Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  láska a vzťahy  téma
kategórie:  

Pokoj tomuto domu!

50
reakcií
1848
prečítaní
Tému 31. októbra 2015, 09:07 založil Krištof.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
25. 11. 2016
12
09. 09. 2013
14
15. 02. 2014
56
16. 03. 2013
48
 
 


1.
označiť príspevok

Krištof
   31. 10. 2015, 09:07 avatar
Zdravím vás ľudia po dlhšom čase. Chodil som sem dosť dlhú dobu, tak sa hádam patrí niečo napísať, čo je so mnou, že som sa odmlčal. Začal som na sebe pracovať ešte aj inak, viac, preto nemám čas na diskusné fórum. Je to skoro ako "odísť na 40 dní na púšť", kde internet nie je, nieto ešte netové diskusné fóra. Internet používam, ale menej, napr. e-mail. Zo "všeobecného kresťana" som sa "prihlásil" konkrétne ku Rímskokatolíckej cirkvi, v ktorej som bol vlastne ako dieťa pokrstený, čo som rád. Lebo začal som navštevovať katechézy na prípravu k ostatným sviatostiam ako napr. birmovanie ("modlili sa za nich, aby dostali Ducha svätého" - Sk 8,15). Pretože sviatosť krstu už mám, som členom katolíckej cirkvi, môžem chodiť na sv. spoveď ("Komu odpustíte hriechy, budú mu odpustené, komu ich zadržíte, budú zadržané." Jn 20, 23), k Eucharistii a pod. Bez krstu by to nešlo, neplatilo. Najskôr - pred prijatím krstu by som musel absolvovať onú prípravu, ktorá trvá zhruba pol roka. Začal som tiež navštevovať príslušné spoločenstvo. V zásade verím učeniu katolíckej cirkvi: v jej Šesť hlavných právd, v Apoštolské vyznanie viery či Krédo, vo sviatosti, najmä v Eucharistiu ("nebeský chlieb života" - Jn 6, 51-58) a to podľa svojej skúsenosti, nie iba preto, že to je učenie cirkvi. Akceptujem tam aj iné skutočnosti, napr. oblasť svätých (pozri napr. životopisy svätých), hoci nie všetko z toho a nie všetkému v KC rozumiem a nie všetko akceptujem rovnako. Napokon ani cirkev oficiálne netvrdí, že všetko je rovnako dôležité a vierohodné, napr. niektoré zjavenia Panny Márie. Ježišovu matku Máriu mám určite v úcte, avšak niektorým veciam neprikladám takú váhu ako niektorí iní katolíci.

Zaujíma ma predovšetkým učenie, spiritualita, morálka, láska, vlastne Boh, nie tak "politika". Dal som sa teda na túto cestu, niekedy krížovú a tŕnistú, inokedy blaženú, a asi to tak má byť, kráčam po jednej ceste bez "rozdvojenia". Dôležitá je pokora a práca na sebe, napr. cez pôst a modlitbu. Láska mi zase hovorí, že nemám druhých súdiť, hoci sú iní resp. majú iný názor, vieru a pod. Len Boh môže spravodlivo súdiť. Blízky mi je naďalej i ekumenizmus resp. tolerantná komunikácia medzi rôznymi cirkvami s rovnakým základom a pod. Toto je teda moja cesta, ale iným by som netvrdil, že isto po nej musia ísť aj oni, že napr. nemôžu byť evanjelikmi a pod. Inak prečítal som nedávno knihy o sv. Františkovi z Assisi, o sv. Antonovi Veľkom (Pustovník, opát), čítam o sv. Makariovi Veľkom Egyptskom (tí dvaja patria medzi tzv. Otcov púšte zo 4. storočia), "Od barbarskej noci" od Jána Chryzostoma Korca, ale rozmýšľam, že si prečítam knihu aj sv. Terézie z Lisieux (Terézia od Dieťaťa Ježiša). Zo slovenských svätých ma zaujali napr. Andrej-Svorad, pustovník, jeho "kolega" Benedikt zo Skalky, pustovník, Zdenka Schellingová, rehoľníčka.

