Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Poprosím o vysvetlenie

78
reakcií
1062
prečítaní
Tému 26. marca 2017, 09:24 založil Themistocles.

podobné témy:



1.
označiť príspevok

Themistocles muž
   26. 3. 2017, 09:24 avatar
V písme sa píše...1Kor 6,10 ani zlodeji, ani chamtivci, ani opilci, ani utŕhači, ani lupiči nebudú dedičmi Božieho kráľovstva.

No sám Ježiš premenil vodu na víno na svadbe aby pili víno a sám pil víno. Ako to vlastne je?


2.
označiť príspevok

Themistocles muž
   26. 3. 2017, 09:27 avatar
Lk 7,33 Prišiel Ján Krstiteľ, nejedol chlieb a nepil víno, a hovoríte: “Je posadnutý zlým duchom.”
Lk 7,34 Prišiel Syn človeka, je a pije, a hovoríte: “Hľa, pažravec a pijan, priateľ mýtnikov a hriešnikov!”


3.
označiť príspevok

Themistocles muž
   26. 3. 2017, 09:29 avatar
Vim že Ježiš nebol pijan ani opilec. No preto sa pýtam, kde je á hranica kedy môže človek ešte piť a kedy už je pijan.


4.
označiť príspevok

Luther muž
   26. 3. 2017, 09:34 avatar
Písmo vyslovene nezakazuje kresťanom piť pivo, víno alebo iné alkoholické nápoje. Kresťania sa majú vyvarovať opitosti. Biblia odsudzuje opitosť a jej následky. Kresťanom sa tiež prikazuje, aby nenechali svoje telá “ovládať” ničím. Písmo tiež zakazuje kresťanom konať čokoľvek, čo by urážalo iných kresťanov alebo ich zvádzalo na hriech proti svojmu svedomiu. Vo svetle týchto princípov bolo by extrémne ťažké predstaviť si kresťana, ktorý hovorí, že pije alkohol na slávu Božiu.

Ježiš premenil vodu na víno. Zdá sa dokonca, že aj Ježiš pil víno pri istých príležitostiach.
V novozmluvných časoch nebola voda príliš čistá. Bez moderných sanitárnych opatrení bola voda plan baktérií, vírusov a všelijakých kontaminantov. Rovnako to platí o väčšine krajín tretieho sveta aj dnes. Dôsledkom bolo, že ľudia často pili víno (alebo šťavu z viniča) lebo miera kontaminácie bola oveľa nižšia. V 1 Timoteovi 5:23, Pavol dáva pokyny Timoteovi, aby nepil vodu (ktorá bola pravdepodobne príčinou jeho žalúdočných problémov) a namiesto nej pil víno. Grécky výraz pre víno používaný v Biblii je najbežnejším označením vína. V tých časoch bolo víno fermentované, ale nie do takej miery ako dnes. Je nesprávne označovať ho ako šťavu z viniča, ale tiež nie je pravda, že to bolo to isté ako víno, ktoré pijeme dnes. Opäť, Písmo nezakazuje kresťanom piť pivo, víno alebo iné alkoholické nápoje. Alkohol sám osebe nie je poznačený hriechom. Skôr to platí o opitosti a závislosti na alkohole, ktorej sa kresťan má jednoznačne vyvarovať.Sú však biblické princípy, ktoré extrémne sťažujú predstavu, že kresťan požívajúci alkohol v akomkoľvek množstve týmto oslavuje Boha.


5.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 3. 2017, 09:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



76.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 3. 2017, 22:10 avatar
3,...a nie si svojprávny,alebo nevieš si odpovedať na jednoduché otázky? Zrejme s tebou musí niekto chodiť a stále ti hovoriť,čo smieš,čo nesmieš a pokiaľ až môžeš zájsť? Každý človek by to mal vedel rozlíšiť,....ak nevie,tak už má problém,je zrejme už závislý od alkoholu!? A ak naozaj to niekto nevie,...tak tu je najlepšie nepiť,abstinovať!


