Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Posledná možnosť pre verných!

57
reakcií
915
prečítaní
Tému 9. novembra 2017, 23:39 založil teolog.

podobné témy:1.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 23:39 avatar
Už len krátky čas ostáva pred začiatkom veľkého súženia, za ktorým príde Armagedon! Je to posledná možnosť osobne spoznať pomazaných bratov Krista a jedinečná príležitosť stať sa priateľmi nesmrteľných nebeských kráľov a spoluvládcov s Kristom! Mimochodom, prežitie Armagedonskej vojny záleží na správnom postoji iných oviec voči pomazaným bratom teraz už nesmrteľného Archanjela Michaela! - Matúš 25:31-46.


2.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   9. 11. 2017, 23:40 avatar
Vieme o tom, aj v roku pána 2012 prišiel...........   


3.
označiť príspevok

pozorovateľ
   9. 11. 2017, 23:43 avatar
Úbohí neveriaci...:-)


4.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   9. 11. 2017, 23:44 avatar
Úbohí veriaci ..:-)


5.
označiť príspevok

pozorovateľ
   9. 11. 2017, 23:51 avatar
“A skutočne ich rozprestrú pred slnkom a mesiacom a celým nebeským vojskom, ktoré si zamilovali a ktorým slúžili a za ktorými chodili a ktorých vyhľadávali a ktorým sa klaňali. Nebudú zhromaždené, ani nebudú pochované. Stane sa z nich hnoj na povrchu zeme.“ - Jeremiáš 8:2.


6.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   9. 11. 2017, 23:52 avatar
Úbohý Jeremiáš..................prehral 8:2.


7.
označiť príspevok

pozorovateľ
   10. 11. 2017, 02:45 avatar
Si mentálne nevyliečiteľný...:-)


26.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   10. 11. 2017, 18:16 avatar
Momentálne som na tom nie najlepšie mentálne.   


23.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 11. 2017, 18:14 avatar
6,....hotový debakel,......vymeniť trénera,..... 


25.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   10. 11. 2017, 18:15 avatar
Tréner je dobrý, len hráči sa namiesto tréningu venovali omšovému vínku.   


21.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 11. 2017, 18:13 avatar
4,....myslím si,že naozaj tak niekedy sa dá povedať, kto sa správa bigotne. Neveriaci majú svoj názor,....a ja ho rešpektujem.


9.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   10. 11. 2017, 08:52 avatar
nejak často chodí...to bude tými vlakmi zadarmo


24.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 11. 2017, 18:15 avatar
2,.....a neprišiel? Mám o tom aj kazetu s filmom,..... 


11.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   10. 11. 2017, 13:11 avatar
1
Evanjelium SJ je najprv evanjelium strachu pred armagedonom, aby následne človeku zvestovali dočasnú záchranu podmienenú členstvom v spoločenstve SJ, ktorého zakladateľmi sú falošní proroci, ktorí sa podľa ich nasledovateľov len zmýlili v predpovedi konca. Zvestujú im nie kráľovstvo Božie, ale kráľovstvo jedine SJ. Stanú sa priateľmi nesmrteľných, no sami budú smrteľní? Načo je byť priateľom nesmrteľných, ak SJ aj tak skolí smrť? Akú to dávate ľuďom nádej?

To nemá nič spoločné s evanjeliom Ježiša Krista. Kristus dáva človeku radosť a pokoj v Duchu Svätom a táto radosť a pokoj je večnou radosťou v istote spásy a nie dočasnou. Ján 14:27 Pokoj vám zanechávam, svoj pokoj vám dávam; nie tak, ako dáva svet, ja vám dávam. Nech sa neľaká vaše srdce ani nestrachuje!1Ján 4:18 Bázne nieto v láske, ale dokonalá láska vyháňa bázeň, pretože bázeň má trápenie, a ten, kto sa bojí, nie je dokonaný v láske.1Ján 5:13 To som napísal vám veriacim v meno Syna Božieho nato, aby ste vedeli, že máte večný život a aby ste verili v meno Syna Božieho.

Tak teda aby sme vedeli, že máme večný život. Aký to priepastný rozdiel v učení.

Ján 11:25 Ježiš jej povedal: Ja som vzkriesenie i život; ten, kto verí vo mňa, aj keby zomrel, žiť bude.

1Ján 2:25 A toto je to zasľúbenie, ktoré nám on zasľúbil, večný život.

Takže SJ zvestujú svojej väčšine dočasný život , no a Kristus zasľúbil všetkým vykúpeným večný život a pred trónom bude stáť nesčíselný zástup. Komu mám veriť? No určite Kristu a nie SJ, ktorých zakladatelia, ku ktorým sa stále hlásia boli falošní proroci.

Ako ďaleko utiekli od zakladateľov nasledovatelia falošných prorokov vidíme denno denne.
Súhlasí litiliti, kntsz


