Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Povinnosť ateistov, ale aj dobrá vôľa

214
reakcií
2845
prečítaní
Tému 28. novembra 2017, 08:36 založil sta2rky.

podobné témy:1.
označiť príspevok

sta2rky muž
   28. 11. 2017, 08:36 avatar
Povinnosťou nás ateistov je robiť osvetu hlavne na internetových stránkach nábožensky veriacich a poukazovať na neúčinnosť ich viery, náboženského konania, na ich a náš posmrtný stav.

Žiadne náboženské presvedčenie nemôže zmeniť to, že našou smrťou zanikne aj naše vedomie a nikoho z nás nečaká náboženstvami účelovo vymyslené nebo, peklo, reinkarnácia. Je to neblahá skutočnosť s ktorou sa nedokážu zmieriť ani niektorí ateisti. Ale predsa, pokračovanie našej existencie zariadila príroda prostredníctvom genofondu zakódovaného v DNA cez našich potomkov.

V tomto kontexte, všetky náboženstvá. akékoľvek náboženské konanie – vystrájanie, sa javí ako nezmyselné
Súhlasí havran, Lemmy


3.
označiť príspevok

majko1 muž
   28. 11. 2017, 09:07 avatar
Ja si to nemyslím, moja analýza situácie je taká, že existuje isté percento fanatických veriacich ktorých nepresvedčí absolútne nič . No a tí ostatní sú tkz., veriaci pre istotu", pretože boli tak vychovaní, pretože sa to dnes akože patrí, pretože najmä na dedine je to súčasť ich spoločenského života. Takže na tých ostatných -okrem fanatikov- to kľudne nechajme na nich a na ich používanie mozgu. Našou povinnosťou a nielen ateistov je rešpektovať inakosť ľudí tolerovať ju v rámci zákonov a slobody. Nútenie na vieru či nevieru je parketa najmä náboženstva nie ateistov, takže tomu sa treba brániť, potial uznávam osvetu.
Súhlasí sta2rky, Lemmy, havran


5.
označiť príspevok

litiliti muž
   28. 11. 2017, 09:38 avatar
A co ateisti, ktori zmenili nazor?


39.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 11. 2017, 14:09 avatar
Podľahli tlaku okolia. Kedysi boli komunisti, a dnes sú z nich katolíci.

A hľa, otázka: A co komunisti, ktori zmenili nazor?

Kedysi boli Slovania, a mali svoju vieru. Ale prišli misionári, a všetko dobabrali.

A co Slovania, ktori zmenili nazor?

Atď.


7.
označiť príspevok

sta2rky muž
   28. 11. 2017, 10:23 avatar
3. Pôsobenie ateistov nesmeruje k núteniu na niečo, ale podnietiť nábožensky veriacich na racionálny pohľad na to v čo veria a či to má vôbec zmysel a očakávaný účinok. Pokiaľ tu budú inštitúcie - cirkvi, náboženské zoskupenia, ktoré psychickou manipuláciou získavajú veriacich a majú záujem zasahovať do pravidiel občianskej spoločnosti, je našou povinnosťou tiež primerane konať aspoň takto na socialnych sieťach, keďže nemáme prístup do iných masmédií.


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 11. 2017, 11:04 avatar
7,.....ak sa na školách učí evolúcia a pritom väčšina sa na Slovensku hlási k viere v Boha,....tak nemožno tvrdiť,že "ateisti nikoho nenútia". Známa sociologička poznamenala,že ateizmus,evolúcia vzišla nie z "racionálnych dôvodov,...ale sa to udialo manipulatívnou propagandou"!
A tak sa oba tábory vzájomne osočujú a vinia jeden druhého. A pritom sú na vine obe strany!
Ak by "kresťanstvo" nezasahovalo do svetského diania,zrejme by bol pokoj,.....ale aj táto strana porušila pravidlá svojho vodcu,učiteľa.


17.
označiť príspevok

sta2rky muž
   28. 11. 2017, 12:30 avatar
13. Ale je podstatné čo ktorá strana od svojho postoja očakáva a čo koná.
Súhlasí Shagara


67.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   28. 11. 2017, 22:11 avatar
Pár zamyslení pre ateistov

Prečo ateista hľadá v niečom zmysel? Hmota nemôže hľadať zmysel vlastnej existencie, lebo nemá vedomie vlastnej existencie, tak prečo ju hľadá ateista. Aha, má vedomie existencie vlastnej osoby. No čo to je? Ateista by ani nemal rozlišovať rozdiel medzi živým človekom a neživou hmotou. Predsa všetko by z jeho pohľadu mala byť len a len hmota, ktorá je občas viacej organizovaná a občas sa u nej vytvorilo nejaké vedomie existencie osoby. Čo to je a prečo to je, mu síce nedáva zmysel, ale ateista predsa nehľadá zmysel, keďže u neho všetko je len hmota aj on sám. No čuduj sa svete táto hmota ako si rada vykrikuje - ja som . Ak ateista tvrdí, že jeho vedomie, je len nejaká elektrochemická reakcia v hmote mozgu, tak súčasne sa samozrejme bráni, aby ho niekto nepokladal len za hmotu a teda má vlastnú dôstojnosť. Koľko sa len snaží, aby v živote dosiahol nejaký zmysel, vzdeláva sa, aby si vybudoval kariéru, aby si založil rodinu, hľadá lásku atd. Prečo to robí ak zastáva názor, že existencia vesmíru nemá zmysel? Ak by totiž pripustil, že vesmír má zmysel, tak by musel pripustiť vedomie večného Boha - Stvoriteľa, lebo iba tak by mohol mať vesmír a všetko čo obsahuje zmysel. No a to pre ateistu je predsa neprijateľné, že.

Predsa aký zmysel by mal záblesk existencie vedomia človeka vo vesmíre v porovnaní s časom existencie vesmíru, ak by nebolo večného vedomia Boha? Existujeme, aby sme neexistovali a v tom je zmysel existencie ateistu? Predsa vie, že raz všetko prestane existovať aj táto zem a aj vesmír. Kto si spomenie, že sme vôbec niekedy existovali , ak pripustíme, že niet večného vedomia Boha – Stvoriteľa? Z tohto pohľadu nekonečna ani neexistujeme? To ale nie je pravda! Existujeme a vieme o tom. Exitujeme preto, lebo existuje večné vedomie Boha. Bez večného vedomia Boha nič nemôže existovať, lebo by nebolo nič čo by si akúkoľvek existenciu uvedomovalo.


68.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 11. 2017, 22:23 avatar
67,....jednoducho povedané,........ak ateista odmieta vyššiu platnosť rozumu/Boha,Prvotnú príčinu/,tak jeho závery nemôžu byť overiteľné,porovnateľne s niečim,a nekonzistentné.
Popieraním Inteligentnej príčiny si ateista píli sám ,konár pod sebou. Ale ani tomu nedochádza,....lebo nemôže.


75.
označiť príspevok

sta2rky muž
   29. 11. 2017, 09:04 avatar
68. "ak ateista odmieta vyššiu platnosť rozumu/Boha," To čo konkrétne má odmietať, čo považuješ za rozum Boha? Aká je príčina vzniku vesmíru a života v ňom nikto nevie. Alebo ty to vieš?


87.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 11. 2017, 22:27 avatar
76,.....polopatisticky:
Ako ty vieš,že keď rozbiješ človeku hlavu,že to je vražda?,.......a keď rozbiješ orech,.....alebo kačice hlavu ,tak to nie je vražda?
Teda,....náš rozum ,svedomie,a rozhodovanie stojí na nejakej norme. A tú dal Boh.
A tak aj naše skutky, závery musia stáť na tomto princípe. Ak ale nekonáme správne,porušíme daný princíp,danú normu.
Aj z historického a vedeckého hľadiska je jasné, že my dnes /či sme veriaci,alebo neveriaci/ sme si osvojili kresťanské normy. A tie boli dané dávno,......a je to fakt.
Tiež máme vrodené svedomie,/od Boha/ ktoré nás buď schvaľuje ,alebo odsudzuje za niečo,čo sme urobili.
Prečo niekto ,kto neverí v Boha a urobí niečo veľmi zlé,sa pod ťarchou viny a hlasu svedomia udá sám na polícií?
Alebo,....ak na počiatku nebol rozum,intelekt./Boh/..........tak na základe čoho viem,že konám správne,.....alebo nesprávne?
Ak povieš ,že je nejaká etika,....tak aj tá/či chceš veriť ,alebo nie/ je odvodená od Boha,Biblie!
A tiež,....prečo jedna etika z dneška,....odporuje etike z minulosti/stredovek a podobne/?
A v konečnom merítku,....ak odmietneš "vyššiu platnosť rozumu"/Boha,prvotnú Príčinu/,....tak tvoje závery,úvahy,tvrdenia ,slová,atď,.........nemajú racionálne jadro,zmysel.
Čo vie matka príroda/slepá sila,náhoda/ o dobre a zle,.....o rozumnosti a nerozumnosti? NIČ!!!
A tak aj tvoje tvrdenia stoja na ničom,....to ,čo tvrdíš,je len náhodný pohyb neurónov v tvojom mozgu,čo sa vyjaví,....buď slovom alebo písaným textom,príspevkom. Tvoje tvrdenia sú teda len biochemické reakcie,...bez pravdy. Lebo ty ju odmietaš!


89.
označiť príspevok

sta2rky muž
   30. 11. 2017, 09:14 avatar
87. Mýliš sa s tým bohom a tvoj omyl spočíva v tvojej nevedomosti a odmietaní princípu evolúcie. Tie naše danosti sme získali počas miliónov rokov života organizmov na Zemi, vývojom, tak ako aj ty zo svojho života pridáš akýsi gén do štruktúry DNA a odovzdáš ho svojim potomkom a tí budú vo svojom živote determinovaní tým,čo zdedili prirodzenou cestou od svojich predkov. Tie náboženské konštrukcie stoja ny ničím nepodložených výmysloch a naša morálka, morálne konanie sa vyvíjalo s vývojom ľudskej spoločnosti nezávisle od náboženských učení. Ľudia si robili dobro aj zlo pred náboženstvami aj po nich.


97.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 11. 2017, 22:26 avatar
89,....psychológia,....veda,....ľudská skúsenosť .......to jednoznačne popierajú!
V zmysle Darwinovej teórie a názorov z knihy "Sebecký gén",....je zrejme,že by to malo byť inak. Ale život popiera ako Darwina,...tak aj teóriu sebeckého génu!
A ako som už spomínal,...aj svedomie je nevysvetliteľné z hľadiska evolúcie.
Dobro a zlo síce bolo aj predtým,.....ale ja hovorím o tom,čo popiera ET.


100.
označiť príspevok

sta2rky muž
   1. 12. 2017, 08:37 avatar
97. Nemám relevantné informácie o popieraní ET. Tí čo popierajú ET zrejme si neuvedomujú, že popierajú existenciu svojich rodičov a praprarodičov.


102.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 12. 2017, 21:14 avatar
100,....to,že dieťa preberá niečo z genómu otca i matky,....je fakt,.....ale reč,je o vlastnostiach genómu,ktoré popierajú evolučnú teóriu,....v zmysle prirodzeného výberu a vrodeného sebectva.
A tak si prečítaj dané diela ,a porovnaj to so životnou skúsenosťou!
------------------------------------------------------------------------------------------------------
ZVÁŽ TIETO FAKTY
Fakt:.......DNA je usporiadaná do chromozómu takým efektívnym spôsobom, že to bolo označené za „technický výkon“.
Zamysli sa: .......Ako mohlo také organizované usporiadanie vzniknúť len nejakými neriadenými, náhodnými udalosťami?
Fakt: ......Kapacita DNA, pokiaľ ide o množstvo informácií, ktoré sú v nej uložené, stále nemá v dnešnom počítačovom veku obdobu.
Zamysli sa: ......Ak nedokážu niečo také dosiahnuť ľudia, ktorí sú počítačovými technikmi, ako to mohla dokázať neživá hmota, ktorá nepremýšľa?
Fakt:........DNA obsahuje všetky inštrukcie potrebné na stavbu jedinečného ľudského tela a na jeho „údržbu“ počas celého života.
Zamysli sa: ........Ako mohli byť inštrukcie zapísané bez pisateľa? Ako mohol riadiaci program vzniknúť bez programátora?
Fakt: .......Aby mohla DNA plniť svoju funkciu, musí byť čítaná a kopírovaná s dôkladnou korektúrou pomocou skupiny zložitých molekulárnych strojov nazývaných enzýmy, ktoré musia spolupracovať s neuveriteľnou presnosťou a načasovaním na zlomok sekundy.
Zamysli sa:........ Veríš, že úžasne zložitá a úžasne spoľahlivá sústava strojov môže vzniknúť náhodou? Nebola by takáto viera bez spoľahlivých dôkazov v skutočnosti slepou vierou?


108.
označiť príspevok

sta2rky muž
   2. 12. 2017, 10:52 avatar
102. Všetko čo sa deje nie je náhoda , ale pôsobenie prírodných zákonov a zákonitostí. Považujem to za "zázrak" prírody. A tie zázraky prírody, ktoré sa uplatňujú aj na nás ľudí, umožňujú vznik a pôsobenie nášho vedomia, spôsobujú aj jeho definitívne zanikanie smrťou. A ja to považujem za podstatné pri odmietaní náboženských predstáv o nejakom posmrtnom stave.


111.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 12. 2017, 14:01 avatar
108,....ale to je presne to isté ,nelogické a nevedecké tvrdenie:.......Ako môžu existovať zákony,zákonitosti bez Zákonodarcu?
Veríš,že zákony SR sa napísali samé a aj samé sa aplikujú v praxi?
----------------------------------------------------------------------------------------
A pravdou je to,že smrť je zánik človeka. A nič nesmrteľné neprežíva. Naša nádej je len vo vzkriesenie tých,čo sú zapísaní v Božej "knihe života"./Super genetik,Inžinier-Boh.....vie ako obnoviť človeka/,.....keď ho stvoril na počiatku tak to je zrejme.


117.
označiť príspevok

sta2rky muž
   2. 12. 2017, 18:36 avatar
111.A ten druhý odstavec má byť akýsi vedecký? To čo píšeš ja nazývam - neracionálnymi predstavami o svete, živote a smrti vytvorené prostredníctvom podvodníckych náboženských učení. Si pod vplyvom takéhoto učenia. Ako beznádejná nádej.,sú to dobré učenia, pre jednoduchých ľudí.


121.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 12. 2017, 21:01 avatar
117,....a čo je DNA?

Múdra matka príroda je v skutočnosti sprostá ako prázdna bedňa od rajčín! 

Slepúšika nemôžeš personifikovať!
-------------------------------------------------------------
1,....Inteligencia môže niečo vytvoriť!
2,....neinteligencia môže niečo vytvoriť!
-------------------------------------------------------------
Tak povedz,....čo je rozumnejšie ,vedeckejšie?


124.
označiť príspevok

sta2rky muž
   3. 12. 2017, 10:27 avatar
121. Dna je podľa mňa genetická pamäť podľa ktorej sme sa tvorili my a naši potomci, akási prirodzená magnetofónová páska. Na 1. a 2. Je takáto odpoveď - jedno i druhé môže tvoriť. Minerály, jaskyne atď. vytvára tzv neinteligentná príroda a možno aj tie živé tvory.


