Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  láska a vzťahy  téma
kategórie:  

Pre veriacich, ktorí sa odmietajú dať zaočkovať

88
reakcií
1629
prečítaní
Tému 15. januára 2022, 21:13 založil Patrick91.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   15. 1. 2022, 21:13 avatar
Milovaní bratia a sestry, ktorí odmietate očkovanie proti COVID-19.

Viem, že sa v týchto dňoch cítite diskriminovaní, a to tak zo strany štátu, ako aj zo strany Cirkvi, ktorá prijíma a dodržiava všetky opatrenia, ktoré jej štát diktuje, čo v konečnom dôsledku znamená, že účasť na sv. omši je dovolená iba veriacim, ktorí sú buď očkovaní, alebo prekonali covid. Pre každého veriaceho je odlúčenie od sv. omši bolestivé. Mrzí ma, že cítite takúto bolesť a že nemôžete byť s nami fyzicky prítomní v kostole pri slávení sv. omše. To, že tam nie ste, nie je bolestivé iba pre vás, ale tak isto aj pre nás, pretože nám tam chýbate. Všetci sme jedna rodina, ktorá by sa mala stretávať okolo Pánovho stola.

V tomto príspevku vás nechcem ani súdiť a ani prehovárať, aby ste sa dali zaočkovať. Chcem vás povzbudiť a ubezpečiť vás, že zo strany Cirkvi nikdy nebudete diskriminovaní alebo zanedbávaní. Cirkev vám vychádza v ústrety najviac ako len môže a to napriek tomu, že odmietate jej odporúčania. Na záver tohto príspevku sa tiež poďakujem mnohým z vás, ktorí hoci máte iný názor na očkovanie, než Cirkev, no zachovali ste jej napriek tomu vernosť.

Cirkev odporúča očkovanie a dodržiavanie opatrení. Preto s vaším odmietavým postojom k očkovaniu samozrejme nesúhlasím, nakoľko je to postoj, ktorý je proti Cirkvi (pápežovi a biskupom), proti Bohu a aj proti našim blížnym a nám samým. Neviem, čo vám bráni dať sa zaočkovať a nechcem to ani riešiť. Postoj Cirkvi však musím pripomínať. A zároveň vám dať najavo aj skutočnosť, že nikto z Cirkvi nepreciťuje voči vám odpor, ani vás nepovažuje za menejcenných a ani nič podobné. Chcem vám tiež povedať, že je rozdiel medzi tým, keď s niečím v Cirkvi nesúhlasíme a tým, keď sme voči Cirkvi neposlušní. Nesúhlasiť s niečím je v poriadku. Byť neposlušný už nie.

Každý z nás má niekedy niečo proti, niekedy nám niektoré veci nedávajú význam a nesúhlasíme s nimi, hoci ide aj o veci cirkevné. Nesúhlas by ale nemal viesť k neposlušnosti. Často k nej však vedie, pretože v dnešnej internetovej dobe máme pocit, že všetko, čo si myslíme, môžeme bez dôsledkov aj hovoriť a písať na sociálnych sieťach. Naše slová však majú dôsledky, a ak sú tieto slová namierené proti Cirkvi, sme to my, kto ničíme Cirkev. A toto je neposlušnosť a jej ovocie. Aj ja sám nesúhlasím s niektorými rozhodnutiami biskupov. Viete s ktorými? Neviete. Nikto to nevie, pretože mi ani vo sne nenapadlo niekomu to vešať na nos a ničiť tak jednotu Cirkvi. A už vôbec nie na internet, kde by celý svet (doslovne) videl, že sme nejednotní a povzbudzoval by som tak ďalších k nejednote. Mnohé moje nesúhlasy sa časom ukázali ako neoprávnené. Stačilo len, aby som trošku dospel, prečítal zopár knižiek a poznal aj inú optiku.

