Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Poslušnosť je dôležitejšia ako obete Bohu!

29
reakcií
187
prečítaní
Tému 28. júna 2020, 17:56 založil Shagara.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 6. 2020, 17:56 avatar
Je úplne zrejme a biblické, že pravá láska k Bohu znamená viac než iba prinášať obete. Biblia zdôrazňuje hodnotu poslušnosti týmito slovami: ...... „Či má Jehova také potešenie v zápalných obetných daroch a obetiach ako v poslušnosti Jehovovmu hlasu? Hľa, poslúchať je lepšie ako obeť, venovať pozornosť lepšie ako tuk baranov.“ — 1. Samuelova 15:22.
V súvislosti s týmto textom vieme, ako doplatil Saul na svoju neposlušnosť?!
A preto by sme sa mali z toho poučiť!
Táto myšlienka bola neskôr dobre podporená slovami v 1. Jána 5:3: ...... „V tom spočíva láska k Bohu, že zachovávame jeho prikázania; a jeho prikázania nie sú bremenom.“
Neexistuje lepší spôsob prejavovania lásky k Jehovovi než podriaďovanie sa jeho autorite. Ale ako sa môžme podriaďovať Bohu, keď ON je hore a my sme tu dole?
Boh ustanovil duchovného správcu a dozorcov a je logické, že ak ich poslúchame tým aj samotného Boha, a naopak.
V Biblii máme veľa príkladov keď niekto ..... neposlúchal, ..... reptal ..... búril sa, .... a takíto jednotlivci, skupiny na to draho doplatili, .... aj životom.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
List Hebrejom 13, 17 uvádza: ..... "Poslúchajte tých, čo vás vedú, a podriaďujte sa im, lebo oni bdejú nad vašimi dušami a budú sa za ne zodpovedať. Nech to robia s radosťou, nie so vzdychaním, lebo to by vám neprospelo. "

Samozrejme, sú ľudia čo si vždy nájdu výhovorku, prečo neposlúchajú: wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - VÝHOVORKY !

Samozrejme, poslúchať treba vždy, nielen keď je to ľahké! Príklad: Ak Jeremiáš prorokoval že sa majú židia vzdať bez boja Babylončanom a dobrovoľne odísť do zajatia, .... myslíme si ,že to bolo ľahké?
Kto nebol pokorný, ..... určite vtedy na tom pohorel.
wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - keď plne nerozumieme, aký zmysel má nejaký pokyn.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ale teraz si predstavme opačný postup: .... a to, že každý by reptal v zbore ak niečomu neporozumie, .... alebo nechce z rôznych dôvodov prijať pokyn, radu, a podobne. K čomu by to viedlo?
Samozrejme k rozdeleniu, nejednote, k hádkam a podobne.
Aj preto Boh veľmi prísne odsudzuje neposlušnosť, odpadlíctvo, reptanie, vzburu! Prí.11,9
A neposlušnosť zboru/autoritám/ sa rovná neposlušnosti samotnému Bohu!
Príklad Izraela a Mojžiša je tu opäť pekným príkladom. Preto nikdy nechodme Kórachovou cestou! Júda 11
Čo bude rozhodovať o tom, či v tom čase bude alebo nebude zapísané niečie meno do zvitku života, ktorý bude vtedy otvorený?
Bude to to isté, čo bolo rozhodujúce už za dní Adama a Evy: poslušnosť voči Jehovovi a jeho pokynom, ktoré dáva jeho vyvolený správca, Bohom ustanovené autority.    


