Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Pokús sa urobiť SR podľa svojich predstáv

64
reakcií
1804
prečítaní
Tému 12. júla 2011, 17:06 založil clear1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

clear1 muž
   12. 7. 2011, 17:06 avatar
Tak si predstavte, že sa nám akýmsi zázrakom podarilo zvoliť si vládu, ktorá je ochotná počúvať, riešiť problémy ktoré jej predostrieme, a to dokonca spôsobom ktorý navrhneme. Vás si Vaše okolie vybralo za svojho hovorcu, takže Vy ste ten/tá, kto sa v parlamente postaví za rečnícky pult a bude predkladať problémy a navrhovať riešenia.
Tak spustite, hovorte..


64.
označiť príspevok

Mojka žena
   15. 7. 2011, 09:10 avatar
nemôžem si pomôcť clear, ale zo zadanej témy spomenula som si na jeden vtip:..Dvaja malý synčekovia pýtajú sa otecka, čo je to vlastne.. strana..vláda..a ľud..Otecko sa zamyslí a tak začne svojim malým synčekom vysvetľovať..Chlapci moji ja som v rodine strana, čiže hlava rodiny..Mamka je vláda, ktorá otáča tú hlavu a tak nepriamo/či priamo vládne v rodine..No a vy dvaja ste v našej rodine ten Ľud..Spokojne odišiel do spálne, kde už "mamka" čakala na "otecka a tak prišiel večer a "Ľud" bol už hladní..Jeden z ľudu pýta sa druhého, čo vidíš cez kľúčovú dierku..Nuž vidím ako strana džube vládu a pri tom zabúdajú, že Ľud už Hladuje...
Neboj clear, práve cez ten vtip dopracujem sa aj k môjmu návrhu urobiť SR podľa mojich predstáv.. 


65.
označiť príspevok

Mojka žena
   15. 7. 2011, 10:54 avatar
čo by som urobila ja?
- najfundovanejším europským psychológom dala by som vypracovať testy nie len IQ, ale aj EQ..načo mi je jedinec hoci aj s IQ 150, keď nevie svoje znalosti presadiť do praxe..Na základe tých testov vypísala by som konkurz, do ktorých mohli by sa prihlásiť ekonomickí analytici a fundovaní ľudia vo svojom fachu..Z tých, ktorí sa najlepšie umiestnia vo výsledkoch oboch testov..zostavila by som "úradnícku vládu" s pôsobnosťou do najbližších parlamentných volieb v priamej voľby..ľudom..
- Z terajšieho parlamentu vyhodila by som všetkých 150 poslancov v straníckych tričkách..  i zostavila kandidátku pre priame voľby, nech by mala hoci aj 200 uchádzačov..Prihlásiť sa do konkurzu mohli by aj členovia "úradníckej vlády"
- Zrušila ba som stranícke trička a akúkoľvek poslaneckú imunita..však poslanec je služobník ľudu, tak nech máme rovnaké práva, ale aj povinnosti..
- Z najfundovanejších v tomto konkurze zostavila by som kandidátku do priamych volieb ľudom, ale len v počte 100 poslancov v slovenskom parlamente..podstatná by bola kvalita a nie kvantita...
- Poštátnila by som stranícke majetky, každej strany bez rozdielu..Ostali by im iba tie, ktoré vedia vydokladovať, že ich pôvod je legálny z členských príspevkom strany...
- Konečne vykonala by som odluku cirkvi od štátu..však existuje prehľad koľko bolo cirkvám reštitúciou vrátený majetok a nech každá cirkev preukáže sa..koľko pracovných miest vytvorila pre nezamestnaných...
- Čo sa bán týka okrem Národnej banky existovala by ešte jedna štátna banka, ktorý by ručila za každú korunu usporenú ľudom...
- Zrušila by som právomoc Všeobecnej zdravotnej poisťovne v rozhodovaní..byť, či nebyť..Túto právomoc malo by len Ministerstvo zdravotníctva s malým počtom pracovníkov odborníkov vo svojom fachu..Zdravotné poisťovne boli by len výkonným orgánom pre Ministerstvo zdr.
- Zrušila by som Krajské úrady..Okresné úrady a ponechala iba Magistráty, Mestské/obecné úrady odkiaľ by som vyhnala terajších primátorov/ starostov v straníckych tričkách a do funkcií primátorov/ starostov opäť postupovala priamou voľbou ľudu z kandidátov, ktoré som uviedla pri parlamentných voľbách...
Nuž to je len taký malý počiatočný východiskový.. môj návrh z terajšieho stavu Slovenska..Aj v ostatných postupoch ostala by myšlienka a skutok, testy IQ a EQ podľa odbornosti..žiadne stranícke trička!
Kritizovať môže každý, kto si to prečíta, len prosím nehádzať piesok do očí, kvôli ktorému nebudem vidieť..kde som urobila chybu..  
Súhlasí clear1