Ospravedlňujem sa tým z vás, ktorým som tu v minulosti nejako nespravodlivo ublížil škaredým slovom a pod. Zrejme sem už i celkovo budem menej chodiť, ak vôbec, možno v budúcnosti budem niekde blogovať, všetko je však v rukách Božích :-)


2.
označiť príspevok

Krištof
   31. 10. 2015, 09:08 avatar
Ako sa tu máte? Predpokladám, že sem ešte chodíte tí diskutujúci, čo ste sem chodili predtým :-)


4.
označiť príspevok

piskotka žena
   31. 10. 2015, 09:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

Krištof
   31. 10. 2015, 09:22 avatar
Ďakujem Piskotka. Občas sa podarí :-)
Súhlasí piskotka


8.
označiť príspevok

piskotka žena
   31. 10. 2015, 09:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

Krištof
   31. 10. 2015, 09:31 avatar
Vďaka, pekný deň, maj sa dobre :-)


7.
označiť príspevok

fajer
   31. 10. 2015, 09:27 avatar
Krištof, čo sa chystáš do neba, ináč biblické keci tu už kopíruje jehovista, ono tie náboženské keci sú všetky dobre napísané...ináč ťa ľutujem naletel si na sladké reči o druhom svete, božej láske a takým sprostostiam.... vlastne o čom si to tu písal??????????


10.
označiť príspevok

RighteousFred
   31. 10. 2015, 09:34 avatar
fajer, osobne viac verim, ako neverim. Ale nie vzhladom k nabozenstvam, ale vzhladom k najnovsim zisteniam vo fyzike.
Len aby taki, ako si ty nakoniec nepozerali ako pero z gauca, ked tvoje telo skape a ty stale budes, lebo energia nezanika, mimozmyslova komunikacia je vedecky dokazany fakt. Nebud veriaci, bud skeptik, tak je to spravne, ale ty tu nepredvadzas skepsu, ale fanatizmus.
Súhlasí dorota


48.
označiť príspevok

asmodei muž
   31. 10. 2015, 15:18 avatar
(10.) Na tu vedecky dokazanu mimozmyslovu komunikaciu som zvedavy. Postni sem daky link kde sa o tom pise, ale daco seriozne, by som poprosil.
Súhlasí J.Tull


12.
označiť príspevok

Krištof
   31. 10. 2015, 09:43 avatar
Fajer, ako píšem, to je moja cesta, iným ju nenanucujem. Ináč vo všeobecnosti žijem normálne, nikomu tým nespravodlivo neubližujem, chodím do práce, platím dane, správam sa k druhým zväčša slušne, teda snažím sa, mám rád prírodu...
Súhlasí Karola, rose.madder


21.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   31. 10. 2015, 11:08 avatar
Krištof krásne osobné svedectvo. Želám ti veľa Božieho požehnania. Pôst a modlitba je veľmi dôležité, mnohí tomu neprikladajú význam a modlitbe venujú možno 30 sekúnd či 1 minút v chvate bežného dňa. Ja osobne si myslím, že cestou modlitba, veľa modlitieb. Tiež som niekedy sa modlieva 1 Otčenáš a 1 Zdravas zrekapitulovala deň a koniec a čudovala sa tým optimistickým a radostným veriacim, som si myslela, že buď nevidia realitu alebo to len hrajú, lenže takí ľudia majú živú vieru a majú pri sebe živého Pána Ježiša.
Súhlasí Krištof, veriaci-3


45.
označiť príspevok

Krištof
   31. 10. 2015, 14:30 avatar
Ďakujem lea_pragmaticka1. Veľa Božieho požehnania i tebe. Pôst - občas aj prísnejší - som začal praktizovať, v piatok je v cirkvi povinný, hoci to neznamená celodennú "hladovku". Od začiatku septembra nejem mäso (vrátane rýb) a stravujem sa pomerne skromne, napr. nelúpaná (natural) ryža, šošovica s trochou oleja, dva-trikát denne. Modlitba môže prebiehať aj celý deň, hocikedy keď sa nájde čas alebo aj ako taká vnútorná napr. keď si človek hudie nejakú kresťanskú pieseň. Stáva sa potom skôr akýmsi stavom srdca než mysle. Začal som tiež dávať dôraz na čistotu - isté veci až po svadbe :-) Napokon však nejde o nejaké ľudské výkony, lež o pokoru pred Bohom a jeho milosť
Súhlasí lea_pragmaticka1


