Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Pozrite sa, ja nezvyknem komentovať stranu Dobrá voľba

1
reakcií
139
prečítaní
Tému 15. decembra 2019, 22:41 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   15. 12. 2019, 22:41 avatar
Pozrite sa, ja nezvyknem komentovať stranu Dobrá voľba. Podľa mňa je to nezmyselný projekt a vôbec ma nezaujíma.
Ľuboš Blaha

DOBRÁ VOĽBA JE BEZNÁDEJNÝ MAČKOPES
Pravičiari to nikdy voliť nebudú, lebo Drucker robil ministra Smeru a oni Smer živelne nenávidia. Drucker je pre nich čistý Smerák.
Ľavičiari zase nikdy nebudú voliť pravicovú stranu a Dobrá voľba jednoducho je pravicová strana, ktorú reprezentujú takí americkí pravicoví jastraby ako Csefalvayová či Fedor. Prečo by ju nejaký ľavičiar volil, preboha? To už rovno môže voliť Šebeja či Kaníka!

TOMÁŠ DRUCKER POLITICKY NIE JE NOSITEĽOM NIČOHO, LEN PSÍCH OČÍ - V DOBROM
Ja proti Tomášovi Druckerovi nič nemám, je to milý týpek, len ho proste chápem ako úradníka, ktorý nikdy nebol nositeľom ničoho politického, žiadnych hodnôt, žiadneho svetonázoru, on je proste technokrat a obklopil sa veľkotonážnymi pravičiarmi. Bodka. Bez šance. Sorry, bye-bye. Zlatý chalan, ale psie oči voľby nevyhrávajú.
Normálne by som sa im teda nevenoval, ale žiaľ, musím reagovať na politický útok Dobrej voľby voči mne ako politikovi Smeru. Konkrétne - dvojky na Druckerovej kandidátke Lucie Kurilovskej.
Dnes natočila video, ktoré považujem za šialené. Vysvetlím v desiatich bodoch.

1. ZNEUŽITIE PRÁVOMOCÍ VEREJNÉHO ČINITEĽA PANI POLITIČKY KURILOVSKEJ
Zneužívanie právomocí verejného činiteľa je naozaj to, čo tvrdí pani Kurilovská. Nastáva vtedy, ak sa niekto úmyselne snaží niekomu spôsobiť inému škodu tým, že prekročí svoje právomoci. A áno, obvinil som ju z toho trestného činu, aj v tom má pravdu.
Pani Kurilovská ale ďalej nepravdivo hovorí, že ona sa len dištancovala od mojich vyjadrení. Ale kdeže!
Ona napísala, že je „neprípustné“, aby mal pedagóg takéto názory a oznámila, že po vypršaní mojej pracovnej zmluvy bude pozícia uvoľnená, hoci o jej ďalšom predĺžení by sa malo rozhodnúť výlučne na základe mojej pedagogickej a vedeckej aktivity, nie na základe jej politickej antipatie. Čiže – jasné porušenie právomocí verejného činiteľa.
Darmo sa dnes vyhovára, že moje miesto nie je ohrozené – ona sa mi vopred vyhráža, že mi nebude predĺžená pracovná zmluva, a to na základe mojich politických názorov a nie odborných schopností.
To je politická šikana! A áno - úmyselne mi chcela spôsobiť škodu, to snáď vidí každý.

2. PORUŠUJÚ ÚSTAVU A MOJE ĽUDSKÉ PRÁVA
Ešte raz, Akadémia Policajného zboru vydala stanovisko, že je neprípustné, aby mal pedagóg také politické názory, aké mám ja a Kurilovská to korenila pre televízie svojimi "odsúdeniami".
Vo vyhlásení sa nepíše, že sa im nepáči spôsob mojej komunikácie, oni idú ešte o stupeň vyššie. Ide im o názory. Čiže vyhranené ľavicové názory sú podľa rektorky vysokej školy neprípustné.
Lenže to odporuje ústave a všetkých deklaráciám ľudských práv. Každý má právo na svoje názory a môže ich slobodne prezentovať. Pokiaľ by išlo o nelegálne názory, bol by som za ne stíhaný a odsúdený. Ale nič také sa nikdy nestalo.
Ak Akadémia Policajného zboru vyhlasuje moje politické názory za neprípustné, porušuje tak ústavu a moje ľudské práva, rovnako ako aj útočí na piliere demokracie, pluralizmu a slobody.