125.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 12. 2017, 10:39 avatar
Veda sa zaoberá 2.

Ale:

1,....Inteligencia môže niečo vytvoriť!
2,....neinteligencia môže niečo vytvoriť!
-------------------------------------------------------------
Tak povedz,....čo je rozumnejšie ,vedeckejšie?

Poznámka k: neinteligencia môže niečo vytvoriť!

Samozrejme. Kravička sa vykadí na cestu, a vytvorí tam lajno.


134.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 12. 2017, 20:17 avatar
125,......ale vykadila sa preto,....že ju niekto /Inteligentný/stvoril,....rozmnožil,...a jedna sa potom vykadila na tvoju cestičku.
Ale nikto rozumný nepovie,že to lajno je tu vďaka náhode!
Ak inteligentní vedci nevedia simulovať vývoj a vznik života,....tak môže to dokázať slepúšik náhoda?


76.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 11. 2017, 09:12 avatar
S: Inteligentnej príčiny si ateista píli sám ,konár pod sebou.

Prijatím Inteligentnej príčiny si teista píli sám ,konár pod sebou. (Teista: žid, kresťan, moslim…)

Pretože sa tým pádom dostáva do konfliktu s inými náboženskými názormi.


77.
označiť príspevok

sta2rky muž
   29. 11. 2017, 09:18 avatar
67. Máš zaujímavé myšlienkové konštrukcie z ktorých ti vychádza nutnosť existencie akéhosi Boha a ja očakávam pokračovanie - čo z toho vyplýva ? Treba vymyslieť náboženské učenia, postaviť kostoly, mešity synagógy, modliť sa , pribiť niekoho na kríž, vyvolať náboženské vojny, robiť charitu v kapitalistickom štáte? Či žiť obyčajný občiansky život.
Nezdá sa ti aj v kontexte s tvojími myšlienkovými konštrukciami, že náboženstvá sú zbytočné a nezmyselné?
Súhlasí Lemmy


78.
označiť príspevok

sta2rky muž
   29. 11. 2017, 09:19 avatar
67. Máš zaujímavé myšlienkové konštrukcie z ktorých ti vychádza nutnosť existencie akéhosi Boha a ja očakávam pokračovanie - čo z toho vyplýva ? Treba vymyslieť náboženské učenia, postaviť kostoly, mešity synagógy, modliť sa , pribiť niekoho na kríž, vyvolať náboženské vojny, robiť charitu v kapitalistickom štáte? Či žiť obyčajný občiansky život.
Nezdá sa ti aj v kontexte s tvojími myšlienkovými konštrukciami, že náboženstvá sú zbytočné a nezmyselné?
Súhlasí Lemmy


79.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 11. 2017, 09:22 avatar
R TBC: Prečo ateista hľadá v niečom zmysel?

Lebo je človek, má vedomie, má rozum, má cit. Zrejme sú to veci, ktoré ti chýbajú, keď sa takto pýtaš.

Myslím, že nevieš, čo znamená slovo zmysel v tejto tvojej otázke.

Zmysel má dobrý človek napríklad v starostlivosti o príbuzných, ale aj neznámych ľudí, dokonca o živočíchy. Dobrý človek vie dať zmysel svojim činnostiam, záľubám, ba i práci.


128.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   3. 12. 2017, 11:34 avatar
79

Ak bioinžinieri prepíšu gén pre proteín, ktorý je ako nejaký softwer, alebo návod a baktéria začne produkovať, niečo čo v prírode ešte neexistuje, tak mi teraz povedzte, je táto činnosť človeka súčasťou evolučného procesu, alebo nie je. Teda je to nejaké umelé? Ak je podľa vás človek produktom slepej náhody v evolučnom procese prírody, tak potom všetko čo činí, teda či už je to pre prírodu dobré, alebo zlé, by z tohoto pohľadu malo byť súčasťou evolučného procesu prírody a teda neutrálne. No pri prepisovaní génu, človek používa práve pre evolucionistov neprijateľnú metódu a teda vlastnú inteligenciu. No a evolučná teória predsa vylučuje inteligenciu pri vzniku druhov rastlín a živočíchov, že . Evolucionisti možno si ani neuvedomujú skutočnosť, že vlastne sami vylučujú inteligenciu človeka a jeho činnosť z evolučného procesu prírody a nazývajú to ako niečo umelé a často proti prírode. No ako môže z pohľadu zástancou teórie evolúcie byť činnosť človeka byť proti prírode, ak sami zastávajú názor, že samotný človek je len jeden z jej náhodných produktov a teda všetko čo činí, by malo byť v rámci evolúcie.

Prečo evolucionisti vidia rozdiel medzi človekom a napr.riasami. Z ich pohľadu aj jeden aj druhý je produktom prírody a dokáže vo veľkom znečistiť prírodu. Tak prečo z tohto pohľadu u človeka je to umelé a neprirodzené zasahovanie do prírody a u rias je to prirodzený spôsob? Aj riasy vylučujú jedovaté toxíny do morí a jazier a urobia ich neobývateľné pre ostatné živočíchy, tak prečo to nie je umelé zasahovanie ako u človeka, ktorý je z ich pohľadu taký istý produkt prírody ako tie riasy?

Týmto v podstate podkopávajú teóriu, ktorú sami zastávajú, lebo inteligenciu človeka a jeho činnosť neberú ako súčasť evolučného procesu v prírode, lebo jeho činnosť nazývajú ako niečo umelé neprirodzené. Predsa človek sa správa úplne v protiklade s touto hlúpou teóriou ako jeden z jej vraj produktov. Znečisťuje životné prostredie, zachraňuje slabé druhy, ktoré by ináč vyhynuli, svojou činnosťou spôsobuje zánik mnohých silných druhov, ktoré by bez človeka prežili, manipuluje s DNA a vznikajú iné rastliny a baktérie.

Ako nazveme manipuláciu DNA človekom, kedy by vznikol iný druh živočícha, alebo rastliny? Že je to evolúcia? Ak áno,, tak ako to, že evolučná teória vylučuje inteligenciu pri vzniku druhov? Prečo tá medzera v logike? Ako vidíme, tak práve ten úmysel a zmysel je vlastný vedomiu a inteligencii. Samotný človek svojou činnosťou ako napr. manipuláciou s informáciou DNA u rastlín a živočíchov úplne spochybňuje teóriu o všemocnej náhode a evolúcii, ktorej to vraj trvalo milióny a milióny rokov a toľko sa natrápila s náhodami a prírodným výberom a nejaký jej produkt, ktorý vraj zliezol zo stromov, urobí šmahom ruky nejaký nový druh rastliny. Takže sa s človekom už prestala hrať evolúcia, ale človek sa začal hrať na evolúciu? Žeby by to bolo tak, že človek sa nehrá s evolúciou, ale evolúcia s ním? Tak ako to vlastne je ?


129.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 12. 2017, 11:41 avatar
128 TBC: Ak je podľa vás človek produktom slepej náhody v evolučnom procese prírody

Podľa koho? Podľa kresťanov? 

Podľa vedcov nie je človek produktom slepej náhody v evolučnom procese prírody. Človek, presnejšie ľudia, sa vyvinuli z predošlých cicavcov. A to je neustály sex, párenie. Vždy nejaký pár zanechal potomkov, a tie sa tiež párili, vo svojich biotopoch, spoločenstvách, až sa časť takých cicavcov po dlhom čase oddelila od pôvodnej skupiny, takže DNA získavalo nové genetické záznamy, a tie sa po čase do značnej miery odlišovali od predošlých záznamov u iných cicavcov. Za milióny rokov nastanú také zmeny, že už dokážeš odlíšiť orangutana od človeka.

Ale nie je to slepé. Je to dané okolnosťami. Vždy musel nejaký pár zanechať potomka, aby ten potomok s iným podobným živočíchom zanechal potomka… atď.


131.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   3. 12. 2017, 12:11 avatar
129
Evolučná teória počíta s inteligenciou evolúcie a s nejakým vedomím pri vzniku druhov? Ak nepočíta, tak potom počíta s náhodou. No a náhoda bez vedomia a inteligencie je predsa slepá.

Predsa zastávaš náhodný a samovoľný vznik života z neživej hmoty. Tento náhodný proces predsa nepočíta s vedomím a inteligenciou. Jedine vedomie a inteligencia dokáže použiť aj náhodu a to cielene. Bez vedomie a inteligencie je náhoda slepá a neschopná.

Vážení evolucionisti, ak teda zastávate túto hlúpu teóriu, tak by ste mali do tejto teórie zahrnúť aj činnosť inteligencie človeka a všetko čo činí ako súčasť prírody, ktorý podľa vás vraj zliezol zo stromov, vyvinul atómovú zbraň, skáče po planétach a umelo zamoruje vesmír baktériami. Potom tie baktérie na nejakej planete budú hľadať teórie ako samovoľne a náhodne vznikli z neživej hmoty.

Ak pod evolúciou rozumieme prispôsobovanie sa prostrediu v rámci už Bohom daných možnosti v genetickej výbave u každého druhu rastlín a živočíchov, tak žiadny problém a takéto prispôsobenie aj stále beží. Každý druh sa prispôsobuje v rámci už daných možností. A každý druh má aj dané nevýhody – ako sú reprodukčné bariéry rôzneho druhu. Boh predvídavo to zakomponoval do možností, ktoré sú dané v genetickej výbave živočíchov a rastlín a to do každého druhu živočíchov a rastlín a teda výhody aj nevýhody, aby sa udržiavala rovnováha v prírode. Také reprodukčné bariéry sú taktiež dané, no a to predsa obmedzuje živočícha alebo rastlinu v reprodukcii a nie len v reprodukcii. Je to obrovský a zložitý balík protiopatrení v genetickej výbave živočíchov a rastlín a neobmedzuje sa len na to, aby sa nemohli páriť navzájom niektoré druhy, ale je tam zahrnutá napr. dĺžka života, obmedzený čas a doba párenia, často aj smrť živočícha po párení, existencia dvoch pohlaví a nutnosť hľadať partnerku atd. atd. Každý živočích sa snaží využívať vlastné výhody na maximum, ale nie nevýhody. Súčasne nedobrovoľne je obmedzený rôznymi bariérami v jeho genetickej výbave.

Predstava, že sa milióny rokov vyvíjajú u jednobunečných živočíchov, ktoré sa množia delením a to bezúčelné a zatiaľ zbytočne pohlavné bunky a pritom, z tohto pohľadu žiadny jednobunečný organizmus nemôže milióny rokov dopredu vedieť a byť predvídavý, čo je to pohlavie, keď ani žiadny partner ešte neexistuje je absurdná. Jednobunečný organizmus by musel vedieť, že nejaké pohlavie vo vzdialenej budúcnosti by malo existovať, čo je nemysliteľné. Partner a partnerka musí vzniknúť naraz s fungujúcim pohlavnými orgánmi. Ak pohlavie ešte neexistovalo, tak by takéto vyvíjajúce sa pohlavné bunky nemohli existovať, lebo by neplnili žiadnu funkciu.


132.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 12. 2017, 12:14 avatar
131 Evolučná teória počíta s inteligenciou evolúcie a s nejakým vedomím pri vzniku druhov? Ak nepočíta, tak potom počíta s náhodou

Táraš nezmysly. Trpíš nejakým bludným komplexom. Keď nie jeden, tak dva. Neovládaš logiku, lebo ti uniká, že môže byť aj tretia možnosť. Žiješ v trápnej dvojkovej sústave myslenia, skôr ide o nemyslenie, neschopnosť myslieť.

Nie je pravda, že ak v procese nie je inteligencia, že musí ísť o náhodu. Vyhoď si z hlavy také nezmysly.


133.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 12. 2017, 12:20 avatar
131 Predsa zastávaš náhodný a samovoľný vznik života z neživej hmoty.

Ani toto nie je pravdivá veta. Vznik živých organizmov, vrátane vírusov, rastlín, húb… nie je náhodný, ani samovoľný. Vznikol síce z neživej hmoty, to sa ešte dá uznať, ale na základe jasných zákonov. Len ide o dlhodobý proces, a nedá sa jednou vetou opísať, čo sa asi dialo počas miliardy rokov na planéte Zem, kým sa na Zemi objavili prvé náznaky niečoho, čo považujeme za proto život.

Čo ja viem, vezmi do úvahy ovzdušie, chemické látky, rôzne tekuté látky, hádam už aj voda bola, mláky, močiare, sopky, blesky, zosuv hornín, vyhľadaj si nejaké náučné video, aby si sa o tom dozvedel viac, asi ako mohla prebiehať prvá abiogenéza.


137.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   3. 12. 2017, 21:16 avatar
13
Ako len radi mnohí znižujú autoritu Biblie tým, čo v Biblii ani nie je napísané. Hovoria - aha vidíte v Biblii je zem plochá a ona je guľatá a teda Biblia je teda nedôveryhodná. No v Biblii nie je nič o tom, že zem je plochá, to tvrdilo náboženstvo a nie Biblia. Ani sa neunúvajú si to zistiť a to kliknutím prstom na myš. Biblia opisuje jasne: Job 26:7 Rozťahuje sever nad prázdnom; zavesil zem na ničom.
No a v Biblii zmieňovaný okruh Zeme, tak to predsa nie je opis nejakej plochej zeme. Predsa je len bližšia predstava keď guľa visí na ničom, ako keď placka visí na ničom, že. To, že si to náboženstvo vysvetľovalo po svojom je už iná vec, no Biblia hovorí jasne.

Často sa stretávam ako spochybňujú knihu Genesis a tým chcú spochybniť celú Bibliu a to tým, že vesmír ,zem má miliardy rokov a v Biblii je opísané stvorenie Bohom za šesť dní.

No nejako si nikto z nich nevšima prvú vetu Biblie.

1 Moj 1Na počiatku stvoril Bôh nebesia a zem.

Je predsa jasné, že počiatok spomínaný v Biblii sa javí ako neurčito dlhý, lebo to nezačalo ránom a končilo večerom, ale počiatkom, keď nebesia a zem už boli stvorené na počiatku, no zem ešte bola ako sa píše neladná a pustá. A až tak od slova - A bol večer, a bolo ráno, prvý deň a to spätne od oddelenia svetla od tmy mohol uplynúť neurčito dlhý čas, ktorý len môžeme odhadovať – teda nemerateľný počiatok.
Súhlasí Slušný človek


139.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 12. 2017, 21:33 avatar
137,....nečuduj sa im,....ved v Biblii nie je ani napísané ,že Boh je trojjediný/ale jeden Pán,jediný/,....a predsa mnohí veria v trojicu. Tiež sa v Písme nepíše ,že smrť niečo prežíva/ani jedna veta/ a predsa dušičkári veria v nesmrteľnosť duše.
A to platí aj na peklo. Im nestačí,že -"Plat za hriech je smrť",....ale si vymýšľajú rôzne sadistické inštitúcie.
Biblia povie ,že "sa nemôže rovnať medzi Božími synmi Bohu",...a hnusáci,oni to otočia naopak.
Tak potom nemôžeš viniť ateistov,ktorí nemajú poznanie Písiem, a predsa lepšie chápu isté veci, ako takzvaní kresťania.
Kresťan môže zabiť stovky miliónov ľudí,....a on aj tak bude tvrdiť,koľko dobra vykonali vo svete!
Hádam aj preto sú ateisti bližšie k Bohu,....ako falošní kresťania! Mat.23:15


140.
označiť príspevok

sta2rky muž
   4. 12. 2017, 09:57 avatar
139. "Tiež sa v Písme nepíše ,že smrť niečo prežíva/ani jedna veta/ a predsa dušičkári veria v nesmrteľnosť duše." Či sa niečo píše v knihe legiend , zázrakov, návodov alebo nie, realita je taká, že smrťou zaniká aj vedomie každého živého tvora, teda aj človeka a preto akékoľvek náboženské učenie nemá zmysel, iba len ako návod na etické správanie sa. Ale tento návod, bez náboženskej viery o nadprirodzene a bohoch nám dáva aj sekulárna etika.


