Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Pravé a nepravé zjavenia Panny Márie

27
reakcií
1526
prečítaní
Tému 9. decembra 2018, 09:12 založil Krištof.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Krištof
   9. 12. 2018, 09:12 avatar
V rámci mariánskej úcty, ktorá je legitímna a správna, si treba dať pozor na tie mariánske zjavenia a "hnutia", ktoré Cirkev považuje iba za údajné, súkromné, neschválené, pretože neboli oficiálne uznané prostredníctvom Magistéria, Učiteľského úradu Cirkvi resp. Kongregácie pre náuku viery. Paradoxne niektoré veci uznávajú a šíria aj niektorí klerici, kňazi a pod., hoci oficiálne uznané neboli. Tak môžu vyvolávať zmätok v mysliach veriacich. Niektorí mariánski "nadšenci" zabúdajú na serióznosť a prijímajú aj tie veci, čo nie sú schválené. "A nie div, veď aj sám satan sa tvári ako an­jel svet­la." (2. Korintským 11:14) Znamená to, že neexistujú praví Boží anjeli (svetla)? Existujú, len ich treba odlišovať od falošných. Tak podobne to môže byť s Bohom a falošnými bohmi alebo i s pravou Pannou Máriou a falošnými prejavmi (názormi).

Pápež František o údajných zjaveniach Márie v Medžugorí povedal: „Preferujem Madonu ako matku, našu Matku, a nie Madonu ako vedúcu telegrafického oddelenia, ktorá denne rozosiela posolstvo v určitej hodine... toto nie je Ježišova mama. Tieto údajné zjavenia nemajú takú hodnotu."
Podobné porovnanie použil aj v roku 2015 po návrate zo Sarajeva, hlavného mesta Bosny a Hercegoviny, kde leží aj Medžugorie. „Mária je Matka, nie je vedúca pošty, aby nám každý deň posielala nejaké posolstvá,“ uviedol František s tým, že nesprávny prístup k zjaveniam môže vyvolať zmätok a vzdialiť človeka od Boha... "Toto nie je kresťanská identita,“ dodal pápež pred dvoma rokmi."
"Vo veci údajných aktuálnych zjavení správa [vyšetrovacej komisie] vyjadruje svoje pochybnosti,“ prezradil pápež."
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Čítal som, že aj v Medžugorí môže prípadne prebiehať primeraná mariánska úcta - totiž nezávislá od tých údajných zjavení tam; veď mariánska úcta (kristocentrická) ako taká je Cirkvou schválená a len niektoré zjavenia - napr. tie v Medžugorí alebo tzv. Matka všetkých národov (Spoluvykupiteľka) - nie sú Cirkvou uznané. Teda v Medžugorí alebo pri tej neschválenej tzv. Matke všetkých národov môže dochádzať u niektorých veriacich k zmiešavaniu toho, čo je pravé a schválené Cirkvou s tým, čo je len súkromné a neoficiálne, údajné a pod. Preto podľa mňa pre každého seriózneho veriaceho by mal byť takýto kľúč na rozlišovanie: To, čo Cirkev prostredníctvom Magistéria, Učiteľského úradu Cirkvi resp. Kongregácie pre náuku viery oficiálne uzná a schváli, treba uznať, ale to, čo neschváli, neuzná, treba zatiaľ odmietať.

"S ohľadom na údajné zjavenia a zjavenia “Našou Pani všetkých národov”, … došlo v Amsterdame, posvätná kongregácia pre náuku viery považuje za vhodné, aby sa toto vyhlásilo.
Dňa 7. mája 1956, biskup diecézy Haarlem (Holandsko), v náväznosti po starostlivom preskúmaní záležitosti týkajúce sa údajného zjavenia a zjavenia “Našej Pani všetkých národov” [Matka všetkých národov], vyhlásil, že “nenašiel žiadny dôkaz nadprirodzeného zjavenia “. Preto zakazuje verejnú úctu k obrazu “Panny Márie zo všetkých národov” a šírením spisov, ktorým sa pripočítava nadprirodzený pôvod týchto zjavení a zjavenia.
Dňa 2. marca 1957, s riadnym súhlasom zopakoval vyššie uvedené vyhlásenie. Svätý Úrad, v liste z 13. marca toho istého roku, pochválil biskupskú obozretnosť a pastoračnú starostlivosť a schválené prijaté opatrenia. Navyše, v odpovedi na výzvu biskupa v Haarleme, z 29. marca 1972, môže posvätná kongregácia pre náuku viery, dňa 24. toho istého roku, potvrdiť predchádzajúce rozhodnutie v tejto záležitosti.
V súčasnej dobe, v náväznosti na ďalší vývoj a po čerstvom a hlbšom preskúmaní prípadu, posvätnej kongregácie pre náuku viery potvrdzuje týmto oznámením rozhodnutie už vyjadrené príslušným cirkevným orgánom, a vyzýva kňazov a laikov na prerušenie všetkej formy propagandy s ohľadom na údajné zjavenia a zjavenia “Našej Pani všetkých národov”. Rada vyzýva všetkých; navyše, vyjadruje svoju oddanosť k Najsvätejšej Panne Márii, Kráľovnej vesmíru (porov. encyklika Ad Cael reginae, AAS 30 [1954], s 625-640) pre formu zbožnosti, ktoré sú uznávané a odporúčané Cirkvou."
Rome, 25 May 1974.
L’Osservatore Romano, English Ed., June 27, 1974, page 12.
SACRED CONGREGATION FOR THE DOCTRINE OF THE FAITH
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

VYJADRENIE PREFEKTA KONGREGÁCIE PRE NÁUKU VIERY Z R. 1998
"Čo biskup Peric uviedol vo svojom liste generálnemu tajomníkovi “Famille Chrétienne”, vyhlásil: “Moje presvedčenie a moja pozícia nie je iba” bez constat de supernaturalitate “, ale tiež” constat de nie supernaturalitate “zjavenie alebo odhalenie vo Medjugorje “, by malo byť považované za vyjadrenie osobného presvedčenia biskupa Mostaru, ktoré má právo vyjadriť ako Ordinár toho miesta, ale ktorý je a zostáva jeho osobným názorom.
Nakoniec, pokiaľ ide o púte, ktoré sa vykonávajú súkromne, Kongregácia poukazuje na to, že sú povolené za predpokladu, že nie sú považované za pravosť zjavení stále prebiehajúcich a ktoré stále vyžadujú odborné vyšetrenie v Cirkvi."
Arcibiskup Tarcisio Bertone
(Tajomník “Kongregácie pre náuku náuku viery”, predsedal kardinál Ratzinger)
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí meaculpa


2.
označiť príspevok

Krištof
   9. 12. 2018, 09:15 avatar
Pozri video: Prof. ThDr. Anton Adam, PhD., téma: Mariológia v kontexte dokumentov Druhého vatikánskeho koncilu, v ktorom sa hovorí o tom, aké je primerané miesto Panny Márie, pravej mariánskej úcty, že Mária nepúta pozornosť na seba, lež predovšetkým privádza k Synovi Ježišovi Kristovi:
www.tvlux.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Je tu teda potrebný triezvy prístup, nezaťažený subjektívnymi pocitmi či želaniami; prístup, ktorý zohľadňuje učenie Cirkvi. Pozor si treba dať aj na niektoré súkromné vyjadrenia niektorých kňazov či vyjadrenia iných predstaviteľov, ktoré treba chápať v tom kontexte, v ktorom boli použité (nevytrhávať ich z neho).
Čo si o tom myslíte?


28.
označiť príspevok

Krištof
   18. 4. 2019, 19:53 avatar
Ešte k témy (ohľadom tých údajných zjavení v Amsterdame):
"Vatikán zamieta označenie „Matka všetkých národov, ktorá kedysi bola Máriou“
Kongregácia pre náuku viery v oficiálnom liste z 20. mája 2005 odmietla označenie Panny Márie: „Matka všetkých národov, ktorá kedysi bola Máriou“ a konštatovala, že katolícke spoločenstvo nesmie tento dodatok používať."
www.tkkbs.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

Krištof
   9. 12. 2018, 09:40 avatar
1. Ohľadom toho bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - lepší preklad prvého odseku: "Pokiaľ ide o údajné zjavenia a zjavenia "Našej Pani všetkých národov" [tzv. Matka všetkých národov], o ktorej sa hovorilo, že sa konalo v Amsterdame, posvätná kongregácia pre náuku viery považuje za vhodné urobiť nasledujúce vyhlásenie."


