Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  zdravie  téma
kategórie:  

Používanie herbicídov v EU.

9
reakcií
523
prečítaní
Tému 28. mája 2019, 12:09 založil havran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

havran
   28. 5. 2019, 12:09 avatar
Podľa oficiálnych údajov Bruselu používanie týchto herbicídov je následovné uvedené v kg na 1 ha:
Slovensko a česko cca 1,8
Nemecka cca 4 kg
Holansko : cca 6 kg.


2.
označiť príspevok

havran
   28. 5. 2019, 12:12 avatar
Tak čo slniečkári ako sa vám to páči a nie je to ruský výmysel? A tak to bolo i za socializmu. Rakúšania chodili nakupovať máso do do Bratislavy a dodnes chodia.


3.
označiť príspevok

havran
   28. 5. 2019, 12:13 avatar
Neoliberáli to však istotne zmenia a vyjednanjú lepšie ceny za herbicídy.


4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 5. 2019, 12:20 avatar
Holans gáči hnoja a hnoja zem a veky  
Súhlasí kesha1


7.
označiť príspevok

kesha1
   28. 5. 2019, 12:23 avatar
V Tambovskej oblasti uhynulo včelstvo po postreku polí m.youtube.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 5. 2019, 12:23 avatar
Jedlo bolo poctivé
Poľnohospodári, obchodníci a reštaurácie idú len po zisku a kvalita je úbohá.

Pravdou však je, že jednotné roľnícke družstvá plnili plán vďaka enormným dávkam hnojív, ktoré degradovali pôdu - v roku 1987 schytal jeden hektár československého poľa takmer 230 kilogramov hnojív, v roku 2008 toto číslo kleslo na 110 kilogramov. Poľnohospodárstvo je aj vďaka tomu ekologickejšie.
V porovnaní s predrevolučnou dobou majú spotrebitelia viac informácií o tom, z čoho sa potraviny skladajú - je to na každom obale, skôr sa mohli iba dohadovať.

style.hnonline.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   28. 5. 2019, 12:23 avatar
Jake pak co pak. Kazdy jeden clovek ktory je zamestnany podpisuje hmotnu zodpovednost za majetok ktory spravuje. Ta sebranka 150 tich zlodejov mafianov vrahov vlastizradcov skorumpovanych s.i.s karov fetakov danovych colnych a pozemkovych podvodnikov uzernikov ktory nam maju sluzit a spravuju nas majetok nas 5.000.000 odmieta prijat hmotnu zodpovednost


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 5. 2019, 12:27 avatar
Zrejme každý máme vo svojom okolí kamaráta alebo babku, ktorá ospevuje ceny a kvalitu výrobkov za socializmu. Avšak ani nevedia, ako sa mýlia.

Mnohí to poznáme, v supermarketoch na nás často číhajú pofidérne paradajky bez chuti, vypestované v Španielsku a dozreté v skladoch na Slovensku. V tomto momente nastupujú naše babičky s rečami plnými pochvál a tí, ktorí mali tú česť kúpiť si v obchode mlieko za korunu. Boli však potraviny v minulosti naozaj kvalitnejšie?

Ak sa bavíme o možnosti výberu z ponuky tuzemských obchodov za komunizmu a v súčasnosti, je celkom jasné, že nemáme čo porovnávať. Na exotické ovocie sa stáli nekonečné rady a takisto iné druhy tovaru sa v prípade výpadku produkcie v socialistických štátoch stávali nedosiahnuteľným luxusom.

Kým kedysi bolo zvykom znepokojujúce informácie o obsahu škodlivín v jedle držať pod pokrievkou, v súčasnosti Štátna veterinárna správa a ďalšie organizácie, ktoré majú na starosti kontrolu kvality, upozorňujú, kedykoľvek sa na trhu vyskytne podozrivý výrobok.

Divokým debatám o tom, aké jedy jeme dnes a ako sa na trh dostávajú za rovnakú cenu horšie potraviny ako v zahraničí, to síce nezabráni. Keď sa však na pultoch objaví niečo skutočne škodlivé, pozornosti to neujde. Ako tomu ale bolo v minulosti? Čo všetko sa ľuďom mohlo dostať do tela a s akými následkami?
Benzén

Predtým bol benzén považovaný za konzervant s vynikajúcimi účinkami a ako taký bol pridávaný napríklad do horčice. Dnes už sme o niečo múdrejší a vieme, že to s ním až tak skvelé nie je. Je to totiž karcinogén prvej skupiny, ako taký spôsobuje predovšetkým rakovinu pľúc a leukémiu.

PCB

Polychlórované bifenyly začali byť hojne využívané ako aditíva vo farbách a lakoch v 30. rokoch v Amerike, odkiaľ sa vďaka antikoróznym vlastnostiam rýchlo rozšírili do celého sveta.

