Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Pomôž si sám a potom aj Boh ti pomôže.

63
reakcií
3148
prečítaní
Tému 31. mája 2013, 09:26 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   31. 5. 2013, 09:26 avatar
Každému, kto má kontakt s nebom, teda veriacemu, je jasné, že Boh nám pomáha, ,lebo preto je človek veriací, že to cíti a že sa nemodlí do bútľavej vŕby. Berieme to väčšinou automaticky ako jednosmernú cestu, že pomoc prichádza iba od neho k nám. Ale on a nielen on, ale celé nebo potrebuje našu energiu dobrých modlitieb a skutkov a preto je slušné, ak sa začneme bohu modliť, aby sme mu najprv dali to, prečo nás stvoril, prečo sme prišli na tento svet. Musíme mu dávať svoju dobrú duchovnú energiu.
Najjednoduchšie to je vidieť na modlitbe Otče náš... , ktorú nás naučil samotný jeho syn. slová: posväť sa meno tvoje, príď kráľovstvo tvoje, buď vôľa tvoja, týmto mu každý dáva svoju podporu a svoju dobrú energiu na vládnutie nad svetom. Od : chlieb náš každodenný... začíname pýtať, začíname prosiť zase my pre seba.
Nie je to nič nové a žiadny svetoborný objav, veď častokrát si ani neuvedomujeme, že ak od niekoho niečo potrebujeme, tak ho pochválime, alebo mu inak vzdáme úctu pred tým, než vyslovíme prosbu. Našťastie aj liturgia je takto vo väčšine stavaná, ale ja chcem iba máličko upozorniť, aby sme na to nezabúdali ani vo svojich súkromných modlitbách, aby sme neboli ako deti, ktoré si zvykli už len pýtať a stále pýtať a prosiť a nedať aspom tú trošku, čo môžeme. Veď nakoniec nás je viac ako miliarda a ak to urobí každý, je to miliardu krát viac.
A preto tento názov témy by sme mali zmeniť : Pomôž Bohu a on ti tiež pomôže.

Totálna všemohúcnosť je totálny idiotizmus, ale to, čo vie a robí on, je vysoko nad naše chápanie, ale nie bez hraníc.


20.
označiť príspevok

radnerad muž
   31. 5. 2013, 20:07 avatar
elemir - "ale to, čo vie a robí on, je vysoko nad naše chápanie" - je to vysoko nad
tvoje chápanie ...
Keby si bol ateista nechápal by si len to ako môže viera v niečo alebo niekoho
tak zamotať kotrbu aj zdanlivo rozumnému človeku - to je jediné nepochopitelné...
Ked sa začneš triezvo pozerať na to čo tu kto popíše v stave pomätenia mysle
dospeješ k záveru viera = duševná choroba ktorá bráni používať rozum na spráne
účely - nie na rozoberanie nekonečných sprostostí o viere bohu spasení ...
V čom alebo ako treba pomôcť bohu aby nás zbavil veriacich ???
Súhlasí Brony


31.
označiť príspevok

elemír muž
   1. 6. 2013, 00:16 avatar
Ranerad ateista som bol, viac ko dvdsať rokov a to by si čumel, ako som to já mal zdôvodnené.
Som o krok ďalej, ako ty, lebo to, čo si ty teraz, som bol ja dvadsať rokov, zažil som aj to a aj to a vybral som si toto.
Prečo sa aj ty občas nepozrieš na problém z našej strany ? Ale asi to nie je možné, lebo máš strach, že bxy si uveril a hanbil by si sa pred ostatnými, že obraciaš kabát. Lenže to nie je o kabátoch, je to o uchopení sa jedinej možnosti, ktorú dal každému Boh. A ON vie akých a prečo ľudí potrebuje a preto nepotrebuje s nikým manipulovať a nikoho riadiť, lebo on si len vyberá. Ako dobrý tréner do mužstva, ale vždy je to tak, že najviac sa rozdrapujú tí, ktorým hrozí, že neboli, alebo nebudú vybratí. Ale o týchto sa tréner viac nezaujíma.


45.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   2. 6. 2013, 17:52 avatar
Prečo by sa mal hanbiť? Prečo zrkadlíš svoju hlúposť na iných?


33.
označiť príspevok

lahoda muž
   1. 6. 2013, 17:51 avatar
koho sa chces zbavovat ty ateisticko komunisticky fasista


53.
označiť príspevok

radnerad muž
   13. 6. 2013, 23:16 avatar
33. vieš koho takých ako ty - ja niesom ani kom. ani fas. a ty si len veriaci koko.
a k tvojmu "Preco neexistuju anti-ateisticke stranky?? " lebo niet dôvod že proti čomu
majú byť ty ..uj veriaci ...


34.
označiť príspevok

Brony
   1. 6. 2013, 19:20 avatar
Mnohdy to aj platí, čo dokazuje aj existencia rôznych zhubnych sekt. Nech už išlo o Davidiánov pastora Davida Koreša v Texase či Óm Šinrikjó známej tiež plynovými atentátmi v tokyjskom metre, niektorých islamistov ktorý učia že ak moslim zabije čo najviac nevericich (rozumej nemoslimov), tak sa dostane do raja kde si bude večne užívať nekonečnéhoa blahobytného sexu s mladými ženami a ďalších rôznych sekt, viď: ixman.idnes.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.skši-sekty-sveta-d0p-/xman-styl.aspx?c=A120308_130226_xman-styl_fro


35.
označiť príspevok

Brony
   1. 6. 2013, 19:32 avatar
Skúsim ten odkaz napísať ešte raz: ixman.idnes.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


36.
označiť príspevok

Brony
   1. 6. 2013, 20:07 avatar
Pozor, v tomto mojom predchadzajúcom príspevku je treba ísť myšou na odkaz ixman.idnes.cz a ukáže sa ten správny odkaz. No, neklikať na neho lebo potom sa ukáže iná stránka než tá čo sa má ukázať, je to preto, lebo tento sever na rozdiel od iných, je veľmi nedokonalý. Odporúčam odkaz opísať do vyhľadávača a nehať si to vyhľadať vyhľadávačom. Odporúčam www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk prípadne www.google.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

RighteousFred
   31. 5. 2013, 09:37 avatar
Boh je prvy v rade, ktory nedisponuje laskou, pretoze nieco ocakava...
Nevie a nechce pomoct vopred, on najprv ocakava a az potom vie nieco dat?
To nieje laska, laska najprv dava..... A taky boh sa moze strčit do riti..
Súhlasí pua12456, Lucifero


3.
označiť príspevok

rastos muž
   31. 5. 2013, 09:52 avatar
Ak predpokladáme existenciu Boha, potom už len naša existencia je dôkazom, že sme niečo najskôr dostali... naše bytie
Súhlasí Beckie


4.
označiť príspevok

RighteousFred
   31. 5. 2013, 09:56 avatar
Poznam aj takych ludi, ktori si zadovazia zvieratko, aby ho potom mohli tyrat.
A clovek je udajne na obraz bozi.
Akokolvek, pre mna boh neexistuje, bo ak by bol, radsej by nechal tento ludsky druh vyhynut, miesto aby trapil a zabijal celu planetu plnu inych druhov. Toto nemoze chciet ani vykonat boh, ktory by mal prekypovat laskou.
Súhlasí Lucifero


28.
označiť príspevok

Beckie žena
   31. 5. 2013, 22:20 avatar
hej? radsej by som bola v koncentračnom tábore a potom bola v nebi ako prežila život na Zemi v bohatstve a blahobyte a potom putovala do pekla


46.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   2. 6. 2013, 17:52 avatar
Predpoklad Boha je ničím nepodložený...


