Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Povinné očkovanie detí

24
reakcií
3074
prečítaní
Tému 8. októbra 2012, 09:27 založil -user-.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
13. 04. 2012
96
11. 04. 2017
103
01. 08. 2009
3
 
 


1.
označiť príspevok

-user-
   8. 10. 2012, 09:27 avatar
z trhu stiahli nebezpečnú vakcínu pre deti na ochranu pred šiestimi ochoreniami: záškrtu, tetanu, pertusis (dávivému kašľu), hepatitíde B (zápalové ochorenie pečene), poliomyelitíde (Polio) /detskej obrne/ a ochoreniu, ktoré vyvoláva Haemophilus influenzae typ b.
vakcína, ktorou sa povinne očkujú všetky deti na Slovensku je nebezpečná a Štátny ústav pre kontrolu liečiv nariadil okamžité stiahnutie z trhu. jedná sa o vakcínu Infanrix Hexa od výrobcu GlaxoSmithKline.
najmama.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

-user-
   8. 10. 2012, 09:29 avatar
dalšia nebezpečná vakcína - mmr
MMR je vakcína 3 v 1 proti osýpkam, mumpsu a ružienke. Zatiaľ čo výrobca samozrejme prezentuje, že ponúka najbezpečnejšiu a najefektívnejšiu ochranu proti týmto trom chorobám, stránka babyjabs uviedla, že niektorí lekári, vrátane ich doktora Richarda Halvorsena sa obávajú, že vakcína môže spôsobiť veľké problémy u niektorých detí.
Podľa nich vraj až 10% detí očkovaných touto vakcínou z nej mohlo dostať autizmus.
najmama.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

-user-
   8. 10. 2012, 09:46 avatar
mmr vakcína spôsobuje autizmus - rozhodol talianský súd
www.jajsem.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

-user-
   8. 10. 2012, 09:31 avatar
zodpovednosť za zničené zdravie dieťaťa?

Dobrý deň, chcem sa spýtať, kto nesie zodpovednosť za nežiadúce účinky vakcín /povinných/? Nášmu zdravému synčekovi vážne a trvalo poškodili zdravie (postvakcinačná encefalopatia-úpadok do autizmu + gastro probl.) a všetky inštitúcie sa z toho vyvliekajú, zametajú pod koberec. Obehli sme takmer celú republiku, aby sme našli lekára, čo to vôbec vedel vyhodnotiť a bol ochotný dať do zdrav. záznamu. Kto zodpovedá za zničené zdravie syna a obrovský soc. a psych. dopad našej rodiny? Vďaka za vyčerpávajúcu odpoveď.

Dobrý deň . Vakcíny, ktoré sa používame v našej republike sú bezpečné a používajú sa vo všetkých vyspelých krajinách. Dlhými skúsenosťami a výsledkom výskumov sú nenahraditeľnou prevenciou ochorení, ktoré zvyšovali dojčenskú úmrtnosť a zapĺňali naše cintoríny deťmi. Už dávno je vylúčená ako príčina autizmu vakcinácia. Sú dosť známe práce, ktoré to absolútne vyvracajú. Podobne nepoznám ako detský gastroenterológ gastroenterologické ochorenia, ktoré spôsobuje vakcinácia. Ja osobne som mala rešpekt pred vakcináciou proti TBC, ktorá bola používaná u našich novorodencov, u ktorých nikto nepoznal imunologický stav a preto som veľmi rada, že sa od vakcinácie v novorodeneckom veku upustilo a budú sa očkovať deti len na požiadanie v staršom veku. Mrzí má, že v našej republike sa viac aktívne nestaviame proti antivakcinačným skupinám ľudí, ktoré neodborným spôsobom strašia rodičov detí a obviňujú všetky vrodené a prípadne iné metabolické ochorenia na vrub vakcinácie. Neviem po akej vakcíne, dieťa dostalo postvakcinačnú encefalopatiu, pretože toho času používame neživé vakcíny a iba jednu očkovanie živou vakcínou, ktorá je používaná v celom svete a je veľmi dôležitá. Treba sa pozrieť priamo do očí pravde a zamyslieť sa , ako vznikalo u Vášho dieťaťa ochorenia a či ste syndrómy ochorenia nepozorovali už pred vakcináciou a vlastne akú má presne Vaše dieťa diagnózu a čo je príčinou tohto ochorenia. Som starý lekár a som takmer presvedčená, že ochorenie nebolo spôsobené vakcináciou, ale sa prejavilo v skorom veku a spájate ho iba s vakcináciou. Poraďte sa s detskými neurológmi a detskými psychológmi.
najmama.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