O 30 rokov neskôr sa začali objavovať prvé náznaky o ich škodlivosti, látky sa totiž dokázali dostať napríklad do organizmov dobytka. Odtiaľ sa ďalej šírili napríklad v mlieku a kontaminované sliepky jedy ďalej prenášali pri produkcii vajec. Hodnoty PCB však boli zaznamenané aj u rýb. Chronické vystavenie sa dávkam bifenylov, ktoré boli za socializmu prítomné v mnohých potravinách, viedlo k rakovine pečene či pankreasu.
DDT

Ďalší objav modernej vedy 20. storočia, ktorý sa nakoniec obrátil proti ľudstvu. Insekticíd DDT bol ospevovaný pre jeho účinnosť celým svetom, kým sa zopakoval starý známy scenár. Látky sa začali ukladať v pôde a rastlinách, odkiaľ sa dostali do tela zvierat. S mäsom potom aj do tela človeka. Ušetrení však nezostali ani vegetariáni, pretože škodliviny boli aj v zelenine. A čo látky s názvom DDT spôsobujú? Okrem rakovinotvorných účinkov znižujú plodnosť a narušujú hormonálny systém. Jednoducho nič, čo by sme si do tela chceli dobrovoľne dávať.

www.interez.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 5. 2019, 12:28 avatar
Potraviny za komunistů byly toxické a zdraví nebezpečné
26. 04. 2012 12:32:04
Jednou z nejhorších rudých lží je tvrzení o údajně kvalitních potravinách za komunistů. Nedávno tady v tomto duchu rovněž lhala jistá blogerka. Není to pravda! Naopak, jak dokazují odborné expertízy, československé potraviny před rokem 1989 měly v sobě hodně chemických zdraví škodlivých látek.

Soudruzi totiž hrají na to, že od pádu jejich zločinného režimu je to už více než dvacet let a lidé zapomínají. Ovšem odborníci předložili důkazy, které se nedají vyvrátit.

„Je jasné, že komunistický režim, který neměl ohled na člověka, by stěží měl ohled na zvířata, a této oblasti patří další část: "Velkovýroba masa, vajec a mléka je postavena na utrpení zvířat, které zcela zákonitě ústí v katastrofální nemocnost a podstatné zkrácení délky jejich života". Průkazné poškození zdraví vyvolaly především aflatoxiny, dusičnany a dusitany. Ve vyšších hladinách jsou v potravinách zjištovány některé toxické látky, které dokonce překračují přípustný denní příjem stanovený Světovou zdravotnickou organizací,“ píše se ve zprávě ministerstva životního prostředí České republiky z března 1990.

A nyní další důkaz proč tomu tak bylo. Stačí nahlédnout do statistik. Jednotná zemědělská družstva a státní statky ničily půdu obrovským množstvím chemikálií. A tak v roce 1987 dostal hektar půdy průměrnou dávku 230 kilogramů hnojiv. V současné době je toto číslo zhruba poloviční a zemědělství je tak ekologičtější a daleko šetrnější k přírodě.

Takže komunistický režim produkoval v Československu zdraví nebezpečné potraviny.

Poměry v potravinářských fabrikách byly za socialismu tristní. Toto je z článku v Hospodářských novinách. „Pamatuji se na studentské brigády v nymburské Frutě,“ vzpomíná pětačtyřicetiletá žena z Prahy. „Měli jsme tam za úkol třeba vylévat lák ze zkažených pětilitrovek s okurkami, ty se pak krájely do čalamády. Ke konci byli někteří spolužáci tak otrlí, že mezi nahnilou zeleninu klidně rozemleli třeba mrtvou myš nebo tenisku. Nikdo to nekontroloval, všechno šlo normálně do lahví a do obchodů.“ To mohu potvrdit, protože z Fruty v jihomoravském Podivíně mám podobné zkušenosti. A tak nějak to vypadalo i na jatkách, kde se do salámů, párků apod. také namlelo leccos.

Také jsme tehdy nikdy nekupovali v obchodech, tlačenku, jitrnice, jelita, ovocné kompoty atd. Zdrojem těchto specialit byly pro naši domácnost domácí zabíjačky a babiččiny zahrady.

Hrůzou bývaly školní jídelny. Moje vzpomínky jsou z brněnské ZDŠ Blažkova ze sedmdesátých normalizačních let. Tamní jídla se prakticky nedaly jíst. Maso s dušenou mrkvi a brambory bývalo tak odporné, že je nemohu dodnes. Pamatuji si, jak jsem organizoval vyhazování zdejších blafů. Pamětníci si jistě vzpomínají, jak je „soušky“ učitelky vracely se zbytky jídel dojíst. My jsme to řešili tak, že jsme obětovali jednoho spolužáka, který toho vracel málo, ten odlákal pozornost dozoru a my rychle do okýnka a vysypat zbytky . Jednou můj kamarád řekl při vyhazování kuchařkám, že nad tím, by i Žid v Osvětimi zaplakal a já si přisadil, že i naše prase u babičky si žere líp, než to co máme tady. Na co si také pamatuji, tak to byl příšerný puch s kuchyně. Vím, že nejsem sám, kdo má takové zkušenosti, podobně školní jídelny z dob mého mládí popsala i spisovatelka Irena Dousková ve výborné knize Hrdý Budžes.