4.
označiť príspevok

Krištof
   9. 12. 2018, 16:31 avatar
Zopár skeptických reakcií z istého df ohľadom obrazu (tam správne prečiarknutého) a tzv. posolstiev Pani či Matky všetkých národov. Podla mňa je pochybné na tom obraze i to, že napr. údajná Mária tam nestojí na hadovi, ktorému by šliapala na hlavu, ako pravá Panna Mária na schválených obrazoch. Povedať, že je to preto, lebo vďaka nej prestane had (tj. diabol) celkom konať, nie je namieste, lebo satan má podla Biblie a učenia Cirkvi úplne skončiť až na konci vekov, pri poslednom súde. Iba ak by tá tzv. Mária tam bol v skutočnosti prezlečený had, hm. Okrem toho tam pôsobí táto údajná Mária (možno je to naopak Smilnica či Neviestka z Písma) príliš sebastredne, žiadny Kristus tam nie je, akoby ho ona nahrádzala.

gloria.tv Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

"Všetci predchádzajúci biskupi v Amsterdame nesúhlasili s zjavením, potom jeden biskup akceptoval modlitbu, potom Vatikán povedal, že jeden riadok v modlitbe je zle a zakazuje všetky medzinárodné púte do Amsterdamu. Najnovší biskup schválil zjavenie. Ale jeho matka bola pevnou priateľkou Idy a jej syn bol zasvätený tomuto zjaveniu, ktoré je nebezpečné, pretože to bolo neschválené.
Teraz je tento súčasný biskup v Amsterdame "pod vplyvom" a vo svojej "vyšetrovacej komisii" menuje iba ľudí v prospech zjavenia alebo ľudí bez názoru, ale nie protivníkov, ako by mal tiež.
----------------------
pomôž nám, drahý Bože, rozlišovať a byť opatrný!"

"Pre mňa je táto záležitosť uzatvorená. Prsty v tom majú slobodomurári. Dogma sa tam len priknôtila. Aj satan vie držať v ruke ruženec."

"dala som aj link, preštudovala som ICH CELÉ, dala som si tú námahu. Vybrala som herézy, ktoré netreba komentovať. Nech sa páči, študuj aj ty! A keď si myslíš, že čom som prácne vybrala je v poriadku, tak ti na to nemám čo napísať, pretože veríš satanovi. Keď som ich čítala, bolo tam o.i. ako "Matka všetkých národov" búchala päsťou do stola, ako silno stláčala ruku tzv. vizionárke, celá táto komédia sa odohráva na "zemeguli" a je preplnená pádom meteoritov, trestami, miešaním náboženstiev, a ako celok pôsobí pochmúrne. Pripadá to ako Varovanie spred 70 rokov. Mne je jedno, či to nejaký biskup schválil, keď však mier na zemi stojí a padá len na odriekaní nejakej FORMULKY, tak to ozaj nepotrebuje komentár. Navyše obraz a domnelá Panna Mária je divná. Ešte jedna poznámka - Matka, naša Orodovnica a Prímluvnica /tituly ktoré sa používajú roky/ - bola vždy POD KRÍŽOM. Zrazu je z nej pastier a pasie ovečky. To je divné. Jej telo je podľa Idy /ktorá trpela podľa mňa halucináciami/ celé priesvitné len ruky a nohy má ľudské."

"Panna Maria je urcite Matka vsetkych narodov. Tieto posolstva su vsak vymyslene."

"Kdyby někdo měl chuť najít těch 7 znaků démona tak ulehčím hledání a napovím první ZNAK satanova mámení je zeměkoule na kterém jako anděl světla stojí."

"nic lepšího nemohla Alička udělat, než toto zveřejnit. Osobně jsme v úzkém kruhu cca před 6 roky, zjistili 7 znaků démona na této malbě. A ihned šlo vše do ohně. Tenkrát jsem od jednoho kněze dostala balíček tohoto démona, abych to rozdávala. Všechno prošlo komínem. A teď když čtu ta vybraná poselství, tak vidí jak mocné bylo to Světlo co nás vedlo k činu."

"vďaka za uverejnenie - je treba byť veľmi opatrní"


5.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   9. 12. 2018, 16:54 avatar
1

Krištof

Kto to schvaľuje a aké je kritérium, podľa ktorého je toto pravé a tamto falošné zjavenie Márie, ak niet jedno jediné Biblické odôvodnenie akéhokoľvek Mariánskeho kultu? Ako to vyšetrujú? Nič nové nad to, čo je v Písme sa predsa zjaviť už nemôže, lebo by to popieralo dostatočnosť Písma vo všetkom. Písmo je predsa skompletované z Božej moci a z Božej moci sa aj uchovalo. Boh všetko zjavil čo je potrebné v Písmu. Tak na čo sú potom tieto zjavenia? Ani jedno takéto zjavenie a posolstvá akože od Márie neprivádzajú ku Kristu, lebo podvodom – akože účel svätí prostriedky sa nedá prísť ku Kristu. Schválené - neschválené, súkromné – nesúkromné. Všetky tie zjavenia a posolstvá akože od Márie sú lživé, lebo nie sú od Márie. 2Ján 1:9 Každý, kto ide ďalej a nezostáva v učení Kristovom, nemá Boha. Kto zostáva v učení Kristovom, ten má Otca i Syna.

Ak Ježiš povedal, že nikto nepríde k Otcu len skrze neho, tak to je jedine skrze neho – Krista a nie aj skrze neho.
Jedine skrz Krista prichádzame k Otcovi a nepotrebujeme k tomu žiadnych iných prostredníkov. Ak nepotrebujeme, tak sa tu naskytá otázka, načo si náboženstvo vymyslelo kult Márie a Máriu ako prostrednicu?


6.
označiť príspevok

Krištof
   9. 12. 2018, 18:07 avatar
Cirkev však ani neučí, že Panna Mária je Prostrednica medzi človekom a Bohom (Otcom či Svätou Trojicou). Ale cez Pannu Máriu prišiel na svet a teda i k ľuďom Ježiš Kristus. Mária je teda kristocentrická - môže privádzať ľudí ku Kristovi.

Ježiš povedal svojim učeníkom: "Ešte veľa vám mám toho povedať, ale teraz by ste to nezniesli. Keď príde on, Duch pravdy, uvedie vás do plnej pravdy, lebo nebude hovoriť sám zo seba, ale bude hovoriť, čo počuje, a zvestuje vám, čo má prísť." (Jn 16, 12-13)
Tu sa teda hovorí, že niektoré veci vtedy ešte nemohli byť apoštolom povedané, bol však daný prísľub, že neskôr Duch pravdy (Svätý) prinesie plnú pravdu. Preto je možné, že ani v Novej zmluve ešte nie je zjavené úplne všetko, že ešte niečo mohlo byť doplnené neskôr skrze Ducha Svätého. Avšak to niečo nemôže byť v rozpore s Novou zmluvou, môže jej obsah len primerane dopĺňať, povedzme ako Tradícia Cirkvi, napr. učenie o Panne Márii.

Práva Mária, ktorá privádza ľudí ku svojmu Synovi Ježišovi Kristovi, zjavne nemôže byť zlá, nemôže byť od démonov. Ako sa totiž v inej podobnej súvislosti uvádza: "Každé kráľov­stvo, rozdelené proti sebe, pust­ne; a žiadne mes­to, roz­delené proti sebe alebo tiež žiadny dom, roz­delený proti sebe, neob­stojí. Ak satan vyháňa satana, je vnútorne rozdelený - akože potom obstojí jeho kráľovstvo?" (Matúš 12,25) Démoni by boli proti sebe, keby privádzali ľudí ku Kristovi, ku jeho krížu, k modlitbe Bohu Otcovi, či k pokániu. Mária, ktorá to robí, pomáha v tomto Ježišovi, teda evidentne ide o niečo dobré. Podla učenia Katolíckej cirkvi je Panna Mária Pomocnica kresťanov. Ak teda mariánska úcta vedie zároveň i k úcte alebo láske k Ježišovi a Bohu, vtedy je zrejme správna.
Taktiež ide aj o ovocie, aké mariánska úcta prináša - opäť, ak je to čosi dobré (morálne, duchovne), potom ide o indíciu, že tá úcta je správna.

Na adresu Márie hovorí Nová zmluva: "Požehnaná si medzi ženami a požehnaný je plod tvojho života. ... Blahoslavená je tá, ktorá uverila, že sa splní, čo jej povedal Pán. ... Hľa, od tejto chvíle blahoslaviť ma budú všetky pokolenia" (Lukáš 1,42-48).

To sa aj udialo a deje, že ju ľudia blahoslavili a blahoslavia. Odborný slovník vysvetľuje, čo slovo blahoslaviť znamená: "Blahoslaviť: chváliť, velebiť... náb. vzdávať chválu, slávu, úctu; oslavovať..."