Čo tým chcem povedať? Že je úplne v poriadku, že niekedy nesúhlasíme s tým, čo Cirkev hovorí. Zvlášť, ak ide o niečo nové alebo akútne ako v tomto prípade. Niekomu sa nemusia páčiť zmeny v misáli, niekomu ekumenizmus, niekomu celibát alebo hocičo iné. Ak však nastane takáto situácia, človek stojí na križovatke dvoch ciest, z ktorých si musí jednu vybrať. Jedna je správna, druhá nesprávna. Na jednu ťa volá Duch Svätý, na druhú Zlý. Jedna Cirkev posvätí, druhá rozbije. Dobre si všimni a ešte raz si prečítaj túto vetu: „Jedna Cirkev posvätí, druhá rozbije“ Napíšem túto vetu aj inak: Ak nesúhlasíš s niečím v Cirkvi, je to dôsledok našej nedokonalosti, je to zlo, ale nie ešte hriech. Ale Boh dokáže z tohto zla spraviť dobro a priniesť Cirkvi požehnanie. Najskôr sa však pozrime na to, ako by sme sa nemali zachovať.

Zlá cesta je, keď v stave prvotného nesúhlasu s niečím, čo Cirkev odporúča alebo tvrdí hneď uveríš, že ty máš pravdu a biskupi sa mýlia, dokonca že pápež sa mýli. Už tento prvý pocit svojej pravdivosti je zlý. Veď sa pozri, ako to znie: „Ja som múdrejší, rozumnejší a nábožnejší ako pápež (dokonca dvaja) a biskupi“ A „som múdrejší ako vyštudovaní doktori“. Táto cesta pýchy pokračuje ďalej: o tom, že sa biskupi a pápeži mýlia začneš hovoriť druhým, písať o tom na internete v komentároch, a tak podkopávať ich autoritu. Zrazu ich nazývaš pokrytcami, odpadlíkmi, zapredancami a neviem ako ešte. A ak nie ty, tak ten, u koho si spochybnil svojimi rečami ich autoritu. Zrazu začneš byť tak zaslepený svojou pravdou, že začneš vyhlasovať niečo, čomu ani sám neveríš a čo je evidentná lož: že ťa niekto odtrhol od sviatostí – čo nie je pravda, pretože eucharistia a všetky sviatosti sa udeľujú aj neočkovaným. Začneš sa oháňať právom byť na svätej omši, hoci si celý život veril, že je to milosť atď. Zlý dosiahol čo chcel: ty máš v srdci nepokoj, hnev, si zaslepený a pošpinil si aj Cirkev a jej predstaviteľov pred celým svetom.

Dobrá cesta je cesta pokory a poslušnosti. Nie je to však iba slepé poslúchanie. Nie je to diktatúra, v ktorej nemôžeš mať svoj názor. Je to v prvom rade výzva a skúška tvojej viery. Je to nechanie sa viesť – ako sa necháva viesť ovečka svojím pastierom. Dôveru a nechaj sa viesť. Takto nás predsa vykresľuje Kristus – ako ovečky, ktoré sú vedené. Vedené aj vtedy, keď im je to nepríjemné, alebo keď nerozumejú. Až v cieli pochopia. Veď čo by to bolo za poslušnosť a dôveru pastierovi, keď za ním ideme len vtedy, keď s ním súhlasíme a keď sa nám to páči? A akonáhle máme iné názory, už sa nenecháme viesť. Ak máš niečo proti očkovaniu, máš možnosť zaprieť sám seba a povedať Bohu: dôverujem viac tebe ako sebe. A urobiť tak obrovský skutok viery: Viery v Katolícku Cirkev. Viery v Petra ako najvyššieho pastiera, viery v Ducha Svätého, ktorý Cirkev vedie, viery v Ježiša Krista, ktorému sa viac páči poslušnosť než protestantizmus. Viery v to, že Kristovi apoštoli majú pravdu aj vtedy, keď s nimi úplne nesúhlasím. Viery, že mám byť ovečkou, ktorá sa nechá viesť pastierom, hoci terén je niekedy nepohodlný, a nie ovečkou, ktorá ide za pastierom len vtedy, keď to jej vyhovuje. A viery, že hoci máme na veci iné pohľady, stále sme bratia a sestry, ktorí sa k sebe správajú láskavo, neurážajú sa, nesúdia a preukazujú si navzájom lásku. Takýto skutok viery dokáže priniesť do tvojej duše veľké ovocie. Taktiež veľký skutok viery dokáže požehnať aj tvoje okolie a celú Cirkev.

