Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Pravá láska

3
reakcií
4889
prečítaní
Tému 16. februára 2009, 09:13 založil Rexana.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
25. 12. 2017
2
14. 02. 2009
79
28. 01. 2012
11
 
 


1.
označiť príspevok

Rexana žena
   16. 2. 2009, 09:13 avatar
S istým nadsadením možno povedať, že sa odhalené ľudské telo stalo symbolom doby. Sú ľudia, ktorí tvrdia, že je to nevyhnutné presadenie sexuálnej prirodzenosti. Sú však aj takí, ktorí si myslia, že tento trend presadzujú najmä obchodníci s erotikou a v neposlednom rade aj farmaceutické firmy, ktoré „na lone ženy“ zarábajú miliardy dolárov. Ak sa pozrieme na správy z policajných hlásení o „obchode s bielym mäsom“, neľudskom zneužívaní žien i detí a o ďalších kriminálnych činoch, vidíme vrchol ľadovca. Vyrastá jeho mohutná základňa práve z nespútaného šírenia sexuálnej fantázie?

Psychosexuálny vývoj v mozgu trvá približne do 22 – 26 rokov. Predčasným sexuálnym životom sa tento vývoj môže narušiť do takej miery, že nedôjde k správnemu emocionálnemu prežívaniu sexuálneho aktu a dochádza k poruchám sexuálneho správania v dôsledku citových zranení. Vieme, že telo reaguje na procesy mysle, na rôzne citové podnety pomocou prenášačov – takzvaných neurotransmiterov, ktoré ovplyvňujú mozgové bunky, a tak vplývajú aj na vývoj osobnosti. Ak sa do oblasti limbického systému v období dospievania dostávajú také látky, ktoré na základe svojho biochemického zloženia zasahujú do normálneho psychosexuálneho vývoja v centre sexuality limbického systému v strednom mozgu – následkom sú neraz sexuálne poruchy až deviácie.

S nástupom puberty je vývoj sexuality na najnižšej úrovni, keď na mladého človeka – chlapca – dolieha vybitie sexuálnej energie, o ktorej si myslí, že ju treba realizovať masturbáciou alebo plytkými sexuálnymi vzťahmi. Oba tieto spôsoby v tomto období slúžia len ako prostriedok k cieľu, ktorým je získanie slasti – príjemnosti pre seba. Nebezpečenstvo je v tom, že oba tieto spôsoby sexuálneho správania si mladý človek odnesie aj do dospelosti. Podobne sa k tejto téme vyjadroval aj Viktor Emanuel Frankl, zakladateľ tretieho viedenského smeru psychoterapie - logoterapie1. Frankl poukazoval na skutočnosť, že sexualita by nemala u človeka ostať na dvoch najnižších stupňoch – na úrovni sebaukájania a sexuálneho styku bez citovej väzby, ktoré on nazýva psychosexuálnou retardáciou. V súčasnosti však oba tieto spôsoby výdatne podporuje sexuálny zábavný priemysel a tiež niektorí sexuológovia, ktorí zabávajú divákov v „talkshow“ a hovoria to, čo mnoho ľudí chce počuť, totiž že toto správanie je vlastne „progresívne“. Na druhej strane tu máme čoraz častejšie poruchy potencie u mužov, ktoré sa riešia v ordináciách sexuológov. To je práve následkom – vyjadrím sa slovami jedného známeho slovenského sexuológa – „uhnaním štvaného zvieratka“. Sebaukájanie u chlapcov v tínedžerskom veku tiež prináša psychosexuálny problém, totiž predčasné sexuálne vyvrcholenie, zatiaľ čo žena k nemu ešte nedospela. Disharmónia v intímnom živote potom môže byť príčinou rozpadu manželstiev. Odborníci tvrdia, že kde je pravá láska, tam nie sú sexuálne problémy.

Každá téma, ktorá sa prezentuje z etického pohľadu, má svojich veľkých kritikov najmä v radoch tých, ktorí cítia, že nemajú v tomto smere celkom čisté svedomie. Ďalšia vec je, že na predčasnej sexualite mladistvých sa v ohromnej miere obohacujú firmy, ktoré profitujú práve na hormonálnej antikoncepcii, čím cez lono ženy „preháňajú“ miliardy dolárov. Zámerne obmedzujú diskusiu na túto tému slovami: čo je lepšie – potrat alebo antikoncepcia? Tu ale ide o ľudský život, o jeho šťastie, aj o zdravé sexuálne spolužitie partnerov. Predčasný sexuálny život nedospelých ľudí nikdy nedáva pocit šťastia, a to preto, lebo telo nemá schopnosť spájať ľudí. Dvaja skutočne hlboko milujúci ľudia sa ľúbia nezávisle na vzdialenosti. Telá môžu byť celkom blízko a dvaja ľudia si nemajú čo povedať. A na druhej strane, môžu sa telesne nachádzať na opačných póloch zemegule a blízkosť sŕdc je zachovaná. Zamilovaní si sľúbia, že budú na seba myslieť presne o určitej hodine. A v tom čase sú tak blízko, že ich nič nemôže rozdeliť.

svetgral.sk


2.
označiť príspevok

Natalia žena
   16. 2. 2009, 10:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

ranexil muž
   16. 2. 2009, 11:02 avatar
Natalka nerob mi zle od ranka .. 


