Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

PONOVEMBROVÝ PRÍBEH KOŠICKÝCH ŽELEZIARNÍ

16
reakcií
826
prečítaní
Tému 31. januára 2017, 13:51 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
01. 08. 2009
1
01. 08. 2009
49
10. 04. 2019
2
19. 04. 2018
84
06. 01. 2015
108
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   31. 1. 2017, 13:51 avatar
PONOVEMBROVÝ PRÍBEH KOŠICKÝCH ŽELEZIARNÍ

Je to príbeh hlupákov a darebákov; hlupákov zdola a darebákov zhora. Keď rodiaca sa a orgazmujúca novembrová lumpeninteligencia menila náš pokojný svet na svet kapitálu, jeho slobody a jeho demokracie, nedalo sa to bez zapojenia robotníckej triedy. Tá bola vedúcou silou socialistickej spoločnosti. Marxizmus, jeho filozofia, etika, estetika, ale aj ideológia, či ekonomická teória chápali túto sociálnu skupinu ako spoločenskú silu v mene ktorej, a za účasti ktorej, sa uskutočnia také revolučné premeny spoločnosti, že zaniknú – odstránia sa - príčiny chudoby, biedy, nezamestnanosti, vojen, vykorisťovania a útlaku. Že sa uskutoční sen mnohých generácií, a to od nepamäti ľudstva, sen o spravodlivej a ľudskej spoločnosti. Kde bude platiť rovnosť, skutočná solidarita, a mierové spolunažívanie národov. Že prestane platiť zásada, písaná i nepísaná: človek človeku vlkom. Socializmus v praxi, a zároveň prvá, nižšia etapa historicky novej, komunistickej spoločensko-ekonomickej formácie. Také boli, a v spomienkach zostali, hriechy komunistov.

To, čo dnes máme, za to bojovali ich odporcovia; celý tzv. tretí odboj. Uskutočnili sa ideály a ciele plejády politických väzňov, amatérov i platených profesionálov. Im treba poďakovať, modliť sa za nich, stavať im pomníky, rozdávať štátne vyznamenania za dnešný blahobyt, za masy bezdomovcov a žobrákov, za živorenie detí a dôchodcov, a chudobu väčšiny spoločnosti. S jasnou, až fatálnou perspektívou vojen a nešťastí. Plány darebákov sa plnia ďalej. Ukrajinský prezident už povolal vojská NATO, vrátane dvoch našich tankov, na svoje územie, aby tam cvičili. Gliwice na dosah. Poliaci a ich bratia v zbrani, zúfalo tlačia Titanic do cieľa. Hrozbou pre mier je aj náš minister obrany, ktorý si ešte nezvykol, že už nevelí motostreleckej rote.

Veľké sny, podobne ako veľké lásky, vyžadujú odhodlanie, vernosť, vášeň a zanietenosť, ale aj obyčajnú trpezlivosť. A keďže majú ľudský pôvod, nevyhnú sa ani chybám, ilúziám, malým či väčším omylom. Nevydarený nedeľný obed ešte nemusí byť dôvodom na povolanie Otela do služby. Ale vernosť a zásadovosť nakoniec taký sen vždy naplnia. Stane sa. November, podobne ako farebné a iné majdány, či arabrevolúcie z veľmajstrovskej dielne v USA a ich eurožravcov, boli naplánované inak. Aby boli úspešné, aby sa vrátili investície z vymývania mozgov, predpokladali primerané množstvo hlupákov a primerané množstvo darebákov. A tí ostatní, než sa spamätajú, rovnako ako v nacistickom Nemecku, už budú stáť v radoch vo wehrmachte, alebo na Kupónovú knižku. Jednoduchý a odskúšaný recept.

Košické železiarne svoj sen dosnívali v kvietkovanom Národnom divadle. V ich mene, po plejáde utláčaných hercov, vystúpil aj zástupca robotníckej triedy a pridal sa na stranu víťazov. Vépeenkársky hlupáčik ešte nevedel, že strana víťazov už nikdy nebude jeho, ani tých, ktorí v pote tváre tieto železiarne postavili a oddreli v nich pri vysokých peciach, či inde, v noci aj cez sviatky, roky poctivej práce. Za to mali nie len rodinné podnikové rekreácie, za cenu ktorej dnešné vyzradenie by mohlo vyvolať masové nepokoje, ale aj bezplatnú zdravotnú starostlivosť a vzdelanie, teplé jedlo aj na nočných zmenách, nápoje a lacnú dopravu z a do práce, ale aj pokojný a dôstojný mierový život. Taká nuda. Navyše, ak jeden z budúcich ministrov ich uistil, že byť nezamestnaným je fajn. Budú si môcť chodiť na rybačku, alebo naháňať zlodejov po dome, kedy sa im zachce. A tuzexovo vysvetrovaný, z Party 77, aj v prezidentskom prejave, dal čestné slovo, že žiadna nezamestnanosť nebude, že je to len komunistické strašenie. Dnes je úplne jedno, kto bude ich novým vlastníkom; kapitál prichádza a odchádza len pre zisk, a so ziskom. Bratia v zisku.