Chcem sa v závere tohto príspevku poďakovať tým nezaočkovaným, ktorí si uvedomili, že z ich postoja vyplýva aj dôsledok, podľa ktorého sa aj správali, a tak vydávali svedectvo pokory a poslušnosti. Prinášajú tým ovocie pre seba a priniesli ho aj pre mňa. Ďakujem tým, ktorí chodili na sv. omšu a prežívali ju pred kostolom, nakoľko do kostola nemohli vstúpiť. Či bolo teplo alebo zima, slnečno alebo dážď, vánok alebo víchrica, vždy som vás tam vonku videl stáť. Cez premenenie dokonca kľačať na tvrdom asfalte v nových šatách. Čo sa týka úcty k sv. omši a eucharistii, ste pre mňa povzbudením. Taktiež tým, ktorí merali často aj dlhú cestu ku kostolu, kde sa rozdávalo sv. prijímanie, a tým vydávali svedectvo, že eucharistia stojí za to zdvihnúť sa z domu, pekne sa obliecť a hoci aj v daždi sa prísť pokloniť Ježišovi a prijať ho pod spôsobom tejto sviatosti. Pre mňa ako kňaza je to naozaj povzbudenie a som rád, že mnoho nezaočkovaných ľudí takto prejavuje svoju lásku tak ku Kristovi, ako aj k Cirkvi. Ste dôkazom toho, že nesúhlas nemusí byť neposlušnosťou. Boh vám všetkým žehnaj.

========================================
Aké pocity vo vás vyvoláva/ako na vás pôsobí tento príspevok?
Súhlasí J.Tull


2.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 1. 2022, 21:19 avatar
Túžbu sa zaočkovať a ísť na omšu...  
Ale nie, Patrik, dobré, toto bude tvoja budúca kázeň?


13.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   15. 1. 2022, 21:41 avatar
to je môj status na facebooku :P
Súhlasí Nadja


17.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 1. 2022, 21:52 avatar
Pekné chválim.
Súhlasí Patrick91


3.
označiť príspevok

Osvletený muž
   15. 1. 2022, 21:24 avatar
Nech sú požehnaní tí chudáci nezaočkovaní a hanba je tým zaočkovaným, že nedržia pri nás bratoch a sestrách, ktorý sme si nedali pichnúť jed zo našich veriacich žíl.


4.
označiť príspevok

Jozef25 muž
   15. 1. 2022, 21:27 avatar
Očkovanie by malo byť vždy dobrovoľné.


15.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   15. 1. 2022, 21:50 avatar
prečo?


23.
označiť príspevok

Osvletený muž
   15. 1. 2022, 21:59 avatar
Lebo totalita skončila u nás v 89tom.  


35.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   15. 1. 2022, 22:14 avatar
Mnoho dobrých vecí je povinných a nikto sa nesťažuje na totalitné praktiky. Napr. povinná školská dochádzka, platenie daní, PZP, chodiť na verejnosti oblečený...
Spokojne si viem predstaviť aj povinné očkovanie.
Súhlasí Nadja


36.
označiť príspevok

Osvletený muž
   15. 1. 2022, 22:15 avatar
A prečo sa nechodí do školy, keď je povinná ?    


38.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   15. 1. 2022, 22:16 avatar
Lebo je sobota :P


40.
označiť príspevok

Osvletený muž
   15. 1. 2022, 22:17 avatar
Ale predvčerom pol piatok !!!!!!!


42.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   15. 1. 2022, 22:18 avatar
40. V piatok boli deti v škole :P aj predvčerom :P


44.
označiť príspevok

Osvletený muž
   15. 1. 2022, 22:19 avatar
Ale rok a pol boli hoúm ofis.


46.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 1. 2022, 22:20 avatar
To znamená, že chodili do školy doma, tak, ako pracujúci pracovali z domu.


48.
označiť príspevok

Osvletený muž
   15. 1. 2022, 22:22 avatar
Ale deti potrebujú hlavne spolužiakov a spoločenský život, lebo z nich vyrastú takí dementi ako sú terazky vo vláde !!!!!!!!!!!!!!!


51.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   15. 1. 2022, 22:25 avatar
Keby bolo povinné očkovanie, tak by nemusel byť žiadny hom ofis a deti mohli chodiť normálne do školy :P zamestnanci do roboty, veriaci do kostola, neveriaci do krčmy..


52.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 1. 2022, 22:27 avatar
Veriaci chodia do krčmy po omši...  


55.
označiť príspevok

Osvletený muž
   15. 1. 2022, 22:28 avatar
Krčmy sú closed off fak.  