4.
označiť príspevok

Rexana žena
   17. 2. 2009, 07:19 avatar
Našla svoju lásku a nemieni sa jej vzdať. Ako tej predtým, ako tej, ktorá sa vzdala jej, ako tej prvej, ktorá skončila. Každá láska je tá pravá. Tá práva v tom čase, na tom mieste, pre ten moment, medzi tými ľuďmi. Každý si myslí, že našiel to, čo hľadal, hoci sám nevedel, čo by to malo byť. Cíti pocit úplnosti. Ona si našla jeho. Očarila ho, opantala a on sa jej poddal. Nebojoval. Bola tam a patrila jemu. Tak jej otvoril srdce a nechal ju vstúpiť dnu. Na miesto, odkiaľ sa nedá odísť bez toho, aby tam časť nezostala. Tá časť, ktorá pripomína, že láska nezmizne až tak úplne bez stopy. Vždy po sebe niečo zanechá. No dokedy? Dokedy bude človek schopný lásky? Zaceliť si srdce, preleliť ryhu na ňom, ignorovať bolesť a zase dovoliť láske, aby mu vošla do života. Milovať a byť milovaný. Bez otázok, bez pochybností, bez výčitiek, bez klamstiev. No najprv musí pretrpieť hnev, odolať smútku, nepodľahnút bolesti, prekonať žiaľ, vyhnať strach a zastaviť zúfalstvo. Potom možno odpustí, nájde cestu k sebe a v pustí si do srdce ďaľšiu "pravú lásku".
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:26,  Jasne, že som objavil ;) Keď niekto tvrdí, že neexistujem tak to hneď vidím ;)
dnes, 22:20,  Putina by bolo dobre tiež vypchať a nasačkovat do mauzolea.....ujovi Leninovi je tam...
dnes, 22:19,  mil a ne, zase si sa z.ebal. Ty, vraj hrdý Slovák, zrádzaš svoju vlasť a ideš ju a teda aj...
dnes, 22:17,  Vobec by som sa nedivil, keby sa na Rusko vyprdli viacerí....ruska politika je jedno velke...
dnes, 22:13,  Nutoc na Rusko. Nech si kazda krajina spravuje veci u seba doma ako uzna za vhodne . Mohli by sa...
dnes, 22:08,  13- som presvedčený, že k vysvetleniu v linku naozaj nie je čo dodať. Ľuďom, ktorým...
dnes, 22:06,  Putin by bol dobry slovenský prezident
dnes, 22:06,  Putin na hrad
dnes, 22:05,  Rusofobny trol ondrej nabehol. No daj nejaké rusofobne rozprávky nech sa zasmejeme.
dnes, 22:04,  Aby ksntz bol v obraze - https://c-pravda.ru/
dnes, 22:03,  Volajaky si háklivý na Krym a Rusko sudruhu
dnes, 22:01,  Niekto uzurpuje Krym nanajvýš v tvojej konšpiračnej hlave
dnes, 22:00,  Klaniaš sa západu, chýba ti národná hrdosť. Ale hlavne si plný nenávisti voči Rusku.
dnes, 21:58,  kntsz zasa vypúšťa rusofobne nenávistné nezmysly.
dnes, 21:43,  26- terazky asi nerozumiem: nestaneš sa krpatým ožrankom lebo si ním od narodenia, alebo...
dnes, 21:38,  25- och chudáčik, ja už min.30 rokov mám úplne opačný problém. Pôsobím tak dôstojne...
dnes, 21:31,  Schiffrinka nie je odkázaná na to, aby sa mravne zašpinila na svahoch uzurpátora Krymu. Ak...
dnes, 21:25,  Ja nieže sa ním nestanem, ja som ním od narodenia !!!!!!!!!!!!!!
dnes, 21:24,  Len preto lebo si sám zakomplexovaný nemusíš tak označovať iných.
dnes, 21:22,  zase niekomu lížeš gule?
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nehovor hop, ani keď preskočíš. Najprv sa pozri, do čoho si skočil.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(55 066 bytes in 0,583 seconds)