Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Poslední praví katolíci- Bratstvo sv. Pia X.

24
reakcií
2975
prečítaní
Tému 9. apríla 2013, 23:37 založil integrista.

podobné témy:1.
označiť príspevok

integrista
   9. 4. 2013, 23:37 avatar
Po liberalizacii v Cirkvi po 2. vatikanskom koncile a za liberalnych a ekumenickych papezov, ako Jan XXIII., Pavol VI., Jan Pavol II., ci dnes Fero, doslo k velkemu upadku Cirkvi.
Posledne stovky katolickych knazov, co vyznavaju povodnu a pravu katolicku vieru, sa zdruzili do knazskeho Bratstva sv. Pia X., tzv. tradicionalistov, ci ,,lefebvristov".
Velmi vydareny dokument svajciarskej televizie o tomto Bratstve:
www.ecclesia-tv.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Astax1 muž
   10. 4. 2013, 14:38 avatar
V niečom s tebou súhlasím.
Ale Jan XXIII chcel pre Cirkev dobre preto zvolal koncil žiaľ Bohu ak si čítal Napomenutie z onoho sveta dočítal by si sa že najskôr viedol koncil Duch Svatý ale neskôr sa tam votrel diabol.Čiže môžme konštatovať že tento koncil urobil viac zla než dobra.Pavol VI neskôr nemohol za chod Cirkvi lebo ak si čítal pozorne pravý Sv.otec Pavol VI bol vatikánskym vaznom , bol mučeníkom, zradili ho vlastný kardináli ktorí boli slobodomurári.Ak si čítal celú knihu tak by si vedel že za Pavla VI vystupoval jeho dvojník zatial čo pravý sv.otec bol vaznení vo Vatikáne.Preto mnoho zlých ustanovení neprišlo od sv.otca ale od slobodomurárskeho podvodníka.

Ďalej nepovažujem Jána Pavla II za niekoho kto uškodil Cirkvi práve naopak.Všetci dobre vieme že bol ctitelom Najsvatejšej Panny Márie a ona viedla jeho kroky.Ján Pavol II bol pápežom slnka lebo prinášal svetlo do Cirkvi.Ak nezdielaš môj názor tak by si mal vedieť že Jána Pavla II sa viac krát pokúšali zabiť ale Panna Mária bola vždy pri ňom.Myslíš si že ak by bol Ján Pavol II skazou pre Cirkev že by sa ho diabol a slobodomurári pokúšali zabiť?

A ešte dnes je tu pápež František o tomto pápežovi si myslím že je tiež prínosom pre Cirkev pretože chce Cirkev chudobnú,prostú takú Cirkev ktorá by sa čo najviac približovala obyčajným veriacim.Tiež viem že pápež František je ctitelom Panny Márie čiže jeho kroky sú tiež vedené Máriou.Slobodomurárom nieje tento pápež po chuti preto svet naňho útočí a vyvoláva umelé škandály.František nieje ten ktorý nebude zvolený kánonicky.

Ale súhlasím s tebou že modernizácia pre Cirkev je zlá!
Súhlasí elemír


3.
označiť príspevok

integrista
   10. 4. 2013, 15:35 avatar
no neviem- diabol sa votrel do koncilu a zmanipuloval ho proti Cirrkvi.
vsetci papezi verni satanovmu koncilu su proti Bohu.
A pamataaj, co sa v napomenutiach pisalo, ze Marcel Lefebvre ma pravdu, a jeho Bratstvo zvitazi. A Wojtyla Lefebvra a biskupov Bratstva sa pokusil ,,exkomunikovat".
Okrem toho, papez Wojtyla bol najvacsim nicitelom liturgie, prene sposobom, ktory odsudzovli napomenutia.
podobne je nim Frantisek.
Papezi, co stoja za diablovym koncilom stoja proti Bohu. A napomenutia nie su svatym neomylnym pismom, ale mnohe su tam zaujimave veci, to urcite.


4.
označiť príspevok

milky945 muž
   10. 4. 2013, 16:01 avatar
Ak kniha NAPOMENUTIE Z ONOHO SVETA hovorí, že .... "najskôr viedol koncil Duch Svatý ale neskôr sa tam votrel diabol" ...., potom buď kniha klame alebo RKC nie pravá Kristova cirkev, lebo podľa písma ani pekelné brány ju nepremôžu. Lebo tam kde je duch svätý (duch Boží), diabol nemá šancu.