46.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   31. 10. 2015, 14:33 avatar
Krištof krásne, mám radosť.
Súhlasí Krištof


47.
označiť príspevok

veriaci-3
   31. 10. 2015, 14:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.49.
označiť príspevok

Krištof
   31. 10. 2015, 16:42 avatar
Veriaci-3, mne to pripomenulo Terezku z Lisieux. Tu je opísané, ako "kapitulovala" pred onými svätými resp. asketickými výkonmi a tešila sa z nájdeného Božieho milosrdenstva:

Čo je nemožné človeku, nie je nemožné Bohu
V predvečer svojho vstupu na Karmel napísala mladučká Terézia Martinová svojej sestre Agnese: „Chcem byť svätá. Odkedy som videla slová, ktoré sa mi veľmi páčili, už si nespomínam, ktorý svätý ich povedal; bolo to: Nie som dokonalý, ale chcem sa takým stať.“ Dospievajúce dievča napísalo CHCEM veľkými písmenami a slovo podčiarklo. Svojmu otcovi zverila túto istú túžbu: „Budem sa usilovať presláviť ťa tým, že sa stanem veľkou svätou.“
Koncom roku 1894 si sestra Terézia od Dieťaťa Ježiša kladie otázky. Je to už viac ako šesť rokov, čo je karmelitánkou. Veľa vytrpela, veľa bojovala, nezriekla sa snahy stať sa svätou. Ale keď sa porovnáva s „veľkými svätcami“, ktorých životopisy sa čítajú v refektóriu alebo pri rannom ofíciu, hlboko pociťuje priepasť, ktorá ju od nich delí. Pavol, Augustín, Terézia z Avily svojím umŕtvovaním, svojimi čnosťami, najrôznejšími charizmami sú obri, hory, ktoré nemožno zdolať. Ona, ona je len nepatrné zrnko piesku. Neupadá často do nedokonalosti? Nespí často pri rozjímaní? Ako pred touto skutočnosťou nestrácať odvahu? Svätosť, v rozpore s tým, čomu mohla veriť počas noviciátu, sa vskutku zdá byť nemožná. Koľko zasvätených osôb sa po takejto skúsenosti zmieri s priemernosťou!... Ale sestra Terézia podľa rozhodnutia, ktoré urobila pri svojom prvom svätom prijímaní, nikdy nestráca odvahu. Ján z Kríža ju učí, že Boh by neprebúdzal neuskutočniteľné túžby. „Tak teda,“ uvažuje, „hoci som nepatrná, môžem sa usilovať o svätosť.“ Ale čo má robiť, aby vyrástla až do výš­ky obrov? Teraz, keď skúsila, aké márne je úsilie vôle, vie, že to nedosiahne vlastnými silami. Musí sa znášať taká, aká je, so všetkými svojimi nedokonalosťami. Takže? Je potrebné hľadať ďalej. Nebola by nejaká cestička, pekne priama, pekne krátka, úplne nová, po ktorej by sa došlo k tej totálnej láske, ku ktorej jej ukázal smer P. Prou? ...
Terézia rozvažuje, modlí sa. ... Počas svojej cesty do Talianska si užívala cestu vo výťahu: za okamih sa človek ocitne na vrchole budovy. Neexistoval by podobný prostriedok, ktorým by sa dospelo rýchlo – keďže čas plynie – k svätosti? Čo bude inak, keď zomrie mladá, s jej životom? ... Raz v Celininom zošite našla verš: kto je maličký, nech príde ku mne! Tento štvrtý verš deviatej kapitoly Knihy Prísloví ju osvietil jasným svetlom. Ten maličký, to je ona. Neváha. „Tak som teda prišla!“ V predtuche, že práve objavuje riešenie životného problému, ktorý ju prenasleduje, si kladie otázku, čo urobí Boh maličkému, keď k nemu príde s dôverou. Úryvok z Izaiáša jej odpovedá: Ako keď niekoho utešuje matka, tak vás budem tešiť, budete sať nosení v náručí, láskaní na kolenách (porov. Iz 66, 12 – 13).
Svetlo! Svetlo! Terézia je radosťou celá bez seba. To je to zdvíhadlo, ktoré hľadala! Sú to Ježišove paže, ktoré ju vynesú na vrchol svätosti. Z tejto nádhernej pravdy vyvodzuje dôsledky: aby bol človek nesený v Božom náručí, nielenže musí byť maličký, ale musí ním byť stále viac a viac! Je to totál­ne obrátenie v zhode s paradoxom evanjelia. Potom z jej srdca tryská hlboké vďakyvzdanie: „Ó, Bože, prekonal si moje očakávania a ja chcem spievať o tvojom milosrdenstve.“ ...
Čo je nemožné človeku, nie je nemožné Bohu: stačí sa iba odovzdať jeho otcovskému milosrdenstvu. Stále viac a viac bude sestra Terézia zakúšať pravdivosť tejto cesty dôvery a lásky vo svojom každodennom živote. ... Sestra Terézia, ktorá práve objavila hlbiny Božieho milosrdenstva, lepšie chápe zmysel všetkého, čo až doteraz prežila. Napriek množstvu najrôznejších utrpení, o ktorých hovorí, konštatuje, že „láska“ ju nikdy neopustila. Ani v okamihu matkinej smrti, ani vo chvíli, keď odchádzali jej sestry, v chorobe, v citových ťažkostiach, v obdo­bí škrupulí, v dobe otcovho utrpenia, v ťažkej situácii na začiatku v Karmeli, za žiadnych okolností ju Boh neopustil. Vo všetkých piatich zošitoch – pretože ten prvý bude hneď zapísaný – bude teda ospevovať jedinú skutočnosť – Pánovo milosrdenstvo!
www.katolickenoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