5.
označiť príspevok

pua12456 muž
   31. 5. 2013, 13:15 avatar
Ale netrep. Prečo boh nepomôže PREDTÝM než si človek pomôže sám? Lebo je *****? A potom má ten boh ešte drzosť požadovať vďaku? To je ****. Takého veľkého božského **** len tak ľahko nenájdete!!!
Súhlasí Lucifero


6.
označiť príspevok

elemír muž
   31. 5. 2013, 14:36 avatar
Trepete dve na tri bez rozmyslu a zodpovednosti, toto nie je téma pre vás, vy si zapnite niečo iné.
Teraz ste chytrí, odvážni a múdri, ale som zvedavý, že ak si vás postaví pred seba, či vám vojde zastrúhaný vlas do ri.... !!
Neviete, čieho ste ducha ! Vy nemáte na to, aby ste ho pochopili, lebo vy čakáte ako pred voľbami, ktorý politik vás opije viacej rožkom, toho zvolíte a nakoniec si zvolíte väčšieho idiota, ako ste vy sami. Nech žije zeman ! Hurá !!!
Vy by ste potrebovali, aby boli bohovia v supermarkete v regáli a aby ste si mohli vyberať, lebo čo si nmôžete vybrať, to vám ide na nervy. Ste rozmananí skúrveným kapitalizmom a svojou inteligenciou nepochopíte ani politika, ktorý vás ide okradnúť. Stačí, že sa na vás usmeje a už máte svoje hlavy v jeho zadku.

Kde sa, prosím vás, s takouto logikou hrabete posudzovať Boha, keď nedokážete odlíšiť dobrého a zlého politika ???
Nemali by ste opravovať televízor, ak o tom nemáte šajnu. toto je to isté. Hrabete sa na niečo, o čom netušíte čo a načo to je a ako sa dá z toho perfektne profitovať. Ide z vás iba slepá závisť, že niekto niečo pochopil a vy nie a tak predpokladáte, že ak to vy zhovadíte, že sa na vieru vy ....????
To ale vážení by ste museli predviesť inakšie rozumy, toto je akutýt tak na grcanie.
Toľký čas som si hovoril, že už sa nedám vyprovokovať, ale toto je jasné, že to nie je o ateistoch, ale o ......
Súhlasí lourdes


7.
označiť príspevok

nabzlo muž
   31. 5. 2013, 16:16 avatar
ak si pomôžem sám,na Boha sa môžem vysrať,Boh ešte nikomu nepomohol,ak ti nepomôžu ľudia,tak nikto,netrep tu sprostosti o nejakom Bohu, ktorí nieje schopný nič urobiť...
Súhlasí Lucifero


29.
označiť príspevok

Beckie žena
   31. 5. 2013, 22:22 avatar
Tu su nejaky teologovia no nie?
"Boh koná prostredníctvom ľudí!" To je naša výhoda voči anjelom. Sami nám závideli niekt. - teraz uz diabol a démoni - že môžem Zem meniť a prinášať sem Boha v nás. Ved on je v nasom tele - teda v tých, kt. ho chdú úprimne prijať


8.
označiť príspevok

Lucifero muž
   31. 5. 2013, 18:02 avatar
7. nabzlo, mýliš sa. Ten ich dobrotivý, milostivý, spravodlivý, milujúci a čo ja viem aké ešte dobré vlastnosti mu cirkev a veriaci prisudzujú, tu už napáchal takú kopu svinstiev, že sa to nedá ani porátať. Už to, že stvoril zlo, je prinajmenšom čudné. Ale to množstvo smrteľných chorôb, ako je AIDS, rakovina a ďalšie sa tiež nedá ospravedlniť. A čo bieda a hlad, keď nechá miliardu svojho ľudského stvorenia hladovať. Sám zavraždil viac ľudí ako všetci svetoví zlí diktátori. A ani jeho jediný a milovaný nevlastný syn Ježiško nie je lepší. Už ako dieťa zneužil svoje mimoriadne schopnosti a zabil spolužiaka len preto, že do neho náhodou strčil a tiež učiteľa, ktorý mu to vytýkal. Viď Kosidowski Čo rozprávali evanjelisti. A tak ďalej.


9.
označiť príspevok

Krištof
   31. 5. 2013, 18:46 avatar
8. Zase fňukáš? Tu nežijeme v raji. Keď niekto strieda partnerky alebo partnerov ako ponožky, nečuduj sa, ak dostane HIV, ktorý môže viesť k AIDS. Ak niekto nedbá na životosprávu, fajčí atď., môže sa z toho vyvinúť rakovina. Keď niekto poruší prikázanie Nepokradneš a niekoho okradne, spôsobí mu utrpenie. Dobré a krásne veci, ktoré na svete existujú, nespomenieš, pretože sa ti to nehodí do krámu.
Avšak niekedy to nie je otázka životosprávy, našej vôle a pod. Vedec Francis S. Collins k tejto téme hovorí: "Veda odhaľuje, že vesmír, naša planéta aj samotný život sú zapojené do evolučného procesu. Následky toho sú nevyspytateľnosť počasia, posun tektonických dosiek alebo aj poruchy v prepise rakovinového génu pri bežnom delení buniek. Ak na začiatku času si Boh zvolil použiť tieto sily na vytvorenie ľudských bytostí, potom bola zaručená aj nevyhnutnosť spomínaných bolestných vedľajších účinkov. Časté zázračné zásahy by boli aspoň tak chaotické pre hmotnú skutočnosť, ako by boli narušujúce pre ľudské činy slobodnej vôle. ... Súdiac podľa ľudskej skúsenosti, ak už pripustíme Božiu milujúcu láskavosť, On pravdepodobne od nás očakáva viac. Nie je to aj vaša skúsenosť? Kedy ste sa naučili o sebe viac, keď všetko išlo dobre, alebo keď ste čelili výzvam, sklamaniu a utrpeniu? „Boh k nám šepká v našich radostiach, hovorí v našom svedomí, ale kričí v našich bolestiach: je to jeho hlasná trúba na zobudenie hluchého sveta.“ (C. S. Lewis) Akokoľvek sa snažíme vyhnúť sa takým zážitkom, neboli by sme bez nich iba plytké sebecké stvorenia, ktoré by nakoniec stratili všetok zmysel pre vznešenosť alebo pre zlepšenie sveta okolo seba? Zamyslime sa: ak najdôležitejším rozhodnutím, ktoré máme na zemi urobiť, je rozhodnutie o viere, a ak najdôležitejší vzťah, ktorý máme na zemi rozvinúť, je ten s Bohom, a ak naša existencia ako duchovných bytostí nie je ohraničená na to, čo môžeme spoznať alebo uvidieť počas svojho pozemského života, potom ľudské utrpenia dostávajú úplne iný podtón. Myšlienka, že Boh môže pracovať cez protivenstvá nie je jednoduchá a môže nájsť pevné zakotvenie len v svetonázore, ktorý zahŕňa duchovný rozmer. Zásada rastu cez utrpenie je vlastne takmer všeobecná vo veľkých svetových náboženstvách. Napríklad Štyri vznešené pravdy podľa Budhovej Kázne v jeleňom parku začínajú s „Život je trápenie“. Toto uvedomenie si môže byť pre veriaceho napodiv zdrojom veľkého uspokojenia. Napríklad tá žena, o ktorú som sa staral ako študent medicíny, ktorá napadla môj ateizmus svojím pokojným prijatím smrteľnej choroby, videla v poslednej kapitole svojho života skúsenosť, ktorá ju priviedla bližšie k Bohu, a nie vzdialila."