Jít do socialistické hospody na oběd bývalo dobrodružstvím, protože člověk si málokde pochutnal. Typickým znakem tehdejších jídel bylo tzv. UHO (univerzální hnědá omáčka), okoralé knedlíky a jakési maličké kousky masa. Nebylo divu, v šizení byli hospodští mistři. Malé porce byly pravidlem, levné maso, kterého bylo málo, se běžné vydávalo za dražší, ředilo se všechno od hořčic a kečupů až po vína a tvrdý alkohol.

Člověk si ale řekl, není divu, když výčepní s číšníkem berou oficiálně berou tak patnáct set, nějak se holt živit musí a tak kradou, protože jenom ze svých platů by rodiny neuživili. A kuchařky ve školních jídelnách na tom byly s tak dvanácti stovkami měsíčně ještě hůř a tak je jasné, že i ony si přilepšovaly na náš úkor. Ty jejich plné velké tašky, když se vracely domů z práce, jsem vídával pravidelně.

Hnusná bývala i piva, člověk musel dávat pozor jestli nejsou zakalená, protože pivovary pracovaly s desítky let starými technologiemi a na nové nebylo.

Neříkám, že v současné době jsou potraviny dokonalé, to jistě ne. Jenomže na vině nejsou jenom řetězce, ale hlavně čecháčci, kteří s letákem v ruce obíhají hyper a supermarkety a rvou se o vše ve slevě. Oni sice řvou, že chtějí české a kvalitní potraviny, ale ve skutečnosti lžou sami sobě. Jim totiž nedochází, že když zaplatí čtyřicet korun za kilo kačeny a koupí si klobásy za výhodnou akční cenu 60 korun za kilo, tak logicky nebudou mít kvalitu, ale humus.

Špičkové potraviny, daleko lepší než chemický odpad za komunistů, se dají koupit ve farmářských prodejnách, na farmářských trzích ve specializovaných obchodech s kvalitními potravinami z dovozu, kde prodávají třeba holandské a švýcarské sýry, italské uzeniny apod. A já už si kupuji v obchodech i zabíjačkové speciality a ty bývají fakt skvělé. Člověk holt nemůže chtít kvalitu za pár šupů.

Zdroj: ziegler.blog.idnes.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   28. 5. 2019, 12:29 avatar
Jake pak co pak. Kazdy jeden clovek ktory je zamestnany podpisuje hmotnu zodpovednost za majetok ktory spravuje. Ta sebranka 150 tich zlodejov mafianov vrahov vlastizradcov skorumpovanych s.i.s karov fetakov danovych colnych a pozemkovych podvodnikov uzernikov ktory nam maju sluzit a spravuju nas majetok nas 5.000.000 odmieta prijat hmotnu zodpovednost
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 15:35,  kto hreší viac miluje
dnes, 15:33,  nech sa páči milí spoluobčania, mimochodom na východe-svetadiely viete aké používajú...
dnes, 15:32,  25/ Dakujem za pobavenie!!!:))))
dnes, 15:31,  Americkí psychopati ovládajú USA. Vedú hybridnú vojnu proti Rusku, páchajú prevraty,...
dnes, 15:30,  10/ To vies na Slovensku vsetci placu od radosti!!!!:))))
dnes, 15:29,  16,.....dnes je najväčším, poznávacím znakom pravosti kresťanstva,- zvestovateľská...
dnes, 15:26,  nevymyšlaj si, s rozpadom sovietskeho zväzu stratila Moskva vela vplyvu aj ekonomickej moci. a...
dnes, 15:26,  A co chcete v mene boha Janka ci jehovu zvestovat ? Vies co nechcem to vediet pokial nemienite...
dnes, 15:26,  15,.....teológ, ale môže človek ako ty, alebo ja určovať ,kto je rozvážny a kto nie?...
dnes, 15:23,  Tak a teraz pravdu ten Havran co sa obuva do blahu to je ten havran ktory pise aj tu na fore ?
dnes, 15:15,  17,..... ale nikdy nie ako JS. Mám dosť rokov, ale som nikoho za celý život nevidel...
dnes, 15:09,  14,....ja som nespomenul ešte mnoho textov, ktoré poukazujú, kto dnes koná Božiu...
dnes, 15:07,  Fašizmus plazivo ovláda EU.
dnes, 15:07,  lebo je obchodná vojna, ktorá vedie do studenej vojny, ak sa veci nezmenia, nemalo byť sa to...
dnes, 15:02,  šťastní ľudia sú prostí ľudia *15
dnes, 14:57,  V Jizerských horách místní obyvatelé obnovili nacistický památník Pro 8, 2019...
dnes, 14:56,  Keby tovar vyrobeny na Cinskom uzemi patril Cine polepsili by si?????:)))
dnes, 14:56,  ondrej miluje primitívov ved je sám primitív ! :)
dnes, 14:54,  ondrej ty nespomínaj demokraciiu a slobodu ked ospevuješ prenasledovanie ľudí za názor
dnes, 14:52,  Ale to je Ruska propaganda, oni len po vojakoch strieľajú a Putler dal príkaz aby napísali,...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Pokiaľ sú v manželskom vzťahu problémy, tak na vine sú obe strany - ako žena, tak aj svokra.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(74 148 bytes in 0,559 seconds)