56.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 1. 2022, 22:30 avatar
Omše tiež  


58.
označiť príspevok

Osvletený muž
   15. 1. 2022, 22:30 avatar
Ale omše nie sú pre život také dôležité ako krčmy.  


59.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 1. 2022, 22:32 avatar
Aaale pre spásu duše oveľa dôležitejšie...  


62.
označiť príspevok

Osvletený muž
   15. 1. 2022, 22:35 avatar
Aaaaale pre spásu smädu nie.    


74.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 1. 2022, 22:44 avatar
Napiť sa môžeš aj doma, omšu doma nespravíš...


76.
označiť príspevok

Osvletený muž
   15. 1. 2022, 22:46 avatar
Sám nepijem a omšu si doma urobím kedykoľvek.


80.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 1. 2022, 22:51 avatar
Aj omšu môžeš doma spraviť. Veď aj v kostole ju robí len človek.


81.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 1. 2022, 22:52 avatar
Nuž, máme tu na to fundovanejšieho človeka, možno odpovie


54.
označiť príspevok

Osvletený muž
   15. 1. 2022, 22:27 avatar
Ale aj očkovananí tiež dostanú kovida, tak kde urobili súdruhovia z USA chybu ?


53.
označiť príspevok

Scarlette žena
   15. 1. 2022, 22:27 avatar
35. patrick91, a co event. umrtia alebo nasledky po ockovani . hold smola ?  


57.
označiť príspevok

Scarlette žena
   15. 1. 2022, 22:30 avatar
to je ako s tou elektrickovou dilemou  

Teraz si predstav, že stojíš na moste nad električkovou traťou. Električka ide dostatočne rýchlo na piatich ľudí, ktorí si ju vôbec nevšímajú. Nikde však nie je žiadna páka, ktorou by ju mohol odkloniť. Vedľa teba je však tučný muž, ktorého ak postrčíš a padne na električku, tak ju zastaví a zachrániš tým piatich ľudí. Zhodil by si ho dole na trať a tým zachránil piatich ľudí?


60.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   15. 1. 2022, 22:33 avatar
53. Koľko detí zahynulo po ceste do školy alebo zo školy? :P zrušíme kvôli tomu povinnú školskú dochádzku? Alebo radšej spravíme to dohádzanie čo najbezpečnejšie?


64.
označiť príspevok

Scarlette žena
   15. 1. 2022, 22:37 avatar
60. dost hlupy rgument .


66.
označiť príspevok

Scarlette žena
   15. 1. 2022, 22:40 avatar
tym chcem povedat , ja si to nedokazem predstavit v praxi . v podstate tych politikov obdivujem ze , si na seba beru zodpovednost rozhodovat o zivote ludi . ja by som nemohla
Súhlasí YouLove


68.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 1. 2022, 22:41 avatar
Nechala by si ich radšej zomierať?


70.
označiť príspevok

Scarlette žena
   15. 1. 2022, 22:42 avatar
68. sorry ale si hlupa , alebo zamerne pises kkt


72.
označiť príspevok

Osvletený muž
   15. 1. 2022, 22:42 avatar
To druhé je správne.


73.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 1. 2022, 22:43 avatar
Nápodobne


75.
označiť príspevok

Scarlette žena
   15. 1. 2022, 22:46 avatar
73. nadja , preco ich nechaju umierat ? preco to nezakazu . a to je len zlomok diagnoz .

Tuhí fajčiari, ktorí hľadajú výhovorky pre to, ako vysvetliť žlté prsty, keď sa ošetrujúceho lekára snažia presvedčiť, že už nefajčia. Hľadajúci vysvetlenie, prečo si zapálili na izbe pri ďalších pacientoch a túžiaci po pochopení, že inak sa nedalo, lebo bez kyslíka nemôžu ísť ani len na WC. Plné oddelenia alkoholikov, ktorých pitie sa snažíme rovnako ako ich trpiace rodiny pochopiť a akceptovať. Cirhóza pečene, zlyhávajúca pečeň, polyneuropatie, opakované epileptikcé záchvaty vyžadujúce desiatky CT vyšetrení mozgu ročne. Rakovina jazyka, pažeráka, žalúdka, pečene. Zlyhávajúce srdce in vivo naložené v liehu. Zanedbané rany na nohách osídlené larvami múch. Diabetici ignorujúci diétu a pichajúci si inzulín podľa pocitu a počasia…

Služby, ktoré sú zadarmo berieme ako samozrejmosť a vôbec si ich nevážime...je nevyhnutné zaviesť do zdravotníctva motivačný faktor, ktorý by viedol ľudí k aspoň trochu k zdravšiemu životnému štýlu. Ak chceme lepšie Slovensko, musíme robiť nie len populistické ale aj zodpovedné rozhodnutia.

