Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Posolstva pre našu dobu.

22
reakcií
1641
prečítaní
Tému 14. novembra 2012, 16:17 založil Astax1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Astax1 muž
   14. 11. 2012, 16:17 avatar
DUCHA NEUHÁŠAJTE, PROROCTVAMI NEPOHŔDAJTE! ALE VŠETKO SKÚMAJTE A ČO JE DOBRÉ, TOHO SA DRŽTE! (1 Sol 5, 19-21)

Viac tu: jezis-kristus-varovanie.webnode.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Kto má záujem nech si prečíta.
Súhlasí Lea Pragmatická


6.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   14. 11. 2012, 22:27 avatar
Astax toto je nevyhoda krestanstva, ze krestanske texty su pisane velmi zastrasujuco a neprijemne aj pre veriacich. Napr. v Korane je to napisane lahucko, jasne a cita sa to ako paradny a poucny text. Ale inak suhlasim, skoro nik sa nemoze neskor vyhovorit, ze nebol varovany a pouceny. Potom uz bude neskoro plakat, ze neuverili ci posmievali alebo brali na lahku vahu.


7.
označiť príspevok

ether muž
   14. 11. 2012, 22:31 avatar
v ohňoch pekelných - si zabudla dodať
Súhlasí Lea Pragmatická


9.
označiť príspevok

ether muž
   14. 11. 2012, 22:32 avatar
ozaj Lea, by ťa mohlo zaujímať - assasíni (nizárijskí izmailiti), celkom zaujímavé učenie majú 


11.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   14. 11. 2012, 22:34 avatar
No to vyzera dobre. To je nejaky zidovsky kmen alebo nejaka odnoz judaizmu? Kde si to najdem? Zatial z judaizmu ma najviac oslovili mesiansky zidia.


12.
označiť príspevok

ether muž
   14. 11. 2012, 22:35 avatar
ee, moslimská sekta, veľmi zaujímavá
ja konkrétne mám knihu Templári a Assasíni od J. Wassermana, ale nepochybujem, že na nete niečo nájdeš 


15.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   14. 11. 2012, 22:37 avatar
Dakujem za tip. Dufam, ze sa k tomu skoro dostaneme a preluskam.


14.
označiť príspevok

ether muž
   14. 11. 2012, 22:36 avatar
z judaizmu asi sťahovanie duší a Jicchak Luria, ak hovoríme priamo o náboženstve
Súhlasí Lea Pragmatická


8.
označiť príspevok

Vlado muž
   14. 11. 2012, 22:32 avatar
Astax1: ALE VŠETKO SKÚMAJTE A ČO JE DOBRÉ, TOHO SA DRŽTE!

Evolúcia je dobrá teória, a držím sa jej. Nechápem, prečo sa potom rôzni bigotní tupci hnevajú. 


13.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   14. 11. 2012, 22:35 avatar
Vlado nemaj strach. Mnohi veriaci uz na ateistov nereaguju, casom uz nebude skoro nik a budes na klude. Kludne si ver alebo uznavaj cokolvek. Je to vase rozhodnutie a vyber - ja hovorim nech sa paci.
Súhlasí Astax1


2.
označiť príspevok

Vladko muž
   14. 11. 2012, 16:33 avatar
Choď do psej matere aj s tými tvojimi drístami. Máš dosť iných diskusií, kde sa môžeš veriaco odbavovať.
Súhlasí nabzlo


4.
označiť príspevok

Petrana žena
   14. 11. 2012, 16:39 avatar
...kľud vladko, to je len pre odpadlíkov od katolíckej crkvi. Ja odkazujem katolíckej cirkvi, nech sa vzdá svojich majetkov a nech nasleduje Krista do kráľovstva nebeského!
Súhlasí Vladko


3.
označiť príspevok

Astax1 muž
   14. 11. 2012, 16:38 avatar
Vladko tíško hej.
Ak sa nemílim je toto diskusneforum? JE a je toto Room pre Náboženstvo? JE tak sa stiahni a uvedom sa nad sebou!
Súhlasí Scarlett X, Sinaja


5.
označiť príspevok

Vladko muž
   14. 11. 2012, 17:02 avatar
3

Poznám veriacich, ktorí ovládajú slovenskú gramatiku podstatne lepšie ako ty. Pomodlí sa a odpáľ !