10.
označiť príspevok

nabzlo muž
   31. 5. 2013, 19:27 avatar
kopu napísané nič nepovedané,píšeš ani nevieš o čom,táránin o Bohu sú plné knižnice,ale každý pisateľ vie o ňom asi toľko ako každý ateista-hovno...


21.
označiť príspevok

Lucifero muž
   31. 5. 2013, 20:21 avatar
9. Krištof. Keby som ja bol všemohúci, žili by všetci ľudia v raji. Nikto by netrpel a všetci by sa mali dobre. Ale nato veriaci nemajú, aby čosi také jednoduché dokázali pochopiť. Radšej budú ospravedlňovať zločiny svojho jebnutého Boha, a ešte jebnutejšieho jeho jediného a milovaného nevlastného syna. On, súc všemohúci sa nechal ukrižovať, aby nás vraj zbavil hriechov a t. ď. No nie je jebnutý? Veď mu stačilo si želať a ako všemohúcemu by sa ihneď splnilo každé želanie a svet by bol bez hriešnych bytostí. Podľa mňa ani jeden z nich nie je všemohúci. A Ježiško je tak najviac sadomasochistický psychopat, ktorý sa dal ukrižovať preto, aby sa natrvalo zapísal do dejín tohoto sveta. Tak to ktosi na tomto DF-ku už dávno napísal. Takže ja nefňukám, len píšem pravdu, ktorú ty nedokážeš vôbec pochopiť, pretože si podľahol jezuitskej výchove, ktorej hlavnou úlohou je naučiť veriacich, aby si nevšímali skutočností, ktoré sú nad slnko jasnejšie.


25.
označiť príspevok

Beckie žena
   31. 5. 2013, 22:03 avatar
Zlo nie je stvorením Boha ty velky teolog.
Boh je dokonale dobro. Kedze je láskou, nic nie je pre neho krajsie ako mat s kým sa o tú lásku deliť.
Samozrejme Lucifer, žiarlil a tým sa dobrovolne vzdialil od Boha.
ľudia zase dobrovolne zhrešili a veľmi dobre vedeli čo robia.
Keby im Boh nedal slobodnú vôľu - uvažuj - aká by to bola láska, keby bola nanútená?!


48.
označiť príspevok

Lucifero muž
   2. 6. 2013, 19:21 avatar
25. Boh stvoril zlo, nešťastie aj zhubcu, nehovoriac o chorobách a ďalších svinstvách. Pozorne si prečítaj Bibliu, nájdeš to aj tu na fóre. A čo myslíš, aké by to bolo auto, ktoré by nevypúšťalo jedovaté splodiny, nekvapkal by z neho olej znečisťujúci životné prostredie a ďalšie toxické látky, nekazilo by sa, nikdy by nehavarovalo, bolo by veľmi pohodlné, dokázalo by sa samo šoférovať a t. ď? DOKONALÉ. A taký by bol aj človek, keby bol Boh naozaj všemohúci, dobrý spravodlivý a t. ď. Myslím si, že také autá budú človekom vyrobené, ale Boh nikdy dobrý nebude.
Súhlasí ruwolf_4


11.
označiť príspevok

nabzlo muž
   31. 5. 2013, 19:40 avatar
"Dá sa povedať, že Boh Starého zákona je najnepríjemnejší charakter všetkých výplodov ľudskej fantázie: žiarlivý a hrdý na to; malicherný, nespravodlivý a neodpúšťajúci čudák; pomstychtivý, krvilačný etnický čistič; mizogýnny (ženy nenávidiaci), homofóbny (homosexuálov nenávidiaci), rasistický, infanticídny (deti vraždiaci), genocídny (národy nivočiaci), filicídny (vlastné deti vraždiaci), odporný, megalomanický (velikášstvom trpiaci), sadomazochistický (zvrátene krutý), vrtošivo zlomyseľný tyran."
A o Bohovi z nového zákona to platí tiež,jedno väčšie hovädo jak druhé...
Súhlasí pua12456, Lucifero


12.
označiť príspevok

Krištof
   31. 5. 2013, 19:53 avatar
Bez Boha by si nemal ani ako hodnotiť dobro a zlo, žiadna etika, estetika, nič. Podľa Dawkinsa si len chodiaci prostriedok na šírenie génov. Takže podľa toho sa treba zdržať nezmyselných komentárov a ísť šíriť svoje gény


17.
označiť príspevok

nabzlo muž
   31. 5. 2013, 19:58 avatar
na to čo je dobré a zlé nepotrebujem boha,stačia my oči a uši,najhorším zlom na svete je náboženstvo a ľudia čo v neho veria...
Súhlasí Lucifero


13.
označiť príspevok

nabzlo muž
   31. 5. 2013, 19:54 avatar
"Dá sa povedať, že Boh Starého zákona je najnepríjemnejší charakter všetkých výplodov ľudskej fantázie: žiarlivý a hrdý na to; malicherný, nespravodlivý a neodpúšťajúci čudák; pomstychtivý, krvilačný etnický čistič; mizogýnny (ženy nenávidiaci), homofóbny (homosexuálov nenávidiaci), rasistický, infanticídny (deti vraždiaci), genocídny (národy nivočiaci), filicídny (vlastné deti vraždiaci), odporný, megalomanický (velikášstvom trpiaci), sadomazochistický (zvrátene krutý), vrtošivo zlomyseľný tyran."
A o Bohovi z nového zákona to platí tiež,jedno väčšie hovädo jak druhé...
Súhlasí Lucifero, pua12456


14.
označiť príspevok

Krištof
   31. 5. 2013, 19:55 avatar
Ok tak ešte raz. Bez Boha by si nemal ani ako hodnotiť dobro a zlo, žiadna etika, estetika, nič. Podľa Dawkinsa si len chodiaci prostriedok na šírenie génov. Takže podľa toho sa treba zdržať nezmyselných komentárov a ísť šíriť svoje gény


26.
označiť príspevok

Beckie žena
   31. 5. 2013, 22:09 avatar
joj ty sa v tom hrozne vyznáš, že?
Boh je láska a najdôležitejšie prikázanie ktoré dal je o láske k druhým.
Neodpúšťajúci? to ťažko. Za to, čo sme my ako ľudia urobil už sme mali dávno hniť v pekle alebo nás mohol proste lusknutím prstu zrušiť.
Rasistický? "všetci sú si rovný!"
Velikášstvom trpiaci? je predsa Boh, má sa tváriť že ním nie je či čo čakáš?
Zlomyseľný tyran? SEBA OBESIL za nás na kríži, nech nemusíme ísť do PEKLA
Filicídny? Obetoval sa za nás


22.
označiť príspevok

Beckie žena
   31. 5. 2013, 21:56 avatar
fakt? prečítaj si to ešte raz a PORIADNE. A pochop, že Biblia a najma Starý zákon je obrazná kniha. Snáˇd si naozaj nemyslíš, že Eva podala Adamovi JABLKO :D


27.
označiť príspevok

Beckie žena
   31. 5. 2013, 22:17 avatar
prepáč, ale GENOCíDNY????
koľkokrát má zachrániť Izrael či vlastne Zem, kým si to všimneš?
MIZOGýNNY? a Panna Mária je kto podľa teba? Iba kráľovná neba, že? malé postavenie...
INFANTICíDNY? "Nechajte deti prichádzať ku mne." "Budte ako deti..." Nájdi mi v starom zákone kedy zabil nejaké dieťa, ak ku tomu nemal dôvod, ktorý znamenal napr. Pascha, keby tak nespravil celý národ detí by naveky trpel v Egypte...
Takže čo si to o Bohu vlastne hovoril?