11.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   10. 12. 2018, 09:43 avatar
Tak mi teda povedz, prečo Ježiš blahoslavil Petra? Kto všetko je v Písme blahoslavený?

Mat 16:17 A Ježiš odpovedal a riekol mu: Blahoslavený si Šimone, synu Jonášov, lebo telo a krv ti toho nezjavily, ale môj Otec, ktorý je v nebesiach

No a je predsa každému jasné, že katolíci sa modlia k Márii a berú ju ako ďalšieho prostredníka. KC urobila všetko pre to, aby vytvorila kult Márie, čo je nebiblické. Mame sa modliť jedine skrz meno Ježiša Krista k Bohu.


12.
označiť príspevok

Krištof
   10. 12. 2018, 18:47 avatar
Ježiš povedal, že Peter je blahoslavený, ale nepovedal, že ho od tej chvíle blahoslaviť budú všetky pokolenia ľudí, ako to Biblia hovorí o Panne Márii. Peter dostal určité postavenie, ale Máriu si Boh vybral, aby priviedla jeho Syna na svet k ľuďom a ona pokorne súhlasila. V tomto zmysle je prostrednica, plus môže orodovať za ľudí, ako vyvolaná je totiž blízko pri Bohu. Aj jeden človek sa môže pomodliť za druhého človeka. Predpokladám, že i teba už niekto v živote poprosil, aby si sa za neho pomodlil k Bohu. Tak ľudia o to prosia i Pannu Máriu. Spasiteľ, Vykupiteľ je však iba Kristus, nie Mária.

Podľa oficiálneho učenia Cirkvi sa modlíme len v mene Ježiša Krista k Bohu. Ani katolícka modlitba nie je ukončená slovami, že "v mene Márie", lež "v mene Krista, nášho Pána".

Je však potrebné držať sa oficiálneho učenia, a nie nejakej "ľudovej" nepravej zbožnosti, ktorá mariánsku úctu prekrúca (aj o tom je táto téma). Prekrútiť sa dá asi všetko, aj učenie o Bohu (napr. Trojica vs jedna osoba) a Kristovi (napr. božský vs stvorený)


14.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   11. 12. 2018, 09:06 avatar
12

Krištof

Pýtal som sa prečo Ježiš blahoslavil Petra? Ako vidím katolíci to nejako nevidia, keď to čítajú skrz zásteru katechizmu.
Poviete – Peter predsa vyznal Ježiša, ako Krista syna živého Boha a preto ho Ježiš blahoslavil. OK. Ale už nechcete vidieť to, že prečo sa to stalo, že ho Peter vyznal . Ježiš to jasne hovorí: Mat 16:17 A Ježiš odpovedal a riekol mu: Blahoslavený si Šimone, synu Jonášov, lebo telo a krv ti toho nezjavily, ale môj Otec, ktorý je v nebesiach.

Tak teda blahoslavený si preto, lebo si na to neprišiel sám od seba svojím rozumom a vlastnými pohnútkami, ale si blahoslavený preto, lebo ťa vyvolil Otec a Otec na nebesiach ti to zjavil, kto je to Ježiš. A to je podstatné! Preto blahoslavený každý, ktorému Otec na nebesiach zjavil v srdci túto skutočnosť – teda že Ježiš je Kristus Syn živého Boha.

Mnohí hovoria, že vyznávajú Krista v pravde, no ich pohnútky sú rôzne. No jedine Otec na nebesiach presne vie koho si vyvolil a teda komu to on zjavil. A to je podstatné pre spásu.

Tieto verše taktiež hovoria o tom podstatnom – vyvolení Bohom.

Mnohí čo chodili s Ježišom odišli a to po slovách: Ján6 65A vravel: Preto som vám povedal, že nikto nemôže prijsť ku mne, keby mu to nebolo dané od môjho Otca. 66Od tej chvíle odišli mnohí z jeho učeníkov nazad a nechodili viacej s ním

Ján6 68A Šimon Peter mu odpovedal: Pane, ku komu pojdeme? Slová večného života máš; 69a my sme uverili a poznali, že si ty Kristus, ten Syn živého Boha. 70Ježiš im odpovedal: Či som si ja nevyvolil vás dvanástich? A jeden z vás je diabol

Takže vieme prečo práve oni skutočne uverili, prečo ostali a prečo ho vyznávajú v pravde, lebo si ich na to vyvolil Boh. No a vieme aj prečo mnohí odišli a nechodili viacej s Ježišom. Lebo ich si nevyvolil a ich pohnútky prečo chodia s Ježišom boli rôzne a vychádzali z nich vlastných predstáv.

No a k tým zjaveniam

Ak Ježiš varuje pred falošnými učiteľmi prorokmi a zjaveniami a nemáme im veriť, tak sa pýtam, prečo by som mal veriť zjaveniam a posolstvám akože od Márie? Je teda nadmieru jasné, že tieto všetky zjavenia a posolstvá sú falošné a nie sú od Márie. Úloha Márie nebolo učiť a preto ani nič neučila. Písmo sa taktiež nezmieňuje o tom, čo sa stalo s Máriou – teda či zomrela, alebo bola vzatá do neba a preto si nemáme nič mimo Písma namýšľať.

Mat24 23Vtedy keby vám niekto povedal: Hľa, tu je Kristus! alebo: Tu! neverte! 24Lebo povstanú falošní kristovia a falošní proroci a dajú veliké znamenia a budú robiť zázraky, takže by zviedli v blud, keby bolo možné, aj vyvolených. 25Hľa, predpovedal som vám to! 26Tedy keď vám povedia: Hľa, je na púšti! nevychádzajte! Hľa, vo vnútorných chyžiach! neverte!

Mária nikde nič neučila, len zachovávala všetko to, čo Ježiš povedal vo svojom srdci. Boh si ju vyvolil na to, na čo si ju vyvolil. No a ona súhlasila s tým, aby sa jej to stalo. V žiadnom prípade nebola bezhriešna, lebo každý človek zhrešil. No Boh si ju vyvolil, aby sa stalo to, čo sa malo stať a jedine Boh vie prečo práve Máriu.

Luk11 27A stalo sa v tom, ako to hovoril, že nejaká žena zo zástupu pozdvihla svoj hlas a povedala mu: Blahoslavený život, ktorý ťa nosil, a prsia, ktoré si požíval! 28Ale on povedal: Ba pravda, blahoslavení, ktorí čujú slovo Božie a zachovávajú ho!

Kto má uši od Otca v nebesiach na to, aby počul, ten počuje Slovo Božie a zachováva ho. Lebo nikto nepríde ku Kristu ak by mu to nebolo dané od Otca v nebesiach a nikto nepríde k Otcu, jedine skrz Krista.


16.
označiť príspevok

Krištof
   11. 12. 2018, 14:14 avatar
RealitaABC
Áno, Boh si vyvolil Petra a dal mu určité postavenie. A iných ľudí si tiež vyvolil, ale zároveň pobáda všetkých ľudí, aby hľadali a nachádzali Boha, aby si prosili jeho milosť. Ľudia stvorení na Boží obraz majú schopnosť hľadať Boha a on "chce, aby všetci ľudia boli spasení a spoznali pravdu" (Prvý list Timotejovi 2:3-4). "A ja vám hovorím: Proste a dostanete! Hľadajte a nájdete! Klopte a otvoria vám. Lebo každý, kto prosí, dostane, kto hľadá, nájde, a kto klope, tomu otvoria. ... Keď teda vy, hoci ste zlí, viete dávať dobré dary svojim deťom, o čo skôr dá nebeský Otec Ducha Svätého tým, čo ho prosia!" (Lukáš 11:9-13) Zrejme je to primárne na Bohu, no aspoň sekundárne aj na ľuďoch.

Čo sa týka zjavení, Písmo uvádza, že Kristus ešte na zemi upozorňoval, že nemáme veriť, ak sa po jeho odchode zjavia falošní Kristovia. Avšak niektoré iné zjavenia boli prijaté apoštolmi aj po Kristovi. Napr. Skutky apoštolov 10:9-16 a Skutky apoštolov 10:22. Samozrejme aj Zjavenie apoštola Jána.