147.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 12. 2017, 16:58 avatar
140,....nech žije sekulárna etika. Ešte pár rokov a tak nás ona povznesie,.....že živí budú závidieť mŕtvym!  


136.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 12. 2017, 20:22 avatar
131,....Náhoda bez Inteligentného činiteľa a následne ,života vôbec nemôže byť!
Ona sa môže prejaviť len za istých predpokladov,a tým je život, a intelekt. Pretože náhoda participuje na týchto predpokladoch. Osve vo vákuu nemôže stáť a tobôž nie fungovať.


130.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 12. 2017, 11:45 avatar
Pozri, akým zložitým vývojom prešli cicavce, kým sa oddelili ľudia od ostatných. forum.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

Ludwig muž
   28. 11. 2017, 09:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

sta2rky muž
   28. 11. 2017, 10:33 avatar
4. Nie je to moja pravda, ale realita o tom, že nositeľom nášho vedomia a pamäte je náš mozog a žiaľ, ten našou smrťou definitívne zanika a my sa ocitáme v ničote tak, ako pred našim narodením. A aké nevyvratiteľné (nevymyslené) dôkazy o náboženských pravdách máš ty?
Prečo je nerozumné byť nábožensky veriacim človekom.

Každý zdravý človek je sugestibilný - dôverčivý, to znamená, že je schopný nekriticky prijímať informácie ako pravdivé, ak ich dostáva od osoby, ktorú považuje za autoritu a podľa nich sa správať, či konať. Tou autoritou môže byť aj kniha či náboženské učenie..
Je teda prirodzené, že sme ochotní prijať ako pravdivú informáciu o kauzalite – príčinnosti vecí a z nej vydedukovať, že vesmír a všetko v ňom má nejakú počiatočnú príčinu. Tak vznikla hypotéza, domnienka, že tou príčinou by mohol byť akýsi boh. Takéto myslenie a konanie nepredstavuje nič nové. V podstate je podobné mysleniu našich predkov ktorí si nevedeli vysvetliť pôvod vetra, dažďa, východu a západu slnka a iných, dnes už známych príčin ich vzniku a tak prisúdili ich príčinu bohom slnka, vetra, lásky atď..
Ak by tento názor ostal len v polohe názoru, nič by sa nedialo, ale určití jedinci, v našom prostredí: Abrahám, Mojžiš, Kristus, Mohamed, atď., sa chopili príležitosti a začali vymýšľať: kto je boh, aké má vlastnosti, čo si želá, čo treba konať, ako nás bude trestať, ako odmeňovať? A súčasne sa títo chytráci, účelovo, pasovali za vodcov, prorokov, synov božích, mesiášov a pod.. V súčasnosti túto funkciu prevzali na seba jednotlivé cirkvi a ich predstavitelia, cirkevná hierarchia a rôzne náboženské sekty. Vypracovali náboženské učenia, dogmy, rôzne magické obrady, pričom nik na svete nemôže mať relevantný kontakt s akousi hypotetickou postavou – bohom, bohmi a teda všetky náboženstvá predstavujú nehorázny podvod a klamstvo a so súhlasom a za výdatnej podpory štátnej moci je im umožnené pôsobiť v spoločnosti.
Aj napriek týmto skutočnostiam získavajú jednotlivé náboženstvá svojich stúpencov, cirkvi dostatok veriacich, značný vplyv na spoločnosť, získavajú majetky a moc prostredníctvom psychických manipulácií cez vyvolávanie strachu z posmrtnej neistoty, iluzórnych odmien a trestov, zasahovaniu nadprirodzených síl do života veriacich a tak vytvárajú v ich vedomí neracionálne postoje k životu a svetu. A to je pre mňa hrozná a nepochopiteľná skutočnosť v 21. stor., keď ľudstvo má k dispozícii kvantum informácií o sebe a okolitej prírode, ktoré nepotvrdzujú náboženské predstavy a dogmy. Tiež si treba uvedomiť, že našou smrťou definitívne zaniká aj naša pamäť, naše vedomie, čím sa všetky náboženské učenia javia ako nezmyselné.
Ak si toto všetko rozumný človek uvedomí, nemôže byť nábožensky veriacim človekom.
Tí čo obhajujú náboženstvá nechcú vidieť zlo, ktoré náboženstvá prinášajú do ľudskej spoločnosti. Morálna výchova sa dá zabezpečiť inak ako cez náboženstvá.


11.
označiť príspevok

Ludwig muž
   28. 11. 2017, 10:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

sta2rky muž
   28. 11. 2017, 12:39 avatar
11. To čo som napísal je realita, tvoj aj môj mozog smrťou sa stáva nefunkčným a z tohoto dôvodu akékoľvek učenia o bohoch sú irelevantné . Aká je príčina vzniku vesmíru a života v ňom zatiaľ neviem,e, ale prečo máme vymýšľať náboženstvá a strašiť sa abstraktnými bohmi? To rozumný človek nerobí a ja chcem aby ste aj vy bili rozumní.


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 11. 2017, 11:29 avatar
8,.....s úvodom súhlasím,....lebo naozaj smrťou človek zaniká,....a nesmrteľnú dušu naozaj nemá!

A dôverčiví sú aj ateisti a všeobecne veľa ľudí,,.....a tak by som sa nevyčleňoval. Lebo veriť ,že svet povstal z ničoho,....je tým najväčším dôkazom straty racionálneho myslenia. A táto viera v ET predčí aj slepú,fanatickú vieru falošných kresťanov.
Už aj preto,že ET nemá žiadne relevantné dôkazy o náhodnom vzniku života!
Výsledkom toho je, že všetky informácie sú ateistami filtrované skrze predpojatú, predpokladanú a pred-prijatú teóriu evolúcie, bez toho, aby poskytla zvážila akékoľvek alternatívne vysvetlenia.
Evolúcia,nepasuje do definície „vedy“ oveľa viac ako tam pasuje stvorenie. A to už na počiatku,...pôvode vesmíru.
Tu veda nemá žiadne poznatky,....a sú len nepriamo dedukované!
Ľudská skúsenosť a výsledky prírodných vied však hovoria jednoznačne o existencii duchovného sveta a poukazujú na jeho reálnosť, poukazujú na to, že skutočne kompletný reálny svet je svet materiálny a svet duchovný. Keď to je ľudská skúsenosť, skúsenosť ľudstva ako celku, potom jediný rozumný prístup k skúmaniu vesmíru a života (a ich pôvodu) sa javí prístup, ktorý rešpektuje existenciu materiálneho a duchovného bytia (materiálnej a duchovnej sféry) a informácie získané z oboch týchto svetov im odpovedajúcimi cestami, chápe ako doplňujúce sa a nie vylučujúce sa. Vylúčením duchovnej sféry sa svet stáva nereálny, nekompletný a nepochopiteľný.
Žiadny rozumný človek nemôže vylúčiť ,jedno,....alebo druhé! Oni vzájomne koexistujú a sú neoddeliteľné,....s tým dôvetkom,že duchovnosť v bytí človeka je prioritná. Už aj preto,že hmotné vzniklo z duchovného,....a nie naopak.
To,že mnohí odmietajú duchovnú stránku života/Boha-Prvotnú príčinu/ ,je to ,čo v závere kritizuješ......zlyhanie náboženstiev. Faktom je,...že veriť v takú kreatúru Boha,ako trebárs predstavilo trinitárske kresťanstvo,.....je niečo nepredstaviteľné. Už som spomínal,že aj kresťan Darwin sa na tom potkol a mnohí iní "kresťania".


27.
označiť príspevok

sta2rky muž
   28. 11. 2017, 13:45 avatar
15. Budem veľmi stručný. Hypotetický stvoriteľ a hypotetické duchovno nám v ničom nepomôže pri skúmaní sveta zostrojeného zo zaujímavých zhlukov energií z ktorých sme zostrojení aj my. Akurát to pomôže šarlatánom pri zahmlievaní nami vnímanej reality. Hypotetické duchovno je živnou pôdou klamlivých a nebezpečných náboženstiev. Ak niekto považuje dannosti a schopnosti nášho mozgu za duchovno budiž, no ten našou smrťou zaniká.


29.
označiť príspevok

litiliti muž
   28. 11. 2017, 13:51 avatar
27, si si nejako tou smrtou isty.....zazitky pocas klinickej smrti nieco ine hovoria....


31.
označiť príspevok

sta2rky muž
   28. 11. 2017, 13:54 avatar
29. Podobe aj sny.


32.
označiť príspevok

litiliti muž
   28. 11. 2017, 13:56 avatar
ale to su len teorie......nemas ziadny dokaz....a ty by si ho mal mat, lebo sa prisne stavias na stranu exaktnych dokazov....


34.
označiť príspevok

sta2rky muž
   28. 11. 2017, 14:03 avatar
32. O čom dôkazy o snoch, halucináciách? Zažíva ich každý a naloží s nimi ako chce. Hovoria len o zaujímavej schopnosti nášho mozgu.


37.
označiť príspevok

litiliti muž
   28. 11. 2017, 14:07 avatar
sny a halucinacie neexistuju? je to vymysel? neovlyvnuju realny zivot?


44.
označiť príspevok

sta2rky muž
   28. 11. 2017, 14:12 avatar
37 Existujú a je to zaujímavý produkt nášho mozgu.


53.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 11. 2017, 15:43 avatar
37,....to môžem potvrdiť,....to je tvoj prejav tu na DF! 


61.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 11. 2017, 16:02 avatar
29,.....skôr zvádzajú k niečomu zlému! Túto parketu má na starosti Ervín Rožkatý! 


52.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 11. 2017, 15:42 avatar
27,......starky,....ale to je len tvoj názor. Veda sa dnes aj zaoberá duchovnom,......fenoménom viery,.......hľadaním šťastia a činiteľov ,ktoré na to vplývajú a podobne.
Pochop,že slovo "duch" má význam-"energia,sila",....a nie je to niečo "hypotetické"!
Tieto slová pozná dobre aj veda a sú jej súčasťou. Samozrejme,dané slovo poukazuje aj na vnútorný postoj človeka, to jest ,že takmer každý človek inklinuje k istým otázkam duchovného charakteru,....a tak si mnohí kladú takzvané existenčné otázky. Tým sa odlišujeme od zvierat. A práve veda dokázala,že človek má aj túto vrodenú potrebu.
A máš ju aj ty,....len si ju "otupil",alebo sa o to postarali isté okolnosti v ktorých si vyrastal,a iné činitele.
Samozrejme,...ty toto slovo/duchovnosť/ vnímaš v optike možno RKC a iných,ktorí zdiskreditovali pravú duchovnosť a v skutočnosti ju nikdy nemali. Náboženský formalizmus, fanatizmus,ezoterika ,atď,....nemá nič spoločné s pravou duchovnosťou. A tu sa ty potkýnaš! Duchovných ľudí je dnes žalostne málo!
„Výskumníci, ktorí písali o tejto problematike, uviedli, že čím je človek duchovnejšie zameraný, tým lepší je jeho zdravotný stav,“ hovorí profesor Hedley G. Peach z Melbournskej univerzity v Austrálii. Časopis The Medical Journal of Australia (MJA) tieto zistenia komentuje: „Zbožnosť má súvis aj s nižším krvným tlakom, nižšou hladinou cholesterolu... a dokonca i s menším rizikom objavenia sa rakoviny hrubého čreva.“
Kalifornská univerzita v Berkeley v Spojených štátoch uskutočnila v roku 2002 podobný výskum medzi 6545 ľuďmi. S podobným výsledkom.
Je zrejmé, že ľudia majú veľmi rozdielne predstavy o duchovnosti. Som zvedaví,ako budú telesní ľudia reagovať?
Tisíce kníh tvrdia, že ukazujú cestu k duchovnému životu, ale vo svojich čitateľoch až príliš často zanechávajú pocit prázdnoty a zmätku. Dnes oná "duchovnosť" funguje ako švédsky stôl, so širokou ponukou. Ale ako som poukázal,....to nemá čo robiť s pravou duchovnosťou. Duchovnosť sa hlavne prejavuje sklonom k správnym/biblickým/ hodnotám a ich prejavovaniu. Ak teda niekto povie ,že je duchovný kresťan a naťahuje iného kresťana na mučidlách,tak mu never! 
A s tým mozgom máš pravdu,.....to som už tvrdil. Dušičky nejsou,....ale delaj se,ve fabrice na Bonpari! 


65.
označiť príspevok

sta2rky muž
   28. 11. 2017, 19:07 avatar
52. Duchovno, duchovný život atď vnímam ako účelovú frázu na ospravedlnenie svojej, nerozumne prijatej, náboženskej orientácie. To čo do akéhosi duchovna radíš súvisí s našou prirodzenou emocionalitou a nemá nič spoločné s tým aký náboženský podvod vyznávaš. Viac o tom píšem tu: davdva.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


58.
označiť príspevok

kntsz muž
   28. 11. 2017, 15:58 avatar
8- a iné....
sta2rky - už sa konečne prebuď zo svojho komunistického - vedeckého ateizmu.
Zaspal si dobu tak cca 30-40 rokov.
Tvoje materialistické zaklínadlá sú na smiech.
Boli na smiech už aj pred 50 rokmi, kedy bola zverejnená veta hlbinného psychológa C.G. Junga - prokračovatela S. Freuda a A. Adlera:
"Notorický štúralovia by mali radšej usilovne odborne bádať v rozmedzí hmotne-energetického sveta, ktorému z hľadiska svojho prírodovedeckého paradigmatu rozumia a nepúšťať sa do problematiky, ktorá ich obmedzené (iba prírodovedecké) paradigma presahuje."    


66.
označiť príspevok

sta2rky muž
   28. 11. 2017, 19:14 avatar
58. Som rád, že som ťa rozosmial, ale ak si nábožensky veriaci, tak sa vysmievaš sám sebe.


69.
označiť príspevok

kntsz muž
   28. 11. 2017, 22:52 avatar
66-
to je všetko?
Nič duchaplnejšie?
No, precenil som ťa.
Mimo tvojej parkety - urážania , vyvyšovania sa ponižovaním inak zmýšľajúcich, si bezradným.