2.
označiť príspevok

Alexander muž
   12. 7. 2011, 17:20 avatar
Ja to tak mám u svojho manžela a som spokojná. Ja predostriem problém, navrhnem riešenie alebo nechám riešenie, realizáciu aj financovanie na neho. Až to urobí ho pochválím. On je šťastný aj ja som šťastná. V celoštátnom rozsahu si to neviem predstaviť a úprimne povedané, také nereálnosti neriešim. 


10.
označiť príspevok

clear1 muž
   12. 7. 2011, 20:22 avatar
Manžela ? Niečo mi ušlo ?  


12.
označiť príspevok

Nadja žena
   12. 7. 2011, 20:25 avatar
Ušlo ti to, že Alexka nám štrajkuje ))


14.
označiť príspevok

clear1 muž
   12. 7. 2011, 20:30 avatar
Jej ahoj Nadjenka  

Alexka je reinkarnovaný/á kto ? Mám nejaký tip, ale ruku do ohňa by som nedal.


16.
označiť príspevok

Nadja žena
   12. 7. 2011, 20:35 avatar
No ja si myslím, že tvoj tip je správny  
Súhlasí clear1


19.
označiť príspevok

clear1 muž
   12. 7. 2011, 20:38 avatar
A vieme aj dôvod ? Či ?


20.
označiť príspevok

Nadja žena
   12. 7. 2011, 20:44 avatar
Ale hej... dôvodom je vraj tolerancia k Ranexilovi a jeho výmyslom

Správne je odteraz vraj si vymýšľať, klamať, myslieť len na seba a pod.


22.
označiť príspevok

clear1 muž
   12. 7. 2011, 20:48 avatar
Aha, tak to je ok, všetci sa vyvíjame, hľadáme, skúšame..  


34.
označiť príspevok

Alexander muž
   13. 7. 2011, 08:15 avatar
Áno, život ako nepretržitý proces zmien a formovania sa. 


33.
označiť príspevok

Alexander muž
   13. 7. 2011, 08:14 avatar
Áno, súhlasím. 


3.
označiť príspevok

infinity1
   12. 7. 2011, 18:12 avatar
neviem sk, ma az tak nezaujim, ale to chce niekoho uvedomeleho, nech ide Boris  


11.
označiť príspevok

clear1 muž
   12. 7. 2011, 20:23 avatar
Tvoje okolie si vybralo Teba, nie Borisa (len pre istotu - Borisa si vybralo zase jeho okolie)


31.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   12. 7. 2011, 21:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

clear1 muž
   13. 7. 2011, 10:20 avatar
Čau Scarlett.
Zrušenie poslaneckej imunity, zákonom nanútená zodpovednosť, a totálny prehľad vo všetkom (inými slovami ETIKA) by vyriešilo strašne veľa. Zrazu by napríklad takmer všetky (ak nie všetky) štátne zákazky vyšli oveľa lacnejšie, čím by štátny rozpočet (pravdepodobne) nešiel do mínusu...čo by znamenalo, že vôbec nieje potrebné zvyšovať dane a všelijaké tie odvody na ktoré by inak mohol pokojne prispievať štát...ľuďom by sa ľahšie dýchalo a je dosť pravdepodobné, že by sa zmenilo aj ich správanie voči ostatným. Tak ako je tomu v niektorých lepšejších štátoch kde ľudia nebojujú o prežitie (Dánsko, Švédsko, alebo aj to Tvoje kedysi vysnívané Nórsko napr.)
Zbaviť sa vplyvu EU a NATO by bolo tiež fajn, ale je to pravdepodobne oveľa horšie schodná cesta ako to čo tu bolo navrhnuté. Boli by z toho asi zbytočné sankcie, ktoré by nás v tejto dobe mohli položiť na kolená.