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 11. 2017, 17:52 avatar
11,.....samozrejme,....evanjelium ,je evanjelium radosti,pokoja a podobne. len si treba uvedomiť ,že v prúde času my sme už veľmi hlboko,.....a tak nesmieme už opomínať aj posolstvo súdu.
Iba nerozumný človek z Písma si vyberie iba to,čo mu pasuje ,a to ostatné opominie. Ja už som spomínal prorokov,ktorí hlavne operovali s "posolstvom súdu",....a "varovali" neverných Izraelitov. A čo teraz,....povieme ,že oni boli zlí,lebo tak prorokovali?
---------------------
Tragické je aj to,že ty Realita, prekrútiš všetko. Každému na internete je dostupné učenie JS na www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk...atam si môže všetko zistiť. Aj to ako vedome zavádzaš. Vieš,ja by som si nedovolil tvrdiť o katolíkoch,alebo protestantoch niečo,čo nie je pravda.
A tiež,ak by mi niekto poukázal ,že sa mýlim, a bola by to pravda,....tak hneď by som skúmal ako to je? A zmenil by som svoj názor.
Ale vo vašom prípade Realita,......vás nič ani nehne. Som presvedčený,že akj keby Boh zostúpil a povedal vám ,že sa mýlite,tak neuveríte! Takú hrubú neúctu máte k Božiemu slovu.
Vieš,je až komické,ako stále omielaš ten jeden svoj verš,ktorého sa držíš a ignoruješ celú Bibliu.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
K miléniu,.........Prečo sa Origenes a Augustín stavali proti viere v Milénium? Origenes bol žiakom Klementa Alexandrijského, ktorý z gréckej tradície prevzal predstavu o nesmrteľnej duši. Origenes silne ovplyvnený Platónovým učením o duši...... „vložil do kresťanskej náuky celú kozmickú drámu duše, ktorú prevzal od Platóna,“ vyjadruje sa teológ Werner Jaeger. Preto pozemské požehnania Milénia presunul do duchovnej ríše. Teda,to boli hriešni ľudia,ktorí zmenili pravdu Písiem,....a nie Boh.
A v jednej encyklopédii sa píše, že Augustín podal...... „alegorické vysvetlenie“ tisícročnej vlády opísanej v 20. kapitole Zjavenia. A ďalej sa tam uvádza: ......„Toto vysvetlenie... prijali západní teológovia po ňom a viera v Milénium v jeho skoršej podobe stratila podporu.“ (The Catholic Encyclopedia)
------------------------------------------------------------------------
A opakujem sa znovu: odpovedz,.....ak Adam mal nádej na večný život,/podľa teba bol nesmrteľný/ a predsa zomrel,.....prečo sa tak stalo? Môže ten ,kto má nádej na večný život zomrieť.? A týka sa to aj neverných anjelov?!
A nechoď na mňa s pohanskými náukami o nesmrteľnosti duše a o pekle,mieste večných múk!


17.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   10. 11. 2017, 18:02 avatar
15

Ak teolog tu píše stať sa priateľom nesmrteľných, tak to predpokladá, že väčšina SJ budú smrteľní. Nič iné mi z toho nevychádza. No a čo to je za výraz - radostný deň súdu. Ktorý súd je radostný?

Prečo toto nezvestujete?: Ján 5:24 Ameň, ameň vám hovorím, že ten, kto čuje moje slovo a verí tomu, ktorý ma poslal, má večný život a neprijde na súd, ale prešiel zo smrti do života.

No a vy hovoríte o nejakom radostnom dni súdu. No katastrofa.


20.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 11. 2017, 18:12 avatar
17,......Realita,....ale to je pohroma z tvojej strany za ktorú môže tvoja nevedomosť.
Výraz -"súd" má v Písme viac významov. A tak 1000-ročné Kristovo kráľovstvo,/pozemský raj/ je tým 1000-ročným súdom!
A sotva tento úsek bude taký,ako ho opisuje trinitárske kresťanstvo?
Svätý Peter pred nebeskou bránou,ktorý robí selekciu,....ten naľavo/do neba/,...ten napravo/do pekla/.


47.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   10. 11. 2017, 19:41 avatar
20

Ak pozemský raj je pre vás 1000 ročným súdom, tak prečo Ježiš hovorí to čo hovorí, že teda kto verí, tak nepríde na súd, ak teda súd je podľa teba radostným rajom a dokonca 1000 ročným. Ján 5:24 Ameň, ameň vám hovorím, že ten, kto čuje moje slovo a verí tomu, ktorý ma poslal, má večný život a neprijde na súd, ale prešiel zo smrti do života.

To je už moc aj na mňa. U teba je kresťanstvo hanlivý výraz, no čo už. No a ja nie som katolík .


41.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   10. 11. 2017, 19:20 avatar
15

Shagara

Ak klamem a zavádzam, tak to vyvráť Písmom. No ty najprv prekrútiš zmysel v Písme a potom týmto argumentuješ. Predsa SJ odsúdili všetkých na zničenie, ak nevstúpia do spoločenstva SJ. Pritom tých ktorí vyznávajú Krista v Pravde ani neprijmete, alebo vyhodíte zo svojho spoločenstva.

Shagara napísal: ..atam si môže všetko zistiť. Aj to ako vedome zavádzaš. Vieš,ja by som si nedovolil tvrdiť o katolíkoch,alebo protestantoch niečo,čo nie je pravda.
A tiež,ak by mi niekto poukázal ,že sa mýlim, a bola by to pravda,....tak hneď by som skúmal ako to je? A zmenil by som svoj názor.
-----------------------------------------------------------
Stále ti ukazujem, že sa mýliš. Vy neustále tvrdíte o nás čo nie je pravda! Ak učíte, že zachránení budú jedine členovia spoločenstva SJ, lebo podľa vás mimo spoločenstva SJ niet záchrany, tak z toho vyplýva, že ostatní teda my budeme zničení, že. To je ale klamstvo, opovážlivosť, namyslenosť a pýcha si to o sebe myslieť. Skade môžete vedieť ,kto bude spasený a kto zatratený, ak mnohí vyznávajú Krista a sú z rôznych zborov, cirkví a cirkevných spoločenstiev? Predsa Boh vie kto je a kto nie je kresťanom. Dokonca sa nehlásite ku kresťanstvu no skrývate sa za Krista. To, že sa mnohí hlásia ku kresťanstvu, no v Božích očiach kresťanmi nie sú na tom nič nemení. Prečo to nenecháte na Boha? Predsa cirkev Kristovu, ktorú taktiež nespomínate, tvoria mnohí v srdciach ktorých kraľuje Kristus svojím Slovom - Duchom. Skade to človek môže presne vedieť, kto bude zachránený a kto zatratený a ešte to podmieňovať členstvom? Predsa Boh vie kto je aký. No vy ostatných mimo spoločenstva SJ ste už odsúdili na zatratenie a zničenie, lebo tvrdíte, že jedine členstve SJ je záchrana. No možno ste to medzičasom zmenili, ako je to u vás zvykom, kto ho vie. Predsa neustále som počul, že záchrana pred armagedonom je v nejakom členstve v spoločenstve SJ a plnením nariadení, ktorými podmieňujete túto záchranu. Ak to nie je pravda, tak napíš ako to učíte. Je aj mimo spoločenstva SJ záchrana, alebo bude ticho, čo sa toho týka. Ak je aj mimo spoločenstva SJ záchrana, tak to povedz. Ak tvrdíte, že len vo vašom spoločenstve je záchrana, tak to vy klamete. Kristus žiadne spoločenstvo SJ nespomína. Každý je spasený jedine z milosti skrze vieru v toho, ktorý sa obetoval za naše hriechy - Ježiša Krista. To je všetko. Život, ktorý bude nasledovať, bude vychádzať z nového človeka narodeného z Boha - z Ducha a to na Božiu chválu a nie vlastnú. Je vyučovaný a zdokonaľovaný tou istou milosťou Božou.

