Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Pravé a falošné náboženstvo....pravé a falošné kresťanstvo!

176
reakcií
3490
prečítaní
Tému 19. júna 2015, 00:02 založil Shagara.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 6. 2015, 00:02 avatar
Sú všetky náboženstvá Bohu prijateľné?
Ako môžete zistiť, aký je správny spôsob uctievania Boha? Nemusíme študovať a porovnávať náuky všetkých náboženstiev. Stačí, ak spoznáme to, čo učí Biblia. Príklad:............V mnohých krajinách je problém s falošnými peniazmi. Ako by ste postupovali, ak by ste dostali za úlohu nájsť takéto falošné peniaze? Snažili by ste sa zapamätať si každú falošnú bankovku? Nie. Rozumnejšie by bolo zamerať sa na dôkladné skúmanie pravých bankoviek. Keď viete, ako vyzerajú pravé bankovky, ľahko rozoznáte falošné. Podobne, keď sa naučíme, podľa čoho sa dá rozpoznať pravé náboženstvo, ľahko rozoznáme každé falošné náboženstvo.
Čo musíme podľa Ježišových slov robiť, ak chceme mať Božie schválenie?
Je dôležité, aby sme uctievali Boha spôsobom, ktorý schvaľuje. Mnoho ľudí verí, že Bohu sú prijateľné všetky náboženstvá, ale Biblia nič také neučí. A nestačí ani to, ak človek tvrdí, že je kresťan. Ježiš povedal: „Nie každý, kto mi hovorí: ‚Pane, Pane,‘ vojde do nebeského kráľovstva, ale ten, kto koná vôľu môjho Otca, ktorý je v nebesiach.“ Teda ak chceme mať Božie schválenie, musíme spoznať, čo od nás Boh vyžaduje, a potom podľa toho konať. Ježiš označil tých, ktorí nekonajú Božiu vôľu, za ‚páchateľov nezákonnosti‘. (Matúš 7:21–23) Falošné náboženstvo je teda podobne ako falošné peniaze úplne bezcenné. Čo je však ešte horšie, také náboženstvo ľuďom v skutočnosti škodí.
Aj preto som na základe mnohých textov tvrdil,že ateisti/tí,ktorí konajú v nevedomosti/ sú lepšie na tom ,ako falošní kresťania.
Ale ak chceme žiť večne v raji, musíme uctievať Boha správnym spôsobom a už teraz žiť tak, aby sa mu to páčilo. Žiaľ, veľa ľudí to odmieta robiť. Preto Ježiš povedal: „Vchádzajte tesnou bránou; lebo je široká a priestranná cesta vedúca do skazy a mnoho je tých, ktorí ňou vchádzajú; ale je tesná brána a úzka cesta vedúca do života a málo je tých, ktorí ju nachádzajú.“ (Matúš 7:13, 14)
Pravé náboženstvo vedie k večnému životu. Falošné náboženstvo vedie k zničeniu. Boh si nepraje, aby bol niekto z ľudí zničený, a preto dáva všetkým na zemi príležitosť, aby ho spoznali. (2. Petra 3:9) Áno, od toho, akým spôsobom uctievame Boha, závisí náš život.
Písmo jasne poukazuje,aký bude osud "buriny"/falošných kresťanov/,....a preto nie je čas otálať a ani sa klamať ,že všetky cesty vedú k tomu istému Bohu.
Ani tu nie je priestor na takéto tvrdenia. Pravda je len jedna,...tak ako aj viera.
Ef.4:4-6.....:"Je jedno telo a jeden duch , tak ako ste boli povolaní v jednej nádeji , ku ktorej ste boli povolaní; 5 jeden Pán jedna viera , jeden krst; 6 jeden Boh a Otec všetkých, ktorý je nad všetkými a prostredníctvom všetkých a vo všetkých."
Apoštol Pavol pod Božou inšpiráciou to vyjadril aj inak,ked napísal: „Nabádam vás, bratia, menom nášho Pána Ježiša Krista, aby ste všetci hovorili súhlasne, aby neboli medzi vami rozdelenia, ale aby ste boli pevne spojení rovnakou mysľou, rovnakým spôsobom myslenia.“ (1. Korinťanom 1:10) Biblia tiež kresťanov nabáda, aby boli ‚tej istej mysle, mali tú istú lásku a boli spojení ako jedna duša, boli jednomyseľní‘. — Filipanom 2:2.
Ak chápeme význam daných slov,tak opäť nie je tu priestor na tvrdenie,že Bohu môžu byť prijateľné akékoľvek náboženstvá s navzájom rozporuplnými učeniami.
Namieste sú potom daľšie Pavlové varovné slová:
: „Príde čas, keď neznesú zdravé učenie, ale budú si zhromažďovať učiteľov podľa svojich žiadostí, aby im šteklili uši; a odvrátia uši od pravdy, a obrátia sa k falošným príbehom.“ — 2. Timotejovi 4:3, 4.
Apoštol Pavol pod inšpiráciou napísal daľšiu vážnu výstrahu: „Veci, ktoré obetujú národy, obetujú démonom, a nie Bohu.“ (1. Korinťanom 10:20, 21)
No a to,či je to prijateľné Bohu,...tak na to si vie dať odpoved každý sám. A každý laik aj kresťan vie,že "nemôžme sedieť pri stole pravého Boha a tiež i pri stole démonov"! Musíme sa vybrať a oddeliť sa.
Zamyslime sa nad tým, ako biblická kniha Zjavenie opisuje falošné náboženstvo. Zobrazuje ho ako opitú prostitútku, ktorá má moc nad mnohými kráľovstvami a ich poddanými. Táto obrazná žena smilní s mnohými kráľmi a je opitá krvou Božích pravých ctiteľov. (Zjavenie 17:1, 2, 6, 18) Meno, ktoré má napísané na čele, vystihuje jej odporné nečisté správanie — „Veľký Babylon, matka smilníc a ohavností zeme“. — Zjavenie 17:5.

Ako sa falošné náboženstvo dopúšťa duchovného smilstva a k čomu to vedie?
Biblický opis Veľkého Babylona sa hodí na falošné náboženstvá sveta ako celok. Hoci tisícky náboženstiev nie sú formálne zjednotené do jednej svetovej organizácie, sú neoddeliteľne spojené v zámeroch a konaní. Falošné náboženstvo má tak ako nemravná žena zo Zjavenia obrovský vplyv na vlády. Podobá sa žene, ktorá nie je verná manželskému sľubu, v tom, že sa spolčuje s jednou politickou mocnosťou za druhou.
„Cudzoložnice, či neviete, že priateľstvo so svetom je nepriateľstvo s Bohom?“ napísal učeník Jakub. „Teda ktokoľvek chce byť priateľom sveta, stáva sa nepriateľom Boha.“ — Jakub 4:4.

Toto zmiešavanie falošného náboženstva s vládami vedie k mnohému ľudskému utrpeniu. Africký politický analytik Dr. Xolela Mangcu poznamenal, že „svetové dejiny sú pošpinené masovým zabíjaním, ktoré vyplynulo zo zmiešavania náboženstva a politiky“. Nedávno jedny noviny uviedli: „Najkrvavejšie a najnebezpečnejšie konflikty súčasnosti... vychádzajú z náboženstva.“ Životy miliónov ľudí hasnú v konfliktoch, ktoré podporuje náboženstvo. "Veľký Babylon" dokonca prenasleduje a zabíja pravých Božích služobníkov, a tak je v obraznom zmysle opitý ich krvou. — Zjavenie 18:24.
A ak niekto tvrdí ,že ........." od roku 1872 ani katolíci, ani protestanti, ak ich berieme vo všeobecnosti, neskĺzali k násiliu"/výrok J.Tulla/..........tak to možno označiť ako za absolútnu neznalosť historie ,ale musí byť za tým aj niečo iné.
Pretože ,aj neznalí histórie vedia,čo prinieslo 20 storočie/ale aj súčasnosť/ a akú úlohu v tom zohrávali/zohrávajú/ náboženstvá?!
Historik Paul Johnson v "Dejinách 20 storočia" /a mnohí daľší/ označujú posledné storočia za "satanské" a práve násilie,konflikty boli tým dôvodom ,prečo ich tak mnohí historici označujú. A falošné náboženstvo tu opäť zohrávalo svoju negatívnu úlohu.
Vedúce osobnosti cirkvi ani tu nezostali neutrálne, ale vytvorili niečo, čo írsky spisovateľ Hubert Butler označuje pojmom „bojachtivé a politické cirkevníctvo“. „Spolitizované kresťanstvo,“ napísal, „je takmer vždy aj bojujúcim kresťanstvom, a keď sa štátnici a duchovní dohodnú, vždy sa to skončí tým, že za určité výhody dá cirkev požehnanie štátnemu vojsku.“
Katolícky historik E. I. Watkin píše: „Hoci je také priznanie bolestné, nemôžeme v záujme falošného ospravedlnenia alebo nečestnej lojálnosti popierať či ignorovať historickú skutočnosť, že biskupi dôsledne podporovali všetky vojny, ktoré viedla vláda ich krajiny. V skutočnosti neviem ani o jedinom prípade, že by niektorá národná hierarchia odsudzovala dajakú vojnu ako nespravodlivú... Nech bola oficiálna teória akákoľvek, katolícki biskupi sa vo vojne riadili zásadou: ,Moja krajina je vždy v práve.‘“ — Morals and Missiles (Morálka a strely), Londýn 1959, vydal Charles S. Thompson, s. 57, 58.
A to je z veľkej časti poplatné aj protestantským náboženstvám.
A nič nemení na veci fakt,ak niektorí jednotlivci týchto náboženstiev konali inak. Teda,že sa nepodvolili tlaku vojnového šialenstva a tlaku svojej cirkvi a zostali neutrálni.
Samozrejme,náboženstvá všeobecne,....i tie kresťanské zlyhávajú aj v náukových otázkach,....ked biblické učenie nahradili ľudskými tradíciami, a týmto sa oddelili od Krista.
"„Ak zostanete v mojom slove, ste naozaj moji učeníci..." Ján 8:31
Ak nie, platí opak!.....pretože falošné náboženstvo/s falošným učením/ slúži zámerom diabla.,Božieho odporcu.
A tak, ľudia, ktorí chcú byť ušetrení, musia vyjsť z falošného náboženstva, kým nebude príliš neskoro. Lebo "dvere" sa raz zatvoria,ked...." hospodár vstane a zamkne dané dvere"! Luk.13:25,...(2. Korinťanom 6:14–17)
Aké stanovisko voči "Veľkému Babylonu"/kryptogram pre konglomerát falošných náboženstiev/ by mali zaujať praví ctitelia? Biblia jasne prikazuje: „Vyjdite z neho, ľud môj, ak nechcete mať s ním účasť na jeho hriechoch a ak nechcete dostať časť z jeho rán.“ (Zjavenie 18:4) !!!
Dnes je ...."žatva"....konajme rozhodne ,aby sa na nás nesplnili slová z Jeremíáša 8:20.....:"„Žatva sa pominula, leto je pri konci, ale my sme neboli zachránení!“
Súhlasí pátrač


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2015, 00:44 avatar
Shagara: Sú všetky náboženstvá Bohu prijateľné?

Samozrejme, že sú. Uvedom si, že boh je tak dokonalý, že pre neho sú všetky náboženstvá prijateľné. A najradšej má ateistov, pretože tí ho neobťažujú cez modlitby s hlúposťami.


5.
označiť príspevok

antarctica
   19. 6. 2015, 03:52 avatar
Jo jo jo, aj rodicia maju najradsej deti co neveria ze existuju a neobtazuju ich.
Súhlasí ranexil, Wolfe


8.
označiť príspevok

pátrač muž
   19. 6. 2015, 08:30 avatar
Boh nie je dokonalý


40.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2015, 14:00 avatar
Dobre, keď nie je dokonalý, tak to vysvetľuje, prečo má rád všetky náboženstvá i nenáboženstvá. A najradšej má ateistov.

Nakoľko nie je dokonalý, tak sú všetky náboženstvá bohu prijateľné.


41.
označiť príspevok

pátrač muž
   19. 6. 2015, 14:01 avatar
nemáš znalosti o rozdelení kmeňov, teda génov medzi bytosťami, čiže Ti to nie je možné vysvetliť


42.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2015, 14:18 avatar
Tak prezraď, aké má gény boh, keď nie je dokonalý.


54.
označiť príspevok

pátrač muž
   19. 6. 2015, 18:07 avatar
nie som vedec ani genetik ale anjeli majú svetlé gény alebo biele teda aj Lucifer


46.
označiť príspevok

Sloven muž
   19. 6. 2015, 17:13 avatar
patráč je nedokonalý, preto nedokáže prijať takú veľkú skutočnosť, že len Boh je skutočne dokonalý!
Súhlasí pátrač


47.
označiť príspevok

Wolfe muž
   19. 6. 2015, 17:19 avatar
To znamena ze vsetci, ktori prjimaju skutocnost, ze len Boh je skutocne dokonaly, su dokonali?  


48.
označiť príspevok

Sloven muž
   19. 6. 2015, 17:21 avatar
že sa k nej približujú, večný proces...Preto už dávno chápu, že len Boh je skutočnou dokonalosťou vo svojej prapodstate....


49.
označiť príspevok

Wolfe muž
   19. 6. 2015, 17:22 avatar
Ja len, ze z tvojej vety to tak vyznelo...


50.
označiť príspevok

Sloven muž
   19. 6. 2015, 17:31 avatar
Vyznelo, možno, bolo potrebné asi aj vysvetliť... 


71.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 6. 2015, 21:45 avatar
Patrač,....to ako keby si hovoril,...."ja hlina som dokonalý,a hrnčiar čo ma sformoval je nedokonalý." Ale to je absurdná a obrátená predstava. Ludia sa nepoučili,....opäť pýcha a nerozumnosť dobývajú srdcia sebeckých ľudí.


12.
označiť príspevok

pátrač muž
   19. 6. 2015, 09:33 avatar
shagara problém to nie je celosvetový, iba ten čo má nutkanie cestovať po svete potrebuje poznať všetky bankovky práve na svete


13.
označiť príspevok

pátrač muž
   19. 6. 2015, 09:35 avatar
s tou cestou má Ježiš pravdu je tesná a plná nástrach konkrétne tri nástrahy a jeden dar


14.
označiť príspevok

pátrač muž
   19. 6. 2015, 09:45 avatar
skutočná viera sa dá vyčítať z dejín medzi pápežmi, bol jeden ktorý bol ochotný obetovať svoj život prežil toto je skutočná viera, medzi politikmi bol jeden prezident, ktorý bol ochotný obetovať svoj život, zomrel toto je skutočná viera


76.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 6. 2015, 22:10 avatar
Pátrač,.....medzi pápežmi by som hladaľ všeličo,.....ale viera tam veľmi nefiguruje. Leda tak ,láska k pôžitkom a mamonu. Prečítaj si dejiny pápežov a budeš v obraze. Už aj samotní cirkevní kronikári majú v tom dosť jasno. O čo viac ,svetskí,....ktorí si takto nepredstavovali ani vieru,ani lásku k blížnemu a ani skromnosť a pokoru chudobného Krista.


43.
označiť príspevok

Wolfe muž
   19. 6. 2015, 15:01 avatar
Povedal by som, ze cokolvek sa da aplikovat na cokolvek.

„Príde čas, keď neznesú zdravé učenie, ale budú si zhromažďovať učiteľov podľa svojich žiadostí, aby im šteklili uši; a odvrátia uši od pravdy, a obrátia sa k falošným príbehom.“ — 2. Timotejovi 4:3, 4. >> Toto by sa kludne dalo aplikovat na protestantov, ze sa odvratili od pravej cirkvi...

Apoštol Pavol pod inšpiráciou napísal daľšiu vážnu výstrahu: „Veci, ktoré obetujú národy, obetujú démonom, a nie Bohu.“ (1. Korinťanom 10:20, 21) >> Docela rad vytrhavas z kontextu >> Este predtym je taky jeden versik
1. Korinťanom 10:19 Čo tým chcem povedať? Že mäso obetované modlám je niečo? Alebo že modla je niečo?

„Najkrvavejšie a najnebezpečnejšie konflikty súčasnosti... vychádzajú z náboženstva.“ >> S tym suhlasim, ale keby nebolo nabozenstvo, tak si ludia najdu inu zamienku...

"A ak niekto tvrdí ,že ........." od roku 1872 ani katolíci, ani protestanti, ak ich berieme vo všeobecnosti, neskĺzali k násiliu"/výrok J.Tulla/" >> Len pre info, napisem to tu pre istotu cele, nie len tak ako chces aby to znelo:

"Ak zoberieme históriu, sú miliardy ľudí ktorí „nezlyhali ani v tých najväčších skúškach“ neskĺzli k násiliu, ani keď boli prenasledovaní... je pravdou, že katolíci zabíjali protestantov a naopak, ale kde boli v tej dobe JS? ...ak ešte neexistovali, potom si nemôžu činiť zásluhy za to, že neskĺzli k násiliu, lebo od roku 1872 ani katolíci, ani protestanti, ak ich berieme vo všeobecnosti, neskĺzali k násiliu... JS k násilnostiam nemohli skĺzať aj keby chceli (som presvedčení, že nechceli... takéto „chtíče“ prichádzajú väčšinou s mocou, možnosťou ich konať... a tú nemali... ) ...napríklad, všeobecne nezlyhávali (nech už „trojjediní“, alebo iní /okrem JS... /) kresťania za Déciusa sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk , z novodobých dejín boj Indov za nezávislosť (satjágraha – nenásilný odpor, na princípe ahimsá -nenásilnosť)... oveľa starším náboženstvom než JS sú kvakeri, ktorí tiež na základe svojej histórie by mohli tvrdiť, že „majú morálne právo tvrdiť, že vedia, čo je to láska... na rozdiel od JS zakladajú svoju vieru na dobre, ktoré je v človeku, kým JS na zle, ktoré v ňom je..."

Je zaujimave, ze strasne hovoris o skumani pravej bankovky, a namiesto toho skumas bankovky cudzej meny, o ktorej si len myslis, ze su prave (vyroky ludi)...


154.
označiť príspevok

attis
   24. 6. 2015, 08:36 avatar
Pravé nábozenstvo vystihuje Bdelosť Vedomia
Nepravé nábozenstvo otupuje vedomie,ako vyhlásil uz Karl Marx-Nábozenstvo je opiom ľudstva !
   