65.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   26. 3. 2017, 14:24 avatar
Themistocles pripomínaš moje mladé časy, keď som ako cca 19-20 ročná začala čítať prvú Bibliu, ktorú som dostala do protestantov z Apoštolskej cirkvi. Tiež ma Biblia úprimna dojala, naštartovala, ale čítala som ju ako ty aj mnohí samoštudenti - časom to došlo tak, že som zistila, že všetci sa mýlia, hlavne katolícka cirkev, ale aj iní ľudia. A najsprávnejší bol môj výklad. Potom som už bola z toho hotová, lebo som zistila mnohé vecí - po prvé, že Biblia si protirečí, po druhé z vlastnej múdrosti a hlavy (tak ako si to o sebe myslí väčšina čo sami študujú Bibliu) som "pochopila", že najlepšie je nerodiť sa, potom som zistila, že niet jediného človeka, ktorý by dodržiaval Bibliu, Boha som nemilovala, len som sa ho bála, lebo som ho brala len ako policajta čo striehne, kedy padnem, aby mi to potom vyčítal a ja som skončila v pekle. Keď budeš takto analyzovať jednotlivé citáty do konca života sa budeš motať v kruhu a každý človek ti dá iné vysvetlenie. Neviem či chápeš čo ti píšem alebo nie. Ale samovykladači blúdia celý života a Boha nemilujú, ale sa ho boja a myslia si, že odo dňa keď uverili v Boha a ich kostolom, omšou sa stala Biblia, už nemôžu byť hriešni a slabí. A to ich vedie k tomu, že si žiaden hirech, ani pád nepripustia, hoci ho urobia a z celej duše budú nenávidieť spovede a kňazov. Je toho veľa, ale každý si musí prejsť svoju cestu a zistila som, že sa ani neoplatí priveľmi pomáhať a dávať ľuďom veci na tácke- jednak neuznajú, nebudú si to vážiť, každý si musí prejsť svojím .


72.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 3. 2017, 21:51 avatar
1,....niekedy mám pocit ,že nevieš rozlišovať, a tak pre teba je všetko rovnaké: Ak niekto vypije pohár vína je opilec. Ak sa niekto opíja pravidelne,-tiež je opilec!
Skús si najprv vo Wikipédií pozrieť, čo to znamená byť opilec?!


6.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   26. 3. 2017, 09:53 avatar
Themistocles

Pripadáš mi ako tí, ktorí Ježiša chceli nachytať v reči

Mar12 13A poslali k nemu niektorých z farizeov a z heródiánov, aby ho pochytili v reči, 14ktorí, keď prišli, povedali mu: Učiteľu, vieme, že si pravdivý a nedbáš na nikoho, lebo nehľadíš na osobu človeka, ale učíš ceste Božej, ako je pravda: či sa sluší dávať cisárovi daň a či nie? Či máme dať a či nemáme dať? 15Ale on znajúc ich pokrytstvo povedal im: Čo ma pokúšate?

Najprv idú pokrytecké lichôtky : "Vim že Ježiš nebol pijan ani opilec"
"vieme, že si pravdivý a nedbáš na nikoho, lebo nehľadíš na osobu človeka, ale učíš ceste Božej, ako je pravda"

a potom úlisný háčik, aby niekoho nachytalo v reči a spochybnilo tým čím je.


7.
označiť príspevok

Luther muž
   26. 3. 2017, 10:26 avatar
Nemusel to myslieť tak ako to prezentuješ ty RealitaABC. Má len otázky, lebo nerozumie. Všimni si témy aké pridáva. My sme tu nato, aby sme mu to vysvetlili.
Súhlasí Themistocles


11.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   26. 3. 2017, 11:14 avatar
Luther

Daj si pozor naňho. On nehľadá odpovede! . Je úlisný a spochybňuje istotu spásy v Kristu a to tým najpodlejším spôsobom. Je to jeho metóda, tváriť sa, že bol veriaci a tváriť sa, že odpadol a tváriť sa že zase verí a klásť otázky, aby spochybnil čo je napísané v Biblii. No on veľmi dobre vie, čo tým sleduje. Takých ako on som ešte ani nestretol.

Všimni si čo píše:

Napíše Themistocles : Ja som prednedávnom stratil vieru a znova verím. Už je teda pre mňa neskoro?

