Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Pravdy viery svätej Cirkvi

2
reakcií
120
prečítaní
Tému 16. marca 2020, 16:41 založil meaculpa.

podobné témy:1.
označiť príspevok

meaculpa muž
   16. 3. 2020, 16:41 avatar
Vierouka (dogmatika) – vedecký teologický odbor, ktorý podáva výklad právd viery na základe božieho zjavenia a cirkevnej tradície. Vierouka objasňuje dogmy – pravdy viery, ktoré obsahuje Šesť hlavných právd, aj Apoštolské vyznanie viery:

Verím v Boha, Otca všemohúceho, Stvoriteľa neba i zeme,
i v Ježiša Krista, jeho jediného Syna, nášho Pána, ktorý sa počal z Ducha Svätého,
narodil sa z Márie Panny, trpel za vlády Poncia Piláta, bol ukrižovaný, umrel a bol pochovaný.
Zostúpil k zosnulým, tretieho dňa vstal z mŕtvych, vystúpil na nebesia, sedí po pravici Boha Otca všemohúceho,
odtiaľ príde súdiť živých i mŕtvych.
Verím v Ducha svätého, v svätú Cirkev katolícku, v spoločenstvo svätých, v odpustenie hriechov, vo vzkriesenie tela
a v život večný. Amen.


2.
označiť príspevok

Boris muž
   16. 3. 2020, 16:45 avatar
Akoby to bola symbolika.
Keď si vezmeme, že ľudská spoločnosť bežne šikanuje tých najlepších spomedzi seba.
A naopak oslavuje tých najhorších.


3.
označiť príspevok

elemír muž
   18. 3. 2020, 14:10 avatar
Aj takéto sú dogmy, ale ak si preberieme verím boha slovo za slovom, všetko je pod+a evanjelia a to snáď je najjasnejšia výnimka.
Ale dogiem je však vyše tristo, možno aj táto jediná spôsobila ich nárast, ale potom sa už nehľadelo na evnjelium. Ťažko povedať, ktoré z nich sú najtrápnejšie či dogmy o ježišovej matke, ktorej vymysleli úplne iný živor, než ona sama prežila, a kolkí sa na tom ani nezamyslia a dokonca veria, že práve tieto vymyslené nezmysly ich privedú do neba, napriek tomu, že boh si vyhľadáva ľudí, ktorí ho vznavajú v duchu a v pravde. Veď ona je tu s nami a vie , ako to všetko prežila !!!! To sa tu nachádzajú ešte aj takí, ktorí si osobujú jej niečo nariaďovať, či rokazovať , či chcú, aby to, čo prežila roztrhala a uznala to, čo si tu niekto vymyslel ??
Ak v evanjeliu nie napísané, čo máme o nej vedieť, tak to nechajme na pokoji !!!!! Mňa nezaujíma, či bola, alebo nebola poctivá, z evanjelia som vyrozumel, že je to je osobný problém a nemienim o tom debatovať, lebo to nepovažujem za potrebné ku spaseniu vedieť !!! Toto mohli vymyslieť a veriť len ľudia, ktorí vo svojom živote predpokladajú, že sa s ňou nikdy, ani v nebi nemienia, alebo nechcú stretnúť, Lebo čo by jej odpovedali na tieto nezmysly, je to babské ohováranie najhoršieho typu, ktoré je dokonca trestné už aj podľa terajších zákonov. Sú dogmy, ktoré štiepilio cirkev na drobné, sú dogmy, pre ktoré sa neustále vedú vo svete vojny, kolko je to nevinne preliatej krvi za dve tisíc rokov, kto si to zodpovie pred takým bohom, ako je náš, ktorý nám prisľubil, že zotrie každú kvapku slzy a zúčtuje každú kvapku krvi, z tohoto nemá nikto strach ????
Jaká je to inteligencia a jaká je to svätosť, komu to viac je na osoh, kristovi, alebo satanovi ?
Naši biskupi neveria na zjavenia ježišovej matky, ale to neveril ani ten biskup, čo mal v Guadalupe zaviesť cirkev. Ale ona ho presvedčila zázrakom, ktorý nie je vysvetlený ani dnešnou modernou vedou až potom padol na kolená a odprosil ju.
Ak si niekto myslí, že zjaveniami nás pokúša satan, prečo sa modlí ruženec, ak uveril satanovi, Ak sa niekto nemodlí ruženec, prečo sa vôbec o tomto vyjadruje.
V dehticiach povedala modlibu, ako sa máme modliť,. aby sme mali viac dobrých kňazov. Ale biskupi nariadili sa hneď modliť inak a výsledok, zavretý seminár v badíne ??? Náhoda ako blbec, ako pre koho ?
Vo fatime bolo jasne povedané, že ak sa rusko nezasvätí jej nepoškvrnenému srdcu, príde druhá vojna a ešte horšia. Nezasvätilo sa a prišla vojna a ešte horšia - zase náhoda ako blbec? zahynulo vyše 110 milionov ľudí a zodpovednosť za toto megautrpenie ?? Veď komu bolo čo nariadené a nesplnil ?
Jan pavol druhý bol odhodlaný, že to urobí a predsa ho zastavila gulka atentátnika.