A je tu ešte jedna vec ktorú treba dať do pozornosti - neetické správanie je v spoločnosti už tak rozšírené, že u ľudí naň vzniká tolerancia. Keď sa napríklad v SR prevalí, že nejaký politik si "privyrobil" nie práve etickým spôsobom, po pár dňoch je všetko v poriadku a v najbližších voľbách nemá problém s preferenciami. Jedni vravia "Veď no a čo ? Všetci tam kradnú.." Druhý povie: "Keby som tam bol ja, tiež by som si nakradol.." Toto sme my - (nie len) Slováci.

A takto je to vo svete, napríklad v Anglicku:
Neviem ktorý to bol rok, ale dalo by sa to spätne vyhľadať - nejaký anglický minister do svojich paušálnych výdavkov omylom zarátal aj 3 konzervy pre psa (neviem už presne, ale pravdepodobne boli na rovnakom účte ako niečo čo do paušálnych výdavkov zarátať možno). Akonáhle to bolo medializované, okamžite sa ospravedlnil a odstúpil. Vie si niekto predstaviť, že by sa to stalo u nás ? Sme krajina, v ktorej opitý politik z auta s úsmevom fuckuje policajtov, pretože má imunitu..

Druhý príklad - Švédsko:
Prostitútka povedala, že pán minister jej kedysi (v roku 2006) platil za služby. Minister 2 mesiace pred voľbami podal demisiu. Vie si niekto predstaviť, že by sme to zažili u nás ? Asi ťažko. Začíname byť tolerantný viac ako je zdravé a predbiehame sa v tom kto je viac tolerantný. A potom to tu vyzerá tak ako to vyzerá. Ale prečo by tí hore mali niečo meniť, keď my sami to NECHCEME ?

Tým končím svoje srdcervúce citové výlevy  
Súhlasí Boris, Scarlett X, luke85


37.
označiť príspevok

pepazdepa
   13. 7. 2011, 10:35 avatar
35 Skoda ze na Slovensku nemame štatny sud ktory by chranil demokraciu pravo a zvrchovanost štatu.Neviem ako mozu obmedzit imunitu ked poslanci maju nad štatom neobmedzenu moc,takyto zakon povazujem za protištatny.Len moj nazor...
Súhlasí clear1


51.
označiť príspevok

luke85 muž
   13. 7. 2011, 22:18 avatar
> "neetické správanie je v spoločnosti už tak rozšírené, že u ľudí naň vzniká tolerancia"

35) Nesprávne. Neetické správanie je rozšírené až do takej miery, že keď v nejakej skupine bežných ľudí spomenieš niečo o etike, tak zašiješ ten najhorší, najpodlejší a najtichší posmech. To znamená, že je tu nielen tolerancia k neetickému správaniu, ale dokonca netolerancia k etickému správaniu, a to dosť vysoká. Každý, kto od druhých otvorene požaduje etické jednanie je skoro už "triednym nepriateľom". Nepriateľom, ktoréno nemajú radi všetci: od poslednej ovce až po prezidenta. Z toho potom vyplýva podľa módu spravodlivosti, že ovce si zaslúžia byť v podriadenom postavení. To, že ich to občas nahnevá, je len dobre, pretože ony sa hnevajú preto, že trpia, a to, že trpia, je dobre, lebo si to zaslúžia kôli svojej neetičnosti. Navyše, ich hnev je tiež dôkazom ich hlúposti, lebo ukazuje, že ovce si neuvedomujú spravodlivosť svojho postavenia. Inými slovami, mali by sa naučiť sa zmieriť so svojou finančnou situáciou a pokojne, trpezlivo a bez reptania ju znášať. Pokiaľ to nerobia a vyskakujú si, tak akékoľvek silové opatrenia proti ovciam sú len oprávnené.
Súhlasí clear1


53.
označiť príspevok

clear1 muž
   13. 7. 2011, 22:26 avatar
Najskôr na moje tvrdenie napíšeš "Nesprávne", a potom v ďalšej vete ho odobríš vetou "To znamená, že je tu nielen tolerancia k neetickému správaniu..."

Ale samozrejme máš pravdu, je to presne tak ako píšeš.
Súhlasí luke85


4.
označiť príspevok

majomajo muž
   12. 7. 2011, 18:18 avatar
Tak to je vcelku jednoduché, stačí zákonmi zabezpečiť že pre ústavných činiteľov a iných štátnych úradníkov bude platiť presne to isté ako pre bežného občana t.j. v bufete parlamentu sa bude predávať za bežné bratislavské ceny, nebudú mať poslanci žiadne nezdanitelné príjmy, iba to čo ostatní občania, budú čakať u lekára a na úradoch tak ako ostatní, v cestnej premávke nebudú pre nich žiadne výnimky. Okrem toho budú skladať svoje politické účty - sľuby versus činy každý rok, ako to robia všetky firmy , o veciach rozhodujúceho charakteru budú rozhodovať občania v referendách tak ako vo Švajčiarsku.