Na oddelení mi aj teraz leží niekoľko pacientov, mužov a žien, ktorých diagnózy súvisia s alkoholom. Keď mi pri prepúšťaní sľubujú, že už piť nebudú, viem, že to tak nebude. Alkoholizmus je choroba, rozumiem tomu. Nedokážem ale akceptovať to, že našu vôľu pomôcť niektorí ľudia ignorujú až tak, že si fľašu alkoholu otvoria aj počas hospitalizácie a ponúknu dokonca spolupacientov.

Legenda „slovenskej hádzanej“kedysi takto charakterizovala normálneho Slováka: „Samozrejme, že si vypijem, nie som ani abstinent, ani impotent, som normálny Slovák.“


78.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   15. 1. 2022, 22:48 avatar
66. Ja si myslím, že tým povinným očkovaním by sa oveľa viac ľudí zachránilo, než stratilo. Doteraz máme 17 252 obetí. Takže kvôli tomu, aby na očkovanie nezomrelo cca 100 ľudí, radšej necháme zomrieť cca 20 000?

Samozrejme pod povinným očkovaním nemám na mysli bezhlavé povinné očkovanie, ale rozumné s ohľadom na zdravotný stav ľudí. U koho sa čo i len pochybuje o následkoch, tak by tam tá povinnosť neplatila.
Súhlasí Scarlette, Nadja


82.
označiť príspevok

Scarlette žena
   15. 1. 2022, 22:53 avatar
78. toto vyzera aj dobre .  
Súhlasí Patrick91


83.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 1. 2022, 22:53 avatar
a OSTATNýM BY SI TO NARIADIL POVINNE?
aKý JE V TOM POTOM ROZDIEL?


85.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   15. 1. 2022, 23:05 avatar
83. Každému, komu by to na najmenej 99% neublížilo, by som to nariadil povinne. Žiaľ, náš národ nemá na to mentalitu, aby takýto krok pokojne prijal.


86.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 1. 2022, 23:11 avatar
Patrick, toto ti nik nezaručí, ale samozrejme, kto má nejaké závažnejšie dôvody, tak mu vystaví lekár potvrdenie, že sa nesmie očkovať, aj teraz.

korona.gov.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

Jozef25 muž
   15. 1. 2022, 21:32 avatar
Povinné očkovanie je diktatúra.
Súhlasí Osvletený


6.
označiť príspevok

Osvletený muž
   15. 1. 2022, 21:33 avatar
Je to totalitná praktika !!!!!!!!
Súhlasí Jozef25


11.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 1. 2022, 21:39 avatar
Sú situácie, kedy je to, žiaľ, nevyhnutné.
Sloboda proti životom. Nedá sa nič robiť.
Ale možno, že sa kovid predsa len ukludní.
To si želáme všetci preživší.


14.
označiť príspevok

Jozef25 muž
   15. 1. 2022, 21:47 avatar
Nadja, každému by malo byť umožnené sa rozhodnúť, či chce žiť alebo zomrieť. Nikto by ho nemal nútiť.


16.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 1. 2022, 21:51 avatar
Chápem, ale malo by to byť umožnené aj tým, ktorí sa nakazia preto, lebo je kopec neočkovaných.
Zober si to, že možno by už bolo po kovide, keby sa okamžite, ako bolo možné, museli všetci povinne zaočkovať. Kolko životov by to ušetrilo...


19.
označiť príspevok

Jozef25 muž
   15. 1. 2022, 21:56 avatar
Ber to takto: tí, čo sa nechcú zaočkovať, sa rozhodli pre smrť. Zaočkovaní pre život. Je na tom niečo nejasné?


18.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 1. 2022, 21:54 avatar
Ozaj, si presvedčený, že tí neočkovaní sa rozhodli zomrieť?


21.
označiť príspevok

Jozef25 muž
   15. 1. 2022, 21:56 avatar
Ako inak....