2.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   28. 6. 2020, 20:35 avatar
A toto je jeden zo znakov sekty : vedenie vyžaduje absolútnu poslušnosť,a tvrdí že tým vlastne človek poslúcha samotného Boha. Tým sa stavia do pozície Boha na zemi. Jeden príklad: zakážeme civilnú službu.Ten kto nerešpektuje nas pokyn bude bezpodmienečne vyluceny,aj keď je jasné z Písma,že za nič také nemôže byť vylúčený, a čas aj ukázal že ten človek mal pravdu ,ktorý bol vylúčený a nie samozvané vedenie resp.samozvani zástupcovia Boha na zemi. A pritom podľa ďalších vymyslených pokynov s tým vylúčeným jednajú JS horšie ako z nejakým pouličným bastardom.A ani po zmene učenia,že zrazu je civilná služba povolena sa tým ľuďom nikto neospravedlní,ale oni sa majú priplazit k nohám starších a prosit o prijatie ak by sa chceli vrátiť do organizácie,aj keď pochybujem že niekto tak spravil. Toto je v reále tá jedina práva božia organizácia v praxi.


3.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 6. 2020, 23:21 avatar
2, ..... to je tá kategória - "výhovorky".

Ak Ježiš a Biblia hovorí o poslušnosti, tak hľadať spôsoby ako neposlúchnuť a onálepkovať Bohom ustanovené autority, je vždy prax tých, ktorí si vždy niečo nájdu aby obhájili svoje nebiblické postoje.
Nie my sme zlí, ale tí druhí, ...... tí, ktorí chcú od nás poslušnosť. To je komická, Kainova, Kórachová cesta vedúca do večného zabudnutia Johny.
-------------------------------------------
Teda, podla teba je neposlušnosť cesta ku pravej slobode?
A ak sme pri tej "civilnej službe", tak si opäť mimo.
A ešte jeden príklad, ..... ak by si mal ísť dvakrát z Izraela do Babylonu a len tam zakopať ľanový pás pri rieke Eufrat a prejsť 2000 kilometrov /a ani nevieš prečo/ urobil by si to? A to len akože kvôli jednému poučeniu, .... tak už vidím akoby si reagoval.
Nemáš pokoru Johny a to ťa zabije.
      


5.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   28. 6. 2020, 23:46 avatar
Áno zabije ma to   Prečítaj si čo povedal Kristus farizejom . Len jeden citát:" na vonok sa zdate spravodliví, ale vnútri ste plný pokrytectva a zla." A ty to svojou pýchou a povysenectvom pekne dokazujes. Nie sú Boh , tak súd nechaj naňho.


6.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 6. 2020, 00:04 avatar
5, ..... vo svete to funguje tak, ..... že stačí málo a už sa podpaľujú autá, rozbíjajú výklady, .... rabuje sa, ..... šíri sa násilie, .... vraždy, ..... a podobne.
Títo "kresťania", .... inoverci, ..... a iní ..... už ani nič nezakrývajú. Pretože celý ich život je dôkazom toho, že nevedia ani čo je to tá spravodlivosť. Česť výnimkám.
A samozrejme, .... súd patrí Bohu, .... aj ked tí, čo odsudzujú /a zatvárajú/ JS už sčasti prebrali kompetencie Boha!   


4.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   28. 6. 2020, 23:25 avatar
Ešte jeden detail. Ako sa zachovala organizácia po zrušení zákazu civilnej služby? Ako by sa zachoval Kristus? V liste dostali starší v zbore nariadenie,ako sa majú správať. Doslova tam bolo nariadené, že sa nemajú ospravedlňovať, ale ak sa chce vylúčený vrátiť, má sám príď za nimi. Takže, ani ospravedlniť. Koho vám takéto správanie pripomína? Nesprávali sa tak farizeji?  


7.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 6. 2020, 00:07 avatar
4, .... ale to je tvoja verzia príbehu. Ja poznám trochu iný "príbeh". 
A aj chápem zmysel jednania JS a to nielen v tomto prípade.
Má to súvis s danou témou.