15.
označiť príspevok

nabzlo muž
   31. 5. 2013, 19:55 avatar
Kde bol ten tvoj Boh ....

Teraz, desať rokov potom, sa opäť objavujú kritické hlasy, ktoré tvrdia, že Matka Tereza bola „hocičo, len nie svätá“. Tvrdia, že rehoľná sestra venovala viac času modleniu sa za chorých ako ich priamej lekárskej pomoci. Obraz Matky Terezy ako svätice bol podľa autorov štúdie len marketingovým ťahom Vatikánu. „Vzhľadom k šetrnému zaobchádzaniu s prostriedkami na misie Matky Terezy sa naskytá otázka, kam sa podeli milióny dolárov pre najchudobnejších,“ píše jeden z autorov štúdie Serge Larivee z University v Montreale.

Osoba Matky Terezy bola kritizovaná už viackrát v minulosti. V roku 1996 bol nakrútený film s provokatívnym názvom "Matka Tereza: Anjel pekla". V ňom bola obvinená zo solidarity s diktátorskými režimami. Ich príspevky im totiž umožňovali, aby ich mohli spájať s Matkou Terezou, ktorá na rozdiel od diktátorov zosobňovala dobro. Po filme prišla kniha Christophera Hitchensa "The Missionary Position: Mother Teresa In Theory And Practice". V nej autor napadol neprofesionálnu lekársku starostlivosť v domoch kongregácie milosrdenstva či údajné snahy Matky Terezy získavať svojich pacientov pre kresťanskú vieru. Kritizoval tiež to, že Matka Tereza odmietala antikoncepciu, potraty a pod. Sama rehoľná sestra sa k téme interrupcií vyjadrovala nasledovne: „Mnoho ľudí sa veľmi zaujíma o deti v Indii a Afrike, kde ich veľa umiera na podvýživu, hlad atď. Ale milióny iných umierajú z vôle svojej vlastnej matky. A v tom je dnes najväčšia prekážka mieru: lebo ak je matka schopná a ochotná zabiť vlastné dieťa, čo bráni tomu, aby som zabil ja teba a ty mňa? Medzi tým nie je žiadny rozdiel.“ Kvalitu lekárskej starostlivosti v zariadeniach Matky Terezy kritizovali aj odborné lekárske magazíny Lancet a British Medical Journal. Kritizovali viacnásobné používanie injekčných ihiel, životné podmienky a i.


16.
označiť príspevok

nabzlo muž
   31. 5. 2013, 19:56 avatar
a túto sviňu vyhlásili za svätú....


18.
označiť príspevok

Krištof
   31. 5. 2013, 20:00 avatar
K tejto téme je potrebné, aby zaujala stanovisko aj opačná strana, pretože keď sa k tomu vyjadrujú zaujatí antiteisti, zrejme to nebude celkom pravda


19.
označiť príspevok

nabzlo muž
   31. 5. 2013, 20:03 avatar
aká opačná strana ???????????????????


23.
označiť príspevok

Beckie žena
   31. 5. 2013, 21:57 avatar
kresťan


24.
označiť príspevok

Beckie žena
   31. 5. 2013, 21:59 avatar
to čo si teraz zadrel je uplne ale ze uplne odveci :D snad nechces verit "bulváru" a bludom na internete. To je ako najst udaj, ze Zem je placata niekde na nete a potom tomu verit.

a ten co robil tie filmy na 100% nebol krestan ci clovek hladajuci pravdu. Bol zaujatý


30.
označiť príspevok

elemír muž
   31. 5. 2013, 23:54 avatar
Nablzlo: pripisuješ bohu zlo, ktoré je satanove. A ak už ti nie je svätá ani matka tereza, ktorá možno nakoniec mohla byť zneužitá aj tak, jako to popisuješ, tak potom o čom je tvoja logika ? Patríš medzi tých, ktorí sú schopní dokopať mníšku na zemi, len preto, že ideš napríklad ráno s krčmy ožratý. Ja som zažil ráno po šiestej, ke´d mládenci išli z baru a nadávali mníškam, ktoré celý živopt dreli za nič pre iných, že sú darmožráči ? Kaď som sa ho opýtal, za čie peniaze chlastal do rána, tak sa chcel vrhnúť aj na mňa ? Toto je váš raj, vlastne áno, lebo netušíte, že by mohlo niekde niekedy existovať aj niečo lepšie. Keď pred šesť tisíc rokmi spravil v ohrade raj na zemi, prečo nie je ten raj dodnes, lebo bol Boh zlý a ten raj nám nedoprial, alebo nám ten raj tu na zemi nedoprial niekto iný, komu tento marazmus na zemi patrí, lebo by to kričalo ako torta na kope hnoja ? V čom vidíš logiku stretnutia Krista a satana. Ježiš zomrel za všetkých, ale satan chce, aby sme tu skapali s ním, aby sme my všetci zomreli za neho. Toto si si nevšimol ? Kto je podľa teba väčší idiot, ten, čo kope do človeka, alebo ten čo leží na zemi ???? Samozrejme, že podľa teba ten, čo sa nechá biť, ako ináč a toto je rozdiel v myslemí nás dvoch a toto je rozdiel medzi starým a novým zákonom, zlo sa dá zastaviť iba tak, že sa neopätuje, ako v starom zákone oko za oko. Ježiš hovorí o nastavení aj druhej strany tváre, len aby zlo zastalo, lebo ten čo zastaví zlo takýmto spôsobom, ak to vôbec u takých idiotov, čo nemajú zábrany rozbiť niekomu papulu, vôbec ide, má prisľúbenú u Ježiša odmenu, ale o tom čo mláti hovorí iba, že pomsta patrí mne. Nechcete rozlíšiť dobro od zla, lebo sami ste obrancami zla a dobro a dobrého máte za zlého,lebo ste si nechali satanom obrátiť rebríček hodnôt naopak. Ako naivne pripisujete všetko zlo bohu a čo je potom u vás satan ???? Váš pán ? Koľkými ľuďmi a koľkými exorcistami je dokázané, že tu je a že tu nie je nadarmo a že musí klamať, aby mal oklamných na svoju záchranu, lebo pri vyhnaní z raja ho Boh odsúdil, že potomstvo Evy mu rozšliape hlavu a preto je odsúdený a bojuje o svoj život, lebo musí, tretí život už neexistuje.
A čo ak vás oklame ešte aj posledný krát a to tým pre vás najhorším, že predsa len skloní hlavu pred Bohom ? Vyskočí z vlaku, do ktorého vás naložil a vezie do záhuby ?
Veď aká to môže byť logika a inteligencia, ak stará zodratá mníška, ktorá drhne celý život za nič, len pre dobro iných, je u vás zločinec ?????? je to logika komunistov, ktorí presedeli celý život v krčme a potom zobrali do ruky zbraň a ukradli neomalene ľuďom majetky, na ktorých pracovali celé generácie ??? Toto je vaša logika a vaša inteligencia ? Ak nie vaša, tak určite logika tohoto sveta, lebo to sa tu všetko deje !!
A nás nenávidite iba preto, že sme si vysnívali iný svet, bez tohoto svinstva, že sme uverili tomu, ktorý nám ukázal, ako sa dostať z tohoto marazmu ? Nenávideli ma bez príčiny a budú aj vás nenávidieť a prenasledovať, lebo nie ste z tohoto sveta !
Nablylo, veď ty týmto napĺňaš evanjeliu takmer do slova ! Určite si ho čítal a možno aj viackrát. Ako je možné potom, že ľudí, čo sa obetujú úpre iných, sú tvoji nepriatelia a zároveň sú to pomätenci s vykradnutými modzgami ? A ty si čo s tvojou inteligenciou, keď nenávidiš dobro, ktoré títo ľudia robia, keď nenávidíš Boha a púripisuješ mu všetky satanove hriechy, ktorými vás satan krmi a vy mu to žeriete aj s navijákom. Obrátil u vás rebríček hodnôt naopak, aby ste dobro nenávideli a všetko zlo, ktoré mu patrí, pripísali Bohu ???? Toto ste, alebo si schopný uveriť ??? A nie že uveriť, vás to privádza do zúrivosti, takže tam musí byť niečo ešte viac ako viera. Ani na okamih nepripustíš, že by mohlo byť v tebe niečo zlé, čo ťa ženie do toho vidieť všetko naopak ?? Čo si vlastne za človek ?
Pomohol si už niekedy niekomu a nič za to nechcel, alebo je to preto, že tebe nikdy nkto nepomohol a nič za to nechcel ? Kde si a v čom si vyrastal? Medzi ľuďmi, ktorí celý život snívajú o tom ako vykradnúť banku a nerobiť, ako niekoho zabiť a obrať ho o majetok, ako treba klamať a kradnúť, aby sa mali dobre ? Dnes to nie je nič zriedkavé, naopak , povedal by som že prevládajúce a podľa toho vlastne celý tento svet tak aj vyzerá. Väčšina si zvykla na to, mať ostré lakte a chartakter bez chrbtice a drať iných, koľko sa dá. A celkom dobre sa to aj užíva, stačí ak si okolo seba vytvoríme atmosféru, že nie my sme idioti, ale tí, čo nekradnú a nezbíjajú. A tak zlo plodí ďalšie zlo a ponárame sa do bahna hlbšie a hlbšie. Stačí si otočiť rebríček naopak a to čo je inteligentné, bude pre nás neinteligentné a naopak.
Toto je podstata toho sveta a klamlivý satanov pokoj, ktorý narúša iba, podľa vás, pár veriacích idiotov s vykradnutými mozgami, lebo si myslia, že opak je pravda. Že dobro je dobro a zlo je zlo a netrba nič obrtacať na ruby, ako to robili komunisti a im podobní idioti.
Všeetko je napísané, jednoducho a jasne pre každého už v evanjeliu 2000 rokov. Sme tam opísaní my a ste tam opísaní vy a my veríme, že je to prvada nielen o tomto svete, kde sme nenávidení bez príčiny, ale aj o svete, kde je jasné, čo je dobré a čo zlé a kde sa o tom netreba s nikým vadiť.