3.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 6. 2015, 01:31 avatar
Lemmy,........proroctvo hovorí,že politické prvky sveta zničia onedlho náboženstvá sveta. Pretože,pozorujú,čo je fakt/a čo som spomenul i ja v téme/, že "sú rozvratnou zložkou v tomto svete". Teda,tá väčšina náboženstiev,....tie falošné,....ktoré sa miešajú do politiky.
To je asi pre teba radostná správa z Písma,.....ale tento radikálny akt,bude začiatkom konca. A začne to tým ,čo opisuje daľšie proroctvo: Pavol napísal: „Keď povedia: ‚Mier a bezpečie!‘, vtedy ihneď príde na nich náhle zničenie.“ Tak ako hneď za bleskom nasleduje hrom, aj po vyhlásení mieru a bezpečia bude nasledovať „náhle zničenie“. Prvý príde na rad „Veľký Babylon“, celosvetová ríša falošného náboženstva, známa aj ako „smilnica“, čiže prostitútka. (Zjav. 17:5, 6, 15)
Aký bude výsledok tohto útoku? Národy zoskupené do OSN neľútostne vyplienia bohatstvo smilnice, „zjedia jej mäsité časti a celkom ju spália“. (Prečítaj Zjavenie 17:16.)
Zničenie takzvaného kresťanstva a všetkých ostatných organizácií falošného náboženstva bude úvodnou fázou „veľkého súženia“. (Mat. 24:21; 2. Tes. 2:8) A to bude zavŕšené armagedonom. A to už nebude ani pre teba príjemné.
Šˇkoda,....prirástol si mi k srdcu!  


4.
označiť príspevok

antarctica
   19. 6. 2015, 03:50 avatar
ach jaj Shagara:

www.inky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


53.
označiť príspevok

Wolfe muž
   19. 6. 2015, 17:40 avatar
Mno cital som si to, a s dost vecami nesuhlasim...
napr:
"
Je zásada „Sola Scriptura“ biblická?
Svedkovia Vám na túto tému vytiahnu pravdepodobne nasledovné argumenty:

15 Od útleho detstva poznáš Sväté písma, ktoré ti môžu dať poučenie na spásu skrze vieru,
ktorá je v Kristovi Ježišovi. 16 Celé Písmo je Bohom vnuknuté a užitočné na poúčanie, na
usvedčovanie, na nápravu a na výchovu v spravodlivosti, 17 aby bol Boží človek dokonalý
a pripravený na každé dobré dielo.“
(2 Tim 3,15–17)
Tento výrok je pekný, ale NIČ nehovorí o tom, že IBA BIBLIA a nič iné je Bohom
inšpirované! "

Predstav si, ze by niekto pisal historicku knihu...
Zmienil by sa v tej knihe o danej knihe samotnej?

Preco by v biblii malo byt napisane ze len biblia. V biblii su napisane zasady, preto len biblia (sola scriptura)
Lepsie ako ked sa cokolvek vymysli a prida (svati, zjavenia, ruzenec atd..)


100.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 6. 2015, 20:35 avatar
Zásada -Sola scriptúra je biblická. A inak to ani nemôže byť! Ved,ak by sa mala prijímať i nejaká ľudská tradícia,.....kto by bol arbitrom ,ktorý by posúdil čo je správne,biblické a čo už je nesprávne,nebiblické? Ved dnes sú tisíce tradícií,ľudských pohľadov na tzv."biblickú pravdu",....a to len preto,že sa prijala nebiblická,ľudská tradícia. Tú zavrhol aj Ježiš,pretože sa ňou odsúvalo Božie slovo. Jednoducho....miliony ľudí,miliony názorov. Kdežto biblická pravda je jeden,dokonalý pohľad Boha.
"Tak svojou tradíciou, ktorú ste odovzdali, robíte Božie slovo neplatným a robíte mnohé tomu podobné veci.“ Marek 7:13
Pavol tiež v liste Galaťanom cituje slová,ktoré jednoznačne vylučujú niečo ,čo by malo byť pridané k Biblii,evanjéliu!
Apoštol Pavol pod inšpiráciou napísal: „Aj keby sme vám však my alebo anjel z neba azda oznamovali ako dobré posolstvo niečo iné než to, čo sme vám oznamovali ako dobré posolstvo, nech je prekliaty.“ (Galaťanom 1:8)
Matúš 15:9,. Marek 7:7.... to tiež vylučuje: „Nadarmo ma však uctievajú, lebo ako náuky vyučujú ľudské príkazy.“
Židia uctievali Boha „nadarmo“, zbytočne, pretože svoje náboženské tradície stavali nad Božie požiadavky.
Samozrejme,....tých varovaní je v Písme veľa,....ktoré nás varujú,aby sme k Božiemu slovu nič nepridávali,a ani neuberali. 5 Moj.4:2,.12:32,. Zjav.22:18
"Nepridávaj nič k jeho slovám, aby ťa nepokarhal a aby si nemusel byť luhárom." Príslovie 30:6
"Každý, kto sa tlačí dopredu a nezostáva v Kristovom učení, nemá Boha. Kto v tomto učení zostáva, ten má tak Otca, ako aj Syna." 2 Jána 9
......................atd.

New Catholic Encyclopedia o Jehovových svedkoch uvádza: „Bibliu považujú za jediný zdroj svojho učenia a pravidiel správania.“


103.
označiť príspevok

antarctica
   20. 6. 2015, 21:59 avatar
Ak je biblicka pravda jediny pohlad, preco si jedni vyznavaci Biblie myslia jedno a druhi citatelia Biblie druhe?
Súhlasí clear1, Wolfe, attis


110.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 6. 2015, 22:38 avatar
Antartica,....Ježiš to viackrát vysvetľoval,....aj v podobenstve o burine a pšenici a podobne. To satan "zasial" danú burinu/nepravých kresťanov/. Je to preto,že títo ľudia si nectia Božie slovo,...bližšie sú im chladné,nebiblické,ľudské dogmy.
Alebo,aj inak: "Prečo niekoho inšpiruje Biblia k zbožnosti a láske,.......a iného k zabíjaniu?
A takíto kresťania si vedia aj toto "zabíjanie" ospravedlniť a dokonca ho povzniesť na "službu Bohu".


114.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 6. 2015, 23:15 avatar
Hmm Svedkovia Jehovovi su psenica a vsetky ostatne denominacie su kúkoľ..

Vsetci sucasni katolici, evanjelici zabijaju...

Hmm k tym logickym klamom este som zabudol pridat, unahlene zovseobecnovanie, nepreprezentativna vzorka a aby toho nebolo malo tak sa docela zvrhavas aj na argumentum ad absurdum...

Sranda, katolici vyhlasuju svatych, ale svedkovia jehovovi, sa za svatych vyhlasili rovno vsetkych...


121.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 6. 2015, 22:57 avatar
Wolfe,....nezabíjajú,.....ale ak nezareagujú a neujdu z "Veľkého Babylonu" ,tak ponesú kolektivnu,krvnú vinu za tých ,čo tak robili.
"Áno, bola v ňom nájdená krv prorokov a svätých a všetkých, ktorí boli zabití na zemi.“ Zjav.18:24
Falošné náboženstvo má obrovskú,krvnú vinu!
A slovo "svätý"/čistý,oddelený od zla,zasvätení Bohu..atd/,,...sa v Biblii vzťahuje na všetkých ,ktorí veria v Krista a jeho Otca a sú pomazaný jeho duchom. Len RKC z toho spravila "exkluzivitu" pre pár vyvolených. Sk. 9:32, 36–41,, 2. Kor. 1:1; 13:12
------------------------------------------------------
New Catholic Encyclopedia pripúšťa: „Najbežnejším symbolom, ktorý sa používa pre všetkých svätých, je nimbus (obláčik), svietiaci ohraničený útvar obklopujúci hlavu svätého. Má predkresťanský pôvod a príklady môžeme nájsť v helenistickom umení s pohanskou inšpiráciou; a ako to vidno na mozaikách a minciach, svätožiara sa používala pre polobohov a božstvá, ako bol Neptún, Jupiter, Bakchus, a najmä pre Apolla (boha Slnka).“ — 1967, zv. XII, s. 963.
----------------------------------------------------------
The New Encyclop?dia Britannica hovorí: „V helenistickej a rímskej kultúre sa slnečný boh Helios a rímski cisári často objavujú s korunou s lúčmi. Pre pohanský pôvod sa raná kresťanská kultúra tomuto tvaru vyhýbala, ale kresťanskí cisári prevzali pre svoje oficiálne portréty jednoduchú kruhovú svätožiaru. Od polovice 4. storočia znázorňovali aj Krista s týmto cisárskym symbolom... až v 6. storočí sa svätožiara stala obvyklou pre Pannu Máriu a iných svätých.“ — 1976, Microp?dia, zv. IV, s. 864.


129.
označiť príspevok

Wolfe muž
   22. 6. 2015, 04:23 avatar
A co ti, ktori veria v Boha ale nezaraduju sa do ziadneho kolektivu?

Co sa tyka svatoziari.. tak najskor islo o auru, ale ta nie je len okolo hlavy, ale okolo celeho tela..
Inak tiez sa mi zrovna nepaci, zobrazovanie svatoziari na portretoch..
Inak ked sme pri tom, tak by sa portrety nemali vyrabat vobec...
1. Aj tak nevieme ako Jezis vyzeral
2. Nespravis si obraz...

Aj ked mozem povedat, v dome kde som byval (rodina) tak tam boli rozne portrety, od Jezisa modliaceho sa nad Jeruzalemom, az po nejaku zvlastnu drevorezbu Jezisa...
A budem uprimny (nezvyknem klamat, nemam to rad) nebudem tvrdit, ze nemam magnetku s Jezisom na chladnicke, a este ked som byval u matky+rodiny, tak nad postelou som mal taku papierovu plaketku - kriz s takou istou grafikou Jezisa, ako na magnetke...
Ale ja sa k tomu nemodlim,, beriem to skor, len ako nejaku okrasu.. Tam kde mam kriz, mam tiez taky zvlastny kovovy art z Tuniska.. a tusim aj nejaky obraz...

Inak este sa vratim Boh slnka,, mnohi ateisti povazuju Jezisa ako importovaneho boha z inej kultury - Isis - Maria, Horus - Jezis a plno dalsich (narazajuc na podobne az rovnake znamenia a okolnosti narodenia)...

Mimochodom, preco si myslis, ze prave SJ su psenica?
Nemyslis, ze si to mysli kazda denominacia..
To ze si to este niekto mysli, neznamena, ze to musi byt pravda a poviem ti, kazdy to moze dokazat...


128.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 6. 2015, 00:18 avatar
Antartica...................tu je dané podobenstvo:"Pšenica“ a „burina“
Ježiš totiž založil jednu cirkev,kresťanský zbor. Ale , čo sa s týmto zborom malo stať podľa slov samotného Ježiša Krista. Možno ťa to prekvapí, ale Ježiš očakával, že jeho zbor prestane byť jasne viditeľný, a tento smutný stav mal s jeho pripustením trvať celé stáročia.

Ježiš raz prirovnal svoj zbor k „nebeskému kráľovstvu“ a povedal: „Nebeské kráľovstvo bolo prirovnané k človeku, ktorý zasial na svojom poli znamenité semeno. Keď ľudia spali, prišiel jeho nepriateľ a nasial burinu medzi pšenicu a odišiel. Keď steblá vzišli a priniesli úrodu, zjavila sa aj burina. Tak prišli hospodárovi otroci a povedali mu: ‚Pane, nezasial si na svojom poli znamenité semeno? Kde sa potom na ňom vzala burina?‘ Povedal im: ‚To urobil človek nepriateľ.‘ Povedali mu: ‚Chceš teda, aby sme vyšli a zozbierali ju?‘ On povedal: ‚Nie, aby ste azda pri zbieraní buriny nevytrhli aj pšenicu. Nech oboje rastie spolu až do .....žatvy; .......a v čase žatvy poviem žencom: Zozbierajte najprv burinu a zviažte ju do snopkov na spálenie, potom choďte a zhromaždite pšenicu do mojej sýpky.‘“ — Matúš 13:24–30.
Ježiš vysvetlil, že „rozsievač“ je on sám. „Znamenité semeno“ znázorňuje jeho pravých učeníkov. Jeho „nepriateľ“ je Satan Diabol. „Burinou“ sú nepraví kresťania, ktorí vnikli do raného kresťanského zboru. Ježiš povedal, že nechá „pšenicu“ a „burinu“ rásť spolu až do „žatvy“, ktorá nastane v ‚závere systému vecí‘. (Matúš 13:37–43)
/Ježišovi poslucháči vedeli, aké ťažké je rozoznať skutočnú pšenicu od takej buriny, akou je jedovatý mätonoh mámivý, ktorý počas rastu vyzerá takmer ako pšenica,...ale nie je. /

A -"žatvu" robia dnes JS s pomocou anjelov.
Mat.24:14....:"A toto dobré posolstvo o kráľovstve sa bude zvestovať po celej obývanej zemi na svedectvo všetkým národom; a potom príde koniec".
Už len veriť,že JS to nie sú,a že po nich príde ešte niekto iný!  Ale nepríde,....dnes sa rozhoduje o budúcnosti ľudstva!


115.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 6. 2015, 23:28 avatar
S tym vrchom suhlasim...

Ten spodok: Az na to, ze si to necitoval z Novej katolickej encyklopedie, ale z wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Mimochodom aj protestanti maju zasadu sola scriptura
(Teda je ich viac, ale cerpa sa len z biblie)...


127.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 6. 2015, 23:37 avatar
Len z Biblie? A kde sa tam píše o trojici,nesmrteľnej duši,pekle?


136.
označiť príspevok

Wolfe muž
   22. 6. 2015, 05:23 avatar
Kde sa tam pise, ze arhanjel Michal je Jezis?
+ plno dalsich SJ tvrdeni..


66.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 6. 2015, 21:01 avatar
Ach jaj Antartiica...........ale tieto atribúty, z daného linku ....................• NEOMYLNÝ Boh
• ktorý NEOMYLNÝM a spoľahlivým spôsobom vyhlási
• Bibliu za NEOMYLNÉ Božie slovo
• a zabezpečí jej NEOMYLNÝ výklad tak, aby bolo možné Pravdu, v nej
obsiahnutú, aj spoľahlivo a neomylne pochopiť
• a tak spoznať PRAVDU. ............................sú zabezpečené, a Písmo ich opakovane potvrdzuje. Teda ,Boh. A to všetky. Môžem byť aj konkrétny. Iná alternatíva by bola nelogická,nezmysluplná. Inak povedané,.....Boha by nikto nemohol nájsť! Respektíve,.....mohli by sme si ho vysvetlovať hocijako,a aj uplatňovať jeho učenie. A to nepotrebuje komentár.
Takého Boha ,a jeho "Slovo"/návod na život/ by nikto nechcel,.....k ničomu by totiž neviedlo.
 


6.
označiť príspevok

fajer
   19. 6. 2015, 06:16 avatar
KOpa hlúposti, nepotrebných pre človeka...neoplatí sa to ani čítať....


7.
označiť príspevok

sta2rky muž
   19. 6. 2015, 08:27 avatar
Bibliou sa nedá argumentovať jej pravdivosť. Pravda je súlad výroku so skutočnosťou. Ak sa niečo nedá podložiť realitou, jedná sa o hypotézu, či názor. Môže byť pravdivý alebo nepravdivý.


9.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   19. 6. 2015, 08:48 avatar
Podľa mňa neexistje falošné náboženstvo. Možno iba niektoré sekty typu JS, ktoré stoja na nenávisti voči iným.
Súhlasí ranexil


70.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 6. 2015, 21:42 avatar
Patrick,....teda Ježiš klamal?
---------------------------------------------------------------------------
"Lebo takí sú falošní apoštoli, podvodní robotníci, ktorí sa premieňajú na Kristových apoštolov. 14 A niet divu, lebo sám Satan sa stále premieňa na anjela svetla. 15 Nie je to preto nič veľké, ak sa tiež jeho služobníci stále premieňajú na služobníkov spravodlivosti. Ale ich koniec bude podľa ich skutkov." 2 Kor.11:13
Keď bol Ježiš na zemi, bola tu náboženská skupina, ktorá ho chcela zabiť. Mysleli si, že ich spôsob uctievania je ten pravý. Hovorili: „Máme jedného otca, Boha.“ Súhlasil s tým Ježiš?..............Nie! Povedal im: ...............„Vy ste zo svojho otca, Diabla.“ (Ján 8:41, 44) Dnes si mnohí ľudia myslia, že uctievajú Boha, ale v skutočnosti slúžia Satanovi a jeho démonom! — 1. Korinťanom 10:20.
Svojim výrokom si Patrick zrušil Ježišové slová o "prevládajúcej burine" a "úzku cestu k záchrane" si roztiahol na štvorprúdovú diaľnicu. 
Ale , pravdu Písma nikto nezmení,....aj ked teraz ju môžeme "zjemniť",....realita každého raz prekvapí. A daná "nádej" sa rozplynie ako ranný výpar. 


78.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   19. 6. 2015, 22:35 avatar
"Lebo takí sú falošní apoštoli, podvodní robotníci, ktorí sa premieňajú na Kristových apoštolov. " - to isté sa dá povedať o JS alebo ktorejkoľvekj inej sekte, cirkvi, či náboženstve. Podobne aj toto: "Mysleli si, že ich spôsob uctievania je ten pravý."
" Dnes si mnohí ľudia myslia, že uctievajú Boha, ale v skutočnosti slúžia Satanovi a jeho démonom! " - presne toto sa dá aplikovať z hociktorej strany na hociktorú inú stranu.
Súhlasí Wolfe


82.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 6. 2015, 02:32 avatar
Presn,e ako som povedal, to moze povedat ktokolvek o komkolvek... a vsetko sa ta otocit ako sa len chce


83.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   20. 6. 2015, 08:33 avatar
Samozrejme, že sa to dá povedať o každom, ale pravda je len jedna a tú treba hladať. Či ju majú katolíci, alebo evanjelici, metodisti, baptisti, adventisti, jehovovi svedkovia atď. Pravdu majú tí, ktorí sa držia písma a snažia sa konať Božiu vôľu. Našou úlohou je hľadať a nájsť takých. Čo sa týka Shagaru, nezdá sa mi, že by šíril nenávisť. Len pravdivo a bez príkras predsatavuje, čomu verí a o tom píše. Nenašiel som nejaké náznaky nenávisti voči človeku alebo náboženstvu. Kritika nie je nenávisť.
Súhlasí Shagara


95.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 6. 2015, 18:01 avatar
Nesiri nenavist, len pychu a aroganciu...