8.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   29. 6. 2020, 00:15 avatar
Aká moja verzia? Tak daj tu tvoju.. Ja osobne poznám aj takých čo ich vylúčili za civil.sluzbu, aj tých čo vylučovali a aj takých so sa vzdali postavenia aby nemuseli vylučovať , lebo im to svedomie nedovoľovalo.Čítal som pokyny aké mali starší atď atď takže to poznám do detailov. Dokonca prišiel jednu situáciu riešiť jeden chlapík priamo z USA + A. Murin. lebo v jednom zbore sa vzdali všetci starší. Bolo to v okrese Michalovce. Tak si pozistuj detaili  


9.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   29. 6. 2020, 00:35 avatar
Pre iných, čo nevedia o čo ide tak nejaké info o civilnej službe napr tu www.straznavez.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

Bijoux žena
   29. 6. 2020, 00:41 avatar
čo je to za stránka?


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 6. 2020, 00:54 avatar
10, .... to je asi taký "spoľahlivý zdroj", ako ten, čo tvrdil v istom čase, že Ježiš je falošný mesiáš a bludár!  
--------------------------------------------------------
My musíme cirkev, zbor vnímať ako celok, .... a nie vyťahovať isté zlyhania. Lebo inak by sme nenašli žiadnu dôveryhodnú cirkev, zbor! Alebo aj svetskú organizáciu! 
Bijoux, alebo skús stránku .... pozorovateľa/teológa/ - "Jehova je kráľom", nech je sranda. 
Lebo teológ je pomazaný a zrejme vie čo je pravda, lebo on je aj Kristovým bratom. 
"Majú oči ale nevidia, majú uši ale nepočujú, lebo otupelo srdce tohoto ľudu"!
       


13.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   29. 6. 2020, 00:57 avatar
Strazna vež je od svedkov.


14.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 6. 2020, 01:16 avatar
13, .... TAK AKO..... Katolícke noviny od RKC! 


11.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 6. 2020, 00:47 avatar
8, ..... videl som už rôzne videá o vylučovaní, .... o práci právneho výboru, .... a bol som priam šokovaný argumentáciou previnilcov. A na druhej strane som obdivoval trpezlivosť starších.
Aj ty si dal video toho Lukáša, a tam sú ukážkové príklady pýchy a vzbury a neznalosti vylúčených a odídencov.
Pochop Johny, .... je to len uhol môjho pohľadu a tých vašich/aj tvojho/ pohľadu.
Ja mám dosť rokov a sledujem tieto kauzy, ale ešte som sa nestretol s tým čo tvrdíš.
Tým nechcem povedať, že nemôžu byť chyby, zlyhania a omyly jednotlivcov. Nie, stávajú sa aj také veci, .... ale tie poznám /pár prípadov/ len z druhej ruky, a nemôžem k tomu zaujať fundované stanovisko!
Ale to sa deje všade, a rozumný človek musí rátať aj s takýmito prípadmi! Aj Biblia ich predpovedá a diali sa aj v minulosti čo je zrejme z biblických príkladov.
Napríklad teraz ide na našej televízií ten problém oddelených bratov z Rumunska a aj to ako sa to neskôr vyriešilo. Ale v danom čase to bol veľký problém, tých , ktorých sa to týkalo.
A ja nevyhľadávam silou mocou len negatíva, .... viac sa sústreďujem na pozitíva. A biblický postup je aj ten , ..... že aj keď som v tom nevinne a mýlia sa starší a podobne, .... Boh skôr či neskôr všetko napraví! O tom je tá vaša často proklamovaná pokora a trpezlivosť a postoj čakania. Aj to /takéto skúšky/ opäť opisuje Biblia!
Aj Judáš zradil Krista a daného apoštola musel nahradiť iný apoštol, Matej. A podobne. Prečisťovanie Johny a potkýnanie, skúšky budú až do konca tohto systému! 