Napíše Themistocles: Ja som ale nemal pocit, aby som bol pred tým veriaci ako som odpadol tak pevne ako som až teraz. Odpadnutie prišlo z väčšej miery pre to, lebo som videl ako sa tu neustále hádate o písme a už som si nebol taký istý, či to čo tvrdím ja je na 100 % pravda čo ak má pravdu shagara, alebo veriaci, alebo Astax? Preto som aj odpadol od viery.Začal som pochybovať.

Vidíš jeho úmysel?


8.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   26. 3. 2017, 10:36 avatar
Luther

Viem presne čo hľadá. Hľadá to, aby spochybnil Bibliu ako jedinú autoritu. Hľadá protirečenia, hoci tam nie sú a tvári sa že sú.

Skús si prejsť jeho príspevky.

Skrýva sa, ako keby hľadal pravdu a kladie otázky, no v skutočnosti ju chce spochybniť. Vie veľmi dobre čo robí!


13.
označiť príspevok

Luther muž
   26. 3. 2017, 12:33 avatar
"On nehľadá odpovede! . Je úlisný a spochybňuje istotu spásy v Kristu a to tým najpodlejším spôsobom."
"Viem presne čo hľadá. Hľadá to, aby spochybnil Bibliu ako jedinú autoritu."

RealitaABC. Ako napísal Ludwig.
"ale možno len hľadá a pretože má vnútorné pochybnosti o viere, tak podvedome sa v Písme upiera práve na verše ktoré sa mu zdajú byť protirečivé. Ale v tom nemusí byť úmysel, ako to bolo u farizejov."

Zamysli sa realita nad tým čo píšeš. Lebo namiesto toho aby si themistoclesovi jeho pochybnosti vysvetlil, ho odsudzuješ a píšeš o ňom že je ako farizej. Themistocles možno len ako ovečka zablúdil z košiara a blúdi v lese. Boh ho možno hľadá a chce vrátiť do košiara. Tak nebráň tomu, aby sa ovečka do košiara vrátila.
Píšeš, viem čo presne hľadá. Ty mu nevidíš do srdca. Boh je nato, aby posúdil, ako čo myslel. Nech to myslel tak, alebo tak, ty mu musíš vysvetliť to, čo nechápe v písme. Možno chce počuť naše vysvetlenie, aby tie pochybnosti nemal. No ty sa mu ako farizej obrácaš chrbtom. Môžeš tým brániť tomu aby uveril bez pochýb a bol spasený. Takže nesúď človeka. Nevidíš mu do srdca.


16.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   26. 3. 2017, 12:55 avatar
Luther

Zblúdila ovca sa tak nespráva, ale pokrytec. Pokrytec nikdy nebol ani nebude zblúdila Kristova ovca.

Judáši sú od počiatku Judášmi a nikdy inými nebudú! Keď bol na začiatku falošný, tak jeho faloš sa časom ukáže na prevrátených skutkoch a vráti sa do predošlého skazeného spôsobu života, ak nie horšieho. A preto platí toto: 2Pet2 22 Prihodilo sa im, čo hovorí pravdivé príslovie: Pes sa navrátil k svojmu vlastnému vývratku a umytá sviňa pováľať sa v blate.

Z pohľadu človeka je to akoby odpadli, no takí nikdy neboli skutočne veriacimi a vrátili sa k predošlému hriešnemu spôsobu života. Pred Bohom neodpadli, pretože Boh vidí do srdca človeka a vie kto je jeho a kto nie!

To akým spôsobom Themistocles chce spochybniť Krista sa len tak nevidí

Ak Ježiš na takých pokušiteľov povedal, že sú pokrytci, tak aj ja na adresu takých hovorím, že sú pokrytci : Mat22 18Ale Ježiš poznal ich zlobu a povedal: Čo ma pokúšate, pokrytci? 19Ukážte mi daňový peniaz! A oni mu doniesli denár. 20A povedal im: Čí je tento obraz a nápis? 21A riekli: Cisárov. Vtedy im povedal: Tedy dajte, čo je cisárovo, cisárovi, a čo je Božie, Bohu. 22A keď to počuli, zadivili sa a zanechajúc ho odišli.