-user-
   8. 10. 2012, 09:35 avatar
To, že vakcíny nie sú bezpečné, by snád p. doktor (vzhľadom k dlžke praxi) mohla vedieť z príbalového letáku a naštudovať si, trebars aké následky má neutíšitelný (encefalický) krik po očkovaní.


5.
označiť príspevok

-user-
   8. 10. 2012, 09:38 avatar
pripomienky rodičov klánku

"Alibizmus! Nazvala by som to novodobe otrokarstvo. Cez hlinik a ortut v striekacke sa zabezpeci hlupost ludi, ich lahostajnost. Zaroven im hned na zaciatku podlomi zdravie. A tiez aby bol dobry odbyt nielen vakcin, ale aj liekov do buducna, aby lekari mali stale pracu.. A ako "bonus" je aspon male znizenie populacie. Sucitim s mamickou a dietatkom, sama mam stvormesacneho syna. A s manzelom sme sa rozhodli neockovat." lucifa

Genetické podrobné testy vylúčili vrodené zaťaženie a akúkolvek genet. poruchu. Netreba zháňať iného vinníka, ked to potvrdil neurolog aj klin. psycholog, či??Len zodpovednosť nemá nikto, že?Evidentne si nechce ani jeden z lekárov priznať, že sa vlastne podieľajú na poškodzovaní detí, v domienke, že ich chránia, čo sa nedá dokázať. Po desivých skúsenostiach ani my neočkujeme, a čuduj sa, dieťa absolutne zdravé, žiadna choroba, nič. Niečo tu viditelne nesedí... ptpa2


6.
označiť príspevok

-user-
   8. 10. 2012, 09:40 avatar
,,FDA financovala jednu štúdiu na University of California,ktorá sledovala deti, ktoré dostali dohromady 15 000 dávok vakcíny DTP. V tomto výskume s celkového počtu 15 000 malo 9 detí kŕče a u ďalších 9 sa začali prejavovať mdloby. Frekvencia každého s týchto stavov bola teda jeden na 1700 imunizácií.Pretože každé dieťa dostáva tri až päť injekcií DPT ,skutočné riziko poškodenia by mohlo byť viac ako jedna na 400 detí. V štúdii, zaoberajúca sa s 53 deťmi, ktoré zomreli na syndróm náhlej smrti dojčiat, 27 ich dostalo infekciu DPT behom mesiaca pred svojou smrťou. Šesť úmrtí sa objavilo do 24 hodín a 17 detí zomrelo behom týždňa po očkovaní." Toto a ešte omnoho viac je v tej knihe ktorá by mohla byť učebnicou pre každeho lekára aj pacienta sú to oficialne zverejnené vysledky dlhoročných štúdií ktoré sa nedajú oklamať , aspon nie tak ako robia naši pediatri ktorí ,,nehlásia" prípady poškodenia zdravia vakcináciou ale majú x iných vyhovoriek. A k ovčím kiakňam iba tolko , tiež jedna veta z knihy ,,Existuje množstvo dôkazov o tom, že očkovacie látky proti detskej obrne zlyhávajú. Množstvo zo súčasných epidémií sa vyskytuje viac u imunizovanej ako neimunizovanej populácie. Napríklad v roku 1961 sa Massachusetts rozšírila detská obrna a paralytická forma bola vo väčšine prípadoch u očkovaných a nie u neočkovaných. Navyše aj keď vakcína ,,zaberie",nemusí vás dostatočným spôsobom chrániť proti niektorým kmeňom tohto vírusu." mohla by som tu prezentovať množstvo ,,protidôkazov" modernej medicíny ale je to zbytočné ten kto chce niečo vedieť o oč. látkach tak spôsob si nájde, ten kto nechce a dôveruje oč. látkam tak ten si učite nebude hladať opozičné dôkazy (veď ani príbalový leták si nevie prečítať)!! evital