10.
označiť príspevok

ether muž
   14. 11. 2012, 22:33 avatar
a k téme, strašne sa mi páči aké haluze si ľudia dokážu navymýšľať a ešte ich to aj baví 


16.
označiť príspevok

elemír muž
   15. 11. 2012, 05:11 avatar
Lea, aký je rozdiel medzi pragmatizmom a prakticizmom ? Ja totíž verím v Ježiša preto, lebo deň, keď sa pomodlím a nie, je iný. A to mám dôkaz, že ma registruje a nemodlím sa do bútlavej vŕby. Lenže Ježiš vieru nikomu nenanucuje pod hrozbou smrti, naopak on zomrel za nás tým najkrutejším spôsobom, ako sa kedy na zemi zabíjalo. Vydal sa do rúk satana, aby tí, čo im to aspom trochu myslí, pochopili, o čo ide satanovi a o čo Ježišovi. Ježiš nás neláka na ľahúčke veci, naopak, vystríha nás, aby sme nehľadali posmtrné šťastie po veľkých a vydláždených cestách a nevchádzali veľkými bránami. Je ako pravicový politik, ktorí nám hovorí, že šťastie v budúcnosti si treba rozumne pripraviť už teraz. Kto chce niečo mať, musí za to aj niečo dať a investícia do takejto budúcnosti je istá v tom, že už teraz cítiš, že ťa registruje. A to, že povedal, že prídu po ňom iní a budú robiť väčšie divy, ako on, ale nemáme im veriť, už po nadviazaní kontaktu s ním, síce stále platí, ale nemá už takú dôležitosť. A ja si dokonca myslím, že je veľmi rozumné, že nemá záujem o ľudí, ktorých mu tam niekto nasilu dokopal. Veď čo s takými. Nebeské kráľovstvo je dodnes v nebezpečí pred zlými mocnosťami a tam by z takýchto prinútených ľudí bolo viac starostí, ako úžitku. Nebo nie je hra o pár fazuliek a ochrana neba pred zlom, môže byť iba záležitosť ľudí, ktorí pochopili rozdiel medzi dobrom a zlom a strhli si z tváre okuliare satanovho klamu.


18.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   15. 11. 2012, 22:12 avatar
Elemír ako ti to povedať. Ono každopádne viera v Boha je podľa mňa cestou správnejšou ako neveriť. Ja si po prečítaní Koránu netrúfam hodnotiť a pripisovať Bohu či už syna alebo nejaké vlastnosti. Bohu sa nemá pripisovať a pridružovať to čo nie je pravdivé. Preto ja považujem za rozumné, radšej menej pripisovať a popisovať Boha. Ja verím, že je všemohúci a svoju vieru a nádej vkladám do jeho rúk. Korán aj Talmud píše o jednom jedinom Bohu - bez syna, manžely a iných osôb. Ja už ateistov nepresviedčam, nechávam to tak.


22.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   16. 11. 2012, 22:58 avatar
Elemír, Kristus musí byť riadny blbec. Je všemohúci a aby urobil to, čo tvrdíte, že pre ľudí urobil, nechal sa ukrižovať. Veď ako všemohúcemu mu stačilo chcieť aby sa tak stalo. A nemusela pritom vytiecť ani kvapka krvi. A že je blbosť nákazlivá, o tom svedčí miliardový počet ľudí, ktorí tej fraške uverili.


17.
označiť príspevok

Astax1 muž
   15. 11. 2012, 12:56 avatar
Vladko ty sa už radšej nevyjadruj lebo nevieš nič povedať.Nechápem prečo chodíš na toto fórum a na túto miestnosť?Každý ťa má vieš kde s tvojími blbými poznámkami.
Nájdi si svoje "ateistické fórum" a tam sa možeš realizovať!A skor než niečo napíšeš dva krát nad tým pouvažuj či to nieje hovadina alebo či dakoho neurazíš!