Židia - judaisti nepovažujú ani Písmo sväté Novej zmluvy za pravdivé Božie zjavenie, ani neveria v Ježiša Krista. Ale máme sa my riadiť názorom judaistov? Isteže nie.
Za čias prvých apoštolov ešte nebola napísaná Nová zmluva ako celok, nebola ešte k dispozícii prvým veriacim. Napr. keď Pavol písal listy v 50tych rokoch či v prvej polovici 60tych rokov, ešte nebolo napísané žiadne evanjelium zo štyroch biblických (vznik Jánovho sa odhaduje okolo roku 90). Bolo asi len zopár jeho listov u niektorých veriacich. Za Písmo sväté sa vtedy pokladali hebrejské písma - Zákon a Proroci. "Lebo nikdy z ľudskej vôle nepovstalo proroctvo, ale Duchom Svätým vedení hovorili (svätí) ľudia Boží." (2Pt 1:20-21) Ale znamená to, že my v čase keď už Nová zmluva je, ju preto nemáme prijímať? Isteže máme. Nová zmluva však nikde netvrdí, že ak nejakí budúci Kristovi apoštoli, nástupcovia či pokračovatelia prvých apoštolov, napr. o 100, 1000 alebo 2000 rokov povedia niečo vedení Duchom svätým, že ich nemáme počúvať. Len to nesmie byť v rozpore so základom, čo oni položili resp. Boh skrze nich. Nová zmluva bola dopísaná pred takmer 2000 (resp. 1900) rokmi (o čosi neskôr sa skompletizovala), ale cirkev, kresťania a Duch svätý pôsobili a pôsobia na zemi aj ďalej, to je Tradícia Cirkvi.

Sú ľudia, ktorí neveria ani na to, že Mária počala ako panna z Ducha Svätého. Vraj to je nemožný zázrak. Ale Písmo sväté to tvrdí a kresťania tomu veria. Boh to môže dokázať.

Podľa učenia Cirkvi zjavenie Panny Márie, čo sa týka obsahu, musí byť v súlade s Bibliou a celkovo s učením Cirkvi. Teda zvyčajne pravá Mária privádza ľudí bližšie ku Pánovi Ježišovi, vyvyšuje ho a ukazuje na neho, nabáda, aby ľudia robili pokánie a pod. Treba však rozlišovať pravé zjavenia od nepravých (o tom je táto téma). Navyše som čítal: "Ak aj Cirkev zjavenia uzná, neukladá veriacim povinnosť veriť. Teda ten, kto neverí, že sa niekde zjavila Panna Mária, hoci je zjavenie Cirkvou uznané, nepácha hriech a môže byť rovnako dobrým kresťanom ako ten, čo zjavenia akceptuje. Tým, že Cirkev zjavenia schváli, dáva len záruku, že nejde o poveru, klamstvo. Na druhej strane, ak Cirkev zaradí do spoločnej modlitby napríklad dajaké zjavenie, bolo by nedostatkom cirkevného zmýšľania, ak by to niekto povýšenecky odmietal. Aj v tomto ostáva svedomie jednotlivca smerodajnou subjektívnou normou."
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


18.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   12. 12. 2018, 19:33 avatar
Krištof

No tak mi teda povedz, aké sú následky toho, ak sa človek nemodlí k Márii, ale jedine skrz Krista k Otcu?

Ak žiadne, tak vyvstáva otázka , načo sa katolíci modlia k Márii ak sa stačí modliť skrz Krista k Otcu?

No a aké sú následky, ak sa modlí k Márii ak teda z Písma vieme, že sa máme modliť jedine skrz Krista k Otcu?


19.
označiť príspevok

Krištof
   12. 12. 2018, 21:28 avatar
Nemodlíme sa "skrze" nej k Bohu Otcovi. Nie je to tak, že by sme po modlitbe k Otcovi povedali, že "skrze Máriu". Hovorí sa totiž "skrze Krista, nášho Pána".
Napr. modlitba "Zdravas Mária... pros za nás... teraz i v hodinu smrti našej", prináša niečo navyše, čo bez nej (logicky) nemáme. Nejde pritom o modlitbu k Bohu ani bohyni, lež k Bohom vyvolenej ľudskej osobe, ktorá je pri Bohu a môže sa za ľudí prihovárať. Aj jeden človek sa môže pomodliť za druhého človeka. Predpokladám, že aj teba už niekto v živote poprosil, aby si sa za neho pomodlil. Tak ľudia prosia o to i Pannu Máriu. Je to podobné, ako keby si poprosil nejakého svojho známeho - kresťana, o ktorom vieš, že pravdepodobne jeho modlitbu by Boh mohol vyslyšať a tebe by to mohlo pomôcť. Ak by si ho však nepoprosil o modlitbu, on by sa za teba nepomodlil (neprihovoril) a tak by z tejto strany nebolo ani čo vyslyšať a ani milosť by odtiaľ nemohla prísť


20.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 12. 2018, 09:01 avatar
Realita, jednoduché otázky, ale trefné, idú rovno na cieľ.
Skorej, ale nižšie som popisoval pocit, ako to je s vnímaním prúdu živej ježišovej vody , keď sa po premenení zdvihne hostia nad hlavu.
Teda veriací, ktorí poznali tento pocit z ježišovej živej vody, sa modlia k Márii práve cez tento pocit prúdu živej ježišovej vody.A toto je výsledok hľadania ježišovej pravdy a vlastne to zahrňa reakciu vklastnej duše na prítomnosť tejto ježišovej vody v našej duši.
Tento pocit je základ všekej viery k ježišovi a nebu a on je ako hardware softwaeru našej komunikácie s nebom.
Mne to trvalo dosť dlho, než som to u mňa spoznala potom ďalej rozvíjal.
V postate ide o spojenie modlitby ruženca a sviatostí, teda v prvom rade omše, spoveď,atď.... do jedného celku a tak sa to odovzdáva do neba cez ježišovu matku.
Ježiš povedal, čo vymyslel človek, môže byť aj od toho druhého. A ruženec je práve jedna z vecí, ktoré človek vymyslel, ale posledné slovo má vždy samozrejme boh, ale ježiš nám hovorí: po ovocí ich poznáte, teda ak oblihali turecké vojská viedeň v počte asi 200 000 armáde a viedeň ubránilo sotva 25 000 žoldnierov, možno iba preto,že na námestí v ríme sa modlili ľudia spoločne s pápežom ruženec a teda každý, kto sa modlí ruženec čaká a dostane túto podobnu odplatu vo svojom živote. O všetkom ale rozhodla cirkev katolícka a to je vlstne dodnes jej základné rozdelenie, že viede)n bola zachránená následkom modlitby ruženca ale turci tam boli následkom dogiem a učení svätých otcov, ktoré nie sú v evanjeliu. Teda ovocím dogiem sú vojna a násilioe a ovocím ruženca je prúdiaca ježišova živá voda z neba na záchranu nielken nás všetkých veriacích, ale aj celého sveta.
Takže to že sa niektorí moslimovia dopúšťajú hriechu na kresťanoch preto, lebo uznávajú ježiša ako boha a nebudem tu opisoavť ďalšie dogmy a učenia, ten hriech im zostane pripísaný, teda hriech zostáva, ale ak to zoberieme podľa ježša, že hriech prísť musí, alebeda tomu, skrze koho prichádza, potom za tieto zločiny bude trpieť katolícka cirkev viac, ako samotní moslimovia.
Toto samozrejme netvrdím, že to je betonová pravda a toto mi verte. Toto a všetky ostatné veci, ktoré tu prezentujem, dávam na zamyslenie a prehodnotenie každému osobitne. Aby každý sám si v sebe poksil si vybudovať systém prijatia a spracovanie ježišovej živej vody, ktorá k nám prúdi, teda ktorá prúdi tým, čo to skúsili a funguje im to.
Teda nakoniec vždy všetko boh potvrdí a nikto zo sveta nemá právo povedať, že je to tak, alebo onak, ale každý má svoje osobné právo hľadať pravdu a pri tomto vyskúšať aj toto.
O tomto je treba diskutovať a hľadať a nie nariaďovať a preklínať, lebo toto sú veci veľmi citlivé a samozrejme aj nebezpečné a možno právwe pri takomto hľadaní pravdy sa prišlo na mnohé dogmy, lenže my nemôžeme povedať, že to bolo bohom dané a bohom zjavené, ak nevidíme do hlavy samotného boha, ale ak máme zžnamenia v prúde ježišovejk živej vody a znamenia v prelievaní krvi, tak potom sa newsmieme spoliehať vo všetkom na cirkev, lebo samotná cirkev mala pápožov aj svätých a aj satanových, teda ďaľší dôkaz, že satan sa poddiela na každom božom čine, lebo tu žijemem v jeho královstve.
Tu som si spomenul na ježišove slová, keď hovorí: Pokrytci, ak večer pozorujete slnko, viete povedať, ako bude zajtra, ale znamenia s neba vás nezaujímajú.
Teda treba hľadať tieto prúdy živej vody, ísť za nimi, ale neustále striehnúť na nebezpečenstvo satana.

buďme ako zvieratá, najprv sa pozrie trikrát okolo seba a iba potom sa napije dúšok vody, lebo vie, že práve toto je ten okamžik, kedy môže šelma zaútočiť.