15.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   29. 6. 2020, 08:40 avatar
Shagara, to ze tuto vaznu vec takto nehorazne popieras, lebo nemas o nej info, neznamena ze to tak nebolo. Bolo to presne tak ako je to uvedene na hore uvedenom linku.. Stavím sa o cokolvek, ze 99% JS ani netusia , ze nieco taketo sa okolo civilnej sluzby dialo, kedze tento problem sa týkal len pár desiatok chlapcov , ktorý v rokoch tusim 1992 az 96 mali nastupit na vojensku sluzbu. Takze ani vecsina starsich , ktorí nemali okolo seba takýchto chlapcov a tomto probleme nevedia.
Ty zase len zatlkas a odbocujes od temy ... zatlkat zatlkat zatlkat... ale nezatlcies ,lebo cas nevratis. Opakujem, ja osobne poznam niekolko takýchto prípadov, takze mozes mi tu písat co len chces aby si aj sam seba presvedcil ze to tak nebolo, ale márne.
Ako by si reagoval ty ak by si bol starsi, mal by si nejake pokyny, ze jednoducho musi byt niekto vylucený ked nastúpil na CS, ale jasne by si vedel , ze na to ziadny Biblický dôvod nieje??? Comu by si dal prednost, Písmu alebo pokynom z USA?
Prípad z KE: chlapec bol zavolaný na pravny vybor, lebo nastupil na CS do nemocnice ako sanitár. Pýtali sa ho, ze ci je ochotný skoncit na CS. Povedal ze nie, lebo to by znamenalo vezenie a on si nieje vedomí toho, ze by konal nieco zle. Bol vyluceny. jeho otec bol starsi, a po pravnom vybore sa spýtal ,na zaklade akeho Biblického dôvodu bol vylucený.. Starsi len kývli plecom , ze "ved vieš ze sme museli" a to bolo vsetko. Chlapec sa psychicky zrutil , kedze 100% z jeho rodiny boli JS a takmer vsetci s nim okamzite prestali komunikovat a odpisali ho.. Dokonca v zbore sa sepkalo, ze chlapec si nasiel milenku a podobne spekulacie.. Jeho otec v tom momente prestal byt starsim, matka tak isto psychicky na dne. Chlapec sa nastastie s toho dostal. Uz roky je v Londýne . Ma 2 deti, ktoré jeho rodina ani nevidela, a rodicia osobne len raz a to maju 14 a 17 rokov. A toto je len jeden z pripadov. Poznam este dalsie 3.
Takze mi netvrd, ze nemám pravdu.. Vase vymyslene nariadenia doslova ničia rodiny, psychiku ludi , a casto aj samotný zivot.. Toto niesu zlyhania a omyly jednotlivcov, ale vázne zlyhanie vasho vedenia, ktore namiesto ospravedlnenia este zaklincuje celý problem tým, ze nariadi starsim aby sa neospravedlnovali... HNUS. Kazdy pokorný clovek, organizacia sa ospravedlni ak v niecom zlyha.. a dokonca casto ponukaju aj odskodne. Zamysli sa..