Ján Pavol II bol pápežom slnka lebo prinášal svetlo do Cirkvi? V Assisi uznal ostatné náboženstvá, že tiež vedú k spáse. Asi trochu pozabudol na prikázanie: nebudeš mať iných Bohov. Zároveň poprel Kristovu vykupiteľskú úlohu / moc.
Súhlasí veriaci, elemír


5.
označiť príspevok

integrista
   10. 4. 2013, 16:24 avatar
Pekelne brany Cirkev nepremohli, este stale je tu katolicke knazske Bratstvo sv. Pia X., ktore stale zachoavva katolicku vieru. Wojtyla bol heretik a bohoruhac, to je bez diskusie.


6.
označiť príspevok

veriaci muž
   10. 4. 2013, 16:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

integrista
   10. 4. 2013, 16:50 avatar
ale stoji, neruhaj sa, je to smrtelny hriech


8.
označiť príspevok

veriaci muž
   10. 4. 2013, 16:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 4. 2013, 00:57 avatar
O tomto zapochyboval aj samotný Ježiš: N8jdem tu vôbec vieru, ak sa tu vrátim ?


9.
označiť príspevok

milky945 muž
   10. 4. 2013, 17:06 avatar
Ani Bratstvo sv. Pia X neuznáva pápeža. Oni sa nerúhajú, keď ich tak uznávaš?


10.
označiť príspevok

integrista
   10. 4. 2013, 17:09 avatar
uznavaju papeza, iba ho povazuju za podozriveho z herezy, teda vsetkych papezov od diabolskeho 2. vatikanskeho koncilu


11.
označiť príspevok

milky945 muž
   10. 4. 2013, 17:19 avatar
10: si tak trochu protirečíš, ale nevadí.

Veriaci má pravdu, Katolicka cirkev bude porazená zvnútra. Bratstvo sv. Pia X. boli len jedni z mnohých, ďalší budú nasledovať, možno menej viditeľne, ale isto budú. Veľa veriacich už teraz odchádza do malých lokálnych cirkevných zborov.
Súhlasí veriaci


12.
označiť príspevok

integrista
   10. 4. 2013, 17:22 avatar
veriaci neodchadzaju, ale zostavaju, to cirkevni predstavitelia siria ekumenizmus a liberalizmus, a tym odchadzaju od Cirkvi. Bratstvo sv. Pia X. zostalo na pode Cirkvi, a bojuje aby sa Cirkev obratila a vratila pred 2. vatikansky koncil, k svojej Tradicii a odmietla ekumenizmus, novu omsu, liberalizmus, nabozensku slobodu, kolegialitu a dalsie veci, a opat obnovila rimsku inkviziciu, Svate oficium.


13.
označiť príspevok

milky945 muž
   10. 4. 2013, 17:59 avatar
Konečne v polovičke videa začali hovoriť k veci, takže prvá vec proti čomu bojujete: sekulárni obraz kňazstva, ktorý priniesol 2. VAT.KON..

Neobhajujem sekulárny obraz kňazstva, lebo neviem či je lepší. Avšak pôvodný obraz ešte výraznejšie oddeľoval kňazov od oviec, od obyčajných veriacich / ľudí. Vtedy to bolo výrazne viac oddelené / odlíšené: my a ovce, my a ostatní, my čo máme Božie poslanie evanjelizovať a ostatní, ktorí ho nemajú, ktorí iba prijímajú. Toto je chyba. Kristus v písme nikdy a nikde takto nerozlišoval.


14.
označiť príspevok

milky945 muž
   10. 4. 2013, 18:03 avatar
lebo kde berie kňaz istotu a odvahu tvrdiť, že iba on môže evanjelizovať?


15.
označiť príspevok

integrista
   10. 4. 2013, 18:07 avatar
evanjelizovat moze kazdy, a aj kazdy pred Koncilom evanjelizoval- vo svojich rodinach, okoli.
A knazi a veriaci su oddeleni, kazdy ma ine ulohy a poslanie.
Sekularny obraz knazstva je to, e knaz sa stara o plesy, o hodiny tanca, aktivizuje sa v zachrane sveta- ale to dolezite je, to duchovne poslanie knaza, a na to sa dnes zabuda.


16.
označiť príspevok

Metju123 muž
   10. 4. 2013, 18:45 avatar
Integrista .... na tvoju adresu iba toľko že si podľa mňa zaslepený fanatik , pekelné brány cirkev nrepremohli ? Podľa teba s určitosťou nepremohli jedine "katolicke knazske Bratstvo sv. Pia X." . To je aká percentuálna čaśt veľkej RKC ? 1 percento ? Takže keby si mal totálne zhnité jablko na ktorom by bolo 1 percento nezhnitého tak by si normálne mohol nazvať toto jablko ako dobré pretože to 1 percento by celú sitáciu hasilo ? Kristus určite nemyslel tým že povedal " že postaví svoju cirkev , ktorú pekelné brány nepremôžu " to že v tej cirkvi ostane 1 percento neskazeného a zvyšok bude "zhnitý". Myslel tým to že pekelné brány nebudu mať žiadnu šancu skaziť čo i len časť cirkvi ktorú KRISTUS založil, teda RKC určite nieje ta ktorú založil.