A aj vtáci nepijú zadarmo, platia rizikom neopatrnosti, že zahynú v tlame šelmy a za dúšok platia pierkom, ako spieva hammel. Ale napiť sa ísť musia.


21.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 12. 2018, 09:13 avatar
Ešte doplním taký možno nie až taký trefný príklad, že Akoby tu bol kolobeh podobný elektrike od nás teda zo zeme ide prúd cez jeho matku k ježišovi a od ježiša zase k nám na kostru, teda na zem a mínus pol. a potom cez máriu znova k ježišovi a ďalej dookola.
Všetko musí ísť cez ježiša. Mária nesie naše prosby k nemu, ale ak by sme chceli posilniť aj ju a nato strašn zabúdame, potom zase naša prosba a modlitby ide vez ježiša k nej, ako aj sme dostali ducha svätého len cez ježiša.

Ja som pravda cesta a život, proste to je ten tranzit medzi človekom a nebom.

Ale zase, môj osobný názor, takto to vidím ja a iba boh vie kde je pravda.


22.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   13. 12. 2018, 20:35 avatar
Krištof
Na Otcovom tróne sedí Ježiš so svojím Otcom a nik iný. Žiadný človek nemôže počuť všetky modlidby. Ak sa niekto modlí k človeku a pritom vie, že je živý Ježiš Kristus pri Otcovi v nebesiach, ktorý jasne povedal: Ján 16:24 Dosiaľ ste za nič neprosili v mojom mene; proste a dostanete, aby vaša radosť bola naplnená

Tak je to jasná nedôvera v Boha, že vypočuje modlidby, ak sa teda nespolieham pri modlidbe na jeho slová, že ma vypočuje, ale na čoloveka o ktorom ani neviem či je živý, alebo mŕtvy.

Ak Boh chce, aby sme sa k nemu modlili priamo skrz meno Ježiša Krista a v Písme nie je jediné slovo, ktoré by hovorilo o inom prostredníku, tak prečo hľadať bočne cestičky k Bohu ak neexistujú? Kto to robí, tak pochybuje a nedôveruje Ježišovi, že jedine skrz jeho meno bude Otcom vypočutý.

No a viera nepozná pochybnosti.


23.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 12. 2018, 08:59 avatar
Veľa krát som rozmýšaľ, ako funguje modlitby, teda zobermesi milioardy ľudí, ktorí s modlia a prosia o podporu jedného jediného.Už som prorovnal modlitby , elektrickému prúdu, ale teraz ma napadol ešte jeden ,možno trefnejší príklad, o veltokoch riek.
Majestátnosť každého veľtoku sa posudzuje vždy pri ústi rieky do mora. Pozeráme na tie obrovské kvantá vody apýtame sa, kde sa tá voda toľká vzala.
Ak prirovnáme boha k moru, do ktorého sa rieka vlieva a voidu ako jednotlivé modlitby potom zistíme, že každá kvapka, každý liter od niekadial prišla, ako sa združujú modlitby do jedného toku, vtvoril sa obrovský energetický potenciál.
Ale ani jedna kvapka vody a ani jeden liter vody nemôže byť zabudnutý, lebo by tam chýbal. ato je aj zásluhovosť, že bohu nie je nič nemožné a fvie v tom sútoku a v porúde vody rozlíšiť, odkial ktorá kvapka prišla. a podľa toho potom boh ako ocen tastie, alebo sa zmenšuje, ale ešte aj v tom oceáne sa musí vedieť, odkiať ktorá kvapka prišla.
Ak je teda boh ako napríklad atlantický oceán, potom vie že žije z prítokov euiropy a ameriky,afriky. Samozrejme, že ak sa tam nedostanú njaké litre, či miliardy hektolitrov vody, možno to ani nebude poznať na to oceáne a boh, ak príde o takéto modlitby možno stratí trochu svojej moci a sily a potom ak bude mať záujem mäže začať rozlišovať,čo je od žien, mužov a detí. Tusi zároveň musíme uvedomiť, že boh potrebuje naše modlitby, inak by neexistoval
Potrebuje je mať k dispozícii potvrdenie svojej moci svoj energetický potenciál z ktorého mu neustále odoberajú energiu zlo a zlí ľudia a preto je nesmierne citliový na tých, čo mu berú a nesmierne si váíži týách, čo mu dávajú.
Ja si myslím, že to všetko je o energii dobrej a zlej, ale aj o pravde dobrej a zlej a šťastný bud asi len ten, kto sa k tej skutčnej prvde soatane najblžšie.

O tomto je tento svet.

Žijeme v humuse kniežaťa tohoto sveta a boh sa snaží vybrať z humusu len to dobré pre svoje potreby a teda tým aj pre nás,aby nás zachránil.
A realita, nevr tomu, že viera nepozná pochybnosti, naopak, satan sa ich snaží vmiešať do cirkvi čo najviac, aby vytrhol z ruky ježiša čo najviacvyvolených.

Teda ak sa chceme dívať na cirkev a svet triezvo a nezaujto, potom nemôžeme satana podceňovať, lebo mu ide o život, ako to má predpovedané samotným bohom pri vyhnaní z raja a to, že v cirkvi sa veľká väčšina drží a verí v dogmy a učenia svätých otcov, nám neustále núti zamýšľať sa znova a znova nadtýmito vecami a práve cirkev nám radí, aby sme sa nechali bez pochybností vioesť samotnou cirkvou, slúži satanovi, aby jeho zlé veci v cirkvi zostali zabetonované.


24.
označiť príspevok

Krištof
   14. 12. 2018, 10:40 avatar
"Kto zvíťazí, tomu umožním sedieť so mnou na mojom tróne, tak ako aj ja som zvíťazil a sedím so svojím Otcom na Jeho tróne." (Zjavenie Jána 3:21)
"Ja vám dám kráľovstvo, ako ho môj Otec dal mne, aby ste jedli a pili pri mojom stole v mojom kráľovstve, sedeli na trónoch..." (Lukáš 22:29-30)

Prečo by teda Bohom vyvolená a Bohu verná Panna Mária tiež nemohla sedieť pri Bohu Otcovi a Kristovi na tróne?

"A hľa, rozprávali sa s ním dvaja muži — Mojžiš a Eliáš. Zjavili sa v sláve a hovorili o jeho smrti, ktorú mal podstúpiť v Jeruzaleme. ... Keď sa prebudili, videli jeho slávu a tých dvoch mužov, čo tam stáli. Kým sa s ním lúčili, povedal Peter Ježišovi: Učiteľ, je dobré, že sme tu. Urobme tu tri stany: jeden tebe, jeden Mojžišovi a jeden Eliášovi." (Lukáš 9:30-34)

"Či ste nečítali o zmŕtvychvstaní, čo vám povedal Boh: Ja som Boh Abraháma, Boh Izáka a Boh Jákoba? Veď on nie je Bohom mŕtvych, ale živých." (Matúš 22:31-32)
"Boh nie je Bohom mŕt­vych, ale živých; lebo všet­ci Jemu žijú." (Lukáš 20:38)

Prečo by teda mala byť Mária mŕtva, keď Mojžiš a Eliáš žijú Bohu v nebi v sláve?

Samozrejme, že tie modlitby by nemohla Mária vypočuť sama bez Boha. Nič z takýchto vecí sa nedeje bez Boha, vždy musí byť človek s Bohom, aby mohol žiť v nebi, sedieť na tróne pri Bohu a príp. počúvať prosby o príhovor u Boha.