70.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   29. 11. 2017, 07:30 avatar
8

A čo keď po smrti tela sa vedomie existencie osoby človeka zachová vo večnom vedomí Boha a potom ho len stačí obliecť do novej schránky a vedomie človeka sa zobúdza už v novom tele? Aha, veda ešte nedokázala, čo je to vedomie osoby človeka. Hoci vedci používajú to isté vlastné vedomie, aby dokázali jeho existenciu, tak nie a nie to dokázať. Kde je v tom mozgu zašité? Nie je to postavené na hlavu? Keď má niečo duchovný rozmer, tak na to, že niečo také exituje sa nedá vedou, ktorá duchovný rozmer neskúma a ani nemôže, ale je nato niečo také ako viera a teda presvedčenie, že niečo čo sa nevidí a zo svojej podstaty nedá dokázať je pravdou. No a to, že máme vlastné vedomie osoby človeka je pravda hoci ho žiadny vedec neizoloval do skúmavky. Dokonca ani lásku ešte nemajú v skúmavke. Ak ateista popiera večné vedomie osoby Boha, tak potom sa ťažko predstavuje uchovanie osoby človeka vo večnom a absolútnom vedomí Boha ak teda neverí, že Boh existuje, lebo vraj sa nedá dokázať. No ani jeho vlastné vedomie osoby sa nedá dokázať v skúmavke a predsa len ateista verí, že existuje a ako len bojuje za dôstojnosť svojej osoby.


80.
označiť príspevok

sta2rky muž
   29. 11. 2017, 09:37 avatar
70. Na to. aby si pochopil čo je vedomie nemusíš isť vedecky. Ja ti dám definíciu vedomia na ktorú môžeš prísť aj sedliackym rozumom, veď vedci sú rovnakí ľudia ako aj tí sedliaci. Vedomie je schopnosť organizmu uvedomovať si seba a svoje okolie v najširšom slova zmysle a táto schopnosť má sídlo v mozgu, jeho zánikom zaniká aj vedomie. Pochopil si to, aj keď si vedec,či sedliak?
A ten náš mozog má celý rad schopností - umožňuje nám milovať, nenávidieť, rozmýšľať, cítiť v spolupráci s receptormi atď..


83.
označiť príspevok

kntsz muž
   29. 11. 2017, 19:37 avatar
80-
ešte aby vedci skúmaním neurónov v mozgu došli na to, nad čím rozmýšľaš a či pri písaní fantazmagórií nemyslíš na je.ačku a naša diskusia ihneď pokročí na vyšší level. 


84.
označiť príspevok

majko1 muž
   29. 11. 2017, 19:50 avatar
A u teba ako funguje mozog ? Veď nám prezraď...... 


85.
označiť príspevok

Immanuel
   29. 11. 2017, 19:52 avatar
U neho mozog nefunguje


90.
označiť príspevok

kntsz muž
   30. 11. 2017, 13:15 avatar
85-
immane neser ma -
a to som si chcel u teba objednať konzultáciu ohľadne založenia informačného www Tento odkaz smeruje mimo DF.skv mojom odbore, lebo kým otrčím päty by som chcel poskytovať svoje nemalé databázy informácií a vedomostí.
Ty by si ma však asi podrazil..., takže musím niekde inde.


93.
označiť príspevok

Immanuel
   30. 11. 2017, 20:26 avatar
kntsz chod na www.websupport.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.ska tam si vyklikaj

Ani nemusis vediet programovat


96.
označiť príspevok

kntsz muž
   30. 11. 2017, 21:11 avatar
Ja som už "stará štruktúra", mojim pracovným prostredím je už 18 rokov 95% dwg, a potom word a excel. Inak som analfabet na počítače a mám strach, že na volačo kliknem na čo nemám a nezvratne poseriem. 


91.
označiť príspevok

kntsz muž
   30. 11. 2017, 13:37 avatar
84-
podľa mojich "vedeckých" výskumov mozgu, je moja mozgová hmota iba hardvér, ktorý pracuje s požičaným softvérom a ešte stále si trochu namýšľam, že aspoň 5-10% softvéru si môj mozog dotvára a dotvorí sám. No a ja sa iba snažím, aby tých 5-10% k niečomu v hlavnom softvéri bolo, keď hardvér definitívne zkolabuje.  
No a ešte som nešťastný, keď vidím ako väčšina ľudí - obyčajne ateistov a sektárov okolo, sa tvrdohlavo rýpu v hlavnom požičanom softvéri a s jeho prisvojovaním ho definitívne znefunkčňujú.  


92.
označiť príspevok

sta2rky muž
   30. 11. 2017, 14:15 avatar
91. Ten softvér si získal od tvojich predkov cez DNA. Sklony, pudy, emócie. Možno ešte niečo viac, alebo menej.


95.
označiť príspevok

kntsz muž
   30. 11. 2017, 21:00 avatar
92-
asi ťa to zaujíma, keď sa snažíš vecne argumentovať bez snahy o humornú nadsázku ako som sa pokúsil ja.
Nie sta2rky, tak to nie je.
DNA je iba hmotný nosič informácie o hmote a jej vlastnostiach - o hardvéri a nie o duchu.
Budeš prekvapený, ale aj duch sa dedí od predkov prostredníctvom osobného Nevedomia Viď napr. prof. Jung, prof. A.Adler, prof. S. Grof a iní), ktorého hmota nie je nosičom t.j. existuje nezávisle na hmote. Nevedomie občas podľa nám neznámych zákonitosti sa nám vie vyjaviť a zasiahnuť, zkorigovať, ovplyvniť náš život. Dokonca hlbinný psychológovia tvrdia, že novoredené dieťa je riadené iba svojim Nevedomím, t.j. dieťa má doň prístup, ale nadobúdaním vedomia, v ktorom už človek vo svojom živote reálne žije, priamy kontakt človeka na svoje Nevedomie je potlačený.
My - ľudia svojim životom však dopĺňame túto Nevedomú časť. Jedni dobrými skutkami, niekto zlými a niekto obojakými. Žiadna informácia nášho života sa nestráca.
Podľa toho ako si ľudstvo dopĺňa svoje "Kolektívne Nevedomie" (viď spomínaných profesorov), podľa toho to ľudstvo spätne a nemilosrdne schytáva....
Touto veľmi zložitou a prakticky vôbec nepreskúmanou oblasťou sa zaoberá hlbinná psychológia a to veľmi málo čo zatiaľ zistila už je na min. 6 semestrový vysokoškolský vedný odbor. A to sme naozaj iba na samom počiatku nezvratného poznania, ktoré bude napredovať bez ohľadu na to, či prírodovední redukcionisti akým si aj ty, budú robiť stojky na hlave, alebo nebudú.   


101.
označiť príspevok

sta2rky muž
   1. 12. 2017, 08:56 avatar
95. A tí hlbinní psychológovia sa pokúsili zistiť kde je uložené, kde sídli to individuálne nevedomie? A kde to spoločenské?
Hovoriť o duchovnu, skúmať hypotetické duchovno, mi pripadá ako hovoriť a skúmať náboženské učenia. Ak niečo má jestvovať, musí mať energetického nositeľa, musí byť akýmsi druhom energie a teda ak existuje nevedomie bude sa jednať o ešte neznámy druh energie, alebo je to prázdna množina, výmysel podobný náboženským učeniam.


107.
označiť príspevok

kntsz muž
   1. 12. 2017, 23:47 avatar
101-
Stále sa pohybuješ iba v prírodných vedách.
Chápem, že o niečom, čo je mimo hmotne energetický svet, sa je možné dozvedieť iba prostredníctvom nášho vedomia, ktoré je vlastnosťou hmoty. Rozlíšiť, kedy je informácia relevantná a kedy je to napr. halucinácia, je naozaj problém. Napriek tomu C.G.Jung vypracoval kritériá, ako je možné tieto informácie spoľahlivo rozlišovať. Ja som z toho študoval iba veľmi malú časť - akýsi abstrakt. Potom som začal študovať aj priamo Jungovo dielo Duša moderného človeka a môžem ti povedať, že to je na úrovni vysokoškolských skrípt a aj to je problém, lebo terminológia je nezvyklá a bez slovníkov cudzích slov to nejde a naviac Jungovo myslenie je zväčša nad bežnou hĺbkou uvažovania a na prvé prečítanie nepochopíš. Preto som napísal, že je to na niekoľko semestrové štúdium a to píšem iba o rozlíšení relevantných a irelevantných duchovných informácií.
Áno správne konštatuješ - skúmať duchovno je ako skúmanie náboženského učenia. Do oblasti hlbinnej psychológie patria aj náboženstvá. Čo som sa dočítal, tak Jungovým záverom predchádzalo aj viacročné štúdium náboženstiev, počnúc kmeňmi ľudí žijúcich v pralesoch úplne mimo civilizáciu, cez kresťanstvo a východné náboženstvá. Zistil v princípe obrovskú podobnosť. Stačí si iba uvedomiť úroveň (sociokultúrnu), chápania jednotlivých ľudí, ktorí dané náboženstvo vyznávajú. Existencia náboženstiev je dokázateľná aj z jaskynných krezieb státisíce rokov dozadu - do čias, kedy sa človek stal človekom, t.j. nadobudol sebareflexiu a schopnosť pojmovej - rozumovej pamäte. (To, že novodobé náboženstvá boli a aj sú zneužívané na ovládanie ľudí nik rozumný nepopiera, ale to vôbec nemôže byť dôvod popretia rácia náboženstiev.)
Energia je iná forma hmoty. Abstrahuj z tohto uzatvoreného kruhu hmotnej časti sveta, ktorý do nás vtĺkali a stále vtĺkajú aspoň v bývalom východnom bloku od prvej základnej triedy. V civilizovanom západnom svete už dokonca poisťovne preplácajú liečbu hlbinných psychológov (daj si do vyhľadávača prof. Stanislav Grof a vypočuj si niektoré jeho prednášky, či rozhovory s ním, ktoré prebehli v českej televízii) založenú na rôznych formách (napr. kontrolovaným holotropným dýchaním) prieniku do mimohmotnej oblasti sveta - do osobného Nevedomia, kde sa naprávajú duchovné defekty dedené alebo získané napr. pri ťažkých pôrodoch detí - pri ich príchode do tohto hmotne energetického sveta.
Chápem, že si teraz myslíš, že blúznim, aj ja som si to myslel, keď som začal túto oblasť študovať.
Nepresviedčam, lebo s ohľadom na naše povinné a aj reálne stredné a vysokoškolské štúdium redukované iba na prírodné vedy sa to ani nedá. Aspoň základy z hlbinnej psychológie nik z nás neštudoval a naši absolventi psychológie to berú iba okrajovo a stále naša psychoterapia prevažne zotrváva na medikamentóznej liečbe potláčania chorobných prejavov a nie na ich vyliečení.


109.
označiť príspevok

sta2rky muž
   2. 12. 2017, 11:03 avatar
107. Mnohé z toho čo popisuješ súvisí len a len s našim mozgom a jeho fungovaním. Jeho zánikom končíme.


120.
označiť príspevok

kntsz muž
   2. 12. 2017, 19:14 avatar
109-
s akou ľahkosťou odmietneš to, o čom zjavne nič nevieš.
Niekedy by som chcel mať takúto vlasnosť. Lepšie by som spával. :-)


104.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 12. 2017, 21:27 avatar
95,....o čom bola reč,lebo som tomu vôbec neporozumel?
Vedomie je viazané na štruktúru živého mozgu. Ak človek zomiera,končí aj vedomie! A až potom môžme hovoriť o nevedomí,...teda o tom čo bolo a nieje. O tom,čo smrťou zaniklo!
-----------------------------------------------------------------------------------
Povedz kntsz,.....kde je nejaká zmienka o nesmrteľnej duši v Písme? Jeden text!
A povedz nám, načo niečo kriesiť,oživovať, niečo,......čo je nesmrteľné?
Vzkriesenie odporuje náuke o nesmrteľnej duši! A na to nemusím byť ani "hlbinný teológ"!


105.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 12. 2017, 21:29 avatar
91,....sektár je ten,kto verí v pohanskú ,nelogickú náuku/nesmrteľnú dušu/ ,ktorá nemá ani najmenšiu oporu v Písme!
Ak má,povedz kde?
A to mám podla mojich výskumov Slova živého Boha,....a nie gréckej filozofie!


106.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 12. 2017, 21:37 avatar
70,....."Duša ktorá hreší zomrie!" Ezechiel 18:4
Žalm 146:4: ......„Jeho duch vychádza, on sa vracia do svojej zeme; v ten deň sa pomíňajú jeho myšlienky.“
----------------------------------------------------------------
Ak niekto tvrdí ,že nie,.....tak klame až sa práši. Ledaže by Boh nevedel čo dal zapísať?
A ešte je tu možná aj otázka výkladu,....že ako chápať tieto texty?
Bolo by logické ich chápať tak, že "duša je nesmrteľná a nikdy nezomrie"?
A tak,že "jeho myšlienky nepomíňajú"?

Ja už som zvyknutý na všetko,.......niekto to otočí naopak,a budem ešte nadávať do sektárov!
Čo vy na to?


2.
označiť príspevok

litiliti muž
   28. 11. 2017, 08:50 avatar
Vidim ako to robite, uz aj Krista sa snazite vymazat z historie....(Lemmy, osvieteny...)

Lemmy nemoze rozchodit, ze mnohi inteligentni ateisti, krestanstvo povazuju za dobro,krestanstvo hlasa uctu k cloveku, zivotu, lasku k bliznemu....odpustenie, obetovanie.....

Militantni ateisti, su schopni vycitat krestanstvu kriziacke vypravy...inkviziciu......lenze to nie je ucenie Jezisa Krista, spajate hrusky s jablkami.....nic ste nepochopili....


10.
označiť príspevok

sta2rky muž
   28. 11. 2017, 10:41 avatar
2 História pozná mnoho nasledovania hodných ľudí, nielen Krista, ale kresťanstvo a iné náboženstvá predstavujú skupiny, ktoré majú záujem zasahovať do občianskeho života a diktovať svoje fantazíjne videnie sveta .


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 11. 2017, 10:59 avatar
10,.....a to je nesprávne. Pravé kresťanstvo má byť totiž neutrálne,...apolitické,....oddelené od sveta!


19.
označiť príspevok

sta2rky muž
   28. 11. 2017, 12:43 avatar
12. Kresťanstvo ako aj iné náboženstvá stoja na klamstve a podvode a nepatria do kultúrnej spoločnosti, iba ako folklór.
Súhlasí Shagara


54.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 11. 2017, 15:47 avatar
19,....súhlasím ,ale s výhradou ,že sú aj kresťania,ktorí sa snažia žiť podla učenia svojho zakladateľa.
Aj Nietzsche vychádzal z historických a osobných skutočností,keď kresťanstvo označil za "veľkú škvrnu v dejinách ľudstva"!
Samozrejme,....také "kresťanstvo" neschvaľujem ani ja. A nečudujem sa Nietzschiemu,že z toho zošalel.
Dnes je tu skupina kresťanov,ktorá napráva reputáciu Bohu a zjavuje jeho vymazané,pohanené meno!


64.
označiť príspevok

sta2rky muž
   28. 11. 2017, 18:53 avatar
54. Omšami a stavaním ďalších kostolov, či traumatizáciou žien a inak orientovaných občanov, pochodmi za život?


72.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   29. 11. 2017, 08:36 avatar
19
A skade to máš, že kresťanstvo je náboženstvo? Kristus predsa nezaložil náboženstvo, ale cirkev, ktorú ale svet nevidí. To nie je viditeľná inštitúcia. Ak by si prečítal to čo učí Kristus, tak by si možno zmenil názor. No v terajšej dobe sa dostať k prekladom Biblie nie je ohrozením života, ako to bolo v stredoveku. Len si predstav, že stačí kliknúť myšou.