17.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 6. 2020, 14:11 avatar
15, .... samozrejme, len ty a spol ste v obraze a tí ostatní /JS/ o ničom ani netušia.
Samozrejme, mnohí určite nepoznajú daný problém lebo sa s ním nestretli.
V každom prípade to bol okrajový problém a bolo to aj celkom inak ako to podávaš ty.
Preto som hovoril o tom "uhle pohľadu". To je presne tak ako s tými frakciami krvi, .... kde tvoj pohľad je úplne skreslený a nesprávny. A je to uhol pohľadu kde ty nerešpektuješ slobodnú vôľu iných a ich svedomie, a myslíš si, že oni sa nevedia správne rozhodnúť ak príde na lámanie chleba.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
K tým pokynom z USA: Pozri sa, čo by sa stalo keby som ako katolík nesúhlasil s trojicou, peklom, nesmrteľnou dušou a podobne? Alebo je to v Písme? A ak by som bol vylúčený, ako by som reagoval?
Vieš dobre, že v istom čase aj JS vyvyšovali Ježiša na úkor Otca, .... a bola to nebiblická chyba. Ale to sa zmenilo. Ty musíš chápať , že Božia organizácia, Boží ľud nie je statická a nemenná organizácia, .... ale je to niečo čo je v pohybe a vyvíja sa, mení, upravuje. Predsa na tom je založené to - hľadanie pravdy.
Niekto si myslí, že vie všetko hneď a nič nemusí meniť/ale nikde tomu tak nie je/, ale to je demagógia. Tu nemusíš mať ani poznanie Písma, stačí mať zdravý, sedliacky rozum.
Aj v športe sú isté pravidlá, ktoré sa menia. Ak v minulosti sa za niečo vylučovalo, trestalo , ... tak dnes už tomu tak nemusí byť. A čo teraz? A v istých organizáciach sa vylučuje už za neskorý príchod na tréning a podobne. A svätý zbor by mal byť teda ako na tom?
------------------------------------------------------------------------------------------------
K tým akože tragédiám: Určite, boli aj také jednotlivé prípady. Ale v iných zoskupeniach, cirkvách sú tieto veci na dennom poriadku. A je jedno, koho vinou?
Ty stále zabúdaš že sme všetci nedokonalí, a slabí a že to rozumný človek musí vnímať.
Nezľahčujem bolesť a utrpenie nikoho, ..... ale proste tak to v tomto problematickom živote chodí!
Ja už som uviedol isté príklady, .... a ak napríklad za niečiu chybu zomrelo 70 000 ľudí, ..... myslíš si, že to pre pozostalých bolo ľahké? Alebo čo by si ty urobil? Šiel by si lynčovať Dávida, Jehovovho pomazaného?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Johny, .... ty vidíš len tie negatíva JS /tú menšiu časť/ ale nevidíš tie pozitíva JS a to, koľkým ľuďom pomohli zachrániť život, alebo rodiny a podobne!

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Uvedom si, že presne takýto negatívny postoj mali židia a pohanský svet na prvotných kresťanov. Určite aj vtedy mnohí jednotlivci/aj dozorcovia, apoštoli/ zlyhávali .... ale ako celok mali Božiu podporu a schválenie!
Prečo to nechceš pochopiť?
Prečo mnohí zo sveta, inoverci a aj kresťania vnímajú svedkov ako jedinečných v správaní oproti iným?
Mýlia sa oni, alebo ty? Prečo ten rozdielny uhol pohľadu?
-------------------------------------------------------------------------------------------
RIEŠENIE .: ...... "Ukrivdený brat je neprístupnejší ako opevnené mesto a niektoré spory sú ako závory hradných brán. Príslovie 18,19

V akom zmysle je ‚brat, proti ktorému bol spáchaný priestupok, viac ako silné mesto‘???

Podobne ako silné mesto, ktoré je obliehané, aj takýto človek môže neoblomne odmietať uzavrieť mier, teda odpustiť, a nezameriavať sa na nejaký spor,chybu a pod.
Spory, ktoré sú medzi ním a priestupníkom,/jednotlivcom, zborom,domnelou alebo skutočnou krivdou, atď/ sa ľahko môžu stať rovnako veľkou prekážkou, akou je „závora na obytnej veži“.
Aj preto nám Biblia dáva danú radu a múdry človek sa nad ňou aspoň zamyslí! 
Keby bolo odpúšťanie ľahké, tak by dnes svet inak vyzeral.   

                              


16.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   29. 6. 2020, 09:33 avatar
a písal si: 4, .... ale to je tvoja verzia príbehu. Ja poznám trochu iný "príbeh"
Tak kde je ten iný príbeh? Napíšeš nám ho, kedze mna obviňuješ ,že klamem tak si rád precitam tvoj "príbeh", ako to teda s tou CS v skutocnosti bolo..


18.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 6. 2020, 14:15 avatar
16, ..... Ide o ten tvoj uhoľ pohľadu. Isté chyby sa stali a budú sa stále stávať, pokiaľ budeme nedokonalí!
Ide len o to, že na dané zlyhania sa musíme pozerať očami Biblie a riešiť ich, ... vnímať Kristovou mysľou.
Ježišovi súkmeňovci, bratia, náboženskí vodcovia, národ ..... svojho mesiáša zradili, zabili ........ a aký mal postoj Kristus ku nim?
Taký ako máš ty?  