Po katastrofe druhej svetovej vojna - studená vojna a tak ďalej a tak ďalej, čo na tom že vatikán ma na stole ďľšie hrozby, prichádzaju neustále také, čo ani neboli predpovedané. Utečenecký kodus akosi sme zvládli, ale vírus, to sa ešte len začalo,
do desiatioch rokov sa očakáva nibirus, ktorá je tak velká, že dokáže prenášať vody z naších megaplanét zo satirnu a juúpitera po celej slnečnej sústave a májovia nechali jasnú predpoveˇ, že toto bude posledný prelet, vicej úž nebude.
Atď,atď, kto nás tu potrebuje udržiavať v neustálom strachu, keď sa ná nás hrnú hrozby nie len spomedzi nás, ale hrozby z nebies, do tohoto máme plodiť svoje potomstvo ?????
Komu vyhovuje, aby toto pokolenie zmizlo z tejto planéty ? Kristovi, ktorý sa nás snaží zachrániť za každú cenu a aj za cenu svojho života, alebo satanovi, ktorému je toto ľudstvo určené bohom pri vyhnaní z raja za jeho kata ??? Ono ti rozšliape hlavu a ty mu zraníš pätu :
Alebo takto, nejde tu len o ovládnutie ľudsta, aby slúžilo jednému, alebo druhému, čo nám sľubuje satan a čo kristus ?
Vo fatime bolo tiež povedané, že tu sa dá do poriadku cirkev a tá potom dá do poriadku celý svet !!!!
Ak neveríte tomuto zjaveniu, verte aspom týmto slovám, môžu pochádzať tieto slová, od toho, ktorý tu chce a neustále urdžuje zlo ?
Vo fatime šlo na zjavenie 70 000 ľudí, z nich najmenej polovica tam išla za estrtádou, ako urobť zo zjavenia frašku a zosmiešniť všetko, čo je spojené z vierou, cirkvou a nebom a ako sa vracali ????? Všetkým padli sánky.
Ako má nebi dať najavo, že chce dobre, ak mu nikto neuverí. Ako, alebo aká vláda sa môže utvoriť po volbách, ak všetci vidia v každom zlodeja, ale východisko musí byť !
Ale v cirkvi nepadli sánky nikomu, božký kľud, my milujeme boha a on nás a dajte nám pokoj. Oni sa majú dobre, všetko v poriadku, všetko máme, kolko nám hrdlo ráči a nič nám nehrozí ??? Nebol som na žiadnom biskupskom úrade, ale stačí mi, čo som počul. to, čo som počul, určite nie je ježišov spôsob života.
Nikomu nezávidím, ale nebol by som si istý, že nakoniec budem v tom zástupe, do ktorého prišli tí z velkého súženia v bielych košeliach, ktoré si zbielili v krvi baránkovej.
Prestaňme nazývať pannou pre nás najsvätejšiu ženu tohoto sveta a zdvihnite oči od jej lona a pozrite sa na jej srdce, pozrime do je čistých očí, do jej duše, lebo ak je oko čisté, je čisté aj celé telo a kedy si myslíte, ýe bude vaše oko čité, ak jej budete hľadieť do jej lona, alebo do jej očí ?????????
Satan vie, že ak neovládne cirkev, určite zomrie, je to až také ťažké porozmýšľať ???
Žiadne znamenia už nedostanete, iba ak jonášove, lebo čo ak sú všetky jej zjavenia a iné pozdravy z neba, niečo ako jonášové výzvy na obrátenie hriečnikov. lebo hriech nám môže ježiš odpustiť, ale ak sa niekto ocitne v satanovej ruke a ani o tom nevie, .................................... ???????
A ešte, boh nie je riaditeľ, aby dával do poriadku tento svet, boh je sudca, ktorý nás bude súdiť za to, ako tento svet vyzerá.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Život je ako pohár a je iba na tebe čím si ho naplníš. Aj tak si to nakoniec vypiješ sám.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(53 440 bytes in 0,499 seconds)