To všetko ste svojím učením zničili a ste ako tí zákonníci a farizeovia, a zatvárate nebeské kráľovstvo pred ľuďmi, sami do neho nevchádzate a tých, ktorí vchádzajú nenecháte vojsť, lebo odvádzate ľudí od viery v pravé evanjelium kráľovstva - evanjelium Ježiša Krista.

No a to je lož ktorú šírite voči ostatným, lebo nikde nie je napísané, že jedine vy jediní na svete ste tí jediní praví.
Súhlasí kntsz


48.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 11. 2017, 19:54 avatar
41,....Realita,prečo týmto zavádzajúcim štýlom píšeš?
------------------------------------------------------------------------------
Ja,alebo JS len reprodukujú Bibliu a biblické proroctvá a ako poslaní Bohom a jeho vyslanci , uisťujem ťa ,že vedia ako majú hovoriť?! Ale pripusťme/na chvíľu/že nie sú "praví kresťania" a skúmajme dalej.
-------------------------------------------------------------------------------
Hovorí písmo to,čo vyčítaš JS ,alebo nie? samozrejme ,že hovorí! Ak si kresťan musíš vedieť ,napríklad ,čo znamená to,čo som už ti písal:....... „Vyjdite z neho, ľud môj.“ ( Zjavenie 18:4.)....teda z "Veľkého Babylonu".
Odkiaľ má vyjsť "Boží ľud"? Ak to nevieš,ako sa zariadiš? Alebo chceš dostať tie "rany,ktoré dostane táto duchovná neviestka"?
Ak nevieš kto je -"človek neprávosti",....ako sa mu môžeš vyhnúť?
Ak nevieš,kto je tou "duchovne mŕtvou tretinou zeme" ,zo Zjavenia,ako vieš ,že nie si tam?
Ak Ján varuje pred odpadlíkmi na konci 1 storočia a hovorí ,že z kresťanstva vyšli "kresťania iného druhu",....ako vieš ,že ich nenasleduješ? Hlavne ak od nich preberáš ich nebiblické učenie?
Ak Kristus hovorí o "burine a pšenici",ako vieš ,že si pšenica a nie burina?
Alebo ak Kristus hovorí o "pochabých a rozvážnych pannách",....vieš koho nasleduješ,kde patríš?
Ak Kristus hovorí o "lenivom otrokovi,ktorý svoj talent zakopal", a druhý ich rozmnožili",tak vieš opäť , ako ty narábaš s talentami,a či si ich rozmnožil?
Ak Kristus hovorí o "capoch a ovciach",...tak vieš kam budeš zaradený,alebo ako sa dnes javíš?
Alebo ak Kristus,Písma hovoria o "slepých pastieroch" a o "pravých pastieroch",....tak kto ťa vedie?
Ak Písmo hovorí o tých "čo učia ľudské náuky a filozofie,nebiblické tradície",....tak o kom to Písmo vraví?
A mohol by som písať hodne dlho,aby bolo zrejme ,že Kristus,písmo rozlišuje medzi pravými a falošnými kresťanmi ,náboženstvom.
Čo z toho vyplýva? jednoznačne to,že je dobre sa riadiť Písmom,Ježišovými výstrahami. A nie tvrdiť ,že ....." SJ odsúdili všetkých na zničenie, ak nevstúpia do spoločenstva SJ. ".
Je to hlúposť! To platí na hocikoho,všeobecne. Ak napríklad JS nie sú pravým náboženstvom,tak ja budem zničený,....ak nenájdem pravé náboženstvo.
Kristus môže stokrát napísať,že ak "nenájdem toho správneho,pravého duchovného správcu ,že budem zničený"....ale povieš presný opak. A úplne znemožníš Krista .
Ty všetko zmiešaš,...ovce s capmi,..burinu s pšenicou,........rozvážne panny s pochabými,....slepých pastierov, s tými ,ktorí sa starajú o svoje ovce ",....lenivého otroka s usilovným" a podobne. Vsjo rovno,....na Ruský spôsob.
----------------------------
Tiež som nepísal to ,čo ty tvrdíš. Je pravdou,že musíme reagovať na Kristove slová a nájsť pravého duchovného správcu,......ale možno v istých prípadoch/písal som o tom/ môže Kristus ako sudca ,urobiť výnimku. Ale to zas je na dlhšie vysvetlenie a týka sa to hlavne tých,čo nemohli urobiť daný krok z rôznych dôvodov. Ale to sa drvivej väčšiny netýka.
Lebo dnes JS po celom svete už oslovili opätovne väčšinu ľudí na svete. Dnes sa hľadá už len tie "posledné ihly v kope sena".


51.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   10. 11. 2017, 21:27 avatar
48

Nič nemiešam, ale to nechávam na Boha. Takto to má spolu rásť - pšenica aj kúkoľ. No a na konci, bude žatva a vytriedi sa to. S čím máš problém? S Božou spravodlivosťou? Nedôveruješ Bohu, že to správne oddelí pšenicu od kúkoľa? Ak dôveruješ Bohu, tak to nechaj na neho.