Príbeh košických železiarni koncentrovane vyjadruje celé ponovembrové divadlo. Keď sa stavali, investorom bol socialistický štát, to jest boli postavené z domácich zdrojov, z práce a daní nás všetkých. My, občania, bez rozdielu rasy, pôvodu a náboženstva sme boli rovnými vlastníkmi, ich spolumajiteľmi. Štát nám to vyplácal cez bezplatné školstvo a
zdravotníctvo, lacné a dostupné byty a celú škálu sociálnych istôt.
Železiarne boli postavené za technologickej a inej pomoci Sovietskeho zväzu. K tomu bola vybudovaná špeciálna, širokorozchodná trať z jeho územia až k peciam, na prepravu železnej rudy. Za rudu sme nemuseli platiť peniazmi, ale tovarom, výroba ktorého dávala prácu tisíckam našich ľudí. Hladové doliny či nezamestnanosť Rómov bol len sen Party 77.

Po prevrate, po neurochirurgických úpravách myslenia a hodnôt, za aktívnej účasti hlupákov a darebákov, zisky železiarni – pôvodne do štátneho rozpočtu - presmerovali do súkromných rúk. Najprv domácich, aby sa naplnili pinkódy a stranícke
kasičky. Potom k tým, čo sa o ich výstavbu a fungovanie ničím nezaslúžili. Rovno do USA.
Jedni postavili, pracovali, druhí užívali. Taká je sloboda a demokracia v kapitalizme. V praxi sa javí tak, že americkí majitelia za jeden deň minú, len na kubánskych cigarách, viac ako mesačne zarobí potomok vepeenkárov pri vysokej peci, či sa mu ujde na almužne nazývanej dôchodok. A ak by ste to chceli zmeniť, vrátiť veci do normálu, aby meradlom hodnôt bola práca, nie ukradnutý majetok, ste ľavicoví extrémisti!

Čítajte so mnou: „Ľavicový extrémizmus sa vyznačuje predovšetkým sociálnymi, triednymi predsudkami, sympatizuje s historickým komunizmom a anarchizmom. Prívrženci chcú zaviesť sociálno-komunistický režim alebo anarchiu. Pokúšajú sa o absolútnu rovnosť v spoločnosti... Typickým znakom ľavicového extrémizmu je rozširovanie princípu rovnosti na všetky oblasti života a pre všetkých ľudí.“
Taká je oficiálna stránka ministerstva vnútra SR, január 2017. A určite ju sformuloval bývalý komunista druhej intelektuálnej kategórie, ale najvyšších ambícií. A určite pochádzal z chudobných vidieckych pomerov. A určite, nebyť etapy socializmu, dodnes by mal v domčeku udupanú hlinu. Teraz má udupanú česť a morálku bez hraníc.
Sympatické je, že minister reprezentuje ľavicovú sociálnodemokratickú stranu.
Strany tohto typu sa vždy hlásili, aby sme nepoburovali marxizmom a členstvom jeho otca v KSS, k ideálom Veľkej francúzskej revolúcie. Sloboda, rovnosť, bratstvo. Boli to aj ideály renesancie, predtým ešte starovekých filozofov, dokonca aj najstarších čínskych mysliteľov pred, pred nimi. A rôzne formulované sú tieto ideály prítomné v každom veľkom náboženstve, vrátane kresťanstva. Tradované umývanie nôh, bratia v Kristu, je len vyjadrením pokory a rovnosti všetkých ľudí. Zásady nepokradneš, či nezabiješ nevymysleli komunisti, sú v desiatich božích prikázaniach. Židia i kresťania sa k nim
denne hlásia. Pravda, pokiaľ práve nevyhrali voľby a nesedia vo vláde. Alebo nevlastnia banku alebo fabriku na tanky či rakety. Privatizácia nebola krádež, bola to superkrádež.
Povolený pravicový extrémizmus. Hlupáci dovolili, darebáci vymodlili. Rovnaký názor na ľavicový extrémizmus, ako ho dnes definuje naše za-kalené ministerstvo vnútra, mal aj Hitler. Aj fašisti odmietali akúkoľvek rovnosť: rasovú, triednu, či sociálnu. Smer Oswienczim, znova a nanovo? Nepropaguje naše ministerstvo vnútra, náhodou, hodnoty, ktoré sú trestným činom? Aj v nacistickom Nemecku, než začali vraždiť Židov, komunistov, kňazov, či Rómov a duševne chorých, zakázali najprv snívať. Naberáme rovnaký smer?

