Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Pozrite sa ako vidia Ježiša Krista tí čo uznávajú učenie New Age. Podľa toho zistíte, že nie ste kresťan, ale stúpenec New Age.

38
reakcií
3040
prečítaní
Tému 28. januára 2016, 14:31 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
25. 02. 2016
9
08. 02. 2009
100
16. 11. 2013
57
28. 02. 2009
61
11. 09. 2016
9
 
 


1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   28. 1. 2016, 14:31 avatar
JEŽIŠ V KRIVOM ZRKADLE NEW AGE

Začiatkom roku 1988 sa na plátna kín celého sveta dostal film Posledné pokušenie Krista. Napriek veľkému protestov zo strany Katolíckej cirkvi aj kresťanských kruhov mal neuveriteľne úspešný štart a uvidelo ho niekoľko miliónov ľudí. Málo z nich si však uvedomilo, že tento Ježiš je predstavovaný „teológiou” New Age. Stačí kratučký úryvok z toho filmu a hneď je každému jasné o aký zvod tu ide: Toto je tiež moje telo – hovorí Ježiš New Age, berúc do rúk hlinu a kamene, ktoré majú označovať celý kozmos. Mnoho zástancov New Age privítalo tento film, predstavujúci Spasiteľa ľudstva ako šamana
a guru, ako výzvu pre Cirkev, aby sa konečne vzdala svojej predstavy o Pánu Ježišovi ako o jedinom Spasiteľovi.

New Age považuje Pána Ježiša za jedného zo svojich priaznivcov. Vyvracia Jeho životopis, ako sa nám zachoval v Svätom Písme,popiera, že je jediným Spasiteľom a Záchrancom celej zeme. Ježiš je týmto hnutím predstavovaný ako osvietený majster, ktorý dostal božskú silu, určenú všetkým ľuďom. Podľa Nového veku je Ježiš „zvestovateľ novej éry Vodnára”.

Hnutie New Age sa stalo magnetom pre všetkých ľudí, ktorí hľadajú nejaké vyššie duchovné naplnenie, priťahuje všetkých tých, ktorí sú zranení svetským materializmom, ateizmom. Zmes ezoteriky, mágie, kozmickej energie, západnej mystiky a východných náboženstiev vytvára univerzálne náboženstvo, v ktorom si každý môže vybrať podľa ľubovôle. Ľuďom, ktorí z tohto hnutia ťažia sa však klasický biblický obraz Ježiša jednoducho nepáči. Tvrdia, že Ježiša treba očistiť od kresťanskej ortodoxnosti, ktorá ukazuje, že Pán Ježiš má ako jediný právo na božskosť. Na jednej strane Ježiša potrebujú preto, aby mohli do osídiel New Age zlákať čo najviac ľudí z Cirkvi a kresťanských spoločenstiev, na strane druhej im Ježiš „nesadne” do filozofie o božskom pôvode človeka. Tak sa hnutie New Age uchyľuje k najpodlejšiemu riešeniu: Pána Ježiša mení a pretvára na svoju podobu.

A že sa mu to úspešne darí, sa presviedčame čoraz častejšie.

Ježiš v novom šate?

Hnutie Nového Veku nedisponuje nejakým konkrétnym obrazom o tom, kým je vlastne Pán Ježiš, má skôr niekoľko spoločných teórií, ktoré môžeme zhrnúť do nasledujúcich bodov:

Po prvé, podľa New Age je Ježiš duchovne zharmonizovaná, či rozvinutá osobnosť, ktorá predstavuje príklad možného evolučného vývoja v dosahovaní „božskosti”. Ježišovi sa v hnutí New Age dávajú ďalšie prívlastky – majster ezoteriky, guru, šaman, avatar, jogín a pod.. Často sa ako príklad k Ježišovi spomínajú rôzne orientálne božstvá: Rama, Krišna, Viassa a iné.