Shagara napísal: SJ odsúdili všetkých na zničenie, ak nevstúpia do spoločenstva SJ. ".
Je to hlúposť! To platí na hocikoho,všeobecne.
---------------------------------------------------------------

Vykrúcaš sa. To nie je žiadna hlúposť. Presne tak to učíte. Kde toto platí všeobecne na hocikoho? Viem jedine o KC a spoločenstvu SJ, ktorí vykrikujú do sveta, že je JEDINE, podotýkam JEDINE pravé. Možno že ešte niekto sa nájde. No každý, kto vyhlasuje, že to alebo to viditeľné spoločenstvo pod názvom XY je jediné pravé na tomto svete, tak nehovorí pravdu. Ostatní a tým myslím reformovaných ani nenapadne niečo také vyhlasovať, že tá, alebo ten zbor pod tým názvom je jediný pravý na celom svete a ostatných by považovali na odsúdenie do zatratenia. To by bolo absurdné si takéto niečo nahovárať a znak namyslenosti a pýchy.

Predsa sa reformovaní nazývajú navzájom bratia a sestry v Kristu. Ty nazveš niekoho kto nie je v spoločentve SJ, ale v inom kresťanskom zbore brat , alebo sestra v Kristu. O tom pochybujem. Veď vy neznesiete žiadneho skutočného kresťana medzi sebou a nie ešte, že by ste uznávali niekoho mimo vaše spoločenstvo.

Vy tvrdíte, že ste JEDINYM pravým náboženstvom na zemi. No Ježiš Kristus nezaložil žiadne náboženstvo. To by som sa o tom dočítal v Písme. No nič také tam nie je. A žiadna z reformovaných cirkví, zborov, alebo cirkevných spoločenstiev to netvrdí, že je JEDINA pravá. Ak by sa nejaká našla, tak nehovorí pravdu. My všetci sa navzájom nazývame bratia a sestry v Kristu a súd nechávame na Boha a on rozlíši kúkoľ od pšenice, lebo jedine Boh vie v ktorom srdci kraľuje svojím Slovom - Duchom.

Keď hovorím o istote spásy v Kristu, tak je to každého osobný vzťah z Bohom a nie je to o nejakom členstve v nejakom viditeľnom spoločenstve. Ja hovorím o tom, že ukazujete na všetkých ostatných prstom, že budú zničení ak nevstúpia do spoločenstva SJ. O tom to je. Ak je napísané "Výjdite z neho, ľud môj" , tak SJ, tam vidia - vojdite do spoločenstva SJ, že. Každý vykúpený vie kde patrí a čoho je súčasťou. Patrí do cirkvi, ktorú ty nevidíš a vždy si nájde spoločenstvo, kde sa káže v pravde Kristus.


49.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 11. 2017, 20:02 avatar
41,....a ešte,.....to,kto je "pravý" hovorí Písmo a dáva isté znaky ako to môžeme spoznať? Nečakaj,že Písmo bude každého oslovovať presnou adresou a Ičom ,pravého náboženstva.
Zober si príklad 1 storočie:.....Neexistuje tvrdenie,ktoré by poukazovalo,že vtedy mal každý pravdu, a že ak mal byť prijateľný bohu,nemusel sa stať kresťanom! Nie je to pravda! Aj vyvolení židia ako národ boli zavrhnutí,...a Boh jasne schválil iba vtedy opovrhovanú Nazaretskú sektu./kresťanov/
A to platí aj dnes. "Je iba jedna viera,jedna nádej,jeden krst",....teda jedno pravé náboženstvo, a to majú ľudia nájsť.
Ak ho ty nájdeš v Hare Krišna,...môžeš,máš slobodnú vôľu. Ale za našu nesprávnu voľbu budeme niesť dôsledky. A o tom hovorí Písmo,...a nie je to niečo ,čo vymysleli JS.


52.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   10. 11. 2017, 21:45 avatar
49

No ak Ježiš hovorí, že nikto nepríde k nemu, ak bu mu to nebolo dané od Otca v nebesiach, teda ak by ho nepritiahol Otec v Nebesiach, tak všetko čo si napísal je opak toho, čo hovorí Ježiš. Ty pochybuješ o tom, že Otec na nebesiach správne priťahuje vo svojom čase ku Kristu? Ak nepochybuješ, tak kde máš problém?

To Boh sa mi dal nájsť a pritiahol ma ku Kristu a nie ja som našiel Boha svojím rozumom. Teraz už viem kde patrím a čoho som súčasťou. Idem všade tam, kde sa v Pravde zvestuje evanjelium Ježiša Krista.


58.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   11. 11. 2017, 11:46 avatar
49
Ja netvrdím, že každý má pravdu. To si skade vyčítal?

Ty úmyselne ignoruješ pojem, čo som napísal a čo tvorí podstatu vášho tvrdenia a to - "JEDINÉ". Ja predsa nemám nič proti tomu ak mnohí tvrdia, že ten zbor, alebo cirkev je pravá. Proti tomu nič nemám. No tu je úplne niečo iné. Spoločenstvo SJ tvrdí, že je JEDINÉ pravé na celom svete. A to už je úplne o niečom inom, že.


8.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   10. 11. 2017, 08:36 avatar
O tom dni a hodine nevie nikto, len JS a Boh   Dobrá taktika , strasit ludi a potom ich strach vyuzit a nalakat k sebe.. vid prispevky Shagaru a tzv. JS Teologa  
Súhlasí havran, J.Tull, kntsz


19.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 11. 2017, 18:08 avatar
8,....strach je zlá motivácia slúžiť Bohu. Bohu sa má slúžiť z lásky a z dôvodu,že je to práve pre nás výhodné, a nie pre Boha.
A JS ako som už písal nemôže byť nikto ,kto neprejde biblickým štúdiom a nepochopí biblické pravdy. Samozrejme,v prípade jednotlivcov ani to ešte nemusí viesť ku krstu. Vždy sa tak deje na základe dobrovoľnosti,....pretože iné uctievanie Boh neschvaľuje,....ani zo strachu.
Ak niekoho varujete aby urobil opatrenia na svoju záchranu a urobil rozhodnutie opustiť ohrozené územie/trebárs v prípade výbuchu sopky/ a chcete mu v tom aj pomôcť,.....je to strašenie,...alebo prejav lásky,pomoci?


