Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Pomoc hladujúcej Afrike - jedine cez sekulárny humanizmus

9
reakcií
2139
prečítaní
Tému 17. apríla 2013, 11:50 založil Lea Pragmatická.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   17. 4. 2013, 11:50 avatar
Hladujúcim Afričanom v Afrike by jedine pomohlo, keby ateisti zaviedli a prevádzkovali tam školy s povinnou etickou výchovou (t.j. sekulárny humanizmu), potom aktívnou pomocou ako je napr. premietanie obrázkov, kde sú karikatúry veriach, Boha, pápeža a poukazovaním na krížiacke výpravy. Toto jedine by vytiahlo Afriku z biedy a Afričania by mali plné žalúdky. Nič iné ateisti robiť nevedia. Škoda, že to ateisti ešte neurobili a nechajú umierať africké deti.
Súhlasí Leopold I.


2.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   17. 4. 2013, 11:52 avatar
Zato zlí a hlúpi kresťania niečo aj robia napr. pre pomoc Afričanom:
Centrum sv. Kizita pre chlapcov z ulice, Nairobi, Mihango

Centrum sv. Kizita pre chlapcov z ulice stojí v Mihangu, 20 km od centra hlavného mesta Nairobi. Projekt bol založený slovenskou misiou, Občianskym Združením na pomoc chorým a chudobným v Afrike v spolupráci s Trnavskou Univerzitou – Fakultou zdravotníctva a sociálnej práce a Vysokou školou sv. Alžbety, a veľkým úsilím prof. Vladimíra Krčméryho ako iniciátora celej myšlienky.

Na začiatku projektu stáli zapálení sociálni pracovníci Juraj Jančovič, Mário Jančovič a Lenka Fabianová, ktorí mapovali situáciu detí ulice od začiatku ich pôsobenia v Keni: „Dennodenne sme boli konfrontovaní s chalanmi, ktorí sú celé dni, na ulici, fetujú lepidlo a sú hladní. Najprv sme im dávali jedlo a ošatenie, naši lekári ich liečili. No stále boli na ulici... chýbal im domov a tak sme hľadali riešenie.“ Keďže v myšlienke pomôcť týmto najbezbrannejším sa stretli s nápadom profesora Krčméryho, nebolo potrebné dlho čakať, aby sa veci dali do pohybu...

Nájsť miesto, pozemok, osloviť miestnu komunitu, vybavovať veci na úradoch a popri tom byť stále k dispozícii aj chlapcom na ulici ich stálo veľa úsilia, no všetko to malo zmyslel a cítili, že toto dielo je požehnané. V apríli 2006 začali so stavbou a v januári 2007 slávnostne otvorili centrum a začali prijímať prvých chlapcov.

Centrum veľmi dobre spolupracuje s miestnou komunitou, starostom osady aj s verbistickými kňazmi, ktorí tam pôsobia. Miestni ľudia prijali chlapcov medzi seba, niektoré deti zo susedstva sa k nim chodia hrať, susedia prídu na návštevu, dokážu sa podeliť aj s málom ktoré majú, prinesú zeleninu, múku, darujú nám sliepku a predovšetkým prídu a venujú chlapcom svoj čas.

Blízko centra sa nachádza ďalší slovenský projekt Klinika sv. Rafaela, a vďaka slovenským lekárom majú chlapci zabezpečenú aj vynikajúcu zdravotnícku starostlivosť.

Centrum sv. Gianna Beretta pre chlapcov z ulice, Mihango, Nairobi

Centrum sv. Gianna Berreta pre chlapcov ulice bolo otvorené v júni 2008 pod vedením Lenky Rabárovej – logistky slovenskej misie v Nairobi. Centrum prevádzkuje pokračujúci výstupový program pre chlapcov, ktorí prechádzajú 9-mesačným rehabilitačným a resocializačným programom v Centre sv. Kizita.

Projekt výstupového centra pripraví dieťa na reintegráciu/začlenenie dieťaťa do rodiny prostredníctvom: seminárov pre rodičov, zákonitých zástupcov a opatrovníkov, pobytu dieťaťa v rodine počas prázdnin, návštev rodín, škôl a organizácií za účelom zisťovania pokroku dieťaťa, podpory potrieb rodín.

V centre pracujú dvaja miestni sociálni pracovníci, ktorí absolvovali bakalárske štúdium sociálnej práce VŠ ZaSP sv. Alžbety v Nairobi.

Centrum Boh s nami pre siroty a dievčatá ulice, Guithurai, Nairobi

God with us children centre (Centrum Boh s nami) bolo otvorené v roku 2003 s víziou podporovať dievčatá ulice. Zakladateľkou je jednoduchá kenská žena Mary W. Mungani, ktorá si pozorne všímala situáciu detí, ktoré sa túlali po uliciach hladné a spali na studených chodníkoch.

