Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Pokuta 800-tisíc eur za rýchlosť

53
reakcií
1707
prečítaní
Tému 7. septembra 2010, 21:45 založil Boris.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Boris muž
   7. 9. 2010, 21:45 avatar
BERN. Najväčšiu pokutu za dopravný priestupok v histórii Švajčiarska, a zrejme aj v Európe a na celom svete, zaplatí Švéd, ktorý jazdil po diaľnici medzi Bernom a Lausanne rýchlosťou 290 kilometrov za hodinu.
Previnilec musí zaplatiť 1,08 miliónov frankov (800.000 eur). V úseku, kde je znížená rýchlosť na 80 kilometrov za hodinu, sa pred troma dňami rútil na svojom aute značky Mercedes-Benz SLS AMG rýchlosťou o 210 kilometrov za hodinu vyššou. Polícia jeho jazdu zachytila na radaroch a muža zaistila na odpočívadle vo Freiburgu, kde zastavil.
Vodič sa vyhováral, že si myslel, že mu nefunguje tachometer. Policajti mu odobrali vodičský preukaz a zhabali auto. Hodnota Mercedesu sa odhaduje na 300.000 frankov (222.000 eur).
Po výsluchu muža prepustili s predvolaním na súd a s rekordne vysokou pokutou, ktorá sa vo Švajčiarsku počíta z celkovej výšky príjmu a hodnoty majetku vodiča.

Čítajte viac: www.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí marska

12.
označiť príspevok

gombička žena
   7. 9. 2010, 23:53 avatar
Boris, bol vo Švajčiarsku a videl tú ich spleť dialnic?..ja ano, skoro každý rok v Ittigen bei Bern..aj riadila Opla..Veru sú tam vysoké pokuty za prekročenie rýchlosti..ale prečo?..Skoro na každých 5 km máš výstražne svetelné označenie, akou rýchlosťou máš isť a to tiež nestoji pár frantikov...
Nuž ale ten Šved mal smolu, že natrafil na blbca, aj to sa stáva nielen u nich, ale aj u nás doma  

15.
označiť príspevok

Boris muž
   7. 9. 2010, 23:55 avatar
Gombicka nerozumiem ti.
Ten clovek si to rutil cez 300 kmh, preco by mal byt ten policajt blbec????  
Súhlasí marska, Arabeska

16.
označiť príspevok

marska
   7. 9. 2010, 23:56 avatar
prepáč gombík, zastanem sa Borisa, ale 210 viac?

19.
označiť príspevok

gombička žena
   8. 9. 2010, 00:03 avatar
ale 800 tis. € pokuty..silna káva  

21.
označiť príspevok

marska
   8. 9. 2010, 00:06 avatar
vypočítaj si brzdnú dráhu auta idúceho len 180 km/h... ptm skús 290... podľa mňa, čím viac, tým lepšie... ľudia si dajú pozor...
(aj keď iste 800k ojro je príliš, ale vysoká by mala byť bez debat, videl som ako u nás stopli chlapíka na AUDI, ktorý švihol rýchlosť asi dvakrát navyše...dal policajtom na výber, ktoré 100 ojrovky chcú...)

23.
označiť príspevok

marska
   8. 9. 2010, 00:08 avatar
a dopčítaj si napr 130, to je to ako veď ja som do obce vošiel len s 55 km/h, prečo by som, keď je tam 50 km/h, mal dostať pokutu... brzdná dráha hovorí jasne, že prečo...

22.
označiť príspevok

Boris muž
   8. 9. 2010, 00:06 avatar
Preco by to mala byt silna kava gombicka, ked mesacne zarobi mozno aj dva krat, alebo viac krat tolko ?

24.
označiť príspevok

marska
   8. 9. 2010, 00:10 avatar
zas ale nemusí... určite by pokuty nemali byť zohľadnené na plat, vysoké by ale mali byť...