Človek bol stvorený na obraz Boží.

Na ateistov musím trošku ináč, aby sa zamysleli nad svojou bezútešnou prázdnotou, lebo život bez Boha je duchovne prázdny , neradostný a nepokojný.

Naše vedomie osoby človeka sa nedá vedecky dokázať a predsa každý ateista je presvedčený, že existuje, lebo identifikuje samé seba – viem, že som. Večné vedomie osoby Boha sa taktiež nedá vedecky dokázať, no to predsa neznamená, že neexituje. Vykúpený v Kristu je presvedčený, že existuje, lebo do svojho srdca prijal práve to, v čom sa Boh identifikuje – Božie Slovo – Krista. Boh sa identifikuje vo svojom Slove Pravdy, ktoré vychádza z jeho vedomia osoby a tento princíp je aj u človeka, keď každá osoba človeka sa identifikuje vo svojom slove, ktoré vychádza z jeho vlastného vedomia. Takto človek tvorí, píše diela a teda prejavuje ducha človeka.

Keď niekto s tebou komunikuje aj na tomto fóre, tak nekomunikuje s hmotou, ale s tvojou osobou. Nikto ťa nevidí, no číta tvoje príspevky, ktoré vychádzajú z tvojho vedomia a svojimi príspevkami sa identifikuje tvoja osoba u ostatných. Preto každý s kým komunikuješ verí, že existuješ, hoci ťa nevidí.


74.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 11. 2017, 08:47 avatar
R TBC: A skade to máš, že kresťanstvo je náboženstvo?

Nuž, veru, ani základným slovám nerozumieš. Rozumní ľudia vedia, že kresťanstvo je náboženstvo. Len ty si objavil vodu. 


82.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   29. 11. 2017, 19:31 avatar
74
Definuj čo je to náboženstvo a potom túto definíciu porovnaj s tým, čo učí Kristus a budeš možno veľmi prekvapený. Prídeš totiž na to, že Ježiš nezaložil žiadne náboženstvo. Ale to nejako nepasuje do protikresťanských argumentov ateistov a tak jednoducho zahrnú kresťanstvo do náboženstva. To že sa mýlia ich nezaujíma.


86.
označiť príspevok

Ludwig muž
   29. 11. 2017, 19:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.94.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   30. 11. 2017, 20:30 avatar
86

Rozdiel v učení Ježiša Krista a náboženstva je priepastný a priepastné sú aj následky. Náboženstvo učí, akým spôsobom dosiahnuť spásu a teda podmieňuje ju dodržiavaním ich vlastných nariadení, ktoré vydáva za Božie nariadenia a teda spása je zo skutkov a príslušnosti k nejakej inštitúcii s názovom XY, ktorá sa samozvane vyhlási, že je jediná a pravá.

Slovo Božie učí, že spasenie je už hotové vybojované samotným Bohom a teda je jedine z milosti skrze vieru v toho, ktorý to všetko vybojoval a obetoval sa za naše hriechy - Ježiša Krista. Teda vierou prijímame už hotové spasenie, ktoré je dané zasľúbením Božím a to je všetko. Teda spasenie nie je zo skutkov ako u náboženstva, ale jedine z milosti. Život, ktorý bude následovať už bude vychádzať z nového človeka narodeného z Boha.

Ak by náboženstvo začalo toto učiť, tak by vo svojej podobe prestalo existovať a zrútil by sa celý systém zásluh, nariadení, ktorými sa podmieňuje spása a teda aj vyprázdnili by sa truhlice, ktoré sú pravidelne plnené peniazmi za hriechy ľudí. Ak by sa toto zrútilo, tak čo by ostalo? Náboženstvo žije z klamstva a to nemá nič spoločné s kresťanstvom.


98.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 11. 2017, 22:36 avatar
84,.....ak je vybojované,....tak načo sa namáhať? Máme to vyhrané! Ale Písmo hovorí úplne niečo iné,....že je to boj o naše srdcia ,až do samého konca.
„Veľmi sa namáhajte vojsť úzkymi dverami, lebo vám hovorím, mnohí budú hľadať, aby vošli, ale nebudú môcť,".
Neplatí to vaše tvrdenie:...."raz spasený,navždy spasený"!
Ignoruješ nepriateľa pravdy a kresťanov/diabla/ a ponúkaš smrtiace a lacné riešenie!
Zober si príklad Ježiša a jeho duchovný boj,námahu,posmech,prenasledovanie,atď,..... a tomu čelia všetci praví kresťania!
Nikto nespochybňuje zásluhu Krista/tá je gro,základ/,......ale Kristus povedal aj niečo iné,....a to prehliadaš.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
„Ak je spravodlivý zachránený s ťažkosťami,“ napísal apoštol Peter, „kde sa ukáže bezbožník a hriešnik?“ (1. Petra 4:18)


99.
označiť príspevok

peter67 muž
   30. 11. 2017, 22:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.103.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 12. 2017, 21:20 avatar
99,.....či vyhrám-nevie,ešte daný boj neskončil. Ale snažím sa-
Ale ak niekto nemá ani len poznanie,...ani vieru/nehovoriac o skutkoch/,....tak to je vopred prehratý "boj" ,ak len mlátim prázdnu slamu!
Ja som nepísal Bibliu,....a neprehliadam to,čo sa dotýka môjho života,a je v Písme napísané. Nemienim nikomu štekliť uši!
A daný boj je -"o nás". Ja bojujem iba svoj boj,....ale nie váš!
A bez námahy,...."boja",.....sa nedá nič cenné získať. Pečené holuby už nepadajú,......


81.
označiť príspevok

sta2rky muž
   29. 11. 2017, 09:51 avatar
72. Neviem či je rozumné opierať sa, vychádzať z biblických legiend NZ a predpokladať niečo (bezútešnou prázdnotou) čo nemusí byť pravda , ale nepravdivý predsudok a glorifikovať to že je niekto nábožensky veriaci. Mám iný názor - je nerozumné byť nábožensky veriacim človekom a odôvodnil som to vyššie.


14.
označiť príspevok

litiliti muž
   28. 11. 2017, 11:17 avatar
A ked niekto chce mat fantazijne videnie? Nedoprajes mu ho ? Budes ho povazovat za menejcenneho lebo si demokrat...


21.
označiť príspevok

sta2rky muž
   28. 11. 2017, 12:47 avatar
14. Ako som napísal - nič by sa nedialo ak má niekto akékoľvek fantazíjne videnie. Ide o to aby nemal záujem cez toto videnie aj konať dobré a zlé skutky.


23.
označiť príspevok

litiliti muž
   28. 11. 2017, 12:57 avatar
21, takze ak ti veriaci poda pomocnu ruku, tak ho posles kade lahsie.....
alebo reholne sestricky pomahajuce v nemocniciach.....


30.
označiť príspevok

sta2rky muž
   28. 11. 2017, 13:52 avatar
23. Charitu nepotrebovalo socialistické Československo. Pomocnú ruku ti podá aj humanista majúci empatiu a altruizmus.


60.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 11. 2017, 16:01 avatar
30,...."ruku s odisteným granátom"?   A tak vzhúru k nebesím,.....


59.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 11. 2017, 15:59 avatar
23,....ty si myslíš,že aj v 1 storočí všetci židia zabili Ježiša a páchali zlo? NIE! Prečítaj si Fláviusa,...ten o náboženských vodcoch hovorí ako o mycích,súcitných,...atď!
Ale ako národ boli zavrhnutí,....lebo neuznali mesiáša.
Aj dané mníšky veria v trojjediného boha,...v peklo atď,....a to Boh neakceptuje. "Modlári nevojdu do Božieho kráľovstva"!
Ale storočia boli iba zavreté v kláštoroch,.....aspoň dnes robia niečo pre tých,čo to potrebujú. To chválim!


33.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 11. 2017, 14:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

litiliti muž
   28. 11. 2017, 14:06 avatar
samozrejme veriaci, ze je, bola skusana diablom, ale obstala !
a zapamataj si, keby nebola rkc , tak ani milost by nebola.....


38.
označiť príspevok

sta2rky muž
   28. 11. 2017, 14:08 avatar
36. A už sa veziete na svojí fantazmagóriách.


43.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 11. 2017, 14:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.55.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 11. 2017, 15:50 avatar
43,....ale RKC tak tvrdí o spoločenstve KS Milosť! Aj o nás,......ale aj tak, Boh tu má svoju cirkev. A kto chce nech ju hľadá,ak chce nájsť šťastie,zmysel a záchranu!


110.
označiť príspevok

kntsz muž
   2. 12. 2017, 12:00 avatar
43-
takéto postoje sú typické pre pomýlených a zmätených (nie pomätených) ľudí.
Ak si zoberieš materialistické súcno, tak jeho poznávanie má svoju genézu. Začalo sa to možno už objavením oštepu. Prechádzalo to cez Archimeda, Newtona, Einsteina, ....... po dnes. Na tejto ceste bolo spústa zlyhaní, mylného presvedčenia, možno viacej ako správneho poznania. Ani dnes si nemôžeme myslieť, že to čo vieme je definitívne a konečné.
Newton kedysi vyhlásil: Ak som videl ďalej, bolo to preto, lebo som stál na pleciach obrov."
Predstav si, že by si si povedal - všetko poznanie v prírodných vedách je chybné a odišiel by si do pralesa a začínal sám možno od toho oštepu.
Takéto veľmi podobné poznávanie sa deje aj v oblasti duchovnej.
Je nesporné, že v tejto oblasti urobilo najviacej kresťanstvo a z neho najviacej RKC. Že v jej vývoji bolo spústa chýb je iba logické, ale už je istota, že napr. systém vládnutia Borgiovcov, alebo upaľovanie bosoriek v RKC nehrozí. (Čo sa však nedá povedať o sektách idúcich inou cestou napr. až po hromadné samovraždy.) Pokrok je nesporný. Stačí si RKC porovnať napr. s islámom, kde hrdelné tresti fičia jedna "radosť". Ak by boli napr. súčasní jehovisti v stredoveku pri moci, to by si až videl potoky krvy. Dnes si už berú (aj keď si to pochopiteľne nepriznajú) príklad z chýb RKC a ich prezentácia je sofistikovanejšia aj keď nie dosť nato, aby nebol zrejmý ich duchovne plytký zámer.
Osobne ako katolík nesúhlasím s mnohým správaním, ktoré napr. prezentuje slovenská KBS, ale aj niektoré činy Vatikánu napr. vo vzťahu k Bezákovi a pod. To však nie je dôvod odchodu a zakladania si nového náboženstva. To neurobil ani Bezák a vedz, že by vedel rozprávať.
Pozri sa napr. na vzniknuté a stále vznikajúce sekty (nebudem menovať), ktoré hlásajú svoju "najsvätejšiu pravdu". Pripadajú mi ako ten, čo by dnes odišiel do pralesa a začal by od oštepu.
Všetky relevantné (štátom uznané) náboženstvá sú vo vývoji - mali by byť.
Ak nebudú tak platí výrok nemenovaného: "Ak mýtus nerastie, tak mýtus hynie."
Všetko, nielen duchovná oblasť sa musí vyvíjať a budúci vždy musia stáť na pleciach minulého poznania. Nemôžu stále začínať znovu a myslieť si, že toto je tá správna cesta.
Niekedy mi to pripadá ako naša politická scéna. Nedohodnem sa s vedením, či nestanem sa predsedom, tak zakladám novú stranu. Koľko ich už je zaregistrovaných? a čo dosiahli? Nakoniec ak naozaj a úprimne niečo chcú pre štát dosiahnuť musia sa znovu spojiť a ísť spoločne - nie po sebe kvákať ako to robia nemenovaní sektári aj na tomto DF.


112.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 12. 2017, 14:16 avatar
110,.......prečo kresťania v 1 storočí boli iní,....a hovorilo sa o nich:..."Pozrite sa,akú lásku majú medzi sebou?"...???
Kresťania v 1 storočí ,žili vo velmi zlej dobe a nevyhovárali sa na ..."ducha doby",....ako niekto iný!
Každý človek vníma rozmer ľudskej nedokonalosti,slabosti/aj JS/,......ale to neznamená,že sa to prejavuje tak ako u RKC!
Jednotlivci vždy zlyhávali/aj v 1 storočí/ a aj budú,......ale cirkev nesmie vzbudzovať pohoršenie a privádzať k potknutiu!
Aj JS zlyhávajú ako jednotlivci/tisíce sú každý rok vylúčené/,....ale ako kresťanský zbor sa musia zachovávať čistý!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ján píše...."vyšli z nás,ale nie sú nášho druhu",....o kom to píše?
O tých,čo sa o niečo neskôr stali časťou sveta,.....štátnou,svetskou a mocenskou cirkvou!
A to nikdy nemohli. Teológovia píšu,že "spojenectvom so svetom,zaniklo čisté kresťanstvo".
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A poznáš tisíckrát overené a potvrdené príslovie:...."Moc kazí,a absolútna moc kazí absolútne".....???
A to sa vypomstilo aj RKC. Tvrdiť,že v ich prípade ich moc neskazila,je ignorácia historických a psychologických faktov!
A tak sa "z prenasledovanej cirkvi ,stala cirkev prenasledovateľov"!/hovorí známy historik/
Ak by cirkev bola neutrálna ako radil a prikazoval Kristus,....tak by sa vyhla mnohým problémom.
A ak by som ja nesúhlasil s niečim v mojej "cirkvi",tak by som to riešil odchodom. Nehovorím o malichernostiach,...a o jednotlivých osobách. Moja viera nemôže stáť na odchode nejakého jednotlivca/prípad-Bezák/,alebo nejakej maličkosti v súvislosti s pravdou. Pravá cirkev stojí na pevných základoch,a to ,čo sa mení je nepodstatné!


113.
označiť príspevok

kntsz muž
   2. 12. 2017, 16:47 avatar
"Pekne uvádzaš nazmar príkaz Boží, aby si zachoval podanie svoje."
Apage satanás!


114.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 12. 2017, 16:59 avatar
113,....len neviem aký? Nič si necitoval! Aj ja ťa milujem. 


115.
označiť príspevok

kntsz muž
   2. 12. 2017, 17:11 avatar
114-
".... ako i my odpúšťame svojim vinníkom."
Rešpektujem ťa ako Božieho tvora a aj preto sic jednoducho, ale predsa občas zareagujem.
Avšak lásku akú tu ty prezentuješ, je zvrátenosť. 


116.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 12. 2017, 17:38 avatar
115,...a keď ty otočíš biblický text naopak, a je to aj proti zdravému úsudku,.....tomu ako hovoríš?
Ak si lásku k blížnemu niekto pletie tak,že ide a svojho blížneho zabije/milióny/,tak to je tá pravá,biblická ,bratská láska?
Ale ak JS ctia pravdu Božieho slova a nikdy sa neuchyľujú k násiliu,tak to je -"zvrátenosť"?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Biblia túto dobu predpovedala,........ „Beda tým, ktorí hovoria, že dobré je zlé a zlé je dobré, tým, ktorí kladú tmu za svetlo a svetlo za tmu, tým, ktorí kladú horké za sladké a sladké za horké!“ (Izaiáš 5:20)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zvrátenosť sa definuje ako-odchylnosť od normálneho, bežného v okruhu morálky • úchylnosť • perverznosť,....ale v zmysle daných slov sa definuje aj ako niečo......."keď niekto v mene lásky,dobra,vyššej idei pácha zlo".
A kto tak robil? To hádam vieš? Aj keď zvrátený človek aj históriu otočí naopak!