13.
označiť príspevok

clear1 muž
   12. 7. 2011, 20:28 avatar
Čiže zrušiť imunitu a zákonom im nanútiť zodpovednosť za svoje činy v parlamente, aj mimo neho. Fajn, toto by vyriešilo veľa, a možno aj všetko  
Súhlasí Boris


43.
označiť príspevok

enemy unknown
   13. 7. 2011, 11:12 avatar
ok, s tým súhlasím, už len chcem vedieť, ako na to. Teda viem ako na to, len či to vedia aj iní  


5.
označiť príspevok

infinity1
   12. 7. 2011, 18:21 avatar
a na niektore ani nepotrebujeme vladu,

U nás je to tak, že ľudia korupciu berú ako samozrejmú vec. Dalo by sa povedať, že sme sa to naučili napr.u lekára fľaška, čokoláda,alebo peniaze. (Každý chce najlepšiu lekársku starostlivosť) Preto sa nečudujme, že bohatší ľudia dávajú úplatky, aby uplatili sudcov, úradníkov k dosiahnutiu svojich cieľov.
Ani si neuvedomujeme, že tieto úplatky sú ako rakovina a človek bez nich už nevyhrá ani súdny spor, nedostane sa mu adekvátnej lekárskej starostlivosti.
Preto by sme mali začať od seba, lebo si naučíme lekárov, úradníkov, sudcov na úplatky. Už to nebudú brať ako niečo nemorálne a zlé.
Súhlasí Boris


6.
označiť príspevok

Alexander muž
   12. 7. 2011, 18:23 avatar
Úplatky sú moje hobby. Kto maže ten jede. 


15.
označiť príspevok

clear1 muž
   12. 7. 2011, 20:33 avatar
No dobre, ale toto by asi nebolo určené pre parlament. Toto treba vysvetliť ľuďom v Tvojom okolí. Oni Ťa ale poverili, aby si za nich niečo povedala v parlamente..
Súhlasí Boris


7.
označiť príspevok

infinity1
   12. 7. 2011, 18:25 avatar
Súhlasí Boris, clear1


8.
označiť príspevok

majomajo muž
   12. 7. 2011, 18:51 avatar
S tými úplatkami to podľa mňa nie je pravda......oni si ho pýtajú priamo či nepriamo a ak na to poukážeš , nič sa im nestane, tu je chyba.......


41.
označiť príspevok

Boris muž
   13. 7. 2011, 11:01 avatar
chyba je, ze im tie uplatky niekto da. Ten, kto im ich da je hlavne vinny.
Súhlasí clear1, Scarlett X


9.
označiť príspevok

farmakum žena
   12. 7. 2011, 19:34 avatar
Riešenia čoho??...táto republika má mnoho problémov.


17.
označiť príspevok

clear1 muž
   12. 7. 2011, 20:36 avatar
Tu ich môžeš všetky pomenovať a aj navrhnúť riešenie. Celý parlament Ťa počúva..  


29.
označiť príspevok

farmakum žena
   12. 7. 2011, 21:13 avatar
OK. Ja by som to urobila jednoducho...Zastavenie vyplácania dávok za ničnerobenie, našinezamestatní by museli všetko pekne odpracovať a nič by nemali za darmo. To by prinieslo viac peňazí do štátnej kasy ako zvyšovanie daní, ktoré by sa použili na zlepšenia stavu školstva, vedy a výskumu, zdravotníctva, poľnohospodárstva a ekológie. Druhý základný krok, vyšetrovanie všetkých politikov ako sa dopracovali k majetku a pri zistení, že k nemu došli nelegálne, majetok by prepadol v prospech štátu. Tie metódy by boli trošku tvrdšie, niečo na štýl KGB, lebo je to jedna banda prehnitá zkodejská, tak na nich treba veľmi tvrdo
Toľko z mojej strany


36.
označiť príspevok

clear1 muž
   13. 7. 2011, 10:27 avatar
Ako chceš zabezpečiť prvý bod napríklad na východe ? KDE si to tí ľudia majú odpracovať ?
S druhým krokom čiastočne súhlasím, akurát s tými metódami by som nešiel až na úroveň KGB (nie som si istý či vieš o čom hovoríš keď hovoríš o KGB..). Súhlasím s tým, že verejný činiteľ MUSÍ byť ochotný byť pod drobnohľadom verejnosti. A ak sa mu nepáči, nikto ho nenúti byť verejným činiteľom..