25.
označiť príspevok

Boris muž
   8. 9. 2010, 00:12 avatar
preco nie marska?
preco by nemohol byt trest percentualne spravodlivy?

28.
označiť príspevok

marska
   8. 9. 2010, 00:15 avatar
lebo keď som debílek, ktorý si našetrí na BMW (napr. ja som mega fanda), dám si chiptunning a dám si 280, ale vlastním hovno, ohrozujem cestnú úremávku ako človek s BMW podobným, ale miliónovým majetkom (aj k reakcii č. 26)...
percentuálne spravodlivý trest beriem vzhľadom na ohrozenie, či škodu...na majetok (hoc aj samotnú cenu auta) dôvod nevidím

30.
označiť príspevok

Boris muž
   8. 9. 2010, 00:16 avatar
nerozumiem, este raz marsok. Ide o trest a ten trest by mal byt pre kazdeho rovnaky spravne?

33.
označiť príspevok

marska
   8. 9. 2010, 00:19 avatar
presne tak... pre každého rovnaký

berme ideálny prípad, keď som šikovný a v poho podnikateľ, tak prečo mám pykať ako nejaký nadšený vodič, viac?

37.
označiť príspevok

Boris muž
   8. 9. 2010, 00:25 avatar
Lenze moment marsok, pre kazdeho rovnaky znamena, ze pociti rovnaku ujmu.
Ak ale milionarovi naparis 500 eur len sa zasmeje a da ti 1000 odfrci a netrapia ho ziadne buduce pokuty ovsem ak das 500 eur pokutu nejakej zenskej za kasou, tak to predstavuje jej mesacny plat.
Kde v tom vidis spravodlivost?
ked je /sikovny/ rovnako na ceste, ako ten chudak nech plati v tom istom pomere ako ten chudak.
Tam su si rovni, ale vyska pokuty znamena pre kazdeho nieco uplne ine.

39.
označiť príspevok

marska
   8. 9. 2010, 00:28 avatar
číslo 21, preto vravím o všeobecne vysokej pokute (ak si to tu náhodu nečítal)...

40.
označiť príspevok

Boris muž
   8. 9. 2010, 00:31 avatar
Pisal si tam, ze 800 tisic je prilis. No ja stale nerozumiem, preco je to prilis? Ked mu taku vyratali, tak asi ma daleko vacsi prijem, nie?

41.
označiť príspevok

marska
   8. 9. 2010, 00:36 avatar
číslo 31...ide za o absurdne vysokú pokutu, ale zrejme áno, bohužiaľ ja do ich systému zas až tak nevidím...preto by zaujímalo ako sa celkovo preukazuje ten majetok a tak (príde mi to ako sakra zložité) a okrem toho...hmm, ťažko sa mi to vysvetľuje (neber to ako že sa sťahujem alebo tak, ale ťažký deň a vôbec neviem, či ti to viem presne napísať) a dobrú noc, nevládzem už 

44.
označiť príspevok

Boris muž
   8. 9. 2010, 00:39 avatar
dobru noc aj tebe marsok  

27.
označiť príspevok

gombička žena
   8. 9. 2010, 00:13 avatar
Boris, ty hovoríš o..možnom zárobku.. ( hoci aj ročnom )..poznám ich skutoné a nie možné zárobky  ..ako aj ich ceny aut..a tak trvam na..silnej káve 
Súhlasí marska

26.
označiť príspevok

Berenika
   8. 9. 2010, 00:12 avatar
Pokuta sa vo Švajčiarsku počíta z celkovej výšky príjmu a hodnoty majetku vodiča.
Súhlasí gombička, Boris

29.
označiť príspevok

gombička žena
   8. 9. 2010, 00:15 avatar
a tak nemôže byť 800 tis.€..iba ak novinársky škriatok..zauradoval  

31.
označiť príspevok

marska
   8. 9. 2010, 00:17 avatar
tiež až taká výška sa mi nezdá...veď to je 24 mil. Sk... to je napríklad v mega predraženom (bytovo) PP 6 bytov...a určite nie dvojizbových...
Súhlasí gombička