17.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   26. 3. 2017, 12:59 avatar
Realita. aj keby to tak bolo, našou povinnosťou, ako kresťanov je snažiť sa mu dať priamu a pravdivú odpoveď, pokiaľ ju poznáme.
Súhlasí Luther


26.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   26. 3. 2017, 13:14 avatar
A ako mu priamo odpovieš, že môže piť, lebo Ježiš pil víno. Alebo mu povieš len trošku piť? Alebo ako? Vy nevidíte pokušiteľa?


27.
označiť príspevok

Luther muž
   26. 3. 2017, 13:15 avatar
Slušný človek mu to pekne podrobnejšie napísal.


28.
označiť príspevok

Luther muž
   26. 3. 2017, 13:17 avatar
Ja pokušiteľa nevidím. Vidím to, že chce vedieť ako je čo myslené v písme.


62.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   26. 3. 2017, 14:10 avatar
Luther

Ak poviem môže piť, tak mnohí to čítajú a vediem ich k alkoholizmu a hreším. Ak poviem trošku piť, tak kde je hranica? Niektorí to trošku chápu ináč. Ak nevieme, kedy príde Kristus, tak ako budeme pripravení ak príde vo svojej sláve ak práve budeme opití, alebo nadrogovaní? Či nebudeme zodpovední za to čo píšeme a hovoríme?

Ak brat fajčí, tak nech nefajčí a nech nehádže dar zdravia pod Božie nohy ako nepotrebný.
Ak pije, tak nech nepije, aby ho Kristus nenašiel nepripraveného
Ak droguje, tak nech nedroguje a nehádže dar rozumu pod Božie nohy ako nepotrebný


64.
označiť príspevok

Luther muž
   26. 3. 2017, 14:14 avatar
Myslím, že je to tu rozobrané čo a jak čo sa týka alkoholu. Normálny človek to pochopí.


66.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   26. 3. 2017, 14:37 avatar
Luther

Normálny človek je relatívny pojem a teraz je normálne mnohé zvrátené. No keď príde Kristus, aby si zobral svojich vykúpených, tak kde budú tí, ktorí pokladajú za normálne pitie alkoholu , drogy, promiskuitu, homosexualitu, cudzoložstvo, smilstvo, rozvody, potraty, eutanáziu atd. Kde bude to bdejte, lebo neviete, keď budeme ležať pod stolom nadrogovaný, alebo opitý ?

To mám Krista takto potupovať svojím životom a on prelial za mňa svoju drahocennú krv? A ostatní neveriaci budú ukazovať prstom, aha to je ten čo hovorí, že je kresťan a je ako posledný ožran.

Takže utekať od toho ako sa len dá.


67.
označiť príspevok

Luther muž
   26. 3. 2017, 14:44 avatar
Prečítaj si môj príspevok 4


69.
označiť príspevok

Luther muž
   26. 3. 2017, 14:46 avatar
A nechápem čo do toho hádžeš smilstvo, homosexualitu... to sa kresťanom má hnusiť.


68.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   26. 3. 2017, 14:45 avatar
Realita. Ale ty nám vkladáš do úst niečo, čo sme nepovedali. Samozrejme, že kresťan má byť bdelý a nemá robiť tie zlé veci, ktoré si písal. Ale ak si kresťan príležitostne vypije alkohol, to ešte neznamená, že je alkoholik. O drogách a ďalších tých zlých jasných veciach sme samozrejme nepochybovali, že Boh ich odsudzuje. Ale pitie alkoholu ani Ježiš neodsúdil, dokonca sám premenil vodu na víno. Keby žiadal striktnú abstinenciu, tak by ten zázrak neurobil a ešte by ich pokarhal, že hrešia, lebo pijú alkohol.
Súhlasí Luther, Shagara


77.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   26. 3. 2017, 22:29 avatar
Hovorím, že utekať od alkoholu a nehádzať Božie dary pod Božie nohy ako nepotrebné.
Keď príde Pán aby nás nenašiel nepripravených.