47.
označiť príspevok

farmakum žena
   13. 7. 2011, 19:21 avatar
clear1,
Čo sa týka zabezpečenia prvého bodu na východe, myslím, že by našej ekonomike prospelo obnovenie družstiev. A to nie len na východe, ale plošne, v celej republike. Vytvorilo by sa tým mnoho pracovných miest a začali by sme byť sebestační v prodikcii potravín a nemuseli by sme dovážať zemiaky napr. zo Španielska. Takisto upratovať a opravovať či budovať, myslím si, že týchto prác potrebuje východ a aj ostatná časť republiky viac ako dosť.
Áno vie aké boli praktiky KGB, nezažila som ich ale čo to som čítala o nich. Myslím, že na našich politikov, ktorí sú chránení kadejakými imunitami a čo ja viem čím všetkým treba čosi trošku väčšie ako len vzduchovku.


18.
označiť príspevok

Nadja žena
   12. 7. 2011, 20:38 avatar
Chcela by som iba jedno - aby nič nebolo tajné, všetky informácie aby sprístupnila - o všetkých a o všetkom.
Súhlasí clear1, Boris


21.
označiť príspevok

clear1 muž
   12. 7. 2011, 20:46 avatar
No super, a keby sme skombinovali Tvoju /18/ a majovu /4/, mali by sme pravdepodobne vyriešenú drvivú väčšinu toho čo hnevá plebs..
Otázka: Ľudia okolo Teba chceli aby si povedala toto ?


23.
označiť príspevok

Nadja žena
   12. 7. 2011, 20:52 avatar
??? Nerozumiem... to som teraz vymyslela z fleku, čo by mohlo asi pomôcť... zdá sa mi, že veľa problémov, ale hlavne korupciu, by toto poriešilo.


24.
označiť príspevok

clear1 muž
   12. 7. 2011, 20:57 avatar
Ano korupciu určite. Vcíť sa ešte trošku viac do ľudí v Tvojom okolí..


26.
označiť príspevok

Nadja žena
   12. 7. 2011, 21:04 avatar
Hmmm... no šudia by asi chceli viac právomocí. Spolupodielať sa na rozhodovaní. Lenže majú radi aj to, keď dostávajú ľúbivé riešenia a ísť do hĺbky podstaty sa im nechce - dá to veľa roboty... takže by som zmenšila územnosprávne celky a štátu nechala rozhodovaciu moc iba v tých najnutnejších prípadoch. Zástupcu týchto celkov by bolo oveľa ľahšie zvoliť, a jeho odmeňovanie by sme odsúhlasovali podľa výsledkov každomesačne cez internet  ...


38.
označiť príspevok

clear1 muž
   13. 7. 2011, 10:38 avatar
Presne tak - teraz je to ono Nadjenka  . Prenechali sme všetko na iných. Na jednej strane je to dobre, aspoň máme pokoj. Ale zároveň sme si nechali vziať právo rozhodovať a to je jedným z dôvodov prečo sa teraz ľudia cítia bezmocní. Všetko za nás rieši a hlavne riadi niekto iný. My nemôžeme zasahovať do rozhodovania (to cca jedno referendum ročne to nevytrhne), môžeme len raz za 4 roky vybrať pre nás neznámych ľudí, ktorý majú rozhodovať za nás. Keď si to človek uvedomí, musí z toho prameniť bezmocnosť. Od bezmocnosti nieje ďaleko k depresii..  


25.
označiť príspevok

Anastasija žena
   12. 7. 2011, 21:03 avatar
Najskôr by museli zákony rešpektovať tí, ktorí ich predkladajú a schvalujú - potom by výrazne vzrástla sebaistota a dôvera spoločnosti vo vlastné schopnosti. Občan by bol spokoný so svojou voľbou a nebol by zmätený, netápal a nešpekuloval by pri riešeniach, ale spoliehal sa na postavený systém a hľadal v ňom oporu. Je to v mentalite národa .. sme špekulanti a aj nimi ostaneme .. ak je príležitosť na ľahký zisk, zabúdame na dôsledky - bojíme sa, že sa taká príležitosť už nenaskytne, lebo necítime v ničom oporu
Súhlasí clear1