50.
označiť príspevok

gombička žena
   8. 9. 2010, 09:49 avatar
marska, s Borisom už nie je len ťažka reč..ale žiadna reč, tak poďme čítať a rátať spolu ..
Všimni si poslednú vetu v článku sme.sk .....Pokuta sa vo Švajčiarsku počíta z celkovej výšky príjmu a hodnoty majetku vodiča........
a teraz rátajme..
800 tis. € = pokuta
220 tis. € = hodnota zhabaného Mercedesu
580 tis. € = zostatok pre výpočet pokuty
a teraz sa pýtam? Ako mohol policajt vedieť a vypočítať na odpočívadle vo Freiburgu, že má Švéd doma vo Švédsku majetok v hodnote 580 tis. € ???  Aj keby mal niekde v dokladoch uvedené, že je..veľkopodnikateľ...to ešte nič nedokazuje a preto je ten policajst podľa mňa blbec...
Opakujem, všimni si poslednú vetu v článku.. práve preto bol Švéd prepustený s predvolaním na súd..Pre súdne Rozhodnutie sú platné úradne vydokladovanie a nie "skromný odhad "..švajčiarského policajta...

51.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 9. 2010, 09:56 avatar
Kde je v článku napísané, že policajt určoval výšku pokuty?

53.
označiť príspevok

Boris muž
   8. 9. 2010, 14:48 avatar
gombicka mne sa zda, ze tak trosku prehanas s tym "nieje s vami zadna rec"
Nepise sa o tom, ako sa doslo k tej sume. Ja a predpokladam, ze ani ty nevies s akymi udajmi tam policajti operuju.
Napriklad hned tu vedla v rakusku maju policajti v autach pocitac a maju databazu v ktorej maju rozpisane zamestnania, dokonca specificke firmy a miesta kde a kolko sa zaraba aspon priblizne a podla toho udeluju pokuty.. predpokladam, ze vo svajciarsku maju nieco podobne az nie lepsie.
Z mojho pohladu si len domyslas, pretoze na to, aby si dokazala svoje tvrdenie mas proste prilis malo relevantnych informacii  
ja nevravim.. mozno je to prilis a mozno nie. ale to uz necham na nich. podstatna je pointa, ze kazdemu davaju pokutu podla jeho pribliznych prijmov, co je spravodlvejsie, ako ked dostavaju vsetci rovnaku ciastku.

54.
označiť príspevok

gombička žena
   8. 9. 2010, 18:31 avatar
marska, čakala som, že budeme spolu čítať a rátať..lebo klikla som na tvoju úvahu "súhlasím"..miesto čítania a rátania vidím tu " nie je s vami žiadna reč" ..nuž ani tušenie som namala, že si vykame alebo.. píšeme v množnom čísle..my dvaja...

32.
označiť príspevok

Berenika
   8. 9. 2010, 00:18 avatar

35.
označiť príspevok

marska
   8. 9. 2010, 00:21 avatar
Berenika, ten odkaz tu tuším už je 
Súhlasí ruwolf

38.
označiť príspevok

Berenika
   8. 9. 2010, 00:25 avatar
ospravedlňujem sa, nepozrela som sa na začiatok. Inač ja som to počula v televíznych novinách a až teraz som si to vyhľadala aj na nete a nevšimla som si, že Boris s tým začínal.
Súhlasí marska

34.
označiť príspevok

Boris muž
   8. 9. 2010, 00:19 avatar
gombicka nejde ti to do hlavy len preto, ze nevies kolko ma ten clovek mesacny prijem

36.
označiť príspevok

marska
   8. 9. 2010, 00:21 avatar
no Boris:
"Boris, ty hovoríš o..možnom zárobku.. ( hoci aj ročnom )..poznám ich skutoné a nie možné zárobky ..ako aj ich ceny aut..a tak trvam na..silnej káve "
to píše gombík, tak neviem...