108.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 6. 2015, 22:33 avatar
Podľa niektorých je -"šírenie nenávisti a arogancia" už to,že tvrdím,že poznám pravdu a odhaľujem nepravdu od pravdy. Respektíve,ked konštatujem čo je pravda z Písma. A čomu veria JS. Neurážam ako niekto!
-------------------------------------------
Už v minulosti ,ked boli ctitelia Boha prenasledovaní a mali strach zo svojich nepriateľov, ich Boh uistil, že vie, ako sa cítia. Povedal im: „Ten, kto sa dotýka vás, dotýka sa môjho oka.“ (Zech. 2:8)
Ja by som sa "nerýpal v Božom oku",.....je to viac ako citlivá záležitosť a môže vyvolať jeho spravodlivý hnev.
A jeden učiteľ,vážený člen sanhedrinu/právnik/ dal jednú múdru radu: ............„Nemiešajte sa do týchto ľudí a nechajte ich na pokoji; (lebo ak je tento plán alebo toto dielo od ľudí, bude rozvrátené, ale ak je od Boha, nebudete ho môcť rozvrátiť inak by vás mohli považovať za bojovníkov proti Bohu.“ (Sk. 5:38, 39)


112.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 6. 2015, 23:06 avatar
Ja som pisal, ze NESIRIS NENAVIST.. dobre si to precitaj.
Tam nie je napisane "nesiri len nenavist, ale aj pychu a aroganciu", ake
Nesiri nenavist, (ciarka) LEN pychu a aroganciu...

Zda sa, ze ty aj citas, to co chces, a nie to co druhy napise..

1. lebo ak je tento plán alebo toto dielo od ľudí, bude rozvrátené, ale ak je od Boha, nebudete ho môcť rozvrátiť
Jan nepoznal hinduistov a budhistov...
2. Uz som zoparkrat povedal, ze strasne oblubujes citacie z biblie, alebo nejake historicke udalosti, ktore sa nijak SJ netykaju nalepovat na SJ..

Takze,
1. VY MATE JEDINI PRAVDU
2. VY MATE JEDINI MORALNE PRAVO TVRDIT, CO JE TO LASKA
3. A TERAZ SA ESTE HRAS NA NEJAKYCH VYVOLENYCH, zvyknes porovnavat s Jezisom, o jeho vysmievani, o vysmievani sj, jezis bol prenasledovany, SJ boli prenasledovany, ty SJ je uplne Jezis.
Teraz pre zmenu si hodil citacie z Ezechiela a zo Skutkov, a zas to lepis na SJ.. Toto je tvoj oblubeny sposob argumentacie..

Ked dojdu argumenty ako take, tak pouzivas vyroky znamych ci neznamych ludi, napr. o tom ako boli SJ prenasledovani a zabijani atd.. Pouzivas plno logickych klamov ako argumentum ad verecundiam, argumentum ad misericordiam a plno dalsich..


106.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 6. 2015, 22:29 avatar
Slusny clovek:
Videl som taku komediu, kde traja spachali nejaku blbost. Cernoch povedal, ze to zoberie na seba, pretoze kedykolvek sa ho hocikto bal obvinit, pretoze sa bali, ze budu posudzovani, ako rasovi diskriminanti..

Mam taky pocit, pretoze SJ boli utlacani, vysmievani a neviem co este, ze z nich robis prave takehoto cernocha s prehnanou toleranciou...


116.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   21. 6. 2015, 13:11 avatar
Wolfe, celkom som neporozumel tvojej 106.
Ale iná vec ma trápi. Keď tu bol veriaci, zaregistroval som vaše diskusie, keď si sa na neho sťažoval, že len niečo napíšeš, už reaguje a dosť hanlivo na teba, že sa ti posmieva a podobne. Bolo mi ľúto, že sa vaša diskusia zvrháva týmto smerom. Ale teraz pri Shagarovi mám pocit, akoby sa garde obrátilo, akoby si len čakal, čo napíše, aby si mohol posmešnými poznámkami okomentovať jeho názory. Netvrdím, že so všetkým, čo Shagara píše, súhlasím. Aj z jeho strany som zaregistroval posmešné poznámky. Ale teba takéhoto nepoznám. U veriaceho si sa viac bránil a boli mi tvoje reakcie sympatické. Teraz mi pripadáš viac útočný, ale možno sa mýlim.


117.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 6. 2015, 15:40 avatar
Ja som docela alergicky na to, ked sa niekto povysuje nad ostatnymi...(napr. svoju denominaciu)
Je mi jedno kto to je.. akonahle vidim tuto pychu, tak automaticky reagujem, a je mi jedno ci to bol katolik Patrick, letniciar Veriaci-4, alebo SJ Shagara...
Patrick tvrdi, ze len katolicka cirkev je prava, pretoze ma pokracovanie po apostoloch..
Veriaci-4 tvrdi, ze len lenticiari su ti pravi, pretoze maju Ducha svateho..
Shagara tvrdi, ze svedkovia Jehovovi maju jedine pravdu, vsetci ostatni su hlupaci, len SJ maju moralne pravo tvrdit, co je to laska (aj ked maju maximalne tak moralne pravo tvrdit, co je to byrokracia)

Ako som uz povedal, nemyslim, si, ze Shagara roznasa nenavist, len sa mi nepaci ta jeho povysenost a pycha..
Mam taky dojem, ze SJ nevideli nieco take, ako pokoru ani z rychlika...

Co sa tyka 106, som chcel povedat, ze mas pocit, ze SJ su netolerovani, a tak sa ho snazis tak tolerovat, ze to s tou toleranciou az prehanas..

To je presne to iste, ako som pisal na margo LGBT, ked bola... chudacikovia homosexuali boli tak utlacani..
Tak ich budeme tak tolerovat, az ich pretolerujeme...

A pride mi,ze presne toto iste robis aj s SJ...
Samozrejme, pokial neskace po tvojej hlave, tak to tak nepocitujes..
Keby to spravil, tak neverim, ze by si nepouzil svoj sarkazmus, ktory niekedy chces, ci nechces pouzijes...

"Ale teraz pri Shagarovi mám pocit, akoby sa garde obrátilo" >> Sorry asi nie som dost dobry krestan , aby som robil fackovacieho panaka... Ale vlastne, kto je?
Súhlasí Slušný človek


125.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 6. 2015, 23:25 avatar
Wolfe,....ked idem do služby a svedčím o Bohu a jeho kráľovstve,tak viem ,že som ním poslaný. A viem ,že vlastním pravdu a poznám ju. Ak by tak nebolo,...tak sedím doma.
Mi totiž musíme poznať pravdu a mať ju a svedčiť o nej.....inak nebudeme zachránený. A to nie je arogancia.
A čo mám povedať,ked sa ma na to niekto opýta v obvode? "Viete,neviem to presne,ale domnievam sa ,že ju mám,...ale ak ste katolík,protestant,...tak ju máte i vy."
A na to mi možno dotyčný povie:"Ak ju mám aj ja,tak načo chodíte a hlásate pravdu,ked ju mám?" Je to komická predstava,v zmysle tom,...ako sa tu to kladie za vinu a aroganciu,povýšenosť JS.
Tak potom zmeníme Ježišové slová! "Spoznajte pravdu a pravda vás vyslobodí",....na....."spoznajte pravdu a budete povýšení,arogantní,a netolerantní"! A už vôbec tu nemožno hovoriť o slobode.
Ak si týmto chceš dať rozhrešenie,prečo nehladať pravdu,...tak ho máš.
A netráp sa tým,....tomu nevedeli prísť na chuť ani židia. Akoby aj mohol mať obyčajný tesár pravdu?!
A ak chápeme činnosť JS ako iba- snahu o zmenu náboženstva iných,a nie záchranu životov,...tak potom sa ani nečudujem.


134.
označiť príspevok

Wolfe muž
   22. 6. 2015, 05:15 avatar
Vies aky je vyznam apostoli ?
Chces povedat, ze uuuplne vsetci, ktorym apostoli kazali, sa stali apostolmi? Vsetci boli vyslani?
Vies kolkim ludom apostoli kazali?
Kto vo mna uveri a necha sa pokrstit , bude mat vecny zivot, kto neuveri...
Pise sa tam o zapreni... opak zaprenia nie je chodit po meste a kazat...

Arogancia je to, ze si myslis, ze ste jedini vyvoleni, ze jedini poznate pravdu a nikto iny, ze jedini mate moralne pravo tvrdit co je to laska - TO JE AROGANCIA.. to je PYCHA...
Mimochodom, co ak nekazes pravdu?
Tvoje presvedcenie, ze mas pravdu, este neznamena, ze mas pravdu..

Presne tak ako katolici si myslia, ze katolici maju pravdu, ako protestanti si myslia, ze protestanti maju pravdu, tak aj svedkovia jehovovi si myslia, ze maju pravdu...
Nie je to v nicom odlisne...
Myslis, ze ini nestuduju bibliu?
A vrtia nou presne tak isto, ako nou vrtia ostatni..Az na to, ze o tom mozno ani nevedia, ze to robia.. presne tak ako ostatni...

Evanjelium = dobra zvest, nie absolutna pravda a dobra zvest je to, ze Jezis zomrel za nas..
A ide o to rozsirovat tym, ktori o tom ani nechyrovali... nie je to presviedcanie o svojej verzii pravdy..

"Tak potom zmeníme Ježišové slová! "Spoznajte pravdu a pravda vás vyslobodí",....na....."spoznajte pravdu a budete povýšení,arogantní,a netolerantní"! A už vôbec tu nemožno hovoriť o slobode." >> To bude tym, ze ste nespoznali pravdu, len si myslite, ze ste ju spoznali..
Prepac, ale to iste by mohla tvrdit ktorakolvek denominacia...ze spoznala pravdu...

Inak ked pozeram akym sposobom argumentujes, tak mi neostava, len mysliet si, ze nie ste nic viac, len obycajni sofisti novej doby...


155.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 6. 2015, 08:41 avatar
"A viem ,že vlastním pravdu a poznám ju. "

Je rozdiel povedat "VIEM, ze vlastnim pravdu a poznam ju" a "VERIM, ze mam pravdu a poznam ju"

Este to majetnicke slovo "vlastnim pravdu".. ach jaj..
Súhlasí ranexil


126.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 6. 2015, 23:34 avatar
Boh dáva dôkazy,fakty a satan ich /dez/interpretuje!
Svojimi slovami si Wolfe spravil nepoužiteľnú, a smiešnu knížku,...s ktorou si každý môže robiť čo chce! Ale to je len polovica pravdy. Mnohí tak robia,...i ty. Ale ,Biblia a biblické pravdy sa nedajú otočiť ako sa každému chce. Každý úprimný kresťan to vie a nerobí to.
Príklad: Ak Ježiš povie jednoduché slová: "Môj Otec je väčší ako som ja",....tak kto to otočil? JS alebo trinitári?
Alebo ked Písmo tvrdí,že "hlavou Krista je Boh",...tak kto tu vrtí,ako sa mu chce?
Tie dané texty sú prosté,a zrozumiteľné slová a niekto ich zneužil,a takto narábajú aj s iným. Ale JS tak nerobia!
Základné biblické pravdy sú jednoduché a tak ich chápali aj prostí poslucháči Krista v 1 storočí.


135.
označiť príspevok

Wolfe muž
   22. 6. 2015, 05:22 avatar
Je zaujimave, ze kazdy tak robi, vratane svedkov jehovovych..
Vies nejde o to, ze by to robil niekto naschval, ide o to ,ze mnoho veci sa povedalo a napisalo, pred mnohymi rokmi,,, v uplne inych kontextoch, s novymi inymi prekladmi , kazda verzia iny text.. no a teraz NA, HLADAJ PRAVDU...

"Základné biblické pravdy sú jednoduché a tak ich chápali aj prostí poslucháči Krista v 1 storočí." >> Prave preto, ze to bolo vtedy bol kontext a ak to bol Kristus, tak to bolo z prvej ruky...
Z kolkej ruky to mas teraz??
Ved ani nevies ktoru kopie ktorej kopie, ktoreho prekladu z ktoreho prekladu, ktoreho povodom, je uplne iny preklad, ale jeho originalom bol uplne iny text v inom jazyku, ktory sa ale po preklade stratil..
Nehovoriac o tom, ze existuje zopar dalsich originalov, z ktorych boli samozrejme rozne veci pospajane, poprekladane a samozrjeme rozne verzie atd...

Vies o toto to mali lepsie posluchaci Krista v 1. storoci ... takze tym si hodil argument, ktory sa hodi do karat mne, nie tebe...

Hlavou syna je Otec..
Hlavou rodiny je Otec..
Co na tom nerozumies?

"Ale JS tak nerobia!" Ale prosim ta, .. to hovor tomu co travu zere  


150.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 6. 2015, 01:20 avatar
Wolfe...zabal to a nehladaj Boha,pravdu,...aj tak sa nedá nájsť. Ak nestačí vrtenie,..tak už prídeš s tým,že Biblia už ani nemusí byť Božím slovom,...atd. Ked ty to vyvrátim Bibliou,historickými faktami,...tak zas vyrukuješ s iným.
Vrtenie na spôsob tých čo nevrtia:
1"Boh je jeden Pán."...zvrtnuté:V Bohu sú traja Páni,Bohovia!
2,"Boh je hlavou Krista"...zvrtnuté:Ježiš je Boh a je hlavou sebe samému!
3,"Môj Otec je väčší ako som ja"....zvrtnuté:Nie je! Sme si rovní. Aj ja som Boh.
4,"Ježiš sa nakoniec podriadi Otcovi,Bohu"....zvrtnuté:Nepodriadi,..ved Ježiš je Jehova.
5,"Boha nemožno pokúšať"....zvrtnuté:Ale čoby nemohol,môže. Ved Ježiša pokúšal satan.
6,"Duša ktorá hreší zomrie",...zvrtnuté: Ešte to! Nezomrie,ale bude dalej žiť v blaženosti ako nesmrteľná duša v nebi.
7,"Odplatou za hriech je smrť",...zvrtnuté: Nie,omyl...pôjde do pekla a tam sa bude škvariť.
8."Telo a krv nemôžu byť v nebi",...zvrtnuté: Ale môže. Ved ,čo by bolo potom vzkriesené?
9,"Každý kto vzýva Božie meno ,bude zachránený"....zvrtnuté: Ok,ale mi ho vypustíme a nahradíme ho titulmi ako "Pán a Hospodin". Je tam toho,jedno meno!
10,"Blahoslavení mierni,lebo zdedia zem"....zvrtnuté: Nie, v nebi bude lepšie. Tu sa to aj tak hemží samým utečencom.
Pokračovanie nabudúce.....idem na trávu.


158.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 6. 2015, 09:14 avatar
na travu tak neskoro?

1 - nie som si isty
2+3+4 >> To som ti vysvetlil, otec je vzdy viac ako syn, otec je hlavou syna, lebo otec je hlavou rodiny, syn robi to co mu prikaze otec.

5: Ked moze diabol skusat odporovat Bohu, preco by sa nemohol skusit pokusat ho?

6 - to som vobec nepochopil, co si tym myslel
Ale na margo toho - vravel si, ze niektori budu vzkrieseni v nebi (tych 144000), ... ale niektori budu vzkrieseni na nebi..
Povedal si posmesne, ako mozu byt ludia s telom v nebi - ze to by boli obojzivelnici ... stale si nevysvetlil ako moze byt v nebi tych 144000 so svojimi telami... ci tam to uz nevadi? to je vlastne aj odpoved na tvoju 8

7-preco by ge hinnon musel byt prirovnanie ako spalit telo, preco by nemohol byt prirovnanie ako ohen z pekla?
Teraz neviem, ako to bolo ci mucenie alebo utrpenie, ako si vravel, bolo ako skusobny kamen..
A teda test, ci obstoji pred Bohom a pojde do zivota alebo ostane vo smrti..
Ale vysvetli mi, ak sa jedna o vecne utrpenie... znamena to vecne testovanie? To nedava logiku

9 - co ti pride pokornejsie, ked niekoho oslovis menom, alebo ked mu povies pane?

Ked tak rad oblubujes nalepovat citaty z biblie na svedkov jehovovych, tiez ti jeden nalepim:
Júdov list - kapitola 1
4 Vkradli sa totiž medzi vás niektorí ľudia, už dávno zapísaní na odsúdenie, bezbožní, čo zamieňajú milosť nášho Boha za výstrednosti a zapierajú jediného Vládcu a __>>>nášho Pána<<< Ježiša Krista__.

Este mam jednu otazku mimo..
co to znamena nova zem a nove nebo? Presnejsie nie otazka... chapem novu zem, ale preco nove nebo?
Súhlasí stefan 5


160.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   24. 6. 2015, 10:31 avatar
Ja by som ešte doplnil bod 9.Myslím si,že stojí za rozobratie.Shagara totiž tomu vôbec nerozumie.

Keďže židia sa báli vysloviť Božie meno JHVH,používali názov adonai,alebo aj iné.V NZ je veľakrát oslovovaný a opisovaný KRISTUS ako PÁN,teda KYRIOS /gr./.Zaujímavé je to,že rovnaké slovo je aj v SZ-gréckej septuaginte,kde je týmto slovom KYRIOS nazývaný na viacerých miestach samotný Boh.
---Lebo ak svojimi ústami vyznávaš: „Ježiš je PÁN!“ a vo svojom srdci uveríš, že Boh ho...---Rim 10,9

Môžeme si to dobre porovnať,keď zoberieme Hebr.1,10 ----A ty si, Pane, v počiatkoch založil zem, a dielom tvojich rúk sú nebesia---,ktorý jednoznačne hovorí o KRISTOVI a porovnáme ho zo Ž 102,z ktorého list hebr.vychádza a kde sa modlí biedny k Bohu.V 2 verši je v septuaginte to isté slovo KYRIOS.
Už len doložím,že Hebr.1,10 je kópiou Ž 102,26 a tento žalm je určený KRISTOVI.

Takže na záver-----a dal mu z ľúbosti meno, ktoré je nad každé meno, 10aby sa v mene Ježiša sklonilo každé koleno bytostí ponebeských a pozemských i podzemských, 11a každý jazyk aby vyznal, že Ježiš Kristus je Pánom, na slávu Boha Otca----
Ježišovo meno neznie Ježiš / je to aj dnes bežné meno a neskláňa sa pred ním každé koleno / ,ale JHVH.To je meno,ktoré mu dal OTEC.


162.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 6. 2015, 22:54 avatar
Este mimo topik k tomu Jezis = anjel Michal
proste mi niektore veci nejdu dokopy

Sir 42,17 Ani svojim anjelom Boh nedal moc, aby vyrozprávali všetky jeho divy, ktoré vševládny Boh zariadil tak, že vesmír je pevne zakotvený v jeho sláve.