118.
označiť príspevok

sta2rky muž
   2. 12. 2017, 18:48 avatar
115,116. A už opäť mlátite prázdnu slamu. Aj o tom sú náboženstvá, náboženské učenia. Ja stojím na vašich pleciach.


119.
označiť príspevok

kntsz muž
   2. 12. 2017, 19:07 avatar
118- sta2rky
kydaj na mňa koľko chceš, vôbec mi to nevadí, neurazím sa, ani nebudem sprosto ad hominem urážať, ale vyprosujem si, aby si moje príspevky dával na roveň s jehovistom. Ak si nepostrehol, tak je tam priepastný rozdiel - všetci ateisti a skeptici môžu byť pri rozume, ale jehovisti sú diagnóza.


122.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 12. 2017, 21:21 avatar
119,........si ako neverní židia:....."Nepribližuj sa ku mne,aby som nepreniesol na teba svoju svätosť". Izaiáš .... 

Nemusíš sa báť porovnávania,.....ale je zaujímavé,...ak sprzníš dieťa,...zabiješ svojho duchovného brata,.....kradneš,...klameš,....smilníš,.....prekrúcaš Písma,....tak si dobrý,a ak robíš opak,tak si zlý!


123.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 12. 2017, 21:34 avatar
119,....a vieš prečo ľudia prestali veriť Bohu? Ako aj Lemmy,Sta2rky a iní?
Pre takých kresťanov ako si ty a podobný.
Tí môžeš aj recitovať Písmo,....ale ak to nebudeš dokazovať svojim životom, tak nič nedosiahneš. A svojim správaním a učením ste zabili Boha vo vedomí ľudí. A to priznáva aj tvoja cirkev. Ateizmus,antisemitizmus je dielo tvojej cirkvi.
-----------------------------------
Ateista a filozof Michel Onfray sa zamýšľa nad tým, ako je možné, že tá istá náboženská kniha jedného človeka „podnecuje k zbožnosti“, kým druhého „k neľudskej krutosti“ — k terorizmu. Vieš na to odpovedať?
Cirkevné dogmy tiež vydláždili cestu evolučnej teórii. Alister McGrath si myslí, že Darwin nezačal pochybovať o existencii Boha preto, že veril v evolúciu, ale preto, že cítil „vnútorný odpor“ k náuke o pekle. McGrath sa tiež zmieňuje o Darwinovom „hlbokom žiali nad smrťou jeho dcéry“. A tvoja cirkev mu nepovedala,prečo sa to tak stáva?!
Mnohí ľudia sa nezaujímali o náboženstvá, ale keď začínali vnímať históriu kresťanstva/a iných náboženstiev/„ tak mnohí zhnusene konštatovali:......"Celé roky mi náboženstvo ukazovalo svoju nudnú tvár, no teraz mi odhalilo tú ohavnú. Stal sa zo mňa agresívny odporca všetkých náboženstiev.“
Je iróniou, že jednou z hlavných príčin ateizmu je náboženstvo. A citujem ,čo som už spomínal.
Historik Alister McGrath vysvetľuje:..... „Čo vedie ľudí k ateizmu, je predovšetkým odpor, ktorý v nich vzbudzujú excesy a zlyhania organizovaného náboženstva.“
Ateizmus bol výsledkom ľudského zúfalstva,....z toho ako niekto zničil "najkrajšiu myšlienku ľudského bratstva a vzájomnej zjednocujúcej lásky"!


126.
označiť príspevok

sta2rky muž
   3. 12. 2017, 10:43 avatar
Nie je rozdiel medzi náboženstvami, všetky sú založené na ľudskej snahe - prežiť aj po smrti. Táto snaha vyplýva z našej genetickej danosti - pudu sebazáchovy a preto ľudský intelekt vymýšľal a vymýšľa ako túto neblahú skutočnosť, definitívny zánik smrťou, nejakým spôsobom zmierniť alebo odvrátiť a vymyslel pre jednoduchých ľudí náboženské učenia. Tieto akceptuje okolo 90% ľudí, lebo sú príjemnejšie ako je realita.
Súhlasí Lemmy


135.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 12. 2017, 20:20 avatar
126,....blbosť! Dnes aj vedci vedia,že smrť je v nás zakódovaná/onen dedičný hriech/,....!!!
A ja nepatrím k tým,....ktorý by si domýšľali niečo ,len aby unikli realite života!


138.
označiť príspevok

kntsz muž
   3. 12. 2017, 21:27 avatar
126-
postupne sa odhaľuješ, ani si to možno neuvedomuješ.
To že ty neveríš v Boha je tvoja vec a to presne taká, ako je moja, že v neho verím.
Ak však sledujem dvoje príspevky, tak tebe vôbec nejde o prezentáciu a zdôvodnenie tvojho názoru.
Tvojou hlavnou motiváciou je dokazovať tým, čo v Boha veria, že sú dementi.
Takto formuluješ svoje názory:
- " vymýšľa ako túto neblahú skutočnosť, definitívny zánik smrťou, nejakým spôsobom zmierniť ..." Tvoju hlavu makovú vymýšľam. Moja viera v Boha je pramálo o tom čo bude so mnou po smrti. Viera v Boha je o denno dennom živote - ale to ty nemáš šancu pochopiť.
- "Kresťanstvo ako aj iné náboženstvá stoja na klamstve a podvode a nepatria do kultúrnej spoločnosti..." Tvoja hlava maková - redukovaná iba na ozubené kolieska v nej - stojí na klamstve a podvode.

Ďalej sa mi nechce spätne čítať tvoje odbavovania sa aj v iných témach. Je to stále to isté. Ak je váš dav dva taký ako tvoje príspevky, tak kľudne sa môžete volať aj SJ-2, lebo tvoje spôsoby sú nápadne podobné šagarovi, myslím, že by ste si vzájomne mali odovzdávať svoje skúsenosti. Boli by ste obaja ešte údernejší.

Prepáč, že som si až teraz všimol tvoj link na davdva. Konečno tvoje prejavy mi dostali zmysel. Pokúšal som sa niečo z vašej stránky prečítať. Rezignoval som. Myslím, že Strážna veža má čo dohánať.    


141.
označiť príspevok

sta2rky muž
   4. 12. 2017, 13:06 avatar
138. Tak ak by moja hlava maková nebola maková, môžeš mi povedať prečo máš potrebu si myslieť, že si kresťan katolík ak ni e preto, že ti katolícky ši svanjelickí podvodníci sľúbili iluzórne spasenie alebo večný život. Že by si potreboval náboženské učenie v bežnom živote, to je pre mňa novinka. Môžeš mi to vysvetliť na nejakom príklade?


142.
označiť príspevok

kntsz muž
   4. 12. 2017, 14:39 avatar
141-
samozrejme, že by som mohol a nie iba na jednom príklade. Moja viera v Boha už nie je vierou, ako povedal prof. Jung - je to presvedčenie. Je to skutočnosť taká ako pre teba, že poleno pláva na vode.
Vysvetľovať ti však nič nebudem.
Ja nie som shagara ani sta2rk, aby som tu robil propagandu a niekoho násilím presviedčal.
Ak reagujem a niečo napíšem o svojom presvedčení, tak je to výhradne obranná reakcia ako v prípade teba proti podvodníkom (minulý tvoj príspevok) a makovým hlavám - môj príspevok.


143.
označiť príspevok

sta2rky muž
   4. 12. 2017, 19:18 avatar
142. Skrátka mlčíš ako partizán. A preto tento svet duchovne stagnuje.


144.
označiť príspevok

kntsz muž
   4. 12. 2017, 23:52 avatar
143-
neviem či partizán.
Z princípu zmyslu existencie tohto sveta však o duchovnej stagnácii nemôže byť ani reči.
To máš ako keby si išiel pestovať žito. Raz by bola menšia úroda, raz väčšia. Ak by nemala byť žiadna, tak pestovať prestaneš.
Ak človek na tomto svete už bude duchovne k ničomu, tak bude zrušený, lebo duch na obraz Boha bol zmyslom stvorenia človeka.
Také jednoduché nevíš?


145.
označiť príspevok

sta2rky muž
   5. 12. 2017, 08:25 avatar
144. duch na obraz Boha bol zmyslom stvorenia človeka. No aký si ty múdry, odkiaľ to máš, hádam nie z vlastnej hlavy_


146.
označiť príspevok

kntsz muž
   5. 12. 2017, 09:50 avatar
145-
ako môžeš bojovať proti "tmárom" veriacim v Boha, keď si ani neprečítaš prvú kapitolu Genesis zo Starého zákona.
Odsek 26, ...učinme človeka na náš obraz a na našu podobu....
a keďže duch Boží vznášal sa nad vodami...., tak na podobu Ducha.
Stvorením človeka Boh ukončil svoje stvoriteľské dielo a povedal, ...a bolo to veľmi dobré....
No a to je koniec "rozprávky".....rozprávky - ak by to nebola až príliš tvrdá realita z pohľadu človeka.


151.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 12. 2017, 17:09 avatar
146,....možno starky premýšľa,že ak sme utvorený ...."na obraz Boha",....ako mohli istí "kresťania" v Jasenovaci/aj mnísi/ páchať také zverstvá aj na malých deťoch?
Je vari Boh sadista ,ktorý sa vyžíva v smrti niekoho?
Dielo Boha bolo naozaj dobré,.....ale dielo jeho odporcu ,bolo strašne kruté,neláskavé a zvrátené,....a aj tým,že sa postavili na miesto láskavých kresťanov! A hrdili sa prívlastkom -"kresťania",....ale iba ten kto má poznanie,vie ,že je to tá najodpornejšia burina , súca na spálenie. A tak sa aj stane!


152.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 12. 2017, 17:10 avatar
145,...asi id Junga,...lebo v Písme to nie je! 


153.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2017, 17:16 avatar
V Písme je toho dosť, aby to človeka viedlo dobrým smerom, ale nie je tam všetko  


154.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 12. 2017, 17:25 avatar
153,....je tam všetko čo dnes potrebujeme. A Písma budú rozšírené v novom svete,ako to hovorí samo Písmo!


155.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2017, 17:35 avatar
154. V tomto sa bohužiaľ nezhodneme.  


156.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 12. 2017, 17:39 avatar
155,...a v čom? Nemírtem,....


157.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2017, 17:47 avatar
156. Že v Písme je všetko, čo dnes potrebujeme. Nie je.


158.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 12. 2017, 17:53 avatar
157,....Ale je. Hádam nepochybuješ o slovách živého Boha?
Ten hovorí,že ak máme/poznáme pravdu/ pravé poznanie,....tak môžeme "byť úplne spôsobilý pre každá dobre dielo".
A že "získavame pravú slobodu".
My nepotrebujeme nejaké vedecké detaily,...ani ako to bude presne vypadať v nebi,....na zemi/v raji/ a podobne. To,čo potrebujeme na záchranu, a spôsobilosť byť kresťanmi,...je v Písme zahrnuté.
To,čo tam nie je,dnes nie je pre nás podstatné,....respektíve by sme to dnes "neuniesli" svojou mysľou.


159.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2017, 18:03 avatar
To, čo bolo napísané, patrí k tomu, kam ľudstvo vtedy dospelo. Preto je toho toľko vo veľkých nekonkrétnych obrazoch. Ale duch pravdy bol poslaný aby pokračoval v zjavovaní toho, k čomu vtedajšie ľudstvo nedospelo, ale dnešné už áno.


162.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 12. 2017, 19:55 avatar
159,...."duch pravdy" im len pripomenul to,čo ich učil Ježiš.
Ja som myslel na celé Písma a na dnešok. A dnes máme všetko čo potrebujeme,..."takže sme bez ospravedlnenia",...ak neuveríme!
A samozrejme,...bolo to postupne zjavované,...v obrazoch a dnes ich chápeme ako sa naplnili doslovne. teda-väčšia časť: Zvyšok sa splna pred našimi očami!


163.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2017, 21:10 avatar
162. „Ešte veľa vám mám toho povedať, ale teraz by ste to nezniesli. Keď príde on, Duch pravdy, uvedie vás do plnej pravdy, lebo nebude hovoriť sám zo seba, ale bude hovoriť, čo počuje, a zvestuje vám, čo má prísť. On ma oslávi, lebo z môjho vezme a zves­tuje vám. Všetko, čo má Otec, je moje. Preto som povedal, že z môjho vezme a zvestuje vám.“

Ak dobre čítam, tak Ježiš nevyslovil mnohé, čo by bolo mohlo byť napísané o pravde a Otcovi. Ale to, čo nevyslovil Ježiš, vysloví za neho Duch pravdy, keď ľudia "už to znesú".

A žiadna väčšia časť, nakoľko Biblia je celkom malá kniha a Ján hovorí: "Ale Ježiš urobil ešte veľa iného. Keby sa to všetko malo dopodrobna opísať, myslím, ani na celom svete by nebolo dosť miesta na knihy, ktoré by bolo treba napísať."

Teda to, čo sa zmestilo, je veľmi málo oproti tomu, čo sa nezapísalo a mohlo by sa napísať.
Do toho všetkého sa ľudia môžu uviesť skrze Ducha pravdy, ak sa ho naučia počúvať. Duch pravdy im môže povedať veci, ktoré nikdy v papierovom Písme napísané neboli.


164.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 12. 2017, 21:53 avatar
163,...ale ja viem,že si narážal na daný text. Už pri tvojom prvom príspevku.
Druhá vec je tá,....že nebolo potrebné všetko čo urobil Ježiš,zapísať do Písma. To by bola omnoho hrubšia kniha.
A duch im pomohol zapísať mnohé veci,čo im Ježiš nezjavil,....to je jasné,....ale to je dnes v Písme.
A kresťania sa nemôžu opierať ,čo "duch nepovedal". Nevieme totiž čítať jeho myšlienky. A tu je aj nebezpečenstvo skĺznutia k nebiblickým tradíciám./príklad-židia, a doplatili na to/
Aj dnes duch len pripomína isté veci a dáva porozumenie istým častiam,hlavne prorockým v danom čase. A to iba tým,ktorých si Boh v čase konca vyvolil. Duch nepôsobí všade. Ak niekto nenájde pravé náboženstvo,.....nikdy nespozná pravdu! NIKDY !!!


165.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2017, 22:58 avatar
164. Ak neviete čítať myšlienky ducha pravdy, tak potom fakt nemáte inú možnosť, než držať sa písmenok zapísaných na papieri.
Veľa šťastia.


169.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 12. 2017, 14:34 avatar
165,.....a to "kresťanstvo"ktoré tak vidieť,.....myslíš že vie čítať myšlienky pravdy? Alebo sa drží strnulo iba svojich ľudských právd-písmenok?
Ak ťa nepresvedčia skutky tohto "kresťanstva",....tak ťa nepresvedčí nič,
"Nemilujte slovo,ani jazykom,....ale duchom a pravdou!"
Nepodobne,.....Good luck to all of us with,.....