28.
označiť príspevok

Nadja žena
   12. 7. 2011, 21:07 avatar
Jo, jasne, nijaká poslanecká inunita, alebo veľmi obmedzená na isté presne a striktne určené situácie
Súhlasí Anastasija, clear1


30.
označiť príspevok

Anastasija žena
   12. 7. 2011, 21:16 avatar
Nie je to dávno, čo som čítala o problematike diplomatických imunít tak ako boli dohodnuté vo Viedenskom dohovore o diplomatických stykoch, výsadách a imunitách... autor nadhodil otázku, či zodpovedajú tieto výsady súčasným potrebám vzhľadom na kolízie s inými medzinárodnými dohovormi, týkajúcimi sa ľudských práv .. bolo to zaujímavé čítanie (a chvalabohu nie dlhé :D)


27.
označiť príspevok

Anastasija žena
   12. 7. 2011, 21:05 avatar
ale myslím, že tie oporné piliere výrazne zlyhávajú v celoeurópskom meradle, vplyv zahraničnej politiky je neopomenuteľný (neviem si spomenúť na slovenský výraz)


32.
označiť príspevok

luke85 muž
   12. 7. 2011, 23:15 avatar
Zrušiť štátom podporované silové zložky: armádu a políciu. Postupne redukovať ich počty. Súbežne s tým zrušiť monopol na štátnu menu a rušiť zákony.


39.
označiť príspevok

clear1 muž
   13. 7. 2011, 10:46 avatar
Zrušiť armádu a políciu by bola super vec, ale jedine v tom prípade, že by už neboli potrebné. A nepotrebné budú jedine vtedy, keď nejakým spôsobom "naleješ" medzi ľudí ETIKU. Kým nebudeme etický, alebo aspoň výrazne etickejší, tieto dve inštitúcie budú potrebné. Pokus s anarchiou by v súčasnej dobe nedopadol dobre, nezabúdaj, že anarchia je utópia a (niektorí) ľudia sú hovädá..
Súhlasí Boris


40.
označiť príspevok

pepazdepa
   13. 7. 2011, 10:52 avatar
Lenze mi tu mame anarchiu kde tie hovada hore si robia co chcu!!


45.
označiť príspevok

clear1 muž
   13. 7. 2011, 16:10 avatar
Áno, pretože im to dovoľujeme. Pán Bugár sa dnes nahneval, pretože sa ho spýtali kto je tá blondínka čo v centre Bratislavy nastupovala do jemu (a len jemu !) pridelenej limuzíny. Použil aj slovko "kurva"...
Čo myslíš, čo bude nasledovať ? Ospravedlní sa pánu redaktorovi a celému národu ? Je to verejný činiteľ, mal by to urobiť.
Prdlajs, veď načo ? Verejnosť je tolerantná a stále tolerantnejšia. Nabudúce pána redaktora pošle rovno do pizze... 


42.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 7. 2011, 11:08 avatar
Nedať úplatok napr. V zdravotníctve keď ide o zdravie a ty vieš že sa postarajú lepšie, lebo peňazí je tam natenko, nedáš ? Je to ťažké ale ako som písal, hlavný problém je v beztresnosti tých čo ich berú. A nejde o bonbonieru sestričke s mizerným platom, ide o veľké peniaze napr. pri privatizácii cmi štátnych zakázkach...