O drogách s nepíše, tak to ich mám po trošku skúšať? Určite povieš, že nie. Platí to podobne ako pri alkohole. Alkoholizmus vzniká predovšetkým z príležitostného, ako keby nevinného popíjania až nakoniec sa to zmení na vyhľadávané príležitosti popíjanie.


78.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   26. 3. 2017, 22:37 avatar
Realita. Zdá sa mi v tejto veci, že si "pápežskejší, ako pápež". Ako potom vysvetlíš to, že Ježiš im nezakázal piť víno na tej svadbe, ale im ešte zázračne pripravil ďalšie víno. To si mi nevysvetlil, keď kážeš čistú abstinenciu. Samozrejme, kresťan môže byť aj abstinent a je to lepšie, lebo má o jedno pokúšanie menej. ale nie je to striktná biblická a Kristova požiadavka.


9.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 3. 2017, 10:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



10.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 3. 2017, 10:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



14.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   26. 3. 2017, 12:40 avatar
Je to priehliadné čo hľadá Themistocles

Themistocles napísal:V písme sa píše...1Kor 6,10 ani zlodeji, ani chamtivci, ani opilci, ani utŕhači, ani lupiči nebudú dedičmi Božieho kráľovstva.

No sám Ježiš premenil vodu na víno na svadbe aby pili víno a sám pil víno. Ako to vlastne je?
---------------------------------------
On vie, ako to je. No chce v človeku vzbudiť pochybnosti o Ježišovi, ako keby svojím príkladom nabádal k pitiu vína a k opilstvu. Súčasne dá verš, že opilci nebudú dedičmi kráľovstva Božieho.

Themistocles napísal: Vim že Ježiš nebol pijan ani opilec. No preto sa pýtam, kde je á hranica kedy môže človek ešte piť a kedy už je pijan.

Navodí rečnícku otázku: Takto nepriamo navodzuje, že aj Ježiš pil, lebo nepoznáme hranicu od kedy je už pijan? Aby zakryl svoj úmysel spochybniť Krista, tak povie : Vim že Ježiš nebol pijan ani opilec.

Mat22 18Ale Ježiš poznal ich zlobu a povedal: Čo ma pokúšate, pokrytci? 19Ukážte mi daňový peniaz! A oni mu doniesli denár. 20A povedal im: Čí je tento obraz a nápis? 21A riekli: Cisárov. Vtedy im povedal: Tedy dajte, čo je cisárovo, cisárovi, a čo je Božie, Bohu. 22A keď to počuli, zadivili sa a zanechajúc ho odišli.


15.
označiť príspevok

Luther muž
   26. 3. 2017, 12:48 avatar
"Vim že Ježiš nebol pijan ani opilec"

Lebo vie že nebol. Bol čistý bez hriechu. Len chcel podľa mňa vedieť, kedy sa už berie Boh človeka že je opilec a kedy že je to v poriadku. Všimol som si jeho otázky ešte skôr. Či môže človek nosiť kríž na krku, otázky o mäse. Themistocles dáva otázky, ktoré sa mu zdajú akoby protirečenie, niekde dáva otázky, v ktorých žiada o vysvetlenie. Ja v tom problém nevidím. Ak viem, tak mu to vysvetlím. Je to lepšie ako by som ho ešte viac zneisťoval ako si to spravil teraz ty.
Súhlasí Themistocles


21.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   26. 3. 2017, 13:05 avatar
Ak ty si mu naletel a to nevidíš, tak ja som mu na to nenaletel.


22.
označiť príspevok

Luther muž
   26. 3. 2017, 13:08 avatar
RealitaABC. Píšeš ako pokrytec.


23.
označiť príspevok

Luther muž
   26. 3. 2017, 13:09 avatar
Boh nech posúdi ako to myslel. Ty nemáš právo súdiť, lebo mi nevidíš do srdca.
Súhlasí Themistocles


25.
označiť príspevok

Luther muž
   26. 3. 2017, 13:11 avatar
Ty už súdiš aj mňa, že ja som mu naletel.