Mary je matka šiestich detí, ktorá pracovala ako predavačka ovocia a zeleniny na ulici. Neskôr absolvovala krátky kurz sociálnej práce u talianskych misionárov. O založení centra sa radila so svojou rodinou, ktorá jej sľúbila podporu. Začala na vlastnom pozemku, na polovici hektára. Rozhodla sa starať o dievčatá, pretože sú veľmi bezbranné a využívané.
V súčasnosti sa stará o 25 sirôt a dievčat ulice. Mnohé ďalšie podporuje priamo na ulici a dohliada, aby chodili do školy. Podporu a finančné prostriedky sa snaží získavať od sponzorov. V záhrade si dopestuje základnú zeleninu a banány. Od vlády raz ročne dostávala na prídel pár vriec múky a ryže, ale po povolebných občianskych nepokojoch v januári 2008 sa pomoc zastavila.

Jej snom je kúpiť väčší pozemok, kde by mohla ubytovať všetky núdzne deti z okolia. Okrem toho by chcela zabezpečiť dievčatám právo na vzdelanie, zdravotnú starostlivosť a základné potreby, vedenie a lásku. Ak toto chýba, dievčatá sú vystavené sexuálnemu obťažovaniu až násiliu, skorým manželstvám a detskej práci. Hlavným cieľom je ponúknuť dievčatám vzdelanie a starostlivosť, aby sa stali ženami, ktoré raz budú viesť a rozhodovať.

Vysoká škola sv. Alžbety od septembra 2008 finančne podporuje God with us children centre, aby Mary mohla dať dievčatám vzdelanie a starostlivosť, a tým zabepečiť lepšiu budúcnosť akú by našli na ulici.

Centrum sv. Bakithy pre dievčatá ulice, Eldoret

V Eldorete, meste vzdialenom od Nairobi asi 500 km sa vo Farnosti Ducha Svätého pod vedením katolíckeho kňaza Martina Cingela zrodila myšlienka otvoriť centrum pre dievčatá ulice, ktoré nikoho nemajú a musia sa živiť prostitúciou. Veľkú úlohu pri zrode a otvorení centra má doktorka Kolenová.

Vysoká škola sv. Alžbety prispela finančnou čiastkou na stavbu centra. Na jeseň 2007 bolo centrum otvorené, aby privítalo prvé dievčatá, ktoré potrebujú rehabilitáciu, resocializáciu, a hlavne lásku. Sú tu dievčatá vo veku od 6 do 17 rokov.

Centrum ponúka dievčatám ubytovanie, výchovu a vzdelanie. Okrem swahilčiny sa učia anglicky, môžu sa vyučiť za kaderníčky, krajčírky, či kuchárky. Dať dievčatám domov a školu im pomôže viac, ako peniaze.

S dievčatami pracujú kenskí sociálni pracovníci a študenti misijnej a charitatívnej práce majú možnosť zažiť misie v praxi.

Lokálny partner
Katolícka farnosť Ducha Svätého, správca kňaz Martin Cingel

Klinika sv. Rafaela, Mihango

Klinika sv. Rafaela v Mihangu bola otvorená 23. októbra 2006 pod vedením Juraja Jančoviča ? logistu slovenskej misie v Nairobi a za účasti MUDr. Mariána Bartkovjaka a MUDr. Samuela Kamoche.
V tomto čase klinika poskytovala bezplatnú starostlivosť pre chudobných miestnej komunity ? 70 až 80 pacientov denne. 1.12. 2006 vedenie kliniky spolu so sr. Josephine zo Spoločnosti Božieho Slova, ktorá vedie zdravotné stredisko vo farnosti Kayole, sa rozhodli zaviesť malý poplatok za poskytovanie zdravotnej starostlivosti (registrácia, laboratórne vyšetrenia, lieky). MUDr. Marián Bartkovjak spustil prevádzku VCT ambulancie na bezplatné anonymné vyšetrovanie HIV.

Medzi posádkami slovenských lekárov sa na klinike vystriedali: MUDr. Martina Vravcová, MUDr. Marián Bartkovjak, MUDr. Katarína Kandravá, MUDr. Ľubka Ondrušková, MUDr. Kristína Kutná, MUDr. Pierre-Victor, MUDr. Andrej Bebjak a MUDr. Zuzana Červenková.

Klinika bl. Ladislava Batthyányho-Strattmanna, Eldoret

Klinika v Eldorete je otvorená od 1.5. 2005 a poskytuje pacientom vyšetrenie a liečbu chorôb - tuberkulóza, týfus, podvýživa, lepra, malária, AIDS. Pacienti za vyšetrenie platia hodnotu našich 20-tich korún. Lekári za prvý rok svojej činnosti ošetrili 22 tisíc pacientov.

Nemocnicu od jej otvorenia dva roky viedla doktorka Kolenová.

