru. Vraj aura je komplikovanejší útvar. Skladá sa z viacerých sa prenikajúcich áur. A v každej z nich sú vidieť iné skutočnosti. Podľa tvojho poznania je to ako?


161.
označiť príspevok

ranexil muž
   9. 5. 2010, 11:25 avatar
Jany , ja bezne zabudam pri týchto polemikach o písme a veciach tam opísaných, na skutocnosti, ktoré som videl ...takže, si myslím, že naboženske texty su strasne scestne oproti pravde o Bohu duchu, o nás samych o tom kym sme.
Ked ide o auru, tak sa to tazko objasnuje, v podstate by sa to dalo nakreslit . Ale je pravdou, ze je to obrovsky energoinformAcný kolos a v podstate je preto bezne neviditelny, lebo sa domnievam,že je v iných dimenziach. Taká perlicka . U jednej chorej osoby som videl nad miestami kde mala nadory červene struktorované "tyčky"-silne ziariace svojou farbou; tela sa nedotykali-telo v tej faze nahladu bolo pre mna v podstate nevidtelne, bol to skor duch -polopriehladny.. preto my ako existencie sme duchmi pre tých z inych dimenzií.. Ak by som chcel odstranit jej chorobu bolo treba tie tyčky dať preč, lenze najst taky nastroj a zaroven zostat stale v tej sfere prícin je velmi tazke na koncentraciu a ja to nedobre zvladam. Na zemi ani niet nikoho z ludi, kto by to dokazal. Iní to zvladnu, ale nevidia dovod zasahovat v nase bytie a okrem toho slovník a sposob chapania reality a nas v nej, je uplne iny.


163.
označiť príspevok

janyjany
   9. 5. 2010, 11:43 avatar
Ranexil je asi pochopiteľné, že písmo ničí skutočnosť. Nie je ním možné opísať niečo, čo má byť v neustálom pohybe a premene. Písmo je tak vhodné na opis niečoho statického, pevného.

Vraj jedna z áur je značne vyvinutá u spirituálne vyššie vyvinutých ľudí a prežaruje jasom, trblietavými lúčmi celý priestor, ktorý vypĺňa a ukazuje, ako pôsobí božský duch do sveta v dotyčných ľuďoch. Niekto vidí len časť aury a len pokročilí jasnovidci vidia všetko čím aura je.


164.
označiť príspevok

ranexil muž
   9. 5. 2010, 11:56 avatar
Ludia, ktorí su zamilovaní takto žiaria, ako popisuješ. Potom aj tí, ktorí miluju Boha , ale skutocne miluju, takym sposobom, ako ked mladík miluje dievča.. Takže skutocna cesta je cez lasku k Bohu, všeobecne cez lasku. Su aj tvrdé luče,aj ked ziaria ...su takí jedinci- duchovne mocní ziariaci, ale cítit nie radost a uvolnenie v ich blízkosti, ale čosi ako bázen-podobnu tým slovam z biblie o bazni hospodinovej. Takí zvycajne vedú a organizuju nieco, su to pri¨rodzení manipulatorovia, ale je ich málo..
Je možne vnímať aj take jemne laskave svetlo, ale slovo nemam k comu ho pripodobniť , lebo ked hladam ekvivalent tu niekde , nemam ho.
No a toto sa tyka tzv. duchovneho tela je take podmanujuce a nutiace ta iba prikyvovat, nech by z toho dotycneho vysla sebevacsia sprostost.


138.
označiť príspevok

Fotón
   9. 5. 2010, 01:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.141.
označiť príspevok

Fotón
   9. 5. 2010, 02:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.144.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 5. 2010, 02:23 avatar
Duchovné bytosti nemožno fyzikálne detekovať (či možno?),
žiarenie detekovať možno
- ten rozdiel je snáď "nebotyčný".


148.
označiť príspevok

Fotón
   9. 5. 2010, 02:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.149.
označiť príspevok

Fotón
   9. 5. 2010, 02:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.150.
označiť príspevok

Fotón
   9. 5. 2010, 03:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.152.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 5. 2010, 03:31 avatar
Žiaľ, musím sa opakovať: chce to preukázať, tie stopy - a parádne.


166.
označiť príspevok

Fotón
   9. 5. 2010, 15:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.168.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 5. 2010, 16:13 avatar
Konferencia zázrakov je čo?

Strašidelný dom možno niekedy skúsim.


169.
označiť príspevok

Fotón
   9. 5. 2010, 22:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.107.
označiť príspevok

Fotón
   9. 5. 2010, 00:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.112.
označiť príspevok

janyjany
   9. 5. 2010, 00:46 avatar
konkrétnejšia otázka. Ak existuje duchovná podstata sveta, existuje aj duchovná Zem?


117.
označiť príspevok

Fotón
   9. 5. 2010, 00:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.120.
označiť príspevok

janyjany
   9. 5. 2010, 01:02 avatar
Božie kráľovstvo je materiálne? To asi myslíš inak. Ešte raz. Existuje podľa teba aj duchovná Zem?


122.
označiť príspevok

Fotón
   9. 5. 2010, 01:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.126.
označiť príspevok

janyjany
   9. 5. 2010, 01:24 avatar
to na základe tohto? A kde je podľa teba Kristus teraz? V nejakom fyzickom paralelnom svete? Pre teba je aj Boh asi materiálny.
To, že mám fyzické telo nie je pre mňa náznakom, že som fyzická bytosť. Pre teba asi ano. Asi sa stotožňuješ s fyzickým telom.


151.
označiť príspevok

Fotón
   9. 5. 2010, 03:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.56.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 5. 2010, 21:13 avatar
A nie si Ty Hlavný Démon?