22.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 1. 2022, 21:59 avatar
Myslím, že skôr spoliehajú na to, že oni to nejak prežijú bez následkov, a ostatní (chronicky chorí a pod) sú im ľahostajní.


24.
označiť príspevok

Jozef25 muž
   15. 1. 2022, 22:00 avatar
Risk býva niekedy zisk.


25.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 1. 2022, 22:01 avatar
Niekedy ano, ale v tomto prípade v naprostej väčšine nie.


26.
označiť príspevok

Jozef25 muž
   15. 1. 2022, 22:02 avatar
Väčšine? To chce dôkaz.


27.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 1. 2022, 22:05 avatar
Dôkaz je jasný, dĺžka pandemie.
Pravdepodobne by bolo po nej, ako píšem vyššie. To hovoria odborníci, takto začal mutovať, vakciny už tak nezaberajú, očkujeme znova a td.
Samé straty, nijaký zisk


28.
označiť príspevok

Jozef25 muž
   15. 1. 2022, 22:07 avatar
Dĺžka pandémie je všetko iné, len nie dôkaz.


29.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 1. 2022, 22:09 avatar
Čo iné všetko je dĺžka pandemie?


30.
označiť príspevok

Jozef25 muž
   15. 1. 2022, 22:10 avatar
Nič. Len nejaký údaj.


33.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 1. 2022, 22:12 avatar
Aka. ok


31.
označiť príspevok

Osvletený muž
   15. 1. 2022, 22:10 avatar
Dĺžka je dôležitá, ale nie pri pandémii.   


32.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 1. 2022, 22:12 avatar
No jakýýý zasa vtiiipnýýý...


34.
označiť príspevok

Osvletený muž
   15. 1. 2022, 22:13 avatar
Humor lieči, humor nie je vakcína.  


37.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 1. 2022, 22:15 avatar
Vakcina nelieči, ale chráni


39.
označiť príspevok

Osvletený muž
   15. 1. 2022, 22:16 avatar
Chráni pred kým ?


41.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 1. 2022, 22:18 avatar
Božeee pred kovidom...


43.
označiť príspevok

Osvletený muž
   15. 1. 2022, 22:18 avatar
A prečo ochorejú aj očkovaní ?


45.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 1. 2022, 22:19 avatar
Lebo majú veľa iných chorob, tak sa ani s očkovaním neubránia.


47.
označiť príspevok

Osvletený muž
   15. 1. 2022, 22:20 avatar
Tak prečo očkujú všetkých aj tých s inými chorobami ? Veď ich to môže zabiť !!!!!!!!!


49.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 1. 2022, 22:22 avatar
Oveľa spoľahlivejšie ich zabije kovid, ved ani po posilení obrany nedokážu odolávať.


50.
označiť príspevok

Osvletený muž
   15. 1. 2022, 22:22 avatar
Dokáž to !!!!!


61.
označiť príspevok

Scarlette žena
   15. 1. 2022, 22:33 avatar
22. si zaockovana aj proti chripke ? Alebo su ti deti v utlom veku a chronicky chori lahostajni ? lebo aj chripka zabija , nie v takom obrovskom meradle ako kovid . tiez sa jedna o zivoty ludi


63.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 1. 2022, 22:36 avatar
Samozrejme že som. Aj proti všelijakým respiraným iným pliagam.
A ty?


65.
označiť príspevok

Scarlette žena
   15. 1. 2022, 22:38 avatar
63. ano , a odkedy sa davas ockovat proti chripke? Cely zivot zo solidarity yep?  


67.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 1. 2022, 22:40 avatar
Nie, kvoli sebe. A našťastie, je to dobré aj pre druhých .


69.
označiť príspevok

Scarlette žena
   15. 1. 2022, 22:41 avatar
67. ale ako dlho, kolko rokov . chripka je tu odjakziva


71.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 1. 2022, 22:42 avatar
Neboj, je to ok.


77.
označiť príspevok

Scarlette žena
   15. 1. 2022, 22:48 avatar
71. nevies odpovedat ?


79.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 1. 2022, 22:51 avatar
Viem.


84.
označiť príspevok

Scarlette žena
   15. 1. 2022, 23:03 avatar
79. tak sa pochval  


87.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 1. 2022, 23:14 avatar
Chváliť sa nepatrí...  
Dobrú pekne spinkaj


88.
označiť príspevok

Scarlette žena
   15. 1. 2022, 23:20 avatar
87. vlastne si uz odpovedala .  