Židia i Nežidia si v týchto dňoch pripomenuli obete holakaustu a oslobodenie najväčšieho koncentračného tábora v poľskom Oswienczime. Nikdy viac! Len sa znova zabúda na takú maličkosť, na príčinu: kto takéto tábory staval, a kto z nich ich obete oslobodzoval. Kto a koľkokrát vzdal, pri týchto spomienkach, úctu Sovietskej armáde za toto oslobodenie? Náš prezident, horlivý odporca fašizmu, by hádam pri takýchto slovách vďaky preglgol nie len svoju zväzácku, ale aj otcovu stranícku knižku.
Fašizmus nezastavíme tým a tak, že budeme ukazovať jeho obete a pripomínať jeho brutalitu, to je len časť pravdy. Druhá, kľúčová, je o jeho príčinách. Že je dielom kapitalizmu, takého systému, v akom dnes žijeme. Stačí sa len pozrieť v akých
podmienkach a ako žije drvivá väčšina našej spoločnosti. Tí, čo nevlastnia železiarne, alebo stream cofee, ktorí ak aj majú prácu, či priemerný dôchodok, ledva prežívajú. Toto nie je koncentračný tábor? A čo svet? Aký je rozdiel medzi fingovaným nacistickým napadnutím Poľska a fingovaným americkým napadnutím Iraku, Líbye? A čo nám roky chystajú naši triedni priatelia na Ukrajine?
Aký je rozdiel medzi mučením väzňov v nacistických táboroch a mučením väzňov v súčasných amerických väzniciach? A čo tajné väznice americkej CIA? Nie je to, prinajmenšom hanba systému? Nie je to aj naša hanba a urážka, že toto je náš spojenec?
Naozaj sme si ho vybrali?
Ak vznikajú tzv. populistické strany, sú len zákonitou reakciou na realitu, na obavy občanov, ktorí sú zastrašení, a v koncoch. Nevedia sformulovať svoje ciele, i nájsť cestu ako zmeniť tento falošný svet plný nespravodlivosti, dvojakých metrov a zločinu. Aj podľa teologických učení Stvoriteľ nedovolí, aby rastúca masa zla prevážila a zničila jeho dielo. Zasiahne. Keďže je originálny, potopa sveta nehrozí. Možno len predpokladať, že to bude zábava na celý vesmír. Otázka otázok je: kde je tá, jeho i ľudská, kvantitatívna hranica?
Marxizmus ju definuje ako revolučnú situáciu, keď utláčaná väčšina už nechce takto ďalej žiť. K revolúcii to ešte nestačí, musí byť splnená aj druhá podmienka, a to, že staré zlo už nedokáže zabrániť zmene. Tak nám pán Boh, pred hlupákmi a darebákmi, pomáhaj!

29. január 2017
PhDr. Michal Dieneš


2.
označiť príspevok

majko1 muž
   31. 1. 2017, 13:55 avatar
Tebe za takéto príspevky platia ? Máš nás za debilov ? Aký je rozdiel medzi tvojimi dezinformáciami a tými proti ktorým brojíš ?


3.
označiť príspevok

Kasafran
   31. 1. 2017, 14:20 avatar
Majko1,
nože sa "pochlap" a zmobilizuj svoj arzenál logických argumentov svedčiacich o dezinformačnom charaktere príspevku môjho priateľa M. Dieneša! Ak tak nespravíš, potom inokedy radšej mlč...!