51.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 5. 2010, 20:43 avatar
Ja žije v hmotnom svete a tam je veda dosiaľ najosvedčenejší prostriedok.


18.
označiť príspevok

Pyramid Head
   5. 5. 2010, 23:11 avatar
no aj keď ťa nemám rád Petrana, musím s časťou príspevku súhlasiť, lebo som písal o podobnej problematike 


32.
označiť príspevok

Petrana žena
   6. 5. 2010, 14:21 avatar
...neklam sám seba, ako Ruwolf a jemu podobní...máš ma rád, priznaj si to, a oslobodíš soju myseľ od zášti a žiarlivosti! 


33.
označiť príspevok

Pyramid Head
   6. 5. 2010, 14:29 avatar
No s tým tvojím avatarom mám problém oslobodiť myseľ od hocičoho  A ja nie som skeptik a agnostik ako Ruwo a Vlado (on je ešte aj fabulológ a humanista do špiku kosti), takže neviem klamať sám seba, som otvorený poznatkom, ak sa nevymykajú zdravému rozumu.


17.
označiť príspevok

SkapalaMacka muž
   5. 5. 2010, 23:04 avatar
ja veštím z použitých kondomov...ak je prasknutý máte o 9mesiacov problém.


35.
označiť príspevok

Petrana žena
   6. 5. 2010, 14:33 avatar
...čau terorista, čo si sa preorientoval na mačky? 
Súhlasí piskotka


23.
označiť príspevok

Ónya žena
   6. 5. 2010, 09:01 avatar
Najväčšia "záhada" na tom veštení je, že človek verí dobrému a zlé podceňuje..a inak čo sa má stať sa stane,.aj prezident Kennedy mal predpovedanú smrť v Dallase a veštkyňa ho varovala aby tam necestoval../mal svoju výbornú veštkyňu) a nakoniec jej veštby podcenil..mno ale to je o inom.. /teda ako sa dopredu pozná dobrá veštba ?? .to spoznáme až vtedy, ak sa nám nejaké veci z veštby vyplnia.
Súhlasí Petrana


50.
označiť príspevok

salbea žena
   8. 5. 2010, 20:39 avatar
ja si sama vyvestim aj na buduci tyzden,ze dam dolu rovne 2 kila a urcite to mam aj napisane vo hviezdach..booze moj Jupiter je fakt skvely..  musim to vykricat vo vestiarni ,bo prisiel moj cas a ja naozaj konecne chudnem  


54.
označiť príspevok

salbea žena
   8. 5. 2010, 21:00 avatar
sorry,ale ja som tak happy ,ze az  
http://www.youtube.com/watch?v=Xn9lLnVurYI Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


100.
označiť príspevok

jana lane žena
   9. 5. 2010, 00:13 avatar
....ja som mala dobru vestkynu.....vsetko sa splnilo 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 04:43,  Skúsenosť je niečo, čo človek získa až po tom, keď to už nepotrebuje (alebo keď už je...
dnes, 01:45,  Prajem Ti, aby Ti to Boh ukázal.
dnes, 01:41,  Jaa to tak vidím Tomáš v Písme, že Boh povedal, že všetci ľudia zhrešili a postrádajú...
dnes, 01:24,  12) Prvý list Timotejovi 3:15 ale ak sa omeškám, aby si vedel, ako si máš počínať v...
dnes, 01:21,  Ja som raz padla na kríže a hlavu, keď som cúvala a nepozerala za seba a pekne do prázdneho...
dnes, 01:19,  Ozy, a ty si mala ninka aký úraz hlavy, teda myslím nejaká havárka? .. ak sa Ti to nechce...
dnes, 01:03,  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/554317-rusko-uviedlo-do-sluzby-strategicku-ponorku-knieza-vl...
dnes, 00:27,  12) Myslíš si že Boh Božie vlastnosti nikomu nedá ? A prečo potom dal kresťanom...
dnes, 00:16,  to su len spatne zavery jehovistov, nič viac....ano tato zem pominie...eto vsjo......neni...
dnes, 00:14,  A apoštol Pavol by niečo pokazil keby neprosil ostatných kresťanov aby sa za neho modlili...
dnes, 00:12,  to sa pýtaš ako človek,ktorý verí v Boha alebo ako ateista......*03*03*03*03
dnes, 00:04,  30, .....perla ducha!*39*13 To akože čo malo byť? Ako si k tomu došiel?*39
dnes, 00:03,  229, .... povedz, Judáš ktorého si vyvolil sám Ježiš mal akú múdrosť? Alebo Adam,...
dnes, 00:01,  24, .... premýšľaš vôbec? Ježiš použil sám príklad potopy ako predobraz zničenia...
dnes, 00:00,  10) Kde v Novom Zákone sa píše o Sola Scriptura ?
včera, 23:58,  9, .... ale tá správna tradícia musí byť v súlade s Písmom, a to katolícka tradícia ide...
včera, 23:58,  Skúsenosť je niečo, čo človek získa až po tom, keď to už nepotrebuje.
včera, 23:55,  takže prečo poukazuješ na predobraz potopy so zničením zeme?...ved potopa nebola planovana...
včera, 23:50,  21, .... tak sa Boh rozhodol, až keď videl akí sú ľudia na zemi ? Ak by sa ľudia správali...
včera, 23:50,  no ved ludsku murdosť dostal...nič viac...ak by dostal boziu, inač by sa správal,...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Musíš sa veľa učiť, aby si vedel, ako málo vieš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(341 986 bytes in 0,248 seconds)