Heb 2,5 Lebo nie anjelom podriadil Boh budúci svet, o ktorom hovoríme.

6 a povedal mu: Ak si Boží Syn, vrhni sa dolu. Veď je napísané: Svojim anjelom prikáže o tebe, a vezmú ťa na ruky, aby si si neudrel nohu o kameň. >>> Takz anjeli vezmu na ruky anjela? On je syn bozi, ale anjeli su len anjeli...


161.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 6. 2015, 22:37 avatar
Oprava:
Ale na margo toho - vravel si, ze niektori budu vzkrieseni v nebi (tych 144000), ... ale niektori budu vzkrieseni na nebi.. >>>
Ale na margo toho - vravel si, ze niektori budu vzkrieseni v nebi (tych 144000), ... ale niektori budu vzkrieseni na Zemi..


170.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 6. 2015, 08:48 avatar
W..."ano,...ide o prvé ovocie .kúpených zo zeme". A o "iné ovce"/druhé ovocie/ pre život na zemi.


171.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 6. 2015, 10:14 avatar
A odpovies aj na 162?


119.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 6. 2015, 21:55 avatar
Patrick ....súhlasím. Ale na základe Biblie sa to dá rozpoznať. Ale ty si vôbec spochybnil existenciu falošného náboženstva. A pritom drvivá väčšina je práve falošnou časťou náboženstiev.
Ale faktom je,že Boh bude brať na zodpovednosť tých,čo sa neoddelili od falošného náboženstva. Vždy to tak bolo v histórií Božieho ľudu.
Teda,....podľa Boha,Písma sa to nedá "aplikovať na hociktorú stranu"! Aj ked tak mnohí robia,....robia to na svoju vlastnú škodu.
Ani židia nepripustili to,že by mohli byť falošným náboženstvom. Ale v roku 70 n.l,......to zistili,a bolo to veľmi bolestné zistenie a zničenie.


72.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 6. 2015, 21:58 avatar
Ešte k Patrickovi..........".lebo vtedy bude veľké súženie, aké nebolo od počiatku sveta až doteraz a už nikdy nebude. 22 Keby tie dni neboli skrátené, nikto by sa nezachránil; ale kvôli vyvoleným budú tie dni skrátené."
-------------------------
Máš z tohto výroku /"nikto by sa nezachránil"/ Patrick dojem,že budú zachránení všetci?
Alebo o čom píše prorocky Ezechiel?.....:.........."V ten deň dám Gogovi namiesto pohrebného miesta v Izraeli údolie Abarim, východne od Mora. Tam pochovajú Goga a celú jeho hordu a dolinu Abarim uzavrú; nazvú ju "Dolina Gogovej hordy". 12 Sedem mesiacov ich budú Izraelci pochovávať a očistia krajinu. 13 Všetci ľudia krajiny sa zúčastnia na pochovávaní. A ten deň, keď sa ja preslávim, bude pre nich pamätným dňom, výrok Pána Jahveho. 14 Vyberú chlapov, ktorí budú stále chodiť po krajine a pochovávať tých, čo zostali na povrchu zeme, a tak očisťovať kraj. Svoje vyhľadávanie začnú na konci siedmich mesiacov. 15 Budú prechádzať po krajine a keď niekto z nich uvidí ľudské kosti, postaví vedľa nich znak, kým ich hrobári nepochovajú v Doline Gogovej hordy. 16 Mesto sa bude volať Hamona. Tak očistia krajinu. 17 Syn človeka, tebe Pán Jahve hovorí: Povedz všelijakému vtáctvu a všetkej zveri: Poďte, zíďte sa, zhromaždite sa odvšadiaľ k mojej obete, ktorú pozabíjam pre vás, k veľkej obete na izraelských vrchoch, najete sa mäsa a napijete sa krvi. 18 Budete žrať mäso bojovníkov a piť krv kniežat zeme. To sú vaše barany, jahňatá, capi, býci a vypasené bašanské byvoly. 19 Nažeriete sa tuku dosýta, opijete sa krvou z obety, ktorú pripravujem pre vás. 20 Za mojím stolom sa najete dosýta koní a jazdcov, hrdinov a všetkých bojovníkov, výrok Pána Jahveho. 21 Národom ukážem svoju slávu. Všetky národy uvidia, ako vykonám svoj rozsudok a ako na ne zaľahne moja ruka. 22 Od toho dňa a naďalej bude dom Izraela vedieť, že ja som Jahve, ich Boh. "
Jednoducho,...........po armagedone budú všetci obyvatelia zeme sedem mesiacov pochovávať zbytky ľudí,ktorí zahynú!
--------------------------------------------------
Teda,...........o čom pojednávajú dané proroctvá? A uvedom si ,...v Izraeli sa nič také neudialo,/to by bolo nemožné,a histoŕia to nepotvrdzuje/,....ide o prorocký text. "Sedem mesiacov pochovávať",....znamená ,že budú miliardy mŕtvych. Tu ide o kolosálne , v histórií neopakovateľné "očisťovanie zeme". Kiež by to nebola pravda,....ale ľudskú pýchu,nerozumnosť a sebectvo nezmeníš!


74.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 6. 2015, 22:04 avatar
Ludí máme milovať ,....ale nenávidieť nepravdu! A to je rozdiel!
Súhlasí Slušný človek


10.
označiť príspevok

sta2rky muž
   19. 6. 2015, 08:54 avatar
Všetky náboženstvá, náboženské učenia, sú účelovo vymysleným podvodom vhodným pre jednoduchých (plytkomysliacich) ľudí, pretože nikto nemal ani nemá kontakt na hypotetického boha/bohov a je to teda produkt ľudskej fantázie vyplývajúci z túhy žiť aj po biologickej smrti. Je to falošná ilúzia.


16.
označiť príspevok

pátrač muž
   19. 6. 2015, 11:39 avatar
nepravda


11.
označiť príspevok

ranexil muž
   19. 6. 2015, 09:21 avatar
Cize, ako som sa dozvedel z tak dlhej uvahy, jedinym hriechom. ktorý clovek ma, je vzbura proti osudu, ktorý mu Boh dava do vienka.

Je to velmi dobre napisane, ale ma to jednu chybu Shagara. Nato aby si vedel co mas robit a aky osud mas zit , musis poznat sam seba.
Svet ludi- hriesnikov je podobný nejakej farme, kde by sa farmar vozil po cestach na traktore a orat pole by chodil na nejakom dzipe. Co sa v ludskej spolocnosti deje bezne, ze tu ludia bez predispozicii robia ulohy, ktore maju robit iní ludia a casto z ejdnoduchych dovodov, ze im to niekto nakvakal, ze su tym, kym nie su. Trebars úz rodicia. Spolocnost. Atd atd, dokonca aj nabozenstva vyrabaju takychto a potom sa cuduju, ze im niektori knazi jebu deti.
Alebo sa niekto stane jehovistom, lebo jeho organizacia prahne po novych dusiach, pritom osudom dotycneho nie je byt jehovistom, ale traktoristom a ateistom.
Shagara co tak skusit cosi ine, je ta skoda...tvoj pan sa na tebe vozi, ale natoto nepasujes
Súhlasí pátrač


15.
označiť príspevok

ranexil muž
   19. 6. 2015, 11:25 avatar
A kazde nabozenstvo si zosobuje fakt, ze je ejdine a prave. O to skor fanaticka sekta jehovisticka nepripustna slobodnemu mysleniu.
Súhlasí Wolfe


73.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 6. 2015, 22:02 avatar
Ranexil,....s tým sa dá čiastočne súhlasiť. Aj "Nazaretská sekta" v prvom storočí si práve týmto biblickým postojom "vybudovala" nenávisť ostatných. Ale v roku 70.n.l....sa ukázalo kto mal pravdu. Ak Boh neušetril svoj vyvolený národ/"prirodzené vetvy viniča"/,....myslíš si ,že ušetrí tie "naštepené"?!
A interkonfesionalizmus je hlúposť na entú. Vid memento z Assisi. To nepotrebuje komentár. Ak ti nič nehovorí Písmo!?


77.
označiť príspevok

ranexil muž
   19. 6. 2015, 22:17 avatar
Ano mne nic nehovori pismo. Uz duch pred vekmi sa ma pytal, co je to za kniha?
A ja mu vravim; To je ziva kniha, bude sa menit podla toho, kto ju cita..a odisiel.


81.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 6. 2015, 02:28 avatar
zabil... 


17.
označiť príspevok

sta2rky muž
   19. 6. 2015, 11:55 avatar
pátrač - to čo ti ponúkajú náboženstvá je sprostá povera.


18.
označiť príspevok

pátrač muž
   19. 6. 2015, 11:57 avatar
súhlasím ale bez mojej chyby by si ty neexistoval


19.
označiť príspevok

sta2rky muž
   19. 6. 2015, 12:00 avatar
nerozumiem, vysvetli


21.
označiť príspevok

pátrač muž
   19. 6. 2015, 12:03 avatar
ak by tvoj otec nebol zamilovaný, pravdepodobne by si sa znovu nenarodil, vo svete je prirodzený poriadok teda (v prírode) a láska, ľudská láska ho kazí, ten prirodzený poriadok


20.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 6. 2015, 12:02 avatar
Shagara, ten výrok od Tulla je vytrhnutý z kontextu. Tvrdil si, že:
„A pozri sa na tvrdenia iných/ľudí zo sveta,historikov/ na adresu JS. Tí nezlyhávajú a nezlyhali ani v tých najväčších skúškach tohto satanovho sveta. Preto JS majú morálne právo tvrdiť,že vedia,čo je to láska,a ako sa uplatňuje. JS nikdy neskĺzli k násiliu,ani ked boli prenasledovaní,......lynčovaní luzou a zosmiešňovaní zo všetkých strán“
V histórii je „nekonečno“ známych i menej známych prípadov, keď nielen kresťania, ale rôzne spoločenstvá (i jednotlivci... ) po celom svete, boli kruto prenasledovaní, „lynčovaní luzou a zosmiešňovaní zo všetkých strán“ a predsa zotrvali vo svojej viere (pravde) až do trpkého konca...
Písal som: „Ak zoberieme históriu, sú miliardy ľudí, ktorí „nezlyhali ani v tých najväčších skúškach neskĺzli k násiliu, ani keď boli prenasledovaní... je pravdou, že katolíci zabíjali protestantov a naopak, ale kde boli v tej dobe JS? ...ak ešte neexistovali, potom si nemôžu činiť zásluhy za to, že neskĺzli k násiliu, lebo od roku 1872 ani katolíci, ani protestanti, ak ich berieme vo všeobecnosti, neskĺzali k násiliu... JS k násilnostiam nemohli skĺzať aj keby chceli (som presvedčení, že nechceli... takéto „chtíče“ prichádzajú väčšinou s mocou, možnosťou ich konať... a tú nemali... )“
Neviem o tom, žeby po roku 1872 sa viedli náboženské vojny (tie som mal na mysli... ). Katolíci i protestanti bojovali (bojujú) vo vojnách, ale nie z náboženského presvedčenia... zároveň je množstvo prípadov, keď oficiálni predstavitelia, nielen kresťanských cirkví, aktívne vystúpili proti nim... je množstvo ľudí, ktorí zo svojho presvedčenia (katolíci, protestanti... hinduisti... ateisti... ) odmietajú nosiť zbraň... nepoznám všetky spoločenstvá, ktoré ako celok odmietajú násilie, ale JS nie sú jediní a ani najstarší. Spomínal som pojmy: satjágraha – nenásilný odpor, ahimsá – nenásilnosť, rozšírené a praktikované vo „východných“ spoločenstvách... ako i kvakerov... je množstvo mierových hnutí po celom svete... len žiaľ nedostávajú sa tak k slovu na verejnosti, ako vojnoví štváči... nenávistné výkriky vždy prehlušujú slová lásky všeobecne...
...uvedené som ukončil:
„...v histórii človek často obetoval svoj život, pre pravdu v ktorú veril a zasluhuje si úctu všetkých, ale to neznamená, že jeho pravda je tým rovnako platná pre všetkých... je pravdivou pre všetkých, podľa môjho názoru, vzopretím, vzburou proti zlu... je pravdivá svojou humánnosťou...“
Súhlasí Wolfe


22.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 6. 2015, 12:03 avatar
Shagara, áno existujú falošné peniaze, ale nie je len „jeden peniaz“... podľa Teba je tým pravým „peniaz“, ktorý určuje „Strážna veža“ modla JS, všetky ostatné, či už ide o dolár, lek, peso, manat, dinár, juan, korunu, libru, marku, rupiu... sú falošné...
Ak plníme (skôr si myslíme, že plníme... JS si určujú vytrhávaním z kontextu, vrtením, pridávaním toho, čo v Biblii nie je... ) Božiu vôľu preto, že „chceme žiť večne v raji“, potom sme farizejmi...
Ak niekto povie: "Milujem Boha," a nenávidí svojho brata, je luhár.
Súhlasí ranexil, Wolfe


23.
označiť príspevok

pátrač muž
   19. 6. 2015, 12:05 avatar
nie je luhár, pretože ľudia sú podobní bohu, rovnováha protikladov, aj dobré aj zlé


25.
označiť príspevok

ranexil muž
   19. 6. 2015, 12:16 avatar
patrac to je vyrok Jezisa, ktorý nevedel co splieta, kedze na inom mieste, povedal, ze kto nema otca a mat v nenavisti nemoze byt jeho nasledovnikom( ci nieco take- ved si nepametam kazde prazdne slovo )


27.
označiť príspevok

pátrač muž
   19. 6. 2015, 12:18 avatar
otec bol lovec, dnešný svet Ti namiesto lovenia dá peniaze, čiže ak budeš nenávidieť peniaze, ktoré majú iní, nemôžeš byť lovcom  


26.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 6. 2015, 12:17 avatar
pátrač, "Ak niekto povie: "Milujem Boha," a nenávidí svojho brata, je luhár." netvrdím ja; je to z 20. verša 4. kapitoly 1. Jánovho listu... 
Súhlasí ranexil, Wolfe


29.
označiť príspevok

pátrač muž
   19. 6. 2015, 12:20 avatar
vysvetlím Ti to časovo, nejaká husenica žije 35 sekúnd a predsa jej životný vývoj má význam, preto človek by nemal označovať iných za luhárov, nech ich život trvá dlho alebo krátko
Súhlasí J.Tull


32.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 6. 2015, 12:34 avatar
pátrač, ako som už písal, nejde o môj výrok... biblia sa hemží označovaním "luhár"... podstata výroku, tak ako ju chápem, je v tom, že nemožno milovať Boha, z celého svojho srdca, z celej svojej duše, z celej svojej mysle a z celej svojej sily, s nenávisťou k blížnemu svojmu... ak niekto tvrdí, že miluje Boha a pritom nenávidí blížneho svojho, potom jeho láska k Bohu je bezobsažná... žije v sebaklame...


36.
označiť príspevok

pátrač muž
   19. 6. 2015, 12:40 avatar
biblia je pravdou a život je realitou, nemôžeš uprieť človeku ak sa mu páči reklama a o sladkých pelendrekoch, tak isto nemôžeš uprieť autorovi biblii že dostal dar dokonalosti a napísal bibliu


33.
označiť príspevok

ranexil muž
   19. 6. 2015, 12:35 avatar
patrac ty pospajas krizom krazom hocico.
Súhlasí J.Tull


24.
označiť príspevok

pátrač muž
   19. 6. 2015, 12:06 avatar
z pohľadu dokonalosti, je jedine Ježiš Kristus dokonalý


28.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 6. 2015, 12:18 avatar
pátrač, ak by bol dokonalým, nepotil by krv... 


30.
označiť príspevok

ranexil muž
   19. 6. 2015, 12:21 avatar
a x lzi a rozporuplnych vyrokov, vsakze?

Alebo apostolovia posplietali piate cez deviate, preto su nazvani luharmi v apokalypse.


31.
označiť príspevok

pátrač muž
   19. 6. 2015, 12:23 avatar
nepravda, dokonalosť je vnútorný svet usporiadaný pravidlami, hmotná fyzická dokonalosť je dar, o ktorý prídeš skôr či neskôr


34.
označiť príspevok

ranexil muž
   19. 6. 2015, 12:36 avatar
Ty nerozumies veciam ktore citas? Mal by si si vzdy aspon 2 x nieco precitat a tri krat popremyslat, kym zareagujes.
pripominas mi pesnicku od Lucie ; "Skamenely dite"
Súhlasí J.Tull


38.
označiť príspevok

pátrač muž
   19. 6. 2015, 12:46 avatar
nečítam, resp. čítam minimálne


35.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 6. 2015, 12:37 avatar
pátrač, ale veď Ježiš potil krv zo svojho "vnútorného sveta"... krvavé kropaje boli fyzickou reakciou, fyzickým prejavom Jeho duše, Jeho vnútra...


37.
označiť príspevok

pátrač muž
   19. 6. 2015, 12:43 avatar
dobre teda ak by si bol Bohom a na večeru by si mal vnútornosti a potom by si mal stvoriť Božieho syna, ver že tvoj syn by tiež potil krv


39.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 6. 2015, 13:04 avatar
pátrač, po prečítaní "36", "37" som "nútený" dať ranexilovi za pravdu...
pospajas krizom krazom hocico
vyzerá to tak že je namieste opýtať sa
Ty nerozumies veciam ktore citas?
ako i doporučiť Ti
Mal by si si vzdy aspon 2 x nieco precitat a tri krat popremyslat, kym zareagujes.


45.
označiť príspevok

Wolfe muž
   19. 6. 2015, 15:18 avatar
Patrac rozumie veciam ktore cita, ale nikto nerozumie veciam ktore patrac pise  


68.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 6. 2015, 21:22 avatar
Pátrač,............prečo popom Ježiš povedal ,že "nikto nie je dobrý,iba jediný Boh"? A Ježiš tým nemyslel seba,kontext sa nedá zmeniť. Tiež sa o ňom píše...:"že sa naučil poslušnosti z toho,čo vytrpel",....atd.
Dokonalý v absolútnom zmysle je iba Otec Ježiša,Boh Jehova,Jahve. To potvrdzuje i Písmo. Na adresu Ježiša je v Písme veľa zmienok,ktoré poukazujú,že nebol dokonalý v absolútnom zmysle,tak ako jeho Otec. Ježiš je len "odlesk" svojho Otca. Aj ked je božskej podstaty,a je dokonalý,.....Otcovi sa nemôže rovnať nik!!!
Boh Otec,Stvoriteľ .....musí byť dokonalý a to absolútne,....iná alternatíva je totiž nelogická,absurdná.

