Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Porušenie 1. prikázania - robí to každý kto pochybuje o viere (existuje dobrovoľné zo zvyku a zarytosti a nedobrovoľne)

13
reakcií
1051
prečítaní
Tému 12. septembra 2016, 14:28 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   12. 9. 2016, 14:28 avatar
Najprv čo je viera v Boha a potom o tých čo pochybujú o viere (iné je to u hľadajúcich a úprimnych) a iné je to zarytých, zvyklých pochybovať.

Viera v Boha.

Ukazka niekolkych myslienok o viere, ktore zostavovatelia katechizmu katolickej cirkvi napisali pod vplyvom Ducha Svateho.

157 Viera je istá, istejšia než akékoľvek ľudské poznanie, lebo sa zakladá na samom slove Boha, ktorý nemôže klamať: Isteže, zjavené pravdy sa môžu zdať ľudskému rozumu a ľudskej skúsenosti nejasné, ale „istota, ktorá pochádza z Božieho svetla, je väčšia ako tá, ktorá pochádza zo svetla prirodzeného rozumu“. „Desaťtisíc ťažkostí nevytvorí ani len jednu pochybnosť.“ (2088)

162 Viera je nezaslúžený dar, ktorý Boh dáva človeku. Tento neoceniteľný dar môžeme stratiť.(2089) Svätý Pavol upozorňuje Timoteja: „Toto prikázanie ti zverujem…, aby si bojoval dobrý boj, aby si mal vieru a dobré svedomie, ktoré niektorí odvrhli a stroskotali vo viere“ (1Tim 1,18-19). Aby sme žili, rástli a vytrvali vo viere až do konca, musíme ju živiť Božím slovom a musíme prosiť Pána, aby nám ju zveľaďoval; (1037, 2016) viera má byť „činná skrze lásku“ (Gal 5,6), udržiavaná nádejou a zakorenená vo viere Cirkvi.(2573, 2849)

6 Lebo v Kristovi Ježišovi ani obriezka nič neznamená, ani neobriezka, ale viera činná skrze lásku.Gal,5,6

2849 Takýto boj a takéto víťazstvo sú však možné iba v modlitbe. Ježiš svojou modlitbou víťazí nad Pokušiteľom už na začiatku a v poslednom zápase svojej smrteľnej úzkosti. Kristus nás v tejto prosbe k nášmu Otcovi spája so svojím bojom a so svojím smrteľným zápasom.(540, 612) Nástojčivo pripomína bedlivosť srdca v spojení s jeho bedlivosťou. (2612) Bedlivosť je „ostražitosť srdca“ a Ježiš za nás prosí Otca, aby nás zachoval vo svojom mene. Duch Svätý sa usiluje vzbudzovať v nás neprestajne túto bedlivosť. Táto prosba nadobúda celý svoj dramatický význam vo vzťahu k poslednému pokušeniu nášho pozemského boja; prosí o vytrvalosť až do konca.(162) „Hľa, prichádzam ako zlodej. Blahoslavený, kto bedlí“ (Zjv 16,15).

Hriechy proti viere.

2088 Prvé prikázanie od nás žiada, aby sme rozvážne a bedlivo pestovali a chránili svoju vieru a odvrhli všetko, čo je proti nej. Proti viere možno hrešiť rozličnými spôsobmi:
Dobrovoľné pochybovanie o viere(157) zanedbáva alebo odmieta považovať za pravdivé, čo Boh zjavil a Cirkev predkladá veriť. Nedobrovoľné pochybovanie znamená váhavosť vo viere, ťažkosť pri prekonávaní námietok spojených s vierou alebo aj úzkostlivosť vyvolanú temnotou viery. Ak sa pochybovanie pestuje vedome a dobrovoľne, môže priviesť k zaslepenosti ducha.

2089 Nevera je nedbanlivosť o zjavenú pravdu(162) alebo dobrovoľné odmietnutie súhlasu s ňou. „Heréza je tvrdošijné popieranie,(817) po prijatí krstu, nejakej pravdy, ktorú treba veriť božskou a katolíckou vierou, alebo tvrdošijné pochybovanie o nej; apostáza je úplné odvrhnutie kresťanskej viery; schizma je odmietnutie podriadiť sa rímskemu pápežovi alebo odmietnutie spoločenstva s členmi Cirkvi, ktorí sú mu podriadení.“

granosalis.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

3.
označiť príspevok

tomii muž
   12. 9. 2016, 14:31 avatar
A čo tak sa pozrieť na zrušenie 2 Božieho prikázania ktoré ste si zrušili v katechizme?
www.desetprikazani.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

5.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   12. 9. 2016, 14:43 avatar
Tomi super odmietas . Aspon sa nepretvarujes, ze nenavidis rck aj katechizmus.

8.
označiť príspevok

tomii muž
   12. 9. 2016, 14:51 avatar
Čo odmietam? to že ste zrušili Božie prikázanie? ano odmietam to. boze lea ty si blba

10.
označiť príspevok

tomii muž
   12. 9. 2016, 14:54 avatar
ja nic neodmietam co sa týka písma a Boha. ja nemazem Bozie prikazania ako vy.

2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   12. 9. 2016, 14:30 avatar
vyberám podstatu:

Dobrovoľné pochybovanie o viere(157) zanedbáva alebo odmieta považovať za pravdivé, čo Boh zjavil a Cirkev predkladá veriť. Nedobrovoľné pochybovanie znamená váhavosť vo viere, ťažkosť pri prekonávaní námietok spojených s vierou alebo aj úzkostlivosť vyvolanú temnotou viery. Ak sa pochybovanie pestuje vedome a dobrovoľne, môže priviesť k zaslepenosti ducha.