Po druhé, hnutie New Age oddeľuje osobu Ježiša, tak ako je predstavovaná Bibliou, od tzv. vedomia Kristus, ktorým toto hnutie často operuje. Ježiš bol podľa New Age iba obyčajným človekom, ktorý vďaka svojej snahe dosiahol ono „vedomie Kristus”. Filozofovia Nového veku tvrdia, že tak, ako túto „božskú moc” dosiahol Ježiš, môže ju dnes dosiahnuť každý človek, ktorý sa o to pokúsi (musí to však skúšať niektorou technikou New Age).

Po tretie, New Age popiera základnú a najdôležitejšiu pravdu, Ježiš nie je najvyšším a konečným zjavením Boha. Hoci je niekedy predstavovaný ako „božský Kristus”, nie je jediným zjavením Boha tu na Zemi.

Po štvrté, ukrižovanie Pána Ježiša sa buď úplne popiera, alebo sa značne skresľuje. Dokonca, ak sa pripúšťa, potom s tým dodatkom, že Ježiš bol ukrižovaný preto, lebo nebol dostatočne „uvedomelý” oného vedomia Kristus (!). Častejšie sa však úplne popiera ako bludný mýtus, ktorý sa nejakým spôsobom zaplietol do Biblie.

Po piate, Pán Ježiš, opäť podľa „teológov” New Age nevstal z mŕtvych
a ani nevstúpil do neba. Hnutie pripúšťa v tejto pre kresťanov najdôležitejšej udalosti, že Pán Ježiš bol vynesený do bližšie nešpecifikovanej „hory majstrov”, kde sa údajne zhromažďujú všetci ľudia, ktorý dosiahli ono „vedomie Krista”. Podľa New Age sa teda Ježiš nevracia v sláve k Otcovi, ale ponára sa do akejsi „kolektívnej duše vedomia Kristus”.

Po šieste, Nový vek dôrazne popiera veľmi dôležité tvrdenie Biblie, a to, že Spasiteľ sa viditeľne ešte raz vráti na Zem v moci a sláve. Robí tak preto, lebo práve táto udalosť, ktorá aj tak raz príde sa prieči s tak velehlasným oznamovaním príchodu „novej éry”, v ktorej sa údajne všetci ľudia stanú dokonalými bohmi.

Po siedme, pramene, z ktorých New Age čerpá tieto bludy, sú najčastejšie rôzne gnostické, tajné ezoterické a orientálne spisy. Bibliu používajú podobne ako mnoho siekt – vytrhávajú z nej krátke texty a útržky, ktoré rôzne kombinujú a krútia.

Kým je Ježiš pre Nový vek?

„Za koho pokladajú ľudia Syna Človeka? Oni vraveli: -Jedni za Jána Krstiteľa, iní za Eliáša a iní za Jeremiáša alebo za jedného z pro-rokov. -A za koho ma pokladáte vy?, opýtal sa ich. Odpovedal Šimon Peter: Ty si Mesiáš, Syn živého Boha! “

Mt. 15.13-16

Pre vyznavačov New Age nie je Ježiš Pánom, ale „Kristom” (samotné slovo Kristus definuje Nový vek ako istý druh kozmického vedomia, akúsi „iskru božskosti”, ktorá môže preskočiť na každého človeka) očisteným od zlej karmy mnohými vteleniami (slovo „karma” sa prekladá ako „nosič osudu” – hnutie New Age verí v reinkarnáciu a práve karma je niečo ako „kádrový posudok” z údajných minulých životov). Tak vlastne meno Pána Ježiša Krista New Age rozdelilo a menu prikladá úplne iný význam ako priezvisku. Pán Ježiš je teda pre ľudí Novej éry len obyčajný človek, ktorý dosiahol istý stupeň „vedomia”. S Kristom je násilne spojovaná osoba menom Maitreya.