"Bratstvo sv. Pia X. zostalo na pode Cirkvi, a bojuje aby sa Cirkev obratila a vratila pred 2. vatikansky koncil, k svojej Tradicii a odmietla ekumenizmus, novu omsu, liberalizmus, nabozensku slobodu, kolegialitu a dalsie veci, a opat obnovila rimsku inkviziciu, Svate oficium." - narážaš na tú starú tradíciu ktorá šírila len "dobro" a "lásku" hlavne v dobre temna s ktorou by Kristus "určite súhlasil" ?
A pritom ževraj dobrý strom poznáme podľa ovocia nie ?


17.
označiť príspevok

integrista
   10. 4. 2013, 20:03 avatar
aj keby zostal na svete jeden pravoverny katolicky biskup, ci len jeden jediny katolik, tak stale je to cirkev, ktoru pekelne brany nepremohli.
A i to 1% tu situaciu hasi, ved len trosku sirupu da chut poharu vody, Kristus nam kazal byt solou, a nou sme.
A tie pekelne sily uz velakrat v historii skazili velku cast Cirkvi, ale vzdy prezila mala cast pravych katolikov, co Cirkev obrodila, a tak to je i dnes.
Co sa tyka inkvizicie, panuje o nej vela mytov, tu je clanok o poslednom rimskom inkvizitorovi:
euportal.parlamentnilisty.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Inkvizicia ochranovala chudobnych ludi, preto by Kristus s nou suhlasil


18.
označiť príspevok

Metju123 muž
   10. 4. 2013, 20:23 avatar
No pozri Kristus povedal že ju nepremôžu , ty to berieš maximálne doslovne , tj. že pekelné armády museli premôcť každého jedinca v RKC aby sme mohli povedať , že ju premohli , cirkev je hierarchicky stavaná ako nejaká armáda , takže skôr by sme mohli použiť príklad armády vo vojne nie ? Čo s armádou v ktorej nepriateľ infiltroval celý generálny štáb , pričom vačšina velenia armády sú len agenti nepriateľa , ktorí čakajú na správny moment nato aby sa realizovali . O vojakoch (kňazoch ) nehovorím , lebo sám ich poznám veľa a sú to podľa mna jednoznačne dobrí ľudia , lenže učenie čo musia hlásať nieje pravdivé , aj keď ho hlásajú s dobrým úmyslom ako ty sám , teda oni sami sú v mojich očiach " sluhovia zla"(netreba chápať príliš expresívne) aj keď len svojou nevedomosťou alebo podriadeniu generálnemu štábu svojej armády. Aspoň v mojich očiach je nehovorenie ničoho "vačšie dobro" ako hovorenie lží :-) A prave preto PEKELNE BRANY CIRKEV PREMOHLI. Takže sa zase budem opakovať a poviem že tá JEŽIŠOVA CIRKEV to predsalen nebude :-)

Pokiaľ ide o inkvizíciu tak áno ochraňovali chudobných pretože chudobní boli pekne tíško a modlili sa +pracovali , im išlo hlavne o niekoho kto hlásal niečo revolucné , alebo taktiež o niekoho kto bol z bohatších pomerov , koho majetok sa zapáčil cirkvi a nebol úplne v súlade s preferovaným spoločenskym trendom. Odporúčam film "KLADIVO NA ČARODEJNICE" , natočený na základe historických faktov o praktikách inkvizície :-)


21.
označiť príspevok

integrista
   12. 4. 2013, 23:42 avatar
netaraj, inkvizicia neupalovala carodejnice, ale ich ochranovala.
Generalny stat je infiltrovany, ale armada este bojuje, a odmieta zlozit zbrane, cize neni este porazena.
Inkvizicia neochranovala chudobnych?


20.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 4. 2013, 01:01 avatar
Kristus súhlasil s inkvizíciou ?????????? Toto si kde vyhrabal, vieš vôbec, kto je Ježiš Kristus ????? Upalovač bosoriek ???? To už naozaj nie je o čom diskutovať. Takéto niečo sa nedá vyhrabať ani z kravskej riti.