32.
označiť príspevok

nabzlo muž
   1. 6. 2013, 07:44 avatar
dokopať mníšku a načo,je to len chudera ktorá zasvetila život omylu,tí chudobný su len produktom systému,ktorí pomáha udržiavať aj náboženstvo,premnožena Afrika je produktom aj tej hlupaňi Terezi a jej bojom proti antikoncepcii...


37.
označiť príspevok

elemír muž
   1. 6. 2013, 23:08 avatar
nechcel som ťa v žiadnom prípade obviniť neprávom, ale to čo som videl na vlastné oči a čo človek dennodenne prežíva, s tým nemôžem nikdy súhlasiť.
Neviem, čo si ty prežil, ale ja už som bol odkázaný na to, že mi musel utierať zadok cudzí človek a hanbil som sa pri tom zakaždým, ako pes. Bolo nás na oddelení takých asi možno dvadsať a boli tam tri sanitárky, na ktoré sme boli vo všetkom odkázaní. Radšej som nejedol,aby mi to nemusela robiť, lebo na to viditeľne nestačili. Koľko by si pýtal plat za to, aby si mal také zamestnanie, že by si nerobil nič iné, iba utierať nevládnym ležiacim na posteliach zasraté rite ???? O rána do večera, znova a znova, nič iné a ešte aj presčasy. Zakaždým som ju musel o to poprosiť a nevedel som, či sa jej mám hanbiť, alebo či sa jej pokloniť až po zem, ale nikdy potom som nezažil krajší pocit, ak odišla odomňa a ja som zostal ležať umytý v čistom novom prádle s pocitom,že aspom na dva dni mám s tým zase pokoj.
A ty si jednoducho napíšeš, že to tá chudera robila z omylu ??? V prvom rade nebola chudera, pretože ani jeden chudák nedokáže utrieť zadok ležiacemu človeku ani raz. Na to je treba sila, inteligenčná sila.
A čo si myslíš, koľko zarábajú oni a koľko by si si ty pýtal za takú robotu ??? A ožran, ktorý preflámoval, celú noc v krčme za peniaze možno aj rodičov, jej povie, že je darmožáč ???
Neprajem nikomu zažiť, čo som já zažil, ale to zlo, čo som zažil, bez neho by som nebol zažil šťastie, ktoré zažilo iba izivé percento ľudí, ako ja. Potom som ležal doma a žena saa o mňa starala ako vedela, mal somdolámanú a zdrôtovanú pánev vystuženú šrobami a krčok som nemal jako rozhýbať mi prirástol na panvu. Nemohol som skrčiť nohu, aby mi to aj žena pri najlepšej snahe dôkladne umyla. Všetko sa mi to vrozkroku zapálilo a videl som koniec v zhnitom rozkroku. Manželka zháňala všetko možné aj nem ožné, všetkých známych lekárov a masti a gély a lektvary a čaje a stále nič. Nakričal som do nej, aby dala dolira vody pol kila soli a s tým mi to umyla. Plakali sme pri tom obaja, ja od bolesti a ona od zúfalstva a nepomohlo. Pred tým som mal dvakrát klionickú smrť a neustále som je otrieskával o hlavu, načo musím prežívať toto svinstvo, keď na druhej strane mi bolo tak dobre. Chodila do roboty a kždý deň letela domov, či som si volačo neurobil. Nakoniec sa predsa len podarilo vybaviť zariadenie, kde ma hydraulickým zdvihákom dali do veľkej vane s hypermangánom a tri hodiny som tam ležal a dolievali mi tepolú vodu. Potom mi to natreli Canestenom a zakrátko sa mi to začalo hojiť. Znova som chcel žiť. za tri dni obrovskej driny som sa dostal z postele na vozík, sám som mohol ísť na chodbu na vozíku a potom dokonca do jedálne, to bolo štastie, v ktorom som sa topil.Postupom času som začal aj sám chodiť na toaletu a sám som sa osprchoval. Acšak najšťastnejší okamžik môjho života je doteraz jedna štvrť hodina, kedu do mňna na trenážeri kričali sestrička, doktor a sanitár celú štvrť hodinu, aby so urobil prvý krok. O tri dni som urobil druhý a celý čas som potom iba sedel pri tom trenážeri a dúfal, že sa naučím chodiť. Asi po 4 mesiacoch som na dvoch barlách vyšiel hore schodami a dole a poslali ma domov.
To bolo šťastie, ktoré sa nedá zabudnúť. Celý čas som sa modlil k Bohu, aby ma zobral zase tam, kde som bol v klinickej smrti, ale on ma nechal trpieť, aby som zažil toto šťastie.
A vtedy som si hovoril, aby aspom ráz všetci tí sebavedomí a inteligentní suveréni, ktorí v živote nemali ani vred na riti, sa raz postavili na obed pred dvere jedálne tohoto zariadenia a dobre sa pozreli, ako sme sa tam v húfe kadejako na vozíčku, na barlách, tlačili na obed. Toto sa má filmovať a ukazovať v televízii, lenže to by ľudí nezaujímalo, a reklamy v takýchto programoch by boli neúčinné, lebo ľudí zaujíma iba zlo, to ich baví a účinok reklamy v takýchto filmoch sa okamžite prejaví hneď ráno pri pokladniach supermarketu. A preto zlo a násilie v televízii nie je dôsledkom televíznych pracovníkov, je dôsledkom ľudí, ktorých iba kŕmia tým, či chcú žrať. A tak pomaly sa obracia v človeku rebríček hodnôt a zamieňa sa dobro so zlom. A nie je potom ani problém nadať špinavo na ulici mníške, že je darmožráč.
Súhlasí Beckie


41.
označiť príspevok

nabzlo muž
   2. 6. 2013, 08:50 avatar
ak by si sa dostal do rúk Terezi,tak to už nerozchodíš,Canesten tá zrúda nepoužívala...