44.
označiť príspevok

Boris muž
   13. 7. 2011, 11:24 avatar
Tak mnoho tu uz bolo povedane a nieco iste aj zopakujem.
Jednoznacne zrusit poslanecku imunitu, pretoze ta dodava poslancom kuraz spravat sa neeticky.
Preniest vsetku zodpovednost za rozhodnutia statu na politikov. Ak o niecom rozhodnu a ukaze sa to ako nezmyselne, zle, kontraproduktivne mali by niest plnu zodpovednost. Kde nieje zodpovednost nemoze byt etika.
Prave v tejto dobe, kedy neumerne rastu majetky najbohatsich a chudobni su stale chudobnejsi... Odlahcit na daniach najmensim podnikatelom a naparit dane najziskovejsim a najvacsim podnikatelom.. Zisky im tecu zo spolocnosti, takze ziadne chabe vyhovorky, ze si to zasluzili... bez tej spolocnosti, ktora im robi obraty by nemali nic. Zdanit zisky Bank!!!! ako jedine u nas niesu zdanene. Preco?
Pomocou najsilnejsich najslabsim sa ekonomika zotavi, pretoze jedine, co ekonomiku brzdi je kupischopnost ludi.
Za ciel cislo jeden stanovit oddlzenie statu a nikdy do buducna sa nezadlzovat.. naopak vytvorit rezervy.
Nepodporovat zahranicnych investorov, podporovat domaci trh a vyrobu. Ak sem niekto pride nieco kupit v domnienke, ze na nas chce zarabat oukej, ale za riadne peniaze. A nieze nasi podporia viac zahranicneho investora ulavami na daniach a zlavami a nasinca otocia pri kazdej snahe niecio vybavit.
Uprednostnujeme zahranicny kapital pred vlastnym potencialom a tak sa zbavujeme sebestacnosti potom je jasne, ze priode moment, kedy nasa krajina a nasi ludia budu zarabat pre cudzych a sami budu len upadat a chatrat. Zahranicny investor zavrie tovaren a pojde dalej.... slovak si moze piskat. Za zaklad povazujem tiez !nepredavat nas majetok zahraniciu. nemame to za potreby a len si tym skodime.. robime tak zo seba dobrovolne otrokov. Privatizacia je zlocin. Predava sa statny majetok a tento obchod robi vlada bez toho, aby sa pytala naroda na nazor, pretoze ak ide o statny majetok ide o NAS majetok a nemale peniaze, ktore sa daju na nom vyrabat. Ak ale podnik predame zahraniciu, tak zisky, ktore vyrobi nejdu predovsetkym nasincovi, ktory by ma s nimi udrzovat hlavne nasu ekonomiku, ale putuju prec za hranice a u nas sa tak kriza pomalicky prehlbuje, pretoze kupischopnost obcana je biedna ba co viac.. zacina si poziciavat a zit na dlh.. ekonomika sa rozpada-.- stat si musi poziciavat.. Za prapovodcu zadlzenia statu povazujem privatizaciu. Treba tiez dodat, ze mnoho sprivatizovanych podnikov bolo jednoducho rozkradnutych... Majoritny vlastnik zbizuje platy.. ludia odmietaju za nizke platy pracovat/buria sa, stavkuju, ale majitel nepusti a radsej podnik zavrie a pomalicky rozpreda inventar, ako by mal zvysit platy a zlepsit podmienky pre zamestnancov.. tento cyklus obehol uz skoro celu juznu ameriku a momentalne sa zacina u nas v europe.
Zaklady by teda boli asi taketo a po nich by to len zacalo..
Súhlasí clear1


46.
označiť príspevok

clear1 muž
   13. 7. 2011, 16:22 avatar
Ano Boris, aj toto je problém ktorý treba riešiť. Nami zvolení ľudia, ktorý sa majú v prvom rade starať o nás, viac pomáhajú zahraničným podnikateľom ako našim (zahraničný viac "vie čo sa patrí". Našinec začne podnikať (bez pomoci štátu) a hneď cvaká. Zahraničný príde, dostane od štátu dotácie na postavenie fabriky + 5 ročné daňové úľavy...
Súhlasí Boris


52.
označiť príspevok

Boris muž
   13. 7. 2011, 22:25 avatar
presne clear nemozeme ocakavat rast, ked svoje vyrobne kapacity predavame druhym.
Jeden predaval zo svojho velkeho zdedeneho pozemku, pretoze sa mu nechcelo robit a zveladovat, ale prisiel den, kedy predal posledny kus svojho pozemku a stal sa zobrakom..
Súhlasí clear1


48.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   13. 7. 2011, 19:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.49.
označiť príspevok

clear1 muž
   13. 7. 2011, 19:36 avatar
Ďakujem za ponuku, ale nie.   Len som chcel jednému pánovi niečo ukázať/odkázať.
Súhlasí Scarlett X


50.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   13. 7. 2011, 20:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.54.
označiť príspevok

Ónya žena
   13. 7. 2011, 22:36 avatar
zo Slovenska by som urobila malé Švajčiarsko 
Súhlasí Boris, luke85


55.
označiť príspevok

clear1 muž
   13. 7. 2011, 22:38 avatar
To asi každý - pre seba..  


56.
označiť príspevok

Ónya žena
   13. 7. 2011, 22:40 avatar
clear..starí ľudia, čo zažili 1. slovenskú republiku ju prirovnávajú Švajčiarsku...že vtedy tu tak bolo.
Súhlasí Boris, luke85


57.
označiť príspevok

Ónya žena
   13. 7. 2011, 22:41 avatar
a ako sme sa pripojili k čechom - ČSSR, všetko sa po -ka -ka -lo ..a už to nikdy také nebude.