10.
označiť príspevok

litiliti muž
   10. 11. 2017, 12:55 avatar
Jehovisti zradili uplne vsetkych....matky cirkvi ale aj samotneho Boha....a teraz este sa modlia, aby ich zato cim skor potrestal armagedonom....


12.
označiť príspevok

ardzun muž
   10. 11. 2017, 13:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   10. 11. 2017, 13:27 avatar
ako zradili? Kadzá cirkev ma svoje ucenie, aj svoju minulost a je na kazdom z nas ci nam to vyhovuje alebo nie.. Poznas nejake nabozenstvo ktore "nezradilo Boha" svojimi výmyslami , chybami atd?
Súhlasí J.Tull


14.
označiť príspevok

litiliti muž
   10. 11. 2017, 13:46 avatar
Kazdy jeden z nich sa tu vychvaluje, aky kto bol katolik...evanjelik....ale tak ako zradili svoju cirkev, zradia aj tuto....


32.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 11. 2017, 18:41 avatar
14,.....Ježiš, apoštoli boli židia/vyvolený národ/,.....zradili aj oni?
Boli aj pohania ktorí sa stali kresťanmi,....zradili aj oni?


16.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 11. 2017, 17:56 avatar
13,....teda v skutočnosti skladba rôznych náboženstiev je ako švédsky stôl a každý si môže vybrať čo chce,čo mu vyhovuje?
Nehovoril Ježiš o tých, ktorí tak budú robiť, a budú si tak dávať "štekliť uši"?
Neexistuje potom pravda,....pravé náboženstvo?
Má vôbec potom zmysel hádať sa,....hľadať pravdu/keď žiadnu nájsť nemôžme/,....alebo byť niekde začlenený,v nejakom náboženstve?
A prečo je potom taká rivalita, nenávisť a prenasledovanie v rámci náboženstiev?


27.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 11. 2017, 18:23 avatar
16. áno, každý si môže vybrať čo chce, čomu vyhovuje. Akurát musí počítať so zodpovedajúcimi následkami.

pravda existuje

pravé náboženstvo v praxi neexistuje, iba ako idea.

Nemá zmysel sa hádať, ale má zmysel sa informovať a rozprávať

Začlenený v nejakom náboženstve - to je na voľbe jednotlivca alebo, keď nie je svojprávny, jeho vychovávateľov.

Rivalita je, lebo egoizmus a túžba po pocite moci.
Súhlasí J.Tull


31.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 11. 2017, 18:40 avatar
27,......s úvodnou časťou súhlasím. A z časti aj s tým ostatným. Je zrejme,že si tolerantný. Ale "pravé náboženstvo" existuje doslovne,nielen ako idea.
Aj preto Ježiš varoval aby sme boli bdelí,....aby sme sa vyhýbali ľudským náukám a filozofiám,....a staval poznateľnú pravdu ku svetlu, a nevedomosť,falošné poznanie ku tme. Tak ako fyzikálny svet má nemenné pravdy,parametre,....tak aj duchovný svet ich má. Už len malý odklon od nich vedie k problémom,....ku "globálnemu ochladzovaniu ľudských vzťahov". A tým ku kolapsu,.....


29.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 11. 2017, 18:35 avatar
Shagara, človek si predsa nemôže vyberať čo mu vyhovuje, veď predsa v jeho moci nie je ani to, aby pevne postavil svoje kroky, nieto ešte aby sa slobodne rozhodoval... 


34.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 11. 2017, 18:47 avatar
29,....daný text na ktorý narážaš hovoril o tom,že človek nevie riadiť svoj život úspešne bez Boha.
A to,prečo Boh hneď nezasiahol po vzbure Adama bol ten, že Boh nechal čas a priestor satanovi a ľudom, aby sa dokázalo ,že to tak je. Lebo satan a Adam ktorý sa k nemu pripojil,tvrdili opak. A to,že naša nezávislosť od Boha povedie k "lepším zajtrajškom".
Ale s Bohom to dokážeme/viesť úspešný život/,..... a vtedy vie urobiť aj múdre,slobodné rozhodnutia vedúce k záchrane.
Ako hovorí Písmo,...."Kde je Jehova/Boh/ tam je sloboda". 2 Kor.3:17


37.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 11. 2017, 18:56 avatar
Shagara, neviem čo sem pletieš Adama, satana.... opäť si len potvrdil človek nevie riadiť svoj život úspešne bez Boha.... potom Boh určuje, ktoré náboženstvo si má kto vybrať a nie človek, ktorý nemá vo svojej moci ani len to, aby pevne postavil svoje kroky... veď je predsa všetko dopredu Ním určené...


39.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 11. 2017, 19:14 avatar
37,......ešte raz. Ak máme úspešne žiť na zemi,tešiť sa z jej výnosu,darov a krásy,....tak musíme rešpektovať dané zákonitosti, a tak si chrániť zem. Pretože ekologická rovnováha je krehká, a nesmieme tento fakt prehliadať a robiť si čo m sami.
Myslím si,že toto nikto dnes nespochybňuje?
A to platí aj na duchovný,teda morálny svet. Aj tu existuje istá "rovnováha" a ak ju svojim necitlivým správaním narušíme, tak trpíme a zhoršia sa medziľudské vzťahy. Veda,psychológia,sociológia,kriminológia to dnes dokazuje.
A tak je zrejme ,že ak nejaký necivilizovaný,jedinec z džungle príde do sveta civilizovaných a nájde spadnuté drôty elektrického vedenia na zemi/ceste/ ,tak nemá problém ich chytiť. A môže ho to zabiť. A to len preto,že nepozná isté zákonitosti,ale len niektoré.
To platí aj na morálne zákony. Ich nadčasovosť a všeplatnosť sa už dokázala. A je jedno ,či im veríme,alebo nie.
A nesúhlasím ,že "všetko je dopredu určené". To nedáva zmysel. Fatalizmus je veľmi nerozumné učenie, a odporuje to takmer všetkému.
A Boh a aj Ježiš presne dali vodítko ako spoznať pravé náboženstvo, a je to v základoch naozaj jednoduché. Len to každý ignoruje. A je za tým len a len pýcha ,predsudky a teda nedostatok pokory.
V Písme je v súvislosti s hľadajúcimi ľuďmi použitý taký výraz: "Boh jej/jemu/ otvoril srdce,aby porozumel".
A práve to naše obrazné srdce rozhoduje o tom,či nás Boh pritiahne ku sebe? Príklad: Podobenstvo o rozsievačovi,......tu je to pekne načrtnuté, čo by sme mali robiť,...a čo nám bráni v poznaní Boha,pravdy, života a jeho zmyslu?