8.
označiť príspevok

prairelabster
   8. 10. 2012, 09:49 avatar
kopírovanie ti ide, Aďa :-)

to kvôli tomu tu strácaš drahocenný čas, kým je Rebeka v škole, a snažíš sa pôsobiť inteligentne?
možno si to niekto všimne, však, nejaký princ na bielom koni a príde zaplatiť túto stratu času..
alebo ide skôr o kariéru na sociálnej sieti, čo:-)
keď budeš kopírovať články a budeš tu veľa rokov, tak budeš už "stará mazáčka :-DDDDDD


9.
označiť príspevok

-user-
   8. 10. 2012, 09:53 avatar
neposer túto tému, varujem ťa


14.
označiť príspevok

prairelabster
   8. 10. 2012, 10:14 avatar
neboj sa Aďka, neposeriem ti tvoju dôležitú tému :-)
máš 40 rokov, už si dospelá, sama zodpovedáš za svoje dlhy, ktoré ti môžu zobrať ešte aj posledné,tretie dieťa..
dve ti už odobral súd, asi vedeli prečo, hyhy..
neboj,len sa pozerám,a smejem..
Aďka diskutérka  


16.
označiť príspevok

-user-
   8. 10. 2012, 10:20 avatar
nikto mi nikoho neodobral, a aj doteraz som za všetko zodpovedala sama.. aj za dlhy, čo mám kvôli tebe, v ničom si mi nepomohol. neviem, kde si, neviem, koľko zarábaš, a chod a radšej si kúp auto, konečne a urob si nejakú ženu šťastnou.. viac mi do tejto témy nepíš, a urob mi aspoň jednu láskavoosť, aj tieto svoje si daj vymazať.


18.
označiť príspevok

-user-
   8. 10. 2012, 10:28 avatar
máš 36 rokov a 20 rokov tažkej skúseností s drogami.. to je dôležité.


19.
označiť príspevok

-user-
   8. 10. 2012, 10:36 avatar
no a ešte by som ťa chcela požiadať, aby si vymazal profil s mojou fotkou a údajmi z fb, ktorý si tam spravil ty, a radšej vo svojich 36 rokoch a s tvojou inteligenciou sa bav a úrovni. dakujem.


20.
označiť príspevok

-user-
   8. 10. 2012, 10:49 avatar
inak ano, musím tu strácať drahocenný čas, lebo mám obrovské bolesti chrbrtice a podbrušku, po tom, čo som sama musela porýľovať záhradu, a kedže u nás pršalo len asi dvakrát cez leto, zem je ako beton, a v piatok som musela vláčiť asi 60 metrov zo záhrady štyri 20 kilové vlastnoručne vypestované tekvice, aby som dcérke urobila radosť, no a dosť som sa naťahala.. možno sa dostanem kvôli tomu aj do nemocnice a dcérka do detského domova, ale kľudne sa na tom bav.. a svoje lenivé sestry, ktoré nevychovali ani dieťa vo svojich tridsiatich rokoch, nikdy v záhrade nepracoivali, dokonca nikde, obe nezamestnané, len chráň.. eq bohužiaľ nula.