59.
označiť príspevok

clear1 muž
   13. 7. 2011, 22:42 avatar
Mohli sa mať dobre, ale nemôžu to porovnávať, keď vo Švajčiarsku neboli/nežili..  


61.
označiť príspevok

Ónya žena
   13. 7. 2011, 22:49 avatar
racionálne ideš na to..bolo to skôr myslené aj nimi ako prirovnanie, ..nevieme, ale veľa z nich pracovalo v Amerike a veľa z nich pochodilo "svet"..tak ako teraz máš možnosť vonku pracovať, tak aj vtedy bola tá možnosť, bola demokracia a určitá spravodlivosť na mieste. Vtedy " zákazník náš pán " čosi znamenalo. Koruna mala hodnotu.
Súhlasí clear1


58.
označiť príspevok

Boris muž
   13. 7. 2011, 22:42 avatar
po prevrate to bolo skutocne mozne a vsetko bolo na to idealne pripravene.. mali sme vyrobne haly, linky a vzdelanych ludi. Prvy odrb bola kuponova privatizacia. Ludom sa pod falosnymi informaciami beztrestne odkupovali prava na majetky po socialistickom slovensku za smiesne peniaze.
Súhlasí clear1, Ónya


60.
označiť príspevok

Boris muž
   13. 7. 2011, 22:43 avatar
*socialistickom ceskoslovensku, ale vlastne majetky na slovensku.


62.
označiť príspevok

Ónya žena
   13. 7. 2011, 22:54 avatar
zneužili nepripravenosť ľudí..)


63.
označiť príspevok

Ónya žena
   13. 7. 2011, 23:01 avatar
a okrem toho dobrú výrobu celkovo dobrej slovenskej kvality. ..
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:16,  volajako si sa nam nasral....čím to asi bude?
dnes, 00:56,  spolocne mame akurát to, že mnohí bludime spolu s nimi....akurat za upplne iných podmienok......
dnes, 00:52,  lebo je verejný a každa transakcia je verejná......
dnes, 00:05,  (9) Ninka,, odporúčam Ti nezabúdať ani na to, aby fungoval aj otáznik...
včera, 23:58,  (4) Zuzka8, dobre uvažuješ - pretože s tými počtami "výšok" nás smerujú do...
včera, 23:52,  Nech žije Slovinsko aj Slovensko nielen v našich krásnych piesňach......
včera, 23:39,  https://lh3.googleusercontent.com/proxy/FYpRdxJuasd5_AdPtESZnYLIBr5p2WwUYSwV_TVR9v82tDRylj5cDYETz...
včera, 23:36,  0svetení pospi niečo. *29 *29
včera, 23:35,  Vonku prší. *14 Bola som vybehnúť na ulicu pred dom. .. Prvý jesenný dážď. *11 *38...
včera, 23:15,  Tutok v Mt poprijímajú vždycky 'stovky' študentov na ošetrovateľstvo, a potom v druháku...
včera, 23:14,  Tak aj niektoré štyridsiatníčky dokážu byť také, ale asi skôr staršie, no. .. Ale s...
včera, 23:10,  Dobrý večer, panko danko. *43
včera, 23:10,  (2) Zuzka8, ja si myslím, že nie permanentne, ale najviac 30 rokov. Čo si myslíš, mám...
včera, 23:07,  Hmm, chcem si začať čítať knižky, čo tu mám. .. teraz už nemôžem, lebo mám moc ostré...
včera, 23:04,  ešte treba kadečo poopravovať, aby fungoval, výkričník
včera, 23:00,  Ninka nespí. . . a ty, Zuzka, ako si na tom?
včera, 22:59,  Akože nebudú môcť rozdávať letáky v uliciach? *26
včera, 22:57,  Chi-chi, zaspal. .. A ty, ninka?
včera, 22:57,  To tá pedagožka musí byť permanentne nahnevaná na celý svet, keď vidí toľko chýb. *04
včera, 22:52,  Spíš, nulasvietení?
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena krásna a verná je tak ojedinelý prípad ako
dokonalý preklad poézie. Preklad obvykle nie je pekný, keď je verný, a nie je verný, keď je pekný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(169 178 bytes in 0,240 seconds)