19.
označiť príspevok

elemír muž
   16. 11. 2012, 02:48 avatar
Lea, napriek tomu, že som katolik, tak isto neuznávam Ježša ako boha, pretože to v evanjeliu nikde nie je. Ale zase do mechanizmu sspasenia človeka, alebo neviem, ako tomu hovoríte vy, patrí Ježiš ako prvý kontakt. V podobenstve o vinici, už som to písal a verím, že si to čítala, tp bez neho proste nejde. Sú to duchovné veci, le na zemi, pokiaľ nie sme na druhej strane, platia fyzické zákony aj pre duchovné, pretože tam je dobrá duchovná energia kladná a zlá duchovná energia záporná, je antihmota kladná a záporná, atďf. A Ježiš je prvorodený z mŕtvych, on ako jediný žijúci človek, prišiel od tiaľ, kde my ideme a on jediný priniesol správu o tom, o čom to je, načo sa treba pripraviť. komu inému bY som mal veriť, ak nkto iný, ako on, odtiaľ neprišiel. Ja sa dokonca domnievam, že Jeho otec veľmi váhal kedy či vôbec ho poslať, lebo to čo povedal, je pre mnohých ľudí tá najkrutejšia pravda. A to Ježiš pociťoval už za svojho života.
Lea, ja ťa nechcem presviedčať, ja ti len chcem priblížiť moju logiku. Ide o to, že my , ako ľudia sa musíme dostať z hmotného sveta do nehmotného. A potom bude nové nebo a nová zem a zase nehmotná duša si ľahko prispôsobí hmotu nového sveta, pretože duša je ako počítačový súbor, kde je všetko zaznamenané. Alebo: predstav si, že si molekula vody v zemi a chceš sa dostať do oblaku, prenesene do neba. V podobenstve o vínnom kmenito je naznačené tak, že Ježiš ma nasaje ako kvapkuvody svojím koreňom, cez kmeň sa dostanem ako kvapka do plodu a Otec záhradník ma vynesie ako plod vinice z vinice do života Ducha Svätého, ktorý tiež nemôže byť Boh, lebo Duch Svätý je tá kladná antihmota a to nebo a ten priestor, kde žije aj Otec Ježiša, teda jediný ako Boh zo Svätej trojice. A teda každý člen trojice sa podieľa na spasení duše podľa svojho zaradenia a nedá sa obísť ani jeden, Ak by chýbal jeden, tá kvapka sa z pôdy nedostane. Ježiš má úkol vyniesť kvapku do plodu a jeho otec záhradník sa postará o jeho ošetrenie a obratie a Duch svätý už tu pomáha vínnemu kmeňu tým, že posiela životodárny dášť a zabezpečuje vhodnú klímu na rast. Takže zase otec spolu so synom by nezmohli bez Ducha sätého nič, ak by vínny kmeň nemal podmienky na život. Toto je podľa mňa, cesta spasenia a nie nepochopiteľné tajomstvo Svätej trojice, ktoré pravdepodobne vzniklo tým, že Ježiš mal problémy s božstvom už za svojho života. Pýta sa svojích učeníkov, za koho ma pokladáte vy a za koho ma pokladajú ľudia. Preto povolal apoštola Pavla a cirkev sa už kôli Ježišovmu božstvu začala dekliť už vtedy na rímsku a jeruzalemskú, jeruzalemskej predpovedá Ježiš skazu, ktorá aj prišla zničením jeruzalema krátko na to. Takže to Ježišovo božstvo vlastne je to jediné, čo neustále delí cirkev cirkev ďalej a ďalej. ťažko teraz povedať, ši je to zámer satana, či Boha, to sa určite dozvieme na druhej strane, ale Ježiš nám necháva v evanjeliu mnohé iné záchytné body a pochopí ich len ten, komu to dá jeho otec. Existuje predsa kniha baránkova, kde sú všetci povolaní už pred počiatkom tohoto sveta, ale je veľa povolaných a málo vyvolených ...a nevyškrtnem ťa z knihy baránkovej .... Takže toto je moja logika o spasení. Z ľudí, ktorí boli na zemi pred Ježišom, si vyvolil Ježiš z každého kmeňa izraelovho po 12000 teda dokopy 144 000. A my, alebo ja, by som chcel byť v nekonečmom zástupe ľudí rôznych rás a krajín, ktorí sú oblečení v bielych košeliach, ktoré si vyprali v krvi baránkovej a vyprať si dušu v krvi baránkovej znamená očistiť sa od hriechov, ako to robil Ján Krstiteľ pri Jordáne, teda vysloviť svoj hriech za prítomnosti Ducha Svätého a toto neviem, či sa robí spoveďou aj v iných cirkvách, ako katolíckej. Umučenie Ježša je dôsledok a dôkaz o tomto divadle pri Jordáne, ktoré ja označujem ako za najkolosálnejší a najdôležitejší deň celého ľudkého pokolenia, lebo v tento jediný deň sa stretli na zemi najmocnejši mocnosti nielen tohoto vesmíru v ktorm žijeme a to syn Ježiš, jeho otec ako jediný Boh, Duch Svätý ako kladná antihmota nad všetkou hmotou a tak isto nesmieme zabudnúť na satana, ktorý si tiež poslal pred Jáanae