V máji 1982 dal Nový vek do celého sveta (cez rozhlas, televíziu a tlač) správu nasledujúceho znenia: „Prichádza Učiteľ sveta, Pán Maitreya, známy pre kresťanov ako Kristus. Tak, ako kresťania očakávajú druhý návrat Krista, ako židia čakajú svojho mesiáša, budhisti piateho Budhu, muslimovia Imama Mahdi a hinduisti čakajú Krišnu. Všetky tie mená sú menami jednej a tej iste osoby. Jeho prítomnosť vo svete zaručuje, že nebude tretej svetovej vojny... S jeho pomocou vybudujeme nový svet.” Práve touto správou dalo hnutie jasne najavo, kto mu v skutočnosti vládne. Onen Maitreya nie je nik iný ako Antikrist – šelma s číslom 666.

Cieľom hnutia New Age je presvedčiť všetkých ľudí, ale najmä kresťanov, že ich „Pán” je vlastne Pánom všetkých ľudí, len si ho každý inak nazval. Preto New age vyrukovalo s osobou s novým názvom.

Kozmický Kristus

So slovným spojením Kozmický Kristus sa môžete často stretnúť na letákoch a plagátoch, ktoré pozývajú na rôzne meditácie uzdravenia a vesmírne meditácie. Má byť akýmsi „univerzálnym” Kristom pre nás všetkých. New Age si ho predstavuje ako gnostického objaviteľa, ktorý má priviesť ľudstvo a najmä „zablúdených” kresťanov k novému chápaniu sveta.

Podľa Nového veku si Kozmického Krista môžete prestaviť ako mága – čarodeja, ako esejistu, majstra, guru, osvieteného učiteľa, avatara, šamana... skrátka, záleží len na vás, ako si ho predstavujete. Je jasné, že je to úplne zvrátený pohľad skutočného biblického obrazu Pána Ježiša a New Age sa tým ani veľmi netají. Jeden z jeho vodcov sa k tomu vyjadril: „ ...ak chceme ukázať, že vlastníme niečo lepšie, ako staré historické kresťanstvo, čo je jasná vec, nijaký starý Ježiš Kristus nestačí. My potrebujeme Krista kozmického, Krista univerzálneho, Krista Novej éry” .

Pramene týchto bludov sú, ako sme už uviedli, rôzne mimobiblické materiály, ktoré majú minimálnu hodnovernosť. Mnoho z nich už vyšlo aj u náš, typickým príkladom je kniha Ježiš žil v Indii. Pri týchto „životopisoch” nemôže byť o konfrontácii s Bibliou ani reči, len ťažko nájdete rovnaké pasáže, či zhodné udalosti.

V Biblii nenájdete v spojení s Kristom nič o kozmickom vedomí, univerzálnych meditáciách alebo vesmírnom vedomí „Kristus”. Najskôr tam nájdeme slovo, ktoré New Age v žiadnom prípade nepoužíva
a nevyznáva, zavrhuje ho a popiera. Je to kríž.

Kríž vykúpenia

Práve tento kríž je kľúčom k pravému Ježišovi a k skutočnej „novej ére”, ktorá sa začala pred dvoma tisíckami rokov na Golgote.

Nie je to éra spiacich bohov a bohýň, ktoré sa majú pripojiť ku „vedomiu Kristus”, ale éra hľadajúcich ľudí, ktorí prichádzajú pod Kristov kríž
a prosia o odpustenie a nový život. Je to éra rastúceho počtu skutočných učenníkov Ježiša, hľadajúcich nie zjednotenie s kozmom, ale ochotných pre neho žiť a dať za neho aj život tak, ako za nich dal svoj život Ježiš. Toto spoločenstvo ľudí ochotných vziať si svoj kríž a hľadať Ježišovo kráľovstvo. Len od neho očakávajúc iba silu a pokoj, aký pochádza z vykúpenia; spoločenstvo ľudí zjednotených, ale nie vo svojej „božskosti”, ale v odpustení hriechov a prijatí nového života od Ježiša Krista. Je to spoločenstvo, ktoré čaká Jeho druhý príchod a nie na nejakú reinkarnáciu, či hromadné obdržanie „božskej moci”, ale na vzmŕtvychvstalého Pána, vracajúceho sa naspäť v triumfe a veľkej sláve na Zem a obnovujúceho všetko stvorenie.