3. PANI KURILOVSKÁ SA UŽ VYHOVÁRA - VIE, ŽE ŤAŽKO PRESTRELILA
Vraj to vydali ako akadémia. Tak to by ma zaujímalo, aký orgán o tom rozhodol. Aký orgán zasadol? Aký proces tomu predchádzal? To bude treba podrobne zdokladovať, keď sa to bude vyšetrovať.
Pretože to skôr vyzerá tak, že pani Kurilovská sa zľakla a mení rétoriku. Ak by dala pokyn k vyhláseniu sama ako rektorka, ide o jasné podozrenie z toho, že zneužíva svoju funkciu na politický útok na konkurenčného politika. Ona to dobre vie.
A tak odrazu zahmlieva – vraj to vyhlásenie vydala akadémia ako celok a ona sa len pod neho „s plnou vážnosťou podpisuje“.
Som presvedčený, že by prokuratúra mala konať z úradnej povinnosti a prešetriť, či naozaj prebehol nejaký štandardizovaný proces, v ktorom rektorka nezohrávala žiadnu kľúčovú úlohu - tak nejako tuším, že dôjdu na to, že pani rektorka sa odrazu zľakla, pochopila, že ťažko prestrelila a teraz si hľadá výhovorky.
Vlastne sa jej nečudujem, lebo spáchala kráľovský prešľap.

4. DETINSKÉ VÝHOVORKY, VRAJ POLITIKA NA ŇU NEMÁ VPLYV - TOMU FAKT NIEKTO VERÍ?
Pani Kurilovská zdôrazňuje, vraj jej vyhlásenia voči mne ako politikovi nie sú spolitizované a nesúvisí to s politickou angažovanosťou jej osoby. A vraj by to urobila, aj keby nebola v politike.
Lenže to je detinská argumentácia. Každý človek, ktorý je v nejakom klientelistickom postavení, bude tvrdiť, že on by dal zákazku kamarátovi aj vtedy, keby nebol jeho kamarát. Ale zákon hovorí o konflikte záujmov práve preto, aby sme sa vyhli subjektívnym pocitom a riešili veci objektívne.
Ak jedna politička kritizuje druhého politika, je to politický akt. Ak na to zneužíva svoju funkciu a robí to z pozície rektorky, je to konflikt záujmov ako delo.
Pani Kurilovská darmo hovorí, že by to urobila aj keby nebola političkou – ona je političkou. A preto nemôže svoju akademickú funkciu zneužívať na svoje politické ciele. Bodka.

5. BLAHA NIKDY NEDÁVAL POLITICKÉ VYHLÁSENIA AKO FUNKCIONÁR APZ, KURILOVSKÁ ÁNO
Kľúčový fakt: ja svoje politické postoje zverejňujem ako politik, nie ako akademik. Pani Kurilovská stále nechce priznať tento dramatický rozdiel.
Ja vo svojich vyjadreniach reprezentujem seba ako politika, prípadne politickú stranu SMER-SD. Nemám žiadnu akademickú funkciu a nehovorím v mene žiadnej akademickej inštitúcie. Nekritizujem Kisku či Čaputovú v mene Akadémie Policajného zboru ani SAV. Ale ako politik.
Ona sa pod svoje politické vyhlásenia podpisuje ako rektorka. Preto hovorím o zneužití právomocí verejného činiteľa. Je to jasné ako facka.

6. PANI KURILOVSKÁ CHCE AKO REKTORKA CENZUROVAŤ FILOZOFICKÉ TEÓRIE, KTORÉ SA JEJ NEPÁČIA?
Kurilovská zdôrazňuje, že učím etiku a politológiu a vraj študenti musia byť vedení k tomu, aby rozoznali extrémistické prejavy. Nerozumiem celkom súvislosti, akú vidí pani Kurilovská medzi slovenskou každodennou politikou a filozofickými teóriami, ktoré vyučujem.
Ak prednášam Hegela, nijako to nesúvisí s mojou kritikou Kisku. Ak prednášam Rawlsa, nijako to nesúvisí s mojou kritikou Čaputovej.
Pani Kurilovská si poplietla teóriu morálky s nejakou svojou predstavou o dobrých mravoch, ale to je nepochopenie filozofie. To by predsa nikdy nemohol byť na vysokých školách prednášaný napríklad Nietzsche, ktorý tvrdo odmietal všetky aktuálne predstavy o dobrých mravoch, vrátane demokracie, rovnosti či feminizmu.
To ideme teraz páliť knihy filozofov, ktorí sa pani Kurilovskej nepozdávajú? A vyhlásime ich za extrémistov? Preboha, cítite, aké je to absurdné a totalitné? Toto je to kritické myslenie a tolerancia?