5.
označiť príspevok

majko1 muž
   31. 1. 2017, 14:45 avatar
Po prvé všetci vieme ako a prečo boli železiarne privatizované, tiež vieme ako ich štát zachraňoval pred úplným krachom po mečiarovskej privatizácii, teda nezachraňoval ich tvoj kamarát Dieneš. Skús si v hlave premietnuť že máme svoje mozgy aby sme vedeli posudzovať rozličné situácie a nepotrebujeme k tomu žiadne návody.......Okrem toho je to úplne nevhodný príspevok do diskusného fóra už svojou dlžkou, nehovoriac o jeho hlúposti, lebo opakujem , vieme ako to bolo a aká je tam situácia A tiež viem že hlúpe podpichovanie veci nepomôže a je na úrovni krčmového búchania na stôl. Ty tu robíš veľmi svojskú propagandu a pritom brojíš proti inej propagande, čiže nesprávaš sa objektívne a o tom to je. Okrem toho je v tvojom okopírovanom blogu- lebo to nie je diskusný príspevok tisíc ďalších tém, takže takto sa diskusia nevedie . Žije ešte veľa ľudí čo zažilo v praxi "váš marxizmus" takže musíte ešte dlho čakať kým všetci vymrú a až potom nastane - dúfam že nenastane- ale nech vaša revolučná situácia na ktorej sa chcete zviezť. Mám tam dosť faktov ? 


7.
označiť príspevok

Kasafran
   31. 1. 2017, 18:01 avatar
Majko1,
ja vôbec nepochybujem o tom, že vy, obhajcovia "kapitálotrovnej" spoločenskej vrstvy a ňou nastoleného panstva kapitálu, by ste nemali svoje mozgy. Samozrejme, že ich máte - ide mi však o to, ako ich tvorivo využívate. Či v prospech kapitálotrovnej menšiny, alebo v prospech kapitálom ožobračovanej väčšiny.
Majko, neviem koľko máš rokov, ale dôvodne predpokladám, že svojej dospelosti si sa dožil až v poprevratovom kapitalizme zahalenom rúškom menšinovej demokracie pre vyvolených...
Zamyslel si sa vôbec niekedy nad tým, aký prospech občanom Slovenska priniesla poprevratová privatizácia VSŽ a stoviek ďalších národných podnikov vybudovaných za socializmu a ich následný rozpredaj zahraničným sponzorom za babku?
Zamyslel si sa vôbec niekedy nad tým, že prečo nám náš súkromne hospodáriaci roľník nedokázal za vyše štvrťstoročia zabezpečiť Čarnogurským sľubovanú potravinovú sebestačnosť, ale naopak, pod "oslobodzujúcim" tlakom spôsobil doterajšiu vyše 50 % potravinovú závislosť?
Zamyslel si sa vôbec niekedy nad tým, že do akých "výšok" sa za toto obdobie pozdvihla úroveň našej národnej kultúry, školstva, zdravotníctva, sociálnej starostlivosti a masovosti športu?
Rád privítam, keď po svojom zamyslení mi uvedieš aspoň pár faktov z Tvojho okruhu ľudí, ktorí mali v tejto oblasti zažité negatívne skúsenosti spojené s naším marxizmom...
Súhlasí milky945, sta2rky, Kaies


9.
označiť príspevok

majko1 muž
   31. 1. 2017, 19:20 avatar
Mýliš sa vo všetkom aj o mojej osobe.....Tvoj marxizmus krachol pre vlastnú neschopnosť, blbosť a primitivizmus a manipuláciu ktorú tu predvádzaš aj ty. A krachol u všetkých vrstiev spoločnosti včítane robotníkov o ktorých sa slovne oháňaš aj dnes. Krachol napriek tomu že mal v rukách všetku hospodársku aj silovú moc, krachol preto že nepriniesol ľuďom očakávaný prospech. Krachol preto že nevedel ľuďom zabezpečiť prospech svojim občanom. Toto je jediná pravda a môžeš sem písať state z akejkolvek propagandistickej príručky ........Je absurdné aby krachla spoločnosť kde bolo všetko - podľa teba- v najlepšom poriadku.
Súhlasí dorota


10.
označiť príspevok

Kasafran
   31. 1. 2017, 22:48 avatar
Majko1,
toľko zmanipulovaného antikomunistického fanatizmu prejaveného v tejto Tvojej reakcii môže s pôžitkom vytvoriť a/alebo zhltnúť len človek, ktorý na úroveň reálneho života absolútnej väčšiny svojich spoluobčanov zvysoka kašle...
Ako čítam Tvoju reakciu vidím, že si sa aj na tie tri mnou odporúčané zamyslenia tiež zvysoka vykašlal. Nože sa pokús zareagovať na ne historicky vecne, logicky a bez emócií...
Rád privítam, keď ma vyvedieš z omylu a opravíš moje predpoklady o Tvojej osobe...
V záujme rozšírenia Tvojich vedomostí z historického vývoja spoločensko-ekonomický formácií Ti odporúčam, aby si si preštudoval históriu porážok nastupujúceho kapitalizmu prežívajúcim/odstupujúcim feudalizmom. Ak tak spravíš, potom určite zistíš, že Tvoja "jediná pravda" je extraktom propagandistických príručiek