10.
označiť príspevok

-user-
   8. 10. 2012, 09:53 avatar
Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc. : VAROVNÉ SIGNÁLY OČKOVÁNÍ

Profesorka Strunecká, autorka bestselleru Doba jedová, nabízí v nové knize o očkování srozumitelným a jasným způsobem vysvětlení mechanismů imunity a důsledků vakcinace. Podrobné a pravdivé informace o vakcínách by měly být přístupné v demokratickém státu všem občanům. Stejně tak by měla být právem každého rodiče svoboda informovaného souhlasu u očkování jejich dětí. Vakcinace je invazivní lékařský zákrok, který může, byť v ojedinělých případech, způsobit poškození i smrt docela zdravé osoby. Stále více lidí touží po objektivních a vědecky podložených informacích a nehodlá se spoléhat pouze na to, co nám doporučují reklamy, sdělovací prostředky nebo nařizují státní orgány. Podobná kniha na českém knižním trhu dosud chybí. Čtenáři zde najdou i rady rodičům k očkování od praktické lékařky a legislativní část zpracovanou právníkem podle posledních úprav zákona o veřejném zdraví. Varovné signály očkování (ALMI, 2012) poskytují čtenářům možnost získat informace, které nejsou běžně dostupné a na jejich základě hledat vlastní rozhodnutí.


11.
označiť príspevok

-user-
   8. 10. 2012, 09:56 avatar
www.rozalio.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

očkovanie: hypotézy versus fakty

Podle lékařských a farmaceutických organizací je pokles infekčních onemocnění jednoznačně způsoben očkováním, současně jsme ujišťováni o jeho bezpečnosti a účinnosti. A to navzdory skutečnosti, že jsou uvedená tvrzení v jednoznačném rozporu přímo s vládními statistikami, publikovanými lékařskými studiemi a zprávami z FDA (Food and Drug Administration) a CDC (Centers for Disease Control).

Ve skutečnosti:

Počty infekčních onemocnění klesaly po celá desetiletí, a to ještě před zavedením plošných očkovacích programů.
Lékaři v USA ročně nahlašují tisíce nežádoucích reakcí po očkování včetně několika set úmrtí a trvalých poškození.
I v plně očkovaných populacích dochází k epidemiím infekčních onemocnění.
Mnozí vědečtí pracovníci považují očkování za příčinu dramatického nárůstu počtů chronických imunologických a neurologických poruch v posledních desetiletích.

Přirozený pokles infekčních onemocnění

Podle obhájců očkování vděčíme očkovacím vakcínám za likvidaci nebo přinejmenším drastický pokles počtu infekčních onemocnění. Opakovaně je nám sugerováno, že naši dávní předci hromadně umírali na děsivé infekční nemoci, že máme být za vakcinaci vděční a že jsou případné droboučké zdravotní potíže spojené s očkováním mnohonásobně vyváženy jeho obrovským přínosem. Ve skutečnosti však oficiální statistická data nejrůznějších zemí jasně prokazují, že k tomu nejvýraznějšímu poklesu počtu infekčních onemocnění došlo zejména v první polovině dvacátého století, a tedy ještě před zavedením celoplošných očkovacích programů.

Níže uvádím příklady grafů z různých zemí, které potvrzují mé stanovisko. Na případný protiargument, že jsou účelově zmanipulovány, raději rovnou odpovídám citací studie z prestižního lékařského časopisu JAMA (Journal of American Medical Association), kde je skutečnost velmi výstižně formulována.

Studie „Trendy úmrtnosti na infekční nemoci v průběhu 20. století v USA“ uvádí, že:

V první polovině dvacátého století (tedy do roku 1950) došlo k výraznému poklesu úmrtnosti na břišní tyfus i úplavici.
Podobný trend ukazuje i úmrtnost v důsledku záškrtu, černého kašle a spalniček, i tam vidíme velké poklesy v první polovině dvacátého století až k nízké úrovni do roku 1950.
Popsané poklesy úmrtnosti na tato infekční onemocnění byla pravděpodobně způsobena lepšími životními podmínkami, hygienou a zdravotní péčí.

www.margit.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


12.
označiť príspevok

-user-
   8. 10. 2012, 09:58 avatar
petícia za slobodnú voľbu očkovania
petice.webnode.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


13.
označiť príspevok

-user-
   8. 10. 2012, 10:02 avatar
s17.postimage.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Kdybychom odložili všechno, co o očkování víme či nevíme, stačí nacítit, jak na nás působí fotografie, kde do baculatého čistého a voňavého faldíku miminka vniká jehla s chemií, aby tu dokonalost ještě zdokonalila… “Lidé – bděme!”