19.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   29. 6. 2020, 14:18 avatar
Shagara, čo je to uhoľ pohľadu? lebo uhol pohľadu chápem.   


20.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 6. 2020, 14:24 avatar
Uhoľ to je také čierne a dobre to horí
Súhlasí Shagara


23.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 6. 2020, 21:26 avatar
20, .... a poznáme čierne a hnedé uhlie, .... koks, .... a brikety!  


22.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 6. 2020, 21:25 avatar
19, ..... názorný príklad: 1, prvý uhoľ pohľadu ...... má ten, čo rieši rómsku otázku/poslanec/ a zastáva sa tejto menšiny a všemožne sa ju snaží podporovať a to aj na úkor majoritnej väčšiny! Možno je to človek, čo býva vo vile pod Slavínom a nikdy nepocítil úskalia tejto problematiky.
------------------------------------------------------------------------
2, a druhý /iný/hoľ pohľadu ...... má ten čo býva v blízkosti Prešovského geta Stará tehelňa, alebo napríklad v Plaveckom Štvrtku. Ak ti do roka niekoľkokrát vykradnú záhradu a niečo z dvora, alebo znásilnia starú mamu a zoberú jej posledných 20 eur z dôchodku, tak samozrejme to človeka poznačí v nazeraní na túto menšinu!

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Samozrejme, .... my musíme všetko vnímať v širšej perspektíve a hlavne musíme veci riešiť biblickým spôsobom ak sme kresťania. Pretože ak ja vypichnem len to zlé z tejto problematiky a nebudem vnímať aj to dobré, tak môj názor je skreslený, tendenčný. Samozrejme, v prípade chýb JS je to trochu o niečom inom/ a o vylúčených/, .... ale ako príklad to môže slúžiť.
Apropo, .... dnes to tak chodí, že niekto zabije človeka a vidí to desať policajtov a daný človek/previnilec/ sa aj tak cíti nevinný a vinu zvaľuje na systém , .... policajtov, .... súdnictvo, .... na nejakú zhodu okolností, .... a hľadá všetky možné spôsoby aby on bol čistý, nevinný a tí druhých vníma ako zlých! Zrejme to poznáme všetci?!
Tak aj odídenci, ... previnilci, .... vylúčení od JS, .... majú často odlišný uhoľ pohľadu. Našťastie, takých je menej a väčšina vylúčených si skôr či neskôr uvedomí svoje zlyhanie a vrátia sa do zboru opäť.  
Je to všetko o srdci človeka, ... o pokore a podobne.
Biblia píše: ..... V Biblii sa píše: ...... „Spravodlivý môže padnúť i sedemkrát, a určite vstane.“ ?(Príslovia 24:16)
A tak to má byť! 


21.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   29. 6. 2020, 14:32 avatar
zase kopec slov od veci.. Tu sme sa bavili o civilnej sluzbe a ty zase peklo , trojica atd. OMG. Tvoja reakcia je na zaplakanie: ak niekoho vylucia vo futbale, psychicky sa nezruti, rodina ho nezavrhne,nesprava sa k nemu ako k prasivemu psovi .. teda úbohe necitlive prirovnanie! U iných sú taketo nezmysli podla teba na dennom poriadku, takze je to normalne ze aj u vas , ktorí o sebe tvrdite ze ste jediní praví... zase úbohe. Ze vidim len negatíva? kedy si ty vyzdvihol nejake pozitíva iných nabozenstiev? Ukrivdený brat? chlapec sa psychicky zruti, ani nevies ake problemy s toho mali v rodine a ty to takto zlahčuješ? Si uboziak , a takeho uboziaka z teba robí tvoja sektarska organizacia.. "Uhol pohladu"," isté chyby" a pod vyjadrenia? keby ste to vnímali Kristovou myslou tak sa pokoríte uznate vázne zlyhania ospravedlnite sa poucite sa.. ale nic z toho sa nestalo. Diabol má z vás radost..
A k tej CS si sa zase nevyjadril a nenapísal tvoj "príbeh" a teda v com nemam pravdu a ako to v skutocnosti bolo. A ani nikdy nenapises, lebo to bolo presne tak ako som pisal.