7. KEĎ PROFESORKA PRÁVA NEPOZNÁ ROZSUDKY EURÓPSKEHO SÚDU PRE ĽUDSKÉ PRÁVA O KOMUNIZME
Kurilovská tvrdí, že aj „komunizmus bol vyhlásený za hnutie, ktoré potláča základné ľudské práva a slobody“. Toto je kolosálna hlúposť a s prepáčením – od profesorky práva som ešte väčšieho capa streliť nikdy nevidel.
Kým bol komunizmus vyhlásený za takéto niečo, pani kolegyňa? Tódovou? Vagovičom? Alebo nejakým iným nevzdelaným liberálnym pisálkom?
Vy, pani profesorka, nepoznáte rozsudky Európskeho súdu pre ľudské práva, ktorý jasne hovorí, že komunizmus ako teória nemôže za zločiny, ktoré boli v jeho mene páchané? Že symboly komunizmu sú chránené v mene slobody prejavu, pretože vyjadrujú túžbu robotníkov po emancipácii?
Vy nerozumiete tomu, že človek môže byť komunista a nemusí súhlasiť s Urválkom či Pol-Potom, rovnako ako človek môže byť kresťan a nemusí súhlasiť s upaľovaním čarodejníc a inkvizičnými tribunálmi?
Po celej západnej Európe pôsobí stovky profesorov, ktorí sa hlásia k marxizmu či komunizmu - chcela by ste ich zatvárať? To vážne?!
Preboha, veď ste profesorka práva - toto je základná abeceda! Komunizmus je vízia spoločnosti, v ktorej nebude útlaku, nerovnosti, vykorisťovania a nedostatku. Každému podľa jeho potrieb - naštudujte si to.
Nepáči sa vám to? Fajn. Ale netárajte, že je to proti ľudským právam!

8. MŇA NIKTO NEBUDE OBVIŇOVAŤ Z NETOLERANCIE VOČI NÁRODNOSTNÝM MENŠINÁM - OSPRAVEDLŇTE SA!
Kurilovská ďalej pokračuje, vraj oni na akadémii študentov vedú k tolerancii k národnostným menšinám, farbe pleti, náboženstvu a preto sa nemôžu stotožniť s mojimi názormi.
Tak ako - pardon! Nikdy v živote som nenapadol nikoho kvôli príslušnosti k národnostnej menšine, farbe pleti či náboženstvu. Nikdy.
Chápem preto výroky pani Kurilovskej ako obvinenie z toho, že šírim rasistickú či náboženskú nenávisť a budem musieť zvažovať právne kroky.
Som veľmi zvedavý, ako vysvetlí túto svoju vetu. Pretože ja sa urážať nenechám. Najnovšie sa tu roztrhlo vrece s obvineniami ohľadom rasizmu a mám toho akurát tak po krk.
Už tu idú robiť rasistu aj zo mňa? A za čo, drahá pani? To nemyslíte vážne. Žiadam okamžité ospravedlnenie.

9. KEĎ SI VZŤAHOVAČNÝ A VYPROSUJEŠ SI OBVINENIA, KTORÉ VOČI TEBE NEZAZNELI
Vraj uvádzam, že pani Kurilovskú do niečoho tlačia slniečkari a vraj si to vyprosí. To je čistý nezmysel. Nikdy som nič také o pani Kurilovskej nepovedal.
Hovoril som o Slovenskej akadémii vied, kde pracujú normálni vedci, ktorí nechcú mať opletačky so slniečkarskymi médiami a mimovládkami a tak napísali o mne jedno nechutné vyhlásenie. Nehovoril som o Akadémii Policajného zboru.
V prípade pani Kurilovskej som totiž presvedčený, že to nerobí na nátlak médií, ale preto, že je dvojkou na kandidátke strany Dobrá voľba a iba takto politicky útočí na mňa ako konkurenta v predvolebnom boji. To je ďaleko horšie ako v prípade SAV, ktorá len podľahla liberálnemu teroru.