----------------------------------------------------------------
„Skala, dokonalá je jeho činnosť, lebo všetky jeho cesty sú právom. Boh vernosti, u ktorého niet neprávosti; je spravodlivý a priamy.“ (5. Mojžišova 32:4; Žalm 5:4).....Mar.10:18,.Žalm 18:30,.


44.
označiť príspevok

Wolfe muž
   19. 6. 2015, 15:17 avatar
ABSOLUTNY SUHLAS!

Inak ked som cital Shagarov text, tak som sa este nedocital k tvojmu a reagoval som (Shagara velmi oblubuje vytrhavat veci z kontextu)

Katolik a Svedok Jehovov isli pretekat v behu.
Preteky nakoniec vyhral katolik.
Na dalsi den:
Katolicke noviny pisali: Katolik zvitazil!!!
Strazna veza: Svedok Jehovov dobehol ako druhy!!!

Nemohol som odolat, je to stary vtip a o niekom inom, ale pride mi to ako sposob, akym Shagara vrti cimkolvek..


51.
označiť príspevok

fajer
   19. 6. 2015, 17:36 avatar


52.
označiť príspevok

fajer
   19. 6. 2015, 17:37 avatar
alebo ako sa upaľujú kresťania....


56.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 6. 2015, 18:16 avatar
fajer, pre Teba platí rovnako:
...pospajas krizom krazom hocico; nerozumies veciam ktore citas? Mal by si si vzdy aspon 2 x nieco precitat a tri krat popremyslat, kym zareagujes... 


67.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 6. 2015, 21:09 avatar
Fajer-Aj takéto stránky života,náboženstva,.....tragédie,ukrutnosti.....sú dôkazom,že "Veľký Babylon",....falošné náboženstvá sú hodné najväčšieho trestu.
Ale aj na to pamätal Boh vyhlásením na adresu Veľkého Babylónu,konglomerátu falošných náboženstiev:......".Lebo jeho hriechy sa nahromadili až do neba a Boh si pripomenul jeho skutky nespravodlivosti. 6 Splaťte mu tak, ako splácal on sám, a urobte mu dvakrát toľko, áno, dvojnásobne toho, čo urobil on; do pohára, do ktorého miešal nápoj, namiešajte mu nápoj dvojnásobne. 7 Do akej miery sa sám oslavoval a žil v nehanebnom prepychu, do takej miery mu dajte trápenia a smútku."..........." videl som, že tá žena je opitá krvou+ svätých a krvou Ježišových svedkov." Zjav.17:6,.....18:5-7


69.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 6. 2015, 21:32 avatar
J.Tull.....ani Strážna veža,ani Katolícke novyny, ani Posol,ani Zrno, ani Pútnik ....atd, ...nie sú Bibliou. Oni len môžu učiť,predkladať vysvetlenia Písma....atd. Tak ako to robíme aj ústne. Biblia je "Pravda"!
A hovoríš len všeobecné frázy,....povedz v čom JS nemajú pravdu a kde niečo pridali? JS sa striktne držia Písiem a jediný chápu aj isté proroctvá na dnešnú dobu. V blízkej dobe tomu viac porozumieš. 
A slová o "milovaní" adresuj tým,ktorí tak nečinia! JS majú ruky čisté , nikdy si ich nezašpinili krvou.
Aj to,že JS sú ludmi vo všeobecnosti perzekvovaní,je len dôkazom spĺňania biblických proroctiev. 


75.
označiť príspevok

Wolfe muž
   19. 6. 2015, 22:05 avatar
Tak ma napadla taka otazka: Je prizerat sa na zlo a nekonat nic proti nemu dobro?


124.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 6. 2015, 23:09 avatar
Wolfe,....Ježiš dal na to odpoved. "Kto mečom bojuje,mečom zomrie"!
Ale ak je pre teba zabíjanie iných -"dobro",....tak potom mlčím.
Byť vojakom a zabíjať ,je najväčšie protirečenie kresťana. To som si vypožičal ,ten citát.


133.
označiť príspevok

Wolfe muž
   22. 6. 2015, 05:03 avatar
Tento vyrok radsej nepouzivaj, pretoze tiez povedal, predajte saty a kupte mece  

Ja nehovorim o zabijani, ja hovorim o zabraneni zabijaniu.... ale to je vlastne jedno, ty aj tak vsetko otocis..


149.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 6. 2015, 00:59 avatar
W...to si zapamätám. "Zabrániť zabíjaniu",...ako inak daľším zabíjaním. Aj teraz som to otočil.
A o tom meči som to vysvetloval,...ale asi zabúdaš.
A ktovie,možno Ježiš povedal ,že máme meč používať. Darmo,láska kresťana aj k nepriateľom sa pozná. A svedomie.....to bude ticho. Inak.....


156.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 6. 2015, 08:49 avatar
Docela by ma zaujimalo, ako by si reagoval, keby si mal malu dceru, alebo vnucku
a niekto by ju ohrozoval nozom a chcel by jej spravit nieco zle...
Ako moc by si miloval toho nepriatela?


167.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 6. 2015, 08:41 avatar
Aj na to Biblia odpovedá Wolfe. Mal som niekde príspevok,na tému :"vhodná,biblická sebaobrana". A v SZ je to vysvetlené,...asi si to nečítal. A stále platí aj pravidlo,milovať nepriateľa. Alebo nie?


175.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 6. 2015, 10:22 avatar
Ja ti neviem, nemam az tak perfektne prestudovanu bibliu ako ty, to priznavam, nehovoriac, moja pamat je nanic..
Ale co viem, tak obycajne tam ide len o vlastny zivot, nie o zivot niekoho blizkeho, koho milujeme..

Ano stale plati pravidlo milovat nepriatela...
jedna vec je to proklamovat, druha naozaj sa toho drzat..
(A pre istotu, keby chcel zas vytahovat fialove trojuholniky... nezabijat vo vojne, nemusi znamenat milovat nepriatela.. len nemat v povahe zabijanie.. proste sa to cloveku moze (malo by sa) hnusit)


55.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 6. 2015, 18:14 avatar
...Boh nie je dokonalý. Z pohľadu dokonalosti, je jedine Ježiš Kristus dokonalý...   


57.
označiť príspevok

fajer
   19. 6. 2015, 18:46 avatar
J.Tull, už nepi, ako môže byť boh nedokonalí, vymyslený Ježíš je dokonalí, už vám šibe veriaci....


58.
označiť príspevok

Wolfe muž
   19. 6. 2015, 18:51 avatar
Ale on nie je veriaci..
Ale asi chapem, ako to mysli..

V biblii je o Bohu len to ako tresta, nici atd, a o Jezisovi, aky je laskavy... asi preto


59.
označiť príspevok

fajer
   19. 6. 2015, 19:17 avatar
Ježiš nemôže byť boh, ani nikdy nebol, jediný Boh je Zeus...tí ostatný bohovia sú len výplody chorých hláv...


60.
označiť príspevok

pátrač muž
   19. 6. 2015, 19:19 avatar
ak prídeš z neba, môžeš byť aj nebeským kameňom


64.
označiť príspevok

Bombolo
   19. 6. 2015, 19:40 avatar
obyčajný šuter pozemský ti nestačí? aj ten ti urobí v hlave miš-maš


86.
označiť príspevok

pátrač muž
   20. 6. 2015, 12:18 avatar
no už som dlho nedostal, naposledy od tŕňa som ujal ranu, ľudia sú príliš slušný, napíšem tému, udri ma ak to potrebujem a človek sa mi vyhýba


65.
označiť príspevok

LANVIN žena
   19. 6. 2015, 19:41 avatar
Alebo móóóóže aj dieru,nie len mišmaš. 


87.
označiť príspevok

pátrač muž
   20. 6. 2015, 12:18 avatar
slniečko zahojí rany a voda očistí vnútro
Súhlasí ranexil


88.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 6. 2015, 12:21 avatar
Patrac budem ku tebe dobry, pretoze si zlaty aj ked ti obcas jebe..    


89.
označiť príspevok

pátrač muž
   20. 6. 2015, 12:25 avatar
nepoznám ťa nemúsíš sa vnucovať


97.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 6. 2015, 18:15 avatar
Patrac je fakt zlaty, aj ked splieta...


98.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 6. 2015, 18:18 avatar
Mozno je preto zlaty, lebo splieta... je tym aspon originalny...

Aj ked trochu mu kontruje Salbea, ale ta nesplieta tak podarene...  


61.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 6. 2015, 19:30 avatar
Wolfe, a nielen... prečítajte si "8" a potom "24"  ... 


62.
označiť príspevok

Wolfe muž
   19. 6. 2015, 19:37 avatar
Aha  

Inak vsimol som si uz davnejsie, ze patrac rozprava hatmatilkou...


63.
označiť príspevok

LANVIN žena
   19. 6. 2015, 19:39 avatar
No tak konečne už viem,ako sa volá ten jazyk.....vďaka....   


90.
označiť príspevok

pátrač muž
   20. 6. 2015, 12:27 avatar
tull nepoznám cirkevné hodnoty, nemôžem miešať Ježiša s Bohom, ak si pokrstený rimokatolík chápem že pre teba je Boh a syn Boží to isté, ja takéto poznanie nemám


92.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 6. 2015, 12:34 avatar
pátrač, ... je síce pravda, že ma pokrstili, dokonca v rímskokatolíckom kostole, ale nie som veriaci... som neveriacim psom 


93.
označiť príspevok

pátrač muž
   20. 6. 2015, 12:46 avatar
a s tým nič neurobím


94.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 6. 2015, 13:14 avatar
pátrač, ... čo by si stým chcel "preboha" robiť?    


169.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 6. 2015, 08:45 avatar
Takých "neveriacich psov" pokrstených v kostole ,je veľmi vela!


176.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 6. 2015, 10:25 avatar
To bude tym, ze pokrstili deti, ktore ani netusili, co to viera je..


79.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   19. 6. 2015, 23:00 avatar
"Pravé a falošné náboženstvo."
Za prvé, je nezmyslené považovať niektoré náboženstvo za pravé alebo falošné, ak vychádzame z jedného z nich. Je to akoby si sa spýtala Kotlebu, či je lepší cigáň alebo slovák.

Za druhé, podľa čoho teda odlíšiť pravé náboženstvo od falošného? A čo vlastne znamená, byť pravým náboženstvom? alebo byť falošným náboženstvom? A prečo by sme mali veriť tomu, že pravé náboženstvo je iba jedno?


80.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2015, 23:23 avatar
Náboženstvá sú všetky pravé, pretože ich vymysleli ľudia.
Súhlasí fajer


168.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 6. 2015, 08:44 avatar
Patrick,....tvoje otázky mi pripadajú ako otázky,kto ešte nikdy nečítal Písmo. Ved to je všetko podrobne opísané v Písme. A na mnohých miestach. To sa nedá prehliadnuť.
A to,že je pravé náboženstvo iba jedno,vyplýva aj zo zdravého úsudku. Alebo môžu byť viaceré,aj ked si svojim učením,správaním navzájom odporujú?
Už len z podobenstva o burina a pšenici ti to musí byť jasné.


84.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 6. 2015, 12:15 avatar
Shagara, k "69" JS sa striktne držia výkladu Písiem, ktorú im poskytuje „Strážna veža“... svoje životy, ak to tak možno povedať, riadia podľa nej – preto je ich modlou...
„povedz v čom JS nemajú pravdu a kde niečo pridali?“
Niečo málo som vyhľadal z Tvojich tvrdení. Kde je napísané, že Adamovým a Eviným
„hriechom bola ich snaha o nezávislosť od Boha“; „sami si chceli riadiť svoj život,aj na základe svojej sebeckej žiadosti“?
Kde je napísané:
„Adamov hriech bol úmyselný, vykonaný s plným vedomím závažnosti tohto skutku i jeho následkov“?
Kde je napísané:
„hriech sa dedí,z hladiska genetiky,dedičného pokračovania rodu“? Kde je napísané „Adam a Eva boli vytvorení ako dokonalí“?
Kde je v Biblii napísané, že Ježiš je subordinacianista? Kde je napísané, že bol „stvorený“? Kde je prikázanie, ktoré nám káže pátrať po Jeho podstate (po podstate Boha – Jehovu... ), dokonca na základe toho, ako si kto vysvetľuje túto podstatu súdiť... kde je napísané, že Božiu Pravdu, ako celok, človek dokáže vôbec spoznať... a hlavne kde je napísané, že „Peter odovzdal niekomu svoje kľúče“?
Viackrát si trepol: musí byť jedna skupina, ktorá pozná pravdu a ostatné sa mýlia... trepaním som to označil preto, lebo si neuviedol nič, čím by si toto nelogické tvrdenie podoprel... už som Ti písal, Pravdu pozná iba Boh (ak existuje... ) nie je v moci žiadneho človeka, ani skupiny (ktovie či v budúcnosti ľudstva vôbec... ) ju obsiahnuť... okrem toho, ak sa skupina v niečom mýli, neznamená, že sa mýli vo všetkom a ani to, že pravdu má druhá...
„...isté proroctvá na dnešnú dobu. V blízkej dobe tomu viac porozumieš“
Ak narážaš na koniec sveta, tak predpovedí o ňom sú miliardy... zopár zaručených, s konkrétnym určením roka, mali i JS...
Vo všeobecnosti, v dejinách, sú jedni perzekvovaní druhými, nielen JS... zopakujem:
„...v histórii človek často obetoval svoj život, pre pravdu v ktorú veril a zasluhuje si úctu všetkých, ale to neznamená, že jeho pravda je tým rovnako platná pre všetkých... je pravdivou pre všetkých, podľa môjho názoru, vzoprením, vzburou proti zlu... je pravdivá svojou humánnosťou...“
„Aj to,že JS sú ludmi vo všeobecnosti perzekvovaní,je len dôkazom spĺňania biblických proroctiev “
Ten smajlík " " za týmto tvrdením si dal správne. JS vrtia veršami i v tomto prípade... vadí mi, keď sa niekto označuje za výlučného znalca pravdy, vadí mi, keď sa vrtí psom, učí nemyslieť... vadí mi, keď sa z pozície samozvaného vykladača pravdy, súdi... keď sa všetci ostatní posielajú do horúcich pekiel, označujú za satanových služobníkov a pod.... a to len preto, že neuznávajú toto „samozvanectvo“... A je mi jedno, či sú to JS, katolíci, poslovia grálu... veriaci, či neveriaci...
Konkrétne, čo sa týka JS, vedel by si mi napísať, ako sa správate k bývalým svojim členom? Ako je to s transfúziou...? Počul, čítal som mnoho negatívneho o tom. Človeku je možno ublížiť nielen telesne, ale mnohokrát, je oveľa väčším zlom, zlo psychické, než fyzické... podľa mňa, vo vážnych prípadoch je odmietnutie transfúzie eutanáziou a ak jej rodič zamedzí pri svojom dieťati, potom je to zabitím...
Aby sme si rozumeli, nie je mojim úmyslom Ťa urážať zosmiešňovať... nič podobné... ani sa nechcem nejako dotknúť Tvojich citov a iste by sa dalo reagovať citlivejšie, ale ja nie som diplomat, tiež som len omylný človek... dokonca som sa mal možnosť spoznať veriaceho z JS, keď sme vedľa seba trávili chvíle na nemocničných lôžkach. V mnohom sme si porozumeli a lúčili sa ako dobrí priatelia...


96.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 6. 2015, 18:11 avatar
"Viackrát si trepol: musí byť jedna skupina, ktorá pozná pravdu a ostatné sa mýlia... trepaním som to označil preto, lebo si neuviedol nič, čím by si toto nelogické tvrdenie podoprel... už som Ti písal, Pravdu pozná iba Boh (ak existuje... ) nie je v moci žiadneho človeka, ani skupiny (ktovie či v budúcnosti ľudstva vôbec... ) ju obsiahnuť... okrem toho, ak sa skupina v niečom mýli, neznamená, že sa mýli vo všetkom a ani to, že pravdu má druhá...
„...isté proroctvá na dnešnú dobu. V blízkej dobe tomu viac porozumieš“
Ak narážaš na koniec sveta, tak predpovedí o ňom sú miliardy... zopár zaručených, s konkrétnym určením roka, mali i JS...
Vo všeobecnosti, v dejinách, sú jedni perzekvovaní druhými, nielen JS... zopakujem:
„...v histórii človek často obetoval svoj život, pre pravdu v ktorú veril a zasluhuje si úctu všetkých, ale to neznamená, že jeho pravda je tým rovnako platná pre všetkých... je pravdivou pre všetkých, podľa môjho názoru, vzoprením, vzburou proti zlu... je pravdivá svojou humánnosťou...“
„Aj to,že JS sú ludmi vo všeobecnosti perzekvovaní,je len dôkazom spĺňania biblických proroctiev “
Ten smajlík " " za týmto tvrdením si dal správne. JS vrtia veršami i v tomto prípade... vadí mi, keď sa niekto označuje za výlučného znalca pravdy, vadí mi, keď sa vrtí psom" >> Ako keby si zhrnul moje slova z roznych mojich prispevkov a napisal ich v lepsej konzistencii (samozrejme okrem toho "(ak existuje)"..

A bolo by blbe, aby som nesuhlasil sam so sebou, takze absolutny suhlas -
plus aj to ako sa chovaju k byvalym clenom.. to som nacrtol tiez..
Ked som napisal, ze clenovia, sa nemozu dokonca stykat so svojou rodinou ktori su neclenovia, respektive exclenoia.. Tak to poprel, ze s nikym inym sa nemoze stretavat ale s rodinou ano..
Cital som vela vela clankov o osobnych skusenostiach, kde sa nesmeli so svojou rodinou stykat respektive uplne minimalne .... tolko k tym "jedinym, co maju moralne pravo tvrdit, co je to laska"


99.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 6. 2015, 19:49 avatar
Wolfe, ... nečítam všetky príspevky... nestíham... rád by som reagoval aspoň na tie, ktoré zaregistrujem, ale väčšina si vyžaduje viacej času, ak chcem seriózne reagovať... najčastejšie reagujem na tie, s ktorými nesúhlasím... aj teraz budem skôr protirečiť, respektíve napíšem "skôr protirečivo"... jedna vec sú "články" a iná osobná skúsenosť, skutočnosť... ako som uviedol, mal som príležitosť "lepšie" sa spoznať s človekom, ktorý patril do spoločenstva JS a v mnohom sme si porozumeli... je pravdou, že na mnohé moje otázky nevedel odpovedať, netváril sa, že je vševed (ako Shagara )... rozišli sme sa viac ako v dobrom... odvtedy som ho už nevidel, ale neverím, žeby bol schopným odsudzovať svojich "spolubratov" tak, ako sa píše v mnohých článkoch o JS... čo však ešte nemusí znamenať, že toto zlo sa v ich cirkvi nedeje...  