15.
označiť príspevok

-user-
   8. 10. 2012, 10:17 avatar
ja sama som raz vrátila našej detskej lekárke jeden vypísaný liek, a ukázala som jej leták, aby prečítala nežiadúce účinky a či by aj potom ho dávala svojmu vlastnému dieťaťu.. pozrela na mna, také čosi sa ešte v jej praxi nestalo, a mohla by byť už na dôchodku.. (a nemá rada ani madarov).. a len toľko odpovedala, že nie, ale nič iné vypísať nemôže.. to mi stačilo. nešlo o vakcínu, ale o liek na kašeľ, promethazin 5 berlin - chemie, každý si môže pozrieť v googli, radšej som uvarila bylinkový čaj, a kašeľ prešiel.

Nežiaduce účinky

Pri užívaní lieku Promethazin 5 Berlin-Chemie sa môžu vyskytnúť nasledovné nežiaduce účinky: častý je útlm, sucho v ústach a zhustnutie hlienov spojené s poruchou sekrécie slín.

Hlavne na začiatku liečby sa môžu vyskytovať zmeny krvného tlaku (nízky krvný tlak prípadne aj ortostatické poruchy) a reflexné zvýšenie činnosti srdca. Zaznamenané sú aj klinicky nevýznamné zmeny na EKG.

Objaviť sa môžu aj skoré poruchy pohybov (kŕčové vyplazovanie jazyka, kŕče hrtanových svalov, kŕče očných svalov, stuhnutie šije, stuhnutie dorzálnych svalov, kŕče lícnych svalov) alebo Parkinsonov

Hlavne s užívaním vysokých dávok sú spojené nasledovné nežiaduce účinky: upchatie nosa, zmeny vnútroočného tlaku, poruchy videnia (akomodácie), potenie, smäd a priberanie na hmotnosti. Okrem toho sa môže vyskytnúť aj porucha močenia, zápcha a porucha sexuálnych funkcií (porucha sexuálnej vnímavosti, sexuálnej žiadostivosti, erekcie a problémy s ejakuláciou), ďalej zníženie počtu bielych krviniek, zvýšenie telesnej teploty, zvýšená citlivosť kože na svetlo a alergické reakcie na koži. Popísaná je aj tvorba a vylučovanie mlieka mimo obdobia dojčenia a poruchy krvotvorby (porfýria).

Veľmi zriedkavé sú poruchy spánku, stavy zmätenosti a celkového rozrušenia, problémy s dýchaním, agranulocytóza, závažné fototoxické reakcie a kŕče. V ojedinelých prípadoch môže liečba neuroleptikami vyvolať veľmi vážny, až život ohrozujúci neuroleptický syndróm spojený s horúčkou nad 40? C, stuhnutím svalov (zvýšenie myoglobínu a aktivity kreatinínkinázy v krvi). V súvislosti s liečbou prometazínom bol takýto nežiaduci účinok znamenaný len jeden krát. Liečba tohto syndrómu je zložitá, odporúčajú sa nasledovné postupy: -okamžité prerušenie liečby;
www.zdravie.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


17.
označiť príspevok

-user-
   8. 10. 2012, 10:24 avatar
Pri dlhodobom používaní neuroleptík, vrátane liečiva lieku Prometazin 5 Berlin-Chemie sa môžu občas vyskytnúť neskoré dyskinézy (poruchy pohybov) v oblasti úst, niekedy pretrvávajú aj po prerušení liečby, niekedy môžu byť nevratné. Počas dlhodobej liečby samotným prometazínom najnižšími možnými individuálnymi dávkami sa výskyt neskorých dyskinéz nepopisuje, takže je otázna príčinná súvislosť s prometazínom. Prejavy neskorých dyskinéz môže totiž liečba neuroleptikami maskovať, prejavia sa až po jej skončení. Ak by ste spozorovali iné nežiaduce účinky ako sú popísané, informujte o tom svojho lekára alebo lekárnika.