21.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   16. 11. 2012, 20:55 avatar
Elemir ono to je take jednoduche a jednoznacne. Co mam ja vedomost, kazdopadne spasa sveta - vsetkych ludi bude zabezpecena len cez zidov, tak to uvadzuju texty Biblie, Koranu a Talmudu. Jezis bol zid. Dalsie osobne vysvetlenia si netrufam. Je lepsie menej hovorit, pokial je to len domienka, hoci je myslena v dobrom aj v dobrej viere. Samozrejme tiez si myslim, ze cielom cloveka na Zemi je zit tak, aby si zabezpecil spasu svojej duse. Len tolko k tomu. Ja verim v jedneho jedineho Boha. Ber to ako moj nazor a postoj.


20.
označiť príspevok

elemír muž
   16. 11. 2012, 03:22 avatar
pokračujem, ktorý si tiež poslal pred Jána svojích ľudí a s hrôzou zistil, že to funguje. Vreteničie polemeno, akio ste sa dozvedeli, ako uniknúť božiemu hnevu. Toto je dôkaz o tom, že to je jedna správna cesta.
Ja som nečítal korán aneviem, či sa vôbec dá porovnávať s evanjeliom tak, aby sa nemiešali hrušky s kladivami, ale obidve cirkvi aj islám a aj kreťanstvo majú za sebou krvavé dejiny, či už skôr, alebo neskôr, ale ak sa oboje dokázali zbaviť tohoto satanovho svinstva a tieto dve cirkvi by sa dokázali dokonca spojiť, potom by skončila satanova pohodička na tomto svete a začalo by sa napĺňať proroctvo samotného Boha, že ono ti rozšliape hlavu a ty mu zraníš pätu. A tu niekde treba hľadať achilovú šľachu satana, lebo on v oboch cirkvách aj v skutočnosti je, on musí v nich byť, lebo to je jeho jediná podmienka, že bude mať pohodu, ako dnes. Islam vidí satana v kresťanstve a kresťanstvo vidí satana v islame. Obaja majú pravdu, lebo to je jeho jediná šanca prežiť a preto musí robiť všetko a hlavne zasievať nenávisť medzi obe cirkvi, aby o spojení nebolo ani reči, lebo tým by skončila jeho súčastná pohoda. A túto pohodu má zasbezpečenú ešte aj tým, že cez najvyšších predstaviteľov oboch cirkví sa mu podarilo dostať do oboch cirkvi nástroje vzájomnej nenávistí. Neviem, ako je,to v islame, ale v katolíckej cirkvi ho podozrievam s Ježišovho božstva, nepochpiteľného tajomstva na svätej trojici a mnohé iné dogmy. To sú veci, ktoré nie sú v evanjeliu a práve tieto sú príčinou a nástrojom vzájomnej nenávisti. Nechápem, ak toto niekto nemôže vidieť. Ježiš hovorí o ňom ako o majstrovi klamu a najúčinnejší klam je ten najjednoduchší a hlavne taký, o ktorom by sme nikdy ani nepomysleli, že by to bol klam. Tu niekde sú základy ekumenizácie a tu niekde je priestor na porazenie satana, ale jedna cirkev to nedokáže a v tom je podstata jeho moci a jeho pohodičke na tomo svete a práve vysokí predstavitelia oboch cirkví mu zabezpečujú, že sa o svoju pohodičku ešte dlho, dlho nemusí báť.


