Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Pokiaľ sme my na tomto námestí, tak je to námestie slobody

1
reakcií
605
prečítaní
Tému 10. júla 2017, 15:14 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   10. 7. 2017, 15:14 avatar
Pokiaľ sme my na tomto námestí, tak je to námestie slobody, námestie pravdy a námestie obhajovania slovenských národných záujmov - povedal vo štvrtok 6. 7. na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave Ján Čarnogurský.

Júlové stretnutie odporcov prítomnosti cudzích vojsk, základní NATO a prejazdu vojenských kolón po území SR bolo na jednej strane poznamenané neprítomnosťou dvoch rečníkov kvôli chorobe, čo však v porovnaní s júnom vyvážila bohatšia účasť protestujúcich občanov.

Organizátori štvrtkový protest jednoznačne ladili proti novodobej okupácii Slovenska, čo vyjadril moderátor slovami: „My neprotestujeme proti našej armáde, my protestujeme proti cudzej vojenskej infraštruktúre na našom území – nech sa nazýva akokoľvek – základňa, styčný tím či logistické centrum.“

V ďalšom moderátor upriamil pozornosť na to, čo sa vo svete zmenilo od júnového zhromaždenia a poukázal na dnešné (7. 7.) plánované stretnutie Vladimíra Putina a Donalda Trumpa, ktorému predchádzala cesta amerického stratéga Henryho Kissingera do Moskvy.

Čo táto cesta vyjavila pred svetovou verejnosťou? Po prvé to, že už aj Američania priznávajú, že Rusko naozaj môže vytvoriť nový svetový poriadok. Taký, ktorý nahradí donedávna platný – Pax Americana.

Rusko, Čína a štáty Brics už vytvárajú multipolárny svetový poriadok, ktorého prejavom je, že dnes sa vo svete dejú veci, na ktoré USA už nemajú žiadny dosah. Proste sa „to“ udeje a Američania „to“ musia mlčky strpieť.

Po druhé, Henry Kissinger ešte pred moskovskou cestou vyhlásil, že Rusko je treba držať pripojené k Západu. V opačnom prípade vraj bude nezávislé a nebezpečné. Varoval pred rizikom dištancovať Moskvu od Západu, lebo inak sa vraj stane „absolútnym nebezpečenstvom“. Znamená to, že ak sa to stane, Moskva si vraj ponechá spoluprácu len so susednými štátmi, pre ktoré sa stane „absolútnym zabezpečením“!

„Čoho sa to teda ktosi obáva?,“ postavil si rečnícku otázku moderátor, že Rusko bude naozaj spolupracovať len so susednými štátmi (a teda asi aj so Slovenskom) a pre tie sa stane absolútnym zabezpečením!!! Materiálnym i duchovným.

Európa a svet asi naozaj kráčajú týmto smerom. V tom prípade potom budeme musieť po novom nazerať aj na prítomnosť našich vojakov v Pobaltsku.

Dnes ešte existujú ľudia, ktorí veria logike, že bohaté Rusko chce obsadiť chudobné Pobaltsko, a preto ho Slováci bránia. No čoskoro môže začať chudobné Pobaltsko samé sa snažiť usilovať o spoluprácu a partnerstvo s Ruskom. No a v tomto prípade začnú naši vojaci plniť rovnakú úlohu, akú plnili ostnaté drôty okolo našej hranice do roku 1989. Ich úlohou bude zabrániť občanom a štátom, aby tieto „drôty“ neprekračovali a neutekali za "lepším", ako sa to dialo za socializmu u nás.


2.
označiť príspevok

Kasafran
   10. 7. 2017, 15:17 avatar
Aká logika vývoja nás nekompromisne ťahá do vojny, o tom hovoril Juraj Jánošovský...