12.
označiť príspevok

majko1 muž
   1. 2. 2017, 06:31 avatar
Ja tu na rozdiel od teba prezentujem svoje vlastné názory ktoré sú založené na rôznych informáciách a hlavne osobnej skúsenosti. Ty iba kopíruješ iných, nedokážeš zrozumitelne vysvetliť o čo ti ide a hlavne nič nenavrhuješ, iba podpichuješ , rozvraciaš. Tí čo ma tu dlhšie sledujú vedia že vonkoncom nie som nekritický k dnešnému zriadeniu, naopak často kritizujem to čo za kritizovatelné považujem. Napriek tomu si myslím že tento systém je podstatne lepší ako diktatúra komunistov, ktorú som tiež zažil a tak viem o čom hovorím. Tvoje slová sú fakt ako vystrihnuté z príručky nejakého politruka, nič iné iba slová slová, nič konštruktívne tam nie je. Veď napíš niekedy svoj vlastný názor ako by spoločnosť mala fungovať a vyzerať, dokážeš sa vôbec vyjadriť ? Daj návrh čo a ako zlepšiť, alebo rovno povedz, chcem návrat komunizmu, chcem vedúcu úlohu strany, chcem aby jediná strana rozhodovala o všetkom a všetko čo jej nevonia potláčala silou, tak ako ste to robili.......Spoločnosť totiž nie je iba o vlastníctve výrobných prostriedkov ale aj o tom ako s majetkom naloží a to bolo za socíku niekedy katastrofálne.


13.
označiť príspevok

Kasafran
   1. 2. 2017, 12:14 avatar
Majko1,
dúfam, že si sa už aspoň trošku "zamyslel" a tak sa konečne pokús vlastnými slovami, vlastnými názormi a z vlastnej skúsenosti zodpovedať na tie 3 otázky, ktoré som Ti položil v mojom príspevku č. 8.
Skutočne Ti to robí až také problémy, že nedokážeš na ne sformulovať jednoduché a vecné odpovede? Radšej naďalej demagogicky útočíš a zatracuješ obdobie 40 ročného budovania novej spoločnosti, v ktorom sa, najmä v jeho počiatkoch, vyskytlo aj dosť objektívnych i subjektívnych nedostatkov...


14.
označiť príspevok

majko1 muž
   1. 2. 2017, 14:40 avatar
To je už do rehotu, ty už opisuješ aj moje slová......   ja si myslím že nie si človek si nejaká automatická odpovedajúca mašinka v istej strane.......      


15.
označiť príspevok

Kasafran
   1. 2. 2017, 17:50 avatar
Majko1,
ak by to bola pravda, potom je pravdou aj to, že Ti je do rehotu z vlastných slov! A veru by Ti občas aj malo z akých. Svedčí o tom aj výsledok Tvojho "zamyslenia", v ktorom si dospel myšlienke formulovanej v druhej vete...
Som skutočne prekvapený, že Ty, taký samostatne a pokrokovo uvažujúci človek, opakovane uhýbaš a neodpovedáš na tie moje 3 výzvy z príspevku č. 8, ktoré zopakujem:

Zamyslel si sa vôbec niekedy nad tým, aký prospech občanom Slovenska priniesla poprevratová privatizácia VSŽ a stoviek ďalších národných podnikov vybudovaných za socializmu a ich následný rozpredaj zahraničným sponzorom za babku?

Zamyslel si sa vôbec niekedy nad tým, že prečo nám náš súkromne hospodáriaci roľník nedokázal za vyše štvrťstoročia zabezpečiť Čarnogurským sľubovanú potravinovú sebestačnosť, ale naopak, pod "oslobodzujúcim" tlakom spôsobil doterajšiu vyše 50 % potravinovú závislosť?

Zamyslel si sa vôbec niekedy nad tým, že do akých "výšok" sa za toto obdobie pozdvihla úroveň našej národnej kultúry, školstva, zdravotníctva, sociálnej starostlivosti a masovosti športu?