170.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 12. 2017, 14:40 avatar
169. Sám hovoríš: skutky. Nie písmenká. Ale kde je norma na posúdenie? V písmenkách? Nie. Je zakódovaná v duši človeka. Cesta k odkódovaniu je však dlhá a zložitá.


176.
označiť príspevok

Ludwig muž
   6. 12. 2017, 15:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.190.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 12. 2017, 16:32 avatar
176. Aj môj.
A čo akože?


193.
označiť príspevok

Ludwig muž
   6. 12. 2017, 16:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.181.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 12. 2017, 16:14 avatar
170,...Norma je v Biblii! A opakujem sa-biblická duša,....je celý človek. Aj zvieratá sú -"duše".
A nemusíš nič "dekódovať",....stačí presne poznať Písma. Ale to si vyžaduje úsilie a správnych učiteľov.


183.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 12. 2017, 16:17 avatar
181. Ále kdeže v Biblii :-) Tam sú o nej iba zmienky a občas ťažko pochopiteľné vyjadrenia.

Ale nič, pokračuj vo svojej ceste.


148.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 12. 2017, 17:00 avatar
142,....cituj viac Ježiša, a nie profesora Junga. Tvoje presvedčenie je ilúzia,ako povedal niekto,....pretože sila nášho presvedčenia nie je ničím,ak nie je založené na pravdách Písma!


149.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2017, 17:03 avatar
148. Ak ježiša, tak takto: Ešte vám mám toho veľa povedať, ale teraz by ste to nezniesli.

Súhlasí Shagara


150.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 12. 2017, 17:04 avatar
138,...starky je viac ovplyvnený pokriveným "kresťanstvom",...ktoré napáchalo a pácha v mene Boha odporné zvrátenosti.
A tu katechizmus môže utekať aj rýchlosťou 3 mach,....už môže dobehnúť len tak akurát na smetisko dejín!


56.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 11. 2017, 15:53 avatar
36,....ako "obstála"? Tak ,že sa ľudstvo úplne nevyzabíjalo?
RKC zlyhala a Božie slovo v mnohých proroctvách pranieruje práve túto denomináciu a aj protestantizmus!
Ohola a Oholiba /dve smilnice,staršia a mladšia sestra, Júda a Samária/ majú dnes svoj náprotivok!
Všetko sa navlas presne opakuje!
Milosť od Boha bola iba tá,....že hneď nezasiahol a neodstránil tútto duchovnú smilnicu!


6.
označiť príspevok

panoramix muž
   28. 11. 2017, 10:14 avatar
Opravím ťa.....voľba ateistov a nie povinnosť.
Pamätaj, že nikto nikoho nepresvedčíš žiadnymi argumentmi ani hmotnými dôkazmi, pokiaľ ten človek o to sám nestojí.


9.
označiť príspevok

sta2rky muž
   28. 11. 2017, 10:37 avatar
6. Ja to pokladám za svoju povinnosť, ale súhlasím aj s voľbou. O mnohé nemáme záujem a je nám to ponúkané. Ber to ako ponuku.


20.
označiť príspevok

litiliti muž
   28. 11. 2017, 12:43 avatar
Suhlasim, ale dufam, ze to myslis aj naopak....aj keby znova prisiel Kristus na svet, znova by Boha pribili na kriz.....kto nechce verit...nikdy nebude.....


22.
označiť príspevok

sta2rky muž
   28. 11. 2017, 12:54 avatar
20. Imaginárneho boha pribiť na kríž sa nedá, ale toho človeka čo sa za neho vydáva áno. A legendárny Kristus bol skôr revolucionár ako nábožkár, len využíval aktuálne židovskú orientáciu ľudí.


24.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 11. 2017, 12:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

sta2rky muž
   28. 11. 2017, 13:47 avatar
24. Podľa jednej zaujímavej knižky - chcel si povedať.


47.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 11. 2017, 14:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.62.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   28. 11. 2017, 17:50 avatar
Tak starý zákon musel čítať
Súhlasí Shagara


63.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 11. 2017, 18:30 avatar
47,....a čo robil keď čítal Izaiáša a uplatnil to na seba?....."v sabatný deň vošiel do synagógy a vstal, aby čítal. 17 Podali mu zvitok proroka Izaiáša, a otvoril zvitok a našiel miesto, kde bolo napísané: 18 „Jehovov duch je na mne, lebo ma pomazal, aby som oznamoval dobré posolstvo chudobným, poslal ma, aby som zvestoval oslobodenie zajatým a obnovenie zraku slepým, aby som prepustil zdrvených s úľavou, 19 aby som hlásal Jehovov prijateľný rok.“


57.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 11. 2017, 15:55 avatar
22,....ale Ježiš bol na zemi-"syn človeka",....teda ,dokonalý človek. Boh nemôže zomrieť hovorí Písmo a nemôže byť svetu viditeľný!


127.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 12. 2017, 10:47 avatar
A ty by si utekal do železiarstva kúpiť veľké klince.


16.
označiť príspevok

majko1 muž
   28. 11. 2017, 12:25 avatar
Čo v seminári už majú prázdniny ?        Mňa by iba trošičku zaujímalo či náboženskí fanatici aspoň niekedy tušia že strašne a úplne vedľa kecajú..........to by bol nejaký minimálny znak zdravého rozumu.    


25.
označiť príspevok

majko1 muž
   28. 11. 2017, 13:07 avatar
A veriaci majú aké povinnosti , či ?


26.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   28. 11. 2017, 13:15 avatar
Modliť sa a pracovať.
Súhlasí Patrick91


35.
označiť príspevok

Fotooon muž
   28. 11. 2017, 14:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

sta2rky muž
   28. 11. 2017, 14:09 avatar
35. Majú záujem robiť osvetu. Nič viac.


46.
označiť príspevok

Fotooon muž
   28. 11. 2017, 14:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.71.
označiť príspevok

litiliti muž
   29. 11. 2017, 08:25 avatar
46, kym este ateisti hladaju, tak je dobre, ale ked prestanu.....to bude len potom prazdnota....


73.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 11. 2017, 08:45 avatar
Nezmysel. Keď sa zdravý človek vylieči z rakoviny, tak nemá rakovinovú prázdnotu. 

Prázdno má v hlave ten, kto tára také nezmysly.

Keď sa človeku podarí zbaviť náboženských povier, tak mu ostane humanizmus (príklad). Ale to ty samozrejme ignoruješ, lebo fakty sa prijímajú u teistov veľmi ťažko.


88.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 11. 2017, 22:38 avatar
73,.......niečo ako -"existenčná prázdnota", je už uznávaný pojem, a je dôsledkom absencie hodnôt,a duchovnosti!
Príklad:...../miliónkrát potvrdený/..........Plastický chirurg má nádhernú rodinku, ......úžasné povolanie,dobre platené,.....je zdravý,......pekný,....mladý,......úspešný, a predsa je nešťastný a pociťuje prázdnotu,nezmyselnosť svojho života, nepokoj a isté vzrušenie prežíva len pri nebezpečných,adrenalínových športoch. Tým si dodáva isté stimuly,inak by už spáchal samovraždu! /skutočný príbeh/
----------------
Prečo tomu je tak? Či nemá ,všetky predpoklady byť šťastný? A tu je ten problém.
Človek má istú vrodenú potrebu,/duchovnosť/a tú keď mnohí neuspokoja,tak sú nešťastní,....prázdni!

...........................................................................................................................................................................
Dr. Kevin S. Seybold hovorí, že...... „zjavne všetci ľudia majú sklon niečo uctievať“. V posledných rokoch viacero vedcov dospelo k záveru, že ľudia majú v sebe prirodzený sklon hľadať hlbší zmysel života. Niektorí tvrdia, že existujú genetické a iné fyziologické dôkazy, že ľudia prirodzene potrebujú byť spojení s vyššou mocou. Byť duchovnými ľuďmi!

Kniha - The World’s Religions—Understanding the Living Faiths, ktorá sa venuje súčasným náboženstvám. V knihe Boh — krátka história autor John Bowker uvádza: „Nikdy neexistovala ľudská spoločnosť, ktorej súčasťou by nebol Boh, a to zvyčajne riadiacou a tvorivou súčasťou. Platí to dokonca aj o takých spoločnostiach, ktoré sa zámerne snažili byť svetské.“

Významný psychológ Dr. Carl G. Jung v knihe The Undiscovered Self (Neodhalené ja) píše o ľudskej potrebe uctievať vyššiu moc a uvádza, že „prejavy [tejto potreby] možno pozorovať v celých ľudských dejinách“.


41.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 11. 2017, 14:10 avatar
Pochybujem, ty si tie témy spočítal? Nie!


42.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   28. 11. 2017, 14:10 avatar
S tým som počítal, že to nemá zrátané !!!!!!


45.
označiť príspevok

Fotooon muž
   28. 11. 2017, 14:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

Veličenstvo
   28. 11. 2017, 15:26 avatar
Čo tým dosiahneš?


49.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   28. 11. 2017, 15:31 avatar
Vrchol ?


50.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 11. 2017, 15:33 avatar
Orgazmus?


51.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   28. 11. 2017, 15:35 avatar
Výron semena ?


160.
označiť príspevok

sta2rky muž
   5. 12. 2017, 19:32 avatar
Shagara a spol. A vy ste čítali o niekoľko tisíc rokov staršie Védy, alebo sumerské texty, ako je Biblia a tam sa píše niečo celkom iné ako to čo vraj napísal Mojžiš? Skúste si zobrať do ruky aj inú knihu, nielen Bibliu. Či ste sa rozhodli, alebo vám to vtlačili do hlavy, že len táto kniha je slovo božie? Skúste trochu aj samostatne myslieť nielen prostredníctvom pastorov, kazateľov, kňazov. Či vám zakázali myslieť vlastnou hlavou , aby ste sa nepomýlili?


161.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 12. 2017, 19:51 avatar
160,....keď súm hľadal pravdu,....prešiel som aj tým. Alebo si myslíš,že som pasívne prevzal to,....od čoho ma odhovárali všetci v rodine? Ked som urobil daný krok a stal sa JS,....moje poznanie bolo viac ako dostatočné. A každodenne prijímam nové informácie. Nesmieš si myslieť,že JS sú nevzdelaní. Pretože, väčšina nepreberala pasívne svoje presvedčenie po rodičoch.
Ja veľmi dobre poznám náboženstvá,kde je znalosť Biblie,vedy ,filozofie,histórie takmer nulová,...až na výnimky!
Rozprávam sa s ľuďmi v službe a viem to z prvej ruky.
A nakoľko mám dosť rokov,som presvedčený,že som toho viac čítal o evolúcií a podobne,....ako ty! Tak neviem,ako si to myslel s tým myslením? Bola to sebareflexia?


166.
označiť príspevok

sta2rky muž
   6. 12. 2017, 08:56 avatar
161. Ide mi o vaše uprednostňovanie jednej knižky- Biblie v ktorej vidíte slovo akéhosi hypotetického, iluzórneho tvorcu vesmíru a z toho očakávate ČO? Že by stav tvojej alebo mojej mysle mohol mať nejaký účinok považujem za nemožné. Inak povedané, ak si niekto myslí, že je žid a z toho čosi očakáva, moslim a z toho niečo očakáva, jehovista, katolík, evanjelik atď. nezdá sa ti to nezmyselné? A zrejme každý jeden z vás si nahovára, že má istotu v tom čo si predstavuje a v čo verí. A vidno to aj tu na DF a to nie sú tu ešte moslimovia, židia, hinduisti, budhisti a ďalšie náboženstvá a sekty. A všetci si myslia, že sú na tom oveľa lepšie ako ateisti, ktorí sa na vás, ako sa škádlite pozerajú z nadhľadom.
Súhlasí havran


168.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 12. 2017, 09:34 avatar
Nie tak úplne Ja si vôbec nemyslím, že som na tom oveľa lepšie, než ateisti.
Súhlasí sta2rky


167.
označiť príspevok

havran
   6. 12. 2017, 09:29 avatar
sta2rky-veľmi presné a výstižné. Škoda, že fanatici , ale aj tí menej zamýšľajúci sa nad realitou života si to neuvedomujú. Alebo možno aj uvedomujú , ale majú osobné ciele.
Súhlasí sta2rky


172.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 12. 2017, 14:50 avatar
167,......a "noví ateisti" nemajú osobné ciele? Ale majú! Ale nenaplnia sa. 


173.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 12. 2017, 14:54 avatar
Táraš.


186.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 12. 2017, 16:28 avatar
173,...ako hovorí váš "otec",...Dawkins,...ateizmus je nihilizmus. Slepá sila nemôže mať hodnotný cieľ a zmysel života! Netáram,....ale hovorím pravdu,akože je Boh nado mnou! 


188.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 12. 2017, 16:30 avatar
Daj zdroj, ako to povedal. Rád by som aspoň raz s tebou súhlasil.


171.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 12. 2017, 14:44 avatar
166,....a prečo sa ty vyčleňuješ?
Ty si niečo nenahováraš Ty neveríš v nejaké "knižky",....alebo sa len opieraš sám o seba?
Ateizmus je rovnako náboženstvo,....a to v plnom zmysle. Akurát je rozdiel v tom,....že nemá žiadny reálny základ,.dôkaz.
Je rozumné a vedecké predpokladať ,že "život pochádza zo života",..."intelekt z intelektu"/zákon príčiny a následku/,....ale vy to všetko ignorujete a tvrdíte v slepej viere,....že za tým všetkým je len "veľké nič"!  Teda ,slepúšik vytvoril všetko!
Tomu ako hovoríš?
A nikto netvrdí,že všetci majú pravdu,.....ale niekto ju má! A tú majú ľudia hľadať. Ateizmus ju určite ale nemá,.....lebo viera ,že všetko sa samé vytvorilo,....je rozprávka s iracionálnym, vymysleným jadrom.


174.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 12. 2017, 14:56 avatar
171 Sh: Ateizmus je rovnako náboženstvo,....a to v plnom zmysle

Toto je podlé a zákerné klamstvo!!!

Ak by aj ateizmus bol náboženstvom, potom by nebol žiaden rozdiel, a to slovo by bolo v spoločnosti zbytočné, a nepoužívalo by sa. Neviem, prečo píšeš také primitívne nezmysly. Zabávaš sa?


175.
označiť príspevok

Korund
   6. 12. 2017, 15:11 avatar
Shagara iné nemôže, iba papagájovať naučený a odporúčaný manuál. Inak by mu padol celý svet a zostal by mu iba vyťahaný čierny ancug a zodraté topánky .:-)
Súhlasí Lemmy


184.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 12. 2017, 16:19 avatar
175,...o čom píšem,som aj presvedčený a svoju vieru,pravdu viem obhájiť pred každým človekom na svete.
Na rozdiel od teba ,...ktorý všetko odmietaš a ideš len cestou sebauspokojovania!


185.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 12. 2017, 16:23 avatar
Ani raz si neposkytol dôkaz, aby vznikol dôvod veriť tvojim slovám.

Ako vnímaš reči o tom, že Eva bola vytvorená z rebra Adama?


187.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 12. 2017, 16:30 avatar
185,......dobre,....zisti si najprv ......,v čom je ľudské rebro výnimočné?, ....... potom môžme pokračovať. Ale až večer,....idem na program, do sály kráľovstva. 