„Slovensko má strategické postavenie a my sme tu dnes preto, aby sme nedovolili, aby sa z tejto krajiny stala križovatka vojenských oddielov a aby Slovensko nebolo sídelným miestom, terčom na mapách vojenských stratégov“, uviedol a ozrejmil, že „prišiel som sem aj preto, aby som hovoril o svojich obavách, že riziko zatiahnutia Slovenska do vojny je veľmi veľké!
Po prvé, vojenské systémy sú dnes také dokonalé, že sa zrušil priamy kontakt agresora s obeťou.
Po druhé, svet je v ekonomickej a s ňou súvisiacej politickej kríze. Ekonomika dnes dáva jednoznačné svedectvo, že systém nefunguje, peniaze nemajú svoju hodnotu, pretože sa neustále tlačia peniaze, ktoré už nie sú kryté zlatom alebo tovarmi.
Z logiky vecí vyplýva, že nikdy nebude vyplatené na mzdách toľko, koľko je reálna hodnota vyrobených tovarov. Preto rastú zásoby nepredaného tovaru a predmetov. Existuje len jediná cesta, ako vyriešiť tento ekonomický rozpor. Nahromadené tovary zničiť v šialenej a nezmyselnej vojne. Nehovoriac o tom, že vojna pozametá aj stopy za rôznymi privatizáciami, reštitúciami, prevodmi majetku, krádežou a korupciou.
Toto však nie je v záujme nás, ktorí tu chceme žiť so svojimi deťmi, pre svojich vnukov. Je to v záujme tých, ktorí potrebujú uchrániť a stabilizovať svoje majetky. Preto mám často pocit, že zahraniční vojaci sem neprišli chrániť ani hodnoty, ani budúcnosť, ale konkrétne osobné majetkové záujmy,“ povedal J. Jánošovský a dodal.
„Veľmi vážne obavy z blízkosti vojny vidím aj v tom, že bol erodovaný systém medzinárodného politického života.
OSN vznikla preto, aby stabilizovala výsledky 2. sv. vojny. My však sledujeme, že po celej Európe sa rúcajú pamätníky víťaznej Červenej armády, že sa premenúvajú ulice, že sa rušia pamätné miesta. Je to tragédia, ktorá môže byť síce ospravedlňovaná pomstou za čiastkové víťazstvá v studenej vojne. Mám na mysli úspechy v kozmickom výskume alebo v dekolonializácii tretieho sveta.
Narušením systému medzinárodných vzťahov vzniká systém podvedených a podvodníkov. Áno, práve politický podvod, ktorý má oporu v americkej zásade, že dohody platia len pokiaľ existujú podmienky, za ktorých boli tie dohody uzavreté! Toto môže byť zdrojom ďalšieho vojnového konfliktu.“
Ďalej J. Jánošovský poukázal na nedávne a súčasné konflikty a ohrozenia. A možno aj ironicky vyslovil slová, že „na Slovensku sa osvedčila politika, ak sme ohrození, strčíme hlavu do piesku! Stádo pštrosov sa tak bráni pred predátormi. V nádeji, že ten, ktorý jedinec, sa nestane obeťou a že obeťou bude niekto iný v stáde.
Preto si ani ja netrúfam oslovovať všetkých občanov Slovenska. Mnohí radšej strčia hlavu do piesku, zostanú doma a budú čakať, či hrôzy vojny alebo iné nešťastie nezasiahne suseda.
My sme tu však práve preto, aby sme aj za nich povedali NIE vojne, NIE cudzím armádam, NIE konformizmu, konjunkturalizmu, oportunizmu. Sme tu na to, že hovoríme rozhodné NIE všetkým vojnovým štváčom,“ dodal Juraj Jánošovský.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:39,  (165) Era, vieš mi povedať, ako je to s tým bitím manželiek (alebo naopak) aj na Slovensku...
dnes, 11:31,  takže hranice,ako to bolo predtým?......
dnes, 11:29,  Ma Caputova schizofreniu alebo ako si to vysvetlit? Jankovska a Trnka skoncili?? Sorosove deti ma...
dnes, 11:26,  Do raja ;)
dnes, 11:26,  Truľo každá normálna krajina chráni svoje hranice tak ako to robí Austrália či Japonsko....
dnes, 11:24,  rozum je najspravodlivejsie rozdeleny vsetci si myslia ze ho maju dost dokonca viac ako ostatny...
dnes, 11:24,  Tiež by malo byť trestané, ak niekto obhajuje zhodenie atomoviek na Hirošimu a Nagasaki.
dnes, 11:22,  ano to je dobra otazka...Europa by mala v tejto veci viac pritlaciť na migrantov.....Mali by...
dnes, 11:17,  Mufko moc si domýšľaš.Pytam sa čo vlastne chces robiť.....chces postaviť hranicu a...
dnes, 11:11,  Truľo dementi ako ty chcú vytvoriť z Europy Afriku. Ked chceš žiť v Afrike vypadni do...
dnes, 11:08,  Prirovnávať agresívnych extrémistov k Lívii ? :)
dnes, 11:06,  mufko, svet sa mení...a jednotlive rasy žiju vedla seba už po celom svete.....Taký je...
dnes, 11:04,  Nie, nepovažujem. Ale ani drzých novinárov, ktorí otravujú ľudí s mikrofónom,...
dnes, 11:03,  Truľo sme v EU !!!!!! Ty si písal ved ked tu chcú žiť ? Nechcem z Europy Eurábiu.
dnes, 10:58,  kde tu vidiš polovicu Afriky?....Na Slovensko sa nehrnu a ani sa hrnuť nebudú...Jednak nie sme...
dnes, 10:53,  My sme v EU truľo ! A čo ked tu chcú žiť to sem vpustíme polovicu Afriky ? Ty islamský...
dnes, 10:52,  Napadanie žien považuješ za normálne :)
dnes, 10:51,  Otázka je iba, či tu chcú žiť podľa našich pravidiel, aby sme sa mali dobre aj naďalej.
dnes, 10:49,  pytam sa o Slovensko....Asi sa tu mame v tej Europe dobre nemyslíš, ked tu chcu žiť?......
dnes, 10:48,  U mňa áno. Normálni Slováci, akých stretám bežne :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nie šaty z hodvábu, nie prsteň zo zlata, ale srdce čisté je ozdobou dievčaťa.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(57 607 bytes in 0,394 seconds)