43.
označiť príspevok

Boris muž
   8. 9. 2010, 00:38 avatar
gambocka pisala, ze pozna ich skutocne zarobky (co je okolo 2500-3500 eur) ale to neznamena, ze pozna aj to, kolko zaraba ten clovek co dostal tych 800 tisic. Tomu, kto zaraba priemer iste nedaju 800 tisic pokutu

45.
označiť príspevok

Boris muž
   8. 9. 2010, 00:41 avatar
ze gambocka   pardon nebolo umyselne Mojka

46.
označiť príspevok

gombička žena
   8. 9. 2010, 01:27 avatar
vieš čo Boris?..neumyselnú "gambočka"..môžeš hovoriť tomu.. kto slamu žerie a nie mne  

47.
označiť príspevok

Boris muž
   8. 9. 2010, 01:29 avatar
ospravedlnil som sa. mozem urobit este nieco viac, aby si mi odpustila?

48.
označiť príspevok

Arabeska žena
   8. 9. 2010, 05:16 avatar
tak by to malo byť aj u nás - to je správne

49.
označiť príspevok

Arabeska žena
   8. 9. 2010, 06:18 avatar
keď má, nech platí  

2.
označiť príspevok

Boris muž
   7. 9. 2010, 22:02 avatar
u nas bude kedy takato forma pokut?
Pretoze pre niekoho znamena pokuta mesiac nejest a niekto iny si to ani nevsimne.
Pokuta ma predstavovat trest za nedodrzanie zakona, ale v pripade, ak je pokuta pre kazdeho rovnaka znamena to obrazne asi to, ze niekto dostane za porusenie zakona stipanec na zadok a niekoho ineho dokopu do krvy a zlomia par rebier.

Súhlasí Scarlett, Arabeska

3.
označiť príspevok

ranexil muž
   7. 9. 2010, 23:28 avatar
Ja nerozumiem takymto veciam, vobec ma nezaujímaju represalie, vyzivaju sa v nich len debili. Napr kedy budes mlatit svoje decko zeleznou tyckou, ved vo svajciarsku to robia u nas staci len dohovorit. Dat niekomu pokutu tejto sumy znamena aku rovnopravnost vsetkych ludí? Ziadnu.

4.
označiť príspevok

Boris muž
   7. 9. 2010, 23:32 avatar
Napriklad vo svajciarku svoje deti nebiju zeleznou tyckou..
Comu nerozumies? Keby to neboli pokuty v peniazoch, tak by to bolo o niecom inom. Ide o trest. Ale ked ide o penieze, tak to neznamena rovnaky trest pre kazdeho, pretoze kazdy pocituje deficit penazi inak a niekto vobec.
Súhlasí Arabeska

5.
označiť príspevok

marska
   7. 9. 2010, 23:34 avatar
vo Switzerlande len drevenou... z čoho vychádzaš, že železnou nie? (je to v dobrom )

7.
označiť príspevok

Boris muž
   7. 9. 2010, 23:41 avatar
No neviem to isto, ale tak boli by asi podstatne blbsi narod ako su, keby ich odmalicka tlkli do hlav nemyslis? )
Inak aj v rakusku maju podobny system pokutovania. Tam ti aj radio z auto vyberu policajti, ked nemas na pokutu

8.
označiť príspevok

marska
   7. 9. 2010, 23:43 avatar
prd...národ lol 
ale pokutový systém sa mi ľúbi...

9.
označiť príspevok

marska
   7. 9. 2010, 23:48 avatar
inak ako pdorypovačné hovädko... u nás v SR sa bežne deti tlčú železnou tyčou do hláv?

10.
označiť príspevok

Boris muž
   7. 9. 2010, 23:50 avatar
Videl som uz aj pajsrom  

14.
označiť príspevok

marska
   7. 9. 2010, 23:54 avatar
asi nie sme nežná rodina...