Vtedy vykúpení Krvou Baránka budú spolu s anjelmi spievať:

Hoden je Baránok, ktorý bol zabitý,

prijať moc, bohatstvo a múdrosť, silu,

česť, slávu a dobrorečenie
www.index.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 1. 2016, 15:03 avatar
"Podľa Nového veku je Ježiš „zvestovateľ novej éry Vodnára”." >>To uz som niekde videl, mam dokonca pocit, ze to nietko hadzal tu na DFku.

Inak docela nechapem, ako moze niekto mixovat krestanstvo a ezoteriku a brat to ako uplne normalne..


5.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 1. 2016, 15:04 avatar
Tak vznikaju nove chute Ze zmixujes nejake existujuce


14.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 1. 2016, 15:38 avatar
Ako napr. horcicu s lekvarom?


6.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   28. 1. 2016, 15:08 avatar
To máš pravdu. Je to nezlučiteľné. Ale môj názor je také, že keď už človek prekročí hranice, zamotá sa do protikristovských učení, , tak potom už nevie rozoznať čo a čo. A potom fakt aj ateista vyznie lepšie, lebo má jasno, že všetko okolo náboženstva a Boha má odmietať - už len z princípu.


9.
označiť príspevok

bystrik muž
   28. 1. 2016, 15:14 avatar
lea sama zamotaná do výkladov RKC bude iných poučovať....Smiešne však? 


11.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   28. 1. 2016, 15:16 avatar
prečo si sa rozhodol byť antikristovec /proticirkevník/? baví ťa viac Zlý a jeho nástrahy a účenia?


13.
označiť príspevok

bystrik muž
   28. 1. 2016, 15:18 avatar
To vy ste sami, preto tak radi poukazujete na iných, ktorí majú oči otvorené!


15.
označiť príspevok

asmodei muž
   28. 1. 2016, 16:05 avatar
(4.) Ako vznikaju synkreticke nabozenstva? Ked sa mohlo zmixovat na uzemi buduceho Mexika nabozenstvo spanielskych kolonizatorov a nabozenstvo starych aztekov a z toho vzniknut kult Santa Muerte. tak preco by nemohol vzniknut aj zlepenec krestanstva a new age?


17.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 1. 2016, 16:45 avatar
Hej, ale potom to uz nemozes volat krestanstvo..


19.
označiť príspevok

asmodei muž
   28. 1. 2016, 16:58 avatar
(17.) To sice nemozes, ale vysvetli to tym ludom. RKC sa moze aj o zem ohadzat uz nedokaze zastavit to co zacala jej blazinivymi misionarmi.


21.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 1. 2016, 18:43 avatar
No ono je dost pokrytecke, ked RKC odvrhuje ezoteriku a pritom sa klania modlam, soskam, kuskom siat, kosti, koze pozostalych "svatych" (ktore koluju po roznych mestach a statoch)..

V tomto mi pride ezoterika ovela nevinnejsie..


37.
označiť príspevok

asmodei muž
   29. 1. 2016, 17:18 avatar
(21.) vsetky nabozenstva su to na jedno kopyto. Jediny rozdiel je v tom, ze za ezoteriku neplatim cez moje dane a ako institucia sa mi nepletu pod nohami. No ezoterika a veci z toho vyplyvajuce mozu byt viac destruktivne pre jednotlivca nez mainstreamova RKC.


8.
označiť príspevok

bystrik muž
   28. 1. 2016, 15:13 avatar
Všetko je zlé, len RKC je to naj podľa lei, hoci práve táto cirkev má toho masla najviac na hlave.