Antimalnutričný program Muhuroni (Kisumu)

Muhuroni sa nachádza v oblasti Nyando District. Populácia sa odhaduje na 154. 230 obyvateľov.

Sisters of Mercy v roku 2003 vybudovali malú nemocnicu St. Vincent De Paul´s Mission Hospital. Od roku 2007 chod nemocnice vedie írska rehoľná sestra Vincent.

V nemocnici sa poskytuje 24 hodinová služba pre pacientov, paliatívna starostlivosť, VCT, ANC, PMCT, očkovanie, zubná pohotovosť, TBC – služba. Nemocnica sa orientuje na zdravotnú starostlivosť a liečbu pacientov s maláriou (vysoký výskyt v oblasti), pôrodnícku starostlivosť a hospic.

Od apríla 2009 sme otvorili Antimalnutričný program pre podvyživené deti, ktorý založili Barbora Ďaďová a Broňa Gašparová.

www.vssvalzbety.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

ether muž
   17. 4. 2013, 12:10 avatar
to je pekne nechutná téma


4.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   17. 4. 2013, 12:16 avatar
Nechutna je neochota a neschopnost ateistov pomahat hladujucim a chorym. Preco nerobia zbierky, nechodia tam dobrovolnici, nemaju svoje ateisticke projekty plne humanizmu a etiky? Je to hanba. Su skupi, lenivi a je im utrpenie inych lahostajne. Keby nieco pre Africanov urobili, ale to by nemali cas robit karikatury, a lzive clanky do svojich webovych stranok o veriacich a nabozenstvach...


6.
označiť príspevok

ether muž
   17. 4. 2013, 12:18 avatar
nechutné je možno skôr využívať utrpenie iných ľudí na svoj ideologický boj 
Súhlasí mysoulflies


5.
označiť príspevok

ether muž
   17. 4. 2013, 12:17 avatar


7.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   17. 4. 2013, 12:26 avatar
to je pomoc statu, ktora sa neviaze na ziadnu ideologiu ani na ateisticku


8.
označiť príspevok

ether muž
   17. 4. 2013, 12:28 avatar
iste, pretože ateizmus je názor, nie ideológia, ktorá by bola zjednotená a potrebovala si masírovať svoje ideo-ego vlastnou propagandou
it is that simple


9.
označiť príspevok

mysoulflies muž
   17. 4. 2013, 17:01 avatar
Lea, logika nepustí, totižto 80% obyvateľov Slovenska sa hlási ku kresťanstvu, takže ak niekto málo pomáha, či inak svojím pasívnym prístupom mrví snahu pomáhať Afrike a iným rozvojovým krajinám, tak sú to predovšetkým veriaci.


10.
označiť príspevok

mysoulflies muž
   17. 4. 2013, 17:09 avatar
A podotýkam, že ak by Vatikán namiesto prania špinavých peňazí mafii, aktívnejšie pomáhal chudobným vo svete, situácia mohla byť omnoho pozitívnejšia.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:45,  Na Slovensku je to myslim len na lekarsky predpis...
dnes, 06:18,  to na bazos daj, tam to skor predas ako tu :)
dnes, 01:40,  v prípade záujmu ma kontaktujte. whatsapp :+420228884444 suzapetrov23@gmail.com
včera, 22:00,  A diskutovať o čom chceš?
včera, 21:58,  Fico je katolík, zrejme preto preto s tebou súhlasí Láska neláskavá.
včera, 21:28,  kiez by vyhrali radsej progresivci ....nech nesklada vladu ten čert Fico aj s tým druhým...
včera, 21:28,  ale ty to mas dost tazke...samych katolikov musis volit......nie je Heger v tych vasich...
včera, 21:12,  progresivci sa budu chciet spojit s kdh a oni im nedovolia bezbrehy liberalizmus zaviest na...
včera, 21:11,  kdh
včera, 20:55,  progresivci maju tiež dost hlasov...na jednej strane to je dobre....a možno aj vyhraju, ale zas...
včera, 20:51,  titi a ty ides koho voliť
včera, 20:50,  tak radsej matovica ako fica alebo mazureka, danka.....
včera, 20:48,  samozrejme.....už som presvedcil styroch, ktorí rezignovali a nechceli volit vobec....budu...
včera, 20:41,  ondrej, stale ides matovica volit ?
včera, 20:39,  Ono, stačí hovoriť: oddeliť zrno od pliev. Aspoň tak som si zvykol. Nemusí ísť o pšenicu.
včera, 20:35,  urcite nie...
včera, 20:31,  tomas je kukol
včera, 20:31,  dokonalý zbor sa tazko hlada....to je ako ked baba tuzi po princovi na bielom koni a skonci ako...
včera, 20:29,  všade je pšenica a kukol...ak vieš o čom hovorím
včera, 20:27,  inac tomas nebude nikde spokojny......
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Buď samouk, nečakaj, kým ťa naučí život.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(69 179 bytes in 0,272 seconds)