42.
označiť príspevok

elemír muž
   2. 6. 2013, 16:44 avatar
nablzlo, kedy už konečne pochopíš, že vo svojom vnútri už dávno nie si sám, že tam máš niekoho, čo ťa ženie do týchto debilín. Kedy sa už konečne osamostatníš a zoberieš svoj osud do vlastných rúk a nenecháš si dennodenne nabulíkať do hlavy nezmysly stratených duší, ktoré zotročlil démoni. Nevieš, čieho si ducha, ale treba hľadať a skúmať, veď predsa nemôže byť logické, aby si nenávidel človeka, ktorý celý svoj život zasvätiol iným. Alebo ti ona naozajn nejako osobne ublížila??
Súhlasí Slušný človek


38.
označiť príspevok

Beckie žena
   1. 6. 2013, 23:23 avatar
vysvetlíte mi prosím,prečo ste tu NIEKTORI tak velmi plní nenávisti? Keby ste dali Bohu sancu, to by ste videli, ako ten uzasny, nepochopitelny a dokonaly Jezis robi zazraky a zmeny vo vasom zivote. Je mi velmi luto, ze ste teraz nestastny, plny bolesti a sklamania zo zivota. Som si ista, ze taketo pocity zazivas casto. Nemozes tvrdit, ze nie a pritom neklamat. Sam predsa vies, ako zle ti niekedy je. Ked vecer zhasnes svetlo a nevies ci sa rano zobudis, ked mas panicky strach zo smrti a neznama. Preco viem, ako sa citis? Pretoze toto su pocity, ktore ma chvilu mucili, ked som mala take vybocenie zo spravnej cesty a vzdialila som sa od Pana. Uz nikdy nechcem zazit taky strach... Nikdy. Na nic viac Jezis necaka, iba na to, ze mu otvoris dvere a pozves ho do svojho zivota. Skus to iba na chvilku a uz nikdy nebudes chciet, aby odisiel. Lebo uz budes poznat ten pocit - KED NIE SI V TOM SAM.
Súhlasí Slušný človek


43.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   2. 6. 2013, 16:49 avatar
Beckie, máš pravdu, ale keď tu budeš dlhšie , tak aj na tebe sa asi prejaví ponorka. Potom si vždy nájdi tento svoj príspevok(č.38) a až potom reaguj, keď ti tu náhodou niekto škaredo vynadá. Lebo keď budeš reagovať hneď, riskuješ, že sa spreneveríš svojim kresťanským ideálom. Vieš , čo povedal Ježiš - duch je síce dychtivý, ale telo je slabé.
Súhlasí Linda


44.
označiť príspevok

Linda žena
   2. 6. 2013, 17:45 avatar
nie je umenie prísť..ale v pravú chvíľu odísť... 


39.
označiť príspevok

Blanka žena
   2. 6. 2013, 00:13 avatar
to "pomôž si sám, aj Boh ti pomôže" sú v skratke vyjadrené podporné sily. Bez vlastného pričinenia sa dvere neotvoria.


40.
označiť príspevok

elemír muž
   2. 6. 2013, 07:00 avatar
Veľakrát som tu písal ateistom, že ja som ateista bol dvadsať rokov a to že som veriací si beriem ako že som urobil krok navyše, že som pred nimi o krok ďalej a to je to, čo sa hovorí, pomôž si človeče, aj Boh ti pomôže, ale ak urobíš ešte jeden krok ďalej, to sa potom hovorí, že pomôž Bohu a aj on ti pomôže.
Ateisti nevedia pochopiť ani to prvé a niektorí veriací zase to druhé a ja ešte čakám na to tretie ....


47.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   2. 6. 2013, 18:11 avatar
Nikdy si nepovedal, aké si mal dôvody na ateizmus.
Vešmi pochybujem, že to obli rozumné dôvody...


49.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 6. 2013, 01:06 avatar
rudko 47, ten najvážnejší na ktorom aj vy staviate je, že mrtvy mozog nemôže nič cítiť. Akonáhle odumrejú mozgové bunky, človek nemá čím registrovať viacej ani príjemné a ani nepríjemné. proste zomrie, ako keď prejde psa auto a všetkému je koniec. netreba ďalej podrobnejšie vysvetľovať. a teda nemôže ani vnímať ani nebo a peklo.
Ďaľší dôvod je zneužitie skupinovej hypnózy. malo by sa to diať všade, kde sa stretne mnoho ľudí a modlitbu a omšu využijú na koncentráciu myšlienok všetkých prítomných do jedného bodu. Týmto sa ich myšlienky spoja, a nekonečne sa znásobuje ich účinok, zvlášť ak sa to robí nepretržite po celom svete a každú hodinu, ľudstvo si takýmto spôsobom môže nahypnotizovať čokoľvek, ale oveľa účinnejšie je ešte hypnoźa v tomto smere, ak sa robí podľa vopred historicky stáročiami udanými pokynmi prostredníctvom liturgie. Takýmto spôsobom sa dá vytvoriť to, čo je vopred v liturgii napísané a udržiavať to v živom stave vrátane odozvy na modlitbu.
Za tretie, neuznával som satana a tým som pripisoval všetko zlo cirkvi a bohu, ako nevyhnutnú potrebu cirkvi robiť zlo a potom z neho ťažiť.
za štvrté: Primitívizmus dogiem svedčicích až o detinskom rozmýšľaní najvyších predstaviteľov cirkvi. A tu tiež pomáhalo veľmi aj neuznávanie satana.
za Piate: Miešanie sa cirkvi do sexuálneho života manželov v posvätených a aj neposvätených manželstvách.
za šieste: Neomylnosť pápeža a dedičný hriech.