18.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 11. 2017, 18:03 avatar
10,.....človek ,cirkev ktorá verí,.....že Boh lásky trestá niekoho večnými mukami nemôže mať nijaké porozumenie.
Boh nedáva nikomu nôž na krk a nehovorí:...."Máš slobodnú vôľu,voľbu,....ale ak ma nebudeš uctievať ,tak ťa budem večne mučiť"!
A armagedon je "Pánov deň",....ktorý bol už viackrát v priebehu ľudskej histórií,keď Boh zničil,trestal bezbožných ľudí./potopa,Sodoma a Gomora,zničenie Jeruzalema 2 krát,atď/
A tá tvoja "matka cirkev" ,....je v skutočnosti "matka smilníc a ohavností zeme"! Zjav.17:5


22.
označiť príspevok

litiliti muž
   10. 11. 2017, 18:13 avatar
Teolog, koho myslis tych vernych? Vari sa vam jehovisti vzopreli? Aku budete mat dalsiu vyhovorku, ked zasa koniec sveta nenastane? Co poviete ovciam?


28.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 11. 2017, 18:34 avatar
22,.....opýtam sa ťa,.....ak budeme naozaj jeden deň pred daným koncom,....myslíš si ,že daná generácia si povie:...."Aha ,teraz to už naozaj zajtra príde"?
Písmo hovorí:,......................."37 Ako bolo za dní Noema, tak bude aj pri príchode Syna človeka. 38 Ako v dňoch pred potopou ľudia jedli a pili, ženili sa a vydávali až do toho dňa, keď Noe vošiel do korába, 39...... a nič nezbadali, .......až prišla potopa a zmietla všetkých, tak bude aj pri príchode Syna človeka. 40 Vtedy budú na poli dvaja: jeden vzatý, druhý ponechaný. "
----------------------------------------------------

Oddelil som ten slovný výraz:...."a nič nezbadali".
A tak to bude aj teraz,....hovorí Ježiš. A čuduj sa svete,.....ako to,že RKC,alebo protestanti o tom neupovedomia svojich členov a svet? Bude preto tomu tak,.....lebo tak ako pred potopou nikto nepočúval Noema,....tak ani pri príchode Ježiša/v 1 storočí/ väčšina nepočúvala Ježiša členov jeho Nazaretskej sekty,....tak ani pri jeho druhom príchode nikto opäť nepočúva slová nejakej opovrhovanej sekty.
-------------------------------------------
A tak tvoja otázka v závere sa bude týkať vás. A to vám ovce neprepáčia ,ako spomína Písmo:....."A v ten deň sa stane, [že] proroci sa zahanbia, každý za svoje videnie, keď bude prorokovať; a nebudú nosiť úradný odev zo srsti , aby klamali. 5 A určite povie: ‚Nie som prorok, som muž obrábajúci pôdu, pretože ma už od mladosti získal pozemský človek.‘ 6 A povie sa mu: ‚Aké to máš [na sebe] zranenia medzi svojimi rukami?‘ A bude musieť povedať: ‚Tie, ktorými som bol postihnutý v dome tých, ktorí ma vrúcne milovali.‘“
----------------------------------------------
Tu sa píše o tom,ako kňazi budú vyzliekať svoje mundúry a budú len obyčajní pracujúci ľudia, a ako ich vlastné ovečky zmlátia.


30.
označiť príspevok

litiliti muž
   10. 11. 2017, 18:39 avatar
Shakira, ak pride den Panov, nechcel by som byt v kozi jehovistov.....to co ste spravili....neviem, ci sa to da vobec odpustit....


33.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 11. 2017, 18:42 avatar
Shagara, Strážna veža, o tom upovedomuje, temer od svojich počiatkov, svojich členov a svet zakaždým inak a zakaždým "svätosvete" ... ako to, že sa nezahanbili ani raz... a ovce zakaždým uveria ...


38.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 11. 2017, 18:59 avatar
33,....nielen JS ale aj iní,a častejšie sa opierali o biblickú chronológiu a tiež vedeli,že ten "deň nikto nepozná".
Ide tu o rozmer ľudskej nedokonalosti ,snažiac sa isté veci uponáhlať.
Tu si treba uvedomiť,že dátumy JS majú svoju platnosť, trebárs rok 1914,.....zrodenie Božieho kráľovstva v nebi a začiatok tzv,."posledných dní". A to platí aj na ostatné,ktoré sa viažu na dané "obdobia" zo Zjavenia a knihy Daniel.
Jeden dátum sa týkal času 6000 rokov od stvorenia Adama./1973/.
Tu sa JS mýlili v spôsobe naplnenia. U iných to boli častokrát poverčivé dátumy,ktoré nemali veľa čo spoločné s Písmom.
Ale aj tak týchto iných očakávateľov nesúdim zato. Ak niečo kritizujem,....tak je to nebiblické učenie a hlavne správanie.
A či sa "zahanbili ,alebo nie",....to nechávam na iných. Neviem to na 100% objektívne posúdiť,....ale som názoru toho, že aj tvoj pohľad môže byť nesprávny. Lebo nepoznáš objektívne každú stránku toho,čo sa vtedy dialo.
A aj vtedy boli aj opačné,zmierlivé názory/postoje očakávania/,....ale o tých už kritici mlčia.