32.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   26. 3. 2017, 13:31 avatar
Luther

Nebuď precitlivelý. Ja ho nesúdim, no poukážem na to, čo chce svojimi príspevkami dosiahnuť a pomenujem to. Chce aby niekto z nás mu dal súhlas piť a to je práve pokušiteľ, ktorý ťa tak pokúša. Či snáď tomu, kto si rád vypije povieš, že môže piť? On ti povie, že aj Ježiš pil víno. Ak povieš, že môže trošku piť. Tak ti povie, kde je hranica? No a potom ti povie, že opilci nezdedia kráľovstva Božieho.

To snáď ani nie je možné že to nevidíš


34.
označiť príspevok

Luther muž
   26. 3. 2017, 13:35 avatar
To ty si veľmi precitlivený. Ty chápeš písmu, to neznamená, že chápe písmu každý. Veľakrát som od ľudí dostával také banálne otázky, že som sa až čudoval. Ty nevidíš, že themistocles sa zožiera nad tým, že nechápe písmu? Preto dáva otázky aké dáva.


18.
označiť príspevok

Themistocles muž
   26. 3. 2017, 12:59 avatar
Tému som zakladal, pretože sám občas si vypijem, tak som nevedel kedy ma Boh bude brať ako pijana a kedy nie. Viem že Kristus pijan nebol.


24.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   26. 3. 2017, 13:10 avatar
Themistocles. Na túto otázku ti máloktorý kresťan odpovie tak, aby ťa to uspokojilo. Určité hranice sú v tom, keď cítiš, že ťa alkohol začína ovládať. pokiaľ mu ty začneš slúžiť, tam je myslím si hranica, keď už si pijan. Vtedy bez alkoholu už nemôžeš vydržať, je tvojim pánom. ale tvojim pánom má byť Boh. Príležitostné pitie ešte nie je alkoholizmus. ale samozrejme, každý človek má tu hranicu inde. Niekto musí byť bez alkoholu, aby mal pred Bohom čisté svedomie. Niekto si môže vypiť viac a napriek tomu nie je alkohol jeho pánom. Svedomie by ti to malo ukazovať, pokiaľ mu poctivo budeš načúvať.
Súhlasí Themistocles, Luther


29.
označiť príspevok

Themistocles muž
   26. 3. 2017, 13:20 avatar
Ďakujem. 


30.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   26. 3. 2017, 13:25 avatar
Ja osobne napríklad vôbec nepijem, ale nie preto, že som kresťan, ale zo zdravotných dôvodov, pre chronickú pankreatitídu, takže ja mám rozhodovanie v tejto veci zjednodušené. 


31.
označiť príspevok

Luther muž
   26. 3. 2017, 13:27 avatar
Ja si sem tam vypijem pri opekačke s rodinou a kamošmi.


33.
označiť príspevok

Luther muž
   26. 3. 2017, 13:31 avatar
Keď mám v náladke, tak ešte viac rozprávam o Bohu ako keď som triezvy.  .


35.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 3. 2017, 13:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



37.
označiť príspevok

Luther muž
   26. 3. 2017, 13:38 avatar
"Ja sa snažím nikdy nehovoriť s pivom v ruke o viere."

Ty nie. Ja áno.


39.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 3. 2017, 13:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



41.
označiť príspevok

Luther muž
   26. 3. 2017, 13:43 avatar
Takž ty pri pití piva na Boha zabudneš a keď vytriezvš, tak zas ho ctíš? To je podľa mňa núcta k Bohu.


42.
označiť príspevok

Luther muž
   26. 3. 2017, 13:44 avatar
Ja som napísal, ž keď mám do nálady a nie že som ožratý ako prasa.


70.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   26. 3. 2017, 15:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



43.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 3. 2017, 13:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



45.
označiť príspevok

Luther muž
   26. 3. 2017, 13:47 avatar
To vravíš ty.