A ako sa pozerám na tieto veci teraz ako veriací:
1.Došiel som k záveru, aj na základe štúdia o životoch po živote, že duša človeka je vedomie človeka a je nezničiteľný súbor myšlienok a dát života človeka, ktorý je schopný existovať aj po smrti človeka, je to software, ktorého hardware zatiaľ nepoznám. A tieto myšlienky zatiaľ držia pokope buď ako súbory na disku, kde sú síce rozplynuté, ale každý prvok súboru má adresu v programe. Nezáleží, kde a jako je tam umiestnený,ale musí mať adresu vzhľadom k ostatným súborom. Súbor myšlienok bez hardwaru môže držať pokope aj duchovnou gravitáciou. a majú podobné= adtresné označenia ako rozptýlené súbory na diskoch.
Skupinová hypnóza pri omšiach a modlitbych vlastne funguje aj ďalej, ale je to vlastne o dobrých a zlých duchoch. Modlitby a omše pochádzajú z evanjelia, čím sa úloha evanjelia stáva zjednocovacím prvkom na poli duchovného života.
3. Neuznávanie satana je tiež jeden prelomový bod. Uznaním satana som ho začal študovať podľa evanjelia a došiel som k záveru, že doterajšia všeobecná mienka o ňom je klamlivá, vlastne on je majster lži a klamu do poslednej bodky. Satan nie je ten, kto nás bude mučiť v pekle a peklo ako také ani satanovi nepatrí, on je kniežaťom tohoto sveta, ktorý my teraz žijeme. On nás nepotrebuje mučiť a ani strašiť, on nás potrebuje držať v pohode, aby sme napomysleli na Boha, jeho úhlavného nepriateľa, lebo ten ho už odsúdil k smrti pri vyhnaní z raja. On vôbec nevyzerá ako strašidlo, ako ho vykresľuje cirkev, on je taký, ako nám ho vykresľuje ježiš v evanjeliu. Jeho hlavným úkolom, ak chce prežiť je klamať a klamať pravdou, alebo polopravdou. Aj Eve satan vôbec neklamal, to čo jej povedal bola všetko pravda, ale nie celá pravdy, iba polopravda. Musí odraďovať ľudí od cesty k Bohu, špiní na cirkev, zneužíva mocenské postavenie niektorých cirkevných predstaviteľov, aby na nich ešte ľahšie odradil ľudí od Boha.Nabáda na hriech a to nielen sexuálny, ale všetky podľa desatoro a iné. Je toho ešte veľa, ale každopádne to vôbec nie je strašiak podľa stredovekých malieb, alebo dokonca novodobého umenia obalov gramafonových platní. Njväčším dôkazom proti nemu je evanjelium. Zaručuje čistotu Ježiša a cirkvi pred ním a jasne dokazuje, že svinstvo ns cirkvi patrí jedine jemu. Je toto ešte veľa a možno aj v diskusii by sa našli nové skutočnosti, uvidíme.
4.,5., a šieste bohužiaľ zostáva, ale praktizovaním viery, teda modlitby, omša a spoveď, prichádza na veriacích odozva, ktorá je iná, ako vopred vyhypnotizované, je jedinečná a teda božia. Zodpovedá evanjeliu, ktoré je tu už dve tisíc rokov a za ktoré evanjelium položil život nielen samotný ježiš, ale aj mnoho iných ľudí po ňom, lebo tak boli presvedčení o jeho pravde, praktizovaním viery.


50.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   3. 6. 2013, 02:20 avatar
Straw-man. Skeptik a teda ani ja, nevravíme, že niečo "nemôže"...

Životy po živote sú lži a post-hoc prúpovídky.

Ak Boh necháva pôsobiť Satana (ktorý má nadľuské schopnosti a z tohto dôvodu okabáti každého človeka, ktorého chce okabátiť), tak Bohovi sa toto jeho pôsobenie páči - čiže páči sa mu posieľanie "jeho milovaných stvorení" do večných múk. Koľko krát Ti túto trivialitu treba zopakovať?
Súhlasí Kasafran, Lucifero


51.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 6. 2013, 06:49 avatar
Odkiaľ ty vieš, čo sa Bohu páči a čo nie ? A za druhé, je tu predsa niekoľko ľudí, čo tie jeho klamstvá nežerú a dokážu ich preosiať evanjeliom a jasne dokázať, čo patrí jemu a čo satanovi.
No a život po živote ?? Ako a čím chceš uveriť, že je Boh, ak nedokážeš uveriť zážitky iného človeka.
Ak máš za klamára každého okrem teba, vrátane boha, ako môžeš takto žiť ? Aký máš vlastne potom systém lásky, láska bez viery nemôže existovať. Ak by si ešte považoval za klamára aj svoju lásku, tak ju máš len akurát na kefovanie ?????


52.
označiť príspevok

nabzlo muž
   3. 6. 2013, 07:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.54.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   13. 6. 2013, 23:33 avatar
Ak som všemocný a vševediaci a niečo nechávam pôsobiť, tak sa mi to pôsobenie musí páčiť - inak by som to nenechal pôsobiť.
Súhlasí Lucifero


55.
označiť príspevok

radnerad muž
   14. 6. 2013, 00:52 avatar
51. čo sa bohu páči záleží na tom kto o bohu rozmýšľa - za prvé ty trúba
a za druhé neser do všetkého evanjelium lebo to má takú historickú hodnotu jak detská
obrázková knižka - hadaj ako sa to volá -? A systém lásky - to sú feromóny - ...
"Feromóny sú prírodné chemické látky, ktoré v rôznej koncentrácii produkuje každý z nás.
Je to zásadný faktor, ktorý určuje, ako sme sexuálne príťažliví pre opačné pohlavie."
Je to zas len chémia a dnes už dosť dobre zvládnutá na to aby si to nejaký veriaci truľo
vysvetľoval nejakou debildou "poučkou" čo čítal v evanjeliu alebo písme svätom ...
Súhlasí pua12456


56.
označiť príspevok

radnerad muž
   14. 6. 2013, 00:58 avatar
51. elemír ak ti to nedôjde - tak za klamára môžeš považovať každého samozrejme okrem
boha lebo ten napriek snahám veriacich sa dodnes neukázal a nerejavil svoju existenciu
jednoznačne a jasne - takže považovať ho za klamára je rovnaké ako povedať - taťka šmoula je klamár...
Súhlasí pua12456, Blanka


57.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 6. 2013, 08:53 avatar
Ranerad: to myslíš aby zatebou prišiel a kopol ťa do zadku a nazdar kámo.
Tu vôbec nejde o to, čí evanjeliu je, alebo nie je pravda, a už vôc o to, čo ty povžuješ za kalmstvá.
Absolútne neviem pochopiť, prečo vy neveriaci hľadáte boha, ak ho neveríte. Ako náhle ho začneš hľadať, už si premárnil kopu zbatočného času. Ak máš záujem sa s ním stretnúť, tak sa modli, to je jediná cesta, ako môžeš získať dôkaz, že je. Všetko ostatné je márnenie času a peňazí a smišne trápne. To ako keby si hľadal hríby pod snehom.
Koľkorát prekutali archeolôgovia Jeruzalen a koľko razy ho ešte prehrabú a na čo ???? Určite nie preto, žeby tam tan boh bol zakopaný. Boh je duch a treba ho hľadať duchovne a teda nadvizať s ním kontakt modlitbou.
Vypisujete tu kadejaké kraviny, či je boh, alebo nie je, čo je klamstvo a čo pravda a pri tom je to také jednoduché, až sa mi z tých vašich kydov režú slipy do .... !
Boha nájdu len tí, čo ho schcú hľadať a musia najprv pochopiť, načo je boh pre človeka dobrý.
Ak to nenávidíš, tak sa na to vys... ! Ale človek sa už nemôže pozerať ani na to ako ťa too zožiera. A načo ???? Veď koľkí sú ateisti a vôbec ich netankuje, či vôbec nejaký boh je, alebo nie. Tak čo si ty potom za ateistu, či to ešte nemáš na beton rzhodnuté a čakáš, že ti tu niekto pomôže ?
Treba si v prvom rade spraviť vo svjom vnútri poriadok a trošku začať aj rozmýšľať, kde sa v tebe zobrala táto nenávisť, čo ti iba zbytočne komplikuje život, lebo tie výlevy to je na antidepresívum. Daj si radšej niečo napísať a na toto sa vy.... !


58.
označiť príspevok

pua12456 muž
   14. 6. 2013, 12:29 avatar
"to myslíš aby za tebou prišiel a kopol ťa do zadku a nazdar kámo": Nie, podľa mňa chcel nejaký dôkaz, nie kopanec.
"Ak máš záujem sa s bohom stretnúť, tak sa modli, to je jediná cesta, ako môžeš získať dôkaz, že je": Uveď mi príklad, ako sa boh týmto spôsobom človeku dokáže.
"Boh je duch a treba ho hľadať duchovne a teda nadvizať s ním kontakt modlitbou.": Ako konkrétne taký kontakt prebieha?
"musia najprv pochopiť, načo je boh pre človeka dobrý": Načo je boh pre človeka dobrý?