24.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 6. 2020, 21:37 avatar
21, ...... ale opakujem, ..... každý JS vie, že také situácie môžu nastať. Je to stále poslušnosti v tom ktorom čase.
A nie je to "normálne" ak sa chyby a zlyhania dejú. Ale oni sa aj tak dejú.
Ty asi zrejme musíš byť dokonalý a dokonalosť asi vidíš všade, len nie u JS!
Hovorí z teba len pýcha a urazenosť, .... nič viac.
Ak si kresťan, ..... povedz, smrť Krista a jeho týranie bolo akože OK, a nikoho sa to nedotklo?
Nie, .... OK, tak zaujmi taký postoj aký mal aj Kristus, .... alebo povedz , že nie si kresťan a všetko vnímaš a preosievaš ako svetský človek a chceš pomstu, odplatu!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O tom je kresťanstvo Johny! Milovať nepriateľov ti čo hovorí? Kristus sa tu mýlil ak nás k tomu nabádal? Myslíš si, že to je ľahké? V Tusku zapália bratovi dom a zbijú ho, ..... a čo myslíš, že on urobí to isté?
Ty nemáš a asi si ani nikdy nemal Kristovu myseľ, .... tak povedz ,že si neveriaci a uzavrime to.
Pretože nikdy nedôjdeme k zhode! A budeš až do konca zatrpknutý, .... urazený, .... ješitný, .... a stále budeš len hľadať chyby na iných!
----------------------------------------------------
A uvedom si, že každý príklad bol odlišný, tak nečkaj moju presnú odpoved, ak ani neviem či zohľadňuješ nejaký jeden konkrétny príklad, alebo to vnímaš celkovo v danom čase, keď istý čas bol tento problém?!
Ale to opäť vôbec nie je podstatné, ..... problém u teba je úplne inde!   


25.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   29. 6. 2020, 21:49 avatar
Zase sa snazis odvracať pozornosť od vážneho problému a zvaľovať vinu na jednotlivca. Nech si každý spraví názor sám. Napises že klamem, ale nič si nenapísal čo by to dokazovalo. A klamal si ty, že máš iný "príbeh" ,ale žiadny si nenapísal. Snazis sa množstvom slov sám seba presviedčať o neomylne pravde JS. Normálne ta už ľutujem.


26.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 6. 2020, 23:17 avatar
25, ..... NIE !!! Problém je v tvojom myslení a v srdci. Problémy boli, sú a ešte krátky čas budú!


27.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   30. 6. 2020, 08:17 avatar
ja nemam ziadny problém, mne je totalne jedno co tam vo vase organizacii vyvádzate.. Ale ja sa vzdy budem zastavat tích, ktorí boli neprávom poskodení, utlacaní. Si uvedom, ze tu se nejedna o nejaku nauku. Ta sa moze aj 100x zmenit a nic sa nestane, ale ak svojim ucením a konaním posliapate ludsku dôstojnost , poskodzujete dusevne a telesné zdravie, nicite rodiny a pritom vinu zvalujes na poskodeneho jednotlivca co je totálne zvrátene zmyslanie, tak by to malo mat aj trestnoprávnu zopovednost. A kedze porusujete aj zakony , klamali ste pri registracii tak máte neprávom povolenú registráciu vasej sekty.