104.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 6. 2015, 22:25 avatar
" jedna vec sú "články" a iná osobná skúsenosť" >> Co ak su clanky o roznych skusenostiach .. nemusia to byt zrovna casopisy a uz vobec nie bulvarne..


123.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 6. 2015, 23:03 avatar
J.Tull,....všade sú nedokonalí ľudia. Aj u JS. Len tam sa netrpia. Ak je možná náprava,učiní sa tak. Ak nie,...je vylúčený. Ale každý má možnosť sa vrátiť. Držíme sa biblického postupu.


102.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 6. 2015, 21:57 avatar
Wolfe,....danú kritiku smeruj na Krista. To on ustanovil isté špecifiká o "vylúčení" a správaní sa k ním.
Ale ,to je nesprávne,...Kristus sa mýlil. Za to ,trpieť v košiari svätej cirkvi smilníkov,vrahov,opilcov,násilníkov,...atd,...to je viac ako biblické. Aj preto sa mnohí rúhajú Bohu a v skutočnosti sa tak svet stáva viac ateistický.


107.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 6. 2015, 22:31 avatar
Ano, akokolvek co otocis, vzdy je to pravda..
Prepac, ale po tom co si predviedol (po tych vrteniach, osekavanie kontextu, vybratie cudzieho text tak ako sa ti to hodilo, nie tak ako to bolo napisane, nehovoriac o arogancii a pyche) ti uz neuverim ani nos medzi ocami..
A to som na zaciatku k tebe dost vzhliadal a mal som velky respekt..


109.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 6. 2015, 22:33 avatar
Ked ma niekto pochybnosti o uceni JS a je exkomunikovany, tak je hned smilnik, vrah, opilec a nasilnik ...
Tvoje vrtenie sa stava uz klasikou...


122.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 6. 2015, 23:01 avatar
Wolfe,....reagoval som na prax iných "kresťanov". Tam sa trpia všetci,aj zlí. Aj Hans Kung/bývalý katolík/ s niečim nesúhlasil a bol vylúčený. A bolo ich viac.
Ale je to lepšie ako upálenie.


130.
označiť príspevok

Wolfe muž
   22. 6. 2015, 04:24 avatar
Ale asi nemal problem komunikovat s rodinou a inymi katolikmi - priatelmi ... na rozdiel od SJ


105.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 6. 2015, 22:28 avatar
Wolfe,....danú kritiku smeruj na Krista. To on ustanovil isté špecifiká o "vylúčení" a správaní sa k ním.
Ale ,to je nesprávne,...Kristus sa mýlil. Za to ,trpieť v košiari svätej cirkvi smilníkov,vrahov,opilcov,násilníkov,...atd,...to je viac ako biblické. Aj preto sa mnohí rúhajú Bohu a v skutočnosti sa tak svet stáva viac ateistický.


101.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 6. 2015, 21:53 avatar
J.Tull.....nemá význam reagovať. Lebo by som mohol detailne vysvetliť mnohé tvoje otázky/ a mnohé som už aj vysvetlil,zodpovedal/,....ale aj tak neuveríš. V tomto už mám prax, a viem kto má duchovné zmýšlanie a kto nie.
V Písme sú odpovede na otázky,ktoré si položil. O tom niet pochyb. Len nie je to vždy tak napísané priamočiaro,ako by si to chcel ty. Potom by nemalo význam hladanie,štúdium...atd.
A už som vysvetloval i to,že ak raní kresťania svedčili o pravde,tak vedeli že iba oni ju poznajú a vlastnia,a že boli Bohom vyvolení a poslaní svedčiť. A to sa dialo pri prvom príchode Krista,a malo sa tak diať i pri jeho druhom príchode.
A to,že ty a mnohí tomu neveria,je len dôkaz vašej neviery,a ničoho iného.
A ty si sa teraz postavil do role Boha, a kritizuješ jeho požiadavky. Trebárs tie o "krvi"...atd. Ak náhodou zomrie jeden JS ,lebo nechce porušiť Boží príkaz,tak je to tragédia/aj ked bude vzkriesený/,...ale ked denne zomierajú tisíce ľudí ktorí porušujú Božie normy ,zásady,...tak to už nie je problém,tragédia?! Maš svojský pohľad na život, aj na pravdu a Boha.
Ja už som písal,že tvrdiť ,že..."má niekto pravdu,že ju pozná",...je pre väčšinu ľudí neprijateľné. Ale to je ich problém,...nie môj. A za tým si stojím. Takéto tvrdenia boli nepopulárne aj pred 2000 rokmi.
A ver mi,...aj o Ježišovi si mysleli mnohí samé nesprávne,negatívne veci,...a chceli ho aj jeho príbuzní zatvoriť ako blázna. A kto mal pravdu?


118.
označiť príspevok

J.Tull
   21. 6. 2015, 20:22 avatar
Shagara, napriek tomu, že nemám "duchovné zmýšľanie", nielen súhlasím, ale podporujem teórie, ideológie, viery, učenia... v tom, v čom sú, ak sú, podľa mňa, v prospech človeka, podporujem v tom, v čom učia milovať človeka... základom kresťanského učenia, podľa môjho „neduchovného zmýšľania“, je práve láska k človeku... v NZ je to priamočiaro napísané... všetko ostatné je druhoradé. To je môj výklad, nie neomylná dogma. Neverím, že Ježiš vstal z mŕtvych, neverím, že existuje Boh, ale verím, že milovať blížneho je pravdou, verím, že človek je nastavený tak, že svoje šťastie nenájde v hmotných statkoch, ktoré ho skôr zotročujú než by pozitívne napĺňali jeho život... človek dokáže nachádzať samého seba len skrz druhého človeka...
...aby som sa zas nerozkecal... ak sú pravdivé prikázania, nad ktorých väčších niet, pričom aj to prvé je podmienené poslúchnutím druhého (čokoľvek ste urobili, mne ste urobili... /máš kopec veršov, ktoré to priamočiaro potvrdzujú.../), ak Boh obetoval svojho Syna pre človeka, nie preto, žeby to sám potreboval, ale z lásky k človeku... potom láska človeka k človeku je základom...
Nehnevaj sa na mňa, že to tak poviem, ale v učení JS nie všetko je v súlade s týmto základom. Nestaviam sa do role Boha, nekritizujem jeho požiadavky, kritizujem vrtenia JS, ich bohorovnosť, „samozvanectvo“... ich vyvyšovanie sa, lebo čo iné je, ak sa kritika ich tvrdení označuje rovno za kritiku požiadaviek Boha, ak nie vyvyšovanie sa... stavajú sa do pozície „lenonistov“, len oni poznajú Pravdu a nikto iný... žiaľ nie sú v tejto bohorovnosti jedinými... asi väčšina kresťanských spoločenstiev svoje tvrdenia podobne stavia rovno za tvrdenia Boha a rovnako sa odvoláva na to isté Písmo ako JS (ostatní) ... vlastný výklad považujú za Pravdu rovnako platnú pre všetkých, nech už je človek „Bohom“ (geneticky, kultúrne, historicky, „časopriestorovo“... vlastnou skúsenosťou... ) nastaveným akokoľvek... Odporuješ si, keď tvrdíš, že "nepridávať k Písmam, neuberať z Písiem“ a pritom sám pridávaš to, čo tam nie je... nie je problém v samotnom pridávaní (svojim výkladom pridávajú všetci...), ani v tom, že v tom čo je pridané sa odvoláva na Písmo, ale problém je ten, že tieto „ľudské pridania“ sa stavajú na úroveň Božích prikázaní, že výsledky vlastných vrtení predkladajú ako Božiu Pravdu platnú pre všetkých a čo je najhoršie, sú medzi nimi také, ktoré idú proti prikázaniu milovať blížneho svojho... JS v tomto ohľade nie sú žiadnou výnimkou... to, že odporovali, obetovali svoje životy za svoju vieru je hodné všetkej úcty, rovnako ako aj hrdinské činy kohokoľvek... zopakujem: „...v histórii človek často obetoval svoj život, pre pravdu v ktorú veril a zasluhuje si úctu všetkých, ale to neznamená, že jeho pravda je tým rovnako platná pre všetkých... je pravdivou pre všetkých, podľa môjho názoru, vzoprením, vzburou proti zlu... je pravdivá svojou humánnosťou...“ ak sa človek nechá „ukrižovať“ pre svoju vieru, preukazuje tým silu svojej viery, ale nie jej pravdu pre všetkých, pretože je množstvo vier, ktoré majú svojich „ukrižovaných“ a pritom si môžu v mnohom odporovať... to, čo majú spoločné a čím sú pravdivými je v nepodľahnutí zlu... nestratením vlastnej tváre... je úctyhodné, ak sa človek obetuje pre Boha, ale oveľa hrdinskejším činom je, ak sa človek obetuje nezištne pre človeka...
Píšeš: „mnohé som už aj vysvetlil, zodpovedal“, ale ani z jedného jediného nevyplynulo nič, čoby potvrdilo Tvoje tvrdenia, ktoré som spomínal napr. v „84“... treba opustiť logické myslenie, aby sme uverili Tvojim vývodom... nehnevaj sa na mňa, ale dosť často argumentuješ nelogicky... podľa Tvojho argumentu netreba zachraňovať nikoho, lebo i tak sa zabíja... nemáme transplantovať orgány ľuďom, ktorí by bez takéhoto zákroku umreli, lebo denne zomierajú tisíce ľudí ktorí porušujú Božie normy, zásady a transplantácia je podľa JS takýmto porušením... alebo už nie je?... už je ňou len transfúzia? Ak jej zabráni rodič pri svojom dieťati, tak to nemáme kritizovať, lebo vo vojnách zomierajú nevinní, nemáme to kritizovať, lebo podľa vrtenia JS je transfúzia porušením božieho prikázanie... nevadí, že sa tu porušuje „nezabiješ“, lebo sa i tak zabíja... ak to kritizujeme, tak je to preto, že nemáme duchovné zmýšľanie... 
Kto mal pravdu? Prví kresťania, ktorí verili, že Kristus je Boh... pri požiari Ríma verili, že prišiel koniec sveta a oslavovali...? (preto nebolo zaťažko na nich zvaliť podpaľačstvo...) JS, keď viackrát neomylne určili konce sveta... aj keď sú JS omylnými ľuďmi i tak majú pravdu, lebo pravdou je Strážna veža a tá tvrdí, že báda Písma a z nich vychádza, čo na tom, že sú tu i iní bádatelia, ktorí prichádzajú s odlišným výkladom... 


120.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 6. 2015, 22:25 avatar
J.Tull....stále sa opakuješ. A ja budem tiež. Ešte raz:.....ja nespochybňujem zákon lásky ako najväčšie prikázanie. Ved aj NZ sa inak volá -"zákon lásky".
Aj ked tvrdím o JS/že majú pravdu/,.....problém je ten,že väčšina neverí ani vo všeobecnosti,že existuje nejaká pravá cirkev. A že niekto môže poznať pravdu. Ak by to tak bolo,...vysvetli nám,...načo potom hladať niečo ,čo sa nedá nájsť? A načo hladať,ked pravdu môže mať každý? To si odporuje už v samotných pojmoch, a je to v rozpore z celým Písmom.
A teda i tí,čo vlastnia "klúč poznania". Vid,....príklad 1 storočie. A to platí i na dnešok.
A stále nechápeš,....ak nemáš presné poznanie,a Božieho ducha,....nemôžeš mať ani pravú lásku,ktorá nezlyháva ani v najťažších skúškach. Preto i tak ,väčšina kresťanov zlyhala,a zlyháva aj v malých skúškach,...a vôbec v bežnom živote.
A neviem ,kde som písal,..."že netreba nikoho zachraňovať"? A tiež som nič nepísal o transplantácií orgánov!
Biblia prikazuje -"zdržiavať sa krvi",....a JS veria Bohu a poslúchajú ho. A neprijať krv,ešte neznamená-"zabiť". Tu zavádzaš,...aj ked môže dôjsť k úmrtiu. Drvivá väčšina JS aj po odmietnutí krvi,žije daľej. "Zabíjanie" v dôsledku ignorácie Božích zásad,prikázaní v iných "kresťanských" náboženstvách vedie niekoľko-násobne viac k úmrtiu jednotlivcov./vojny,potraty,vraždy,samovraždy,drogy,fajčenie,opilstvo...atd/. Ale to asi neberieš v potas. Raz za 5 rokov sa objaví článok,že zomrel jeden JS ,ktorý odmietol transfúziu,....a už to média a odporcovia nafúknu ako baloń. Je to komická ignorácia vlastných zlyhaní,úmrtí,zabití!
A Tulík,...je veľký rozdiel medzi inými kresťanmi a JS. To,že JS už sto rokov systematicky po celom svete oznamujú dobré posolstvo o Božom kráľovstve,je pre mňa dôkaz nad dôkazy. Mt.24:14. A viem aj z úst iných "kresťanov"/katolíkov,protestantov-od ích kňazov/,..."že JS majú najlepšie porozumenie Písiem. Aj ked ofiaciálne to nikto nevyhlási. Mnohé biblické knihy/Zjavenie,Daniel,Izaiáš,Ezechiel/sú pre väčšinu "zapečatené",...ale nie pre JS.
A k tým "koncom". JS sa mýlili,ale dané dátumy stále platia,len sa v spôsobe ich uplatnenia zmýlili. /JS nie sú neomylní,ako niekde/. Tam je to preto dôkaz,ktorý vyvracia neomylnosť. Ale ,ako som už písal,...iní ich mali omnoho viac. Dám na to stránku....budeš v obraze.


132.
označiť príspevok

Wolfe muž
   22. 6. 2015, 05:00 avatar
"Biblia prikazuje -"zdržiavať sa krvi",....a JS veria Bohu a poslúchajú ho " >> Biblia obsahuje vyse 300 prikazov a zakazov, docela pochybujem, ze JS az tak Boha posluchaju  
Posluchaju Ho, alebo poscluchaju, len to co sami pochopili tak, ako pochopili?

" A že niekto môže poznať pravdu. Ak by to tak bolo,...vysvetli nám,...načo potom hladať niečo ,čo sa nedá nájsť? " >> Najskor ide o tu snahu o ten proces, o to pokusanie, ludia su nedokonali...
[Mt 19,25-26]
25 Keď to učeníci počuli, veľmi sa divili a hovorili: "Kto potom môže byť spasený?"
26 Ježiš sa na nich zahľadel a povedal im: "Ľuďom je to nemožné, ale Bohu je všetko možné."

""Zabíjanie" v dôsledku ignorácie Božích zásad,prikázaní v iných "kresťanských" náboženstvách vedie niekoľko-násobne viac k úmrtiu jednotlivcov./vojny,potraty,vraždy,samovraždy,drogy,fajčenie,opilstvo...atd/" >> Ked matka odmietne aby dali krv dietatu, a to zomrie, urcite bolo chcelo spachat vrazdu, vojnu, potrat, urcite by chcela fajcit, pit, brat drogy a nakoniec spachat samovradu..

Neplet do argumentov nieco, co tam nepatri..
Splietas jablcka s kalerabmi...

"Raz za 5 rokov sa objaví článok,že zomrel jeden JS ,ktorý odmietol transfúziu" >> Pokial to nie je v mediach, tak sa to nestalo..
Ked tehotna matka odmietne krv a zomrie spolu s dietatom, tak to je ako keby spachala sebavrazdu a potrat naraz...
www.dailymail.co.uk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Nie je to o nic menej primitivnejsie, ako ked niekedy neliecili pacienta pretoze, ak Boh da tak prezije, ak nema zit, tak ju nech Boh zomriet...

". A viem aj z úst iných "kresťanov"/katolíkov,protestantov-od ích kňazov/,..."že JS majú najlepšie porozumenie Písiem. " >> Vyhlasit, ze JS maju najlepsie porozumenie Pisiem je to iste, ako vyhlasit, ze Sofisti su najchytrejsi...
Nie som si isty, ci su Svedkovia dobri v porozmeni pisma, alebo len v eristickej dialektike  

"JS sa mýlili,ale dané dátumy stále platia,len sa v spôsobe ich uplatnenia zmýlili." >> JS robia to iste co katolici.. ked sa v niecom zmylia, alebo nieco prezenu, tak to iba obkecaju a zmenia formu ... nieco podobne ako odpustky..
JS sa zmylili v koncoch sveta, tak nakoniec to zmenili na neviditelny Kristov prichod  

JS strasne hovoria o pohanistickych symboloch a zvykoch, hlavne ze ich zakladatel ma hrobku v tvare pyramidy, pretoze bol nimi posadnuty ( hmm vraj aj podla nich pocital armageddon, ci co? www.jwfiles.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk ) Vlastne to bol taky okultista, ale nerad to tak volal, pretoze to je proti Bohu...
Súhlasí J.Tull


131.
označiť príspevok

Wolfe muž
   22. 6. 2015, 04:35 avatar
Znova a znova uplne suhlasim (okrem tych "neverim" casti )

" lebo podľa vrtenia JS je transfúzia porušením božieho prikázanie... nevadí, že sa tu porušuje „nezabiješ“, lebo sa i tak zabíja... ak to kritizujeme, tak je to preto, že nemáme duchovné zmýšľanie... " >> Vies ako, zabranenie zomretiu cloveka, ked je to mozne, uz nie je zabitie  .
Ja povazujem umyselny zakaz transfuzie ako eutanaziu, aj ked eutanazia zo svojho nazvu je dobra smrt (eu thanatos)
Súhlasí J.Tull


85.
označiť príspevok

pátrač muž
   20. 6. 2015, 12:16 avatar
čo je js?


91.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 6. 2015, 12:32 avatar
pátrač, JS - Jehovovi svedkovia 


111.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   20. 6. 2015, 22:39 avatar
a čo je SJ? :P


174.
označiť príspevok

pátrač muž
   26. 6. 2015, 10:21 avatar
svätá jasnosť


177.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 6. 2015, 10:28 avatar
Svaty Jur
www.skratky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


113.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 6. 2015, 23:09 avatar
Spolocnost Jezisova
Svedkovia Jehovovi..

Neviem, preco si proste nenechali nazov Badatelia Biblie..