23.
označiť príspevok

elemír muž
   17. 11. 2012, 08:32 avatar
Reakcia na antidogmatik 22. Ježiš nie je všemohúci, ale jeho moc je neporovnateľne vyšia ako moc človeka a neporovnateľne nižšia, ako moc jeho Otca. To si ma v tomto antidogmatik sklamal. Niekedy mám dojem, akoby tu pod týmto menom boli dve rozdielne osobnosti. A Ježiš sa nenechal ukrižovať ako blbec, Ježiš do poslednej chvíle prosil svojho Otca, aby mu odobral tento kalich. Ježiš sa vydal do rúk satana, aby si satan na ňom namaloval svoj obraz, čoho je schpný a čo urobí s každým, kto sa mu podobne vydá do rúk. A hlásaním evanjelia zase jasne ukázal ľuďom, čo sa stane s tými, čo sa vydajú do rúk jemu, teda Ježišovi. A koľkí ľudia toto dodnes nevidia ? Koľkí ľudia sa v históii ľudstva dali zavraždiť pre pravdu, len preto, aby osvietili tupé mysle idiotom a myslíte si, že to s týma idiotmi pohlo ? Satan sa rehoce aj tomu, čo tu píšem, lebo si je istý a má perfekne zabezpečené v mysliach 90% ľudí, že sa tomu vysmejú. Ale čo treba otočiť v mysli takéhoto človeka, aby dokázal rozlíšiť Ježišovú pravdu od satanovho klamu? Aj Pilát sa pýtal Krista: Čo je to pravda ? Pre idiota je asi pravda to, čo mu momentálne a teraz vyhovuje, lebo nemá inteligenciu na to, aby videl viac a dopredu a nemá ani záujem investovať duchovne do budúcnosti, lebo to považuje za zbytočnú námahu.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:41,  Alebo vládnuce totalitné strany komunistická strana sovietského zväzu a...
dnes, 16:35,  Ocean - Ten Shekel Shirt (Full Song & Lyrics)
dnes, 16:33,  neporozumel som
dnes, 16:26,  Žiadame znalcov a expertov, ktorí boli včera znalcami a expertami v globálnom otepľovaní a...
dnes, 16:24,  https://zpravy.aktualne.cz/regiony/stredocesky/policie-proveruje-jestli-mladik-ktery-strilel-na-c...
dnes, 16:24,  Vlastne ho nehľadáme, len sa pozastavujeme nad tým, kam až môže viesť duševná porucha,...
dnes, 16:23,  merry chistmas nightwooork
dnes, 16:22,  https://uloz.to/file/HaSakQcAvizX/laska-jpg
dnes, 16:18,  era myslíš tých 90% voličov či koho ?
dnes, 16:17,  era treba si pozrieť video *13
dnes, 16:14,  Treba odjebať. Každého. Slovensko je biele.
dnes, 16:09,  Hrozba sú . A veľká v tom , že môžu spôsobovať pernamentnu ústavnú krízu po dlhé roky .
dnes, 16:04,  U mňa je to karikaturista Martin Šútovec Shooty karikaturista, ilustrátor, grafický...
dnes, 16:01,  To si už prekombinoval :)
dnes, 16:00,  Ponúka vzburu, revoltu, boj.
dnes, 16:00,  Keď už tak Stalinský Sovietský zväz a Hitlerovské nacistické Nemecko.
dnes, 16:00,  Fakt je, že nikdy predtým ste nerobili kvôli Kotlebovcom toľko kriku, ako robíte teraz....
dnes, 15:59,  Keď sa liberáli dostanú k moci AMEN TMA !
dnes, 15:59,  Prečo rastie Kotleba, čo ponúka jeho strana – a najmä – prečo má na kandidátke...
dnes, 15:55,  era treba popísať i realnu silu Kotlebovcov v SNR čiže motanie sa okolo 10 % a nulový...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Obráť tvár k slnku a všetky tiene padnú za teba.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(94 650 bytes in 0,506 seconds)