A uvítal by som, aby už konečne lea dala niečo zo seba, nie len od druhých...kto to má čítať???


10.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   28. 1. 2016, 15:15 avatar
Nikto normálny a inteligentný čo pozná dejiny nemôže byť cirkvi. Aj ten čo sleduje aká je dnešná politická situácia a ako sem prichádza nové náboženstvo nemôže byť proti katolíckej cirkvi. Ty to máš čítať a budeš a aj sa zmeníš, keď pochopíš čo je kresťanstvo a o čom je. Nebudeš potrebovať New Age, babu Vangu, hinduizmus a ezoteriku. Ak nepochopíš - namotáš sa na ďalšie nezmysly a podvody a potom už neviem či sa z toho vyhrabeš.


12.
označiť príspevok

bystrik muž
   28. 1. 2016, 15:17 avatar
Veď v tom vedie RKC najviac!


16.
označiť príspevok

fajer
   28. 1. 2016, 16:45 avatar
ten kto pozná dejiny vie, že cirkev je najhoršie zlo, čo mohlo ľudstvo postretnúť, za 2000 rokov, narobila najviac zla na svete...pomaly a isto ju dobieha islam...bolo by načase tieto primitívne náboženstva zastaviť, kým je čas....


18.
označiť príspevok

RighteousFred
   28. 1. 2016, 16:46 avatar
Ludia ako ty ich nezastavia, naopak, davaju im silu.


20.
označiť príspevok

fajer
   28. 1. 2016, 17:03 avatar
čo dávajú silu, ja že mäso a voda....náboženstvo prináša len vojny a smrť....


2.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 1. 2016, 14:32 avatar
Vies dat z toho vycuc v par vetach?


3.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   28. 1. 2016, 14:53 avatar
Je to dosť veľký rozsah, lepšie je to takto v celku.


7.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 1. 2016, 15:09 avatar
Mne sa to nechce citat

Napis zakladnu myslienku


22.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   29. 1. 2016, 01:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

panoramix muž
   29. 1. 2016, 08:27 avatar
Aký je to kult?....Náboženská propaganda z toho robí vieru, lenže NEW AGE funguje na princípe vesmírnych zákonov a vedy......nie na základe povier.


23.
označiť príspevok

Peťo muž
   29. 1. 2016, 07:21 avatar
Lea ,prepáč ,ja neviem čo je to New Age ( Nový vek ? a ani nechcem to vedieť ,hoci si to teoreticky môžem nájsť na nete ) ,ale napísala si ,že :
1. - ......Toto je tiež moje telo – hovorí Ježiš New Age, berúc do rúk hlinu a kamene, ktoré majú označovať celý kozmos......
Ja si myslím , nie som zástancom New Age ,veď poznáš môj názor ,ale to čo sa v tej vete tvrdí je v podstate pravda ,pretože všetci a všetko okolo nás je zložené z atómov ,elektrónov ,protónov.......veď sme sa to učili na hodinách fyziky a aj ty si sa to učila . Tak ako si to myslela ?
2. - Musíš mi priznať ,že Ježiš ( aj keď verím ,že existoval ,bol z neho človek ,ktorý chcel pomáhať iným ľuďom a mal dar liečiť ,povedzme rukami .....) dajme tomu ,že sa narodil naozaj v roku nula . A otázka : " Pred ním bolo na svete veľa rôznych akože spasiteľov ( ľudia si ich vtedy vymysleli,verili ,alebo sa s nimi stretli- to už nikto z nás nedokáže ,pretože NEJAKÝ CHYTRÁK VYPÁLIL KNIŽNICE.... ) , prečo si myslíš ,že je jediný iba on - teda Ježiš ?
3. - Každý na TEJTO ZEMI/PLANÉTE sa narodí ako obyčajný človek z mäsa a kostí .
4. - Neboj sa hnutie/spoločnosť či čo to je ma nedostane . V najkritickejších chvíľach ,ak by šlo do tuhého, hoci som neveriaci ,tak sa prikloním ku kresťanom - moslimovia sú moji nepriatelia .