"Keď Ježiš uzrel matku a pri nej učeníka, ktorého miloval, povedal matke: 'Žena, hľa, tvoj syn!' Potom povedal učeníkovi: 'Hľa, tvoja matka!' A od tej hodiny si ju učeník vzal k sebe." (Ján 19:26-27) Teda Ježiš dáva svoju matku človeku. Ona nie je konkurenciou pre neho a on v nej nevidí konkurenciu. Podobne ako Kristus nevidí konkurenciu v tom, keď sa nejaký človek pomodlí k Bohu za iného človeka, ktorý ho o to požiada. Keď sa napr. pastor cirkvi pomodlí za nejakého iného človeka, tak modlitba tohto pastora nie je konkurenciou Kristovi. Tak podobne ani keď sa Mária, ktorú niekto požiada o príhovor u jej Syna Ježiša alebo u Boha, za tohto človeka prihovorí, to nie je konkurencia pre Krista. Je to doplnok, lebo máme sa modliť najmä k Otcovi a Synovi (Kristovi) priamo. "A urobím všetko, o čo budete prosiť v mojom mene, aby bol Otec oslávený v Synovi. Ak ma budete prosiť o niečo v mojom mene, ja to urobím." (Ján 14:13-14) Ale ako doplnok k tomu môžeme poprosiť aj niekoho iného, napr. pastora alebo Máriu, aby za nás prosil u Boha. Nie je to nedostatok viery, lež primerané rozširovanie možností


25.
označiť príspevok

Krištof
   14. 12. 2018, 10:42 avatar
"Je Modlitba k Panne Márii a skrze ňu rúhaním?
Spýtam sa takto: Môžeme sa modliť jeden za druhého tu na zemi? Poviete mi: „Áno!“ A je to správne. Veď apoštol Pavol napísal: „Bratia, modlite sa aj za nás!“ (1 Sol 5, 25). A apoštol Jakub povzbudzuje: „Modlite sa jeden za druhého, aby ste ozdraveli. Lebo veľa zmôže naliehavá modlitba spravodlivého“ (Jak 5, 16). Môžu sa modliť tí, ktorí sú v nebi? Sv. Ján v Zjavení píše: „Štyri bytosti a dvadsiati štyria starci padli pred Baránkom. Každý mal citaru a zlatú čašu plnú kadidla, čo sú modlitby svätých“ (Zjv 5, 8). „A každá z týchto štyroch bytostí… vo dne v noci bez prestania volali: „Svätý, svätý, svätý Pán Boh všemohúci, ktorý bol, ktorý je a ktorý príde!““ (Zjv 4, 8).
Môžeme poprosiť človeka, aby sa za nás modlil? Áno, a neraz to robíme. Zvlášť prosíme tých, ktorí sú nábožní pred Bohom alebo ktorým Boh udelil osobitnú charizmu, to znamená, že na ich príhovor akosi skôr urobí niektoré veci, napríklad ak niekto má charizmu privádzať ľudí k obráteniu, charizmu uzdravovania alebo poznania a pod. Môžeme poprosiť nejakého človeka, ktorý odišiel do večnosti, aby sa za nás modlil? Ak vyznávame v spoločenstvo svätých, ak sme v Kristovi jedno telo, nič tomu nebráni. Vari Boh bude brániť takejto prosbe, keď on chce, aby sme sa modlili jeden za druhého?
Niekto tu môže namietnuť: „Ale Boh v Starom zákone zakázal vyvolávať mŕtvych“ (napr. v Dt 18, 10-12). To je pravda, ale my sa pri modlitbe neusilujeme, aby sa nám zjavili mŕtvi alebo aby k nám prehovorili. A napokon nevzývame ani mŕtvych. Brat Efraim to vyjadril takto: „Čítal som: „Boh nie je Bohom mŕtvych, ale živých“ (Mk 12, 27) Abrahám žije, Mojžiš žije… Pochopil som… že kto dostal život, ten viac nemôže zomrieť. A z toho dôležitého Božieho zjavenia vyplynulo ostatné. Štefan nezomrel, keď ho ukameňovali, iba zaspal. Mária nezomrela, odišla k Synovi. Tak, ako lotor z pravej strany: „Dnes budeš so mnou v raji“ (Lk 23, 43)… Mária teda žije a ja som sa rozhodol, že sa jej prihovorím.“
Väčšina kresťanských cirkví vo sa vo Vyznaní viery modlia: „verím v spoločenstvo svätých.“ A svätí nie sú len na zemi. Sú predovšetkým v nebi, lebo sú už dokonale očistení Božou milosťou. Ak mám mať s niekým spoločenstvo, musím s ním v prvom rade komunikovať. A to sa vzťahuje aj na prosby o príhovor.
Vrátim k Máriinmu proroctvu v Magnifikate: „Hľa, od tejto chvíle blahoslaviť ma budú všetky pokolenia…“ (Lk 1, 48). Toto slovo zahŕňa nielen úctu v srdci, ale aj vyjadrené velebenie Ježišovej Matky, čo je v podstate modlitbou. Samozrejme nesmeruje to k Márii ako k poslednému cieľu, ale k Bohu, ktorý v nej urobil také veľké veci.
A aký mocný je Máriin príhovor! Lukáš píše: „Len čo Alžbeta začula Máriin pozdrav, dieťa v jej lone sa zachvelo a Alžbetu naplnil Duch Svätý. Vtedy zvolala veľkým hlasom“ (Lk 1, 41-42). Neskôr keď na svadbe v Káne povedala Synovi: „Nemajú vína“ (Jn 2, 3), Ježiš vyhovel jej prosbe hoci ešte „neprišla jeho hodina“ (Jn 2, 4). Ježiš urobil na Máriinu prosu výnimku! To je čosi úžasné! A preto kresťania od prvých čias nachádzajú odvahu a prosia ju o príhovor u Syna.
Keď v starozákonných časoch Boh chcel potrestať neverných Izraelitov, prosil Mojžiša, aby mu nebránil potrestať ich: „Teraz ma nechaj, nech zahorí môj hnev proti nim a vyhubím ich! Teba však urobím veľkým národom.“ Mojžiš sa pokúšal upokojiť Pána, svojho Boha, a hovoril: „Prečo by mal, Pane, vybúšiť tvoj hnev proti ľudu, ktorý si ty mohutnou silou a mocnou rukou vyviedol z egyptskej krajiny?! Prečo by mali Egypťania vravieť: „V zlovôli ich vyviedol, aby ich zmárnil na horách a vyničil ich zo zemského povrchu?!“ Odlož svoj prudký hnev a maj zľutovanie nad nešťastím svojho ľudu! Spomeň si na svojich služobníkov Abraháma, Izáka a Izraela, ktorým si na seba samého prisahal a prisľúbil: „Rozmnožím vaše potomstvo ako hviezdy na nebi a celú túto zem, o ktorej som hovoril, dám vášmu potomstvu, aby ju vlastnilo na večné veky!“ A Pán oľutoval nešťastie, ktorým chcel navštíviť svoj ľud“ (Ex 32, 10-11.14). Teda urobil výnimku vo svojich zámeroch.
A presne toto robí aj Panna Mária. Neraz stojí ako kedysi Mojžiš pred Bohom a prosí, aby Boh zadržal svoj spravodlivý hnev pre hriechy a nevernosť svojho ľudu. A Boh znova pohnutý Máriinou láskou, dobrotou a vernosťou „ľutuje nešťastie, ktorým chcel navštíviť svoj ľud“ (Ex 32, 14)
Martin Luther v komentári k Magnifikat napísal: „Mária si neželá, aby sme si z nej urobili modlu. Nie ona koná, lež Boh uskutočňuje všetko. Ak vzývame Máriu, robíme tak preto, aby nám Boh s ohľadom na ňu dal to, o čo prosíme. Ostatne, s rovnakým úmyslom vzývame všetkých svätých, s vedomím, že všetko sa deje prostredníctvom Boha.“
Hneď v prvej kapitole Skutkov apoštolov sa píše o Cirkvi zhromaždenej vo Večeradle: „Títo všetci jednomyseľne zotrvávali na modlitbách spolu so ženami, s Ježišovou matkou Máriou a s jeho bratmi“ (Sk 1, 14). Naozaj neviem, čo je nebiblické, ak sa modlíme k Bohu v spoločenstve s Pannou Máriou. Je to skôr česť. V uvedenom texte sa píše, že „zotrvávali na modlitbách spolu s Máriou“. Ak nechceme v tomto spoločenstve modlitby zotrvávať, v istom zmysle sa vzďaľujeme aj od Cirkvi. Lebo Mária je vždy tam, kde sa Cirkev modlí."
modlitba.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


26.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   14. 12. 2018, 11:03 avatar
Juj toľké ohýbanie Písma , len aby sa nám to hodilo do vatikánskym koncilom schválených výmyslov.
A Ježiš mu povedal: Ja som cesta i pravda i život; nikto neprijde k Otcovi, len skrze mňa.A čokoľvek budete prosiť v mojom mene, učiním to, aby bol Otec oslávený v Synovi. 14Keď budete niečo prosiť v mojom mene, ja učiním.
Vy sa tedy modlite takto: Náš Otče, ktorý si v nebesiach, nech sa posvätí tvoje meno!


27.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   15. 12. 2018, 21:47 avatar
24
Krištof napísal: Prečo by teda Bohom vyvolená a Bohu verná Panna Mária tiež nemohla sedieť pri Bohu Otcovi a Kristovi na tróne?
-------------------------------------------------------
Tak prečo o tomto tak dôležitom nie je v Písme jediná zmienka. Je to len katolícka domýšľavosť, aby sa živil kult Márie!