2089 Nevera je nedbanlivosť o zjavenú pravdu(162) alebo dobrovoľné odmietnutie súhlasu s ňou. „Heréza je tvrdošijné popieranie,(817) po prijatí krstu, nejakej pravdy, ktorú treba veriť božskou a katolíckou vierou, alebo tvrdošijné pochybovanie o nej; apostáza je úplné odvrhnutie kresťanskej viery; schizma je odmietnutie podriadiť sa rímskemu pápežovi alebo odmietnutie spoločenstva s členmi Cirkvi, ktorí sú mu podriadení.“

4.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   12. 9. 2016, 14:41 avatar
Wolfe prikazujem ti tu rypat, odmietat a zautocit na rkc a katechizmus. Naco sa pretvarujes? A plus zarypat do mojho nicku, ze kopirujem a je to aj z katechizmus.

6.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   12. 9. 2016, 14:44 avatar
A teraz wolfe nepride a nebude rypat a intrigovat.

7.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   12. 9. 2016, 14:50 avatar
lea, toto je DF teda niekto da temu a diskutuje sa , tak by si mohla reagovat na to co sa tu pise a nie kto to pise. Niekto má taký štýl pisania resp. ked z niecim nesuhlasi tak to moze vyzerať ako rypanie intrigovanie, ale takto funguju DF. Ak sa ti to nepaci ,nemá zmysel sem kopirovat rozsiahle texty, staci dat link a ak ma niekto zaujem tak si to precita, lebo pochybujem ze niekto cita tie dlhe skopirovane pasaze. A aj tvoje komentare casto vyzeraju ako rypanie a drázdenie iných tak s tým musis stale pocitat

9.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   12. 9. 2016, 14:52 avatar
Ak niekto rieši diskutéra alebo zadavateľa temy, prispevku - nediskutuje, ale rype.

11.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   12. 9. 2016, 14:58 avatar
to áno, ale casto som si vsimol ze niekto reaguje nejakou argumetaciou, textom atd a aj tak TY utocis na toho kto to pise a ignorujes CO pise.. takze .. uplatnil by som tu zlate pravidlo Aj ked mi je to v podstate jedno, ber to ako radu , ktoru prijmes alebo nie.. tvoja vec..

12.
označiť príspevok

dmx_kresťan muž
   13. 9. 2016, 21:58 avatar
http://www.youtube.com/watch?v=6ZmhJPpYqNc Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&list=PLSDt0N_mz0OHS3nsWiAUlQQtxBxBs2lN3&index=57
lea pozri si toto video pls

13.
označiť príspevok

dmx_kresťan muž
   13. 9. 2016, 22:20 avatar

14.
označiť príspevok

dmx_kresťan muž
   13. 9. 2016, 22:53 avatar
http://www.youtube.com/watch?v=McvOJsJDwXk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&index=16&list=PLSDt0N_mz0OHS3nsWiAUlQQtxBxBs2lN3
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:07,  To by som aj ja prijala, Zuzi... No ale aj tak to vedúci nespraví... ;D Ale máme nádej, no......
dnes, 13:42,  Ja by som prijala aj srdiečko ako smajla. .. =D =D =D ale to nič, že ja chcem. .. =DDDD
dnes, 13:41,  Aj obojok má pekný
dnes, 13:41,  Zase máš pekného psa na tom obrázku mather. *21 .. to je nejaká doga, že? .. Ako sa...
dnes, 13:05,  Toto df.sk má rozladené kódy, takže sám admin má niekedy problém niečo opraviť. Je tu...
dnes, 13:03,  Sranda, 3x po sebe mi zamrzol text a na štvrtýkrát ma vyhodilo z DF. Ale nádej tu je. Asi aj...
dnes, 13:01,  Melodické, nežné a lepšie ako pesnička s dômyselným textom vsadeným do tónov. *19 Veď...
dnes, 12:39,  Nemôžeme kydať hnoj tak často. V roku 1989 sme poslali na smetisko našich dejín komunistov....
dnes, 12:38,  Mimochodom, moja "nádej" prirodzene vyviera z môjho svetonázoru, ktorý je...
dnes, 12:35,  Kasafran - nikdy. A vieš prečo? Lebo tu stojí poznanie proti nedostatku poznania. A ver...
dnes, 12:28,  Mather, kedy sa už väčšina občanov SR konečne spamätá a pošle túto politickú zberbu...
dnes, 12:26,  Práve pijem poobedňajšiu. O slniečku som raz zložil básničku, skúsim si spomenúť:...
dnes, 12:13,  „Dá sa to aj inteligentne" - Kulturblog. Demonštrácia pred Úradom vlády SR......
dnes, 12:07,  Krátke správy - tretí diel Ľuboš Blaha https://youtu.be/Apmpm_-rvug
dnes, 12:04,  Eriiiičko, dáme si kávu? *03*18*38 Už máš tú moju? Tak máš? c(_) Dnes je utorok,...
dnes, 11:27,  https://strategie.hnonline.sk/media/2232394-matovic-po-chybe-dennika-n-skritizoval-caputovu-za-to...
dnes, 11:10,  -era-, ďakujem... tu je pokus https://bit.ly/3ma0Xo5 *21
dnes, 11:05,  Praktický vlastne neviem nuda a nudné surfovanie po internete ma do klikalo až sem ????????
dnes, 11:03,  Branas Cosmology: Theory M and String Theory *21
dnes, 11:00,  ide o článok pod názvom Branas Cosmology: Theory M and String Theory >şţęę???<
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

To, že je niekto dospelý, nemusí hneď znamenať, že je aj rozumný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(77 986 bytes in 0,290 seconds)