47.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 3. 2017, 13:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



53.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   26. 3. 2017, 13:56 avatar
Ludwig. S tým súhlasím. Bolo by nesprávne, keby som išiel pod vplyvom alkoholu na uctievanie Boha. Ale to neznamená, že v bežnom živote, keď sme v rodine a niečo oslavujeme a je pri tom aj alkohol, že sa máme vyhýbať hovoriť o Bohu, len preto, že niektorí si vypili alkohol.
Súhlasí Luther, Shagara


55.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 3. 2017, 13:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



61.
označiť príspevok

Luther muž
   26. 3. 2017, 14:08 avatar
Rob tak ako si presvedčený.
Súhlasí Slušný človek


63.
označiť príspevok

Luther muž
   26. 3. 2017, 14:10 avatar
Rim 14,14 Viem a som si istý v Pánu Ježišovi, že nič nie je nečisté samo v sebe; len tomu je niečo nečisté, kto to za nečisté pokladá.
Rim 14,22 Tú vieru, ktorú máš, maj sám pre seba pred Bohom. Blahoslavený, kto nesúdi seba samého za to, čo uznáva za dobré.
Rim 14,23 Ale kto je, hoci má pochybnosti, je odsúdený, lebo to nebolo z viery; a všetko, čo nie je z viery, je hriech.
Súhlasí Slušný človek


40.
označiť príspevok

Luther muž
   26. 3. 2017, 13:41 avatar
Ludwig ja si ctím Boha vždy. Aj keď mám vypité.


46.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   26. 3. 2017, 13:47 avatar
Ludwig. Ty si myslíš, že na tej židovskej svadbe v Káne, kde Ježiš premenil vodu na víno židia nechválili Boha s vínom v ruke? Však to bola židovská svadba, svadba veriacich ľudí. Bohu nevadí úprimná radosť a čistá, neskazená zábava.  
Súhlasí Luther


50.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 3. 2017, 13:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



51.
označiť príspevok

Luther muž
   26. 3. 2017, 13:54 avatar
1Kor 10,31 Či teda jete, či pijete, či čokoľvek iné robíte, všetko robte na Božiu slávu.
Súhlasí Slušný človek


52.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 3. 2017, 13:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



54.
označiť príspevok

Luther muž
   26. 3. 2017, 13:56 avatar
Alkohol sám osebe nie je poznačený hriechom. Skôr to platí o opitosti a závislosti na alkohole, ktorej sa kresťan má jednoznačne vyvarovať.
Súhlasí Slušný človek


73.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 3. 2017, 21:57 avatar
54,....OK,....iba fanatici a svätuškári si myslia ,že nemôžme si vypiť dobré vínko! A pritom to Biblia spomína ,a poukazuje ,že je to vhodné,lebo "víno má uzdravujúce účinky",....a že víno "obveseľuje srdce človeka"!
V Písme je veľa proroctiev týkajúcich sa "pozemského raja",kde sa spomínajú vinice,víno,atď"!
A sotva uverím,že z hrozna sa budú robiť len kompóty. Tiež z Písma je zrejme,že vinná réva je darom od Boha a nie je to niečo zlé. Je to asi nejak tak ako i s nožom. Nôž je nevyhnutná a užitočná a dobrá vec v domácnosti, Ale týmto nožom sa dá zabiť aj človek! Ale nie nôž je zlý,ale ľudia ktorí zneužívajú dobré veci na zlé veci!
Súhlasí Momo91


75.
označiť príspevok

Momo91 muž
   26. 3. 2017, 22:07 avatar
A čo taký jegermeister? Ten má tiež liečivé účinky  


56.
označiť príspevok

Luther muž
   26. 3. 2017, 13:59 avatar
11 Toto urobil Ježiš v Káne Galilejskej ako prvé zo znamení a zjavil svoju slávu. A jeho učeníci uverili v neho.