Iba Ježiš sedí na Otcovom tróne so svojím Otcom a nikto iný a tam majú byť smerované modlitby - k Bohu. Na Ježišovom tróne budú sedieť všetci vykúpení v Kristu a to je synovstvo. Je Ježišov trón a je Otcov trón a Ježiš teraz sedí spolu s Otcom na Otcovom tróne. Mária nesedí spolu s Ježišom a s Otcom na Otcovom tróne. Nikde o tom nie je ani zmienka.

Prečo miešaš hrušky s jablkami? Poprosiť bratov v Kristu, aby sa modlili k Bohu za niekoho je Biblické. Boh je živý a má schopnosť vypočuť modlitby, lebo je Bohom. No nebiblické a popudzuje Boha je to, ak sa niekto a to nie prosí, ale dokonca modlí k človeku, ako keby to bol Boh o ktorom nevie, či je ten človek živý, alebo mŕtvy, aby zase on prosil Boha za niekoho? 5Moj . 10Nenajde sa u teba nikto taký, kto by viedol svojho syna alebo svoju dcéru cez oheň, ani veštec ani planetár ani zaklínač ani čarodejník 11ani bosorák ani dopytujúci sa vešteckého ducha ani vedomec alebo taký, ktorý by sa niečo pýtal mŕtvych. 12Lebo ohavnosťou je Hospodinovi každý, kto to robí, a práve pre tie ohavnosti ich vyháňa Hospodin, tvoj Bôh od tvojej tvári.

Pohania často prosili a sa pýtali mŕtvych. Uctievali mŕtvych. Katolíci sa dokonca modlia k mŕtvym a za mŕtvych, ako keby boli živí, čo je ohavnosťou u Boha.

O Márii nevieme či je živá, alebo mŕtva. Či bola vzatá do neba a neokúsila smrti, alebo zomrela a Boh ju vzkriesil, alebo ju ešte len vzkriesi pri Ježišovom druhom príchode. O tomto stave Márie nič nevieme a v Biblii nie je o tom ani zmienka. Ak by to bolo také dôležité, tak určite by sa o tom písalo v Písme. Tak kde sa zobral kult Márie?

Niektorých ako Eliáša Boh zobral k sebe a to bez toho, aby okúsili smrti. Niektorí vstali z mŕtvych skôr, ako bude všeobecné zmŕtvychvstanie pri príchode Pána. No nikto sa nemodlí k Eliášovi ani k Mojžišovi, že.


7.
označiť príspevok

meaculpa muž
   9. 12. 2018, 21:33 avatar
Dobra tema, len ludia radsej riesia menej podstatne veci, bohuzial.
Súhlasí Krištof


8.
označiť príspevok

meaculpa muž
   9. 12. 2018, 21:42 avatar
Súhlasí Krištof


17.
označiť príspevok

Krištof
   11. 12. 2018, 14:36 avatar
Mne sa páči toto podanie tej piesne

bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


9.
označiť príspevok

elemír muž
   9. 12. 2018, 22:33 avatar
Človeku nie je dovolené posudzovať, čo je z neba.
Načo sú nám kadejakí perfekti kongregácie a náuku viery, ak fatima zostala nepovšimnutá a kde boli títo perfekti kongregácie, ak nevysvetlili cirkvi a ľuďom, čo majú podľa nariadenia z neba urobiť, ak si už na seba zobrtali túto zodpovednosť, aby nebola druhá svetová voujna.
A kde budú stáť títo perfekti pri poslednom súde, ak boh neúprosne určí vnníkov za každú ronenú slzu a kvapku krvi v II. sv. vojne ?????
Toto nie je hra na fazulky, tu ide o 1100 milionov ľudí cca,

Cítia títo ľudia niečo vôbec pri pozdvihovaní hostie nad hlavu ?


10.
označiť príspevok

elemír muž
   9. 12. 2018, 23:47 avatar
Krištof, práve dnes bola v dedchticiach ďaľšie stretnitie s matkou pomoci a ja som vbidel autobus z polska, ktorý v tomto daždi obetovali svoj čas a peniaze, aby tamza niečím išli. Za čím???
Kňazi to majú zakázané, lebo im poastaviula cirkev megalomanské marianske centrum niekde na orave, neviem, či nie v turzovke.
Prtečo sa toho biuskupi boja a prečo zakazujú tam ísť kňazom.
A porečo tam chodia ľudia z polska, rakúska maďarska a ktovie skade ešte,
lebo ľudia niečo cítia, čo necítia biskupi a prečo to ľudia cítia a biskupoi nie? Prečo sú zjavenia ukázané neviným deťom bez hriechu a nie biskupom, alebo načo biskupom, ak chce niečo nebo svetu, či cirkvi povedať, prečo to nepovedia priamo pápežovi ??? Lenže ako, ak František z nej urobil pooštárku, neuveril, že by sa znova znížila k deťom, ako sa už raz znížila na ženu, ktorá počala dieťa a nebola v manželstve ?
Bol si už niekedy na nejakom mieste po marianskom zjavení cítil si tam niečo ? možno aspom ten pocit, ako keby tam ešte včera bol cirkus, kde stovky ľudí jásali nad výkonmi artistov.
Práve preto tam ľudia chodia, hľadajú svojimi senzormi pozostatky božieho ducha tohoto zjavenia. Ano, majú čidla a senzory, ktorými nasávajú božiu energiu tohoto božieho miesta a prídi tam každý mesiac, lebo uiverili preto, že tam našli práve toto, ten pocit, že našli niečo božie, čo si načerpajú a prinesú domov trovhu ohoto primezo dotyku z neba. A ak tam tam neprídu, tak to ítia, že im niečo chýba, niečo božie, niečo čo naplňuje ich život a vynáša vyššie a bližšie k svätosti.
Prečo to tam nejdú hľadať oni, biskupi, bojja sa , že nič nenájdu, že niš nebudú cítiť ????


13.
označiť príspevok

Krištof
   10. 12. 2018, 18:59 avatar
Elemír, pri zjaveniach je treba určitú opatrnosť. Niektoré síce môžu byť práve, avšak iné nie. Ako sa uvádza v jednom článku:

"Súkromné zjavenia
V priebehu storočí sa vyskytovali a vyskytujú sa aj dnes tzv. „súkromné“ zjavenia. Ide najmä o zjavenia Panny Márie. Treba povedať, že takéto zjavenia sú možné a neodporujú Božiemu plánu, práve naopak, sú, ak ich Cirkev uznala, jeho súčasťou. Hlavným problémom je ich pravosť. Pri jej posudzovaní nemožno zabúdať na vplyv podvedomia, sugescie, ilúzie, chorobných stavov i na pôsobenie diabla. Cirkev opatrne posudzuje údajné zjavenia, skúma, analyzuje, vysvetľuje, zaujíma stanovisko. Sú kritériá, ktoré Cirkev uplatňuje pri posudzovaní pravosti jednotlivých zjavení, napr. zázrak, vlastnosti osôb, ktoré mali zjavenie, ich psychická rovnováha, mravný život, úprimnosť, poslušnosť cirkevnej autorite, pravdivosť obsahu posolstva (súlad s katolíckou vierou a učením), ovocie zjavenia (milosti obrátenia, duch modlitby, svedectvá lásky a pod.)."
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


