Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Pravá múdrosť volá-získať múdrosť je prvoradá vec!

3
reakcií
680
prečítaní
Tému 13. februára 2018, 22:58 založil Shagara.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
29. 09. 2010
134
02. 04. 2017
99
30. 07. 2009
29
 
 


1.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 2. 2018, 22:58 avatar
Zosobnená Múdrosť/Ježiš Kristus/...........

Pravá múdrosť stále hlasno volá priamo na ulici. Na námestiach stále vyvoláva. Volá na hornom konci hlučných ulíc. Pri vchodoch do mestských brán hovorí svoje výroky: ",.......... "Vy neskúsení, ako dlho budete milovať neskúsenosť, a vy posmievači, [ako dlho] budete pre seba túžiť po otvorenom posmechu, a vy hlupáci, [ako dlho] budete nenávidieť poznanie? Obráťte sa na moje karhanie. Potom spôsobím, aby na vás prýštil môj duch; oznámim vám svoje slová",........"Syn môj, venuj pozornosť mojej múdrosti. Nakloň uši k mojej rozlišovacej schopnosti, aby si strážil schopnosť premýšľať; a nech si tvoje pery chránia poznanie",......."A tak, synovia, počúvajte ma a neodvracajte sa od výrokov mojich úst.",......"aby si v budúcnosti nemusel vzdychať, keď sa tvoje telo a tvoj organizmus priblížia ku koncu. A budeš musieť povedať: „Ako som nenávidel kázeň a moje srdce znevážilo i karhanie! A nepočúval som hlas tých, ktorí ma poučovali",........"ak budeš okrem toho volať po porozumení a dvíhať svoj hlas k rozlišovacej schopnosti, ak to budeš stále hľadať ako striebro a stále po tom pátrať ako po skrytých pokladoch, vtedy porozumieš bázni pred Jehovom a nájdeš pravé poznanie Boha",..........."Počúvaj, syn môj, a prijmi moje výroky. Vtedy sa rozmnožia roky tvojho života. Budem ťa poučovať i o ceste múdrosti; spôsobím, aby si kráčal v stopách priamosti. Keď pôjdeš, tvoj krok nebude tiesnený, ak pobežíš, nepotkneš sa",..........."Nadovšetko, čo treba chrániť, chráň svoje srdce, lebo z neho sú zdroje života. Vzdiaľ od seba prevrátenú reč a ďaleko od seba odlož úskočnosť pier",............"Nech sa tvoje srdce pevne drží mojich slov. Dodržuj moje prikázania, a ďalej ži. Získaj múdrosť , získaj porozumenie . Nezabúdaj a neodvracaj sa od výrokov mojich úst. Neopúšťaj ju, a zachová ťa. Miluj ju, a bude ťa ochraňovať. Múdrosť je prvoradá vec",.........."Dôveruj Jehovovi celým svojím srdcom a neopieraj sa o svoje vlastné porozumenie. Všímaj si ho na všetkých svojich cestách a on sám urovná tvoje chodníky.
Nebuď múdry vo svojich vlastných očiach. Boj sa Jehovu a odvráť sa od zlého",..........."Šťastný je človek, ktorý našiel múdrosť , a človek, ktorý získava rozlišovaciu schopnosť. lebo mať ju ako zisk je lepšie, než mať ako zisk striebro, a mať ju ako výnos, než [mať] samotné zlato.",..........."Keď múdrosť vojde do tvojho srdca a poznanie sa stane príjemným tvojej duši, schopnosť premýšľať ťa bude strážiť, rozlišovacia schopnosť ťa bude ochraňovať, aby ťa oslobodili od zlej cesty, od človeka hovoriaceho zvrátenosti, od tých, ktorí opúšťajú chodníky priamosti, aby chodili po cestách tmy",,.........."Jehovova kliatba je na dome zlého, ale miestu bývania spravodlivých žehná. Pokiaľ ide o posmievačov, bude sa on sám vysmievať, ale miernym preukáže priazeň. Česť budú vlastniť múdri, ale hlúpi vyvyšujú zneuctenie.",............"Skazeného dobehnú jeho vlastné previnenia a chytí sa do povrazov svojho vlastného hriechu. Bude to on, kto zomrie, pretože niet kázne a blúdi v množstve svojej pochabosti.",........."Ale chodník spravodlivých je ako jasné svetlo, ktoré svieti stále viac, až do úplného dňa. Cesta skazených je ako temnota, [až doteraz] nepoznali, o čo sa stále potkýnajú",.........."Lebo priami, tí budú bývať na zemi, a bezúhonní budú na nej ponechaní. Zlí, tí budú zo zeme odrezaní; a zradní, tí budú z nej vytrhnutí.",............"Kedykoľvek si ľahneš, nepocítiš hrôzu; a určite si ľahneš a tvoj spánok bude príjemný. Nebudeš sa musieť báť nejakej náhlej desivej veci ani búrky nad zlými, pretože prichádza."........"Pretože som volala, ale vy stále odmietate, vystierala som ruku, ale nikto nedáva pozor, a stále zanedbávate celú moju radu a moje karhanie ste neprijali, aj ja sa budem smiať vašej pohrome, budem sa posmievať, keď príde to, čoho sa desíte, keď to, čoho sa desíte, príde ako búrka, a vaša pohroma príde sem tak, ako búrlivý vietor, keď na vás príde tieseň a ťažké časy. Vtedy ma budú stále volať, ale ja neodpoviem; budú ma stále hľadať, ale ma nenájdu, pretože nenávideli poznanie a nevyvolili si bázeň pred Jehovom. Nesúhlasili s mojou radou, znevážili všetko moje karhanie. Tak budú jesť z plodov svojej cesty a presýtia sa vlastnými radami. Lebo odpadlíctvo neskúsených, to ich zabije, a bezstarostnosť hlúpych, tá ich zničí. Ale ten, kto mňa počúva, bude bývať v bezpečí a nebude ho znepokojovať hrôza z nešťastia.“