Si predstav, ze más 18r, ides si po meste pozries sa na nejaké malé dievča a ja ako policajt, ta v tom okamziku zatknem, obviním z pokusu o znásilnenie maloletej. Súd ta odsúdi na 20r natvrdo. Ked ta prepustia, tak sa zisti, ze si bol nepravom zavretý. A štát ti povie, hups nic si z toho nerob, ved chyby sa stávajú, problémy v justícii boli aj budú, ale aj tak je to tvoja chyba, ved preco si sa pozrel na to dievcatko? Je to teda tvoj problem, ze pol zivota más v riti, ze cela tvoja rodina a priatelia si myslia ze si pedofil.. ze si chcel spáchat samovrazdu v cele lebo si to nezvládal..zmier sa stým ze chybyčky sa stávaju..

Toto je tvoje logicke myslenie a zdravý rozum ...


28.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 6. 2020, 12:28 avatar
27, ..... Ak Ježiš hovoril aj o "ohni", ....a o "rozdelení v rodinách", o "skúškach", ...."prečisťovaní", .... tak čo mal na mysli?
Skúškou je pre nás aj nedokonalosť iných. A to sa týka aj Božieho ľudu!
Tvoja predstava, že všetko sa bude diať ako po masle a že nikto sa nebude na ničom potkýnať je utopistická, .... nebiblická!!!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Povedz, .... máš nejakú alternatívu voči JS? Koho? Svet? Svoje názory? Alebo čo?
Alebo existuje niekde dokonalý Boží ľud, kde všetko ide tip top?
Preber sa už človeče, a nerob z komára slona.

Ja sa nebudem držať svojich názorov, ale biblických.
Preto použijem opäť príklad Jozefa: Jeho vlastní bratia zradili a predali ho do otroctva. Prečo to Boh pripustil?
Ako sa mohla stať takáto "chybička", .... ako mohli tí, z vyvoleného národa urobiť takúto "zvrátenosť"?
Aj svojmu otcovi klamali. Ktorý sa s tým potom dlho nevedel vysporiadať.
A to najprv Jozefa chceli zabiť!
Už si ťa viem predstaviť, čo by si robil, keby si bol vtedy niekde v pozadí a všetko by si videl a poznal.
Lenže aj tento počin k niečomu slúžil a nakoniec viedol k niečomu dobrému! K záchrane.
Alebo ako to, že Boží obľúbenec Dávid zabil Uriáša a dopustil sa smilstva s jeho manželkou? A to Ježiš je "synom Dávida"! /Dávidovou hviezdou,potomkom/
Vari Boh nevidí?
--------------------------------------------------
Johny súdiš podľa svojich ľudských, telesných meradiel, ..... a nemáš vôbec duchovné zmýšľanie.
Uisťujem ťa, .... ak aj niekto spáchal niečo zlé, stále platí zásada, že "každý čo zaseje to aj zožne".
Spravodlivosti bude učinené zadosť. Ale ja sa neobávam o JS ale o teba!   
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A ak dnes niekto !"šliape po ľudskej dôstojnosti" tak je to svet, .... falošné náboženstvo, .... a ľudia ako si aj ty!   


29.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   30. 6. 2020, 12:45 avatar
no koment.. len potvrdzujes to,co som napísal..


30.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 6. 2020, 13:24 avatar
29, .... no comment, .... len ukazuješ že máš telesné a nie duchovné zmýšľanie
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Citujem ....... "Telesný človek neprijíma veci Božieho ducha, lebo ich považuje za nezmysel, a nemôže ich pochopiť, pretože sa posudzujú duchovne." 1. Korinťanom 2:14–16.

Pointa daného textu: Ja nikdy nepochopím tvoje zmýšľanie, .... a ty nikdy nepochopíš zmýšľanie moje! Zmier sa s tým.
A opakujem: Ja sa nebojím toho, že by každý nedostal to, čo si zaslúži! Tak prečo to škrípanie zubami a hnev?
Alebo neveríš v Božiu spravodlivosť?
--------------------------------------------------------
"

Všetko je odhalené a odkryté očiam toho, ktorému sa budeme zodpovedať". (Hebr. 4:13)

  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Keďže sme sa tu už narodili, naučme sa tu aj žiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(121 524 bytes in 0,174 seconds)