7.
označiť príspevok

Jozef25 muž
   15. 1. 2022, 21:35 avatar
Ľudia musia sami pre seba pochopiť význam očkovania. A potom sa dobrovoľne preň rozhodnúť.


8.
označiť príspevok

Osvletený muž
   15. 1. 2022, 21:36 avatar
Zdravému človeku môže dokonca ublížiť a ku smrti ho priblížiť.


9.
označiť príspevok

Jozef25 muž
   15. 1. 2022, 21:37 avatar
Je to pravda.


10.
označiť príspevok

Osvletený muž
   15. 1. 2022, 21:38 avatar
Pravda je moje druhé ja.  


12.
označiť príspevok

Jozef25 muž
   15. 1. 2022, 21:41 avatar
Nebaví ma už pozerať na tie hlúpe správy, kde sa všetci iba hádajú. Prečo neprenechajú vývoj udalostí odborníkom?


20.
označiť príspevok

Osvletený muž
   15. 1. 2022, 21:56 avatar
Lebo odborníci sú na druhej strane barikády.


89.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 1. 2022, 12:30 avatar
SBSkár by s tým mal rátať a vedieť si poradiť s agresívnymi ľuďmi, veď na to tam je
V nemocniciach majú myslím kovidové oddelenia, kde ležia pacienti s kovidom, oni to oddelujú, nie?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

31. 5. 2023,  Toto zlo ktoré páchajú najvyššie postavení po celom svete kto vlastne robí? Skús mi na...
31. 5. 2023,  kntsz oligarchia je v každej krajine ktorá sedí na vrchole podnikania a beztresne robí čo sa...
31. 5. 2023,  Lemmy vari sa to nedeje i dnes v politike? Toľko vrážd ako sa udialo na Slovensku za...
31. 5. 2023,  Lemmy bol to boj vnútri komunistického hnutia. V ktorom šlabikári si čítal o tých...
31. 5. 2023,  Pred pár dňami mi zomrela moja milovaná babička. Veľmi to boli, avšak čo ma trápi je, čo...
31. 5. 2023,  Predávaš aj krémy na penis ?
31. 5. 2023,  Prečo ?
31. 5. 2023,  Nemáš niečo na zosilnenie erekcie?
31. 5. 2023,  ...starej mamy? - tak som volal babku z maminej strany. Ona bola domáca pani a zaujímali ju...
31. 5. 2023,  Lemmy, zase sa nudíš a chýbajú ti spory ?? Pochop najskorej tému a ak na niekoho reaguješ,...
30. 5. 2023,  Ty si zažil komunistické čistky v ZSSR? Ako Stalin vraždil komunistov.
30. 5. 2023,  Podľa toho, ako píšeš, vieš hovno o kauze Slánsky a spol. Komunisti sa vraždili navzájom,...
30. 5. 2023,  Ignoruješ serióznu odpoveď od Qwerta v 2. Preber sa z toho šoku!!! Žiadna tvoja starenka,...
30. 5. 2023,  Si obyčajný pokrytec. Načo potom táto falošná otázka? Citujem ťa: Poznať Bibliu znamená...
30. 5. 2023,  kntsz hlavne tie percentá to máš z prsta , alebo od starej mamy? Ja som to zažíval na...
30. 5. 2023,  Lemmy ani ja som so všetkým nesúhlasil čo povedal Marx i Lenin a nehovorím už o Stalinovi ....
30. 5. 2023,  Tento blog https://doctorpro.pl/blog/acne-types-symptoms-treatment odporúčam každému, kto má...
30. 5. 2023,  Inak, mňa sa tvoja požiadavka netýka, som ateista, takže nemám žiaden dôvod vyvracať tvoj...
30. 5. 2023,  Nie je k čomu sa vyjadriť. Logické chyba spočíva v požiadavke niečo vyvrátiť. Dokazuje...
30. 5. 2023,  Schopnosť človeka myslieť je mimoriadne veľká, no do značnej miery falošná a zbytočná.
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Falošný priateľ je horší ako nepriateľ, pretože nepriateľovi sa vyhýbaš a priateľovi veríš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(201 947 bytes in 0,229 seconds)