6.
označiť príspevok

marska
   7. 9. 2010, 23:35 avatar
inak lol...nefungoval kilák, jasné...ptm by mu vzhľadom na psych. stav vodiča mali ten vodičák nadobro zabaviť...
Súhlasí Boris

11.
označiť príspevok

Boris muž
   7. 9. 2010, 23:52 avatar
heh 300 kmh a on o tom nevie.. hned aj mna napadlo, ze keby to povedal mne a ja som ten policajt, tak mu tam pripisem este aj, ze bol naliaty jak krava   

13.
označiť príspevok

marska
   7. 9. 2010, 23:54 avatar
omg, keď som šiel 150 a následne ptm 160 tak ten rozdiel som už vnímal...a autíčko malo fp 

17.
označiť príspevok

marska
   7. 9. 2010, 23:58 avatar
inak btw. na čo sa tam odhaduje cena auta?

18.
označiť príspevok

Boris muž
   8. 9. 2010, 00:01 avatar
mozno je to jeden z cinitelov, podla ktorych sa stanovuje vyska pokuty

20.
označiť príspevok

marska
   8. 9. 2010, 00:03 avatar
to na suisse pochybujem...
celkovo je to bullshit

42.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 9. 2010, 00:36 avatar
Vyjebanček sa vyhovára na pokazený rýchlomer: DailyMail.co.uk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

52.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 9. 2010, 09:57 avatar
Á, pardon, ono je to aj v článku na SMEčku.  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 06:54,  Nie, nenašiel som..
dnes, 01:41,  ked si to zadal do google alebo do youtube nepomohlo? https://dopice.sk/nNx
dnes, 01:30,  Vážený diskutéri, kázeň Kuffu: http://www.youtube.com/watch?v=hd_YiO8NIzY
dnes, 01:30,  Dobrý deň, prosím Vás, mohol by mi niekto pomôcť nájsť pesničku, v ktorej sa spieva...
dnes, 01:24,  Pekne. http://www.youtube.com/watch?v=fSi6b7U9IhQ
dnes, 01:19,  tvoja laska Boris? ;)
dnes, 01:12,  96. zato ty si pravidelne ubytovany na psychiatrii. stary úchyl, uz z teba grcia aj Boris *39
dnes, 01:05,  Ano mučeník prezident Tiso je uz v raji.:) Tak to vie len Boh, svatoreceny nebol. Ale ako...
dnes, 00:53,  možno ty, nevedomky, otváraš iné dvere, aké nám otvoril Ježiš Kristus...?
dnes, 00:48,  11,.....Amen,....počuli sme Božie slovo. A teraz milí bratia a sestry, podajme si spolu ruky...
dnes, 00:44,  93,....tu musím s tebou súhlasiť. Teda, už je mučený Tiso v pekle? Aj keď narobil veľa...
dnes, 00:41,  3,....Súhlasím. Ale potom prečo ty otváraš iné dvere ako ja? V čom je problém?
dnes, 00:25,  Existuje len jedna pravda a preto existujú len jedny dvere k nej...:-)
dnes, 00:20,  Čo ešte viac si môžme želať ako keď anjel mierotvorca Vladimír Vladimirovica Putin...
dnes, 00:08,  nejako si stichla, stara prostitutka
dnes, 00:03,  Je zaujímavbé, že Čechom, Poliakom i Maďarom to funguje lepšie aj bez EURA. A čo...
dnes, 00:00,  Najprv rozkradli štát , pustili k veslu vexlákov a potom zaviedli EURO pre chudobu.
včera, 23:57,  Šťastlivci a možno i zlodeji ktorým sa darí, nevidia chudobu a trápenie rodín okolo seba....
včera, 23:51,  Klasické farizejské heslo.
včera, 23:50,  Mučeník Tiso? To jehovisti sa nechytaju.;)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Ak chceš nájsť tú pravú ženu, naprv buď tým pravým mužom.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(138 347 bytes in 0,493 seconds)