RighteousFred
   31. 10. 2015, 09:15 avatar
Mam sa fajn, vdaka za opytanie a zdravim ta tiez.
Praca slachti, plody prinasa, zivot nas laska, priroda krasou obdaruva. Co viac by si clovek mohol priat.. Maximalne tak sudruhov s empatiou a rozumom, ale vsetko mat clovek nemoze  
Súhlasí Krištof, piskotka


6.
označiť príspevok

Krištof
   31. 10. 2015, 09:24 avatar
Ďakujem.
"priroda krasou obdaruva"
Áno, napr. včera bolo v BA krásne počasie, "babie leto 2" :-)
Súhlasí RighteousFred


11.
označiť príspevok

RighteousFred
   31. 10. 2015, 09:35 avatar
Bol som skoro cely den vonku a zberal urodu.. Zber urody, vlastnej urody je velmi povznasajuci pocit
Súhlasí Krištof


13.
označiť príspevok

Karola žena
   31. 10. 2015, 09:57 avatar
ahoj Krištof,..dôležité je, že si sa našiel. rsp.našiel to, čo ťa vnútorne obohacuje, naplňa..a je ti tak dobre;..si vzácny človek Krištof,..si pozitiívne nabitý, ide z teba dobrá energia.., ostaň v láske ,..všetko dobré
Súhlasí Krištof


14.
označiť príspevok

Krištof
   31. 10. 2015, 10:07 avatar
Karola, ďakujem za pekný názor. Pokoj a dobro nech je s tebou :-)
Súhlasí veriaci-3


15.
označiť príspevok

Karola žena
   31. 10. 2015, 10:17 avatar
vďaka
Súhlasí veriaci-3


16.
označiť príspevok

veriaci-3
   31. 10. 2015, 10:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

Karola žena
   31. 10. 2015, 10:41 avatar
dík veriaci..ty mi vždy vyčaruejš úsmev ..ty neveriaci tomáš,. to ty neveríš v kozmickú vyššiu energiu , nie ja ))
Súhlasí veriaci-3