10. PANI KURILOVSKÁ NECHÁPE, AKO BY JU NIEKTO MOHOL CHÁPAŤ AKO POLITIČKU - OD DVOJKY NA KANDIDÁTKE JE TO ROZKOŠNÉ

Na záver pani Kurilovská vo videu ukazuje, že je zjavne v rozpakoch, je neistá a iba nervózne opakuje, že z jej strany nešlo o politické stanovisko a že je smutné, že to tak vidím.
Hej, hej, keď vám polička opozičnej strany v rámci predvolebnej kampane ako politikovi povie v mene školy, kde učíte, že vaše názory sú neprípustné, tak kto by v tom videl politiku. Že áno. To je len taká náhodička.
Tomu fakt niekto má veriť? Ešte raz, pani kandidátka Dobrej voľby – ja sa správam ako politik, to máte pravdu, ale nikdy nie na akademickej pôde a nikdy sa akademickou funkciou pri svojej politike nezastrešujem.
A to je rozdiel medzi nami. Rozdiel, ktoré môže mať trestnoprávne následky.
Pani Kurilovská, rád si vás zase budem vážiť ako akademičku, ale toto vaše politické extempore, uf, to je fakt zlé. Obávam sa, že toto celé od vás fakt nebola, ehm, dobrá voľba ;-)

Piatok o 21:11 · Verejné · vo FB


2.
označiť príspevok

peter67 muž
   16. 12. 2019, 16:33 avatar
Mám faktickú.     Veta p. Blahu:
Po celej západnej Európe pôsobí stovky profesorov, ktorí sa hlásia k marxizmu či komunizmu - chcela by ste ich zatvárať? To vážne?!
Má závažný gramatický nedostatok.    
Koniec faktickej.    
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:43,  Niečo Na Tebe Je
dnes, 01:36,  vrtuľníky a lietadlá padajú lebo tam chýba siedmy zmysel chudobných
dnes, 01:32,  ujo výkričník je tu Jaromír Nohavica - Mám jizvu na rtu
dnes, 01:30,  úprimnú útechu všetkým života schopným
dnes, 01:25,  arašídová lízanka
dnes, 00:55,  *39 youtube.com/watch?v=mYlrF8d1-k4
dnes, 00:49,  https://www.csfd.cz/tvurce/102-hugo-weaving/
dnes, 00:46,  https://www.aktuality.sk/clanok/758446/tazky-tyzden-smer-za-to-ne-moze/
dnes, 00:32,  www.diskusneforum.sk/hladat?q=malo+mi+plati&x=8&y=13 PartOFgod 2. 7. 2019, 16:59 ja nemam...
dnes, 00:29,  je potrebné podpísať medzi ľudskú spoluprácu a žiadosť REVOLTA? - Povstaň s Láskou...
dnes, 00:25,  Borat tvoje odvody ??? *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13 To by si ich musel odviesť 10 %...
dnes, 00:22,  My hoši, co spolu chodíme, prožíváme všelijaká dobrodružství... Autor: Karel Poláček.
dnes, 00:21,  14. Karel Poláček: Bylo nás pět....
dnes, 00:17,  Žial vôbec žiadna . Gusto robil čo povedal vocca a tým pádom splnal kriterium . Preto aj...
dnes, 00:14,  Peter ako pamätníci vieme o tom svoje . Vieme i o nástrahách strán ktoré sa po voľbách...
dnes, 00:11,  https://youtu.be/jq1W3fddbtY
dnes, 00:10,  Tak to by bolo riadne v prdeli.*13*13*13*13 Ja a ministrom, možno aj bonsajom by ma volali....
dnes, 00:08,  Začínal ako skvelá štvorka, ale dotiahol to ako silná trojka. Po voľbách z nich bude...
dnes, 00:04,  Esenc možno že i minister . Vzdelanie na to máš .
dnes, 00:03,  Len pripomeniem keď o tom zlepenci Fico tak rád točí že Fico skladal z 4 strán a 5 je...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Mimoriadne situácie neexistujú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(61 227 bytes in 0,507 seconds)