28.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 1. 2016, 08:33 avatar
Peťo ja osobne v tom jasný názor. Nakoľko som študovala a prešla kadečím aj tými horoskopmi, aj astrológiou a inými hlúpymi filozofiami a učeniami čo sa šíria. New Age - je jedno zlo a zákerná pasca. Verím, že sa prikloníš ku kresťanstvu, len ozaj hlúpy alebo fanatický by to neurobil, ale potom nech sa nesťažuje. Jeho voľba, aj keby človek mal ísť do večného zatratenia. Som rada, že ti to myslí.


31.
označiť príspevok

Peťo muž
   29. 1. 2016, 08:37 avatar
Lea ,ako som napísal ,hoci som neveriaci ,ak bude najhoršie ,budem držať stranu veriacim v Kristovi .
Aj tak som a aj budem "Križiak".


32.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 1. 2016, 08:39 avatar
Som rada.


24.
označiť príspevok

panoramix muž
   29. 1. 2016, 08:26 avatar
Na New Age prišli ľudia vedeckym výskumom a pochopením vesmírnych zákonov..........
.....
Cirkevná propaganda je len trepanie bezduchých somarín ktoré sa nedajú vedecky dokázať.


30.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 1. 2016, 08:35 avatar
Niektorí ľudia sa rozhodnú pre New Age a ak si sa rozhodol buď spokojný.


26.
označiť príspevok

panoramix muž
   29. 1. 2016, 08:31 avatar
NEW AGE hovorí o tom, že bohovia sme my, že každý z nás je za jedno......lenže cirkvi sa to nepáči, pretože im to berie ich biznis ktorý je založený na vydieraní peklom.


27.
označiť príspevok

Peťo muž
   29. 1. 2016, 08:33 avatar
K 26 .
Ale veď ich nechaj nech to dokážu .


29.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 1. 2016, 08:34 avatar
Peťo naopak dokazuj ty alebo panoramix - prejdite nejaké tvrdenie New Age a napíšte zdôvodnenie, fakty.


33.
označiť príspevok

Peťo muž
   29. 1. 2016, 08:41 avatar
K 29 .
Lea ,veď toto dohadovanie nemá zmysel .
Teraz musíme držať spolu a ver tomu ,že veľa ateistov sa pridá,po útokoch zbabelých moslimov , na stranu Kristovu .


34.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 1. 2016, 08:48 avatar
Samozrejme, že áno. Len je smutné, že aj ateisti sa pričinili na špinení kresťanstva a ničili ho. Aj vďaka ním tu prišli moslimovia s islamom. Je to veľké zlo, ktoré ateisti urobili a teraz to tu máme. Samozrejme najväčšie zlo sú vojny, ktoré im zničili domovy a museli opustiť svoje územie. Ateisti prví zoberú do rúk kríž a budú prosiť Ježiša nech im pomôže, pretože ako neveriacim psom ako ich nazývajú im hrozí nebezpečenstvo, ale vtedy budú vedieť sa oháňať a prosiť Boha aj napr. kresťanov nech im pomôžu alebo sa zastanú.


35.
označiť príspevok

Peťo muž
   29. 1. 2016, 09:02 avatar
LEA , dnes som mal nočnú a ja sám som si pre seba povedal : " Vojská Európskej Únie sú slabé ,žiadna ochrana "križiakov" . Musíme sa ubrániť sami - tak ako kedysi . "


36.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 1. 2016, 09:06 avatar
Nebudem riešiť politiku ani sa hrať na vojačikov. Reálne naši muži nemajú šancu - so slabí, sedia len pri pc a mužnosť už dávno je fuč - všetko je zoženštené, majú mylné názory a chýba potrebná bojovnosť, uvedomelosť,chýba aj správne myslenie, schopnosť prežiť. Nechajme to tak.