189.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 12. 2017, 16:32 avatar
Nevidím na rebre nič zvláštne. Takže skús sa teraz obhájiť, že čo je na ňom také výnimočné.


191.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   6. 12. 2017, 16:33 avatar
Tak skús vystúpiť po rebríku bez rebier !!!   
Súhlasí Lemmy


198.
označiť príspevok

Korund
   6. 12. 2017, 16:45 avatar
Príde aj kúzelník?  


204.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 12. 2017, 16:52 avatar
Len ktorý? Dzurinda je na kúzelníckom dôchodku, a Fico má príliš veľa objednávok na predstavenia.


202.
označiť príspevok

Korund
   6. 12. 2017, 16:47 avatar
Circulus in demonstrando, nie je dôkaz. /Ak vieš o čom píšem.../ Ty, tautológ.  


194.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 12. 2017, 16:34 avatar
174,.....a falošné náboženstvo/to som zabudol dodať/,....pretože stojí na slepej viere,....a v domnení,že zákon príčiny a následku na počiatku stvorenia vesmíru neplatil!
Zbožštenie človeka/vedy/ je náboženstvo. Rád sa zabávam,....ale nie na úkor iných. 


196.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 12. 2017, 16:39 avatar
Shagara, si veľmi hlúpy človek, lebo trepeš nehorázne nezmysly o ateizme.

V ateizme nie je žiadne zbožštenie. Žiadne. Akurát je tam toľko, že kým teisti neposkytnú seriózne dôkazy, nie je dôvod veriť ich táraninám. Teda aj tvojim bludom.


211.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 12. 2017, 22:52 avatar
196,......a čo berieš ako dôkaz? To ,že niekto ti za päť minút dokáže ako sa vyvíjal vesmír po milión rokov?
Má veda takýto dôkaz? Nemá nič,....ale všetko je proti tvrdeniu,že sa to vyvinulo samo,bez prispenia Inteligentnej príčiny.
Stačí zdravý úsudok a tú Príčinu vidíš všade! Prečo keď vidíš dom,nepovieš:.."Vzniklo to samé,len tak náhodou,-evolúciou"?
Lebo by ťa každý vysmial. Všade okolo nás sú dôkazy Inteligencie, v tvojom mozgu,...DNA,....v sebauvedomovaní a podobne.
Nehovoriac už o biblickom zjavení. Nemôže predsa človek stáročia dopredu vedieť,že Grécko vyhrá nad Médo-Perziou a že po smrti Alexandra sa jeho ríša rozpadne medzi jeho štyroch generálov?! Alebo nemôže niekto z ľudí dopredu vedieť meno dobyvateľa Babylonu /Cýrus/a detaily zničenia tohto mesta/200 rokov dopredu/ a takých proroctiev je mnoho!
Tých dôkazov je strašne mnoho. Problém je v tom,že ty ich nevidíš.
A spoliehaš sa na "náhodu",....to nedáva zmysel,....a hovoriť ešte o dôkazoch. Veda nemôže narábať s takými pojmami!


177.
označiť príspevok

sta2rky muž
   6. 12. 2017, 15:55 avatar
171.Aby som vyvrátil nezmyselné demagogické konštrukcie o sekulárnych humanistoch - ateistoch, uvádzam moju definíciu súčasného ateistu, ako ho ja poznám a žijem.
Súčasný ateizmus je ž i v o t n ý š t ý l založený na vysokej úcte k životu, poznaní a životných skúsenostiach mnohých generácií, všeobecne platných morálnych princípoch, na logickom kritickom myslení, ktorý odráža hlboké vnútorné presvedčenie človeka - ateistu o tom, že jestvovanie, či nejestvovanie akýchkoľvek nadprirodzených síl, bytostí, bohov, ho k n i č o m u  n e z a v ä z u j e, tobôž nie k tomu, aby staval kostoly, bol členom niektorej z cirkví, vydržiaval armádu tzv. duchovných, mal neracionálny postoj k životu rešpektovaním iluzórnych náboženských predstáv, cirkevných dogiem, predpisov a veľakrát aj človeku nedôstojných magických úkonov. Je pochopiteľné, že ateista považuje akékoľvek predstavy o nadprirodzene – abstraktnom svete bohov, za ilúzie.


178.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 12. 2017, 16:00 avatar
To by mohlo pomôcť Havranovi, lebo o sebe tvrdí, že nie je ateista. A ateizmus chápe takto: pokúsim sa vysvetliť môj postoj k definícii ateistu. Ja ako materialista vychádzam z materiálneho chápania jednoty sveta. Ateizmus chápem ako podsystém vymedzujúci sa voči teizmu a náboženským vieram. Je to ideologický boj medzi dvoma skupinami zástancov názorov na svet. Mnohokrát som povedal, že ateizmus vychádza z vedeckej podstaty poznávania sveta. Každé poznanie však má svoju absolútnu a relatívnu stránku. Boj názorov ak má byť objektívny, mal by sa odohrávať v reálnej svére poznania. Teizmus nemá však s reálnym poznaním sveta nič materiálne spoločné.

45. K čomu vedie boj o názorovú jednotu?
Súhlasí sta2rky


180.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 12. 2017, 16:12 avatar
177. To je veľmi zaujímavá definícia. A teším sa, že sa pokúšaš sebadefinovať.

Ale ak hovoríš, že odmietaš cirkevné dogmy, kladieš si súčasne iné dogmy: "úctu k životu" a "všeobecne platné morálne princípy", napríklad.


192.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 12. 2017, 16:34 avatar
Era, táraš. Úcta k životu nie je dogma. Všeobecne platné morálne princípy tiež nie sú dogmou.


197.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 12. 2017, 16:43 avatar
Ále no! :-) Samozrejme, že to je dogma, lebo ak je takto definovaná, ako v 177, tak by som sa nemel ani kriticky spýtať "prečo vlastne mám mať úctu k životu? To nesmiem ani komára zabiť? Veď je to živý tvor. Alebo máme nejaké vedecké pojednadnia s jednoznačnými závermi, že život si musíme ctiť? Vyplýva to z prírodovedy? Príroda pravidelne sama ničí životy, či už rastlinné, alebo zvieracie.

Ak veríte na všeobecné morálne princípy, tak je to iba dobre. Ale ich stanovovanie je dogmatického charakteru a preto sa nečudujte, že mnoho ľudí (ateistov aj teistov) proti nim bojuje skryte alebo otvorene.


201.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 12. 2017, 16:46 avatar
Tak predsa si hlupák, lebo múdry by sa opýtal, ako to myslí, k akému životu. A dostal by si nejakú odpoveď, z ktorej by ti vysvitlo, že nejde o úctu k životu komára.


206.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 12. 2017, 17:02 avatar
201. Áno, hlupák jednoznačne som, o tom netreba viesť spory.

Takže ono ešte treba k definícii aj "vykonávaciu vyhlášku"... okay    


207.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 12. 2017, 17:05 avatar
206 To znamená, že si si už uvedomil, že nejde o dogmu?


208.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 12. 2017, 17:09 avatar
Uvedomil som si, že ju ty za dogmu nepovažuješ. Ale zmieriť sa s nepravdou je nad moje sily


209.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 12. 2017, 17:14 avatar
Ateisti ju za dogmu nepovažujú.i


210.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 12. 2017, 17:17 avatar
To je dobre. Aspoň budú mať všetci ateisti úctu k životu.


195.
označiť príspevok

sta2rky muž
   6. 12. 2017, 16:38 avatar
180. Neviem ako ty, ale ja považujem za najväčší zázrak prírody skutočnosť, keď určitá skupina atómov, atomových štruktúr, buniek, organizmus si začne uvedomovať seba a svoje okolie - teda žiť a ja si každého takéhoto tvora vážim aj keď veľakrát bojujem s dilemou jeho zachovania ako našou potravou.
Všeobecne dané morálne princípy predstavujú historicky prijaté , ktoré neodporujú pravidlu - čo nechceš aby ti niekto robil, nerob to ani ty iným, ale pochopiteľne ide aj o svedomie - etické cítenie jednotlivca. Dá sa vychádzať aj zo Všeobecnej deklarácie ľudských práv a slobôd, Humanistického manifestu.


199.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 12. 2017, 16:46 avatar
195. osobne by som rozlišoval život a vedomie. To sú dve veci.
K životu nepatrí bezpodmienečne vedomie v zmysle sebavedomia.
Živé je i rastlinstvo.


203.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 12. 2017, 16:49 avatar
Rastliny sa uvedomujú, dokonca cítia.


212.
označiť príspevok

-era- muž
   7. 12. 2017, 07:15 avatar
Možno by sme mali zaviesť morálne zákony na ochranu cítiacich rastlín proti koseniu trávnikov a podobne ?
A možno cítia aj horniny a mali by sme zaviesť ochranu cítiacich hornín proti ťažbe nerastných surovín ??
Úcta k životu si predsa vyžaduje nejaký zodpovedajúci čin, nie?


213.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 12. 2017, 07:35 avatar
No a čo? Že cítia. Úcta k životu nie je absolútna. Existuje aj potravinový reťazec. Takže, ak sa bijú 2 zásady, rozumné je jednu uprednostniť.

Vari nebudeš jesť zeleninu len preto, lebo vedci zistili, že aj v rastlinách je, aj keď v jednoduchšej forme, nejaká sústava podnetov (až citov, bolesti)?

Vegáni si toto uvedomujú pri konzumácii mäsa, preto nejedia mäso, lebo ide o cítiaceho živočícha. Príklad: krava, ošípaná, kura, zajac. Ale jedia zeleninu. Keď sa s úctou budeš hnať do extrému, tak nakoniec zistíš, že zomrieš od hladu, ak budeš extrémista v úcte ku všetkému životu. A teda, sám túto úctu porušíš na sebe! Lebo zomrieš od hladu, a to je najväčšia neúcta k vlastnému životu. Pri takých úvahach, aké tu predvádzaš, začni najprv myslieť od seba, a potom môžeš (najedený, sýty) filozofovať o úcte k životu vírusov, múch, komárov… medze pri tom, ako budeš filozofovať, sa nekladú. 


215.
označiť príspevok

-era- muž
   7. 12. 2017, 12:12 avatar
213, ad :Pri takých úvahach, aké tu predvádzaš, začni najprv myslieť od seba"

:-) To si teraz zvrtol veľmi zaujímavým smerom. Z toho ale vyplýva že môj život je prednejší, než iné životy. Tomu sa hovorí egoizmus.
Ty si vlastne týmto vložil egoizmus do základnej definície ateizmu. :-D Pekné.


214.
označiť príspevok

sta2rky muž
   7. 12. 2017, 09:41 avatar
212. V niektorých štátoch majú zákony ako sa humánne správať aj iným živým tvorom ako je človek. Môžme sa ale zamýšľať ako "humánne" sa správajú niektoré štáty k ľuďom, ktoré sú si vedomé, že majú silu zbraní a gangskerské vedenie štátu. Zdá sa, že žijeme na planéte zabijákov.
Súhlasí -era-


205.
označiť príspevok

sta2rky muž
   6. 12. 2017, 16:55 avatar
199. To je tá moja dilema, že vidím živého tvora aj v rastlinách, ktorých vedomie je zrejme o čosi vágnejšie ako naše ľudské, ale predpokladám, že je. Pozri si, čo považuje biológia za živého tvora a ja k tomu pridávam - má vedomie. Ak rastlina stráca vedomie uschne, ak má semená, odovzdá svoje gény svojmu potomkovi, tak ako človek, ale ona sam a hynie.
Súhlasí Lemmy


179.
označiť príspevok

sta2rky muž
   6. 12. 2017, 16:06 avatar
Shagara ak si si všimol tak ateizmus nepredstavuje nejakú pravdu, nejaké učenie. On v podstate len odmieta blúznenie nábožensky orientovaných ľudí a ich prípadné vystrájanie - náboženskú mágiu. Rozumný ateista neodmieta náboženskú tradíciu, ako folklór. Je ale proti tomu aby sa náboženské predstavy odrážali v zákonoch a pravidlách občianskej spoločnosti tak ako je to napr. v islamskych štátoch, ale čiastočne aj u nás zásluhou RKC. Náboženské predstavy by mali mať charakter intímnej záležitosti jednotlivca a verejnosť by o tom nemusela ani vedieť. Rovnako by to malo byť aj s ateizmom.
Súhlasí Lemmy


182.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 12. 2017, 16:17 avatar
179,....ale Ježiš to zdôrazňoval,že náboženstvo musí byť oddelené od sveta. To,že to niekto porušil,je ich vina a platia za to,....a budú platiť.
A máš pravdu o "blúznení",...ak myslíš trinitárske kresťanstvo a ich bigotnosť.
Ale "blúznenie",....je aj slepá viera ,že sa to samo urobilo. Veda to nepripúšťa! Hovorím o serióznej vede,....nie o tej ktorá je poznačená psychologickými ,historickými paradigmami!


200.
označiť príspevok

sta2rky muž
   6. 12. 2017, 16:46 avatar
182. Ja mám na mysli a píšem tak, že to platí pre všetky náboženstvá, aj pre tvoje. Niet výnimky, je to cielene šírené blúznenie.
Súhlasí Lemmy
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

včera, 23:04,  nee, prečo, Hoko verí, že Boh existuje. .. sedí vec. idem haji. ahojte a poslúchajte,...
včera, 22:54,  Zuzka Pri tom hokejisovom výroku sa predpokladá , že niečo tvrdí slepec vidiacim . Lenže...
včera, 22:47,  Evanjelium podla Lukáša 16: 19-25 1) "23 Potom v pekle, v mukách, pozdvihnul svoje...
včera, 22:44,  Tak tak Marika Gombitová :)
včera, 22:20,  Kto to je Marika Gombitová? ... nejdú mi videá. ...*03 *03
včera, 22:17,  Tlieskam, hehe, dobrý podotk. *21
včera, 22:11,  Čaw nulasvietení.
včera, 22:10,  Noo, myslím ten tón, ako to vyznelo.
včera, 22:06,  Nikto nebude spasený za skutky. Lebo z poznania zákona sa ukazuje hriech. A kto Ťa očistí....
včera, 22:04,  Akoby slepec tvrdil, že existencia hviezd je fantáziami, keďže on ich nevidí.
včera, 21:57,  Aká evidencia ?
včera, 21:51,  Zuzka huska, Tull, vieš čo je morálny relativizmus a mor. absolutizmus?
včera, 21:50,  To už je 2000 rokov.
včera, 21:49,  Môžeme, díky Kristovi.
včera, 21:46,  Nechcú. Chcú, aby Slovania žili večne, na slávu slávnych Slavov.
včera, 21:45,  Časť židov ho importovala medzi ostatné národy. Napríklad Pavol z Tarsu.
včera, 21:41,  Nie je to až tak, pretože sa náboženská literatúra vydávala v hojnom pošte. Pozri si tie,...
včera, 21:28,  Napr. opatrnosť je ako za minulého ateistického režimu, keď sa vydávali náboženské knihy...
včera, 20:19,  Tvoji bohovia chcú, aby ťa zožrali červíky ? :)
včera, 20:15,  Môžete :) K vlastnej škode :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Je dobré, keď ľudia dokážu tolerovať tých netolerantných.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(486 863 bytes in 0,209 seconds)