20.
označiť príspevok

veriaci-3
   31. 10. 2015, 11:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

Karola žena
   31. 10. 2015, 11:20 avatar
ale nehovor,..zaujímavé, ozaj :D ))..si pripravený cez vnútorné pokánie ho prijať ? ..škoda že nevieš dňa a hodiny kedy príde, čakala by som HO s dobrým vínom a chlebom , zvedavá an Jeho božskú charizmu ..možno yb som sa aj zaľúbila :D )).., takto len ilúzia tvoja ťa drží v očakávaní..aby si nebol sklamaný keď nevesta sa ženícha nedočká ..))
Súhlasí mirdo


34.
označiť príspevok

veriaci-3
   31. 10. 2015, 11:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

Karola žena
   31. 10. 2015, 11:52 avatar
veriaci..toto je na dlhšiu debatu.. by sme pofilozofovali..náznaky aké? ..ktosi trvdil že už sa narodil a je tu ..// ..nj,..zisťujem, že som nestihla variť obed .. 


18.
označiť príspevok

Karola žena
   31. 10. 2015, 10:51 avatar
krásne tango od Krištofa.. pre Krištofa
http://www.youtube.com/watch?v=z7HguGmRyHU Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


a jeden dodatok od "Olárye Melányovej":D
http://www.youtube.com/watch?v=x1hbHu-JkpE Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Krištof


19.
označiť príspevok

dorota
   31. 10. 2015, 10:59 avatar
ake uprimne.  
Súhlasí Krištof


23.
označiť príspevok

Karola žena
   31. 10. 2015, 11:12 avatar
Krištof je krásne čistý,..


24.
označiť príspevok

mirdo muž
   31. 10. 2015, 11:13 avatar
Nezapadá sem, mal by vypadnúť.
Súhlasí dorota


26.
označiť príspevok

Karola žena
   31. 10. 2015, 11:22 avatar
mirdo ! toto by som od teba nečakala; ..kto sem vlastne zapadá ?


27.
označiť príspevok

veriaci-3
   31. 10. 2015, 11:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

Karola žena
   31. 10. 2015, 11:40 avatar
27,..uvažujem , či to myslel mirdo tak, že Krištof je natoľko čistý človek, ktorý "nemôže" spolúsúzniť s df alla " všichni proti všem" ..či tak nejak  


29.
označiť príspevok

mirdo muž
   31. 10. 2015, 11:28 avatar
To bol len žart, alebo skôr varovanie.


33.
označiť príspevok

Karola žena
   31. 10. 2015, 11:35 avatar
varovanie pred čím ?


37.
označiť príspevok

mirdo muž
   31. 10. 2015, 11:43 avatar
Pred démonom DF.


38.
označiť príspevok

Karola žena
   31. 10. 2015, 11:46 avatar
37, ..mirdík aj rozviň trochu vetu, nech nemusíme hádať..


39.
označiť príspevok

mirdo muž
   31. 10. 2015, 11:49 avatar
Krištof sem priniesol pokoj, ale Kristus prináša nepokoj, z čoho logicky vyplýva, že Krištof je Antikrist.


41.
označiť príspevok

Karola žena
   31. 10. 2015, 11:53 avatar
39.. sa mi zdá, že ten nepokoj sem momentálne vnášaš ty mirdík...


42.
označiť príspevok

mirdo muž
   31. 10. 2015, 11:55 avatar
Veď som kresťan, či?


28.
označiť príspevok

dorota
   31. 10. 2015, 11:27 avatar
nevadi, ved sa bude vediet poobracat v argumentacii  


30.
označiť príspevok

veriaci-3
   31. 10. 2015, 11:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

mirdo muž
   31. 10. 2015, 11:33 avatar
Hovorí sa, že trafená hus zagága a ty gágaš ako Lady Gaga. Stúpil som ti na otlak?