25.
označiť príspevok

mysoulflies muž
   12. 10. 2012, 22:46 avatar
17/ takmer všetky lieky majú nežiadúce účinky, ale niekedy to bez nich proste nejde, treba vždy zvážiť prínos lieku a jeho negatíva. Pri tých neuroleptikách sa myslia skôr dlhodobé účinky, čiže niekoľko mesiacov až rokov užívania a najmä vo vyšších dávkach. Ak môžem poradiť, tak jednoznačne pozitívne myslenie a správnu životosprávu, ako prevenciu voči chorobám. Najlepšie je predsa byť fit. Ako sa vraví; mladý, zdravý, vyšportovaný a ideálne aj bohatý.


21.
označiť príspevok

blueevil
   8. 10. 2012, 11:14 avatar
lekara s tym chceš informovať ?   ak aj by to vedel, si predsa nebude škodiť lebo dávno pochopil že liaky su biznis a chori tiež, nie ešte slovensky lekar  


22.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   8. 10. 2012, 15:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

starec muž
   8. 10. 2012, 16:42 avatar
Mne tiež vakcína proti tetanu poškodila zdravie a to som dospelý. Západ si tu asi spravil pokusné územie na testovanie rôznych šmejdových liečiv.


24.
označiť príspevok

multitool
   11. 10. 2012, 15:42 avatar
félek? netreba sa báť, treba sa zabávať na DF..
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

včera, 22:26,  A sakra, ten dátum mi akosi ušiel*56
včera, 20:25,  Chorvátsko vyhralo nad Brazíliou.
včera, 20:24,  Aj to je možné.
včera, 20:12,  No veď to, ale možno ich tam majú 150 a nepriateľa takto zmiatol...
včera, 20:03,  Asi by nemal. Nepřítel naslouchá.
včera, 19:48,  A tieto počty zbraní prezrádzať môžeš?
včera, 19:44,  Ľudia si bohužiaľ predstavujú slobodu slova ako handru, ktorou môžem utrieť, ktorú...
včera, 19:37,  Mám k vyjadreniu "SVOJICH NÁZOROV" tiež svoj názor. Áno, nech si ľudia svoj...
včera, 19:28,  ahoj, táto noc bude asi adrenalín.
včera, 19:27,  Všade tma. Iba keď sa pozriem cez termovíziu, vyzerá to lepšie. Inak zatiaľ kľud. Obec...
včera, 19:19,  Riadenie štátu je ešte zložitejšia vec, než VTR.
včera, 19:14,  Nie len ty si zvedavý, ale aj nepriateľ. Ty si vážne padnutý na hlavu.
včera, 19:11,  Iba ak by si chcel kopanec do hlavy. Z frontovej línie je prísne zakázané zverejňovať...
včera, 19:09,  Pozoruhodná debata. Lenže sami dobre viete, že už len slovo demokracia znamená vláda...
včera, 19:06,  Keby som nemal vo výbave pripojenie na Starlink, tak sa ani sem nedopíšem.
včera, 18:52,  Teraz je tu mizerné počasie. Zima a sychravo. Všade napadnutý sneh. Vojaci sú vybavení...
včera, 18:38,  To bolo 5 rokov dozadu..ale aj tak, by si sa chytal za hlavu, čo to je za exota......
včera, 18:32,  Nemaluj čerta na stenu
včera, 18:24,  Ja tu žijem s dvomi originál Rusmi, ktorý sú tu cca 2 roky. A dosť podrobne mi vysvetlili...
včera, 18:09,  No RF, čo k tomu dodať... Ak nás má zachrániť (podľa tvojich slov) Rusko, asi je načase...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Komu sa nechce, hľadá dôvod. Komu sa chce, hľadá spôsob.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(100 939 bytes in 0,208 seconds)