Ak výsledky svojho osobného zamyslenia sa nad uvedenými tromi oblasťami zmien nie si schopný, alebo ochotný zverejniť, potom už daj nielen mne, ale aj autorovi predmetného článku pokoj...
Súhlasí Kaies


16.
označiť príspevok

Kaies muž
   2. 2. 2017, 11:00 avatar
Majko, ak sa krachom dá nazvať revolúcia alebo prevrat, nemožno krachom nazvať aj finančnú krízu?


17.
označiť príspevok

Kaies muž
   2. 2. 2017, 11:03 avatar
Majko, prečo dezinformácie? Ja tam vidím skôr názory, s ktorými môžeš súhlasiť alebo nesúhlasiť.


4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 1. 2017, 14:32 avatar
Tlačíš nám tu kaleráby: "za cenu ktorej dnešné vyzradenie by mohlo vyvolať masové nepokoje" a "definuje ako revolučnú situáciu, keď utláčaná väčšina už nechce takto ďalej žiť. K revolúcii to ešte nestačí, musí byť splnená aj druhá podmienka, a to, že staré zlo už nedokáže zabrániť zmene. Tak nám pán Boh, pred hlupákmi a darebákmi, pomáhaj!"

Takže prečo ten hlupák, alebo to pokojne za neho ty napíš, keď on je taký hlúpy, a prezraď, a sleduj občanov, či to vyvolá masové nepokoje. Tak nech jemu i tebe nejaký súdruh boh pomáha!


6.
označiť príspevok

gabriel pb
   31. 1. 2017, 15:36 avatar
o VŠZ nemôžem rozprávať lebo by ste sa vyhrážali väzením a zabbitím


8.
označiť príspevok

Kasafran
   31. 1. 2017, 18:21 avatar
Gabriel pb,
neboj sa, len porozprávaj - "mudrák" Lemmy Ťa pred takými vyhrážkami určite ochráni a ja, podľa neho "hlupák", mu v tom pomôžem...


11.
označiť príspevok

kesh22 muž
   31. 1. 2017, 23:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:32,  (1) Savras, článok je stručnou a výstižnou analýzou koronavírového šialenstva...
dnes, 14:24,  Slovo chlapa, t.j. keď dvierka na drese padajú, žiarovku si musíš vymeniť sama aj so...
dnes, 14:21,  Teomaaaa =), ty si predpovedal pokoj koncom tohto roka? =) Chcem to sledovať, či sa to stane,...
dnes, 14:20,  41- budeš prekvapená. Najviacej sa poteším darčeku, ktorý si kúpim sám a dám pod...
dnes, 14:18,  Najmä ak vezmem do úvahy, že Kasafran volí fašistov.
dnes, 14:18,  Nie je síce právnou, ale je ideovou nástupkyňou, nakoľko sa neustále hlási k socializmu, a...
dnes, 14:02,  Vyhlásenie KSS k antikomunistickej legislatíve Dňa 25. novembra 2020 prezidentka...
dnes, 13:43,  Bol príliš dôverčivý.
dnes, 13:32,  *zapálený. ...
dnes, 13:31,  Peťo, na hraaaad, a ninku nechaj. ..
dnes, 13:30,  Stačí keď bude Bajden vládnuť, pre mňa. .. *29 *21
dnes, 13:21,  Prečo bol taký zalálený, že. .. *04
dnes, 13:16,  Hehe, že ešte tam dodali slovom štyridsať päť, nech je to čierne na bielom. .. *29 *29 .....
dnes, 13:15,  Posledný súd príde presne 24.4.2042 ;)
dnes, 13:13,  Jehovoví svedkovia sú ujovia a tety, ktorí postávajú na ulici a verbujú. Takže sú to v...
dnes, 13:13,  Lebo ste GLUPE ;)
dnes, 13:06,  Kto si zase z vás robí srandu??*42*42*42*42 Sem s ním, nech mu jednu pustím!!!!*41
dnes, 13:05,  Nuž stúpa to pred aktom, klesá po akte. *04 Počas aktu je to viac menej stabilné. *13*13*13...
dnes, 13:03,  Zase si robia z naaaas iba srandu. ... Ahaaaaa*15 *15*24 Ninka (*04).
dnes, 13:02,  Píš po Slovensky, si s ňou v spojení? ..
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Je smutné, keď je sobáš vlastne iba premenou partnerského vzťahu na obchodný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(94 335 bytes in 0,266 seconds)