137.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 6. 2015, 18:58 avatar
Shagara, nie vždy si uvedomujem, že témy, v ktorých reagujem sú často citlivými pre veriaceho človeka... mne ako neveriacemu psovi až tak nevadí, keď sa obúva do mojich názorov, lebo nie sú mi vierou, nie som na ne natoľko citovo naviazaný ako veriaci človek na svoju vieru, podľa ktorej sa snaží žiť... vymyslím, dá sa povedať, extrémny príklad - matke, ktorej dieťa umrelo, lebo bola odmietnutá transfúzia... sa spochybňuje pravdivosť tvrdení JS... je to úplne iná situácia, ako keď niekto (nehovorím o Tebe... myslím to všeobecne ako príklad... ) ma posiela pre moje názory do horúcich pekiel... či mi mrzko nadáva...
Diskusia by sa mala viesť ako rovný s rovným, spôsobom, čo sa pravdy týka, „padni komu padni“... problém je ten, že v otázkach viery nejde o rovného s rovným, pretože jedna strana je viac citovo naviazaná... mlčať sa mi však nedá... som pes, ktorý breše, keď sa mu zdá, že sa koná proti človeku... ale už sa opakujem a ešte aj chvíľu, v niektorých veciach, budem...
Tvrdíš síce, že nespochybňuješ zákon lásky ako najväčšie prikázanie, ale základom Ti je hriech... a to, podľa mňa, nejde dokopy... už som sa Ťa viackrát pýtal: Sú biblické verše jednoznačné? Nepotrebujú výklad? Nie je potrebné nad nimi rozmýšľať - špekulovať... je potrebný výklad veršov, alebo nie? ... potrebuješ si domýšľať (je teraz jedno ako, či správne, alebo nesprávne... ) to čo v nich priamo uvedené nie je? Biblia sa k nám prihovára často podobenstvami, v symboloch, obrazoch, pre ktoré je možná rôzna interpretácia. Môžeš ju vysvetľovať rôzne. Človek si ich vysvetľuje podľa „svojho kľúča“. Nie Petrovho, lebo ten ich nikomu ani nepožičal a ani nesmie. Nesmie preto, aby sa nik nevyvyšoval... Kľúčom JS, ako som tomu porozumel, je hriech. Tým mojím je „zákon lásky“. Kým JS vrtia veršami týmto kľúčom, ja vrtím nimi tým svojim...


140.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 6. 2015, 23:53 avatar
Tulík....je samozrejme,že aby sa oddelil telesný človek od duchovného človeka,...tak i preto bola Biblia písaná daným spôsobom. Keby tam bolo všetko napísané priamočiaro a doložené dôkazmi/napríklad ako niekto povedal-rozborom DNA...atd/,tak by to bolo veľmi jednoduché a už by to vôbec nebolo o viere a dôvere v Boha. Túto pointu si vôbec nepochopil. Príklad z podobenstva o boháčovi a Lazárovi to dáva spoznať.
Citujem danú správu:....."Potom /boháč/povedal: ‚V tom prípade ťa, otče, prosím, aby si ho poslal do domu môjho otca, 28 lebo mám päť bratov, nech im vydá dôkladné svedectvo, aby sa aj oni nedostali na toto miesto trápenia.‘ 29 Ale Abrahám riekol: ‚Majú Mojžiša a Prorokov; /Písma/nech tých počúvajú.‘ 30 Potom povedal: ‚Nie, otče Abrahám, ale keby k nim prišiel niekto z mŕtvych, budú robiť pokánie.‘ 31 Povedal mu však: ‚Ak nepočúvajú Mojžiša a Prorokov, nepresvedčí ich, ani keď niekto vstane z mŕtvych.‘“"
Pochopil si pointu? Ani keby bola Biblia písaná priamočiaro,presne ,...ani keby si videl nejaký zázrak/židovskí,náboženskí vodcovia ich videli viac/,tak ani to ťa nepresvedčí, a nevybuduje ti vieru. To môže iba Písmo a jeho duch ktorý je v nej obsiahnutý. Heb.4:12!
Ježiš to povedal slovami:"Majú Mojžiša a prorokov". A povedal i to,že ani zázrak ich nepresvedčí. Ale to všetko závisí od toho,či sme duchovný a či sme úprimný a pokorný. A to sa dnes nenosí. Preto viera je vec veľmi ojedinelá. To,čo sa vo všeobecnosti prezentuje ,aj tu na DF je viac -"náboženský folklór". A nemá to nič spoločné s vierou. Príklad Pavol. Ten bol náboženský horlivec,fanatik ,....ale ked sa obrátil uznal,že nemal vieru a bol slepý a konal z nevedomosti.
A JS dokázali, aký majú klúč. Ty si asi toho toľko nedokázal,...aj ked ťa nepoznám. Láska sa totiž nedokazuje ústami ale skutkami. A to JS dokazujú dennodenne. A o "klúči" si to poriadne nečítal,lebo Písmo sa o tom zmieňuje,že aj dnes tu budú tí,čo majú daný klúč. A opakujem po stý krát: Písmom,pravdou sa nedá vrtieť ako kto chce! Aj ked to robia mnohí. Ale to nie je dôkaz,že to tak je. Už fakt,že Boh bude brať ludí na zodpovednosť,že nespoznali pravdu,a že ju chápali nesprávne/hosť svadby nevhodne oblečený,a následne vyhodený/ je dôkazom,že Boh má iný názor na to vaše opakované "vrtenie ako sa mi zachce"./s Písmom/. Ja ked som študoval s JS,...tak som hned pochopil ,ako to všetko do seba zapadá, a že ničím sa nedá vrtieť. Každá biblická pravda je v Písme bohato podopretá! A ked niektorí učia o veciach o ktorých nie v Písme ani len zmienka/ani šepot/,tak to robia na vlastné zničenie.
----------------------------------------------------
2 Kor.4:4...."Teda ak je dobré posolstvo, ktoré oznamujeme, naozaj zahalené, potom je zahalené medzi tými, ktorí hynú, 4 medzi ktorými boh tohto systému vecí zaslepil mysle neveriacich, aby nepresvietilo osvietenie slávnym dobrým posolstvom o Kristovi, ktorý je obrazom Boha".
---------------------------------------------------
2 Kor.2:15-17......"Bohu sme príjemnou Kristovou vôňou medzi tými, ktorí sú zachraňovaní, a medzi tými, ktorí hynú. 16 Tým druhým vôňou, ktorá vychádza zo smrti do smrti, tým prvým vôňou, ktorá vychádza zo života do života. A kto je na to dostatočne spôsobilý? 17 [My;] lebo nie sme podomovými obchodníkmi s Božím slovom ako mnohí, ale hovoríme v úprimnosti, áno, ako poslaní od Boha, pod Božím dohľadom spolu s Kristom".
Tu sa naráža na niekoho,kto chodí po domoch. Sme to mi,JS! Ale nemusíš veriť. Možno ešte niekto príde?! A tí budú "populárnejší" a budú viac "štekliť uši". To mi nerobíme.
 


141.
označiť príspevok

Wolfe muž
   23. 6. 2015, 03:50 avatar
Na jednu stranu pises "Keby tam bolo všetko napísané priamočiaro a doložené dôkazmi/napríklad ako niekto povedal-rozborom DNA...atd/,tak by to bolo veľmi jednoduché a už by to vôbec nebolo o viere a dôvere v Boha. "
ale na druhu stranu
" Ani keby bola Biblia písaná priamočiaro,presne ,...ani keby si videl nejaký zázrak/židovskí,náboženskí vodcovia ich videli viac/,tak ani to ťa nepresvedčí, a nevybuduje ti vieru."
To vyzera, akoby si si protirecil

Hm neviem, raz mi farar, ked bol u nas (bol spovedat babku)
som sa ho pytal rozne veci z biblie.. nakoniec mi povedal, ze biblia nie je kniha o historii, ale navod ku viere...

Teraz mam taku otazku, ked uz niekto veri v Boha a v Jezisa, ako ma spravne interpretovat bibliu?
Nebolo by pre nich lepsie, keby bolo vsetko napisane priamociaro?
Ved kolko z veriacich su prostucki ludia, ako maju oni pochopit co je spravne..
Takto su odkazani len na nejakeho farara a jeho interpretacie a interpretacie cirkvi....

"Láska sa totiž nedokazuje ústami ale skutkami. A to JS dokazujú dennodenne." >> Mozes dat nejake priklady?
To ze sa nezapajaju do vojen este neznamena ze su laskavi, to znamena zatial len, ze su chladni..
Ty si slaba reprezentativna vzorka, no z teba som akosi vycitil, alebo sa tak aspon prezentujes, ako som uz raz povedal chladny cumak.. (Z teba moc necitit lasku, skor nieco ako byrokraciu - nic v zlom, hovorim len a len o svojich pocitoch (aj ked je pravda, ze tie malokedy sklamali))..

A vrtiet sa da, ak to dokazu katolici, tak to dokazu aj SJ aj protestanti.. a nemusi to byt ani naschval..
Ludia su nedokonali a omylni.. Neverim tomu, ze moze mat niekto DOKONALU pravdu v UPLNE VSETKOM..

Este prosim povedz mi nieco o tom kluci, ktori drzia SJ..
Skoda, ze sa tu veriaci-4 dlhsie nezdrzal... Aby si presne videl, ako on - letniciar, prezentoval svoju pravdu za jedinu pravu, ktoru mal od Ducha Svateho, ktorym bol pokrsteny..

Prepac, ale tvoje tvrdenia o kluci pravdy, ktory drzia SJ, nie je ani trochu nepodobny presne tomu, co tu prezentoval veriaci-4.

"Každá biblická pravda je v Písme bohato podopretá! A ked niektorí učia o veciach o ktorých nie v Písme ani len zmienka" >> Ale toto predsa robia aj SJ.. ale samozrejme mozes to obhajit implikaciami a sylogizmami, presne tak ako to moze obhajit kazda denominacia...

Heh, ani katolici nesteklia usi, ked hovoria o horucom pekle  


146.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 6. 2015, 15:13 avatar
W...žiadne protirečenie. A aj "prostučkí" ľudia môžu spoznať pravdu. Boh si práve takýchto ľudí vyvolili aby zahanbil tých ,čo len múdrujú a hľadajú dôvody prečo nehľadať,neveriť.
A jedno príslovie hovorí: "Ak dáš človeku rybu,nasýtiš ho na jeden deň,...ak ho naučíš chytať ryby,nasýtiš ho na celý život". A to JS robia. A tiež zachraňujú ľudské životy. Poznám mnohých,čo boli jednou nohou v hrobe,krimináli...atd,a dne sú z nich "krásni a šťastní ľudia".
A Písmo hovorí,že je dôležité,prvoradé nájsť tých,čo si Kristus vyvolil ako svojho "duchovného správcu". Iba ten môže odomknúť pravdu Písiem. Mat.24:45!
A ja som vždy "chladný čumák" pre chladných ľudí. Poviem príklad zo služby. Vždy ked natrafím na úprimného človeka,katolíka,protestanta,neveriaceho ,tak doslovne cítim akoby mi Boh uvolnil jazyk a yo mňa sa len tak sypú vhodné slová a ľúbezné. Ale ak na trafím na opačnú osobnosť,tak mi Boh doslova zavrie ústa. Túto skúsenosť majú všetci JS.
A veriaceho názory nie su pre mňa normou pravdivosti.
A náuka o pekle splnila svoj účel,a to nielen v stredoveku. Bol to dobrý nástroj/aj je/ na ovládanie oviec.


153.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 6. 2015, 08:33 avatar
Prostucky ludia nemaju odkial spoznat pravdu,..
proste zozeru, to co im farar nasype..
Niektori maju tazky zivot a nemaju cas na studovanie biblie... ale zato su uprimnymi veriacimi..

" A to JS robia. A tiež zachraňujú ľudské životy." >> Ono existuje take nieco ako ego...
Ja mam pravdu, a kazdy musi uznat ze mam pravdu, ak ju neuzna a mysli si nieco ineho ako ja tak on proste pravdu nema...
To je to co rozsiruju JS (a nielen JS, skor vsetci)..

To je taka prirodzenost cloveka..
Pretlacit svoj nazor a presvedcit toho druheho..

Inak napr co sa tyka nazorov napr. o pekle, tak teraz som nikde...
Niektore argumenty hovoria proti peklu a ine za peklo... takze nie som ani tam ani tam..
Som z toho len viac zmateny.. (to iste aj co sa tyka trojice ..... ak mam byt uprimny... co sa tyka trojice... nikdy mi to nedavalo zmysel, ani v detstve.. (asi pred rokom som sa na to pytal aj farara...ono najjednoduchsia odpoved je, ze tomu ziaden clovek nerozumie, respektive prirovnania voda-para-lad alebo Slnko-luce-teplo)tak som v tom mal bordel vzdy.. v ducha svateho som sa nikdy nemodlil, nikdy som ho ani nechapal... prislo mi to ako nieco abstraktne - budes sa smiat.. uz od detstva - ked som sa modlil, tak som radsej smeroval aj na Jezisa, aj Boha otca.. aj ked asi skor Boha, nez Jezisa..)

Ja nedokazem nieco prijat, ak neodstranim vsetky pochybnosti....mozno ked mi to jeden nevie vysvetlit takym sposbom aby som to pochopil a prijal, mozno sa najde niekto iny...

Len otazka na zaver... ako si mozem byt isty, ze kto ma pravdu, ked kazdy tvrdi, ze ju ma a kazdy ju opiera o bibliu (kazdy to navrti tak ako si mysli, ze je to spravne)


138.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 6. 2015, 19:00 avatar
Shagara, zopakujem, čo som Ti už písal, len si mi asi neporozumel, keďže si napísal:
„...problém je ten,že väčšina neverí ani vo všeobecnosti,že existuje nejaká pravá cirkev. A že niekto môže poznať pravdu. Ak by to tak bolo,...vysvetli nám,...načo potom hladať niečo ,čo sa nedá nájsť? A načo hladať,ked pravdu môže mať každý?“
„pravdu nemožno vlastniť ako nejaký predmet a to aj z celkom prostého dôvodu - pravda nie je predmet... nie je mlynček na mäso, v ktorom melieme oponentov, či tĺčikom, ktorým ich môžeme byť po hlavách... nie je ani obraz... kniha... (hoci obraz, kniha môžu už pravdu svojim spôsobom vyjadrovať... ) pravda je výrok, myšlienka, či už napísaná, alebo vyslovená... zhodujúca sa zo skutočnosťou... Pravda musí byť zdieľateľná – zrozumiteľne vypovedateľná. Pravda sa stáva pravdou až vyslovením (napísaním... ). Pravda, ak nie je výpoveďou je „prázdnym“ pojmom (podobne aj hudba je hudbou vtedy, keď zaznie... ) Pravda je výpoveďou o skutočnosti... Právd (z malým „p“ ...) je „nekonečne“, je ich viac ako je „častí“ skutočnosti. Sú pravdy o vesmíre, o zemi, rastlinách, prírode ...o človeku... o Bohu... sú matematické pravdy, vedecké pravdy... pravdy filozofické, náboženské... jednotlivec nedokáže obsiahnuť všetky ani len z malého výseku skutočnosti, nieto ešte z „celku“... neobsiahne ich ani žiadne spoločenstvo, či už vedecké, alebo filozofické, náboženské... neobsiahne ich ani ľudstvo... Nedokážeme poznať všetko ani len z malej časti skutočnosti, nieto ešte skutočnosti ako celku... „Pravda“ z veľkým „P“ je Pravdou o skutočnosti ako celku. Neprotirečivo vypovedá o všetkých jej častiach... Človek nemôže poznať všetko, ani žiadne spoločenstvo, ani veškeré ľudstvo všetko vo svojom poznaní neobsiahne (možno zatiaľ... skôr si myslím, že nikdy... ). Všetko vedieť môže len (ak existuje... ) Boh... Uvedomujem si, „že neviem skoro nič a aj to sotva“, pretože v porovnaní už len s tým, čo môžem poznať, nieto ešte v porovnaní so „všetkým poznaním“, neviem nič...“
Uvedené však vôbec neznamená, že ju nemáme hľadať, práve naopak, nehľadá ten, kto si myslí, že ju už našiel (väčšinou sa z takýchto vlastníkov pravdy vykľujú hochštapleri... ). Vlastnosťou pravdy, respektíve skutočnosti, je jej poznateľnosť... skutočnosť je poznateľná a jej „absolútne poznanie“ je (absolútna) Pravda... človek však nemôže spoznávať skutočnosť v celku, a ako takú ju jednotlivec ani nespozná, ale to neznamená, že sa k nej nemôže blížiť... Pravda, v zmysle absolútnej Pravdy, je ideálom, ku ktorému sa človek svojim poznávaním, skúsenosťami... ktoré si odovzdáva z pokolenia na pokolenie, snaží dosiahnuť... možno jedným z dôvodov, prečo Boh poslal svojho Syna vtedy a tam preto, lebo keby Ho poslal v inej dobe, inam... nebolo by Jeho učenie pochopené pre nedostatočné poznania ľudstva predtým...

Ešte možno trochu od veci... neverím, že človek má dušu v náboženskom zmysle, ale keď ju má, má ju nemennú?... čo znamená mať „čistú dušu“?... ako sa prejavuje duša človeka v jeho správaní, v povahe, charaktere... a pod. podľa učenia JS?
Súhlasí Wolfe


142.
označiť príspevok

Wolfe muž
   23. 6. 2015, 03:56 avatar
Suhlas!!!

"Uvedené však vôbec neznamená, že ju nemáme hľadať, práve naopak, nehľadá ten, kto si myslí, že ju už našiel (väčšinou sa z takýchto vlastníkov pravdy vykľujú hochštapleri... )." >> Pekne napisane...

To, ze ludia nedokazu poznat celu uplnu Pravdu tu kujem usi (alebo teda vlastne oci?) ludom nejaky cas..

Ako som pri tom vzdy citoval z biblie (o spaseni).. Pre cloveka je to nemozne, ale pre Boha je mozne vsetko...