2.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 2. 2018, 23:03 avatar
Založené na knihe -PRÍSLOVIA-ktorá zdôrazňuje hodnotu múdrosti,presného poznania, rozlišovacej schopnosti,porozumenia,schopnosti premýšľať! Celá výpoveď je v prvých desiatych kapitolách tejto knihy!
A tak ak si ich niekto prečíta,nebude mať pochybnosti,či je,alebo nie je potrebné presné poznanie a biblická múdrosť!?


3.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   14. 2. 2018, 01:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 2. 2018, 13:04 avatar
3,......nerozumiem tvojej otázke,nakoľko ani neviem ktorú Timotejovú knihu/list/ myslíš? A tiež keď zoberiem v potaz obidve správy,tak tu nevidím súvis!
2 list poukazuje na to,akí ľudia/kresťania/ budú v čase konca/falošní/,.......a druhý list zas poukazuje na to,aké vlastnosti by mal mať kresťanský dozorca,pastier?!
Teda,.....buď konkrétna!
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:30,  Chudák domotaný. Najdlhšie sa dožívajú u nás ľudia odchovaní na socializme. Generácie...
dnes, 10:27,  Takých ministrov maju aj v tej úžasnej západnej civilizácii. Nič o tom nevieš?
dnes, 10:25,  Remišová ťava preliezla od Matoviča ku kriminálnikovi Kiskovi. Riadne sa prerátala,...
dnes, 10:25,  SDnažte sa chlapci, máte ešte pár dní na to, aby ste čierne premaľovali na biele Naozaj si...
dnes, 10:22,  Je tu ešte jedna moznosť Lemmy. Že si totálne vygumovaný a ničomu nerozumieš.
dnes, 10:21,  Leoš Mareš - Karibik
dnes, 07:46,  Na severovýchode slovenska zas žijú rusíni, ktorí hovoria rusínsky a čo má byť? Teraz...
dnes, 07:17,  Možno asi tak, ako tebe vadí, že má niekto vytetovaný hákový kríž. Možno ani nejde o...
dnes, 06:37,  Maďarska menšina to nie su občania slovenskej republiky?
dnes, 06:32,  Edo len potvrdzujes že si protislovensky-trol. Štátnym jazykom u nás je slovenčina.
dnes, 06:29,  Že Edo stále klame? Ersek-povedal že slovenčina má byt pre maďarov cudzím jazykom
dnes, 01:17,  29. prestan urázat diskutérov, Edo nemal daleko od pravdy, jeden cudzí jazyk je povinny ....
dnes, 01:08,  21. hej, ale magoris zavádza v tom ze je to od neho podané, akoby madarskí politici navrhovali...
včera, 23:51,  Prelomový rozsudok: Dvaja bývalí ministri národniarov idú do väzenia Marian Janušek a...
včera, 23:46,  U fašistov na kandidatke je to prehustene komunistami . Čo tento tvor ? Marián Tkáč...
včera, 23:40,  Presne tak, ako to teraz predviedol nevzdelaný minister. Presne tak mi to uškodí, lebo kvôli...
včera, 23:39,  Ktorého skorumpovaného politika obhajovala niekedy Remišová netuším . Pomôž mi Kasafran
včera, 23:39,  Kasafran, čo sa to deje s komunistami? Veď vy prežívate politický marazmus! Tu propaguješ...
včera, 23:35,  Lemmy ako ti uškodí že Maďar nebude vedieť po slovensky ?
včera, 23:34,  Na Slovensku sme nemali politika kalibru ako je Remišová . Najvýdatnejšia bojovníčka proti...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Na to, aby ste na sebe začali pracovať nie je nikdy neskoro. Prestať s tým je však vždy príliš skoro.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(68 920 bytes in 0,668 seconds)