58.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 3. 2017, 14:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



59.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 3. 2017, 14:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



60.
označiť príspevok

Luther muž
   26. 3. 2017, 14:04 avatar
Prečítaj si 53


74.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 3. 2017, 22:03 avatar
30,....abstinencia je slobodná voľba človeka a má sa akceptovať!
Ale víno má liečivé účinky....Pavol, ktorý poznal liečivé účinky vína, povedal Timotejovi: ......„Nepi už vodu, ale užívaj trochu vína na svoj žalúdok pre svoje časté choroby.“ (1. Timotejovi 5:23)
Víno sa pilo aj pri slávení Pesachu a Ježiš ho použil, keď zavádzal Pánovu večeru. Keď svojim učeníkom podával pohár vína, povedal im: „Pite z neho vy všetci.“ Keďže vedel, že sa blíži jeho smrť, dodal: .....„Už určite nebudem piť z tohto plodu viniča až do toho dňa, keď ho budem piť nový s vami v kráľovstve svojho Otca.“ (Matúš 26:27, 29) Bolo teda všeobecne známe, že Ježiš pil víno a to aj tesne pred svojou smrťou. — Lukáš 7:34.


36.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   26. 3. 2017, 13:36 avatar
Slušný človek

To je chybou, že mu odpovedáš. Neodpovedaj mu na to, je to pokušiteľ!


38.
označiť príspevok

Luther muž
   26. 3. 2017, 13:39 avatar
Rovno už mu daj nálepku syn zatratenia.  


44.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   26. 3. 2017, 13:45 avatar
Vystríhal som vás. Čo už

Dar od Boha rozum sa nemá hádzať pod nohy Bohu a to pijatikou a drogami. Kto z bratov si rád vypije, tak nech radšej nepije, aby ho Ježišov príchod ho nezastihol nepripraveného.


48.
označiť príspevok

Luther muž
   26. 3. 2017, 13:50 avatar
Je lepšie myslieť s pivom v ruke na Boha, ako myslieť v kostole na pivo.  
Súhlasí Slušný človek


49.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   26. 3. 2017, 13:51 avatar
Realita. Beriem tvoj názor, čas ukáže u každého človeka, či to myslí úprimne, alebo nie. Každý z nás si ponesie svoj vlastný náklad a každý bude stáť pred Božou sudcovskou stolicou. 
Súhlasí Luther


57.
označiť príspevok

veriaci-4
   26. 3. 2017, 13:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



12.
označiť príspevok

sta2rky muž
   26. 3. 2017, 11:16 avatar
1. Netráp sa tým, čo je dovolené bohovi, nie je dovolené volovi.


19.
označiť príspevok

Themistocles muž
   26. 3. 2017, 13:01 avatar
Vďaka Luther za vysvetlenie. Kebyže niečomu nebudem chápať, obrátim sa na teba. 


20.
označiť príspevok

Luther muž
   26. 3. 2017, 13:02 avatar
Kedykoľvek.


71.
označiť príspevok

Momo91 muž
   26. 3. 2017, 15:20 avatar
Ach jaj.


79.
označiť príspevok

elemír muž
   30. 3. 2017, 04:15 avatar
Toto tu ešte nebolo, aj keď to patrí k životu, ale potom by som buď hľadal odpoveď na Prednej Hore, alebo uvažujem, či by táto téma nemala mať názov: Modlitby opitého.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:04,  Nie je začo
dnes, 18:04,  A co robis tu na zemi ?
dnes, 18:04,  no debatiť s verklíkom sa nedá....
dnes, 18:04,  Nie je začo
dnes, 18:03,  20,, Nevies co bude ,, niesi vseveduci ,
dnes, 18:03,  z hviezd
dnes, 18:02,  skor bude teror Antikrista, ako vojna
dnes, 18:02,  Dakujem za pochopenie,
dnes, 18:01,  tak hecujte a trolujte
dnes, 18:00,  Iste. Schifrinnová je fenomén
dnes, 18:00,  A odkial si?
dnes, 18:00,  Ked sa moze hecovat .. Tak sa moze aj trolovat ,
dnes, 18:00,  zo seba
dnes, 17:59,  trolovať sa patrí ?
dnes, 17:59,  odkial to vies?
dnes, 17:58,  opak zla
dnes, 17:58,  Ondrej vie ze spravil to co sa patri ,
dnes, 17:57,  ak by bola 2. za Shifrinovou tak aj to je skvele
dnes, 17:57,  ondrej o sebe nevie nič ?
dnes, 17:57,  A co je dobro?
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Neplač ty dievča pre neho, nájdi si chlapca iného.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(185 915 bytes in 0,427 seconds)