35.
označiť príspevok

veriaci-3
   31. 10. 2015, 11:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   31. 10. 2015, 11:12 avatar
Čo sa týka rôznych predpisov, spisov, modlitieb - mnohé sú nepochopiteľné a neviem ich pochopiť rozumom. Často sa čudujem a krútim hlavou. Ale ako som trošku tiež začala čítať spisy Svätcov - tak vlastne zistila som, že každému je udelená iná milosť chápania týchto tajomstiev, lebo sú to tajomstvá Božie a Jeho myslenie je nad myslenie človeka. Každému bude vyjavené toľko koľko treba a na čas, kedy to bude vhodné. Tak si myslím.


32.
označiť príspevok

Karola žena
   31. 10. 2015, 11:34 avatar
modlitba je spôsob ako si nastaviť vedomie na príjem z hora,..chce to len naučiť sa do hlbky vnímať slová , ktoré tou onou modtlitbou dostávaš do seba,..rozoznať a vnímať toho zmysel medzi riadkami..bo každá modtlitba je pre niečo iné.. / modtlitba nie je o tom aby sa "odrecitovala ..chápeš ?

osobne vnímam modlitbu ako druh terapeutickej (bielej) mágie..


43.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   31. 10. 2015, 12:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

velasquez
   31. 10. 2015, 13:52 avatar
tebe tiez ked da niekto cez hubu, si zrazu slusna


50.
označiť príspevok

salbea žena
   31. 10. 2015, 17:06 avatar
dalsi fanatik a odporca zdraveho usudku


51.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   31. 10. 2015, 17:10 avatar
Krištof dá sa povedať, že si navrátil resp.dostal do RKC, kde si našiel svoju cestu. Je to obrátenie v tomto roku. Pamätám sa, že ešte nedávno, keď som dávala aj tebe aj iným otázku - kde patria, akými knihami sa riadia. Si bol vlastne taký silne veriaci človek, ale bez potreby chodiť do nejakej cirkvi či spoločenstva.
Súhlasí Krištof
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 08:53,  Tak super, teraz už len čakať na rozsudok :)
dnes, 08:51,  Ano na Štrasbursky sud
dnes, 08:45,  Podal si už trestné oznámenie?
dnes, 08:35,  Zakony a ustava SR podla ktorych bola inauguracia protizakonna a v rozpore z ustavou SR
dnes, 08:13,  Kto tak rozhodol?
dnes, 08:12,  210. Chápem to takto: "Z toho domu alebo mesta, kde vás neprijmú a nebudú počúvať...
dnes, 08:10,  Zavrazdila spravodlivost a pospinila ustavu a zakony SR.
dnes, 08:07,  Zuzka nikoho nezavraždila.
dnes, 08:04,  Ake vcerajsie prizraky ked dnes niekoho zavrazdim snad aj o rok ked sa na to pride budem trestne...
dnes, 07:53,  Dolezite aby sa prrsvedcenie zakladalo na cistom poznani o tom kym v skutocnosti ste a na cistom...
dnes, 07:38,  A to práve nemáš pravdu. Každého presvedčenie sa zakladá na mnohom reálnom. Len ako...
dnes, 07:36,  Aj keby to bolo ako píšeš, zmier sa s tým, že dievča tie voľby vyhralo a teraz je z nej...
dnes, 07:35,  a to je ten problem ze je kazdy presvedceny ze jeho poznanie je to prave . A pritom sa zaklada...
dnes, 07:31,  Čaputová nikdy podanie vo veci Pezinskej skládky na Európsky súdny dvor nepripravovala...
dnes, 07:22,  Pripomínam, že som podal sťažnosť na Európsky súd pre ľudské práva do Štrasburgu,...
dnes, 07:18,  OK, lenže každý je presvedčený, že práve to jeho poznanie je to pravé :)
dnes, 07:13,  "Bratia, z celého srdca túžim a úpenlivo prosím Boha, aby boli Izraeliti (a zároveň...
dnes, 06:19,  Pekne zamyslenie.
dnes, 06:12,  A vraj sa este ochladi. A v zime ma aj snezit.*18*12 Len neviem, ci to nie je hoax od Zem a Vek....
dnes, 00:34,  Zrejme nepremýšľaš keď uctievaš démona.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Snažte sa naozaj žiť, nielen existovať.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(141 043 bytes in 0,580 seconds)