Až uvidíte, že ohavnosť spustošenia je tam, kde nemá byť, vedzte, že koniec je blízko.


22.
označiť príspevok

integrista
   12. 4. 2013, 23:43 avatar
Inkvizicia upalovala bosorka? To je novinka, haha. Chodil si na zakladnu vobec?
Ano, kristus by s inkviziciou viac menej suhlasil, teda s mnohymi jej aspektami, lebo mal rad chudobnych, ktorych inkvizicia chranila.


23.
označiť príspevok

fidelis
   14. 7. 2013, 21:28 avatar
sidlo bratstva sv. pia X. je v Econe, vo Svajciarsku. Ak niekdo rozumie dobre nemecky, odporucam mesacnik bratstva pod nazvom "Kirchliche Umschau". Skoro vo vsetkych europskych statoch ma Bratstvo svoje zastupenie a konaju sa tam aj sväte omse v "tradicnom" predkoncialnom rituali. Najblizsie k Slovensku ma Bratstvo zastupenie vo Viedni v kostole sv. Jozefa, 7. okres, Bernardgasse 22, sv. omsa je v nedelu o 7.00 a 9.00. V Cesku v Brne, kaplnka Kralovnej sv. Ruzenca, Famerovo namestie 26 a v Prahe, Vinohrady, narodni dum, namesti miru 9. atd. Uz davno som chcela zistit, ci ma bratstvo svoje zastupenie aj na Slovensku, ale asi nie.
Myslim, ze tato diskusia sa prilis pusta do detailov a prestala byt vecna. nezabudajme, ze nediskutujeme o upalovani bosoriek a inkvizicii. co vatikansky koncil narusil je tisicrocna tradicia, s ktorou radikalne skoncoval. kristova viera nemoze byt staromodna, alebo moderna, teda ani jeho cirkev sa nemoze modernizovat a a ani viera sa nemoze prisposobovat dobe, ale naopak. kto veri, veri tak, ako uci Kristus.


24.
označiť príspevok

Linda žena
   14. 7. 2013, 21:34 avatar
no jo stará téma..tu si ťa nikto ani len nevšimne 


25.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   15. 7. 2013, 19:01 avatar
U nás je biskup home.gts.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Oliver Oravec, ten je ešte katolíckejší ako Lefebvristi...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:41,  Alebo vládnuce totalitné strany komunistická strana sovietského zväzu a...
dnes, 16:35,  Ocean - Ten Shekel Shirt (Full Song & Lyrics)
dnes, 16:33,  neporozumel som
dnes, 16:26,  Žiadame znalcov a expertov, ktorí boli včera znalcami a expertami v globálnom otepľovaní a...
dnes, 16:24,  https://zpravy.aktualne.cz/regiony/stredocesky/policie-proveruje-jestli-mladik-ktery-strilel-na-c...
dnes, 16:24,  Vlastne ho nehľadáme, len sa pozastavujeme nad tým, kam až môže viesť duševná porucha,...
dnes, 16:23,  merry chistmas nightwooork
dnes, 16:22,  https://uloz.to/file/HaSakQcAvizX/laska-jpg
dnes, 16:18,  era myslíš tých 90% voličov či koho ?
dnes, 16:17,  era treba si pozrieť video *13
dnes, 16:14,  Treba odjebať. Každého. Slovensko je biele.
dnes, 16:09,  Hrozba sú . A veľká v tom , že môžu spôsobovať pernamentnu ústavnú krízu po dlhé roky .
dnes, 16:04,  U mňa je to karikaturista Martin Šútovec Shooty karikaturista, ilustrátor, grafický...
dnes, 16:01,  To si už prekombinoval :)
dnes, 16:00,  Ponúka vzburu, revoltu, boj.
dnes, 16:00,  Keď už tak Stalinský Sovietský zväz a Hitlerovské nacistické Nemecko.
dnes, 16:00,  Fakt je, že nikdy predtým ste nerobili kvôli Kotlebovcom toľko kriku, ako robíte teraz....
dnes, 15:59,  Keď sa liberáli dostanú k moci AMEN TMA !
dnes, 15:59,  Prečo rastie Kotleba, čo ponúka jeho strana – a najmä – prečo má na kandidátke...
dnes, 15:55,  era treba popísať i realnu silu Kotlebovcov v SNR čiže motanie sa okolo 10 % a nulový...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Muž zaplatí dvesto korún za stokorunovú vec, ktorú potrebuje.
Žena zaplatí sto korún za dvestokorunovú vec, ktorú nepotrebuje.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(94 264 bytes in 0,670 seconds)