145.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 6. 2015, 14:59 avatar
Ale biblickú pravdu musíme poznať,inak zahynieme. O tom hovoril Ježiš. "Spoznajte pravdu a pravda vás oslobodí"....okrem iného i od smrti!
"Ty však pokračuj v tom, čo si sa naučil a bol presvedčený, aby si uveril, lebo vieš, od koho si sa to naučil, 15 a že si od útleho detstva poznal sväté spisy, ktoré ťa môžu urobiť múdrym na záchranu pomocou viery v Krista Ježiša.C elé Písmo je inšpirované Bohom a je užitočné na učenie, na karhanie, na nápravu vecí, na ukázňovanie v spravodlivosti, 17 aby bol Boží človek celkom spôsobilý, úplne vyzbrojený pre každé dobré dielo". 2 Tim.3 kap
Pavol povedal, že pomocou neho „boríme úvahy a všetko povýšené, čo sa pozdvihuje proti poznaniu Boha“. (Hebrejom 4:12; 2. Korinťanom 10:4, 5; Efezanom 6:17)
Ale neviem,ako sa to dá robiť ked pravda neexistuje a dá sa ňou vrtieť ako kto chce. Asi ani Pavol a Ježiš v tom nemali jasno. Ešte šťastie,že mi ľudia sme na to prišli. Darmo, génius sa pozná!
Výraz -"celkom spôsobilý" poukazuje na skutočnosť poznania pravdy,a tak potom takýto človek,kresťan vie zručne narábať s "mečom ducha".


151.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 6. 2015, 08:19 avatar
"Asi ani Pavol a Ježiš v tom nemali jasno." >> Jezis nepisal bibliu, ci?

Hovoris o jasno... ale sam hovoris, ze odsudenie do ohna , siry a vecneho utrpenia znamena proste len zomriet...

Doplnas si co si myslis, ze je spravne, ale je to spravne? To, ze si myslis, ze je to spravne este nie je dokaz spravnosti..
Ty si dal argumenty, ja som dal argumenty..
Ja tvoje argumenty beriem, ale davam protiargumenty..
Ty beries moje protiargumenty ako od nejakeho hlupacika..
Take tolko asi k tomu..

To, ze si povedal, ze ta moze niekto presvedcit je klamstvo..
Pretoze aj keby ti to niekto ukazal ciernym na bielom, tak s tym zavrtis, ze to bude zltym na modrom...


165.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 6. 2015, 08:36 avatar
W...nie ako "hlupáčikaô,...ale ako niekoho ,kto nepozná ani základy Písma. Samozrejme,môžeš si namýšlať,že poznáš,ale tvoje otázky prezrádzajú veľkú neznalosť. To samozrejme nie je žiadna vada. Pretože,každý tak začínal,kto spoznal pravdu. Hovorím všeobecne.
A uisťujem ťa,že ked s niekym študujem systematicky a ucelene ,postupne Bibliu ,tak nemá žiadne pochybnosti. Pravda stojí na pevných nohách. Aj preto JS preferujú osobný prístup,...internet je len veľmi okrajová,a viac ojedinelá forma vydávania svedectva. A tu je priam nemožné systematicky študovať. Možno aj preto niekto stále tvrdí niečo o vrtení. Nie,Písmom sa nedá vrtieť!


172.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 6. 2015, 10:15 avatar
Takze ani katolici nevrtia pismom, ked nim dokazuju mariansky kult, svatych a zjavenia?


166.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 6. 2015, 08:38 avatar
W...heuréka. Ak Boh môže všetko,....tak môže aj všetkých zachrániť! Načo sa namáhať,hladať,dolovať,študovať.....nech už tu nikto nespomína "úzku cestu" k záchrane!


173.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 6. 2015, 10:18 avatar
Uz som niekolkokrat pisal, ze ide o proces/progres...

Tak dobre, inak.. myslis si ze si bezhriesny?
Asi nie..
Tak heureeka, naco sa pokusat nehresit, ved je to aj tak pre cloveka nemozne..


139.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 6. 2015, 23:22 avatar
Tulík....pravda je definovateľná a poznateľná. Samozrejme,neznamená to,že všetko o živote a vesmíre a o Bohu vieme. To je hlúpa,nelogická predstava. Biblická pravda je súbor niečoho,čo robí kresťana spôsobilým pre službu Bohu a pre hodnotný život. A to,že pravda sa bude rozvíjať,dopl´ňať je logické tiež,aj o tom pojednáva Písmo. Vývoj človeka nie je statický bod,ale progresívny činiteľ.Ak pisateľ Písma tvrdí,že "Tvoje slovo je pravda",...tak to tak i chápem. Pravda je i niečo,čo poukazuje ,že je tu i náprotivok,...a to je "nepravda,lož,manipulácia,pretvárka,pokrytectvo...atd"
Pravdu s veľkým "P" pozná iba Boh,to ti dám za pravdu. Ale tú my nemusíme poznať a nikdy ju ani nepoznáme. Boh bude vždy stáť opodiaľ aj od dokonalého,čistého a zbožného človeka.
A aj v živote človeka sú isté pravdy a tým saq všeobecne verí. Ak by som neveril pravde o aerodinamike,tak nikdy nesadnem do lietadla. A podobne. A pritom nemusím všetko vedieť o tom,ako sa to prejavuje,ako dané sily a vzletové pravidlá pôsobia.
Teda,...dovolí si ťa opraviť. Ježiš viackrát povedal,že musíme poznať pravdu,lebo inak nebudeme zachránený! A to nezmeníš. Prvotní kresťania ,tiež vnímali pravdu tak ako som to opísal i ja. Prečítaj si niečo o nich. Je to tam zdôraznené. A aj preto boli nenávidení a neverilo sa im vo všeobecnosti,tak ako i JS. Je tu priama paralela.
A "čistá duša" znamená bez múdrovania,..."čistý človek",..."čistá bytosť". Nič zložité!


143.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 6. 2015, 10:48 avatar
Shagara, "čistá duša" znamená bez múdrovania,..."čistý človek"... neviem či je to také jednoduché... ale nie celkom to som mal namysli. Opýtam sa ešte raz. Je duša nemenná? Obrazne povedané - mení sa s "telom"? ...a naopak, mení duša telo, psychiku...? Vplýva na dušu človeka to ako žije a naopak, vplýva duša na to, ako človek žije? Ovplyvňujú sa navzájom... ?  


144.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 6. 2015, 14:49 avatar
J.Tul-------biblická duša je celý človek,a to komplexne. Respektíve tento výraz poukazuje aj na život človeka,zvieraťa.
A tak meniť sa môže len naša myseľ ,ktorá sa dá formovať istými hodnotami,ktoré vyznávame. Cľovek ,teda dokáže prepísať svoju myseľ v závislosti na tom,čomu verí a čo prijíma do svojej mysle. Nesmrteľná duša /nejaká nehmotná časť v nás/ je pohanská náuka a nemá nič spoločné s Bibliou.


147.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 6. 2015, 19:40 avatar
Shagara, teraz tomu fakt nerozumiem 
"Nesmrteľná duša /nejaká nehmotná časť v nás/ je pohanská náuka a nemá nič spoločné s Bibliou"
alebo
„Duša tela je v krvi a ja sám som vám ju dal na oltár, aby ste dosiahli zmierenie za svoje duše, pretože je to krv, ktorá dosahuje zmierenie skrze dušu v nej"
"biblická duša je celý človek, a to komplexne", alebo "duša je v krvi"? 


148.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 6. 2015, 00:54 avatar
J.Tull...ved som to písal,...že ,biblická duša sa chápe aj ako život človeka,alebo zvieraťa. Ak by tu bola narážka na danú nehmotnú,nesmrteľnú dušu,...tak potom ju majú aj zvieretá,pretože výraz "duša" sa vzťahuje aj na ních. A tie ako vieme nemajú nesmrteľnú dušu. 
Slová-"duša tela je v krvi",...prekladajú rôzne preklady ako:"život tela je v krvi". Trebárs katolícky preklad:"Lebo život tela je v krvi."
Mal si dočítať daný verš,lebo dalej sa píše:"Krv sprostredkuje zmierenie, lebo v nej je život. ". Už chápeš?
Z daných textov pochopíš viac: „Duša“ — živá bytosť, človek alebo zviera; život osoby;
Hebrejsky: ??? (nefeš); grécky: ???? (psyché)
V Hebrejských písmach sa vyskytuje hebrejské slovo nefeš 754-krát, prvýkrát v 1Mo 1:20.

V Kresťanských gréckych písmach sa grécke slovo psyché nachádza 102-krát, prvýkrát v Mat 2:20; v Ef 6:6 a Kol 3:23 vo výraze „celou dušou“.

Zvieratá sú duše

1Mo 1:20, 21, 24, 30; 2:19; 9:10, 12, 15, 16; 3Mo 11:10, 46, 46; 24:18; 4Mo 31:28; Jób 41:21; Ez 47:9.

Živá osoba je duša

1Mo 2:7; 12:5; 14:21; 36:6; 46:15, 18, 22, 25, 26, 26, 27, 27; 2Mo 1:5, 5; 12:4, 16; 16:16; 3Mo 2:1; 4:2, 27; 5:1, 2, 4, 15, 17; 6:2; 7:18, 20, 21, 25, 27; 17:10, 12, 15; 18:29; 20:6, 6; 22:6, 11; 23:29, 30; 27:2; 4Mo 5:6; 15:27, 28, 30; 19:18, 22; 31:35, 35, 40, 40, 46; 35:30; 5Mo 10:22; 24:6, 7; 1Sa 22:22; 2Sa 14:14; 2Kr 12:4; 1Pa 5:21; Ža 19:7; Prí 11:25, 30; 16:24; 19:2, 15; 25:25; 27:7, 7, 9; Jer 43:6; 52:29; Pla 3:25; Ez 27:13; Sk 2:41, 43; 7:14; 27:37; Rim 13:1; 1Ko 15:45; 1Pe 3:20; 2Pe 2:14.

Živá duša je smrteľná, zničiteľná

1Mo 12:13; 17:14; 19:19, 20; 37:21; 2Mo 12:15, 19; 31:14; 3Mo 7:20, 21, 27; 19:8; 22:3; 23:30; 24:17; 4Mo 9:13; 15:30, 31; 19:13, 20; 23:10; 31:19; 35:11, 15, 30; 5Mo 19:6, 11; 22:26; 27:25; Joz 2:13, 14; 10:28, 30, 32, 35, 37, 37, 39; 11:11; 20:3, 9; Sud 5:18; 16:16, 30; 1Kr 19:4; 20:31; Jób 7:15; 11:20; 18:4; 33:22; 36:14; Ža 7:2; 22:29; 66:9; 69:1; 78:50; 94:17; 106:15; 124:4; Prí 28:17; Iz 55:3; Jer 2:34; 4:10; 18:20; 38:17; 40:14; Ez 13:19; 17:17; 18:4; 22:25, 27; 33:6; Mat 2:20; 10:28, 28; 26:38; Mar 3:4; 14:34; Luk 6:9; 17:33; Ján 12:25; Sk 3:23; Rim 11:3; Heb 10:39; Jak 5:20; Zj 8:9; 12:11; 16:3.

Život inteligentnej osoby

1Mo 35:18; 2Mo 4:19; 21:23; 30:12; Joz 9:24; Sud 9:17; 12:3; 18:25; 2Kr 7:7; 2Pa 1:11; Jób 2:4; 6:11; Prí 1:18; 7:23; 22:23; 25:13; Mat 6:25; 10:39; 16:25; Luk 12:20; Ján 10:15; 13:38; 15:13; Sk 20:10; Rim 16:4; Fil 2:30; 1Te 2:8; Jak 1:21; 1Pe 1:22; 2:11, 25; 1Já 3:16.

Duša vyslobodená zo šeolu čiže hádesu („pekla“)

Ža 6:10; 30:3; 49:15; 86:13; 89:48; Prí 23:14; Sk 2:27.

Mŕtva duša čiže mŕtvola

3Mo 19:28; 21:1, 11; 22:4; 4Mo 5:2; 6:6, 11; 9:6, 7, 10; 19:11, 13; Hag 2:13.

Duša odlišná od ducha

Fil 1:27; 1Te 5:23; Heb 4:12.

Boh má dušu

1Sa 2:35; Ža 11:5; 24:4; Prí 6:16; Iz 1:14; 42:1; Jer 5:9; 6:8; 12:7; 14:19; 15:1; 32:41; 51:14; Pla 3:20; Ez 23:18; Ám 6:8; Mat 12:18; Heb 10:38.


159.
označiť príspevok

J.Tull
   24. 6. 2015, 10:09 avatar
Shagara, "Ale to najdôležitejšie ti uniklo,...len jeden text..:"„Duša tela je v krvi a ja sám som vám ju dal na oltár, aby ste dosiahli zmierenie za svoje duše, pretože je to krv, ktorá dosahuje zmierenie skrze dušu v nej" Učenie Svedkov Jehovových ("54"
Týmto veršom si obhajoval odmietanie transfúzie... ak duša nie je v krvi, potom takéto odmietnutie (najmä ak ide o jednoznačnú záchranu života... ) nemá žiadne opodstatnenie... pre mňa za mňa, nech si človek zakazuje jesť krv, ale ak odmietne transfúziu, ide o istý druh eutanázie a ak zabráni transfúzii, ktorá by zachránila život, ide o zabitie... a v tomto zmysle (nie v inom... ) je jedno, či sa ľudia zabíjajú aj iným spôsobom, že zbytočne hynú nevinní v bratovražedných nezmyselných vojnách... že ich je neporovnateľne viac, ako tých, ktorí zomreli pre odmietnutie transfúzie ... žiadny človek, ani neviemaký svätec, nemá právo zabraňovať záchrane života, keď tak urobí, zabíja...
Súhlasí Wolfe


164.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 6. 2015, 08:30 avatar
J.Tull....aj smrť Ježiša je zabitie? Ved Boh ho mohol ušetriť?! A neurobil to! Alebo ked trochu oklamali Ananiáš a Zafira apoštolov,a zatajili časť peňazí z predaja ich vlastného domu a odovzdali len istú časť apoštolom,....tak za túto "malú lož" oni obaja zomreli. Ako sa na to dívaš? Ked Boh zničil tisíce tých ,čo sa nejak prehrešili/ked si urobili zlaté tela,Koŕacha a spol,...atd/,....aj to bolo zabitie. Alebo ked židia mali ukameňovať niekoho,za to,že zbieral v sabat/sobotu/ drevo....aj to bolo zabitie?
Cítal si niekedy tieto slová?...:„Kto má rád svoju dušu, zničí ju, ale kto nenávidí svoju dušu v tomto svete, zachráni ju pre večný život.“ (Ján 12:25) Pochopil si pointu! Môžeš nerešpektovať Boží príkaz,a zničíš si život. Ale ten,kto až tak nelpie na svojom živote,za cenu porušenia jeho prikázaní,tak ten si život zachráni pre večnosť.
Tull ,tvoje uvažovanie sa pohybuje iba v rovine súčasnosti a života bežného človeka. /cca 80-90 rokov/.
Ale praví kresťania uvažujú úplne inak. To naozaj ty nemôžeš pochopiť. Iba ,ked sa staneš kresťanom.
A čo sa týka vojny,...JS nešli ani len do fabriky,kde sa trebárs šili vojenské uniformy,alebo nerobili nič,čo bolo ,čo len nepriamo spojené s vojnou a falošným uctievaním.
A uisťujem ťa, s tou transfúziou to nie je až tak zlé. Niekedy mám pocit,že vy si myslíte,že ak niekto nezoberie transfúziu,tak hned zomrie. Ale tak to nie je. Tiež je to i tak,že v dôsledku transfúzie mnohí zomreli. A ja som presvedčení,že dnes toto číslo je minimálne tak veľké,ako u tých ,čo ju prijali. Tak ako sa teraz na to dívaš? Je aj prijatie transfúzie zabitie? Ak napríklad zomrieš na hemolitický šok,alebo sa nakazíš nejakou smrteľnou chorobou...atd?


152.
označiť príspevok

sta2rky muž
   24. 6. 2015, 08:31 avatar
Nie vždy čo je niekde napísané alebo povedané musí byť aj pravdivé. Ku všetkému treba pristupovať kriticky, inak môžeme fatálne naletieť (viď náboženské učenia, alebo výroky politikov).


157.
označiť príspevok

ranexil muž
   24. 6. 2015, 08:50 avatar
Shagara, ak zapieras trojjedinost, tak si pomyleny. Pomyleny iba pre neznalost.


163.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 6. 2015, 08:11 avatar
Ranexil...iba všeobecné vyjadrenie. Uved dôkaz,prečo by som mal veriť v trojicu?
Poznám dané obdobie zo 4 storočia. A vtedy to bolo čisté pohanstvo,ako sa vyjadril aj Eusebius.
A viem ,za akých okoľností sa daná trojica vyvíjala,a kto stál za ňou. Vyslovene pohania/Konštantín/ a konvertiti z pohanov.
Trojica je niečo,čo zahatáva cestu do života,všetkým,čo v ňu veria! Je to hrubé porušenie výlučnej oddanosti jedinému Bohu.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 20:54,  Turci pokračujú v genocíde arménov
dnes, 20:54,  Uhorčík je uplne super Zuzi . Mne sa to tiež pači je to také realistické ukazuje to...
dnes, 20:53,  Turecko zlikvidovalo všetku opozíciu tvoj vzor :)
dnes, 20:53,  kamoši kamoši kamoši...
dnes, 20:53,  Naši kresťania...
dnes, 20:53,  Zuzka nemyslíš vážne Uhorčíka ? :)
dnes, 20:52,  Arménov tvoji islamistickí kamoši :)
dnes, 20:52,  Vo Vatikáne takto...
dnes, 20:52,  Kde je láska tam je cesta...
dnes, 20:52,  Azerbajdžan veril Rusom ? :)
dnes, 20:51,  Naša najsvätejšia trojica...
dnes, 20:51,  Mame daj 2 c stilnox zober jej cigara a na markíze výborný film
dnes, 20:50,  Ked sa kamarati stretnu niet konca kraja oslav...
dnes, 20:49,  Presne tak Turecko sa približuje už Rusku manierom Erdogana ale ten ruský kakač su24 sundla...
dnes, 20:48,  Ty si tu, hoko? Prečo nie si vonku? .. Ja som chcela Uhorčíka pozerať, a nemôžem. Mama...
dnes, 20:47,  Ty hakovy SS ale bohovsky tých Armenov ojebali rusi *13*13*13*13na to nemá ani budapeštske...
dnes, 20:47,  Ja neospevujem mne je jedno čo tam na stepiach robia . Azerbajdžan veril rusom a tak i dopadol...
dnes, 20:46,  Turecko väzniace stovky novinárov, neexistuje tam opozícia ani politická ani mediálna, pre...
dnes, 20:45,  Presne keby arménsko nedodržalo prímerie azeri obsadia celý karabach :)
dnes, 20:44,  Ak Arménsko odstúpi odkapitulácie bude to „samovražda“, tvrdí Putin...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ženy si vždy vyberajú mužov a muži do toho nemajú čo hovoriť.
Problém je v tom, že svojou technikou to vedia tak zakamuflovať, aby sme si mysleli, že si ich vyberáme my.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(440 740 bytes in 0,246 seconds)