38.
označiť príspevok

elemír muž
   29. 1. 2016, 18:22 avatar
Ježiš nie je nič iné ako čisté evenjelium, kto chce poznať Ježiša, ten nech číta evanjelium a ani nič iné, vrátane všetkých dristov, čo sa aj tu píšu. V evenjeliu je veta, že človek bude súdený aj z každého zbytočného vysloveného slova, a to neplatí len pre naše ženy, ktoré si neodpustia štiplavo komentovať nás chlapov, ale aj kecalov, čo zbytočne vymýšľajú rozprávky a deformujú evenjelium. Ježiš je pravda, ktorá je svedomím tohoto sveta, Ježiš je kameň uholný, na koho ten kameň padne toho doláme a kto na ten kameň padmne, ten sa doláme.
Neberte božie slovo o božom synovi nadarmo.
Potrestanie satana pri vyhnaní z raja nebol posledný trest pre satana od Boha,satanov najväčší trest je Ježiš Kristus.


39.
označiť príspevok

fajer
   29. 1. 2016, 18:34 avatar
evanjelium je rozprávka o Ježiškovi, tak ako darčeky od neho....neviem načo ten idiot stvoril satana....
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 07:20,  Prečo je otáznik? Lebo komunista Blaha vie, že sa mýli.
dnes, 07:00,  Blaha toho natára.
dnes, 06:57,  Shagara, môžeš bezdomovcom pomáhať. Číslo účtu: SK0883300000002901760284...
dnes, 06:56,  Mám šťastie, že poznám dobrých ľudí, ktorí mi pomáhajú v núdzi, a nedovolia, aby som...
dnes, 02:30,  78, ..... OK, ... ale ja nebudem hľadať takých bohov , čo mi budú štekliť uši, len preto,...
dnes, 02:28,  3, ... až tak si na tom zle?*15 Ako ti môžem pomôcť?*58*21*52
dnes, 00:55,  V pondelok idem zbierať do potoka odpadky. .. *60
dnes, 00:54,  Ono je to hlúpe, že 10 susedov Ťa nechá na ulici. .. brrrrrrrrrrrrrrr. ..
dnes, 00:52,  Keď už sa tá téma otvárala. .....
dnes, 00:29,  79, .... OK, ..... si to nemá zmysel! Dobrú noc.*40
dnes, 00:28,  80, .... už sme to preberali citoval som celú pasáž a aj daný list a podobne. Nemáš...
dnes, 00:19,  75, ..... "Podali mu/Ježišovi/ zvitok proroka Izaiáša. Rozvinul ho a našiel miesto, kde...
dnes, 00:03,  Aka to bola neutralitau JS, ked sa nemecki biblisti, este v tridsiatych rokoch min. storocia...
včera, 23:55,  Škandalózne odhalenie? Korumpoval šéf Penty Igora Matoviča? Ľuboš Blaha...
včera, 23:52,  Shagara, take sprostosti mozes "zvestovat" akurat tak v Sieni kralovstva. *13*13*13*13*13
včera, 23:51,  To je tvoja viera v boha ktorý zlých zabije :) Verím v spravodlivého Boha, ktorý umožňuje...
včera, 23:51,  Takze ziaden....lebo Jakub 4,4 *13*13*13*13*13*13*13*13*13
včera, 23:48,  72, .... ale zlí len zomrú a nikdy už nebudú existovať a môcť prejavovať nejaké...
včera, 23:48,  Kde Ježiš hovorí o Jahvem ?
včera, 23:46,  68, .... Ježiš to sám hovorí! On cituje aj SZ a tvrdí to opakovane!
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Život je obchod. Obchod je súťaž.
A v súťaži vyhráva ten, kto sa viac snaží.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(162 895 bytes in 22,014 seconds)