15.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 12. 2018, 11:06 avatar
krištof, velmi sa mi páči, že k tomu pristupuješ veľmi racionálne.
Ja si myslím, že sú státisíce amožno aj miiony ľudí, ktorí majú aj iný duchovný kontakt s nebom, než len iba modlitbou a omšou.
Tiež som nad tým veľa rozmýšlal a hlavne či a ký podiel má na tom satan, ktorý , ak sa mu to hodí n oklamanie veriacich, tak to určite urobí, ale to je so satanom vo všetkom, ja si donca myslím, že má podiel na každom božom čine.
Lenže fatima má už jeden obrovský dôkaz to je to, že bolo povedané, čo sa má urobiť a čo sa stane, ak sa neurobí. A skutočne, neurobilo sa a vojna prišla a dokonca aj predpovedané sprievodné znamenia.Napríklad jasná noc pred II. svetovou vojnou, vtedy sa vraj dali čítať noviny vonku bez okuliarov.
Napriek tomu: portugalskí biskupi jej uzasvätili potugalsko a vojna sa ich ani nedotkla, španielskí biskupi boli trochunejednotní a predsa sa skončila voujn, aj keď franko zostal. Najväčšia tanková bitka všetkých čias spôsobila prelom vo vývoji II. svetovej vojny, tiež na pokus zasvätenia ruska jej nepooškvrnenému srdcu.
Tu ja si myslím, ako človek, že tu nemôže nikto povedať, že to bola náhoda. A boh, ten vie presne, o čo išlo a ide a s biskupmi, ktorý zabránili zasväteniu svojím nsúhlasom, si to asi vybaví po svojom.
Práve biskupi akoby si vôbec neuvedomovali zodpovednosť voči nebu, len si spomeňme, čo musela mária urobiť všezko v španielsku, aby presvedčila biskupa, aby začal zavádzať vieru v amerike. A ten až po takýchto znameniach padol na kolená a odprosil ju za to, že jej neverím.
Lenže takýmto spôsobom nie je možné presvedčovať všetkých biskupov.
Napríklad neviem kolko rokov existuje komisia na určeni pravosti zjavení v dechticiach. Neviem dokonca či niektorí z tejto komisie sa zúčastmnili niektorých zjavení, naopak zakazujú tam chodiť kňazom, Pri tom sa taší pozrieť na TVáRE, Ako sa zmenia vizinárom, ak ju zase uvidia, toto nemôže zahrať žiaden človek.
Alebo ona nás tam naučila modlitbu, aby bolo viacej kňazov, ale rekcia biskupov bola vymyslieť vlastnú modlitbu na tento účel a nepoužíva sa tá jej verzia, je to o tom istom, ale ten zanovitý vzdor urobiť jej napriveň je od koho, od krista, či od satana ? Toto sú tie veci, kde vlastným riozumom hľadáme, čo je kristovbo a čo satanove. Žijeme tu vo svet kniežaťa tohoto sveta, ktorého takto nazval ježiš. A my sa musím naučiť rozlišovať horlivosť a božskosť, čo je kristovo a čo satanovo.

Z každej pozdvihnutej hostie prúdi na nás prúd živej ježišovej vody, a kolkí to vôbec neregistrujú, ani netušia, že niečo také tu je, Pritom to ježiš podrobne vysvetluje samaritánke pri jakubovej studni a samaritáni uverili aj preto, ž od vtedy ten prúd v sebe poznali. To nie je oitázka presvedenia a propagandy, to je ten dôvod aj mučenníkov za krista, lebo s kristom musíme byť týmto spojení. Kolkí biskupi, kolkí kardináli a možno aj pápeži o tomto vôbec netušia, ale vedia to určite tí, čo tam každý mesiac chodia a nielen zo slovenska. Dechtice je to isté čo medžugorie. A františek dal jasne najavo, že takúto komunikáciu s ňou odmieta, považuje ju za telefonistku. Takže tiež asi tento kontaklt s ježišom prostredníctvom živej vody asi nemá ?Tu nejde o vytváranie komisíí, úradov a možno aj vedeckých inštitucii , ktorí majú študovať pravosť týchto zjavení. To je nezmysel, ak človek nemá právo posudzovať to, čo je z neba.
Aj petrovi jeiš za života povedal, čokolvek zviažeš na ZEMI, BUDE ZVIAZANé AJ NA NEBI, AOLE AK ZAčAL POZOROVAť, čO ROBí PRETER Z CIRKVOU, dostal peter znamenie, keď schádzal zo strechy svojho domu, ktorý údajne bol obrovský, vuzniesla sa z neba plachta plná všetkých zvierat a bolo povedané bi a jetz. Ale on odmietal nečieté zvieratá atk mu bolo povedané, žečloveku nie je dovolené posudzovať, čo stvoril boh.
Bol povolaný pavol, ale nie kvôli obriezke, ale zrejme po odchode ježiša nastal v cirkvi človečí fnomén vládntia a svetskej moci.
Ale v tejto veci predsa len ma napadá určitá možnosť v spojitosti s poosmrtným životom ježiša tu na zemi.
Ježiš mal telo, ktoré prechádzalo zatvorenými dverami a ježiša videli len učenníci, tak isto pri fatimskom zjavení, niektoré deti videli a počuli a niekoré iba počuli, podobne je to aj v medžugorí a nie somsi istý,či aj v dechticiach.
Teda on je reálne tu, ale vidieť ju môže len naozaj čistá detská duša, lebo dospelý človek už je postihnutý hriechom a teda ak boh stvoril raj tu na zemi, ten raj tu existuje a každý, kto zomrie, teda ja somto zažil dvakrát, príde do priestoru , kde čaká pred dverami, kým sa pre neho otvoria a to je ten vstup do akéhosi paralelného života duchovného, ktorý je tu na zemi.
Aj ježiš povedal zločincovi, ktorý bol ukrižovaný vedľa neho: Ešte dnes budeš so mnou v raji, teda nie v nebi, to je asi cesta o niečom inom, ale až potom hovorí márii magdaléne: nedotýkaj sa ma, ešte som navýstupil k svojmu otcovi a to bolo do neba. A odtial sa vrátil s telom, ktoré nemohol každý vidieť a ktoré prešlo zavretými dverami, ale tomáš ho cítil ako hmotné, lebo vložil ruky do jeho rán a potom aj ježiš jedol rybu, Učeníci ho asi považovali za ducha, a nedávali mu jesť a púreto juásel povedať, že je hladný.

Takže najaký podoný mechanizmus je aj s týmito zjaveniami. Ba dokonca lucia píše, že ak sa zjaveniepostavilo n dub, tak konáre mierne klesli a po odchode mierne stúpli.
Teda dá sa predpokladať určitá hmotnosť, veľmi zvláštna, ale bola.

A teda péodstatné je, že ak chce niekto posudzovať nielen zjavenia, ale aj rôzne nevysvetliteľné veci v cirkvi, musí mať v sebe software na vyhľadávanie a spracovanie ježišovej živej vody, ktorá prúdi z premenej hostie, či z vystavenej sviatosti.

Hľadajte tento pocit a tým dáte najavo, že ste mu otvorení a ak príde , tak vás zaleje príjemný pocit dušvnej nádhery a stante sa jeho požívateľom, pri omši, pri spovedi, pri sviatostiach, proste, hľadajte a nájdete, ako nám hovorí ježiš, čokolvek bodete prosiť v mojom mene, dá sa vám to
Kolkí mučeníci práve kôli tomuto pocitu božskosti podstupovali samomučenie a aj mučenie iných, leboi to sa stále zvyšuje a zvyšuje a nie je možné to prirovnať k žiadnemu telesnému zážitku.

Hľadajme teda tento pocit a potom budmem rozlišovať, čo je ožie a čo satanove, čo je božie a čo z tohoto sveta.
A nebue treba žiadne komisie na určenie pravosti čohokolvek duchovného, lebo tento duševný pocit nám ukáže pravdu.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 23:21,  Bez pokory a milých slov nikdy nebude človek človekom.
dnes, 23:19,  Zlato za niečími očami; diaľka ľudí nerozdelí, no mlčanie áno, vraví sa.
dnes, 23:14,  Mlčanie je niekedy nad zlato.
dnes, 23:13,  Slová majú silu meča, ľahkosť pierka, nehu ženy, je to škoda, keď v každom nie sa...
dnes, 23:11,  Prepáč ondrej, ale o tomto naozaj nevieš nič.
dnes, 23:10,  A ubúda aj čarovných slovíčok ako prosím, ďakujem, poprosím, dobrý deň, pohladenie,...
dnes, 23:06,  Ubúda celistvosť charakteru, je to realita - dnešného sveta.
dnes, 23:01,  Poďakovanie je pre dnešným mladých neznámy pojem a pokrmov ubúda.
dnes, 22:59,  Zem je odpoveďou nášho konania, kedy človeka zabúda poďakovať za pokrmy.
dnes, 22:53,  Myslenie človeka je jeho vizitkou v krajine zvanej Zem.
dnes, 22:51,  Človek je vizitkou svojho myslenia.
dnes, 22:49,  Zrkadlo je odrazom človeka.
dnes, 22:47,  Psychika je potravou zrkadla.
dnes, 22:41,  Duša je potravou psychiky.
dnes, 22:39,  Sny sú potravou duše. *
dnes, 22:38,  Ahoj Zuz:-) áno, dala som si pred chvíľkou.
dnes, 22:30,  Presne tak pani ninka, lepšie by som to nepovedal.
dnes, 22:29,  Ak môžem, ja sa v politike nevyznám, ale čo som sledovala, tak pán Harabin ide až...
dnes, 22:27,  Ja som to vedel era už davno, že si mimo evanjelia, len sa šrtáš v duchovne....Stajner a...
dnes, 22:21,  takých pošukov ako ty Unia nepotrebuje....*10*10*10*10*10
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Za svoje skúsenosti musíme v živote platiť. Ak máme šťastie, dostaneme zľavu.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(145 507 bytes in 0,303 seconds)