46.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 11. 2017, 19:29 avatar
Shagara, lenže tí iní, sú predsa príslušníci falošných náboženstiev (tí /kresťania.../ ktorí prorokovali konce sveta rovnako vychádzali z Písma.... ) a JS sú predsa jedine pravdivé, to pravé náboženstvo (hoci preberá pohanské učenia... ), tak ako to, že sa mýlia? A nielen to, ak skutočne objektívne, bez zaujatosti, zhodnotíš ich výhovorky, rovnako nesedia ako tie ich predpovede...
... rozdiel medzi falošnými náboženstvami a tým pravým, náboženstvom JS, je aj ten, že pokým sa proroci tých falošných zo svojich omylov poučili, u tohto pravého náboženstvo to zatiaľ vyzerá tak, že veľmi ani nie...


50.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 11. 2017, 20:08 avatar
46,......Vieš,neomylnosť kresťanov nepatrí do Písma a reality života. To si len RKC myslí.
JS neučia pohanské náuky! Ak vieš,uveď?
A "poučil sa ten" ,kto dokladá svoju pravosť správaním,....jednotou,......službou slova,......dôverou v Božie Slovo,....a oddelenosťou od sveta!
Ty sám si na základe mnohých biblických znakov,zásad,svojho rozumu , môžeš vyvoliť "svoje správne,pravé náboženstvo".
Je to na tebe,....nikto ti nerozkáže veriť a poslúchnuť tých,s ktorými ty nesúhlasíš.


54.
označiť príspevok

elemír muž
   10. 11. 2017, 22:14 avatar
Môj názor je taký, že nie je všetko nájsť to správne náboženstvo,alebo vieru, lebo ježiš tiež hovorí, že kto nejde proti nám, je s nami. A na tomto fore sa často stáva, že kresťania idú proti sebe a teda ak majú opačný smer,takže jeden z nich ide určite správne. ale pri spasení je oveľa dôležitejšie, aký si ty sám človek, než to, aké si uveril náboženstvo a nakoniec ide možno iba o to, ako si pochopil evanjelium.
A v evnjelium nejde o to, ako to ježiš myslel, evanjelium nie sú medziriadky, čo je viac dôležité a čo menej v evanjelium ide o to,ako je to tam napísané. Nič viac pridať a ani odobrať.


55.
označiť príspevok

havran
   11. 11. 2017, 08:55 avatar
elemír lepší názor ako prskanie jedovatých slín a upaľovanie bosoriek.


57.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 11. 2017, 11:24 avatar
Shagara, "na rozdiel od „trojjedinosti“ sa Božími synmi „pohanské“ náboženstvá len tak hemžia a to oveľa skôr, než vôbec začali Židia existovať ako národ... anjelov prevzali zo starobylej Perzie (Mazdaizmu)...
Pre zaujímavosť uvediem príklad - príbeh, ktorému v mnohom z oka vypadla predstava SJ (pre jednoduchosť okopčím):
„... Keď sa Zarathuštra „narodil a vyrastal, voda a rastliny rástli“ ... „odteraz sa bude dobré náboženstvo mazdaizmu šíriť po všetkých siedmych kontinentoch“
Zarathuštra sprvoti žil v nebi. Až neskôr sa narodil k pozemskému životu. Narodil sa „uprostred dejín“ a v „Strede Sveta“. Keď Zarathuštrova matka dostala jeho chvarenah /tajomné fluidum, ohnivé svietivé, oživujúce a spermatické zároveň/, obklopilo ju veľké svetlo. „Po tri noci bočné steny domu vyzerali, akoby boli v plameňoch“ Pokiaľ ide o jeho telesnú podstatu, ktorá bola stvorená v nebi, spadla z dažďom a narástli od nej rastliny, ktoré spásli dve jalovice, čo patrili rodičom Proroka: podstata prešla do mlieka, ktoré zmiešané s haomou /nápoj nesmrteľnosti/ vypili jeho rodičia; prvý raz spolu uľahli a splodili Zarathuštru. Ahriman a dévovia sa ho ešte pred narodením márne pokúšali zahubiť. Tri dni pred tým ako prišiel na svet, dedina tak žiarila, že Spitamidi /kmeň, ku ktorému patril; „skvelí útočníci“/ opustili dedinu v domnienke, že je v plameňoch. Pri návrate našli dieťa vyžarujúce okolo seba svetlo. Podľa tradície sa Zarathuštra pri príchode na svet smial. Len čo sa narodil napadli ho dévovia, ale on ich zapudil vyslovením posvätnej mazdajskej formulky. Vyšiel víťazne zo štyroch skúšok /hodili ho na horiacu hranicu, do vlčieho dúpäťa .../.
Keď sa Ahura Mazda priblížil k Zarathuštrovi „ako Dobré zmýšľanie“ a spýtal sa ho: „Komu chceš zasvätiť svoj kult?“, Prorok odpovedal: „Tvojmu ohňu!“ a dodal „Pokiaľ budem môcť chcem pomýšľať na dar tvojmu ohňu z úcty k Poriadku, ktorý je v ňom!““ Anjeli-pôvod a hierarchia?hl=detska+rec
Zdôrazním podobu (nielen) s predstavami JS. Zarathuštra je prvým človekom, ktorý konal len dobro... Ahriman (diabol... ) sa ho viackrát pokúšal zahubiť a keď neuspel, sľuboval mu, ak sa zriekne jediného Boha, Ahura Mazdu, pozemskú slávu panovníka nad panovníkmi. Ako som vyššie uviedol, Zarathuštra bol splodený nadprirodzeným spôsobom. Jeho duchovné telo stvoril Boh mnoho tisíc rokov pred stvorením sveta. Bol predpovedaným Prorokom z rodu najväčších dávnovekých iránskych kráľov, ktorí odvodzujú svoj pôvod až od prvého človeka Gajómarta (Adam)" Pre Shagaru a všetkých členov JS

...ak JS tvrdia, že ostatné kresťanské náboženstvá prebrali pohanské učenia, mali by sa pozrieť do vlastného oka.... majú v nich "brvná brvien", nielen čo sa týka preberania pohanských náuk....