59.
označiť príspevok

VladoBrr muž
   14. 6. 2013, 12:39 avatar
Mne uz nepomoze ziadny panboh,iba prostitutky a alkohol,este ma nesklamali.
Súhlasí pua12456


60.
označiť príspevok

pua12456 muž
   14. 6. 2013, 12:40 avatar
Zdieľam tvoj pesimizmus.


61.
označiť príspevok

VladoBrr muž
   14. 6. 2013, 12:49 avatar
Preco,Ja som optimista a dufam ze pri nich nadovsetko este nedostanem AIDS.


62.
označiť príspevok

pua12456 muž
   14. 6. 2013, 12:54 avatar
Ja som zasa chronický pesimista... už som si myslel, že som našiel spriaznenú dušu .


64.
označiť príspevok

radnerad muž
   15. 6. 2013, 21:45 avatar
57. elemír -"Absolútne neviem pochopiť, prečo vy neveriaci hľadáte boha, ak ho neveríte"-
my ho nehľadáme a pochopiť to nevieš lebo si truľo čo v neho verí nám ho netreba ale ak
existuje tak nech sa ukáže a ak nie tak s ním dajte pokoj - mantáci...
A kopať môzu aj v tvojom zadku a boha nenájdu ...
Kto veriť chce bude veriť v hociakú .ičovinu a ja mu to neberiem - je to jeho debilita
nech si ju užije jak chce - ale nech sa církev nepletie do verejného života nech nemáme
nijaké privilégia pre církev a nech sa neopovažuje nikto riešiť niečo ohľadom viery verejne
to znamená - nech si každú svoju úchylačinu riešia všetky viery a cirkvi prísne a dôsledne
len v rámci svojej "komunity oviec" a navonok nech sa správajú neutrálne - nech sa nemusia
ľudia ktorý nie sú z vašej bandy dostať do rozpakov a nemilosti len z jednoduchého dôvodu
a to že na pán boh pomáhaj odpovieš dobrý deň ...
A tu na DF si nájdeš aj také ovce čo so zdesením na nejakú poznámku o viereovyznaní
na slovensku reagovali - "ale veď slovensko bolo odjakživa katolícke" OMYL !!!!
Moje vnútro je v poriadku buď bez obáv - konzultoval si svoje názory s nejakým
psychiatrom ako som ti odporúčal - budeš pre neho lahôdka - a dobré bude ked vezmeš
aj toho básničkára ....
Ak postavia v mojom okolí nejakú mešitu rozdelím svoju silu a hnev na boj proti
koránu islámu kresťanstvu biblii rovnako tak aby sa každému veriacemu rovnako ušlo ...
zatiaľ sú tu tri kostoly katolíckych diablov ... takže sa na nich sústredím
A ak má boh prísť tak nech kopne do zadku pápeža a nie mňa - ja verím že svetlo sa dá
ohnúť lebo sa to dá dokázať ... a nie na keci sráčov ...
Človek ktorého nezaťažuje jeho viera bude voči vám veriacim vždy vo výhode - lebo ho nezaťažujú
bludy preludy nezmyselné predstavy a pod. - máme o minimálne jeden problém menej - a to je viera.
Moment ked sa prestanú srať veriaci a církev do verejného života by pre mňa znamenal niečo ako
keby ste všetci veriaci zmizli - do neba - do pekla - na druhú - planétu - do inej galaxie ...
to je jedno len nech je od vas smradov pokoj.
Lenže pre vás nieje možné nechať niekoho na pokoji - lebo vaša logika hovorí nieje s nami
je proti nám - NIE CHYBA - opakujem netušil som čo ste za bandu až kým som na vlastnej
koži nespoznal - milosť vášho pána v podobe jeho ovečiek čo oblažujú môj život...
Pre vás možnosť "nie je náš - nevadí aj jemu dobrý deň" existuje len teoreticky v praxi ani náhodou.
A preto ked budem mať čas tak budem sa snažiť vždy reagovať na tie tvoje sprostosti čo tu píšeš
aby tvoje videnie sveta nebolo jedinou alternatívou je aj iná voľba menej demagogická.
PS : boha slnka svätíš - nie - no vidíš - keby si žil dosť dlho aj na toho kresťanského
by si sa časom vysral ... evolúcia je evidentná aj vo vývoji viery - žiješ práve v dobe
kedy si 15% ludstva nevie predstaviť svoj život bez krista a jeho vraj fotra ....
Ale 85% ludí má iné aledbo žiadne božstvo vo svojom živote a dobre aj tak ...
to na okraj máš rád percentá tak nech sú tu ...
Súhlasí pua12456


63.
označiť príspevok

Lucifero muž
   14. 6. 2013, 20:38 avatar
Správne je to takto: Človeče pomôž si sám, lebo keď budeš otravovať boha tak ťa dojebe.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 23:36,  (1) Mil@níčko, a na tú tretiu "príbrežnú" si nedovidel...?
dnes, 22:40,  K 28. výročiu ústavného zákona o rozdelení Č-S federácie Suverenita, ako zvrchované...
dnes, 22:32,  1- dal som ti súhlas, ale nie úplne so všetkým súhlasím. Ja som dospel s poznaním ako...
dnes, 22:20,  64, .... myslíš mňa? Ak áno, tak smelo môžeš!*58
dnes, 22:18,  79, ..... PRAVDA je jednoduchá ako facka. Pretože to, kto dnes koná Božiu vôľu je úplne...
dnes, 22:14,  Uuuuf, priznám sa, ked som bol protestantom bol som tak strašne zmätený čomu vlastne...
dnes, 22:12,  15- neboj, sledujem. Sem tam dám súhlas a ak by bolo možné dávať aj nesúhlas, tak by som...
dnes, 22:10,  (11) Hokejis, nečuduj sa mu, Dosvietený sa uspokojí/ukojí aj s pohľadom obyčajnej ženy z...
dnes, 22:07,  76, ...... úsmev - *39*39. Lemmy, nikdy sa to nemôže stať a to z viacerých dôvodov! 1,...
dnes, 21:59,  (12) 0svietený, na tú dôležitú otázku som nezabudol - nájdeš ju skrytú tu: ...koľko...
dnes, 21:55,  (13) 0svietený, myslím si, že vo veľa prípadoch nielen odvážne, ale priam nemožné...
dnes, 21:53,  (37) Ninka, ak Ti zíde na rozum dôvod pýtania, potom mi/nám pošepni meno toho, od koho...
dnes, 21:50,  Úroveň školstva v SR ,za posledné desaťročia, tak upadla, že požadovať otvorenú myseľ...
dnes, 21:47,  (31) Mil@níčko, Bukovský to vystihol veľmi jemne, ale presne - postup celej Matovičovej...
dnes, 21:45,  Dôležitejšia otázka od "koľko", je "za čo"? :-)
dnes, 21:42,  Edo to je robot toto skopčil odtiaľto -...
dnes, 21:31,  Osvietený ty "seriozny človek" ako ty rýchlo zistíš ktoré médium je seriózne a...
dnes, 21:29,  (5) Mil@níčko, takých ľudí je aj u nás stále viac a viac. Medzi najproduktívnejších...
dnes, 21:16,  29 : Boh vedel, že prídu časy ked si bude každý človek podla svojej vlastnej logiky...
dnes, 21:12,  71, ....wast ist das ..... sme či?*40
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Obráť tvár k slnku a všetky tiene padnú za teba.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(201 651 bytes in 0,199 seconds)