35.
označiť príspevok

salbea žena
   10. 11. 2017, 18:48 avatar
roky som sa citila v zajati, ci v zovreti cohosi co mi branilo zit, normalne ma to drzalo neviem co doma a z toho pocitu som nemohla nikam chodit, normalne mi to branilo vo vsetkom
neviem co to bolo a odkial sa to vzalo, bola som nasrata na cely svet a aj na hypnotizera a teraz pred niekolkymi dnami ma to neviem co to je pustilo, akoby mi to nieco opat dovolilo zit, akoby to nieco mi hovorilo, ze som zila tak ako si to neviem co sa v niecom neviem v com, chcelo presvedcit o jednoduchosti ci co, normalne som neviem cot o bolo hovorilo, ze fakt som o to nemala zaujem a ani som nemala zaujem tam slapat, neviem kam
fakt mi nesibe, ale konecne som slobodna a nemusim nikomu nic dokazovat, pretoze som niekomu roky dokazovala v myslienkach, ze nic z toho co mi ponukalo nechcem
lenze ja neviem co to v mojej dusi ponukalo, len viem, ze to co je v mojom vnutri to vie
a teraz uz mozem volne dychat, len neviem na co to bolo tolke roky zit tak ako som zila dobre
ale odteraz mam zase pocit, akoby sa na mna niekto stale pozeral, vsade vidim neviditelny pohlad, aj ked je plny lasky, je to zvlastny pocit, ale som zase v pohode


36.
označiť príspevok

salbea žena
   10. 11. 2017, 18:51 avatar
mozem to byt opat ja, som stastna


42.
označiť príspevok

djjaro muž
   10. 11. 2017, 19:23 avatar
Som šťastný že si šťastná,,,,,


43.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   10. 11. 2017, 19:25 avatar
Som veľmi šťastný, že Vy dvaja ste najšťastnejší.


56.
označiť príspevok

djjaro muž
   11. 11. 2017, 09:51 avatar
43,,, Ďakujem,,, Milan,


40.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 11. 2017, 19:16 avatar
36,....tešíme sa s tebou. 
Súhlasí djjaro


44.
označiť príspevok

salbea žena
   10. 11. 2017, 19:25 avatar
a vies co, snival sa mi sen s tymto videom, pretoze som ho v ten den zhliadla
niesla som v tom kufri odporny skaredy pohar na takej stopke nepriehladny o ktory nikto nemal zaujem, vzala ho z chodnika a podavala som ho slnku, odtial ho vzala bytost, mala zohavenu tvar ako ten chlap v tom videu a potom, potom som uz iba stastna
splnila som ulohu a este som aj zostala cela, aj ked dokopana, ponizena, spinava, take nic, ale som cela 


45.
označiť príspevok

salbea žena
   10. 11. 2017, 19:26 avatar
http://www.youtube.com/watch?v=tt2k8PGm-TI Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

hlavne je, ze som sa toho kufra uz zbavila


53.
označiť príspevok

elemír muž
   10. 11. 2017, 21:51 avatar
..... to sú tí, čo prišli z velkého súženia a zbielili si svoje biele košele v krvi baránkovej.......
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 23:40,  159. verit v bibliu nie je garancia charakteru ani morálky . vid meaculpa *19 aj ked u tohto...
dnes, 23:20,  Koho to zaujima, može začať študovať a vidieť ako sa to vyvíjalo.....
dnes, 23:18,  http://www.krestan.info/index.php/dejiny-krestanstva
dnes, 23:12,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/107960527_2701272740131926_5506769817865849361_n....
dnes, 23:10,  Konštantín cisár napomohol pravým kresťanom skôr právne. Nebol zakladateľ cirkvi alebo...
dnes, 23:06,  517 ”Et unam, sanctam, catholicam et apostolicam Ecclesiam!...” Dobre rozumiem, že pri...
dnes, 23:06,  Roky 399-498 Pokračovanie pohľadu na kresťanstvo v Európe. Kresťanstvo 399-440...
dnes, 23:02,  Roky 66 - 399 Kresťanstvo 66-126 Peter, hlava rímskeho zboru zomrel v roku 68, a tak...
dnes, 22:59,  Meaculpa, vieš ty o tom, koho si vyvolil Boh? Ak Ťa to zaujíma...
dnes, 22:59,  Kresťanstvo 33 - 66 Vývoj kresťanstva po nanebovstúpení Pána Ježiša Krista....
dnes, 22:57,  Bol si inak smutný, že nie je hokej? *21
dnes, 22:57,  http://www.shmu.sk/sk/?page=1&id=meteo_radar
dnes, 22:56,  https://intranet.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/rad/data_jsradview.html
dnes, 22:56,  Ja si to nemyslím, hokejis, však falošné evanjelium existovalo furt, len sa inakšie...
dnes, 22:55,  Ako poslanec ĽSNS Mazurek ľuďom klamal o vlakových hliadkach Podarilo sa hliadkam ĽSNS...
dnes, 22:54,  Neznačkujte. *21
dnes, 22:52,  ondrej je hlavne jednoduchsi snob :)
dnes, 22:52,  Ľahko vyvrátiteľné nezmysly a hoaxy používajú Kotlebovci aj Fico (Sme) Denník Sme...
dnes, 22:51,  ..... .. Poslal by si mi prosím Ťa to počasie, kde je znázornené na mape? .. Som stratila...
dnes, 22:51,  ano je to možné.....Katolicka cirkev ale mala posluchať oponentov, ako bol trebars Luther....
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ak chceš nájsť tú pravú ženu, naprv buď tým pravým mužom.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(229 991 bytes in 0,169 seconds)